تعظیم «اسلام» در برابر شکوه ایران و ضربه و تلخی های انتخابات برای ولایتمداران
ایرج شكری

 

«مناسک» انتخابات بدون حادثه ای خاص و بنا بر آمار رژیم با شرکت 62 درصدی دارندگان حق رای برگزار شد. همچنان که انتظار می رفت، «مقام معظم رهبری» از شرکت مردم در این رویداد اظهار امتنان و طربناکی فرموده و سود کلانی از آن به کیسه نظام (در واقع به کیسه خود) ریخت که در این جملات از پیام او به مناسبت انجام و پایان انتخابات نمایان است:« اینجانب وظیفه‌ی خود می‌دانم که از این لبیک عمومی به فراخوان نظام اسلامی سپاسگزاری کنم و پاداش و هدایت الهی برای مردمی که این جمعه‌ی پر کار و پر شکوه را آفریدند مسألت نمایم». اما او حرفی و اظهار تاسفی در مورد آن «قهرکرده» های نزدیک به 40 درصدی نفرمود.

بنا به اظهار رحمانی فضلی وزیرکشور رژیم، میزان شرکت مردم در انتخابات در سراسر کشور 62 در صد و در تهران 50 درصد بوده است. جمعیت دارندگان شرایط رای دادن برای انتخابات 7 اسفند، بنابر آمار رسمی رژیم  ۵۴ میلیون و ۹۱۵ هزار و ۲۴ (حدود55میلیون) نفر در کل کشور بوده است. بنابر این 38 درصد از این تعداد به «فراخوان نظام اسلامی»، بی اعتنایی کرده و «لبیک» نگفته اند. البته در مورد آن 62 در صد شرکت کننده که خامنه ای آن آنها را «لبیک» گویان به فراخوان «نظام اسلامی» دانسته باید عوامل دخیل را در نظر گرفت. اولا بخشی بزرگی از بین همان 62 درصد، نه برای «لبیک گفتن به نظام اسلامی»، بلکه با هدف بستن راه و تعضیف جناح هار «ولایتمدار» و بزرگتر کردن شکاف بین دوجناح برای کم کردن فشار اختناق و اندکی جای تکان خوردن یافتن، به پای صندوقهای رای رفته اند و آنچه که در بحث های اخیر«رای سلبی» نامیده شده را به صندوق انداخته اند. آنها در واقع به عناصر نامطلوبی رای داده اند تا عنصر بد و خیلی عوضی نتواند انتخاب شود. ثانیا «حزب پادگانی» یا همان بسیج و سپاه به همراه خانواده هاشان در تاثیرگذاری و در کشاندن رای دهنده به پای صندوقهای رای حتما نقش داشته اند.

نقش اینان در بار اول رئیس جمهور شدن احمدی نژاد -  که از سوی هیچ گروه یا حزبی مورد حمایت قرار نگرفت و تنها تشکّل حامی وی در کل کشور جامعه اسلامی دانشجویان بود که با صدور بیانیه ای حمایت خود را از محمود احمدی نژاد اعلام کرد- بدون روشن بود. پاسدار محمد باقر ذوالقدر جانشین فرمانده وقت سپاه که از بعد از برکناری از معاونت وزارت کشور در سال 86 در دولت احمدی نژاد، چند سالی است که گم و گور شده، در آن زمان چند ماه بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال 84، در یک سخنرانی در جمع بسیجیان انتخابات ریاست جمهوری را«در نوع خود بی نظیر» دانسته و گفته بود:« «در شرایط پیچیده سیاسی که قدرت‌های خارجی و جریان‌های فزون خواه در داخل از مدت‌ها قبل مترصد بوده و برنامه ریزی کرده بودند که نتیجه انتخابات را به نفع خود تغییر دهند و از شکل گیری یک دولت کارآمد اصولگرا جلوگیری نمایند، باید پیچیده عمل می‌شد و نیروهای اصولگرا بحمدالله با طراحی درست و چند لایه توانستند در یک رقابت واقعی و تنگاتنگ، حمایت اکثریت مردم را به خدمتگزاری بیشتر و موثرتر به آنها جلب نمایند»(دانشنامه ویکی پدیا فارسی) روزنامه کیهان نیز در مقاله‌ای به مناسبت برگزاری جلسات هادیان سیاسیی سپاه پاسداران به اثر گذاری سپاه از طریق هادیان سیاسی در انتخابات اعتراف کرد و نوشت: « به جز طیف رای دهندگان، مجموعه‌ای از رای سازان و فعالان سیاسی وجود دارند که نقش اصلی در شکل گیری پدیده مبارک سوم تیر داشته‌اند. این مجموعه هنوز هم به همان نیرومندی سابق و بلکه با نشاط تر از قبل در صحنه حضور دارد و در هر آوردگاهی در آینده نقشی کلیدی بر عهده خواهد داشت.

بی آنکه قصدی برای محدود ساختن این مجموعه در طیفی خاص در میان باشد، صرفاً به عنوان یک آدرس می‌شود اینگونه فرض کرد که تشکل‌هایی چون بسیج دانشجویی، بسیج طلاب، بسیج اساتید و حوزه‌های شهری و روستایی مقاومت بسیج جزو اصلی‌ترین ارکان مجموعه رای ساز در سوم تیر ۸۴ بودند»(ویکی پدیا). در مطالب و انتقادات جناح موسوم به اصلاح طلب از چگونگی برگزاری انتخابات سال 84، در تاکید به نقش «حزب پادگانی»، این ادعا هم بود که هربسیجی موّظف شده بود که چند نفر را به پای صندوقهای رای ببرد. به هرحال تردید نباید کرد این فرماندهان زیاده طلب و قلدرمنش و سپاه که دائم در ورّاجی های خود در همه مسائل اظهار نظر و دخالت می کنند، همان درنده هایی که نامه تهدید آمیزی با 24 امضاء به خاتمی در زمان ریاست جمهوری او نوشتند و تهدید کردند که «کاسه صبر»شان در حال لبریز شدن است، درنده هایی مثل پاسدار صفوی که تهدید به «گردن زدن و زبان بریدن» می کرد قلدرمنشان و عناصر خودسری که از زمان رئیس جمهور شدن روحانی بارها در واکنش به سخنان او، اظهار نظرهایی کرده اند که «تودهنی زدن» به او بود، اینان با امکانات فراوان و شاخه ها و گروها و گروهکهایی که دارند، همچنان در تمام انتخاباتی که برگزار بشود، «هادیان سیاسی» را به طور آشکار و پنهان فعال و وارد صحنه خواهند کرد.

باید توجه داشت که تاثیر گروهکهای بسیجی در شهرها و بخشهای کوچک در نظارت و کنترل رفتار افراد در رفتن یا نرفتن به پای صندوق های رای، کاری نیروبر و دشوار نیست. به همین خاطر در مناطقی که یاد شد، عده ای برای احتیاط و به خاطر این که اتهام تاثیر پذیرفتن از «ضد انقلاب و رادیوهای بیکانه» به آنها وارد نشود، به پای صندوقهای رای می روند. همچنین برخی گروههای مردم از روی ناچاری در انتخابات شرکت می کنند و رایی به صندوقی می اندازند. این شامل لااقل بخشی از گروهای کارمندان دستگاه عظیم و پت و پهن و ناکارآمد اداری و نیز ارتشیان و اعضای دارای دارنده شرایط رای دادن خانواده آنهاست. بیاد بیاوریم که رژیم آخوندی برای بالا بودن میزان شرکت کنندگان در انتخابات سن رای دادن را 15 سال قرار داده بود و این تا دیماه سال 85 برقرار بود و از آن تاریخ به بعد به 18 سال تغییر یافت.

