«خود تنظیمی» نام جدید خودسانسوری دردولت اعتدال!
بهروز ستوده

علی جنتی پسرآیت الله شرور و بدنامی که شهره خاص و عام است و با رأی بالای نمایندگان قلابی مجلس شورای اسلامی به عنوان وزیرجدید ارشاد وارد دولت اعتدال آقای حسن روحانی شده است ، از طرح جدید خود برای ممیزی کتاب پرده برداشت ، علی جنتی که معلوم میشود درس شیادی و حقه بازی را در نزد پدر به خوبی آموخته است میگوید : نظارت وزارت ارشاد برنشر کتاب ، اجرای قانون است و نمیتوان نام آنرا سانسورگذاشت ! ازگفته ی پسری که پدرش نیزدر مقام مادام العمری شورای نگهبان ، بارها گفته است که سنگسار و بریدن دست وپا و اعدام و کشتار آزادیخواهان و دگراندیشان ایران ، اجرای قانون الهی است نباید تعجب کرد!
علی جنتی که قبل از انتصاب بعنوان وزیر جدید ارشاد اسلامی ، در مصاحبه با روزنامه نگاران تلاش میکرد بدنامی پدر را از دامن خود بزداید و خود را مستقل از مفاسد پدر وانمود سازد ، اینک پس از انتصاب به مقام وزرات ، نشان میدهد که به مصداق کلام سعدی شیرین سخن "گرگ زاده" ای است به تمام معنی ، گرچه حتی با آدمی هم برزگ نشده است . وزیر جدیدارشاد اسلامی که وظیفه خود را مهار قلم ها و سانسور فکر و اندیشه و  مطبوعات و سد نمودن گردش آزاد اطلاعات در جمهوری اسلامی قرار داده است ، در نخستین مصاحبه خویش با نشریه آسمان ، درمورد ممیزی کتاب چنین میگوید :

« چیزی که الان در ذهنم هست و فکر می‌کنم جزو کارهایی است که باید دنبال کنیم برداشتن ممیزی قبل از نشر است . ما باید چارچوب‌های قانونی را به طور شفاف بیان کنیم و در اختیار ناشران قرار دهیم تا آنها به نوعی خودتنظیمی داشته باشند. به این معنا که خودشان کتاب‌هایی را که تحویل می‌گیرند از این جهت بررسی کنند که با ضوابط همخوانی دارد یا ندارد . خود ناشر وقتی روی کتابی سرمایه‌گذاری می‌کند که سه هزار تیراژ دارد ، می‌داند اگر آن کتاب از چارچوب‌های قانونی خارج بشود سرمایه‌اش دچار مشکل می‌شود و مجبور می‌شود صفحاتی از کتاب را تغییر بدهد تا با ضوابط منطبق شود. لذا از همان اول ناشر این ضوابط را مراعات خواهد کرد. بعد نوبت ممیزی بعد از انتشار می‌رسد.»

 "خودتنظیمی" نام جدیدی است که علی جنتی وزیر جدید ارشاد برای واژه معروف "خود سانسوری" کشف کرده است ، و بموجب طرح "خودتنظیمی" علی جنتی ، ناشران به  مأموران بی جیره و مواجب و سانسورچی وزارت ارشاد اسلامی تبدیل خواهند شد . طرح "خودتنظیمی" علی جنتی که بی تردید حاصل تجربه و برگرفته از رژیم های مخوف دیکتاتوری و فاشیستی قرن گذشته است دارای سه مرحله میباشد :

