یادداشتی در مورد علت حمله وزارت خارجه فرانسه به مجاهدین
ایرج شكری

 

در مطلبی با عنوان «حمله شدید دولت فرانسه به رجوی ها چرا»* در پژواک ایران نویسنده مقاله سعی کرده است که عوامل و مسائلی که می تواند در موضعگیری شدیداللحن و ناگهانی وزرات خارجه فرانسه را در مورد مجاهدین که به فاصله دور روز بعد از برگزاری گردهمایی ویلپنت توسط سازمان مجاهدین، صورت گرفت، مورد توجه قرار بدهد. اگرچه موضوعات مربوط به مسائل جاری در روابط خارجی فرانسه در ارتباط با رژیم طبعا در موضعگیری وزارت خارجه فرانسه نقش دارد، اما دلیل آن موضعگیری ناگهانی، به نظر نگارنده مساله مشخصی بود. تجمع مجاهدین روز 6 تیر ماه برگزارشد و روز بعد به مناسبت سالگرد انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در 7 تیر 1360 خامنه ای در سخنانی برابر گروهی از بستگان کشته شدگان آن حادثه و گروهی از معلولان جنگی، که در سایت های مختلف اینترنتی رژیم منتشر شد، هفتم تیر را «عرصه رسوایی کامل مدعیان حقوق بشر » خواند و گفت:« مسببان آن جنایت و عوامل ترور هزاران ایرانی، از آن زمان در آغوش غربی‌ها قرار دارند و هم اکنون نیز در پارلمان‌ها و مراکز دولتی امریکا و غرب مورد استقبال قرار می‌گیرند».

خامنه ای اضافه کرد« در حالیکه مدعیان غربی طرفداری از حقوق بشر، عوامل ترورهای خونین ملت ایران را در آغوش می‌گیرند، جمهوری اسلامی ایران که خود قربانی تروریسم و نقض حقوق بشر است به اینگونه اقدامات متهم می شود و این واقعیات، ملاک خوبی است برای سنجش ادعاهای غربی‌ها». سایت مجاهدین هم ازاین اظهارات به وجد آمد و آن را «سوز و گداز» ولی فقیه از دستاورد بزرگ مجاهدین دانست. اگر چه خامنه ای در اظهاراتش مستقیما از سازمان مجاهدین اسم نبرده است ولی رژیم بارها سازمان مجاهدین را مسئول بمب گذاری توسط عوامل نفوذی خود در دفتر حزب جمهوری اسلامی و مقر نخست وزیر و ترور ناموفق یا نیمه موفق خامنه ای  معرفی کرده است و برای هر سه مورد افراد مشخصی را با ذکر نام به عنوان متهم معرفی کرده است** علاوه بر موارد یاد شده حضور مجاهدین در عراق در زمان جنگ و انجام عملیات جنگی، مسائلی است که رژیم با تکیه بر آنها، بارها از پذیرفته شدن مجاهدین به عنوان پناهنده در کشورهای غربی و فعالیتهای تبلیغاتی آنها و دیدارهای آنان با نمایندگان مجلس آمریکا و اروپا نالیده است. با این که رژیم علاوه بر کشتارهای بیرحمانه ای که با فرصت بدست آمده از انفجار حزب برای انتقام گیری نه تنها از مجاهدین بلکه از تمام نیروهای سیاسی که رژیم آخوندی را ارتجاعی و ضد ملی و مردم ستیز و آزادی کش می دانستند به راه انداخت، و هنوز هم به هرجا فرصت پیدا کند، از انتقام کشی از مجاهدین کوتاهی نمی کند و نمونه آخر وبسیار فجیع آن در 10 شهریور سال قبل در کشتار اشرف بود(دستگاه تبلیغاتی رهبری مجاهدین پیوسته کینه توزی رژیم را «ترس و وحشت» رژیم نامیده)، اما رژیم همچنان کینه کشی و انتقامجویی سیراب ناپذیری نسبت به مجاهدین نشان می دهد.

به هر حال رفتاری که از سوی وزارت خارجه  فرانسه نشان داده شد، معنایی جز این نداشت که دولت فرانسه می خواست به رژیم نشان بدهد که صدای رهبر رژیم را شنیده است و پاسخ به او هم همان حملات تند به مجاهدین برای آرام کردن و رضایت خاطر او بود. به گمان نگارنده اگرچه آن موضعگیری خیلی ناگهانی و خیلی تند به نظر می رسید، اما با توجه به علتی که برای صدور آن ذکر شد دیگر نمی شود گفت که ناگهانی بود. تند بودن آن هم چیز عجیب غریب و استثنایی نبود. در سیاست همه دنبال «منافع» خود هستند. تنها سه  سال قبل از این که غرب کمر به نابودی قذافی ببندد او در دسامبر 2007سفری چند روزه به فرانسه داشت و ورودش به فرانسه مقارن شده بود با روز حقوق بشر و این سفر حتی مورد اعتراض «راما یاد» وزیر مشاور حقوق بشر دولت سارکوزی بود قرار گرفت، اما دولت فرانسه برای خوشایند آن مردک دیوانه که در لیبی در چادر بسر می برد، چادری برای او در محوطه چمن کاخ پذیرایی در جنب کاخ الیزه برپا کرده بود (شاید هم خودش تحمیل کرده بود) و با این مهمان «گرانقدر» قرار داد ده میلیارد دلاری امضا کردند که شامل فروش تسلیحات هم می شد و حتی فرانسوی ها خیلی مایل بودند که بتوانند قرارداد فروش تعدادی از هواپیما جنگی پیشرفته و بسیار گرانقیمت خود( رافال هریک به ارزش 45 میلیون یورو) را که در یافتن مشتری برای آن خیلی دچار مشکلند، امضا کنند اما این هواپیما حزو اقلام آن معامله نبود. خُب حال مقایسه کنید وزن و موقعیت خامنه ای و مسعود رجوی با تمام تشکیلاتش را در اوضاع آشفته منطقه خاورمیانه و مشکلات عظیمی که غرب در دو طرف ایران(افغانستان و عراق) با آن دست به گریبان است.