اما با تمام این تمهیدات، شکست خرد کننده اصولگرایان در تهران در انتخابات مجلس در برابر جناح رقیب و برنده شدن تمام و کمال لیستی که از سوی ولایتمداران برچسب «لیست انگلیسی» خورده بود و حذف کسانی مثل حداد عادل و کوثری و یکی دو تن از اوباش ولایتمدار از مجلس و نیز در انتخابات مجلس خبرگان عدم راهیابی کسانی مثل محمد یزدی رئیس مجلس خبرگان و از چهره های شاخص بشدت مرتجع مورد حمایت و اعتماد خامنه ای که خامنه ای بعد از رهبر شدن، موسوی اردبیلی را که در پست ریاست دیوان عالی کشور، رئیس قوه قضائیه بود، کنار گذاشت و او را به ریاست قوه قضائیه گماشت، همان کسی که وقتی بعد از ده سال هاشمی شاهرودی جایگزین او شد گفت:«من ویرانه ای را تحویل گرفتم»، و نیز بسته شدن راه ورود آیت الله تمساح (مصباح یزدی)، از منفورترین چهره های ولایتمدار که بار ها ولی فقیه را نماینده خدا در روی زمین و جانشین پیامبر دانسته و مخالفت با رای و نظر او را مخالفت با خدا و پیامبر دانسته و فتوا دهنده قتل حمید حاجی زاده آموزگار کرمانی شناخته می شود، نمایانگر چیزی جز نفرت مردم از ولایت فقیه نبود. اما در پس هیاهوی پیروزی برای نظام و ادعاهای مربوط به «لبیک» مردم به نظام و خیلی ادعاهای دیگر، حال و هوای واقعی که در جامعه وجود دارد و امکان بروز رسانه ای به آن داده نمی شود، چیز دیگری است که در این مورد، اظهارات علیرضا افتخاری از رنجی که به خاطر عکسی که احمدی نژاد با او گرفته بود، گوشه ای از حقایق را بیان می کند. این مساله را نگارنده چندی پیش در مطلبی یاد آور شده ام*. شدت تضاد جناح موسوم به اصلاح طلب با ولی فقیه، هم در سرکوب کردن میرحسین موسوی و کروبی و هم با محدویتهایی که برای خاتمی وضع کردند نمایان است. اما به هرحال این واقعیت مانع از بهره برداری هر دو جناح از در صد شرکت کنندگان در انتخابات، خصوصا در معادلات مربوط به روابط خارجی نیست. آنها همه وسائل و امکانات را برای حفظ رژیم اسلامی منحوسِ خمینی ساخته را به کار خواهند گرفت، هرکدام به روشی که خود مناسب می دانند. به همین خاطر عدم شرکت در انتخابات و کاهش شدید تعداد رای دهندگان، مشت محکمی بر پوزه ولی فقیه و نشان دادن بی اعتباری و نامشروع بودن این رژیم سرکوبگر آزادی کش و ضربه سنگینی بر کل رژیم آخوندی خواهد بود.   

در مورد ارزیابی از نتیجه انتخابات، نکاتی از سوی بعضی از عناصر این یا آن جناح درسانه های اینترنتی داخل منعکش شده که جالب توجه است. عباس عبدی شکست اصولگرایان در تهران را نتیجه سیاستهای خود آنان دانسته و تشبیه جالبی هم بکار برده است. از جمله عوامل مؤثر در شکست اوصولگرایان که او یاد آوری کرده بود، رهبری جبهه پایداری و «انگلیسی» نامیدن لیست جناح رقیب و نشست و برخاست آنها با «کلاه مخملی ها» بود. در مورد نشست و برخاست با کلاه مخملی ها(که تصاویر آن به طور گسترده در شبکه های اجتماعی منتشر شد)، عبدی گفته است:« . کارهای عجیب و غریبی بود که اصولگرایان در بازه تبلیغات انجام دادند که نمونه بارز آن نشست و برخاست با کلاه مخملی ها بود که به نظر من چنین کاری به معنای پذیرش شکست در درون خود، از قبل از برگزاری انتخابات است. به نظر من هضم یک کله پاچه برای یک کودک دو روزه راحت تر از این است که رئیس فرهنگستان یک کشور [غلامعلی حداد عادل] با کلاه مخملی ها همایش برگزار کند؛ چراکه این اقدام اصلا قابل درک نیست و نشان دهنده این است که اصولگرایان قبل از روز انتخابات نتیجه را باخته بودند».

یک حزب اللهی سرشناس که هفت – هشت سال در تلویویزیون مجری برنامه هایی بوده است و در زمان احمدی نژاد سمتهای دولتی داشته**، در ارزیابی تا حدی واقع گرایانه  از دلیل شکست اصولگرایان در تهران، در مطلبی با عنوان «اصولگرایان در تهران از چه چیز شکست خوردند» در رجا نیوز نوشت:«اصولگرایان در تهران شکست خوردند؛ به طور مطلق. ولی این شکست بیش از آنکه سیاسی باشد فرهنگی و تمدنی است. تهران شهری است با انبوهی از جمعیت متعلق به طبقه متوسط جدید شهری، پیچیده در سبک زندگی شبه مدرن با مطالبات شبه روشنفکرانه. چه بر مبنای مفهوم "طبقه و قشر" تحلیل کنیم و چه مبتنی بر مفهوم "سبک زندگی"، آنچه روشن است اینکه رای بخشی از مردم تهران عموماً قداست زدایی شده و عرفی و حامل ارزش های غربگرایانه است». حاج وحید یامین پور نویسنده این ارزیابی که یک حزب اللهی متولد 1359 و درس جرم شناسی خوانده است، با واقع بینی یاد آور شده است که:«برخی ممکن است برای این رخداد زمینه و اسناد امنیتی پیدا کنند. مثلا به نقش شبکه های اجتماعی، تلگرام یا ماهواره ها بپردازند. ولی این مساله اصل ماجرا را تغییر نمی دهد. بر فرض اینکه پیام های ساخته و پرداخته شده ای از خارج از کشور به داخل ارسال شده باشد، چرا گوش این جماعت شنوای این حرف هست ولی شنوای انبوهی از پیامهای رسمی درون نظام که از رسانه ها منتشر می شود، نیست؟!». اما نکته ای که اینجا نباید از نظر دور بماند این است که اولا این واقع بینی ناشی از ضربه شکست سنگین«اصولگریان» - که روزنامه قانون آن را نه فقط یک شکست بلکه «ورشکستگی» اصولگرایان ارزیابی کرده است-، در این حزب اللهی سبب آگاهی و ضرورت باز نگری در رویکرد ابلهانه و اقتدارگریانه و  تمامیت خواهانه نسبت به رفتار اجتماعی و سلیقه و زندگی مردم و دست برداشتن از خود مقدس بینی نشده است و او از موضع یک متعصب از «قداست زدایی شدن آرا مردم تهران» و «غربگرا شدن» آنان حرف می زند و اصلا توجهی به فشار و سرکوبی که در این سالهای به درازی نزدیک به چهل سال(بیشتر از عمر او) به مردم روا شده تا «قداست» ها حفظ شود و به سرکوبی که زنان و دختران ایران با شعار «یا روسر یا توسری» تحمّل کردند و به خاطر عقب رفتن روسری شان حزب اللهی ها روسری را با فرو کردن پونز روی پیشانی آنها تثبیت می کردند و کروات مردها را در خیابان قیچی کردند و انواع حرامزادگی هایی که مرتکب شدند و نباید می شدند، نکرده است.