مرحله اول – خود سانسوری و به تعبیر علی جنتی "خودتنظیمی" از محدود کردن و تحت کنترل در آوردن فکر واندیشه ی نویسنده ، مترجم ، شاعر و  هنرمند و فیلمساز و غیره شروع میشود و اینان باید آثاری تولید کنند و ارائه دهند که به مذاق وزرارت ارشاد اسلامی سازگار باشد و بقول سانسورچیان وزرات ارشاد ، هرآنچه منتشر میشود میبایستی در چهارچوپ فرهنگ انقلابی و اسلامی باشد ! در صورت عدم رعایت چهارچوب تعیین شده ، هر اثر ادبی و هنری ، از طرف وزارت ارشاد میتواند براحتی برچسب "انحرافی " و "ضد اسلامی" و "ضدانقلابی" و غیره بخورد و به تیغه های ماشین سانسور وزارت ارشاد اسلامی سپرده شود . بنابراین بموجب قوانین نظام دیکتاتوری دینی حاکم ، نویسنده و مترجم و هنرمند ، حتی قبل از نوشتن و یا خلق اثر هنری ، مکلف و مجبور به سانسور فکر و اندیشه خود میگردد .

مرحله دوم – علی جنتی از حذف ممیزی قبل از انتشار سخن میگوید ! و وظیفه سانسور را در این مرحله برعهده ناشران قرار داده و آنرا "خودتنظیمی" میخواند! او در توضیح طرح جدید خود که در حقیقت طرح توسعه خود سانسوری و درگیر نمودن ناشران در این امر است ازجمله میگوید : «خود ناشر کتابی را می‌خواند باید بفهمد که این کتاب با مقررات همخوانی دارد یا ندارد. خود او باید قبل از اینکه کتاب را چاپ کند باید به نویسنده بگوید این قسمت را که با مقررات همخوانی ندارد حذف کند.»
بموجب طرحی که علی جنتی برای تشدید سانسور در سر دارد ، برخلاف سابق که نویسنده و مترجم و هنرمند موظف بودند که ابتدا نسخه ای از اثر خود را برای ممیزی(بخوانید سانسور)  در اختیار وزارت ارشاد قرار دهند تا اگر اثر نویسنده و هنرمند ، پس از ماهها و گاهی اوقات سالها ممیزی شدن ! مضر و خطرناک ! تشخیص داده نمیشد و  یا پس از حذف قسمت های "مضر" موفق به دریافت مجوز انتشار از طرف وزارت ارشاد میگردید ، آنگاه کتاب یا اثر هنری در اختیار ناشر قرار میگرفت تا اقدام به چاپ و انتشار آن نماید ! حالا علی جنتی وزیر جدید ارشاد که خباثت و تبهکاری را گویا از پدر خود به ارث برده است ، فکر بکری به سرش زده است که با حذف ممیزی پیش از انتشار ، عملاً ناشران را در موقعیتی قرار دهد که از ترس ضرر و زیان مالی ، فقط اقدام به انتشار آثاری نمایند که صد درصد در چهارچوب فکری وزارت ارشاد باشد . به سخن دیگر طرح جدید وزیر ارشاد دولت اعتدال برای گسترش فرهنگ و هنر و برداشتن محدویت ها که آقای حسن روحانی ، پیش از انتخابات وعده اش را به مردم ایران داده بود این است که : ناشران آزادند بدون ممیزی وزارت ارشاد ، هرچه که میخواهند چاپ کنند ولی اگر نمیخواهند ضرر و زیان مالی کنند باید حواسشان جمع باشد و از چاپ مطالب خلاف قانون خودداری نمایند! چون ممیزی نهائی برعهده وزارت ارشاد است و اگر مطلبی در آن کتاب و اثر هنری چاپ شده یافت شود که برخلاف قانون باشد ! وزارت ارشاد از توزیع آن کتاب یا فیلم و یا اثر هنری جلوگیری خواهد کرد !  

