پیروز میدان مردم متحدند !
عباس رحمتی

بعضی ها که تصور دیگری از جنبش دارند ،  می گویند 22 بهمن ، جنبش سبز نتوانست خودی نشان دهد و در پایان هم نتیجه می گیرند که در این روز ، پیروز میدان همانا  ، رژیم با تمام گله پاسداران ش بود . کدام پیروزی ؟ پیروزی که با لشگر کشی بر علیه مردم بود ؟ سپاه پاسداران ، سراسر ایران را  خصوصا تهران را همچون  صحنه جنگ (پادگان برای  عملیاتی  علیه مردم  ، آرایش نظامی داده بود ، رژیمی که به گواهی  سایت " گوگل " نتوانست  میدان آزادی را پر کند تا تعداد  طرفداران خود را به رخ جهان بکشد  چگونه می توان  او را پیروز میدان دانست ؟ تظاهرات ی که رژیم با آوردن خانواده های نیروی هوایی و ارتشی ها انجام داد را می توان پیروزی  دانست ؟ پیروزی که با مستقر کردن  بیش از هفتاد هزار نیروهای مسلح ، تهران بزرگ را به اشغال خود در آورد ه بود را می توان  به نام رژیم نوشت ؟ به قول مردم ، وقتی سنگ ها را  بسته اند و  سگ ها را رها کرده اند ، توقع بیش از این دارید ؟ مردم خود بهتر می دانند که پیروز آن روز چه کسی بود.

تدارکی که رژیم از 40 روز قبل دیده بود تا بتواند تظاهرات 22 بهمن را خنثی کند نشان  از آن  داشت   که رژیم مفلوج می خواست از روز خودش هم  بگذرد و به سرکوب روی آورد . رژیم غافل از آن بود وهست  که جنبش  همچون یک موجود زنده است که یا  سرکوب از بین نمی رود و این اصل را  8 ماه است به ولایت فقیه و  مزدوران رژیم ثابت کرده است .

آنها هر روز خون تو ر ترا پاک می کنند        
 
آنها اما نمی دانند پیراهن سرخ تو تن به تن

در میان ما خواهد گشت

قبل از 22 بهمن همه می دانند  که رژیم  دست  به دستگیری گسترده زندانیان سابق زده که نشان از وحشت ی بود که سراپای رژیم  ولایت فقیه  را فرا گرفته بود آنها به زندانیان می گفتند « با شما کاری نداریم  فقط  تا عید مهمان ما هستید بعد آزاد می شوید ! » آنها  حتا  به زندانیان سیاسی که در همین  چند ماه آزاد کرده بودند تلفن می زدن و به آنها می گفتند اگر در راهپیمایی شرکت کنید از شما عکس داریم و دستگیر تان می کنیم !  خلاصه  اینکه به نقل از یک گزارشی که از ایران رسیده بود حدود ده هزار نفر را در همین 40 روزه دستگیر کرده اند تا بتوانند مردم را از حمله به بیت  عنکبوتی مانع شوند !

آرایش کاملا نظامی در تهران :

در آخرین جلسه ای که در روز 21 بهمن  ، خامنه ای با حضور سرداران و اجرایی های  سرکوب گران انجام داد هدف عملیاتی کردن طرح تقسیم و بلوک بندی کردن شهر تهران بود که مسئولیت را بطور متمرکز به سپاه پاسداران محول گردیده بود که  ستاد عملیاتی سرکوب در قرار گاه ثارالله  تحت فرماندهی پاسدار جعفری سرکرده پاسداران مستقر بود .

قرار بود که چندین لایه  از بسیجی ها مانع نزدیک شدن معترضین به میدان آزادی شوند و اگر مردم نزدیک شدن به شدت با آنها برخورد شود ، خیابانهای  نواب به سمت شرق در دست سپاه محمدرسول الله به سرکردگی "حسین همدانی "

و از نواب به سمت غرب در دست سپاه سیدالشهداء   به سرکردگی علی فضلی  قرارگرفت علاوه بر آن سپاه حفاظتی " روح الله " پاسدار همدانی در نزدیکی مقر خامنه ای مستقر گردید و همین طور تا اطراف میدان انقلاب گسترش یافت و این یک وحشت ی بود که از مردم داشتند . علاوه بر اینها اقدامات زیر را آماده سرکوب کرده بودند تا بتواند  حرکت مردم را کنترل کنند .

