سفر روحاني به فرانسه و معامله پشت پرده بر سر مجاهدین
عباس رحمتی

حسن فريدون ( روحاني) رئيس جمهوری اسلامي كه يكي از مهره هاي امنيتي رژيم بوده چند روزي كه مهمان ايتاليايي ها بود و آنها برايش سنگ تمام داشتند تا جايي كه مجسمه هايشان را بطور مضحكي ،آنها را با حجاب كرده تا به قول خودش ( روحاني ) به مهمانها ي گراميشان بيشتر خوش بگذرد!  براي رئيس جمهور رژيمي كه دستانش به خون جوانان ما آغشته است! روحاني اولين رئيس جمهور ج اسلامي است كه بعد از ١٧ سال به اروپا ميايد او ابتداء از ايتاليا شروع كرد تا همه فأل باشد و هم تماشا بعد از امضاء قراردادها به ديدار پاپ فرانسيسکو رفت تا او را هم شريك خود بحساب آورد.

 

در اين سفر كه پيش از ٢٥٠ نَفَر روحاني را همراهي ميكنند براي قراردادهاي بزرگ به ايتاليا و فرانسه آمده است كه بيشترين قرارداد ها مربوط به هواپيما هاي ايرباس ميباشد كه مدير عامل شركت چندمليتي و عمدتاً ايرباس ، " فابريس برژيه " إعلام كرده است : ما سعي ميكنيم در كوتاهترين زمان هواپيماها را تحويل ايران دهيم. ايتاليا در دوران تحريمها قراردادهاي اقتصادي خود را از شش ميليارد يورو به چند ميليون تنزل داده بود به همين دليل بود كه براي روحاني فرش قرمز پهن كرده و سان نظامي ويژه رياست جمهوري تهيه ديده بود .                               

بايد گفت بعد از خاتمي اين اولين سفر رئيس جمهور ج اسلامي بعد از هفده سال است كه به ايتاليا و(فرانسه) صورت ميگيرد ، فردا روحاني به فرانسه ميرود تا علاوه بر قراردادهاي اقتصادي پيام خامنه اي وپاسداران امنيتي رژيم را به اولاند رئيس جمهور فرانسه برساند و آن محدود كردن هرچه بيشتر مجاهدين است ، براي فرانسه اولويت مسائل اقتصادي مهمتر از حقوق بشر است كما اينكه در مقاطع مختلف اين روند را بخوبي نشان داده است، اين روند را روزنامه لوموند بخوبي نشان داده است. [١] روحاني بناست با اولاند و ٢٠ تن از كاردانان صنايع ملاقات كند، نگاه فرانسوی ها بیشتر بر روی صنایع نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی، هواپیما سازی و اتومبیل سازی متمرکز است. روز گذشته نیز شرکت معروف خدمات آبرسانی فرانسوی (واولیا) اعلام کرد که می تواند مشکل کم آبی ایران را حل کند. قرار داد فروش 114 فروند هواپیمای مسافری شرکت اروپایی ایرباس در ملاقات میان حسن روحانی و فرانسوا اولاند رؤسای جمهور دو کشور به امضاء خواهد رسید. صنایع نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی زیر نظر عوامل امنیتی و سپاه پاسداران قرار دارند وصنایع اتومبیل و هواپیما در ایران نیز زیر نظر بیت رهبری اداره می شوند. دولت فرانسه ناچار است برای بدست آوردن قرار داد های پر سود به خواست های بیت رهبری، بخش های امنیتی و سپاه پاسداران گردن نهد.

