کباده کشی ظریف، نسیه خوری روحانی، ماتم شریعتمداری، روزگار تلخ و سیاه ولی فقیه سیدعلی
ایرج شكری

 

 توضیحاتی که ظریف به سوالات صادق زیبا کلام در نشست  «شورای راهبردی روابط خارجی» رژیم(خامنه ای آن را در سال 85به راه انداخت و کمال خرازی را به ریاست آن گماشت) داد، به روشنی و بدون هیچ ابهام نشان دهنده این است که هزینه عظیمی که از دارایی مردم و امکانات کشور برای بازی اتمی رژیم پرداخته شده و همه مشکلاتی که مردم به خاطر آن تحمل کرده اند، بهایی بوده برای وارد «بازی قدرت» شدن و به عنوان قدرتی منطقه ای مطرح شدنِ رژیم. ویدئویی از این جلسه روز 12 مرداد در شبکه یوتیوب قرار گرفته است.

زیبا کلام سه سوال مطرح کرد که دوتای آن از خرازی بود، اما ظریف به آن سوالی که از خرازی پرسیده شده بود هم جواب داد. در این جلسه زیبا کلام با اشاره به حرفهای کمال خرازی که گفته بود ما باید اول مهر که شد به دانشجوها بگوییم چه اتفاق عظیمی افتاده است، از او خواست که اول مهر به دانشگاه حقوق و علوم سیاسی بیاید و به دانشجویان او توضیح بدهد که دستاورد رژیم در قضیه هسته ای چه بوده است. سوال دیگر او از خرازی هم این بود که «کشورهایی دیگری هم هستند که همان کارهایی را که ما می کنیم آنها هم می کنند، چرا با آنها کسی کاری ندارد. برزیل و آرژانتین  و ترکیه هم این کارها را می کنند. چرا همه مصیبت ها و بدبختی ها، آمده بود سرِ ما. چرا کسی به آنها کاری ندارد اما چرا اینقدر به ما حساسیت وجود دارد» او گفت که جواب این سوالها را می داند اما مایل است که خود او(خرازی) مهر ماه که شد بیاید در دانشکده حقوق و علوم سیاسی به دانشجویان توضیح بدهد. سوال او ظریف هم این بود که او در مورد بیرون آوردن رژیم از «چاه ویل هسته ای که دیگران کشور را با مخ انداخته بودن در آن» توضیح می دهد ولی در آنجا که باید توضیح بده چه کسانی کشور را در آن اندخته بودند، «می زند به صحرای کربلا و...» در مورد این سوال ظریف مدعی شد که وضعی که برای رژیم پیش آمد ناشی از اشتباه بوده و خلاصه مساله را به این شکل ماستمالی کرد که غنی سازی ابتدا با سانتریفیوژ های خریداری شده از پاکستان در کارگاهی در آبعلی صورت گرفته و در حد 2/1 درصد بوده و چون فکر می کردند تا حد 5/3 درصد قانونی است و نیازی به گزارش دادن نیست گزارش نداده بودند. اما حرفهای اصلی ظریف توضیحاتی بود در مورد «دستاوردهای رژیم». ظریف در این مورد گفت «خیلی کشور ها برنامه هسته ای دارند، خیلی کشورها بمب دارند؟

پاکستان بمب دارد، نفوذ ما بیشتر است یا پاکستان؟ تاثیر گذاری کی بیشتر است؟» ظریف سپس توضیحاتی داد که در وقع بیان کننده دیدگاه رژیم از قدرت در روایط بین المللی است و از این توضیحات به خوبی می شود دریافت که این همه مداخله جویی و اصطکاک و تنش آفرینی در روابط خارجی که هزینه بسیار سنگین آن را مردم ایران پرداخته اند و ثروت و فرصت های بسیاری که می توانست صرف آبادانی و توسعه کشور و رفاه بهروزی مردم بشود، به «چاه ویل» ریخته شده و بباد رفته است، به خاطر همین ارزیابی و همین بینش از قدرت بوده که به کلی بیگانه با منافع مردم و کشور است و تنها و تنها می تواند به درد همین «صاحب نفوذ و صاحب قدرت بودن» این رژیم منفور ضد ایرانی بخورد. داشتن چنین «نفوذ»ی در تحلیل کسانی چون ظریف که از «نحبگان سیاسی» درجه  اول رژیم ولایت فقیه است، یک پایه قدرت است و پایه دیگر آن هم «کاهش آسیب پذیری» است. با این دیدگاه و ارزیابی هرچه پول برای کسب و حفظ آن «نفوذ» خرج بشود، هزینه ای است برای «ادامه بقا» و بنابرین گور پدر مردم و کشور. ارزش و مفید بودن همه چیز بستگی به میزان به درد بخور بودن برای این ادامه بقا دارد. ظریف در ادامه صحبت هایش می گوید:« ما توانسته ایم در این بازی قدرت برای خودمان جایگاهی درست بکنیم. ممکن است که یکی بگوید این جایگاه در برابر هزینه و فایده، هزینه و فایده قابل قبولی نبوده، اما این را بپذیریم که الان ما با کشوری که از نظر اقتصادی پیشرفت کرده- یک وقت می گفتند مالزی-، یا یک کشوری که بمب ساخته، مثل پاکستان، الان نفوذ کداممان بیشتر است». ظریف می گوید «اگر شما هم مثل من قدرت را افزایش نفوذ و کاهش آسیب پذیری تعریف بکنید، بالاخره ما لااقل افزایش نفوذ که داشتیم، حالا کاهش آسیب پذیری را انشاء الله از این ببعد انجام می هیم» رئیس دیپلماسی نظام ولایت فقیه بر این باور است که «هیچ بحرانی در خاور میانه بدون ایران قابل حل و فصل نیست.

ممکن است این را خیلی ها هزینه بدانند، اما اینها باعث می شود که ایران بتواند خیلی بالاتر از قد و قواره خودش در منطقه حضور پیدا کند. این هم یک بحثی است که ممکن است مخالفانی داشته باشد اما الزامی ندارد که ما بگوییم پوپولیستی است». از این جملات آخر وزیر خارجه رژیم، پیداست که او می داند که بهای کلان و هزینه یی که برای این نفوذ و جایگاهی که او از آن به عنوان دستاورد یاد می کند، پرداخت می شود، از نظر بسیاری از عناصر آگاه و حتما در بین معلمان و استادان دانشگاهها در داخل کشور، مورد نارضایتی است و آن را به زیان کشور می دانند، نفوذی که چیزی جز عربده کشی و بر طبل تو خالی جنگ با آمریکا کوبیدن و نعره خاورمیانه اسلامی کشیدن و اسلام را جهانگیر کردن، مطلقا هیچ نفعی برای مردم کشور در برابر هزینه های سنگینی که از ثروت کشور و دارایی مردم صرف آن شده  و می شود، نداشته و ندارد. ظریف مدعی است که « این که من جلو وزیر خارجه آمریکا بایستم و حرفم را بزنم این قدرت است دیگر»! و خنده دار این که می گوید:«ما دوازده سال به خاطر هسته ای مقاومت نکردیم، به خاطر عزّتمان مقاومت کردیم. به خاطر این مقاومت کردیم که کسی به ما نگوید این کار را باید بکنی، این کار نکنی.

