مُرده گردونی ولايت فَقِيه !
عباس رحمتی

چه شده ا ست ترا اینهمه مرده پرستی؟ 

در بهمن ١٣٥٧ و در بدو ورود خميني  به ايران ، نخست بنا بود او را به دانشگاه ببرند ، ناگهان مسير او  را عوض كردند و سر...کج کردن و  ماشين بليزر كرايه اي (م رفیق دوست)  را به سمت  قبرستان بهشت زهرا، هدايت كردند .از آن تاريخ به بعد، همگان ديدند كه بر خلاف وعده هاي سر خرمن  خميني، از آزادي و آباد كردن كشور،خبری نشد! درهمان  قدم اول،  مشخص شد کشتار را در دستور کارخود دارند ! همه دیدیم چگونه  كشتار را از پشت بام همان مدرسه ي محل اقامتش شروع كرد و امروز مي بينيم ، قبرستانها را آباد و گور خوابها هم زیاد و جنگ را هم  نعمت نامید! آنهمه اهن و طولپ، كشور را با جنگ و خونريزي مواجه کرد و  بعد نیز ويران كرد!هدف اول خميني  براي صدور انقلاب بود كه تروريست راهم در برنامه كار خود قرار داد. خمینی مرد و خامنه ای با کمک رفسنجانی رهبری را قاپید! سالها پس از مرگ خمینی  می گذرد، امروز ولي فقيه مسلمين جهان ،خامنه اي در خدعه و تزویر از او پيشي گرفته است،  او نه تنها ادامه  دهنده راه رهبرش است كه يك سُوَر هم بر عملكرد ارتجاعی او نيز زده است.گروه هاي تروريستي زيادي را تشكيل  داد از جمله ،حزب الله و سپاه قدس و حمايت از حماس ،حشد الشعبي  و گروه هاي فاطميون و...او خود را  ولايت فقيه  ورهبر شيعيان جهان ناميدو با حمايت مالي فراوان ،جنايات زيادي با همين نامهاانجام داد تا جمهوري فاشيستي مذهبي اش را همچنان حفظ كند!جنايات  از سالهاي ٦٠ و ٦٧  شروع  شد در زندانها نسل كشي براه انداختند و ترورها را درخارج كشور ادامه دادند. درسالهاي ٧٨ به كوي دانشگاه حمله بردند و خيابانهاي ايران   را به خاك و خون  كشيدند!  افرادي مانند قاسم سليماني و حسن روحاني و قاليباف و احمدي نژاد و دهها تن ديگر از آدم كشان خامنه اي  را همراهي كردند. سلیمانی به عراقی ها  گفته بود "ما با سرکوب و کشتار همه را آرام کردیم شما نتوانستید!"درسال ٨٨ ميليونها تن براي  گرفتن راي شان و نه به خامنه اي و رژيمش به خيابانها آمدند، كه با سركوب  و كشتار گسترده چماقداران ولايت فقيه مواجه شدند. تازه ترين اين جنايات  در آبان ماه ٩٨ بود . او پس از فرستادن، آتش به اختيارهايش به خيابان دستور شليك بر جمجمة و قلب معترضينِ  به بنزين را صادر كرد!  اين يكي، نشان از اوج آدم كشي هيستريك  خامنه اي داشت .به معناي ديگر، درواقع این  يك بن بست سياسي ايدئولوژيك است كه ديكتاتوربزرگ  را به چنين عملكردهاي وا ميدارد!  حال  پس از بن بست ايدئولوژيكي سعي دارد با  «مُرده كشي جنازه گردونی » اهل بيت خود را راضي نگه دارد او در طول سالها حكومتش براي خروج از هر بن بستي  كه دچارش ميشود به كشتار متوصل ميشود. در هر مقطعي به ابتكارهاي ارتجاعي  سركوب از نوع روسيه اش دست ميزند و مرتب مظلوم نمايي هم ميكند تا به نيروهاي سركوبگرش روحيه دهد!او سعي كرد از جنازه ي سليماني بيشترين بهره را ببرد! روش نخ نما را به نوع  ديگري در معرض آزمايش قرار داد «مرده كِشي » در اوج مظلوم نمايي!!

