پاسداران زیاده طلب و بی اعتنایی به رهبر و سلسله مراتب
ایرج شكری

 

 سپاه پاسداران رژیم خمینی که از زمانی که نطقه اش بسته شد، با مردم کشتی وخوانخواری شروع به رشد کرد. این نیروی سرکوبگر متشکل از عناصر مذهبی عقب مانده و اوباش مرید خمینی، قدرت نمائی اش را با کشتار و سرکوب آزادیخواهان و مردمی که خواهان رفع ستم و نابرای هایی بودند که علیه آن در برابر رژیم شاه به پا خواسته بودند، شروع کرد، 36 سال بعد از آن روزها، روزهای کشتار مردم گنبد و ترکمن صحرا که این روزها سالگرد آن است و کشتار مردم روستاهای کردستان، کشتارقارنا، فرماندهانش تا آنجا افسار گسیخته شده اند که روی حرف خامنه ای هم حرف می زنند و اعتنا نمی کنند که آنچه مربوط به «سیاستهای کلان» است در حیطه اختیارات «رهبری» است و نباید در مورد آنچه «مقام معظم رهبری، ولی امر مسلمین و فرمانده کل قوا» مورد تایید قرار داده است «اَن قُلت» بکنند و حرف زیادی بزنند و باید نباید تعیین بکنند.

اظهار نظر های پی در پی و باید نباید تعیین کردن های فرماندهان سپاه در مورد مساله اتمی و مذاکراتی که وزیرخارجه رژیم با 1+5 و در ماههای اخیر، با وزیر خارجه آمریکا دارد به پیش می برد، چنان است که گویی اصلا کسی به اسم «مقام معظم رهبری» که «فرمایشاتش فصل الخطاب» در همه زمینه هاست وجود ندارد و گویی «ولی فقیه» که بنا بر تاکید «عالمان بزرگی» چون «حضرت آیت الله» مصباح یزدی و نوری همدانی و ... دستوراتش امر و دستورات خدا و پیامبر است که ابلاغ می شود، در صحنه حضور ندارد و به همین خاطر این پاسداران که «دفاع مقدس در برابر کفر و استکبار» را پیش برده اند و وظیفه شان «تدوام و حفظ انقلاب اسلامی» و حتی « صدور و گسترش آن» است، حق دارند که «دلواپس» باشند. اینان در بیرون از سپاه هم «عقبه» خود را، در مجلس و در بیرون مجلس در تشکلهای «ارزشی و اصولگرا» و رسانه های مربوطه دارند و با بکار گرفتن همین عقبه، چنان غوغا و فریادی بر سر قدم زدن محمد جواد ظریف وزیرخارجه با جان کری وزیر خارجه آمریکا راه انداختند و به حمله او کردند که گویی ظریف با جان کری رفته بود خیابان و کنار جان کری ایستاده و دوتایی «سرپا شاشیده» بودند.

در حالی که آن خدمتگزار نظام جمهوری اسلامی که حتی زیر فشار مذاکرات یکبار هم «کمری» شد و با صندلی چرخدار او را جابجا کردند، همچنان که آدم مومن ونماز خوانی است و التزام عملی به رعایت «طهارات و نجاست» دارد، التزام عملی به ولایت فقیه دارد و مومن به نظام است و نه تنهاهیچ کاری که چهره نظام را «ملکوک» کند از او سر نزده بود(اما در دوره احمد نژاد، یکی دیپلمات مؤمن و نماز خوان در برزیل نه تنها به استخر مختلط می رفت، بلکه در استخر – شاید زیرآبی - دست به تن بچه های مردم می کشید و تکرار این کار بود که صدای اعتراض برزیلی ها را در آورد)، بلکه آن قدم زدن مثل ریختن سطل آب یخ  روی سر نتانیاهو نخست وزیر «رژیم صهیونیستی» بود که به شدت از مذاکره آمریکایی ها با رژیم عصبانی است.

در خود محور بینی این اوباش ولایتمدار که در مساله اتمی دیگر «خودسر» شده و حرفهایی می رنند که مثل تو دهنی زدن به دهان «حضرت آقا»ست، شاید همین بس باشد که یکی از اینها که سردار همدانی نام دارد، چندی پیش گفت «مذاکره با غرب برای نظام باخت» است و پیاده‌روی محمد‌ جواد ظریف با جان کری در ژنو را اقدامی «اشتباه» دانسته و افزود که «شهدا» کسانی را که چنین کاری کرده‌اند "محاکمه"خواهند کرد. خُب این حرف، زدن تودهن«حضرت آقا» نیست که خودش «نرمش قهرمانانه» را انتخاب کرده و اجازه مذاکره  داده و از کار تیم مذاکره کننده اظهار رضایت هم کرده است!؟ «حضرت آقا» به تازگی یکبار دیگر اعتماد و حمایت خود را از تیم مذاکره کنند در دیدار با اعضای مجلس خبرگان بیان کرد و آنها را «امین» نامید. همین پاسدار که به نظر می رسد دچار خرفتی شده است، چندی پیش هم در اظهار نظر دیگری در حمله به اصلاح طلبان رژیم مدعی شد که در «جریان فتنه» 830 نفر قطع نخاعی شدند. 

او با هدف گذاشتن مسئولیت این قطع نخاعی شدن ها به گردن «اصلاح طلبان» رژیم این حرف را زد ولی چون ادعایی که کرده بود خیلی مهمل بود، سپاه پاسداران ناچار به تکذیب چنین اظهاراتی از سوی او شد و مدعی شد که «سردار همدانی» آن رقم را برای کل زخمی ها داده بود. خودسری های سپاه و زوائد آن و مداخله در مسائلی که نباید به آن وارد می شدند و به ویژه نباید اظهار نظر ها و تفسیرهای دلخواه خود را در مورد آن بیان می کردند به حدی بود که احتمالا از حوصله تحمل خامنه ای خارج شده بود و به همین خاطر سرلشکر بسیجی، سید حسن فیروز آبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، یعنی بالاترین مقام نظامی و در ارتباط  بلاواسطه با فرمانده کل قوا ، در 29 اردیبهشت سال جاری در سخنرانی در مراسم «اعطای دانش‌نامه به دانش آموختگان دکتری دانشگاه عالی دفاع ملی با حضور مقامات و فرماندهان عالیرتبه نظامی» که «امر به معروف و نهی از منکر» زیادی در آن بود، به مدیران رسانه ها هم توصیه هایی کرد و تاکید کرد « بعضی اخبار بی‌ارزش و تفرقه‌انگیز هستند، بعضی‌ها هم شایعه، تهمت و بی‌مبنا هستند. من خطی و سیاسی عرض نمی‌کنم، حتی رسانه‌هایی که به نوعی به نیروهای مسلح مرتب طند خطا می‌کنند. برابر مشی و منویات رهبری حرکت نمی‌کنند باید روش‌شان را اصلاح کنند والا ما با آنها برخورد می‌کنیم.».

فرماندهی سپاه در نشان دادن خشم و نارضایی از این حرفها و نیز نمایش خود محوری و زدن تو دهن فیروز آبادی، ابتکاری تماشایی به خرج داد و سایت رسمی سپاه پاسداران «سپاه نیوز»، در ابتکار چشمگیری که از نظر کسی پنهان نمی ماند، فیروز آبادی و سخنان وی را در صدر مطالب صفحه اول خود قرار داده بود(برای ایز گم کردن و جاخالی دادن در برابر حرفهای فیروز آبادی) اما، عکس اورا به شکل شطرنجی و محو و غیرقابل شناسایی درج کرده بود. یعنی مثل صحنه یی منکراتی یا مستهجن یا به هرحال ممنوع یا زشت از نظر خودشان البته. مثلا مثل عکس رو بوسی ژیل ژاکوب با لیلا حاتمی که در رسانه های رژیم قسمت سر هردو شطرنجی و محو بود تا «اشاعه فحشا» نشود و آن عمل منکر دیده نشود. فیروز آبادی در همان سخنرانی چند بار به که نکاتی باید رعایت بشود و نمی شود و به نقش «امام» در رژیم که آن هم از نظر او مورد بی توجهی قرار گرفته بود، توجه داد و از جمله گفت:« ما امام داریم، امام یعنی میزان جامعه، روی همین میزان همه ما باید حرکت کنیم دیگر جنجال درست کردن و تحلیل از خودشان درآوردن که ببینید این بخش حکومت ولایت فقیه را تضعیف می‌کند، این یعنی چه؟ اینکه اصلا با نگاه راهبردی و مدیریت راهبردی نمی‌خواند.».

