سود و زيانهاي خروج آمريكا از برجام
عباس رحمتی

چه گوارا: جايي كه آزادي نيست انسانيت محال است 

سه شنبه هشت ماي ٢٠١٨ يعني چهار روز قبل از موعد مقرر براي تصميم آمريكا در رابطه با برجام  ( برنامه جامع اقدام مشترك ) رئیس جمهور دونالد ترامپ آمریکا اعلام کرد که از برجام خارج می شود و تمام تحریمها را ظرف سه تا چهار ماه بدتر از گذشته سر جاي اول بر می گردد. دليل اين كار  هم به احتمال زياد بخاطر انتخابات عراق است كه رژيم در آنجا هم  به حمايت گروه هاي افراطي مشغول است .دلايل زياد ي  مي توان بر شمرد  ولي مهمترين آن را شايد ، خشم آمريكا از ملاها به خاطر كارهاي تروريستي در منطقه دانست که پیام ترامپ هم اين را بخوبي   نشان داد. ترامپ قبلا  خبر خروج  آمريكا  از برجام  به مكرون رييس جمهوري فرانسه داده بود!در يك جمله مي توان گفت توفاني در راه است ، توفان تحريم ها و توفان تغييري درايران و حتا منطقه خاورميانه در راه است كه به آن مي پردازيم . 

ابتداي توفان خروج پرزیدنت ترامپ از برجام بود او با اعلام خروج اين کشور از توافق هسته اي دستور اعمال مجدد تحريم هاي اقتصادي علیه رژیم ايران را نيز امضا کرد و گفت: بيشترين سطح تحريم ها اعمال خواهد شد. 

کارشناسان  سياسي می گویند رئیس جمهور آمریکا شدیدترین گزینه ممکن را انتخاب کرده است.

به گزارش خبرگزاریها، رئیس جمهور آمریکا امروز اعلام کرد توافق هسته ای با رژیم ایران پایان یافت و من تحریمهای شدید اقتصادی اعمال میکنم. البته تحريم هاي گذشته بمدت ٦ ماه باقي خواهد ماند ولي تحريمهاي بيشتري در راه است .شركت هواپيمايي بوئييگ هم پايان قرار دادهايش را با ايران اعلام كرد. فرصت ٩٠ روز و ١٢٠ روزه فقط بخاطر جمع و جور كردن شركتهايي است كه با رژيم وارد معامله شده اند. 

ترامپ گفت آمریکا از برجام خارج می‌شود و من دستور اعمال مجدد تحریم‌ها علیه رژیم ایران را بزودی صادر خواهم کرد. هیچ کس نمی تواند آمریکا را به گروگان بگیرد.بعضي ها ميگويند از اين جريان ،( از اين كار ترامپ) دلواپسان راضي هستند . مسلمن ،بايد دانست هر دو جناح رژيم از اين رفتار ترامپ  به خود لرزيدند بخاطر همين بود كه خامنه اي خطاب به ترامپ ،گفت ؛از طرف ملت مي گويم " شما غلط مي كنيد ! از خامنه اي ،بايد پرسيد ؛ شما كي و چگونه از طرف ملت رهبر شده اي كه از طرف ملت حرف مي زني؟  رژيمي كه  پس از برجام با پولهاي پس داده شده   تحت نام  مستشار و مدافعان  حرم ( زينبيه )  به آشوب در سوريه ادامه ميدهد و ظرف اين سالها  تجاوزگري آنها تمامي نداشته است. علاوه بر اينها به  صدور تروريست در عراق و لبنان و  موشك پراكني در اطراف اسرائيل   ادامه داده است  و مرتب خط و خطوط جنگي  را ترسيم مي كند  موشكهايي كه از يمن به سوي عربستان شليك شده است ایرانی است که نشان از دخالتهاي ج اسلامي در كل منطقه را دارد علاوه بر اينها كمك هاي ميليوني به حشد الشعبي  [١]و حزب الله و حزب المثتقبل لبنان(كمك ٥٠ ميليوني) تمامي اين حركتها، كافي است كه نه تنها ترامپ بعنوان رئيس جمهور امريكا كه تمامي رژيمهاي صلح طلب  اعتمادي به ج اسلامي نداشته باشند.  