خامنه ای – مالک الرقاب ایران-، اگر چه با حمایت و تقویت حزب الله در در لبنان و حمایت از گروههای شیعه حاظر در ساختار سیاسی عراق و بعضی کروههای بیرون از آن و مواضع ضد اسرائیلی اش برای غرب مساله ساز است و فعالیت های اتمی رژیم برای غرب نگران کننده، اما در عین حال منافعی هم به لحاظ امنیت منطقه ای برای غرب داد. کمترین منفعت رژیم برای غرب این است اداره امور کشور بزرگ منطقه با جمعیت بیش از هفتاد میلیون نفر را در کنترل دارد. کشوری که در شرق آن افغانستان و پاکستان پر آشوب و در غرب آن عراق قرار دارد که مداخله بسیار پر هزینه  آمریکا در عراق و افغانستان به قیمت جان چند هزار سرباز آمریکایی و دهها سرباز از متهدانش و هزاران زخمی، نتیجه چندان مطلوبی نداشته و آینده عراق اکنون پیدایش «داعش» یا با اسم جدیدش «خلاف اسلامی» یا هرچه که هست، بسیار تیره و مبهم به نظر می رسد و به همین جهت رژیم می تواند در بهم ریختگی عراق،«رفیق جنهم» برای آمریکا و غرب باشد و گفته اند که «کسی که به جنهم می رود رفیقش را دوست دارد».

همچنین در مورد مساله سوریه که حکمرانش بشار اسد مورد حمایت رژیم است،اکنون به رغم آن اظهارات تند کسانی مثل لوران فابیوس وزیرخارجه فرانسه علیه بشار اسد که در دیدار از اردوگاههای پندهندگان سوری خیلی با خشم و خروش گفت بشار اسد لایق زنده ماندن نیست، دودلی های حمله نظامی سوریه جای خود را هم به ناتوانی در سرنگونی بشار اسد و هم به نگرانی از قدرت گرفتن نیروهای چون داعش در آن کشور داده است که به دلیل تربیت تروریست های «جهادی» که فی سبیل الله «کافر» سر می برند و آدمها را در اروپا به رگبار مسلسل می بندند، امنیت داخلی کشورهای اروپایی را تهدید می کنند. همچنین باید یاد آور شد که غرب در جنگ روانی و تبلیغاتی علیه رژیم دستاوردی نداشت. غوغای تبلیغاتی در مورد طرح حمله گسترده هوایی به ایران در دوره دوم ریاست جمهوری بوش و ضرب العجل هایی که به رژیم داد و بسر رسید و کاری نکرد، جنگ روانی در مورد دست داشتن رژیم در توطئه ترور رفیق حریری و احتمال کشیده شدن رژیم به دادگاه لاهه، ماجرای اتهام توطئه برای گشتن سفیر سعودی در آمریکا، و سایر اتهامات دیگر بدون «گوشمالی» ماند، برعکس خامنه ای در برابر تشدید تهدیدات، گفت که «تهدید را باید با تهدید جواب داد». اما موقعیت مسعود رجوی چگونه است؟

او که می خواست با ارتش مستقر در عراق(به کیفیت و توانایی نظامی آن و توازن بین آن و نیروهای نظامی تحت فرمان رژیم که از بعد از جنک به طور مستمر در سلاح و تجهیزات و در نفرات تقویت شدند، کاری نداریم) زنگ سرنکونی رژیم را به صدا در آورد، ناچار شد با سرنگون شدن رژیم صدام، به خلع سلاح توسط آمریکا تن درهد؛ اگر چه به نحو حیرت آوری بی اعتنا به آنچه در برابر دید همگان است، هنوز دم از «ارتش» می زند و در عوالم خود، به یکانها و «لشکرهای فدایی» آن در داخل کشور فرمان می دهد. آدم خود بزرگ بین با دعاهای پوچ و فاجعه باری که سمفونی شماره پنج بتهون را موزیکی برای فرمایشات «سرنوشت ساز» خود یافته، بزرگی واقعیت گریزی هایش، عامل بزرگی ناتوانی از تحلیل یا بزرگی غلط بودن تحلیلهای خیال پردازانه، و بزرگی فاجعه بار بودن تصمیم هایی بوده که گرفته و بهای آن را مجاهدین پرداخته اند. به جای درک درست شرایط و این که وقتی ارتش امریکا به بغداد نزدیک می شد، انحلال «ارتش ازادیبخش» را اعلام کند و با هموطنان خودش  صحبت بکند(پیام بفرستد) و بگوید که در شرایط جنگ با هدف پایان دادن سریع به جنگ و تحمیل پذیرش صلحی که قابل دسترس بود، به خمینی( استدلالی بود که در مورد رفتن به عراق کرده بود) به عراق رفته بود و حالا شرایط عوض شده و راه و روش دیگری برای مبارزه برخواهد گزید، در رویای دیگری فرو رفت و به امید وارد شدن آمریکا به جنگ با رژیم و دادن نقش همراه و راهنما از سوی آمریکائیها به «ارتش» تحت اختیار او، ماند تا آمریکائی ها بیایند اول برای «تخلیه هیجانات» نفرات و شیره مالیدن به سر رهبرشان، آنها را اینجا و آنجا با تانکهاشان در حوالی اشراف و پایگهاشان مستقر بکنند، بعد همه آنها را خلع سلاح و در اشرف جمع بکنند. برپا کردن اجتماعاتی با سخنرانانی از مقامات سابق و باز نشسته یا شاخ شکسته با هزینه های کلان، که در عمل هیچ اثری مترتب فرمایشاتشان نیست، تنها به درد «پز دادن» رهبر مجاهدین در برابر رژیم و خود فریبی در روابط درونی است که رهبری مجاهدین خودش آن را خیلی جدی می گیرد و به آن دلخوش است و توجه هم ندارد که وقتی به چیزی اهمیت فوق العاده و می دهد آن را دستاورد بزرگ می داند و نمود می کند اما خیلی زود آن باد کنک می ترد، نتیجه اش چیزی جز «بور شدن» نیست؛ مثل موردهمین گرد همایی اخیر و آن واکنش وزارت خارجه فرانسه. 