با این حال به نظر می رسد که بی اعتنایی یا زمزمه ها در سپاه،علیه سخنان فیروز آبادی چنان بوده است که سه هفته بعد برای فرو کردن حرفی که گوش فرماندهان سپاه آن را در نمی یافت، سعیدی نماینده رهبر و فرمانده کل قوا در سپاه، در توضیح در مورد اظهارات سرلشکر فیروز آبادی تصریح کرد که :« به هر حال برخی رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها منتسب به سپاه هستند و انتظار می‌رود که خبرگزاری فارس و دیگر خبرگزاری‌ها در بیان خبر جامعیت داشته باشند، زیرا گاهی برخی اخبار بدون دقت و ملاحظه روی آنتن می‌رود». اینها نمونه هایی از خودسری های سپاه است که البته خود خامنه ای در میدان دادن به آنها نقش و مسئولیت درجه اول دارد و اگر خامنه ای قبل از مردن، افسار مناسب برای مهار آنها توسط قوه مجریه پیدا نکند  و تصمیمات لازم برای کوتاه کردن دست آنان در «انگولک» کردن امور سیاسی و چیدن توک آنان و ممنوع کردن اظهار نظر در زمینه سیاست خارجی و پوزه بند زدن به آنها در زمنیه بگیر و ببند، نگیرد، با مرگ خامنه ای سپاه دست باز برای هر غلطی که دلش می خواهد بکند خواهد یافت و ممکن است اوضاع چنان بهم بریزد که نظام اسلامی را به پرتگاه انهدام بکشد و نه از تاک نشان ماند و نه از تاک نشان. بحث در این زمینه فرصت دیگری می طلبد

ادعاهای آن شوت علی و آن مانور مسخره

هدف قرار دادن یک «ماکت » ناو هواپیمابر آمریکا در اندازه بزرگ که از فروردین ماه (93) ساخته شدن آن با عکسهای هوایی در رسانه ها منعکس شده بود، اقدامی بود در امتداد همین اظهار وجودها و رجز خوانیها سپاه علیه آمریکا و دقیقا برای «تخریب و موش دوانی» در فضای گفتگوهای ظریف و سنگ اندازی در کار او بود ،اگر چه هم آن مانور و هم اظهارات فرمانده نیروی دریایی سپاه، در واقع  نمایش بلاهت بود. با این کار چنان غرق در احساس «قدَر قدرت»ی و جست و خیز و شادی شدند و هارت و پورت کردند که گویی واقعا ناو 99 هزار تنی نیمیتس با 6 هزار نفر نیرویی که در آن قرار دارند را منهدم و غرق کرده اند بدون این که خون از دماغ نفرات خودشان بریزد!  فرمانده نیروی دریایی سپاه گمان می کند که ناو هواپیما بر که او «ماکت» آن را ساخته، چیزی مثل این «کانتینر» دویست متری توخالی است که او در این مانور توانست آن را منهدم کند. در واقع این مانور در مسخرگی چیزی کم از آن بزرگداشت سالگرد ورود خمینی به ایران نداشت که سه سال پیش در دولت احمدی نژاد در بهمن 90 با چسباند عکسی از خمینی روی ورقه ای از مقوا یا چیزی شبیه آن و ساختن «ماکت امام راحل» و ترتیب دادن صحنه فرود او از پلکان هواپیما و استقبال رسمی از آن، که دو نظامی زیر بغلش را گرفته و آن را حمل می کردند، آفریدند. نمایشی که به خاطر مسخرگی شدید،انتقاداتی از سوی باندهای رقیب را برانگیخت.

http://etedaal.ir/news/21655/default.aspx

خود سری و رجز خوانی ها پوچ و مساله آفرینی

اینان بی وقفه در حال رجز خوانی های نامربوط هستند. در مورد مسخرگی آن مانور اظهارات سخنگوی پنتاگون گویاست. صدای آمریکا روز 9 اسفند گزارش داد که «دریادار جان کربی سخنگوی پنتاگون در یک نشست خبری این حمله(حمله به ماکت ناو هواپیمابر) را بیشتر شبیه حمله به یک قایق عادی دانست تا حمله ای به یک ناو هواپیمابر واقعی که توانایی دفاع از خود، با ۷۰ فروند هواپیما و چند کشتی پشتیبان، را دارد». واکنشی که می شد از آمریکا انتظار داشت وطبیعی به نظر می رسید، این بود که آمریکائیها آن مانور را بهانه یی برای نشان دادن «اهداف خطرناک و علیه مافع آمریکا» داشتن پاسداران قرار بدهند و در این جهت استفاده تبلیغاتی از آن بکنند، اما مسخرگی بزرگی که در آن مانور بود، احتمالا سبب آن شده که مقامات پنتاگون حساب کنند که جدی گرفتن آن مانور، «کسرشأن» وزارت دفاع و نیروی دریایی آمریکاست. سخنگوی وزارت دفاع فقط به این اکتفا کرد که به خبرنگاران بگویید«مانور نظامی جدید سپاه پاسداران و شلیک موشک به ماکت ناو هواپیمابر آمریکایی را از نزدیک دنبال کرده، و این ایرانیان هستند که باید در مورد هدفشان از این مانور سخن بگویند»  ناوهای هواپیمابر آمریکا که پاسدار فدوی در عوالم حزب اللهی خود ادعا می کند،غرق کردن آن 50 ثانیه طول می کشد، علاوه  بر دههاهواپیماهای جنگی و نیز هواپیمای شناسایی و رد یاب از نوع آواکس که حمل می کنند و دو سه ناو جنگی و زیردریایی که اسکورتش می کنند و می توانند هواپیماها و شناورها و زیردریایی های دشمن را با رادارهای خود کشف و با سلاحها و موشکهای خود منهدم کنند، خود داری سیستم دفاعی است هستند و  می توانند هر تهدیدی را در فاصله چند کیلومتری هدف قرار داده و نابود کنند. ویدئوهای چندی در مورد ناوهای هواپیمابر آمریکا از جمله ناو هواپیمابر نیمیتس که فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، که گمان می کند در 50 ثانیه می تواند آن را غرق کند(در مصاحبه ای با خبرگزاری بی آبروی فارس متعلق به بسیج - 16اردیبهشت. http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930208001484 )

در یوتیوب* هست که با دیدن آنها و شنیدن اطلاعات فنی و قدرت تهاجمی آنها و مقایسه آن با مانور «سردار دریادار»ی که می خواهد نیروی دریایی آمریکا را نابود کند، مسخرگی آن رزمایش که البته پول زیادی از دارایی مردم و از «جیب » مردم برای آن خرج شده، به روشنی نمایان می شود. مسخرگی پاسداری که می گوید هدفش نابود کردن نیروی دریایی آمریکاست نیز، با همین حرف بر همگان آشکار می شود و همه می فهمند که گوینده «بالاخانه را اجاره داده» است. آن مانور آنقدر اشکال آشکار داشت و مسخره بود که خبرگزاری تسنیم*، دو سه روز بعد، در«رفع شبهات» مانور نیروی در یایی سپاه به خاطر آن که « برخی از قشرهایی که غالبا اطلاعات کمی از حوزه‌های نظامی داشتند، سوالاتی را در شبکه‌های اجتماعی و محافل دیگر درباره انهدام مدل ناوهواپیمابر آمریکایی مطرح کردند» درج کردو تلاش مذبوحانه ای کرد تا محک خوردن ادعاهای فرمانده نیروی دریایی سپاه با آن مانور و خالی بندی و مهمل از آب در آمدن آن ادعاها را رفع و رجوع کند. در این مطلب از جمله آمده در برابر این «شبهه» که چرا ماکت مذکور به رغم حمله و آتشباری به آن و« علی‌رغم اصابت 400 راکت، حدود 12 موشک کروز و موشک بالستیک ضدکشتی، غرق نشد » آمده است «درباره غرق نشدن ناو، نکته اساسی این است که کسی شاید در جهان ادعای غرق کردن ناوهای هواپیمابر را مطرح نکرده باشد بلکه آنچه که بارها اعلام شده (از سوی مقامات نظامی ایران)، این است که "ما توان انهدام ناوهای هواپیمابر را داریم" و این انهدام اصلا به معنای غرق کردن نیست ولی ممکن است در نهایت منجر به غرق شدن هم بشود» حال آن که فرمانده نیروی دریایی سپاه در آن مصاحبه که پیشتر اشاره شد، به صراحت از غرق کردن در 50 ثانیه حرف زده است. http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930208001484

