رهبر، نشانی نوکر"اصلح" را اعلام کرد .
بهروز ستوده

 

کسی بدرستی نمیداند که در پشت پرده های ضخیم  بیت فاسد و توطئه گرخامنه ای چه میگذرد ، تونل چند جداره ای که "آقامجتبی" و سران امنیتی – نظامی ، برای تحت کنترل قرار دادن رهبر فرتوت که این روزها بیماری مالیخولیا نیز بر امراض دیگرش افزوده گردیده است ایجادکرده اند ، رهبرعلیل را به این خوش خیالی رسانده است که گویا کشور و مردم در امن و امان هستند و در حال پیشرفت !  با وجود این هرزمان که سران امنیتی و نظامی ، رهبر را برای ایراد نطق و حطابه ای از دژ امنیتی و نظامی اش  بیرون میاورند تا با نصایح خود ! صفوف متلاشی ولایت مداران را سر و سامان داده وشور و شوق شرارت را در دل ذوب شدگان در ولایت زنده کنند ، ازلابلای نطق و خطابه اش نیز میتوان حدس زد که درذهن او و در بیت رهبری اش چه میگذرد .

تجربه تلخی که سید علی خامنه ای از به قدرت رساندن باند احمدی نژاد بدست آورده است ، این بار او را برای انتخاب نوکر بعدی با عنوان "رئیس جمهور" بسیار محتاط کرده است و برخلاف انتخابات های قبلی که کاندیدای مورد نظرخود را علناً و با نام ونشان مشخص میساخت ، این بار با رمز و کنایه ، فقط آدرس آن شخص را اعلام میکند تا ذوب شدگان در ولایت فقیه بدانند که در انتخابات آینده ، رأی خود را باید بنام چه کسی به صندوق های تقلب بیندازند ، همچنین تجربه تلخ انتخاب احمدی نژاد ، خامنه ای را به این نتیجه رسانده است که برای جلوگیری ازنافرمانی احتمالی رئیس جمهوری آینده ، این باربهتراست کاندیدای خود را از درون بیت رهبری  و نیروی امنیتی وفادار به خویش ، به مقام ریاست جمهوری برگزیند وبدین ترتیب ضریب نافرمانی احتمالی را به حد اقل برساند .

روز چهارشنبه  گذشته درحالی که سعید جلیلی دبیر شورای امنیت ملی ایران (بخوانید امنیت رژیم جمهوری اسلامی) و رئیس تیم مذاکره کننده ایران در مورد مناقشه انرژی هسته ای ، مذاکره ی بی نتیجه دیگری  را با خانم کاترین اشتون ، نماینده اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امنیتی اروپا در استانبول بپایان میرسانید و بلندگوهای بیت رهبری ازمقاومت و پافشاری قاطع آقای سعید جلیلی بر روی مواضع جمهوری اسلامی  در آن مذاکرات خبر میدادند ، درست درهمان زمان رهبر حکومت اسلامی نیز در تهران مشغول ایراد سخنرانی در مورد اهمیت انتخاباتی که در پیش است و دقت در"انتخاب اصلح" بود . سید علی خامنه ای در آخرین سخنرانی خود به مردم ایران وعده داد که با نزدیک شدن زمان انتخابات در خصوص مشخصات کاندیدای اصلح (بخوانید کاندیدای بیت رهبری) برای ریاست جمهوری بیشتر سخن خواهد گفت اما فعلاً همین قدر میگوید که : « باید کسی سر کار بیاید که اهل استقامت و ایستادگی باشد و با زره پولادین وارد میدان شود».

و حتماً بیاد دارید که درآخرین ساعات ثبث نام برای نامزدی ریاست جمهوری ، درحالی که کاسه لیسان بیت رهبری از قبیل 2+1  و ائتلاف  پنجگانه و سایر ذوب شدگان و کاسه لیسان دربار خامنه ای ،  مشغول مسابقه نوکری و اثبات سر سپردگی بیشتر خود نسبت به بیت رهبری بودند ، آقای سعید جلیلی آرام و بی سر وصدا وارد وزارت کشور شد و نام خود را برای ورود به صحنه "انتخابات"  به ثبت رسانید و سایر کاسه لیسان بیت رهبری را شگفت زده کرد بطوریکه علی اکبر ولایتی یکی از کسانی که خود را برای جانشینی احمدی نژاد آماده میسازد اظهار داشت که : «ما از تصمیم آقای جلیلی و اینکه ایشان هم میخواهند وارد مبارزه انتخاباتی شوند اطلاعی نداشتیم» و اگرگفته ولایتی را مبنی بر بی اطلاعی ایشان و سایر نزدیکان خامنه ای ازتصمیم سعید جلیلی باور کنیم ، نشان میدهد که این روزها  باندهای مافیائی درون بیت رهبری با چه مکانیسم مخوف و پیچیده ای عمل مینمایند !

