PEZHVAKEIRAN.COM عفونت دندانپزشکی ولایی
 

عفونت دندانپزشکی ولایی
ایرج مصداقی

پیش از این در مقاله‌های زیر چگونگی خودی‌سازی نظام اسلامی در حوزه‌ی علوم پزشکی از طریق اختصاص سهمیه‌های گوناگون برای پذیرش دانشجویان پزشکی، دوره‌های تخصصی و فلوشیب شرح داده شد و به سوابق پاره‌ای از نخبگان اسلامی اشاره شد.

رشته‌ی دندانپزشکی نیز از آنجایی که رشته‌ای پولساز است مورد علاقه‌ی وابستگان نظام اسلامی است. اهرم‌های اجرایی، آموزشی، و… این رشته‌‌ نیز طی ۴ دهه‌ی گذشته در دست پزشک‌کادرهای وابسته به نظام بوده است. آن‌چه در پی می‌آید مشت نمونه خروار است؛ لیست فسادکاری‌ها بسی طولانی است. نظام ولایی دندانپزشکی را هم به چرک خود آلوده است.

رانت دولتی و سهمیه در حوزه‌ی دندانپزشکی

سهمیه‌های گوناگون در رشته‌ی دندانپزشکی بیشتر ار حوزه‌های دیگر است چرا که به زعم کارگزاران نظام اسلامی تحصیل در آن هم راحت‌تر از رشته‌ی پزشکی است و هم نتیجه‌اش پردرآمدتر.

بشیر خالقی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مهر ۱۳۹۸ با انتقاد از قانون سهمیه اعضای هیأت علمی گفت: بر اساس اطلاعات رسیده در سال گذشته حدود ۷۰ درصد از دانشجویان دندانپزشکی با سهمیه در دانشگاه‌ها پذیرفته شده‌اند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه در حوزه انتقال غیرقانونی دانشجویان علوم پزشکی از خارج کشور به دانشگاه‌های کشور توضیح داد: متأسفانه در مواقعی مشاهده می‌کنیم که افرادی برای ادامه تحصیل به دانشگاه‌های نامعتبر برخی از کشورهای خارجی مراجعه می‌کنند و با دور زدن قانون با طی کردن دوره کوتاهی از تحصیل برای ادامه دادن تحصیل‌شان به داخل کشور منتقل می‌شوند.

وی با بیان اینکه بررسی‌های ما نشان می‌دهد برخی از این افراد فرزندان اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها هستند، توضیح داد: در راستای مبارزه با این ظلمی که در حق دانشجویان مستعد صورت می‌گیرد لازم است وزارت علوم و وزارت بهداشت اقدامات مؤثری را انجام دهند.

خالقی با بیان اینکه افزایش ظرفیت دانشگاه‌های علوم پزشکی کمکی به رفع این معضل نمی‌کند، گفت: با افزایش دادن ظرفیت‌ها باز هم شاهد جذب بیشتر فرزندان اعضای هیأت علمی خواهیم بود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: مطابق بررسی‌های ما سال گذشته حدود ۱۶۰۰ نفر از دانشجویان ایرانی در کشور اوکراین در حال تحصیل بودند که همین افراد نیز ممکن است با دور زدن قانون برای ادامه تحصیل به کشور مراجعه کنند و مجلس نیز تمام تلاش خود را برای جمع کردن بساط دلالان به کار خواهد گرفت.[1]

بایستی توجه داشت که بسیارند کسانی در میان اعضای هیأت علمی‌ دانشگاه‌ها که خود با استفاده از رانت‌‌های ویژه به مقام استادی رسیده‌اند.

پدرخوانده‌های رشته دندانپزشکی

■ عباس هنردوست عضو بخش پزشکان حزب جمهوری اسلامی و یکی از پدرخوانده‌های حوزه‌ی دندانپزشکی است. او یکی از اعضای بسیج جامعه دندانپزشکی است و از سال ۱۳۸۴ رئیس آن بوده است. هنردوست رییس اولین دوره هیات مدیره انجمن دندان‌پزشکی ایران (قبل از ادغام با جامعه) و رییس دو دوره شانزدهم و هفدهم انجمن دندان‌پزشکی ایران و عضو هیات‌مدیره پنج دوره جامعه اسلامی دندان‌پزشکان بوده است.

عباس هنردوست

عباس هنردوست

او به همراه دکتر علی‌اکبر ولایتی، دکتر علیرضا مرندی، دکتر کامران لنکرانی، دکتر حسینعلی شهریاری، دکتر علیرضا زاکانی، دکتر محمدحسن طریقت‌منفرد، دکتر ناصرسیم‌فروش، دکتر مسعود خاتمی، دکتر بهرام عین‌الهی، و کسان دیگری که راجع به آن‌ها در بخش‌های قبلی این تحقیق روشنگری شد، جزو هزار پزشک و دندانپزشک و پیراپزشکی بود که در سال ۱۳۹۴ از قلع و قمع کاندیداهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی حمایت کرد. [2]

عباس هنردوست در بحبوحه‌ی کودتای انتخاباتی ۸۸ جزو ۱۳۲ عضو «جامعه علمی کشور» بود که خطاب به محسن رضایی نوشته و گفتند «چرا سران فتنه را به پیروی از قانون و عقلانیت فرا نمی‌خوانید» [3]

خسرو نامجوی نیک، کاظم آشفته یزدی، مهدی اعتمادی، حمید‌رضا پاکشیر عباس منزوی، عباس هنردوست، نصرت‌الله عشقیار، محمدصادق احمد آخوندی، مسعود فلاحی‌نژاد قاجاری، امیررضا رکن، مهدی شهرابی، احمد سوداگر، و بهمن نوابی از سال ۱۳۶۱ تاکنون جزو گردانندگان جامعه اسلامی دندانپزشکان بوده‌اند.[4]

 دکتر محمدجعفر دالایی متولد ۱۳۱۷متخصص جراحی دهان، فک و صورت و استاد بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، مشاور عالی پنجمین کنگره انجمن جراحان دهان، فک و صورت است.

محمدجعفر دالایی

محمدجعفر دالایی

دالایی یکی از پیشکسوتان و پدرخوانده‌های دندانپزشکی کشور است که عهده دار دو دوره ریاست دانشکده دندانپزشکی از سال ۶۰ تا ۶۲ و ۶۶ تا ۷۶ بوده است. او عضو علی‌البدل هیأت مدیره انجمن جراحان دهان، فک و صورت بوده و در سال ۱۳۷۶ ریاست کنگره ۳۷ انجمن دندانپزشکی ایران را به عهده داشته است. او جزو دندانپزشکانی بود که در انتخابات ریاست جمهوری از ابراهیم رئیسی حمایت کرد.

دکتر کاظم دالایی، فرزند او، که در حال حاضر استادیار بخش ارتودنسی است، در سال ۱۳۷۲ وارد دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی شد. او در حالی که پدرش ریاست دانشکده‌ی دندانپزشکی شهید بهشتی را به عهده داشت نفر دوم دانشجویی به لحاظ معدل اموزشی در میان دانشجویان ورودی سال ۱۳۷۲ دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی ۱۳۷۸-۱۳۷۲، دانشجوی نمونه دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی در سال‌های ۱۳۷۷- ۱۳۷۶، دارای رتبه اول در مقالات علمی در کنگره دانشجویی دندانپزشکی در سال ۱۳۷۵، نفر سوم مسابقات قران دانشجویی کشور در سال ۱۳۷۶، نفر سوم ازمون ورودی دستیاری دندانپزشکی در سطح کشور در سال ۱۳۸۱ بوده است.

■ دکتر امیررضا رکن ورودی قبل از انقلاب دانشگاه تهران در رشته‌ی دندانپزشکی است. او به خانواده‌‌ای مذهبی که به انجمن حجتیه گرایش داشتند تعلق دارد. او در سال ۱۳۶۴ دکترای دندانپزشکی‌اش را اخذ کرد و در سال ۱۳۶۹ در رشته‌ی پریودنتولوژی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ‌التحصیل شد. او مدتی خزانه‌دار و در دورانی هم عضو و رئیس‌هیأت‌مدیره انجمن پریودونتیست‌های ایران بوده است و در آذرماه ۱۳۹۶ به ریاست دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تهران منصوب شد.

امیررضا رکن

امیررضا رکن

در اسفند ماه سال۹۷ و با حکم رییس دانشگاه علوم‌پزشکی تهران، دانشکده دندان‌پزشکی پردیس بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران در زیر مجموعه دانشکده دندان پزشکی تهران قرار گرفت و دکتر امیررضا رکن سومین حکم ریاست خود را از رییس دانشگاه علوم‌پزشکی تهران دریافت کرد.

دکتر امیررضا رکن را می‌توان یکی از سه چهره مهم و صاحب نفوذ دندان پزشکی کشور دانست که مسئولیت سه واحد از مهم‌ترین مراکز علمی دندان پزشکی کشور را بر عهده دارد.

او عضویت در شورای سلامت دهان وزارت بهداشت را نیز در کارنامه دارد. تاکنون عده‌ا‌ی زیادی از عناصر خودی، از طریق او از رانت اسلامی برخوردار شده‌اند.

■ دکتر محمدرضا نخستین، همسر مرضیه وحید دستجردی نیز در دوران وزارت او مشاورش در زمینه‌ی امور دندانپزشکی بود. او عضو هیات علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی هم هست.

مرضیه وحید دستجردی و محمدرضا نخستین

مرضیه وحید دستجردی و محمدرضا نخستین

خانواده وحید دستجردی اعم از خواهران و برادران و همسران و… همگی از رانت‌های ویژه برخوردارند و در خدمت جناح راست نظام هستند. او به همراه همسرش از حامیان رئیسی یکی از اعضای هیأت کشتار ۶۷ در انتخابات ریاست جمهوری بودند.

نخستین همچنین جزو ۲۵۰ نفری بود که تحت عنوان «جمعی از اساتید و نخبگان جامعه پزشکی» در نامه به لاریجانی ضمن تبریک انتخاب او به ریاست قوه قضاییه خواهان سرکوب مردم در جنبش ۸۸ شدند:

«ضمن تشکر از برگزاری دادگاه عاملان فتنه‌های اخیر به شکل علنی، در راستای تنویر افکار عمومی و روشن شدن ماهیت واقعی دست اندرکاران داخلی و خارجی، خواهان ادامه این روند و نیز پخش اعترافات عناصر اصلی بازداشت شده، به تمام و کمال می‌باشیم.

متأسفانه سران آشوب و طراحان اصلی حوادث اخیر با وقاحت آشکار، همچنان به تحریکات و ماجراجویی‌های خود ادامه داده، مصرانه در پی بهم زدن آرامش جامعه و تداوم تنش و التهاب درجامعه می‌باشند. به تحقیق راه اصلی حفظ آرامش جامعه و خشکاندن ریشه این آشوب‌ها، برخورد قاطع و بدون ملاحظه با سران اصلی این غائله می‌باشد. اینجانبان خواهان برخورد قاطع جنابعالی و دستگاه قضا با این عناصر فتنه‌گر می‌باشیم.

در حالیکه مراکز درمانی در بحبوحه درگیری‌ها و بحران‌های ایجاد شده، موظف به ارائه خدمات درمانی به همه مجروحین و آسیب دیدگان می‌باشند، متأسفانه در اوج ناآرامی‌ها، عده‌ای قلیل از همکاران با نادیده گرفتن قداست حرفه پزشکی و عرصه درمان، در تدارک تحصن و به تعطیلی کشاندن بعضی از مراکز درمانی کشور بودند و در واقع با چشم‌پوشی از وظایف درمانی و قانونی خویش، عرصه درمان و سلامت کشور را به میدان گروکشی سیاسی تبدیل کردند. این افراد متأسفانه در روزهای اخیر هم در سایه کرامت و سعه صدر نظام، به شیوه‌های گوناگون تحریکات و اقدامات تنش زای خود را ادامه می‌دهند که در آستانه شروع سال تحصیلی جدید می‌بایست، هوشیاری و بیداری همه جانبه لحاظ گردد تا خدای نخواسته شاهد تکرار حوادث غم بار ماه‌های ابتدای سال جاری نباشیم.
ما خواهان برخورد قانونی با عواملی که به ایجاد تنش و التهاب در عرصه درمانی کشور دامن می‌زنند، می‌باشیم.»[5]

■ بهرام شکری، در مردادماه سال ۱۳۳۶ در میانه متولد شد و در سال ۱۳۵۴ وارد دانشکده دندانپزشکی دانشگاه ملی شد. او یکی از اعضای انجمن اسلامی دانشگاه ملی بود و ضمن عضویت در کمیته انقلاب اسلامی پس از تأسیس جهاد سازندگی به این ارگان پیوست.

بهرام شکری

بهرام شکری

شکری در سال ۱۳۵۷ یا زهرا مینا طاهریان، دانشجوی سال سوم دندانپزشکی ازدواج کرد و در مرداد ۱۳۵۹ به سپاه پاسداران پیوست و کلینک دندانپزشکی سپاه پاسداران را راه‌اندازی کرد و مسئولیت آن را به عهده گرفت. بعدها این کلینیک به یکی از مراکز مهم دندانپزشکی کشور تبدیل شد و دندانپزشکان برخوردار از سهمیه‌های مختلف در آن مشغول کار شدند. او در مرداد‌ماه ۱۳۶۰ در خیابان ولی‌عصر توسط مجاهدین به قتل رسید.

عده‌ای دیگر از دندانپزشکان برخوردار از رانت ولایی

■دکتر مجتبی صفارهرندی برادرزاده سرتیپ محمدحسین صفار هرندی وزیر سابق ارشاد اسلامی در دولت احمدی‌نژاد و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با حکم خامنه‌ای است.

مجتبی صفارهرندی

مجتبی صفارهرندی

مجتبی در سال ۱۳۵۳ در تهران به دنیا آمد و در سال ۱۳۷۳ با استفاده از رانت خانوادگی در رشته‌ی دندانپزشکی دانشگاه زاهدان پذیرفته شد و در سال ۷۹ از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شد.

او با استفاده از رانت ولایی، دندانپزشک امین صدا و سیما است و در بسیاری از برنامه‌ها در شبکه‌های مختلف تلویزیونی و رادیویی حضور دارد. او در کار خوانندگی نیز هست و اولین آلبوم او به نام «افسانه و افسون» در سال ۱۳۹۳ با دکلمه خانم ژاله علو منتشر شد. او از تبلیغات سرسام‌آوری در فضای مجازی برخوردار است.

■ محسن صفارهرندی دیگر برادرزاده سردار صفارهرندی که برای تحصیل پزشکی به خارج از کشور رفته بود پس از مدتی به همدان انتقال یافت و در رشته‌ی دندانپزشکی فارغ‌التحصیل شد.

محسن صفارهرندی

این دو بلافاصله بعد از پایان تحصیلات با استفاده از رانت عمویشان وام‌های کلان گرفتند و در سال ۱۳۸۴ اولین درمانگاه شبانه روزی «سیرنا» را در مرکز تهران واقع در خیابان انقلاب تأسیس کردند و پس از آن به فاصله‌ی دو سال با ایجاد مراکز جدید در مناطق دیگر سعی در توسعه فعالیت خود داشتند. اینک در مناطق مختلف تهران از جمله میدان فردوسی، خیابان شهید بهشتی (عباس آباد)، خیابان مطهری، میدان صادقیه و تهرانپارس دارای مراکز مجهزی هستند.[6] شریعتی بالاتر از میرداماد دیگر شعبه سیرنا است.

دیگر شریک این دو در مجموعه سیرنا محمدمهدی صفار‌هرندی فرزند سردار محمد‌حسین صفارهرندی است.

وی که با استفاده از رانت اسلامی دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت آموزشی دانشگاه تهران بود در سال ۱۳۹۰ با حضور فرهاد رهبر رئیس دانشگاه تهران، به عنوان مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و علوم پزشکی معرفی شد. او جزوِ رهبران بسیجیان حمله کننده به سفارت بریتانیا بود.

■ محمد جعفر اقبال متولد ۱۳۳۹ پس از انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۶۱ در رشته‌ی دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شد. او یکی از فعالین جهاد دانشگاهی بود.

محمد جعفر اقبال

محمد جعفر اقبال

 اقبال در سال ۶۶ در حالی که ۲۷ ساله بود تحت عنوان گذراندن طرح، به کرمان فرستاده شد و ریاست دانشکده دندان‌پزشکی کرمان را بر عهده گرفت. او در سال ۱۳۶۹ با استفاده از سهمیه در دانشگاه مشهد دوره تخصصی خود را پی گرفت. او مدت‌ها ریاست دانشکده دندانپزشکی قزوین را به عهده داشت.

■ رضا مسائلی در سال ۱۳۷۴ با سهمیه رزمندگان و ایثارگران و به عنوان بورسیه ارتش وارد دانشکده دندانپزشکی تهران شد و در بسیج دانشگاه فعال شد.

رضا مسائلی

رضا مسائلی

او به کمک رانت پدرش و نفوذ بسیج دانشجویی و کمک اساتید پس از ده سال، موفق به اتمام دوره عمومی شد و به کمک رانت ولایی و بدون سپری کردن تعهد مادام‌العمرش به ارتش به سمت مدیر کلی تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در دولت اول احمدی نژاد منصوب شد. او سپس با بورسیه دولتی به ادامه تحصیل در رشته مواد دندانی در انگلستان مشغول شد؛ اما پس از اشغال سفارت انگلستان، از آن کشور دیپورت شد. رضا مسائلی پس از دریافت مدرک دکترا، استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران شد و کرسی عضویت هیأت علمی این دانشگاه را به دست آورد.

مسائلی در دولت روحانی نیز مدیریت کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و عضویت شورای سلامت را بر عهده داشته و مشاور وزیر است. نزدیکی او به علی زاکانی و سمت پدرش در لایه‌های حکومتی از دلایل پیشرفت‌های خلق‌الساعه‌ی او است.

■ الهه وحید ‌دستجردی خواهر مرضیه وحید‌دستجردی وزیر بهداشت و درمان دولت احمدی‌نژاد، در سال‌های اولیه انقلاب در سرویس اجتماعی روزنامه کیهان کار می‌کرد اما بعدها با استفاده از رانت ولایی به دندان‌پزشکی روی آورد.

الهه وحید ‌دستجردی

الهه وحید ‌دستجردی

او که در سال‌های دورتر به عنوان معاون پژوهشی دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال خدمت بود، در سال ۱۳۹۰ از سوی ریاست دانشگاه، به سمت ریاست دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انتخاب شد.

مصطفی گودینی

مصطفی گودینی

■مصطفی گودینی با سهمیه شاهد وارد دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بهشتی شد؛ سپس به لطف سهمیه وارد دوره اندودنتیکس در همین دانشگاه گردید.

او اکنون عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه است.

دندانپزشکان ولایی مجلس‌نشین

 ■ علی تاجرنیا، در سال ۱۳۴۸ در یک خانواده روحانی در قم به دنیا آمد. او در جبهه‌های جنگ ایران و عراق زخمی شد و با استفاده از رانت اسلامی وارد دانشگاه شد و به در دانشگاه علوم پزشکی مشهد دندانپزشکی خواند.

علی تاجرنیا

علی تاجرنیا

او در سال ۷۸ به عنوان جوان‌ترین نماینده به مجلس ششم راه یافت. تاجرنیا یکی از اعضای دفتر تحکیم وحدت بود و ضمن عضویت در هیأت مدیره انجمن دندانپزشکان ایران طی سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۷ نماینده گروه دندانپزشکان ایران در شورایعالی سازمان نظام پزشکی بود. او در شورای سلامت دهان وزارت بهداشت و شورای عالی انتظامی سازمان نظام‌پزشکی عضویت دارد.