ممکن است حساب هزینه و فایده بگویند یک کیلو اروانیم 20 درصد[غنی شده]  14 هزار دلار است، آیا یک کیلو اورانیم ما 14 هزار دلار در آمده است، حتما درنیامده است خیلی بیشتر در آمده است. اما این وسط ما توانستیم به دنیا بگوییم نمی توانی به ما زور بگویی و بگویی نگن این کار را...»، به نظر می رسد ظریف نه انتقادهای حسین شریعتمداری نماینده «مقام معظم رهبری  و مدیر مسئول روزنامه کیهان» را شنیده و خوانده و نه چیزی از حرفهای نمایندگان منتقد مجلس اسلامی را که موارد متعدد ندیده گرفته شدن «خط قرمزها» را (که در واقع تن دادن به «اینکار را باید بکنی و اینکار را باید نکنی» قدرتهای بزرگ است)، موردانتقاد قرار داده اند، شنیده است. از جمله حدود دوهفته پیش جواد کریمی قدوسی عصو کمیسیون سیاست خارجی و امینت ملی مجلس در گفتگو با  یک سایت محلی به اسم «صبح توس» گفته بود که «بنده ۱۷ مورد عبور از خطوط قرمز را با مستندات از روی متن توافق‌نامه برای آقای عراقچی خوانده‌ام. این ۱۷ مورد که می‌توانست منافع ملی ما را تضمین کند در این توافق از آن‌ها عبور شده است». تازه ترین «وامصیبتا» گفتن به برجام ظریف، نوشته اخیر حسین شریتعمداری در یادداشت روز کیهان 24 مرداد با عنوان «تنها گزینه پیش روی» است که او در آن به کلی زیرآب آنچه را که روحانی«دستاور بی سابقه در تاریخ روابط بین المللی» نامید و «کمال خرازی» رئیس «شورای راهبردی روابط خارجی رژیم» آن را «اتفاقی عظیم» دانسته را زده و «مکانیسم ماشه» موجود در آن را « برای اصول و مبانی انقلاب فاجعه‌آفرین» دانسته است. او در طول مقاله که قسمت زیادی از آن به تفسیر سخنان خامنه ای در روز عید فطر و تاکید بر این که آن حرفها نشان از دغدغه و نگرانی رهبر در مورد توافق وین و برجام بوده است، تنها گزینه موجود برای پیشگیری از آنچه او«برای مبانی انقلاب فاجعه می داند» را، نه گفتن به آن و رد کلیت آن دانسته است.

ما نمی دانیم واقعا چقدر از دارایی مردم در راه این غنی سازی اورانیم و فعالیتهای اتمی شده است. این فعالیتها که اساسا با هدف «جایی در بازی قدرت» پیدا کردن صورت گرفته و مطلقا نفعی برای مردم نداشته است، به دلیل این که در شرایط تنش و تخاصم در روابط خارجی صورت گرفته و با به زیر زمین بردن تاسیسات برای جلوگیری از حملات احتمالی و با پنهانکاری هایی همراه بوده است(پنهانکاری هایی که با خراب کردن بعضی مراکز برای از بین بردن آثار فعالیتهای غیر مجازو به طور قاچاق خریدن خیلی چیزها عملی شده) و این امر هزینه ها را بسیار بالاتر برده است. نیازی به گفتن هم ندارد که اگر نه همه ساخت و سازها و پرورژه های تاسیسات مربوط به فنی آوری اتمی، حتما بخش اعظم آن توسط سپاه پاسداران و قرارگاه خاتم الانبیا اجر شده و پولهای کلانی از این طریق نسیب سپاه شده است. اگر این مسائل و آن اظهارات ظریف در مورد قیمت یک کیلو اورانیم 20 در صد را که 14 هزار دلار ذکر کرده است، و خودش هم معترف است اورانیم غنی شده در ایران به مراتب گران تر تمام شده است را در کنار حرفهای روحانی در مصاحبه تلویزیونی اخیراش در مورد تاثیر تحریم ها که گفت کالاهای که وارد کشور می شد(و تا تحریم ها هست چنین است) از بیست  تا سی درصد و در مواردی حتی تا 40 درصد گرانتر تمام می شد و یاد آور شد که اگر به طور مثال اگر 100 میلیارد دلار می خواستیم واردات داشته باشیم حد اقل 25 میلیارد آن تلف می شد بگذاریم، ابعاد عظیم بباد دادن ثروت این مردم بیشتر هواید می شود. ثروتی که می توانست برای تامین نیازهای بسیار ضروری هزینه شود و به طور مثال صرف تامین آب آشامیدنی سالم مردم شود که در خیلی جاها با کمبود و کیفیت نامطلوب همراه است. این پولهای می توانست صرف نوسازی مدارس شود، تا کودکان معصوم به خاطر آتش سوزی های ناشی از استفاده از بخاری های خارج از استناندارد، در آتش نسوزند. با 25 میلیارد دلار چند تصیفیه آب و تاسیسات آب شیرین کن ، چند بیمارستان، چقدر راه و شکبه راه آهن خانه می شود ساخت؟ در این دوازده سال چانه زنی علاوه بر آن هزینه های کلان برای بازی اتمی، این 25 میلیارد دلاها چند بار تلف و ضرب در چند شده؟

«جایگاهی در بازی قدرت داشتن» این فرومایگان تنها به هزینه ها نجومی مساله اتمی محدود نمی شود، پولهایی که در سوریه و لبنان خرج کرده و می کنند، پولهایی که برای به دست آوردن جای پا در آفریقا، به کیسه دیکتاتور خونریزی چون عمرالبشیر در سودان ریختند، پولهایی که در عراق خرج کرده و می کنند، همه براساس همین دیدگاه و گرایش است. به خاطر اهدافی مثل برپا کردن «خاورمیانه اسلامی» ومهمل تر از آن «تشکیل جامعه جهانی اسلامی» است که اخیرا پاسدار جعفری فرمانده سپاه، در همایشی از آخوندهای حوزه علمیه قم و مشهد در شهر مشهد، با استناد به سخنان و خواست خامنه ای  بیان کرده است. حرفهای جعفری افق تیره و سیاهی که همچنان در برابر ایران گسترده است را به نمایش می گذارد. خلاصه این که تمام ادعاها و اهمیتی که رژیم به مساله اتمی داده، مطلقا ارتباطی به منافع ملی و «غرورملی» و نیازهای مردم و کشور ندارد.

بقای این رژیم سرکوبگر آزادی ستیز مردمکش، بقای فساد و غارت و اختناق و سرکوب است. با نگاهی به کارنامه این رژیم ضد ایرانی خمینی ساخته، علاوه بر اختناق و کشتار و سرکوب کردن اعتراضات، در آنچه که به سیاست خارجی مربوط است می بینم که خود بزرگ بینی های خمینی و خامنه ای در طول موجودیت این رژیم، جز مصیبت و فاجعه و بباد دادن ثروتهای ملی و فرصتهایی می که توانست پیشرفت و ترقی کشور را فراهم کند چیزی دیگری ببار نیاورده است و حتی پایان کار و نتیجه، با مقایسه به عربده های خود محوربینانه اسلامگسترانه یی می کشیدند، چیزی جز شکست خفتبار برای عربده کشها نبوده است:

-  در گروگانگیری اعضای سفارت آمریکا* نعره می زدند که «جاسوسان آمریکایی محاکمه خواهند شد» و می گفتند که  شاه که برای معالجه سرطانش در امریکا بود باید برای محاکمه به ایران بازگردانده شود و اموال و دارایی او در امریکا را طلب می کردند و...اما ماجرا به آزادی بدون محاکمه «جواسیس آمریکایی» و قرارداد ننگین الجزایر و تعهد رژیم به پرداخت دعاوی آمریکا در دادگاه لاهه ختم شد،

- پافشاری برجنگ ویرانگر و ضد میهنی به مدت 8 سال که به تصریح میرحسین موسوی از 6 میلیارد دلار در آمد نفتی سالانه در آن زمان 4 میلیارد خرج جنگ می شد و چه مصیبتها و سختی هایی که مردم تحمل نکردند از آن جمله زندگی دشوار بخش بزرگی از خانمان برباد رفته های مناطق جنگی، در چادرها و در زیر آفتاب سوزان در تابستان و در سرمای زمستان و تحمل همه کمبودها از جمله آب و مسائل بهداشتی بود. آن دسته هم که به شهرهای دیگر منتقل شدند، وضع خیلی بهتری نداشتند.  جنگی که جز دهها هزار جنازه و صد ها هزار معلول و ویرانی شهرها و بی خانمانی مردم حاصلی نداشت و خمینی آن را با هارت و پورتها و «خود پیامبر بینی» به اسم «جنگ اسلام با کفر» ادامه می داد، اما سرانجام در بیچارگی و ذلت، تن به آتش بس با «کفر» داد و قبول کرد که حرفهای را که زده بود و عهدی را که با رزمندگانش برای ادامه «جنگ تا پیروزی»بسته بود پس می گیرد و جام تلخ تر از مرگ آتش بس را می نوشد و آبروی خود را با خدا معامله می کند،