همانطوريكه دربالا آمد ، فرانسه نياز مبرمي به رابطه با ايران دارد ،حل مسائل اقتصادي كشور از ضروري ترين هاست "فرانسو اولاند " با همه ناكامي هايي كه داشته براي پيروزي در انتخابات سال ٢٠١٧ بايد آمار بيكاري را پايبن بياورد و وضيعيت اقتصادي مردم را در مدت يكسال ونيم بهبود بخشد براي همين نيازمند بازار ايران است ، از طرفي رژيم ج اسلامي اين نياز فرانسه را در يافته است و مي خواهد مسائل پشت پرده را در رابطه با محدود كردن و يا اخراج مجاهدين از خاک فزانسه مطرح كند. فرانسه چندين بار در رابطه با مجاهدين وارد عمل شده است و دست تروريستهاي رژيم را كاملا باز گذاشته و همكارى كامل با جنانيان انجام داده است يادمان نرود وقتي سوئيسي ها قاتلين كاظم رجوي را تحويل فرانسوي ها ميدهند با دسته گل آنها را به ايران تحويل دادند !چند سال است نام سازمان مجاهدین از لیست های سیاه تروریستی آمریکا و اروپا بیرون آمده است ولی دولت فرانسه همچنان با بیرون آوردن نام این سازمان از لیست تروریستی خود مخالفت می کند و به دادگاه اروپا نیز شکایت برده است تا بتواند دوباره این سازمان را در بطور قانونی در لیست سیاه قرار دهد. جمهوری اسلامی با درخواست های پی در پی از فرانسه برای گنجاندن دوباره مجاهدین در فهرست تروریستی در واقع عقد قرار داد های تجاری با این کشور را موکول به پایان دادن فعالیت سازمان مجاهدین خلق در خاک فرانسه کرده است.

در سال ١٩٨٧ يازده تن از پناهندگان را به كشور گابون فرستاد كه با اعتصاب غذاى تعدادي از مجاهدين به فرانسه باز گشتند . صبحگاه هفده ژوئن ٢٠٠٣ نخست وزيري ژاك شيراك قسمتي از دولت وقت فرانسه دستور حمله به مقر استقرار مريم رجوي و ساير اعضاى شوراى ملي مقاومت را صادر ميكند و مريم رجوي وتعدادي را دستگير ميكنند پليس فرانسه ، تمامي كامپيوترها و پيش از ٦٠ هزار ِسرورهاي كامپيوتري را با خود مي برند كه از آن تاريخ سرورها به كشورهاي ديگري منتقل شد ، مقدارزيادي پول كه مبلغ دقيق پولهاي  ( حدود ده ميليون) که شش ميليون و هشتصد دلاررا مصادرمیکنند، نزديكان اعضاى شورا و مجاهدين (مثل دكتر صالح رجوي ) تماما دستگير ميشوند مريم رجوي اين را "هديه اي به ملايان حاكم خواند" علاوه بر اينها ، خود سوزي تعدادي از هواداران هم از اين معامله كثيف جلو گيري نكرده و كارى از پيش نبرد . فرانسه در اين خط همچنان فعال به پيش ميرود بطوري كه چند سال پيش در يكي از بنادر بلژيك يك كشتي كه اسحله (خمپاره انداز) حمل مي كرد اعلام مي كنند اينها به فرانسه ميامد تا در اختيار مجاهدين قرار گيرد !

چند وقتي است كه رژيم ايران ميگويد شبكه جي تي وي " كه بينده زيادي دارد متعلق به عناصري از مجاهدين است " و شايع كرده است كه مديريت اين شبكه را تا اسفند ماه آينده مدير سابق بي بي سي فارسى بعهده ميگيرد. رژیمی که براي بقاي خودش ميلياردها دلار خرج بمب اتم ميكند و براى پيوستن به جامعه و بهتر بگويم بازار جهاني در پايگاه هايش را بتن ميگيرد دست به هر جنايتي مي زند تا خود را حفظ كند اين رژيم بارها به مجاهدين حمله كرده است در زمان خاتمي يكبار ٨٨عدد موشك به سمت پايگاههاي مجاهدين شليك مي شود و بعد از اشغال عراق و عوض شدن وضيعيت داخل عراق در واقع مجاهدين می باید استراتژي خروج را در دستور كار خود قرار ميداد ولي رژيم از اين وضیعيت سو استفاده كرد و لی بعد از چندين بار حمله هاي موشكي به ليبرتي و اشرف بازهم مجاهدين در عراق ماند تا اشرف را با كشته هاي زيادي  در اختيار رژيم قرار داد، هم اكنون رژيم با به فرانسه آمدن قصد دارد بازهم مجاهدين را محدوتر كند و اگر مجاهدين در موقعيت حساس تصميم درست اتخاذ نكند باز هم ضربه خواهد خورد .

