حادثه ناگوار حج، فرصت طلبی رژیم برای معجزه سازی توسط «شهید» و نکته ها
ایرج شكری

 

به فاصله کمی از حادثه ناگوار قبلی در مسجد الحرام که منجر به کشته و زخمی شدن گروهی شد که چند تن از زائران ایرانی هم در میان آنها بودند، حادثه دیگری که بسیار مرگبارتر بود در جریان انجام مناسک حج پیش آمد. این حادثه در محلی پیش آمده است که در آن نماد شیطان توسط زائران سنگسار می شود. گفته می شود دلیل حادثه هدایت بخشی از زائران به محل در جهت غلطی بوده است و این سبب قرار گرفتن رود عظیمی از زائرانی که در مسیر خروج از محل بودند، با انبوه دیگری از زائرانی که از محلی که نباید، وارد محل سنگ پرانی می شدند، شده و ازدحام شدید سبب اضطراب و زیر دست و پا له شدن و خفه شدن گروهی از زائران شده که آمار اولیه آن بیش از هفتصد نفر بود. در آخرین آمار تا بعد از ظهر روز سه شنبه 7 مهر تلفات زائران ایرانی 239 کشته، 241 مفقود و 28 مجروح بستری ذکر شده است و به نظر می رشد که با کاهش تعداد مفقود الاثرها، شمار کشته ها بالا می رود. حسن نوشابادی معاون وزارت ارشاد در گفتگویی با خبرگزاری مهر، گمانه زنی کرده است که تعداد بیشتری از مفقود الاثر ها، دیگر زنده نباشند و تعداد کشته شدگان به چهار صد نفر برسد. با گذشت 6 روز از حادثه هنوز تعداد 241 نفر مفقود الاثر هستند. در ضمن بنا بر اخبار منتشر شده در سایتهای خبری رژیم، روز گذشته سایت وزارت بهداشت عربستان تعداد کل کشته ها را 4173 نفر و علت را افزایش دمای هوا ذکر کرده بود ولی بعد آن خبر حذف و خبر قبلی را در تویت خود تکذیب کرده است.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940707001643

این که این اتفاق از خشم «شیطان» بوده که به نماد او سنگ می زدند، یا «خواست خدا» (که خدا باوران اراده و خواست او را منشاء حوادث گوناگون یا موفقیت و شکست در هر کاری را می دانند و مثلا خامنه ای زلزله ویرانگر رودبار را «امتحان الهی» نامید) یا بی لیاقتی مسئولان سعودی، نمی شود اراده و خواست کس یا گروهی از «خاکیان» را باعث آن دانست،  مثل رویداد خونین مکه در سال 66 که رژیم به رغم اخطار مقامات سعودی که در مورد برگزاری راهپیمایی به اسم برائت از مشرکین هشدار داده بودند و گفته بودند ممنوع است و نباید برگزار بشود، آن راهپیمایی را با تداراک زدوخورد با پلیس سعودی راه انداخت تا باز هم در آن شعار«لاشرقیه لاغربیه جمهوری اسلامیه» را در کشور پادشاهی سعودی طنین انداز کند و در آنجا بلوا و آشوب راه بیاندازد.

در نتیجه پلیس سعودی به مقابله با آن برخواست و تعدادی از نفرات پلیس که بنا به آماری که سعودی ها دادند بیش 83 نفر بودند کشته شدند. چندی بعد از این ماجرا بود که سعودی ها فیلمهایی از کشف و ضبط ماده  منفجره از جنس 4- Cجاسازی شده در ساک زائران اعزامی از سوی رژیم نشان دادند. در اخبار مربوط به مساله گفته شد که پادشاه سعودی قبلا دستور داده بود که این موضوع در رسانه مطرح نشود. به هر حال می توان پیش بینی کرد به رغم این رویداد ناگوار، در مراسم سال آینده باز هم انبوه زائران از کشورهای مختلف در مراسم حج حضور خواهند یافت و این حادثه تلخ و غم انگیز، سبب تفکر و باز اندایشی و کنار گذاشته شدن آن و به «خدا» را در همه جا دیدن روی آوردن مؤمنان – چنان که خدا باوران معتقد  در همه جا هست -  نخواهد شد. قبل از این هم در سالهای گذشته حوادث مرگبار و ناگوار چندی در مراسم حج رخ داده است از جمله حادثه سال 1369 که بیش از 1400 کشته به جا گذاشت. البته ممکن است گروهی از آدمهای «واجب الحج » یا کسانی که قبلا حاجی شده اند و قصد سفر دوباره برای شرکت در مراسم حج داشتند از این کار منصرف شوند اما این به اندازه «سوت و کور» شدن و بی رونق شدن آن نخواهد شد و باز زائران حج دهها میلیارد دلار به کیسه رژیم سعودی خواهد ریخت.

درآمد سعودی از حج در حال حاضر بیش از 30 میلیارد و بعضی برآوردها تا 50 میلیارد دلار ذکر شده است و ساخت و سازهایی که رژیم سعودی با تخریب بعضی مکانهای تاریخی اطراف کعبه از چند سال پیش شروع کرده است «فی سبیل الله» و برای رفاه زائران نیست(خصوصا که هتلهای نوساز اطراف مکه لوکس و بسیار گرانقیمت هستند) بلکه با هدف افزایش پذیرش زائران و در نتیجه افرایش درآمد از این راه تا دو برابر میزان کنونی است. در این میان زائران ایرانی پول کلانی با رفتن به عربستان برای حج عمره و حج تمتع به جیب سعودی ها می ریزند که البته روشن است که این رژیم مرتجع اسلامی ضد ایرانی، مشوق و سازمان دهنده و برنامه ریز آن است و بنابر اطلاع منتشرشده از سوی سازمان حج اوقاف، هم اکنون 8 میلیون نفر برای حج عمره و یک و نیم میلیون نفر برای حج تمتع در نوبت هستند ثبت نام کنندگان کنونی طی 16 سال آینده موفق به انجام سفر خواهند شد. تعداد زائران حج عمره در سال 500 هزار و حج واجب 100 هزار ذکر شده* است. پولی زائران حج عمره و تمتع درعربستان خرج می کنند در سال 90  پنج میلیارد دلار برآور شده بود. ساخت و سازهایی که از چند سال پیش شروع شده، با هدف پذیرش زائران بیشتر و دو برابر کردن این درآمد صورت می گیرد. به هرحال این نوع تجمعات و مراسم در ادیان دیگر هم هست. بزرگتر از مراسم حج را هندوها با شرکت چند میلیونی برگزار می کنند و آنها هم خرافات عجیب و غریب خودشان را دارند. خانم نوال سعداوی روشنفکر بلند آوازه مصری، مراسم حج را کلا چیزی مثل بت پرستی می داند.