رئیس جمهور آمریکا  همچون گذشته بارها رژيم را در رديف حكومتهاي تروريستي قرار داد، اين بار هم دست بر

نكته مهمي گذاشت و گفت با پولهايي كه در  زمان  اوباما به رژيم داده شد باعث شد بلند پروازی‌های خونین رژیم ایران پس از توافق هسته ای وقیحانه‌تر شود. او گفت ؛حکومت ایران پیشتاز حمایت از تروریسم است. در زماني که آمريکا بيشترين اهرم فشار را در اختيار داشت، اين توافق فاجعه بار باعث شد به رژيم ایران، ميلياردها دلار  پول بلوكه شده (به جيب دراز آخوندها )برگردانده شود که برخي از اين پولها به صورت نقدي بوده است  که شرمساري بزرگي براي من به عنوان شهروند و همه شهروندان آمريکا بود. 

ترامپ گفت: رژیم ايران مهمترين دولت حامي تروريسم است، موشک هاي خطرناک را صادر مي کند، به درگيري ها در سراسر خاورميانه دامن مي زند و از دست نشانده هاي تروريست و شبه نظامياني مانند حزب الله، حماس، طالبان و القاعده حمايت مي کند.

وی گفت: در طول سال ها، رژیم ايران و دست نشانده هايش سفارت آمريکا و تاسيسات نظامي آمريکايي را منفجر کردند و صدها نظامي آمريکايي را به قتل رساند و شهروندان آمريکايي را ربودند و شکنجه کردند.

ترامپ ،ادامه داد ،مردم ایران نیز سزاوار حکومتی هستند که بتواند به آرزوهای آنها احترام بگذارند. اقدام امروز من ، پیام بسیار مهمی است. آمریکا وعده های توخالی نمی‌دهد.ترامپ  ضمن اينكه اروپا را از نزديكي با ايران منًع كرده است ، اين بار جبهه خود را طور ديگري صف آرايي كرده است . شليك ١٩٨ موشك از سوي يمن جنوبي به سمت عربستان [موشكهايي كه ايران داده است ]و شليك موشكهاي فرستاده شده از سوي ج اسلامي به سوي اسرائيل ( گولان )باعث شد  آمريكا و عربستان و اسرائيل در منطقه صف آرايي كنند و درست چند ساعت پس از پيام  ترامپ موشكها ي اسرائيلي پايگاههاي پاسداران را در اسرائيل مورد حمله قرار داد و ٢٠ كشته بر جاي گذاشت . فاجعه آميزتر از آن آتش زدن پرچم آمريكا در مجلس اسلامي ايران بود. باید گفت، توهين هايي كه خامنه اي به ترامپ كرد پيامد فاجعه آميزي در بر خواهد داشت كه  شروع  موشك پراكني و شايد شروع جنگ در منطقه حاصل همين پيامد باشد.

از سوی دیگر مشاور امنیت ملی آمریکا نیز گفت: شرکتهای خارجی چند ماه فرصت دارند تا ایران را ترک کنند.

سفیر آمریکا در برلین نیز گفت: شرکتهای آلمانی باید فورا فعالیتهای خود را در ایران متوقف کنند.

پس از آن که دونالد ترامپ خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد وزارت خارجه آمریکا بیانیه‌ای منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است: تلاش ما فراتر از تهدید هسته‌ای است، با همکاری شرکایمان تهدید برنامه موشک‌های بالستیک رژیم ایران را هم حذف خواهیم کرد، مانع فعالیت‌های تروریستی آنها در تمام دنیا خواهیم شد و فعالیت‌های خطرناک رژیم تهران در خاورمیانه و دیگر مناطق دنیا را متوقف خواهیم کرد.

زبان زور تنها راه حل ؟!

این بیانیه می افزاید: در حالی که این تلاش جهانی را شکل می‌دهیم، تحریم‌ها با شدت تمام باز خواهند گشت و یادآوری خواهیم کرد که انزوای دیپلماتیک و اقتصادی‌ رژیم ایران نتیجه فعالیت‌های بی‌مهابا و شرورانه‌اش است. شايد به توان گفت با چنين رژيمي تنها زبان زور است كه عمل خواهد كرد اگر يادتان باشد پس از ١٨ سال مخفي كاري رژيم و غني كردن اورانيوم در حالي كه در یک قدمی بمب قرار داشت و ميرفتکه  بمب اتمي را در دست گيرد تنها زبان زور بود كه خامنه اي را به نرمش قهرمانه واداشت تا  بالاخره جام زهر را بالا كشید !

