قلّاده بر گردن رژیم درنده خو، بر مردم ایران مبارک باد
ایرج شكری

آنچه به عنوان توافق نهایی یا «برنامه جامع اقدام مشترک» گفتگوهای 1+5 با رژیم بر سر برنامه های اتمی رژیم اعلام شد، در واقع محدویتهایی بود که اروپا و آمریکا به خاطر فعالیتهای پنهانی که برای تولید بمب اتم کرده بود، می خواستند به رژیم تحمیل بکنند. اگر چه رژیم اعلام کرد که هیچوقت در فکر بمب اتمی نبوده و خامنه ای ولی فقیه از موضع رهبر مذهبی مزوّرانه گفت که سلاح اتمی حرام است، اما  سال گذشته در بحثهای مربوط به پذیرش قطعنامه 598 و مساله نامه محسن رضایی به خمینی، روشن شد که او(محسن رضایی) در آن نامه(در تابستان67)  علاوه بر لیست بلند بالایی از تجهیزات نظامی پیشرفته که خود او در برنامه تلویزیونی بهای آن را 4 میلیارد دلار اعلام کرد(تجهیزاتی که دوسال قبل از پایان جنگ در خرداد 65 و چند ماه قبل از عملیات مرگبار کربلای 4 و 5 مدعی بود که نیازی به آن نیست و به اعزام 8 میلیون نفر به جبهه می شود به صدام غلبه کرد)، تقاضای دستیابی به سلاح اتمی و لیزری را هم کرده بود تا بتواند بعد از عملیات چند مرحله ای تا سال 71 بساط حزب بعث و صدام را بهم بریزد*.

حرفهای او در آن برنامه لبریز از پرت و پلاست. مثلا از طرفی می گوید آنچه او در خواست کرده بود در برابر قدرت آمریکا مثل یک چماق بود و در همان حال مدعی می شود که این آینده نگری برای بیرون کردن آمریکا از خلیج فارس هم بود! محسن رضایی در همان برنامه تلویزیونی که ویدئو آن سال قبل در شبکه یوتیوب قرار گرفت ، موقع خواندن در خواستها و برآوردها در نامه اش به خمینی، در پاسخ به این سوال که «هسته ای» در نامه اش نبود، با خنده گفت که همه چیز را که نباید گفت. به هر تقدیر در واقع «روح» توافق وین و آثار اجرای آن، همان چیزی است که بارک اوباما رئیس جمهور آمریکا در سخنانش بعد از اعلام این توافق بیان کرد و نه ادعاهای تحریف آمیز حسن روحانی از آن. با این توافق تعداد سانتریفیوژها به یک سوم تعداد موجود کاهش خواهد یافت بعلاوه این سانتریفیوژها از نوع قدیمی خواهند بود و نه جدید. فعالیتهای غنی سازی رژیم بسیار محدود و با درجه خلوص بسیار پایین انجام خواهد شد، و ذخیره اورانیم رژیم از 98 درصد کاهش خواهد یافت و از 8 تن فعلی،300 کیلو نزد رژیم باقی خواهد ماند. بازرسی ها هر زمان که از سوی غرب اراده شود در هرجا که لازم باشد، صورت خواهد گرفت و در صورت تخطی رژیم از این توافق، تحریمها بدون نیاز به مطرح کردن آن در شورای امنیت سازمان ملل، برقرار خواهد شد.

در این تفاهم «باید»ها و «خط قرمز»های خامنه ای نادیده گرفته شده است. مثلا تحریم ها، آنطور که خامنه ای می خواست یکجا و یکباره برداشته نخواهد شد و نیز بازرسی ها در هرجا و هر زمان که باشد انجام خواهد شد. رژیم در توافق دیگری که با یوکیا آماتو رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی امضا کرده و اسم آن را نقشه راه گذاشته اند، بازرسی از تاسیسات پارچین را هم که جزو تأسیسات نظامی است پذیرفته است. مساله تفاوت بین ادعاهای روحانی در مورد آنچه تصویب شده با اظهارات اوباما را حسین شریعتمداری با نگرانی در روزنامه کیهان 24 تیر یاد آور شده و خواهان آن شده است که مجلس و شورای امنیت ملی موارد مبهم را از حالتی که هست بیرون بیرون بیاورند. از طرفی الیاس نادران نماینده رژیم در مجلس در سخنانی در مجلس در همین روز چهارشنبه 24 تیر با بیان این که اطلاع مجلس از این توافق به انداز اطلاع مردم است و مجلس از جزئیات اطلاع ندارد، اظهار نگرانی کرده است که این بار هم مجلس دور خواهد خورد(مساله از مجلس نخواهد گذشت) و رئیس مجلس را هم به خاطر روش و سیاست غلط مانع شدن از بحث و بررسی و مطرح شدن مسائلی که جزو اختیارات و وظائف مجلس است مورد انتقاد قرار داه و یاد آور شده است که بنا بر قانون اساسی کلیه موافقتنامه ها و قراردادهای بین المللی باید از تصویب مجلس بگذرد.

از طرف دیگر اظهارات و واکنشهای خامنه ای بعد از اعلام این توافق نشان می دهد که وی آن را پذیرفته است. دعوت به افطار روحانی و هیات دولت در روز اعلام توافق و قدردانی از تلاش و زحمت مذاکره کنندگان، نشانه این پذیرش می تواند باشد. در فرادی آن یعنی روز 24 تیر آخوند روحانی ضمن تجلیل از «مقام معظم رهبری» و حمایت های او  یاد آور شد که «حضرت آقا با دقت مسأله را پیگیری می‌کردند و به طور دقیق بر آن نظارت داشتند و انصافاً مسئولیت سنگین‌تری در این زمینه بر دوش گرفتند»(خبرگزاری فارس 24 تیر). نامه «قدر دانی» روحانی به «مقام معظم رهبری» در مورد توافق در گفتگوهای وین نیز، اقدام زیرکانه روحانی چون یک تیر و دو نشان بود. به این معنی که او با نقش درجه اول به خامنه ای دادن در آنچه آن را«دستاورد بی نظیر در تاریخ روابط بین الملل » نامیده، اولا حاصل مذاکرات و آن توافق را تا حد «دستاورد بی نظیر در تاریخ روابط بین الملل» -که بعید است چیز زیادی از آن بداند-، بالا برده و ثانیا توپ را به زمین خامنه ای انداخته است و با این کار «دلواپسان» و کسانی را که قصد در افتادان با رئیس «دولت تدبیر» را دارند، در وضعی قرار داده، که در افتادن با «دستاورد بی نظیر تاریخ روابط بین الملل»اش، در افتادن با «مقام معظم رهبری» باشد. این بزرگ نمایی از دستاورد در نامه به رهبری، این هدف را هم دنبال می کرده است که مهر تایید خامنه ای را بر آن بگذارد. پاسخ خامنه ای این بار مثل دفعه قبل - مورد توافق لوزان و آن «فکت شیت» - نبود که در مورد جست خیزها و تبریک و تهینت ها یاد آور شد که هنوز توافقی صورت نگرفته و چیزی به دست نیامده است و او نه با آن موافق است و نه مخالف.اما او در پاسخ به نامه روحانی به سرانجام رسیدن مذاکرات را گام مهمی دانسته و از گروه مذاکره کنند رژیم«صمیمانه» سپاسگزاری و قدر دانی کرده است.