در معادله روابط او با غرب در حقیقت این اوست که امیدوار است با اقدامات غرب رژیم سرنگون شود و با حمایت غرب به عنوان گروه مورد اعتماد و حافظ منافع غرب در ایران قدرت را به انحصار خود در آورد.  البته این هم توّهمی بیش نیست و حتی اگر آمریکا با نقشه ای مثل آنچه در شایعه دوران جرج بوش مطرح بود به رژیم ضربه بزند(کوبیدن موشکی و هوایی ضربتی بیش از  1400 هدف برای تضعیف رژیم و دادن امکان شورش و اعتراض به مردم)،هیچ چیز که نشان دهند این باشد که رهبری مجاهدین می تواند از چنین فرصتی برای بدست آوردن انحصاری قدرت و رئیس جمهور ایران کردن مریم رجوی سود ببرد نیست. سود برنده بزرگ شکسته شدن شاخ و کمر سپاه پاسداران و دستگاه امنیتی رژیم با تهاجم فرضی خارجی تنها جناح موسوم به اصلاح طلب رژیم می تواند باشد، نه «لشکرهای فدایی» خیالی مسعود رجوی. جالب است که حضرتش، به کسانی که به خاطر بی اعتمادی به او و نادرستی و فاجعه بار بودن عملکرد و خط و سیاستهایی که به کار گرفته، راه خود را از او جد کرده اند و طبعا مثل میلیونها انسان دیگر که در کشورهای پناهنده پذیر زندگی می کنند، برای ادامه زندگی کاری یافته اند و گذران زندگی می کنند یا حتی کاری هم نیافته اند و با «کمکهای اجتماعی» مختصری که دریافت می کنند زندگی می کنند، برچسب «جذب بورژوازی شدن» می زند. این فرمایش از جابب ایشان که وزن و اعتبار خودش را در حمایت ارتشبد های آمریکایی و امثال جان بولتون و رودی جولیانی و... می جوید، از مصادیق «حرفهای گنده» زدن است و آدم را به خنده می اندازد.

با توجه به آنچه در مورد موقعیت آقای همراه با سمفونی شماره 5 بتهون گفته شد، روشن است که این تشر زدن وزارت خارجه فرانسه همچمنان که ، بمباران پایگاههای مجاهدین در عراق توسط بوش و بلر، یورش پلیس و نیروهای امنیتی فرانسه به محل اقامت مریم رجوی و دستگیری او و شماری زیادی از مجاهدین و هودارانشان ، فروختن مجاهدین به مالکی در عراق توسط دولت اوباما، هیچکدام برای طرفهای مهاجم، ما به ازایی نمی توانست داشته باشد و نداشت، به همان دلیل که این رهبر مجاهدین است که در رویای سرنگون کردن رژیم دنبال غرب می دود نه برعکس. یعنی این مجاهدین نیستند که توانایی سرنگون کردن رژیم و کم کردن شرّ مزاحمت های او برای غرب را داشته باشند. طبیعی است که این را غرب بهتر از کس و هر مرجع دیگری می داند و از قضا همین موقعیت مجاهدین است که آن را در عمل به مزاحمی برای «بده – بستان»های غربیها با رژیم تبدیل می کند. با این توضیحات فکر می کنم باید روشن شده باشد که آن موضعگیری شدید اللحن وزارت خارجه فرانسه از کجا آب می خورد و چه مصرفی داشت

--------------

منابع و توضیحات:  

http://www.pezhvakeiran.com/maghaleh-62010.html

**ادعای رژیم در مورد عامل انفجار دفتر حزب بارها به مناسبت سالگرد آن رویداد در سایت های رژیم منتشر شده. از طرف دیگر سازمان مجاهدین اگر چه رسما انفجار دفتر حزب را بعهده نگرفت اما رسما هم تکذیب نکرد و از این گذشته سالهای متوالی بعد از آن ماجرا هر سال به مناسبت سالگرد هفت تیر مطلب کوتاهی به عنوان «رهنمود قرآنی هفت تیر همراه با آیه ای از قرآن منتشر می شد، که هدف از این کار «سوزاندن دل» رژیم بود به این معنی و ادعا که ما استخاره کردیم و این آیه آمد و ما هم به بیت لرزان شما ضربه سنگین زدیم و سقف را بر سرتان فرو ریختیم و شما هم هیچ غلطی نتوانسیتد بکنید. البته این ارزیابی و برداشت نادرست بود. پیامدهای بعدی و شرایط کنونی نشان می دهد «پیام» آن آیه قرآنی درست نبوده است و «بیت عنکبوبتی» رژیم آخوندی اگر چه بسیار لرزیده است، اما به اندازه ای دوام آورد که ضربه های سنگین به مجاهدین بزند و بخش عمده سالهای پر انرژی بودن و قابلیت کاری رهبری آن را هم ببلعد. در زیر لینک مربوط به ادعای رژیم در مورد عامل انفجار دفتر حزب جمهوری آمده است.

http://www.isna.ir/fa/news/92040703853

 

۲۳ تیر ۱۳۹۳ - ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۴

http://iradj-shokri.blogspot.fr/

 

 

 