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=34198

در اینجا بی مناسبت نمی بینم که به اشعاری در ادبیات فارسی اشاره کنم که در آن مفهوم حج و زیارت کعبه، آن گونه که رایج است، زیر سوال رفته است. از شعرهایی که در ادبیات فارسی آمده و خیلیها با آن آشنا هستند دو شعر از مولوی است و مُخمّسی از شیخ بهایی:

مولوی:

ای قوم به حج رفته كجایید، كجایید
معشوق همین جاست بیاید، بیایید
معشوق تو همسایه دیوار به دیوار
در بادیه سرگشته، شما در چه هوایید؟!
گر صورت بی صورت معشوق ببینید
هم خواجه و هم خانه و هم كعبه شمایید
ده بار از آن راه بدان خانه برفتید
یك بار از این خانه برین بام برآیید
آن خانه لطیف است، نشانهاش بگفتید
از خواجه آن خانه نشانی بنمایید
یك دسته گل كو؟ اگر آن باغ بدیدیت
یك گوهر جان كو، اگر از بحر خدایید؟
با این همه آن رنج شما گنج شما باد
افسوس كه بر گنج شما، پرده شمایید.

*****

آنها که به سر؛ در طلب کعبه دویدند
چون عاقبت الامر به مقصود رسیدند
از سنگ یکی خانه اعلای معظم
اندر وسط وادی بی زرع بدبدند
رفتند در آن خانه که بینند خدا را
بسیار بجستند خدا را و ندیدند
چون معتکف خانه شدند از سر تکلیف
ناگاه خطابی هم از آن خانه شنیدند
کای خانه پرستان؛ چه پرستید گل و سنگ
آن خانه پرستید که پاکان طلبیدند
آن خانه دل و خانه خدا واحد مطلق
خرم دل آنها که در آن خانه خزیدند
مانند الف راست برفتند به لبیک
آنها که در این خانه چو گردون بخمیدند
بر خطّه آن مشعر وحدت چو گذشتند
خط لمن الملک بر اغیار کشیدند
حزبی که بجز سنگ؛ ره از خانه ندیدند

 چون حزب شیاطین ز در حق برمیدند

-----

روی مخمس شیخ بهایی(که در زیر می آید) ترانه هایی هم در ایران و هم در افغانستان ساخته شده است. از جمله ترانه ای به اسم «نشانه» که هایده آن را خوانده است. البته شعر در این ترانه کمی پس و پیش و کمی هم دستکاری شده است.  https://www.youtube.com/watch?v=kMMX_EzrDtk

شیخ بهایی:

تاکی به تمنای وصال تو یگانه

اشکم شود از هر مژه چون سیل روانه

خواهد به سر آید، شب هجران تو یانه؟

ای تیر غمت را دل عشاق نشانه

جمعی به تو مشغول و تو غایب ز میانه

رفتم به در صومعهٔ عابد و زاهد

دیدم همه را پیش رخت راکع و ساجد

در میکده رهبانم و در صومعه عابد

گه معتکف دیرم و گه ساکن مسجد

یعنی که تو را می‌طلبم خانه به خانه

 

روزی که برفتند حریفان پی هر کار

زاهد سوی مسجد شد و من جانب خمار

من یار طلب کردم و او جلوه‌گه یار

حاجی به ره کعبه و من طالب دیدار

او خانه همی جوید و من صاحب خانه

 

هر در که زنم صاحب آن خانه تویی تو

هر جا که روم پرتو کاشانه تویی تو

در میکده و دیر که جانانه تویی تو

مقصود من از کعبه و بتخانه تویی تو

مقصود تویی کعبه و بتخانه بهانه

 

بلبل به چمن زان گل رخسار نشان دید

پروانه در آتش شد و اسرار عیان دید

عارف صفت روی تو در پیر و جوان دید

یعنی همه جا عکس رخ یار توان دید

دیوانه منم من که روم خانه به خانه

 

عاقل به قوانین خرد راه تو پوید

دیوانه برون از همه آیین تو جوید

تا غنچهٔ بشکفتهٔ این باغ که بوید

هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید

بلبل به غزلخوانی و قمری به ترانه

 

بیچاره بهائی که دلش زار غم توست

هر چند که عاصی است ز خیل خدم توست

امید وی از عاطفت دم به دم توست

تقصیر خیالی به امید کرم توست

یعنی که گنه را به از این نیست بهانه

اما در ایراد گرفتن به کار ناصرخسرو شهامت و جرأت بی نظیری در هزار سال پیش نشان داده و از جمله در مورد مساله شیطان و توصیه و فرمانهای خدا برای دوری از وسوسه هایی که شیطان ممکن است انسان را به سوی آنها براند، در آن قصیده بلند خود حق مطلب را ادا کرده است. اول قصیده با این بیت شروع می شود «خدايا عرض و طول عالمت را / تواني در دل موري کشيدن».

چند بیت از آن:

 خدایا! راست گویم فتنه از توست - ولی از ترس نتوانم جغیدن (یا چخیدن=حرف زدن، گفتن)
به ما تو قوّت رفتار دادی - ز دنبال نکو رویان دویدن
تمام عضو با من در تلاشند - ز دام هیچیک نتوان رهیدن
نبودی کاش در نعمات لذت - چو خر بایست در صحرا چریدن
چرا بایست از هول قیامت - چنین تشویشها بر دل کشیدن؟
لب نیرنگ را در جام ابلیس - کند ابلیس تکلیف چشیدن
اگر ریگی به کفش خود نداری - چرا بایست شیطان آفریدن؟
اگر مرغوله را مطلب نباشد - چرا این فتنه ها بایست دیدن؟ (مرغوله=در موسیقی، آواز و تحریر نغمه، آواز مطربان و مرغان)
اگر مطلب به دوزخ بردن ماست - تعذّر چند باید آوریدن؟
بفرما بی تعذّر تا بَرندم - چرا باید به چشم عمرو دیدن؟
تو فرمایی که شیطان را نباید - کلام پرفسادش را شنیدن
تو در جلد و رگم مأواش دادی - زند چشمک به فعل بد دویدن
اگر خود داده ای در ملک جانم - نباید بر من آزارت رسیدن
مر او را خود ز حبس خود رهاندی - که شد طرّار در ایمان طریدن
ز ما حجّ و نماز و روزه خواهی - تجاوز نیست در فرمان شنیدن
بلاشُبهه چو صیّادِ غزالان - درین هنگام نخجیر افکنیدن
به آهو می کنی غغا که بگریز - به تازی هی زنی اندر دویدن
به ما فرمان دهی اندر عبادت - به شیطان در رگ و جانها دویدن
به ما اصرار داری در ره راست - به او در پیچ و تاب ره بریدن
به ذات بی زوالت دون عدلست - به روی دوست دشمن را کشیدن
تو کز درگاه خویشت باز راندی - چرا بایست بر ما ره بریدن؟
سخن کوتاه، ازین مطلب گذشتم - سر این رشته را باید بریدن