دیگراین که در یادداشت «رفع شُبهه» مورد اشاره، که حتما توسط نیروی دریایی سپاه تهیه شده ولی تسنیم که گفته می شود وابسته به «نیروی قدس» سپاه است به اسم گزارش تحلیلی آن را درج کرده است، یک دلیل غرق نشدن ماکتی را که 433 راکت و 12 موشک کروز خورده بود را در مهندسی ساخت آن برای غرق نشدن دانسته و هدف از آن را هم استفاده دوباره از آن در مانورهای آینده ذکر کرده است!! و مزیت دیگری هم از این غرق نشدن بیرون کشیده و بر این خالی بندی افزوده اند و آن این که غرق نشدن ماکت خود نشان دهنده توانایی نیروی دریایی سپاه برای ساختن ناو هواپیما بر است! مساله مهم این است که رجز خوانی و ادعای این که «هدف ما نابودی نیروی دریایی آمریکاست»، «بیابیا» گفتن بلاهت  و تحریک ابلهانه طرف قدرتمند -هم از نظر نظامی و هم از نظر اقتصادی- است که پاسداران نادان گمان می کنند با تکیه با موشکهایی که دارند می توانند قدرت نظامی آن را منهدم کنند. آن هم در حالی که آمریکائیها تازه ترین دستاورد جنگ افزاری خود را که نصب سلاح لیزی برای ناوهای جنگی بود در همین منطقه خلیج فارس تست کردند و گفته شد که نتیجه به مراتب بهتر از آن چیزی بود که انتظار داشتند. در اطلاعاتی که در این زمینه در اینترنت قابل دسترسی است آمده است که نصب این سلاح به روی ناوهای آمریکایی چهل میلیون دلار هزینه دارد اما شلیک آن که با ژنراتورهای قوی تولید برق تغذیه می شود، با هزینه یی حدود یک دلار به جای موشکهاری چند صدهزار دلاری و یک میلیون دلاری، عمل می کند. این رجز خوانی های بلاهت بار هیچ نتیجه و حاصلی جز شبیه آنچه مسعود رجوی از رجزخوانی ها و«بیابیا» گفتن هایش برداشت کرد نمی تواند داشته باشد، با این تفاوت که مال اینها فاجعه آفرینی به وسعت یک جنگ خارجی دیگر آن هم با آمریکاست که زیانهای آن بر سرمردم فرو خواهد بارید.

  به هرحال امریکائیها به لحاظ ابلهانه بودن خیلی از ادعاهای پاسداران اهمیتی به آنها نداده اند، اما این قبیل مهملات که بازهم عاملی است که «خر تو خر»ی اداره شدن رژیم ولایی را نشان می دهد، می تواند در آمریکا برای محافلی که دنبال بهانه هستند، دستاویز قرار بگیرد و مثل اظهارات ابلهانه احمدی نژاد در مورد انکار مساله هولوکاست، تنها در خدمت امثال نتانیاهو و «لابی صهیونیستی» و جنگ طلبان در آمریکاست است. این ادعاهای احمقانه تنها می تواند حس خودبزگ بینی ناشی از تازه به دوران رسیدگی فرماندهان سپاه و سایر گوساله هایی که در طویله نظام ولایت فقیه و با بکار گرفته شدن افکار و خط خمینی پرورش یافته اند، را ارضا کند. هنوز هم ابلهانی چون نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه ، عربده می کشند که تا برافراشتن پرچم اسلام بر فراز کاخ سفید از پای نخواهند نشست. عربده یی که امثال محسن رضایی در آن اوائل به قدرت رسیدن خمینی می کشیدند و امثال اصغر زاده ها و عباس عبدی ها در دوران اشغال سفارت آمریکا و گروگانگیری دیپلمات های آمریکایی می کشیدند و قبل از همه اینها، این خود خمینی پلید بود که می خواست انقلاب صادر کند و خیال برپا کردن «حزب جهانی مستضعفان، حزب الله» را در سر می پروراند. تردیدی نیست که رجز خوانهای امروز، دستاوردی بیشتر از امامشان از رجزخوانیهایش به ویژه آنچه بعد از آن رجز خوانی مطوّل و با هارت و پورت های شدید، در پیام به زائران مراسم حج در سال 1366 کسب نخواهند کرد.  خمینی دستاورد خمینی از آن پیام تودهنی سنگینی بود که سعودی ها در سرکوب شدید «راه پیمایی برأت از مشرکین» که عواملش آنجا راه انداخته بودند زد و اثرات مرگ آور این تودهنی همراه با شکست های سنگین پاسدارانش در برابر عراقی ها، ضربه مرگ آور پذیرش واقعیتهای زمینی  و نوشیندن جام زهرِ پذیرفتن آتش بس با «کفّار بعثی» را که یکسال قبل در پیام به زائران آن را «خيانت به آرمان بشريت و رسول خدا» دانسته بود، بر سر او فرود آورد**.

 

نیش و کنابه پاسدار جعفری به «یاران امام»

از آخرین طلبکاری ها و اظهار نارضایی های پاسداران در امور سیاسی، حرفهای «سربسته» ولی با مفهوم روشنی است که پاسدار جعفری فرمانده سپاه در رامهرمز و در جمع «رزمندگان» و در حاشیه نمایشگاه عکس رزمندگان رامهرمز در «8 سال دفاع مقدس» زده است. در سخنان جعفری که از جمله در «سپاه نیوز» و «فارس» منعکس شد  آمده است که « جعفری ضمن اشاره به برخی مشکلات داخلی و گوشه‌ای از تحلیل‌های افرادی که راه استقامت و راه نظام را قبول ندارند گفت: بعضی‌ها ادعای انقلابی و یار امام بودن کرده اما متاسفانه توقف انقلاب اسلامی ایران را دنبال می‌کنند و خودشان را هم انقلابی می‌دانند. جعفری تصریح کرد: این‌ها مشکلات سیاسی ما است و همیشه چه در صدر اسلام و چه در دوران حضرت علی(ع) بوده است و طرفداری از حق و فهمیدن حق و پای حق ایستادن، کار هر ملتی نیست و این کار بزرگ را ملت ایران انجام داده و پای آن ایستاده است».

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931214001043

در این جملات او به طور ضمنی کسانی را که هدف انتقاد خود قرار داده است، در جای «خوراج» در دوران علی نشانده و از دست کسانی می نالد که «ادعای انقلابی بودن و یار امام بودن» می کنند اما خواهان «توقف انقلاب اسلامی»(بخوان توقف صدور انقلاب) هستند. بنابراین افراد مورد نظر او باید کسانی باشند که «از یاران امام» بوده اند و این یعنی کسانی از«سابقین» و « پایه گذاران » رژیم و خلاصه کسانی که در اول انقلاب در کنار خمینی در صحنه بوده اند  و اکنون زنده اند و در موقعیت و مقام تصمیم گیری یا به هرحال از چهره های مؤثر و صاحب نقش رژیم هستند. در شرایط کنونی منظور او درجه اول روحانی رئیس جمهور و بعد از او رفسنجانی رئیس مجمع تشخصیص مصلحت رژیم است و حتی ممکن است خواسته باشد با این حرفها نارضایی خود از روند سیاست دستیابی به توافق با آمریکا را به گوش «حضرت آقا» هم برساند. این سخنرانی نشان می دهد که به رغم انتقادات و سرلشکر فیروز آبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در سخنرانی اردیبهشت که قبلا اشاره شد و   در تفسیری هایی از سوی حامیان روحانی در رژیم، به عنوان ابلاغ دستور«هبری» دانسته بودند، فرمانده سپاه، خر خودش می راند و ارشاد شدنی نیست و اعتنایی به رهنمود ها و اخطار فرمانده مافوق خود ندارد. قسمت دیگری از سخنان او نشان می دهد که او همچنان دنبال خط «صدور انقلاب» است که معنی آن برهمگان روشن است یعنی تلاش برای گسترش دامنه مداخله جویی و ماهی گرفتن از آب گل آلود در کشورهای دیگر.

