رویداد بازداشت تفگنداران، دو قایق نیروی دریایی آمریکا وخالی بندی، پنهانکاری و خودبزرگ بینی های ابلهانه فرماندهان سپاه
ایرج شكری

 

در پی حادثه کوچک «راه گم کردن» دوقایق نیروی دریایی آمریکا با 10 تفنگدار و ورود به آبهای ایران در نزدیکی جزیره فارسی روز سه شنبه 12 ژانویه که پاسداران عربده جوی نظام ولایت فقیه تلاش کردند از آن یک ماجرا بسازند و هارت و پورت های قدرت قدرتی و «رستم صولتی» بکنند، در گردش امور به روال «خرتوخری» معمول در نظام،  فرصت برای خودنمایی و جست و خیز خیلی ها پیدا شد، از جمله فرمانده نیروی دریایی سپاه، «گروهبان گارسیای» نظام- سرلشگر بسیجی فیروز آبادی-، یحیی رحیم صفوی فرمانده سابق سپاه پاسداران، پاسدار شریف مسئول روابط عمومی سپاه، به میان گود پریده و به کباده کشی و رجزخوانی پرداختند.

در حالی که اگر اوضاع  مثل سایر کشورهای دنیا که در آن هرچیزی سرجای خودش هست، عمل می شد، این همه جست و خیز مسخره معنی نداشت و اتفاق نمی افتاد. حادثه به وزارت مربوط به نیروهای مسلح یعنی وزارت دفاع منتقل می شد و از این طریق به دولت و وزارت خارجه و در بالا تصمیم گرفته می شد که مساله چگونه و با چه لحن و چه درجه اهمیتی برای افکار عمومی اطلاع رسانی شود. اما در این مساله، فرمانده نیروی دریایی سپاه (ونه مسئول روابط عمومی سپاه) در برنامه خبر بامدادی شبکه اول تلویزیون رژیم ظاهر شده و در مورد مساله داد سخن داد و خودنمایی فرمود! به هرحال به عهده و در صلاحیت یک فرمانده نظامی نیست که تعیین کند در چنین رویدادی مثلا طرف مقابل باید عذر خواهی بکند یا نکند و یا مثلا لحن وزیر خارجه چگونه باید باشد. اما اینها «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» هستند. هر غلطی در هر زمینه یی که دلشان بخواهد می کنند. از بی اعتنایی به مقرارت شهرداری برای ساختمان گرفته تا محدودیتهای مربوط به محیط زیست و تا زیر پاگذاشتن مقرارت گمرگی و تا خودسری در دستگیری شهروندان و زندانی کردن و شکنجه آنان و خلاصه هرگونه هرزگی و دریدگی و حرامزادگی که بخواهند می کنند و هیج مرجع و مقامی در رژیم هم جرأت گفتن بالای چشمتان ابروست به اینها را ندارد.

فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در همه امور اظهار نظر می کنند و برای دولت به ویژه در سیاست خارجی تکلیف تعیین می کنند، به یقین می شود گفت در که هیچ کشوری هرچقدر هم که عقب مانده و دستگاه دولتی نا کارآمد داشته باشد، روابط خارجی این اندازه ملعبه دست اراذل و اوباش و متاثر از اوباشگری نیست. از آن بدتر این که نیروی مسلحی که بخشی از دستگاه سرکوب و خفقان نظام مستقر است، هدایتگر و حمایت کننده این اوباشگری ها است. بکارگرفتن اوباش و اوباشگری برای علیه نیروهای سیاسی مبارز و انقلابی برای انحصار قدرت از آغاز پیدا شدن سرو کله خمینی در جریان انقلاب سال 57 حتی قبل از سرنگون شدن رژیم شاه و بکار گرفتن همین عامل در مساله سیاست خارجی برای کنار زدن جناح مساله دار در اختلافات درون نظام، از زمان اشغال سفارت آمریکا، ویژگی رژیم اسلامی ولایت فقیه بوده است. به هرحال، دو قایق نیروی دریایی آمریکا به دلیل اشکال در سیستم ناوبری جهت را گم کرده و وارد آبهای ایران در نزدیکی جزیره فارسی می شوند، قایق های گشتی سپاه هم این خطای آنها را به آنها یاد آوری کرده و آنها را بازداشت و برای پاسخ به سوالات و روشن شد مساله به پایگاه سپاه در خشکی و در خاک ایران(جزیره فارسی) می برند. آنها هم مقاومتی نمی کنند.

مساله آنطور که فرمانده نیروی دریایی سپاه گفته در همان آغاز به وزارت خارجه رژیم اطلاع داده می شود. پاسدار فدوی در گفت و گو با خبر بامدادی شبکه یک تلویزیون رژیم که در خبرگزاری های مختلف منعکس شد، گفت:« از همان ابتدای کار نیروی دریایی سپاه با مقامات وزارت خارجه و شخص آقای ظریف در تماس بود و مشخص بود که وزیر خارجه آمریکا با آقای ظریف تماس گرفته و درخواست آزادی تفنگداران را داشته و آقای ظریف موضع بسیار قوی و محکمی را اتخاذ کرد و به همتای آمریکایی اش ضرورت عذرخواهی رسمی دولت آمریکا را متذکر شد»، اما چنین ادعایی از سوی وزارت خارجه رژیم نشده ، همچنان که در مورد اظهارات جو بایدن معاون رئیس جمهوری آمریکا که تاکید کرد نه ایران از آمریکا خواستار عذر خواهی شده بود و نه امریکا عذر خواهی کرده، باز هم صدایی از وزارت خارجه شنیده نشد و بعد از حل مساله و آزادی تفنگداران و قایقهاشان که جان کری وزیر خارجه آمریکا در بیانیه یی « از حل و فصل این موضوع از طریق مسالمت آمیز و کارآمد»قدردانی کرد و در پی آن سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بعضی اخبار مربوط به مساله عذر خواهی جان کری از رژیم  را که کلا روی اظهارات پاسدار فدوی ساخته شده بود، «مطلقا نادرست» دانست و یادآور شد که جان کری فقط تشکر کرده است، باز هم از سوی وزارت خارجه رژیم صدایی شنیده نشد که بگوید جان کری از رژیم عذر خواهی کرده است. تنها واکنشی که از سوی ظریف وزیر خارجه رژیم در مورد این مساله دیده شده، در «توییتر» او به انگلیسی بود که در آن گفته است:« خوشحالم که می بینم گفت و گو و احترام، و نه تهدید و شتابزدگی، سریعا موضوع ملوانان را حل کرد. بیاید از این نمونه اخیر بیاموزیم».

این هم به روشنی پیامی دوستانه و مسلمت جویانه به آمریکائی هاست و نه فیگور عضله گرفتن برای آنها. http://www.welayatnet.com/fa/news/83741

حال سوال این است که آیا فرمانده نیروی دریایی دروغ گفته و «خالی بندی» کرده و اصلا مساله گفتگوی کری با ظریف را آنگونه که دلش می خواسته ساخته و پرداخته است و شاید این هدف را هم دنبال می کرده که ظریف را در مقابل «عمل انجام شده » قرار بدهد تا از آمریکایی ها طلب عذر خواهی بکند، یا این که فدوی درست می گوید و این ظریف است که به دروغ به او گفته است موضع محکمی در برابر جان کری داشته و گفته که آمریکا باید عذر خواهی کند. به نظر می رسد که حالت اول ممکن است اتفاق افتاده باشد و نه دوم و هیچ دلیلی ندارد که ظریف در مورد گفتگوی خود با جان کری، کلا گزارشی به فدوی داده باشد چون خود فدوی در صحبتی که در تلویزیون می کند می گوید که «مشخص بود که وزیر خارجه آمریکا با آقای ظریف تماس گرفته و...» این حرف یعنی این که خود ظریف به او نگفته است که جان کری با او تماس گرفته، بلکه فرمانده نیروی دریایی سپاه وقتی رویداد را به وزارت خارجه اطلاع می داده متوجه شده است که آنها مطلع هستند، بعد داستان گفتگوی ظریف با جان کری را هم خودش سرهم کرده است.