خامنه ای در پاسخ به روحانی نوشته است:« اولا لازم میدانم از تلاش پیگیر و پر طاقت هیئت مذاکره کننده‌ی هسته‌ای صمیمانه تشکر و قدردانی کنم و پاداش الهی را برای آنان مسألت نمایم، سپس، به سرانجام رسیدن این مذاکرات، گام مهمی است، با این حال لازم است متنی که فراهم آمده با دقت ملاحظه و در مسیر قانونی پیش‌بینی شده قرار گیرد و آنگاه در صورت تصویب، مراقبت از نقض عهدهای محتمل طرف مقابل صورت گرفته و راه آن بسته شود». به نظر نگارنده آنجا که خامنه ای نوشته است «در صورت تصویب»، یک ظاهر سازی در برابر طرفهای خارجی است به این معنی که می خواهد وانمود کند که توافق باید مسیر«قانونی» را طی کند و هنوز قطعی نشده است.

حالا ممکن است احمق هایی از نمانیدگان مجلس ، باور کنند که می توانند با این توافق مخالفت کنند، اما در نهایت، خامنه ای می تواند با الگو قرار دادن «امام راحل» در برخورد با سوال کنندگان در مورد معاملات پنهانی با آمریکا و سفر محرمانه مک فارلن به ایران – که کیک و کلت و انجیل هدیه ریگان را هم برای رژیم همراه داشت-، برخورد کند و تودهنی سختی به آنها بزند. در مساله سفر مک فارلن به ایران در سال 1365 هشت نفر از نمایندگان مجلس، بعد از افشای مساله توسط مجله الشراع لبنان و ناچار شدن رفسنجانی به علنی کردن آن - البته با تحریفات لازم!- ولایتی وزیر خارجه وقت را در مورد این مساله و تماسهایی که گرفته شده و بی اطلاع ماندن مجلس از آن مورد سوال قرار دادند. در آن زمان خمینی البته در جریان قرار داشت و در این ماجرا که در آمریکا از آن به عنوان «ایران گیت»  و« ایران کنترا» نام برده می شد، مساله به شکل یک معامله سه جانبه بین سیا، رژیم و اسرائیل ترتیب یافته بود**.

خمینی برای این که «گند قضیه» بیشتر از آنچه هست در نیاید، به شدت سوال کنندگان را مورد حمله قرار داد و بعضی از آنها را پوچ و به خاطر اقدامشان، کار سوال کنندگان را تندتر از اسرائیل نامید و یاد آور شد که زمان، زمان «وحدت» است. البته مساله در آمریکا ابعاد گسترده ای یافت و ماهها مورد بحث و تیتر اول رسانه های آمریکا و رسانه های فارسی زبان خارج کشور بود.*** نا گفته نماند که در مطالب افشا شده در آن ماجرا، از همین حسن روحانی به عنوان دیدار کننده و مذاکره کنند با سرهنگ الیور نورث - یکی از عوامل آن معامله- اسم برده شد. اکنون خامنه ای هم در پایان نامه کوتاه خود یاد آور شده است:« از ملت عزیز انتظار دارم که همچنان وحدت و متانت خود را حفظ کنند تا بتوان در فضای آرام و خردمندانه به منافع ملی دست یافت». بنابر این هرگونه عربده کشی و «دلواپسی» در مورد این توافق، می تواند و«حدت شکنی» و اقدامی ناشی از بی خِردی و علیه «منافع ملی» و ندیده گرفتن فرمایشات و توصیه های ولی امر مسلمین ارزیابی شود.  عادی سازی رابطه با غرب چنان ضروتی در دستگاه دولت روحانی است که به رغم این که وزیر خارجه فرانسه سختگیرانه ترین مواضع را در مذاکرات بر زبان راند و حتی در تصاویر تلویزیونی دیدارها دیده شد که در حالی که ظریف لبخند به لب و شتابان برای دست دادن به سوی او رفت او خیلی سرد و با حفظ فاصله با او دست داد، اما به محض اعلام توافق ظریف از او برای سفر به ایران دعوت کرده است.

به هر حال روشن است که توافق اخیر اوقات «سرداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» را که با عربده کشی و رجز خوانی های پوچ علیه غرب و برای صدور انقلاب و اسلام گستری احساس ابرقدرتی می کنند و نیز با القا این احساس ابلهانه به عناصر ناآگاه حزب اللهی، به کار «خر پروری» و عضوگیری برای دستگاه خود و گسترش «عقبه» آن مشغولند تلخ کرده باشد. اگر نمی دانید «خر پروری» یعنی چه نگاه کنید به آن شعار های که در اردوهایی  که برای تعلیمات بسیجیان برپا می کنند، نصب می کنند، مثل این شعار «ما نه تنها انقلابمان را صادر می کنیم، بلکه کاخ سفید را به حسینیه تبدیل می کنیم».

 

 

ملاحظه می کنید که واقعا به قول آن نوحه خوان «روانی امام حسین»، نوار مغز آدم باید «خط خطی و قاطی» باشد که چنین شعاری را طرح کند. https://www.youtube.com/watch?v=6GkDK82I5zw

 رجزخوانیها و تمایلات امثال پاسدار سلامی و عزیز جعفری و فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه، در صدور انقلاب و اسلام به اروپا یا «نابود کردن نیروی دریایی آمریکا» و«تعقیب ناوهای آمریکا تا خلیج مکزیک» و مهملاتی از این قبیل کم از آن شعار ندارد. حال از پاسدار نقدی فرمانده بسیج نمی گویم که «آنچه خوبان همه دارند» او به تنهایی همه را در خود جمع کرده است. 

این توافق می توانست در همان ده – دوازده سال پیش در دوران خاتمی به دست بیاید. خاتمی در شروع دوران ریاست جمهوری خود(قبل از مساله اتمی)، می خواست گامهایی برای تشنج زدایی در روابط خارجی رژیم از جمله با آمریکا بردارد او در مصاحبه اش با CNN تلاش کرد از مردم امریکا دلجویی کند و می خواست سایه بی اعتمادی و خصومت را بین رژیم و آمریکا کم کند. رئیس جمهور وقت آمریکا بیل کلینتون هم «علائم مثبت»ی به رژیم فرستاد، از جمله در لیست تروریستی قرار دادن سازمان مجاهدین خلق، برای خوشایند رژیم بود. اما در آن زمان خامنه ای مخالفت شدید خود را با آن با گفتن«مذاکره از رابطه هم بدتر است» نشان داد. خامنه ای در تضادی که با خاتمی به خاطر «قرائت» او از اسلام که آنرا برای اقتدار خودش زیان بخش می دانست داشت، نمی خواست او ابتکار عمل در این زمینه بسیار مهم مربوط به سیاست خارجی رژیم را در دست بگیرد.

