فساد از اسلام بر میخیزد یا از قدرت؟
فیروز نجومی

 

سازمان شفافیت جهانی در گزارش اخیر خود "ایران " را یکی از "فاسد ترین کشورها " خوانده .است، که تایید و تصدیق این واقعیت تاریخی ست: قدرت همیشه بستر فساد بوده است، حقیقتی  که در ایران بگونه دیگر مصداق پیدا میکند. چرا که در ایران قدرت، دین است. یعنی که فساد نه از قدرت که از دین است که بر میخیزد. این تفاوت که در ایران، دین، قدرت است ممکن است دارای اهمیت چندانی برای بازرسان سازمان شفافیت بین المللی نباشد، چرا که این سازمان در پی سنجش سوء استفاده قدرت در خدمت منافع شخصی است در نظام های اداری و مالی و تجاری. بر این اساس  سازمان شفافیت جهانی، سوء استفاده از قدرت را در 177 کشور مورد سنجش قرار داده است. از آن میان "ایران " با یازده پله سقوط، د  مقام 144 قرار گرفته است. به لحاظ گسترش فساد نیز از 100، نمره 25 گرفته است که نشانی ست بر غرق شدن، نه "ایران " بلکه بعبارت صحیح تری، نظام مدیریت حکومت سلامی ، حکومت ولی فقیه، حکومتی از تبار رسالت و امامت، حکومت شریعت اسلام،  در منجلاب فساد. این دستگاه شاهنشاهی، دستگاهی سکولار و سیاسی نیست که تا گلو در فساد فرو رفته است. این آیت الله ها، حجت الاسلام ها،علما و مراجع تقلید، مجتهدین دانشگاهی و حوزه ای و در راس آنها ولی فقیه، آموزگاران بزرگ اخلاق و ایمان، کسانی که غرق در معنویت و  خدا ترس، ساده زیست و اشرافیت ستیزاند، آلوده به فساد اند. یعنی که از قدرت سوء استفاده می کنند. این نه ایران بلکه جمهوری اسلامی، تحت حاکمیت دین و قرآن است که منشا فساد است، فساد مضاعف دین و قدرت. چرا که اگر فساد از قدرت بر میخیزد، قدرت خود در ذات دین اسلام است.

 

در غیر اینصورت چگونه میتوان این سقوط در منجلاب فساد را در حکومت اخلاق و معنویت، در حکومت شریعت اسلامی، توجیه نمود؟ زندانها سر ریز از کسانی ست که برای به کف آوردن لقمه نانی به بیراهه کشانده شده اند. روزی نیست که دار مجازات در ملا عام بر پا نشود و متهم و یا متهمانی را که معلوم نیست که در کدام دادگاه محاکمه شده اند به جرم های گوناگون به دار نیاویزند. حال آنکه کاشف به عمل آمده است که حضرت ولایت خود یکی از بزرگترین غارتگران و چپاولگران بزرگ است. همین چندی پیش بود که خبرگزاری های خارجی  آشکار ساختند که رهبر معظم ایران یک غول عظیم اقتصادی در اختیار دارد بنام "ستاد اجرایی فرمان امام " به ارزش بیش 90 میلیارد دلار. البته این بخشی کوچکی بیش  از ثروت کلانی که در مالکیت ولایت فقیه  قرار دارد، نیست.

 

اما، خداوند گار خامنه، بدون لشگر و سپاه، وزیر و رئیس دست به راهزنی و غارتگری چپاولگری بزند؟ بدون رجوع به قرآن مقدس و آموزشهای پیامبر اسلام و امامان "معصوم "  و "مظلوم،" نیز هرگز به مصادر ات میلیاردی که بنام اختلاس های مالی انتشار یافته است، نمی پرداخت، اختلاس هایی  چنان بزرگ و عظیم و مکرر د که بی سابقه است در سراسر تاریخ ایران. امپراتوری عظیم اقتصادی متعلق به ولایت، مستقل و مصون از هرگونه بر رسی و بازرسی ست. هر آنچه که بگونه ای به "رهبر معظم  " راه یابد پرده پوشی میشود و در اختفا برگزار میشود. بی جهت نیست که اقتصاد اسلامی، اقتصاد مافیایی از آب در آمده است.