تاجرنیا به خاطر عضویت در کمیته صیانت از آراء ستاد میرحسین موسوی در جریان انتخابات ۱۳۸۸ دستگیر شد و به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور و نیز تبلیغ علیه نظام به ۶ سال حبس تعزیری و به دلیل توهین به محمود احمدی‌نژاد به ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد اما در آذرماه ۱۳۸۹ از زندان آزاد شد.

■ احمد بیگدلی، در سال ۱۳۵۵ در شهرستان خدابنده استان زنجان به دنیا آمد و با رانت فرزند شهید به دانشگاه راه یافت و در سال ۸۲ در رشته دندان پزشکی از دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شد و دوره تکمیلی ارتودنسی و ایمپلنت را در مرکز جهاد دانشگاهی واحد تهران گذراند. علاوه بر پدرش، عمو، دایی و پدر همسرش نیز به همراه ۱۲ نفر دیگر از اقوامش در جبهه‌‌های جنگ کشته شدند. به همین دلیل از رانت‌های متعدد برخوردار است.

احمد بیگدلی

احمد بیگدلی

بیگدلی از سال ۸۲ به طبابت در شهر تهران و بیمارستان امام حسین زنجان مشغول بوده است. او پیشتر سرپرستی درمانگاه سهروردی تامین اجتماعی استان زنجان را نیز عهده دار بوددر سال۹۵ و در دور دوم انتخابات مجلس دهم، به عنوان به مجلس راه یافت.

■ محمدحسین قربانی متولد خرداد ۱۳۴۴ در شهرستان آستانه اشرفیه است. او برادرزاده زین‌العابدین قربانی‌لاهیجی، امام جمعه رشت و نماینده ولی فقیه در گیلان و حاکم شرع جنایتکار دهه‌ی ۶۰ گیلان است.

محمدحسین قربانی

محمدحسین قربانی

 محمدحسین قربانی در سن ۱۵ سالگی به همراهش برادرش به جبهه رفت. او مجروح شد و برادرش کشته شد. او پس از پایان جنگ در سال ۱۳۶۹ با استفاده از رانت‌های مختلف اسلامی وارد دانشکده علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی شد. او در سال ۱۳۷۳ مسئول انجمن اسلامی دانشکده دندانپزشکی شد و در سال ۱۳۷۵پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه بلافاصله در وزارت بهداشت شاغل شد ولی بعداً مسئولیت در وزارتخانه را رها کرد و در دانشگاه علوم پزشکی گیلان مشغول شد و به دندانپزشکی در شهر خود آستانه اشرفیه پرداخت. او به عنوان «عضو جامعه معتمدین معین ایثارگر استان» انتخاب شد و در عین حال مشاور استاندار گیلان در امور ایثارگران گردید. در انتخابات دوره هشتم مجلس شورای اسلامی شکست خورد اما در دور دوم به این مجلس راه یافت. قربانی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و عضو شورای سلامت دهان وزارت بهداشت است.

■ زهره طبیب‌زاده نوری متولد ۱۳۳۹ و دارای دکتری دندان‌پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است و دوره تخصصی خود را با استفاده از رانت اسلامی در جراحی لثه دنبال کرده است. او در دهه شصت وارد فعالیت‌های دانشجویی شد و با انتخاب محمود احمدی‌نژاد به ریاست جمهوری و تشکیل دولت نهم به عنوان مشاور رییس جمهور، رییس مرکز امور زنان و خانواده، دبیر شورای عالی زن و خانواده و عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان در این دولت شروع به فعالیت کرد. در سال ۱۳۸۸ به ریاست دانشکده دندان‌پزشکی شهید بهشتی منصوب شد و تا مرداد ماه ۱۳۹۰ که خواهر وزیر بهداشت وقت، دکتر وحید دستجردی جای او را گرفت، در این سمت فعالیت نمود.

زهره طبیب‌زاده نوری

زهره طبیب‌زاده نوری

زهره طبیب‌زاده نوری از اعضای جبهه پایداری است که نماینده‌ی دوره نهم مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از حوزهٔ انتخابیهٔ تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در استان تهران بوده است. او یکی از موافقان افزایش سن مجوز خروج دختران از کشور به ۴۰ سال بود.

طبیب‌زاده، در واکنش به سخنان علی مطهری نسبت به طولانی شدن بدون محاکمه حصر موسوی و کروبی، گفته: اگر نگوییم آقای مطهری به عنوان عامل MI6 نظر می‌دهد، قطعاً تحت تأثیر سرویس‌های جاسوسی بوده، چرا که فکر نمی‌کنم آنقدر کند ذهن باشند که نتوانند تشخیص دهند فتنه ۸۸ یک توطئه براندازانه نظام بوده است. اگر افرادی مثل آقای مطهری که خودشان نیز مسئله‌دار باشند خیلی سریع در تور آژانس‌های امنیتی قرار می‌گیرند تا در زمین آن‌ها بازی کنند که من فکر می‌کنم آقای مطهری چنین مشکلی برایشان به وجود آمده و عملاً افکار و اظهاراتشان مدیریت می‌شود. [7]

در پی اعلام خبر گم شدن طرح ملی بررسی اشکال خشونت خانگی علیه زنان در ۳۲ جلد، اشرف بروجردی، مشاور امور زنان وزارت کشور در دوره اصلاحات و از مجریان این طرح اعلام کرد: «این پژوهش در سال ۱۳۸۵ در دولت آقای احمدی نژاد و زمان حضور زهره طبیب‌زاده نوری در مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و نماینده کنونی مجلس، به خمیر تبدیل شد.» [8]

در تمام چهار سال حضورش در مجلس همچون سایر نمایندگان زن کم سرو صدا بود و در پایان کار مجلس نهم دوباره به دانشکده دندان‌پزشکی شهید بهشتی بازگشت.

■ محمدجواد نظری‌مهر در سال ۱۳۴۵ در بندرگز به دنیا آمد. او برادر همسر منوچهر متکی وزیر اسبق امور خارجه است. از آن‌جایی که او در سال ۱۳۶۰ در بندرگز بازجو و شکنجه‌گر بود، محمدجواد نیز با وجود سن کم در سرکوب شرکت داشت. پدر او در جبهه‌ی جنگ کشته شد و او همچون خواهرش با استفاده از رانت اسلامی فرزند شهید در رشته‌ی دندانپزشکی از دانشگاه شهید بهشتی فارغ‌التحصیل شد. او فارغ‌التحصیل حقوق هم هست.

محمدجواد نظری‌مهر

محمدجواد نظری‌مهر

نظری‌مهر نماینده وابسته به جبهه‌ی پایداری مجلس هشتم و نهم از حوزه انتخابیه کردکوی، بندرگز و بندرترکمن و عضو کمیسیون بهداشت و درمان و فراکسیون محیط زیست بود اما در انتخابات دوره دهم مجلس رد صلاحیت شد.
او جزو نمایندگانی بود که در تاریخ ۲۲ اردیبهشت سال ۱۳۹۴ طرح ۳ فوریتی «توقف مذاکرات هسته‌ای تا قطع تهدیدات آمریکا» را امضا کردند.

محمدجواد نظری‌مهر عضویت در کمیته ملی المپیک، فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی و شورای سلامت دهان وزارت بهداشت و ریاست بیمارستان بندر گز را در کارنامه دارد. او در مورد فعالیت‌هایش پس از بازماندن از شرکت در انتخابات مجلس می‌‌گوید:‌

«بنده هم در حال حاضر به دندانپزشکی مشغول هستم و در رشته‌ی ورزشی , رئیس هیأت کشتی گلستانه و عضو فذراسیون ورزشی کشتی کشور هستم و با آقای خادم همکاری دارم و در خود وزارت بهدشت و درمان بنده در قسمت‌های مختلف غذا و دارو و… با وزیر همکاری می‌کنیم.»

■ سیدعلی ریاض، در سال ۱۳۳۷ در کربلا به دنیا آمد. دارای مدرک دکترای دندان‌پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی است. او در سال ۱۳۸۲ در قالب تشکیلات آبادگران وارد مجلس شد و از حامیان جدی احمدی‌نژاد و یکی از چهره‌های شاخص و فعال مجلس و نماینده‌ی عقب‌مانده‌ترین لایه‌های نظام اسلامی بود.

سیدعلی ریاض

سیدعلی ریاض

ریاض نائب رئیس اول کمیسیون اصل نود، رئیس فراکسیون ایرانیان مقیم خارج از کشور، دبیر فراکسیون قرآن و عترت و فراکسیون حمایت از معلولان، رئیس سه گروه دوستی پارلمانی ایران و عراق، ایران و عربستان، ایران وکرواسی را بر عهده داشت و همزمان مشاور فرهنگی و رئیس بازرسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران بود.

او پس از اتمام دوره نمایندگی مجلس به عنوان مشاور وزیر بهداشت و قائم مقام معاون حقوقی و امور مجلس احمدی‌نژاد فعالیت کرد. ریاض رئیس هیأت پزشکی حج و زیارت هلال احمر جمهوری اسلامی و معاونت حقوقی و پارلمانی سازمان نظام پزشکی را نیز در کارنامه دارد. او در انتخابات شورای شهر تهران در لیست محافظه‌کاران قرار داشت اما همچون دیگر اعضای این ائتلاف توفیقی به دست نیاورد. سید‌علی ریاض به عنوان سخنگو و رییس کمیته سیاسی انجمن اسلامی پزشکان یکی از حامیان ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری بود.

■ بهرام پارسایی متولد ۱۳۴۹ در شهرستان ممسنی و دانش‌آموخته رشته دندان‌پزشکی از دانشگاه رفسنجان است. او به واسطه‌ی یک سال حضور در جبهه از رانت اسلامی برخوردار بود. سه برادر دیگر او نیز هر کدام یکسال یا بیشتر در جبهه حضور داشتند و یکی از آن‌ها جانباز است.

بهرام پارسایی

بهرام پارسایی

 پارسایی در سال۹۴ از شیراز به مجلس دهم راه یافت و در حال حاضر سخنگوی فراکسیون امید و سخنگوی کمیسون اصل۹۰ مجلس است. او عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه است. او عضویت در شورای اسلامی شهر شیراز و عضویت در هیأت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت فارس را نیز در کارنامه دارد که هیچ‌یک با تخصص او ارتباطی ندارد. او در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲ رئیس ستاد انتخاباتی محسن رضایی در استان فارس بود.

■ احمد پورنجاتی در سال ۱۳۳۳ در قم به دنیا آمد و در سال ۱۳۵۲ در رشته‌ی دندانپزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شد. او در دوران دانشجویی به دلیل فعالیت‌های سیاسی از اردیبهشت سال ۱۳۵۳ تا بهمن سال ۱۳۵۵ توسط ساواک دستگیر و زندانی گردید. او پس از پیروزی انقلاب اسلامی مدرک تحصیلی‌اش در رشته‌ی دندانپزشکی را از دانشگاه تهران دریافت کرد در حالی که از همان ابتدا بدون آن که مدرک تحصیلی اش را دریافت کرده باشد مدیر کمیته پزشکی جهاد سازندگی و سپس به مدت چهار سال به عنوان مدیرکل سیاسی وزارت کشور در زمان تصدی علی‌اکبر ناطق نوری فعالیت نمود.

احمد پورنجاتی

احمد پورنجاتی

پورنجاتی در سال ۱۳۶۵ از طریق علی ربیعی به وزارت اطلاعات پیوست و همان موقع به عقل منفصل ری‌شهری معروف شد. او در جریان کشتار زندانیان سیاسی که طرح آن توسط وزارت اطلاعات ری‌شهری ریخته شد و در جریان برکناری آیت‌الله منتظری از نزدیکان ری‌شهری و مسئولان وزارت اطلاعات بود.

احمد پورنجاتی در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۷۶ همراه با روح‌الله حسینیان، علی رازینی، محمد‌ شریعتمداری، محمد محمدی‌ری‌شهری، ربیعی و… که همگی عناصر اطلاعاتی و امنیتی و قضایی بودند، جمعیت ارزش‌ها را پایه‌ریزی کردند و از ری‌شهری در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کردند.

از دیگر مسئولیت‌های احمد پورنجاتی ، معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت سیما و قائم مقام صدا و سیمای جمهوری اسلامی در دوران ریاست علی لاریجانی بوده است. اما پس از انتخاب خاتمی در دوم خرداد ۱۳۷۶، او به عنوان مشاور امور رسانه‌ای او منصوب گردید. در همان ایام شریعتمداری و ربیعی نیز در دولت خاتمی پست گرفتند. او در انتخابات سال ۱۳۷۸ به مجلس شورای اسلامی راه یافت و رئیس کمیسیون فرهنگی شد. در جریان انتخابات ۸۸ عضو ستاد انتخاباتی موسوی بود اما دستگیر نشد.

از دیگر مشاغل احمد پورنجاتی عضویت در دبیرخانه شورای امنیت ملی است. او به همراه جنتی خاتمی، حسین شریعتمداری و مهاجرانی عضو کمیته‌ای بودند که ریاست‌اش با حسن روحانی بود و دبیری‌اش با پورنجاتی. او در سال‌های گذشته فعالیتی در رشته‌ی دندانپزشکی نداشته است.

مهدی رسول‌پناه

مهدی رسول‌پناه

■ مهدی رسول‌پناه با رانت اسلامی به دانشگاه شهید بهشتی راه یافت و در رشته دندانپزشکی فارغ‌التحصیل شد. او مطب خود را در سال ۱۳۷۷ در ورامین گشود.

رسول‌پناه عضو شورای مرکزی و رئیس کمیته انتخابات حزب اعتماد ملی است و در انتخابات دوره هشتم مجلس شورای اسلامی جزو کاندیداهای این حزب از حوزه انتخابیه تهران و شمیرانات بود. او که دندانپزشک مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و عضو حزب اعتماد ملی است بدون آن که سابقه‌ی ورزشی یا مدیریتی داشته باشد با حمایت وزیر ورزش به عضویت هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس درآمد و سپس ریاست آن را به عهده گرفت. او دنداپزشک مورد اعتماد دستگاه قضایی است.

رانت‌خواران مشغول کار در شهرداری و دیگر ارگان‌های نظام

■ سمیه حاجوی در سال ۱۳۵۶ در تهران به دنیا آمد. او فرزند “شهید” است و با استفاده از رانت ولایی به دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی راه یافته است.

سمیه حاجوی

 حاجوی پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه در شهرداری به کار مشغول شد و مسئولیت واحد دندان‌پزشکی شرکت شهر سالم را بر عهده گرفت. او پس از آن مدتی، مدیر اجرایی و مسئول دبیرخانه جامعه ایمن منطقه ۴ شهرداری تهران شده و سپس، پیش از این‌که شهرداری ناحیه ۱ منطقه ۴ را بر عهده بگیرد، مدتی مدیر اداره سلامت شهرداری منطقه ۴ بوده است.

سمیه حاجوی توسط نجفی شهردار تهران ارتقای مقام یافت و شهردار ناحیه ۷ تهران شد. او که تا پیش از شهردار منطقه شدن با مانتو و مقنعه در محل کار حاضر می‌شد در تصاویری که پس از دریافت حکم شهردار در اینترنت منتشر شد با چادر مشکی رویت شد.

■ سعید طلوعی در سال ۱۳۴۳ در قصر شیرین به دنیا آمد و از ۱۷ سالگی و به مدت هشت سال در جبهه حضور داشته و فرمانده گردان پیاده لشگر نبی اکرم بوده است. او جانباز ۷۰ درصدی است و با استفاده از رانت «جانبازی» و «رزمندگان» پس از پایان جنگ وارد دانشکده دندانپزشکی همدان شده است. او همچنین بدون حضور در دانشگاه «کارشناس ارشد» مدیریت از دانشگاه شهید بهشتی هم هست.

سعید طلوعی

سعید طلوعی

او در سال ۱۳۸۷ با حکم قالیباف شهردار منطقه ۱۰ تهران شد و سپس در دوران او این منصب را در مناطق ۵ و ۷ و ۸ نیز تکرار کرد. او مسؤل بسیج دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و مسئول حراست بیمارستان بقیه‌الله الاعظم نیز بوده است و از هر جهت کارنامه‌ی پر و پیمانی دارد.

طلوعی به علت نداشتن تخصص لازم در حوزه صنفی دندان‌پزشکی فعالیت چندانی نداشته است.

■ ذبیح‌الله واحدی در سال ۱۳۳۹ در کاشمر به دنیا آمد. در سال ۱۳۷۱ از دانشکده علوم پزشکی مشهد در رشته دندانپزشکی فارغ‌التحصیل شد. او همچنین دارای مدرک لیسانس و فوق لیسانس حقوق است و سابقه‌ی ۳۱ سال کار کیفری دارد و در حال حاضر رییس شعبه سوم دیوان عدالت اداری است. در واقع او از قوه قضاییه با رانت اسلامی به دانشگاه راه یافت و دکترای دندانپزشکی گرفت.

ذبیح‌الله واحدی

ذبیح‌الله واحدی

در دهۀ شصت به عنوان دادیار در حوزۀ قضایی استان خراسان شاغل و در سال‌های ۷۲ تا ۷۴ مدیر امور حقوقی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بود. هم‌زمان به عنوان مربی در مرکز بهداشت‌کاران دهان و دندان فعالیت می‌کرد. در‌‌ همان زمان به صورت پاره‌ وقت به عنوان رییس شعبه تجدید نظر تعزیرات حکومتی و معاون مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان به پرونده‌های تعزیراتی امور بهداشتی و درمانی رسیدگی می‌کرد.

ذبیح‌الله واحدی در سال ۷۶ به تهران منتقل شد و در سازمان بازرسی کل کشور به عنوان بازرس قضایی مشغول خدمت شد. در سال ۸۲ به دیوان عدالت اداری منتقل شد. ابتدا به عنوان دادرس و رییس شعبه ششم و سپس در شعبه چهارم تجدیدنظر به عنوان مستشار. پس از تغییر قانون دیوان عدالت اداری در سال۸۵ تاکنون، به عنوان رییس شعبه سوم در خدمت دستگاه قضایی است. در طول این سال‌ها او به عنوان دندان‌پزشک عمومی در مطب خود نیز مشغول کار بوده و در یکی از دانشکده‌های دندان‌پزشکی هم دندان‌پزشکی قانونی تدریس می‌کند.

■ سیدسلمان سامانی در سال ۱۳۵۹ به دنیا آمد. او با استفاده از رانت اسلامی از دانشگاه مشهد در رشته دندانپزشکی فارغ‌التحصیل شد و سپس مدرک کارشناسی ارشد حقوق عمومی از دانشگاه شهید بهشتی کسب کرد و در رشته‌ی دکترای تخصصی حقوق (حقوق عمومی) در دانشگاه تهران مشغول به تحصیل شد. او پله‌های ترقی را به سرعت طی کرده و هم‌اکنون قائم‌مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها و سخنگوی وزارت کشور و عضو شورای عالی هلال احمر است.

سیدسلمان سامانی

سیدسلمان سامانی

سامانی در سال ۸۵ به شورای شهر شهرستان فاروج راه یافت و در ادامه به عنوان عضو هیات رییسه و سخنگوی شورای عالی استان‌ها انتخاب شد. تا سال ۹۲ به عنوان مشاور رییس کل و مدیرکل حوزه ریاست دیوان محاسبات کشور فعالیت می‌کرد و در دولت یازدهم، به سمت ریاست مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی وزارت کشور منصوب شد. او ریاست هیأت مرکزی بازرسی انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را در کارنامه دارد.