اهانتهای فراوانی هم در رسانه های وابسته به جناح هار موسوم به «اصولگرایان» رژیم با ذکر نام یا بدون ذکر نام خاتمی، به سوی او روان شد، از جمله در آنچه حسین شریعتمداری قلمی می کرد. این رژیم جنایتکار و بشدت عقب مانده و با ویژگی ضد ایرانی که «آخوند» مُعَرّف آن و خمینی پلید بنیاینگذار آن است، جز سرکوب و کشتار و جنگ ویرانگری و فساد و چپاول ثروت متعلق به مردم و زندگی سوزی و شادی و آزادی کشی، دستاوردی برای این مردم نداشته است.  این ماجرا هم مثل گروگانگیر و اشغال سفارت آمریکا و جنگ، با عقب نشینی رژیم از مواضع اش تمام شد. رژیم ناچار به عقب نشینی و پس گرفتن ادعاهای خود و پذیرفتن خواست غرب در مورد کاهش سانتریفیوژها و کاهش ذخیره اورانیوم (از 8 تن به 300 کیلو) و پذیرش بازرسی ها شد. در گروگانگیری کارکنان سفارت آمریکا، اگر چه هدف اصلی برنامه ریزان آن ایجاد جوّی از غوغا و التهاب در جامعه و غرور کاذب در امت همیشه در صحنه، برای تحت شعاع قرار دادن انتقادها و اعتراضات گروههای سیاسی به به تعرض خمینی و دستگاه آخوندی به حقوق و آزادیهای مردم و به ویژه به نحوه تشکیل مجلس خبرگان(که با پیمان شکنی خمینی به جای مجلس موسسان تشکیل شد) و قانون اساسی در حال تدوین آن بود(که رفراندم تایید آن یک ماه بعد از اشغال سفارت آمریکا برگزار شد)، اما ادعای بازگردان شاه به ایران برای محاکمه و بازگرداندن اموال او در آمریکا را داشتند، بعد گفتند که «جواسیس آمریکایی محاکمه خواهند شد»، اما سر انجام در معاهده الجزایر که مذاکره کننده اش بهزاد نبودی وزیر مشاور در امور اجرایی از سوی رژیم و وارن کریستوفر معاون وزارت خارجه آمریکا از سوی آمریکا بود، تن به توافقی دادند که در پی آن میلیاردها دلار غرامت از محل دارایی های بلوکه شده ایران  به شکایت های مطرح شده که گویا در مواردی دریافت کننده آنها از وابستگان رژیم شاه که دارای تابعیت آمریکایی بودند، پرداخت شد.

یک سال قبل از پذیرش آتش بس، در مرداد 66  خمینی  در پیام به زائران حج که لبریز از اوهام بلاهتباری بود که در آنها خودش را رهایی بخش جهان می دید و تکبّر و خود محوربینی عظیمی در آن انباشته بود، عربده می کشید که « اصرار ما در نبرد، تا رفتن صدام و حزب كثيف عراق و رسيدن به شرايط برحق و عادلانه ديگرمان، يك تكليف شرعی و واجب الهی است كه از آن هرگز تخطی نمی كنيم... جمهوری اسلامی ايران در مرحله ای است كه پيروزی آن به حساب پيروزی همه مسلمانان و خدای نخواسته شكست آن، به ناكامی و شكست و تحقير همه مومنان می انجامد و رها كردن يك ملت و يك كشور و يك مكتب بزرگ در نيمه راه پيروزی ، خيانت به آرمان بشريت و رسول خداست، لذا تب جنگ در كشور ما جز به سقوط صدام فرو نخواهد نشست» و چند ماه قبل از سرکشیدن جام زهر آتش بس، در فروردین 67 نعره می زد و به مریدانش فرمان می دد که « چنان بر صدام و امریکا و استکبار غرب سیلی زنید که برق آن چشمان استکبار شرق را کور کند»!! اما دیدیم که ناچار شد بعد از 8 سال پافشاری بر جنگی که صدام  بعد از دریافت ضربه برق آسا و باور نکردنی از نیروی هوایی ایران در پاسخ به حمله هوایی عراق، یک هفته بعد از جنگ حاضر به پذیرش آتش بس بود و برای ایران امکان دریافت غرامت ایران هم وجود داشت، آتس بسی را بپذیرد که برایش سرکشیدن جام زهر بود.

وجه مثبت تسلیم کنونی رژیم در برابر فشار غرب برای مردم این است که این بار شاخ رژیم شکسته می شود، اما جلو ضرر و زیانهای دهساله گرفته می شود و اگر رژیم جفتک نیاندازد  و تحریمها دوباره باز نگردند، اوضاع اقتصادی می تواند به وضع کمتر نامطلوب تری از وضع کنونی تغییر کند. اما به لحاظ سیاسی دستگاه اجرایی کنونی برای پیشبرد کار در داخل و کسب اعتبار نزد قدرتهای غربی، باید به عربده کشها افسار بزند. در این زمینه اقدام سمبلیک و چشمگیر «دولت تدبیر» در نزد خارجی ها که بی تردید تیتر درشتی در  رسانه های غربی، به ویژه آمریکا خواهد داشت، بیرون کردن بسیج و سپاه از محل سفارت آمریکا و در اختیار دولت قرار گرفتن آن خواهد بود. این اقدام در هر حال برای هر دولتی در رژیم که بخواهد به طرفهای غربی نشان بدهد اوضاع در جمهوری اسلامی از شکل خرتوخری خارج شده و دولت گرداننده امور سیاست خارجی است و مساله و عامل «غیر قابل پیش بینی» در کار نخواهد بود، ضرورت است. مردم به خاطر خرتوخری اداره شدن رژیم بهای مضاعفی بخاطر عملکردهای مداخله جویانه این رژیم فاسد می پردازند. می ماند تسویه حساب مردم با این رژیم و  سپاه سرکوبگر و وزارت اطلاعات آدم دزد و آدمکش آن و کل این نظامی گند گرفته مذهبی، که تردیدی نیست با مبارزات خاموشی ناپذیر مردم ایران برای آزادی و عدالت و دموکراسی که بیش از صد سال است در ستیز با استبداد و ارتجاع ادامه دارد، تحقق خواهد یافت.