 

گزارش اخیر هیئت تحقیق و تفحص مجلس ولایت، بحش کوچکی از فساد گسترده ای را که در سازمان تامین اجتماعی، سازمانی که  نزدیک به ۳۷ میلیون و ۵۰۰ هزار عضو اصلی و تبعی داشته است، افشا میسازد. سازمان تامین اجتماعی، سازمانی ست که در اواخر ریاست جمهوری احمدی نژاد مدیر عامل آن ، سعید مرتصوی، دادستان پیشین تهران و قاتل معروف کهریزک بوده است. این گزارش به انبوهی از اختلاس و معاملات و پرونده های مشکوک و مظنون، از جمله  معاملات سازمان تامین اجتماعی و بابک زنجانی، تاجر ی که یک شبه به امپراتوری رسیده است و نیز عملکرد سعید مرتضوی می پردازد.

 

گزارش مجلس در آغاز توزیع  هدایا با مبالغ نجومی که جمعا به  60 میلیارد ریال میرسد، در میان مدیران و وزیران و نیز معاون رئیس جمهور بشرح زیر لیست میکند.

 

«ا تحویل ۵۰۰ میلیون ریال کارت هدیه اختصاصی به آقای رحیمی معاون اول وقت رئیس‌جمهور (احمدی‌نژاد) یک میلیارد ریال به آقای عباسی سرپرست وقت اقتصاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، یک میلیارد ریال به آقای شیخ‌الاسلامی معاون وقت اجتماعی رئیس‌جمهور، ۵۰۰ میلیون ریال کارت هدیه به سرپرست وقت وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی، یکصد میلیون ریال بن فروشگاه رفاه به مدیرعامل خبرگزاری موج، یکصد میلیون ریال کارت هدیه به مدیرعامل وقت ایرنا، مبلغ یکصد میلیون ریال کارت هدیه به ستاد نمازجمعه تهران و همچنین پرداخت یکصد میلیون ریال کارت هدیه به پرسنل نهاد ریاست‌جمهوری و مدیر مسئول روزنامه آرمان.»

 

هنوز تاکنون روشن نشده است به چه دلیلی سازمان تامین اجتماعی باید چنین مبالغ هنگفتی را به این مدیران پرداخته اند. از کجا معلوم که مبالغ پرداختی باید از راس بدنه قدرت به مراتب تحتانی قدرت راه یابد.

 

در گزارش نیز آمده است که "تفاهمنامه " این بین  سازمان تامین اجتماعی و شرکت هلدینک سورینت قشم به مدیر عامل بابک زنجانی امضا شده بوده است که  مطابق آن این تفاهم نامه مقرر شده بود تا سقف ۴ میلیارد یورو (معادل ین ژاپن) ۱۳۸ شرکت متعلق به سازمان تامین اجتماعی به شرکت مذکور واگذار گردد.

 

هیئت تحقیق و تفحص رابطه تنگا تنگی دولت احمدی نژاد با باک زنچانی را نیز مورد بررسی قرار میدهد و خاطر نشان میکند که:

 

«پنج وزیر دولت محمود احمدی‌نژاد به شکل مکتوب بابک زنجانی را حمایت کرده بودند و حتی چند مدیرکل وزارت اطلاعات در کمیسیون انرژی – در اواخر دولت دهم- مهر تایید بر نام و آوازه او زده بودند.

 

تردید نباید داشت، اگر هیئت تحقیق و تفحص مجلس، مستقل و دارای اقتدار قانونی و مسئول به ملت بود و نه به ولایت، براحتی میتوانست بیابد که باند احمدی نژاد و سعید مرتصوی به شبکه بیت رهبری که در مرگز آن ولایت قرار گرفته است، وصل گردیده اند.