 رژيم فاشيستي مذهبي ، پس از كشته شدن قاسم سليماني  و فرمانده ي حشد الشعبي ابومهدي المهندس و چند فرمانده ديگر همراهش در خاك عراق با فرمان ولايت فقيه به ابتكار ديگري دست زد، تابوت كشي در مدارس  كه نهايت سقوط فكري  يك رژيم را به نمايش مي گذارد!تابوت هاي ساختگي از قاسم سليماني ميخ بر تابوت رژيم كوبيدن بود.  

قاسم سليماني كي بود؟

او نوجواني بود كه نه تحصيلاتي كلاسيك و دانشگاهي داشت و نه در دانشكده ي نظامي تعليم ديده بود. در نوجواني شاگرد بنّايي بود كه بعدها به سازمان آب كرمان ميرود و از آنجا به عضويت سپاه (پاسداران) افتخاري درآمد. در جنگ ايران و عراق گرداني متشكل از نيروهاي رمزي كرمان را تشكيل داد و بعد لشكر ٤١ ثارالله راتشكيل ميدهد به فرمان خامنه اي فرمانده سپاه نيروي قدس ميشود كه بعد ها به يك فرمانده تمام اختيار تبديل ميشود. بي لياقتي او در عملياتهاي والفجر هشت و كربلاي ٤ و كربلاي ٥  وقتي مشخص شد،كه هزاران نو جوان از بهترين فرزندان مردمان ايران را به كشتن داد. بايد توجه داشت كه خميني و محسن رضايي و هاشمي رفسنجاني و خامنه اي در اين عمليات ها ،بي تقصير نبودند.قاسم سليماني ،در جنگهاي داخلي كردستان در سركوب اين خطه مبارز پرور  ایران زمین  شركت داشته است.  درسال ١٣٧٦ بدستور خامنه اي به فرماندهي سپاه قدس منصوب شد. در سركوب و كشتار دانشجويان در ١٨ تير  سال ١٣٧٨ از امضاء كنندگان نامه فرماندهي سپاه بود. ميگويند سليماني با داعش مبارزه كرده است !در حاليكه اينها خود داعشي شيعه هستند كه از چهل سال پيش در ايران بوجود آمده اند و امروز  در بوجود آمدن داعشِ سني هم نقش مهمي داشته اند كه در اين بحث نمي گنجد( در مقاله بعدي خواهم نوشت ). بايد گفت داعش  در سال ٢٠١٤ بوجود آمد. زماني  كه داعش شهرهاي سوريه و عراق را گرفته بود و تا موصل هم پيشروي داشتند. تا آنزمان خبري از نيروهاي سپاه قدس و حشدالشعبي نبود و كاري نتوانسته اند انجام دهند. اگر اين نيروهاي بين الملي نبودند، داعش تمام منطقه را اشغال كرده بود ."لارقيه"/ موصل  كه مركز قدرت داعش  بود با فداكاريهاى كردها و حمايت هوايي آمريكا سقوط كرد و نه قاسم سليماني و نيروهاي حشدالشعبي! اين را براي ثبت در تاريخ  مي نويسم!هنگاميكه كوردهاي سوري  در جنگ با داعش حدود ٢٠ هزار كشته ميدادند و پيش از ٥٠ هزار زخمي داشتند قاسم سليماني  براي حفظ قدرت بشار اسد و حفاظت حريم حرم زينب و مبارزه با مخالفان بشار اسد به او خدمت مي كرد! يادمان نرود بيش از ميليونها تن آواره سوريه اي را كه دنيا را تكان داد! يك نويسنده سوري نوشت : مرگ جنايتكارى مثل قاسم سليماني مثل نوعي عدالت بود كه سوري ها بدنبالش بودند.  سليماني ، خدمتي به ايران  نكرد. سليماني كسي بود كه مي گفت اگر اشك رهبر بريزد، ايران را با خاك يكسان مي كنم!او در رابطه با اعتراضات عراق ، عراقي را به سركوب تشويق ميكرد ، گفته بود: ما با سركوب مردم ،توانستيم اوضاع را ساكت كنيم . شماهم همين راه سركوب را در پيش گيريد!

چرا مرده كشي و مرده گردونی؟!

