توافق هسته اي وين ، فرصتي براي خواسته هاي مردم ايران!
عباس رحمتی

توافقي كه مي بايد ١٣ سال پيش انجام ميشد بالاخره در تاريخ چهارده ژوئن دوهزارو پانزده  يك  ماه بعد از تفاهم در لوزان سوئيس  و اين بار در وين به سرانجام رسيد و خامنه اي، جام زهر ديگري را جرعه جرعه سر كشيد اينبار نه با قاطعيت خميني جام  را بالا رفت و نه سريع تر از گذشته پاي  قرار داد امضاء گذاشت زيرا خامنه اي به دنبال امتيازهاي بيشتري بود كه غربي ها وقعي به سخنان او ننهادند شايد بتوان گفت تقريبا چارچوب اين توافقنامه همان "فكت شيت "آمريكا بود  كه در گذشته توضيح داده ام  . جان كري وزير خارجه آمريكا گفته بود كه ما به راحتي به توافق ميرسيديم ولي ما بدنبال توافقنامه "خوب بوديم"  و اوباما بلافاصله  بعد از امضاء توافق نامه، پشت تريبون كاخ سفيد قرار  گرفت و شاد و خندان به تشريح همان  فكت شيت آمريكايي پرداخت گويي همان سخنراني بعد از " لوزان " تكرار ميشود و تقریبا هيچ تفاوتي در اين دو سخنراني ديده نمي شد ! در واقع در محورهاي كليدي هيچگونه تخفيفي به رژيم داده نشده مگر از بيرون آوردن اسامي چند تروريست مثل قاسم سليماني از ليست تروريستي اروپا و آمريكا و آزاد كردن حسابهاي بانكي آنها كه همين هم تخفيف بزرگي براى نور چشميهاي خامنه اي است  .

خامنه اي بعد از تفاهمنامه لوزان گفته بود تحريمها بايد به يكباره  برداشته شود كه چنين نشد و در مورد مسائل ديگر هم منافع آمريكا بيشتر تأمين شد. 

تحريمهاي نظامي ٥ سال و تحریم‌ها علیه موشک‌های بالستیک ۸ سال ذکر شده است.

• تحریم‌هایی که علیه ایران در رابطه با حقوق بشر و تروریسم وضع شده‌اند، دست نخورده باقی خواهند ماند.

• اومابا در مصاحبه مطبوعاتي خود در فرداي همين روز مجددا تاكيد كرد این توافق در جهت تأمین منافع آمریکا صورت گرفته، به طوری که دنیا و کشورهای منطقه را امن‌تر خواهد کرد.

در اين ميان موضع نتانياهو مثل هميشه مخالف اين توافق بود و با اينكه سنگ إندازي هاي زيادي انجام داد تاكنون كاري از پيش نبرد و اوباما هم مستقيمن جواب او را در مصاحبه مطبوعاتي خود داد او گفت توافق براي متوقف كردن أتم سازي بود كه با تحريمها عملي شد.

اوباما در مورد موضع اسرائيل گفت : • در مورد برخی از اعتراض‌ها به این توافق باید به نکته‌ی مهمی اشاره کنم: نقطه شروع استراتژی ما در رابطه با ایران این بود که دستیابی ایران به سلاح اتمی تهدید بسیار بزرگی برای ماست. به همین دلیل براي رژیم تحریم‌ها را به جریان انداختیم و توانستیم نظر جامعه بین‌الملل را در این رابطه جلب کنیم. این تحریم‌ها کارساز بودند.

اوباما تاكيد كرد ،ما با اين توافق بر اعمال ايران  تسلط كامل داريم و گفت در صورت تخلف بدون رجوع به سازمان ملل هر كاري از ما ساحته است.• [او در پاسخ به پرسش خبرنگار] گفت : ایران اگر بخواهد تخطی و یا تقلب کند، طبیعی است که ما اعتراض می‌کنیم و طبق توافق، نه روسیه و نه چین می‌توانند مانع شوند و نه اینکه نیاز است به سازمان ملل رجوع کنیم. اتاق خواب نیست که بخواهند مواد هسته‌ای را زیر کمد آن پنهان کنند. در مدارس هم حتی خوانده‌ایم که مواد رادیو اکتیو رد پای خود را در درازمدت برجای می‌گذارند و قابل پنهان کردن نیستند.

