طلبکاری در دو پیام پاسدار باقری «رئیس ستاد کل نیروهای مسلح»، و تودهنی به آن در رویدادها
ایرج شكری

Image result for ‫ستاد کل نیروهای مسلح‬‎

از آنجا که در نظام ولایت فقیه همه چیز به نفع دستگاه ها یی که انحصار قدرت و اختناق را اعمال و از ادامه بقای نظام مردم ستیز آزادی کش ولایت فقیه پاسداری می کنند تحریف و از نقش آنان ستایش می شود و از آنجا که سپاه پاسداران که مظهر درندگی و سرکوبگری و آزادی کشی و پاسدار انحصار قدرت در رژیم ولایت فقیه است، برای تجلیل از سپاه پاسداران نه یک روز و مناسبت بلکه دو «روز» ویژه وجود دارد.  یکی به مناسبت تصویب اساسنامه سپاه در شورای انقلاب در 2 اردیبهشت 1358 سالگرد تاسیس «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» دیگری به مناسبت روز پاسدار در روز تولد امام حسین در سوم شعبان(امسال برابر 10 اردیبهشت)* است.

پاسدار باقری « رئیس ستادکل نیروهای مسلّح» در ده روز اول اردیبهشت، دو پیام ستایشگرانه در مورد نقش کشوری و منطقه ای و بین المللی و نیز نقش عقیدتی و اسلامی سپاه پاسداران(که خود او از فرماندهان آن درجه سرلشکری است) فرستاده و در هر دوی آنها به این گفته اماشان خمینی که گفته بود«اگر سپاه نبود، کشور هم نبود» تاکید کرده است. البته معنی واقعی و در عمل این حرف  خمینی جز این نبود و نیست که اگر این نیروی سرکوبگر نبود، رژیم ولایت فقیه هم نبود. به همین دلیل هم نگارنده بر این مساله تاکید دارم که هیچ حرکتی برای تغییر وضع در ایران بدون از میان برداشتن و برچیدن این نهاد ضد ایرانی بی وطن اسلامگرای سرکوبگر، ممکن نیست. حالا منشاء شرّ بودن سپاه را اگر چه بدون ذکر نام آن، از زبان رئیس جمهور رژیم هم شنیده می شود، آنجا که از نوشتن شعار روی موشک و نمایش شهر زیر زمینی سپاه برای برهم زدن «برجام» سخن راند. http://www.aparat.com/v/tjGfJ

پاسدار باقری در پیام اول خود منّت بزرگی را هم به سر مردم گذشته و مدعی شده است که پاسداران با:«حمایت و همراهی با مقاومت اسلامی سوریه و عراق ، خود را "سپر امنّیت" ملت ایران و بلکه امت اسلامی قرار داده‌اند به‌گونه‌ای که کلام جاودانه امام راحل(ره) همچنان در جای‌جای این سرزمین جاری است که:‌ "اگر سپاه نبود کشور هم نبود"». این ادعای بی ربط در حالی صورت گرفته است که افکار عمومی مخالف مداخله برون مرزی رژیم است و خواهان پایان دادن به هزینه های کلانی است که رژیم در این راه از کیسه مردم پرداخت می کند. ویدئویی در شبکه های اجتماعی از انتقاد و اعتراض یک دانشجود در جلسه سخنرانی و پرسش و پاسخ پاسدار حسن عباسی که زمان جلسه سوم اردیبهشت سال 95 ذکر شده، قرار دارد که او  از«گفتمان و تئوری» حسن عباسی و همطویله های او که آن را «تئوری وحشت و صدور سلاح و حمایت از بشار اسد دیکتاتور خونریز و... » می نامد بشدت انتقاد می کند.

این گواه روشنی بر این است که در آنجا که پاسدار باقری با تکیه بر اقدامات نظامی برون مرزی سپاه، و با تاکید بر این حرف خمینی که اگر سپاه نبود کشور هم نبود، مدعی شده که این حرف «در جای جای این سر زمین جاری است»، حرفی نامربوط زده که نشانه « از خود راضی بودن» عمیق است که از ویژگی های همه اوباشان چماق کش دیروز دارو دسته بهشتی و سایر اوباش پاسدار و کمیته چی و"براداران حزب اللهی"شان - که اکنون عنوان سردارا و دکتر را یدک می کشند،است. ادعاهای بی ربط (همچنان که تهمت زدن و برچسب زدن) ویژگی اصلی دست اندرکاران این رژیم در تمام سطوح است که از اماشان خمینی مثل یک ارث ژنتیک و یک «ژن» به اینان که در جاهایی قرار گرفتند و بر مقام هایی تکیه زدند که حقشان نبود، رسیده و هیچ ابایی از نامربوط گفتن ندارند، مثل امامشان که می گفت: مردم برای اسلام انقلاب کرده اند نه برای مسکن ارزان و نه برای این که کشورشان مثل سوییس بشود و اقتصاد مال خر است** و خیلی نامربوط های دیگر و ادعاهای دیگر.

دانشجوی دانشگاه «شهید مدنی آذربایجان» که ویدئو سخنان اعتراض آمیز او(و عربده های حسن عباسی و ادعاها و اتهامزنی هایش به جناح رقیب) را در یوتیوب می شود دید، خطاب به حسن عباسی می گوید که تئوری و گفتمان شما تئوری وحشت و صدور سلاح و جنگ و حمایت از بشار اسد دیکتاتور و خونریز است، تئوری و گفتمان شما دفاع از قتلعام های فجیع و غیر انسانی و غیر قانونی و غیر شرعی سال 67 است(***) این دانشجو  به عباسی یاد آور می شود که کسانی منجمله شما وابستگان نظامی و میلیشایی قدرت و اربابانتان که سالها از احمدی نژاد حمایت و او را تقدیس کردید و «نظرتان به او نزدیکتر بود» و حال یک سوی میدان ایستاده و تماشا می کنید باید جوابگوی خونهای شهدا در سال 88 و کهریزک ها و... باشید. او در پایان سخنان خود تاکید می کند که«ما خیانتها و جنایتهای شما را نه می بخشیم و نه فراموش می کینم و[انتقام] داغ دل مادران سرزمین مان را مردم از شما خواهند گرفت»

https://www.youtube.com/watch?v=jGABstgSYUg

واکنش حسن عباسی به سخنان این دانشجو، حمله به روحانی و «اصلاح طلبان»  است. او بلافاصله بعد از پایان حرفهای آن دانشجو می گوید «این حرفها، حرفهای دولت روحانی بود» بعد هم تاکید می کند که که جبهه اصلاحات شهیدی برای(مدافعان حرم) رژیم نداده است. اما این ادعا در حالی است که «جبهه اصلاحات» مربوط به زمان بعد از رئیس جمهور شدن خاتمی در سال 76 است و جنگ 9 سال پیش از آن خاتمه یافت و بیشترین کشته و معلول های در رژیم خمینی مربط به جنگ 8 ساله است. از این گذشته خانواده آن «شهیدان اسطوره ای» نظام که بزرگراه ها به نامشان نامگذاری شده(باکری و همّت) از حامیان میرحسین موسوی بودند و هستند، و در «جبهه اصلاحات» هستند کسانی که برادارنی و بستگانی را در جنگ از دست داده اند و به خاطر انتقاد از اوضاع حاکم و «فعالعیت مدنی» دستگیر شده و به زندان افتادند و وحشیانه شکنجه شدند. یکی از آنها عبدالله مومنی از اعضای سازمان دانش آموختگان ( ادوار تحکیم وحدت) است.