حال پس از كشته شدن فرمانده اي كه با پهبادهاي نقطه زن چنان مورد اصابت قرار مي گيرد كه فقط دستي با انگشتر از او باقي مي ماند. براي رژيمي كه در روضه خواني استاد است، مظلوم نمايي ساده ترين كارهاست. ولایت فقیه ميخواهد مظلوميت او را جهاني كند. مظلوميتي كه از حسين به عاريه گرفته است و سالهاي زيادي است كه نانش را ميخورد.

رژيمي كه پيش از چهل سال با تحريك احساسات مردم و روضه خواني زندگي كرده است اكنون سعي ميكند دوباره با  فريب و نيرنگ و با تزویر با مرده كشي از بحرانهايي كه گرفتارش شده است ، خود را بيرون بكشد. رژيمي كه در اين گونهِ فريب كاري استاد است. اين بار با روش شوروي  سابق كه پايگاه مردمي خود را ضعيف ميديد و در تشيع جنازه استالين ده هزار تن را  با قطار مجاني به مسكو كشاند، اينها هم سعي كردند،  براي تشيع جنازه سليماني جمعيت رابا مترو مجاني به مراسم بياورند! شوروي در پنجم مارس ١٩٥٣ سه روز را براي عزاي عمومي   تعطيل كرد. كاركنان دولت موظف به شركت در مراسم وداع با ديكتاتور شدند! دو ميليون تن در وداع بزرگ حضور پيدا كردند كه پانصد تن به دليل ازدحام جان خود را در تشيع مخوفترين ديكتاتور تاريخ از دست دادند!امما شوروي تصاوير هوايي اش را گرفت و آنرا پاي سند مردمي اش گذاشت.    

قاسم سلیمانی کشته شد . چند موشک به پایگاههای خالی امریکا در عراق زده شد . یک هواپیمای مسافر بری اوکُرایین به با ۱۶۷سر نشین ایرانی به زمین کشیده شد !!!

درست بعد از ٦٧ سال امروز جمهوري فاشيستي مذهبي كه با بحران مشروطيت روبرو است همان سناريو استالين را در تشيع  قاسم سليماني اجرا كرد.سه روز تعطيل عمومي همراه با مترو رايگان ، در كرمان هم راههاي فرعي خيابان شريعتي را بستند تا جمعيت بيشتر به جمع بيايند.علي مطهري هم إذعان كرد: جمعيت متراكم و چشم گير باشد نتيجه اينكه بيش از ٧٨ كشته و تعداد زیادی مصدوم شدند!امما ولايت فقيه تصاوير هوايي اش را گرفت تا آنرا سند مردمي بودنش اعلام كند![1]

خامنه ای با ژست يك قهرمان پشت تریبون رفت.امما در جلدیک بزدل ظاهر شد !حداکثر سوء استفاده از جمعیت تشییع کننده در مراسم قاسم سليمانی را کرد و حضور مردم به نفع نظام مصادره شد . سهم ۷۸ کشته در تشیع کرمان یک ابراز تاسف شد . معترضین آبانماه پیاده نظام دشمن شدند و ۲۰۰ میلیون یورو، معادل ۳ هزار میلیارد تومان به جیب سپاه پاسداران قدس واريز شد. آمریکا و جمهوری اسلامی هر دو خود را برنده میدانند . درپايان ،هزینه را در اين وسط مردم پرداخت كردند. 

قاسم سلیمانی به رهبریِ سپاه قدس از جمله مامورانِ رژیم برای توسعهِ ایدئولوژیکِ ولایتِ فقیه و سیاستهایِ تروریستیِ رژیم در خاورمیانه بوده است، در بسیاری از فعالیتهای امنیتی و نظامی در این کشورها و بویژه در عراق و لبنان دخالتِ موثر داشت ویکی از مهره های اصلی در کشتار مردم سوریه بود. سپاه قدس علاوه بر دخالت در امور منطقه، در سیاستهایی سرکوبگرانهِ داخل ایران نیز شرکت میکرد و از جمله اینکه در سال ١٣٧٨، سلیمانی یکی از فرماندهانِ سپاه پاسداران بود که نامه تهدیدآمیز را به خاتمی درمورد ضرورت سرکوب شدیدترِ جنبش دانشجویی امضا نمود.

مُرده كِشي ولايت فقيه!