کاش می شد قصیده ناصر خسرو را به زبان همه کسانی که به زیارت کعبه و سفر حج می روند ترجمه و آن را زمان حضور آنان در مکه باهواپیما از آن بالا پخش کرد، تا کمی به اعمال خود و به دستور فرمانهایی که «الله» به آنها داده و تکالیفی که برایشان تعیین کرده، از دید ناصر خسرو نظری بیافکنند و به این سوال از جمله فکر بکنند که :

اگر ریگی به کفش خود نداری - چرا بایست شیطان آفریدن؟

به ما فرمان دهی اندر عبادت - به شیطان در رگ و جانها دویدن

مفهوم «حاجی» در فرهنگ عمومی قبل از روی کار آمدن «نظام اللهی جمهوری اسلامی»، بیش از این که معرف مومنی باشد که یک تکلیف مذهبی بزرگ و واجب را انجام داده است، بیشتر نشانه توانایی مالی و وضع خوب بود مخصوصا وقتی «بازای» هم به آن اضافه می شد. البته در سالهای آخر سلطنت شاه امکان سفر حج رفتن برای طبقه متوسط و «کاسب» هایی در حد قصاب و خواربار فروش محله ها هم فراهم شده بود و حاجی الزاما به معنی«پولدار» بودن نبود. این به نفع «شاه مملکت شیعه»هم بود که تعداد زائران حج و حاجی های کشور بالا باشد. زمان «طاغوت راحل» مراسم حج به طور مستقیم از تلویزیون پخش می شد در حالی که پخش خبر و تصویر آن در بخشهای خبری تلویزیون کافی بود و معنی ندارد که چرخیدن عده ای زائر در محوطه یی و یا سنگ ریزه پرتاب کردن آنان به چیزی که گویا شیطان است به طور وقت گیر وکسل کننده از رادیو تلویزیون کشور به طور مستقیم پخش شود. «حاج آقا» همچنین مفهوم تعصب مذهبی را هم در گذشته وهم حال و برای همیشه در خود دارد، به ویژه در محدویت برای زنان و مساله «محرم - نا محرم)(تعصباتی از آن نوع که نصرت کریمی در فیلم محلل به تصویر کشیده است)* «حاج آقا» در زمان شاه هر  همه جور حاج آقایی از قبیل، کلاه بردار، گرانفروش، مال مردم خور و «نزول خور» ممکن بود باشد،اما «حاج آقا»ی عامل سرکوب و شکنجه و صادر کننده احکام اعدام برای متهمان سیاسی، حاج آقای صادر کننده حکم سنگسار و قطع دست و...، اینها دستاورد دوران بعد از خمینی و دستاورد رژیم آخوندی - اسلامی برای حاجی بودن است. رژیمی کارگزاران و جانیان وآدمکشانش، شکنجه محکومان را چون عبادت و چون نماز دانسته و برای شکنجه و باز جویی زندانیان وضوع می گیرند و «حاج آقا» عنوان عمومی همه مهره های دستگاههای مختلف سرکوب در رژیم است. البته در گذشته و حال حتما «حاج آقا» هایی که در کارشان حقه بازی نبوده است و آدمهای درستگاری بوده اند و مردم آزار نبوده اند وجود داشته اند و دارند ولی این از نوع کمیاب آن است و مفهومی که «حاج آقا»در ذهن ها زنده می کند نیست.

رژیم در این حادثه مرگبار هم فرصت معجزه سازی و معجزه آفرینی برای شهیدان را از دست نداد. خبرگزاری فارس در اقدامی در این زمینه در فرادی حادثه(3 مهر) در مطلبی با عنوان «شهیدی که پدر و مادرش را از حادثه منا نجات داد»خبر داد که شهیدی که پدر و مادرش در بین زائران بوده اند، شب قبل از حادثه به خواب روحانی کاروان آنان می آید و به روحانی مذکور می گوید که به پدرش بگوید که به خاطر ناراحتی قبلی که دارد فردا به منا نرود و...خلاصه روحانی ماجرای خوابش را پدر شهید می گوید و آن مرد هم که همراه همسرش در کاروان حج بوده است اول امتناع می کند اما به توصیه روحانی کاروان که به او می گوید «نایب»ی به جای خودش برای مراسم مذکور تعیین کند،می پذیرد و به این ترتیب با نرفتن به مراسم از آن حادثه در امان می مانند و به این ترتیب شهیدی باعث نجات پدر و مادرش از مرگ می شود. خبرگزاری متعلق به بسیج در پایان مطلب آن آیه یی که بیش از هر آیه قرآن از سوی گردانندگان رژیم تکرار شده ( در مورد زنده بودن شهیدن و رزق و روزی داشتن آنان در نزد خدا) را درج کرده است. حکمت این که چرا آن شهید مستقیما به خواب پدر خودش نرفته و به خواب روحانی کاروان رفته باید هم برای «جذّاب» شدن داستان و باورانندن آن به خواننذه و هم ارج و مرتبه یی دادن به آخوند کاروان است که نقش پیک و پیام رسان بین شهید و پدر و مادرش به او داده شده است. این داستان کوتاه و «جذّاب» را در لینک زیر می توانید بخوانید:

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940703000184

ناپدید شدن سفیر سابق در لبنان مهمتر از مرگ زائران

رژیم همان روز اول اعلام کشته و مفقود شدن تعدادی از زائران، اسم «غضنفر رکن آبادی» سفیر سابق خود در لبنان را هم اعلام کرد. العربیه نت فارسی روز دوشنبه 6 مهر در این زمینه از قول مقامات سعودی گزارش داد که کسی به اسم «غضنفر رکن آبادی» در هیچیک از مبادی ورودی آن کشور ثبت نشده است و نتیجه گرفت که او احتمالا با اسم دیگری به سعودی سفر کرده است. اما مقامات وزارت خارجه رژیم به این خبر واکنش نشان دادند و ضمن رد گمانه زنی العربیه نت یاد آور شدند که سفیر سابق با گذرنامه عادی سفر کرده بود و مشخصات و اطلاعات لازم در اختیار مسئولان سعودی قرار گرفته است. روز 7 مهر نیز شایعه مربوط به در میان زخمی ها بودن او هم تکذیب شد. در همین روز معاون وزارت ارشاد رژیم احتمال ربوده شدن او توسط سعودی ها را مطرح کرد. http://www.mehrnews.com/news/2927679

 علاوه بر او العربیه به نقل از خبرگزاری تسنیم که گفته می شود وابسته به سپاه قدس است نام چند نفر را ذکر کرده است و آنها را از افسران سپاه دانسته و یکی هم به اسم علی اصغر فولادگر مدیر دفتر مطالعات استراتژیک سپاه پاسداران و«یکی از چهره‌های مهم دفتر رهبر ايران» معرفی شده است.  http://ara.tv/6r6vp
به هر حال سرنوشت این سفیر سابق رژیم در لبنان مبهم است و بعید نیست به سرنوشتی شببه سرتیپ پاسدار عسگری که چند سال پیش در راه بازگشت از سوریه در ترکیه ربوده شد و بعد هم اثری از وی به دست نیامد و رژیم نیز تلاشی برای یافتن او نکرد، و بعد هم شایعاتی در مورد در اسارت اسرائیل بودن او منتشرشد، تبدیل شود. باید توجه داشت از آنجا که رژیم لبنان و سوریه را «عمق استراتژیک» خود می داند و از آنجا که مسائل آن منطقه برای رژیم دارای حساسیت فوق العاده بالایی است و به شدت امنیتی و استراتژیک است و حوزه عمل سپاه قدس است، سفیران رژیم در آنجا هم بی تردید از عناصر اطلاعاتی و پاسدار هستند و به همین دلیل است که ناپدید شدن این کارگزار رژیم که چهار سال در لبنان سفیر بوده و خدمتش به عنوان سفیر در لبنان سال 2014 پایان یافته، برای رژیم می تواند ضربه اطلاعاتی سنگینی در پی داشته باشد. 