- و این کشمکش 12 ساله که به تصریح وزیر خارجه رژیم هدفش «کسب جایگاه در بازی قدرت بین المللی» بوده است و حالا زیر فشار آمریکا سرخم کرده و قلّاده برجام را به گردن گرفته اند و باید در مسیری قدم بردارند که «شیطان بزرگ» و «استکبار جهانی» می خواهد و اگر بیراه بروند و یا «نقشه راه» را ندیده بگیرند چنان تنبیهی در انتظارشان خواهد بود که دیگر در تلاش برای ادامه حیات ناچار خواهند شد دست و پای خودشان را جمع کنند و حواسشان را بیشتر متوجه خشم گرسنگان و زمینی که ممکن است زیر پایشان دهن باز کند بکنند و با «بازی قدرت را» کنار بگذارند و قبل از این که کاخ ستمشان با آتش ستم سوز خیزش و انقلاب مردم رنج دیده و سرکوب شده منهدم شود، به کار جدی حل مسائل مردم و کشور بپردازند.

رئیس دیپلماسی رژیم قبلا در عملکردش در پذیرش برجام، نشان داده است که برای بقای رژیم حاضر است علاوه بر لبخند های «فراخ» و دائمی، اگر لازم شد برای جلب رضایت «استکبار جهانی»، معلق هم بزند یا سواری هم بدهد. یکی دو نکته در این زمنیه را برای یاد آوری را مناسب می دانم . دعوت شتابزده از وزاری خارجه چند کشور اروپایی طرف گفتگو، بلافاصله بعد از اعلام برجام، برای سفر به ایران، اقدامی بود که فقط ضعف و استیصال رژیم اسلامی در برابر «غرب و استکبار» را به نمایش گذاشت والا هر دانشجو و هر «روزنامه خوانی» هم می داند که تجارت و بدست آوردن سود، مساله یی نیست که کسی در مورد آن تاخیر را جایز بداند، همه برای بدست آوردن سهمی از تجارت با ایران، برای دوران پساتحریم، شیرجه می روند. دیگر این که معلوم نیست چرا رئیس دیپلماسی و تیم مذاکره کنند، خودشان خودشان را آدم حساب نکردند و چرا برجام همراه با نسخه به زبان خارجی، به زبان فارسی هم منتشر نشد و آنها نسخه انگلیسی را تحویل گرفتند که مجلس رژیم در ترجمه آن چنان اشکلاتی دید  که آن را برای اصلاح به وزارت خارجه فرستاد. البته با توجه به بعضی تحریفات قبلی از سوی حسن روحانی و  وزارت خارجه در مورد برجام و نیز صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در مورد «نقشه راه»، من گمان می کنم ترجمه برجام با تحریف عمدی به مجلس داده شده بود تا موارد قابل انتقاد و عبور از «خط قرمزها» را، در آن پنهان بماند. بحثهای اخیر صلاح نبودن بررسی برای نظر دادن(تصویب یا رد) در مورد برجام در مجلس که از سوی عراقچی هم مطرح شده، به این گمان قوت می دهد. به یاد دارم در مطلبی مورد قراردادی مربوط به زمان شاه خواندم که در قرارداد یاد آوری شده بود که در صورت اختلاف، نسخه فارسی مورد استناد قرار خواهد گرفت.

اما در مورد اعلام نتیجه این مذاکرات حساس و طولانی، زبان فارسی اصلا به حساب نیامده است. حالا بحث و جدل در مورد قرارداد بودن یا نبودن برجام هم، در بین باندهای رقیب برقرار است. غربیها بسیار شادمان از آنچه به رژیم قبولانده اند، آن را دستاورد بزرگی برای خنثی کردن تلاشهای رژیم برای دستیابی به بمب اتمی ارزیابی کرده و از اعلام مکرر آن هم خرسند بودند. تاریخی که به این قرار داد زده شده است روز چهارده ژوئیه، روز جش ملی فرانسه به مناسبت سالگرد انقلاب کبیر فرانسه است. این تاریخ مفهوم سمبلیک خاصی دارد و در واقع  مفهومی جز فتح از این سو، و بهم ریختن بساط طرف مقابل (مثل بساط سلطنت در فرانسه و زیر گیوتین فرستادن پادشاه )که رژیمی است که به غیر دموکراتیک و نقض کننده حقوق بشر و اسلامگرا و ضد غرب بودن شهره است، ندارد. در حالی که تیم مذاکره کننده رئیس جمهور حقوقدان که تاکید هم داشت اینها قوی ترین تیمی بودند که می شد فرستاد، می توانستند یا بخواهند که تاریخ امضای قرار داد روز بعد از پایان مذاکره باشد و منطبق با آن روز خاص(14 ژوئیه) نباشد یا بامبولی و بهانه ای در بیاورند و یک  روز امضای آن را به عقب بیاندازند. به هرحال با این اوضاع اعتبار یافتن و عملی شدن «برجام» در ابهام است. رد آن احتمالی آن از سوی مجلس، شوک و ضربه سنگینی برای دستگاه اجرایی و رئیس «دولت تدبیر و امید» خواهد بود. به راستی اگر برجام از سوی مجلس رد شود، تصمیمی «آبرومندانه تر» و بهتر از استعفا برای آقای رئیس جمهور«حقوقدان» می ماند؟

تمام سرمایه گذاری او و معجزه یی که قرار بود با«کلید» جادویی «تدبیر» خود بکند، باز کردن «قفل» مساله اتمی بود، تا با برداشته شدن تحریم ها، «چرخیدن زندگی مردم» و گشایش امور امکان پذیر شود. قمپز درکردنهای اخیر او بعد از توافق روی برجام، در واقع «نسیه خوری»هایی بود که با رد برجام از سوی مجلس یا به هر طریق دیگری توسط رژیم، دیگر در آن به کلی گل گرفته خواهد شد و او «سنگ روی یخ» خواهد شد و بی خاصیتی کلید سحر آمیز تدبیر او آشکار تر از آن خواهد شد که  بتواند پنهان کند یا دست به شعبده بازی در مورد آن بزند. اگر برجام رد شود و او بکار ادامه بدهد(که به احتمال قوی همین کار را خواهد کرد چون در کسانی چون او، جرأت اعتراض در برابر سیستمی که خود از برپا کنندگان و ستونهای آن بوده اند وجود ندارد)، بار مسئولیت تمام مشکلات داخلی و تنش در روابط خارجی رژیم را که با امواجی چون کوه برخواهد آمد، باید بپذیرد. خود را به بیش از این که آلوده است، به گند خواهد کشید بدون این که کاری پیش ببرد.  به هرحال این روزها، برای سران این رژیم خونریز آزادی کش، روزهایی پر اضطراب، پر از آشفتگی و سردر گمی  است و برای ولی فقیه، خامنه ای متکبّر و جنایتکار باید روزهای بسیار غم انگیزی باشد. او در حال غرق شدن در لجن است. او نه راه پیش دارد و نه راه پس.