پس از كشته شدن قاسم سليماني و تروريستهاي همراهش خامنه اي قصد داشت از او يك ژنرال اسطوره بسازد، بخاطر اين بود كه جنازه پودر شده او را كه فقط دستي با انگشتر عقيقي از او  باقي مانده را درعراق و چند شهر ايران گردانده تا حداكثر استفاده راببرد! جمهوري فاشيستي مذهبي  با استفاده از مذهب شيعه و شيعه گري ، مظلوم نمايي كرده و از تاكتيك هاي كهنه استفاده كرده  تا بدين وسيله ، مردم را به خيابان بكشاند از كشاندن  اين جنازه ميخواست كشتار آبان ماه را در ذهنها پاك كند! غافل از اينكه ننگ رژيمش با اين حقه ها هرگز  پاك نمي شود.

با بحرانهايي كه رژيم ولايت فقيه در آن گير كرده است ، چنين حركات پوپوليستي هم ديگر جواب ندارد! درست است كه خامنه اي قاسم سليماني را تا مرحله ژنرالي بالا برده بود تا آنجا كه پول زيادي را در اختيار او گذاشته بود، حسن نصرالله رهبر حزب اله لبنان از سليماني دستور مي گرفت و  سرمایه هاي كشور را هم خود به لبنان مي برد! سليماني با پشتوانه ولايت فقيه دولتي در درون دولت بوجود آورد بر اساس گزارشات گمرگ ايران ، سپاه قدس ٢٥ اسكله دريايي در پنج بندر ايران  دارد كه مركز واردات و صادرات خود سپاه قدس هستند بدون اينكه مقامات كشور در آن دخالت داشته باشد .از واردات اتوموبيل تا هزينه سنگيني براي تروريست را در منطقه فراهم ميكنند. نمونه آن هم كمك ٢٠٠ ميليون دلاري  بعد از مرگ سليماني به سپاه قدس است .

كشته شدن قاسم سليماني موقعيتي را براي رژيم در ِگل فرورفته ولايت فقيه بوجود آورده كه تابوت بدون جنازه اش را با تشيع كنندگان كريه اي و با جمعيتي سانديس خور به نمايش گذاشت ، تا آبروى به جوي رفته را باز گرداند.

همانطور که اشاره شد،رژيم هاي فاشيستي هميشه بدنبال نمايش جمعيت بعنوان طرفدارانش است و ولايت فقيه هم درست پاي جاي آنها مي گذارد تا براي رژيم رو به زوال و درمانده اش راه گشا شود. از طرفي با اين كار مي خواست جنايات آبان ماه (١٣٩٨) را پاك كند غافل از أن كه ننگ را با رنگ نمي توان پاك كرد. همه مي دانيم  بعد از گراني بنزين ، اگر رژيم پا به گور اجازه به مردم ايران مي داد  ميليونها تن به خيابانها مي ريختند واين را خامنه اي  بخوبي فهميده بود كه به مزدورانش  دستور آتش به اختيار داده بود.

 پس از قيام آبان ماه و كشته شدن ١٥٠٠ تن از زن و مرد ايراني و هزاران تن،  زخمي كه برجاي گذاشت. {رویتر} ولايت فقيه ، جنازه قاسم سليماني  را بهانه قرار داده و شهر به شهر مرده كشي براه انداخت  تا ذهن ها را در جامعه منحرف کند امما باز غافل از اينكه  مردم جنايات در روز روشن را هرگز فراموش نخواهند كرد. رژيم ولايت فقيه نمي داند، نظامي كه با بحرانهاي عميق اقتصادي و سياسي مواجه است  و دستش تا آرنج به خون آغشته است نمي تواند  با مرده گردي كاري از پيش ببرد ! گيريم چند روزي و يا چند ماهي را هم با اين روش سر كند با گرسنگي و فقر و بي خانماني مردم چه خواهد كرد؟ با آگاهی نسل جوان اینترنتی چه خواهد کرد ؟با اين همه رانتخوار و دزد در راس حكومتش چه خواهد كرد؟ با كمبود و كسري بودجه و با نابساماني هاي گسترده مانند سيل و اينهمه ويراني چه خواهد كرد؟با جناياتي كه از تهران تا بوئينس آيريس  انجام داده است چه خواهد كرد و امروز با بحران شليك به هواپيماي أوكرانيني چه خواهد كرد؟ با گزارشات گوناگون سازمانهای بین المللی چه خواهد کرد؟  آيا راهي جز سرنگوني براي چنين رژيمي باقي خواهد ماند؟

--/---------------

  [1] مهران عالم‌زاده، شهردار اصلاح‌طلب کرمان، پیرامون مراسم تشییع سلیمانی گفته است: -اقدامات ما برای تشییع سلیمانی- نزدیک سه میلیارد تومان برای شهرداری هزینه در برداشت که شهرداری کرمان وظیفه خود می‌دانست برای این مراسم انجام دهد!