 

این نگارند قصد آن ندارد که به مستند سازی تمرکز ثروت و قدرت از راه های باندبازی ای که در نظام ولایت نهادینه گردیده است. بلکه هدف این یاد آوری ست که در اینجا کمیت و مقدار مهم نیست. بزعم این نگارنده آنچه مهم است آن است که بدانیم آنهائیکه بنظر میرسد که مرتکب سوء استفاده از قدرت شده اند؛ همه تا بیخ و بن اسلامیست هستند و سرا پا ملتزم مطلق به ولایت. به ته ریش و پیشانی پینه بسته و انگشتر عقیق را بنگر تا بدانی که اینان جانباز و فرماندهان، فرمانروای نهایی، خداوند گار حامنه ای اند. در نتیجه آنها نمیتوانند آگاهانه دست بکاری بزنند که با شریعت اسلامی در تضاد و نا سازگاری داشته باشد. رئیس جمهور سابق را بیاد دارید. سرا پا دین بود، ژنده پوشی و آبگوشت خوری را به اوج خود رسید. او خود را در کنار امام زمان قرار میداد و دست بهرکاری که دلش میخواست میزد. اگر امام زمان غارت و چپاولگری را منع میکرد آیا آقای احمدی نژاد اجازه میداد که بزرگترین غارت ها و چپاولگری ها در زمان زمامداری وی بوقوع بپیوندد؟ پرداخت هزینه برای تداوم و بقای ولایت، غارت و جپاولگری نام نمیگیرد بلکه بیانگر التزام و تعهد مطلق است به ولایت.

 

بعضا، معتقدند که این اختلاس ات، این معاملات و بده و بستان های زیر میزی و غیر قانونی از حرص و ولع بی سابقه برای ثروت اندوزی بر میخیزد و بدین منظور "احکام شرعی " را بهانه قرار میدهند، چنانکه گویی احکام شرع، غارت و چپاولگری را و یا مصادره اموال مشرک و کافر و زندیق را منع نموده و نا پشند و گناه آلود بشمار آورده است. علما، فقها، مراجع تقلید، آیت الله ها و حجت الاسلام ها و بطور کلی نهاد فقاهت را باید "تازیان بومی " خواند. پیامبر تازیان در واقع پیامبری خود را با راهزنی در بدر آغاز گردید. سپس شمشیر کشید و سرها بر زمین افکند، هم کیش خود را بر طئمه خویس تحمیل کرد و هم اموال آنها را بعنوان غنایم جنگی بین خود و لشکر اسلام تقسیم میکرد.

 

الگوی حضرت ولایت، کورش کبیر و یا انوسیروان "عادل " نیست، او پیرو صدیق پیامبر اسلام است چنانکه ولایت خود را همچون ولایتی می پندارد که الله به رسول خود اهدا کرده است. همچنانکه دعوی پیامبر سرانجام شیفته و دلداده زیاد به  خود جلب کرد که بر نشیمنگاه او بوسه بر زنند، از اینان نیز لشگر بزرگی در دور حضرت امام خمینی و سپس جانسشین او خداوندگار خامنه ای، حلقه زدند که از اصحاب غارتگران بزرگ هستند. 

 

میتوان بقیمت ساده انگاری ساختار دستگاه ولایت را چنین ترسیم نمود: ولایت و بیت رهبری در راس با زیر شاخه های نظامی و امنیتی مثل سپاه پاسداران و و وزارت اطلاعات و لشگر بسیج، قوای مقننه و قضاییه و حتی، قوه مجریه، از وزرا گرفته تا روسا و مدیران.. این دستگاه عظیم ولایت، دستگاهی ست فرا قانونی که خود را مالک بر کشور و ثروت و منابع آنرا از غنایم جنگی میدانند که باید بین خود تقسیم نمایند. راهزنی، چپاولگری در آئین شریعت در راه الله، خداوند یکتا و یگانه منعی ندارد. خدایی که کشتار در راه الله یعنی جهاد و ریختن خون دیگری تا آخرین خون خویش، یعنی شهادت را از تکالیف مسلمان میداند، آیا میتوان آنتظار داشت که غارت و چپاولگری را برا دفاع از یکتایی و یگانگی الله محکوم نماید. تازیان بومی، ولایتمداران حوزه ای و دانشگاه و نظامی و اداری همانگونه سرزمین ایران را مورد تاخت و تاز قرار داده اند که پیشینیان شان در یکهزار و چهارصد سال پیس از این بآن دست زدند..