او که در ستاد تبلیغاتی کروبی در انتخابات سال 88 فعال بود، در سال 88 دستگیر و بعد از 5 سال زندان در سال 92 آزاد شد. او در زمان باز داشت، در سال 89 نامه ای به خامنه ای نوشت که در آن شرح رفتار شنیع بازجویان را داده بود؛ از جمله در آن آمده بود:« بازجویان اصرار به اعتراف به داشتن رابطهٔ نامشروع با دیگران، داشتند، قسم خوردم که به زنم پایبند بوده‌ام و نوشتم "من هیچ رفتار و عمل غیراخلاقی نداشته‌ام." پس از خواندن کاغذ بازجویی، با مشت و لگد و سیلی به جان من افتادند و پس از کتک کاری مفصل و تحقیر و توهین گفتند "به تو اثبات می‌کنیم که حرامزاده و ولدزنا هستی." نتیجه آن فروکردن سر من در چاه توالت بود، آن چنان‌که کثافت‌های درون توالت به دهان و حلق من وارد و به مرحله خفگی رسیدم. می‌گفتند که "باید کاملاً توضیح دهی که با چه کسی در چه زمانی و در کجا و چگونه ارتباط داشته‌ای" و حتی از من می‌خواستند که در برگه بازجویی ام بنویسم که "در دوران کودکی مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌ام". بارها به تجاوز و استعمال بطری و شیشه نوشابه و چوب تهدید می‌شدم تا جایی که فی‌المثل بازجوی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی بیان می‌کرد که چوبی را در … استعمال می‌کنیم که صدتا نجار نتواند آن را در بیاورد.»

سوم فرودین امسال ایسنا به نقل از اینستاگرام اسحاق جهانگیری خبر از دیدار قاسم سلیمانی با «مادر جهانگیری  مادر  شهیدان یعقوب و محمددر خانهمادرجهانگیری» داد. اسحاق جهانگیری معاون روحانی به هرحال از اصولگرایان و از «نیروهای ارزشی» مثل حسن عباسی نیست. http://www.isna.ir/news/96010300527

حسن عباسی این پاسدار عربده کش که یابوی دیگری است در کنار  پاسدار شریعتمداری برای کشیدن توپخانه تبلیغاتی و دستگاه پرونده سازی سپاه  برای کوبیدن منتقدان و معترضان به ویژه کوبیدن «جمهوری اسلامی چی ها»(حسن عباسی "انقلاب اسلامی چی"! است. این تقسیمبندی خود اوست) و «یاران » دیروز «امام» گرفته تا دانشجویان و افراد فعال در زمینه های فرهنگی و اجتماعی و زمین زدن و از میان برداشتن آنها، در عربده کشی هایش در پاسخ به آن دانشجو، تاکید کرد که اعدامهای سال 67 درست بوده چون کسانی اعدام شده اند که سلاح به دست کنار صدام به جنگ نظام آمده بودند. این پاسدار پلید در حالی این ادعا را می کند که که کسانی که در تابستان 67 توسط گروه مرگ خمینی پلید اعدام شدند، همه از زندانیان بعد از خرداد 60 بودند و سالها بود در زندان بودند و اگر جرمشان چنان بود که باید اعدام می شدند، در همان دو- سه سال اول کشتار و اعدامهای دسته جمعی بعد از خرداد 1360 که رژیم مدتی هم اسامی اعدام شدگان را در روزنامه و از رادیو تلویزیون اعلام می کرد، باید اعدام می شدند. یک انحرافی که متاسفانه در مساله یاد آوری و شناساندن جنایات رژیم دیده می شود این است که بیشتر روی کشتار زندانیان سیاسی در سال 67 تاکید می شود و  کشتار بزرگ و گسترده در سراسر کشورکه بعداز 30 خرداد30 صورت گرفت و وحشت افکنی گسترده و افسارگسیختگی گسترده دستگاه سرکوب و ماشین کشتار رژیم بعد از خرداد 1360 در دوران خدایی سید اسدالله لاجوردی «دادستان انقلاب اسلامی تهران» در شکنجه و اعدام دستگیر شدگان و عربده کشی های محسن رضایی فرمانده سپاه پاسداران که در تلویزیون به صراحت می گفت پیامیر اسلام گفته «النصر بالرعب» ما باید رعب ایجاد کنیم، در موارد متعددی دیده شده که از قلم افتاده است. در حالی که کشتار تابستان سال 67 مخفیانه صورت. اگر چه ارعاب و وحشت افکنی و خودسری های نیروی های سرکوبگر رژیم، تا همین امروز هم ادامه دارد اگر چه اعدام و کشتار فعلا مثل گذشته صورت نمی گیرد. از این جهت باید بر جنایات دهه 60 تاکید کرد و نه فقط بر کشتار زندانیان سیاسی در تابستان سال 67 . وقاحت و دریدگی در آغاز کشتار چنان بود که حسین موسوی تبریزی «دادستان انقلاب کل اسلامی» علنا در تلویزیون گفت که اگر چهار پاسدار شهادت بدهند که کسی در راه پیمایی بوده است(راه پیمایی هایی بعد از 30 خرداد 1360 که سازمان مجاهدین ترتیب دهنده آن بودند) نیازی به دادگاه نیست همانجا در پیاده رو می شود او را اعدام کرد.

پاسدار باقری یک بی وطن است - او یک «سرلشکر  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» (وطن ندارد) و «رئیس ستاد کل نیرویهای مسلح»(وطن ندارد) است و این که اسمی از سرزمینی که این نیروها به آن تعلق دارند در سازمان نظامی ولایی، دیده نمی شود، از قلم افتادگی نیست بلکه اسلامیست های خمینیست چیزی با اسم «وطن» نمی شناسند. اینان با حماسه های میهنی این سرزمین و قهرمانان اسطوره ای آن بیگانه و حتی از آنها متنفرند. از آریو برزن و آرش و مزدک و بابک خرمدین متنفرند. اینها مریدان و پیرو «روح الله الموسوالخمینی» و تولید شده در زیر عبای او هستند که وقتی بعد از سالها تبعید در راه بازگشت به ایران بود و در هواپیما از او پرسیدند چه احساسی داری گفت «هیچ احساسی ندارم». او امام اینان است. امامی که ملی گرایی را کفر می دانست و بزرگداشت ها و میتینگ هایی را که برای تجلیل از مصدق برگزار شده بود(اسفند 57 و اردیبهشت 58) را «میتنگ برای یک مشت استخوان» نامید( در سخنان مندرج در کیهان 5 خرداد 58 که با تیتر امام  استراتژی انقلاب را اعلام کرد درج شد)**.

اینها ریشه و موجودیت خود را از«حرمینِ شریفین» و از «کربلا» می دانند. آن هم کربلایی در وهم و خیالات که صحرایی است که در آن خیمه های سوخته و چندن جنازه و اسب سفیدی که چند تیر(پیکان) به تن اش فرو رفته است و یکی دو زن گریان و در حال شیون در یک سو و در سوی دیگر سپاهی از گروهی سوار مسلح به شمشیر و سپر و کمان دیده می شوند. این صحنه برای اینان منشاء مذهب و اعتقاد و گرایش و هدف است که چیزی جز کشتن و کشته شدن «برای دین خدا» نیست، در حالی که آن رویداد و روش و رفتار شخصیت محوری «کربلا»، چیزی نبوده که اینها و نیز مسعود رجوی ساخته اند. امام حسین بنابر روایت تاریخ نگاری از واقعه و نه روایت روضه خوانی، تلاش زیادی کرده بود دشمنانش بگذارند که او بدون جنگ و درگیری عبور کند و برود و نه دنبال «شهادت» بوده و نه به دشمن «بیا بیا» می گفت، کاری که مسعود رجودی می کرد و هم این پاسداران بیشعور با کارهای تحریک آمیز و رجز خوانی های ابلهانه می کنند. در مورد عاشور و امام حسین به روایت تاریخی واقعی، احمد قابل در سخنانی دردمندانه توضیح داده است(او چند سال پیش در گذشت) https://www.youtube.com/watch?v=C1lD1dd1Z40