سید سلمان سامانی در گذشته به عنوان رئیس مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی وزارت کشور، مشاور وزیر کشور و نماینده تام الاختیار وزیر در رسیدگی به تخلفات اداری، رئیس هیأت مرکزی بازرسی انتخابات کشور (انتخابات اخیر)، رئیس کمیته حقوقی ستاد انتخابات کشور، مشاور رئیس کل و مدیر کل حوزه ریاست دیوان محاسبات کشور، عضو شورای عالی و بازرس کل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران خدمت کرده است.

یک نمونه دیگر از دندانپزشکان درآمده به خدمت نظام

به دلیل حاکم بودن نظام اسلامی و سقوط اخلاقی‌ای که جامعه طی چهار دهه گذشته داشته است، جامعه پزشکی و دندانپزشکی نیز بری از آن نبوده است. افراد با آن که قرابتی به لحاظ اعتقادی با نظام اسلامی ندارند اما به خاطر بهره‌بردن از امکانات نظام و خوان نعمتی که گسترده شده به خدمت حاکمان درآمده و ارزش‌های انسانی را زیرپا می‌گذارند.

■ صنم‌بر یزدانی تنها یک نمونه است. او سال‌ها در آمریکا زندگی کرده است. از آن‌جایی که از استعداد لازم برای تحصیل در رشته‌ی دندانپزشکی در دانشگاه‌های داخل کشور اعم از دولتی و آزاد برخوردار نبود به دبی مهاجرت کرد و پس از مدتی با نفوذی که پدرش علی یزدانی داشت به دانشگاه‌ «شهید بهشتی» منتقل شد و در سال ۱۳۸۶ از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شد و فعالیتش را در مطب پدرش شروع کرد. صنم‌بر از مهرماه سال ۱۳۹۲ فعالیت خود را در انجمن دندان‌پزشکان عمومی آغاز کرد و از همان سال عضو هیأت مدیره این انجمن شد که پدرش ریاست آن را دارد.

پدر او تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه ملی ایران (شهید بهشتی فعلی) در رشته دندانپزشکی در سال ۱۳۵۳ به پایان رساند. دوره‌های دندانپزشکی را در کالج سلطنتی جراحان انگلستان و بوستون گذرانده است.

وی از سال ۱۳۵۸ تا ۱۳۷۴ در دانشگاه آزاد، دانشگاه رفسنجان، دانشگاه همدان و دانشگاه زاهدان مشغول تدریس بوده است. او در این مدت عضو هیات مدیره‌های جامعه دندان پزشکی ایران، تعاونی دندان پزشکان ایران و رییس هیات مدیره انجمن دندان پزشکی ایران در مقاطع مختلف بوده است. او همچنین مشاورت سازمان‌های دولتی مختلف مثل وزارت بهداشت، وزارت علوم و مؤسسه استاندارد را به عهده داشت. او بین سال‌های ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۸ در دانشگاه بوستون مشغول تدریس بوده است. هم‌اکنون در دانشگاه شهید بهشتی مشغول تدریس است و ریاست هیات مدیره انجمن دندانپزشکی ایران را به عهده دارد. او همچنین به عنوان مشاور چندین کمپانی سازنده مواد و تجهیزات دندانپزشکی مشغول است و از این بابت پول‌های هنگفتی به جیب می‌زند. بخشی از ادعاهای او راجع به شیوه‌های ترمیمی و ابداعات او توسط دندانپزشکان تکذیب شده است. [9]

صنم‌بر یزدانی در کنار و درباره "عمویش"، محمد شریعتمداری

صنم‌بر یزدانی در کنار و درباره “عمویش”، محمد شریعتمداری

روابط نزدیک او با محمد شریعتمداری یکی از چهره‌های امنیتی نظام اسلامی که نقش مهمی از ابتدای تشکیل نظام اسلامی در سرکوب داشته، باعث شده تا دخترش از این جنایتکار به عنوان عمو یاد کند.

به تصویر صنم‌بر یزدانی با محمد شریعتمداری و ادبیاتی که در مورد «عموی عزیزش» به کار برده توجه کنید:‌

«دکتر محمد شریعتمداری (رئیس ستاد انتخاباتی روحانی و معاون اجرایی آقای روجانی) عموی عزیزم، مرد خستگی‌ناپذیر و بزرگمردی که در دنیای رنگارنگ امروز یکرنگ است و دل دریایی و قلب پرمهرش برای مردم ایران می‌تپد. بیش از بیست و پنج‌سال است که همیشه مهربانیش را دیده‌ام، زحماتش برای مردم ایران و نگرانیش برای بهتر شدن روزگارشان در چشم‌هایش پیداست. گاهی آنقدر خسته به مطب می‌آید که فقط برایش دعا می‌کنم تا سالم بماند و وجود ارزشمندش سایه‌ای باشد بر سرما. »

این در حالی است که او مطلقاً شعائر اسلامی و حجاب را رعایت نمی‌کند اما برای برخورداری از رانت قدرت به جنایتکارانی همچون شریعتمداری نزدیک می‌شود و آن‌ها را «عموی عزیز» می‌خواند و…

صنم‌بر یزدانی وقتی مورد پرسش قرار می‌گیرد که چگونه محمد شریعتمداری عموی او است می‌نویسد:

«خیلی‌ها توی دایرتکت می‌آن و می‌پرسن که چرا می‌نویسی عمو ولی فامیلیتون یکی نیست. عمو یعنی همراه هر لحظه و امروز روز بعد از پیروزی بزرگ با یک‌دنیا خستگی چند ماه گذشته به مطب اومدن تا ما رو در شادیشون شریک کنن ولی خودشن همیشه در غم‌های ما همراهن و لحظه به لحظه کنارمونن. دلیلی بالاتر پیدا نمی‌کنم تا کسی رو عمو صدا کنم. خوشحالم که باز خنده رو روی لابشون دیدم و ارامش رو در چشمانشون. عموی عزیزم تبریک می‌گم و خسته نباشید برای آسمونی که امروز ابی‌تر از پریروزه و هوایی که می‌شه توش نفس کشید. زحمات شما این آبی آسمان رو به ما هدیه داد.»

نکته‌ی جالب توجه آن معاونت حقوقی مجلس شورای اسلامی در مورد مدرک تحصیلی محمد شریعتمداری که صنم‌بر یزدانی او را دکتر می‌خواند گزارش داده است:

«مدرک لیسانس ارائه نشد و محل تحصیل دوره فوق‌ لیسانس مشارالیه اعلام نشده لذا امکان بررسی فراهم نگردید.»[10]

محمد‌هادی رضوی، داماد شریعتمداری یکی از جرثومه‌های فسادی است که با پشتوانه‌ی پدرزنش با بالا کشیدن صدها میلیارد تومان پول صندوق فرهنگیان در غارت شریف‌ترین قشر جامعه سهیم بوده است. سرلشکر صالحی فرمانده ارتش شوهرخواهر او است و دختر صالحی یکی از کسانی که در فساد مالی گسترده دست داشته است. پسر شریعتمداری نیز از زندگی لاکچری برخوردار است.

رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

سنگ بنای واحد دندانپزشکی دانشگاه آزاد را دکتر هوشنگ فاضل گذاشت. او دکتر ویژه‌ی خامنه‌ای بود پس از مصدوم شدن خامنه‌ای در انفجار مسجد ابوذر در تیرماه ۱۳۶۰ مسئولیت ترمیم دندان‌های او را به عهده گرفت. دندان‌های مصنوعی خامنه‌ای را او در دهانش کارگذاشته است. او یکی از اعضای حزب جمهوری اسلامی بود که در سال ۱۳۵۸ به دستور بهشتی سکان هدایت وزارت بهداری را به دست گرفتند.

دکتر هوشنگ فاضل

همسر وی، شهلا حریری مطلق مادر دو فرزند به نام‌های پندار و پیام در سال ۱۳۶۱ پس از تحمل سبعانه‌ترین شکنجه‌ها در اوین اعدام شد. اتهام او این بود که به مجاهدین اطلاع داده بود مهدی کروبی به خانه‌ی آن‌ها رفت و آمد می‌کند و آمادگی خود برای به قتل رساندن او را اعلام کرده بود.

دلیل تقرب بیش از حد هوشنگ فاضل نزد مسئولان نظام اسلامی این بود که در جریان انتخابات اولین دوره مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۵۸، شهلا حریری مطلق به خاطر هواداری از مجاهدین به شدت مورد ضرب و شتم نیروهای حزب‌اللهی قرار گرفت و تصویر دیدار او با موسی خیابانی و مسعود رجوی در نشریه مجاهدی پخش شد. دکتر هوشنگ فاضل که یکی از معاونت‌های وزارت بهداری بود به جای حمایت از همسرش که مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود به دفاع از حزب جمهوری اسلامی و چماقداران و… پرداخت.

دکتر پیام فاضل فرزند او در نامه‌ی سرگشاده‌ای که به خامنه‌ای تحت عنوان «چرا شریک خون جوانان بی‌گناه شدید» نوشت، تأکید کرد:

«بیاد دارید که وقتی مجروح بودید با پدرم برای قالب گیری دندان شما به بیمارستان قلب آمدیم؟

به خاطر دارید که پدرم مرا بعلت نبوسیدن دست شما شماتت کرد و من صادقانه در حالی که کودکی ۱۳ ساله بودم قد برافراشته گفتم: من به جز خدای عظیم به هیچ کس تعظیم نمی‌کنم»! [11]

دکتر هوشنگ فاضل، در سال ۱۳۳۹ فارغ‌التحصیل شد و از سال ۱۳۵۸ در سمت‌های مختلف اداری و سیاسی به

نظام اسلامی خدمت کرد. او مسئول اداری جامعه دندان پزشکی ایران، دبیر جامعه دندان پزشکی اصفهان، مشاور وزیر بهداری و بهزیستی و سرپرست وزارت بهداری برای یک مدت کوتاه بود. او همچنین به عنوان رئیس مراکز پزشکی و روابط عمومی بنیاد شهید و بیمارستان امام خمینی فعالیت کرد. دکتر هوشنگ فاضل در سال‌های آخر عمر ترجیح داد ام‌القرا اسلام را ترک کرده و به کانادا برود. او عاقبت در خرداد ۱۳۹۲ در ونکوور کانادا به علت بیماری سرطان درگذشت. (پس از انتشار مطلبم در ارتباط با شهلا حریری مطلق او طی تماسی با من گفت در این باره صحبت خواهد کرد، اما به وعده خود عمل نکرد و من هم پیگیر نشدم.)

برای درک فاجعه‌ای که در کشور می‌گذرد قابل ذکر است که دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان استان اصفهان طی ۲۴ سال گذشته ۹۰۲ دندانپزشک حرفه‌ای و ۸۵ دندانپزشک تخصصی تربیت کرده است. از همین‌جا می‌توان فهمید که چه بر سر علم و دانش در این کشور آمده است. تصور این که یک واحد دانشگاهی در یکی از نقاط عقب‌افتاده کشور دست به کار تربیت کادر پزشکی کشور شود بیانگر نگاه حضرات به علم و تخصص است.

دکتر آرش قدوسی معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) می‌گوید: «دانشکده دندانپزشکی واحد اصفهان (خوراسگان) اکنون دارای ۵۰۹ دانشجوی دکتری حرفه‌ای و ۸۲ دانشجوی دکتری تخصصی دندانپزشکی است.» [12]

برای درک آن‌چه نخبگان جامعه با آن روبرو هستند می‌توان به خبری که در کانال پزشکان آمده توجه کرد: «برای دکتر ستاره سهرابی، کسب رتبه‌‌ اول آزمون دستیاری دندانپزشکی سال ۹۴ هم دور از انتظار نبوده است، در تمام مدت تحصیل یکی از شاگرد اول‌های دانشکده دندانپزشکی اصفهان بوده و پیش از آزمون هم از کسب رتبه زیر بیست اطمینان خاطر داشته است. اما نکته جالب این است که با این که بالاترین نمره آزمون سال ۹۴ را کسب کرده است، با توجه سهمیه ۷۰درصدی داوطلبان شاهد و ایثارگر، احتمالاً او در جایگاه پنجم خواهد نشست و ممکن است در رشته‌ی دلخواه دانشگاه مورد نظر یعنی ارتودنسی دانشگاه شهید بهشتی، قبول نشود! »

تحصیل در رشته‌ی دندانپزشکی در خارج از کشور

در رشته‌ی دندانپزشکی چنانچه کسی از نورچشمی‌ها با استفاده از سهمیه‌های گوناگون نتواند به دانشگاه‌های دولتی و آزاد راه پیدا کند، با استفاده از رانت‌ دولتی به یکی از دانشگاه‌های خارج از کشور اعزام می‌شود و بعد از پاس کردن تعدادی واحد شرایط انتقال او به بهترین دانشگاه‌های دولتی داخل کشور فراهم می‌شود.

آسایش، مسئول فرهنگی سفارت ایران در فیلی‌پین، یکی از کسانی است که زمینه لازم برای تحصیل دختر و پسرش در یکی از دانشگاه‌های درجه چندم و بی اعتبار فیلی‌پین را ایجاد کرد.

در فیلیپین بر اساس ارزش‌یابی‌‌های صورت گرفته در وزارت علوم چند دانشگاه مورد تأیید بیشتر نبود. با ورود آسایش به سفارت، جمهوری اسلامی در مانیل هیأت بررسی برای تعیین وضعیت دانشگاه‌های فیلیپین وارد این کشور شد. هیأت بررسی، چند دانشگاه غیر معتبر را به جای دانشگاه‌های معتبر قبلی مورد تأیید قرار داد. برای مثل دانشگاه CEU (Centro Escolar University) را که جزو دانشگاه‌های بی‌اعتبار فیلیپین بود مورد تأیید قرار دادند و دختر و پسر آسایش «محمدعلی» و «» در این دانشگاه مشغول تحصیل شدند. این دو که از وضعیت تحصیلی ضعیفی برخوردار بودند و قادر به ادامه‌ی تحصیل در دانشگاه‌ UE (University of East) که در زمره‌ی دانشگاه‌های معتبر فیلی‌پین است نبودند، به این دانشگاه درجه چندم منتقل شدند.

موضوع برخورداری محمدعلی آسایش که با رانت پدرش دندانپزشک شده بود تا آن‌جا ادامه یافت که شبکه ۳ سیمای جمهوری اسلامی برای او رپرتاژ آگهی ۶ دقیقه‌ای تهیه کرده و به دروغ او را جوان‌ترین دکتر کشور و نخبه دندانپزشکی و… جا زد. در حالی که او از کمترین صلاحیت علمی برخوردار است.[13]

این فرد با استفاده از رانت‌های اسلامی، تخصص جراحی لثه و دهان خود را در یزد گرفت. او رابطه نزدیکی با جهاد دانشگاهی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی دارد.

معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی در اردیبهشت‌ماه سال جاری خبر داد که «سومین کارگاه آموزشی جراحی عقل نهفته ویژه دندانپزشکان عمومی با هدف ارتقای سطح دانش و توانایی‌های دندان پزشکان، به مدت دو روز از تاریخ ۲۱/۰۲/۹۶ از ساعت ۹-۱۶ در مرکز جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی (بخش تئوری) و بیمارستان طالقانی (بخش عملی) برگزار می‌گردد. دوره مذکور با تدریس آقای دکتر محمد علی آسایش و به مدت مجموعا ۶ ساعت آموزش تئوری و ۸۸ ساعت آموزش عملی با سرفصل‌های آموزشی : آشنایی با انواع نهفتگی دندان ها، آشنایی با روش‌های جراحی، آشنایی با عوارض جراحی و مدیریت آنها و کار عملی روی بیمار برگزار خواهد شد.»[14]

خانم دکتر جهانشیری معاون آموزشی واحد مذکور اعلام کرد: «هدف از کارگاه جراحی عقل نهفته ارتقا سطح مهارت‌های حرفه‌ای دندانپزشکان در ارائه خدمات بهینه‌تر به جامعه است که این تعالی با بهره‌مندی از تیم مدرسین مجرب و مطابق با علم روز دنیا و با بهره گیری از به روزترین و معتبرترین سیستم‌ها تحقق می‌یابد.» [15]

استاد «تیم مدرسین مجرب» در واقع فارغ‌التحصیل یکی از بی‌اعتبارترین دانشگاه‌های فیلیپین است.

تعدادی از افراد برخوردار از رانت‌های حکومت اسلامی بعد از گذراندن واحد‌های پایه (یک مدت ۷۲ واحد و یک زمان ۴۲واحد) در دانشگاه‌های اروپای شرقی، روسیه، دبی، فیلیپین و هند به بهترین دانشگاه‌های کشور مثلاً «شهید بهشتی» انتقالی می‌گرفتند.

دکتر سیدعلیرضا طباطبایی که پدرش یکی از کارمندان وزارت بهداشت بود پس از گذراندن همین تعداد واحد از دبی به یکی از دانشگاه‌های معتبر کشور انتقال یافت. او هم‌اکنون دوره‌ی تخصص جراحی لثه و دهان در دانشگاه بابل را می‌گذراند.

انتقال دانشجویان به دانشگاه‌های داخل کشور پس از طی چند واحد باعث شد تا دولت هند اعلام کند هرکس که در دانشکده‌های دندانپزشکی این کشور ثبت نام می‌کند ملزم به پرداخت کلیه‌ی هزینه‌های تحصیلی (۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان) در همان ابتدای شروع تحصیل است.

مرگ دو کودک به علت قصور دندانپزشک

در شهریور ۱۳۹۷ دو کودک به فاصله ۴ ماه در مطب دکتر سارا مهرمنش که همسرش نیز دندانپزشک است جان خود را از دست می‌دهند. در مطب این دندانپزشک کودکان، دو سه دستیار دست و پای بچه را می‌گیرند و او در حالی که بچه‌ها به شدت ترسیده‌اند و فریاد می‌زنند مشغول کار روی دندان‌ آن‌ها می‌شود. پزشکی قانونی علت فوت روناک رضا‌یی‌زاده دختر بچه‌‌ی سه سال و نیمه را «مرگ مغزی در زمینه هیپوکسی طول کشیده و عوارض ناشی ازآن» عنوان کرد. پزشکی قانونی قصور و اشتباه دندانپزشک را تأیید می‌کند. «امیرعلی ترابی» کودک سه سال و نه ماهه نیز به علت درد دندان نزد دکتر مهرمهنش برده می‌شود. دست و پا و سر این کودک که به شدت ترسیده بود نیز توسط سه نفر از دستیاران دکتر گرفته می‌شود. بعد از ده دقیقه، تنفس کودک قطع می‌شود. بلافاصله به بیمارستان برده می‌شود و… »[16]

نحوه‌ی برخورد با کودکان در مراکز پزشکی بیانگر فرهنگ حاکم بر نظام درمانی کشور نیز هست.

