فرار مالياتي و پولشويي هاي گسترده جهاني درپاناما، بهشت مالياتي!
عباس رحمتی

بزرگترين اسنادي  كه تاكنون در جهان افشاء شده است شايد اسناد افشاء شده در پاناما  بهشت مالیاتی  باشد  اسنادي ميليوني  كه امروز فرار مالياتي يا جعبه اسناد Brierfkasten نام گرفته است  كه شامل افراد و شخصيتهاي سياسي و ورزشي  و رئيس دولتهايي است كه بعضي از آنها  هنوز هم بر مسند كارند و بعضي ها هم مانند نخست وزير ايسلند بلافاصله بعد از رو شدن اين اسناد يازده و نيم ميليون صفحه اي  استعفا داد و از قدرت كناره گيري كرد و بعضي ها هم همچون احمدي نژاد در ايران همچنان  از حمايت خامنه اي و آقازاده برخورددار است و فعلا اميدي به محاكمه وي نيست.  

اين اسناد (پاناما) منتشر شده  شامل 11.5 میلیون سند به حجم 2.8 ترابایت است که اسناد فعالیت‌های پولشویی و فرار از مالیات بسیاری از شخصیت‌های ثروتمند و یا سیاسی جهان را رو کرده است.

این اسناد توسط یک روزنامه آلمانی منتشر شده است و با مشارکت حدود 400 خبرنگار در سراسر جهان مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته است.

بايد اشاره كرد ، این اسناد شامل فعالیت‌های افراد از سال 1977 تا پایان سال 2015 است و نشان می‌دهد که بسیاری از شخصیت‌های ثروتمند و یا رهبران سیاسی جهان از شرکت‌های پوششی برای پولشویی، فرار از مالیات و یا فعالیت‌های مالی غیرقانونی استفاده می‌کردند.

بنا به اعلام روزنامه گاردین انگلیس، این اسناد نشان دهنده یک شبکه مخفی معاملات در میان برخی سیاستمداران جهان است. اسناد و پرونده هاي مالياتي از بزرگان رژيمهاي سياسي و ديكتاتور و غير ديكتاتور  توسط خبرگان شجاع انتشار يافت در ميان افرادي كه فرار مالياتي دارند كمترين سهم از اين فرارها نصيب آمريكا شده است ، اسناد دست شركاء و سياسيون و حاكمان ديكتاتور و حتا ورزشكاران را نشان ميدهد در اين اسناد كه فعلان بشكل نامه و گزارش كوتاهي از سوي خبرنگاران جهان منتشر شده است نامهايي از نخست وزيران ايسلند( استعفا داد )  و انگليس (ديويد كامرون) وزير اسپانيايي ( امروز استعفا داد ) او كه تا امروز (١٥ آپريل) در راس كارقرار داشت "خوزه مانوئل سوریا" است كه از سمت کفیل وزارت صنایع و همچنین از نمایندگی پارلمان اسپانیا استعفا کرد.

"خوزه مانوئل سوریا"، کفیل وزارت صنایع اسپانیا در پی افشا شدن ارتباط های تجاری‌اش با شرکت های فراساحلی در اسناد پاناما، از مقامش استعفا کرد.اسامي رهبران كشورهاي مصر و ليبي وسوريه و دهها كشور ديگر در ميان اين اسامي وجود دارد  در ميان اسامي ورزشكاران بنام مانند "ليونل مسي " ستاره فوتبال آرژانتيني و میشل پلاتینی از فیفا درصدر قرار دارند . 

 اعلام روزنامه گاردین انگلیس، از این اسناد نشان دهنده یک شبکه مخفی معاملات در میان برخی سیاستمداران جهان است.

سازمان مالیات استرالیا هم امروز اعلام کرد در حال بررسی 800 مشتری ثروتمند استرالیایی شرکت" ماساک فونسکا" است.[١]

این سازمان اعلام کرده که تاکنون توانسته است 800 شخصیت استرالیایی در ارتباط با شرکت ماساک فونسکا را شناسایی کند که 120 نفر از این افراد از خدمات یک شرکت ارائه خدمات بین‌المللی در هنگ کنگ استفاده کرده‌اند.بررسی‌های اولیه‌ی این اسناد نشان می‌دهند که حدود ۱۴۰ سیاستمدار و مدیر برجسته از سراسر جهان در مظان اتهام پولشویی قرار دارند.