فرانسویها امتحان خود را پس داده اند ،فرانسه ديگر مهد تمدن و دموكراسي همچون گذشته نيست ، فرانسه تاكنون چند بار محكوميت حقوق بشري از سوي پارلمان اروپا مستقر در استراسبورگ را در پرونده خود دارد و بعد از تركيه مقام دوم را دارد اين گفته وکیل سرشناس فرانسوی "اریک دوپون مورتی "است که امروز دوشنبه بیست و پنجم ژانویه 2016 در دوکانال تلویزیونی پر بیننده فرانسوی پخش شد پس فرانسه با وضعيت بد اقتصادي كه گريبانش را گرفته بدنبال معامله با رژيم است و حقوق بشر فقط در ويترين سیاسیش قرار دارد اين مسئله را در سفر وزير خارجه فرانسه به خوبي ملاحظه ميكنيم .

در سفر "لوران فابیوس" وزیر امور خارجه فرانسه به تهران در امرداد ماه گذشته، علاالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس جمهوری اسلامی خواستار آن شد که فرانسه به فعالیت سازمان مجاهدین خلق در خاک خود پایان دهد. بروجردی همچنین از فرانسه خواست: « با گنجاندن سازمان مجاهدین خلق در فهرست گروه‌های تروریستی به رویکرد سابق خود در قبال آنها برگردد». مقامات رسمی جمهوری اسلامی در ملاقات با خانم الیزابت گیگو، نماینده کنونی پارلمان و وزیر پیشین دادگستری فرانسه این تقاضای حکومت اسلامی را تکرار کرد.

مجاهدین با به خدمت گرفتن شمار زیادی از مقامات سابق سیاسی و نظامی در آمریکا و اروپا یک لابی پرتوان برای پشتیبانی از خود برپا کرده اند. شمار این لابی در فرانسه چشمگیر است و به سه هزار تن می رسد. برخی از وزراء و مقامات سابق، شهرداران شهر های متوسط و کوچک و اعضای شورای شهرها و استان ها در میان این لابی حضور دارند. اعضا و مسئولین این مجاهدین بطور مرتب در پارلمان های اروپا و فرانسه جلسات گفتگو و سخنرانی برگزار کرده و علیه حکومت اسلامی فعالیت می کنند، این گروه بیش از هر گروه دیگر اپوزیسیون ایران در خارج از کشور فعال می باشد و این همواره باعث نگرانی مقامات جمهوری اسلامی بوده است.

اشغال عراق امتيازي به رژيم ملاها بود كه رژيم توانست با وارد شدن به عراق و حمايتهايش از سپاه بدر و بمب گذارى هاي كنار خياباني و تله گذارى ها و كشتار در عراق توانست با كمك نوري مالكي عراق را هم تا مدتي مال خود كند و در اين مدت توانست پايگاه و پادگان "اشرف"  را به اشغال خود در آورد . رژيم ج ا با سياستهاي جنگ طبانه  كه بدنبال بمب اتم بود با عقبگردي كه كرده است توانسته با آتش زدن سرمايه هاي ملت ايران به جامعه جهاني وارد شود كه باعث شگفت زدگي روزنامه نگاران بدون مرز و بسياري از سياستمداران و شخصيتهاي سياسي شده است گوئيا اين همان رژيمي نيست كه بيش از ٦٠ بار محكوميت بين الملي دارد و يا اين همان رژيمي نيست كه بعد از چين بيشترين تعداد اعدام را در كارنامه خود دارد .رژيمي كه بيشترين روزنامه نگار و وكلا را در زندانهاي خود دارد ، رژيمي كه حمايت تروريست ها را در عراق و لبنان و يمن دارد و در سوريه بهمراه روسيه از "بشار اسد " حمايت كرده و سالهاست به كشتارها در سوريه به اسد كمك رساني ميكند اينها همه بخوبي نشان ميدهد كه سياست پدر و مادر ندارد ، رژيم در مقاطع مختلف با سياست " يك كام به پيش و دو گام به پس" بقاي خود را حفظ كرده است ولي چگونه است كه يك سازمان سياسي نظامي كه ادعاي بزرگترين نيروي اپوزيسيون را دارد به سياست مرغ يك پا دارد همچنان ادامه ميدهد . حال بايد ديد آيا تلنگر سوسياليستهاي فرانسه كه برخوردهاي زيادي با سياستهاي مجاهدين داشته است ، مجاهدين را از به خواب زدگي اش بيدار ميكند؟ گفته هاي اريك دوپون مورتي وكيل سرشناس را فراموش نكنيم " فرانسه دوبار محكوميت حقوق بشري دارد پس با وضعيت بد اقتصادي كه گريبانش را گرفته بدنبال معامله با رژيم است .