یادداشت «تنها گزینه پیش روی» پاسدار شریتعمداری در کیهان شنبه 24 مرداد که تلاشی است برای نجات رهبری از لجن، به طور ناخواسته وضع وخیمی را که « آقا» در صورت سکوت در برابر تایید شدن و عملی شدن برجام در آن قرار خواهد گرفت را هم معین کرده است: سکوت در برابر آنچه «برای اصول و مبانی انقلاب فاجعه‌آفرین» بود. با توجه به این نکات است که به اعتقاد نگارنده، وضع خامنه ای اکنون به مراتب بدتر از وضعی است که خمینی در زمان پذیرش آتش بس قرار داشت. خامنه ای در وضع تراژیکی قرار دارد که رد برجام فضای بین المللی را چنان بر علیه رژیم او خواهد چرخاند و او را در چنان فشاری قرار خواهد داد که دیگر هارت و پورتهای اسلام پناهنانه و «انقلابی» اش «برد»ی نخواهد داشت و چرخ آن «نفوذ» مورد نظر ظریف هم در «ارابه قدرت» رژیم ولایت فقه خواهد شکست. از طرفی رد برجام تاثیری مثل ریختن آب روی آتش «امید» آمیخته به توّهم بسیاری خواهد بود که روحانی و تیم مذاکره کننده اش، تلاش کردند در جامعه ایجاد کنند. این امر طبعا مردم را بسیار عصبانی و خشمگین خواهد کرد و «خشونت» از عوارض و آثار خشم انسانهای خسته و نا امید است. ولی اگر برجام عملی شود، این یعنی ولی امر مسلمین، در برابر استکبار شمشیر و سپر انداخته است و پذیرفته است که از مستکبرین و به ویژه شیطان بزرگ آمریکا توسری و پس گردنی بخورد و دم برنیاورد و چیزی نگوید. خامنه ای هم مثل خمینی خواهد مرد، شکست خورده و عقب نشسته از ادعاهایش. بعد از مرگ خمینی «متعلقه» احمد خمینی در در نقل مشاهداتش از آخرین روزهای پدر شوهرش، که در روزنامه ای درج شده بود گفته بود که در روزهای آخر عمرش«امام بیشتر اوقات ریش خود را در دست می گرفت و گریه می کرد». با این «برجام»، چه عملی بشود، چه از سوی رژیم رد بشود، برای خامنه ای جز دست و پا زدن در خفت و خواری، هیچ «گزینه ای» نیست. طبعا در روزهای پایانی عمرش که حتما برای او که قدرت بلامنازع در ایران را در دست داشت باید خیلی سخت باشد، او رژیم را در آشفتگی و در بی آیندگی ترک خواهد کرد. او به خوبی می داند که قلاده برجام را – که با طراحی شیطان بزرگ و دستیاری فرستادگان خودش ساخته شده است- هیچ چیز نمی تواند از گردن خودش و رژیمش خارج کند. اگر چه در این گرداب لجنی که رژیم در آن افتاده است و دست و پا می زند، مردم فشار زیادی تحمل خواهند کرد اما، من بر این باورم که مردم برای رهایی از همه مصائب، خلاص شدن از رژیم را تنها چاره و «تنها گزینه پیش روی» خواهند یافت و علیه رژیم نظام ولایت فقیه بپا خواهند خواست. در هر حال تردیدی نیست که آنچه رفتنی است این رژیم منحوس مذهبی است و آنچه سرافزار و ماندگار است و خواهد بود ایران عزیز است، ایران بدون این برچسب ارتجاعی و مهمل و نفرت انگیزی که خمینی پلید و مرتجع و مریدان فرومایه اش به آن چسباندن و آنکه باز هم پیروز سرافراز از جنگ با ایران ستیزان مردم کش و ددمنشان پست و ِپلِشت، بیرون خواهد آمد مردم ایران است.

اکنون به مناسبت این روزها که روزهای تاریک برای سیدعلی متکبر است خوب است به این ترانه شنیدنی به اسم «علی میمونه و حوضش» گوش کنیم و شاد باشیم. روز رقص مردم در خیابانها به مناسبت برچیده شدن بساط ارتجاعی و مردم کش و ضد ایرانی ولایت فقه هم فرا خواهد رسید. روی لینک زیر کلیک کنید

http://iradj-shokri.blogspot.fr/2011/10/blog-post.html

 

منابع و توضیحات:

حرفهای ظریف:

https://www.youtube.com/watch?v=Y_4Tvmj9NRo

حرفهای روحانی در دقیقه 37 ویدئو زیر

https://www.youtube.com/watch?v=DsuZi4VcCRA

گزارشی در مورد عدم رسیدگی به درمان دختران دبستانی مصدوم در آتش سوزی در دبستان انقلاب شین آباد پیرانشهر

https://www.youtube.com/watch?v=KA7AnqXZkAo

تصاویری از کودکان مصدم آتش سوزی دبستانی در روستای درودزن در مرودشت فارس

http://www.asriran.com/fa/news/8690/

 *  هدف اصلی گروگانگیری و اشغال سفارت آمریکا، به اعتقاد نگارنده داخلی بود و استفاده از آن فتنه برای راه انداختن توفانی از هیجان در «امت همیشه در صحنه» برای تحت شعاع قرار دادن حضور نیروهای سیاسی مبارز و آزادیخواهی که از انحصار طلبی آخوندها و ندیده گرفتن حقوق مردم و نحوه تدوین قانون اساسی و مجلس خبرگان انتقاد می کردند. «چپاندن» ولایت فقیه به مردم در گردوخاک این غوغا، یکماه بعد از گروگانگیری، با «همه پرسی» صورت گرفت. ولی با شور هیجان امت همیشه در صحنه که سیگاری هاشان، سیگار وینستون می کشیدند مساله ابعادی گرفت که خاموش کردن آن برای رژیم خیلی زیانبار بود مفهومی جز پوچی قدر قدرتی اسلام و امام و توخالی بودن آنچه پیروزی بر آمریکا می دانستند در برابرشان به نمایش می گذاشت. به قول دوستی در آن زمان، شده بود مثل سوار ببر شدن که پایین آمدن از آن خطرناک تر از سوار شدن به آن بود)

 برای درک اندازه تاثیر حضور نیروهای سیاسی دگر اندیش در آن زمان و کمیت و کیفیت آن کافی است که راه پیمایی بزرگ  گروهای چپ در روز کارگر در 11 اردیبهشت 58 که با شرکت جمعیتی که حدود نیم میلیون نفر برآورد شده بود انجام شد و نیز تجمع عظیم بزرگداشت صدمین زاد روز دکتر مصدق در 30 اردیبهشت 58 را بیاد بیاوریم. سخنان خشم آلود و در عین حال لبریز از نگرانی خمینی از خطراتی که توسط کسانی که از اسلام نام نمی برند، و تحریک مردم برضد آنان و تاکید بر این که آنها «دشمن شما و دشمن اسلام هستند و شما برای اسلام جوانها تان را دادید» که در 3 خرداد(1358) بر زبان راند و در کیهان 5 خرداد درج شد،نشان دهنده بزرگی و جدی بودن تهدید این نیروها برای خالی کردن زیر پا و واژگون کردن منبرش بود. آن سخنان را در لینک زیر در دسترس است

 http://iradj-shokri.blogspot.fr/2015/06/58-58.html

یادداشت حسین شریعتمداری - «تنها گزینه پیش روی» در کیهان 24 مرداد در لینک زیر

http://kayhan.ir/fa/issue/501/2

یکشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶ اوت ۲۰۱۵ 

http://iradj-shokri.blogspot.fr

 