در این میان نام ۱۲ رئیس‌جمهور یا نخست‌وزیر کشورهای جهان دیده می‌شود که البته برخی از آنان در حال حاضر مسئولیت‌های دولتی ندارند.

 افشای شبکه پولشویی شماری از رهبران جهان در پاناما

دست‌کم سیاستمداران و مدیرانی از ۱۱ کشور جهان همچون ایران، آرژانتین، ایسلند، سوئیس، اوکراین، عربستان سعودی، روسیه، گینه، آلمان، سوریه و چین در این شبکه پولشویی نقش داشته‌اند.

شركت ماساك فونسكا دست بسياري از شخصيت هاي  سياسي را در پولشويي هاي بزرگ و جابجايي پولهاي هنگفت رو كرده  و ميليونها نسخه از اين إسناد را إفشاء كرده است . اين أفراد  از فرار مالياتي تا تقلب در آرائه آمارها و حذف  بسياري از قوانين و قواعد جاري كار كرده اند و اين إسناد مي تواند پاي  متقلبين  بسياري را به پشت ميز محاكمه بكشاند يعني دير يا زود سر نخهاي اين كلاف پيچ در پيچ روشن خواهد شد و به احتمال زياد اگر عدالتي در مرام نظامها باشد در كشورهاي مربوطه اشان به پاي ميز مذاكره كشانده خواهند شد و استعفاء پي در پي بعضي از مقامات  نشان از اين واقعيت دارد. در اين ميان سهم جمهوري اسلامي هم مثل هميشه كم نيست ، لازم به ياد آوري است كه چندين شركت در ايران در اين رابطه كار كرده أند در اين إسناد از احمدي نژاد و چند إصلاح طلب ديگر دقيقاً نام برده شده است و مشخص ميشود كه ٧٠٠ ميليارد دلار فروش نفت در زمان رئيس جمهوري خامنه اي كجا انتقال يافته و جا سازي شده است   فاجعه آميز ، این که كسي نمي تواند او را به پاي ميز مذاكره بكشاند.

با اينكه شركت موسافسكا در پاناما ثبت شده و پايگاهي در كشور السالوادور دارد اماّ حلقه هائي رابط بين اين مؤسسه و دنياي مترقي در كشور لندن شكل گرفته است جايي كه سران رژيم ج اسلامي مرتب در رفت و آمدند  از پسر خامنه اي كه نوه او و نطفه اش توسط پزشكان  در  بيمارستانهاي آنجا كارگذاشته شده تا پسران رفسنجاني و كروبي و آقازاده هاي لندن نشين  و از وزيران  و مسئوليني مانند عطاء مهاجراني وزير ارشاد اصلاح طلبان  سروش فرارى هاي فرهنگي رژيم   كه اين شهر را براى اقامت برگزيده اند غير از اينها ، پسر روحاني با پاسپورت انگليسي در آنجا زندگي مي كند و خودش نيز در آنجا تحصيل كرده است . از سوي ديگر سفرهاي احمدي نژاد به كاراكاس   و در آغوش كشيدن مادر چاوز در مراسم خاكسپاري  رئيس جمهور سوسياليست تا سفرهاي مكرر سران ديگر رژيم به  كاراكاس در ونزولا و خانه سازي هاي گسترده در آنجا همه براى صدور انقلاب اسلامي از نوح خاصش به بولوي   و آمريكا لاتين و ... تراوش عطر هوگو چاوز از امام زمان و... و شركتهاي صوري ثبت شده ربط ميدهد. 