منبع:پژواک ایران

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   نسخه‌ی چاپی  

ایرج شكری

فهرست مطالب ایرج شكری در سایت پژواک ایران 

*سرازیر شدن خشم سپاه و رهبر به سوی روحانی، آینده نا روشن او و سایه جنگ
*حقه بازی آخوند موسوی خوئینیها و وصل کردن خامنه ای به «عالم غیب»‏
*انتخاباتی با بازندگان بزرگ و تصاویر ماندگار یک دیدار و سالهای سربی برای روحانی
*دیدار پُر برکت امیر تتلو با رئیسی
*طلبکاری در دو پیام پاسدار باقری «رئیس ستاد کل نیروهای مسلح»، و تودهنی به آن در رویدادها
*استفاده از سینما توسط فرومایگان برای توجیه جنایات رژیم در دهه ۶۰
*‏«گلاب زدن» گردانندگان رژیم به یاد و نام خمینی
*تعیین تکلیف برای همه مسئولان نظام از سوی پاسدار جعفری فرمانده کل سپاه، رزمایش کودتا
*وقتی مردی به زنش، بگوید «دوستت دارم» چه اشکالی دارد؟
*اسکار فرهادی، جلوه یی از مفهوم «ایرانیان» برای جهانیان و تلاش مذبوحانه محافل و ‏مقامات رژیم برای مصادره «اسلامی» آن
*اولین مصاجبه خمینی با خیرنگاران ایرانی در پاریس آیینه تکبّر و استبداد و افکار ارتجاعی او
* پاسخ فرمانده نیروی دریایی در مورد جابجایی ناگهانی جانشین خود و ابهامی که باقی می ماند
*هاشمی رفسنجانی، له شده زیر توهین و تحقیر، اندوهگین و اشگ ریز، دق مرگ شد
*مقاله یی که سبب رهبر شدن خمینی شد
*خواندن ترانه «جان جهان» شجریان توسط دانش آموزان دبستان دخترانه یی در مشهد
*شهروندان قبرخواب، انتقاد کارگردان سینما، اشک تمساح روضه خوان زرنگ
*رژیم در حال غرق شدن در گند خودش، پاسدار صفوی غرق در هپروت تشکیل دولت جهانی اسلام ‏به مرکزیت رژیم
*شاه مرغوب،بهترین دیکتاتور و عطر و گلابش و مفهوم تجمع پاسارگاد ‏
*زوزه های آیت الله علم الهدی علیه زنان ۳۰ سال بعد از عربده رفسنجانی
*پرت و پلاها و روده درازیهای قاسم سلیمانی و دیگران در سالگرد جنگ و گذشتن از کنار مصائب مردم
*مساله حجاب در قرآن و علت پیدایش آن و حجاب اجباری مجاهدین برای آتنا فرقدانی
*بابت «اطلاع رسانی»، از وزارت دفاع روسیه «کمال تشکر را داریم»‏
*28 مرداد و بعد از آن و آینده ای که در راه است
*واکنش ارتش به اهانت حسن عباسی، اهانت اوباش انصارحزب الله به هنرمندان، «فضل» جوادی عاملی و حکایتی از عبید زاکانی
*عباس کیارستمی سینماگری که با رژیم «غیرخودی» و با مردم «خودی» بود و جهانی شد
*دست باز نیروی انتظامی رژیم در رفتار خشونت آمیز و شلیک و کشتن
*شگفتی آفرینی پاسدار سلیمانی با صدور بیانیه تهدید آمیز علیه بحرین، جلوه دیگری از خر تو خربودن اوضاع رژیم
*بلاهت آریامهری خامنه ای در تشدید سرکوب و اختناق برای حفظ رژیم
*برکناری پدر ترانه علیدوستی از سرمربیگری فوتبال نوجوانان
*حاشیه های ایرانی شصت و نهمین فستیوال کن
*بازهم اعترافی در مورد گریز مردم از دین و مسجد دولتی
* سالگرد فاجعه ۱۹ فروردین ۹۰ و شیپورچی های رهبری مجاهدین
*سپاه پاسداران آفریننده مصیبت وعامل جنایت علیه مردم است و نه سپر بلای آنها
*تعظیم «اسلام» در برابر شکوه ایران و ضربه و تلخی های انتخابات برای ولایتمداران
*شرکت در انتخابات، تایید رژیم ولایت فقیه و دادن اعتبار به آن برای سرکوبگری است
*آثار اداره «خرتوخری» امور در نیروی زمینی ارتش و افشا شدن یک دروغ دیگر پاسدار فدوی
*صراحت و جرأت یا ترس و خیانت رئیس جمهور حقوقدان
*نفرت مردم نسبت به نظام ولایت فقیه، در رنجهای علیرضا افتخاری
*یک آفرین به پاسدار فدوی برای «بزرگواری انسان دوستانه» نسبت به آمریکا و یک «صدا تو ببر » بیشرم، بخاطر ادعای رئوف بودن
*رویداد بازداشت تفگنداران، دو قایق نیروی دریایی آمریکا وخالی بندی، پنهانکاری و خودبزرگ بینی های ابلهانه فرماندهان سپاه
*سخنان خمینی در مورد واجب بودن تهمت زدن به علما و فقهایی که «لطمه می زنند به اسلام» و دادن حکم برداشتن عمامه آنان به جوانان
*استریپ تیز فرمانده قرارگاه پدافند هویی خاتم الانبیاء
* تنش شدید در روابط رژیم با عربستان سعودی در پی اعدام شیخ باقرالنمر
*پرت و پلاها های پر حرارت عقیدتی فرمانده متحجر سپاه
* اظهارات بی اجازه محسن رضایی و دریافت تو دهنی از ولایتی
*کاری درست در برابر رژیم ضد ایرانی و آخوندیسم و ماتم پرستی، اما با شعاری نا مناسب
*پیشنهاد فیکسیونی به رئیس جمهور آمریکا، برای آرام کردن تند روها
*چرندیاتی از «فرهنگ عاشورایی» و تراکم حیرت انگیز نادانی در راویان
*پاسدار جعفری و ادعاهای بی ربط اش و تلاش برای محو آثار خالی بندی و غلط زیادی
*عجله رژیم در اعلام مرگ سفیر سابق، انتقاد برادر سفیرسابق، حساسیتها به مساله ربوده شدن او