- گردان های بسیج همراه با بسیجیان تقویتی قزوین و کرج و شهریار در مناطق حساس و در مساجد و مدارس تهران آماده عملیات بودند.

- بسیج مستضعفان  به سر کردگی " محمد رضا نقدی "  - ماموریت کنترل و امنیت و شناسایی معترضین در سطح شهر را به عهده داشت .

- انبوه موتور سواران و تعداد زیادی لباس شخصی و ...

-  نیروی زمینی و هوائی و ارتش و دوایر مختلف ستاد ارتش موظف بود همراه با خانواده هایشان در تظاهرات دولتی شرکت کنند !

-  رژیم برای کنترل مردم مجموعا 80 هزار نیروی مسلح  را در تهران بزرگ مستقر کرده بود تا  پایتخت را به اشغال خود در آورد ، در مجموع  حدود 300 میلیارد تومان خرج کرده بود تا بتواند این روز را به نفع خود مصادره کند . [1]   توجه کنید این نیروها شامل این ها بود :

- شش تیپ رژمی  از سپاه محمد و سپاه سید الشهداء  همراه با سپاه علی ابن ابیطالب و سپاه حفاظتی روح الله  و چند گردان تقویتی تا 15 هزار نفر / چهار تیپ نظامی از یکان های ویژه و ضد اغتشاش  16 هزار نفر / نیروهای 92 کلانتری در پایگاههای نیروی انتظامی – 5 هزار نفر /  مزدوران مسلح اطلاعات 4 هزار نفر /  200 گردان بسیج که 40 هزار نفر بودند 50 گردان این گردانها از سایر شهرها آورده شده بودند .

-لازم است یاد آوری شود ، نیروهای بسیج هر پنجاه متر در خیابان آزادی دکه هایی تحت عنوان نمایشگاه کتاب و عکس دایر کرده بودند که می توان گفت آنجا محل تجمع سر کوبگران بود . آیا اینها نشان از پیروزی دارد  یا ضعف و ذلت از نیروهای مردمی در صحنه ؟ آیا این دست و پا زدن ها برای حفظ رژیم در حال سرنگونی نیست ؟

اگر آن روز برای رژیم پیروزی بود خامنه ای در بیعت ش  ضمن مطرح کردن اختلافات شان می توانست طور ی دیگر  مسائل را  طرح کند ، او در جمعی  می گوید " آبروی من را بردید "   او در جمع سرکوب گران و دست اندر کاران  گفته بود " آن اطلاعیه ای که داده بودید و نوشته بودید میلیونها نفر به خیابان ها می آیند چه بود یعنی شما حجت را تمام نکردید ! " و ملت دوباره بر علیه من به خیابان ها خواهند آمد .

در گوشه و کنار و در جای جای   ایران خصوصا در تهران با وجود مستقر کردن نیروهای نظامی اشان و بکار گرفتن انواع و اقسام سلاح های مشقی و رنگی و اریژینال( واقعی )  و گاز های اشک آور و...  نتوانست حرکت جنبش  را مهار کند و جنبش در خیابانهای دیگر همچون 6دی (عاشورا ) به حرکت های دیگری از جنس سرخ ادامه یافت  و نشان داد که راه را نمی توانند بر جنبش سد کنند .

با وجود قمه کشان و قاتل های ولایت فقیه  و تهدیدهای " احمدی مقدم "  باز هم مردم به صحنه آمدند  وبا پاره کردن و  سوزاندن عکس های خمینی و خامنه ای  اعتراضات خو را نشان داند البته رژیم  با اینکه از قبل  تمامی عکس های رهبران حکومت فاشیسشی را جمع کرده بود ، ولی آنها یی را که از دستش در رفته بود مردم ترتیب ش را دادند . [2]

خلاصه اینکه « یک طرف، سکه و پول و ساندیس و ساندویچ و بلیط مجانی حج و زیارت و... و طرف دیگر گلوله سربی و رنگی و چاقو و چماق  باتوم و گاز های اشک آور... »  این چه حکومتی است که تا دیروز مردم را در تظاهرات 22 بهمن می خواست ولی امروز دیگر از حضور مردم ، چنان وحشتی دارد که 80 هزار پاسدار را برای مقابله با آنها وارد عمل می کند ؟ این پیروزی برای یک ملت در بند است یا رژیم سرکوب گر ؟