حتی می توان گفت این احتمال هست  که ظریف به خاطر عصبانیت از این رویداد که احتمالا در آن موش دوانی سپاه پاسداران و اقدامی برای رو هوا فرستادن و کارشکنی در اجرای «برجام » و برداشتن تحریم ها را می دیده است، حاظر نشده سپاه با  خودش تماس بگیرد، بلکه به مسئولانی از وزارت خارجه مثل عراقچی گفته جواب تلفن و تماس سپاه را بدهند و آنها هم لابد گفته اند که از حادثه از طریق تماس آقای جان کری با ظریف اطلاع دارند و موضوع به اطلاع «مقام معظم رهبری» رسیده شما هم حواستان جمع باشد کاری نکنید که مثل سنگ اندختن دیوانه یی در چاهی باشد که صد تا عاقل هم نتواند آن را بیرون بیاورد! تفنگداران صیح و سالم و هرچه سریعتر باید آزاد شوند. در اخبار بعد از آزادی تفگنداران آمده بود که خامنه ای تاکید کرده بود با تفنگداران بازداشت شده به ویژه زن تفنگداری که بین آنها بود، «رأفت اسلامی و رفتار مناسب داشته باشند».

  https://www.tabnak.ir/fa/news/560813

علاوه بر اینها مسلما وزارت خارجه در مورد چنین مساله ای نمی توانسته دنبال پیچده کردن مساله باشد و در حالی که سپاه پاسداران اعلام می کند که قایقها به علت اشکال در ناوبری و به اشتباه وارد آبهای ایران شده اند( و این اعلام برای پیشگیری از واکنش شدید و ناگهانی آمریکا بوده است)، وزیر خارجه لحن نامناسب در مکالمه با وزیرخارجه آمریکا بکار بگیرد. حرفهای سخنگوی وزارت خارجه رژیم در مورد این رویداد و لحن ملایم و جملات به دقت انتخاب شده او گویای این امر است.

 http://www.asriran.com/fa/news/444058

در این رویداد یک «بحث شیرین» هم وجود دارد و آن پنهانکاری و در لفافه حرف زدن فرمانده نیروی  دریایی سپاه در مورد رفتار «غیر حرفه ای» نیروی دریایی آمریکاست. معلوم نیست که ایشان که استاد دریاداری و «امیر البحر»ی و فرماندهی نیروی دریایی است(!!) چرا روشن و بدون ابهام این نپختگی آمریکایی ها را برای امت همیشه در حال جست و خیز در صحنه حزب الله روشن نمی کند تا ضمن آن، پختگی پاسداران انقلاب اسلامی را هم به رخ همه بکشد؟ فدوی گفته است« نیروی دریایی و ناو هواپیمابر آمریکایی حدود 40 دقیقه رفتار غیر حرفه‌ای و تحرکات هوایی و شناوری در منطقه داشت که برخلاف گفته‌های آمریکایی ها مبنی بر تامین آرامش در منطقه بود که با اقدام به موقع نیروهای سپاه آرامش به منطقه برگشت و تحت کنترل صد در صد ما قرار گرفت» وی همچنین گفته است:« طی اطلاعیه ای که از سیستم بین المللی پخش کردیم، از حرکات بعدی غیر مسئولانه آنها جلوگیری کردیم و به آنها ثابت شد که در اینجا حرف اول و آخر را نیروی دریایی سپاه می زند»! در اعلامیه روابط عمومی سپاه در مورد آزادی تفنگداران دریایی آمریکا هم آمده است که :« ناو گروه هواپیمابرآریکایی اقدام به تحرکات انفعالی و احساسی هوایی و دریایی نمود که با هوشمندی و مدیریت مقتدرانه نیروی دریایی سپاه کنترل و آرامش در منطقه تأمین شد».

ماشاءالله! هزاران آفرین صد بارک الله. خُب چرا به مردم توضیح نمی دهید که آن هوش درخشان و آن مدیریت مقتدرانه چه بود که «باد» آمریکائیها را خالی و آنها را پنچر کرد و آبی هم روی «تحرکات احساسی» آنها ریخت؟ چرا نمی گویید پیامی که فرستادید چه بود؟ از این گفته ها می شود با حدس و گمان فهمید که آمریکائی ها دست به مانورها و کارهای تهدید آمیزی «با تحرکات هوایی و دریایی» زده اند. اما مساله را پاسدار محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت، در گفتگو با «بسیج پرس»- خبرگزاری سپاه پاسداران تهران بزرگ- کمی روشن تر بیان کرده است. او گفته است« اتفاق امروز خلیج فارس یک حادثه خطرناکی بود و ماجرای بسیار حساسی رخ داد اما با مدیریت ماهرانه پاسداران ما این قضیه به سرانجام رسید.» او در ادامه افزده است «متاسفانه هواپیمای پیشتیبانی کننده این ناوها کارهای زشت و غیر استانداردی انجام داد و با انجام حرکت شیرجه به دنبال ایجاد رعب در بین بچه‌های پاسدار بودند اما غافل از اینکه برادران ما بیدی نیستند که با این بادها بلرزند و با اخطارهای جدی که به خلبان این هواپیما داده شد بلافاصله از اقدام تحریک‌ آمیزشان منصرف شدند»

http://basijpress.ir/fa/news-details/68056

. این پاسدار کارنامه سیاه که مسئولیت سنگینی، هم در کشتار هوداران گروههای سیاسی در دهه 60 دارد و هم در به کشتن دادن هزاران جوان و نوجوان پاسدار و بسیجی در طراحی حمله های ابلهانه و فاجعه بار در زمان جنگ*، در قمپز در کردن و ادعاهای بی ربط محدویتی برای خودش نمی شناسد! همین مردک چندی پیش در برنامه یی تلویزیوین مدعی شد که « مستشاران ایران در سوریه از تمامی مسیرهای کامیون‌های حامل نفت داعش به ترکیه عکسبرداری و فیلمبرداری کرده‌اند، و این اسناد قابل ‌ارائه و انتشار است»  اما فردای آن علی اکبرولایتی مشاور امور بین‌الملل خامنه ای به صحنه آمد و در مصاحبه ای تلویزیونی گفت که ما هیچ اطلاعاتی از معامله نفت داعش، جز آن که روسها منتشر کرده اند، نداریم.  http://iradj-shokri.blogspot.com/2015/12/blog-post_42.html

 

حالا هم مدعی است که «به هواپیماهای آمریکایی اخطار جدی داده شد و آنها هم بلافاصله از اقدامات تحریک آمیزشان منصرف شدند» یعنی ماستها را کیسه کردند! آیا واقعا این طور بوده است؟ آیا اگر خون از دماغ یکی از آن تفگنداران ریخته شده بود مساله به همین شکل پایان می یافت؟ جزیره فارسی که این حادثه در آبهای آن اتفاق افتاده و سپاه در آن پایگاه دارد، جزیره کوچکی است  در 100 کیلومتری جزیره خارک با طول حدود  ۱۴کیلومتر متر و عرض آن 7 کیلومتر است(به نظر می رسد در ویکی پدیا فارسی به اشتباه به تریتب 1400 متر و 700 متر آمده است) که منابع نفت و گاز اطراف آن در حال بهره برداردی است. اما آن پیامی که نیروی دریایی سپاه از طریق کانال بین المللی به نیروهای آمریکایی و ناوهواپیمابر اتمی ترومن (بیش از 5600 نفر نیروی رزمی که 2400 نفر آن تفنگدار دریایی و بقیه نفرات با تخصص های مختلف مربوط به نیروی هوایی و استفاده از بیش از 70 هواپیمایی که حمل می کند دارد) فرستاده به احتمال قریب به یقین جز این نمی توانسته باشد که به نیروی دریایی آمریکا اطلاع داده اند که خطری تفنگداران بازداشتی را تهدید نمی کند و آنها برای انجام یک فرمالیته و روتین «routine»بازرسی در مورد ورود غیر مجاز به آبهای ایران بازداشت شده اند و با توجه به اشکال ناوبری که داشته اند مساله به زودی پایان خواهد یافت. در همین مصاحبه محسن رضایی که به آن اشاره شد، نکته دیگری هست که نشان دهنده نگرانی دست اندرکاران سیاسی رژیم از اتفاق پیش آمده و بی صبری آنان برای پایان دادن هرچه سریعتر به آن است او می گوید:«... در موضوع آزاد سازی تفنگداران آمریکایی خیلی باید با خونسردی رفتار می‌شد. البته نمی‌گویم آنها نباید زود آزاد می‌شدند، اما دستپاچگی در بین دولتمردان و یا حتی نمایندگان مجلس خوب نیست و باید در یک مسیر منطقی جلو رفت».