__________________________________________________________________________

[١] روابط اقتصادی ایران - فرانسه از منظر ارقام روزنامه لوموند

همزمان با سفر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران به فرانسه و تاکید رسانه های این کشور بر ابعاد اقتصادی این دیدار، روزنامه فرانسوی «لوموند» از منظر آمار و ارقام به بررسی روابط اقتصادی دو کشور پرداخت.

به گزارش ایرنا، لوموند روز چهارشنبه در گزارشی نوشت: در 17 سال گذشته هیچگاه رئیس جمهوری از ایران به فرانسه نرفته است؛ سفر امروز حسن روحانی به فرانسه برای نخستین بار از سال 1998 میلادی تاکنون، صورت می گیرد. وی در این سفر دو روزه پیش از دیدار با «فرانسوا اولاند» همتای فرانسویش با حدود 20 تن از صاحبان صنایع دیدار خواهد کرد.

روزنامه فرانسوی در ادامه گزارش خود افزود: هدف این سفر برقراری روابط اقتصادی میان دو کشور پس از تنش های مربوط به پرونده هسته ای و تحریم های تحمیل شده بر ایران در ده سال گذشته است. همچنین پیش بینی می شود فردا (پنجشنبه) توافق نامه هایی با شرکت های فرانسوی به ویژه «ایرباس» برای سفارش 127 فروند هواپیما و شرکت های خودروسازی «پژو سیتروئن پ اس آ» و «رنو» امضا شود.

یک میلیارد و 300 میلیون یورو

کارشناسان اقتصادی شرکت بیمه اعتباری هرمس در پژوهشی در مورد نتایج گشوده شدن بازار 80 میلیونی ایران به روی شرکت های فرانسوی، عنوان کردند: این شرکت ها می توانند از موقعیت به دست آمده بهره فراوان برده و حجم صادرات خود را در بازه زمانی 2017-2015 میلادی به یک میلیارد و 300 میلیون یورو برسانند.

514 میلیون یورو

در 10 سال گذشته و پس از تحریم های تحمیل شده بر ایران، سطح روابط اقتصادی این کشور با فرانسه کاهش یافت. مبادلات تجاری دو کشور در حالی در سال 2014 میلادی به 514 میلیون یورو رسید که این میزان در سال 2004 میلادی، چهار میلیارد یورو اعلام شده بود. بدین ترتیب سهم فرانسه از بازار ایران از هفت درصد به یک درصد تنزل یافت.

امروز تولیدات دارویی بیشترین حجم صادرات به ایران و محصولات زراعی خوراکی و منسوجات، بیشترین واردات را از ایران تشکیل می دهند.

سهم 90 درصدی واردات سوخت از ایران

پیش از سال 2012 میلادی، سوخت 90 درصد حجم واردات فرانسه از ایران بود، اما از سه سال پیش با تحریم نفت ایران وضع تغییر کرد. خرید نفت از ایران از یک میلیارد و 700 میلیون یورو در سال 2011 به 80 میلیون یورو در سال 2012 و یک میلیون و 700 هزار یورو در سال 2013 میلادی رسید.