رژیم که گویی «فرصتی طلایی» برای جنگ تبلیغاتی و کوبیدن رژیم سعودی پیدا کرده است، برای کوبیدن سعودی ها بوق ها و طبل ها به صدا در آورده است و جنایتکاری مثل رئیسی دادستان کل رژیم که در کشتار زندانیان سیاسی در تابستان 67 دست داشته است، خواستار محاکمه آنان شد.حتی بعضی از عناصر از «رده ساندیس خور» ها این رویداد را عمدی دانسته اند، اما مسئولان رده های بالاتر ضمن از دست ندادن فرصت برای کوبیدن رژیم، ادعای عمدی بودن حادثه را نکرده اند. از جمله شمخانی دبیر شورای امنیت رژیم ضمن رد عمدی بودن آن، مشغول بودن عربستان به جنگ در یمن و عدم توجه کافی به مساله مراسم حج را از جمله مسائل دخیل در این رویداد دانسته است.

 اما روشن است بوق و تبلیغات رژیم سبب راه افتادن جریان محکومیت علیه رژیم سعودی و قرار گرفتن اداره امور مربوط به مراسم حج تحت نظرات بین المللی اسلامی نخواهد شد.

منابع:

***************

http://www.entekhab.ir/fa/news/198647  *

فیلم سینمایی محلّل را در لینک زیر می توان دید

https://www.youtube.com/watch?v=ZwrCxluBJGE

آمار مربوط به قربانیان حادثه منا تا روز 7 مهر:

http://www.isna.ir/fa/news/94070704224/

----------------------------- 

چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴ - ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۵

http://iradj-shokri.blogspot.fr

 