منبع:پژواک ایران

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   نسخه‌ی چاپی  

ایرج شكری

فهرست مطالب ایرج شكری در سایت پژواک ایران 

*حقه بازی آخوند موسوی خوئینیها و وصل کردن خامنه ای به «عالم غیب»‏
*انتخاباتی با بازندگان بزرگ و تصاویر ماندگار یک دیدار و سالهای سربی برای روحانی
*دیدار پُر برکت امیر تتلو با رئیسی
*طلبکاری در دو پیام پاسدار باقری «رئیس ستاد کل نیروهای مسلح»، و تودهنی به آن در رویدادها
*استفاده از سینما توسط فرومایگان برای توجیه جنایات رژیم در دهه ۶۰
*‏«گلاب زدن» گردانندگان رژیم به یاد و نام خمینی
*تعیین تکلیف برای همه مسئولان نظام از سوی پاسدار جعفری فرمانده کل سپاه، رزمایش کودتا
*وقتی مردی به زنش، بگوید «دوستت دارم» چه اشکالی دارد؟
*اسکار فرهادی، جلوه یی از مفهوم «ایرانیان» برای جهانیان و تلاش مذبوحانه محافل و ‏مقامات رژیم برای مصادره «اسلامی» آن
*اولین مصاجبه خمینی با خیرنگاران ایرانی در پاریس آیینه تکبّر و استبداد و افکار ارتجاعی او
* پاسخ فرمانده نیروی دریایی در مورد جابجایی ناگهانی جانشین خود و ابهامی که باقی می ماند
*هاشمی رفسنجانی، له شده زیر توهین و تحقیر، اندوهگین و اشگ ریز، دق مرگ شد
*مقاله یی که سبب رهبر شدن خمینی شد
*خواندن ترانه «جان جهان» شجریان توسط دانش آموزان دبستان دخترانه یی در مشهد
*شهروندان قبرخواب، انتقاد کارگردان سینما، اشک تمساح روضه خوان زرنگ
*رژیم در حال غرق شدن در گند خودش، پاسدار صفوی غرق در هپروت تشکیل دولت جهانی اسلام ‏به مرکزیت رژیم
*شاه مرغوب،بهترین دیکتاتور و عطر و گلابش و مفهوم تجمع پاسارگاد ‏
*زوزه های آیت الله علم الهدی علیه زنان ۳۰ سال بعد از عربده رفسنجانی
*پرت و پلاها و روده درازیهای قاسم سلیمانی و دیگران در سالگرد جنگ و گذشتن از کنار مصائب مردم
*مساله حجاب در قرآن و علت پیدایش آن و حجاب اجباری مجاهدین برای آتنا فرقدانی
*بابت «اطلاع رسانی»، از وزارت دفاع روسیه «کمال تشکر را داریم»‏
*28 مرداد و بعد از آن و آینده ای که در راه است
*واکنش ارتش به اهانت حسن عباسی، اهانت اوباش انصارحزب الله به هنرمندان، «فضل» جوادی عاملی و حکایتی از عبید زاکانی
*عباس کیارستمی سینماگری که با رژیم «غیرخودی» و با مردم «خودی» بود و جهانی شد
*دست باز نیروی انتظامی رژیم در رفتار خشونت آمیز و شلیک و کشتن
*شگفتی آفرینی پاسدار سلیمانی با صدور بیانیه تهدید آمیز علیه بحرین، جلوه دیگری از خر تو خربودن اوضاع رژیم
*بلاهت آریامهری خامنه ای در تشدید سرکوب و اختناق برای حفظ رژیم
*برکناری پدر ترانه علیدوستی از سرمربیگری فوتبال نوجوانان
*حاشیه های ایرانی شصت و نهمین فستیوال کن
*بازهم اعترافی در مورد گریز مردم از دین و مسجد دولتی
* سالگرد فاجعه ۱۹ فروردین ۹۰ و شیپورچی های رهبری مجاهدین
*سپاه پاسداران آفریننده مصیبت وعامل جنایت علیه مردم است و نه سپر بلای آنها
*تعظیم «اسلام» در برابر شکوه ایران و ضربه و تلخی های انتخابات برای ولایتمداران
*شرکت در انتخابات، تایید رژیم ولایت فقیه و دادن اعتبار به آن برای سرکوبگری است
*آثار اداره «خرتوخری» امور در نیروی زمینی ارتش و افشا شدن یک دروغ دیگر پاسدار فدوی
*صراحت و جرأت یا ترس و خیانت رئیس جمهور حقوقدان
*نفرت مردم نسبت به نظام ولایت فقیه، در رنجهای علیرضا افتخاری
*یک آفرین به پاسدار فدوی برای «بزرگواری انسان دوستانه» نسبت به آمریکا و یک «صدا تو ببر » بیشرم، بخاطر ادعای رئوف بودن
*رویداد بازداشت تفگنداران، دو قایق نیروی دریایی آمریکا وخالی بندی، پنهانکاری و خودبزرگ بینی های ابلهانه فرماندهان سپاه
*سخنان خمینی در مورد واجب بودن تهمت زدن به علما و فقهایی که «لطمه می زنند به اسلام» و دادن حکم برداشتن عمامه آنان به جوانان
*استریپ تیز فرمانده قرارگاه پدافند هویی خاتم الانبیاء
* تنش شدید در روابط رژیم با عربستان سعودی در پی اعدام شیخ باقرالنمر
*پرت و پلاها های پر حرارت عقیدتی فرمانده متحجر سپاه
* اظهارات بی اجازه محسن رضایی و دریافت تو دهنی از ولایتی
*کاری درست در برابر رژیم ضد ایرانی و آخوندیسم و ماتم پرستی، اما با شعاری نا مناسب
*پیشنهاد فیکسیونی به رئیس جمهور آمریکا، برای آرام کردن تند روها
*چرندیاتی از «فرهنگ عاشورایی» و تراکم حیرت انگیز نادانی در راویان
*پاسدار جعفری و ادعاهای بی ربط اش و تلاش برای محو آثار خالی بندی و غلط زیادی
*عجله رژیم در اعلام مرگ سفیر سابق، انتقاد برادر سفیرسابق، حساسیتها به مساله ربوده شدن او
*حادثه ناگوار حج، فرصت طلبی رژیم برای معجزه سازی توسط «شهید» و نکته ها
*حرفهای خامنه ای در جمع فرماندهان سپاه، «نقشه راه» برای همه
*سوالی که مسلمانان باید از خود بکنند: آیا چنین خدایی را می شود دوست داشت؟
*بازی تازه خامنه ای و خوابی که سپاه پاسداران برای فردای مردم دیده: ایست بازرسی
*شخصیت حقوقی پایدار دولتها و پیگیری حقوقی جنایت 10 شهریور 92
*تایید برجام توسط خامنه ای، برد و پیروزی برای دولتیان، عزا برای نعّاران حفظ خط قرمز رهبر
*عبور از گذرگاه خونین اجتناب ناپذیر است، چون فرماندهان جنایتکار سپاه قدرت مطلق می خواهند
*کباده کشی ظریف، نسیه خوری روحانی، ماتم شریعتمداری، روزگار تلخ و سیاه ولی فقیه سیدعلی
*جنازه های با طراوت و نشاط و بادوام
*همدستی رئیس مجلس با دولت برای کنار گذاشتن مجلس از بحث بر سر توافق تسلیم در مساله اتمی
*ستایشگر سپاه قدس، حالا با ستایش از خامنه ای ، تلاش می کند آبروی رفته را به او باز گرداند.
*وضع مبهم پاسدارای که دستور برداشتن مجسمه آریوبرزن را داده بود
*ریخت و پاشهای اسلام گسترانه رژیم و تودهنی مردم به رژیم با شکستن هنجارهای تحمیلی
*چگونگی برقراری دوباره تحریم ها، به شرحی که سوزان رایس داده است.