پیروزی های بین المللی:

  1. بیشتر روزنامه های خارج از کشور از پیروزی مردم ایران نوشتند ، سایت " گوگل" به یک افشا گری گسترده زد که تمام کاسه و کوزه های رژیم را تو سرش خرد کرد .
  2. فردای روز 22 بهمن اجلاس حقوق بشر در ژنو تشکیل شد که تمامی کشورها ، رژیم را تحت فشارهای بی سابقه قرار دادند.

3- آژانس برای اولین بار اعلام کرد که رژیم بدنبال بمب اتمی است و در همین رابطه مچ محمد البرادعی  رئیس سابق آژانس را هم بیشتر باز شد .

4- لایحه جدید تحریم ایران در سنای آمریکا « حقوق بشر» است ، گزارش حاکی از آن است که لایحه ای به منظور تحریم تنبیهی علیه ایران به سبب حقوق بشر در سنای آمریکا در دست بررسی است تدوین کننده این لایحه تاره " جوزف لیبرمن " و" جان مک کین " دو تن از سناتور های آمریکا ست .

5- چندی قبل هم آمریکا و اروپا در بیانیه ای مشترک هم خواستار اجرای مفاد اعلامیه حقوق بشر از سوی رژیم ایران شدند.

پیروز میدان ، ملت است : 

مسئله ای که بارز است ، حضور گسترده  رژیم برای سرکوب جنبش سبز را از درون متحول خواهد کرد ، همانطور یکه ابعاد فعالیت جنبش در روز قدس با عاشورا قابل مقایسه نبود . در روز 22 بهمن  جنبش با یک سد بزرگ و گسترده سرکوب مواجه بود که همه چیز از قبل قابل تشخیص بود در حالیکه از 40 روز قبل همه می دانستند که رژیم  برای مهار جنبش به تکاپو افتاده است ولی به دلیل رهبری ضعیف راه  حل و تاکتیک  دیگری اتخاذ نشد لذا نیروهای سرخ شده  از درون جنبش  سبز با سازماندهی از قبل  در مناطق صادقیه  و سعادت آباد و چند منطقه دیگر تهران به نبرد با نیروهای سرکوبگر ادامه دادند و درس دیگری به رژیم دادند و این ادامه همان  برد خیابانی در روز عاشورا بود . [3]

علیرغم اینکه جنبش سرخ تا این روز در بستر آرام و در مناسبت های دولتی ( روزهای دولتی ) شرکت می کرد ولی از این تاریخ باید راه دیگری را بر گزیند و منتظر روزها و مناسبت های رژیم نماند و   به کارهای دیگری که می تواند رژیم را به هر نحوی فلج کند ادامه دهد ، درس هایی که ما می توانیم از سالهای 56 و 57 بگیریم این که مبارزه را تداوم  ببخشیم ، در زیر به  نمونه هایی از فعالیت های آن زمان اشاره می کنیم  که در چنین شرایطی می تواند بسیار  مفید باشد .

کارهایی که می توان در این شرایط انجام داد ، اینها هستند :

  • تجمع گسترده مردم در مقابل زندان ها و همکاری و همدردی  با خانواده های سیاسی  از کارهایی است که می تواند رژیم را « آچمز » کند و حتا آزاد کردن زندانیان را در بر دارد   همانطور که توانسته است در چند روز گذشته ثمرات خود را نشان دهد.
  • شروع  اعتصابات  می تواند کارگران و کارمندان را فعالانه وارد مبارزه با دژخیمان کند  مهمترین  کار همین است و جز این نیست ، کما اینکه رژیم چه بخواهد و چه نخواهد کشور ایران اتوماتیک  وارد اعتصاب شده است کارخانه یکی پس از دیگری بسته می شود و وضعیت اقتصادی را هر روز بدتر می کند .
  • اعتصابات شرکت نفت و شرکت واحد و هواپیمایی و معلمان  در اولویت قرار دارند.
  • اعتصابات ده  دقیقه ای  در کارخانه های تولیدی ثمرات و انعکاسات خاص خود را دارد.
  • خارج کردن سرمایه ها  از بانکها ،  رژیم را از پای خواهد انداخت . کما اینکه رژیم برای این مسئله محدودیت ایجاد کرده است  
  • راه بندان های مصنوعی در تهران و شهر های بزرگ ایجاد کنیم تا دنیا اعتراضات ما را بهتر ببیند .
  • از مناسبت های ملی و میهنی  مثل چهارشنبه سوری و  سیزده بدر و روز کارگر روز زن و روزهای زبان مادری و...  می توان کمال استفاده را برد .
  • پیروز باشید   