توضیحات و منابع

 *- واکنش محسن رضایی در برابر سوال مربوط به «هسته ای» در دقیقه 24 ویدئو زیر می شود دید.

 https://www.youtube.com/watch?v=1ZzTS-COilw

 

** ماجرای ایران–کنترا (به انگلیسی: Iran Contra affair) که به ماجرای مک‌فارلین و ماجرای ایران گیت نیز معروف است، به معامله تسلیحاتی ایران با ایالات متحده آمریکا و اسرائیل از ۲۰ اوت ۱۹۸۵ تا ۴ مارس ۱۹۸۷ (۲۹ مرداد ۱۳۶۴۱۳ اسفند ۱۳۶۵) بازمی‌گردد. در این ماجرا آمریکا از طریق نفوذ ایران سعی در آزادسازی گروگان‌های آمریکایی در لبنان کرد و در ازای آن برخی قطعات ادوات جنگی و نظامی را که به واسطه تحریم امکان فروش آنها به ایران نبود، در اختیار ایران قرار داد. پول فروش این تسلیحات به طور پنهانی به ضد انقلابیون نیکاراگوئه موسوم به کنترا داده می‌شد. اسرائیل نیز بخشی از معامله فروش تسلیحات به ایران را در دست گرفت و از این طریق سعی در شکست‌نخوردن ایران در مقابل جبهه متحد عربی مخالف اسرائیل داشت.[۱] این ماجرا به وسیله نامه منوچهر قربانی فر به فتح الله امید نجف آبادی اطلاع رسانی شد وبرای اولین بار دربیت آیت الله منتظری مطرح شد. گفته می‌شود سید مهدی هاشمی به وسیله روزنامه الشراع لبنان این ماجرا را فاش کرد.[۲] کنگره آمریکا در آن زمان کمک مالی به شورشیان نیکاراگوا را ممنوع کرده بود[۳] و ماجرای ایران–کنترا بعد از رسوایی واترگیت بزرگ‌ترین رسوایی سیاسی آمریکا لقب گرفت.[۴](ویکیپدیا)

***  آن هشت نفر نمانیده اینها بودند: حسینی سیرحانی، جلاالدین فارسی، نیکروش، سید محمد خامنه ای، موسویانی، نجفی رهنانی، فهیم کرمانی و اسرافیلیان

خمینی در واکنش به اقدام آنان در سخنانی گفت: «چرا باید وقتی که دنیا به تزلزل درآمده است برای این بی اعتنایی ایران به کاخ سفید و سیاه، چرا ما باید توجیه کنیم مسائل آنها را؟ چرا ما باید این قدر غربزده باشیم یا شیطان‌زده؟ من هیچ توقع نداشتم از بعض این اشخاص، ولو بعضی‌شان در نظر من پوچ‌اند، لکن از بعضی از این اشخاص که سابقه دارند هیچ توقع نداشتم که در این زمان که باید فریاد بزنند سر آمریکا، فریاد می‌زنند سر مسئولین ما! چه شده است؟ شماها چه‌تان است؟ چه کردید شماها؟ شماها چرا باید تحت تأثیر تبلیغات خارجی واقع بشوید یا تحت تأثیرات نفسانیت خودتان؟ در یک همچون مسئله مهمی که باید همه شما دست به هم بدهید و ثابت کنید به دنیا که ما وحدت داریم، وحدت ما این طور شده است و در روزی که هفته وحدت است چرا شماها می‌خواهید تفرقه ایجاد کنید؟ لحن شما در آن چیزی که به مجلس دادید، از لحن اسرائیل تندتر است، از لحن خود کاخ نشینان آن جا تندتر است. شما چه شده است این طور شدید؟ شما که این نبودید بعضیتان... شما دل مسئولین ما را نشکنید، شما هی تندرو و کندرو درست نکنید، دودستگی ایجاد نکنید، این خلاف اسلام است، خلاف دیانت است، خلاف انصاف است، نکنید این کارها را».

  ۲۵ تیر ۱۳۹۴  - ۱۶ ژوئیه ۲۰۱۵  

http://iradj-shokri.blogspot.fr

 

 