 

بعضا هموطنان عزیز، تا پای دین و اسلام را به عرصه های واقعیت میکشی برزرح میشوند و میگویند که این را با شقیقه چه ربطی ندارد. هنوز این نگارنده عاجز ازدرک  دفاع از اسلام به مثابه دینی غیر از آن چیزی که آیت الله ها و حجت الاسلام ها عرضه میکنند،  و چود دارد که اصل است و تقلبی نیست. که پیام بد نیست پیام آور است که گند ببار میآورد. ایراد وارد بر این ادعا به آن دلیل وراد است که بدرستی روسن نیست که چگونه میتوانند شمشیر کشی پیامبر اسالم و گردن زنی بیش از 700 تا 900 یهودی  را در یک روز توجیه نمایند.، واقعه ای که امام خمنینی هم در سخنانی که تا چندی پیش پخش نشده بود اشاره صریح داشته است، سخنانی بی سابقه و تکان دهنده که افسوس میخورد که به مردم خیانت کرده است و مثل پامبر اسلام انقلابی عمل نکرده و گردن مخالفان را  ازدم نزده است. که بعدا در سال 67 با قتل عام زندانیانی که بر "موضع " خود ایستادگی کرده بودند به آروزی خود رسید و انتقام خون امام حسین را ازکافر و منافق ستاند.  

 

آیت الله احمد خاتمی، یکی از تف لیس خطبه گوی ولایت، نیز به مذاکره کنندگان یاد آوری میکنند که دیپلماسی مقاومت را نباید هرگز فراموش کنند. از محمد جواد ظریف با اظهار خوشحالی نقل میکند که گفته است هیئت مذاکره کننده همه در هواپیما دعای عاشورا را میخواندند. و بر آنها آفرین خواند که نگاهدارنده "عزت عاشورا " هستند. وی همچنین یاد آوری کرد که ما نسبت به دشمن اعتماد نداریم و این هم از قرآن گرفتیم و آیه ای نیز برای تایید قرائت نمود و آنگاه به کلام امام علی در نهج البلاغنه نامه 53 رجوع میکند ک به مالک اشتر نوشته بوده است. از آن نامه  دو جمله را بعربی با تکید بسیار نقل میکند که مضون ش آن است که مبادا فکر کنید با قرار داد بستن کارها تمام میشود. و همینطور هم شد "بیانیه" هنوز صادر نشده بود گفتند که حق غنی سازی را نداده اند و بار دیگر تکرار کردند که کارت نظامی روی میز است. آنگاه ناله هم بر آورد که "آخر این چه ادبیاتی ست."

 

تنها اصلاح طلبان نیستند که پیوسته آب طهارت را بر سر اسلام، بویژه دوازده امامی آن، میریزند. در حالیکه این آیت الله ها و حجت الاسلام های حوزه ای و دانشگاهی هستند که پیوسته برای فهم و یافتن راه درست به اسطوره ها و افسانه های دوران بدویت رجوع میکنند. تمام آنها ئیکه دستگاه مدیریت نظام ولایت را میگردانند همه در دامن این نظام تربیت یافته اند. آموزشهای اسلامی کنش های آنها را شکل بخشیده است. دینی می اندیشند، دینی هم عمل میکنند. اتفاقات امروز را با رجوع به وقایع دیروز مورد فهم قرار میدهند چنانکه هر آنچه که امروز اتفاق میافتد قرآن آن را از پیش دیده است. برای جنگیدن، برای مقاومت، برای نگاهداری عزت قرآن، برای مذاکره با دشمن، برای دیپلماسی به حوادث و اتفاقاتی رجوع میکنند که در زمان پیامبر و امامان اتفاق افتاده است.