مادر روناک می‌گوید:‌

یک جلسه روناک را نزد پزشک بردم، جلسه دوم هنگامی که قرار شد دخترم تحت درمان قرار گیرد، خون دماغ شد، از دکتر خواستم اجازه دهد خون بینی‌ روناک قطع شود، اما او گفت نیازی نیست، دستمالی را در بینی روناک گذاشت، به کمک دستیارانش روناک را به زور نگه داشته و مشغول درمان دندان شدند که بعد از گذشت ۵ دقیقه ناگهان نفس روناک بند آمد، دکتر دستمال را از بینی دخترم خارج کرد، ناگهان خون زیادی از بینی او بر زمین ریخت، از ترس نمی‌دانستم چه کنم، هیچ امکانات و وسیله‌ای برای احیا نبود، تمام صورت و بدن روناک کبود شده بود، بلافاصله از اورژانس درخواست کمک کردیم، اورژانس آمد و دخترم را به بیمارستان راه‌آهن منتقل کردند.روناک ۳۸ روز در بیمارستان بستری و سطح هوشیاریش پایین بود، دخترم کم کم ریه و قلب و تمام اعضای بدنش را یکی یکی از دست داد، امکان انتقالش به تهران نبود و در نهایت جان شیرینش را از دست داد. بعد از مرگ روناک از دندانپزشکش شکایت کردیم، پزشکان سعی می‌کردند قصور پزشکی را کتمان کنند و بگویند روناک بیمار بوده، حتا به ما گفتند در سر روناک غده بوده است، درحالی که دختر من هیچ بیماری نداشت و سالم سالم بود. در طول مدتی که منتظر پاسخ پزشکی قانونی بودیم، بارها و بارها از مسئولان نظام پزشکی درخواست و التماس کردیم دکتر «س. م» را معلق کنند، تا بلایی که سر فرزند من آمد برای کسی تکرار نشود، اما متاسفانه در پاسخ گفتند قانون پزشکی چنین اجازه‌ای را به ما نمی‌دهد و تا حکمی صادر نشود ما نمی‌توانیم چنین کاری بکنیم. بعد از چندین ماه و درست یک روز قبل از اینکه برای امیرعلی این حادثه اتفاق بی‌افتد، حکم پزشکی قانونی صادر و پزشک صد درصد مقصر شناخته شد، روز یک شنبه کیفرخواست صادر شد و دوشنبه این اتفاق برای امیرعلی اتفاق افتاد که اگر بعد از اتفاقی که برای روناک افتاد با پزشک متخلف برخورد می‌شد و جلوی فعالیت او گرفته می‌شد، قطعا این اتفاق برای دومین بار رخ نمی‌دهد و امروز امیرعلی ترابی با مرگ دست و پنجه نرم نمی‌کرد

 غلام ترابی پدر امیرعلی هم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: «سه بعد از ظهر ۱۵ بهمن ماه همسرم امیرعلی را به مطب دکتر (س. م) که بعد از حادثه روناک به خیابان خرم منتقل شده بود، برد تا از درد دندان امیرعلی بکاهد…. امیرعلی ۳ سال و ۹ ماه سن دارد، وقتی دکتر بعد از تزریق آمپول مشغول درمان می‌شود، پسرم بی‌قراری می‌کند، سه نفر از دستیاران پزشک دست و پای او را می‌گیرند و هنگامی که مادرش می‌خواهد مانع از ادامه کار شود، به او می‌گویند شما دخالت نکن، ناگهان بعد از چند دقیقه امیرعلی دچار ایست شد و قلب و نبضش از کار می‌افتد، شوهر دکتر که در طبقه بالا دندانپزشک بزرگ‌سالان بود، بلافاصله پایین آمد و پسرم را با خود به طبقه بالا برد، بعد از گذشت پنج دقیقه مجدد امیرعلی را پایین آورد، با اورژانس تماس گرفته و او را به بیمارستان راه آهن منتقل کردیم، چند روز است امیرعلی با سطح هوشیاری پایین در بیمارستان بستری است و هیچ کسی هم پاسخگو نیست. سوال من این است چرا با اینکه پزشکان می‌دانستند این دندانپزشک چند ماه قبل موجب مرگ روناک شده باز اجازه داده‌اند این پزشک به کار خود ادامه دهد.» [17]

خانواده‌‌های زیادی هستند که از رفتارهای خارج از عرف پزشکان با کودکان شان آزار دیده‌اند:‌

«آیدا» یکی از آن‌ها است. او «مبینا»، دختر ۹ ساله اش را به خاطر دردهای شکمی به بیمارستان فوق تخصصی «البرز» در کرج می‌برد. همسرش بیرون اتاق معاینه منتظر آن‌ها می‌ماند و آیدا با دو دختر ۹ ساله و ۴ ساله‌اش وارد اتاق دکتر می‌شود. هنگامی که دکتر در حال معاینه بچه بود، «مانا»، دخترک چهارساله آیدا تقویم رومیزی دکتر را جا به جا می‌کند. بار اول دکتر حین معاینه مبینا، به کودک چهار ساله تذکر می‌دهد که تقویم را بگذارد همان جا و بار دوم در یک حالت به شدت عصبی و نگران کننده یقه دخترک چهارساله را گرفته، او را بلند می‌کند و به بیرون سالن پرتاب می‌کند. صورت دکتر کاملا قرمز شده و بچه یک بند جیغ می‌کشد. دکتر پس از پرتاب کودک به وسط سالن شروع می‌کند سمت مادر او فریاد زدن. «خانم این‌جا مهدکودک نیست»

ایرج مصداقی ◄ مطالب دیگر از همین نویسنده

شوهر او که بیرون سالن ایستاده بود، در اتاق معاینه را باز می‌کند و به دکتر می‌گوید شما به چه حقی دخترم را چند متر آن طرف تر پرتاب کردید؟ اگر سرش به جایی اصابت می‌کرد یا آسیب می‌دید، چه می‌کردید؟ دکتر این بار کار عجیبی انجام می‌دهد و کل مردمی که در سالن انتظار نشسته بودند را شوکه می‌کند. دختر ۹ ساله نیمه برهنه او را از روی تخت معاینه بلند می‌کند و حتا اجازه نمی‌دهد لباس هایش را بپوشد. او را از اتاق بیرون می‌کند. دخترک وسط جمعیتِ منتظرِ داخل سالن با وضعیت نیمه برهنه احساس شرم می‌کند. دکتر فریادزنان می‌‌گوید:‌ «زنک انگار خواسته بره عروسی، این که طرز لباس پوشیدن برای بیمارستان و معاینه نیست! »

مادر کودک در پاسخ به این سوال که چرا به بخش نظارت یا حراست بیمارستان مراجعه نکرده است، پوزخند می‌زند و می‌گوید: «این برخوردها برای ما عادی و معمول شده‌اند. دیگر دردمان نمی‌آید. کوچک‌ترین حمایتی از بیمار در این سیستم وجود ندارد. حراست و نظارت و مدیریت و این حرف‌ها هم با دکتر هم منفعت هستند. مردم می‌آیند توهین می‌شنوند و راه چاره‌ای ندارند. سرشان را می‌اندازند پایین و می‌روند.» [18]