سعید جلیلی در مقام دبیر شورای امنیت جمهوری اسلامی ، بنظر میرسد که در طی سالهای خدمت خویش در بیت رهبری ، توانسته است اعتماد رهبر را نسبت بخود جلب نماید . او در کنفرانس ها و مذاکرات خود با نمایندگان کشورهای 5+ 1  و اتحادیه اروپا ، خود را نماینده رهبر ایران معرفی میکند نه نماینده دولت ایران ! حسن غفوی فرد یکی از چهرهای سیاسی جمهوری اسلامی که به دارودسته موتلفه اسلامی تعلق دارد اخیراً در وصف سعید جلیلی چنین گفته است : « آقای جلیلی پیش از مذاکرات استانبول به دلیل اهمیت این نشست جلسه ای طولانی با رهبری داشته و سناریوی نوشته شده در دیدار با رهبر را در استانبول پیاده کرد ، آقای جلیلی معتقد است که هرگاه مقام معظم رهبری به شخصه به بحثی ورود کنند، می توان به سرانجام مثبت و موفقیت آمیز کار خوش بین بود »

آیت الله علم الهدا امام جمعه مشهد ، آخوندی که با سخنان شریرانه خود هر از گاهی ، گرد وخاکی بپا میکند و "امت حزب الله" را بوجد در میآورد ، زمانی که سعید جلیلی از طرف رهبر به سمت دبیرشورای امنیت رژیم جمهوری اسلامی انتخاب میشود در مورد سعید جلیلی و سابقه اش چنین گفته است : «  در سال ۱۳۶۲ که به صورت یک آقا پسر دیپلم‌گرفته، از یک خانواده متعبد، متدین و ساده‌زیست مشهدی جدا شد و در کنکور دانشگاه پذیرفته شد، تا الان ۲۴ سال است که بنده با این فرد مربوطم. دوره لیسانس، فوق لیسانس و دکتری خودش را در رشته علوم سیاسی در دانشگاه امام صادق (ع) گذراند. به عنوان شاگرد اول این رشته در دانشگاه، در حالی که مشغول تحصیل بود و در تحصیلش پیشرفت کرده بود وارد جبهه‌های جنگ می‌شد، در عملیات‌های دفاع مقدس شرکت می‌کرد. از نظر فرماندهان ارشد لشگر ۵ نصر خراسان دکتر جلیلی یک چهره رزمنده شناخته شده است. در یک عملیات پایش قطع شد و جانباز حدود ۶۰ درصد است. در همین حین تحصیلش را هم ادامه داد. روزی که فوق لیسانس علوم سیاسی‌اش را گرفت جذب وزارت خارجه شد. در دولت آقای هاشمی رفسنجانی و وزارت آقای دکتر ولایتی ایشان رئیس بازرسی وزارت خارجه بود. در دولت آقای خاتمی ایشان رئیس میز آمریکا در کارشناسی وزارت خارجه بود. در دولت آقای دکتر احمدی‌نژاد معاون وزیر امور خارجه بوده است. در حین اشتغال، در آزمون دکتری علوم سیاسی شرکت کرد و پذیرفته شد.ایشان رساله دکتری را درباره «اندیشه سیاسی اسلام در قرآن» نوشت. برای نوشتن این رساله ده بار قرآن را ختم کرد. در این رساله حدود سه هزار استشهاد قرآنی برای اندیشه سیاسی اسلام ارائه داده است. یک آدمی که از نظر تخصّص در این سطح بالا -دکتری علوم سیاسی- است، از نظر معارف اسلامی یک مفسر تمام عیار است، از نظر تجربه کاری در بیشتر تصمیم‌گیری‌های سیاست خارجی و روابط بین الملل ما در سه دولت یا کارشناس آن تصمیم گیری بوده است یا در تصمیم‌گیری شرکت داشته است، یک چنین کسی شده است دبیر شورای عالی امنیت ملی ، سعید جلیلی وقتی دبیر شورای عالی امنیت ملی می‌شود یعنی یک آرمان انقلابی مردم ما. این اوج اقتدار و عزت در نظام ماست که از بچه جبهه‌ای سنگرنشین با پای بریده، امروز یک کارشناس عظیم سیاسی درست می‌کند و به دهان اروپا و آمریکا می‌اندازد. ما باید در برابر این نعمت خدا را شکر کنیم. ما باید به این افتخار ببالیم»