اینها به مکّه و مدینه ای تعلق هویتی دارند که در «حجاز» قرار داد و در گذرگاههای آن بز و شتر و مردانی از طوایف و قبایل مختلف، از جمله قریش و بنی هاشم(اینها به دومی«متّصل» اند و دلبستگی دارند) که شمشیر و خنجر به کمر بسته اند عبور می کنند. اینها در دنیای خودشان و در باورهایشان چیزی به اسم کشور «عربستان سعودی» را قبول ندارند چون اماشان خمینی قبول نداشت و فقط «حجاز» را می شناخت و آزادی حرمین شریفین از چنگ «آل سعود» از آرزوهای ابلهانه او و شعار اینها در ایام جنگ با عراق هم بود. چنان که بعد از پذیرش ذلّت بار آتش بس از سوی خمینی که هم چنان که اشاره شد زبانهای کسانی از وابستگان و حامیان رژیم به انتقاد از عملکرد گذشته باز شد، کیهان در مقاله یی در 19 دی1367با عنوان «چرا شعارهای ما سنجیده نیست» نوشت:«چرا آن روز که عصبانی بودیم، شعار آزادی مکه و مدینه را سر دادیم و اعلام "حجاز" کردیم و حالا خود اعلام می کنیم که به زودی با همان عربستان، بدون آزادی حرمین روابط عادی خواهد شد؟ این تناقض را مردم چه جوری حل کنند».

اما تودهنی سنگین تر از سخنان آن دانشجو، در سخنرانی کرباسچی شهردار سابق تهران که در مراسم افتتاح ستاد انتخاباتی روحانی در اصفهان، که یکی - دو روز بعد از صدور پیام پاسدار باقری به مناسبت روز سپاه بوده و در بعضی گزارشها محل آن دانشگاه اصفهان ذکر شده، بر پاسدار باقری فرود آمد؛ وقتی که کرباسچی گفت: «ما هم دلمان می‌خواهد در سوریه و لبنان و یمن و همه‌ی اینجاها صلح برقرار شود، از مظلومان دفاع شود و شیعیان تقویت شوند. اما آیا این کار فقط با پول دادن و اسلحه خریدن و کشتن و زدن حاصل می‌شود؟» و این اظهارات او با کف زدنهای ممتد و تشویق حاظران رو به رو شد. او همچنین با تاکید بر «توانایی» دستگاه دیپلماسی دولت روحانی در حل مسائل از طریق مذاکره و دیپلماسی، از کشته شدن جوانان در سیاستی که برای مسئولان و بکار گیرندگان آن ضمیر«ما» را بکار برد، در عین حال آن را مورد انتقاد قرار داد و اظهار تاسف کرد و گفت:«چرا ما جوانها مان بفرستیم که شهید بشوند و کشته بشوند، چرا مردم کشته بشوند».این اظهارات کرباسچی توفانی از خشم در اردوی ولایتمداران و کانونهای وصل به سپاه پاسداران «مثل خانواده شهدا» و سگان همیشه بیدار دستگاه ولایت خامنه ای مثل پاسدار شکنجه گر توّاب ساز حسین شریعتمداری را برانگیخت و شکایت هایی هم علیه کرباسچی در مراجع قضایی طرح شد و سخنرانی هایی هم که قرار بود در ساوه و اراک بکند لغو شد. اما این حرفهای کرباسچی و آن کف زدنها صد، دقیقا نشان دهنده این است که داوری جامعه و افکار عمومی نسبت به آن «شهادت طلبی» ها در راه «امت اسلامی» و «دفاع از حرم» و «سپر امنیّت» مردم شدن، چگونه است و ادعاهای پاسدار باقری، چرندیات و مهملاتی است که ارزشی برای مردم و نسل جوان ندارد.

پاسدار باقری در پیام خود «امنیت پایدار مردمی» را هم از دستاوردهای سپاه دانسته است. او «امنیّت پایدار» و تضمین بقای رژیم را در گسترش و تقویت هرچه بیشتر بسیج و اوباش پروری و سازمان دادن تشکل های گوناگون(مثلا اخیرا -16 اردیبهشت- نماینده ولی فقیه در سپاه، بسیج اساتید حوزه علمیه تهران را افتتاح کرد) برای رویارویی با اعتراضات مردم می داند(استراتژی سپاه پاسداران)، تا با شیوه و با تاکتیک های مختلف از جمله برپا کردن و راه انداختن «حماسه» مثل «حماسه 9 دی» یا راه انداخته دسته موتور سواران و برقرار کردن پست های "ایست بازرسی" در سراسر شهر ها (مثل مانور اقتدار محمدعلی جعفری فرمانده سپاه در شهریور 94  )، به مقابله با اعتراضات مردم و سرکوب کردن آنها برود. این است مفهوم «امنیت پایدار مردمی» در قاموس پاسداران رژیم مردم ستیز و آزادی کش ولایی. این سیاست البته چیز تازه ای نیست و از اول استقرار خمینی در قدرت و امام شدن خودش و «امت» نامیده شدن مردم و استفاده از تعصب مذهبی برای شعور زدایی از مردم جهت مرید و مقلد و سپاه جهل و ددمنشی سازمان دادن با آنان، به کار گرفته شده است.

ضربه دیگری اما از راه دور و به طور غیر مستقیم بر خط و ربط اسلامگستری و بالای سر «امت اسلامی» بودن اینان فرود آمد و آن اعلام تغییر اساسنامه حماس و کنار گذاشتن مساله نابودی اسرائیل و پذیرش موجودیت آن بر مبنای مرزهای سال 1967 بود. از این به بعد اقدامات نمایشی ابلهانه مثل غرغره مهملات امامشان خمینی و چسباند آن به زبان عبری روی موشکهایی که ادعا می کنند بردش به تل آویو می رسد و دوتُن «تی ان تی» حمل می کند و شعار نابودی اسرائیل دیگر بسیار مسخره تر از پیش و «تف سربالا» برای رژیم است. حال وقتی دیگر هیچ گروهی از سوی مردم فلسطین نابودی اسرائیل را نمی خواهد، فکر نابودی اسرائیل برای «آزادی قدس» هدفی پوچ تر و بی معنی تر از خارج کردن «حرمین شریفین» از اختیار دولت سعودی است و این تغییر موضع حماس به احتمال قوی تاثیراتی در درون حزب الله لبنان و در آینده روابطش با رژیم خواهد گذاشت.

این که «سپر امنیت امت اسلامی» بودن چه ربطی به امنّیت مردم و بود نبود «کشور» دارد و اصلا «امت اسلامی» چه ویژگی های دارد و پیوندش با مردم ایران در چه چیزهایی است، در حالی که اعتراضات بزرگ مردم ایران به تقلب انتخاباتی سال 88 از سوی پاسداران و ولایتمدران فرومایه «فتنه» نامیده و برنامه ریزی شده توسط آمریکا و اجانب شمرده می شود و بلند پایگان نظام که در دوران حیات خمینی در کنار او بودند، متهم به رهبری این فتنه می شوند، اینها این سوالاتی است که بلافاصله در برابر ادعاهای موجود در آن پیام پاسدار از خود «مُچکّر» مطرح می شود. 