 ثانیا مساله دیگر این که این حاج آقا دکتر جرم شناس و استاد دانشگاه «امام صادق علیه السلام»، توجه ندارد که آنچه در این انتخابات اتفاق افتاد، تنها نمایان شدن جریان مداومی است که از زمان قدرت گرفتن خمینی و ملاخورشدن انقلاب ضد سلطنتی و عدالتخواهانه و دموکراسی خواهانه مردم ایران توسط خمینی که به رغم سرکوبگری های بی رحمانه وخونین و بگیر و ببند و راه انداختن گله سگهای موتوسوار و پیاده حزب اللهی برای یورش به معترضان و ایجاد فضای رعب همراه بوده است، وجود داشته و کوبیدن سرها و دریدن سینه ها، برای مانع از ظهور آن شدن، نتیجه ای نداده است. این «غربگرا و عرفی» شدن یا به معنی درست ایستادگی در برابر چهار چوبهای تحمیلی «شرعی» و ارتجاعی رژیم همیشه وجود داشته است، به همان اندازه که زنان با حجاب و چادری اکثر شهرهای ایران چادر نماز یا چادر گلدار به سر می کردند نه چادر مشکی. چادر مشکی برای مجلس عزا و سرقبر بود. سالها ممنوع کردن دستگاه ویدئو و مقرارت مسخره و غیر عملی در مورد کرایه ویدئو برای ویدئوکلوب ها به جایی نرسید(این که موقع باز گرداندن نوار ویدئو باید مسئول ویدئوکلوب آن را روی سرعت زیاد در حضور مشتری باز بینی می کرد تا مطمئن شود روی آن چیز یگری ضط نشده چون مردم این کار را برای مبارزه با سانسور و مسخره کردن رژیم انجام می دادند مثلا کنسرت های لس آنجلسی روی آن ضبط می کردند). تا این که ماهوراه هم از رسید و حدود شاید بیست سال است که جنگ با مردم سر استفاده از آنتن های بشقابی جریان دارد و این تلاش مسخره که البته تنها نماد و سمبلی از انزجار مردم از رژیم آخوندی و شکاف «تمدنی و فرهنگی» آنها با روضه خوانهاست، با شکست رژیم رو به رو شده اما مقامات مردم ستیز و ضد ایرانی رژیم آخوندی مایلند که سر خود زیر برف کنند و عربده های ارعاب با ادعاهای مسلمانی بکشند. مشکل«تمدنی – فرهنگی» مردم ایران با رژیم روضه خوانها، بر خلاف تلاش این حاج آقا به منحصر کردن آن به تهران، در جاهای دیگر این سر زمین به شکل های دیگری بارها بروز کرده است. یکی از مسائل«فرهنگی – تمدنی» که رژیم همچنان در حل آن به نفع معیارهای شرعی درمانده است مساله موسیقی است. گله سگهای حزب اللهی هرچند وقت یکبار در این شهر و آن شهر با یورش به محل برگزاری کنسرت ها مانع از برگزاری آن می شوند. امروز نوازندگان دوره گرد چه به شکل تنها و چه بشکل گروهی، چه جوانان(دختر و پسر) بعضا با تحصیلات دانشگاهی و چه کودکان خیابانی و کودکان کار در پیاده روهای تهران برای دریافت سکه ای از عابران ساز می نوازند، اما این حاج دکتر استاد جرم شناس،  شاید نداند که مشکل فرهنگی مردم با این رژیم گند گرفته در زمینه داشتن و حمل آلات موسیقی تا آنجا بود و اصلا بکار بردن کلمه موسیقی برای کلاسهای موسیقی ممنوع بود و آکهی این کلاسها با عنوان کلاس «هنرهای صوتی» درج می شد. البته من یادم نیست که اجازه همین کار از چه وقت داده شد.خرید و فروش وسائل موسیقی هم که حرام اعلام شده بود. حاج آقا شاید می داند و به روی خود نمی آورد و شاید هم نمی داند که زمانی که ایشان کلاس اول دبستان بود(سال 66) هنرمندان موسیقی حتی برای حمل ساز و وسیله موسیقی باید جواز می گرفتند! خیلی مسخره است ولی اینطور بود. روزنامه ابرار 14 بهمن 66 گفتگویی داشت با سرپرست گروه موسیقی آذربایجان شرقی، شرکت کننده در جشنواره سرود و آهنگهای انقلابی. او درباره مشکلات این گروه نداشتن «مجوز حمل ساز» را مشکل اساسی دانسته بوده و یاد آور شده بود که تنها با مجوز مرکز سرود و آهنگهای انقلابی و تنها دو ماه در سال می توانیم تمرین داشته باشیم. اینها گروههای مردمی بودند و هیچ کمک مالی هم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به آنها نمی کرد. روزنامه ابرار در شماره 15 بهمن66 نیز با گروه موسیقی محلی خرّم آباد و ترکمن گفتگو کرده بود. سرپرست گروه محلی خرّم آباد که وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود مشکلات گروه را چنین شرح داده بود:«در خصوص داشتن ساز در شهرستان خرّم آباد هیچگونه تضمین نداریم...چند سال پیش آرشه را از ما گرفتند و جارو به دست ما دادند، اما خوشبختانه با توجهات خاص مسئولین... این افتخار را پیدا کردیم که به کار موسیقی ادامه دهیم». سرپرست مسیقی محلی ترکمن در مورد مشکلات گفته بود:« مشکلات اساسی این گروه نداشتن هیچگونه محل تمرین و نداشتن مجوز ساز و جلوگیری مسئولین انتظامی از داشتن ساز، حتی درمحل سکونت می باشد». از آذربایجان شرقی تا خرم آباد و از آنجا تا ترکمن صحرا، اینها در سال 66 غرب گرا و شبه روشنفکر بودند که این مشکلات را با رژیم داشتند؟ یا این رژیم که از افکار گند و کثافت آخوند پلیدی به اسم روح الله الموسوی الخمینی زاییده و ساخته شده و با کشتار و سرکوب به مردم ایران تحمیل شده است، بشدت ارتجاعی و بیگانه با فرهنگ و زندگی مردم این سرزمین است؟. مگر چند سال پیش آخوند مشکینی رئیس وقت خبرگان نبود که در تقبیح نوروز و ماههای شمسی و «فضیلت» ماههای قمری بر شمشی به چرند گویی پرداخت؟  

سرفرود آوردن «اسلام» در برابر شکوه ایران

خامنه ای روز 7 اسفند بعد از انداخت رای خود در صندوق با تاکید بر اهمیت انتخابات یاد آور شد که:« همانطور که قبلا گفته‌ایم همه مردم ایران، هر کس که ایران را و جمهوری اسلامی را و شکوه، عزت و عظمت ملی را دوست دارد، در انتخابات شرکت کند». خبرگزاری بسیجی فارس در خبر رای دادن خامنه ای و سخنان او، این تیتر را زد:« هرکسی که عزت، عظمت و شکوه ایران را دوست دارد در انتخابات شرکت نماید». خامنه ای روز 5 اسفند در دیدار با گروهی از مردم نجف آباد، ضمن تاکید زیاد به لزوم هشیاری مردم و مسئولان « در قبال ترفند دشمن برای ایجاد دو قطبی های دروغین و القایی در فضای انتخاباتی» گفت: «همه کسانی که به عزت ایران اسلامی علاقه‌ مندند باید در انتخابات روز جمعه شرکت کنند و دنیا در روز هفتم اسفند خواهد دید که مردم ایران، چگونه مشتاقانه در پای صندوق های رأی حاضر خواهند شد.» او حضور گسترده مردم در انتخابات را« موجب هیبت و عظمت مجدد انقلاب اسلامی در جهان» دانست. خلاصه چیزی که در آن سخنرانی نبود «شکوه ایران» بود اگر چه از «عزّت و اقتدار ملّی»، هم در آن سخنرانی و هم در این یکی دم زده است. این بی پدر مادر ها و اماشان که با هرچه که رنگ بو و نشانی از «ملی» بودن یعنی متعلق به مردم این سرزمین که تاریخی نزدیک به دو برابر قدمت پیدایش اسلام در شبه جزیره عربستان دارد، نفرت ورزیدند، هرجا که نیاز به سیاهی لشکر و نمایش حمایت مردم را دارند، یکباره ادعای ایرانی بودن می کنند و به آنچه می تواند به علائق ملی ایرانیان تعلق داشته باشد می آویزند. این حرامزاده های ایرانی ستیز، تا آنجا که می توانستند هرچه را که صفت ملی به همراه داشت، از آن صفت محروم و به آن مّهر«اسلامی» زدند که مفهومی جز در انحصار آخودندهای پلید بودند، نداشت و ندارد. سازمان رادیو تلویزیون ملی ایران، شد صدا و سیمای جمهوری اسلامی، و دستگاهی شد برای پخش سخنرانی ها و موعظه های مهمل آخوندهای ریز و درشت و پخش مراسم عزاداری های مکرر برای این امام و آن مقدس، تا آنجا که مردم نفرت خود را به برنامه های آن با «پشم شیشه» نامیدن تلویزیون بیان کردند. تلویزیونی که در آن پخش ترانه خوانی زنان به کلی ممنوع شده بود و خوانندگان محبوب مردم به آن راه نداشتند و نشان دادن ساز و آلات موسیقی هم در آن ممنوع بود و تا آنجا که چندی پیش در مطلبی دیدم هنوز هم هست! اسم هواپیمایی ملی ایران شد هواپیمایی جمهوری اسلامی. این بی پدر مادر ها در زمان جنگ وقتی دست به یکی از آن جمله هایی میزدند که طراحانش کسانی چون پاسدار پر مدعای بیشعور محسن رضایی بود و هزاران کشته به جا می گذشت سرود «ای ایران ای مرز پرگهر» را پخش می کردند تا احساسات میهنی مردم ایران را برانگیزند و تلاش می کردند وانمود کنند که جنگشان برای ایران « این مرز پرگهر» است و نه برای شعار های ابلهانه و فاجعه آفرینی که از افکار سیاه و خود محوربینانه خمینی پلید زاییده شده بود، «رفع فتنه از عالم» و «فتح قدس از راه کربلا» و «جنگ اسلام با کفر» و...