سعید جلیلی آخوند مکلا و نسبتاً جوانی که چهار سال پیش از این آخوند معمم علم الهدا امام جمعه مشهد ، خدا را بخاطر ارزانی داشتن چنین نعمتی شکر میکند و به  چنین "نعمتی" افتخار مینماید اینک  به اشاره رهبر  و فصل الخطاب جمهوری اسلامی ، خود را نامزد ریاست جمهوری نموده است تا به مصاف کسی رود که ابتدای تأسیس حکومت خون و جنون اسلامی ، ناخدا و ناجی این کشتی شکسته بوده است ، ناجی و ناخدائی که رهبر آشفته حال ، دیگر به او که در حقیقت همه چیز و حتی ولایت فقیهی خود را به او مدیون است اعتماد و علاقه ای ندارد و مایل نیست که هدایت کشتی سرگردان و طوفان زده حود را به او  بسپارد ، کسی چه میداند ، جامعه و مردم جان برلب رسیده ایران که در جستجوی روزنه ای برای تنفس آزاد به هر خس و خاشاکی چنگ میزنند ، حالا که گزینه خوب در مقابل شان نیست ، شاید در کارزار انتخاب بین بد و بدتر ، یکبار دیگر اراده کنند که بد را انتخاب نمایند ، در این صورت آیا هیچ تضمینی وجود دارد که وقایع سال 88 تکرار نگردد و  خامنه ای و کاندیدای بیت رهبری ، آرای مردم را دوباره ندزدند و صد باره با آن "پُز" ندهند ؟!