سياست هاي روسيه در رابطه با ايران:

دلخوشي خامنه اي و حضور مدافعان حرم در سوريه اين است كه بتوان از سوريه به اسرائيل موشك پراكني كنند كه با توجه به سياست هاي روسيه  باید گفت ،روسها به هيچ كشوري  اجازه نخواهند داد هيچ  از سوريه به اسرائيل حمله يا موشك پراكني كند . روسيه نمي خواهد روابط خود را با اسرائيل و حتا آمريكا و ساير كشورهاي عربي  به خاطر ايران بهم بزند روسيه مي خواهد حداقل قدرت را در سوريه را به ايران بدهد.   روسيه سعي دارد سوريه را به ده قسمت كند و يك قسمت آنرا به ايران بدهد و قسمتي كه به ايران داده ميشود احتمال حمله به اسرائيل تقريبا صفر است ، ترس رژيم از همينجاست كه قدرت خود را در سوريه از دست بدهد و سرنگوني اسد توپ را در زمين رژيم بیندازد و با توجه به اوضاع و احوال داخلي ايران خطر را براي ج اسلامي جدي تر خواهد كرد .

  سود و زيان خروج آمريكا از برجام :

تنها كاری که خامنه اي و دلواپسانش  پس از خروج آمريكا از برجام انجام دادند توهين به ترامپ از طرف خامنه اي و آتش زدن پرچم آمريكا توسط عده اي از نمايندگان در مجلس و شليك موشكهاي دوربرد بسوي گولان و چهار موشك از يمن بسوي رياض بوده است . جواب موشكها را بلافاصله اسرائيل با پرتاب بيش از ٢٠ موشك  بسوي پايگاههاي سپاه داد كه تمام ساختار نظامي آنها را از بين  برده است. وزیر دفاع اسرائیل درباره درگیری های بامداد امروز گفت: شب گذشته حکومت ایران تلاش کرد به اسرائیل حمله کند اما شکست خورد. ما تمام اهداف آنها را (که شناسایی کرده بودیم) در سوریه هدف قرار دادیم.

وی با بیان اینکه هیچ شهروند یا مکانی در اسرائیل هدف قرار داده نشد، گفت: تمام راکت‌های آنها یا در سوریه سقوط کرد یا با گنبد آهنین ساقط شد. ما تقریبا تمام زیرساخت‌های رژیم ایران در سوریه را نابود کردیم.پس از موشك پراني ها ايران،  آمريكا  براي ترور  چراغ سبز به اسرائيلي ها ميدهد! ترور قاسم سليماني و محمد رضا فلاح زاده نفر  شماره دو رژيم در سوريه است كه در  دستور كار اسرائيلي ها قرار مي گيرد (روزنامه كويتي الجريده ) و اما مهمتر از همه اينها تحريمهاي شديدتر است كه دوباره عملي ميشود.

تحريم شدتر در راه است:

وزير خزانه داري آمريكايي ليستي را ارائه داده است كه تحريمهاي جدي را نشان ميدهد ، تحريم ها دو مرحله دارد، تعدادي از آنها از ٧ آگوست ٢٠١٨ شروع ميشود ، كه در زير بطور خلاصه مي آورم :

١- خريدو فروش  دلار ممنوع ميشود 

٢- خريد و فروش طلا  و فلزات گران قيمت با ايران ممنوع ميشود 

٣- خريد و فروش  فلزات از آهن الات و آلمنيوم و...   

٤- معاملات نرم افزار هاي صنعتي ممنوع ميشود 

٥-داشتن ريال ايران توسط آمريكايي ها تحريم ميشود 

- خريد و فروش مربوط به اوراق قرضه  ايران كه  بانكها مجاز نيستند با اوراق ايراني معامله كنند.

٦- صنايع خودرو سازي ايران تحريم خواهد شد  يعني تعطيل ميشود. 