 

این بدان معنا ست که رهبران نظام ولایت هرگز دین را از قدرت جدا نمیکنند. در چنین شرایطی از قدرت سخن به میان آورد بدون پرداختن به دین و نقش آن بعنوان بستر فساد، بستر دور رویی و ریاکاری، کنشی ست از سر زبونی، ترس و یا تعصب. چه، ما در نظام ولایت آنگونه که سازمان شفافیت بین المللی گزارش میدهد شاهد "فساد " به معنای سوئ استفاده از قدرت در خدمت منافع شخصی نیستیم ما شاهد غارتگری ها و چپاولگری های بزرگ هستیم. چنانکه گویی ثروت ملت غنائم جنگی ست که باید  بین انصار ولایت توزیع گردد. اگر کسی از کارآیی این شبکه پچیده، هرگز نتواند سر بیرون آورد به آن دلیل است که همه چیز بر اساس قواعد و مقررات شریعت انجام میگیرد. هیچ حرامی نیست که در شریعت اسلام حلال نشود و هیچ سوء استفاده از قدرتی رخ ندهد اگر دفاع از آرمان دین در کار نباشد.

 

فیروز نجومی

Firoz Nodjomi

fmonjem@gmail.com

firoznodjomi.blogpost.com

rowshanai.org

 

 