پانویس‌ها

[1]   خبرآنلاین

[2]   خبرگزاری دانشجو

[3]   خبرگزاری فارس

[4]   جامعه اسلامی دندانپزشکی ایران

[5]   منبع

[6]   منبع

[7]  تابناک

[8]   زمانه

[9]   ایردن

[10]   آفتاب‌نیوز

[11]   منبع

[12]   دندانه

[13]   ویدئو

[14]   جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی

[15]   جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی

[16]   ایران‌وایر

[17]   خبرگزاری فارس

[18]   گویا نیوز

منبع:رادیو زمانه


ایرج مصداقی

فهرست مطالب ایرج مصداقی در سایت پژواک ایران 

*رد پای یک معامله در دو پرونده؛ بشیر بی‌آزار و حمید نوری  [2024 Jul] 
*ابراهیم رئیسی؛ تصویر تمام‌نمای نظام در قاب «آیت‌الله اعدام»  [2024 May] 
*نتایج فاجعه‌بار مماشات غرب با چهاردهه گروگانگیری نظام اسلامی  [2024 Jan] 
*ابعاد یک حکم تاریخی؛ مبادله فرضی حمید نوری و سناریوهای محتمل  [2023 Dec] 
*مسئولیت پزشکان بیمارستان فجر ارتش در تراژدی آرمیتا  [2023 Oct] 
*فروپاشی درونی جدّی‌ترین احتمال فروپاشی رژیم ایران  [2023 Aug] 
*مشابهت خبرسازی «زخمی‌شدن قاسم سلیمانی در سوریه» و بستری شدن نیری در آلمان  [2023 Jul] 
*جنبش دادخواهی و جنجال خبری بستری شدن نیری در هانوفر  [2023 Jul] 
*رؤیای محو آثار جنایت در «دستور تعطیلی گوهردشت»  [2023 Apr] 
*حکم اعدام شارمهد؛ پاسخ پیشبینی‌پذیر تهران به پیام ضعیف اروپا  [2023 Feb] 
*پیامدهای کنفرانس امنیتی مونیخ   [2023 Feb] 
*وهم حمله نظامی به ایران یا جنگ واقعی جمهوری اسلامی با جهان؟  [2023 Jan] 
*همزمانی معنادار شایعه ترور صلواتی با تصمیم به قتل دو جوان  [2023 Jan] 
*در آستانه تشکیل دادگاه تجدید نظر در پرونده حمید نوری: تحریف‌های مشاور حقوقی خانواده او  [2023 Jan] 
*دادگاه تجدید نظر در پرونده حمید نوری و شروع دور جدیدی از تبلیغات جنایت‌پوشانه‌ی رژیم  [2022 Dec] 
*محمود سالارکیا، نمونه یک وکیل همدست دستگاه قضائی  [2022 Dec] 
*فهرست یک کشتار خاموش؛ سایه سنگین ارعاب بر سر کادر پزشکی  [2022 Dec] 
*وکیل چیست و «وکیل جمهوری اسلامی» کیست؟  [2022 Dec] 
*جواد علی‌اکبریان، یکی دیگر از مجریان کشتار ۶۷  [2022 Dec] 
*اعدام محسن شکاری و تبعات آن برای جنبش انقلابی  [2022 Dec] 
*خیزش ۱۴۰۱؛ حکومت «به دنبال گردن برای طناب دار»  [2022 Dec] 
*چقدر می‌توان به پرونده ایران در «شورای حقوق بشر» امید بست؟  [2022 Nov] 
*شادی صدر و شادی امین و تجاوز به زنان در زندان  [2022 Nov] 
*سوابق سیاه عبدالرضا مصری، مدافع کشتار معترضان بلوچ  [2022 Nov] 
*بدون نیروی جانشین، غرب با انقلاب ایران همسو نمی‌شود  [2022 Nov] 
* از مشهد تا شیراز؛ آیا حمله شاهچراغ تکرار سناریویی آشنا نیست؟  [2022 Oct] 
*سرگذشت اوین؛ ریشه‌های هراس از نماد جنایت  [2022 Oct] 
*آیا نارضایتی امثال اصغر ناظم‌زاده نشانه شکاف در حاکمیت است؟  [2022 Oct] 
*پشت پرده پرونده مرگ مهسا؛ راستی‌آزمایی گزارش پزشکی قانونی  [2022 Oct] 
*راهکارهایی عملی برای جبران انفعال غرب در برابر جمهوری اسلامی  [2022 Oct] 
*آیت‌الله منتظری؛ مقام رفیع وجدان در منش یک روحانی استثنایی  [2022 Sep] 
*صادق قطب‌زاده؛ از رویای قدرت تا کابوس سقوط  [2022 Sep] 
*علی‌اصغر حجازی؛ از سرکوب زنان تا تامین امنیت بیت خامنه‌ای  [2022 Sep] 
*قطع رابطه آلبانی با ایران؛ هشدار صریح غرب به جمهوری اسلامی؟  [2022 Sep] 
*سید جواد حجازی؛ تجارت مذهبی و نفوذ سیاسی  [2022 Sep] 
*رد پای روابط مافيایی صاحبان قدرت در قتل علی محفوظی  [2022 Aug] 
*خنجر «فتوای خمینی» بر گلوی سلمان رشدی و مسئولیت آمران  [2022 Aug] 
*محاکمه حمید نوری و نقش کاوه موسوی؛ از مشارکت در دستگیری تا کارشکنی تبهکارانه از مشارکت در دستگیری تا کارشکنی تبهکارانه [2022 Aug] 
*کشتار ۶۷ و سلسله دروغ‌های «دادستانی با اختیارات ویژه»  [2022 Aug] 
*نقاشیان با روایت داستان «ترور خمینی» به دنبال چیست؟  [2022 Jul] 
*در «روز جهانی عدالت» جنبش دادخواهی ایران کجا ایستاده است؟  [2022 Jul] 
*افشای توطئه کاوه موسوی همزمان با اعلام حکم دادگاه حمید نوری  [2022 Jul] 
* واکنش ایرج مصداقی به اظهارات حسینعلی نیری، مسئول «هیات مرگ»  [2022 Jul] 
*کشتار ۶۷ به روایت حسینعلی نیری؛ یک راست و دریایی از دروغ  [2022 Jul] 
*اطلاعیه مهم دادگاه ناحیه استکهلم در ارتباط با حکم دادگاه حمید نوری  [2022 Jul] 
*ساختار اطلاعاتی و امنیتی سپاه پاسداران  [2022 Jun] 
*نقش امیدوار رضایی در لاپوشانی راز مرگ سعید امامی   [2022 Jun] 
*پزشکانی که به دست "جوخه‌های امنیتی" حذف شدند  [2022 Jun] 
*پرونده‌سازی برای "عنکبوت مقدس" در متن فاجعه متروپل  [2022 May] 
* همکاری مسعود رجوی و دستگاه امنیتی رژیم علیه پرونده حمید نوری عامل کشتار ۶۷  [2022 May] 
*چرا پرونده حمید نوری در خارج از سوئد کلید خورد؟  [2022 May] 
*در ایران بالایی ها هم دیگر نمی توانند حکومت کنند و این سرآغاز انقلاب است  [2022 May] 
*اعدام فرخ‌رو پارسا؛ ضديت با سلطنت پهلوی يا زن‌ستيزی آگاهانه؟  [2022 May] 
*کیفرخواست حمید نوری در آینه انتقادها  [2022 Mar] 
*محمدی‌ ری‌شهری طراح کشتار سال ۶۷  [2022 Mar] 
*مورس چیست و در زندان چگونه مورس می‌زنند   [2022 Feb] 
*صداهایی از حمید نوری چند ساعت قبل از سوار شدن به هواپیما دارم راستی‌آزمایی ادعاهای قوه قضاییه جمهوری اسلامی در مورد دادگاه حمید نوری-بخش سوم [2022 Feb] 
*جعل پردازی و سناريو سازی امنيتی نمونه شاخصی از همياری برخی مخالفان   [2022 Feb] 
*علی هاشمی از تأسیسات زندان بیرجند تا ریاست اوین   [2022 Jan] 
*رضا سیف‌اللهی، از دانشگاه و حوزه تا فرماندهی امنیتی و نظامی  [2022 Jan] 
*محاکمه حميد نوری؛ دور جديد تبلیغات جمهوری اسلامی   [2022 Jan] 
*از گلزاده غفوری تا محمدعلی زم: جمهوری اسلامی و لباس روحانیت   [2021 Dec] 
*سکان بهداشت و درمان و آموزش کشور در دست چه کسانی است؟ − نمونهٴ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران  [2021 Nov] 
*سهمیه جدید سپاه قدس در آموزش عالی  [2021 Oct] 
*مرگ حاج داوود رحمانی؛ رئیس و شکنجه‌گر زندان قزلحصار  [2021 Oct] 
*سردار نجات، یکی از مسئولان سرکوب جنبش‌های اجتماعی و «نجات» نظام را بهتر بشناسیم  [2021 Oct] 
*مقوله‌ی حجت‌الاسلام «جعفر نیری» و مستند‌سازی کشتار ۶۷  [2021 Oct] 
*سپاه پاسداران؛ از دخالت در انتخابات سازمان نظام پزشکی تا تسلط بر آن  [2021 Oct] 
*نگاهی به پرونده اعمال محسن رضایی، به مناسبت منصب جدیدش   [2021 Sep] 
*فاجعه کشتار ۶۷ و «گل‌های داوودی»  [2021 Sep] 
*یک چهره‌‌ امنیتی و سرکوبگر، دبیر تازه مجمع تشخیص مصلحت نظام  [2021 Sep] 
*در جستجوی عدالت از استکهلم تا استانبول   [2021 Sep] 
*کرونا جان احمد زرگر، قاضی «ناقض حقوق بشر» را گرفت  [2021 Sep] 
*دادگاه حمید نوری سیاست مماشات اتحادیه اروپا را هدف قرار داده است  [2021 Aug] 
*چگونه نظام پزشکی در ایران به سازمانی حکومتی بدل شد  [2021 Jul] 
*میراث رئیسی؛ نابودی استقلال کانون وکلا   [2021 Jul] 
*اژه‌ای در رأس قوه قضائیه؛ خامنه‌ای شمشیر را از رو می‌بندد   [2021 Jul] 
*تشکیل پرونده بین‌المللی برای رئیسی؛ بدیلی عملی برای راهکار غیرعملی عفو بین‌الملل  [2021 Jun] 
*نقش ابراهیم رئیسی در دوره انتقالی دادستانی تهران از سال ۱۳۶۳ تا ۱۳۶۵  [2021 Jun] 
*مدارک تحصیلی جعلی در نظام اسلامی؛ رئیسی تازه‌ترین مورد   [2021 Jun] 
*از بازجویی و شکنجه‌گری در اوین تا حقوقدانی در شورای نگهبان   [2021 May] 
*مسعود رجوی عاقد پیوند نامبارک علی سرابی و فریدون ژورک (بخش یک)  [2021 May] 
*واکسن کرونا و راهپیمایی اربعین   [2021 May] 
*ابراهیم رئیسی؛ از گورستان خاوران تا خیابان پاستور  [2021 May] 
*مردد بین پوشیدن لباس روحانیت و شخصی  [2021 May] 
*از «اکتبر سرخ» و «پرولتاریا» تا ا‌م‌القرا اسلام و «معصوم».  [2021 May] 
*افزایش خودکشی و اعتیاد در میان انترن‌ها و رزیدنت‌ها در ایران  [2021 May] 
*انستیتو پاستور، همه‌گیری کرونا و واکسن ایرانی  [2021 May] 
*ردپای اهمیت استراتژیک یمن برای جمهوری اسلامی در فایل صوتی ظریف   [2021 Apr] 
*مشکلات نظام پرستاری در ایران  [2021 Apr] 
*سیر انحطاط و رذالت – نمونه احمد میراحسان  [2021 Apr] 
*شگردهای اتاق‌های فکر جمهوری اسلامی در زمینه انتشار اسناد جعلی  [2021 Apr] 
*تعیین تاریخ محاکمه حمید نوری؛ دادگاهی بی‌سابقه در سوئد   [2021 Mar] 
*توطئه‌ی فرقه‌ی رجوی علیه ایرج مصداقی و دادگاه حمید نوری  [2021 Mar] 
*شورای نگهبان، دستگاه قضایی و روابط انگلیسی  [2021 Mar] 
*آزمون آزموده؛ چرا اروپا در برابر اقدامات تروریستی ایران قاطع نیست؟   [2021 Feb] 
*«مجاهد پرکینه» دست به دامان سیاستمدار نژادپرست «آمریکایی»  [2021 Jan] 
*فرمان کرونایی خامنه‌ای و قبله درمانی نزدیکان رهبر  [2021 Jan] 
*اصلاح‌طلب دست‌ساز چگونه از خود دفاع می‌کند؟  [2021 Jan] 
*یکی از شخصیت‌های «اصلاح‌طلبیِ»عامل سازمان اطلاعات سپاه و بیت رهبری: محمد زارع گشتی فومنی  [2021 Jan] 
*بحران کرونا در ایران؛ واکسن داخلی یا خارجی؟  [2020 Dec] 
*من و شما و روح‌الله زم  [2020 Dec] 
*ممنوعیت پیوند اندام ایرانیان به اتباع خارجی   [2020 Dec] 
*آیا موساد اردشیر حسین‌پور، دانشمند هسته‌ای را ترور کرده است؟  [2020 Dec] 
*آخرین قدم‌ها برای نابودی استقلال کانون وکلا   [2020 Dec] 
*آزادی پژوهشگر استرالیایی در چارچوب «سیاست گروگانگیری که بخشی از سیاست خارجی نظام جمهوری اسلامی است» صورت گرفته  [2020 Nov] 
*اتهام بمبگذاری ایران در تایلند؛ آزادی تروریست‌ها به چه قیمت؟   [2020 Nov] 
*مرگ بیماران و آسیب‌های جانی ناشی از سوءمدیریت و فساد سیستم بهداشتی  [2020 Nov] 
*داروهای بی‌کیفیت ایرانی و رنج بیماران   [2020 Nov] 
*انتقال محمد مقیسه، یکی از جنایتکاران علیه بشریت به دیوان عالی کشور  [2020 Nov] 
*در سالگرد دستگیری حمید نوری جنبش دادخواهی فرصت یک دادخواهی دیگر را از دست داد  [2020 Nov] 
*کرونا جان یکی از عوامل اصلی کشتار ۶۷ را گرفت  [2020 Oct] 
*محمدجعفر محلاتی، منکر اعدام‌های ۶۷، «استاد صلح» دانشگاه آمریکایی   [2020 Oct] 
*محمدعلی پورمختار: پاسدار، وکیل، نماینده مجلس و متهم به فساد   [2020 Oct] 
*گزارش عفو‌ بین‌الملل و اشتباهات و کمبودهای بیانیه خانواده‌های قتل‌عام شدگان  [2020 Oct] 
*ماجرای رستوان کلاب ایبریا در تفلیس و تصحیح خطایم در مورد هلدینگ بین‌المللی آدونیس  [2020 Oct] 
*امیرعباس سهراب‌بیگ از معاونت دستگاه قضایی تا کلاب‌داری در گرجستان  [2020 Sep] 
*«صداهای یک کشتار جمعی» راه دادخواهی را به مجامع بین‌المللی باز می‌کند  [2020 Sep] 
*قدرت و فقاهت – نمونه یوسف صانعی  [2020 Sep] 
*چتر حمایتی کانادا و اروپا بر سر عاملان پرونده هسته‌ای ایران ؟  [2020 Sep] 
* روح‌الله حسینیان و کارنامه‌ای سراسر جنایت   [2020 Aug] 
*وکلای کار چاق‌کن در دستگاه قضایی ولایی  [2020 Aug] 
*فریب قدرت‌نمایی پوشالی دستگاه امنیتی با دستگیری جمشید شارمهد را نخورید  [2020 Aug] 
*دبیر دریابیگی بلوردی، وکیل همدست جانیان در پرونده زم و متهمان جنبش آبان   [2020 Jul] 
*نگاه دستگاه قضایی نظام ولایی به امر وکالت و کانون وکلا   [2020 Jul] 
*وکیلان همدست با نظام شکنجه: مورد گودرز افتخارجهرمی  [2020 Jun] 
*مرگ مرجان و تبلیغات گوبلزی فرقه رجوی  [2020 Jun] 
*وابستگان فرقه رجوی و دستگاه امنیتی و سلیمانی «کودک کش»  [2020 Jun] 
*وکیلان همدست با نظام شکنجه: مورد سیدرضا زواره‌ای   [2020 Jun] 
*دادستان کل آلمان و دادستان ایالت نیدرزاکسن: قاضی منصوری باید در آلمان مورد تعقیب قضایی قرار گیرد  [2020 Jun] 
*نمونه‌ای ديگر از همکاری دستگاه امنیتی نظام اسلامی با فرقه رجوی: جعل نامه و سند  [2020 Jun] 
*وکیلان همدست با نظام شکنجه: مورد ابوالقاسم ستاریان   [2020 Jun] 
*بیل‌ریچاردسون مواجب‌بگیر فرقه‌رجوی و کارچاق‌کن جواد ظریف و نظام اسلامی   [2020 Jun] 
*دسته گل وزیر اطلاعات دولت روحانی به مسعود رجوی   [2020 May] 
*سکوت اصلاح طلبان در ارتباط با دستگیری حمید نوری و موضع خامنه‌ای درباره‌ی کشتار ۶۷  [2020 May] 
*پاندمی کرونا و موفقیت‌های ادعایی سپاه و بسیج و نیروهای نظامی  [2020 May] 
*فساد و سپا‌هی‌گری در شرکت‌های تجهیزات پزشکی و پخش دارو   [2020 May] 
*طرح یک پرسشنامه (مجاهدین در برابر پرسش‌های مردم) بخشی از «گزارش ۹۳»  [2020 Apr] 
*مافیای دارو و پدرخوانده‌هایش   [2020 Apr] 
*سرنوشت عبرت‌انگیز دو زن، فیروزه بنی‌صدر و مریم رجوی  [2020 Apr] 
*خشم و کینه‌ی رجوی از چیست و چرا بهتان می‌زند؟   [2020 Mar] 
*سرگذشت مادر عالمه و فرار مسعود رجوی از عراق  [2020 Mar] 
*اپیدمی کرونا، تحریم دارو و «ایمنی گله‌ای»   [2020 Mar] 
*رقابت رجوی و خامنه‌ای بر سر فتوای دفن مردگان  [2020 Mar] 
*در برابر رژیم هیچ‌ افق روشنی قرار ندارد  [2020 Mar] 
*درگذشت یک جنایتکار (دکتر حبیب‌‌‌آلله پیروی) در اثر کرونا  [2020 Mar] 
*تشدید جنون رجوی   [2020 Mar] 
*طنز یا تراژدی!‌ فتوای دفن مردگان مسعود رجوی   [2020 Mar] 
*تصحیح و پوزش بابت اشتباهم راجع به شهرام منافی   [2020 Mar] 
*نقش قاسم سلیمانی و ظریف در جراحی بشار اسد و پیامدهای آن  [2020 Feb] 
*در نظام ولایی کدام پزشکان «گُم» می‌شوند و چه کسانی بالا می‌روند؟  [2020 Jan] 
*بیل ریچاردسون از مجیزگویی برای مریم رجوی تا معامله با جواد ظریف  [2020 Jan] 
*همگونی و همسانی شعارها و مطالبات در دیماه ۱۳۹۶ و آبان ۱۳۹۸ پیوستگی و ناپیوستگی در خیزش‌های اعتراضی [2020 Jan] 
*عفونت دندانپزشکی ولایی  [2019 Dec] 
*خوی ولایی در عرصه پزشکی و شکستن سوگند بقراط  [2019 Dec] 
*همکاری مسعود رجوی و دستگاه امنیتی رژیم علیه پرونده حمید نوری عامل کشتار ۶۷  [2019 Dec] 
*از نوابغ رانتی در عرصه پزشکی پروژه‌ ولاییِ خودی‌سازی در عرصه پزشکی (۳)   [2019 Nov] 
*اطلاعیه مهم  [2019 Nov] 
*شکل‌های امتیازدهی به خودی‌ها برای تولید پزشک ولایی  پروژه‌ ولاییِ خودی‌سازی در عرصه پزشکی (۲) [2019 Nov] 
*جزئیاتی جدید از دستگیری دادیار سابق قوه قضاییه در سوئد   [2019 Nov] 
*اینک صدای قتل‌عام‌شدگان  [2019 Nov] 
*عملیات موفقیت آمیز «دادخواهی ۶۷»   [2019 Nov] 
*تاریخچه تصرف عرصه پزشکی کشور توسط دستگاه ولایی پروژه‌ ولاییِ خودی‌سازی در عرصه پزشکی (۱) [2019 Nov] 
*چند نابغه و عصاره فضائل نظام ولایی   [2019 Oct] 
*حتی همسر جنتی هم هیچگاه از محل دفن فرزند سیاسی‌اش آگاه نشد   [2019 Oct] 
*اپیدمی ایدز و زگیل تناسلی و نقش نظام اسلامی در آن   [2019 Oct] 
*حکومت داعش در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ایران  [2019 Sep] 
*مشارکت گروهی از پزشکان و کادرهای پزشکی سرسپرده در جنایت   [2019 Aug] 
*سرانجامِ «ابن‌سینا»ی حوزه علمیه قم و عضو شورای خبرگان طب اسلامی   [2019 Aug] 
*چرا نظام ولایی نام کشتی گریس ۱ را به آدریان دریا تغییر داد؟ ‏  [2019 Aug] 
*«جهاد علمی» وابستگان نظام ولایی  [2019 Aug] 
*من و متهمان ترور‌های هسته‌ای/ نگاهی به گزارش بی بی سی   [2019 Aug] 
*دروغ‌، دروغ و دروغ: وقتی حقیقتِ یک جنایت را وارونه می‌سازند  [2019 Jul] 
*مرتضی اشراقی، عضو هیأت کشتار ۶۷، در کسوت وکیل  [2019 Jul] 
*پرونده‌ی نفتی: وکیل متهم و شاکی و قاضی، همدست یکدیگر  [2019 Jul] 
*وکیل شرکت نفت در پرونده‌ی بابک زنجانی کیست؟‌   [2019 Jun] 
*ایرج مصداقی: جنبش سبز نقطه پایان اصلاحات در ایران بود   [2019 Jun] 
*روح‌الله حسینیان، جنایتکاری در لباس وکیل مدافع  [2019 Jun] 
*صادرکنندگان هزاران حکم «اعدام» در مقام وکالت  [2019 May] 
*طرح یک پرسشنامه (مجاهدین در برابر پرسش‌های مردم) بخشی از «گزارش ۹۳»   [2019 May] 
*چهل و چهار سال پس از ترور شریف واقفی؛ شباهت‌های رفتاری مسعود رجوی و تقی‌ شهرام   [2019 May] 
*در تبریز: جمعی از جانیان در لباس وکالت   [2019 May] 
*«حاج غفور» از قتل قاسملو تا درگیر شدن با علی دایی   [2019 May] 
*مسعود رجوی سه دهه «فرار» از «جانبازی» و به خطر انداختن جان مجاهدین   [2019 Apr] 