منبع:پژواک ایران

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   نسخه‌ی چاپی  

ایرج شكری

فهرست مطالب ایرج شكری در سایت پژواک ایران 

*حقه بازی آخوند موسوی خوئینیها و وصل کردن خامنه ای به «عالم غیب»‏
*انتخاباتی با بازندگان بزرگ و تصاویر ماندگار یک دیدار و سالهای سربی برای روحانی
*دیدار پُر برکت امیر تتلو با رئیسی
*طلبکاری در دو پیام پاسدار باقری «رئیس ستاد کل نیروهای مسلح»، و تودهنی به آن در رویدادها
*استفاده از سینما توسط فرومایگان برای توجیه جنایات رژیم در دهه ۶۰
*‏«گلاب زدن» گردانندگان رژیم به یاد و نام خمینی
*تعیین تکلیف برای همه مسئولان نظام از سوی پاسدار جعفری فرمانده کل سپاه، رزمایش کودتا
*وقتی مردی به زنش، بگوید «دوستت دارم» چه اشکالی دارد؟
*اسکار فرهادی، جلوه یی از مفهوم «ایرانیان» برای جهانیان و تلاش مذبوحانه محافل و ‏مقامات رژیم برای مصادره «اسلامی» آن
*اولین مصاجبه خمینی با خیرنگاران ایرانی در پاریس آیینه تکبّر و استبداد و افکار ارتجاعی او
* پاسخ فرمانده نیروی دریایی در مورد جابجایی ناگهانی جانشین خود و ابهامی که باقی می ماند
*هاشمی رفسنجانی، له شده زیر توهین و تحقیر، اندوهگین و اشگ ریز، دق مرگ شد
*مقاله یی که سبب رهبر شدن خمینی شد
*خواندن ترانه «جان جهان» شجریان توسط دانش آموزان دبستان دخترانه یی در مشهد
*شهروندان قبرخواب، انتقاد کارگردان سینما، اشک تمساح روضه خوان زرنگ
*رژیم در حال غرق شدن در گند خودش، پاسدار صفوی غرق در هپروت تشکیل دولت جهانی اسلام ‏به مرکزیت رژیم
*شاه مرغوب،بهترین دیکتاتور و عطر و گلابش و مفهوم تجمع پاسارگاد ‏
*زوزه های آیت الله علم الهدی علیه زنان ۳۰ سال بعد از عربده رفسنجانی
*پرت و پلاها و روده درازیهای قاسم سلیمانی و دیگران در سالگرد جنگ و گذشتن از کنار مصائب مردم
*مساله حجاب در قرآن و علت پیدایش آن و حجاب اجباری مجاهدین برای آتنا فرقدانی
*بابت «اطلاع رسانی»، از وزارت دفاع روسیه «کمال تشکر را داریم»‏
*28 مرداد و بعد از آن و آینده ای که در راه است
*واکنش ارتش به اهانت حسن عباسی، اهانت اوباش انصارحزب الله به هنرمندان، «فضل» جوادی عاملی و حکایتی از عبید زاکانی
*عباس کیارستمی سینماگری که با رژیم «غیرخودی» و با مردم «خودی» بود و جهانی شد
*دست باز نیروی انتظامی رژیم در رفتار خشونت آمیز و شلیک و کشتن
*شگفتی آفرینی پاسدار سلیمانی با صدور بیانیه تهدید آمیز علیه بحرین، جلوه دیگری از خر تو خربودن اوضاع رژیم
*بلاهت آریامهری خامنه ای در تشدید سرکوب و اختناق برای حفظ رژیم
*برکناری پدر ترانه علیدوستی از سرمربیگری فوتبال نوجوانان
*حاشیه های ایرانی شصت و نهمین فستیوال کن
*بازهم اعترافی در مورد گریز مردم از دین و مسجد دولتی
* سالگرد فاجعه ۱۹ فروردین ۹۰ و شیپورچی های رهبری مجاهدین
*سپاه پاسداران آفریننده مصیبت وعامل جنایت علیه مردم است و نه سپر بلای آنها
*تعظیم «اسلام» در برابر شکوه ایران و ضربه و تلخی های انتخابات برای ولایتمداران
*شرکت در انتخابات، تایید رژیم ولایت فقیه و دادن اعتبار به آن برای سرکوبگری است
*آثار اداره «خرتوخری» امور در نیروی زمینی ارتش و افشا شدن یک دروغ دیگر پاسدار فدوی
*صراحت و جرأت یا ترس و خیانت رئیس جمهور حقوقدان
*نفرت مردم نسبت به نظام ولایت فقیه، در رنجهای علیرضا افتخاری
*یک آفرین به پاسدار فدوی برای «بزرگواری انسان دوستانه» نسبت به آمریکا و یک «صدا تو ببر » بیشرم، بخاطر ادعای رئوف بودن
*رویداد بازداشت تفگنداران، دو قایق نیروی دریایی آمریکا وخالی بندی، پنهانکاری و خودبزرگ بینی های ابلهانه فرماندهان سپاه
*سخنان خمینی در مورد واجب بودن تهمت زدن به علما و فقهایی که «لطمه می زنند به اسلام» و دادن حکم برداشتن عمامه آنان به جوانان
*استریپ تیز فرمانده قرارگاه پدافند هویی خاتم الانبیاء
* تنش شدید در روابط رژیم با عربستان سعودی در پی اعدام شیخ باقرالنمر
*پرت و پلاها های پر حرارت عقیدتی فرمانده متحجر سپاه
* اظهارات بی اجازه محسن رضایی و دریافت تو دهنی از ولایتی
*کاری درست در برابر رژیم ضد ایرانی و آخوندیسم و ماتم پرستی، اما با شعاری نا مناسب
*پیشنهاد فیکسیونی به رئیس جمهور آمریکا، برای آرام کردن تند روها
*چرندیاتی از «فرهنگ عاشورایی» و تراکم حیرت انگیز نادانی در راویان
*پاسدار جعفری و ادعاهای بی ربط اش و تلاش برای محو آثار خالی بندی و غلط زیادی
*عجله رژیم در اعلام مرگ سفیر سابق، انتقاد برادر سفیرسابق، حساسیتها به مساله ربوده شدن او
*حادثه ناگوار حج، فرصت طلبی رژیم برای معجزه سازی توسط «شهید» و نکته ها
*حرفهای خامنه ای در جمع فرماندهان سپاه، «نقشه راه» برای همه
*سوالی که مسلمانان باید از خود بکنند: آیا چنین خدایی را می شود دوست داشت؟
*بازی تازه خامنه ای و خوابی که سپاه پاسداران برای فردای مردم دیده: ایست بازرسی
*شخصیت حقوقی پایدار دولتها و پیگیری حقوقی جنایت 10 شهریور 92
*تایید برجام توسط خامنه ای، برد و پیروزی برای دولتیان، عزا برای نعّاران حفظ خط قرمز رهبر
*عبور از گذرگاه خونین اجتناب ناپذیر است، چون فرماندهان جنایتکار سپاه قدرت مطلق می خواهند
*کباده کشی ظریف، نسیه خوری روحانی، ماتم شریعتمداری، روزگار تلخ و سیاه ولی فقیه سیدعلی
*جنازه های با طراوت و نشاط و بادوام
*همدستی رئیس مجلس با دولت برای کنار گذاشتن مجلس از بحث بر سر توافق تسلیم در مساله اتمی
*ستایشگر سپاه قدس، حالا با ستایش از خامنه ای ، تلاش می کند آبروی رفته را به او باز گرداند.
*وضع مبهم پاسدارای که دستور برداشتن مجسمه آریوبرزن را داده بود
*ریخت و پاشهای اسلام گسترانه رژیم و تودهنی مردم به رژیم با شکستن هنجارهای تحمیلی
*چگونگی برقراری دوباره تحریم ها، به شرحی که سوزان رایس داده است.