٧- پس از ٩٠ روز ديگر تحريمهاي قبلي مثل واردات فرش  و زعفران و..  به آمريكا و مواد غذايي كه معاملاتش آزاد شده بود مسدود ميگردد.

  ٨- صادرات مستقيم قطعات هواپيما هاي شامل ايرباس و بوئييگ  وبازگشت تحريمها حتا فروش قطعات "سوخو "هواپيماي روسي كه قطعاتش آمريكايي است شامل تحريم ميشوند.

٩-يكسري ليسنسهايي كه قبلا صادر شده بود ملغا ميگردد فقط ليسنسهاي غذايي و دارويي است كه آزاد مي ماند.

تحريمهايي كه پس از ١٢٠ روز شرع ميشود بازهم اين فرصت صد و بيست روزه بخاطر شركتهايي است كه در معاملات گذشته قرار دارند. اين تحريمها از نوامبر سال جاري آغاز ميشود.

١- تمامي شر كتهاي  اپراتوري بنادر و شركتهاي كشتي سازي جنوب و ساير شركتهاي حمل و نقل دريايي تحريم ميشود

٢- معلات نفتي كساني كه در ايران دست در فروش نفت دارند اهم شركت نفت و شركتهاي نفتي شامل تحريم ميشوند. خريد وفروش نفت معاملات پتروشيمي تماما تحريم ميشود . آمريكا يك فرجه دیگر داده است كه اگر شركتهايي معامله ميخواهند بدنبال شركتهايي دیگری  بگردند اين فرجه در زمان اوباما آرام آرام به شش كشوراجازه داده بود  و محدويت توليدي داشتند. اگر خطايي از كشوري  در رابطه با ایران سرزده شود هم محروم از معامله جهاني ميشوند و هم جريمه نقدی  ميشوند.

٣- تمامي شركتها حق معامله با بانك مركزي را ندارند لازم به آوري است تمامي معاملات جهاني از كانال بانك مركزي  صورت مي گيرد علاوه بر آن يك ماده ١٢٤٥ است كه مي گويد تمام قرادادهاي نظامي و هسته اي مشمول تحريم مي شوند بار قبل اين تحريمها بانك ملت و صادرات از طريق همين قانون به زير تحريم رفته بودند.

٤- خدمات پيام رساني موءسسات مالي است كه سوئيس ( سوئيس پوت )را هم شامل مي شود.

٥- تحريم بيمه و خدمات بيمه اي را هم شامل مي شود كه همين يك قلم موردي است  كه مردم را مستقيم تحت فشار قرار خواهد داد.

٦- تحريم انرژي شامل برق و انرژي هاي مختلف است اين تحريمها غير از نفت و گاز است .

٧- تحريمهايي كه اوباما قبلن لغو كرده بود دوباره شروع ميشود تحريم هاي كه اشخاص ( سران رژيم )  را هم شامل ميشود كساني كه حقوق بشر را رعايت نمي كنند كه ٥٠٠ نفر  از سران سركوب گر را شامل ميشود و افرادي كه در سركوب مردم اين روزها فعال هستند و مردم آنها را شناسايي مي كنند را بايد در اين ليست آورده شوند . حال بايد از خامنه اي پرسيد چه كسي غلط كرده و ميكند ؟ پس از خروج آمريكا از برجام و  اين تحريمها ممكن است برجام قدم به قدم فرو بريزد چون در متن برجام قید شده است اگر هر یک از کشورهای دیگر، تحریمهای هسته ای خود را برگردانند یا تعلیق آن ها را تمدید نکنند، ایران هم بخشی از تعهدات خود را معلق می کند. تعلیق بخشی از تعهدات ایران می تواند به معنی از سرگیری بخشی از برنامه هسته ای مثل غنی سازی اورانیوم باشد. همین مسئله  شاید باعث شود طرفهای دیگر تحریمهای بیشتری را برگردانند و نهایتا برجام از هم بپاشد.