 نیروی نگهدارنده و ستون فقرات این رژیم ایرانی ستیز آزادی کش «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» است که همانطور که از اسمش پیداست، هیچ پیوندی با ایران و ایرانی ندارد. شعاری هم که در آرم اش دارد نه به زبان مردم ایران است و نه هیچ ارتباطی به ایران و ایرانی دارد:« وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ».آن ماجرای دستور دادن به برداشتن تندیس آریو برزن در یاسوج توسط یکی از همین پاسداران را که البته او در نادانی و بیشعوری جزو «رتبه اول»ها در سپاه است بیاد داریم. برداشتن تندیس آرش کمانگیر در ساری از کارهای همین بی پدر مادرهایی است که  وقت انتخابات برای کشاندن مردم به پای صندوقهای رای، سنگ «شُکوه ایران» را به سینه می زنند. بنابر اخباری که در مورد برداشتن تندیس آرش کمانگیر منتشر شد این اقدام به دستور دادستان ساری که آخوندی است صورت گرفته بود و استدلال او این بود که میدانی که اسم آن میدان امام خمینی است، جای مجسمه آرش نیست.

امام پلید اینان چنان نسبت به چهره سیاسی محبوب و ملی ایران دکتر مصدق نفرت داشت که بعد از مراسم پرشکوه بزرگداشتی که به مناسبت یکصدمین سالگرد زاد روز او در 30 اردیبهشت 58(کمتر از سه ماه بعد از اجتماع عظیم مردم در 14 اسفند 57 در احمد احمد آباد به مناسبت سالگرد در گذشت او) برگزار شد و سخنرانان از تجلیل از او و تاکید بر حقوق و آزادی های مردم سخن گفتند، خمینی چهار روز بعد در یکی از سخنرانی ها در برابر جمعی که به دیدار او برده بودند، در جملاتی توهین آمیزی هم مصدق را(بدون ذکر نام) و هم گروههای سیاسی را که آن میتینگ را برگزار کرده بودند مورد حمله قرار داد. خمینی پلید گفت:«اينها مي خواهند سرپوش بگذارند روي مقاصد خودشان آن مقاصدي كه برخلاف مسير ما است به اسم يك نفري كه ملي است. مسیر ما مسیر نفت نیست. این اشتباه است. ما اسلام را می خواهیم. اسلام که آمد نفت هم مال خودمان می شود. مقصد ما اسلام است مقصد ما نفت نیست. اگر یکنفر نفت را ملی کرده است اسلام را کنار بگذارند برای او سینه بزنند.[...] جمع آوری قشرها را در هم و برهم و راه انداختن [ آنها] به هر بهانه ای، برای هر استخوانی میتینگ راه انداختن و [به ] دنبال آن با اسلام مخالفت کردن قابل تحمل نیست»(کیهان 5 خرداد 1358).

به هر حال همچنان که اوضاع کنونی گواه است تردیدی نیست که آخوندهای مرتجع و عقب مانده، قادر به منهدم کردن هویت ایرانی و جایگزین کردن آن با آن معجون متعفنی که خمینی از «مدغم» کردن اسلام و آخوند ساخت نیستند و نخواهند بود. همچنان که یقین است که دست توانای مردم ایران «سیفون تاریخ» را برای  «سلطنت و ولایت فقیه» هم خواهد کشید و جمهوری و آزادی را در این «کهن بوم و بر» بنا خواهد کرد.

--------------------------------------------------------- 

* http://iradj-shokri.blogspot.fr/2016/01/normal-0-false-false-false-en-us-x-none_30.html

**پست ها و مسئولیتی هایی که وحید یامین پور داشته اینها بوده اند« سال ۸۵ که دبیر کمیسیون فرهنگی – اجتماعی مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری و سال ۸۶ و ۸۷ معاون پژوهشی دانشکده خبر در همین سال عضو شورای پژوهشی موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی و سال ۸۸ مدیر کل مطالعات اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور». گویا در حال حاضر او عضو هیات علمی گروه علوم اجتماعی دانشگاه آزاد تهران شرق، مدرس دانشگاه امام صادق علیه السلام، مدرس دانشگاه هنر و مشاور مدیر شبکه سه سیمای جمهوری اسلامی است. او همچنین از دست اندرکاران نشریه 9 دی است که از زمان رئیس جمهور شدن روحانی به خاطر مطالب توهین آمیز یا افترا، مورد اعتراض و توقیف قرار گرفته است. برای دانستن غلظت مسلمانی و حزب اللهی بودن این «حاج اقا»ی جوان(متولد 1359) مدرس دانشگاه امام صادق علیه السلام! شاید همین بس باشد که بنابر اطلاعات موجود در اینترنت؛ او در گوگل پلاس خود یک روزنامه نگار زن مقیم خارج کشور را به خاطر  انتشار مطالبی مثل «آزادی های یواشکی»، «روسپی» نامیده است.در این مورد شکایتی علیه او طرح شده ولی ترتیب اثری به آن داده نشده است. او از ماجرای برجام هم خیلی سرخورده شده بود. به غیر از این من چند سال پیش ویدئو یکی از برنامه های تلویزیونی را که او مصاحبه یی داشت با شمخانی دیدم که تلاش زیادی کرد که شمخانی ناچار شود که بنی صدر را به خیانت به کشور به نفع عراق متهم کند و او را خائن به کشور معرفی کند، اما شمخانی این اتهامی را که او مایل بود از زبان شمخانی بشنود رد کرد. چه می شود کرد اینها تماما تولیدات مکتب خمینی و «گلهای» روییده در نم و گرمای زیر عبای خمینی هستند که تهمت زدن به مراجع تقلیدی را که از نظر او ضربه میزدند به اسلام واجب می دانست.

http://iradj-shokri.blogspot.fr/2016/01/blog-post_12.html

۱۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۲ مارس ۲۰۱۶

http://iradj-shokri.blogspot.fr/

 

 