*حادثه ناگوار حج، فرصت طلبی رژیم برای معجزه سازی توسط «شهید» و نکته ها
*حرفهای خامنه ای در جمع فرماندهان سپاه، «نقشه راه» برای همه
*سوالی که مسلمانان باید از خود بکنند: آیا چنین خدایی را می شود دوست داشت؟
*بازی تازه خامنه ای و خوابی که سپاه پاسداران برای فردای مردم دیده: ایست بازرسی
*شخصیت حقوقی پایدار دولتها و پیگیری حقوقی جنایت 10 شهریور 92
*تایید برجام توسط خامنه ای، برد و پیروزی برای دولتیان، عزا برای نعّاران حفظ خط قرمز رهبر
*عبور از گذرگاه خونین اجتناب ناپذیر است، چون فرماندهان جنایتکار سپاه قدرت مطلق می خواهند
*کباده کشی ظریف، نسیه خوری روحانی، ماتم شریعتمداری، روزگار تلخ و سیاه ولی فقیه سیدعلی
*جنازه های با طراوت و نشاط و بادوام
*همدستی رئیس مجلس با دولت برای کنار گذاشتن مجلس از بحث بر سر توافق تسلیم در مساله اتمی
*ستایشگر سپاه قدس، حالا با ستایش از خامنه ای ، تلاش می کند آبروی رفته را به او باز گرداند.
*وضع مبهم پاسدارای که دستور برداشتن مجسمه آریوبرزن را داده بود
*ریخت و پاشهای اسلام گسترانه رژیم و تودهنی مردم به رژیم با شکستن هنجارهای تحمیلی
*چگونگی برقراری دوباره تحریم ها، به شرحی که سوزان رایس داده است.
*قلّاده بر گردن رژیم درنده خو، بر مردم ایران مبارک باد
*کاسبی و بهره برداری خامنه ای از جنازه گردانی
*مکتب فاجعه آفرین خود محوربینی لبریز از بلاهت فرماندهان سپاه و دست اندر کاران رژیم و ضربه ای که در راه است
*تصادفی طاغوتی، در رژیم لاهوتی
*ایسنا آیت الله صافی را بالا برد، اما خامنه ای در سفر به قم به او اعتنا نکرد
*آیا آمریکا همان بازی را با رژیم می خواهد بکند که با مجاهدین کرد؟
*پوزه بند رهبر برای منتقدان و پذیرش افسار خوردن نظام
* آنجا که اسلام و مسلمانی سعدی، انسانیت او را می بلعد
*درنده خویی مذهبی در افغانستان و اقدام چشمگیر زنان علیه آن
*اندوه ناشی از فقر و فشار اقتصادی کم نیست، عزاداری در نوروز را هم تحمیل می کنند.
*پاسداران زیاده طلب و بی اعتنایی به رهبر و سلسله مراتب
*مطهری مورد یورش قرار گرفت، اما گند به سر روی نیروی انتظامی منفعل، زده شد
*ضربه خرس طلایی به خرناس کشهای نظام ولایی و حرفهایی از جعفر پناهی
*از سکه افتادن سرداران اسلام و ارزش شهادت در رژیم خر تو خری
*روح روح الله خمینی در کشتار پاریس ظاهر شد
*تلاش فرمانده سپاه برای «جاخالی دادن» در برابر کنایه روحانی
*عکس طناز طباطبایی به اشتباه به جای عکس ریحانه حباری در لحظات قبل از اعدام معرفی می شود
*ایراندختی که از یاد نخواهد رفت
*اولین عملیات جنگی گرانترین هواپیمای جت جنگی علیه اسلامگرایان
*بیانیه سالگرد تاسیس شورا و نکاتی مربوط به رجزخوانی های مسعود رجوی و پیامدهای آن
*فاجعه بار بودن آموزش موسیقی در مهد کودکها از نظر مدیر حوزه های علمیه
*ادعای پوچ وزارت اطلاعات در مورد رهایی قهرمان شمشیربازی
*فرصت طلبی رژیم منحوس برای مصادره مراسم تشییع جنازه شاعری بزرگ
*جنایات بدون مکافات، غزه پیش آدم سوزی ژاپن چیزی نیست
*خودنمایی های روز قدسی سرداران سپاه و آیینه خر تو خری رژیم
*سقوط و فساد سیاسی رهبری مجاهدین در آیینه تحریف اخبار سوریه
*یادداشتی در مورد علت حمله وزارت خارجه فرانسه به مجاهدین
*خنجر و خیانت و چند نکته برای یاد آوری در سخنرانی مهرتابان
* مسعود رجوی، حمایت از داعش در عراق، رقت انگیز، و در «آخر» خط
*یک رویداد فرهنگی – هنری برای لرزندان استخوانهای خمینی درگور
*شکست رژیم در جذب فرهنگی مردم و در جایگزین کردن اسلام به جای ایران
*پاسخ های کوبنده کیومرث پور احمد در مورد عربده کشیهایی که علیه لیلا حاتمی راه افتاد
*شرمندگی لیلا حاتمی از عربده مسلمانان شرور ، لیلا عذر خواهی نکرده
*تکذیب ادعایی در چرند بافی شلغمکارانه
*بی تدبیری دولت تدبیر و تدبیر ظریف یک پاسدار
*گزارشی تلویزیونی در مورد «ازدواج موقت» در ایران
*مستندی در مورد چگونگی کشتار کمونیستها در اندونزی
*خودت فکر کن کی و کجا روحت را به شیطان فروختی
*بحران روحی مسعود رجوی و برخورد مناسب با آن
*پیت سیگر ترانه خوان عدالت و آزادی و محبت، درگذشت
*ممنوعیت برگزاری جلسه کانون نویسندگان، ننگ و خفت برای آخوند روحانی
*بعد از نزدیک سی سال دهنکجی و قلدرمنشی دیدن، تودهنی زدن حق است
*چماق و چاقو و اوباش گری حل کننده مشکل منتطق ضعیف مریدان خمینی
*حاصل مکتب رجوی، فضولات انباشته بر ذهن و جاری برزبان مریدان
*نپذیرفتن اشتباه و عزم راسخ مسعود رجوی در به کشتن دادن مجاهدین تا آخرین نفر
*پاسخی به اوباش «ترانه خوان گروه هنری ارتش آزادیبخش و سیمای آزادی» مسعود و مریم رجوی
*تبریک به عمه «رئیس جمهور برگزیده مقاومت» و به عمه «رهبر مقاومت»