امضاء برجام كه  سودي براي مردم ايران نداشت و اوضاع هرروز بدتر وبدتر شده بود بطوريكه دلار به گرانترين سطح قيمت رسيده و وضعيت اقتصادي مردم هرروز بدتر از گذشته ميشود زيان ندانم كاري سران را هم مردم بايد پرداخت كنند.  پس اگر فرو ريريزد شايد اروپايي هم اميد ديگري به معاملات و مماشات  با رژيم نداشته باشند و مردم وظيفه خود را بدانند. وظيفه  اي كه اگر به آن عمل كنند شاید وضعيت شان بهتر از این شود . تنها راه مردم فقط مبارزه  با رژيم فاشيستي مذهبي است كه سالهاي سال سرمايه هاي كشور را در تنور جنگ و ساختن سلاح اتمي ريخت و حالا هم  با سياستهاي غلط راهي را ميرود كه آخرش  یا جنگ دوباره و یا نرمش قهرمانانه است . آيا وقت بيرون كردن اين  جرسومه هااز كشور فرا نرسيده است ؟ 

_________________________________________________________________________________

[١] رژيم ج اسلامي ،دست كم ٣٢ ميليون دلار از اموال ملت ايران را براي حمايت از هادي عامري نفر دوم حشدالشعبي به عراق فرستاده است! فيلم بسته هاي دلار در شبكه هاي جهاني دست به دست مي شود. جالب است روي تمامي كارتن هاي  دلار  عكس عامري ديده ميشود! 

 