*قلّاده بر گردن رژیم درنده خو، بر مردم ایران مبارک باد
*کاسبی و بهره برداری خامنه ای از جنازه گردانی
*مکتب فاجعه آفرین خود محوربینی لبریز از بلاهت فرماندهان سپاه و دست اندر کاران رژیم و ضربه ای که در راه است
*تصادفی طاغوتی، در رژیم لاهوتی
*ایسنا آیت الله صافی را بالا برد، اما خامنه ای در سفر به قم به او اعتنا نکرد
*آیا آمریکا همان بازی را با رژیم می خواهد بکند که با مجاهدین کرد؟
*پوزه بند رهبر برای منتقدان و پذیرش افسار خوردن نظام
* آنجا که اسلام و مسلمانی سعدی، انسانیت او را می بلعد
*درنده خویی مذهبی در افغانستان و اقدام چشمگیر زنان علیه آن
*اندوه ناشی از فقر و فشار اقتصادی کم نیست، عزاداری در نوروز را هم تحمیل می کنند.
*پاسداران زیاده طلب و بی اعتنایی به رهبر و سلسله مراتب
*مطهری مورد یورش قرار گرفت، اما گند به سر روی نیروی انتظامی منفعل، زده شد
*ضربه خرس طلایی به خرناس کشهای نظام ولایی و حرفهایی از جعفر پناهی
*از سکه افتادن سرداران اسلام و ارزش شهادت در رژیم خر تو خری
*روح روح الله خمینی در کشتار پاریس ظاهر شد
*تلاش فرمانده سپاه برای «جاخالی دادن» در برابر کنایه روحانی
*عکس طناز طباطبایی به اشتباه به جای عکس ریحانه حباری در لحظات قبل از اعدام معرفی می شود
*ایراندختی که از یاد نخواهد رفت
*اولین عملیات جنگی گرانترین هواپیمای جت جنگی علیه اسلامگرایان
*بیانیه سالگرد تاسیس شورا و نکاتی مربوط به رجزخوانی های مسعود رجوی و پیامدهای آن
*فاجعه بار بودن آموزش موسیقی در مهد کودکها از نظر مدیر حوزه های علمیه
*ادعای پوچ وزارت اطلاعات در مورد رهایی قهرمان شمشیربازی
*فرصت طلبی رژیم منحوس برای مصادره مراسم تشییع جنازه شاعری بزرگ
*جنایات بدون مکافات، غزه پیش آدم سوزی ژاپن چیزی نیست
*خودنمایی های روز قدسی سرداران سپاه و آیینه خر تو خری رژیم
*سقوط و فساد سیاسی رهبری مجاهدین در آیینه تحریف اخبار سوریه
*یادداشتی در مورد علت حمله وزارت خارجه فرانسه به مجاهدین
*خنجر و خیانت و چند نکته برای یاد آوری در سخنرانی مهرتابان
* مسعود رجوی، حمایت از داعش در عراق، رقت انگیز، و در «آخر» خط
*یک رویداد فرهنگی – هنری برای لرزندان استخوانهای خمینی درگور
*شکست رژیم در جذب فرهنگی مردم و در جایگزین کردن اسلام به جای ایران
*پاسخ های کوبنده کیومرث پور احمد در مورد عربده کشیهایی که علیه لیلا حاتمی راه افتاد
*شرمندگی لیلا حاتمی از عربده مسلمانان شرور ، لیلا عذر خواهی نکرده
*تکذیب ادعایی در چرند بافی شلغمکارانه
*بی تدبیری دولت تدبیر و تدبیر ظریف یک پاسدار
*گزارشی تلویزیونی در مورد «ازدواج موقت» در ایران
*مستندی در مورد چگونگی کشتار کمونیستها در اندونزی
*خودت فکر کن کی و کجا روحت را به شیطان فروختی
*بحران روحی مسعود رجوی و برخورد مناسب با آن
*پیت سیگر ترانه خوان عدالت و آزادی و محبت، درگذشت
*ممنوعیت برگزاری جلسه کانون نویسندگان، ننگ و خفت برای آخوند روحانی
*بعد از نزدیک سی سال دهنکجی و قلدرمنشی دیدن، تودهنی زدن حق است
*چماق و چاقو و اوباش گری حل کننده مشکل منتطق ضعیف مریدان خمینی
*حاصل مکتب رجوی، فضولات انباشته بر ذهن و جاری برزبان مریدان
*نپذیرفتن اشتباه و عزم راسخ مسعود رجوی در به کشتن دادن مجاهدین تا آخرین نفر
*پاسخی به اوباش «ترانه خوان گروه هنری ارتش آزادیبخش و سیمای آزادی» مسعود و مریم رجوی
*تبریک به عمه «رئیس جمهور برگزیده مقاومت» و به عمه «رهبر مقاومت»
*... ترانه ای بر روی حکایتی از دفتر پنجم مثنوی – شهید راه
*اهانت محمد علی شیخی به مرضیه در جلسه یی با حضور مهدی ابریشمچی
*نکته یی برای یاد آوری –2
*سالگرد در گذشت مرضیه، و آنچه باید گفته می شد و نشد
*نکته یی برای یاد آوری
*واقعیت گریزی و خودمحور بینی رهبری، زمینه ساز کشتار مجاهدین در اشرف
*آیا زمان افسار زدن به سپاه پاسداران فرا رسیده است؟
*خدا در کنار جلّادان در اشرف و شادی و شعف از پاسداران از شقاوت
*شباهت ها با روش آمریکایی و اصولگرایان رژیم، در کار رهبری مجاهدین و ضرورت انتقاد از خود
*تغییر رویکرد به مفتریان بعد از بیانیه تفصیلی
*یادداشتی بر انتقاد اسماعیل وفا یغمایی
*تاریخسازی مسخره
*آیا فروغ جاویدان با تاکتیک دیگری می توانست پیروز شود؟
*کالبد شکافی یک فاجعه: بهای سنگینی که مجاهدین برای خواست رهبری می پردازند
*بحث تلخ دیگر، در مورد بیاینه تفصیلی شورا
*نقش رژیم و تعصب مذهبی – ناموسی، در جنایات فجیع علیه زنان
*سپاه خامنه ای را «آیت الله عظمی» کرد و جای «شاهنشاه آریامهر» نشاند
*تایید و بهره برداری بیانیه تفصیلی شورا، از مقاله توطئه گرانه مهدی سامع
*بیانیه تفصیلی «شورای ملی مقاومت» و تحریفات مربوط به اخراج خودسرانه من
*اگر آدم حرفی زد و بعد حاشا کرد چه معنی می دهد
*روحانی حلقه اتصال در بالا و با کلیدی برای گشودن دری در بن بست
*بیانیه تفصیلی شورا، و یاد آوری «علی الحساب» من
*دلیل نامربوط بودن ارتباط حمله موشکی به لیبرتی با استعفای روحانی وقصیم، در سخنان مریم رجوی
*نکاتی برای یاد آوری و توجه در پیام اخیر آقای رجوی و آن بمب ساعتی
*اولین نتیجه گیری ها از پایان یافتن نمایش انتخاباتی و پیام ها
*یک تقلب برای منحرف کردن افکار عمومی از یک اقدام بیشرمانه شورا
*موقعیت جدید کاندیداها و تغییر درصد احتمال پیروزی آنها
*آلت دست رهبری مجاهدین و شریک پرونده سازی های بیشرمانه برای ترورشخصیت توسط آنها نشوید
*نکات مهم در استعفا نامه دو عضو با سابقه شورا
*از کجا به اینجا رسیدیم
*ضرورت همبستگی و اعتراض در برابر قلدرمنشی و نسق گیری رهبری مجاهدین
*با رد صلاحیت رفسنجانی، به احتمال زیاد،چماقدار سابقه دار رئیس جمهور آینده است
*اعتراف ریشهری به مسخره بودن آخوندها در نظرمردم در ایرانِ قبل از انقلاب
*اعتراف قالیباف به چماقداری از زمان «دارو دسته شهید بهشتی»