پاسداران مردمکش و آزادی ستیز، طبعا با چنین اقداماتی احساس «قدرت» و «صاحب نقش» بودن در سیاست منطقه ای و بین المللی می کنند و طبعا در داخل هم می توانند دامنه طبکاری و افسارگسیختگی خود را افزایش دهند . در همان گزارش مربوط به سخنرانی پاسدار جعفری در رامهرمز (14 اسفند) آمده است:« وی در ادامه به بحث پیرامون مسئله داعش پرداخت و یکی از اهداف این گروهک تروریستی را که 15 سال پیش از سوی دشمنان نظام جمهوری اسلامی شکل گرفت، مقابله با توسعه بیداری اسلامی و صادر شدن انقلاب اسلامی ایران به دیگر کشورها عنوان کرد». او قبلا نیز در آذر ماه در سمینار سراسر فرماندهان قرارگاه خاتم الانبیا، به صراحت «اصلاح طلبان» را متهم کرده بود که خواهان «توقف انقلاب هستند» و گفت برخی خواهان « پایین کشیدن فتیله» مخالفت با آمریکا هستند و در ادامه حرفهایش، و در فرمایشات بسیار خدا جویانه و البته متحجرانه و مردم سیتزانه با انتقاد از مدیران یا نمایندگانی که به بدست آوردن رای مردم توجه دارند گفت«این یکی از بدبختی‌های نظام است که به جای کار برای خدا، برای مردم کار کنند. » خُب آدمی این با تحجر و بلاهت وقتی در موضع فرماندهی یک نیروی نظامی به بزرگی ارتشی و با افسارگیسختگی سپاه که پول و امکانات عظیمی از آنچه به ایران و مردم ا یران تعلق دارد را در اختیار خود دارند و هیچ حساب و کتابی هم در کارشان نیست،  قرار بگیرد، در «راه خدا» چه فاجعه آفرینی ها که نمی تواند بکند.

جعفری، هم در سخنرانی رامهرمز آنجا که مدعی شد که «الحمدالله انقلاب اسلامی با سرعت خوبی در حال پیشرفت است و نمونه آن صدور روز افزون انقلاب اسلامی می باشد و هم در  مرحله صدور انقلاب اسلامی، امروز وارد فصل جدیدی شده است و یکی از مصداق های آن همین نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکا است که می بینیم با استقبال خوبی در خارج از کشور موجه بوده است» و هم اخیرا در سخنرانی در اجلاس مجلس خبرگان، دوباره بر پیشرفت صدور انقلاب تاکید کرد، اینها نشانه های روشنی هستند که این مردک خودش را صاحب «انقلاب اسلامی و پرچمدار صدور آن» می داند  و در این زمنیه نه تنها کسی را در مقامی نمی بیند که بخواهد از او سوال کند، بلکه  دولت و دستگاه دیپلماسی باید در برابر او پاسخگو باشند و این پاسداران هستند که تعیین می کنند، کسی و مقامی تصیم و اقدامش منطبق با صدور انقلاب اسلامی بوده یا در جهت عکس و برای «توقف» آن بوده است. این طلبکاری ها هم مثل طبکاری آن خود محور بین از خودشیفته و دیوانه انحصار قدرت، پشتوانه اش «خون شهیدان» است. اوباش پاسدار که بعضی هاشان هم یک عنوان «دکتر» به دم خود بسته و به سینه خود سنجاق کرده اند، با پررویی چنان شرکت در جنگ و کشته دادن در آنرا به انحصار خود در آورده اند که گویی اصلا ارتشی از اول در کار نبوده است. در این زمینه رادیو تلویزیون که کلا در اختیار نیروهای ولایتمدار و در استفاده انحصاری تبلیغات «مکتبی» بوده و برای همین منظور تبلیغ کرده است.

«میهن و میهن پرستی» واژه ای «شرک آلود» برای حرامزادگان حاکم بوده است که از آرش و کوروش و آریوبرزن و مصدق و... متنفرند. رادیو تلویزیون کشور، در بخش عمده سالهای منحوس حاکمیت اسلامی مدیریتش هم کلا در دست پاسداران فرومایه ای مثل لاریجانی و ضرغامی بوده است و روشن است که تمام امکانات و  ظرفیت های فنی و نیروی انسانی سازمان رادیوتلویزیون را در خدمت تبلیغ برای سپاه و بسیج و تحریف حقایق جنگ به نفع این دو ارگان مردم ستیز و فرماندهان نادانش به کار گرفته اند، چنان که به رغم همه محدویت ها و تهدیدها، فرماندهان ارتش در نیروی زمینی و هوایی، از این تحریفات و در حاشیه قرار دادن ارتش، لب به انتقاد و گله گشودند. (نگاه کنید به مطلبی از نگارنده در این زمینه در لینک زیر)

http://iradj-shokri.blogspot.com/2009/10/blog-post.html

پاسداران انقلاب اسلامی متنفر از «ایرانی»، در تنها بالای منبر رفتن ها وراجی ها در مورد جنگ چنان به خودستایی های مکتبی می پردازند که گویی از مادر فرمانده نظامی زاییده شده اند و تمام عملیاتی که در جنگ طرح ریزی و اجرا کردند، بهترین و بی ایراد ترین طرح، با امکانات موجود بوده و بهتر از آن نمی شده. حال آن که اگر می شد از فرماندهان ارتش هم کسانی در همان برنامه ها و درکنار اینها حضور پیدا می کردند و به شکل تخصصی در مورد طرحها و حمله های فاجعه بار سپاه پاسداران بحث می شد، و نیز از کارشکنی های اینان در کار ارتش در آن سالهای اول جنگ، پرده برداشته می شد، آن وقت معلوم می شد که امثال این عزیز جعفری متحجر نادان، چه اندازه صاحب حق به خاطر «خون شهیدان و رزمندگان اسلام» است و چه اندازه «صاحب تقصیر» در به کشتن دادن بیهوده هزاران نوجوان دبیرستانی و کارگر و کشاورز بسیجی در طرحهای ابلهانه یی که بیشتر برای «تولید انبوه» شهید، کارایی داشت. در موارد نادری که در یکی دو سال اخیر که امکان ظاهر شدن در برنامه تلویزیونی و صحبت در مورد جنگ،به تنی چند از امرای باز نشسته ارتش داده شد، این آقایان با تمام محدویت هایی که داشتند، لب به سخن گفتن از نقش نیرو های سه گانه ارتش  در جلوگیری از پیش روی برق آسایی که صدام خوابش را دیده بود، گشودند که همراه با آزردگی از نادیده گرفته شدن آن بود.

به هرحال سپاه پاسداران و جناح هار رژیم، با سرکوب کردن و خفه کردن صدای «اصلاح طلبان» و خودی های منتقد و طرفداران خشونت گریز فعالیت سیاسی، به نحو پی گیر و بی تزلزل، راه آریامهر را دنبال می کنند که یکسال قبل از سرنگونی رژیم در تابستان 1356 حتی تجمع گروهی از ملی گراهای همه «پا به سن» گذاشته را، در باغی در کاروانسر سنگی، تحمل نکرد و چماقدارانش را سراغ آنها فرستاد و سردست آنها را شکست. اما تنها یکسال بعد، وقتی صدای گامهای مهیب انقلاب را در شعله های آتش خشم مردم در 13 و 14 آبان شنید که اینجا و آنجا در شهر زبانه می کشید، آن پیام ذیلانه را فرستاد و دولت نظامی مستقر کرد و از مردم برای برقراری  نظم فرصت خواست تا بعد از آن به خواستهای مردم عمل کند. اما دیگر دیر شده بود. شعله ها گسترده تر شده بود و غیر قابل مهار. راهی جز فرار برایش نمانده بود. برای پوششی آبرومندانه دادن به فرارش، دست به دامن یکی از همان هایی شد که سال قبل چماقدارانش در کاروانسر سنگی دستش را شکسته بودند. شاپور بختیار. فرار صورت گرفت، اما نظام شاهنشاهی اسما برقرار بود و مردم به چیزی جز ویران کردن آن بنای ظلم وستم و سرکوب و فساد و غارت ثروتهای ملی، فکر نمی کردند. پذیرفتن وعده ها و برنامه بختیار، برای مردم هیچ معنی دیگری جز پذیرش بقای رژیم سلطنتی نداشت. حال آن که دو سال قبل از آن اگر شاه زمان کنار گذاشتن هویدا و انتصاب آموزگار به جای او، با کمتر از برنامه و وعده بختیار مثلا به آزادی زندانیان سیاسی و اجازه فعالیت دادن به جبهه ملی و گروههایی که مخالف مبارزه چریکی بودند اقدام می کرد، به یقین خود را به آن ورطه ذلت باری که دوسال بعد افتاد، نمی افکند. حال برماست که همچنان بر سرنگونی این رژیم پلید مذهبی و فرستادن سپاه پاسداران مردم کش و ایرانی ستیز اش به دنبال گارد شاهنشاهی و «گارد جاویدان» و پی افکند، نظامی لائیک  فکر کنیم و برای تحقق آن تلاش کنیم.