منبع:پژواک ایران

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   نسخه‌ی چاپی  

ایرج شكری

فهرست مطالب ایرج شكری در سایت پژواک ایران 

*سرازیر شدن خشم سپاه و رهبر به سوی روحانی، آینده نا روشن او و سایه جنگ
*حقه بازی آخوند موسوی خوئینیها و وصل کردن خامنه ای به «عالم غیب»‏
*انتخاباتی با بازندگان بزرگ و تصاویر ماندگار یک دیدار و سالهای سربی برای روحانی
*دیدار پُر برکت امیر تتلو با رئیسی
*طلبکاری در دو پیام پاسدار باقری «رئیس ستاد کل نیروهای مسلح»، و تودهنی به آن در رویدادها
*استفاده از سینما توسط فرومایگان برای توجیه جنایات رژیم در دهه ۶۰
*‏«گلاب زدن» گردانندگان رژیم به یاد و نام خمینی
*تعیین تکلیف برای همه مسئولان نظام از سوی پاسدار جعفری فرمانده کل سپاه، رزمایش کودتا
*وقتی مردی به زنش، بگوید «دوستت دارم» چه اشکالی دارد؟
*اسکار فرهادی، جلوه یی از مفهوم «ایرانیان» برای جهانیان و تلاش مذبوحانه محافل و ‏مقامات رژیم برای مصادره «اسلامی» آن
*اولین مصاجبه خمینی با خیرنگاران ایرانی در پاریس آیینه تکبّر و استبداد و افکار ارتجاعی او
* پاسخ فرمانده نیروی دریایی در مورد جابجایی ناگهانی جانشین خود و ابهامی که باقی می ماند
*هاشمی رفسنجانی، له شده زیر توهین و تحقیر، اندوهگین و اشگ ریز، دق مرگ شد
*مقاله یی که سبب رهبر شدن خمینی شد
*خواندن ترانه «جان جهان» شجریان توسط دانش آموزان دبستان دخترانه یی در مشهد
*شهروندان قبرخواب، انتقاد کارگردان سینما، اشک تمساح روضه خوان زرنگ
*رژیم در حال غرق شدن در گند خودش، پاسدار صفوی غرق در هپروت تشکیل دولت جهانی اسلام ‏به مرکزیت رژیم
*شاه مرغوب،بهترین دیکتاتور و عطر و گلابش و مفهوم تجمع پاسارگاد ‏
*زوزه های آیت الله علم الهدی علیه زنان ۳۰ سال بعد از عربده رفسنجانی
*پرت و پلاها و روده درازیهای قاسم سلیمانی و دیگران در سالگرد جنگ و گذشتن از کنار مصائب مردم
*مساله حجاب در قرآن و علت پیدایش آن و حجاب اجباری مجاهدین برای آتنا فرقدانی
*بابت «اطلاع رسانی»، از وزارت دفاع روسیه «کمال تشکر را داریم»‏
*28 مرداد و بعد از آن و آینده ای که در راه است
*واکنش ارتش به اهانت حسن عباسی، اهانت اوباش انصارحزب الله به هنرمندان، «فضل» جوادی عاملی و حکایتی از عبید زاکانی
*عباس کیارستمی سینماگری که با رژیم «غیرخودی» و با مردم «خودی» بود و جهانی شد
*دست باز نیروی انتظامی رژیم در رفتار خشونت آمیز و شلیک و کشتن
*شگفتی آفرینی پاسدار سلیمانی با صدور بیانیه تهدید آمیز علیه بحرین، جلوه دیگری از خر تو خربودن اوضاع رژیم
*بلاهت آریامهری خامنه ای در تشدید سرکوب و اختناق برای حفظ رژیم
*برکناری پدر ترانه علیدوستی از سرمربیگری فوتبال نوجوانان
*حاشیه های ایرانی شصت و نهمین فستیوال کن
*بازهم اعترافی در مورد گریز مردم از دین و مسجد دولتی
* سالگرد فاجعه ۱۹ فروردین ۹۰ و شیپورچی های رهبری مجاهدین
*سپاه پاسداران آفریننده مصیبت وعامل جنایت علیه مردم است و نه سپر بلای آنها
*تعظیم «اسلام» در برابر شکوه ایران و ضربه و تلخی های انتخابات برای ولایتمداران
*شرکت در انتخابات، تایید رژیم ولایت فقیه و دادن اعتبار به آن برای سرکوبگری است
*آثار اداره «خرتوخری» امور در نیروی زمینی ارتش و افشا شدن یک دروغ دیگر پاسدار فدوی
*صراحت و جرأت یا ترس و خیانت رئیس جمهور حقوقدان
*نفرت مردم نسبت به نظام ولایت فقیه، در رنجهای علیرضا افتخاری
*یک آفرین به پاسدار فدوی برای «بزرگواری انسان دوستانه» نسبت به آمریکا و یک «صدا تو ببر » بیشرم، بخاطر ادعای رئوف بودن
*رویداد بازداشت تفگنداران، دو قایق نیروی دریایی آمریکا وخالی بندی، پنهانکاری و خودبزرگ بینی های ابلهانه فرماندهان سپاه
*سخنان خمینی در مورد واجب بودن تهمت زدن به علما و فقهایی که «لطمه می زنند به اسلام» و دادن حکم برداشتن عمامه آنان به جوانان
*استریپ تیز فرمانده قرارگاه پدافند هویی خاتم الانبیاء
* تنش شدید در روابط رژیم با عربستان سعودی در پی اعدام شیخ باقرالنمر
*پرت و پلاها های پر حرارت عقیدتی فرمانده متحجر سپاه
* اظهارات بی اجازه محسن رضایی و دریافت تو دهنی از ولایتی
*کاری درست در برابر رژیم ضد ایرانی و آخوندیسم و ماتم پرستی، اما با شعاری نا مناسب
*پیشنهاد فیکسیونی به رئیس جمهور آمریکا، برای آرام کردن تند روها
*چرندیاتی از «فرهنگ عاشورایی» و تراکم حیرت انگیز نادانی در راویان
*پاسدار جعفری و ادعاهای بی ربط اش و تلاش برای محو آثار خالی بندی و غلط زیادی
*عجله رژیم در اعلام مرگ سفیر سابق، انتقاد برادر سفیرسابق، حساسیتها به مساله ربوده شدن او
*حادثه ناگوار حج، فرصت طلبی رژیم برای معجزه سازی توسط «شهید» و نکته ها
*حرفهای خامنه ای در جمع فرماندهان سپاه، «نقشه راه» برای همه
*سوالی که مسلمانان باید از خود بکنند: آیا چنین خدایی را می شود دوست داشت؟
*بازی تازه خامنه ای و خوابی که سپاه پاسداران برای فردای مردم دیده: ایست بازرسی
*شخصیت حقوقی پایدار دولتها و پیگیری حقوقی جنایت 10 شهریور 92
*تایید برجام توسط خامنه ای، برد و پیروزی برای دولتیان، عزا برای نعّاران حفظ خط قرمز رهبر
*عبور از گذرگاه خونین اجتناب ناپذیر است، چون فرماندهان جنایتکار سپاه قدرت مطلق می خواهند
*کباده کشی ظریف، نسیه خوری روحانی، ماتم شریعتمداری، روزگار تلخ و سیاه ولی فقیه سیدعلی
*جنازه های با طراوت و نشاط و بادوام
*همدستی رئیس مجلس با دولت برای کنار گذاشتن مجلس از بحث بر سر توافق تسلیم در مساله اتمی
*ستایشگر سپاه قدس، حالا با ستایش از خامنه ای ، تلاش می کند آبروی رفته را به او باز گرداند.
*وضع مبهم پاسدارای که دستور برداشتن مجسمه آریوبرزن را داده بود
*ریخت و پاشهای اسلام گسترانه رژیم و تودهنی مردم به رژیم با شکستن هنجارهای تحمیلی