*قلّاده بر گردن رژیم درنده خو، بر مردم ایران مبارک باد
*کاسبی و بهره برداری خامنه ای از جنازه گردانی
*مکتب فاجعه آفرین خود محوربینی لبریز از بلاهت فرماندهان سپاه و دست اندر کاران رژیم و ضربه ای که در راه است
*تصادفی طاغوتی، در رژیم لاهوتی
*ایسنا آیت الله صافی را بالا برد، اما خامنه ای در سفر به قم به او اعتنا نکرد
*آیا آمریکا همان بازی را با رژیم می خواهد بکند که با مجاهدین کرد؟
*پوزه بند رهبر برای منتقدان و پذیرش افسار خوردن نظام
* آنجا که اسلام و مسلمانی سعدی، انسانیت او را می بلعد
*درنده خویی مذهبی در افغانستان و اقدام چشمگیر زنان علیه آن
*اندوه ناشی از فقر و فشار اقتصادی کم نیست، عزاداری در نوروز را هم تحمیل می کنند.
*پاسداران زیاده طلب و بی اعتنایی به رهبر و سلسله مراتب
*مطهری مورد یورش قرار گرفت، اما گند به سر روی نیروی انتظامی منفعل، زده شد
*ضربه خرس طلایی به خرناس کشهای نظام ولایی و حرفهایی از جعفر پناهی
*از سکه افتادن سرداران اسلام و ارزش شهادت در رژیم خر تو خری
*روح روح الله خمینی در کشتار پاریس ظاهر شد
*تلاش فرمانده سپاه برای «جاخالی دادن» در برابر کنایه روحانی
*عکس طناز طباطبایی به اشتباه به جای عکس ریحانه حباری در لحظات قبل از اعدام معرفی می شود
*ایراندختی که از یاد نخواهد رفت
*اولین عملیات جنگی گرانترین هواپیمای جت جنگی علیه اسلامگرایان
*بیانیه سالگرد تاسیس شورا و نکاتی مربوط به رجزخوانی های مسعود رجوی و پیامدهای آن
*فاجعه بار بودن آموزش موسیقی در مهد کودکها از نظر مدیر حوزه های علمیه
*ادعای پوچ وزارت اطلاعات در مورد رهایی قهرمان شمشیربازی
*فرصت طلبی رژیم منحوس برای مصادره مراسم تشییع جنازه شاعری بزرگ
*جنایات بدون مکافات، غزه پیش آدم سوزی ژاپن چیزی نیست
*خودنمایی های روز قدسی سرداران سپاه و آیینه خر تو خری رژیم
*سقوط و فساد سیاسی رهبری مجاهدین در آیینه تحریف اخبار سوریه
*یادداشتی در مورد علت حمله وزارت خارجه فرانسه به مجاهدین
*خنجر و خیانت و چند نکته برای یاد آوری در سخنرانی مهرتابان
* مسعود رجوی، حمایت از داعش در عراق، رقت انگیز، و در «آخر» خط
*یک رویداد فرهنگی – هنری برای لرزندان استخوانهای خمینی درگور
*شکست رژیم در جذب فرهنگی مردم و در جایگزین کردن اسلام به جای ایران
*پاسخ های کوبنده کیومرث پور احمد در مورد عربده کشیهایی که علیه لیلا حاتمی راه افتاد
*شرمندگی لیلا حاتمی از عربده مسلمانان شرور ، لیلا عذر خواهی نکرده
*تکذیب ادعایی در چرند بافی شلغمکارانه
*بی تدبیری دولت تدبیر و تدبیر ظریف یک پاسدار
*گزارشی تلویزیونی در مورد «ازدواج موقت» در ایران
*مستندی در مورد چگونگی کشتار کمونیستها در اندونزی
*خودت فکر کن کی و کجا روحت را به شیطان فروختی
*بحران روحی مسعود رجوی و برخورد مناسب با آن
*پیت سیگر ترانه خوان عدالت و آزادی و محبت، درگذشت
*ممنوعیت برگزاری جلسه کانون نویسندگان، ننگ و خفت برای آخوند روحانی
*بعد از نزدیک سی سال دهنکجی و قلدرمنشی دیدن، تودهنی زدن حق است
*چماق و چاقو و اوباش گری حل کننده مشکل منتطق ضعیف مریدان خمینی
*حاصل مکتب رجوی، فضولات انباشته بر ذهن و جاری برزبان مریدان
*نپذیرفتن اشتباه و عزم راسخ مسعود رجوی در به کشتن دادن مجاهدین تا آخرین نفر
*پاسخی به اوباش «ترانه خوان گروه هنری ارتش آزادیبخش و سیمای آزادی» مسعود و مریم رجوی
*تبریک به عمه «رئیس جمهور برگزیده مقاومت» و به عمه «رهبر مقاومت»
*... ترانه ای بر روی حکایتی از دفتر پنجم مثنوی – شهید راه
*اهانت محمد علی شیخی به مرضیه در جلسه یی با حضور مهدی ابریشمچی
*نکته یی برای یاد آوری –2
*سالگرد در گذشت مرضیه، و آنچه باید گفته می شد و نشد
*نکته یی برای یاد آوری
*واقعیت گریزی و خودمحور بینی رهبری، زمینه ساز کشتار مجاهدین در اشرف
*آیا زمان افسار زدن به سپاه پاسداران فرا رسیده است؟
*خدا در کنار جلّادان در اشرف و شادی و شعف از پاسداران از شقاوت
*شباهت ها با روش آمریکایی و اصولگرایان رژیم، در کار رهبری مجاهدین و ضرورت انتقاد از خود
*تغییر رویکرد به مفتریان بعد از بیانیه تفصیلی
*یادداشتی بر انتقاد اسماعیل وفا یغمایی
*تاریخسازی مسخره
*آیا فروغ جاویدان با تاکتیک دیگری می توانست پیروز شود؟
*کالبد شکافی یک فاجعه: بهای سنگینی که مجاهدین برای خواست رهبری می پردازند
*بحث تلخ دیگر، در مورد بیاینه تفصیلی شورا
*نقش رژیم و تعصب مذهبی – ناموسی، در جنایات فجیع علیه زنان
*سپاه خامنه ای را «آیت الله عظمی» کرد و جای «شاهنشاه آریامهر» نشاند
*تایید و بهره برداری بیانیه تفصیلی شورا، از مقاله توطئه گرانه مهدی سامع
*بیانیه تفصیلی «شورای ملی مقاومت» و تحریفات مربوط به اخراج خودسرانه من
*اگر آدم حرفی زد و بعد حاشا کرد چه معنی می دهد
*روحانی حلقه اتصال در بالا و با کلیدی برای گشودن دری در بن بست
*بیانیه تفصیلی شورا، و یاد آوری «علی الحساب» من
*دلیل نامربوط بودن ارتباط حمله موشکی به لیبرتی با استعفای روحانی وقصیم، در سخنان مریم رجوی
*نکاتی برای یاد آوری و توجه در پیام اخیر آقای رجوی و آن بمب ساعتی
*اولین نتیجه گیری ها از پایان یافتن نمایش انتخاباتی و پیام ها
*یک تقلب برای منحرف کردن افکار عمومی از یک اقدام بیشرمانه شورا
*موقعیت جدید کاندیداها و تغییر درصد احتمال پیروزی آنها
*آلت دست رهبری مجاهدین و شریک پرونده سازی های بیشرمانه برای ترورشخصیت توسط آنها نشوید
*نکات مهم در استعفا نامه دو عضو با سابقه شورا
*از کجا به اینجا رسیدیم
*ضرورت همبستگی و اعتراض در برابر قلدرمنشی و نسق گیری رهبری مجاهدین
*با رد صلاحیت رفسنجانی، به احتمال زیاد،چماقدار سابقه دار رئیس جمهور آینده است
*اعتراف ریشهری به مسخره بودن آخوندها در نظرمردم در ایرانِ قبل از انقلاب
*اعتراف قالیباف به چماقداری از زمان «دارو دسته شهید بهشتی»