منبع:پژواک ایران

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   نسخه‌ی چاپی  

فیروز نجومی

فهرست مطالب فیروز نجومی  در سایت پژواک ایران 

*رای خدا در برابر رای مردم
*ولایت: گورکن الله!
*زنده باد کفر
*انتخابات و ‏نیروی ‏براندازنده ‏‏«کفر»
* مناظره روبهان
* رئیس جمهور چکاره ست؟
*انتخابات را به خاکسپاری رژیم جنایتکار تبدیل کنیم!
*انتخابات خوب است!‏
*حقیقت را باید گفت!‏
* از یکتا پرستی تا ‏کثرت خواهی
*ندای وجدان
*ویرانی بزرگ!‏
*از دین گریزی تا دین ستیزی
*سالروز نکبت و مصیبت ‏
*دگرگون سازی ارزش ‏ها!‏
*گفتمان رفسنجانی، گفتمان ریاکاری
*حقیقت نهائی!‏
*دیفروشان دیروز فرمانروایان امروز
*شاه گور خود کند و ولی فقیه گورکن خویش شود و دین!
*‎ ‎ دین مست باده قدرت !‏
*براندازی متولیان دین
*چیره شدن «عرب بر عجم» ‏ و آغاز نگون بختی ایرانیان
* آزادی و گریز از مسئولیت
* سرگذشت غم انگیز آزادی
*بازگشت بدوران رسالت ‏ و گره زدن دین به قدرت
*در چرائی نامگذاری الله و آغازیدن با نام او!‏
*عاشورا: اسطوره یا واقعیت
*بوی گند تقدس
*دعوت به امام عج و ظهور دجال
*عاشورا و قتل عام در زندانها
*محمد بشر بشیر و یا ‏‎ ‎خشم و خشونت و شمشیر
*«پافشاری بر نفاق» و عدالت اسلامی!
*جنگ شیعه وسنی:‏ اختلاف تاریخی یا دسیسه غربی؟
*خشونت هنجاری مقدس در قاموس اسلام
*کشتار جمعی در زندانها بجرم «ارتداد»
*تدبیرچیست؟
*بنام انسان و آزادی
*خشونت و گفتمان توحیدی
*پشت خمیده و بار سنگین دین و قدرت!
*امنیت و آزادی
*فقط آزادی
*شریعت اسلامی در ستیز با خودفرمانی
*معاشقه اسلام ناب محمدی با علم و تکنولوژی
* آزادیخواهی و باز تولید منش دیکتاتوری!
*اسلام در پیشگاه تاریخ
*بیگانگی ما از خود
* امریکا ستیزی یا اسلام ستیزی؟
*دشمن و دو قطبی شدن جامعه
* از درگیریهای کلامی تا امریکا ستیزی و فریبکاری
* امید کوکبی، قهرمان نافرمانی
*ظهور نیروی نامحسوس و امنیت اخلاقی
* تا کی؟
*رمز بقای نظام فرمانروایی و فرمانبری
*خائن کیست؟
*نقشه رذیلانه امریکا: «تزریق تقکر خاصی به نخبگان»
*آیا بجز ولی فقیه کسی دیگری هم هست؟
*نه به اخلاق اطاعت و فرمانبری!
*نفی حق گزینش: فروکاستی انسان به حیوان
* تن بخفت نباید داد
*انتخابات: طبل تو خالی
*رابطه دین با قدرت در امتداد تاریخ
*«جامعه ایران به کدام سو در حال حرکت است؟»
*انتخابات یعنی چه؟
*بدامن چه کسی پناه باید برد؟
*رهایی و ترک کیش اهریمنی
*بخندیم یا گریه کنیم؟
*از طلبگی تا خدایی و مسئله جانشینی!
*شمشیر ذوالفقارم آرزوست
*جور دیگری زندگی باید کرد
*بیان درد مشترک و یا صدور کیفرخواست علیه غرب؟
*اندر شکست دین جهاد و شهادت
*عاشورای پاریس
*آزادی را باید پرستید
*ولی فقیه، شاه نیست، مظهر دین است
*جامعه تک کتابی!
*عاشورا: شهادت یا خشونت؟
*کفر گرایی: راه رهایی و آزادی
*تقدس از جهل بر میخیزد
*قوم لوط، اخلاق انحرافی و خروج امام عج از غیبت
*اینهم شد خدا؟
*امنیت در سایه ولایت
*سردار حاج قاسم سلیمانی: سردار استبداد مضاعف دین و قدرت
*ز روز بلا باید دست بر سر گیریم
*فریبکاری مضاعف
*استبداد و آگاهی طبقاتی
*من مسلمانم، طرفدار رژیم دین هم نیستم!
*رهایی، آیا یک توهم است؟
*وای اگر دین نبود!
*خوار داشت انسان و قدسی سازی خشونت