19 اردیبهشت 1392 خورشیدی

29 می 2013 میلادی

منبع:پژواک ایران


بهروز ستوده

فهرست مطالب بهروز ستوده در سایت پژواک ایران 

*با دستگیری وزندان، حرکت ملی و فرا گروهی ۱۴ نفرها سرکوب شدنی نیست [2019 Aug] 
*پیوستن ۱۴ زن شیردل ایرانی به جنبش ملی «نه به جمهوری اسلامی» خجسته باد [2019 Aug] 
*تجّلی یک حرکت ملی وفراگروهی در حمایت از بیانیه ۱۴ فعال مدنی،سیاسی وحقوق بشری داخل کشور ‏ [2019 Jul] 
* انقلابی که حس رهبرش به ایران "هیچ" بود، وطنش اسلام وهدفش کسب قدرت بود [2019 Feb] 
*اقای رضا پهلوی ! با طناب دیکتاتورپرورها وچاپلوس ها به چاه نروید [2019 Jan] 
*حسن روحانی درسازمان ملل چه دروغ هائی خواهد گفت وچه راست هائی را کتمان خواهد کرد؟ [2018 Sep] 
*به هوش باشید! سپاه، بسیج، قوه قضائیه و شورای نگهبان و... برای تقلب بسیج شده‌اند [2017 May] 
*حماس مرزهای اسرائیل را به رسمیت شناخت، ولایت فقیه همچنان به دنبال نابودی این کشور است [2017 May] 
*روسیه و جمهوری اسلامی شریک جنایت های بشاراسد در سوریه [2017 Apr] 
*درمراسم ۲۲ بهمن شرکت نکنید، به خامنه ای وحکومت فقیه مشروعیت ندهید [2017 Feb] 
*مرقد«امام راحل» است یا محل دفن «ساکت فتنه»  [2017 Jan] 
*بازیگرسینما از «کرامات» سردارسلیمانی میگوید! [2016 Oct] 
*آیا جمهوری اسلامی کمتراز حکومت ارتیره علیه بشریت مرتکب جنایت شده است!؟ [2016 Jun] 
*به یاد تراب حق شناس، نقدی برنوشته آقای تقی رحمانی. [2016 Feb] 
* رؤیای حضانت کعبه! جدال بی پایان ولایت فقیه شیعه با آل سعود وهابی [2016 Jan] 
*مرزهای ناشناخته مرگ و زندگی [2015 Sep] 
*باتوافق وین دل واپسان وجنگ طلبان آرام نخواهند گرفت [2015 Jul] 
*بند"ميم" وصيت‌نامه خمينی و جلوگيری از ورود زنان به ورزشگاه! [2015 Jun] 
*پزشکی که مجری حکم قصاص شود یک مُجرم وقابل تعقیب است . [2015 Mar] 
*نقل جمله «من شارلی هستم» در ایران مجازات دارد! [2015 Jan] 
*آیت الله اصلاح طلب : بهائی نه حق تحصیل دارد نه حقوق شهروندی!  [2014 Dec] 
*آمران بمعروف (اوباش اسیدپاش وچاقوکش) بسیجی اند و گوش بفرمان رهبر  [2014 Dec] 
*علم الهدی (امام جمعه مشهد) نگران جام زهر و مردن رهبر است ! [2014 Nov] 
*قصه یونس پیامبر واعدام محسن امیراصلانی ! [2014 Sep] 
*باریکه غزه نمایشگاه توحش هردو طرفِ جنگ [2014 Jul] 
*عراق درآستانه تجزیه و دور جدیدی ازجنگهای خونین مذهبی . [2014 Jun] 
*تعریف جُرم سیاسی درمجلس شوربای اسلامی ! [2014 May] 
*بهاره هدایت : «به زنده دفن شدن محکو م نشده ایم»  [2014 May] 
*شیرین کردن جام زهررهبر با اعدام و شکنجه وحمله به زندانیان سیاسی ! [2014 Apr] 
*عارف نبود قاتل بود! [2014 Mar] 
*حقوق بشر، چشم اسفندیارحکومت خودکامه خامنه ای .  [2014 Mar] 
*فرزانه مرادی، قربانی قانون قصاص و جامعه مردسالار [2014 Mar] 
*حقوق شهروندی پيش‌کِش، از حقوق و اختيارات خود دفاع کنيد آقای روحانی! [2014 Feb] 
* دیکتاتورها اصلاح نمی شوند ، سرنگون میشوند ، آقای حجاریان !  [2014 Feb] 
*سوریه ولبنان وعراق قربانی«داعش وماعش» [2014 Jan] 
*مدّاح ششلول‌بند و مهاجم «شکوفا» شده است!  [2014 Jan] 
*قوه قضائیه عامل فساد و بی عدالتی وناامنی درجامعه [2014 Jan] 
*ماهی حکومت اسلامی از سر و دُم گنديده است [2014 Jan] 