بعضي ها معتقدند شركتهاي ثبت شده ايراني و به عبارتي " پارس پترليويوم "  pars Petroleumبه قبل از صدارت احمدي نژاد بر گزيده خامنه اي بر ميگردد يعني به دوران  محمد خاتمي  رئيس جمهور اصلاح طلب جمهوري اسلامي بر ميگردد. اين اسناد به روسيه هم اشاره دارد ، در روسيه پوتين و نزديكانش در اين پؤلشوئي  و دزدهاي بزرگ جهاني گرفتار آمده اند با اين حال دو رويكرد به اين اسناد وجود دارد ١- رويكردي كه در كشوهاي دمكرات وجوددارد مانود ايسلند و انگليس و استراليا كه قانون وجود دارد و مردم حق اعتراض دارند ، در كشور ايسلند كه جمعيت كمي هم وجود دارد بعد از اعتراضات خياباني مردم  ، نخست وزير اين جزيره كوچك  فوري استعفاء ميدهد و اين حاكي از يك پس لرزه اول  بودو كه شركت موسافسكا  به اين كشور تحميل كرد نخست وزير "ايسلند" استعفا ميدهد ولي پوتين اين جملات را فاقد اعتبار  مي دانست . ٢- كشورهايي كه رژيم هاي ديكتاتور دارند و رهبران فاسد و دزد بر آن كشورها حكمراني ميكنند در اين چنين كشورهايي نه تنها كسي استعفاء ميدهد كه رهبرانش،  جهانيان را هميشه در حرف   دشمن ميداند ولي در عمل  طور ديگري رفتار دارند. از طرفي در كشورهاي اروپايي و ساير كشورها مردم از اينكه شخصيت هاي سياسي  و ورزشي و هنري و... در اين ماجرا دست داشته اند ، شوك زده  شده اند  ميگويند، چگونه اين افراد مي توانند خود نمونه الگو براى نسلهاي خود باشند ؟ همانطور كه در بالا نوشتيم ، درميان اين  بوكس و جعبه هاي  پر از اسناد شخصيت و چهره هاي سينمايي باليود تا چهرهاي ورزشي و ستارگان پا به توپ همه و همه در اين فساد كه يكي از قطورترين پرونده هارا  دارا مي باشد . امروزه  این خبر مثل توپ صداكرده است و هر روز از اين ماجرا خبرهاي تازه تري ميرسد ! آنچه به ما بر ميگردد دزدي   هايي است    كه در سي و هفت سال  حكومت آخوندي  خصوصاً در دوران احمدي نژاد  در ايران صورت گرفته است .

پاناما و جريان پولهاي كثيف : 

در منطقه پاناما ١٨ شركت وجود دارد كه مقررات سفت و سخت اروپا و آمريكا را ندارد و براحتي ميتوان پولهاي غيرقانوني و پولهاي كثيف را وارد اين شركتها كرد. صاحبان پولهاي كثيف ميتوانند براحتي  از اين طريق پولها را در اينجا وارد باندهاي "پاناما "كنند  و براحتي از آنها استفاده كنند ، يعني در آنجا ميتوانند سود پولها را شتشو داد و ( پولشويي )تميز كرد و بعد  آن پولها را وارد پولها و نظام پولي جهان كرد. إفشاء شدن اسناد پاناما از اين نظر اهميت دارد كه ترفندهاي صاحبان پولهاي كثيف را رو ميكند ونشان ميدهد افراد وشخصيتها در صدد پولشويي در پاناما بوده اند البته بسياري از إسناد هنوز هم رو نشده است . پدر " ديويد كامرو" نخست وزير بريتانيا با يكي از اين شركتها در پاناما كار كرده است ، يعني ابتداء شركتي را باز كرده كه به لحاظ مالياتي معافيت داشته در واقع ماليات ٤٠ درصدري  را نمي پردازند يعني جناب كامرون كه مجموعاً براي ٥٠٠ هزار پوند مقدار كمي  پول مي پردازد و پولها را شتشو ميدهد ! آقاي حسن منصور اقتصادان  كه خود در انگليس مي باشد ،ميگويد: " آنها از Kapital Game هم استفاده كرده اند بعني ماليات دولتي را پرداخته اند در نتيجه هيچكار غیر قانوني انجام نداده اند ، إيرادي كه به آنها ميگيرند اين است كه ميگويند ، چرااين اطلاعات را قبلا نداده اند؟ يعني ٤٨ ساعت طول كشيد تا اطلاعيه هاي زيادي بيرون دادند و بعد اعتراف كردند! در واقع ٣٠٠ هزار پوند ارثيه پدري و ٢٠٠ هزار پوند از همسرش هيچكدام غير قانوني نيست اينها مشمول مقررات قانون انگليس بوده است و بزرگترين جرم اين است كه پاسخ غلط دروغ بگويند و اگر معلوم شود كه به عمد اين كار را كرده است مقامش را از دست خواهد داد، همانطوريكه نخست وزير ايسلند دچار اين بدعيه شد" البته ، اينكه كامرون خود فهميده چكارميكند نشان از  عمد بودن اينكار دارد و به احتمال زياد  اگر عادلانه بررسي شود سرنوشت نخست وزير ايسلند در انتظارش خواهد بود. در ايران هم غارت ٧٠٠ ميليارد دلار پول نفت توسط احمدي نژاد كه به احتمال زياد دريكي از شركتهاي پاناما در حال تميز شدن است هنوز در گرو نظر  ولايت فقيه است چون شراكت رهبر رژيم ولايي معرض است .