*چگونگی برقراری دوباره تحریم ها، به شرحی که سوزان رایس داده است.
*قلّاده بر گردن رژیم درنده خو، بر مردم ایران مبارک باد
*کاسبی و بهره برداری خامنه ای از جنازه گردانی
*مکتب فاجعه آفرین خود محوربینی لبریز از بلاهت فرماندهان سپاه و دست اندر کاران رژیم و ضربه ای که در راه است
*تصادفی طاغوتی، در رژیم لاهوتی
*ایسنا آیت الله صافی را بالا برد، اما خامنه ای در سفر به قم به او اعتنا نکرد
*آیا آمریکا همان بازی را با رژیم می خواهد بکند که با مجاهدین کرد؟
*پوزه بند رهبر برای منتقدان و پذیرش افسار خوردن نظام
* آنجا که اسلام و مسلمانی سعدی، انسانیت او را می بلعد
*درنده خویی مذهبی در افغانستان و اقدام چشمگیر زنان علیه آن
*اندوه ناشی از فقر و فشار اقتصادی کم نیست، عزاداری در نوروز را هم تحمیل می کنند.
*پاسداران زیاده طلب و بی اعتنایی به رهبر و سلسله مراتب
*مطهری مورد یورش قرار گرفت، اما گند به سر روی نیروی انتظامی منفعل، زده شد
*ضربه خرس طلایی به خرناس کشهای نظام ولایی و حرفهایی از جعفر پناهی
*از سکه افتادن سرداران اسلام و ارزش شهادت در رژیم خر تو خری
*روح روح الله خمینی در کشتار پاریس ظاهر شد
*تلاش فرمانده سپاه برای «جاخالی دادن» در برابر کنایه روحانی
*عکس طناز طباطبایی به اشتباه به جای عکس ریحانه حباری در لحظات قبل از اعدام معرفی می شود
*ایراندختی که از یاد نخواهد رفت
*اولین عملیات جنگی گرانترین هواپیمای جت جنگی علیه اسلامگرایان
*بیانیه سالگرد تاسیس شورا و نکاتی مربوط به رجزخوانی های مسعود رجوی و پیامدهای آن
*فاجعه بار بودن آموزش موسیقی در مهد کودکها از نظر مدیر حوزه های علمیه
*ادعای پوچ وزارت اطلاعات در مورد رهایی قهرمان شمشیربازی
*فرصت طلبی رژیم منحوس برای مصادره مراسم تشییع جنازه شاعری بزرگ
*جنایات بدون مکافات، غزه پیش آدم سوزی ژاپن چیزی نیست
*خودنمایی های روز قدسی سرداران سپاه و آیینه خر تو خری رژیم
*سقوط و فساد سیاسی رهبری مجاهدین در آیینه تحریف اخبار سوریه
*یادداشتی در مورد علت حمله وزارت خارجه فرانسه به مجاهدین
*خنجر و خیانت و چند نکته برای یاد آوری در سخنرانی مهرتابان
* مسعود رجوی، حمایت از داعش در عراق، رقت انگیز، و در «آخر» خط
*یک رویداد فرهنگی – هنری برای لرزندان استخوانهای خمینی درگور
*شکست رژیم در جذب فرهنگی مردم و در جایگزین کردن اسلام به جای ایران
*پاسخ های کوبنده کیومرث پور احمد در مورد عربده کشیهایی که علیه لیلا حاتمی راه افتاد
*شرمندگی لیلا حاتمی از عربده مسلمانان شرور ، لیلا عذر خواهی نکرده
*تکذیب ادعایی در چرند بافی شلغمکارانه
*بی تدبیری دولت تدبیر و تدبیر ظریف یک پاسدار
*گزارشی تلویزیونی در مورد «ازدواج موقت» در ایران
*مستندی در مورد چگونگی کشتار کمونیستها در اندونزی
*خودت فکر کن کی و کجا روحت را به شیطان فروختی
*بحران روحی مسعود رجوی و برخورد مناسب با آن
*پیت سیگر ترانه خوان عدالت و آزادی و محبت، درگذشت
*ممنوعیت برگزاری جلسه کانون نویسندگان، ننگ و خفت برای آخوند روحانی
*بعد از نزدیک سی سال دهنکجی و قلدرمنشی دیدن، تودهنی زدن حق است
*چماق و چاقو و اوباش گری حل کننده مشکل منتطق ضعیف مریدان خمینی
*حاصل مکتب رجوی، فضولات انباشته بر ذهن و جاری برزبان مریدان
*نپذیرفتن اشتباه و عزم راسخ مسعود رجوی در به کشتن دادن مجاهدین تا آخرین نفر
*پاسخی به اوباش «ترانه خوان گروه هنری ارتش آزادیبخش و سیمای آزادی» مسعود و مریم رجوی
*تبریک به عمه «رئیس جمهور برگزیده مقاومت» و به عمه «رهبر مقاومت»
*... ترانه ای بر روی حکایتی از دفتر پنجم مثنوی – شهید راه
*اهانت محمد علی شیخی به مرضیه در جلسه یی با حضور مهدی ابریشمچی
*نکته یی برای یاد آوری –2
*سالگرد در گذشت مرضیه، و آنچه باید گفته می شد و نشد
*نکته یی برای یاد آوری
*واقعیت گریزی و خودمحور بینی رهبری، زمینه ساز کشتار مجاهدین در اشرف
*آیا زمان افسار زدن به سپاه پاسداران فرا رسیده است؟
*خدا در کنار جلّادان در اشرف و شادی و شعف از پاسداران از شقاوت
*شباهت ها با روش آمریکایی و اصولگرایان رژیم، در کار رهبری مجاهدین و ضرورت انتقاد از خود
*تغییر رویکرد به مفتریان بعد از بیانیه تفصیلی
*یادداشتی بر انتقاد اسماعیل وفا یغمایی
*تاریخسازی مسخره
*آیا فروغ جاویدان با تاکتیک دیگری می توانست پیروز شود؟
*کالبد شکافی یک فاجعه: بهای سنگینی که مجاهدین برای خواست رهبری می پردازند
*بحث تلخ دیگر، در مورد بیاینه تفصیلی شورا
*نقش رژیم و تعصب مذهبی – ناموسی، در جنایات فجیع علیه زنان
*سپاه خامنه ای را «آیت الله عظمی» کرد و جای «شاهنشاه آریامهر» نشاند
*تایید و بهره برداری بیانیه تفصیلی شورا، از مقاله توطئه گرانه مهدی سامع
*بیانیه تفصیلی «شورای ملی مقاومت» و تحریفات مربوط به اخراج خودسرانه من
*اگر آدم حرفی زد و بعد حاشا کرد چه معنی می دهد
*روحانی حلقه اتصال در بالا و با کلیدی برای گشودن دری در بن بست
*بیانیه تفصیلی شورا، و یاد آوری «علی الحساب» من
*دلیل نامربوط بودن ارتباط حمله موشکی به لیبرتی با استعفای روحانی وقصیم، در سخنان مریم رجوی
*نکاتی برای یاد آوری و توجه در پیام اخیر آقای رجوی و آن بمب ساعتی
*اولین نتیجه گیری ها از پایان یافتن نمایش انتخاباتی و پیام ها
*یک تقلب برای منحرف کردن افکار عمومی از یک اقدام بیشرمانه شورا
*موقعیت جدید کاندیداها و تغییر درصد احتمال پیروزی آنها
*آلت دست رهبری مجاهدین و شریک پرونده سازی های بیشرمانه برای ترورشخصیت توسط آنها نشوید
*نکات مهم در استعفا نامه دو عضو با سابقه شورا
*از کجا به اینجا رسیدیم
*ضرورت همبستگی و اعتراض در برابر قلدرمنشی و نسق گیری رهبری مجاهدین
*با رد صلاحیت رفسنجانی، به احتمال زیاد،چماقدار سابقه دار رئیس جمهور آینده است
*اعتراف ریشهری به مسخره بودن آخوندها در نظرمردم در ایرانِ قبل از انقلاب