به گزارش مشرق، او در صحبت‌های خود همچنین اظهار می‌کند: در این راستا شهرداری کرمان، با چاپ ۱۴ هزار مترمربع بنر به این مناسبت، نصب ۵ هزار متر پارچه مشکی، چاپ و انتشار ۷۰ هزار پوستر، نصب حدود ۳ هزار پرچم و استفاده از تمامی بیلبوردها و استرابوردها برای این مراسم، در عوض کردن حال و هوای شهر به خصوص مسیر تعیین شده و میدان آزادی تلاش خود را برای مناسب سازی محیط انجام داد.

عالم‌زاده گفته است: در این مراسم، حدود ۱۴۰ میلیون تومان گل آسیب دیده که باید دوباره کاشته شود

 

منبع:پژواک ایران


فهرست مطالب عباس رحمتی در سایت پژواک ایران 

*ويروس كرونا و رنسانس  [2020 Mar] 
*بيت خامنه اي وتيم امنيتي ،براي مهار خبرها ونه ويروس كرونا!  [2020 Feb] 
*لائيسيته !  [2020 Feb] 
* مُرده گردونی ولايت فَقِيه !  [2020 Feb] 
*ابوبكر البغدادي و علي الخامنه اي هردو تروريست؟!  [2019 Dec] 
*چهل سال رابطه مخفي آمريكا با ملايان تهران!  [2019 Dec] 
*گراني بنزين وعبور از فاشيست مذهبي !  [2019 Nov] 
*‏ بيست و ششمين فستيوال تئاتر ايرانيان تبعيدي ،شهر كلن آلمان!‏  [2019 Nov] 
*‏«روح الله زم »، اپوزيسيون يا مهره ي سوخته؟!‏  [2019 Oct] 
*بانوان ايران استاديوم هاي كاملن آزاد ميخواهند!‏  [2019 Oct] 
*چپاول ثروت و عطش خونریزی را حمایت نکنید! سیری کوتاه در نشست سازمان ملل [2019 Sep] 
*پشت پرده سياست ولايت فقيه، مذاكره با آمريكا !  [2019 Sep] 
*سپاه پاسداران با چهل سال تروردرصدر فهرست سازمانهای تروريستي خارجی آمریکا ! [2019 Apr] 
*چهل سال جنايت و ترور سركوب و عقبگرد كامل (شماره يك)‏  [2019 Feb] 
* سال ۲۰۱۸ سال هشدار و پر حادثه به پایان رسید! [2019 Jan] 
* فرار سرمايه از ايران افزايش مي يابد!‏  [2018 Dec] 
*یک ربع قرن فستيوال تئاتر تبعيدي در كلن!  [2018 Nov] 
*ترور به بهانه هموار کردن جاده بهشت براي تروریست ها!  [2018 Nov] 
*خيانت روحاني ( فريدون) به مردم ایران از زبان یک آشنا! [2018 Oct] 
*احضار روحانی به مجلس و رویای دیر باز خامنه ای!‏  [2018 Sep] 
*غول ديماه بر مي خيزد!  [2018 Aug] 
* ١٣٦ مين سالگشت زاد و بود دكتر محمد مصدق در شهر كلن چگونه برگزار شد؟  [2018 Jul] 
*خامنه اي و رؤياهاي آشفته بمب اتم!‏  [2018 Jun] 
*سود و زيانهاي خروج آمريكا از برجام  [2018 May] 
*رضا شاه جزئي از تاريخ ايران است!  [2018 Apr] 
*ارمنستاني ها فقط با اراده بود که ديكتاتور را سرنگون كردند!  [2018 Apr] 
*احمدي نژاد بدنبال اپوزيسيون سازي است ؟  [2018 Feb] 
*فاز تغيير ! [2018 Feb] 
*جمهوري اسلامي ؟ نه ، رژيم توتاليتر!  [2018 Feb] 
*جنبش ملي ،پايه هاي نظام ولايي را فرو خواهد ريخت!‏  [2018 Jan] 
*احمدی نژادی ها؛ واکنش تهدید آمیز خامنه ای  [2018 Jan] 
*شعله جنگ منطقه خليج فارس زبانه مي كشد [2017 Dec] 
*بيست و چهارمين سال فستيوال تئاتر در تبعيد كلن بياد مجيد فلاح زاده  [2017 Dec] 
*جنگ أفروزي هاي دوباره جمهوري اسلامي ، تمام منطقه را درگير خواهد كرد!‏  [2017 Nov] 