با تمام اطميناني كه اوباما به رژيم دارد ولي خود  بخوبی مي داند كه رژيم در منطقه بدنبال آشوب و خرابكاري است بخاطر همين است كه تحريم موشكهاي بالستيك تا ٨ سال ادامه دارد و كمك به حزب الله لبنان تحت نظر است ،او كفت: 

 • حزب‌الله موشک‌هایی دارد که مطمئنا آن‌ها را به صورت قانونی تهیه نکرده، و این به این دلیل بوده که ما در گذشته نتوانسته‌ایم مانع آن شویم و یا اطلاعات کافی نداشته‌ایم تا مانع از ارسال آن‌ها شویم. با تمام اين اعتمادهاي اوباما،  رژيم  ج اسلامي را يك رژيم آشوبگر ميداند كه در عراق و سوريه عمل ميكند و دنگراني خود را با داعش و مستشاران آمريكايي چنين بيان كرد• من پیش‌بینی نمی‌کنم بتوانیم با ایران در رابطه با داعش به توافق برسیم. ایران از نیروهای شیعه‌ در عراق حمایت می‌کند.

• انتظار داریم که نخست‌وزیر عراق در این رابطه با ایران وارد گفت‌وگو شود و این حق رئیس دولت عراق است.

• ما می‌خواهیم ببینیم در کجاها می‌توانیم از تنش‌هایمان با ایران بکاهیم و در این رابطه با نخست‌وزیر عراق همکاری کنیم. درپاین اوباما نگرانی خود را ازرژیم تروریست پرور جنین بیان کرد :

ما نگران هستیم که مستشاران خود را به عراق اعزام کنیم که مبادا از پشت سر به آنها ضربه بزنند، زیرا ایرانی‌ها در آنجا حضور دارند.

 

جک لو، وزیر دارایی آمریکا، به تازگی طی یک سخنرانی گفت که حتی با وجود آسیبی که تحریم‌ها در سال‌های اخیر به اقتصاد ایران وارد آورده‌اند، جمهوری اسلامی قادر بوده کمک "کوچک" خود به تروریست‌ها و دیگر متحدانش را ادامه دهد.

 

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ به نقل از استیون هایدمان، معاون پیشین مرکز مطالعاتی انستیتوی صلح آمریکا، کمک ایران به سوریه به صورت فرآورده‌های نفتی، وام، هزینه پرسنل نظامی و سوبسید برای اسلحه سالانه بالغ بر ۳ و نیم تا ۴ میلیارد دلار می‌شود.

هایدمان گفته که این مبلغ کمک مالی ایران به حزب‌الله و دیگر شبه‌نظامیانی که با مخالفان اسد در سوریه می‌جنگند را در بر نمی‌گیرد.

طبق برآورد هایدمان، مجموع کمک مالی ایران به سوریه بین ۱۵ تا ۲۰ میلیارد دلار در سال است.

 

گزارش پنتاگون در باره استراتژی ایران:

یک گزارش وزارت دفاع آمریکا که هفته گذشته منتشر شد به این پرسش پاسخ گفته که ایران در برابر کمک مالی به سوریه چه انتظاری دارد. در این گزارش آمده که ایران استراتژی نظامی و سیاست امنیت ملی خود را به طور اساسی تغییر نداده، با وجود این، برای رسیدن به اهداف درازمدت خود روابط دیپلماتیک خود را گسترش داده و لحن پرخاشجوی خود را معتدل‌تر کرده است.

گزارش پنتاگون همچنین می‌گوید که استراتژی ایران حفظ نظام اسلامی و حفاظت از آن در برابر خطر خارجی، دستیابی به رفاه اقتصادی و "بنای ایران به عنوان قدرت مسلط منطقه" است.