*جانیان و عاملان کشتار ۶۷: ارتقای مقام در دستگاه قضایی  [2019 Apr] 
*جعلیات «ایران بریفینگ» و چهره‌های گوناگون امیرفرشاد ابراهیمی بازیچه‌ی دستگاه امنیتی  [2019 Apr] 
*غلامحسین مستقیمی ‌‌تهرانی – سرنوشت یک تروریست ولایی  [2019 Apr] 
*شادی صدر از «فمینیست آخوندزاده» تا افشاگر «چهره جنایت»  [2019 Apr] 
*وقتی دانشجوی حقوق شکنجه‌گر می‌شود   [2019 Mar] 
*من و حسین شریتعمداری و «رادیو منحرفان جنسی» و سفر با گذرنامه‌ی عادی جمهوری اسلامی به هر نقطه دنیا  [2019 Mar] 
*حاج داوود رحمانی: معرف کامل نظام زندان‌ها در حکومت ولایی  [2019 Mar] 
*عکس جدید «میرطاهر» در حال غرس نهال در بیت رهبری و «فاضلاب»‌های امنیتی رژیم  [2019 Mar] 
*اراذل و اوباش در خدمت نظام سرکوب   [2019 Mar] 
*چگونگی ضربه ۱۹ بهمن ۱۳۶۰ و کشته شدن موسی خیابانی  [2019 Feb] 
*احمدرضا کریمی «تواب دو نظام» و همکار دو دستگاه امنیتی  [2019 Feb] 
*شادی امین و شادی صدر و مقوله‌ی «آیت‌الله» و «هیتلر»  [2019 Feb] 
*محمد مهرآیین از جنایتکاران شاخص دهه‌ ۶۰ درگذشت  [2019 Jan] 
*یکی دیگر از شخصیت‌های نظام شکنجه: “صبحی”، رئیس زندان گوهردشت   [2019 Jan] 
*سرهنگ مهدی مناجاتی دشمن کارلوس کی‌روش، دوست چه کسانی است؟   [2019 Jan] 
*دکتر شیخ‌الاسلام‌زاده: نقش‌آفرینی در سیاه‌ترین روزهای اوین  [2019 Jan] 
* «در اوین به کابل شکنجه می‌گفتند قانون اساسی»  من_هم_شکنجه_شدم [2019 Jan] 
*یک جلوه شاخص درهم‌آمیزی دروغ و بهره‌کشی و خشونت: اسدالله بادامچیان و تبارش  [2019 Jan] 
*از الهاشمی النجفی تا هاشمی‌‌شاهرودی  [2018 Dec] 
*هیئت‌های مؤتلفه اسلامی، حزب زندانبانان و رانت‌خواران  [2018 Dec] 
*شادی‌صدر و شادی امین و «ملاخور» کردن تلاش‌های دیگران   [2018 Dec] 
*با آب هفت دریا نیز ننگ کشتار ۶۷ را نمی‌توان شست/ پاسخی به ادعاهای میرحسین موسوی  [2018 Sep] 
*تابستان ۶۷ و انتخابات ۹۶؛ چه کسی مسئول است؟  [2018 Sep] 
*مبانی ایدئولوژیک زندان و شکنجه در جمهوری اسلامی ایران  [2018 Sep] 
*«شکنجه به نام الله» Torture in the name of allah  [2018 Sep] 
*پافشاری بر دادخواهی و تهدید آینده نظام   [2018 Sep] 
*سرگذشت غمبار اسیران ایرانی پیوسته به مجاهدین در عراق   [2018 Aug] 
*۴ دهه فراز و نشیب در روابط ایران و اسرائیل   [2018 Jul] 
*عباس امیرانتظام، یک پرونده نمادین  [2018 Jul] 
*بهانه‌جویی آمریکا برای حمله‌‌ی نظامی؟  [2018 Jun] 
*همچنان می‌گویم ای کاش نه تیم ملی فوتبال، که جامعه‌ی ایران «کارلوس کی‌روشی» می‌داشت  [2018 Jun] 
*برای ممانعت از تحریم و جنگ، در برابر نظام ولایی بایستیم  [2018 Jun] 
*تیم ملی فوتبال ایران همچنان نماینده مردم ایران  [2018 Jun] 
*سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رو در روی منافع ملی  [2018 Jun] 
*تذکر: عکس پرویز یعقوبی در میان شهدای مجاهدین  [2018 May] 
*فردی که در دسامبر ۲۰۱۵ در هلند کشته شد محمدرضا کلاهی عامل بمب‌گذاری در حزب جمهوری بوده است   [2018 May] 
*قدرت و فقاهت – نمونه یوسف صانعی   [2018 May] 
*همسر و فرزند سعید امامی می‌توانند به آمریکا بروند اما بسیاری از ایرانیان نه!   [2018 May] 
*چرا سیستم ناتوان از حل مسئله فساد سیستماتیک است؟ − نمونه ولی فقیه و نماینده‌اش در گیلان  [2018 Apr] 
*جای خالی «قاضی حداد» در میان متهمان کهریزک  [2018 Apr] 
*جایگاه روشن سعید مرتضوی در نظام، توضیح‌دهنده ابهام در جای کنونی او  [2018 Apr] 
*«طب اسلامی» و خطری که جان مردم را تهدید می‌کند   [2018 Apr] 
* صادق خلخالی نماد «انقلاب اسلامی»   [2018 Feb] 
*این یکی هم رؤیای رهبری در سر دارد: محسن اراکی  [2018 Feb] 
*اشغال سفارت آمریکا: سرگذشت گرو‌گان‌گیران  دانشجویان پیرو خط امام، خامنه‌ا‌ی و عذرخواهی [2018 Jan] 
*دکتر مجید سمیعی و امیدوار رضایی پزشکان ویژه‌ی هاشمی شاهرودی  [2018 Jan] 
*دکتر مجید سمیعی پزشک هاشمی‌شاهرودی حقه‌باز و کلاهبردار یا «ابر جراح»  [2018 Jan] 
*در تجمعات اعتراضی شرکت کنیم یا نکنیم؟ چه شعاری انحرافی است؟  [2017 Dec] 
*جفنگیات مأموران امنیتی نظام تحت نام دشمن اسلام و نظام  [2017 Dec] 
*کارنامه‌ی صادق لاریجانی و محک‌زدن ادعای احمدی‌نژاد  [2017 Dec] 
*راه اندازی «زندان جدید» فرقه رجوی در اروپا  [2017 Dec] 
*مکارم شیرازی حکم به «بیزاری» از جمهوری اسلامی می‌دهد!   [2017 Nov] 
*ادعای غیرواقعی «به‌رسمیت شناخته شدن قربانیان کشتار ۶۷ به عنوان ناپدیدشده قهری»   [2017 Nov] 
*دادخواهی در ایران: هنوز در ابتدای راه  [2017 Nov] 
*محسن آرمین شکنجه‌گر دهه‌ی ۶۰ همچنان در باتلاق دروغ دست و پا می‌زند  [2017 Nov] 
*انتری که لوطی‌‌اش نمرده است ( مهدی فلاحتی و روح‌الله زم)  [2017 Oct] 
* داستان فراموش شده یک حاکم شرع در دهه ۶۰ حسین موسوی تبریزی از حاکم شرع تا اصلاح‌طلب  [2017 Sep] 
*علی قدوسی دادستان کل انقلاب و ویرانگر «عدالت‌خانه»  [2017 Sep] 
*نقش یزدی در تحمیل خمینی به ایران بی‌بدیل است   [2017 Aug] 
*سایت توانا:‌ روحانیت انقلابی، متهم اصلی آتش‌سوزی سینما رکس آبادان  [2017 Aug] 
*نعمت احمدی و انکار نقش آوایی در کشتار ۶۷ با استفاده از «توریه» ‏  [2017 Aug] 
*خلخالی حکم اعدام خودش را صادر می‌کند   [2017 Aug] 
*تلاش سپاه و حاکم شرع خوزستان برای مخدوش نشان دادن روایت آیت‌الله منتظری از کشتار ۶۷‏  [2017 Aug] 
*تعویض صندلی میان مسئولان کشتار − چه کسی قرار است بر مسند وزارت دادگستری بنشیند؟  سیدعلیرضا آوایی سردسته‌ی تیم کشتار در خوزستان [2017 Aug] 
*قاتل قاسملو میزبان مراسم تحلیف روحانی و خیرمقدم گو به میهمانان خارجی  [2017 Aug] 
*آیا میرحسین موسوی شرمنده‌ی «عفو بین‌الملل» و نهاد‌های بین‌المللی می‌شود؟‌‏   [2017 Aug] 
* محمد محمدی‌گیلانی جنایتکاری در لباس «معلم اخلاق»   [2017 Aug] 
*اسدالله لاجوردی چشم و چراغ خمینی و خامنه‌ای  [2017 Jul] 
*‏«نومسلمانان دو آتشه» در عرصه‌ی هنر  [2017 Jul] 
*علی فلاحیان جنایتکاری که از پرده بیرون می‌آید   [2017 Jul] 
*پوزش به خاطر اشتباهم در مورد تاریخ مصاحبه‌ی تلویزیونی احسان طبری   [2017 Jul] 
*برگی از تاریخ؛ «قرارداد ۱۹۱۹»، نایبیان کاشان، پدربزرگم حاج‌محقق‌الدوله  [2017 Jul] 
*محسنی‌اژه‌ای چرا خاوری را فراری داد ‏  [2017 Jun] 
*دکتر مسعود شیری «جاودانه‌ای» که غریبانه رفت   [2017 Jun] 
*پاسخی به ادعاهای محسن آرمین بازجو و شکنجه‌گر سابق و «اصلاح‌طلب» کنونی  [2017 May] 
*سو‌ءاستفاده از نام و یاد جاودانه‌ها ممنوع (به یاد حسن جهان آرا)  [2017 May] 
*آنچه از رئیسی در «کشتار ۶۷» دیدم  [2017 May] 
*سعید کریمیان چه کسی بود و چه سابقه‌ای داشت؟  [2017 May] 
*«گلزارخاوران» مشهد، پیش پای «آیت‌الله قتل‌عام» ذبح می‌شود  [2017 Apr] 
*شیوه‌های جدید مأموران وزارت اطلاعات در فضای مجازی  [2017 Mar] 
*تقدیر هم‌زمان دعایی از یک چهره‌ی ملی و یک «جنایتکار علیه بشریت»  [2017 Mar] 
*نگاهی به زندگی برادران ذاکر، مسئولان اطلاعاتی رژیم خمینی و فرقه‌ی رجوی  [2017 Mar] 
*خطرات «عشق‌بازی» خامنه‌ای با «امام زمان» برای ایران و منطقه ‏  [2017 Feb] 
*شیخ محمد یزدی رئیس قوه قضاییه که چماقدار بسیج می‌کرد  [2017 Feb] 
*هادی غفاری شکنجه‌‌گری در لباس «اصلاح‌طلبی»  [2017 Feb] 
*تحلیل CIA از تسخیر سفارت آمریکا در تضاد کامل با ادعا‌های مضحک فخرآور  [2017 Feb] 
*حسین طائب یکی از خطرناک‌ترین چهره‌های امنیتی  [2017 Feb] 
*دست‌پخت سایت «همبستگی ملی» و خانم دشتی  [2017 Jan] 
*هاشمی رفسنجانی و خامنه‌ای در نگاه آیت‌الله گلزاده غفوری  [2017 Jan] 
*گزارش محرمانه‌ی CIA در مورد هراس اتحاد شوروی از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی  [2017 Jan] 
*گزارش محرمانه‌ی CIA در مورد مسئولیت مجاهدین در انفجار حزب جمهوری اسلامی  [2017 Jan] 
*رپرتاژ آگهی «صدای آمریکا» برای مطرح کردن «بچه‌پررو» و «رفیق‌آیت‌‌الله»  [2017 Jan] 
*هاشمی معمار سرکوب دهه ۶۰ بود و مانع کشتار در پس از ۸۸  [2017 Jan] 
*محمدی‌ری‌شهری جنایتکاری که به چپاول مشغول است  [2017 Jan] 
*محمدعلی سرلک تیرخلاص‌زن دهه‌ی ۶۰ که روزگار خوشی ندارد  [2017 Jan] 
*اسدالله «خالصی» هم پر کشید و رفت  [2017 Jan] 
*رؤسای زندان اوین در دهه‌ی ۶۰  [2016 Dec] 
*سعید حسین‌زاده، زندانی سیاسی معترض، محمد حسین‌زاده مدیر داخلی اوین در دهه‌ی ۶۰  [2016 Dec] 
*نصیر نصیری و اسماعیل شاهرودی و «بی‌معرفتی»  [2016 Dec] 
*محسن نادریان، لات با معرفت قربانی «قتل‌های زنجیره‌ای»  [2016 Dec] 
*سعید امامی «سرباز راستین اسلام» که بود و چه کرد؟  [2016 Nov] 
*موسوی اردبیلی یکی از مسئولان کشتار دهه ۶۰  [2016 Nov] 
*پسر وزیر بهداری، زندانی سیاسی ۱۳ ساله و شهید ۱۵ ساله‌ «جبهه حق علیه باطل»  [2016 Nov] 
*تیرخلاص‌زن‌های اوین در دهه‌ی ۶۰ که کشته شدند  [2016 Nov] 
*«ارتجاع غالب» و «ارتجاع مغلوب»، دو تیغه یک قیچی   [2016 Nov] 
*شبیه سازی صفحه‌ی فیس بوک من توسط دستگاه اطلاعاتی رژیم   [2016 Nov] 
*تجاوز به کودکان و «حافظه تاریخی» ما ایرانیان   [2016 Nov] 
*توطئه‌ وزارت اطلاعات و بخش سایبری آن تحت پوشش دفاع از «چپ»‌  [2016 Nov] 
*«تیرخلاص‌زنی» که در ویلای شخصی‌اش بیلیارد بازی می‌کند  [2016 Nov] 
*با چهره‌‌ی «حاج آقا حسینی» و شبکه‌ی اطلاعاتی رژیم آشنا شویم  [2016 Nov] 
*سوءاستفاده جنسی از کودکان و نوجوانان در زندان  [2016 Oct] 
*کپی کردن صفحه‌ی فیس بوکم توسط «از ما بهتران»  [2016 Oct] 
*نامه‌ی شریرانه‌ی نماینده‌ی مریم رجوی به «کانون دوستداران فرهنگ ایران» در واشنگتن  [2016 Oct] 
*خامنه‌ای‌ و قاری قرآن فاسد، خمینی و روحانیت فاسد  [2016 Oct] 
*مسابقه‌ی فوتبال در روز تاسوعا، بمبگذاری در «حرم امام رضا» در روز عاشورا   [2016 Oct] 
*بیایید تصور کنیم....  [2016 Oct] 
*با نحوه‌ی کارکرد دستگاه اطلاعاتی و امنیتی در فضای مجازی آشنا شویم   [2016 Oct] 
*فیروز محوی یا «دزد ناشی» کمیسیون خارجه‌ شورای ملی مقاومت!   [2016 Oct] 
*مشارکت «فرقه‌ی رجوی» در زمینه‌سازی قتل «فراز» و «رها»   [2016 Oct] 
*«فراز» و «رها» جدیدترین قربانیان «قتل‌های زنجیره‌ای»  [2016 Sep] 
*محسنی اژه‌ای همچنان محرمانه حکم قتل صادر می‌کند  [2016 Sep] 
*رازینی قاتلی که به جنایاتش «افتخار» می‌کند  [2016 Sep] 
*پورمحمدی جنایتکاری که شب‌ها راحت می‌خوابد  [2016 Sep] 
*آمار واقعی زندانیان قتل‌عام‌شده در تابستان ۶۷ و جعلیات پیرامون گور دسته‌جمعی  [2016 Sep] 
*فیلم کامل گفتگوی ایرج مصداقی با معاون مصطفی پورمحمدی در ژاپن  [2016 Sep] 
*«حاجی علوی و حاجی فلاحی» یا «حاجی رجوی و حاجی خزایی»  [2016 Sep] 
*توضیحی چند در مورد گفتگوی مهدی خزعلی با صدای آمریکا   [2016 Sep] 
*گفتگو با آوایی بازرس ویژه روحانی و خلف‌رضایی قاضی دیوان عالی‌ کشور، عاملان کشتار دهه‌ی ۶۰ ‏‏(بخش دوم) ‏   [2016 Sep] 
*گفتگوی اختصاصی با علیرضا آوایی یکی از مسئولان کشتار ۶۷ (قسمت اول)  [2016 Aug] 
*نگاهی گذرا به ریشه‌های قتل‌عام زندانیان در سال‌های ۶۰ و ۶۷   [2016 Aug] 
*دلایل واقعی کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷  [2016 Aug] 
*از زندان برای آیت الله منتظری گزارش فرستادم   [2016 Aug] 
*ادعای جدید فرقه «صاحب‌مرده» رجوی مبنی بر عضویت من در هیأت کشتار ۶۷!  [2016 Aug] 
*گزارش کذب اعضای هیأت کشتار ۶۷ به آیت‌الله منتظری  [2016 Aug] 
*خروج مأموران ساواک از کشور در دیماه ۵۷، سفر به اسرائیل و اخراج از این کشور(گفتگو با پرویز معتمد)  [2016 Aug] 
*نگاهی دوباره به قاضی صلواتی و «برادر همسرش»  [2016 Jul] 
*پاسخی به ادعاهای بهروز جلیلیان در مورد «نه زیستن نه مرگ»  [2016 Jul] 
*بدون شرح!‌ آیا مسعود رجوی پاسخی برای این اسناد دارد؟  [2016 Jul] 
*آقای همنشین بهار! منظور وزیر کار امیر قاسم معینی است و نه هوشنگ انصاری  [2016 Jun] 
*اگر بهشتی زنده می‌ماند چه می‌شد؟‌  [2016 Jun] 
*مهدی سامع سرباز «ولی فقیه» در غیبت و «ارتجاع مغلوب»   [2016 Jun] 
*گوشه‌هایی از زندگی سراسر فساد کامران دانشجو چشم‌وچراغ خامنه‌ای در دانشگاه‌ها   [2016 Jun] 
*آیا عقلانیتی در اشرف دهقانی هست؟  [2016 Jun] 
*تلاش دستگاه اطلاعاتی رژیم برای تماس با پرویز ثابتی، ایجاد رابطه با آمریکا، شکایت از مجاهدین در گفتگو با پرویز معتمد  [2016 Jun] 
*نگاهی دوباره به نامه نگاری دبیر کنفدراسیون جهانی محصلین و مصطفی خمینی در دهه‌ی ۴۰  [2016 Jun] 
*مهدی سامع و «سه تفنگدار»ش  [2016 May] 
*بازداشت و دوران «حصر» خمینی تا تبعید در گفتگو با پرویز معتمد   [2016 May] 
*حمید اسدیان «مدیحه سرای» دربار رجوی و «ارزش غایی کلمات»  [2016 May] 
* جنگ و گریز ساواک با چریک «افسانه»‌ای حمید اشرف از نگاهی دیگر  [2016 May] 
*نگاهی اجمالی به سناریوی رژیم در مورد «زن» دستگیر شده در آلبانی  [2016 May] 
* مصطفی تاج زاده و «امام خمینی» و «دوران طلایی »   [2016 May] 
*دسته گل جدیدی که «تیرخلاص» زن اوین به آب داد  [2016 May] 
*داستان «استاد ادبیات از خراسان سرفراز» و «دیپلمات اسکاندیناوی»  [2016 May] 
*جنگ نیابتی شیعه و سنی و تعطیلی نهم ربیع‌الاول «آغاز امامت ولی عصر» و «عید‌الزهرا»  [2016 May] 
*«پرچم سرخ» تکان دادن سعید سلطانپور در روایت مجاهدین  [2016 May] 
*مروری بر «زخمی شدن قاسم سلیمانی» و «درب ضد انفجار اتمی» در تونل زیر زمینی سپاه در روایت مسعود رجوی  [2016 Apr] 
*جاودانه‌های خانواده‌ی محمدرحیمی در شعر زنده یاد نصیر نصیری  [2016 Apr] 
*شبکه‌ی نفوذی مجاهدین در رژیم، قربانی «خیانت» مسعود رجوی (بخشی از گزارش ۹۳)  [2016 Apr] 
* فیروز الوندی و «لاله‌های سرنگونش»  [2016 Apr] 
*«سرقت» شعرهای نصیر نصیری توسط مجاهدین و استفاده از آن در خاطرات محمود رویایی!  [2016 Apr] 
*نصیر نصیری همچون «بادی سرگردان» در جستجوی آشیانه‌‌اش  [2016 Apr] 
*آیا رژیم قصد آزادی رابرت لوینسون را دارد؟  [2016 Mar] 
*سید‌ابراهیم رئیسی جنایتکاری در مقام تولیت «آستان ضامن آهو»  [2016 Mar] 
*نگاهی ایدئولوژیک به نامه‌‌‌های مسعود رجوی خطاب به خبرگان و خامنه‌ای  [2016 Mar] 
*در رثای دکتر هادی اسماعیل‌زاده حقوقدان بزرگ میهن مان  [2016 Mar] 
*بارز شدن دشمنی هیستریک فرقه رجوی با زندانیان سیاسی مقاوم و مبارز   [2016 Feb] 
*دزد ناشی به کاهدان می زند («جنون» مسعود رجوی)  [2016 Feb] 
*«چه بی ثمر به در می‌کوبم» نگاهی به چند شعر نصیر نصیری  [2016 Jan] 
*عباس رحیمی آن «جان شیفته»  [2016 Jan] 
*کارزار غیرانسانی جماعت رجوی علیه بیماری عباس محمدرحیمی  [2016 Jan] 
*نقش اخلاق در رفتارهای سیاسی  [2016 Jan] 
*سرگیجه ی رجوی در برابر مظلومیت عباس محمدرحیمی  [2016 Jan] 
*حمله کینه توزانه ی مسعود رجوی به عباس محمدرحیمی سمبل جوانمردی و راستی  [2015 Dec] 
*مترجم نیروی دریایی آمریکا در زندان اوین؛ نماینده خمینی در نیروی دریایی، امام جماعت در آمریکا  [2015 Nov] 
*پیش‌بینی خروج نیروهای آمریکایی از عراق و خطرات ناشی از آن  [2015 Nov] 
*رجوی خواهان ادامه جنگ در لیبرتی، کمیساریای عالی پناهندگان خواهان انتقال فوری مجاهدین از عراق   [2015 Nov] 
*جنایت «لیبرتی» و مسئولیت مشترک خامنه‌ای و مسعود رجوی  [2015 Oct] 
*محمدحسن راستگو «مبتکر شیوه خاصی از آموزش و تفریح برای کودکان»  [2015 Oct] 
*پاسخ من به دستگاه اطلاعاتی و امنیتی رژیم برای مناظره در «دانشگاه هنر تهران»  [2015 Oct] 
*متن کامل نامه آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری: «با آب دیگری وضو بسازید»  [2015 Oct] 
*تلاش نافرجام فخرآور برای بدنام کردن اسماعیل خویی  [2015 Sep] 
*گل ــ زاده، نخ «دانه‌های تسبیح» * (قسمت دوم)   [2015 Sep] 
*من و فرهاد و زندان و «یه شب مهتاب» *  [2015 Sep] 
*«کشتار ۶۷» در شعر نصیر نصیری (شاعری که قربانی خمینی و رجوی شد)  [2015 Sep] 
*گفتگوی گزارشگران با ایرج مصداقی بمناسبت یادبود کشتار زندانیان سیاسی در تابستان 1367  [2015 Aug] 
* جنایتکاران دهه ۶۰ پست دولتی دارند روایت ایرج مصداقی از سیاه‌ترین دهه عمر جمهوری اسلامی - بخش دوم [2015 Aug] 