* توجیه خبرگزاری تسنیم در مورد مانور مسخره نیروی دریایی سپاه

http://www.tasnimnews.com/Home/Single/671109

 پیام خمینی به زائران در سال 1366 در لینک زیر

http://www.rasekhoon.net/article/show-27869.aspx

 

۲۵ اسفند  - ۱۶ مارس ۲۰۱۵

http://iradj-shokri.blogspot.fr

منبع:پژواک ایران

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   نسخه‌ی چاپی  

ایرج شكری

فهرست مطالب ایرج شكری در سایت پژواک ایران 

*سرازیر شدن خشم سپاه و رهبر به سوی روحانی، آینده نا روشن او و سایه جنگ
*حقه بازی آخوند موسوی خوئینیها و وصل کردن خامنه ای به «عالم غیب»‏
*انتخاباتی با بازندگان بزرگ و تصاویر ماندگار یک دیدار و سالهای سربی برای روحانی
*دیدار پُر برکت امیر تتلو با رئیسی
*طلبکاری در دو پیام پاسدار باقری «رئیس ستاد کل نیروهای مسلح»، و تودهنی به آن در رویدادها
*استفاده از سینما توسط فرومایگان برای توجیه جنایات رژیم در دهه ۶۰
*‏«گلاب زدن» گردانندگان رژیم به یاد و نام خمینی
*تعیین تکلیف برای همه مسئولان نظام از سوی پاسدار جعفری فرمانده کل سپاه، رزمایش کودتا
*وقتی مردی به زنش، بگوید «دوستت دارم» چه اشکالی دارد؟
*اسکار فرهادی، جلوه یی از مفهوم «ایرانیان» برای جهانیان و تلاش مذبوحانه محافل و ‏مقامات رژیم برای مصادره «اسلامی» آن
*اولین مصاجبه خمینی با خیرنگاران ایرانی در پاریس آیینه تکبّر و استبداد و افکار ارتجاعی او
* پاسخ فرمانده نیروی دریایی در مورد جابجایی ناگهانی جانشین خود و ابهامی که باقی می ماند
*هاشمی رفسنجانی، له شده زیر توهین و تحقیر، اندوهگین و اشگ ریز، دق مرگ شد
*مقاله یی که سبب رهبر شدن خمینی شد
*خواندن ترانه «جان جهان» شجریان توسط دانش آموزان دبستان دخترانه یی در مشهد
*شهروندان قبرخواب، انتقاد کارگردان سینما، اشک تمساح روضه خوان زرنگ
*رژیم در حال غرق شدن در گند خودش، پاسدار صفوی غرق در هپروت تشکیل دولت جهانی اسلام ‏به مرکزیت رژیم
*شاه مرغوب،بهترین دیکتاتور و عطر و گلابش و مفهوم تجمع پاسارگاد ‏
*زوزه های آیت الله علم الهدی علیه زنان ۳۰ سال بعد از عربده رفسنجانی
*پرت و پلاها و روده درازیهای قاسم سلیمانی و دیگران در سالگرد جنگ و گذشتن از کنار مصائب مردم
*مساله حجاب در قرآن و علت پیدایش آن و حجاب اجباری مجاهدین برای آتنا فرقدانی
*بابت «اطلاع رسانی»، از وزارت دفاع روسیه «کمال تشکر را داریم»‏
*28 مرداد و بعد از آن و آینده ای که در راه است
*واکنش ارتش به اهانت حسن عباسی، اهانت اوباش انصارحزب الله به هنرمندان، «فضل» جوادی عاملی و حکایتی از عبید زاکانی
*عباس کیارستمی سینماگری که با رژیم «غیرخودی» و با مردم «خودی» بود و جهانی شد
*دست باز نیروی انتظامی رژیم در رفتار خشونت آمیز و شلیک و کشتن
*شگفتی آفرینی پاسدار سلیمانی با صدور بیانیه تهدید آمیز علیه بحرین، جلوه دیگری از خر تو خربودن اوضاع رژیم
*بلاهت آریامهری خامنه ای در تشدید سرکوب و اختناق برای حفظ رژیم
*برکناری پدر ترانه علیدوستی از سرمربیگری فوتبال نوجوانان
*حاشیه های ایرانی شصت و نهمین فستیوال کن
*بازهم اعترافی در مورد گریز مردم از دین و مسجد دولتی
* سالگرد فاجعه ۱۹ فروردین ۹۰ و شیپورچی های رهبری مجاهدین
*سپاه پاسداران آفریننده مصیبت وعامل جنایت علیه مردم است و نه سپر بلای آنها
*تعظیم «اسلام» در برابر شکوه ایران و ضربه و تلخی های انتخابات برای ولایتمداران
*شرکت در انتخابات، تایید رژیم ولایت فقیه و دادن اعتبار به آن برای سرکوبگری است
*آثار اداره «خرتوخری» امور در نیروی زمینی ارتش و افشا شدن یک دروغ دیگر پاسدار فدوی
*صراحت و جرأت یا ترس و خیانت رئیس جمهور حقوقدان
*نفرت مردم نسبت به نظام ولایت فقیه، در رنجهای علیرضا افتخاری
*یک آفرین به پاسدار فدوی برای «بزرگواری انسان دوستانه» نسبت به آمریکا و یک «صدا تو ببر » بیشرم، بخاطر ادعای رئوف بودن
*رویداد بازداشت تفگنداران، دو قایق نیروی دریایی آمریکا وخالی بندی، پنهانکاری و خودبزرگ بینی های ابلهانه فرماندهان سپاه
*سخنان خمینی در مورد واجب بودن تهمت زدن به علما و فقهایی که «لطمه می زنند به اسلام» و دادن حکم برداشتن عمامه آنان به جوانان
*استریپ تیز فرمانده قرارگاه پدافند هویی خاتم الانبیاء
* تنش شدید در روابط رژیم با عربستان سعودی در پی اعدام شیخ باقرالنمر
*پرت و پلاها های پر حرارت عقیدتی فرمانده متحجر سپاه
* اظهارات بی اجازه محسن رضایی و دریافت تو دهنی از ولایتی
*کاری درست در برابر رژیم ضد ایرانی و آخوندیسم و ماتم پرستی، اما با شعاری نا مناسب
*پیشنهاد فیکسیونی به رئیس جمهور آمریکا، برای آرام کردن تند روها
*چرندیاتی از «فرهنگ عاشورایی» و تراکم حیرت انگیز نادانی در راویان
*پاسدار جعفری و ادعاهای بی ربط اش و تلاش برای محو آثار خالی بندی و غلط زیادی
*عجله رژیم در اعلام مرگ سفیر سابق، انتقاد برادر سفیرسابق، حساسیتها به مساله ربوده شدن او
*حادثه ناگوار حج، فرصت طلبی رژیم برای معجزه سازی توسط «شهید» و نکته ها
*حرفهای خامنه ای در جمع فرماندهان سپاه، «نقشه راه» برای همه
*سوالی که مسلمانان باید از خود بکنند: آیا چنین خدایی را می شود دوست داشت؟
*بازی تازه خامنه ای و خوابی که سپاه پاسداران برای فردای مردم دیده: ایست بازرسی
*شخصیت حقوقی پایدار دولتها و پیگیری حقوقی جنایت 10 شهریور 92
*تایید برجام توسط خامنه ای، برد و پیروزی برای دولتیان، عزا برای نعّاران حفظ خط قرمز رهبر
*عبور از گذرگاه خونین اجتناب ناپذیر است، چون فرماندهان جنایتکار سپاه قدرت مطلق می خواهند
*کباده کشی ظریف، نسیه خوری روحانی، ماتم شریعتمداری، روزگار تلخ و سیاه ولی فقیه سیدعلی
*جنازه های با طراوت و نشاط و بادوام
*همدستی رئیس مجلس با دولت برای کنار گذاشتن مجلس از بحث بر سر توافق تسلیم در مساله اتمی
*ستایشگر سپاه قدس، حالا با ستایش از خامنه ای ، تلاش می کند آبروی رفته را به او باز گرداند.