*انتقادهایی از حضرت «سر»:ارزیابیهایی غلط،خشم و توّهم و حرفهای بی پشتوانه
*مجاهدین در تله، اشک تمساح ریختن آمریکائیها و جان کری
*تکبرّ بلاهت آور و بلاهت ویرانگر
*اضطرار احمد توکلی و قدرت اجتماعی اقشار ضد مقام رهبری
*افزایش دین گریزی و بی خاصیتی هزینه های کلان نماز خوان پروری
*ادعای بی ربط لابی کردن برای اسکار، دریافت تودهنی سنگین
* تکثیر روح و منش مادر طریق الاسلام
*ادعاهای نامربوط فرمانده سپاه در مورد جنگ ایران و عراق پاسداران
* روی دیگر سکه قلنبه گوئیهای ابلهانه پاسدار سلامی و هلهله ها و عربده های 9 دی
*مسئولیت فراموش شده در مصاحبه بنی صدر
*اشکهای عزاداری محرّم، حیات بخش انگلها
*ادعایی بی ربط در سالگرد مرگ «تام جی اندرسون»
*افتخارات گندیده در رژیم گندیده
*زهر فرار حزب اللهی به اسرائیل و حرام شدن شیرینی پهباد پرانی
*روزهای تلخ و سیاه رفسنجانی، مرد قدرتمند دسته اشرار
* بحثهایی«علمی» که اپوزیسیون توجهی به آنها و اثرات آن در جامعه نمی کند
*پایان اجلاس غیر متعهدها، حاشیه ها و مشکل بقای رژیم
*هدیه مدال المپیک به مادر برای حفظ آن از مصادره شدن
*اعتراف آخوند علی اکبر محتشمی به انزجار مردم از روحانیت
*اگر وزیر اطلاعات دروغ نگفته باشد، از این خوشتر نباشد
*عربده و ارعاب ناتوان از مهار جامعه پویای ایران
*آن خشم و خروش به خاطر دست دان عادی و این ماستمالی کردن «دستمالی» زیرآبی
*مقدس های تاریک اندیش و خود محوربینان، بیگانه با مردم
*احترام بی مورد به «مقام امنیتی» و بی تقاوتی به یک بی شرم
*دیپلماسی گوساله ها و مصادره پیشاپیش اسکار توسط وزارت ارشاد
* نمایش خشم و عصیان، با نشان دادن پستان عریان
*خشم و درماندگی مالکی، علت محاسبه تعویق ضرب الاجل بستن اشرف از نوامبر
* تعویق تاریخ تعطیل کردن کمپ اشرف،آغازی برای حل مسالمت آمیز مساله
*مشت محکم روزگار بر پوزه پاسدار توّاب ساز
* آمادگی به کشتن دادن میلیونها نفر ویژگی دین و مذهب پاسدار سلیمانی
*جنازه یی در راه سفارت آمریکا در امارات متحده عربی
*نقدی بر مقاله «میرحسین موسوی نخست وزیر آینده؟»
*تمجید از نیروی قدس سپاه، تحریف حقیقت و خدمت به رژیم
*کشف طرح تروریستی رژیم در آمریکا، « امداد غیبی» برای مجاهدین
*پناهجو شدن اشرفیها خبری خوب اما با کاستی ها و ابهامات
*بازی چرخ بشکندش بیضه در کلاه
*اختلاف در ارزیاببها و رشد افقی شجره طیبه
*شهیدان 19 فروردین اشرف دفن شدند، سوالها و حرفهایی که می ماند
*درگذشت مجاهدی سخت کوش و صمیمی و تصویری از آینده
*غوغا و دروغ و بیشرمی منفور
*با یک تیر چند نشان زدن خاتمی در تقدیر از آمنه بهرامی
*سخنان دبیرکل سازمان ملل روزنهً امیدی بر حل مساله اشرف
*در ضرورت توضیح واضحات
* چالشها و نمایشها در بستر شمارش معکوس برای تعیین تکلیف قطعی اشرف
* نگاهی به فیلم جدایی نادر از سیمین
*رژیم در سالگرد مرگ خمینی
*اعتراف ناخواسته دکتر قصیم در تلویزیون بی بی سی
*اعتراض من به قلدرمنشی بود
*شانتاژ، برچسب زدن، پرونده سازی، ارعاب و گرایش حذف منتقدان، یعنی همین
*کدام آرمان، کدام آرمان گرایی؟
*بیا بیا گفتن روش امام حسین نبود
*خواست انتقال از عراق باید در صدر خواستهای خانم رجوی قرار بگیرد
*رضا پهلوی، توّهم و توهین به شعور مردم
*آنچه برای آیت الله های مرتجع مهم است
*مفهوم ارزیابی ها و نتیجه گیری های فرماندهان سپاه در آینه عملکرد رژیم
*تشریفات محمد رضا شاهی و تشریفات ولایی و حزب اللهی و سبزاللهی
* عبور کشتی جنگی سید علی از کانال سوئز و تأملی در روش مسالمت آمیز مبارزه
*هاشمی غیرتت کو، فائزه عفتت کو، و پرونده سازیها
*راهپیمایی 25 بهمن، حاشیه ها، پیامدها
*جشنواره فجر مثل داروخانه یی شد که نفت می فروشد
*اپوزیسیون نباید از موسوی و کروبی دنباله روی کند
*بینش مهمل و حرفهای مهمل خمینیستها
*خامنه ای یک متهم به شرکت در ترور حریری رابه درجه سرلشکری ارتقاء داد
*شروری در صف اوپوزیسیون
*زین العابدین دیکتاتور تونس، ذلیل شد
*جنایات بی قتل واندوه انباشته در آنسوی خبرها
*جنگ روانی - جاسوسی اسرائیل و رژیم
*افشاگری و ابرازنفرت ایرانیان به رژیم، واکنش مناسب به فرصت طلبی وزارت اطلاعات
*سکوت در برابر ظلم بزرگ به جعفر پناهی، سرافکندگی برای اهالی سینما خواهد بود
*مسخرگی آخوندی، جنایات خدایی
*مسخره گی های عاشورایی و ستایش و ترویج خشونت در رژیم آخوندی
*رویارویی جنایتکارانه مذهبی سلفی- شیعه در ایران را باید محکوم کرد
*قدرت نمایی بلاهت بار احمدی نژاد، ضربه یی به نظام ولایی
*بساط ارتجاعی مرجعیت و آخوندیسم را باید در ایران جمع کرد
*جبّاریت رژیم علیه اهل سنت ، زمینه ساز ورود القاعده به ایران است
*لرزه های اضطراب، در نعره های اقتدار
* شاید مجید شریف پیش ما بود اگر اینترنت مثل امروز بود
*اجیر کردن عامل برای قتل فرزند، دستارود تعلیمات آخوندی و احکام شرعی
*آخوند مسخره از اخوان مسخره
*حکمت مستراحی و شخصیتهای مستراحی
*جنایت و رذالت از یک منشأ به بهانه های متفاوت
*مراسم عقد در سرقبر، تجلی مرده خوری آخوندهای مردم ستیز
*انفجار در پادگان سپاه، در آستانه سفر حاج محمود به لبنان
*ادعاهای متناقض، شاهدی بر پوچی ادعای پیروزمندانه بودن پایان جنگ
*اهانت به قرآن، غوغای بوزینگان و عربده فرومایگان در ایران
*صف آرایی در برابر رهبر: جبهه هواداران رئیس دفتر
*اتهام زنی و «گند زنی» بین جناح‌های متخاصم: کشتن خواهر پاسدار مشفق در جاده مشهد و...
*آغاز به کار «مشا نیوز» و اتهام «پوتینیسم» به حاج محمود
*جلوه یی از هویت و هنر مردم: گفتگوی عاشقانه به زبان آذری و به شعر
*شیطنت های خلاف اسلام با اجرای «نیمه رپ» به لهجه اصفهانی
*«مرض موت» لاعلاج رژیم خمینی ساخته به رغم سه دهه جنایت برای بقا