مرحله سوم – هرگاه یک کتاب و یا اثری هنری از دو مرحله "خود تنظیمی" بگذرد ، یعنی  هم نویسنده و هم ناشر "خود سانسوری" را به نحو احسن انجام داده باشند و هیچ نکته شک برانگیزی در اثر ارائه شده به وزارت ارشاد دیده نشود ، آنگاه نوبت به سانسورچیان این وزارتخانه که همگی از مأموران امنیتی جمهوری اسلامی اند میرسد که آن کتاب و یا آن اثر هنری را بازبینی نهائی نمایند تا اگر مورد خلاف "شرع و قانون" در آن ها مشاهده نکردند اجازه انتشار پیدا کنند ! حالا شما خواننده این سطور ، برای یک لحظه خود را بجای یک ناشر ایرانی بگذارید و تصور کنید که درایران صاحب یک مؤسسه انتشاراتی هستید ، آیا شما حاضرید ریسک چاپ چند هزار جلد کتاب با موضوع های تاریخی ، فلسفی ، سیاسی و  ادبی و هنری و یا تهیه یک فیلم  و غیره  را بپذیرید که احتمال دهید وزارت ارشاد اسلامی ، اجازه انتشار این کتابها و فیلم ها را نخواهد داد ؟ آیا کار و کاسبی و سرمایه خود را برای انتشار یک کتاب و یا یک اثر هنری حاضرید به خطر بیندازید ؟ آیا ترجیح نمیدهید که فقط کتابهائی را چاپ کنید که جای هیچگونه شک و شبهه و بدگمانی برای سانسورچیان وزارت ارشاد باقی نگذارید و کتابهائی را که ملیون ها تومان برای چاپ آنها هزینه کرده اید براحتی طعمه تیغ سانسور ارشاد اسلامی نشود ؟

بدین ترتیب طرح پسر باهوش آیت الله جنتی که با نام "خودتنظیمی" وارد بازار دولت اعتدال آقا ی حسن روحانی گردیده است ، طرحی است برای توسعه و گسترش خودسانسوری در میان اصحاب قلم و هنر و فکر و اندیشه که نتیجه ای جز رواج بی فرهنگی و چاپ و نشر خرافات و آثار مبتذل در جمهوری اسلامی ، چیز دیگری دربر نخواهد داشت .  اما علی جنتی ، وزیر جدید دولت اعتدال اسلامی گویا هنوز نمیداند که در عصر انقلاب تکنولوژی گردش سریع اطلاعات ، در عصری که جمهوری اسلامی با توسل به خفقان و سانسور ، سعی در ترویج جهل و ناآگاهی درمیان مردم مینماید ، نسل جوان ایران به دنیای آزاد اطلاعات دسترسی دارد و نیازمندی های فکری و علمی و هنری خود را میتواند از این بانک جهانی اطلاعات آزاد تأمین نماید .

گفته های علی جنتی وزیر جدید ارشاد دولت اعتدال در خصوص سانسور آنقدر رسوا و شرم آور است که خبرنگار میگوید : «در نهایت از حرف‌های شما این نتیجه را می‌گیرم که معتقدید سانسور باید باشد»

و علی جنتی با همان وقاحتی که از پدر به ارث برده است در جواب خبرنگار نشریه آسمان میگوید : « شما اسمش را می‌گذارید سانسور. اما من می‌گویم به یک نوع نظارت و اجرای قوانین معتقد هستم. نمی‌شود اسم اجرای قانون را سانسور گذاشت. بگذارید تعبیر شما را درست کنم . وقتی چراغ قرمز است و شما چراغ را رد می‌کنید دو جور به این مسأله می‌شود نگاه کرد. می‌شود گفت شما را جریمه کردند و می‌شود گفت در مورد شما اعمال قانون کردند. جریمه همان اعمال قانون است . اما یکی می‌گوید جریمه لفظش بد است چون پولی را به زور از کسی می‌گیرند. در حالی که همان اعمال قانون است. در بحث نظارت هم اعمال قانون می‌شود.»