*اعتراف قالیباف به چماقداری از زمان «دارو دسته شهید بهشتی»
*انتقادهایی از حضرت «سر»:ارزیابیهایی غلط،خشم و توّهم و حرفهای بی پشتوانه
*مجاهدین در تله، اشک تمساح ریختن آمریکائیها و جان کری
*تکبرّ بلاهت آور و بلاهت ویرانگر
*اضطرار احمد توکلی و قدرت اجتماعی اقشار ضد مقام رهبری
*افزایش دین گریزی و بی خاصیتی هزینه های کلان نماز خوان پروری
*ادعای بی ربط لابی کردن برای اسکار، دریافت تودهنی سنگین
* تکثیر روح و منش مادر طریق الاسلام
*ادعاهای نامربوط فرمانده سپاه در مورد جنگ ایران و عراق پاسداران
* روی دیگر سکه قلنبه گوئیهای ابلهانه پاسدار سلامی و هلهله ها و عربده های 9 دی
*مسئولیت فراموش شده در مصاحبه بنی صدر
*اشکهای عزاداری محرّم، حیات بخش انگلها
*ادعایی بی ربط در سالگرد مرگ «تام جی اندرسون»
*افتخارات گندیده در رژیم گندیده
*زهر فرار حزب اللهی به اسرائیل و حرام شدن شیرینی پهباد پرانی
*روزهای تلخ و سیاه رفسنجانی، مرد قدرتمند دسته اشرار
* بحثهایی«علمی» که اپوزیسیون توجهی به آنها و اثرات آن در جامعه نمی کند
*پایان اجلاس غیر متعهدها، حاشیه ها و مشکل بقای رژیم
*هدیه مدال المپیک به مادر برای حفظ آن از مصادره شدن
*اعتراف آخوند علی اکبر محتشمی به انزجار مردم از روحانیت
*اگر وزیر اطلاعات دروغ نگفته باشد، از این خوشتر نباشد
*عربده و ارعاب ناتوان از مهار جامعه پویای ایران
*آن خشم و خروش به خاطر دست دان عادی و این ماستمالی کردن «دستمالی» زیرآبی
*مقدس های تاریک اندیش و خود محوربینان، بیگانه با مردم
*احترام بی مورد به «مقام امنیتی» و بی تقاوتی به یک بی شرم
*دیپلماسی گوساله ها و مصادره پیشاپیش اسکار توسط وزارت ارشاد
* نمایش خشم و عصیان، با نشان دادن پستان عریان
*خشم و درماندگی مالکی، علت محاسبه تعویق ضرب الاجل بستن اشرف از نوامبر
* تعویق تاریخ تعطیل کردن کمپ اشرف،آغازی برای حل مسالمت آمیز مساله
*مشت محکم روزگار بر پوزه پاسدار توّاب ساز
* آمادگی به کشتن دادن میلیونها نفر ویژگی دین و مذهب پاسدار سلیمانی
*جنازه یی در راه سفارت آمریکا در امارات متحده عربی
*نقدی بر مقاله «میرحسین موسوی نخست وزیر آینده؟»
*تمجید از نیروی قدس سپاه، تحریف حقیقت و خدمت به رژیم
*کشف طرح تروریستی رژیم در آمریکا، « امداد غیبی» برای مجاهدین
*پناهجو شدن اشرفیها خبری خوب اما با کاستی ها و ابهامات
*بازی چرخ بشکندش بیضه در کلاه
*اختلاف در ارزیاببها و رشد افقی شجره طیبه
*شهیدان 19 فروردین اشرف دفن شدند، سوالها و حرفهایی که می ماند
*درگذشت مجاهدی سخت کوش و صمیمی و تصویری از آینده
*غوغا و دروغ و بیشرمی منفور
*با یک تیر چند نشان زدن خاتمی در تقدیر از آمنه بهرامی
*سخنان دبیرکل سازمان ملل روزنهً امیدی بر حل مساله اشرف
*در ضرورت توضیح واضحات
* چالشها و نمایشها در بستر شمارش معکوس برای تعیین تکلیف قطعی اشرف
* نگاهی به فیلم جدایی نادر از سیمین
*رژیم در سالگرد مرگ خمینی
*اعتراف ناخواسته دکتر قصیم در تلویزیون بی بی سی
*اعتراض من به قلدرمنشی بود
*شانتاژ، برچسب زدن، پرونده سازی، ارعاب و گرایش حذف منتقدان، یعنی همین
*کدام آرمان، کدام آرمان گرایی؟
*بیا بیا گفتن روش امام حسین نبود
*خواست انتقال از عراق باید در صدر خواستهای خانم رجوی قرار بگیرد
*رضا پهلوی، توّهم و توهین به شعور مردم
*آنچه برای آیت الله های مرتجع مهم است
*مفهوم ارزیابی ها و نتیجه گیری های فرماندهان سپاه در آینه عملکرد رژیم
*تشریفات محمد رضا شاهی و تشریفات ولایی و حزب اللهی و سبزاللهی
* عبور کشتی جنگی سید علی از کانال سوئز و تأملی در روش مسالمت آمیز مبارزه
*هاشمی غیرتت کو، فائزه عفتت کو، و پرونده سازیها
*راهپیمایی 25 بهمن، حاشیه ها، پیامدها
*جشنواره فجر مثل داروخانه یی شد که نفت می فروشد
*اپوزیسیون نباید از موسوی و کروبی دنباله روی کند
*بینش مهمل و حرفهای مهمل خمینیستها
*خامنه ای یک متهم به شرکت در ترور حریری رابه درجه سرلشکری ارتقاء داد
*شروری در صف اوپوزیسیون
*زین العابدین دیکتاتور تونس، ذلیل شد
*جنایات بی قتل واندوه انباشته در آنسوی خبرها
*جنگ روانی - جاسوسی اسرائیل و رژیم
*افشاگری و ابرازنفرت ایرانیان به رژیم، واکنش مناسب به فرصت طلبی وزارت اطلاعات
*سکوت در برابر ظلم بزرگ به جعفر پناهی، سرافکندگی برای اهالی سینما خواهد بود
*مسخرگی آخوندی، جنایات خدایی
*مسخره گی های عاشورایی و ستایش و ترویج خشونت در رژیم آخوندی
*رویارویی جنایتکارانه مذهبی سلفی- شیعه در ایران را باید محکوم کرد
*قدرت نمایی بلاهت بار احمدی نژاد، ضربه یی به نظام ولایی
*بساط ارتجاعی مرجعیت و آخوندیسم را باید در ایران جمع کرد
*جبّاریت رژیم علیه اهل سنت ، زمینه ساز ورود القاعده به ایران است
*لرزه های اضطراب، در نعره های اقتدار
* شاید مجید شریف پیش ما بود اگر اینترنت مثل امروز بود
*اجیر کردن عامل برای قتل فرزند، دستارود تعلیمات آخوندی و احکام شرعی
*آخوند مسخره از اخوان مسخره
*حکمت مستراحی و شخصیتهای مستراحی
*جنایت و رذالت از یک منشأ به بهانه های متفاوت
*مراسم عقد در سرقبر، تجلی مرده خوری آخوندهای مردم ستیز
*انفجار در پادگان سپاه، در آستانه سفر حاج محمود به لبنان
*ادعاهای متناقض، شاهدی بر پوچی ادعای پیروزمندانه بودن پایان جنگ
*اهانت به قرآن، غوغای بوزینگان و عربده فرومایگان در ایران
*صف آرایی در برابر رهبر: جبهه هواداران رئیس دفتر
*اتهام زنی و «گند زنی» بین جناح‌های متخاصم: کشتن خواهر پاسدار مشفق در جاده مشهد و...
*آغاز به کار «مشا نیوز» و اتهام «پوتینیسم» به حاج محمود
*جلوه یی از هویت و هنر مردم: گفتگوی عاشقانه به زبان آذری و به شعر
*شیطنت های خلاف اسلام با اجرای «نیمه رپ» به لهجه اصفهانی
*«مرض موت» لاعلاج رژیم خمینی ساخته به رغم سه دهه جنایت برای بقا