*رفراندوم اقليم كردستان و دخالت ملاها و افزايش بحران در عراق!  [2017 Nov] 
*فوتبال ايران و سوريه، نقش زنان و مردان ايران !‏  [2017 Oct] 
*فردوسي را بايد جدي گرفت و خوب شناخت !‏  [2017 Oct] 
*انتخابات آلمان ، شكست سنگين دو حزب برتر و رشد پوپوليست ها !‏ [2017 Sep] 
*‎ ‎دو رهبر در يك موضع و حمله به ملاها درسازمان ملل  [2017 Sep] 
*همكاري كاشاني و بهبهاني با انگليسيها در كودتاي ٢٨ مرداد عليه دكتر مصدق  [2017 Sep] 
*معامله بزرگ بر سر كابينه آينده و نقش ولايت فَقِيه ! ‏  [2017 Aug] 
*دولت امام زمان معجزه هزاره سوم ( قسمت ششم)‏  [2017 Aug] 
*«ماجراي نيمروز» نيمه پنهان ماجرا بود!‏  [2017 Jul] 
*جنبش دانشجویی و ادامه مبارزه  [2017 Jul] 
*اتحاد اپوزيسيون با مردم رمز پيروزي است!‏  [2017 Jul] 
*دولت امام زمان ،معجزه هزاره سوم ( قسمت پنجم )‏  [2017 May] 
*چهار سال با دولت تدبير و اميد و ركوردهاي تازه !‏ [2017 Apr] 
*اسكار سياسي! ‏  [2017 Mar] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ( قسمت چهارم )  [2017 Feb] 
*«اوباما» با اُونا، ماند و به تاریخ پیوست! [2017 Jan] 
*گورخوابان ارمغان ديگر جمهوري اسلامي‎!‎  [2017 Jan] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ! ( قسمت سوم)  [2016 Dec] 
*بيست و سومين فستيوال تئاتر در تبعيد شهر كلن با موفقيت برگزار شد  [2016 Nov] 
*پيروز انتخابات‎ ‎‏ آمریکا كيست ؟ ‏  [2016 Nov] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم( قسمت دوم)‏  [2016 Oct] 
*دولت امام زمان و معجزه هزاره سوم !( بخش اول)‏ [2016 Oct] 
*فوتبال و حزب اله ، ياحسين ، گل تاسوعائي!‏  [2016 Oct] 
*مردم چون كوه مي مانند تا علم الهدي برود [2016 Sep] 
*جنگنده های روسی در پايگاه شاهرخي (نوژه) همدان ، خيانتي كه كتمان نتوان کرد؟ [2016 Aug] 
*كودتاي نافرجام تركيه و روياهاي اردوغان  [2016 Jul] 
*زلزله خروج بريتانيا از اتحاديه اروپا و پس لرزه هايش [2016 Jul] 
*قضاوت كنيد!  [2016 Jun] 
*نقش مستشاران و مدافعان حرم، حضور محرز جمهوري اسلامي در جنگ سوريه!  [2016 Jun] 
*أهداف خامنه اي با رياست جنتي در مجلس خبرگان [2016 May] 
*ترس خامنه اي از فرا گيري زبان انگليسي چيست ؟  [2016 May] 
*فرار مالياتي و پولشويي هاي گسترده جهاني درپاناما، بهشت مالياتي! [2016 Apr] 
*انتخابات دهم و حیله های جدید نظام ولايي  [2016 Mar] 
*ميزان رأي يك نَفَر است! [2016 Feb] 
*ريشه ها را بايد شناخت ! [2016 Feb] 
*سفر روحاني به فرانسه و معامله پشت پرده بر سر مجاهدین  [2016 Jan] 
*بيست و دومين فستيوال تئاتر درتبعيد «كلن» با شعار «ما پارازيت نيستم » [2015 Dec] 
*جنايات اخير رژيم فاشيستي مذهبي ايران يك عمل تروريستي و محكوم است  [2015 Nov] 
*خودرو ملي يا اسلامي ،ايدئولوژيك ( مكتبي ) ؟ [2015 Oct] 
*داستان دعواها و بر هم زدن رابطه ایران با آمريكا و توافقنامه هسته اي وین ! [2015 Sep] 
*چه سیاستی پشت هجوم گسترده پناهندگان به اروپا نهفته است؟ [2015 Sep] 
*چرا پزشكان به مناطق دور افتاده نمي روند؟( بخاطر روز پزشک ) [2015 Aug] 