می بینم که در دولتمردان برای پایان دادن به مساله و آزادی تفنگداران «دستپاچگی» وجود داشته است و که حتما از طریق خامنه ای برای چیدن نوک سپاه در این مساله فشار آورده اند و این تاییدی است بر این گمانه زنی و ارزیابی که آنچه فرمانده نیروی دریایی سپاه در مورد چگونگی گفتگوی ظریف با جان کری گفته «خالی بندی» و ادعایی پوچ و دروغ است، همچنان که سکوت وزارت خارجه در مورد اظهارات معاون رئیس جمهوری آمریکا که گفته بود نه ایران درخواست معذرت خواهی کرده و نه آمریکا معذرت خواهی کرده است، گواه دیگری برخالی بندی پاسدار فدوی است. اما سکوی قهرمانی خالی بندی و مزخرف گویی به پاسدار سلامی جانشین فرمانده سپاه تعلق دارد. این پاسدار نادان پرحرف و چرند گو، در سخنرانی در حسینه یی در خوانسار، چند ادعای نامربوط کرده است که تنها خودش و حزب اللهی هایی که می خواهند کاخ سفید را تبدیل به حسینه بکنند می توانند باور کنند. او ازجمله مدعی شده است:

1- که، تفگنداران آمریکایی بعد از دستگیری گریه می کردند؛ 2-بعداز دستگیری تفگنداران و پوشش منطقه توسط سپاه و تهدید کردن ناو هواپیمابر که « اگر حرکت کوچکی از شما سربزند پاسخ کوبنده‌ای از ایران دریافت خواهید کرد»،« صدای عجز و التماس مقامات سیاسی‌شان شنیده شدکه طی تماس‌هایی تقاضای آزادی این تفنگداران را می‌کردند » یعنی باید باور کرد که مقامات سیاسی هم آمریکا همانجا در ناو هواپیمابر بودند. از این خنده دار تر که نشان دهنده نادانی و بی اطلاعی و در عین حال وقاحت کم نظیر این پاسدارِ در شمایل «کله گنده»است، این  است که مدعی شده است که « بعد از جنگ جهانی دوم هیچ کشوری در جهان نتوانسته بود یک نظامی آمریکایی را دستگیر کند اما وقتی این نظامیان وارد آب‌های ما شدند شناورهای کوچک ایرانی با تعداد نیروی کمتر مانند عقاب آن‌ها را محاصره و دستگیر کردند» این سردار سپاه اسلام، مثل آن زنک که با چهره پوشیده که همراه شوهر آخوندش در برنامه ای تلویزیونی می گفت «نگاه مردان اشعه ی دارد که در برخورد با پوست باعث پیری زود رس پوست  می شود و با پیشرفت علم  این مساله از نظر پرشکی هم ثابت شده»*، بی خیال نامربوط می گوید. نظامیان آمریکائی بعد از جنگ جهانی دوم، هم در جنگ کره و هم بعد از آن در جنگ ویتنام اسیر دادند و به اسارت در آمدند. این خود بزرگ بینی هاست که باعث نادانی غیرقابل چاره این بیچاره هاست.

https://www.youtube.com/watch?v=rnVthGpMjcc *(در مورد اشعه نگاه مردان)

در این رویداد سپاه پاسداران به ویژه نیروی دریایی سپاه منش عقده یی و زشترفتاری اسلامی و بلاهت عمومی که در سپاه پاسداران گسترده است و در هویت و شخصیت اینان است، را ، برای آمریکائی ها و همه کسانی که این مساله را دنبال می کردند به نمایش گذاشت. رفتار زشت اینان در انتشار عکس و فیلمهایی بود که تفنگداران آمریکایی را که برای جنگ با نیروی دریایی سپاه یا جاسوسی نیامده بودند، و در برابر اخطار سپاه هم مقاومت نکردند تا مساله آفرینی نکنند و انتظار رفتاری منطبق با مقرارت شناخته شده یی که در این زمینه وجود دارد بودند، در حالی که مثل اسیران جنگی تسلیم شده وادار شده بودند دستشان را روی سرشان بگذارند نشان می داد. این رفتار شاید موقع  بازرسی در مواردی از قبیل همین نوع اتفاق و ورود غیر مجاز به آبهای ایران یا عبور غیر مجاز از مرز عادی باشد، اما مساله سر انتشار فیلم و عکسهایی از آن وضع است و با همانها نمایش قدرتمند بودن دادن است. کاری  که  معنای جز عقده مندانه رفتار کردن و با تحقیر دیگران خود را بزرگ و قدرتمند حس کردن ندارد، همان کاری  که از زمان روی کار آمدن خمینی پلید این مقلدان و پیروان پاسدار و آخوند بی پدر مادر او، با مردم ایران، به ویژه با روشنفکران ایران می کنند که نتیجه آن علاوه بر کشتاری که در دهه  60 کردند، بعد از آن هم در مورد روشنفکران تا ربودن و سر به نیست کردن آنان پیش رفت و هنوز هم زندانها انباشته از منتقدان رژیم ولایی گند گرفته است. آنچه که به زشتی رفتاری که به آن اشاره شد می افزاید این است که گویا یکی از آن تفگنداران آمریکایی که افسر جوانی بوده است، موقع آزاد شدن از بازداشت، به خاطر ورود اشتباهی به آبهای ایران عذر خواهی کرده است. خُب این پاسداران خودبزرگ بین عقده یی باید از خود بپرسند که آیا آن عذر خواهی از ترس بود؟ یا برای نشان دادن این که با دشمنی و نیت بد وارد آبهای ایران نشده بودند و این که از آنچه گذشته کینه یی به دل نگرفته اند؟ اوج بلاهت  فرماندهی نیروی دریایی سپاه و کلا فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این رویداد، نشان دادن سلاح ها و فشنگهای موجود در این قایقهای نیروی دریایی آمریکا به عنوان «کشفیات» سپاه بود. مگر وجود سلاح و فشنگ و وسائل مخابراتی در قایق نظامی خیلی غیر عادی است؟ اگر مثلا کارتن های سیگار یا کالاهای لوکس که نشان دهند مبادرت این نظامیان به قاچاق کالا بود، در این قایقها پیدا می شد آن را می شد غیر عادی دانست و برای افشاگری از آنها عکس و فیلم گرفتن و نشان دادن ابلهانه به نظر نمی رسید.