*سالروز بمباران اتمی هیروشیما، فراموش کردن قربانیان جزغاله شده توکیو و بیش از 60 شهر دیگر
*حنجره یی که خاموش شد، صدایی که ماندگار است
*تقابل مردمکشان خمینیست دو جناح، افشاگرخیانتها و جنایتها
*جند الله دوگام به پس یک گام به پیش
*تعارف کم کن و بر مبلغ افزا
*خفّت خمینی در حیات و خواری او بعد از مرگ و بی آیندگی رژیم
*رپ «کافران بی نام» در هجو نوحه‌های ام القرای اسلام
*سه هزار آقا زاده در حال تحصیل در بلاد کفر
*به چنین مجلس و بر کرّو فَرَش باید ...
*ناگهان دهها «پیکر مطهر» در نماز جمعه !
*داس اسلام همچنان زندگی آزادگان ایران را درو می کند
*بودجه های قرآنی ، گربه های ایرانی
*از این بمبهای اتمی در همه شهرهای ایران منفجر کنید
*مربوط و نامربوط در مصاحبه رضا پهلوی
*بلند آوازه کردن نام ایران، و نه جمهوری اسلامی
*برای جعفر پناهی و یک یاد آوری
*افتضاح در سناریوی دستگیری عبدالمالک ریگی و چند نکته
*موعظه های کنونی میرحسین موسوی و گذشته و آینده او
*سانسور گزارش‌ها تصویریِ «انقلاب اسلامی» نشانه ترس از مردم
*مردم جان برلب رسیده، رژیم جبّار خون ریز و مساله «خشونت»
* بخشوده و نا بخشودنی، به مناسبت در گذشت منتظری
*این سخن را درنیابد گوش خر
*ستاره یی در آسمان هنر ایران و موسیقی آذربایجانی بنام پریسا ارسلانی
*مروری بر تاریخچه تضاد دوجناح: ایدئولوژی متعفن و روشهای کثیف
*دیالوگ انتقادی با سربازان گمنام امام زمان
* آقای نصیبی در کوچه بن بست «علی چپ»
*یاد و خاطره یی از یک خدمتگزار فرهنگی و یک دوست که درگذشت
* یادداشی در مورد لبیک سایت وزارت اطلاعات رژیم، به در خواست «آ مهدی»
*من متهم می کنم، واکنشی به پیام اخیر آقای مسعود رجوی
*اعلان جنگ داخلی توسط خامنه ای،«توزرد»ی سبز و ضرورت آمادگی مردم
*ناگفته هایی از دو« 13 آبان»: چگونه صدای انقلاب به گوش شاه رسید و اشغال سفارت آمریکا
*چه کسی برای مردم فیلم خواهد ساخت اگر آقای نصیبی روزی مسئول سینمای کشور شود
*قضیه شکل اول و شکل دوم، و استحاله قهقرایی آدمها
*بیانیه بیست و هشتمین سالگرد تاسیس شورا، نکته یی و چند سوال
*فوتبال مردانه و فوتبال دوستان لجن
*به بهانه اظهارات یک خانم نماینده مجلس کویت
*اِنافَتَحنا»ی واقعیت گریزان متکبّر
*واكنش پنجم» و واكنش ملاباجي هاي حوزه علميه قم
*سینما و مردم، سینما و آقای نصیبی
*تحقیر ارتش توسط فرمانده کل سپاه و دیگران و واکنش فرماندهان ارتش
*سوالاتی از آقای منتظری و یک یاد آوری به میرحسین موسوی
*اعتراف ناخواسته آخوند ذوالنور بر منفور بودن رژیم
*بورشدن رهبر و سیلی سنگین مردم به سپاه پاسداران در تظاهرات «روز قدس»
*ایرباس در برابر دارائیهای بلوکه شده ایران پیشنهادی سنجیده و به نفع مردم ایران
*تعطیلی آیندگان اقدام شکرالله پا کنژاد و کنگره یی که برگزار نشد
*اراده و اعتراض مردم رهایی بخش خواهد بود، نه فرصت طلبی فرصت سوز اصلاح طلبان
*موضوعی در حاشیه انتخابات و کار مؤثر و مفید ی که آقای رجوی می تواند بکند
*سی سال پيش، « در اين بن بست…»
*رفسنجانی زیرآب ولایت خامنه ای را زد، اژه ای رفسنجانی را به آمریکاو اسرائیل بست و...
*فرار از مسئولیت آقای منتظری و از مرحله پرت بودن آقای کدیور
*تظاهرات پاسخی به روشها و اقدامات غیرقانونی مقامات قانونی
*سه پیام پایانی و جمعبندی رویداد انتخابات و مفهوم الله اکبر دیروز و امروز
*کار موثر و مفیدی که آقای منتظری می تواند بکند
*هشدار! توطئه ای علیه میرحسین موسوی در حال اجراست
*صحنه ای تکان دهنده از رفتن ندا از بین ما و ماندن ندا در فریادها و یادها
*اعلان جنگ خامنه ای و روز غلبه بر ترس
*ابطال انتخابات مشتی به پوزه ولی فقیه و یاسداران جنایتکار است، من از آن حمایت می کنم
*میرحسین موسوی، کروبی سید محمد خاتمی اصلاح طلبان بر سر دوراهی انتخابی تاریخی:
*مخدوش کردن ارزشها، جفا به امام راحل و تایید اقدام تروریستی علیه عربستان، در مناظره موسوی و احمدی نژاد
*میرحسین موسوی از موج خون تا موج سبر و شال سبز
*برای بهمن قبادی سینماگر مردم دوست
*«انقلاب اسلامی و کار نامه ردی روشنفکری»*
*ماهیت کارگزاران فرهنگی رژیم و انقلاب فرهنگی
*ویژگی جامعه ایران در نگرش و واکنش به سقط جنین
*مساله رادیو تلویزیون- تعادل قوا و واقعیتها(3)
*مسأله رادیو تلویزیون- تند روی شاید کرده باشیم اما بیراهه نرفتیم(2)
*خشم رفسنجاني و مرگ احمد خميني*
*مسأله رادیو و تلویزیون، انتقاد به جا و فراموشکاری اختیاری عبدالله نوری(1)
*عطاءالله مهاجرانی ، کشف کرامات خمینی و ستایش از تروریسم و چند یادآوری
*خنده برلسکونی و خشم آرژانتینها
*زیبایی شناسی یک ستایشگر خمینی و اهانت به ایرانیان
*سی سال پیش جوٌ سیاسی چنین بود و خمینی این بود
*سندی از مهندسی اسلامی بنای عظیم ۳۰ سال جنایت که جمهوری اسلامی نام دارد
*تبلیغات بی خدایان در اروپا، آمریکا و کانادا
*جنایت محکوم کردنی و جنایت با اجر دنیوی و اخروی
*یک تیر و دو نشان ارتجاعی خامنه ای و نکاتی برای یاد آوری
*تاثیر عامل فرهنگی بر موقعیت زنان
*خواب‌های پنبه‌دانه‌ای یا زمینه سازی برای جنایت علیه بشریت
*خوابگردی در فراموشخانه زمان
*آخوند وحید خراسانی سنی ستیز، نعل وارونه میزند
*رهنمودهای مهمل رهبر اسلام پناه، زوزه‌های وزیر ارشاد اسلامی
*وزیر ارشاد تهدید کرد هنرمندان خطا کار زیر پا گذاشته خواهند شد
*شورش یک زن جوان هنرمند علیه تبعیض و حجاب ، سیلی دیگری به رژیم ملاها
*حجاب و مراسم گشایش بازیهای المیپک
* این همه فاجعه را خمینی پی ریخت
*میراث خمینی و نگاه حوزوی- حیوانی به زن، منبع و منشأ تبعیض علیه زنان ایران
*صداقت و شهامت آقای دكتر ملكی
*توضيحي در مورد اعتصاب معلمان در سال ۱۳۴۰
*دنیای مراجع تقلید و دنیای شهروندان در هفته معلم
*تغییر حكم آیت الله، از سركوب كردن، به تظلّم
*منطق مردان خدا: سركوب كردن و نفس بريدن