*گروه اسلامي داعش بهانه اى براى حضور هميشه آمريكا در خاورميانه! [2015 Aug] 
*توافق هسته اي وين ، فرصتي براي خواسته هاي مردم ايران!  [2015 Jul] 
*مذاكرات هسته اى و هسته اصلی ترور در خاورمیانه  [2015 Jul] 
*تنها راه نجات ايران بازگشت به اصالت خويشتن خويش! [2015 Jun] 
*رعايت حفظ فاصله با بمب اتم ، راه حل پشت درهاي بسته است!  [2015 May] 
*تفاهم يا توافق لوزان شكستِ دلواپسان و جام زهر ديگر [2015 Apr] 
* تاكسي جعفر پناهى به برلين آمد ،شوخى نيست !  [2015 Feb] 
*خاكسپارى بيژن دادگرى و بعضى دوستان ! [2015 Feb] 
*راز اشغال سفارت آمریکا درتهران ! [2014 Dec] 
*بزرگداشت فريدون تنكابنى، در شهر كلن كارى پسنديده !  [2014 Dec] 
*بيست و يكمين سال فستيوال تئاتر كلن به همراه يار دبستانى !  [2014 Nov] 
*از هيچِ خمينی تا پيچ بی احساسی مطلق! [2014 Nov] 
*ترور خاموش و پيچيده سرهنگ عزيز خزاعى ! [2014 Oct] 
*ایران و بردگی مدرن ؟! [2014 Oct] 
*چه درسهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت؟ ( قسمت دهم ، پايانى ) [2014 Sep] 
*چه درسهایی میتوان ازبهمن پنجاه و هفت گرفت ؟(بخش نهم) [2014 Aug] 
*آلمان معادلات فيفا را بهم ريخت !  [2014 Jul] 
*آلمان چگونه مجددا ،جام را به خانه آورد؟ [2014 Jul] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت (بخش ٨) [2014 Jul] 
*چه در سهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت ؟ ( بخش هفتم) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت ( بخش ششم ) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن پنجاه وهفت گرفت ؟ ( بخش پنجم) [2014 Apr] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن ٥٧ گرفت ؟ (بخش چهارم ) [2014 Apr] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت ( بخش سوم ) [2014 Mar] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت؟( بخش دوم)  [2014 Feb] 
*چه درسهايي می توان از انقلاب بهمن ٥٧ گرفت !(بخش نخست ) [2014 Feb] 
*پزشك ، نقدى بر فيلم مديكووس [2014 Jan] 
* نلسون ماندلا سنبل مبارزه با آپارتايد ( تبعيض نژادى ) و درسهايى كه بايد از او گرفت! [2013 Dec] 
*بيستمين فستيوال تئاتر ايرانيان در تبعيد خجسته باد [2013 Nov] 
*تروريست كيست ،تروریست دولتی کدام است ؟ [2013 Nov] 
*حل مسئله اتمى ايران با سوريه گره خورده است ! [2013 Oct] 
*اوباما يك گام به پيش ، روحانى دو گام به پس !  [2013 Oct] 
*روحاني و باب مذاكره با آمريكا در سازمان ملل ! [2013 Sep] 
*حزب مرکل در آلمان اکثریت آراء را کسب کرد، ولى ائتلاف با كدام حزب ؟  [2013 Sep] 
*سوريه خط مقدم و خاكريز اول جمهورى اسلامى! [2013 Sep] 
*جنايت ضد انسانى در اشرف و يا ليبرتى محكوم است  [2013 Sep] 
*رای اعتماد وزارت اطلاعات یا مجلس؟! [2013 Aug] 