*جنجال‌آفرينی سه قوه جمهوری اسلامی برای اثبات يک دروغ!  [2013 Dec] 
* دیدارنمایندگان پارلمان اروپا با دو چهره نامدار و سوزش کیهان شّر. [2013 Dec] 
*نخودسیاهِ منشورحقوق شهروندی با چاشنی اعدام ! [2013 Dec] 
*گفتمان جدائی دين از دولت ضرورت امروز است [2013 Nov] 
*انفجار سفارت و نعل وارونه سفير خامنه‌ای در لبنان [2013 Nov] 
*زن ستیزی و شیعه سالاری در فرمان رهبربرای افزایش جمعیت  [2013 Nov] 
*«برادران قاچاقچی» درجه می‌گيرند، خرده‌پاها اعدام می‌شوند! [2013 Nov] 
*دادگاه بلخ است نه قوه قضائیه ! [2013 Oct] 
*چرا خامنه ای آقای توفیقی را از گردونه خارج ساخت؟  [2013 Oct] 
*همجنس‌گرايان ايران، بی‌دفاع‌ترين گروه اجتماعی [2013 Oct] 
*لگدپرانی کيهان شريعتمداری به جام زهر رهبر! [2013 Oct] 
*لنگه کفش و نیروهای خودسر(بخوانید نوچه های رهبر)  [2013 Oct] 
*روضه خوانی«قهرمانانه» آقای روحانی درسازمان ملل متحد . [2013 Sep] 
*«نرمش قهرمانانه» همان جام زهر است [2013 Sep] 
*باند خامنه‌ای شريک جنايات در سوريه [2013 Sep] 
*خانم وآقای رجوی! به نشستن درلانه عقرب خاتمه دهید [2013 Sep] 
*اتحاد سکولار – دمکرات های جمهوریخواه درآینده ای نزدیک . [2013 Aug] 
*روح خمینی : «هرچه فریاد دارید سرتحریم ها بکشید» [2013 Aug] 
* «خود تنظیمی» نام جدید خودسانسوری دردولت اعتدال! [2013 Aug] 
*نقدی بر یک جانبه نگری در نامه زندانیان سیاسی به اوباما [2013 Aug] 
*در صد وهفت سالگی مشروطیت ، شیخ فضل الله نوری هنوز زنده است !  [2013 Aug] 
*رهبرنانجیب ، کمتر از «توبه» رضایت نمیدهد ! [2013 Jul] 
*زياد نخواهيد! عجله نکنيد! مبادا «اعتدال» به‌هم بخورد! [2013 Jul] 
*فرمان رهبر! مرگ تدریجی برای زندانیان سیاسی نافرمان ! [2013 Jul] 
*فرقه رجوی ، تونل اتمی دیگری را درایران کشف کرد !  [2013 Jul] 
*خامنه ای خودکامه از رویدادهای مصر درس بگیرد !  [2013 Jul] 
*اصلاح‌طلبانی که برای بازگشت به قدرت «معتدل» می‌شوند  [2013 Jun] 
*بدون هيچ دليلی - خاک تو سر جليلی! شعارهای اين روزهای مردم [2013 Jun] 
*تجّلی جنبش ملی ایرانیان در جشن پیروزی تیم ملی فوتبال .  [2013 Jun] 
*رأی به آقای روحانی ، رأی به تغییراست نه رأی به حکومت اسلامی [2013 Jun] 
*مقاله [2013 Jun] 
*کمدی مناظره "انتخاباتی" ! در سیمای جمهوری اسلامی ! [2013 Jun] 
*نقدی بر پیام آقای تاج زاده به مردم ایران بمناسبت رد صلاحیت رفسنجانی! [2013 May] 
*پایان دوران طلائی انتخاب بین بد و بدتر و اینک انتخاب بدتر! [2013 May] 
*رهبر، نشانی نوکر"اصلح" را اعلام کرد .  [2013 May] 
*هراس آقای خاتمی از صف آرائی مردم در مقابل جمهوری اسلامی . [2013 May] 
*«حق» مردم ایران ! ازانتخاب بین بد وبدتر تا انتخاب بهترین نوکربرای رهبر!  [2013 Feb] 
*خامنه ای کمتر از توبه و ذوب در ولایت قبول ندارد آقای عبدالله نوری [2013 Jan] 
*پیامی برای تجمع فرانکفورت‎ [2013 Jan] 
*سالگرد پنجاه سالگی کنفدراسیون ، تجربه ای دمکراتیک وموفق .  [2013 Jan] 
*دفاع از زندانيان سياسی - عقيدتی ، مهم ترين وظيفه اپوزيسيون خارج [2012 Dec] 
*جمهوری اسلامی ، آتش بیار جنگ در باریکه غزه . [2012 Nov] 
*سودای کسب قدرت در سایه جنگ وحمله نظامی به ایران  [2012 Oct] 
* کنفراس"غیرمتعهد ها" فرصتی تاریخی برای احیای خیزش سبز [2012 Aug] 