توضیحات:

-------------------------------------------------------  

*  پیام اول او به مناسبت تصویب اساسنامه سپاه در شورای انقلاب در 2 اردیبهشت 1358 سالگرد تاسیس «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» است و پیام دیگر به مناسبت روز پاسدار در روز تولد امام حسین در سوم شعبان(امسال برابر 10 اردیبهشت) است. گمانم در آغاز روز تولد امام حسین را روز تصویب اساسنامه سپاه قرار دادند و اگر اشتباه نکنم همین روز پاسدار بود اما روز تولد امام حسین با تقویم قمری محاسبه می شود که با سال شمسی ده روز اختلاف دارد. روز پاسدار دو سال دیگر در اوائل خرداد و اگر این رژیم منحوس چند سال دیگر هنوز برقرار باشد، روز پاسدار ممکن است در زمستان و مقارن عید میلاد مسیح( کریسمس یا نوئل) یا شب ژانویه سال میلادی در زمستان باشد.

 

** اقتصاد مال خر است و سخنرانی خمینی مندرج در کیهان 5 خرداد 58:

http://iradj-shokri.blogspot.fr/2015/06/58-58.html

*** تنها چند ماه بعد از پذیرش آتش بس و خاموش شدن «تنور جنگ» و زمانی که هنور خمینی زنده بود، خامنه ای رئیس جمهور وقت، او در 15 آذر 67 به دانشگاه رفت و «جلسه پرسش و پاسخ»ی در آنجا برگزار کرد. بعد از پذیرش خفت بار آتش بس از سوی خمینی زبانها به انتقاد از عملکرد فاجعه بار رژیم در مساله جنگ و پافشاری بر ادامه آن باز شده بود و طبعا این انتقادها برای نظام و برای خمینی مقام ولایت فقیه وقت آسیب رسان بود. خامنه ای هم حتما با قصد «ابهام زدایی» و توجیه سیاستهای رژیم نزد دانشجویان رفته بود، اما با سوالاتی از عملکرد رژیم رو به رو شد که زبان ارعاب و برچسب زنی پیش گرفت. از او سوال شد که:«علت بی توجهی کامل جمهوری اسلامی به مسائل حقوقی بشر و اجازه ندادن به کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل برای بررسی این مساله چیست و علت اعدامهای مشکوک در ایران. ایا اعدامهای قبلی تاکنون توانسته دردی را داوا بکند» خامنه ای در پاسخ گفت:« این سوال لحن همین رادیوهای بیگانه و  بعضی از محافل بیگانه است. ما اجاز نمی دهیم که این نماینده حقوق بشر بیاید ... وانگهی اگر نسبت به مسائل حقوق بشر خیلی توجه دارند، علیه منافقین و گروهکهای ضد انقلاب که تا حالا سیاهترین فجایع را توی این مملکت را ه انداخته اند چه می گویند؟ و اعدامها و اعدامهای دسته جمعی در ایران ... البته رادیوهای منافق هم همین را می گوید. ما در جمهوری اسلامی مجازات اعدام داریم... این که آدمی توی زندان، از داخل زندان با حرکات منافقین که حمله مسلحانه کردند به داخل مرزهای جمهوری اسلامی، آن فجایع را که در اسلام آباد و در کرند به راه انداختند، ارتباط دارد، او را به نظر شما باید برایش نقل و نبات ببرند؟... این که سوال می کنند آیا اعدامهای قبلی واقعاً توانسته دردی را دوا بکند، اعدام برای اجرای حکم الهی است که احتمالا دردی را هم ممکن است دوا بکند یا نکند»(گاهنامه نشریه شورا – شماره 45 مهر تا آذر 1367 ص 111).

شدیدترین انتقادات به عملکرد رژیم و شخص خمینیاز سوی «قائم مقام رهبری و امید امت و امام» یعنی آیت الله منتظری در سخنانی به مناسبت سالگرد انقلاب در 22 بهمن 1367  بعمل آمد(بدون ذکر نام او)  که در آن از جمله گفت:« بعد از دهسال باید عملکرد خود را حساب کنیم ... باید حساب کنیم در ظرف این ده سال که جنگ را به ما تحمیل کردند آیا جنگ را خوب طی کردیم یا نه، دشمنان ما که این جنگ را تحمیل کردند آنها پیروز از کار درآمدند. چقدر نیرو از ایران و از دست ما رفت و چقدر جوانهائی از دست دادیم که هر کدام یک دنیا ارزش داشتند و چه شهرهایی از ما خراب شد. باید اینها بررسی شود و ببینیم اگر اشتباهی کرده ایم اینها توبه دارد و اقلا متنبّه شویم که بعدا تکرار نکنیم . چقدر در این مدت شعارهایی دادیم که غلط بود و خیلی از آنها ما را در دنیا منزوی کرد و مردم دنیا را به ما بدبین کرد و هیچ لزومی هم برای این شعارها نداشتیم. اینها راه عاقلانه تری داشته و ما سرمان را پایین انداختیم و گفتیم همین است که ما می گوئیم بعد هم فهمیدیم که اشتباه کرده ایم. باید بفهمیم که اشتباه کرده ایم و بعد بگوئیم خدایا و ای ملت ایران ما اینجا اشتباه کرده ایم ...ما در جنگ خیلی اشتباه کردیم و خیلی جاها لجبازی کردیم و شعارهایی دادیم که می دانستیم نمی توانیم آنرا انجام دهیم...». در واکنش به این گونه انتقادهای آشکار و در پنهان بود که خمینی آن پیام تند و تیز پر از تحقیر خود نسبت به منتقدان روحانی اوضاع در سوم اسفند را خطاب به«روحانیون سراسر کشور و مدرسین و طلاب حوزه ها» صادر کرد و در آن تاکید که « حتی در جنگ پیروزی از آن ملت ما گردیده... هروز ما در جنگ برکتی داشته ایم که در همه صحنه ها از آن بهره جسته ایم. ما انقلابمان را در جنگ به جهان صادر نمودیم...جنگ ما جنگ حق و باطل بود و تمام شدنی نیست... ما در جنگ یک لحظه هم نادم و پشیمان نیستیم...». 

-------------------- 

۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶  2017 May 08

 http://iradj-shokri.blogspot.fr/

 