 
 


 

منبع:پژواک ایران


فهرست مطالب عباس رحمتی در سایت پژواک ایران 

*نانو چيپ براي كنترلِ كرونا، تا رديابي اطلاعات درجهان؟!  [2020 May] 
*جنگ بيولوژيك ( بيوتروريسم) با نام كرونا؟! [2020 May] 
*اتحادیه اروپا تحت فشار چین گزارش خود در مورد کرونا را تغییر داد [2020 Apr] 
*نگراني جهان از شيوع ويروس ديگر در آينده!  [2020 Apr] 
*جن و أنس و رهبري ولايت فقيه  [2020 Apr] 
*ويروس كرونا و رنسانس  [2020 Mar] 
*بيت خامنه اي وتيم امنيتي ،براي مهار خبرها ونه ويروس كرونا!  [2020 Feb] 
*لائيسيته !  [2020 Feb] 
* مُرده گردونی ولايت فَقِيه !  [2020 Feb] 
*ابوبكر البغدادي و علي الخامنه اي هردو تروريست؟!  [2019 Dec] 
*چهل سال رابطه مخفي آمريكا با ملايان تهران!  [2019 Dec] 
*گراني بنزين وعبور از فاشيست مذهبي !  [2019 Nov] 
*‏ بيست و ششمين فستيوال تئاتر ايرانيان تبعيدي ،شهر كلن آلمان!‏  [2019 Nov] 
*‏«روح الله زم »، اپوزيسيون يا مهره ي سوخته؟!‏  [2019 Oct] 
*بانوان ايران استاديوم هاي كاملن آزاد ميخواهند!‏  [2019 Oct] 
*چپاول ثروت و عطش خونریزی را حمایت نکنید! سیری کوتاه در نشست سازمان ملل [2019 Sep] 
*پشت پرده سياست ولايت فقيه، مذاكره با آمريكا !  [2019 Sep] 
*سپاه پاسداران با چهل سال تروردرصدر فهرست سازمانهای تروريستي خارجی آمریکا ! [2019 Apr] 
*چهل سال جنايت و ترور سركوب و عقبگرد كامل (شماره يك)‏  [2019 Feb] 
* سال ۲۰۱۸ سال هشدار و پر حادثه به پایان رسید! [2019 Jan] 
* فرار سرمايه از ايران افزايش مي يابد!‏  [2018 Dec] 
*یک ربع قرن فستيوال تئاتر تبعيدي در كلن!  [2018 Nov] 
*ترور به بهانه هموار کردن جاده بهشت براي تروریست ها!  [2018 Nov] 
*خيانت روحاني ( فريدون) به مردم ایران از زبان یک آشنا! [2018 Oct] 
*احضار روحانی به مجلس و رویای دیر باز خامنه ای!‏  [2018 Sep] 
*غول ديماه بر مي خيزد!  [2018 Aug] 
* ١٣٦ مين سالگشت زاد و بود دكتر محمد مصدق در شهر كلن چگونه برگزار شد؟  [2018 Jul] 
*خامنه اي و رؤياهاي آشفته بمب اتم!‏  [2018 Jun] 
*سود و زيانهاي خروج آمريكا از برجام  [2018 May] 
*رضا شاه جزئي از تاريخ ايران است!  [2018 Apr] 
*ارمنستاني ها فقط با اراده بود که ديكتاتور را سرنگون كردند!  [2018 Apr] 
*احمدي نژاد بدنبال اپوزيسيون سازي است ؟  [2018 Feb] 
*فاز تغيير ! [2018 Feb] 
*جمهوري اسلامي ؟ نه ، رژيم توتاليتر!  [2018 Feb] 
*جنبش ملي ،پايه هاي نظام ولايي را فرو خواهد ريخت!‏  [2018 Jan] 
*احمدی نژادی ها؛ واکنش تهدید آمیز خامنه ای  [2018 Jan] 
*شعله جنگ منطقه خليج فارس زبانه مي كشد [2017 Dec] 
*بيست و چهارمين سال فستيوال تئاتر در تبعيد كلن بياد مجيد فلاح زاده  [2017 Dec] 
*جنگ أفروزي هاي دوباره جمهوري اسلامي ، تمام منطقه را درگير خواهد كرد!‏  [2017 Nov] 
*رفراندوم اقليم كردستان و دخالت ملاها و افزايش بحران در عراق!  [2017 Nov] 
*فوتبال ايران و سوريه، نقش زنان و مردان ايران !‏  [2017 Oct] 