*انتقادهایی از حضرت «سر»:ارزیابیهایی غلط،خشم و توّهم و حرفهای بی پشتوانه
*مجاهدین در تله، اشک تمساح ریختن آمریکائیها و جان کری
*تکبرّ بلاهت آور و بلاهت ویرانگر
*اضطرار احمد توکلی و قدرت اجتماعی اقشار ضد مقام رهبری
*افزایش دین گریزی و بی خاصیتی هزینه های کلان نماز خوان پروری
*ادعای بی ربط لابی کردن برای اسکار، دریافت تودهنی سنگین
* تکثیر روح و منش مادر طریق الاسلام
*ادعاهای نامربوط فرمانده سپاه در مورد جنگ ایران و عراق پاسداران
* روی دیگر سکه قلنبه گوئیهای ابلهانه پاسدار سلامی و هلهله ها و عربده های 9 دی
*مسئولیت فراموش شده در مصاحبه بنی صدر
*اشکهای عزاداری محرّم، حیات بخش انگلها
*ادعایی بی ربط در سالگرد مرگ «تام جی اندرسون»
*افتخارات گندیده در رژیم گندیده
*زهر فرار حزب اللهی به اسرائیل و حرام شدن شیرینی پهباد پرانی
*روزهای تلخ و سیاه رفسنجانی، مرد قدرتمند دسته اشرار
* بحثهایی«علمی» که اپوزیسیون توجهی به آنها و اثرات آن در جامعه نمی کند
*پایان اجلاس غیر متعهدها، حاشیه ها و مشکل بقای رژیم
*هدیه مدال المپیک به مادر برای حفظ آن از مصادره شدن
*اعتراف آخوند علی اکبر محتشمی به انزجار مردم از روحانیت
*اگر وزیر اطلاعات دروغ نگفته باشد، از این خوشتر نباشد
*عربده و ارعاب ناتوان از مهار جامعه پویای ایران
*آن خشم و خروش به خاطر دست دان عادی و این ماستمالی کردن «دستمالی» زیرآبی
*مقدس های تاریک اندیش و خود محوربینان، بیگانه با مردم
*احترام بی مورد به «مقام امنیتی» و بی تقاوتی به یک بی شرم
*دیپلماسی گوساله ها و مصادره پیشاپیش اسکار توسط وزارت ارشاد
* نمایش خشم و عصیان، با نشان دادن پستان عریان
*خشم و درماندگی مالکی، علت محاسبه تعویق ضرب الاجل بستن اشرف از نوامبر
* تعویق تاریخ تعطیل کردن کمپ اشرف،آغازی برای حل مسالمت آمیز مساله
*مشت محکم روزگار بر پوزه پاسدار توّاب ساز
* آمادگی به کشتن دادن میلیونها نفر ویژگی دین و مذهب پاسدار سلیمانی
*جنازه یی در راه سفارت آمریکا در امارات متحده عربی
*نقدی بر مقاله «میرحسین موسوی نخست وزیر آینده؟»
*تمجید از نیروی قدس سپاه، تحریف حقیقت و خدمت به رژیم
*کشف طرح تروریستی رژیم در آمریکا، « امداد غیبی» برای مجاهدین
*پناهجو شدن اشرفیها خبری خوب اما با کاستی ها و ابهامات
*بازی چرخ بشکندش بیضه در کلاه
*اختلاف در ارزیاببها و رشد افقی شجره طیبه
*شهیدان 19 فروردین اشرف دفن شدند، سوالها و حرفهایی که می ماند
*درگذشت مجاهدی سخت کوش و صمیمی و تصویری از آینده
*غوغا و دروغ و بیشرمی منفور
*با یک تیر چند نشان زدن خاتمی در تقدیر از آمنه بهرامی
*سخنان دبیرکل سازمان ملل روزنهً امیدی بر حل مساله اشرف
*در ضرورت توضیح واضحات
* چالشها و نمایشها در بستر شمارش معکوس برای تعیین تکلیف قطعی اشرف
* نگاهی به فیلم جدایی نادر از سیمین
*رژیم در سالگرد مرگ خمینی
*اعتراف ناخواسته دکتر قصیم در تلویزیون بی بی سی
*اعتراض من به قلدرمنشی بود
*شانتاژ، برچسب زدن، پرونده سازی، ارعاب و گرایش حذف منتقدان، یعنی همین
*کدام آرمان، کدام آرمان گرایی؟
*بیا بیا گفتن روش امام حسین نبود
*خواست انتقال از عراق باید در صدر خواستهای خانم رجوی قرار بگیرد
*رضا پهلوی، توّهم و توهین به شعور مردم
*آنچه برای آیت الله های مرتجع مهم است
*مفهوم ارزیابی ها و نتیجه گیری های فرماندهان سپاه در آینه عملکرد رژیم
*تشریفات محمد رضا شاهی و تشریفات ولایی و حزب اللهی و سبزاللهی
* عبور کشتی جنگی سید علی از کانال سوئز و تأملی در روش مسالمت آمیز مبارزه
*هاشمی غیرتت کو، فائزه عفتت کو، و پرونده سازیها
*راهپیمایی 25 بهمن، حاشیه ها، پیامدها
*جشنواره فجر مثل داروخانه یی شد که نفت می فروشد
*اپوزیسیون نباید از موسوی و کروبی دنباله روی کند
*بینش مهمل و حرفهای مهمل خمینیستها
*خامنه ای یک متهم به شرکت در ترور حریری رابه درجه سرلشکری ارتقاء داد
*شروری در صف اوپوزیسیون
*زین العابدین دیکتاتور تونس، ذلیل شد
*جنایات بی قتل واندوه انباشته در آنسوی خبرها
*جنگ روانی - جاسوسی اسرائیل و رژیم
*افشاگری و ابرازنفرت ایرانیان به رژیم، واکنش مناسب به فرصت طلبی وزارت اطلاعات
*سکوت در برابر ظلم بزرگ به جعفر پناهی، سرافکندگی برای اهالی سینما خواهد بود
*مسخرگی آخوندی، جنایات خدایی
*مسخره گی های عاشورایی و ستایش و ترویج خشونت در رژیم آخوندی
*رویارویی جنایتکارانه مذهبی سلفی- شیعه در ایران را باید محکوم کرد
*قدرت نمایی بلاهت بار احمدی نژاد، ضربه یی به نظام ولایی
*بساط ارتجاعی مرجعیت و آخوندیسم را باید در ایران جمع کرد
*جبّاریت رژیم علیه اهل سنت ، زمینه ساز ورود القاعده به ایران است
*لرزه های اضطراب، در نعره های اقتدار
* شاید مجید شریف پیش ما بود اگر اینترنت مثل امروز بود
*اجیر کردن عامل برای قتل فرزند، دستارود تعلیمات آخوندی و احکام شرعی
*آخوند مسخره از اخوان مسخره
*حکمت مستراحی و شخصیتهای مستراحی
*جنایت و رذالت از یک منشأ به بهانه های متفاوت
*مراسم عقد در سرقبر، تجلی مرده خوری آخوندهای مردم ستیز
*انفجار در پادگان سپاه، در آستانه سفر حاج محمود به لبنان
*ادعاهای متناقض، شاهدی بر پوچی ادعای پیروزمندانه بودن پایان جنگ
*اهانت به قرآن، غوغای بوزینگان و عربده فرومایگان در ایران
*صف آرایی در برابر رهبر: جبهه هواداران رئیس دفتر
*اتهام زنی و «گند زنی» بین جناح‌های متخاصم: کشتن خواهر پاسدار مشفق در جاده مشهد و...
*آغاز به کار «مشا نیوز» و اتهام «پوتینیسم» به حاج محمود
*جلوه یی از هویت و هنر مردم: گفتگوی عاشقانه به زبان آذری و به شعر
*شیطنت های خلاف اسلام با اجرای «نیمه رپ» به لهجه اصفهانی
*«مرض موت» لاعلاج رژیم خمینی ساخته به رغم سه دهه جنایت برای بقا