منبع:پژواک ایران

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   نسخه‌ی چاپی  

ایرج شكری

فهرست مطالب ایرج شكری در سایت پژواک ایران 

*سرازیر شدن خشم سپاه و رهبر به سوی روحانی، آینده نا روشن او و سایه جنگ
*حقه بازی آخوند موسوی خوئینیها و وصل کردن خامنه ای به «عالم غیب»‏
*انتخاباتی با بازندگان بزرگ و تصاویر ماندگار یک دیدار و سالهای سربی برای روحانی
*دیدار پُر برکت امیر تتلو با رئیسی
*طلبکاری در دو پیام پاسدار باقری «رئیس ستاد کل نیروهای مسلح»، و تودهنی به آن در رویدادها
*استفاده از سینما توسط فرومایگان برای توجیه جنایات رژیم در دهه ۶۰
*‏«گلاب زدن» گردانندگان رژیم به یاد و نام خمینی
*تعیین تکلیف برای همه مسئولان نظام از سوی پاسدار جعفری فرمانده کل سپاه، رزمایش کودتا
*وقتی مردی به زنش، بگوید «دوستت دارم» چه اشکالی دارد؟
*اسکار فرهادی، جلوه یی از مفهوم «ایرانیان» برای جهانیان و تلاش مذبوحانه محافل و ‏مقامات رژیم برای مصادره «اسلامی» آن
*اولین مصاجبه خمینی با خیرنگاران ایرانی در پاریس آیینه تکبّر و استبداد و افکار ارتجاعی او
* پاسخ فرمانده نیروی دریایی در مورد جابجایی ناگهانی جانشین خود و ابهامی که باقی می ماند
*هاشمی رفسنجانی، له شده زیر توهین و تحقیر، اندوهگین و اشگ ریز، دق مرگ شد
*مقاله یی که سبب رهبر شدن خمینی شد
*خواندن ترانه «جان جهان» شجریان توسط دانش آموزان دبستان دخترانه یی در مشهد
*شهروندان قبرخواب، انتقاد کارگردان سینما، اشک تمساح روضه خوان زرنگ
*رژیم در حال غرق شدن در گند خودش، پاسدار صفوی غرق در هپروت تشکیل دولت جهانی اسلام ‏به مرکزیت رژیم
*شاه مرغوب،بهترین دیکتاتور و عطر و گلابش و مفهوم تجمع پاسارگاد ‏
*زوزه های آیت الله علم الهدی علیه زنان ۳۰ سال بعد از عربده رفسنجانی
*پرت و پلاها و روده درازیهای قاسم سلیمانی و دیگران در سالگرد جنگ و گذشتن از کنار مصائب مردم
*مساله حجاب در قرآن و علت پیدایش آن و حجاب اجباری مجاهدین برای آتنا فرقدانی
*بابت «اطلاع رسانی»، از وزارت دفاع روسیه «کمال تشکر را داریم»‏
*28 مرداد و بعد از آن و آینده ای که در راه است
*واکنش ارتش به اهانت حسن عباسی، اهانت اوباش انصارحزب الله به هنرمندان، «فضل» جوادی عاملی و حکایتی از عبید زاکانی
*عباس کیارستمی سینماگری که با رژیم «غیرخودی» و با مردم «خودی» بود و جهانی شد
*دست باز نیروی انتظامی رژیم در رفتار خشونت آمیز و شلیک و کشتن
*شگفتی آفرینی پاسدار سلیمانی با صدور بیانیه تهدید آمیز علیه بحرین، جلوه دیگری از خر تو خربودن اوضاع رژیم
*بلاهت آریامهری خامنه ای در تشدید سرکوب و اختناق برای حفظ رژیم
*برکناری پدر ترانه علیدوستی از سرمربیگری فوتبال نوجوانان
*حاشیه های ایرانی شصت و نهمین فستیوال کن
*بازهم اعترافی در مورد گریز مردم از دین و مسجد دولتی
* سالگرد فاجعه ۱۹ فروردین ۹۰ و شیپورچی های رهبری مجاهدین
*سپاه پاسداران آفریننده مصیبت وعامل جنایت علیه مردم است و نه سپر بلای آنها
*تعظیم «اسلام» در برابر شکوه ایران و ضربه و تلخی های انتخابات برای ولایتمداران
*شرکت در انتخابات، تایید رژیم ولایت فقیه و دادن اعتبار به آن برای سرکوبگری است
*آثار اداره «خرتوخری» امور در نیروی زمینی ارتش و افشا شدن یک دروغ دیگر پاسدار فدوی
*صراحت و جرأت یا ترس و خیانت رئیس جمهور حقوقدان
*نفرت مردم نسبت به نظام ولایت فقیه، در رنجهای علیرضا افتخاری
*یک آفرین به پاسدار فدوی برای «بزرگواری انسان دوستانه» نسبت به آمریکا و یک «صدا تو ببر » بیشرم، بخاطر ادعای رئوف بودن
*رویداد بازداشت تفگنداران، دو قایق نیروی دریایی آمریکا وخالی بندی، پنهانکاری و خودبزرگ بینی های ابلهانه فرماندهان سپاه
*سخنان خمینی در مورد واجب بودن تهمت زدن به علما و فقهایی که «لطمه می زنند به اسلام» و دادن حکم برداشتن عمامه آنان به جوانان
*استریپ تیز فرمانده قرارگاه پدافند هویی خاتم الانبیاء
* تنش شدید در روابط رژیم با عربستان سعودی در پی اعدام شیخ باقرالنمر
*پرت و پلاها های پر حرارت عقیدتی فرمانده متحجر سپاه
* اظهارات بی اجازه محسن رضایی و دریافت تو دهنی از ولایتی
*کاری درست در برابر رژیم ضد ایرانی و آخوندیسم و ماتم پرستی، اما با شعاری نا مناسب
*پیشنهاد فیکسیونی به رئیس جمهور آمریکا، برای آرام کردن تند روها
*چرندیاتی از «فرهنگ عاشورایی» و تراکم حیرت انگیز نادانی در راویان
*پاسدار جعفری و ادعاهای بی ربط اش و تلاش برای محو آثار خالی بندی و غلط زیادی
*عجله رژیم در اعلام مرگ سفیر سابق، انتقاد برادر سفیرسابق، حساسیتها به مساله ربوده شدن او
*حادثه ناگوار حج، فرصت طلبی رژیم برای معجزه سازی توسط «شهید» و نکته ها
*حرفهای خامنه ای در جمع فرماندهان سپاه، «نقشه راه» برای همه
*سوالی که مسلمانان باید از خود بکنند: آیا چنین خدایی را می شود دوست داشت؟
*بازی تازه خامنه ای و خوابی که سپاه پاسداران برای فردای مردم دیده: ایست بازرسی
*شخصیت حقوقی پایدار دولتها و پیگیری حقوقی جنایت 10 شهریور 92
*تایید برجام توسط خامنه ای، برد و پیروزی برای دولتیان، عزا برای نعّاران حفظ خط قرمز رهبر
*عبور از گذرگاه خونین اجتناب ناپذیر است، چون فرماندهان جنایتکار سپاه قدرت مطلق می خواهند
*کباده کشی ظریف، نسیه خوری روحانی، ماتم شریعتمداری، روزگار تلخ و سیاه ولی فقیه سیدعلی
*جنازه های با طراوت و نشاط و بادوام
*همدستی رئیس مجلس با دولت برای کنار گذاشتن مجلس از بحث بر سر توافق تسلیم در مساله اتمی
*ستایشگر سپاه قدس، حالا با ستایش از خامنه ای ، تلاش می کند آبروی رفته را به او باز گرداند.
*وضع مبهم پاسدارای که دستور برداشتن مجسمه آریوبرزن را داده بود
*ریخت و پاشهای اسلام گسترانه رژیم و تودهنی مردم به رژیم با شکستن هنجارهای تحمیلی