28 درصد

از سرگیری مبادلات دو جانبه ایران و فرانسه در 9 ماه نخست در سال 2015 میلادی، آشکار است. در این دوره صادرات فرانسه به ایران 28 درصد و واردات از این کشور 11 درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، مجلس سنای فرانسه در آوریل 2014 میلادی، فرانسه را «بازنده بزرگ تحریم های ضد ایرانی» دانست و اعلام کرد سطح مبادلات تجاری دو کشور از چهار میلیارد یورو در سال 2004 به 500 میلیون یورو در سال 2013 میلادی سقوط کرد.

در سال 2013 میلادی، ارزش واردات فرانسه از ایران به 40 میلیون یورو رسید؛ این میزان در سال 2004 میلادی دو میلیارد یورو بود. صادرات فرانسه به ایران نیز از سال 2004 تا 2013 میلادی از دو میلیارد یوور به 490 میلیون یورو کاهش یافت.

 

 

منبع:پژواک ایران


فهرست مطالب عباس رحمتی در سایت پژواک ایران 

*ويروس كرونا و رنسانس  [2020 Mar] 
*بيت خامنه اي وتيم امنيتي ،براي مهار خبرها ونه ويروس كرونا!  [2020 Feb] 
*لائيسيته !  [2020 Feb] 
* مُرده گردونی ولايت فَقِيه !  [2020 Feb] 
*ابوبكر البغدادي و علي الخامنه اي هردو تروريست؟!  [2019 Dec] 
*چهل سال رابطه مخفي آمريكا با ملايان تهران!  [2019 Dec] 
*گراني بنزين وعبور از فاشيست مذهبي !  [2019 Nov] 
*‏ بيست و ششمين فستيوال تئاتر ايرانيان تبعيدي ،شهر كلن آلمان!‏  [2019 Nov] 
*‏«روح الله زم »، اپوزيسيون يا مهره ي سوخته؟!‏  [2019 Oct] 
*بانوان ايران استاديوم هاي كاملن آزاد ميخواهند!‏  [2019 Oct] 
*چپاول ثروت و عطش خونریزی را حمایت نکنید! سیری کوتاه در نشست سازمان ملل [2019 Sep] 
*پشت پرده سياست ولايت فقيه، مذاكره با آمريكا !  [2019 Sep] 
*سپاه پاسداران با چهل سال تروردرصدر فهرست سازمانهای تروريستي خارجی آمریکا ! [2019 Apr] 
*چهل سال جنايت و ترور سركوب و عقبگرد كامل (شماره يك)‏  [2019 Feb] 
* سال ۲۰۱۸ سال هشدار و پر حادثه به پایان رسید! [2019 Jan] 
* فرار سرمايه از ايران افزايش مي يابد!‏  [2018 Dec] 
*یک ربع قرن فستيوال تئاتر تبعيدي در كلن!  [2018 Nov] 
*ترور به بهانه هموار کردن جاده بهشت براي تروریست ها!  [2018 Nov] 
*خيانت روحاني ( فريدون) به مردم ایران از زبان یک آشنا! [2018 Oct] 
*احضار روحانی به مجلس و رویای دیر باز خامنه ای!‏  [2018 Sep] 
*غول ديماه بر مي خيزد!  [2018 Aug] 
* ١٣٦ مين سالگشت زاد و بود دكتر محمد مصدق در شهر كلن چگونه برگزار شد؟  [2018 Jul] 
*خامنه اي و رؤياهاي آشفته بمب اتم!‏  [2018 Jun] 
*سود و زيانهاي خروج آمريكا از برجام  [2018 May] 
*رضا شاه جزئي از تاريخ ايران است!  [2018 Apr] 
*ارمنستاني ها فقط با اراده بود که ديكتاتور را سرنگون كردند!  [2018 Apr] 
*احمدي نژاد بدنبال اپوزيسيون سازي است ؟  [2018 Feb] 
*فاز تغيير ! [2018 Feb] 
*جمهوري اسلامي ؟ نه ، رژيم توتاليتر!  [2018 Feb] 
*جنبش ملي ،پايه هاي نظام ولايي را فرو خواهد ريخت!‏  [2018 Jan] 
*احمدی نژادی ها؛ واکنش تهدید آمیز خامنه ای  [2018 Jan] 
*شعله جنگ منطقه خليج فارس زبانه مي كشد [2017 Dec] 
*بيست و چهارمين سال فستيوال تئاتر در تبعيد كلن بياد مجيد فلاح زاده  [2017 Dec] 