رفتار پاسداران اسلام در این ماجرا اگرچه به اندازه جنایت جنگی جرج بوش و تونی بلر در بمباران پایگاه های مجاهدین در عراق در آوریل 2003 و به اندازه دو رفتارِ یکی خلاف قوانین بین المللی ویکی قلدرمنشانه همین دولت آقای اوباما زشت نبود (مورد قانون شکنانه آن وادار به فرود کردن هواپیمای  Evo Morales إووُ مورالس رئیس جمهوری بولیوی در اطریش در ژوئیه 2013 در باز گشت به کشورش از مسکو با همدستی کشورهای اروپایی از جمله فرانسه و ایتالیا(با ندادن اجازه عبور از فضای این کشورها)  به این گمان که ادوارد اسنودن –کارمند و تحلیگر آژانس امنیت ملی  N.S.A آمریکا- که بعلت افشاگری هایش از سوی دولت آمریکا تحت تعقیب است و روسیه به او پناهندگی داده است، ممکن است با هواپیمای او و همراه او از روسیه خارج شده باشد، کاری خلاف و بسیار زشت بود که علاوه بر بولیوی مورد اعتراض کشورهای دیگر هم قرار گرفت. قلدر منشی بسیار زشت هم مربوط به قطع کمک 400 میلیون دلاری سالانه به تشکیلات خودگردان فلسطین به دلیل در خواست عضویت آن تشکیلات از دیوان کیفری بین المللی لاهه بود چرا که عضویت فلسطین در این مرجع قضایی بین المللی این تهدید را برای اسرائیل داشت که فلسطین خواهان رسیدگی به جنایات اسرائیل در کشتار زنان و کودکان و ساکنان غزه شود)، اما به هر حال رفتار سپاه پاسداران در این رویداد بسیار ناپسند و در عین حال بسیار احمقانه بود. در این رویداد وجود یک زن تفنگدار در آن ماموریت در دل آبهای خلیج فارس، یک شاخصی بود برای سنجش وضع و موقعیت زنان در امریکا و در نظام سرگوبگر زن ستیز اسلامی که پنهان کردن برای پاسداران اسلام عملی نبود و مشابه این اتفاق البته قبلا در زمان احمدی نژاد در بازداشت نفرات نیروی دریایی انگلستان هم افتاده بود.

مسخره ترین گزارش در مورد این رویداد هم به خبرگزاری صدا و سیمای رژیم تعلق دارد که در آن از تلویزیون الجزیره که آن هم از خبرگزاری رویترز در دبی نقل کرده، موضوع درخواست عذر خواهی آمریکا از سوی ظریف را باز نشر کرد. این خبر به نحو روشنی بر اساس اظهارات فدوی تولید شده بود و احتمالا خبرگزاری صدا و سیما آن را ادیت کرده است. ظريف: آمريکا عذرخواهي کند

مسخرگی این کار هم در این است که خبرگزاری رادیو تلویزیون رژیم آنچه منسوب به گفتگوی تلفنی وزیر خارجه کشور با وزیر خارجه آمریکاست را از تلویزیون الجزیزه نقل می کند و به این ترتیب عقب ماندگی و در حاشیه بودن خود در امر خبرگرفتن و اطلاع رسانی را به نمایش می گذارد. حال آن که کمترین کاری که می توانست بکند، تماس گرفتن با وزارت خارجه و تلاش برای فهمیدن درستی و نادرستی مساله بود. حتی اگر تماسی گرفته می شد ولی وزارت خارجه به آن جواب نمی داد، خود این خبری بود در مورد مساله.

در پایان می شود گفت که این رویداد به رغم هر بهره برداری که فرماندهان سپاه از آن برای نمایش قدرت بکنند، به نفع دستگاه دولت که - آنها از هر فرصتی برای زدن به دهن رئیس آن که حسن روحانی باشد و بی اعتبار کردن او نزد طرفهای خارجی به ویژه آمریکا استفاده می کنند-، تمام شد و در ضمن همگان مطلع شدند که بین رئیس دستگاه دیپلماسی دولت «اعتدال» و رئیس دستگاه دیپلمایسی آمریکا، آقای جان کری، تماس و ارتباط مستقیم وجود دارد و اگر چه نیروهای «ارزشی» و «دلواپسان» ممکن است برای این «انحراف» و ارتباط وزیرخارجه با شیطان بزرگ، خون گریه کنند، ولی خُب اوضاع در عمل چنین است و البته این ارتباط نمی تواند در همین حد متوقف بماند چون ضروری است و دیر یا زود به هرحال سپاه و بسیج و دلواپسان و سایر اراذل و اوباش متشکلی که در محل «لانه جاسوسی آمریکا» لانه کرده اند، از آن بیرون ریخته خواهند شد و این محل می تواند در گامی به جلو در روابط خارجی از طرف دولت، برای گشایش دفتر حافظ منافع آمریکا در اختیار سفارت سوییس که حافظ منافع آمریکا در ایران معرفی شده، قرار بگیرد. اقدام بعدی هم می تواند برقراری دوباره رابطه دیپلماتیک باشد.

مساله این است که هزینه سنگین این سی و چند سال اوباشگری در سیاست خارجی رژیم را هم مثل عملکرد سرکوبگرانه و غارت ثروت ملی و فساد گسترده یی که در رژیم هست، مردم ایران پرداخته اند. این اوباشگری باید متوقف بشود. اظهار نظر در روابط خارجی برای سپاه پاسداران به ویژه صدور اعلامیه هایی با خط نشان کشیدن برای این یا آن دولت خارجی مثل آنچه در واکنش به اعدام آخوند نمر باقر النمر کردند، باید مطلقا ممنوع بشود تا طرفهای خارجی نتوانند از این هرج و مرج موجود برای «گرانفروشی» و نیز رفتار غیر محترمانه یی که در مواردی نسبت به ایرانیان دارند، استفاده کنند. مبارزه مردم ایران با این رژیم سرکوبگر برای به دست آوردن حقوق پایمال شده خود، در اوباشگری های عناصر جناح هار، ازیک سو با هدر رفتن نیرو از سوی دیگر با سوء استفاده جناح مزوّر «معتدل» و «اصلاح طلب» با در باغ سبز نشان دادن و ایجاد توّهم رو به روست که این باعث فرسایش نیروی مردم در مقاطع زمانی مشخص می شود. تردید نیست که مردم ایران تا برچیدن بساط سلطنت فقیه و سپاه پاسداران و نیروهای حافظ این رژیم پلید، و دست یافتن به آزادی و استقرار دموکراسی در میهن از پای نخواهند نشست.

***************

*همین مردک محسن رضایی  در مقام فرمانده سپاه در 10 خرداد 65 مدعی شد که:« رزمندگان ما برای پیروزی احتیاج به هواپیما و تانکهای پیشرفته ندارند، تنها کافی است ما چهار برابر عراقی ها نیروی پیاده با اسلحه سبک وارد میدان کنیم تا بردشمن صهیونیستی غلبه کنیم و امیدواریم بتوانیم با سرعت، 8 میلیون جمعیت به جبهه اعزام بکنیم» حال بماند که این 8 میلیون نفر را چگونه می خواست سازمان بدهد و وسائل و تجهیزات لازم جنگی شان را تامین بکند، اما دو سال بعد، بعد از شکستهای سنگین اردیبهشت و خرداد سال 67، رفت یک لیست تحویل خمینی برای ادامه جنگ داد که خودش در برنامه یی تلویزیون در یکی دو سال پیش، تایید کرد که به 4 میلیارد دلار نیاز داشت که در آن زمان که در آمد نفتی سالانه به 6 میلیارد دلار رسیده بود،البته تامین آن ممکن نبود. اگرچه با پررویی مدعی است که دولت می توانست تامین کند و نکرد.اودر نامه خود به خمینی نوشته بود« تا پنج سال دیگر ما هیچ پیروزی نداریم. ممکن است در صورت داشتن وسائلی که در طول پنج سال به دست می‌آوریم قدرت عملیات انهدامی یا مقابله به مثل را داشته باشیم و بعد از پایان سال ۱۳۷۱ اگر ما دارای ۳۵۰ تیپ پیاده و ۲۵۰۰ تانک و ۳۰۰۰ قبضه توپ و ۳۰۰ هواپیمای جنگی و ۳۰۰ هلیکوپتر باشیم و قدرت ساخت مقدار قابل توجهی از سلاحهای لیزری و اتمی که از ضرورتهای جنگ در آن موقع است را داشته باشیم، می‌توان گفت به امید خدا بتوانیم عملیات آفندی انجام دهیم...» معنی این هم چیزی جز این نبود که با شرایط کنونی ادامه جنگ ممکن نیست و نمی توانیم بجنگیم. خمینی هم معنی آن را دریافت و جام زهر آتش بس را سرکشید و یکسال طول نکشید که عمر ننگینش به پایان رسید. 

شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۶ ژانویه ۲۰۱۶

http://iradj-shokri.blogspot.fr/

 

منبع:پژواک ایران

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   نسخه‌ی چاپی  

ایرج شكری

فهرست مطالب ایرج شكری در سایت پژواک ایران 

*سرازیر شدن خشم سپاه و رهبر به سوی روحانی، آینده نا روشن او و سایه جنگ
*حقه بازی آخوند موسوی خوئینیها و وصل کردن خامنه ای به «عالم غیب»‏
*انتخاباتی با بازندگان بزرگ و تصاویر ماندگار یک دیدار و سالهای سربی برای روحانی
*دیدار پُر برکت امیر تتلو با رئیسی
*طلبکاری در دو پیام پاسدار باقری «رئیس ستاد کل نیروهای مسلح»، و تودهنی به آن در رویدادها
*استفاده از سینما توسط فرومایگان برای توجیه جنایات رژیم در دهه ۶۰
*‏«گلاب زدن» گردانندگان رژیم به یاد و نام خمینی
*تعیین تکلیف برای همه مسئولان نظام از سوی پاسدار جعفری فرمانده کل سپاه، رزمایش کودتا
*وقتی مردی به زنش، بگوید «دوستت دارم» چه اشکالی دارد؟
*اسکار فرهادی، جلوه یی از مفهوم «ایرانیان» برای جهانیان و تلاش مذبوحانه محافل و ‏مقامات رژیم برای مصادره «اسلامی» آن
*اولین مصاجبه خمینی با خیرنگاران ایرانی در پاریس آیینه تکبّر و استبداد و افکار ارتجاعی او
* پاسخ فرمانده نیروی دریایی در مورد جابجایی ناگهانی جانشین خود و ابهامی که باقی می ماند
*هاشمی رفسنجانی، له شده زیر توهین و تحقیر، اندوهگین و اشگ ریز، دق مرگ شد
*مقاله یی که سبب رهبر شدن خمینی شد
*خواندن ترانه «جان جهان» شجریان توسط دانش آموزان دبستان دخترانه یی در مشهد
*شهروندان قبرخواب، انتقاد کارگردان سینما، اشک تمساح روضه خوان زرنگ
*رژیم در حال غرق شدن در گند خودش، پاسدار صفوی غرق در هپروت تشکیل دولت جهانی اسلام ‏به مرکزیت رژیم
*شاه مرغوب،بهترین دیکتاتور و عطر و گلابش و مفهوم تجمع پاسارگاد ‏
*زوزه های آیت الله علم الهدی علیه زنان ۳۰ سال بعد از عربده رفسنجانی
*پرت و پلاها و روده درازیهای قاسم سلیمانی و دیگران در سالگرد جنگ و گذشتن از کنار مصائب مردم
*مساله حجاب در قرآن و علت پیدایش آن و حجاب اجباری مجاهدین برای آتنا فرقدانی
*بابت «اطلاع رسانی»، از وزارت دفاع روسیه «کمال تشکر را داریم»‏
*28 مرداد و بعد از آن و آینده ای که در راه است
*واکنش ارتش به اهانت حسن عباسی، اهانت اوباش انصارحزب الله به هنرمندان، «فضل» جوادی عاملی و حکایتی از عبید زاکانی
*عباس کیارستمی سینماگری که با رژیم «غیرخودی» و با مردم «خودی» بود و جهانی شد
*دست باز نیروی انتظامی رژیم در رفتار خشونت آمیز و شلیک و کشتن
*شگفتی آفرینی پاسدار سلیمانی با صدور بیانیه تهدید آمیز علیه بحرین، جلوه دیگری از خر تو خربودن اوضاع رژیم
*بلاهت آریامهری خامنه ای در تشدید سرکوب و اختناق برای حفظ رژیم
*برکناری پدر ترانه علیدوستی از سرمربیگری فوتبال نوجوانان
*حاشیه های ایرانی شصت و نهمین فستیوال کن
*بازهم اعترافی در مورد گریز مردم از دین و مسجد دولتی
* سالگرد فاجعه ۱۹ فروردین ۹۰ و شیپورچی های رهبری مجاهدین
*سپاه پاسداران آفریننده مصیبت وعامل جنایت علیه مردم است و نه سپر بلای آنها
*تعظیم «اسلام» در برابر شکوه ایران و ضربه و تلخی های انتخابات برای ولایتمداران
*شرکت در انتخابات، تایید رژیم ولایت فقیه و دادن اعتبار به آن برای سرکوبگری است
*آثار اداره «خرتوخری» امور در نیروی زمینی ارتش و افشا شدن یک دروغ دیگر پاسدار فدوی
*صراحت و جرأت یا ترس و خیانت رئیس جمهور حقوقدان
*نفرت مردم نسبت به نظام ولایت فقیه، در رنجهای علیرضا افتخاری
*یک آفرین به پاسدار فدوی برای «بزرگواری انسان دوستانه» نسبت به آمریکا و یک «صدا تو ببر » بیشرم، بخاطر ادعای رئوف بودن
*رویداد بازداشت تفگنداران، دو قایق نیروی دریایی آمریکا وخالی بندی، پنهانکاری و خودبزرگ بینی های ابلهانه فرماندهان سپاه
*سخنان خمینی در مورد واجب بودن تهمت زدن به علما و فقهایی که «لطمه می زنند به اسلام» و دادن حکم برداشتن عمامه آنان به جوانان
*استریپ تیز فرمانده قرارگاه پدافند هویی خاتم الانبیاء
* تنش شدید در روابط رژیم با عربستان سعودی در پی اعدام شیخ باقرالنمر
*پرت و پلاها های پر حرارت عقیدتی فرمانده متحجر سپاه
* اظهارات بی اجازه محسن رضایی و دریافت تو دهنی از ولایتی
*کاری درست در برابر رژیم ضد ایرانی و آخوندیسم و ماتم پرستی، اما با شعاری نا مناسب
*پیشنهاد فیکسیونی به رئیس جمهور آمریکا، برای آرام کردن تند روها
*چرندیاتی از «فرهنگ عاشورایی» و تراکم حیرت انگیز نادانی در راویان
*پاسدار جعفری و ادعاهای بی ربط اش و تلاش برای محو آثار خالی بندی و غلط زیادی
*عجله رژیم در اعلام مرگ سفیر سابق، انتقاد برادر سفیرسابق، حساسیتها به مساله ربوده شدن او
*حادثه ناگوار حج، فرصت طلبی رژیم برای معجزه سازی توسط «شهید» و نکته ها
*حرفهای خامنه ای در جمع فرماندهان سپاه، «نقشه راه» برای همه
*سوالی که مسلمانان باید از خود بکنند: آیا چنین خدایی را می شود دوست داشت؟
*بازی تازه خامنه ای و خوابی که سپاه پاسداران برای فردای مردم دیده: ایست بازرسی
*شخصیت حقوقی پایدار دولتها و پیگیری حقوقی جنایت 10 شهریور 92
*تایید برجام توسط خامنه ای، برد و پیروزی برای دولتیان، عزا برای نعّاران حفظ خط قرمز رهبر
*عبور از گذرگاه خونین اجتناب ناپذیر است، چون فرماندهان جنایتکار سپاه قدرت مطلق می خواهند
*کباده کشی ظریف، نسیه خوری روحانی، ماتم شریعتمداری، روزگار تلخ و سیاه ولی فقیه سیدعلی
*جنازه های با طراوت و نشاط و بادوام
*همدستی رئیس مجلس با دولت برای کنار گذاشتن مجلس از بحث بر سر توافق تسلیم در مساله اتمی
*ستایشگر سپاه قدس، حالا با ستایش از خامنه ای ، تلاش می کند آبروی رفته را به او باز گرداند.
*وضع مبهم پاسدارای که دستور برداشتن مجسمه آریوبرزن را داده بود