*چگونگی برقراری دوباره تحریم ها، به شرحی که سوزان رایس داده است.
*قلّاده بر گردن رژیم درنده خو، بر مردم ایران مبارک باد
*کاسبی و بهره برداری خامنه ای از جنازه گردانی
*مکتب فاجعه آفرین خود محوربینی لبریز از بلاهت فرماندهان سپاه و دست اندر کاران رژیم و ضربه ای که در راه است
*تصادفی طاغوتی، در رژیم لاهوتی
*ایسنا آیت الله صافی را بالا برد، اما خامنه ای در سفر به قم به او اعتنا نکرد
*آیا آمریکا همان بازی را با رژیم می خواهد بکند که با مجاهدین کرد؟
*پوزه بند رهبر برای منتقدان و پذیرش افسار خوردن نظام
* آنجا که اسلام و مسلمانی سعدی، انسانیت او را می بلعد
*درنده خویی مذهبی در افغانستان و اقدام چشمگیر زنان علیه آن
*اندوه ناشی از فقر و فشار اقتصادی کم نیست، عزاداری در نوروز را هم تحمیل می کنند.
*پاسداران زیاده طلب و بی اعتنایی به رهبر و سلسله مراتب
*مطهری مورد یورش قرار گرفت، اما گند به سر روی نیروی انتظامی منفعل، زده شد
*ضربه خرس طلایی به خرناس کشهای نظام ولایی و حرفهایی از جعفر پناهی
*از سکه افتادن سرداران اسلام و ارزش شهادت در رژیم خر تو خری
*روح روح الله خمینی در کشتار پاریس ظاهر شد
*تلاش فرمانده سپاه برای «جاخالی دادن» در برابر کنایه روحانی
*عکس طناز طباطبایی به اشتباه به جای عکس ریحانه حباری در لحظات قبل از اعدام معرفی می شود
*ایراندختی که از یاد نخواهد رفت
*اولین عملیات جنگی گرانترین هواپیمای جت جنگی علیه اسلامگرایان
*بیانیه سالگرد تاسیس شورا و نکاتی مربوط به رجزخوانی های مسعود رجوی و پیامدهای آن
*فاجعه بار بودن آموزش موسیقی در مهد کودکها از نظر مدیر حوزه های علمیه
*ادعای پوچ وزارت اطلاعات در مورد رهایی قهرمان شمشیربازی
*فرصت طلبی رژیم منحوس برای مصادره مراسم تشییع جنازه شاعری بزرگ
*جنایات بدون مکافات، غزه پیش آدم سوزی ژاپن چیزی نیست
*خودنمایی های روز قدسی سرداران سپاه و آیینه خر تو خری رژیم
*سقوط و فساد سیاسی رهبری مجاهدین در آیینه تحریف اخبار سوریه
*یادداشتی در مورد علت حمله وزارت خارجه فرانسه به مجاهدین
*خنجر و خیانت و چند نکته برای یاد آوری در سخنرانی مهرتابان
* مسعود رجوی، حمایت از داعش در عراق، رقت انگیز، و در «آخر» خط
*یک رویداد فرهنگی – هنری برای لرزندان استخوانهای خمینی درگور
*شکست رژیم در جذب فرهنگی مردم و در جایگزین کردن اسلام به جای ایران
*پاسخ های کوبنده کیومرث پور احمد در مورد عربده کشیهایی که علیه لیلا حاتمی راه افتاد
*شرمندگی لیلا حاتمی از عربده مسلمانان شرور ، لیلا عذر خواهی نکرده
*تکذیب ادعایی در چرند بافی شلغمکارانه
*بی تدبیری دولت تدبیر و تدبیر ظریف یک پاسدار
*گزارشی تلویزیونی در مورد «ازدواج موقت» در ایران
*مستندی در مورد چگونگی کشتار کمونیستها در اندونزی
*خودت فکر کن کی و کجا روحت را به شیطان فروختی
*بحران روحی مسعود رجوی و برخورد مناسب با آن
*پیت سیگر ترانه خوان عدالت و آزادی و محبت، درگذشت
*ممنوعیت برگزاری جلسه کانون نویسندگان، ننگ و خفت برای آخوند روحانی
*بعد از نزدیک سی سال دهنکجی و قلدرمنشی دیدن، تودهنی زدن حق است
*چماق و چاقو و اوباش گری حل کننده مشکل منتطق ضعیف مریدان خمینی
*حاصل مکتب رجوی، فضولات انباشته بر ذهن و جاری برزبان مریدان
*نپذیرفتن اشتباه و عزم راسخ مسعود رجوی در به کشتن دادن مجاهدین تا آخرین نفر
*پاسخی به اوباش «ترانه خوان گروه هنری ارتش آزادیبخش و سیمای آزادی» مسعود و مریم رجوی
*تبریک به عمه «رئیس جمهور برگزیده مقاومت» و به عمه «رهبر مقاومت»
*... ترانه ای بر روی حکایتی از دفتر پنجم مثنوی – شهید راه
*اهانت محمد علی شیخی به مرضیه در جلسه یی با حضور مهدی ابریشمچی
*نکته یی برای یاد آوری –2
*سالگرد در گذشت مرضیه، و آنچه باید گفته می شد و نشد
*نکته یی برای یاد آوری
*واقعیت گریزی و خودمحور بینی رهبری، زمینه ساز کشتار مجاهدین در اشرف
*آیا زمان افسار زدن به سپاه پاسداران فرا رسیده است؟
*خدا در کنار جلّادان در اشرف و شادی و شعف از پاسداران از شقاوت
*شباهت ها با روش آمریکایی و اصولگرایان رژیم، در کار رهبری مجاهدین و ضرورت انتقاد از خود
*تغییر رویکرد به مفتریان بعد از بیانیه تفصیلی
*یادداشتی بر انتقاد اسماعیل وفا یغمایی
*تاریخسازی مسخره
*آیا فروغ جاویدان با تاکتیک دیگری می توانست پیروز شود؟
*کالبد شکافی یک فاجعه: بهای سنگینی که مجاهدین برای خواست رهبری می پردازند
*بحث تلخ دیگر، در مورد بیاینه تفصیلی شورا
*نقش رژیم و تعصب مذهبی – ناموسی، در جنایات فجیع علیه زنان
*سپاه خامنه ای را «آیت الله عظمی» کرد و جای «شاهنشاه آریامهر» نشاند
*تایید و بهره برداری بیانیه تفصیلی شورا، از مقاله توطئه گرانه مهدی سامع
*بیانیه تفصیلی «شورای ملی مقاومت» و تحریفات مربوط به اخراج خودسرانه من
*اگر آدم حرفی زد و بعد حاشا کرد چه معنی می دهد
*روحانی حلقه اتصال در بالا و با کلیدی برای گشودن دری در بن بست
*بیانیه تفصیلی شورا، و یاد آوری «علی الحساب» من
*دلیل نامربوط بودن ارتباط حمله موشکی به لیبرتی با استعفای روحانی وقصیم، در سخنان مریم رجوی
*نکاتی برای یاد آوری و توجه در پیام اخیر آقای رجوی و آن بمب ساعتی
*اولین نتیجه گیری ها از پایان یافتن نمایش انتخاباتی و پیام ها
*یک تقلب برای منحرف کردن افکار عمومی از یک اقدام بیشرمانه شورا
*موقعیت جدید کاندیداها و تغییر درصد احتمال پیروزی آنها
*آلت دست رهبری مجاهدین و شریک پرونده سازی های بیشرمانه برای ترورشخصیت توسط آنها نشوید
*نکات مهم در استعفا نامه دو عضو با سابقه شورا
*از کجا به اینجا رسیدیم
*ضرورت همبستگی و اعتراض در برابر قلدرمنشی و نسق گیری رهبری مجاهدین
*با رد صلاحیت رفسنجانی، به احتمال زیاد،چماقدار سابقه دار رئیس جمهور آینده است
*اعتراف ریشهری به مسخره بودن آخوندها در نظرمردم در ایرانِ قبل از انقلاب