به عقیده ندیم شهادی، در حال حاضر ایران همچون دیگر نمونه‌های دیکتاتورهای منطقه خاورمیانه عمل می‌کند. شهادی می‌گوید: «در نخستین سال‌های دهه ۱۹۹۰ صدام حسین در حال قتل عام مردم خود بود و ما نگران بازرسان تسلیحاتی بودیم. بشار اسد هم همین کار را کرد؛ ما را با سلاح‌های شیمیایی سرگرم نگاه داشت، در حالی‌که در حال کشتن مردم خود بود. حالا هم ایران ما را سرگرم توافق اتمی کرده و ما دست او را در سوریه و منطقه باز گذاشته‌ایم.» به نظر نگارنده توافق هسته اي ايران با كشورهاي ١+٥ هيچ تغييري در روش برخورد رژيم ايران در منطقه و حتا در داخل ايران بوجود نخواهد آورد  و اين مردم أيرانند كه مي توانند با مبارزات خود به جنايات رژيم پايان دهند غربي ها تماما به منافع خود فكر ميكنند همانطوريكه در جريان جنبش سبز هم نشان دادند ، يكي از پارلمانترهاي اروپايي در گوشي به م مخملباف گفته بود ما از رژيمهايي كه براي ما نفع داشته باشند حمايت ميكنيم ولي براي خالي نبودن عريضه يك اطلاعيه هم براي عدم رعايت حقوق بشر صادر ميكنيم. 

از آنجاييكه رژيم ايران با دل و جان موافق اين توافق نيست و از طرفي مسائل داخلي آنرا تحت فشار قرار ميدهد توافق هسته اي را به سر انجامي رساند تا وارد بازار جهاني شود ولي بعد از توافق هسته اي نداهايي  بگوش ميرسد كه گوئيا  خوابهايي براي پولهاي بلوكه شده ايران ديده اند ، خودنویس خبر  اين خواب راچنين بازگو ميكند : در حالی كه پيش از اين برآوردها و گمانه‌زنی‌های گوناگونی در مورد میزان دلارهای بلوكه شده ايران انتشار یافته بود و بعضی گزارش‌ها و منابع، به‌ویژه در جریان مذاکرات هسته‌ای برای رفع تحریم‌ها، از وجود ۱۲۰ تا ۲۰۰ ميليارد دلار پول‌های بلوكه شده ايران خبر می‌دادند، اما ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی، می‌گوید پول‌های بلوکه‌شده ایران ۲۹ میلیارد دلار است؛ سيف همچنین تاكيد كرد: بانک مركزی ۵ ميليارد دلار نيز بدهی به خارج از كشور دارد. بر این اساس، می‌توان گفت مجموع پول‌های بلوکه‌شده ایران، به طور رسمی فقط ۲۴ میلیارد دلار اعلام شده است.  قبلا اوباما پولهاي بلوكه شده ايران را ١٥٠ ميليارد بر آورد كرده بود .  بايد گفت تا دست رانتخواران و باندهاي سپاه قطع نشود و تا امنيت سرمايه در كشور برقرار نشود و تا بخش خصوصي سازي بطور واقعي در كشور براه نيافتد  محال است  كسي در ايران سرمايه گذاري كند . تجربه سي و هفت سال رژيم نشان داده است كه به كسي جز خودي ها اجازه سرمايه گذاري ها  كلام داده نميشود. در مسايل سياسي و اجتماعي  داخلي  هم اوضاع بهتر از اين نيست ، رژيم با اختلافات زيادي بين جناحهاي حكومتي مواجه است از  مهمترين موانع دولت تدبير و اميد ولايت فَقِيه و دلواپسان طرفدارانش هستند،با وجود مخالفتهاي زيادي كه اين جناح با تيّم هسته اي دولت  كردن  ولي روحاني توانست مسئله هسته اي را به سر انجام برساند  روند طي شده نشان داد كه ولايت فَقِيه هر زمان احساس خطر كند  و موقعيت رژيم را متزلزل  ببيند از موضع خود كوتاه ميايد تجربه جنگ هشت ساله  و گرگانگيري و حال مسئله هسته اي بخوبي بيانگر اين واقعيت است .حال كه دولت اميد و تدبير به راست ميانه غلتيده با باز شدن فضاي كشور ،يا بايد به گفته هايش عمل كند و اختناق و سركوب را متوقف كند  كه در اينصورت  روند رو به رشد به سود مردم تمام ميشود و يا به سركوب همچون گذشته ادامه دهد كه باز اين مردم  هستند كه با مبارزات خود بايد زمينه هاي  ادامه جنبش را فراهم كنند كه در همين جشن هسته اي چشمه اي از آنرا به نمايش گذاشتند اگر گفته هاي روحاني فريب نيست بايد به مردم اجازه دهد تا بتوانند زمينه هاي يك رفراندم را براي إعلام نظرات خود فراهم كنند اولين خواست   مردم ،  آزادي زندانيان سياسي و رفع حصر رهبران جنبش سبز است ( همچون شب جشن هسته اي درشهرهاي ايران كه در شعارهايشان مطرح شده) همزمان با شروع و عملي شدن ماده هاي اين توافق غربي ها هم مجبورند كه از اين حركت مردم استقبال كنند. از طرفي رژيم بيشتر نيروى خود را صرف مسئله هسته اي خواهد كرد و توجه اي به حقوق بشر ندارد ولي اين مردمند كه بايد نظرات خود را به اين رژيم سركوبگر تحميل كنند تا بتوانند فضاي اختناق را درهم شكسته و آزادي هاي فردي و سياسي مطبوعاتي را بدست آورند." خواستن توانستن است"  