و حرف آخر اینکه ،  وقتی پسر یکی از شریر ترین آخوندهای ذوب شده در ولایت مطلقه خامنه ای به مقام وزارت ارشاد در دولت اعتدال منصوب میگردد تا شیوه جدید "خودسانسوری" را با نام "خودتنظیمی"! به ارباب قلم و هنر  عرضه نماید و آنان را به مشارکت و همکاری با وزارت ارشاد اسلامی ، جهت قفل زدن بر اندیشه و قلم دگراندیشان ایران دعوت نماید ! مفهوم فضای باز سیاسی و اجتماعی که آقای حسن روحانی در جریان "انتخابات" وعده اش را به مردم ایران داده بود ، رفته رفته برای شیفتگانی که در خیال خود اکسیر حیات بخش "اعتدال" را یافته و درباب خواص آن در کوی و برزن جار میزدند ، روشن تر میشود . و امید این است که نهاد های مدنی و شخصیت های علمی و فرهنگی و هنری و دانشگاهی ایران ، به مخالفت با طرح "خودتنظیمی"علی جنتی و دفاع از آزادی قلم و اندیشه برخیزند .

27 مرداد 1392

18 اوت 2013

 

 

   

 

منبع:پژواک ایران


بهروز ستوده

فهرست مطالب بهروز ستوده در سایت پژواک ایران 

*پیوستن ۱۴ زن شیردل ایرانی به جنبش ملی «نه به جمهوری اسلامی» خجسته باد [2019 Aug] 
*تجّلی یک حرکت ملی وفراگروهی در حمایت از بیانیه ۱۴ فعال مدنی،سیاسی وحقوق بشری داخل کشور ‏ [2019 Jul] 
* انقلابی که حس رهبرش به ایران "هیچ" بود، وطنش اسلام وهدفش کسب قدرت بود [2019 Feb] 
*اقای رضا پهلوی ! با طناب دیکتاتورپرورها وچاپلوس ها به چاه نروید [2019 Jan] 
*حسن روحانی درسازمان ملل چه دروغ هائی خواهد گفت وچه راست هائی را کتمان خواهد کرد؟ [2018 Sep] 
*به هوش باشید! سپاه، بسیج، قوه قضائیه و شورای نگهبان و... برای تقلب بسیج شده‌اند [2017 May] 
*حماس مرزهای اسرائیل را به رسمیت شناخت، ولایت فقیه همچنان به دنبال نابودی این کشور است [2017 May] 
*روسیه و جمهوری اسلامی شریک جنایت های بشاراسد در سوریه [2017 Apr] 
*درمراسم ۲۲ بهمن شرکت نکنید، به خامنه ای وحکومت فقیه مشروعیت ندهید [2017 Feb] 
*مرقد«امام راحل» است یا محل دفن «ساکت فتنه»  [2017 Jan] 
*بازیگرسینما از «کرامات» سردارسلیمانی میگوید! [2016 Oct] 
*آیا جمهوری اسلامی کمتراز حکومت ارتیره علیه بشریت مرتکب جنایت شده است!؟ [2016 Jun] 
*به یاد تراب حق شناس، نقدی برنوشته آقای تقی رحمانی. [2016 Feb] 
* رؤیای حضانت کعبه! جدال بی پایان ولایت فقیه شیعه با آل سعود وهابی [2016 Jan] 
*مرزهای ناشناخته مرگ و زندگی [2015 Sep] 
*باتوافق وین دل واپسان وجنگ طلبان آرام نخواهند گرفت [2015 Jul] 
*بند"ميم" وصيت‌نامه خمينی و جلوگيری از ورود زنان به ورزشگاه! [2015 Jun] 
*پزشکی که مجری حکم قصاص شود یک مُجرم وقابل تعقیب است . [2015 Mar] 
*نقل جمله «من شارلی هستم» در ایران مجازات دارد! [2015 Jan] 