*... ترانه ای بر روی حکایتی از دفتر پنجم مثنوی – شهید راه
*اهانت محمد علی شیخی به مرضیه در جلسه یی با حضور مهدی ابریشمچی
*نکته یی برای یاد آوری –2
*سالگرد در گذشت مرضیه، و آنچه باید گفته می شد و نشد
*نکته یی برای یاد آوری
*واقعیت گریزی و خودمحور بینی رهبری، زمینه ساز کشتار مجاهدین در اشرف
*آیا زمان افسار زدن به سپاه پاسداران فرا رسیده است؟
*خدا در کنار جلّادان در اشرف و شادی و شعف از پاسداران از شقاوت
*شباهت ها با روش آمریکایی و اصولگرایان رژیم، در کار رهبری مجاهدین و ضرورت انتقاد از خود
*تغییر رویکرد به مفتریان بعد از بیانیه تفصیلی
*یادداشتی بر انتقاد اسماعیل وفا یغمایی
*تاریخسازی مسخره
*آیا فروغ جاویدان با تاکتیک دیگری می توانست پیروز شود؟
*کالبد شکافی یک فاجعه: بهای سنگینی که مجاهدین برای خواست رهبری می پردازند
*بحث تلخ دیگر، در مورد بیاینه تفصیلی شورا
*نقش رژیم و تعصب مذهبی – ناموسی، در جنایات فجیع علیه زنان
*سپاه خامنه ای را «آیت الله عظمی» کرد و جای «شاهنشاه آریامهر» نشاند
*تایید و بهره برداری بیانیه تفصیلی شورا، از مقاله توطئه گرانه مهدی سامع
*بیانیه تفصیلی «شورای ملی مقاومت» و تحریفات مربوط به اخراج خودسرانه من
*اگر آدم حرفی زد و بعد حاشا کرد چه معنی می دهد
*روحانی حلقه اتصال در بالا و با کلیدی برای گشودن دری در بن بست
*بیانیه تفصیلی شورا، و یاد آوری «علی الحساب» من
*دلیل نامربوط بودن ارتباط حمله موشکی به لیبرتی با استعفای روحانی وقصیم، در سخنان مریم رجوی
*نکاتی برای یاد آوری و توجه در پیام اخیر آقای رجوی و آن بمب ساعتی
*اولین نتیجه گیری ها از پایان یافتن نمایش انتخاباتی و پیام ها
*یک تقلب برای منحرف کردن افکار عمومی از یک اقدام بیشرمانه شورا
*موقعیت جدید کاندیداها و تغییر درصد احتمال پیروزی آنها
*آلت دست رهبری مجاهدین و شریک پرونده سازی های بیشرمانه برای ترورشخصیت توسط آنها نشوید
*نکات مهم در استعفا نامه دو عضو با سابقه شورا
*از کجا به اینجا رسیدیم
*ضرورت همبستگی و اعتراض در برابر قلدرمنشی و نسق گیری رهبری مجاهدین
*با رد صلاحیت رفسنجانی، به احتمال زیاد،چماقدار سابقه دار رئیس جمهور آینده است
*اعتراف ریشهری به مسخره بودن آخوندها در نظرمردم در ایرانِ قبل از انقلاب
*اعتراف قالیباف به چماقداری از زمان «دارو دسته شهید بهشتی»
*انتقادهایی از حضرت «سر»:ارزیابیهایی غلط،خشم و توّهم و حرفهای بی پشتوانه
*مجاهدین در تله، اشک تمساح ریختن آمریکائیها و جان کری
*تکبرّ بلاهت آور و بلاهت ویرانگر
*اضطرار احمد توکلی و قدرت اجتماعی اقشار ضد مقام رهبری
*افزایش دین گریزی و بی خاصیتی هزینه های کلان نماز خوان پروری
*ادعای بی ربط لابی کردن برای اسکار، دریافت تودهنی سنگین
* تکثیر روح و منش مادر طریق الاسلام
*ادعاهای نامربوط فرمانده سپاه در مورد جنگ ایران و عراق پاسداران
* روی دیگر سکه قلنبه گوئیهای ابلهانه پاسدار سلامی و هلهله ها و عربده های 9 دی
*مسئولیت فراموش شده در مصاحبه بنی صدر
*اشکهای عزاداری محرّم، حیات بخش انگلها
*ادعایی بی ربط در سالگرد مرگ «تام جی اندرسون»
*افتخارات گندیده در رژیم گندیده
*زهر فرار حزب اللهی به اسرائیل و حرام شدن شیرینی پهباد پرانی
*روزهای تلخ و سیاه رفسنجانی، مرد قدرتمند دسته اشرار
* بحثهایی«علمی» که اپوزیسیون توجهی به آنها و اثرات آن در جامعه نمی کند
*پایان اجلاس غیر متعهدها، حاشیه ها و مشکل بقای رژیم
*هدیه مدال المپیک به مادر برای حفظ آن از مصادره شدن
*اعتراف آخوند علی اکبر محتشمی به انزجار مردم از روحانیت
*اگر وزیر اطلاعات دروغ نگفته باشد، از این خوشتر نباشد
*عربده و ارعاب ناتوان از مهار جامعه پویای ایران
*آن خشم و خروش به خاطر دست دان عادی و این ماستمالی کردن «دستمالی» زیرآبی
*مقدس های تاریک اندیش و خود محوربینان، بیگانه با مردم
*احترام بی مورد به «مقام امنیتی» و بی تقاوتی به یک بی شرم
*دیپلماسی گوساله ها و مصادره پیشاپیش اسکار توسط وزارت ارشاد
* نمایش خشم و عصیان، با نشان دادن پستان عریان
*خشم و درماندگی مالکی، علت محاسبه تعویق ضرب الاجل بستن اشرف از نوامبر
* تعویق تاریخ تعطیل کردن کمپ اشرف،آغازی برای حل مسالمت آمیز مساله
*مشت محکم روزگار بر پوزه پاسدار توّاب ساز
* آمادگی به کشتن دادن میلیونها نفر ویژگی دین و مذهب پاسدار سلیمانی
*جنازه یی در راه سفارت آمریکا در امارات متحده عربی
*نقدی بر مقاله «میرحسین موسوی نخست وزیر آینده؟»
*تمجید از نیروی قدس سپاه، تحریف حقیقت و خدمت به رژیم
*کشف طرح تروریستی رژیم در آمریکا، « امداد غیبی» برای مجاهدین