 

منبع:پژواک ایران


فهرست مطالب عباس رحمتی در سایت پژواک ایران 

*ويروس كرونا و رنسانس  [2020 Mar] 
*بيت خامنه اي وتيم امنيتي ،براي مهار خبرها ونه ويروس كرونا!  [2020 Feb] 
*لائيسيته !  [2020 Feb] 
* مُرده گردونی ولايت فَقِيه !  [2020 Feb] 
*ابوبكر البغدادي و علي الخامنه اي هردو تروريست؟!  [2019 Dec] 
*چهل سال رابطه مخفي آمريكا با ملايان تهران!  [2019 Dec] 
*گراني بنزين وعبور از فاشيست مذهبي !  [2019 Nov] 
*‏ بيست و ششمين فستيوال تئاتر ايرانيان تبعيدي ،شهر كلن آلمان!‏  [2019 Nov] 
*‏«روح الله زم »، اپوزيسيون يا مهره ي سوخته؟!‏  [2019 Oct] 
*بانوان ايران استاديوم هاي كاملن آزاد ميخواهند!‏  [2019 Oct] 
*چپاول ثروت و عطش خونریزی را حمایت نکنید! سیری کوتاه در نشست سازمان ملل [2019 Sep] 
*پشت پرده سياست ولايت فقيه، مذاكره با آمريكا !  [2019 Sep] 
*سپاه پاسداران با چهل سال تروردرصدر فهرست سازمانهای تروريستي خارجی آمریکا ! [2019 Apr] 
*چهل سال جنايت و ترور سركوب و عقبگرد كامل (شماره يك)‏  [2019 Feb] 
* سال ۲۰۱۸ سال هشدار و پر حادثه به پایان رسید! [2019 Jan] 
* فرار سرمايه از ايران افزايش مي يابد!‏  [2018 Dec] 
*یک ربع قرن فستيوال تئاتر تبعيدي در كلن!  [2018 Nov] 
*ترور به بهانه هموار کردن جاده بهشت براي تروریست ها!  [2018 Nov] 
*خيانت روحاني ( فريدون) به مردم ایران از زبان یک آشنا! [2018 Oct] 
*احضار روحانی به مجلس و رویای دیر باز خامنه ای!‏  [2018 Sep] 
*غول ديماه بر مي خيزد!  [2018 Aug] 
* ١٣٦ مين سالگشت زاد و بود دكتر محمد مصدق در شهر كلن چگونه برگزار شد؟  [2018 Jul] 
*خامنه اي و رؤياهاي آشفته بمب اتم!‏  [2018 Jun] 
*سود و زيانهاي خروج آمريكا از برجام  [2018 May] 
*رضا شاه جزئي از تاريخ ايران است!  [2018 Apr] 
*ارمنستاني ها فقط با اراده بود که ديكتاتور را سرنگون كردند!  [2018 Apr] 
*احمدي نژاد بدنبال اپوزيسيون سازي است ؟  [2018 Feb] 
*فاز تغيير ! [2018 Feb] 
*جمهوري اسلامي ؟ نه ، رژيم توتاليتر!  [2018 Feb] 
*جنبش ملي ،پايه هاي نظام ولايي را فرو خواهد ريخت!‏  [2018 Jan] 
*احمدی نژادی ها؛ واکنش تهدید آمیز خامنه ای  [2018 Jan] 
*شعله جنگ منطقه خليج فارس زبانه مي كشد [2017 Dec] 
*بيست و چهارمين سال فستيوال تئاتر در تبعيد كلن بياد مجيد فلاح زاده  [2017 Dec] 
*جنگ أفروزي هاي دوباره جمهوري اسلامي ، تمام منطقه را درگير خواهد كرد!‏  [2017 Nov] 
*رفراندوم اقليم كردستان و دخالت ملاها و افزايش بحران در عراق!  [2017 Nov] 
*فوتبال ايران و سوريه، نقش زنان و مردان ايران !‏  [2017 Oct] 
*فردوسي را بايد جدي گرفت و خوب شناخت !‏  [2017 Oct] 
*انتخابات آلمان ، شكست سنگين دو حزب برتر و رشد پوپوليست ها !‏ [2017 Sep] 
*‎ ‎دو رهبر در يك موضع و حمله به ملاها درسازمان ملل  [2017 Sep] 
*همكاري كاشاني و بهبهاني با انگليسيها در كودتاي ٢٨ مرداد عليه دكتر مصدق  [2017 Sep] 