منبع:پژواک ایران

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   نسخه‌ی چاپی  

ایرج شكری

فهرست مطالب ایرج شكری در سایت پژواک ایران 

*سرازیر شدن خشم سپاه و رهبر به سوی روحانی، آینده نا روشن او و سایه جنگ
*حقه بازی آخوند موسوی خوئینیها و وصل کردن خامنه ای به «عالم غیب»‏
*انتخاباتی با بازندگان بزرگ و تصاویر ماندگار یک دیدار و سالهای سربی برای روحانی
*دیدار پُر برکت امیر تتلو با رئیسی
*طلبکاری در دو پیام پاسدار باقری «رئیس ستاد کل نیروهای مسلح»، و تودهنی به آن در رویدادها
*استفاده از سینما توسط فرومایگان برای توجیه جنایات رژیم در دهه ۶۰
*‏«گلاب زدن» گردانندگان رژیم به یاد و نام خمینی
*تعیین تکلیف برای همه مسئولان نظام از سوی پاسدار جعفری فرمانده کل سپاه، رزمایش کودتا
*وقتی مردی به زنش، بگوید «دوستت دارم» چه اشکالی دارد؟
*اسکار فرهادی، جلوه یی از مفهوم «ایرانیان» برای جهانیان و تلاش مذبوحانه محافل و ‏مقامات رژیم برای مصادره «اسلامی» آن
*اولین مصاجبه خمینی با خیرنگاران ایرانی در پاریس آیینه تکبّر و استبداد و افکار ارتجاعی او
* پاسخ فرمانده نیروی دریایی در مورد جابجایی ناگهانی جانشین خود و ابهامی که باقی می ماند
*هاشمی رفسنجانی، له شده زیر توهین و تحقیر، اندوهگین و اشگ ریز، دق مرگ شد
*مقاله یی که سبب رهبر شدن خمینی شد
*خواندن ترانه «جان جهان» شجریان توسط دانش آموزان دبستان دخترانه یی در مشهد
*شهروندان قبرخواب، انتقاد کارگردان سینما، اشک تمساح روضه خوان زرنگ
*رژیم در حال غرق شدن در گند خودش، پاسدار صفوی غرق در هپروت تشکیل دولت جهانی اسلام ‏به مرکزیت رژیم
*شاه مرغوب،بهترین دیکتاتور و عطر و گلابش و مفهوم تجمع پاسارگاد ‏
*زوزه های آیت الله علم الهدی علیه زنان ۳۰ سال بعد از عربده رفسنجانی
*پرت و پلاها و روده درازیهای قاسم سلیمانی و دیگران در سالگرد جنگ و گذشتن از کنار مصائب مردم
*مساله حجاب در قرآن و علت پیدایش آن و حجاب اجباری مجاهدین برای آتنا فرقدانی
*بابت «اطلاع رسانی»، از وزارت دفاع روسیه «کمال تشکر را داریم»‏
*28 مرداد و بعد از آن و آینده ای که در راه است
*واکنش ارتش به اهانت حسن عباسی، اهانت اوباش انصارحزب الله به هنرمندان، «فضل» جوادی عاملی و حکایتی از عبید زاکانی
*عباس کیارستمی سینماگری که با رژیم «غیرخودی» و با مردم «خودی» بود و جهانی شد
*دست باز نیروی انتظامی رژیم در رفتار خشونت آمیز و شلیک و کشتن
*شگفتی آفرینی پاسدار سلیمانی با صدور بیانیه تهدید آمیز علیه بحرین، جلوه دیگری از خر تو خربودن اوضاع رژیم
*بلاهت آریامهری خامنه ای در تشدید سرکوب و اختناق برای حفظ رژیم
*برکناری پدر ترانه علیدوستی از سرمربیگری فوتبال نوجوانان
*حاشیه های ایرانی شصت و نهمین فستیوال کن
*بازهم اعترافی در مورد گریز مردم از دین و مسجد دولتی
* سالگرد فاجعه ۱۹ فروردین ۹۰ و شیپورچی های رهبری مجاهدین
*سپاه پاسداران آفریننده مصیبت وعامل جنایت علیه مردم است و نه سپر بلای آنها
*تعظیم «اسلام» در برابر شکوه ایران و ضربه و تلخی های انتخابات برای ولایتمداران
*شرکت در انتخابات، تایید رژیم ولایت فقیه و دادن اعتبار به آن برای سرکوبگری است
*آثار اداره «خرتوخری» امور در نیروی زمینی ارتش و افشا شدن یک دروغ دیگر پاسدار فدوی
*صراحت و جرأت یا ترس و خیانت رئیس جمهور حقوقدان
*نفرت مردم نسبت به نظام ولایت فقیه، در رنجهای علیرضا افتخاری
*یک آفرین به پاسدار فدوی برای «بزرگواری انسان دوستانه» نسبت به آمریکا و یک «صدا تو ببر » بیشرم، بخاطر ادعای رئوف بودن
*رویداد بازداشت تفگنداران، دو قایق نیروی دریایی آمریکا وخالی بندی، پنهانکاری و خودبزرگ بینی های ابلهانه فرماندهان سپاه
*سخنان خمینی در مورد واجب بودن تهمت زدن به علما و فقهایی که «لطمه می زنند به اسلام» و دادن حکم برداشتن عمامه آنان به جوانان
*استریپ تیز فرمانده قرارگاه پدافند هویی خاتم الانبیاء
* تنش شدید در روابط رژیم با عربستان سعودی در پی اعدام شیخ باقرالنمر
*پرت و پلاها های پر حرارت عقیدتی فرمانده متحجر سپاه
* اظهارات بی اجازه محسن رضایی و دریافت تو دهنی از ولایتی
*کاری درست در برابر رژیم ضد ایرانی و آخوندیسم و ماتم پرستی، اما با شعاری نا مناسب
*پیشنهاد فیکسیونی به رئیس جمهور آمریکا، برای آرام کردن تند روها
*چرندیاتی از «فرهنگ عاشورایی» و تراکم حیرت انگیز نادانی در راویان
*پاسدار جعفری و ادعاهای بی ربط اش و تلاش برای محو آثار خالی بندی و غلط زیادی
*عجله رژیم در اعلام مرگ سفیر سابق، انتقاد برادر سفیرسابق، حساسیتها به مساله ربوده شدن او
*حادثه ناگوار حج، فرصت طلبی رژیم برای معجزه سازی توسط «شهید» و نکته ها
*حرفهای خامنه ای در جمع فرماندهان سپاه، «نقشه راه» برای همه
*سوالی که مسلمانان باید از خود بکنند: آیا چنین خدایی را می شود دوست داشت؟
*بازی تازه خامنه ای و خوابی که سپاه پاسداران برای فردای مردم دیده: ایست بازرسی
*شخصیت حقوقی پایدار دولتها و پیگیری حقوقی جنایت 10 شهریور 92
*تایید برجام توسط خامنه ای، برد و پیروزی برای دولتیان، عزا برای نعّاران حفظ خط قرمز رهبر
*عبور از گذرگاه خونین اجتناب ناپذیر است، چون فرماندهان جنایتکار سپاه قدرت مطلق می خواهند
*کباده کشی ظریف، نسیه خوری روحانی، ماتم شریعتمداری، روزگار تلخ و سیاه ولی فقیه سیدعلی
*جنازه های با طراوت و نشاط و بادوام
*همدستی رئیس مجلس با دولت برای کنار گذاشتن مجلس از بحث بر سر توافق تسلیم در مساله اتمی
*ستایشگر سپاه قدس، حالا با ستایش از خامنه ای ، تلاش می کند آبروی رفته را به او باز گرداند.
*وضع مبهم پاسدارای که دستور برداشتن مجسمه آریوبرزن را داده بود
*ریخت و پاشهای اسلام گسترانه رژیم و تودهنی مردم به رژیم با شکستن هنجارهای تحمیلی