*پناهجو شدن اشرفیها خبری خوب اما با کاستی ها و ابهامات
*بازی چرخ بشکندش بیضه در کلاه
*اختلاف در ارزیاببها و رشد افقی شجره طیبه
*شهیدان 19 فروردین اشرف دفن شدند، سوالها و حرفهایی که می ماند
*درگذشت مجاهدی سخت کوش و صمیمی و تصویری از آینده
*غوغا و دروغ و بیشرمی منفور
*با یک تیر چند نشان زدن خاتمی در تقدیر از آمنه بهرامی
*سخنان دبیرکل سازمان ملل روزنهً امیدی بر حل مساله اشرف
*در ضرورت توضیح واضحات
* چالشها و نمایشها در بستر شمارش معکوس برای تعیین تکلیف قطعی اشرف
* نگاهی به فیلم جدایی نادر از سیمین
*رژیم در سالگرد مرگ خمینی
*اعتراف ناخواسته دکتر قصیم در تلویزیون بی بی سی
*اعتراض من به قلدرمنشی بود
*شانتاژ، برچسب زدن، پرونده سازی، ارعاب و گرایش حذف منتقدان، یعنی همین
*کدام آرمان، کدام آرمان گرایی؟
*بیا بیا گفتن روش امام حسین نبود
*خواست انتقال از عراق باید در صدر خواستهای خانم رجوی قرار بگیرد
*رضا پهلوی، توّهم و توهین به شعور مردم
*آنچه برای آیت الله های مرتجع مهم است
*مفهوم ارزیابی ها و نتیجه گیری های فرماندهان سپاه در آینه عملکرد رژیم
*تشریفات محمد رضا شاهی و تشریفات ولایی و حزب اللهی و سبزاللهی
* عبور کشتی جنگی سید علی از کانال سوئز و تأملی در روش مسالمت آمیز مبارزه
*هاشمی غیرتت کو، فائزه عفتت کو، و پرونده سازیها
*راهپیمایی 25 بهمن، حاشیه ها، پیامدها
*جشنواره فجر مثل داروخانه یی شد که نفت می فروشد
*اپوزیسیون نباید از موسوی و کروبی دنباله روی کند
*بینش مهمل و حرفهای مهمل خمینیستها
*خامنه ای یک متهم به شرکت در ترور حریری رابه درجه سرلشکری ارتقاء داد
*شروری در صف اوپوزیسیون
*زین العابدین دیکتاتور تونس، ذلیل شد
*جنایات بی قتل واندوه انباشته در آنسوی خبرها
*جنگ روانی - جاسوسی اسرائیل و رژیم
*افشاگری و ابرازنفرت ایرانیان به رژیم، واکنش مناسب به فرصت طلبی وزارت اطلاعات
*سکوت در برابر ظلم بزرگ به جعفر پناهی، سرافکندگی برای اهالی سینما خواهد بود
*مسخرگی آخوندی، جنایات خدایی
*مسخره گی های عاشورایی و ستایش و ترویج خشونت در رژیم آخوندی
*رویارویی جنایتکارانه مذهبی سلفی- شیعه در ایران را باید محکوم کرد
*قدرت نمایی بلاهت بار احمدی نژاد، ضربه یی به نظام ولایی
*بساط ارتجاعی مرجعیت و آخوندیسم را باید در ایران جمع کرد
*جبّاریت رژیم علیه اهل سنت ، زمینه ساز ورود القاعده به ایران است
*لرزه های اضطراب، در نعره های اقتدار
* شاید مجید شریف پیش ما بود اگر اینترنت مثل امروز بود
*اجیر کردن عامل برای قتل فرزند، دستارود تعلیمات آخوندی و احکام شرعی
*آخوند مسخره از اخوان مسخره
*حکمت مستراحی و شخصیتهای مستراحی
*جنایت و رذالت از یک منشأ به بهانه های متفاوت
*مراسم عقد در سرقبر، تجلی مرده خوری آخوندهای مردم ستیز
*انفجار در پادگان سپاه، در آستانه سفر حاج محمود به لبنان
*ادعاهای متناقض، شاهدی بر پوچی ادعای پیروزمندانه بودن پایان جنگ
*اهانت به قرآن، غوغای بوزینگان و عربده فرومایگان در ایران
*صف آرایی در برابر رهبر: جبهه هواداران رئیس دفتر
*اتهام زنی و «گند زنی» بین جناح‌های متخاصم: کشتن خواهر پاسدار مشفق در جاده مشهد و...
*آغاز به کار «مشا نیوز» و اتهام «پوتینیسم» به حاج محمود
*جلوه یی از هویت و هنر مردم: گفتگوی عاشقانه به زبان آذری و به شعر
*شیطنت های خلاف اسلام با اجرای «نیمه رپ» به لهجه اصفهانی
*«مرض موت» لاعلاج رژیم خمینی ساخته به رغم سه دهه جنایت برای بقا
*سالروز بمباران اتمی هیروشیما، فراموش کردن قربانیان جزغاله شده توکیو و بیش از 60 شهر دیگر
*حنجره یی که خاموش شد، صدایی که ماندگار است
*تقابل مردمکشان خمینیست دو جناح، افشاگرخیانتها و جنایتها
*جند الله دوگام به پس یک گام به پیش
*تعارف کم کن و بر مبلغ افزا
*خفّت خمینی در حیات و خواری او بعد از مرگ و بی آیندگی رژیم
*رپ «کافران بی نام» در هجو نوحه‌های ام القرای اسلام
*سه هزار آقا زاده در حال تحصیل در بلاد کفر
*به چنین مجلس و بر کرّو فَرَش باید ...
*ناگهان دهها «پیکر مطهر» در نماز جمعه !
*داس اسلام همچنان زندگی آزادگان ایران را درو می کند
*بودجه های قرآنی ، گربه های ایرانی
*از این بمبهای اتمی در همه شهرهای ایران منفجر کنید
*مربوط و نامربوط در مصاحبه رضا پهلوی
*بلند آوازه کردن نام ایران، و نه جمهوری اسلامی
*برای جعفر پناهی و یک یاد آوری
*افتضاح در سناریوی دستگیری عبدالمالک ریگی و چند نکته
*موعظه های کنونی میرحسین موسوی و گذشته و آینده او
*سانسور گزارش‌ها تصویریِ «انقلاب اسلامی» نشانه ترس از مردم
*مردم جان برلب رسیده، رژیم جبّار خون ریز و مساله «خشونت»
* بخشوده و نا بخشودنی، به مناسبت در گذشت منتظری