*معامله بزرگ بر سر كابينه آينده و نقش ولايت فَقِيه ! ‏  [2017 Aug] 
*دولت امام زمان معجزه هزاره سوم ( قسمت ششم)‏  [2017 Aug] 
*«ماجراي نيمروز» نيمه پنهان ماجرا بود!‏  [2017 Jul] 
*جنبش دانشجویی و ادامه مبارزه  [2017 Jul] 
*اتحاد اپوزيسيون با مردم رمز پيروزي است!‏  [2017 Jul] 
*دولت امام زمان ،معجزه هزاره سوم ( قسمت پنجم )‏  [2017 May] 
*چهار سال با دولت تدبير و اميد و ركوردهاي تازه !‏ [2017 Apr] 
*اسكار سياسي! ‏  [2017 Mar] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ( قسمت چهارم )  [2017 Feb] 
*«اوباما» با اُونا، ماند و به تاریخ پیوست! [2017 Jan] 
*گورخوابان ارمغان ديگر جمهوري اسلامي‎!‎  [2017 Jan] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ! ( قسمت سوم)  [2016 Dec] 
*بيست و سومين فستيوال تئاتر در تبعيد شهر كلن با موفقيت برگزار شد  [2016 Nov] 
*پيروز انتخابات‎ ‎‏ آمریکا كيست ؟ ‏  [2016 Nov] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم( قسمت دوم)‏  [2016 Oct] 
*دولت امام زمان و معجزه هزاره سوم !( بخش اول)‏ [2016 Oct] 
*فوتبال و حزب اله ، ياحسين ، گل تاسوعائي!‏  [2016 Oct] 
*مردم چون كوه مي مانند تا علم الهدي برود [2016 Sep] 
*جنگنده های روسی در پايگاه شاهرخي (نوژه) همدان ، خيانتي كه كتمان نتوان کرد؟ [2016 Aug] 
*كودتاي نافرجام تركيه و روياهاي اردوغان  [2016 Jul] 
*زلزله خروج بريتانيا از اتحاديه اروپا و پس لرزه هايش [2016 Jul] 
*قضاوت كنيد!  [2016 Jun] 
*نقش مستشاران و مدافعان حرم، حضور محرز جمهوري اسلامي در جنگ سوريه!  [2016 Jun] 
*أهداف خامنه اي با رياست جنتي در مجلس خبرگان [2016 May] 
*ترس خامنه اي از فرا گيري زبان انگليسي چيست ؟  [2016 May] 
*فرار مالياتي و پولشويي هاي گسترده جهاني درپاناما، بهشت مالياتي! [2016 Apr] 
*انتخابات دهم و حیله های جدید نظام ولايي  [2016 Mar] 
*ميزان رأي يك نَفَر است! [2016 Feb] 
*ريشه ها را بايد شناخت ! [2016 Feb] 
*سفر روحاني به فرانسه و معامله پشت پرده بر سر مجاهدین  [2016 Jan] 
*بيست و دومين فستيوال تئاتر درتبعيد «كلن» با شعار «ما پارازيت نيستم » [2015 Dec] 
*جنايات اخير رژيم فاشيستي مذهبي ايران يك عمل تروريستي و محكوم است  [2015 Nov] 
*خودرو ملي يا اسلامي ،ايدئولوژيك ( مكتبي ) ؟ [2015 Oct] 
*داستان دعواها و بر هم زدن رابطه ایران با آمريكا و توافقنامه هسته اي وین ! [2015 Sep] 
*چه سیاستی پشت هجوم گسترده پناهندگان به اروپا نهفته است؟ [2015 Sep] 
*چرا پزشكان به مناطق دور افتاده نمي روند؟( بخاطر روز پزشک ) [2015 Aug] 
*گروه اسلامي داعش بهانه اى براى حضور هميشه آمريكا در خاورميانه! [2015 Aug] 
*توافق هسته اي وين ، فرصتي براي خواسته هاي مردم ايران!  [2015 Jul] 
*مذاكرات هسته اى و هسته اصلی ترور در خاورمیانه  [2015 Jul] 