منبع:پژواک ایران


فهرست مطالب عباس رحمتی در سایت پژواک ایران 

*ويروس كرونا و رنسانس  [2020 Mar] 
*بيت خامنه اي وتيم امنيتي ،براي مهار خبرها ونه ويروس كرونا!  [2020 Feb] 
*لائيسيته !  [2020 Feb] 
* مُرده گردونی ولايت فَقِيه !  [2020 Feb] 
*ابوبكر البغدادي و علي الخامنه اي هردو تروريست؟!  [2019 Dec] 
*چهل سال رابطه مخفي آمريكا با ملايان تهران!  [2019 Dec] 
*گراني بنزين وعبور از فاشيست مذهبي !  [2019 Nov] 
*‏ بيست و ششمين فستيوال تئاتر ايرانيان تبعيدي ،شهر كلن آلمان!‏  [2019 Nov] 
*‏«روح الله زم »، اپوزيسيون يا مهره ي سوخته؟!‏  [2019 Oct] 
*بانوان ايران استاديوم هاي كاملن آزاد ميخواهند!‏  [2019 Oct] 
*چپاول ثروت و عطش خونریزی را حمایت نکنید! سیری کوتاه در نشست سازمان ملل [2019 Sep] 
*پشت پرده سياست ولايت فقيه، مذاكره با آمريكا !  [2019 Sep] 
*سپاه پاسداران با چهل سال تروردرصدر فهرست سازمانهای تروريستي خارجی آمریکا ! [2019 Apr] 
*چهل سال جنايت و ترور سركوب و عقبگرد كامل (شماره يك)‏  [2019 Feb] 
* سال ۲۰۱۸ سال هشدار و پر حادثه به پایان رسید! [2019 Jan] 
* فرار سرمايه از ايران افزايش مي يابد!‏  [2018 Dec] 
*یک ربع قرن فستيوال تئاتر تبعيدي در كلن!  [2018 Nov] 
*ترور به بهانه هموار کردن جاده بهشت براي تروریست ها!  [2018 Nov] 
*خيانت روحاني ( فريدون) به مردم ایران از زبان یک آشنا! [2018 Oct] 
*احضار روحانی به مجلس و رویای دیر باز خامنه ای!‏  [2018 Sep] 
*غول ديماه بر مي خيزد!  [2018 Aug] 
* ١٣٦ مين سالگشت زاد و بود دكتر محمد مصدق در شهر كلن چگونه برگزار شد؟  [2018 Jul] 
*خامنه اي و رؤياهاي آشفته بمب اتم!‏  [2018 Jun] 
*سود و زيانهاي خروج آمريكا از برجام  [2018 May] 
*رضا شاه جزئي از تاريخ ايران است!  [2018 Apr] 
*ارمنستاني ها فقط با اراده بود که ديكتاتور را سرنگون كردند!  [2018 Apr] 
*احمدي نژاد بدنبال اپوزيسيون سازي است ؟  [2018 Feb] 
*فاز تغيير ! [2018 Feb] 
*جمهوري اسلامي ؟ نه ، رژيم توتاليتر!  [2018 Feb] 
*جنبش ملي ،پايه هاي نظام ولايي را فرو خواهد ريخت!‏  [2018 Jan] 
*احمدی نژادی ها؛ واکنش تهدید آمیز خامنه ای  [2018 Jan] 
*شعله جنگ منطقه خليج فارس زبانه مي كشد [2017 Dec] 
*بيست و چهارمين سال فستيوال تئاتر در تبعيد كلن بياد مجيد فلاح زاده  [2017 Dec] 
*جنگ أفروزي هاي دوباره جمهوري اسلامي ، تمام منطقه را درگير خواهد كرد!‏  [2017 Nov] 
*رفراندوم اقليم كردستان و دخالت ملاها و افزايش بحران در عراق!  [2017 Nov] 
*فوتبال ايران و سوريه، نقش زنان و مردان ايران !‏  [2017 Oct] 
*فردوسي را بايد جدي گرفت و خوب شناخت !‏  [2017 Oct] 
*انتخابات آلمان ، شكست سنگين دو حزب برتر و رشد پوپوليست ها !‏ [2017 Sep] 
*‎ ‎دو رهبر در يك موضع و حمله به ملاها درسازمان ملل  [2017 Sep] 
*همكاري كاشاني و بهبهاني با انگليسيها در كودتاي ٢٨ مرداد عليه دكتر مصدق  [2017 Sep] 
*معامله بزرگ بر سر كابينه آينده و نقش ولايت فَقِيه ! ‏  [2017 Aug] 
*دولت امام زمان معجزه هزاره سوم ( قسمت ششم)‏  [2017 Aug] 
*«ماجراي نيمروز» نيمه پنهان ماجرا بود!‏  [2017 Jul] 
*جنبش دانشجویی و ادامه مبارزه  [2017 Jul] 
*اتحاد اپوزيسيون با مردم رمز پيروزي است!‏  [2017 Jul] 
*دولت امام زمان ،معجزه هزاره سوم ( قسمت پنجم )‏  [2017 May] 
*چهار سال با دولت تدبير و اميد و ركوردهاي تازه !‏ [2017 Apr] 
*اسكار سياسي! ‏  [2017 Mar] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ( قسمت چهارم )  [2017 Feb] 
*«اوباما» با اُونا، ماند و به تاریخ پیوست! [2017 Jan] 
*گورخوابان ارمغان ديگر جمهوري اسلامي‎!‎  [2017 Jan] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ! ( قسمت سوم)  [2016 Dec] 
*بيست و سومين فستيوال تئاتر در تبعيد شهر كلن با موفقيت برگزار شد  [2016 Nov] 