*آیت الله اصلاح طلب : بهائی نه حق تحصیل دارد نه حقوق شهروندی!  [2014 Dec] 
*آمران بمعروف (اوباش اسیدپاش وچاقوکش) بسیجی اند و گوش بفرمان رهبر  [2014 Dec] 
*علم الهدی (امام جمعه مشهد) نگران جام زهر و مردن رهبر است ! [2014 Nov] 
*قصه یونس پیامبر واعدام محسن امیراصلانی ! [2014 Sep] 
*باریکه غزه نمایشگاه توحش هردو طرفِ جنگ [2014 Jul] 
*عراق درآستانه تجزیه و دور جدیدی ازجنگهای خونین مذهبی . [2014 Jun] 
*تعریف جُرم سیاسی درمجلس شوربای اسلامی ! [2014 May] 
*بهاره هدایت : «به زنده دفن شدن محکو م نشده ایم»  [2014 May] 
*شیرین کردن جام زهررهبر با اعدام و شکنجه وحمله به زندانیان سیاسی ! [2014 Apr] 
*عارف نبود قاتل بود! [2014 Mar] 
*حقوق بشر، چشم اسفندیارحکومت خودکامه خامنه ای .  [2014 Mar] 
*فرزانه مرادی، قربانی قانون قصاص و جامعه مردسالار [2014 Mar] 
*حقوق شهروندی پيش‌کِش، از حقوق و اختيارات خود دفاع کنيد آقای روحانی! [2014 Feb] 
* دیکتاتورها اصلاح نمی شوند ، سرنگون میشوند ، آقای حجاریان !  [2014 Feb] 
*سوریه ولبنان وعراق قربانی«داعش وماعش» [2014 Jan] 
*مدّاح ششلول‌بند و مهاجم «شکوفا» شده است!  [2014 Jan] 
*قوه قضائیه عامل فساد و بی عدالتی وناامنی درجامعه [2014 Jan] 
*ماهی حکومت اسلامی از سر و دُم گنديده است [2014 Jan] 
*جنجال‌آفرينی سه قوه جمهوری اسلامی برای اثبات يک دروغ!  [2013 Dec] 
* دیدارنمایندگان پارلمان اروپا با دو چهره نامدار و سوزش کیهان شّر. [2013 Dec] 
*نخودسیاهِ منشورحقوق شهروندی با چاشنی اعدام ! [2013 Dec] 
*گفتمان جدائی دين از دولت ضرورت امروز است [2013 Nov] 
*انفجار سفارت و نعل وارونه سفير خامنه‌ای در لبنان [2013 Nov] 
*زن ستیزی و شیعه سالاری در فرمان رهبربرای افزایش جمعیت  [2013 Nov] 
*«برادران قاچاقچی» درجه می‌گيرند، خرده‌پاها اعدام می‌شوند! [2013 Nov] 
*دادگاه بلخ است نه قوه قضائیه ! [2013 Oct] 
*چرا خامنه ای آقای توفیقی را از گردونه خارج ساخت؟  [2013 Oct] 
*همجنس‌گرايان ايران، بی‌دفاع‌ترين گروه اجتماعی [2013 Oct] 
*لگدپرانی کيهان شريعتمداری به جام زهر رهبر! [2013 Oct] 
*لنگه کفش و نیروهای خودسر(بخوانید نوچه های رهبر)  [2013 Oct] 
*روضه خوانی«قهرمانانه» آقای روحانی درسازمان ملل متحد . [2013 Sep] 
*«نرمش قهرمانانه» همان جام زهر است [2013 Sep] 
*باند خامنه‌ای شريک جنايات در سوريه [2013 Sep] 
*خانم وآقای رجوی! به نشستن درلانه عقرب خاتمه دهید [2013 Sep] 
*اتحاد سکولار – دمکرات های جمهوریخواه درآینده ای نزدیک . [2013 Aug] 
*روح خمینی : «هرچه فریاد دارید سرتحریم ها بکشید» [2013 Aug] 