*وضع مبهم پاسدارای که دستور برداشتن مجسمه آریوبرزن را داده بود
*ریخت و پاشهای اسلام گسترانه رژیم و تودهنی مردم به رژیم با شکستن هنجارهای تحمیلی
*چگونگی برقراری دوباره تحریم ها، به شرحی که سوزان رایس داده است.
*قلّاده بر گردن رژیم درنده خو، بر مردم ایران مبارک باد
*کاسبی و بهره برداری خامنه ای از جنازه گردانی
*مکتب فاجعه آفرین خود محوربینی لبریز از بلاهت فرماندهان سپاه و دست اندر کاران رژیم و ضربه ای که در راه است
*تصادفی طاغوتی، در رژیم لاهوتی
*ایسنا آیت الله صافی را بالا برد، اما خامنه ای در سفر به قم به او اعتنا نکرد
*آیا آمریکا همان بازی را با رژیم می خواهد بکند که با مجاهدین کرد؟
*پوزه بند رهبر برای منتقدان و پذیرش افسار خوردن نظام
* آنجا که اسلام و مسلمانی سعدی، انسانیت او را می بلعد
*درنده خویی مذهبی در افغانستان و اقدام چشمگیر زنان علیه آن
*اندوه ناشی از فقر و فشار اقتصادی کم نیست، عزاداری در نوروز را هم تحمیل می کنند.
*پاسداران زیاده طلب و بی اعتنایی به رهبر و سلسله مراتب
*مطهری مورد یورش قرار گرفت، اما گند به سر روی نیروی انتظامی منفعل، زده شد
*ضربه خرس طلایی به خرناس کشهای نظام ولایی و حرفهایی از جعفر پناهی
*از سکه افتادن سرداران اسلام و ارزش شهادت در رژیم خر تو خری
*روح روح الله خمینی در کشتار پاریس ظاهر شد
*تلاش فرمانده سپاه برای «جاخالی دادن» در برابر کنایه روحانی
*عکس طناز طباطبایی به اشتباه به جای عکس ریحانه حباری در لحظات قبل از اعدام معرفی می شود
*ایراندختی که از یاد نخواهد رفت
*اولین عملیات جنگی گرانترین هواپیمای جت جنگی علیه اسلامگرایان
*بیانیه سالگرد تاسیس شورا و نکاتی مربوط به رجزخوانی های مسعود رجوی و پیامدهای آن
*فاجعه بار بودن آموزش موسیقی در مهد کودکها از نظر مدیر حوزه های علمیه
*ادعای پوچ وزارت اطلاعات در مورد رهایی قهرمان شمشیربازی
*فرصت طلبی رژیم منحوس برای مصادره مراسم تشییع جنازه شاعری بزرگ
*جنایات بدون مکافات، غزه پیش آدم سوزی ژاپن چیزی نیست
*خودنمایی های روز قدسی سرداران سپاه و آیینه خر تو خری رژیم
*سقوط و فساد سیاسی رهبری مجاهدین در آیینه تحریف اخبار سوریه
*یادداشتی در مورد علت حمله وزارت خارجه فرانسه به مجاهدین
*خنجر و خیانت و چند نکته برای یاد آوری در سخنرانی مهرتابان
* مسعود رجوی، حمایت از داعش در عراق، رقت انگیز، و در «آخر» خط
*یک رویداد فرهنگی – هنری برای لرزندان استخوانهای خمینی درگور
*شکست رژیم در جذب فرهنگی مردم و در جایگزین کردن اسلام به جای ایران
*پاسخ های کوبنده کیومرث پور احمد در مورد عربده کشیهایی که علیه لیلا حاتمی راه افتاد
*شرمندگی لیلا حاتمی از عربده مسلمانان شرور ، لیلا عذر خواهی نکرده
*تکذیب ادعایی در چرند بافی شلغمکارانه
*بی تدبیری دولت تدبیر و تدبیر ظریف یک پاسدار
*گزارشی تلویزیونی در مورد «ازدواج موقت» در ایران
*مستندی در مورد چگونگی کشتار کمونیستها در اندونزی
*خودت فکر کن کی و کجا روحت را به شیطان فروختی
*بحران روحی مسعود رجوی و برخورد مناسب با آن
*پیت سیگر ترانه خوان عدالت و آزادی و محبت، درگذشت
*ممنوعیت برگزاری جلسه کانون نویسندگان، ننگ و خفت برای آخوند روحانی
*بعد از نزدیک سی سال دهنکجی و قلدرمنشی دیدن، تودهنی زدن حق است
*چماق و چاقو و اوباش گری حل کننده مشکل منتطق ضعیف مریدان خمینی
*حاصل مکتب رجوی، فضولات انباشته بر ذهن و جاری برزبان مریدان
*نپذیرفتن اشتباه و عزم راسخ مسعود رجوی در به کشتن دادن مجاهدین تا آخرین نفر
*پاسخی به اوباش «ترانه خوان گروه هنری ارتش آزادیبخش و سیمای آزادی» مسعود و مریم رجوی
*تبریک به عمه «رئیس جمهور برگزیده مقاومت» و به عمه «رهبر مقاومت»
*... ترانه ای بر روی حکایتی از دفتر پنجم مثنوی – شهید راه
*اهانت محمد علی شیخی به مرضیه در جلسه یی با حضور مهدی ابریشمچی
*نکته یی برای یاد آوری –2
*سالگرد در گذشت مرضیه، و آنچه باید گفته می شد و نشد
*نکته یی برای یاد آوری
*واقعیت گریزی و خودمحور بینی رهبری، زمینه ساز کشتار مجاهدین در اشرف
*آیا زمان افسار زدن به سپاه پاسداران فرا رسیده است؟
*خدا در کنار جلّادان در اشرف و شادی و شعف از پاسداران از شقاوت
*شباهت ها با روش آمریکایی و اصولگرایان رژیم، در کار رهبری مجاهدین و ضرورت انتقاد از خود
*تغییر رویکرد به مفتریان بعد از بیانیه تفصیلی
*یادداشتی بر انتقاد اسماعیل وفا یغمایی
*تاریخسازی مسخره
*آیا فروغ جاویدان با تاکتیک دیگری می توانست پیروز شود؟
*کالبد شکافی یک فاجعه: بهای سنگینی که مجاهدین برای خواست رهبری می پردازند
*بحث تلخ دیگر، در مورد بیاینه تفصیلی شورا
*نقش رژیم و تعصب مذهبی – ناموسی، در جنایات فجیع علیه زنان
*سپاه خامنه ای را «آیت الله عظمی» کرد و جای «شاهنشاه آریامهر» نشاند
*تایید و بهره برداری بیانیه تفصیلی شورا، از مقاله توطئه گرانه مهدی سامع
*بیانیه تفصیلی «شورای ملی مقاومت» و تحریفات مربوط به اخراج خودسرانه من
*اگر آدم حرفی زد و بعد حاشا کرد چه معنی می دهد
*روحانی حلقه اتصال در بالا و با کلیدی برای گشودن دری در بن بست
*بیانیه تفصیلی شورا، و یاد آوری «علی الحساب» من
*دلیل نامربوط بودن ارتباط حمله موشکی به لیبرتی با استعفای روحانی وقصیم، در سخنان مریم رجوی
*نکاتی برای یاد آوری و توجه در پیام اخیر آقای رجوی و آن بمب ساعتی
*اولین نتیجه گیری ها از پایان یافتن نمایش انتخاباتی و پیام ها
*یک تقلب برای منحرف کردن افکار عمومی از یک اقدام بیشرمانه شورا
*موقعیت جدید کاندیداها و تغییر درصد احتمال پیروزی آنها
*آلت دست رهبری مجاهدین و شریک پرونده سازی های بیشرمانه برای ترورشخصیت توسط آنها نشوید
*نکات مهم در استعفا نامه دو عضو با سابقه شورا
*از کجا به اینجا رسیدیم
*ضرورت همبستگی و اعتراض در برابر قلدرمنشی و نسق گیری رهبری مجاهدین