*پيروز انتخابات‎ ‎‏ آمریکا كيست ؟ ‏  [2016 Nov] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم( قسمت دوم)‏  [2016 Oct] 
*دولت امام زمان و معجزه هزاره سوم !( بخش اول)‏ [2016 Oct] 
*فوتبال و حزب اله ، ياحسين ، گل تاسوعائي!‏  [2016 Oct] 
*مردم چون كوه مي مانند تا علم الهدي برود [2016 Sep] 
*جنگنده های روسی در پايگاه شاهرخي (نوژه) همدان ، خيانتي كه كتمان نتوان کرد؟ [2016 Aug] 
*كودتاي نافرجام تركيه و روياهاي اردوغان  [2016 Jul] 
*زلزله خروج بريتانيا از اتحاديه اروپا و پس لرزه هايش [2016 Jul] 
*قضاوت كنيد!  [2016 Jun] 
*نقش مستشاران و مدافعان حرم، حضور محرز جمهوري اسلامي در جنگ سوريه!  [2016 Jun] 
*أهداف خامنه اي با رياست جنتي در مجلس خبرگان [2016 May] 
*ترس خامنه اي از فرا گيري زبان انگليسي چيست ؟  [2016 May] 
*فرار مالياتي و پولشويي هاي گسترده جهاني درپاناما، بهشت مالياتي! [2016 Apr] 
*انتخابات دهم و حیله های جدید نظام ولايي  [2016 Mar] 
*ميزان رأي يك نَفَر است! [2016 Feb] 
*ريشه ها را بايد شناخت ! [2016 Feb] 
*سفر روحاني به فرانسه و معامله پشت پرده بر سر مجاهدین  [2016 Jan] 
*بيست و دومين فستيوال تئاتر درتبعيد «كلن» با شعار «ما پارازيت نيستم » [2015 Dec] 
*جنايات اخير رژيم فاشيستي مذهبي ايران يك عمل تروريستي و محكوم است  [2015 Nov] 
*خودرو ملي يا اسلامي ،ايدئولوژيك ( مكتبي ) ؟ [2015 Oct] 
*داستان دعواها و بر هم زدن رابطه ایران با آمريكا و توافقنامه هسته اي وین ! [2015 Sep] 
*چه سیاستی پشت هجوم گسترده پناهندگان به اروپا نهفته است؟ [2015 Sep] 
*چرا پزشكان به مناطق دور افتاده نمي روند؟( بخاطر روز پزشک ) [2015 Aug] 
*گروه اسلامي داعش بهانه اى براى حضور هميشه آمريكا در خاورميانه! [2015 Aug] 
*توافق هسته اي وين ، فرصتي براي خواسته هاي مردم ايران!  [2015 Jul] 
*مذاكرات هسته اى و هسته اصلی ترور در خاورمیانه  [2015 Jul] 
*تنها راه نجات ايران بازگشت به اصالت خويشتن خويش! [2015 Jun] 
*رعايت حفظ فاصله با بمب اتم ، راه حل پشت درهاي بسته است!  [2015 May] 
*تفاهم يا توافق لوزان شكستِ دلواپسان و جام زهر ديگر [2015 Apr] 
* تاكسي جعفر پناهى به برلين آمد ،شوخى نيست !  [2015 Feb] 
*خاكسپارى بيژن دادگرى و بعضى دوستان ! [2015 Feb] 
*راز اشغال سفارت آمریکا درتهران ! [2014 Dec] 
*بزرگداشت فريدون تنكابنى، در شهر كلن كارى پسنديده !  [2014 Dec] 
*بيست و يكمين سال فستيوال تئاتر كلن به همراه يار دبستانى !  [2014 Nov] 
*از هيچِ خمينی تا پيچ بی احساسی مطلق! [2014 Nov] 
*ترور خاموش و پيچيده سرهنگ عزيز خزاعى ! [2014 Oct] 
*ایران و بردگی مدرن ؟! [2014 Oct] 
*چه درسهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت؟ ( قسمت دهم ، پايانى ) [2014 Sep] 
*چه درسهایی میتوان ازبهمن پنجاه و هفت گرفت ؟(بخش نهم) [2014 Aug] 
*آلمان معادلات فيفا را بهم ريخت !  [2014 Jul] 
*آلمان چگونه مجددا ،جام را به خانه آورد؟ [2014 Jul] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت (بخش ٨) [2014 Jul] 
*چه در سهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت ؟ ( بخش هفتم) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت ( بخش ششم ) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن پنجاه وهفت گرفت ؟ ( بخش پنجم) [2014 Apr] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن ٥٧ گرفت ؟ (بخش چهارم ) [2014 Apr] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت ( بخش سوم ) [2014 Mar] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت؟( بخش دوم)  [2014 Feb] 
*چه درسهايي می توان از انقلاب بهمن ٥٧ گرفت !(بخش نخست ) [2014 Feb] 
*پزشك ، نقدى بر فيلم مديكووس [2014 Jan] 
* نلسون ماندلا سنبل مبارزه با آپارتايد ( تبعيض نژادى ) و درسهايى كه بايد از او گرفت! [2013 Dec] 