*جنگ أفروزي هاي دوباره جمهوري اسلامي ، تمام منطقه را درگير خواهد كرد!‏  [2017 Nov] 
*رفراندوم اقليم كردستان و دخالت ملاها و افزايش بحران در عراق!  [2017 Nov] 
*فوتبال ايران و سوريه، نقش زنان و مردان ايران !‏  [2017 Oct] 
*فردوسي را بايد جدي گرفت و خوب شناخت !‏  [2017 Oct] 
*انتخابات آلمان ، شكست سنگين دو حزب برتر و رشد پوپوليست ها !‏ [2017 Sep] 
*‎ ‎دو رهبر در يك موضع و حمله به ملاها درسازمان ملل  [2017 Sep] 
*همكاري كاشاني و بهبهاني با انگليسيها در كودتاي ٢٨ مرداد عليه دكتر مصدق  [2017 Sep] 
*معامله بزرگ بر سر كابينه آينده و نقش ولايت فَقِيه ! ‏  [2017 Aug] 
*دولت امام زمان معجزه هزاره سوم ( قسمت ششم)‏  [2017 Aug] 
*«ماجراي نيمروز» نيمه پنهان ماجرا بود!‏  [2017 Jul] 
*جنبش دانشجویی و ادامه مبارزه  [2017 Jul] 
*اتحاد اپوزيسيون با مردم رمز پيروزي است!‏  [2017 Jul] 
*دولت امام زمان ،معجزه هزاره سوم ( قسمت پنجم )‏  [2017 May] 
*چهار سال با دولت تدبير و اميد و ركوردهاي تازه !‏ [2017 Apr] 
*اسكار سياسي! ‏  [2017 Mar] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ( قسمت چهارم )  [2017 Feb] 
*«اوباما» با اُونا، ماند و به تاریخ پیوست! [2017 Jan] 
*گورخوابان ارمغان ديگر جمهوري اسلامي‎!‎  [2017 Jan] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ! ( قسمت سوم)  [2016 Dec] 
*بيست و سومين فستيوال تئاتر در تبعيد شهر كلن با موفقيت برگزار شد  [2016 Nov] 
*پيروز انتخابات‎ ‎‏ آمریکا كيست ؟ ‏  [2016 Nov] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم( قسمت دوم)‏  [2016 Oct] 
*دولت امام زمان و معجزه هزاره سوم !( بخش اول)‏ [2016 Oct] 
*فوتبال و حزب اله ، ياحسين ، گل تاسوعائي!‏  [2016 Oct] 
*مردم چون كوه مي مانند تا علم الهدي برود [2016 Sep] 
*جنگنده های روسی در پايگاه شاهرخي (نوژه) همدان ، خيانتي كه كتمان نتوان کرد؟ [2016 Aug] 
*كودتاي نافرجام تركيه و روياهاي اردوغان  [2016 Jul] 
*زلزله خروج بريتانيا از اتحاديه اروپا و پس لرزه هايش [2016 Jul] 
*قضاوت كنيد!  [2016 Jun] 
*نقش مستشاران و مدافعان حرم، حضور محرز جمهوري اسلامي در جنگ سوريه!  [2016 Jun] 
*أهداف خامنه اي با رياست جنتي در مجلس خبرگان [2016 May] 
*ترس خامنه اي از فرا گيري زبان انگليسي چيست ؟  [2016 May] 
*فرار مالياتي و پولشويي هاي گسترده جهاني درپاناما، بهشت مالياتي! [2016 Apr] 
*انتخابات دهم و حیله های جدید نظام ولايي  [2016 Mar] 
*ميزان رأي يك نَفَر است! [2016 Feb] 
*ريشه ها را بايد شناخت ! [2016 Feb] 
*سفر روحاني به فرانسه و معامله پشت پرده بر سر مجاهدین  [2016 Jan] 
*بيست و دومين فستيوال تئاتر درتبعيد «كلن» با شعار «ما پارازيت نيستم » [2015 Dec] 
*جنايات اخير رژيم فاشيستي مذهبي ايران يك عمل تروريستي و محكوم است  [2015 Nov] 
*خودرو ملي يا اسلامي ،ايدئولوژيك ( مكتبي ) ؟ [2015 Oct] 
*داستان دعواها و بر هم زدن رابطه ایران با آمريكا و توافقنامه هسته اي وین ! [2015 Sep] 