*نصیر نصیری شاعری که قربانی خمینی و رجوی شد  [2015 Aug] 
*بقیه داستان «جیمزباند» و «رفیق آیت‌الله»   [2015 Aug] 
*روایت ایرج مصداقی از سیاه‌ترین دهه عمر جمهوری اسلامی - بخش نخست زندانی قطع نخاع شده را روی برانکارد بردند و اعدام کردند [2015 Aug] 
*کوتاه و گویا؛ «انترناسیونال بچه‌پرروها»   [2015 Aug] 
*سکوت مسعود رجوی در قبال پذیرش پناهندگی یکی از متهمان قتل‌ کشیش‌های مسیحی در سوئد  [2015 Aug] 
*توطئه‌ی جدید دستگاه اطلاعاتی رژیم و مجاهدین علیه «نه زیستن، نه مرگ» و من   [2015 Aug] 
*«هوشنگ عیسی بیگلو» و «همنشین بهار» در روایت عرفان قانعی فرد پادوی دستگاه امنیتی   [2015 Aug] 
*رضا مصطفوی طباطبایی «خیر» حامی پرسپولیس یا یکی از عوامل گم‌شدن دکل نفتی   [2015 Jul] 
*به یاد مادر انسیه بخارایی کاشی (سید‌احمدی) که «لبخندش باغ ستاره‌ها بود»   [2015 Jun] 
*از جعل امضاهای ناشیانه پای بیانیه دلواپسان تا جعل امضا تحت نام «بیش از ۱۵۰۰نفر از دوستداران جنبش فدائی»  [2015 Jun] 
*اوین؛ از جوخه‌‌ی اعدام لاجوردی تا پارک قالیباف و لاریجانی  [2015 May] 
*چهل سال پس از ترور شریف واقفی؛ شباهت‌های رفتاری مسعود رجوی و تقی‌ شهرام   [2015 May] 
*چرا در مورد بیژن جزنی و حمید اشرف می‌نویسم؟  [2015 Apr] 
*من یا محسن درزی «تواب»، کدام یک بایستی پوزش بخواهیم؟  [2015 Apr] 
*سناریوی جدید دستگاه اطلاعاتی رژیم؛ مجاهدین عامل اسیدپاشی روی زنان  [2015 Apr] 
*فرخ نگهدار و تاریخی سراسر جعلی: چگونه جنبش فدایی، بیژن جزنی و حمید اشرف قربانی شده‌اند  [2015 Apr] 
*سازمان چریک‌های فدایی خلق و پذیرش رهبری خمینی در دوران انقلاب ضد‌سلطنتی  [2015 Apr] 
*«ایران اینترلینک» صدای دستگاه اطلاعاتی رژیم   [2015 Mar] 
*مسعود رجوی بیش از رژیم جمهوری اسلامی از نمایش جهانی فیلم «آن‌ها که گفتند نه» در هراس است  [2015 Mar] 
*کشتار وحشیانه با استناد به آیات قرآن و سنت  [2015 Mar] 
*پیش‌بینی هشت سال پیش نتایج تحریم اقتصادی رژیم و خروج نیروهای آمریکایی از عراق  [2015 Feb] 
*قاضی حسن تردست قاتل ریحانه جباری مرتکب جنایت دیگری شد  [2015 Feb] 
*دست‌خط‌های ارائه شده از سوی مجاهدین خلق به ایرج مصداقی  [2014 Dec] 
*واکنش رهبری عقیدتی مجاهدین به مقاله‌ی «مسعود رجوی سه دهه «فرار» از «جانبازی» و به خطر انداختن جان مجاهدین»  [2014 Dec] 
*تروریست سیدنی کیست و کتاب شعرش را چه کسی انتشار داد؟  [2014 Dec] 
*فراخوان «ستاد اجتماعی مجاهدین در داخل کشور» طنز یا فاجعه  [2014 Dec] 
*مسعود رجوی سه دهه «فرار» از «جانبازی» و به خطر انداختن جان مجاهدین  [2014 Dec] 
*پروژه‌ی «شهید‌سازی» از مرتضی سربندی مأمور اطلاعاتی و مسئول آموزش گارد پرواز سپاه پاسداران   [2014 Oct] 
*عملیات مروراید مجاهدین در بهار ۱۳۷۰ کردکشی یا دخالت سپاه‌پاسداران در عراق؟  [2014 Oct] 
*مجاهدین خلق، داعش، «انقلابیون عراقی»، «عشایر انقلابی»، بدون شرح   [2014 Oct] 
*تشابه احکام «داعش»‌گونه‌ی خمینی برای کشتار نظامیان و زندان سیاسی در مرداد ۶۷  [2014 Oct] 
*نگاهی دوباره به دیدگاه‌ه‌ای هفت سال پیش ایرج مصداقی پیرامون احتمال حمله‌‌نظامی، تحریم اقتصادی، بحران‌هسته‌ای و ...  [2014 Sep] 
*به مناسبت درگذشت امام جمعه شمیرانات: حجت‌الاسلام محسن دعاگو، امام جمعه، بازجو، شکنجه‌گر و فرمانده کمیته  [2014 Sep] 
*اعدام‌های ۶۷ از یک سال قبلش برنامه‌ریزی شده بود ارائه آمار غیر واقعی از اعدام‌های ۶۷ تنها به جمهوی اسلامی کمک می‌کند [2014 Sep] 
*آزادی متهمان ترور «متخصصان هسته‌‌ای» یک رسوایی دیگر برای خامنه‌ای  [2014 Sep] 
*طرح یک پرسشنامه (مجاهدین در برابر پرسش‌های مردم) بخشی از «گزارش ۹۳»  [2014 Aug] 
*دخالت مجاهدین در امور داخلی عراق و حمایت از نیروهای تحت هژمونی «داعش» (بخشی از گزارش ۹۳)  [2014 Aug] 
*روحانیت انقلابی، متهم اصلی آتش‌سوزی سینما رکس آبادان  [2014 Aug] 
*مظفر الوندی پاسدار زندان یا مسئول دفتر «حقوق بشر» و دبیر مرجع «حقوق کودک»  [2014 Aug] 
* گورستان «خاوران»  [2014 Aug] 
*اعدام، یک پارامتر مهم در حیات سیاسی نظام جمهوری اسلامی است  [2014 Aug] 
*شبکه‌ی نفوذی مجاهدین در رژیم، قربانی «خیانت» مسعود رجوی (بخشی از گزارش ۹۳)  [2014 Aug] 
*قاضی محمد مقیسه و سه دهه جنایت علیه بشریت  [2014 Aug] 
*«فرد خوشنام» مجاهدین چه کسی است ؟  [2014 Jul] 
*سرنوشت مسعود دلیلی، یادآور سرنوشت سعید امامی (بخشی از گزارش ۹۳)  [2014 Jul] 
*توضیحی مختصر در مورد فرار مسعود رجوی از عراق و ترک صحنه‌ی جنگ   [2014 Jul] 
*دریافت «جایزه یواشکی» توسط خانم رجوی  [2014 Jul] 
*تصحیح یک اشتباه در ارتباط با گزارش ۹۳ و پوزش از آقای سعید جمالی   [2014 Jul] 
*گزارش 93 / واکاوی و بررسی فرهنگ و رفتار توتالیتاریستی مسعود رجوی نگاهی به واکنش‌ها و برخوردهای رهبری مجاهدین و مریدان حل شده در وی، در برابر «گزارش ۹۲» و تحولات یک ساله گذشته (1392/1393) [2014 Jul] 
*ای کاش نه تیم ملی فوتبال، که جامعه‌ی ایران «کارلوس کی‌روشی» می‌داشت   [2014 Jun] 
*تصحیح یک روایت در مورد زنده یاد غلامحسین (شاپور) قناعتی  [2014 May] 
*«لعبتی هزار ماشالا»، نامه سرگشاده به عماد‌الدین باقی  [2014 Apr] 
*نگاه متفاوت من، محمد مصطفایی و وحید پوراستاد به علیرضا آوایی  [2014 Apr] 
*من و «حق» بیژن جزنی و کشتار ۳۰ فروردین ۱۳۵۴  [2014 Apr] 
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (بخش پایانی) نقش وابستگان فدراسیون فوتبال و تربیت‌بدنی در فساد   [2014 Apr] 
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۶) لومپنیسم در حاکمیت، لومپنیسم در فوتبال و ...   [2014 Apr] 
*«عشق» و نسل برآمده از انقلاب ضد سلطنتی  [2014 Apr] 
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۵) روحانیت و دلالان در فوتبال  [2014 Mar] 
*مسعود رجوی و «پرفسور راج بالدو» و جایزه «خدمات بشردوستانه بین‌المللی»   [2014 Mar] 
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۴) نقش رمالان، جادوگران و مداحان در فوتبال  [2014 Mar] 
*نوروز در زندان‌های دهه‌ی ۶۰  [2014 Mar] 
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۳) غوغای اعتیاد و دوپینگ  [2014 Mar] 
*انتخاب مریم رجوی به عنوان «پرافتخار زن سال ۲۰۱۳ » و پروفسور «راج بالدو»  [2014 Mar] 
*نگذارید دست‌های خونین خمینی را پاک کنند   [2014 Mar] 
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۲) سرمایه‌داران نوکیسه در فوتبال  [2014 Mar] 
*مرتضی فهیم کرمانی صادر کننده‌ی اولین حکم ترور، سنگسار و قطع دست   [2014 Mar] 
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۱) سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال  [2014 Feb] 
*سیدحسین موسوی تبریزی خشن‌ترین قاضی نظام، مدعی «اسلام رحمانی»  [2014 Feb] 
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته، سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال (۱۰)  [2014 Feb] 
*ادامه‌ی دشمنی دستگاه ولایت با زنده‌یاد فرخ‌رو پارسای  [2014 Feb] 
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۹) (سرمایه‌داران نوکیسه در فوتبال)  [2014 Feb] 
*علی یونسی و تکذیب محاکمه و اعدام نظامیان حزب توده  [2014 Feb] 
*ناصر میناچی مشمول «فامیل الدنگ»‌ نشد  [2014 Feb] 
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۸) هجوم سرمایه‌داران نوکیسه به بازار فوتبال  [2014 Jan] 
*مقوله‌ی حجت‌الاسلام «جعفر نیری» و مستند‌سازی کشتار ۶۷  [2014 Jan] 
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (بخش ۷) تحولات باشگاه پرسپولیس، استقلال و ...   [2014 Jan] 
*حسینعلی نیری رئیس دادگاه انتظامی قضات «رژیم کشتار »  [2014 Jan] 
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۶) دخالت سپاه پاسداران در فوتبال  [2014 Jan] 
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۵)  [2014 Jan] 
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۴)  [2013 Dec] 
*نگاهی دوباره به دستگاه اطلاعاتی نظام و قربانیان «انجمن پادشاهی»  [2013 Dec] 
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۳)  [2013 Dec] 
*طه طاهری (مسعود صدر‌الاسلام) و وزارت اطلاعات مسئول ربودن رابرت لوینسون  [2013 Dec] 
*سخنی با مریم رجوی؛ به یاد «گوهر» و «گوهر»ها  [2013 Dec] 
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۲)  [2013 Dec] 
*چند نفر در زندان قزلحصار اعتصاب غذا کرده‌اند؟ نگاهی به اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت  [2013 Dec] 
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱)  [2013 Dec] 
*پاسخ مجاهدین به مقاله‌ی فریبا هادیخانلو «اشرف نشان» یا «تواب اتاق آزادی اوین»   [2013 Nov] 
*فریبا هادیخانلو «اشرف نشان» یا «تواب اتاق آزادی اوین»  [2013 Oct] 
*خطر اعدام متهمان ترور‌های هسته‌ای و «جاسوسی» برای موساد   [2013 Oct] 
*نهاد نمایندگی خامنه‌ای و تائید قتل‌عام‌های ۶۰ و ۶۷  [2013 Oct] 
*انشعاب و ایجاد تشکل؛ پاسخ به نامه‌ی سرگشاده‌ی آقای ریحانی  [2013 Oct] 
*حق تیر و شکنجه در قوانین جمهوری اسلامی   [2013 Sep] 
*رادیو بی بی سی و گزارش بیطرفانه‌اش از عراق  [2013 Sep] 
*پس از قتل‌عام در اشرف، کشتار بزرگتری در چشم‌انداز است  [2013 Sep] 
*علیرضا یعقوبی «اشرفی» امروز و همکار سعید امامی و فلاحیان دیروز  [2013 Aug] 
*لزوم مبارزه با شخصیت‌سازی و شخصیت پرستی و پرهیز از مطلق‌کردن افراد   [2013 Aug] 
*قاضی صلواتی یکی از اضلاع مثلت «جنایت علیه بشریت»  [2013 Aug] 
*نامه سرگشاده به شیرین عبادی، «اسلام رحمانی» چاره‌ی کار نیست  [2013 Aug] 
*آیت‌الله گلزاده غفوری و پذیرش وکالت عباس امیرانتظام   [2013 Aug] 
*چه چیز خشم «‌اهل حق» در ایران را برانگیخت و خودسوزی‌ها چرا آغاز شد؟  [2013 Jul] 
*واکنش مشابه‌ مجلس شورای اسلامی و «شورای ملی مقاومت» به «استعفا»  [2013 Jul] 
*نگاهی ایدئولوژیک به نامه‌‌‌های مسعود رجوی خطاب به خبرگان و خامنه‌ای  [2013 Jul] 
*محمد‌علی امانی رئیس اوین و عضوی از خانواده‌ی جنایتکار و غارتگر امانی   [2013 Jul] 
* مجاهدین و بنیانگذاران آن در بوته نقد  [2013 Jul] 
*انفجار حرم عسگرین و اعتراف ژنرال جورج کیسی  [2013 Jun] 
*بخش منتشر نشده‌ی گزارش ۹۲، نامه‌ی سرگشاده به مسعود رجوی   [2013 Jun] 
*مکاتبات من با ابوالقاسم رضایی یکی از مسئولان مجاهدین در دیماه ۱۳۸۸  [2013 May] 
*سنگ بنای نابسامانی‌های کشور را هاشمی گذاشته-  [2013 May] 
* محمد مهرآیین، مظهر جنایت و فساد  [2013 May] 
*گزارش ۹۲، نامه‌ی سرگشاده به مسعود رجوی  [2013 May] 
*سیدحسین موسویان و شیخ حسن روحانی دو مدعی تحصیل در بریتانیا  [2013 Apr] 
*نگاهی به پرونده‌ی کهریزک و سوابق جنایتکارانه «قاضی حداد»  [2013 Apr] 
*حجت‌الاسلام محسن دعاگو، امام جمعه، بازجو، شکنجه‌گر و فرمانده کمیته  [2013 Mar] 
*نگاهی به زندگی جلیل بنده یکی از تیرخلاص‌زن‌های اوین  [2013 Mar] 
*سفر مصطفی محمد نجار به وین شلیک به لیست جدید اتحادیه‌‌ اروپا  [2013 Mar] 
*نقش مجید قدوسی یکی از عوامل کشتار ۶۷ در فوتبال   [2013 Mar] 
*سیدعباس ابطحی یکی از جنایتکاران علیه بشریت  [2013 Feb] 
*دستگیری یک شهروند اسلواکی اقدامی شکست‌خورده در راه تکمیل سناریوی ترورهای هسته‌ای  [2013 Feb] 
*حمله‌ی موشکی به لیبرتی آخرین اقدام تروریستی رژیم نخواهد بود  [2013 Feb] 
*«هوشنگ عیسی بیگلو» و «همنشین بهار» در روایت عرفان قانعی فرد پادوی دستگاه امنیتی  [2013 Jan] 
*آقای واحدی، بشارتی نه «خدا ترس است و نه با شرف»  [2013 Jan] 
*طه طاهری (مسعود صدر‌الاسلام) و وزارت اطلاعات مسئول ربودن رابرت لوینسون  [2013 Jan] 
*تلاش برای نجات تروریست‌های‌ سپاه قدس در تایلند  [2012 Dec] 
*نشریه‌ی پیکار، قاسم عابدینی و ترور آمریکایی‌ها  [2012 Dec] 
*رو در رو با فائزه هاشمی و «عبرت روزگار»  [2012 Dec] 
*آیا خامنه‌ای مخالف اعدام مارکسیست‌‌ها بود؟  [2012 Dec] 
* بدون شرح! ایرج مصداقی در کنار احمدی‌نژاد در حال افتتاح کارخانه  [2012 Dec] 
*«گفتگوهای زندان» و سندروم «دایی جان ناپلئون»  [2012 Dec] 
*مازیار بهاری و «اعترافات اجباری»  [2012 Nov] 
*حکم تاریخی دادگاه لاهه و واکنش ناگزیر «هیأت اجرایی راه کارگر»  [2012 Nov] 
*تاکسی زرد رنگ پژو ۴۰۵ و ترور پاسدار فریدون عباسی  [2012 Nov] 
*آیا مجاهدین و دشمنانشان فرهنگی مشابه دارند؟  [2012 Oct] 
*چه کسانی مستشاران آمریکایی در ایران را ترور کردند؟   [2012 Oct] 
*متهم کردن بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به مشارکت در ترور‌های هسته‌ای   [2012 Oct] 
*وزیر فتحی هوادار دکتر شریعتی چرا و چگونه «رفیق» شد؟  [2012 Oct] 
*«جهانبخش سرخوش» و «شرکا» همسو و همگام با رژیم  [2012 Oct] 
*من و «حق» بیژن جزنی و کشتار ۳۰ فروردین ۱۳۵۴  [2012 Oct] 
*آیا محمدی گیلانی حکم اعدام فرزندانش را داد؟  [2012 Sep] 
*نگاهی به جعلیات انتشار یافته از سوی ساموئیل کرماشانی در مورد مولود آفند و متهمان دستگیر شده در ایران   [2012 Sep] 
*ربودن مولود آفند، ارتباط آن با «ترورهای هسته‌ای»، اقلیم کردستان و موساد  [2012 Sep] 
* نگاهی دوباره به سناریوی «سربازان گمنام امام زمان» و قربانیان آن  [2012 Sep] 
*دلایل اتخاذ اقدامات امنیتی اجلاس «غیرمتعهدها» در تهران  [2012 Aug] 
*به فریاد متهمان بیگناه ترور «متخصصان هسته‌ای» برسید  [2012 Aug] 
*علیرضا آوایی، غلامرضا خلف رضایی زارع و چند جنایتکار علیه بشریت  [2012 Aug] 
*«حاج رضا» و کتایون ‌آذرلی و یک پروژه‌ی امنیتی   [2012 Jul] 
*چشم‌ها را باید شست، جور دیگر باید دید؛ پرسش‌هایی از سوی مخالفین ایران تریبونال  [2012 Jul] 
*دروغپردازی «حاج‌رضا» در مورد نحوه‌ی سفر به اروپا  [2012 Jul] 
*پرده‌‌ی دیگری از «داستان‌های هزار و یک شب» صاحب‌منصب قضایی رژیم  بازی چرخ بشکندش بیضه در کلاه زیرا که عرض شعبده با اهل راز کرد [2012 Jul] 
*«دو پیمانه آب و یک چمچه دوغ»، نگاهی به روایت‌های جعلی صاحب‌منصب قضایی رژیم  [2012 Jul] 
*پاسخ به چند سؤال در ارتباط با خاطرات و مصاحبه‌ی‌ تلویزیونی ثابتی و واکنش‌های پیرامون آن  [2012 Jun] 
*حاج احمد قدیریان مسئول گروه ضربت و جوخه‌های اعدام اوین   [2012 Jun] 
*«فرقان» در آیینه‌ی تاریخ  [2012 Apr] 
*مایک والاس و هاشمی رفسنجانی  [2012 Apr] 
*حمید رضا نقاشیان تجسم عینی حاکمیت فاسد  [2012 Mar] 
*چه کسی خامنه‌ای را در تیرماه ۶۰ ترور کرد؟ به یاد اروج امیرخان‌زاده که «برای نامش مقاومت کرد» [2012 Mar] 
*تروریسم افسار گسیخته‌ی رژیم و مماشات بین‌المللی  [2012 Feb] 
*فراز و نشیب حزب توده در دهه‌ی ۶۰  [2012 Feb] 
*«اپوزیسیون» کی و چگونه کوک می‌شود؟  [2012 Feb] 
*سانسور بخش مهیج خبر «ان بی سی» در مورد نقش مجاهدین در ترور‌های تهران  [2012 Feb] 
*پرونده‌ی لیلا فتحی نمادی از ظلم و بی‌عدالتی دستگاه قضایی ولایت فقیه   [2012 Feb] 
*چه کسانی پشت بیانیه‌‌ی «کرکس‌ها متحد می‌شوند» هستند (بیانیه بیش از ۱۵۰۰ فدایی ولی فقیه) [2012 Jan] 
*نقش رژیم در «قتل‌های زنجیره‌ای متخصصان» ایرانی   [2012 Jan] 
*نامه سرگشاده به آقای محمد نوری زاد  [2011 Dec] 
*نامه‌ی تیرماه ۱۳۶۶ آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری *  [2011 Dec] 
*نامه آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری: «با آب دیگری وضو بسازید»  [2011 Nov] 
*پاسخ به پرسش‌هایی چند در مورد بیانیه‌های ضد جنگ و تلاش‌های اکبر گنجی  [2011 Nov] 
*پاسخ به سؤالاتی چند در مورد گزارش آژانس بین‌المللی اتمی و امکان حمله نظامی غرب به ایران  [2011 Nov] 
*چند پرسش و پاسخ در مورد طرح ترور سفیر عربستان در آمریکا  [2011 Oct] 
*جاسوسی وابسته‌ی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در لندن علیه دانشجویان ایرانی  [2011 Oct] 
*«باغ‌ها آنگاه که شکفته‌ترند کوله‌ی پاییز را پربار می‌کنند»  [2011 Sep] 
*«از اوج و موج نگاهت عشق پیدا بود»   [2011 Sep] 