*فردوسي را بايد جدي گرفت و خوب شناخت !‏  [2017 Oct] 
*انتخابات آلمان ، شكست سنگين دو حزب برتر و رشد پوپوليست ها !‏ [2017 Sep] 
*‎ ‎دو رهبر در يك موضع و حمله به ملاها درسازمان ملل  [2017 Sep] 
*همكاري كاشاني و بهبهاني با انگليسيها در كودتاي ٢٨ مرداد عليه دكتر مصدق  [2017 Sep] 
*معامله بزرگ بر سر كابينه آينده و نقش ولايت فَقِيه ! ‏  [2017 Aug] 
*دولت امام زمان معجزه هزاره سوم ( قسمت ششم)‏  [2017 Aug] 
*«ماجراي نيمروز» نيمه پنهان ماجرا بود!‏  [2017 Jul] 
*جنبش دانشجویی و ادامه مبارزه  [2017 Jul] 
*اتحاد اپوزيسيون با مردم رمز پيروزي است!‏  [2017 Jul] 
*دولت امام زمان ،معجزه هزاره سوم ( قسمت پنجم )‏  [2017 May] 
*چهار سال با دولت تدبير و اميد و ركوردهاي تازه !‏ [2017 Apr] 
*اسكار سياسي! ‏  [2017 Mar] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ( قسمت چهارم )  [2017 Feb] 
*«اوباما» با اُونا، ماند و به تاریخ پیوست! [2017 Jan] 
*گورخوابان ارمغان ديگر جمهوري اسلامي‎!‎  [2017 Jan] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ! ( قسمت سوم)  [2016 Dec] 
*بيست و سومين فستيوال تئاتر در تبعيد شهر كلن با موفقيت برگزار شد  [2016 Nov] 
*پيروز انتخابات‎ ‎‏ آمریکا كيست ؟ ‏  [2016 Nov] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم( قسمت دوم)‏  [2016 Oct] 
*دولت امام زمان و معجزه هزاره سوم !( بخش اول)‏ [2016 Oct] 
*فوتبال و حزب اله ، ياحسين ، گل تاسوعائي!‏  [2016 Oct] 
*مردم چون كوه مي مانند تا علم الهدي برود [2016 Sep] 
*جنگنده های روسی در پايگاه شاهرخي (نوژه) همدان ، خيانتي كه كتمان نتوان کرد؟ [2016 Aug] 
*كودتاي نافرجام تركيه و روياهاي اردوغان  [2016 Jul] 
*زلزله خروج بريتانيا از اتحاديه اروپا و پس لرزه هايش [2016 Jul] 
*قضاوت كنيد!  [2016 Jun] 
*نقش مستشاران و مدافعان حرم، حضور محرز جمهوري اسلامي در جنگ سوريه!  [2016 Jun] 
*أهداف خامنه اي با رياست جنتي در مجلس خبرگان [2016 May] 
*ترس خامنه اي از فرا گيري زبان انگليسي چيست ؟  [2016 May] 
*فرار مالياتي و پولشويي هاي گسترده جهاني درپاناما، بهشت مالياتي! [2016 Apr] 
*انتخابات دهم و حیله های جدید نظام ولايي  [2016 Mar] 
*ميزان رأي يك نَفَر است! [2016 Feb] 
*ريشه ها را بايد شناخت ! [2016 Feb] 
*سفر روحاني به فرانسه و معامله پشت پرده بر سر مجاهدین  [2016 Jan] 
*بيست و دومين فستيوال تئاتر درتبعيد «كلن» با شعار «ما پارازيت نيستم » [2015 Dec] 
*جنايات اخير رژيم فاشيستي مذهبي ايران يك عمل تروريستي و محكوم است  [2015 Nov] 
*خودرو ملي يا اسلامي ،ايدئولوژيك ( مكتبي ) ؟ [2015 Oct] 
*داستان دعواها و بر هم زدن رابطه ایران با آمريكا و توافقنامه هسته اي وین ! [2015 Sep] 
*چه سیاستی پشت هجوم گسترده پناهندگان به اروپا نهفته است؟ [2015 Sep] 
*چرا پزشكان به مناطق دور افتاده نمي روند؟( بخاطر روز پزشک ) [2015 Aug] 
*گروه اسلامي داعش بهانه اى براى حضور هميشه آمريكا در خاورميانه! [2015 Aug] 