*چه سیاستی پشت هجوم گسترده پناهندگان به اروپا نهفته است؟ [2015 Sep] 
*چرا پزشكان به مناطق دور افتاده نمي روند؟( بخاطر روز پزشک ) [2015 Aug] 
*گروه اسلامي داعش بهانه اى براى حضور هميشه آمريكا در خاورميانه! [2015 Aug] 
*توافق هسته اي وين ، فرصتي براي خواسته هاي مردم ايران!  [2015 Jul] 
*مذاكرات هسته اى و هسته اصلی ترور در خاورمیانه  [2015 Jul] 
*تنها راه نجات ايران بازگشت به اصالت خويشتن خويش! [2015 Jun] 
*رعايت حفظ فاصله با بمب اتم ، راه حل پشت درهاي بسته است!  [2015 May] 
*تفاهم يا توافق لوزان شكستِ دلواپسان و جام زهر ديگر [2015 Apr] 
* تاكسي جعفر پناهى به برلين آمد ،شوخى نيست !  [2015 Feb] 
*خاكسپارى بيژن دادگرى و بعضى دوستان ! [2015 Feb] 
*راز اشغال سفارت آمریکا درتهران ! [2014 Dec] 
*بزرگداشت فريدون تنكابنى، در شهر كلن كارى پسنديده !  [2014 Dec] 
*بيست و يكمين سال فستيوال تئاتر كلن به همراه يار دبستانى !  [2014 Nov] 
*از هيچِ خمينی تا پيچ بی احساسی مطلق! [2014 Nov] 
*ترور خاموش و پيچيده سرهنگ عزيز خزاعى ! [2014 Oct] 
*ایران و بردگی مدرن ؟! [2014 Oct] 
*چه درسهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت؟ ( قسمت دهم ، پايانى ) [2014 Sep] 
*چه درسهایی میتوان ازبهمن پنجاه و هفت گرفت ؟(بخش نهم) [2014 Aug] 
*آلمان معادلات فيفا را بهم ريخت !  [2014 Jul] 
*آلمان چگونه مجددا ،جام را به خانه آورد؟ [2014 Jul] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت (بخش ٨) [2014 Jul] 
*چه در سهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت ؟ ( بخش هفتم) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت ( بخش ششم ) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن پنجاه وهفت گرفت ؟ ( بخش پنجم) [2014 Apr] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن ٥٧ گرفت ؟ (بخش چهارم ) [2014 Apr] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت ( بخش سوم ) [2014 Mar] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت؟( بخش دوم)  [2014 Feb] 
*چه درسهايي می توان از انقلاب بهمن ٥٧ گرفت !(بخش نخست ) [2014 Feb] 
*پزشك ، نقدى بر فيلم مديكووس [2014 Jan] 
* نلسون ماندلا سنبل مبارزه با آپارتايد ( تبعيض نژادى ) و درسهايى كه بايد از او گرفت! [2013 Dec] 
*بيستمين فستيوال تئاتر ايرانيان در تبعيد خجسته باد [2013 Nov] 
*تروريست كيست ،تروریست دولتی کدام است ؟ [2013 Nov] 
*حل مسئله اتمى ايران با سوريه گره خورده است ! [2013 Oct] 
*اوباما يك گام به پيش ، روحانى دو گام به پس !  [2013 Oct] 
*روحاني و باب مذاكره با آمريكا در سازمان ملل ! [2013 Sep] 
*حزب مرکل در آلمان اکثریت آراء را کسب کرد، ولى ائتلاف با كدام حزب ؟  [2013 Sep] 
*سوريه خط مقدم و خاكريز اول جمهورى اسلامى! [2013 Sep] 
*جنايت ضد انسانى در اشرف و يا ليبرتى محكوم است  [2013 Sep] 
*رای اعتماد وزارت اطلاعات یا مجلس؟! [2013 Aug] 