*سالروز بمباران اتمی هیروشیما، فراموش کردن قربانیان جزغاله شده توکیو و بیش از 60 شهر دیگر
*حنجره یی که خاموش شد، صدایی که ماندگار است
*تقابل مردمکشان خمینیست دو جناح، افشاگرخیانتها و جنایتها
*جند الله دوگام به پس یک گام به پیش
*تعارف کم کن و بر مبلغ افزا
*خفّت خمینی در حیات و خواری او بعد از مرگ و بی آیندگی رژیم
*رپ «کافران بی نام» در هجو نوحه‌های ام القرای اسلام
*سه هزار آقا زاده در حال تحصیل در بلاد کفر
*به چنین مجلس و بر کرّو فَرَش باید ...
*ناگهان دهها «پیکر مطهر» در نماز جمعه !
*داس اسلام همچنان زندگی آزادگان ایران را درو می کند
*بودجه های قرآنی ، گربه های ایرانی
*از این بمبهای اتمی در همه شهرهای ایران منفجر کنید
*مربوط و نامربوط در مصاحبه رضا پهلوی
*بلند آوازه کردن نام ایران، و نه جمهوری اسلامی
*برای جعفر پناهی و یک یاد آوری
*افتضاح در سناریوی دستگیری عبدالمالک ریگی و چند نکته
*موعظه های کنونی میرحسین موسوی و گذشته و آینده او
*سانسور گزارش‌ها تصویریِ «انقلاب اسلامی» نشانه ترس از مردم
*مردم جان برلب رسیده، رژیم جبّار خون ریز و مساله «خشونت»
* بخشوده و نا بخشودنی، به مناسبت در گذشت منتظری
*این سخن را درنیابد گوش خر
*ستاره یی در آسمان هنر ایران و موسیقی آذربایجانی بنام پریسا ارسلانی
*مروری بر تاریخچه تضاد دوجناح: ایدئولوژی متعفن و روشهای کثیف
*دیالوگ انتقادی با سربازان گمنام امام زمان
* آقای نصیبی در کوچه بن بست «علی چپ»
*یاد و خاطره یی از یک خدمتگزار فرهنگی و یک دوست که درگذشت
* یادداشی در مورد لبیک سایت وزارت اطلاعات رژیم، به در خواست «آ مهدی»
*من متهم می کنم، واکنشی به پیام اخیر آقای مسعود رجوی
*اعلان جنگ داخلی توسط خامنه ای،«توزرد»ی سبز و ضرورت آمادگی مردم
*ناگفته هایی از دو« 13 آبان»: چگونه صدای انقلاب به گوش شاه رسید و اشغال سفارت آمریکا
*چه کسی برای مردم فیلم خواهد ساخت اگر آقای نصیبی روزی مسئول سینمای کشور شود
*قضیه شکل اول و شکل دوم، و استحاله قهقرایی آدمها
*بیانیه بیست و هشتمین سالگرد تاسیس شورا، نکته یی و چند سوال
*فوتبال مردانه و فوتبال دوستان لجن
*به بهانه اظهارات یک خانم نماینده مجلس کویت
*اِنافَتَحنا»ی واقعیت گریزان متکبّر
*واكنش پنجم» و واكنش ملاباجي هاي حوزه علميه قم
*سینما و مردم، سینما و آقای نصیبی
*تحقیر ارتش توسط فرمانده کل سپاه و دیگران و واکنش فرماندهان ارتش
*سوالاتی از آقای منتظری و یک یاد آوری به میرحسین موسوی
*اعتراف ناخواسته آخوند ذوالنور بر منفور بودن رژیم
*بورشدن رهبر و سیلی سنگین مردم به سپاه پاسداران در تظاهرات «روز قدس»
*ایرباس در برابر دارائیهای بلوکه شده ایران پیشنهادی سنجیده و به نفع مردم ایران
*تعطیلی آیندگان اقدام شکرالله پا کنژاد و کنگره یی که برگزار نشد
*اراده و اعتراض مردم رهایی بخش خواهد بود، نه فرصت طلبی فرصت سوز اصلاح طلبان
*موضوعی در حاشیه انتخابات و کار مؤثر و مفید ی که آقای رجوی می تواند بکند
*سی سال پيش، « در اين بن بست…»
*رفسنجانی زیرآب ولایت خامنه ای را زد، اژه ای رفسنجانی را به آمریکاو اسرائیل بست و...
*فرار از مسئولیت آقای منتظری و از مرحله پرت بودن آقای کدیور
*تظاهرات پاسخی به روشها و اقدامات غیرقانونی مقامات قانونی
*سه پیام پایانی و جمعبندی رویداد انتخابات و مفهوم الله اکبر دیروز و امروز
*کار موثر و مفیدی که آقای منتظری می تواند بکند
*هشدار! توطئه ای علیه میرحسین موسوی در حال اجراست
*صحنه ای تکان دهنده از رفتن ندا از بین ما و ماندن ندا در فریادها و یادها
*اعلان جنگ خامنه ای و روز غلبه بر ترس
*ابطال انتخابات مشتی به پوزه ولی فقیه و یاسداران جنایتکار است، من از آن حمایت می کنم
*میرحسین موسوی، کروبی سید محمد خاتمی اصلاح طلبان بر سر دوراهی انتخابی تاریخی:
*مخدوش کردن ارزشها، جفا به امام راحل و تایید اقدام تروریستی علیه عربستان، در مناظره موسوی و احمدی نژاد
*میرحسین موسوی از موج خون تا موج سبر و شال سبز
*برای بهمن قبادی سینماگر مردم دوست
*«انقلاب اسلامی و کار نامه ردی روشنفکری»*
*ماهیت کارگزاران فرهنگی رژیم و انقلاب فرهنگی
*ویژگی جامعه ایران در نگرش و واکنش به سقط جنین
*مساله رادیو تلویزیون- تعادل قوا و واقعیتها(3)
*مسأله رادیو تلویزیون- تند روی شاید کرده باشیم اما بیراهه نرفتیم(2)
*خشم رفسنجاني و مرگ احمد خميني*
*مسأله رادیو و تلویزیون، انتقاد به جا و فراموشکاری اختیاری عبدالله نوری(1)
*عطاءالله مهاجرانی ، کشف کرامات خمینی و ستایش از تروریسم و چند یادآوری
*خنده برلسکونی و خشم آرژانتینها
*زیبایی شناسی یک ستایشگر خمینی و اهانت به ایرانیان
*سی سال پیش جوٌ سیاسی چنین بود و خمینی این بود
*سندی از مهندسی اسلامی بنای عظیم ۳۰ سال جنایت که جمهوری اسلامی نام دارد
*تبلیغات بی خدایان در اروپا، آمریکا و کانادا
*جنایت محکوم کردنی و جنایت با اجر دنیوی و اخروی
*یک تیر و دو نشان ارتجاعی خامنه ای و نکاتی برای یاد آوری
*تاثیر عامل فرهنگی بر موقعیت زنان
*خواب‌های پنبه‌دانه‌ای یا زمینه سازی برای جنایت علیه بشریت
*خوابگردی در فراموشخانه زمان
*آخوند وحید خراسانی سنی ستیز، نعل وارونه میزند
*رهنمودهای مهمل رهبر اسلام پناه، زوزه‌های وزیر ارشاد اسلامی
*وزیر ارشاد تهدید کرد هنرمندان خطا کار زیر پا گذاشته خواهند شد
*شورش یک زن جوان هنرمند علیه تبعیض و حجاب ، سیلی دیگری به رژیم ملاها
*حجاب و مراسم گشایش بازیهای المیپک
* این همه فاجعه را خمینی پی ریخت
*میراث خمینی و نگاه حوزوی- حیوانی به زن، منبع و منشأ تبعیض علیه زنان ایران
*صداقت و شهامت آقای دكتر ملكی
*توضيحي در مورد اعتصاب معلمان در سال ۱۳۴۰
*دنیای مراجع تقلید و دنیای شهروندان در هفته معلم
*تغییر حكم آیت الله، از سركوب كردن، به تظلّم
*منطق مردان خدا: سركوب كردن و نفس بريدن