*با رد صلاحیت رفسنجانی، به احتمال زیاد،چماقدار سابقه دار رئیس جمهور آینده است
*اعتراف ریشهری به مسخره بودن آخوندها در نظرمردم در ایرانِ قبل از انقلاب
*اعتراف قالیباف به چماقداری از زمان «دارو دسته شهید بهشتی»
*انتقادهایی از حضرت «سر»:ارزیابیهایی غلط،خشم و توّهم و حرفهای بی پشتوانه
*مجاهدین در تله، اشک تمساح ریختن آمریکائیها و جان کری
*تکبرّ بلاهت آور و بلاهت ویرانگر
*اضطرار احمد توکلی و قدرت اجتماعی اقشار ضد مقام رهبری
*افزایش دین گریزی و بی خاصیتی هزینه های کلان نماز خوان پروری
*ادعای بی ربط لابی کردن برای اسکار، دریافت تودهنی سنگین
* تکثیر روح و منش مادر طریق الاسلام
*ادعاهای نامربوط فرمانده سپاه در مورد جنگ ایران و عراق پاسداران
* روی دیگر سکه قلنبه گوئیهای ابلهانه پاسدار سلامی و هلهله ها و عربده های 9 دی
*مسئولیت فراموش شده در مصاحبه بنی صدر
*اشکهای عزاداری محرّم، حیات بخش انگلها
*ادعایی بی ربط در سالگرد مرگ «تام جی اندرسون»
*افتخارات گندیده در رژیم گندیده
*زهر فرار حزب اللهی به اسرائیل و حرام شدن شیرینی پهباد پرانی
*روزهای تلخ و سیاه رفسنجانی، مرد قدرتمند دسته اشرار
* بحثهایی«علمی» که اپوزیسیون توجهی به آنها و اثرات آن در جامعه نمی کند
*پایان اجلاس غیر متعهدها، حاشیه ها و مشکل بقای رژیم
*هدیه مدال المپیک به مادر برای حفظ آن از مصادره شدن
*اعتراف آخوند علی اکبر محتشمی به انزجار مردم از روحانیت
*اگر وزیر اطلاعات دروغ نگفته باشد، از این خوشتر نباشد
*عربده و ارعاب ناتوان از مهار جامعه پویای ایران
*آن خشم و خروش به خاطر دست دان عادی و این ماستمالی کردن «دستمالی» زیرآبی
*مقدس های تاریک اندیش و خود محوربینان، بیگانه با مردم
*احترام بی مورد به «مقام امنیتی» و بی تقاوتی به یک بی شرم
*دیپلماسی گوساله ها و مصادره پیشاپیش اسکار توسط وزارت ارشاد
* نمایش خشم و عصیان، با نشان دادن پستان عریان
*خشم و درماندگی مالکی، علت محاسبه تعویق ضرب الاجل بستن اشرف از نوامبر
* تعویق تاریخ تعطیل کردن کمپ اشرف،آغازی برای حل مسالمت آمیز مساله
*مشت محکم روزگار بر پوزه پاسدار توّاب ساز
* آمادگی به کشتن دادن میلیونها نفر ویژگی دین و مذهب پاسدار سلیمانی
*جنازه یی در راه سفارت آمریکا در امارات متحده عربی
*نقدی بر مقاله «میرحسین موسوی نخست وزیر آینده؟»
*تمجید از نیروی قدس سپاه، تحریف حقیقت و خدمت به رژیم
*کشف طرح تروریستی رژیم در آمریکا، « امداد غیبی» برای مجاهدین
*پناهجو شدن اشرفیها خبری خوب اما با کاستی ها و ابهامات
*بازی چرخ بشکندش بیضه در کلاه
*اختلاف در ارزیاببها و رشد افقی شجره طیبه
*شهیدان 19 فروردین اشرف دفن شدند، سوالها و حرفهایی که می ماند
*درگذشت مجاهدی سخت کوش و صمیمی و تصویری از آینده
*غوغا و دروغ و بیشرمی منفور
*با یک تیر چند نشان زدن خاتمی در تقدیر از آمنه بهرامی
*سخنان دبیرکل سازمان ملل روزنهً امیدی بر حل مساله اشرف
*در ضرورت توضیح واضحات
* چالشها و نمایشها در بستر شمارش معکوس برای تعیین تکلیف قطعی اشرف
* نگاهی به فیلم جدایی نادر از سیمین
*رژیم در سالگرد مرگ خمینی
*اعتراف ناخواسته دکتر قصیم در تلویزیون بی بی سی
*اعتراض من به قلدرمنشی بود
*شانتاژ، برچسب زدن، پرونده سازی، ارعاب و گرایش حذف منتقدان، یعنی همین
*کدام آرمان، کدام آرمان گرایی؟
*بیا بیا گفتن روش امام حسین نبود
*خواست انتقال از عراق باید در صدر خواستهای خانم رجوی قرار بگیرد
*رضا پهلوی، توّهم و توهین به شعور مردم
*آنچه برای آیت الله های مرتجع مهم است
*مفهوم ارزیابی ها و نتیجه گیری های فرماندهان سپاه در آینه عملکرد رژیم
*تشریفات محمد رضا شاهی و تشریفات ولایی و حزب اللهی و سبزاللهی
* عبور کشتی جنگی سید علی از کانال سوئز و تأملی در روش مسالمت آمیز مبارزه
*هاشمی غیرتت کو، فائزه عفتت کو، و پرونده سازیها
*راهپیمایی 25 بهمن، حاشیه ها، پیامدها
*جشنواره فجر مثل داروخانه یی شد که نفت می فروشد
*اپوزیسیون نباید از موسوی و کروبی دنباله روی کند
*بینش مهمل و حرفهای مهمل خمینیستها
*خامنه ای یک متهم به شرکت در ترور حریری رابه درجه سرلشکری ارتقاء داد
*شروری در صف اوپوزیسیون
*زین العابدین دیکتاتور تونس، ذلیل شد
*جنایات بی قتل واندوه انباشته در آنسوی خبرها
*جنگ روانی - جاسوسی اسرائیل و رژیم
*افشاگری و ابرازنفرت ایرانیان به رژیم، واکنش مناسب به فرصت طلبی وزارت اطلاعات
*سکوت در برابر ظلم بزرگ به جعفر پناهی، سرافکندگی برای اهالی سینما خواهد بود
*مسخرگی آخوندی، جنایات خدایی
*مسخره گی های عاشورایی و ستایش و ترویج خشونت در رژیم آخوندی
*رویارویی جنایتکارانه مذهبی سلفی- شیعه در ایران را باید محکوم کرد
*قدرت نمایی بلاهت بار احمدی نژاد، ضربه یی به نظام ولایی
*بساط ارتجاعی مرجعیت و آخوندیسم را باید در ایران جمع کرد
*جبّاریت رژیم علیه اهل سنت ، زمینه ساز ورود القاعده به ایران است
*لرزه های اضطراب، در نعره های اقتدار
* شاید مجید شریف پیش ما بود اگر اینترنت مثل امروز بود
*اجیر کردن عامل برای قتل فرزند، دستارود تعلیمات آخوندی و احکام شرعی
*آخوند مسخره از اخوان مسخره
*حکمت مستراحی و شخصیتهای مستراحی
*جنایت و رذالت از یک منشأ به بهانه های متفاوت
*مراسم عقد در سرقبر، تجلی مرده خوری آخوندهای مردم ستیز
*انفجار در پادگان سپاه، در آستانه سفر حاج محمود به لبنان
*ادعاهای متناقض، شاهدی بر پوچی ادعای پیروزمندانه بودن پایان جنگ
*اهانت به قرآن، غوغای بوزینگان و عربده فرومایگان در ایران
*صف آرایی در برابر رهبر: جبهه هواداران رئیس دفتر
*اتهام زنی و «گند زنی» بین جناح‌های متخاصم: کشتن خواهر پاسدار مشفق در جاده مشهد و...
*آغاز به کار «مشا نیوز» و اتهام «پوتینیسم» به حاج محمود
*جلوه یی از هویت و هنر مردم: گفتگوی عاشقانه به زبان آذری و به شعر
*شیطنت های خلاف اسلام با اجرای «نیمه رپ» به لهجه اصفهانی