*سخن بگوئید شاه زاده ! [2012 Jul] 
*به احترام زرین تاج قزوینی ، نخستین منادی آزادی زن ایرانی . [2012 Mar] 
* جنبش گسترده تحریم"انتخابات"مقدمه ای است بر وفاق ملی ایرانیان .  [2012 Feb] 
*نامه سرگشاده ای به آقای پرویز ثابتی(مقام امنیتی ساواک)  [2012 Feb] 
* حزب توده ایران هنوز منتقدان را عامل [2012 Feb] 
*بحران سازی به امید باج گیری ، جنگ افروزی به امید خروج از بن بست [2011 Dec] 
*«شاه درون و حلقه منحوسه استبداد» ! [2011 Nov] 
*طرح «کنگره ملی» و فقدان اراده ملی [2011 Oct] 
*LC چيست؟  [2011 Oct] 
*سرنگونی قذافی ، وسوسه ی«دخالت محدود نظامی خارجی»! [2011 Aug] 
* مردم سوریه را دریابیم ، «سکوت شما ، ما را میکُشد»  [2011 Aug] 
*امروز مبارک در قفس آهنی و فردا خامنه ای ، اسد و قذافی و... [2011 Aug] 
*وداع با دروازه بان محبوب ایران ، فرصتی برای خیزشی دیگرعلیه دیکتاتور [2011 May] 
*فردا جوانان ایران زمین «حرام» بودن چهارشنبه سوری را به شما نشان خواهند داد ! [2011 Mar] 
*«ای رجال ایران ، زن مگر بشر نیست؟» [2011 Mar] 
*روز 25 بهمن ماه ، زنگ سرنگونی خامنه ای به صدا در خواهد آمد [2011 Feb] 
*ازمیدان آزادی تهران تا میدان آزادی قاهره ، در چهار پرده  [2011 Feb] 
*کسی هست که صدای رودابه های ایران را بشنود ؟! [2011 Jan] 
*ادامه اعدام ها: کسی نیست جلوی این وحشی ها را بگیرد؟  [2011 Jan] 
*بر محور دفاع از زندانیان سیاسی و قطع شکنجه و اعدام و سنگسار متحد شویم [2011 Jan] 
*این همه اعدام و خون ریزی برای چیست؟ [2011 Jan] 
*نقدی بر « نقش رسانه ها در اعدام شهلا جاهد»  [2010 Dec] 
*تکرار توّحش جمهوری اسلامی درسومالی ، دعوت به تماشای اعدام !  [2010 Nov] 
*آقای کروبی و بهانه «روز قدس»!  [2010 Aug] 
*نه حماس وحزب الله نماینده فلسطین ولبنان اند و نه آقای کدیورسخنگوی جنبش سبز [2010 Jul] 
*مجوّزسرنگونی حکومت فقیه خون ریز را از کجا باید گرفت ؟ [2010 Jun] 
*حلقه ی دار برگردن شیرین ! حلقه ی ُگل برگردن قاتل بختیار!  [2010 May] 
*«امام راحل و خرد جمعی» !؟ این را چگونه باورکنیم آقای موسوی؟!  [2010 Apr] 
*خیزش سبزملی در چهارشنبه سرخ باستانی [2010 Mar] 
*آخوند هرزه ای که ما را به تکرارکشتار 67 تهدید میکند! او را بهتربشناسید [2010 Mar] 
*آقای رفسنجانی ! 31 سال توطئه گری و خیانت به مردم ایران کافی نیست ؟ [2010 Feb] 
*پرده آخرکودتا: خواندن آیه های یأس و شکست در گوش مردم ! [2010 Feb] 
*لحظه ای است تاریخی، به مار زخمی ولایت فقیه فرصت ندهیم  [2010 Feb] 
*استراتژی کودتاچیان : خانه نشین کردن مخالفان در روز 22 بهمن [2010 Feb] 
*برای مهار جنبش ، رهبر به خواص روی آورده است [2010 Jan] 
*بهائی ، مرغ عزا وعروسی در توبره خونین شریعت مداران [2010 Jan] 
*طرح لبنانیزه کردن ایران در بیت کودتا کلید خورد  [2010 Jan] 
* ساطورخونین"محارب" آخرین تدبیرفاشیسم ولایت فقیه  [2010 Jan] 
*از شب یلدا گذشتیم به استقبال طلوع خورشید برویم  [2009 Dec] 
*عقل و وجدانتان کجاست آقایان؟ مردم را وارد بازی قاتلان نکنید [2009 Dec] 
*دنیاخروش دانشجویان ایران را شنید ، خامنه ای خبیث نشنید !  [2009 Dec] 
*موج سواران سبز اسلامی و مخالفت با شعار «جمهوری ايرانی» [2009 Oct] 
*فاشیسم جمهوری اسلامی توهّم است یا یک واقعیت ملموس؟ [2008 Feb]