*ریخت و پاشهای اسلام گسترانه رژیم و تودهنی مردم به رژیم با شکستن هنجارهای تحمیلی
*چگونگی برقراری دوباره تحریم ها، به شرحی که سوزان رایس داده است.
*قلّاده بر گردن رژیم درنده خو، بر مردم ایران مبارک باد
*کاسبی و بهره برداری خامنه ای از جنازه گردانی
*مکتب فاجعه آفرین خود محوربینی لبریز از بلاهت فرماندهان سپاه و دست اندر کاران رژیم و ضربه ای که در راه است
*تصادفی طاغوتی، در رژیم لاهوتی
*ایسنا آیت الله صافی را بالا برد، اما خامنه ای در سفر به قم به او اعتنا نکرد
*آیا آمریکا همان بازی را با رژیم می خواهد بکند که با مجاهدین کرد؟
*پوزه بند رهبر برای منتقدان و پذیرش افسار خوردن نظام
* آنجا که اسلام و مسلمانی سعدی، انسانیت او را می بلعد
*درنده خویی مذهبی در افغانستان و اقدام چشمگیر زنان علیه آن
*اندوه ناشی از فقر و فشار اقتصادی کم نیست، عزاداری در نوروز را هم تحمیل می کنند.
*پاسداران زیاده طلب و بی اعتنایی به رهبر و سلسله مراتب
*مطهری مورد یورش قرار گرفت، اما گند به سر روی نیروی انتظامی منفعل، زده شد
*ضربه خرس طلایی به خرناس کشهای نظام ولایی و حرفهایی از جعفر پناهی
*از سکه افتادن سرداران اسلام و ارزش شهادت در رژیم خر تو خری
*روح روح الله خمینی در کشتار پاریس ظاهر شد
*تلاش فرمانده سپاه برای «جاخالی دادن» در برابر کنایه روحانی
*عکس طناز طباطبایی به اشتباه به جای عکس ریحانه حباری در لحظات قبل از اعدام معرفی می شود
*ایراندختی که از یاد نخواهد رفت
*اولین عملیات جنگی گرانترین هواپیمای جت جنگی علیه اسلامگرایان
*بیانیه سالگرد تاسیس شورا و نکاتی مربوط به رجزخوانی های مسعود رجوی و پیامدهای آن
*فاجعه بار بودن آموزش موسیقی در مهد کودکها از نظر مدیر حوزه های علمیه
*ادعای پوچ وزارت اطلاعات در مورد رهایی قهرمان شمشیربازی
*فرصت طلبی رژیم منحوس برای مصادره مراسم تشییع جنازه شاعری بزرگ
*جنایات بدون مکافات، غزه پیش آدم سوزی ژاپن چیزی نیست
*خودنمایی های روز قدسی سرداران سپاه و آیینه خر تو خری رژیم
*سقوط و فساد سیاسی رهبری مجاهدین در آیینه تحریف اخبار سوریه
*یادداشتی در مورد علت حمله وزارت خارجه فرانسه به مجاهدین
*خنجر و خیانت و چند نکته برای یاد آوری در سخنرانی مهرتابان
* مسعود رجوی، حمایت از داعش در عراق، رقت انگیز، و در «آخر» خط
*یک رویداد فرهنگی – هنری برای لرزندان استخوانهای خمینی درگور
*شکست رژیم در جذب فرهنگی مردم و در جایگزین کردن اسلام به جای ایران
*پاسخ های کوبنده کیومرث پور احمد در مورد عربده کشیهایی که علیه لیلا حاتمی راه افتاد
*شرمندگی لیلا حاتمی از عربده مسلمانان شرور ، لیلا عذر خواهی نکرده
*تکذیب ادعایی در چرند بافی شلغمکارانه
*بی تدبیری دولت تدبیر و تدبیر ظریف یک پاسدار
*گزارشی تلویزیونی در مورد «ازدواج موقت» در ایران
*مستندی در مورد چگونگی کشتار کمونیستها در اندونزی
*خودت فکر کن کی و کجا روحت را به شیطان فروختی
*بحران روحی مسعود رجوی و برخورد مناسب با آن
*پیت سیگر ترانه خوان عدالت و آزادی و محبت، درگذشت
*ممنوعیت برگزاری جلسه کانون نویسندگان، ننگ و خفت برای آخوند روحانی
*بعد از نزدیک سی سال دهنکجی و قلدرمنشی دیدن، تودهنی زدن حق است
*چماق و چاقو و اوباش گری حل کننده مشکل منتطق ضعیف مریدان خمینی
*حاصل مکتب رجوی، فضولات انباشته بر ذهن و جاری برزبان مریدان
*نپذیرفتن اشتباه و عزم راسخ مسعود رجوی در به کشتن دادن مجاهدین تا آخرین نفر
*پاسخی به اوباش «ترانه خوان گروه هنری ارتش آزادیبخش و سیمای آزادی» مسعود و مریم رجوی
*تبریک به عمه «رئیس جمهور برگزیده مقاومت» و به عمه «رهبر مقاومت»
*... ترانه ای بر روی حکایتی از دفتر پنجم مثنوی – شهید راه
*اهانت محمد علی شیخی به مرضیه در جلسه یی با حضور مهدی ابریشمچی
*نکته یی برای یاد آوری –2
*سالگرد در گذشت مرضیه، و آنچه باید گفته می شد و نشد
*نکته یی برای یاد آوری
*واقعیت گریزی و خودمحور بینی رهبری، زمینه ساز کشتار مجاهدین در اشرف
*آیا زمان افسار زدن به سپاه پاسداران فرا رسیده است؟
*خدا در کنار جلّادان در اشرف و شادی و شعف از پاسداران از شقاوت
*شباهت ها با روش آمریکایی و اصولگرایان رژیم، در کار رهبری مجاهدین و ضرورت انتقاد از خود
*تغییر رویکرد به مفتریان بعد از بیانیه تفصیلی
*یادداشتی بر انتقاد اسماعیل وفا یغمایی
*تاریخسازی مسخره
*آیا فروغ جاویدان با تاکتیک دیگری می توانست پیروز شود؟
*کالبد شکافی یک فاجعه: بهای سنگینی که مجاهدین برای خواست رهبری می پردازند
*بحث تلخ دیگر، در مورد بیاینه تفصیلی شورا
*نقش رژیم و تعصب مذهبی – ناموسی، در جنایات فجیع علیه زنان
*سپاه خامنه ای را «آیت الله عظمی» کرد و جای «شاهنشاه آریامهر» نشاند
*تایید و بهره برداری بیانیه تفصیلی شورا، از مقاله توطئه گرانه مهدی سامع
*بیانیه تفصیلی «شورای ملی مقاومت» و تحریفات مربوط به اخراج خودسرانه من
*اگر آدم حرفی زد و بعد حاشا کرد چه معنی می دهد
*روحانی حلقه اتصال در بالا و با کلیدی برای گشودن دری در بن بست
*بیانیه تفصیلی شورا، و یاد آوری «علی الحساب» من
*دلیل نامربوط بودن ارتباط حمله موشکی به لیبرتی با استعفای روحانی وقصیم، در سخنان مریم رجوی
*نکاتی برای یاد آوری و توجه در پیام اخیر آقای رجوی و آن بمب ساعتی
*اولین نتیجه گیری ها از پایان یافتن نمایش انتخاباتی و پیام ها
*یک تقلب برای منحرف کردن افکار عمومی از یک اقدام بیشرمانه شورا
*موقعیت جدید کاندیداها و تغییر درصد احتمال پیروزی آنها
*آلت دست رهبری مجاهدین و شریک پرونده سازی های بیشرمانه برای ترورشخصیت توسط آنها نشوید
*نکات مهم در استعفا نامه دو عضو با سابقه شورا
*از کجا به اینجا رسیدیم
*ضرورت همبستگی و اعتراض در برابر قلدرمنشی و نسق گیری رهبری مجاهدین
*با رد صلاحیت رفسنجانی، به احتمال زیاد،چماقدار سابقه دار رئیس جمهور آینده است