*بيستمين فستيوال تئاتر ايرانيان در تبعيد خجسته باد [2013 Nov] 
*تروريست كيست ،تروریست دولتی کدام است ؟ [2013 Nov] 
*حل مسئله اتمى ايران با سوريه گره خورده است ! [2013 Oct] 
*اوباما يك گام به پيش ، روحانى دو گام به پس !  [2013 Oct] 
*روحاني و باب مذاكره با آمريكا در سازمان ملل ! [2013 Sep] 
*حزب مرکل در آلمان اکثریت آراء را کسب کرد، ولى ائتلاف با كدام حزب ؟  [2013 Sep] 
*سوريه خط مقدم و خاكريز اول جمهورى اسلامى! [2013 Sep] 
*جنايت ضد انسانى در اشرف و يا ليبرتى محكوم است  [2013 Sep] 
*رای اعتماد وزارت اطلاعات یا مجلس؟! [2013 Aug] 
*اتحاد ، مبارزه ، تنها راه مقابله با رژيم فاشيستى مذهبى است ؟ [2013 Aug] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر؟!(قسمت سوم) [2013 Jul] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر ؟!( قسمت دوم ) [2013 Jul] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ (قسمت چهارم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت سوم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت دوم)- مضحكه انتخابات ١٣٩٢ [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال؟ قسمت اول [2013 Jun] 
*انگليس پشت پرده انتخابات ايران  [2013 May] 
*" مادورو " و " چاوز " دو روى يك سكه اند ! [2013 Apr] 
*جريان فتنه چيست ، فتنه گر كيست ؟ [2013 Apr] 
*اپوزیسیون سازی ! [2013 Feb] 
*تابلوی فساد جمهوری اسلامی! [2012 Dec] 
*کاریکلماتور سی یاسی! [2012 Nov] 
*انتساب احمدی ‌نژاد کلاه گشاد بر سر خامنه ای! [2012 Sep] 
*پارازیت قربانی مماشات ! [2012 Jun] 
*آیا سوسیالیست های فرانسه با انتخاب اولاند مسیرکشور را عوض خواهند کرد؟ [2012 May] 
*انتخابات مجلس نهم فریب دیگری برای جهانیان ! [2012 Mar] 
*فیسبوک وشبکه های اجتماعی مجازی ! [2012 Feb] 
*تحلیلی بر گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی [2011 Nov] 
*چراغ سبز هیلاری کلینتون به رژیم فاشیستی ایران رشته ها را پنبه خواهد کرد!  [2011 Nov] 
*قذافی رفت ، آینده لیبی به کجا می رود ؟ [2011 Oct] 
*استبداد و پیامد های آن درجامعه ! [2011 Aug] 
*هدی صابر و بابی ساندز دو فدایی آزادیخواه ! [2011 Jun] 
*ولایت فقیه بدتر از فرعونیت !  [2011 Jun] 
*حمله به اشرف ، چرا ؟ [2011 Apr] 
*تفاوت های دو قیام در دو نظام دیکتاتوری ایران و مصر ! [2011 Mar] 
*مصر به کدام حکومت تن در خواهد داد [2011 Feb] 
*بی بی سی ، بی بی باجی رژیم برای تست دستگیری موسوی و کروبی ! [2011 Jan] 
*اعدام ها در روند جنبش مردم ایران چه تاثیری می گذارد؟  [2011 Jan] 
*آیا جزایر سه گانه بهانه ای برای حمله نظامی به ایران خواهد شد ؟ [2010 Dec] 
*مرضیه گل سر سبد هنرمندان [2010 Nov] 
*دیه گو و محمود را باهم به چه کار آیند ؟ [2010 Jul] 
*میزبانی جام جهانی فوتبال برای آفریقا جنوبی براحتی بدست نیامد ! [2010 Jul] 
*سی سال مبارزه و یکسال فعالیت بی امان مردم بر علیه ولایت فقیه در ایران [2010 Jun] 
*ترور نرم در زندانهای رژیم  [2010 May] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود ! [2010 May] 
*پشت صحنه ارتجاع ولایت فقیه !  [2010 May] 
*خامنه ای قاتلی که باطل است !  [2010 Apr] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود !  [2010 Mar] 
*پیروز میدان مردم متحدند !  [2010 Feb] 
*مبارزه و سازماندهی ( شماره 2 ) [2010 Jan] 
*مبارزه و سازماندهی تنها راه حل در مقابل رژیم (شماره 1)  [2010 Jan] 
*" نه "  [2009 Dec] 
*جنبش سبز وارد مرحله دیگری شد !  [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟ (شماره ۳) [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟( شماره 2)  [2009 Oct] 
*جنبش سبز به کجا می رود ؟! (شماره1)  [2009 Oct] 
*رد پای رژیم و حمایت علنی از حماس در غزه ! [2009 Jan]