*چگونگی برقراری دوباره تحریم ها، به شرحی که سوزان رایس داده است.
*قلّاده بر گردن رژیم درنده خو، بر مردم ایران مبارک باد
*کاسبی و بهره برداری خامنه ای از جنازه گردانی
*مکتب فاجعه آفرین خود محوربینی لبریز از بلاهت فرماندهان سپاه و دست اندر کاران رژیم و ضربه ای که در راه است
*تصادفی طاغوتی، در رژیم لاهوتی
*ایسنا آیت الله صافی را بالا برد، اما خامنه ای در سفر به قم به او اعتنا نکرد
*آیا آمریکا همان بازی را با رژیم می خواهد بکند که با مجاهدین کرد؟
*پوزه بند رهبر برای منتقدان و پذیرش افسار خوردن نظام
* آنجا که اسلام و مسلمانی سعدی، انسانیت او را می بلعد
*درنده خویی مذهبی در افغانستان و اقدام چشمگیر زنان علیه آن
*اندوه ناشی از فقر و فشار اقتصادی کم نیست، عزاداری در نوروز را هم تحمیل می کنند.
*پاسداران زیاده طلب و بی اعتنایی به رهبر و سلسله مراتب
*مطهری مورد یورش قرار گرفت، اما گند به سر روی نیروی انتظامی منفعل، زده شد
*ضربه خرس طلایی به خرناس کشهای نظام ولایی و حرفهایی از جعفر پناهی
*از سکه افتادن سرداران اسلام و ارزش شهادت در رژیم خر تو خری
*روح روح الله خمینی در کشتار پاریس ظاهر شد
*تلاش فرمانده سپاه برای «جاخالی دادن» در برابر کنایه روحانی
*عکس طناز طباطبایی به اشتباه به جای عکس ریحانه حباری در لحظات قبل از اعدام معرفی می شود
*ایراندختی که از یاد نخواهد رفت
*اولین عملیات جنگی گرانترین هواپیمای جت جنگی علیه اسلامگرایان
*بیانیه سالگرد تاسیس شورا و نکاتی مربوط به رجزخوانی های مسعود رجوی و پیامدهای آن
*فاجعه بار بودن آموزش موسیقی در مهد کودکها از نظر مدیر حوزه های علمیه
*ادعای پوچ وزارت اطلاعات در مورد رهایی قهرمان شمشیربازی
*فرصت طلبی رژیم منحوس برای مصادره مراسم تشییع جنازه شاعری بزرگ
*جنایات بدون مکافات، غزه پیش آدم سوزی ژاپن چیزی نیست
*خودنمایی های روز قدسی سرداران سپاه و آیینه خر تو خری رژیم
*سقوط و فساد سیاسی رهبری مجاهدین در آیینه تحریف اخبار سوریه
*یادداشتی در مورد علت حمله وزارت خارجه فرانسه به مجاهدین
*خنجر و خیانت و چند نکته برای یاد آوری در سخنرانی مهرتابان
* مسعود رجوی، حمایت از داعش در عراق، رقت انگیز، و در «آخر» خط
*یک رویداد فرهنگی – هنری برای لرزندان استخوانهای خمینی درگور
*شکست رژیم در جذب فرهنگی مردم و در جایگزین کردن اسلام به جای ایران
*پاسخ های کوبنده کیومرث پور احمد در مورد عربده کشیهایی که علیه لیلا حاتمی راه افتاد
*شرمندگی لیلا حاتمی از عربده مسلمانان شرور ، لیلا عذر خواهی نکرده
*تکذیب ادعایی در چرند بافی شلغمکارانه
*بی تدبیری دولت تدبیر و تدبیر ظریف یک پاسدار
*گزارشی تلویزیونی در مورد «ازدواج موقت» در ایران
*مستندی در مورد چگونگی کشتار کمونیستها در اندونزی
*خودت فکر کن کی و کجا روحت را به شیطان فروختی
*بحران روحی مسعود رجوی و برخورد مناسب با آن
*پیت سیگر ترانه خوان عدالت و آزادی و محبت، درگذشت
*ممنوعیت برگزاری جلسه کانون نویسندگان، ننگ و خفت برای آخوند روحانی
*بعد از نزدیک سی سال دهنکجی و قلدرمنشی دیدن، تودهنی زدن حق است
*چماق و چاقو و اوباش گری حل کننده مشکل منتطق ضعیف مریدان خمینی
*حاصل مکتب رجوی، فضولات انباشته بر ذهن و جاری برزبان مریدان
*نپذیرفتن اشتباه و عزم راسخ مسعود رجوی در به کشتن دادن مجاهدین تا آخرین نفر
*پاسخی به اوباش «ترانه خوان گروه هنری ارتش آزادیبخش و سیمای آزادی» مسعود و مریم رجوی
*تبریک به عمه «رئیس جمهور برگزیده مقاومت» و به عمه «رهبر مقاومت»
*... ترانه ای بر روی حکایتی از دفتر پنجم مثنوی – شهید راه
*اهانت محمد علی شیخی به مرضیه در جلسه یی با حضور مهدی ابریشمچی
*نکته یی برای یاد آوری –2
*سالگرد در گذشت مرضیه، و آنچه باید گفته می شد و نشد
*نکته یی برای یاد آوری
*واقعیت گریزی و خودمحور بینی رهبری، زمینه ساز کشتار مجاهدین در اشرف
*آیا زمان افسار زدن به سپاه پاسداران فرا رسیده است؟
*خدا در کنار جلّادان در اشرف و شادی و شعف از پاسداران از شقاوت
*شباهت ها با روش آمریکایی و اصولگرایان رژیم، در کار رهبری مجاهدین و ضرورت انتقاد از خود
*تغییر رویکرد به مفتریان بعد از بیانیه تفصیلی
*یادداشتی بر انتقاد اسماعیل وفا یغمایی
*تاریخسازی مسخره
*آیا فروغ جاویدان با تاکتیک دیگری می توانست پیروز شود؟
*کالبد شکافی یک فاجعه: بهای سنگینی که مجاهدین برای خواست رهبری می پردازند
*بحث تلخ دیگر، در مورد بیاینه تفصیلی شورا
*نقش رژیم و تعصب مذهبی – ناموسی، در جنایات فجیع علیه زنان
*سپاه خامنه ای را «آیت الله عظمی» کرد و جای «شاهنشاه آریامهر» نشاند
*تایید و بهره برداری بیانیه تفصیلی شورا، از مقاله توطئه گرانه مهدی سامع
*بیانیه تفصیلی «شورای ملی مقاومت» و تحریفات مربوط به اخراج خودسرانه من
*اگر آدم حرفی زد و بعد حاشا کرد چه معنی می دهد
*روحانی حلقه اتصال در بالا و با کلیدی برای گشودن دری در بن بست
*بیانیه تفصیلی شورا، و یاد آوری «علی الحساب» من
*دلیل نامربوط بودن ارتباط حمله موشکی به لیبرتی با استعفای روحانی وقصیم، در سخنان مریم رجوی
*نکاتی برای یاد آوری و توجه در پیام اخیر آقای رجوی و آن بمب ساعتی
*اولین نتیجه گیری ها از پایان یافتن نمایش انتخاباتی و پیام ها
*یک تقلب برای منحرف کردن افکار عمومی از یک اقدام بیشرمانه شورا
*موقعیت جدید کاندیداها و تغییر درصد احتمال پیروزی آنها
*آلت دست رهبری مجاهدین و شریک پرونده سازی های بیشرمانه برای ترورشخصیت توسط آنها نشوید
*نکات مهم در استعفا نامه دو عضو با سابقه شورا
*از کجا به اینجا رسیدیم
*ضرورت همبستگی و اعتراض در برابر قلدرمنشی و نسق گیری رهبری مجاهدین
*با رد صلاحیت رفسنجانی، به احتمال زیاد،چماقدار سابقه دار رئیس جمهور آینده است
*اعتراف ریشهری به مسخره بودن آخوندها در نظرمردم در ایرانِ قبل از انقلاب