*بر فراز منبر ولایت و یا خلافت؟
*الله: آموزگار بزرگ بیرحمی، خشونت و کین خواهی
*رمضان: زمینه ساز نظام فرمانروایی و فرمانبری
*دین ستیزی و یا قدرت ستیزی!
*جامعه بورژوازی و یا جامعه اسلامی فرا طبقاتی؟
* تاملی چند در باره جنبش عبور از ولایت!
*روحانیت: از حوزه تا حکومت
*کیست گورکن دین؟
*غنی سازی هسته ای بچه قیمتی؟
*شمشیر در نهان دین
*فرخنده: قهرمان جهالت ستیز
*دینمداری یا انسانمداری کدام یک اهریمنی ست؟
* دیکتاتوری و شریعت اسلامی
*سپاه پاسداران: سپاه ولایت و یا ملت
*توفان دیگری در راه است!
*ولایت دشمن اصلی ملت
*در خدمت و خیانت به اسلام و یا به ملت؟
*عدالت اسلامی!
*رهایی از دین یا جدایی آن از سیاست؟
*همزادی علم الله با قدرت
*«نه» بر تسلیم و اطاعت
*حصر و یا محاکمه: ولی فقیه بر سر دو راهی!
*تابوی هسته‌ای: نگاه ایدئولوژی یا نگاه اسلامی؟
*فرد و حکومت خدا
*قتلگاه سعیدی سیرجانی: «منزل آرام و مجلل در شمال شهر تهران»
* سعیدی سیرجانی به تاریخ پیوست
*آقای ظریف، ایران هراسی نه، اسلام هراسی!
*مذاکرات هسته ای: اراده ولایت یا اراده ملت؟
*امر به معروف، نهی از منکر و فرا رسیدن دوران کفر!
*امام حسین: اسطور ه یا انسانی زمینی؟
*جنایتکار کیست؟
*«امر به معروف با اسید نمیشه»
*دفاع مقدس یا شکست مفتصحانه ؟
*اسلام هراسی: خدمت و یا خیانت
*حقیقت نه بمب
*فریبخوردگان اکنون با ید به جنگ با الله برخیزند
*اسلام: دین رحمت و یا خشونت؟
*حکومت اسلامی: آبستن آزادی و استقلال و خود آئینی
*بازگشت اسلام به اصل خود
*توصیه ولایت: حفظ آرامش روانی !
*انفجار روابط جنسی در زیر زمین !
*هم ولایت و هم ریاست، هردو از دروغگویانند
*اسلحه ات را بر زمین بگذار ای مومن!
*نه حماس، نه اسرائیل
*شلاق، مجازات نا فرمانی و یا روزه خواری؟
*اعتدال، خدعه ای اسلامی
*«راه اندازی کلینک خشم در تهران»
*ما داعشی ها را خوب می شناسیم!
*حکومت اسلامی واژگون گردد، اگر زن حجاب از سر برگیرد
*بهشت با شلاق ؟
*از خاک سپاری مردگان در انقلاب مصر تا بازگشت آنان بزندگی در حکومت اسلامی
*سردار سرلشگر جعفری، سردار اسلام
*نبود آزادی و وحدت جنایت و عدالت در حکومت اسلامی
*زوگیری در فضای مجازی
*بازی دین و قدرت
*چهره کریه حکومت دین را بنگر
*زورگیری در اسارتگاه اوین
*یکتا و یگانه، تنها ولی فقیه است، بجز او هیچکس دیگری نیست!
*دین خصم آشتی ناپذیر آزادی
*پیام نوروزی خداوندگار خامنه ای : آزادی، بی آزادی
*دیو دو شاخ
*آزادی مسئولانه یا آزادی در فرمانبری؟
*22 بهمن: تاسیس استبداد مضاعف دین و قدرت
*انقلاب اسلامی: گریز از آزادی
*الله: مهربان و بخشنده و یا کین خواه و کیفر دهنده؟
*حال باید پرسید...
*از سلطه افکنی تا سلطه ستیزی
* قرآن، دین، قدرت، ما و آنها ؟
*تأملی چند در باره حکومت اسلامی و رهایی از آن
*بمناسبت اربعین: امامت یا خلافت؟ کدام حاکم است بر ما؟
*مماشات با دین بس!
*اسلام دین بیگانه با انسان
*فساد از اسلام بر میخیزد یا از قدرت؟
*مرگ بر غنی سازی هسته ای
*دیپلماسی ولایت و دفن حقوق بشر
*عاشورای 88، عاشورای حرمت شکن و اسطوره برانداز
*از سلطه ستیزی تا دریوزگی
*بنگر، خداوند غرقه در خون است!
*باید رستم را فرا خواند
*خلع دین از حکومت
*مرگ بر آمریکا: رمز مقاومت مردم یا رمز بقای حکومت ارتجاع؟