*اعتراف ریشهری به مسخره بودن آخوندها در نظرمردم در ایرانِ قبل از انقلاب
*اعتراف قالیباف به چماقداری از زمان «دارو دسته شهید بهشتی»
*انتقادهایی از حضرت «سر»:ارزیابیهایی غلط،خشم و توّهم و حرفهای بی پشتوانه
*مجاهدین در تله، اشک تمساح ریختن آمریکائیها و جان کری
*تکبرّ بلاهت آور و بلاهت ویرانگر
*اضطرار احمد توکلی و قدرت اجتماعی اقشار ضد مقام رهبری
*افزایش دین گریزی و بی خاصیتی هزینه های کلان نماز خوان پروری
*ادعای بی ربط لابی کردن برای اسکار، دریافت تودهنی سنگین
* تکثیر روح و منش مادر طریق الاسلام
*ادعاهای نامربوط فرمانده سپاه در مورد جنگ ایران و عراق پاسداران
* روی دیگر سکه قلنبه گوئیهای ابلهانه پاسدار سلامی و هلهله ها و عربده های 9 دی
*مسئولیت فراموش شده در مصاحبه بنی صدر
*اشکهای عزاداری محرّم، حیات بخش انگلها
*ادعایی بی ربط در سالگرد مرگ «تام جی اندرسون»
*افتخارات گندیده در رژیم گندیده
*زهر فرار حزب اللهی به اسرائیل و حرام شدن شیرینی پهباد پرانی
*روزهای تلخ و سیاه رفسنجانی، مرد قدرتمند دسته اشرار
* بحثهایی«علمی» که اپوزیسیون توجهی به آنها و اثرات آن در جامعه نمی کند
*پایان اجلاس غیر متعهدها، حاشیه ها و مشکل بقای رژیم
*هدیه مدال المپیک به مادر برای حفظ آن از مصادره شدن
*اعتراف آخوند علی اکبر محتشمی به انزجار مردم از روحانیت
*اگر وزیر اطلاعات دروغ نگفته باشد، از این خوشتر نباشد
*عربده و ارعاب ناتوان از مهار جامعه پویای ایران
*آن خشم و خروش به خاطر دست دان عادی و این ماستمالی کردن «دستمالی» زیرآبی
*مقدس های تاریک اندیش و خود محوربینان، بیگانه با مردم
*احترام بی مورد به «مقام امنیتی» و بی تقاوتی به یک بی شرم
*دیپلماسی گوساله ها و مصادره پیشاپیش اسکار توسط وزارت ارشاد
* نمایش خشم و عصیان، با نشان دادن پستان عریان
*خشم و درماندگی مالکی، علت محاسبه تعویق ضرب الاجل بستن اشرف از نوامبر
* تعویق تاریخ تعطیل کردن کمپ اشرف،آغازی برای حل مسالمت آمیز مساله
*مشت محکم روزگار بر پوزه پاسدار توّاب ساز
* آمادگی به کشتن دادن میلیونها نفر ویژگی دین و مذهب پاسدار سلیمانی
*جنازه یی در راه سفارت آمریکا در امارات متحده عربی
*نقدی بر مقاله «میرحسین موسوی نخست وزیر آینده؟»
*تمجید از نیروی قدس سپاه، تحریف حقیقت و خدمت به رژیم
*کشف طرح تروریستی رژیم در آمریکا، « امداد غیبی» برای مجاهدین
*پناهجو شدن اشرفیها خبری خوب اما با کاستی ها و ابهامات
*بازی چرخ بشکندش بیضه در کلاه
*اختلاف در ارزیاببها و رشد افقی شجره طیبه
*شهیدان 19 فروردین اشرف دفن شدند، سوالها و حرفهایی که می ماند
*درگذشت مجاهدی سخت کوش و صمیمی و تصویری از آینده
*غوغا و دروغ و بیشرمی منفور
*با یک تیر چند نشان زدن خاتمی در تقدیر از آمنه بهرامی
*سخنان دبیرکل سازمان ملل روزنهً امیدی بر حل مساله اشرف
*در ضرورت توضیح واضحات
* چالشها و نمایشها در بستر شمارش معکوس برای تعیین تکلیف قطعی اشرف
* نگاهی به فیلم جدایی نادر از سیمین
*رژیم در سالگرد مرگ خمینی
*اعتراف ناخواسته دکتر قصیم در تلویزیون بی بی سی
*اعتراض من به قلدرمنشی بود
*شانتاژ، برچسب زدن، پرونده سازی، ارعاب و گرایش حذف منتقدان، یعنی همین
*کدام آرمان، کدام آرمان گرایی؟
*بیا بیا گفتن روش امام حسین نبود
*خواست انتقال از عراق باید در صدر خواستهای خانم رجوی قرار بگیرد
*رضا پهلوی، توّهم و توهین به شعور مردم
*آنچه برای آیت الله های مرتجع مهم است
*مفهوم ارزیابی ها و نتیجه گیری های فرماندهان سپاه در آینه عملکرد رژیم
*تشریفات محمد رضا شاهی و تشریفات ولایی و حزب اللهی و سبزاللهی
* عبور کشتی جنگی سید علی از کانال سوئز و تأملی در روش مسالمت آمیز مبارزه
*هاشمی غیرتت کو، فائزه عفتت کو، و پرونده سازیها
*راهپیمایی 25 بهمن، حاشیه ها، پیامدها
*جشنواره فجر مثل داروخانه یی شد که نفت می فروشد
*اپوزیسیون نباید از موسوی و کروبی دنباله روی کند
*بینش مهمل و حرفهای مهمل خمینیستها
*خامنه ای یک متهم به شرکت در ترور حریری رابه درجه سرلشکری ارتقاء داد
*شروری در صف اوپوزیسیون
*زین العابدین دیکتاتور تونس، ذلیل شد
*جنایات بی قتل واندوه انباشته در آنسوی خبرها
*جنگ روانی - جاسوسی اسرائیل و رژیم
*افشاگری و ابرازنفرت ایرانیان به رژیم، واکنش مناسب به فرصت طلبی وزارت اطلاعات
*سکوت در برابر ظلم بزرگ به جعفر پناهی، سرافکندگی برای اهالی سینما خواهد بود
*مسخرگی آخوندی، جنایات خدایی
*مسخره گی های عاشورایی و ستایش و ترویج خشونت در رژیم آخوندی
*رویارویی جنایتکارانه مذهبی سلفی- شیعه در ایران را باید محکوم کرد
*قدرت نمایی بلاهت بار احمدی نژاد، ضربه یی به نظام ولایی
*بساط ارتجاعی مرجعیت و آخوندیسم را باید در ایران جمع کرد
*جبّاریت رژیم علیه اهل سنت ، زمینه ساز ورود القاعده به ایران است
*لرزه های اضطراب، در نعره های اقتدار
* شاید مجید شریف پیش ما بود اگر اینترنت مثل امروز بود
*اجیر کردن عامل برای قتل فرزند، دستارود تعلیمات آخوندی و احکام شرعی
*آخوند مسخره از اخوان مسخره
*حکمت مستراحی و شخصیتهای مستراحی
*جنایت و رذالت از یک منشأ به بهانه های متفاوت
*مراسم عقد در سرقبر، تجلی مرده خوری آخوندهای مردم ستیز
*انفجار در پادگان سپاه، در آستانه سفر حاج محمود به لبنان
*ادعاهای متناقض، شاهدی بر پوچی ادعای پیروزمندانه بودن پایان جنگ
*اهانت به قرآن، غوغای بوزینگان و عربده فرومایگان در ایران
*صف آرایی در برابر رهبر: جبهه هواداران رئیس دفتر
*اتهام زنی و «گند زنی» بین جناح‌های متخاصم: کشتن خواهر پاسدار مشفق در جاده مشهد و...
*آغاز به کار «مشا نیوز» و اتهام «پوتینیسم» به حاج محمود
*جلوه یی از هویت و هنر مردم: گفتگوی عاشقانه به زبان آذری و به شعر
*شیطنت های خلاف اسلام با اجرای «نیمه رپ» به لهجه اصفهانی
*«مرض موت» لاعلاج رژیم خمینی ساخته به رغم سه دهه جنایت برای بقا