*اتحاد ، مبارزه ، تنها راه مقابله با رژيم فاشيستى مذهبى است ؟ [2013 Aug] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر؟!(قسمت سوم) [2013 Jul] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر ؟!( قسمت دوم ) [2013 Jul] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ (قسمت چهارم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت سوم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت دوم)- مضحكه انتخابات ١٣٩٢ [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال؟ قسمت اول [2013 Jun] 
*انگليس پشت پرده انتخابات ايران  [2013 May] 
*" مادورو " و " چاوز " دو روى يك سكه اند ! [2013 Apr] 
*جريان فتنه چيست ، فتنه گر كيست ؟ [2013 Apr] 
*اپوزیسیون سازی ! [2013 Feb] 
*تابلوی فساد جمهوری اسلامی! [2012 Dec] 
*کاریکلماتور سی یاسی! [2012 Nov] 
*انتساب احمدی ‌نژاد کلاه گشاد بر سر خامنه ای! [2012 Sep] 
*پارازیت قربانی مماشات ! [2012 Jun] 
*آیا سوسیالیست های فرانسه با انتخاب اولاند مسیرکشور را عوض خواهند کرد؟ [2012 May] 
*انتخابات مجلس نهم فریب دیگری برای جهانیان ! [2012 Mar] 
*فیسبوک وشبکه های اجتماعی مجازی ! [2012 Feb] 
*تحلیلی بر گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی [2011 Nov] 
*چراغ سبز هیلاری کلینتون به رژیم فاشیستی ایران رشته ها را پنبه خواهد کرد!  [2011 Nov] 
*قذافی رفت ، آینده لیبی به کجا می رود ؟ [2011 Oct] 
*استبداد و پیامد های آن درجامعه ! [2011 Aug] 
*هدی صابر و بابی ساندز دو فدایی آزادیخواه ! [2011 Jun] 
*ولایت فقیه بدتر از فرعونیت !  [2011 Jun] 
*حمله به اشرف ، چرا ؟ [2011 Apr] 
*تفاوت های دو قیام در دو نظام دیکتاتوری ایران و مصر ! [2011 Mar] 
*مصر به کدام حکومت تن در خواهد داد [2011 Feb] 
*بی بی سی ، بی بی باجی رژیم برای تست دستگیری موسوی و کروبی ! [2011 Jan] 
*اعدام ها در روند جنبش مردم ایران چه تاثیری می گذارد؟  [2011 Jan] 
*آیا جزایر سه گانه بهانه ای برای حمله نظامی به ایران خواهد شد ؟ [2010 Dec] 
*مرضیه گل سر سبد هنرمندان [2010 Nov] 
*دیه گو و محمود را باهم به چه کار آیند ؟ [2010 Jul] 
*میزبانی جام جهانی فوتبال برای آفریقا جنوبی براحتی بدست نیامد ! [2010 Jul] 
*سی سال مبارزه و یکسال فعالیت بی امان مردم بر علیه ولایت فقیه در ایران [2010 Jun] 
*ترور نرم در زندانهای رژیم  [2010 May] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود ! [2010 May] 
*پشت صحنه ارتجاع ولایت فقیه !  [2010 May] 
*خامنه ای قاتلی که باطل است !  [2010 Apr] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود !  [2010 Mar] 
*پیروز میدان مردم متحدند !  [2010 Feb] 
*مبارزه و سازماندهی ( شماره 2 ) [2010 Jan] 
*مبارزه و سازماندهی تنها راه حل در مقابل رژیم (شماره 1)  [2010 Jan] 
*" نه "  [2009 Dec] 
*جنبش سبز وارد مرحله دیگری شد !  [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟ (شماره ۳) [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟( شماره 2)  [2009 Oct] 
*جنبش سبز به کجا می رود ؟! (شماره1)  [2009 Oct] 
*رد پای رژیم و حمایت علنی از حماس در غزه ! [2009 Jan]