*سالروز بمباران اتمی هیروشیما، فراموش کردن قربانیان جزغاله شده توکیو و بیش از 60 شهر دیگر
*حنجره یی که خاموش شد، صدایی که ماندگار است
*تقابل مردمکشان خمینیست دو جناح، افشاگرخیانتها و جنایتها
*جند الله دوگام به پس یک گام به پیش
*تعارف کم کن و بر مبلغ افزا
*خفّت خمینی در حیات و خواری او بعد از مرگ و بی آیندگی رژیم
*رپ «کافران بی نام» در هجو نوحه‌های ام القرای اسلام
*سه هزار آقا زاده در حال تحصیل در بلاد کفر
*به چنین مجلس و بر کرّو فَرَش باید ...
*ناگهان دهها «پیکر مطهر» در نماز جمعه !
*داس اسلام همچنان زندگی آزادگان ایران را درو می کند
*بودجه های قرآنی ، گربه های ایرانی
*از این بمبهای اتمی در همه شهرهای ایران منفجر کنید
*مربوط و نامربوط در مصاحبه رضا پهلوی
*بلند آوازه کردن نام ایران، و نه جمهوری اسلامی
*برای جعفر پناهی و یک یاد آوری
*افتضاح در سناریوی دستگیری عبدالمالک ریگی و چند نکته
*موعظه های کنونی میرحسین موسوی و گذشته و آینده او
*سانسور گزارش‌ها تصویریِ «انقلاب اسلامی» نشانه ترس از مردم
*مردم جان برلب رسیده، رژیم جبّار خون ریز و مساله «خشونت»
* بخشوده و نا بخشودنی، به مناسبت در گذشت منتظری
*این سخن را درنیابد گوش خر
*ستاره یی در آسمان هنر ایران و موسیقی آذربایجانی بنام پریسا ارسلانی
*مروری بر تاریخچه تضاد دوجناح: ایدئولوژی متعفن و روشهای کثیف
*دیالوگ انتقادی با سربازان گمنام امام زمان
* آقای نصیبی در کوچه بن بست «علی چپ»
*یاد و خاطره یی از یک خدمتگزار فرهنگی و یک دوست که درگذشت
* یادداشی در مورد لبیک سایت وزارت اطلاعات رژیم، به در خواست «آ مهدی»
*من متهم می کنم، واکنشی به پیام اخیر آقای مسعود رجوی
*اعلان جنگ داخلی توسط خامنه ای،«توزرد»ی سبز و ضرورت آمادگی مردم
*ناگفته هایی از دو« 13 آبان»: چگونه صدای انقلاب به گوش شاه رسید و اشغال سفارت آمریکا
*چه کسی برای مردم فیلم خواهد ساخت اگر آقای نصیبی روزی مسئول سینمای کشور شود
*قضیه شکل اول و شکل دوم، و استحاله قهقرایی آدمها
*بیانیه بیست و هشتمین سالگرد تاسیس شورا، نکته یی و چند سوال
*فوتبال مردانه و فوتبال دوستان لجن
*به بهانه اظهارات یک خانم نماینده مجلس کویت
*اِنافَتَحنا»ی واقعیت گریزان متکبّر
*واكنش پنجم» و واكنش ملاباجي هاي حوزه علميه قم
*سینما و مردم، سینما و آقای نصیبی
*تحقیر ارتش توسط فرمانده کل سپاه و دیگران و واکنش فرماندهان ارتش
*سوالاتی از آقای منتظری و یک یاد آوری به میرحسین موسوی
*اعتراف ناخواسته آخوند ذوالنور بر منفور بودن رژیم
*بورشدن رهبر و سیلی سنگین مردم به سپاه پاسداران در تظاهرات «روز قدس»
*ایرباس در برابر دارائیهای بلوکه شده ایران پیشنهادی سنجیده و به نفع مردم ایران
*تعطیلی آیندگان اقدام شکرالله پا کنژاد و کنگره یی که برگزار نشد
*اراده و اعتراض مردم رهایی بخش خواهد بود، نه فرصت طلبی فرصت سوز اصلاح طلبان
*موضوعی در حاشیه انتخابات و کار مؤثر و مفید ی که آقای رجوی می تواند بکند
*سی سال پيش، « در اين بن بست…»
*رفسنجانی زیرآب ولایت خامنه ای را زد، اژه ای رفسنجانی را به آمریکاو اسرائیل بست و...
*فرار از مسئولیت آقای منتظری و از مرحله پرت بودن آقای کدیور
*تظاهرات پاسخی به روشها و اقدامات غیرقانونی مقامات قانونی
*سه پیام پایانی و جمعبندی رویداد انتخابات و مفهوم الله اکبر دیروز و امروز
*کار موثر و مفیدی که آقای منتظری می تواند بکند
*هشدار! توطئه ای علیه میرحسین موسوی در حال اجراست
*صحنه ای تکان دهنده از رفتن ندا از بین ما و ماندن ندا در فریادها و یادها
*اعلان جنگ خامنه ای و روز غلبه بر ترس
*ابطال انتخابات مشتی به پوزه ولی فقیه و یاسداران جنایتکار است، من از آن حمایت می کنم
*میرحسین موسوی، کروبی سید محمد خاتمی اصلاح طلبان بر سر دوراهی انتخابی تاریخی:
*مخدوش کردن ارزشها، جفا به امام راحل و تایید اقدام تروریستی علیه عربستان، در مناظره موسوی و احمدی نژاد
*میرحسین موسوی از موج خون تا موج سبر و شال سبز
*برای بهمن قبادی سینماگر مردم دوست
*«انقلاب اسلامی و کار نامه ردی روشنفکری»*
*ماهیت کارگزاران فرهنگی رژیم و انقلاب فرهنگی
*ویژگی جامعه ایران در نگرش و واکنش به سقط جنین
*مساله رادیو تلویزیون- تعادل قوا و واقعیتها(3)
*مسأله رادیو تلویزیون- تند روی شاید کرده باشیم اما بیراهه نرفتیم(2)
*خشم رفسنجاني و مرگ احمد خميني*
*مسأله رادیو و تلویزیون، انتقاد به جا و فراموشکاری اختیاری عبدالله نوری(1)
*عطاءالله مهاجرانی ، کشف کرامات خمینی و ستایش از تروریسم و چند یادآوری
*خنده برلسکونی و خشم آرژانتینها
*زیبایی شناسی یک ستایشگر خمینی و اهانت به ایرانیان
*سی سال پیش جوٌ سیاسی چنین بود و خمینی این بود
*سندی از مهندسی اسلامی بنای عظیم ۳۰ سال جنایت که جمهوری اسلامی نام دارد
*تبلیغات بی خدایان در اروپا، آمریکا و کانادا
*جنایت محکوم کردنی و جنایت با اجر دنیوی و اخروی
*یک تیر و دو نشان ارتجاعی خامنه ای و نکاتی برای یاد آوری
*تاثیر عامل فرهنگی بر موقعیت زنان
*خواب‌های پنبه‌دانه‌ای یا زمینه سازی برای جنایت علیه بشریت
*خوابگردی در فراموشخانه زمان
*آخوند وحید خراسانی سنی ستیز، نعل وارونه میزند
*رهنمودهای مهمل رهبر اسلام پناه، زوزه‌های وزیر ارشاد اسلامی
*وزیر ارشاد تهدید کرد هنرمندان خطا کار زیر پا گذاشته خواهند شد
*شورش یک زن جوان هنرمند علیه تبعیض و حجاب ، سیلی دیگری به رژیم ملاها
*حجاب و مراسم گشایش بازیهای المیپک
* این همه فاجعه را خمینی پی ریخت
*میراث خمینی و نگاه حوزوی- حیوانی به زن، منبع و منشأ تبعیض علیه زنان ایران
*صداقت و شهامت آقای دكتر ملكی
*توضيحي در مورد اعتصاب معلمان در سال ۱۳۴۰
*دنیای مراجع تقلید و دنیای شهروندان در هفته معلم
*تغییر حكم آیت الله، از سركوب كردن، به تظلّم
*منطق مردان خدا: سركوب كردن و نفس بريدن