*سالروز بمباران اتمی هیروشیما، فراموش کردن قربانیان جزغاله شده توکیو و بیش از 60 شهر دیگر
*حنجره یی که خاموش شد، صدایی که ماندگار است
*تقابل مردمکشان خمینیست دو جناح، افشاگرخیانتها و جنایتها
*جند الله دوگام به پس یک گام به پیش
*تعارف کم کن و بر مبلغ افزا
*خفّت خمینی در حیات و خواری او بعد از مرگ و بی آیندگی رژیم
*رپ «کافران بی نام» در هجو نوحه‌های ام القرای اسلام
*سه هزار آقا زاده در حال تحصیل در بلاد کفر
*به چنین مجلس و بر کرّو فَرَش باید ...
*ناگهان دهها «پیکر مطهر» در نماز جمعه !
*داس اسلام همچنان زندگی آزادگان ایران را درو می کند
*بودجه های قرآنی ، گربه های ایرانی
*از این بمبهای اتمی در همه شهرهای ایران منفجر کنید
*مربوط و نامربوط در مصاحبه رضا پهلوی
*بلند آوازه کردن نام ایران، و نه جمهوری اسلامی
*برای جعفر پناهی و یک یاد آوری
*افتضاح در سناریوی دستگیری عبدالمالک ریگی و چند نکته
*موعظه های کنونی میرحسین موسوی و گذشته و آینده او
*سانسور گزارش‌ها تصویریِ «انقلاب اسلامی» نشانه ترس از مردم
*مردم جان برلب رسیده، رژیم جبّار خون ریز و مساله «خشونت»
* بخشوده و نا بخشودنی، به مناسبت در گذشت منتظری
*این سخن را درنیابد گوش خر
*ستاره یی در آسمان هنر ایران و موسیقی آذربایجانی بنام پریسا ارسلانی
*مروری بر تاریخچه تضاد دوجناح: ایدئولوژی متعفن و روشهای کثیف
*دیالوگ انتقادی با سربازان گمنام امام زمان
* آقای نصیبی در کوچه بن بست «علی چپ»
*یاد و خاطره یی از یک خدمتگزار فرهنگی و یک دوست که درگذشت
* یادداشی در مورد لبیک سایت وزارت اطلاعات رژیم، به در خواست «آ مهدی»
*من متهم می کنم، واکنشی به پیام اخیر آقای مسعود رجوی
*اعلان جنگ داخلی توسط خامنه ای،«توزرد»ی سبز و ضرورت آمادگی مردم
*ناگفته هایی از دو« 13 آبان»: چگونه صدای انقلاب به گوش شاه رسید و اشغال سفارت آمریکا
*چه کسی برای مردم فیلم خواهد ساخت اگر آقای نصیبی روزی مسئول سینمای کشور شود
*قضیه شکل اول و شکل دوم، و استحاله قهقرایی آدمها
*بیانیه بیست و هشتمین سالگرد تاسیس شورا، نکته یی و چند سوال
*فوتبال مردانه و فوتبال دوستان لجن
*به بهانه اظهارات یک خانم نماینده مجلس کویت
*اِنافَتَحنا»ی واقعیت گریزان متکبّر
*واكنش پنجم» و واكنش ملاباجي هاي حوزه علميه قم
*سینما و مردم، سینما و آقای نصیبی
*تحقیر ارتش توسط فرمانده کل سپاه و دیگران و واکنش فرماندهان ارتش
*سوالاتی از آقای منتظری و یک یاد آوری به میرحسین موسوی
*اعتراف ناخواسته آخوند ذوالنور بر منفور بودن رژیم
*بورشدن رهبر و سیلی سنگین مردم به سپاه پاسداران در تظاهرات «روز قدس»
*ایرباس در برابر دارائیهای بلوکه شده ایران پیشنهادی سنجیده و به نفع مردم ایران
*تعطیلی آیندگان اقدام شکرالله پا کنژاد و کنگره یی که برگزار نشد
*اراده و اعتراض مردم رهایی بخش خواهد بود، نه فرصت طلبی فرصت سوز اصلاح طلبان
*موضوعی در حاشیه انتخابات و کار مؤثر و مفید ی که آقای رجوی می تواند بکند
*سی سال پيش، « در اين بن بست…»
*رفسنجانی زیرآب ولایت خامنه ای را زد، اژه ای رفسنجانی را به آمریکاو اسرائیل بست و...
*فرار از مسئولیت آقای منتظری و از مرحله پرت بودن آقای کدیور
*تظاهرات پاسخی به روشها و اقدامات غیرقانونی مقامات قانونی
*سه پیام پایانی و جمعبندی رویداد انتخابات و مفهوم الله اکبر دیروز و امروز
*کار موثر و مفیدی که آقای منتظری می تواند بکند
*هشدار! توطئه ای علیه میرحسین موسوی در حال اجراست
*صحنه ای تکان دهنده از رفتن ندا از بین ما و ماندن ندا در فریادها و یادها
*اعلان جنگ خامنه ای و روز غلبه بر ترس
*ابطال انتخابات مشتی به پوزه ولی فقیه و یاسداران جنایتکار است، من از آن حمایت می کنم
*میرحسین موسوی، کروبی سید محمد خاتمی اصلاح طلبان بر سر دوراهی انتخابی تاریخی:
*مخدوش کردن ارزشها، جفا به امام راحل و تایید اقدام تروریستی علیه عربستان، در مناظره موسوی و احمدی نژاد
*میرحسین موسوی از موج خون تا موج سبر و شال سبز
*برای بهمن قبادی سینماگر مردم دوست
*«انقلاب اسلامی و کار نامه ردی روشنفکری»*
*ماهیت کارگزاران فرهنگی رژیم و انقلاب فرهنگی
*ویژگی جامعه ایران در نگرش و واکنش به سقط جنین
*مساله رادیو تلویزیون- تعادل قوا و واقعیتها(3)
*مسأله رادیو تلویزیون- تند روی شاید کرده باشیم اما بیراهه نرفتیم(2)
*خشم رفسنجاني و مرگ احمد خميني*
*مسأله رادیو و تلویزیون، انتقاد به جا و فراموشکاری اختیاری عبدالله نوری(1)
*عطاءالله مهاجرانی ، کشف کرامات خمینی و ستایش از تروریسم و چند یادآوری
*خنده برلسکونی و خشم آرژانتینها
*زیبایی شناسی یک ستایشگر خمینی و اهانت به ایرانیان
*سی سال پیش جوٌ سیاسی چنین بود و خمینی این بود
*سندی از مهندسی اسلامی بنای عظیم ۳۰ سال جنایت که جمهوری اسلامی نام دارد
*تبلیغات بی خدایان در اروپا، آمریکا و کانادا
*جنایت محکوم کردنی و جنایت با اجر دنیوی و اخروی
*یک تیر و دو نشان ارتجاعی خامنه ای و نکاتی برای یاد آوری
*تاثیر عامل فرهنگی بر موقعیت زنان
*خواب‌های پنبه‌دانه‌ای یا زمینه سازی برای جنایت علیه بشریت
*خوابگردی در فراموشخانه زمان
*آخوند وحید خراسانی سنی ستیز، نعل وارونه میزند
*رهنمودهای مهمل رهبر اسلام پناه، زوزه‌های وزیر ارشاد اسلامی
*وزیر ارشاد تهدید کرد هنرمندان خطا کار زیر پا گذاشته خواهند شد
*شورش یک زن جوان هنرمند علیه تبعیض و حجاب ، سیلی دیگری به رژیم ملاها
*حجاب و مراسم گشایش بازیهای المیپک
* این همه فاجعه را خمینی پی ریخت
*میراث خمینی و نگاه حوزوی- حیوانی به زن، منبع و منشأ تبعیض علیه زنان ایران
*صداقت و شهامت آقای دكتر ملكی
*توضيحي در مورد اعتصاب معلمان در سال ۱۳۴۰
*دنیای مراجع تقلید و دنیای شهروندان در هفته معلم
*تغییر حكم آیت الله، از سركوب كردن، به تظلّم
*منطق مردان خدا: سركوب كردن و نفس بريدن