*اتحاد ، مبارزه ، تنها راه مقابله با رژيم فاشيستى مذهبى است ؟ [2013 Aug] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر؟!(قسمت سوم) [2013 Jul] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر ؟!( قسمت دوم ) [2013 Jul] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ (قسمت چهارم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت سوم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت دوم)- مضحكه انتخابات ١٣٩٢ [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال؟ قسمت اول [2013 Jun] 
*انگليس پشت پرده انتخابات ايران  [2013 May] 
*" مادورو " و " چاوز " دو روى يك سكه اند ! [2013 Apr] 
*جريان فتنه چيست ، فتنه گر كيست ؟ [2013 Apr] 
*اپوزیسیون سازی ! [2013 Feb] 
*تابلوی فساد جمهوری اسلامی! [2012 Dec] 
*کاریکلماتور سی یاسی! [2012 Nov] 
*انتساب احمدی ‌نژاد کلاه گشاد بر سر خامنه ای! [2012 Sep] 
*پارازیت قربانی مماشات ! [2012 Jun] 
*آیا سوسیالیست های فرانسه با انتخاب اولاند مسیرکشور را عوض خواهند کرد؟ [2012 May] 
*انتخابات مجلس نهم فریب دیگری برای جهانیان ! [2012 Mar] 
*فیسبوک وشبکه های اجتماعی مجازی ! [2012 Feb] 
*تحلیلی بر گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی [2011 Nov] 
*چراغ سبز هیلاری کلینتون به رژیم فاشیستی ایران رشته ها را پنبه خواهد کرد!  [2011 Nov] 
*قذافی رفت ، آینده لیبی به کجا می رود ؟ [2011 Oct] 
*استبداد و پیامد های آن درجامعه ! [2011 Aug] 
*هدی صابر و بابی ساندز دو فدایی آزادیخواه ! [2011 Jun] 
*ولایت فقیه بدتر از فرعونیت !  [2011 Jun] 
*حمله به اشرف ، چرا ؟ [2011 Apr] 
*تفاوت های دو قیام در دو نظام دیکتاتوری ایران و مصر ! [2011 Mar] 
*مصر به کدام حکومت تن در خواهد داد [2011 Feb] 
*بی بی سی ، بی بی باجی رژیم برای تست دستگیری موسوی و کروبی ! [2011 Jan] 
*اعدام ها در روند جنبش مردم ایران چه تاثیری می گذارد؟  [2011 Jan] 
*آیا جزایر سه گانه بهانه ای برای حمله نظامی به ایران خواهد شد ؟ [2010 Dec] 
*مرضیه گل سر سبد هنرمندان [2010 Nov] 
*دیه گو و محمود را باهم به چه کار آیند ؟ [2010 Jul] 
*میزبانی جام جهانی فوتبال برای آفریقا جنوبی براحتی بدست نیامد ! [2010 Jul] 
*سی سال مبارزه و یکسال فعالیت بی امان مردم بر علیه ولایت فقیه در ایران [2010 Jun] 
*ترور نرم در زندانهای رژیم  [2010 May] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود ! [2010 May] 
*پشت صحنه ارتجاع ولایت فقیه !  [2010 May] 
*خامنه ای قاتلی که باطل است !  [2010 Apr] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود !  [2010 Mar] 
*پیروز میدان مردم متحدند !  [2010 Feb] 
*مبارزه و سازماندهی ( شماره 2 ) [2010 Jan] 
*مبارزه و سازماندهی تنها راه حل در مقابل رژیم (شماره 1)  [2010 Jan] 
*" نه "  [2009 Dec] 
*جنبش سبز وارد مرحله دیگری شد !  [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟ (شماره ۳) [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟( شماره 2)  [2009 Oct] 
*جنبش سبز به کجا می رود ؟! (شماره1)  [2009 Oct] 
*رد پای رژیم و حمایت علنی از حماس در غزه ! [2009 Jan]