* «خود تنظیمی» نام جدید خودسانسوری دردولت اعتدال! [2013 Aug] 
*نقدی بر یک جانبه نگری در نامه زندانیان سیاسی به اوباما [2013 Aug] 
*در صد وهفت سالگی مشروطیت ، شیخ فضل الله نوری هنوز زنده است !  [2013 Aug] 
*رهبرنانجیب ، کمتر از «توبه» رضایت نمیدهد ! [2013 Jul] 
*زياد نخواهيد! عجله نکنيد! مبادا «اعتدال» به‌هم بخورد! [2013 Jul] 
*فرمان رهبر! مرگ تدریجی برای زندانیان سیاسی نافرمان ! [2013 Jul] 
*فرقه رجوی ، تونل اتمی دیگری را درایران کشف کرد !  [2013 Jul] 
*خامنه ای خودکامه از رویدادهای مصر درس بگیرد !  [2013 Jul] 
*اصلاح‌طلبانی که برای بازگشت به قدرت «معتدل» می‌شوند  [2013 Jun] 
*بدون هيچ دليلی - خاک تو سر جليلی! شعارهای اين روزهای مردم [2013 Jun] 
*تجّلی جنبش ملی ایرانیان در جشن پیروزی تیم ملی فوتبال .  [2013 Jun] 
*رأی به آقای روحانی ، رأی به تغییراست نه رأی به حکومت اسلامی [2013 Jun] 
*مقاله [2013 Jun] 
*کمدی مناظره "انتخاباتی" ! در سیمای جمهوری اسلامی ! [2013 Jun] 
*نقدی بر پیام آقای تاج زاده به مردم ایران بمناسبت رد صلاحیت رفسنجانی! [2013 May] 
*پایان دوران طلائی انتخاب بین بد و بدتر و اینک انتخاب بدتر! [2013 May] 
*رهبر، نشانی نوکر"اصلح" را اعلام کرد .  [2013 May] 
*هراس آقای خاتمی از صف آرائی مردم در مقابل جمهوری اسلامی . [2013 May] 
*«حق» مردم ایران ! ازانتخاب بین بد وبدتر تا انتخاب بهترین نوکربرای رهبر!  [2013 Feb] 
*خامنه ای کمتر از توبه و ذوب در ولایت قبول ندارد آقای عبدالله نوری [2013 Jan] 
*پیامی برای تجمع فرانکفورت‎ [2013 Jan] 
*سالگرد پنجاه سالگی کنفدراسیون ، تجربه ای دمکراتیک وموفق .  [2013 Jan] 
*دفاع از زندانيان سياسی - عقيدتی ، مهم ترين وظيفه اپوزيسيون خارج [2012 Dec] 
*جمهوری اسلامی ، آتش بیار جنگ در باریکه غزه . [2012 Nov] 
*سودای کسب قدرت در سایه جنگ وحمله نظامی به ایران  [2012 Oct] 
* کنفراس"غیرمتعهد ها" فرصتی تاریخی برای احیای خیزش سبز [2012 Aug] 
*سخن بگوئید شاه زاده ! [2012 Jul] 
*به احترام زرین تاج قزوینی ، نخستین منادی آزادی زن ایرانی . [2012 Mar] 
* جنبش گسترده تحریم"انتخابات"مقدمه ای است بر وفاق ملی ایرانیان .  [2012 Feb] 
*نامه سرگشاده ای به آقای پرویز ثابتی(مقام امنیتی ساواک)  [2012 Feb] 
* حزب توده ایران هنوز منتقدان را عامل [2012 Feb] 
*بحران سازی به امید باج گیری ، جنگ افروزی به امید خروج از بن بست [2011 Dec] 
*«شاه درون و حلقه منحوسه استبداد» ! [2011 Nov] 
*طرح «کنگره ملی» و فقدان اراده ملی [2011 Oct] 
*LC چيست؟  [2011 Oct] 
*سرنگونی قذافی ، وسوسه ی«دخالت محدود نظامی خارجی»! [2011 Aug] 