*اعتراف قالیباف به چماقداری از زمان «دارو دسته شهید بهشتی»
*انتقادهایی از حضرت «سر»:ارزیابیهایی غلط،خشم و توّهم و حرفهای بی پشتوانه
*مجاهدین در تله، اشک تمساح ریختن آمریکائیها و جان کری
*تکبرّ بلاهت آور و بلاهت ویرانگر
*اضطرار احمد توکلی و قدرت اجتماعی اقشار ضد مقام رهبری
*افزایش دین گریزی و بی خاصیتی هزینه های کلان نماز خوان پروری
*ادعای بی ربط لابی کردن برای اسکار، دریافت تودهنی سنگین
* تکثیر روح و منش مادر طریق الاسلام
*ادعاهای نامربوط فرمانده سپاه در مورد جنگ ایران و عراق پاسداران
* روی دیگر سکه قلنبه گوئیهای ابلهانه پاسدار سلامی و هلهله ها و عربده های 9 دی
*مسئولیت فراموش شده در مصاحبه بنی صدر
*اشکهای عزاداری محرّم، حیات بخش انگلها
*ادعایی بی ربط در سالگرد مرگ «تام جی اندرسون»
*افتخارات گندیده در رژیم گندیده
*زهر فرار حزب اللهی به اسرائیل و حرام شدن شیرینی پهباد پرانی
*روزهای تلخ و سیاه رفسنجانی، مرد قدرتمند دسته اشرار
* بحثهایی«علمی» که اپوزیسیون توجهی به آنها و اثرات آن در جامعه نمی کند
*پایان اجلاس غیر متعهدها، حاشیه ها و مشکل بقای رژیم
*هدیه مدال المپیک به مادر برای حفظ آن از مصادره شدن
*اعتراف آخوند علی اکبر محتشمی به انزجار مردم از روحانیت
*اگر وزیر اطلاعات دروغ نگفته باشد، از این خوشتر نباشد
*عربده و ارعاب ناتوان از مهار جامعه پویای ایران
*آن خشم و خروش به خاطر دست دان عادی و این ماستمالی کردن «دستمالی» زیرآبی
*مقدس های تاریک اندیش و خود محوربینان، بیگانه با مردم
*احترام بی مورد به «مقام امنیتی» و بی تقاوتی به یک بی شرم
*دیپلماسی گوساله ها و مصادره پیشاپیش اسکار توسط وزارت ارشاد
* نمایش خشم و عصیان، با نشان دادن پستان عریان
*خشم و درماندگی مالکی، علت محاسبه تعویق ضرب الاجل بستن اشرف از نوامبر
* تعویق تاریخ تعطیل کردن کمپ اشرف،آغازی برای حل مسالمت آمیز مساله
*مشت محکم روزگار بر پوزه پاسدار توّاب ساز
* آمادگی به کشتن دادن میلیونها نفر ویژگی دین و مذهب پاسدار سلیمانی
*جنازه یی در راه سفارت آمریکا در امارات متحده عربی
*نقدی بر مقاله «میرحسین موسوی نخست وزیر آینده؟»
*تمجید از نیروی قدس سپاه، تحریف حقیقت و خدمت به رژیم
*کشف طرح تروریستی رژیم در آمریکا، « امداد غیبی» برای مجاهدین
*پناهجو شدن اشرفیها خبری خوب اما با کاستی ها و ابهامات
*بازی چرخ بشکندش بیضه در کلاه
*اختلاف در ارزیاببها و رشد افقی شجره طیبه
*شهیدان 19 فروردین اشرف دفن شدند، سوالها و حرفهایی که می ماند
*درگذشت مجاهدی سخت کوش و صمیمی و تصویری از آینده
*غوغا و دروغ و بیشرمی منفور
*با یک تیر چند نشان زدن خاتمی در تقدیر از آمنه بهرامی
*سخنان دبیرکل سازمان ملل روزنهً امیدی بر حل مساله اشرف
*در ضرورت توضیح واضحات
* چالشها و نمایشها در بستر شمارش معکوس برای تعیین تکلیف قطعی اشرف
* نگاهی به فیلم جدایی نادر از سیمین
*رژیم در سالگرد مرگ خمینی
*اعتراف ناخواسته دکتر قصیم در تلویزیون بی بی سی
*اعتراض من به قلدرمنشی بود
*شانتاژ، برچسب زدن، پرونده سازی، ارعاب و گرایش حذف منتقدان، یعنی همین
*کدام آرمان، کدام آرمان گرایی؟
*بیا بیا گفتن روش امام حسین نبود
*خواست انتقال از عراق باید در صدر خواستهای خانم رجوی قرار بگیرد
*رضا پهلوی، توّهم و توهین به شعور مردم
*آنچه برای آیت الله های مرتجع مهم است
*مفهوم ارزیابی ها و نتیجه گیری های فرماندهان سپاه در آینه عملکرد رژیم
*تشریفات محمد رضا شاهی و تشریفات ولایی و حزب اللهی و سبزاللهی
* عبور کشتی جنگی سید علی از کانال سوئز و تأملی در روش مسالمت آمیز مبارزه
*هاشمی غیرتت کو، فائزه عفتت کو، و پرونده سازیها
*راهپیمایی 25 بهمن، حاشیه ها، پیامدها
*جشنواره فجر مثل داروخانه یی شد که نفت می فروشد
*اپوزیسیون نباید از موسوی و کروبی دنباله روی کند
*بینش مهمل و حرفهای مهمل خمینیستها
*خامنه ای یک متهم به شرکت در ترور حریری رابه درجه سرلشکری ارتقاء داد
*شروری در صف اوپوزیسیون
*زین العابدین دیکتاتور تونس، ذلیل شد
*جنایات بی قتل واندوه انباشته در آنسوی خبرها
*جنگ روانی - جاسوسی اسرائیل و رژیم
*افشاگری و ابرازنفرت ایرانیان به رژیم، واکنش مناسب به فرصت طلبی وزارت اطلاعات
*سکوت در برابر ظلم بزرگ به جعفر پناهی، سرافکندگی برای اهالی سینما خواهد بود
*مسخرگی آخوندی، جنایات خدایی
*مسخره گی های عاشورایی و ستایش و ترویج خشونت در رژیم آخوندی
*رویارویی جنایتکارانه مذهبی سلفی- شیعه در ایران را باید محکوم کرد
*قدرت نمایی بلاهت بار احمدی نژاد، ضربه یی به نظام ولایی
*بساط ارتجاعی مرجعیت و آخوندیسم را باید در ایران جمع کرد
*جبّاریت رژیم علیه اهل سنت ، زمینه ساز ورود القاعده به ایران است
*لرزه های اضطراب، در نعره های اقتدار
* شاید مجید شریف پیش ما بود اگر اینترنت مثل امروز بود
*اجیر کردن عامل برای قتل فرزند، دستارود تعلیمات آخوندی و احکام شرعی
*آخوند مسخره از اخوان مسخره
*حکمت مستراحی و شخصیتهای مستراحی
*جنایت و رذالت از یک منشأ به بهانه های متفاوت
*مراسم عقد در سرقبر، تجلی مرده خوری آخوندهای مردم ستیز
*انفجار در پادگان سپاه، در آستانه سفر حاج محمود به لبنان
*ادعاهای متناقض، شاهدی بر پوچی ادعای پیروزمندانه بودن پایان جنگ
*اهانت به قرآن، غوغای بوزینگان و عربده فرومایگان در ایران
*صف آرایی در برابر رهبر: جبهه هواداران رئیس دفتر
*اتهام زنی و «گند زنی» بین جناح‌های متخاصم: کشتن خواهر پاسدار مشفق در جاده مشهد و...
*آغاز به کار «مشا نیوز» و اتهام «پوتینیسم» به حاج محمود
*جلوه یی از هویت و هنر مردم: گفتگوی عاشقانه به زبان آذری و به شعر
*شیطنت های خلاف اسلام با اجرای «نیمه رپ» به لهجه اصفهانی
*«مرض موت» لاعلاج رژیم خمینی ساخته به رغم سه دهه جنایت برای بقا