*تنها راه نجات ايران بازگشت به اصالت خويشتن خويش! [2015 Jun] 
*رعايت حفظ فاصله با بمب اتم ، راه حل پشت درهاي بسته است!  [2015 May] 
*تفاهم يا توافق لوزان شكستِ دلواپسان و جام زهر ديگر [2015 Apr] 
* تاكسي جعفر پناهى به برلين آمد ،شوخى نيست !  [2015 Feb] 
*خاكسپارى بيژن دادگرى و بعضى دوستان ! [2015 Feb] 
*راز اشغال سفارت آمریکا درتهران ! [2014 Dec] 
*بزرگداشت فريدون تنكابنى، در شهر كلن كارى پسنديده !  [2014 Dec] 
*بيست و يكمين سال فستيوال تئاتر كلن به همراه يار دبستانى !  [2014 Nov] 
*از هيچِ خمينی تا پيچ بی احساسی مطلق! [2014 Nov] 
*ترور خاموش و پيچيده سرهنگ عزيز خزاعى ! [2014 Oct] 
*ایران و بردگی مدرن ؟! [2014 Oct] 
*چه درسهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت؟ ( قسمت دهم ، پايانى ) [2014 Sep] 
*چه درسهایی میتوان ازبهمن پنجاه و هفت گرفت ؟(بخش نهم) [2014 Aug] 
*آلمان معادلات فيفا را بهم ريخت !  [2014 Jul] 
*آلمان چگونه مجددا ،جام را به خانه آورد؟ [2014 Jul] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت (بخش ٨) [2014 Jul] 
*چه در سهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت ؟ ( بخش هفتم) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت ( بخش ششم ) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن پنجاه وهفت گرفت ؟ ( بخش پنجم) [2014 Apr] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن ٥٧ گرفت ؟ (بخش چهارم ) [2014 Apr] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت ( بخش سوم ) [2014 Mar] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت؟( بخش دوم)  [2014 Feb] 
*چه درسهايي می توان از انقلاب بهمن ٥٧ گرفت !(بخش نخست ) [2014 Feb] 
*پزشك ، نقدى بر فيلم مديكووس [2014 Jan] 
* نلسون ماندلا سنبل مبارزه با آپارتايد ( تبعيض نژادى ) و درسهايى كه بايد از او گرفت! [2013 Dec] 
*بيستمين فستيوال تئاتر ايرانيان در تبعيد خجسته باد [2013 Nov] 
*تروريست كيست ،تروریست دولتی کدام است ؟ [2013 Nov] 
*حل مسئله اتمى ايران با سوريه گره خورده است ! [2013 Oct] 
*اوباما يك گام به پيش ، روحانى دو گام به پس !  [2013 Oct] 
*روحاني و باب مذاكره با آمريكا در سازمان ملل ! [2013 Sep] 
*حزب مرکل در آلمان اکثریت آراء را کسب کرد، ولى ائتلاف با كدام حزب ؟  [2013 Sep] 
*سوريه خط مقدم و خاكريز اول جمهورى اسلامى! [2013 Sep] 
*جنايت ضد انسانى در اشرف و يا ليبرتى محكوم است  [2013 Sep] 
*رای اعتماد وزارت اطلاعات یا مجلس؟! [2013 Aug] 
*اتحاد ، مبارزه ، تنها راه مقابله با رژيم فاشيستى مذهبى است ؟ [2013 Aug] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر؟!(قسمت سوم) [2013 Jul] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر ؟!( قسمت دوم ) [2013 Jul] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ (قسمت چهارم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت سوم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت دوم)- مضحكه انتخابات ١٣٩٢ [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال؟ قسمت اول [2013 Jun] 