*اعتراف قالیباف به چماقداری از زمان «دارو دسته شهید بهشتی»
*انتقادهایی از حضرت «سر»:ارزیابیهایی غلط،خشم و توّهم و حرفهای بی پشتوانه
*مجاهدین در تله، اشک تمساح ریختن آمریکائیها و جان کری
*تکبرّ بلاهت آور و بلاهت ویرانگر
*اضطرار احمد توکلی و قدرت اجتماعی اقشار ضد مقام رهبری
*افزایش دین گریزی و بی خاصیتی هزینه های کلان نماز خوان پروری
*ادعای بی ربط لابی کردن برای اسکار، دریافت تودهنی سنگین
* تکثیر روح و منش مادر طریق الاسلام
*ادعاهای نامربوط فرمانده سپاه در مورد جنگ ایران و عراق پاسداران
* روی دیگر سکه قلنبه گوئیهای ابلهانه پاسدار سلامی و هلهله ها و عربده های 9 دی
*مسئولیت فراموش شده در مصاحبه بنی صدر
*اشکهای عزاداری محرّم، حیات بخش انگلها
*ادعایی بی ربط در سالگرد مرگ «تام جی اندرسون»
*افتخارات گندیده در رژیم گندیده
*زهر فرار حزب اللهی به اسرائیل و حرام شدن شیرینی پهباد پرانی
*روزهای تلخ و سیاه رفسنجانی، مرد قدرتمند دسته اشرار
* بحثهایی«علمی» که اپوزیسیون توجهی به آنها و اثرات آن در جامعه نمی کند
*پایان اجلاس غیر متعهدها، حاشیه ها و مشکل بقای رژیم
*هدیه مدال المپیک به مادر برای حفظ آن از مصادره شدن
*اعتراف آخوند علی اکبر محتشمی به انزجار مردم از روحانیت
*اگر وزیر اطلاعات دروغ نگفته باشد، از این خوشتر نباشد
*عربده و ارعاب ناتوان از مهار جامعه پویای ایران
*آن خشم و خروش به خاطر دست دان عادی و این ماستمالی کردن «دستمالی» زیرآبی
*مقدس های تاریک اندیش و خود محوربینان، بیگانه با مردم
*احترام بی مورد به «مقام امنیتی» و بی تقاوتی به یک بی شرم
*دیپلماسی گوساله ها و مصادره پیشاپیش اسکار توسط وزارت ارشاد
* نمایش خشم و عصیان، با نشان دادن پستان عریان
*خشم و درماندگی مالکی، علت محاسبه تعویق ضرب الاجل بستن اشرف از نوامبر
* تعویق تاریخ تعطیل کردن کمپ اشرف،آغازی برای حل مسالمت آمیز مساله
*مشت محکم روزگار بر پوزه پاسدار توّاب ساز
* آمادگی به کشتن دادن میلیونها نفر ویژگی دین و مذهب پاسدار سلیمانی
*جنازه یی در راه سفارت آمریکا در امارات متحده عربی
*نقدی بر مقاله «میرحسین موسوی نخست وزیر آینده؟»
*تمجید از نیروی قدس سپاه، تحریف حقیقت و خدمت به رژیم
*کشف طرح تروریستی رژیم در آمریکا، « امداد غیبی» برای مجاهدین
*پناهجو شدن اشرفیها خبری خوب اما با کاستی ها و ابهامات
*بازی چرخ بشکندش بیضه در کلاه
*اختلاف در ارزیاببها و رشد افقی شجره طیبه
*شهیدان 19 فروردین اشرف دفن شدند، سوالها و حرفهایی که می ماند
*درگذشت مجاهدی سخت کوش و صمیمی و تصویری از آینده
*غوغا و دروغ و بیشرمی منفور
*با یک تیر چند نشان زدن خاتمی در تقدیر از آمنه بهرامی
*سخنان دبیرکل سازمان ملل روزنهً امیدی بر حل مساله اشرف
*در ضرورت توضیح واضحات
* چالشها و نمایشها در بستر شمارش معکوس برای تعیین تکلیف قطعی اشرف
* نگاهی به فیلم جدایی نادر از سیمین
*رژیم در سالگرد مرگ خمینی
*اعتراف ناخواسته دکتر قصیم در تلویزیون بی بی سی
*اعتراض من به قلدرمنشی بود
*شانتاژ، برچسب زدن، پرونده سازی، ارعاب و گرایش حذف منتقدان، یعنی همین
*کدام آرمان، کدام آرمان گرایی؟
*بیا بیا گفتن روش امام حسین نبود
*خواست انتقال از عراق باید در صدر خواستهای خانم رجوی قرار بگیرد
*رضا پهلوی، توّهم و توهین به شعور مردم
*آنچه برای آیت الله های مرتجع مهم است
*مفهوم ارزیابی ها و نتیجه گیری های فرماندهان سپاه در آینه عملکرد رژیم
*تشریفات محمد رضا شاهی و تشریفات ولایی و حزب اللهی و سبزاللهی
* عبور کشتی جنگی سید علی از کانال سوئز و تأملی در روش مسالمت آمیز مبارزه
*هاشمی غیرتت کو، فائزه عفتت کو، و پرونده سازیها
*راهپیمایی 25 بهمن، حاشیه ها، پیامدها
*جشنواره فجر مثل داروخانه یی شد که نفت می فروشد
*اپوزیسیون نباید از موسوی و کروبی دنباله روی کند
*بینش مهمل و حرفهای مهمل خمینیستها
*خامنه ای یک متهم به شرکت در ترور حریری رابه درجه سرلشکری ارتقاء داد
*شروری در صف اوپوزیسیون
*زین العابدین دیکتاتور تونس، ذلیل شد
*جنایات بی قتل واندوه انباشته در آنسوی خبرها
*جنگ روانی - جاسوسی اسرائیل و رژیم
*افشاگری و ابرازنفرت ایرانیان به رژیم، واکنش مناسب به فرصت طلبی وزارت اطلاعات
*سکوت در برابر ظلم بزرگ به جعفر پناهی، سرافکندگی برای اهالی سینما خواهد بود
*مسخرگی آخوندی، جنایات خدایی
*مسخره گی های عاشورایی و ستایش و ترویج خشونت در رژیم آخوندی
*رویارویی جنایتکارانه مذهبی سلفی- شیعه در ایران را باید محکوم کرد
*قدرت نمایی بلاهت بار احمدی نژاد، ضربه یی به نظام ولایی
*بساط ارتجاعی مرجعیت و آخوندیسم را باید در ایران جمع کرد
*جبّاریت رژیم علیه اهل سنت ، زمینه ساز ورود القاعده به ایران است
*لرزه های اضطراب، در نعره های اقتدار
* شاید مجید شریف پیش ما بود اگر اینترنت مثل امروز بود
*اجیر کردن عامل برای قتل فرزند، دستارود تعلیمات آخوندی و احکام شرعی
*آخوند مسخره از اخوان مسخره
*حکمت مستراحی و شخصیتهای مستراحی
*جنایت و رذالت از یک منشأ به بهانه های متفاوت
*مراسم عقد در سرقبر، تجلی مرده خوری آخوندهای مردم ستیز
*انفجار در پادگان سپاه، در آستانه سفر حاج محمود به لبنان
*ادعاهای متناقض، شاهدی بر پوچی ادعای پیروزمندانه بودن پایان جنگ
*اهانت به قرآن، غوغای بوزینگان و عربده فرومایگان در ایران
*صف آرایی در برابر رهبر: جبهه هواداران رئیس دفتر
*اتهام زنی و «گند زنی» بین جناح‌های متخاصم: کشتن خواهر پاسدار مشفق در جاده مشهد و...
*آغاز به کار «مشا نیوز» و اتهام «پوتینیسم» به حاج محمود
*جلوه یی از هویت و هنر مردم: گفتگوی عاشقانه به زبان آذری و به شعر
*شیطنت های خلاف اسلام با اجرای «نیمه رپ» به لهجه اصفهانی
*«مرض موت» لاعلاج رژیم خمینی ساخته به رغم سه دهه جنایت برای بقا