*به یاد شهلا و فریده و همه‌ی جاودانگان   [2011 Sep] 
*به یاد مادر جهان‌آرا و جاودانه‌اش «حسن»  [2011 Sep] 
*رقص ققنوس‌ها و آواز خاکستر  [2011 Sep] 
*به روز کردن لیست تروریستی و واکنش‌‌های رژیم  [2011 Aug] 
*محمد سلیمی یکی از جنایت‌کاران علیه بشریت و دست‌اندرکاران قتل‌عام ۶۷  [2011 Aug] 
*راه بهبود حقوق بشر در ایران از رسیدگی به قتل های ۶٧ می گذرد  [2011 Aug] 
*معامله‌ بر سر آزادی دو کوهنورد آمریکایی و باقی ماندن نام مجاهدین در لیست تروریستی  [2011 Aug] 
*گفتگو در مورد گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر  [2011 Aug] 
*نوری‌زاده و زنده‌یاد شاپور بختیار  [2011 Aug] 
*مروری بر روایت هاشمی رفسنجانی از پایان قتل‌عام ۶۷ و اطلاعات ارائه شده از سوی دادستانی  [2011 Aug] 
*با آب هفت دریا نیز ننگ کشتار ۶۷ را نمی‌توان شست  [2011 Jul] 
*لیست تروریستی آمریکا و رابطه آن با نجات جان ساکنان اشرف   [2011 Jul] 
*مادر هنوز غصه‌ی عطیه را دارد  [2011 Jul] 
*مادر امامی و آغوش پر از عشق‌اش   [2011 Jul] 
*آیا مجید انصاری راست می‌گوید؟  [2011 Jun] 
*محمدرضا صدر عاملی و رخت‌‌ دامادی‌اش  [2011 Jun] 
*نحوه برخورد دولت موسوی با کشتار ۶۷ و موارد نقض حقوق بشر در مجامع بین‌المللی   [2011 Jun] 
*تصحیح اطلاعات ارائه شده نادرست در مورد گزارشگر ویژه و ...  [2011 Jun] 
*انتخاب گزارشگر ویژه مردِ مسلمانِ غیرعرب و تصحیح چند اشتباه   [2011 Jun] 
*هوشنگ اسدی بدون هیچ پروایی همچنان دروغ می‌گوید  [2011 Jun] 
*از بهناز شرقی نمین تا هاله سحابی  [2011 Jun] 
*با چهره‌ی مجید قدوسی یکی از مسئولان کشتار ۶۷ آشنا شویم  [2011 May] 
*توضیحی در ارتباط با نقد کتاب هوشنگ اسدی  [2011 Apr] 
*نقدی بر «نامه‌هایی به شکنجه‌گرم»، چرا هوشنگ اسدی دروغ می‌گوید؟  [2011 Apr] 
*کدیور و روایت کشتار ۶۷   [2011 Apr] 
*کشتار در اشرف و منادیان «اسلام رحمانی»   [2011 Apr] 
*طه طاهری (مسعود صدر الاسلام) و مفقودشدن رابرت لوینسون  [2011 Mar] 
*۱۹ بهمن شکوه یک مقاومت؛ غم و اندوه غریبانه‌ی زندانیان   [2011 Feb] 
*با چهره‌ی داوود روزبهانی فرمانده حمله به پایگاه موسی خیابانی آشنا شویم  [2011 Feb] 
*برای مظلومیت و تنهایی محمدعلی حاج‌آقایی   [2011 Jan] 
*با چهره‌ی مرتضی اشراقی عضو هیئت کشتار ۶۷ آشنا شویم  [2011 Jan] 
*«خبر کوتاه‌ بود اعدام‌ شان‌ کردند!»*  [2011 Jan] 
*مهدی نادری‌فرد یکی از عوامل اصلی کشتار ۶۷ در زندان گوهردشت  [2011 Jan] 
*یادی از آیت‌الله منتظری و نکاتی چند در ارتباط با میزگرد سیاسی ۳۰ آذر ۸۸ سیمای آزادی   [2010 Dec] 
*نامه سرگشاده به خانم زهرا رهنورد   [2010 Nov] 
*تاریخ گفت‌وگوهای درونی بخش مارکسیست لنینیست مجاهدین خلق و چریک‌های فدایی خلق   [2010 Nov] 
*فردا را چگونه باید ساخت؟  [2010 Nov] 
*برای آن‌هایی که خواهان حقیقت‌اند  [2010 Nov] 
*از به کارگیری شیوه‌های غیراخلاقی بپرهیزیم حتی در رابطه با دشمنانمان   [2010 Nov] 
*ايرج مصداقي و «غزل اميد»   [2010 Sep] 
*انتشار اخبار جعلی از سوی «پیک نت» در ارتباط با مهاجمان به خانه کروبی   [2010 Sep] 
*گرچه ما می‌گذریم راه می‌‌ماند ( در رثای جاوادنه‌های رضایی‌ جهرمی)  [2010 Aug] 
*معرفی عاملان و آمران و افراد مطلع از اعدام‌های مرداد ۶۷  [2010 Jul] 
*قتل‌عام ۶۷ در پاسخ‌های رسمی دولت جمهوری اسلامی   [2010 Jul] 
*ايرج مصداقي: غرب عاملان کشتار را مي‌شناسد  [2010 Jul] 
*نامه سرگشاده به میرحسین موسوی   [2010 Jul] 
*مادر امامی و آغوش پر از عشق‌اش   [2010 Jun] 
*«محمد نبودی ببینی»، برادرت را کشتند!  [2010 Jun] 
*گفت‌وگو با ايرج مصداقی درباره قاضی مقيسه: شريرترين چهره زندان‌های جمهوری اسلامی در دهه ۶۰  [2010 May] 
*«آیا زندگی باز به آن‌ها خواهد خندید»  حکومت کودتا در صدد انجام جنایتی جدید است [2010 May] 
*حق با شادی صدر است یا داریوش برادری  [2010 May] 
*برای مظلومیت و تنهایی محمدعلی حاج‌آقایی   [2010 May] 
*شورای حقوق بشر سازمان ملل و همسر سعید امامی!  [2010 Apr] 
*با چهره‌ی سید حسین مرتضوی یکی از جنایتکاران علیه بشریت آشنا شویم!  [2010 Apr] 
*بهار با بچه‌ها، بهار بی‌بچه‌ها (یادی از دلاوران خانواده‌‌ی مدائن)  [2010 Mar] 
*گفتگوی اشتراک با ایرج مصداقی در رابطه با کمپین دو میلیون امضا بر علیه مجازات اعدام   [2010 Mar] 
*داستان دستبوسی جنتی !  [2010 Mar] 
*«شرفیابی و درخواست عفو و انابه در حضور رهبری»  [2010 Mar] 
*اعدام توابان، تراژدی مضاعف  [2010 Feb] 
*سوءقصد به تواب نظام یا سناریوی جدید کودتاچیان  [2010 Feb] 
*احسان نراقی همچنان در خدمت قدرت  [2010 Feb] 
*نامه‌های علیرضا حاج صمدی به همسرش مریم گلزاده غفوری   [2010 Feb] 
*«کاظم» تبلور خشم و عصیان نسل برآمده از انقلاب ضد‌سلطنتی  [2010 Feb] 
*صدای «صادق» نسلی که در سکوت پرپر شد  [2010 Feb] 
*فرمانده حمله به پایگاه موسی خیابانی چه کسی بود؟   [2010 Feb] 
*کتاب «نگاهی به سازمان بین‌المللی کار، نقض حقوق بنیادین کار در ایران» - ایرج مصداقی  [2010 Feb] 
*وصیت نامه مریم گلزاده غفوری  گل‌ زادگان (مریم گلی)  [2010 Feb] 
*«سلامم غریبانه در هر خانه را خواهد زد» گل‌زادگان- مریم [2010 Feb] 
*عبرت‌های روزگار   [2010 Feb] 
*گل- زادگان ( محمد کاظم)   [2010 Jan] 
*گل‌- زادگان ( محمدصادق)   [2010 Jan] 
*گل ــ زاده، نخ «دانه‌های تسبیح» * (قسمت دوم)  [2010 Jan] 
*مسعود علی‌محمدی آخرین قربانی دستگاه امنیتی ولایت فقیه  [2010 Jan] 
*دکتر گلزاده غفوری مدافع بزرگ حقوق مردم (قسمت اول)  [2010 Jan] 
*فرخ نگهدار و درد «فروپاشی» نظام  [2010 Jan] 
*شب لعنتی و فانوس (به یاد فاطمه کزازی)  [2009 Dec] 
*در رثای کسی که به جای حکومت بر سرهای بالای دار، بر قلب‌های مردم حکومت کرد  [2009 Dec] 
*پرسش و پاسخ در مورد فعل‌انفعالات عراق و وضعیت مجاهدین و ... (بخش دوم)   [2009 Dec] 
*پرسش و پاسخ در مورد فعل‌انفعالات عراق و وضعیت مجاهدین و ... (قسمت اول)  [2009 Dec] 
*آن کس که وابستگی‌های سیاسی و ایدئولوژیکش را نفی کند خود را نفی می‌کند   [2009 Nov] 
*امیر فرشاد ابراهیمی بازیچه‌ دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی  [2009 Nov] 
*گزارش‌های نادرست به ما خدمت نمی‌کنند- بخش سوم   [2009 Nov] 
*نقد فرهنگ سیاسی - حذف و سانسور در خاطرات زندان!- بخش دوم  دوستی کی آخر آمد، دوستداران را چه شد [2009 Nov] 
*نقدی بر «آفتابکاران» نوشته‌ی محمود رویایی – بخش نخست  [2009 Nov] 
*به یاد آن که «عاشقانه زیست»  [2009 Oct] 
*همکاری یکی از فعالان اصلی لابی رژیم در انگلستان با فرماندهان سپاه پاسداران  [2009 Oct] 
*مسعود صدر‌الاسلام (طه طاهری)، همان صالح بازجوی معروف ۲۰۹ اوین نیست!  [2009 Sep] 
*گفت گو با ايرج مصداقي، نويسنده چهار جلد خاطرات زندان   [2009 Sep] 
*مذهب در خدمت شکنجه و کشتار  [2009 Sep] 
*احمد توکلی و قتل فجیع نرگس جباری   [2009 Sep] 
*آقای کروبی جنایات دیگر خامنه ای را هم افشا کنید   [2009 Aug] 
*کندوکاوی در وقایع پس از انتخابات 22 خرداد 1388  [2009 Aug] 
*همخوانی یک سیاست  [2009 Aug] 
*سخنی در باب فرصت طلبی گردانندگان سایت «اخبار روز» با چه انگیزه و هدفی؟ [2009 Aug] 
*یگان ویژه پاسداران نیروی انتظامی و «نوپو»  [2009 Aug] 
*بازوهای نظام برای سرکوب جنبش های اعتراضی  [2009 Aug] 
*نامه سرگشاده به آقای مهدی کروبی   [2009 Aug] 
*فرهاد جعفری مدافع سینه چاک احمدی نژاد یا سهی سیفی وبگرد «روزآنلاین»  [2009 Aug] 
*آشنایی با چند تن از عوامل کشتار و جنایت در دهه‌ی ۶۰  [2009 Aug] 
*محمدرضا شریفی نیا تواب دو آتشه اوین و حامی احمدی نژاد  [2009 Aug] 
*نگاهی به سابقه‌ی چندتن از رهبران کودتای ۲۲ خرداد   [2009 Aug] 
*جعلیات جدید امیرفرشاد ابراهیمی در نامه سرگشاده به مجتبی خامنه ای   [2009 Aug] 
*پاسخ به سؤالات سایت گزارشگر در ارتباط با خیزش مردم ایران   [2009 Jul] 
*نگاهی به چهره‌ی چند جنایتکار   [2009 Jul] 
*مجید پورسیف کیست؟  [2009 Jul] 
*مجتبی حلوایی عسگر یکی از عاملان اصلی کشتار ۶۷  [2009 Jul] 
*تحلیلی بر نماز جمعه رفسنجانی   [2009 Jul] 
*فکور، بازجوی شعبه‌ی هفت اوین و تروریست بین‌المللی   [2009 Jul] 
*نقدی بر کتاب «آفتابکاران» نوشته محمود رویایی (مجموعه کامل)  [2009 Jul] 
*«فرهنگ» ناهنجار یک عضو شورای هماهنگی اتحاد جمهوری‌خواهان   [2009 Jul] 
*سخنی با اعضا و هواداران اکثریت و اتحاد جمهوریخواهان  [2009 Jul] 
*حجاریان و شقاوت یک نظام ضدبشری  [2009 Jul] 
*متن سخنرانی ایرج مصداقی در جلسه ایران، انتخاب دمکراتیک  [2009 Jul] 
*«رد تئوری بقا»   [2009 Jun] 
*از ۳۰ خرداد ۶۰ تا ۳۰‌خرداد ۸۸  [2009 Jun] 
*آن کس که باید برود خامنه ای است   [2009 Jun] 
*کودتای جدید در رژیم کودتا  [2009 Jun] 
*با وزیر کشور کابینه‌ی احتمالی کروبی آشنا شویم  [2009 Jun] 
*سید ابراهیم نبوی و پرده پوشی یک دهه جنایت و سرکوب  [2009 Jun] 
*کندوکاوی در ارتباط با دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری   [2009 May] 
*میرحسین موسوی و «برکات سازنده اسلام»   [2009 May] 
*اظهارات مصطفی تاج‌زاده در توجیه کشتار ۶۷  [2009 May] 
*متجاوز را «انتخاب» نمی‌کنند!  [2009 May] 
*مهدی کروبی و میرحسین موسوی و کشتار ۶۷  [2009 May] 
*کتایون آذرلی و کتاب «مصلوب»  [2009 May] 
*نگاهی به تاریخچه‌‌ی شکایت علیه نقض حقوق سندیکایی و آزادی انجمن‌ها توسط دولت‌های ایران (بخش دوم)  [2009 Apr] 
*نگاهی به تاریخچه‌‌ی شکایت علیه نقض حقوق سندیکایی و آزادی انجمن‌ها توسط دولت‌های ایران (بخش اول)  [2009 Apr] 
*ناصر منصوری را روی برانکارد به قتل‌گاه بردند  [2009 Apr] 
*نام واقعی مجید قدوسی چیست؟   [2009 Apr] 
*سرهنگ سید لطف‌الله اتابکی کیست؟  [2009 Apr] 
*گفتگوی پژواک ایران با ایرج مصداقی در ارتباط با نقش‌گروه‌های چپ و مجاهدین در استقرار جمهوری اسلامی، حمایت از خمینی و...  [2009 Mar] 
*ادعاهای نادرست راجع به عکس‌های جنایتکاران  [2009 Mar] 
*ماشین جعل و دروغپردازی راه توده و پیک نت   [2009 Mar] 
*سرگذشت من و سرگذشت یک ترانه  [2009 Mar] 
*به یاد آن که «بهنام» بود   [2009 Feb] 
*تجربه‌اندوزی از تاریخ  [2009 Feb] 
*در خلوت پرشکوه عاشقان آزادی جاری‌ست...  [2009 Feb] 
*خاوران و مادران  [2009 Jan] 
*نقدی بر گزارش دیده‌بان حقوق بشر در مورد آزادی بیان و تجمع در مناطق کردنشین   [2009 Jan] 
*اقتدار مادران   [2009 Jan] 
*حسین مهرپور و تعهدات بین‌المللی جمهوری اسلامی  [2009 Jan] 
*میان ماه من تا ماه گردون! دو کتاب خاطرات جعلی زندان و دو واکنش متفاوت فرهنگی [2008 Dec] 
*انتقام‌جویی نظام «عدل اسلامی» از خانواده‌ها (بخش دوم)   [2008 Dec] 
*چند نکته در ارتباط با مهر و موم کردن کانون مدافعان حقوق بشر   [2008 Dec] 
*انتقام‌جویی نظام «عدل اسلامی» از خانواده‌ها (بخش اول)  [2008 Dec] 
*برخورد گزینشی با حقوق زنان  [2008 Dec] 
*آرامگاه مادر !  [2008 Dec] 
*پرویز زند شیرازی نیز به ابدیت پیوست  [2008 Dec] 
*مادر، «افسانه است، اما دروغ نیست» مادر فاطمه صادقی دانشمند، نماد مقاومت خانواده‌ی بنازاده امیرخیزی! [2008 Dec] 
*دادگاه یا سرپوشی بر جنایت باندهای رژیم در شیراز   [2008 Dec] 
*رفیق‌دوست و حکم مهدورالدم  [2008 Nov] 
*مأموریت «یک اسکادران هموسکسوئل منحرف آمریکایی»!  [2008 Nov] 
*به پاس مقاومت و ایستادگی علی صارمی   [2008 Nov] 
*هشدارهای امنیتی سایت تابناک را جدی تلقی کنیم  [2008 Nov] 
*نوری زاده و دسته گل تازه به آب داده  چه کسی پسر خاله چه کسی است؟  [2008 Nov] 
*غلامرضا جلال و روایت‌های غیرواقعی زندان  [2008 Nov] 
*به یاد آن که «عاشقانه زیست»  [2008 Oct] 
*انتخاب اوباما شرایط را برای رژیم سخت‌تر می‌کند  [2008 Oct] 
*همنامی جنایتکاران و معضل اپوزیسیون- بخش دوم   [2008 Oct] 
*هویت اصلی داوود لشگری یکی از مسئولان کشتار ۶۷   [2008 Oct] 
*اپوزیسیون و معضل همنامی جنایتکاران   [2008 Sep] 
*آیا سانسور شاخ و دم دارد؟   [2008 Sep] 
*هیئت کشتار زندانیان سیاسی در روایت گروه‌ها و فعالان سیاسی!  [2008 Aug] 
*کشتار ۶۷، سعید شاهسوندی و پروژه‌ی جعل تاریخ  [2008 Aug] 
*بیستمین سالگرد کشتار ۶۷ و انتشار خاطرات جعلی   [2008 Aug] 
*گفتگو با ایرج مصداقی در مورد در مورد جناح‌های رژیم، خطر جنگ، خطرات اتمی شدن رژیم، وضعیت اپوزیسیون، جنبش‌های مردمی و ....  [2008 Jul] 
*سانسور زنان در انتخابات کانون نویسندگان ایران !  [2008 Jul] 
*«غنی سازی» دروغ و «توسعه» جعل در دستگاه رژیم   [2008 Jun] 
*پاسخ به «فراخوان» فریدون گیلانی و ذکر چند خاطره  [2008 Jun] 
*روایت وارونه‌ی مسعود بهنود و محسن سازگارا از ۳۰ خرداد   [2008 Jun] 
*سازگارا با جنایتکاران، ناسازگارا با قربانیان  [2008 Jun] 
*پاسخ به پرسش‌هایی چند در رابطه با کتاب «برساقه تابیده کنف»   [2008 Jun] 
*دست های خونین باندهای رژیم در انفجار شیراز   [2008 May] 
*داستان زنی که «هفت شوهر» دارد و حافظه‌ی تاریخی  [2008 Apr] 
*علی‌محمد بشارتی یکی از بنیانگذاران دستگاه سرکوب و جنایت رژیم   [2008 Apr] 
*امیرفرشاد ابراهیمی درس آموخته‌ی مکتب ولایت  [2008 Apr] 
*سید کاظم کاظمی، از بنیانگذاران سیستم اطلاعاتی، شکنجه‌گر و جلاد اصلی فعالین چپ ایران   [2008 Mar] 
*عید ۶۲ در زندان گوهردشت  [2008 Mar] 
*نوری‌زاده، بانک مرکزی جعلیات و عصاره ژورنالیسم بی‌اعتبار   [2008 Mar] 
*بخشی از نقشه‌‌های زندان‌های اوین، قزل‌حصار، گوهردشت و نیز محل‌های قتل‌عام تابستان۶۷ برگرفته شده از کتاب «نه‌زیستن، نه‌مرگ»(چاپ دوم)  [2008 Feb] 
*حاج احمد قدیریان مسئول گروه ضربت و جوخه‌های اعدام اوین  [2008 Feb] 
*دلایل واقعی کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷  [2008 Feb] 
*بهنود پدیده‌ای که از نو باید شناخت  [2008 Feb] 
*محمد مهرآیین یکی از مهم‌ترین دژخیمان اوین  [2008 Feb] 
*نقش های گوناگون هوشنگ اسدی تواب فعال زندان  [2008 Feb] 
*کبوتر با کبوتر، باز با باز، کند همجنس با همجنس پرواز  [2008 Feb] 
*برگشتگان ازدیار مردگان  [2008 Feb] 
*ILO - پیشرفت دولت جمهوری اسلامی در سال های گذشته در سازمان ‌بین‌المللی کار (بخش هشتم - پاياني)   [2008 Feb] 
*ILO - نگاهی به کنفرانس بین‌المللی کار و سیاست های به کار گرفته شده از سوی رژیم در این کنفرانس‌(بخش هفتم)   [2008 Feb] 
*ILO - تشکل‌های کارگری رژیم از نگاه سازمان بین‌المللی کار (بخش ششم)   [2008 Feb] 
*ILO - خانه کارگر جمهوری اسلامی (بخش پنجم)   [2008 Feb] 
*ILO - تشکل‌های کارگری در جمهوری اسلامی و مغایرت آن ها با کنوانسیون‌های بین‌‌المللی (بخش چهارم  [2008 Feb] 
*ILO - گزارش کمیته متخصصین در ارتباط با اجرای کنوانسیون ها و توصیه نامه ها به نود و سومین کنفرانس بین‌المللی کار و کمبودهای آن (بخش سوم)   [2008 Feb] 
*ILO - کنوانسیون های بین‌المللی که مورد تصویب دولت‌های ایران قرار گرفته‌‌‌اند (بخش دوم)   [2008 Feb] 
*ILO - کنوانسیون‌های بین‌المللی، ترفند‌های رژیم (بخش اول)   [2008 Feb] 
*برای مادرهایمان، «دل‌پاکان» و «دل‌سوختگان» روزگار  [2008 Jan] 
*کشتار ۶۷ در شعر زندان  باغ‌ها/ آنگاه که شکفته‌ترند/ کوله‌ی پاییز را/ پربار می‌کنند [2008 Jan] 
*نگاهی گذرا به نمایشنامه‌های زندان  [2008 Jan] 
*اعلامیه جهانی حقوق‌بشر دستاورد بزرگ بشریت  [2008 Jan] 
*یقه واقعیت را نمی‌توان گرفت؛ (در مورد کتاب نه زیستن نه مرگ)  [2007 Dec] 
*آقای زرافشان به کجا می‌روید؟  [2007 Dec] 
*احکام خمینی و خامنه‌ای به حسینعلی نیری رئیس هیئت قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷   [2007 Dec] 
*نظرات «استاد» عبدالله شهبازی و چگونگی برخورد بقایای حزب توده با او  [2007 Dec] 
*روزشمارقتل‌عام ۱۳۶۷  [2007 Oct] 
*مسئولان قتل‌عام زندانیان سیاسی  [2007 Aug] 
*بخشی از نقشه‌‌های زندان‌های اوین، قزل‌حصار، گوهردشت و نیز محل‌های قتل‌عام تابستان۶۷ برگرفته شده از کتاب «نه‌زیستن، نه‌مرگ»(چاپ دوم) بخش «نقشه زندان»، جلد چهارم«تا طلوع انگور» [2007 Jan]