*توافق هسته اي وين ، فرصتي براي خواسته هاي مردم ايران!  [2015 Jul] 
*مذاكرات هسته اى و هسته اصلی ترور در خاورمیانه  [2015 Jul] 
*تنها راه نجات ايران بازگشت به اصالت خويشتن خويش! [2015 Jun] 
*رعايت حفظ فاصله با بمب اتم ، راه حل پشت درهاي بسته است!  [2015 May] 
*تفاهم يا توافق لوزان شكستِ دلواپسان و جام زهر ديگر [2015 Apr] 
* تاكسي جعفر پناهى به برلين آمد ،شوخى نيست !  [2015 Feb] 
*خاكسپارى بيژن دادگرى و بعضى دوستان ! [2015 Feb] 
*راز اشغال سفارت آمریکا درتهران ! [2014 Dec] 
*بزرگداشت فريدون تنكابنى، در شهر كلن كارى پسنديده !  [2014 Dec] 
*بيست و يكمين سال فستيوال تئاتر كلن به همراه يار دبستانى !  [2014 Nov] 
*از هيچِ خمينی تا پيچ بی احساسی مطلق! [2014 Nov] 
*ترور خاموش و پيچيده سرهنگ عزيز خزاعى ! [2014 Oct] 
*ایران و بردگی مدرن ؟! [2014 Oct] 
*چه درسهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت؟ ( قسمت دهم ، پايانى ) [2014 Sep] 
*چه درسهایی میتوان ازبهمن پنجاه و هفت گرفت ؟(بخش نهم) [2014 Aug] 
*آلمان معادلات فيفا را بهم ريخت !  [2014 Jul] 
*آلمان چگونه مجددا ،جام را به خانه آورد؟ [2014 Jul] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت (بخش ٨) [2014 Jul] 
*چه در سهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت ؟ ( بخش هفتم) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت ( بخش ششم ) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن پنجاه وهفت گرفت ؟ ( بخش پنجم) [2014 Apr] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن ٥٧ گرفت ؟ (بخش چهارم ) [2014 Apr] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت ( بخش سوم ) [2014 Mar] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت؟( بخش دوم)  [2014 Feb] 
*چه درسهايي می توان از انقلاب بهمن ٥٧ گرفت !(بخش نخست ) [2014 Feb] 
*پزشك ، نقدى بر فيلم مديكووس [2014 Jan] 
* نلسون ماندلا سنبل مبارزه با آپارتايد ( تبعيض نژادى ) و درسهايى كه بايد از او گرفت! [2013 Dec] 
*بيستمين فستيوال تئاتر ايرانيان در تبعيد خجسته باد [2013 Nov] 
*تروريست كيست ،تروریست دولتی کدام است ؟ [2013 Nov] 
*حل مسئله اتمى ايران با سوريه گره خورده است ! [2013 Oct] 
*اوباما يك گام به پيش ، روحانى دو گام به پس !  [2013 Oct] 
*روحاني و باب مذاكره با آمريكا در سازمان ملل ! [2013 Sep] 
*حزب مرکل در آلمان اکثریت آراء را کسب کرد، ولى ائتلاف با كدام حزب ؟  [2013 Sep] 
*سوريه خط مقدم و خاكريز اول جمهورى اسلامى! [2013 Sep] 
*جنايت ضد انسانى در اشرف و يا ليبرتى محكوم است  [2013 Sep] 
*رای اعتماد وزارت اطلاعات یا مجلس؟! [2013 Aug] 