*سالروز بمباران اتمی هیروشیما، فراموش کردن قربانیان جزغاله شده توکیو و بیش از 60 شهر دیگر
*حنجره یی که خاموش شد، صدایی که ماندگار است
*تقابل مردمکشان خمینیست دو جناح، افشاگرخیانتها و جنایتها
*جند الله دوگام به پس یک گام به پیش
*تعارف کم کن و بر مبلغ افزا
*خفّت خمینی در حیات و خواری او بعد از مرگ و بی آیندگی رژیم
*رپ «کافران بی نام» در هجو نوحه‌های ام القرای اسلام
*سه هزار آقا زاده در حال تحصیل در بلاد کفر
*به چنین مجلس و بر کرّو فَرَش باید ...
*ناگهان دهها «پیکر مطهر» در نماز جمعه !
*داس اسلام همچنان زندگی آزادگان ایران را درو می کند
*بودجه های قرآنی ، گربه های ایرانی
*از این بمبهای اتمی در همه شهرهای ایران منفجر کنید
*مربوط و نامربوط در مصاحبه رضا پهلوی
*بلند آوازه کردن نام ایران، و نه جمهوری اسلامی
*برای جعفر پناهی و یک یاد آوری
*افتضاح در سناریوی دستگیری عبدالمالک ریگی و چند نکته
*موعظه های کنونی میرحسین موسوی و گذشته و آینده او
*سانسور گزارش‌ها تصویریِ «انقلاب اسلامی» نشانه ترس از مردم
*مردم جان برلب رسیده، رژیم جبّار خون ریز و مساله «خشونت»
* بخشوده و نا بخشودنی، به مناسبت در گذشت منتظری
*این سخن را درنیابد گوش خر
*ستاره یی در آسمان هنر ایران و موسیقی آذربایجانی بنام پریسا ارسلانی
*مروری بر تاریخچه تضاد دوجناح: ایدئولوژی متعفن و روشهای کثیف
*دیالوگ انتقادی با سربازان گمنام امام زمان
* آقای نصیبی در کوچه بن بست «علی چپ»
*یاد و خاطره یی از یک خدمتگزار فرهنگی و یک دوست که درگذشت
* یادداشی در مورد لبیک سایت وزارت اطلاعات رژیم، به در خواست «آ مهدی»
*من متهم می کنم، واکنشی به پیام اخیر آقای مسعود رجوی
*اعلان جنگ داخلی توسط خامنه ای،«توزرد»ی سبز و ضرورت آمادگی مردم
*ناگفته هایی از دو« 13 آبان»: چگونه صدای انقلاب به گوش شاه رسید و اشغال سفارت آمریکا
*چه کسی برای مردم فیلم خواهد ساخت اگر آقای نصیبی روزی مسئول سینمای کشور شود
*قضیه شکل اول و شکل دوم، و استحاله قهقرایی آدمها
*بیانیه بیست و هشتمین سالگرد تاسیس شورا، نکته یی و چند سوال
*فوتبال مردانه و فوتبال دوستان لجن
*به بهانه اظهارات یک خانم نماینده مجلس کویت
*اِنافَتَحنا»ی واقعیت گریزان متکبّر
*واكنش پنجم» و واكنش ملاباجي هاي حوزه علميه قم
*سینما و مردم، سینما و آقای نصیبی
*تحقیر ارتش توسط فرمانده کل سپاه و دیگران و واکنش فرماندهان ارتش
*سوالاتی از آقای منتظری و یک یاد آوری به میرحسین موسوی
*اعتراف ناخواسته آخوند ذوالنور بر منفور بودن رژیم
*بورشدن رهبر و سیلی سنگین مردم به سپاه پاسداران در تظاهرات «روز قدس»
*ایرباس در برابر دارائیهای بلوکه شده ایران پیشنهادی سنجیده و به نفع مردم ایران
*تعطیلی آیندگان اقدام شکرالله پا کنژاد و کنگره یی که برگزار نشد
*اراده و اعتراض مردم رهایی بخش خواهد بود، نه فرصت طلبی فرصت سوز اصلاح طلبان
*موضوعی در حاشیه انتخابات و کار مؤثر و مفید ی که آقای رجوی می تواند بکند
*سی سال پيش، « در اين بن بست…»
*رفسنجانی زیرآب ولایت خامنه ای را زد، اژه ای رفسنجانی را به آمریکاو اسرائیل بست و...
*فرار از مسئولیت آقای منتظری و از مرحله پرت بودن آقای کدیور
*تظاهرات پاسخی به روشها و اقدامات غیرقانونی مقامات قانونی
*سه پیام پایانی و جمعبندی رویداد انتخابات و مفهوم الله اکبر دیروز و امروز
*کار موثر و مفیدی که آقای منتظری می تواند بکند
*هشدار! توطئه ای علیه میرحسین موسوی در حال اجراست
*صحنه ای تکان دهنده از رفتن ندا از بین ما و ماندن ندا در فریادها و یادها
*اعلان جنگ خامنه ای و روز غلبه بر ترس
*ابطال انتخابات مشتی به پوزه ولی فقیه و یاسداران جنایتکار است، من از آن حمایت می کنم
*میرحسین موسوی، کروبی سید محمد خاتمی اصلاح طلبان بر سر دوراهی انتخابی تاریخی:
*مخدوش کردن ارزشها، جفا به امام راحل و تایید اقدام تروریستی علیه عربستان، در مناظره موسوی و احمدی نژاد
*میرحسین موسوی از موج خون تا موج سبر و شال سبز
*برای بهمن قبادی سینماگر مردم دوست
*«انقلاب اسلامی و کار نامه ردی روشنفکری»*
*ماهیت کارگزاران فرهنگی رژیم و انقلاب فرهنگی
*ویژگی جامعه ایران در نگرش و واکنش به سقط جنین
*مساله رادیو تلویزیون- تعادل قوا و واقعیتها(3)
*مسأله رادیو تلویزیون- تند روی شاید کرده باشیم اما بیراهه نرفتیم(2)
*خشم رفسنجاني و مرگ احمد خميني*
*مسأله رادیو و تلویزیون، انتقاد به جا و فراموشکاری اختیاری عبدالله نوری(1)
*عطاءالله مهاجرانی ، کشف کرامات خمینی و ستایش از تروریسم و چند یادآوری
*خنده برلسکونی و خشم آرژانتینها
*زیبایی شناسی یک ستایشگر خمینی و اهانت به ایرانیان
*سی سال پیش جوٌ سیاسی چنین بود و خمینی این بود
*سندی از مهندسی اسلامی بنای عظیم ۳۰ سال جنایت که جمهوری اسلامی نام دارد
*تبلیغات بی خدایان در اروپا، آمریکا و کانادا
*جنایت محکوم کردنی و جنایت با اجر دنیوی و اخروی
*یک تیر و دو نشان ارتجاعی خامنه ای و نکاتی برای یاد آوری
*تاثیر عامل فرهنگی بر موقعیت زنان
*خواب‌های پنبه‌دانه‌ای یا زمینه سازی برای جنایت علیه بشریت
*خوابگردی در فراموشخانه زمان
*آخوند وحید خراسانی سنی ستیز، نعل وارونه میزند
*رهنمودهای مهمل رهبر اسلام پناه، زوزه‌های وزیر ارشاد اسلامی
*وزیر ارشاد تهدید کرد هنرمندان خطا کار زیر پا گذاشته خواهند شد
*شورش یک زن جوان هنرمند علیه تبعیض و حجاب ، سیلی دیگری به رژیم ملاها
*حجاب و مراسم گشایش بازیهای المیپک
* این همه فاجعه را خمینی پی ریخت
*میراث خمینی و نگاه حوزوی- حیوانی به زن، منبع و منشأ تبعیض علیه زنان ایران
*صداقت و شهامت آقای دكتر ملكی
*توضيحي در مورد اعتصاب معلمان در سال ۱۳۴۰
*دنیای مراجع تقلید و دنیای شهروندان در هفته معلم
*تغییر حكم آیت الله، از سركوب كردن، به تظلّم
*منطق مردان خدا: سركوب كردن و نفس بريدن