*«مرض موت» لاعلاج رژیم خمینی ساخته به رغم سه دهه جنایت برای بقا
*سالروز بمباران اتمی هیروشیما، فراموش کردن قربانیان جزغاله شده توکیو و بیش از 60 شهر دیگر
*حنجره یی که خاموش شد، صدایی که ماندگار است
*تقابل مردمکشان خمینیست دو جناح، افشاگرخیانتها و جنایتها
*جند الله دوگام به پس یک گام به پیش
*تعارف کم کن و بر مبلغ افزا
*خفّت خمینی در حیات و خواری او بعد از مرگ و بی آیندگی رژیم
*رپ «کافران بی نام» در هجو نوحه‌های ام القرای اسلام
*سه هزار آقا زاده در حال تحصیل در بلاد کفر
*به چنین مجلس و بر کرّو فَرَش باید ...
*ناگهان دهها «پیکر مطهر» در نماز جمعه !
*داس اسلام همچنان زندگی آزادگان ایران را درو می کند
*بودجه های قرآنی ، گربه های ایرانی
*از این بمبهای اتمی در همه شهرهای ایران منفجر کنید
*مربوط و نامربوط در مصاحبه رضا پهلوی
*بلند آوازه کردن نام ایران، و نه جمهوری اسلامی
*برای جعفر پناهی و یک یاد آوری
*افتضاح در سناریوی دستگیری عبدالمالک ریگی و چند نکته
*موعظه های کنونی میرحسین موسوی و گذشته و آینده او
*سانسور گزارش‌ها تصویریِ «انقلاب اسلامی» نشانه ترس از مردم
*مردم جان برلب رسیده، رژیم جبّار خون ریز و مساله «خشونت»
* بخشوده و نا بخشودنی، به مناسبت در گذشت منتظری
*این سخن را درنیابد گوش خر
*ستاره یی در آسمان هنر ایران و موسیقی آذربایجانی بنام پریسا ارسلانی
*مروری بر تاریخچه تضاد دوجناح: ایدئولوژی متعفن و روشهای کثیف
*دیالوگ انتقادی با سربازان گمنام امام زمان
* آقای نصیبی در کوچه بن بست «علی چپ»
*یاد و خاطره یی از یک خدمتگزار فرهنگی و یک دوست که درگذشت
* یادداشی در مورد لبیک سایت وزارت اطلاعات رژیم، به در خواست «آ مهدی»
*من متهم می کنم، واکنشی به پیام اخیر آقای مسعود رجوی
*اعلان جنگ داخلی توسط خامنه ای،«توزرد»ی سبز و ضرورت آمادگی مردم
*ناگفته هایی از دو« 13 آبان»: چگونه صدای انقلاب به گوش شاه رسید و اشغال سفارت آمریکا
*چه کسی برای مردم فیلم خواهد ساخت اگر آقای نصیبی روزی مسئول سینمای کشور شود
*قضیه شکل اول و شکل دوم، و استحاله قهقرایی آدمها
*بیانیه بیست و هشتمین سالگرد تاسیس شورا، نکته یی و چند سوال
*فوتبال مردانه و فوتبال دوستان لجن
*به بهانه اظهارات یک خانم نماینده مجلس کویت
*اِنافَتَحنا»ی واقعیت گریزان متکبّر
*واكنش پنجم» و واكنش ملاباجي هاي حوزه علميه قم
*سینما و مردم، سینما و آقای نصیبی
*تحقیر ارتش توسط فرمانده کل سپاه و دیگران و واکنش فرماندهان ارتش
*سوالاتی از آقای منتظری و یک یاد آوری به میرحسین موسوی
*اعتراف ناخواسته آخوند ذوالنور بر منفور بودن رژیم
*بورشدن رهبر و سیلی سنگین مردم به سپاه پاسداران در تظاهرات «روز قدس»
*ایرباس در برابر دارائیهای بلوکه شده ایران پیشنهادی سنجیده و به نفع مردم ایران
*تعطیلی آیندگان اقدام شکرالله پا کنژاد و کنگره یی که برگزار نشد
*اراده و اعتراض مردم رهایی بخش خواهد بود، نه فرصت طلبی فرصت سوز اصلاح طلبان
*موضوعی در حاشیه انتخابات و کار مؤثر و مفید ی که آقای رجوی می تواند بکند
*سی سال پيش، « در اين بن بست…»
*رفسنجانی زیرآب ولایت خامنه ای را زد، اژه ای رفسنجانی را به آمریکاو اسرائیل بست و...
*فرار از مسئولیت آقای منتظری و از مرحله پرت بودن آقای کدیور
*تظاهرات پاسخی به روشها و اقدامات غیرقانونی مقامات قانونی
*سه پیام پایانی و جمعبندی رویداد انتخابات و مفهوم الله اکبر دیروز و امروز
*کار موثر و مفیدی که آقای منتظری می تواند بکند
*هشدار! توطئه ای علیه میرحسین موسوی در حال اجراست
*صحنه ای تکان دهنده از رفتن ندا از بین ما و ماندن ندا در فریادها و یادها
*اعلان جنگ خامنه ای و روز غلبه بر ترس
*ابطال انتخابات مشتی به پوزه ولی فقیه و یاسداران جنایتکار است، من از آن حمایت می کنم
*میرحسین موسوی، کروبی سید محمد خاتمی اصلاح طلبان بر سر دوراهی انتخابی تاریخی:
*مخدوش کردن ارزشها، جفا به امام راحل و تایید اقدام تروریستی علیه عربستان، در مناظره موسوی و احمدی نژاد
*میرحسین موسوی از موج خون تا موج سبر و شال سبز
*برای بهمن قبادی سینماگر مردم دوست
*«انقلاب اسلامی و کار نامه ردی روشنفکری»*
*ماهیت کارگزاران فرهنگی رژیم و انقلاب فرهنگی
*ویژگی جامعه ایران در نگرش و واکنش به سقط جنین
*مساله رادیو تلویزیون- تعادل قوا و واقعیتها(3)
*مسأله رادیو تلویزیون- تند روی شاید کرده باشیم اما بیراهه نرفتیم(2)
*خشم رفسنجاني و مرگ احمد خميني*
*مسأله رادیو و تلویزیون، انتقاد به جا و فراموشکاری اختیاری عبدالله نوری(1)
*عطاءالله مهاجرانی ، کشف کرامات خمینی و ستایش از تروریسم و چند یادآوری
*خنده برلسکونی و خشم آرژانتینها
*زیبایی شناسی یک ستایشگر خمینی و اهانت به ایرانیان
*سی سال پیش جوٌ سیاسی چنین بود و خمینی این بود
*سندی از مهندسی اسلامی بنای عظیم ۳۰ سال جنایت که جمهوری اسلامی نام دارد
*تبلیغات بی خدایان در اروپا، آمریکا و کانادا
*جنایت محکوم کردنی و جنایت با اجر دنیوی و اخروی
*یک تیر و دو نشان ارتجاعی خامنه ای و نکاتی برای یاد آوری
*تاثیر عامل فرهنگی بر موقعیت زنان
*خواب‌های پنبه‌دانه‌ای یا زمینه سازی برای جنایت علیه بشریت
*خوابگردی در فراموشخانه زمان
*آخوند وحید خراسانی سنی ستیز، نعل وارونه میزند
*رهنمودهای مهمل رهبر اسلام پناه، زوزه‌های وزیر ارشاد اسلامی
*وزیر ارشاد تهدید کرد هنرمندان خطا کار زیر پا گذاشته خواهند شد
*شورش یک زن جوان هنرمند علیه تبعیض و حجاب ، سیلی دیگری به رژیم ملاها
*حجاب و مراسم گشایش بازیهای المیپک
* این همه فاجعه را خمینی پی ریخت
*میراث خمینی و نگاه حوزوی- حیوانی به زن، منبع و منشأ تبعیض علیه زنان ایران
*صداقت و شهامت آقای دكتر ملكی
*توضيحي در مورد اعتصاب معلمان در سال ۱۳۴۰
*دنیای مراجع تقلید و دنیای شهروندان در هفته معلم
*تغییر حكم آیت الله، از سركوب كردن، به تظلّم
*منطق مردان خدا: سركوب كردن و نفس بريدن