*انگليس پشت پرده انتخابات ايران  [2013 May] 
*" مادورو " و " چاوز " دو روى يك سكه اند ! [2013 Apr] 
*جريان فتنه چيست ، فتنه گر كيست ؟ [2013 Apr] 
*اپوزیسیون سازی ! [2013 Feb] 
*تابلوی فساد جمهوری اسلامی! [2012 Dec] 
*کاریکلماتور سی یاسی! [2012 Nov] 
*انتساب احمدی ‌نژاد کلاه گشاد بر سر خامنه ای! [2012 Sep] 
*پارازیت قربانی مماشات ! [2012 Jun] 
*آیا سوسیالیست های فرانسه با انتخاب اولاند مسیرکشور را عوض خواهند کرد؟ [2012 May] 
*انتخابات مجلس نهم فریب دیگری برای جهانیان ! [2012 Mar] 
*فیسبوک وشبکه های اجتماعی مجازی ! [2012 Feb] 
*تحلیلی بر گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی [2011 Nov] 
*چراغ سبز هیلاری کلینتون به رژیم فاشیستی ایران رشته ها را پنبه خواهد کرد!  [2011 Nov] 
*قذافی رفت ، آینده لیبی به کجا می رود ؟ [2011 Oct] 
*استبداد و پیامد های آن درجامعه ! [2011 Aug] 
*هدی صابر و بابی ساندز دو فدایی آزادیخواه ! [2011 Jun] 
*ولایت فقیه بدتر از فرعونیت !  [2011 Jun] 
*حمله به اشرف ، چرا ؟ [2011 Apr] 
*تفاوت های دو قیام در دو نظام دیکتاتوری ایران و مصر ! [2011 Mar] 
*مصر به کدام حکومت تن در خواهد داد [2011 Feb] 
*بی بی سی ، بی بی باجی رژیم برای تست دستگیری موسوی و کروبی ! [2011 Jan] 
*اعدام ها در روند جنبش مردم ایران چه تاثیری می گذارد؟  [2011 Jan] 
*آیا جزایر سه گانه بهانه ای برای حمله نظامی به ایران خواهد شد ؟ [2010 Dec] 
*مرضیه گل سر سبد هنرمندان [2010 Nov] 
*دیه گو و محمود را باهم به چه کار آیند ؟ [2010 Jul] 
*میزبانی جام جهانی فوتبال برای آفریقا جنوبی براحتی بدست نیامد ! [2010 Jul] 
*سی سال مبارزه و یکسال فعالیت بی امان مردم بر علیه ولایت فقیه در ایران [2010 Jun] 
*ترور نرم در زندانهای رژیم  [2010 May] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود ! [2010 May] 
*پشت صحنه ارتجاع ولایت فقیه !  [2010 May] 
*خامنه ای قاتلی که باطل است !  [2010 Apr] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود !  [2010 Mar] 
*پیروز میدان مردم متحدند !  [2010 Feb] 
*مبارزه و سازماندهی ( شماره 2 ) [2010 Jan] 
*مبارزه و سازماندهی تنها راه حل در مقابل رژیم (شماره 1)  [2010 Jan] 
*" نه "  [2009 Dec] 
*جنبش سبز وارد مرحله دیگری شد !  [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟ (شماره ۳) [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟( شماره 2)  [2009 Oct] 
*جنبش سبز به کجا می رود ؟! (شماره1)  [2009 Oct] 
*رد پای رژیم و حمایت علنی از حماس در غزه ! [2009 Jan]