*سالروز بمباران اتمی هیروشیما، فراموش کردن قربانیان جزغاله شده توکیو و بیش از 60 شهر دیگر
*حنجره یی که خاموش شد، صدایی که ماندگار است
*تقابل مردمکشان خمینیست دو جناح، افشاگرخیانتها و جنایتها
*جند الله دوگام به پس یک گام به پیش
*تعارف کم کن و بر مبلغ افزا
*خفّت خمینی در حیات و خواری او بعد از مرگ و بی آیندگی رژیم
*رپ «کافران بی نام» در هجو نوحه‌های ام القرای اسلام
*سه هزار آقا زاده در حال تحصیل در بلاد کفر
*به چنین مجلس و بر کرّو فَرَش باید ...
*ناگهان دهها «پیکر مطهر» در نماز جمعه !
*داس اسلام همچنان زندگی آزادگان ایران را درو می کند
*بودجه های قرآنی ، گربه های ایرانی
*از این بمبهای اتمی در همه شهرهای ایران منفجر کنید
*مربوط و نامربوط در مصاحبه رضا پهلوی
*بلند آوازه کردن نام ایران، و نه جمهوری اسلامی
*برای جعفر پناهی و یک یاد آوری
*افتضاح در سناریوی دستگیری عبدالمالک ریگی و چند نکته
*موعظه های کنونی میرحسین موسوی و گذشته و آینده او
*سانسور گزارش‌ها تصویریِ «انقلاب اسلامی» نشانه ترس از مردم
*مردم جان برلب رسیده، رژیم جبّار خون ریز و مساله «خشونت»
* بخشوده و نا بخشودنی، به مناسبت در گذشت منتظری
*این سخن را درنیابد گوش خر
*ستاره یی در آسمان هنر ایران و موسیقی آذربایجانی بنام پریسا ارسلانی
*مروری بر تاریخچه تضاد دوجناح: ایدئولوژی متعفن و روشهای کثیف
*دیالوگ انتقادی با سربازان گمنام امام زمان
* آقای نصیبی در کوچه بن بست «علی چپ»
*یاد و خاطره یی از یک خدمتگزار فرهنگی و یک دوست که درگذشت
* یادداشی در مورد لبیک سایت وزارت اطلاعات رژیم، به در خواست «آ مهدی»
*من متهم می کنم، واکنشی به پیام اخیر آقای مسعود رجوی
*اعلان جنگ داخلی توسط خامنه ای،«توزرد»ی سبز و ضرورت آمادگی مردم
*ناگفته هایی از دو« 13 آبان»: چگونه صدای انقلاب به گوش شاه رسید و اشغال سفارت آمریکا
*چه کسی برای مردم فیلم خواهد ساخت اگر آقای نصیبی روزی مسئول سینمای کشور شود
*قضیه شکل اول و شکل دوم، و استحاله قهقرایی آدمها
*بیانیه بیست و هشتمین سالگرد تاسیس شورا، نکته یی و چند سوال
*فوتبال مردانه و فوتبال دوستان لجن
*به بهانه اظهارات یک خانم نماینده مجلس کویت
*اِنافَتَحنا»ی واقعیت گریزان متکبّر
*واكنش پنجم» و واكنش ملاباجي هاي حوزه علميه قم
*سینما و مردم، سینما و آقای نصیبی
*تحقیر ارتش توسط فرمانده کل سپاه و دیگران و واکنش فرماندهان ارتش
*سوالاتی از آقای منتظری و یک یاد آوری به میرحسین موسوی
*اعتراف ناخواسته آخوند ذوالنور بر منفور بودن رژیم
*بورشدن رهبر و سیلی سنگین مردم به سپاه پاسداران در تظاهرات «روز قدس»
*ایرباس در برابر دارائیهای بلوکه شده ایران پیشنهادی سنجیده و به نفع مردم ایران
*تعطیلی آیندگان اقدام شکرالله پا کنژاد و کنگره یی که برگزار نشد
*اراده و اعتراض مردم رهایی بخش خواهد بود، نه فرصت طلبی فرصت سوز اصلاح طلبان
*موضوعی در حاشیه انتخابات و کار مؤثر و مفید ی که آقای رجوی می تواند بکند
*سی سال پيش، « در اين بن بست…»
*رفسنجانی زیرآب ولایت خامنه ای را زد، اژه ای رفسنجانی را به آمریکاو اسرائیل بست و...
*فرار از مسئولیت آقای منتظری و از مرحله پرت بودن آقای کدیور
*تظاهرات پاسخی به روشها و اقدامات غیرقانونی مقامات قانونی
*سه پیام پایانی و جمعبندی رویداد انتخابات و مفهوم الله اکبر دیروز و امروز
*کار موثر و مفیدی که آقای منتظری می تواند بکند
*هشدار! توطئه ای علیه میرحسین موسوی در حال اجراست
*صحنه ای تکان دهنده از رفتن ندا از بین ما و ماندن ندا در فریادها و یادها
*اعلان جنگ خامنه ای و روز غلبه بر ترس
*ابطال انتخابات مشتی به پوزه ولی فقیه و یاسداران جنایتکار است، من از آن حمایت می کنم
*میرحسین موسوی، کروبی سید محمد خاتمی اصلاح طلبان بر سر دوراهی انتخابی تاریخی:
*مخدوش کردن ارزشها، جفا به امام راحل و تایید اقدام تروریستی علیه عربستان، در مناظره موسوی و احمدی نژاد
*میرحسین موسوی از موج خون تا موج سبر و شال سبز
*برای بهمن قبادی سینماگر مردم دوست
*«انقلاب اسلامی و کار نامه ردی روشنفکری»*
*ماهیت کارگزاران فرهنگی رژیم و انقلاب فرهنگی
*ویژگی جامعه ایران در نگرش و واکنش به سقط جنین
*مساله رادیو تلویزیون- تعادل قوا و واقعیتها(3)
*مسأله رادیو تلویزیون- تند روی شاید کرده باشیم اما بیراهه نرفتیم(2)
*خشم رفسنجاني و مرگ احمد خميني*
*مسأله رادیو و تلویزیون، انتقاد به جا و فراموشکاری اختیاری عبدالله نوری(1)
*عطاءالله مهاجرانی ، کشف کرامات خمینی و ستایش از تروریسم و چند یادآوری
*خنده برلسکونی و خشم آرژانتینها
*زیبایی شناسی یک ستایشگر خمینی و اهانت به ایرانیان
*سی سال پیش جوٌ سیاسی چنین بود و خمینی این بود
*سندی از مهندسی اسلامی بنای عظیم ۳۰ سال جنایت که جمهوری اسلامی نام دارد
*تبلیغات بی خدایان در اروپا، آمریکا و کانادا
*جنایت محکوم کردنی و جنایت با اجر دنیوی و اخروی
*یک تیر و دو نشان ارتجاعی خامنه ای و نکاتی برای یاد آوری
*تاثیر عامل فرهنگی بر موقعیت زنان
*خواب‌های پنبه‌دانه‌ای یا زمینه سازی برای جنایت علیه بشریت
*خوابگردی در فراموشخانه زمان
*آخوند وحید خراسانی سنی ستیز، نعل وارونه میزند
*رهنمودهای مهمل رهبر اسلام پناه، زوزه‌های وزیر ارشاد اسلامی
*وزیر ارشاد تهدید کرد هنرمندان خطا کار زیر پا گذاشته خواهند شد
*شورش یک زن جوان هنرمند علیه تبعیض و حجاب ، سیلی دیگری به رژیم ملاها
*حجاب و مراسم گشایش بازیهای المیپک
* این همه فاجعه را خمینی پی ریخت
*میراث خمینی و نگاه حوزوی- حیوانی به زن، منبع و منشأ تبعیض علیه زنان ایران
*صداقت و شهامت آقای دكتر ملكی
*توضيحي در مورد اعتصاب معلمان در سال ۱۳۴۰
*دنیای مراجع تقلید و دنیای شهروندان در هفته معلم
*تغییر حكم آیت الله، از سركوب كردن، به تظلّم
*منطق مردان خدا: سركوب كردن و نفس بريدن