*اتحاد ، مبارزه ، تنها راه مقابله با رژيم فاشيستى مذهبى است ؟ [2013 Aug] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر؟!(قسمت سوم) [2013 Jul] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر ؟!( قسمت دوم ) [2013 Jul] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ (قسمت چهارم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت سوم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت دوم)- مضحكه انتخابات ١٣٩٢ [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال؟ قسمت اول [2013 Jun] 
*انگليس پشت پرده انتخابات ايران  [2013 May] 
*" مادورو " و " چاوز " دو روى يك سكه اند ! [2013 Apr] 
*جريان فتنه چيست ، فتنه گر كيست ؟ [2013 Apr] 
*اپوزیسیون سازی ! [2013 Feb] 
*تابلوی فساد جمهوری اسلامی! [2012 Dec] 
*کاریکلماتور سی یاسی! [2012 Nov] 
*انتساب احمدی ‌نژاد کلاه گشاد بر سر خامنه ای! [2012 Sep] 
*پارازیت قربانی مماشات ! [2012 Jun] 
*آیا سوسیالیست های فرانسه با انتخاب اولاند مسیرکشور را عوض خواهند کرد؟ [2012 May] 
*انتخابات مجلس نهم فریب دیگری برای جهانیان ! [2012 Mar] 
*فیسبوک وشبکه های اجتماعی مجازی ! [2012 Feb] 
*تحلیلی بر گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی [2011 Nov] 
*چراغ سبز هیلاری کلینتون به رژیم فاشیستی ایران رشته ها را پنبه خواهد کرد!  [2011 Nov] 
*قذافی رفت ، آینده لیبی به کجا می رود ؟ [2011 Oct] 
*استبداد و پیامد های آن درجامعه ! [2011 Aug] 
*هدی صابر و بابی ساندز دو فدایی آزادیخواه ! [2011 Jun] 
*ولایت فقیه بدتر از فرعونیت !  [2011 Jun] 
*حمله به اشرف ، چرا ؟ [2011 Apr] 
*تفاوت های دو قیام در دو نظام دیکتاتوری ایران و مصر ! [2011 Mar] 
*مصر به کدام حکومت تن در خواهد داد [2011 Feb] 
*بی بی سی ، بی بی باجی رژیم برای تست دستگیری موسوی و کروبی ! [2011 Jan] 
*اعدام ها در روند جنبش مردم ایران چه تاثیری می گذارد؟  [2011 Jan] 
*آیا جزایر سه گانه بهانه ای برای حمله نظامی به ایران خواهد شد ؟ [2010 Dec] 
*مرضیه گل سر سبد هنرمندان [2010 Nov] 
*دیه گو و محمود را باهم به چه کار آیند ؟ [2010 Jul] 
*میزبانی جام جهانی فوتبال برای آفریقا جنوبی براحتی بدست نیامد ! [2010 Jul] 
*سی سال مبارزه و یکسال فعالیت بی امان مردم بر علیه ولایت فقیه در ایران [2010 Jun] 
*ترور نرم در زندانهای رژیم  [2010 May] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود ! [2010 May] 
*پشت صحنه ارتجاع ولایت فقیه !  [2010 May] 
*خامنه ای قاتلی که باطل است !  [2010 Apr] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود !  [2010 Mar] 
*پیروز میدان مردم متحدند !  [2010 Feb] 
*مبارزه و سازماندهی ( شماره 2 ) [2010 Jan] 
*مبارزه و سازماندهی تنها راه حل در مقابل رژیم (شماره 1)  [2010 Jan] 
*" نه "  [2009 Dec] 
*جنبش سبز وارد مرحله دیگری شد !  [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟ (شماره ۳) [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟( شماره 2)  [2009 Oct] 
*جنبش سبز به کجا می رود ؟! (شماره1)  [2009 Oct] 
*رد پای رژیم و حمایت علنی از حماس در غزه ! [2009 Jan]