*این سخن را درنیابد گوش خر
*ستاره یی در آسمان هنر ایران و موسیقی آذربایجانی بنام پریسا ارسلانی
*مروری بر تاریخچه تضاد دوجناح: ایدئولوژی متعفن و روشهای کثیف
*دیالوگ انتقادی با سربازان گمنام امام زمان
* آقای نصیبی در کوچه بن بست «علی چپ»
*یاد و خاطره یی از یک خدمتگزار فرهنگی و یک دوست که درگذشت
* یادداشی در مورد لبیک سایت وزارت اطلاعات رژیم، به در خواست «آ مهدی»
*من متهم می کنم، واکنشی به پیام اخیر آقای مسعود رجوی
*اعلان جنگ داخلی توسط خامنه ای،«توزرد»ی سبز و ضرورت آمادگی مردم
*ناگفته هایی از دو« 13 آبان»: چگونه صدای انقلاب به گوش شاه رسید و اشغال سفارت آمریکا
*چه کسی برای مردم فیلم خواهد ساخت اگر آقای نصیبی روزی مسئول سینمای کشور شود
*قضیه شکل اول و شکل دوم، و استحاله قهقرایی آدمها
*بیانیه بیست و هشتمین سالگرد تاسیس شورا، نکته یی و چند سوال
*فوتبال مردانه و فوتبال دوستان لجن
*به بهانه اظهارات یک خانم نماینده مجلس کویت
*اِنافَتَحنا»ی واقعیت گریزان متکبّر
*واكنش پنجم» و واكنش ملاباجي هاي حوزه علميه قم
*سینما و مردم، سینما و آقای نصیبی
*تحقیر ارتش توسط فرمانده کل سپاه و دیگران و واکنش فرماندهان ارتش
*سوالاتی از آقای منتظری و یک یاد آوری به میرحسین موسوی
*اعتراف ناخواسته آخوند ذوالنور بر منفور بودن رژیم
*بورشدن رهبر و سیلی سنگین مردم به سپاه پاسداران در تظاهرات «روز قدس»
*ایرباس در برابر دارائیهای بلوکه شده ایران پیشنهادی سنجیده و به نفع مردم ایران
*تعطیلی آیندگان اقدام شکرالله پا کنژاد و کنگره یی که برگزار نشد
*اراده و اعتراض مردم رهایی بخش خواهد بود، نه فرصت طلبی فرصت سوز اصلاح طلبان
*موضوعی در حاشیه انتخابات و کار مؤثر و مفید ی که آقای رجوی می تواند بکند
*سی سال پيش، « در اين بن بست…»
*رفسنجانی زیرآب ولایت خامنه ای را زد، اژه ای رفسنجانی را به آمریکاو اسرائیل بست و...
*فرار از مسئولیت آقای منتظری و از مرحله پرت بودن آقای کدیور
*تظاهرات پاسخی به روشها و اقدامات غیرقانونی مقامات قانونی
*سه پیام پایانی و جمعبندی رویداد انتخابات و مفهوم الله اکبر دیروز و امروز
*کار موثر و مفیدی که آقای منتظری می تواند بکند
*هشدار! توطئه ای علیه میرحسین موسوی در حال اجراست
*صحنه ای تکان دهنده از رفتن ندا از بین ما و ماندن ندا در فریادها و یادها
*اعلان جنگ خامنه ای و روز غلبه بر ترس
*ابطال انتخابات مشتی به پوزه ولی فقیه و یاسداران جنایتکار است، من از آن حمایت می کنم
*میرحسین موسوی، کروبی سید محمد خاتمی اصلاح طلبان بر سر دوراهی انتخابی تاریخی:
*مخدوش کردن ارزشها، جفا به امام راحل و تایید اقدام تروریستی علیه عربستان، در مناظره موسوی و احمدی نژاد
*میرحسین موسوی از موج خون تا موج سبر و شال سبز
*برای بهمن قبادی سینماگر مردم دوست
*«انقلاب اسلامی و کار نامه ردی روشنفکری»*
*ماهیت کارگزاران فرهنگی رژیم و انقلاب فرهنگی
*ویژگی جامعه ایران در نگرش و واکنش به سقط جنین
*مساله رادیو تلویزیون- تعادل قوا و واقعیتها(3)
*مسأله رادیو تلویزیون- تند روی شاید کرده باشیم اما بیراهه نرفتیم(2)
*خشم رفسنجاني و مرگ احمد خميني*
*مسأله رادیو و تلویزیون، انتقاد به جا و فراموشکاری اختیاری عبدالله نوری(1)
*عطاءالله مهاجرانی ، کشف کرامات خمینی و ستایش از تروریسم و چند یادآوری
*خنده برلسکونی و خشم آرژانتینها
*زیبایی شناسی یک ستایشگر خمینی و اهانت به ایرانیان
*سی سال پیش جوٌ سیاسی چنین بود و خمینی این بود
*سندی از مهندسی اسلامی بنای عظیم ۳۰ سال جنایت که جمهوری اسلامی نام دارد
*تبلیغات بی خدایان در اروپا، آمریکا و کانادا
*جنایت محکوم کردنی و جنایت با اجر دنیوی و اخروی
*یک تیر و دو نشان ارتجاعی خامنه ای و نکاتی برای یاد آوری
*تاثیر عامل فرهنگی بر موقعیت زنان
*خواب‌های پنبه‌دانه‌ای یا زمینه سازی برای جنایت علیه بشریت
*خوابگردی در فراموشخانه زمان
*آخوند وحید خراسانی سنی ستیز، نعل وارونه میزند
*رهنمودهای مهمل رهبر اسلام پناه، زوزه‌های وزیر ارشاد اسلامی
*وزیر ارشاد تهدید کرد هنرمندان خطا کار زیر پا گذاشته خواهند شد
*شورش یک زن جوان هنرمند علیه تبعیض و حجاب ، سیلی دیگری به رژیم ملاها
*حجاب و مراسم گشایش بازیهای المیپک
* این همه فاجعه را خمینی پی ریخت
*میراث خمینی و نگاه حوزوی- حیوانی به زن، منبع و منشأ تبعیض علیه زنان ایران
*صداقت و شهامت آقای دكتر ملكی
*توضيحي در مورد اعتصاب معلمان در سال ۱۳۴۰
*دنیای مراجع تقلید و دنیای شهروندان در هفته معلم
*تغییر حكم آیت الله، از سركوب كردن، به تظلّم
*منطق مردان خدا: سركوب كردن و نفس بريدن