* مردم سوریه را دریابیم ، «سکوت شما ، ما را میکُشد»  [2011 Aug] 
*امروز مبارک در قفس آهنی و فردا خامنه ای ، اسد و قذافی و... [2011 Aug] 
*وداع با دروازه بان محبوب ایران ، فرصتی برای خیزشی دیگرعلیه دیکتاتور [2011 May] 
*فردا جوانان ایران زمین «حرام» بودن چهارشنبه سوری را به شما نشان خواهند داد ! [2011 Mar] 
*«ای رجال ایران ، زن مگر بشر نیست؟» [2011 Mar] 
*روز 25 بهمن ماه ، زنگ سرنگونی خامنه ای به صدا در خواهد آمد [2011 Feb] 
*ازمیدان آزادی تهران تا میدان آزادی قاهره ، در چهار پرده  [2011 Feb] 
*کسی هست که صدای رودابه های ایران را بشنود ؟! [2011 Jan] 
*ادامه اعدام ها: کسی نیست جلوی این وحشی ها را بگیرد؟  [2011 Jan] 
*بر محور دفاع از زندانیان سیاسی و قطع شکنجه و اعدام و سنگسار متحد شویم [2011 Jan] 
*این همه اعدام و خون ریزی برای چیست؟ [2011 Jan] 
*نقدی بر « نقش رسانه ها در اعدام شهلا جاهد»  [2010 Dec] 
*تکرار توّحش جمهوری اسلامی درسومالی ، دعوت به تماشای اعدام !  [2010 Nov] 
*آقای کروبی و بهانه «روز قدس»!  [2010 Aug] 
*نه حماس وحزب الله نماینده فلسطین ولبنان اند و نه آقای کدیورسخنگوی جنبش سبز [2010 Jul] 
*مجوّزسرنگونی حکومت فقیه خون ریز را از کجا باید گرفت ؟ [2010 Jun] 
*حلقه ی دار برگردن شیرین ! حلقه ی ُگل برگردن قاتل بختیار!  [2010 May] 
*«امام راحل و خرد جمعی» !؟ این را چگونه باورکنیم آقای موسوی؟!  [2010 Apr] 
*خیزش سبزملی در چهارشنبه سرخ باستانی [2010 Mar] 
*آخوند هرزه ای که ما را به تکرارکشتار 67 تهدید میکند! او را بهتربشناسید [2010 Mar] 
*آقای رفسنجانی ! 31 سال توطئه گری و خیانت به مردم ایران کافی نیست ؟ [2010 Feb] 
*پرده آخرکودتا: خواندن آیه های یأس و شکست در گوش مردم ! [2010 Feb] 
*لحظه ای است تاریخی، به مار زخمی ولایت فقیه فرصت ندهیم  [2010 Feb] 
*استراتژی کودتاچیان : خانه نشین کردن مخالفان در روز 22 بهمن [2010 Feb] 
*برای مهار جنبش ، رهبر به خواص روی آورده است [2010 Jan] 
*بهائی ، مرغ عزا وعروسی در توبره خونین شریعت مداران [2010 Jan] 
*طرح لبنانیزه کردن ایران در بیت کودتا کلید خورد  [2010 Jan] 
* ساطورخونین"محارب" آخرین تدبیرفاشیسم ولایت فقیه  [2010 Jan] 
*از شب یلدا گذشتیم به استقبال طلوع خورشید برویم  [2009 Dec] 
*عقل و وجدانتان کجاست آقایان؟ مردم را وارد بازی قاتلان نکنید [2009 Dec] 
*دنیاخروش دانشجویان ایران را شنید ، خامنه ای خبیث نشنید !  [2009 Dec] 
*موج سواران سبز اسلامی و مخالفت با شعار «جمهوری ايرانی» [2009 Oct] 
*فاشیسم جمهوری اسلامی توهّم است یا یک واقعیت ملموس؟ [2008 Feb]