*ستیز با شیطان بزرگ ستیز است با آزادی
*الله اکبر: دین یا سیاست؟
*طبل توخالی
*«نرمش قهرمانانه» یا حرکت مذبوحانه؟
*حرمت شکنی روحانیت
*زایش خدا: نفی انسان و آزادی
*گره هسته ای، وسیله است نه هدف، دینی ست نه سیاسی
*گفتمان اعتدال و آشتی اسلام با جهان سکولار!
*رمز و راز وزارت: شایستگی و لیاقت یا تسلیم و اطاعت از ولایت؟
*بوی فریبکاری به مشام میرسد
*تا ولایت هست، سیه روزی و تیره بختی هم هست
*گفتمان ولایت: وارونگی حقایق و بهانه جویی های احمقانه
*تیشه بر ریشه فقاهت، تیشه بر بنیان قدرت است
*آبادی بدون ویرانی؟ نه حقیقت، نه آزادی
*رمضان: بیداری وجدان و یا وجدان فرمانبر؟
*از خداوند خامنه ای ست که بوی گند برمیخیزد
*رئیس جمهور منتخب: باز تاب اراده ولایت و یا تبلور اراده ملت؟
*انتخابات و یا آفرینش حماسه سیاسی؟
*گفتمان ولایت، گفتمان تحقیر و توهین به ملت
*گفتمان انتخابات
*دلشوره انتخابات
*صداقت هرگز نه از دین برخیزد و نه از قدرت
*کارنامه ولایت و یا ریاست جمهوری؟
*رمز رهایی از دیکتاتوری
*احکام شریعت لغو و قیامت اعلام کنید
*دعوت به امام عج و ظهور دجال
*بازی هسته‌ای و اسطوره جهاد و شهادت
*جنگ عدالت با آزادی
*سکولاریسم از ستیز با دین گذر میکند
*هفت سین، بدون دال بیگانه: سال نو، دین نو
*ظهور امام چهاردهم
*الله، خدای یکتا و یگانه مرد است و مردانه میاندیش
*قدسی سازی خشونت، رمز بقای نظام ولایت
*اسلام دین بیگانه با انسان
*آقای رئیس جمهور
*دین را باید بدادگاه بکشانیم
*حکومت راهزنان و غارتگران
*کدام انتخابات؟ چه قانونی؟
*یورش به دفاتر روزنامه ها و زور گیری روزنامه نگاران
*حاکم یا محکوم، کدامیک زور گیر است؟
*نظام ولایت، نظام قانون گریز و قانون شکن
*تاج شاهی بر سر خداوند خامنه‌ای
*دین و یا قدرت، کدامیک دشمن ملت ایران است ؟
*نظام ولایت، نظام فریب و خیانت
*از حجره و حوزه، تا کاخ نشینی و فرمانروایی
*حکومت اسلامی، حکومت فریبکاران
*عاشورای 88، عاشورای حرمت شکن و اسطوره برانداز
*عاشورا : از تحمیق تا تطمیع و از امام تا یزید
*پیام عاشورا: کین خواهی و خشونت، تسلیم و اطاعت
*عاشورا و اسطوره سازان حرفه ای
*دو معضل نیروی های انتظامی: بر خورد با ماهواره ها و بد حجابی
*براندازی دین تازیان بومی : خوش خیالی و یا واقع بینی؟
*مسئول تحریمات: دشمنی با اسلام یا غنی سازی هسته ای؟
*براندازی نظام ولایت از براندازی فقاهت، مظهر دین میگذرد
*جهاد و شهادت جنایت است و در خصومت با انسانیت
*حرف قرآن، حرف قدرت است
*پیش بسوی انسان و آزادی
*چشم بند ان ، کاریکاتور ی که مقدس را موهن ساخت
* ما عاشق امامان خود هستیم!
*از دینداری تا غیرتمداری
*کدام بحران؟
*بازگشت دوران تازیان مهاجم
* بحساب دین یا بحساب ملت
*حکومت اسلامی، بازنده ی بزرگ در اجلاس جنبش عدم تعهد.
*ولایت جلوه ی الله
*الله، بازیگر اصلی
*بوی گند ارشاد
*براندازی ولایت از رهایی از یو غ الله میگذرد.
*کهریزک: مجازات مبارزین راه آزادی
*کهریزک: مجازات مبارزین راه آزادی
*از کدام دین است که سخن میرانید؟
*حکومت ولایت، حکومت الله ست
*چرا باید با نام الله آغاز کنیم؟
*روحانیت دشمن ملت
*الله و جدایی جنسیت ها
*اسلام: دین فرمانروایی و فرمانبری
*خمینی الله را کشته است
*حجاب در ستیز و خصومت با عفاف