ابعاد فساد تهران تا لندن :  

نام احمدي نژاد به اين دليل در اين اسناد آمده است كه رئيس يك دولت بوده است ، ماجرا با شركت  پتروليوم پارس كليد خورده است اين شركت در زمان خاتمي تأسيس شده است (١٣٧٧ / ١٩٩٨) عوامل اين شركت از گروه اصلاح طلب و غير اصلاح طلب  براي سرمايه گذاري بيشتر در پارس جنوبي (گاز) مطرح و بنيانگذاري شد ، افرادي همچون بهزاد نبوي، مهدي هاشمي و فردي بنام " مژگان"  كه در آنزمان فعاليتهاي اقتصادي ميكردند. حال بايد ديد اين إسناد قطور گريبان چه كساني را خواهد گرفت ؟  آيا به دوران قبل از پارس پتروليوم بر مي گرد يا نه؟ موسافسكا شركتي است كه اين فعاليت ها را دنبال ميكرده است بايد ديد چقدر در رابطه با مفسدين اقتصادي ايران جدي است؟  شركتي بنام Monoiōl  كه روغنهاي غذائي توليد ميكنند  كه با ايراني ها فعاليت ميكرده در همين رابطه فردي بنام عطاء الله آحسني با دو فرزندش با آنها فعاليت  و معاملات اقتصادي داشته اند كه در شبكه هاي رشوه پردازي نقش بسيار زيادي داشته اند و با شركتهاي نفتي هم ارتباط داشته اند. در ایران اين اولين بار و آخرين بار نخواهد بود كه پولشويي و دزدي و غارت از منابع نفتي و پولي صورت ميگيرد ولي چون آب از سر چشمه گِل است هيچگاه نفرات اصلي را دستگير نكرده اند و هميشه مسائل پشت پرده حل شده است و گاهي اوقات هم براي نمايش ، عده اي را دستگير مي كنند تا آبها از آسياب بيفتد و بعد مسئله را بدين صورت حل مي كنند. اين وظيفه ملت است كه براي سرمايه هاي كشور ، رژيمها را به چالش بكشد.همان كاري كه در كشورهاي دموكرات و حتا نيمه دموكرات صورت ميگيرد. فراموش نکنیم نخست وزیر ایسلند را اعتراضات و تجمع مردم در خیابانها به استعفا کشاند. 

___________________________________________________________________________

[١]  این شرکت در سال ۱۹۷۷ توسط یورگن موساک (مهاجر آلمانی) و رامون فونسکا در پاناما تاسیس شد. فعالیت‌های این شرکت بر مبنای حفاظت کامل از مشتریان و خودداری از فاش کردن هویت آنان صورت می‌گیرد.

 

 

منبع:پژواک ایران


فهرست مطالب عباس رحمتی در سایت پژواک ایران 

*ويروس كرونا و رنسانس  [2020 Mar] 
*بيت خامنه اي وتيم امنيتي ،براي مهار خبرها ونه ويروس كرونا!  [2020 Feb] 
*لائيسيته !  [2020 Feb] 
* مُرده گردونی ولايت فَقِيه !  [2020 Feb] 
*ابوبكر البغدادي و علي الخامنه اي هردو تروريست؟!  [2019 Dec] 
*چهل سال رابطه مخفي آمريكا با ملايان تهران!  [2019 Dec] 
*گراني بنزين وعبور از فاشيست مذهبي !  [2019 Nov] 
*‏ بيست و ششمين فستيوال تئاتر ايرانيان تبعيدي ،شهر كلن آلمان!‏  [2019 Nov] 
*‏«روح الله زم »، اپوزيسيون يا مهره ي سوخته؟!‏  [2019 Oct] 
*بانوان ايران استاديوم هاي كاملن آزاد ميخواهند!‏  [2019 Oct] 
*چپاول ثروت و عطش خونریزی را حمایت نکنید! سیری کوتاه در نشست سازمان ملل [2019 Sep] 
*پشت پرده سياست ولايت فقيه، مذاكره با آمريكا !  [2019 Sep] 
*سپاه پاسداران با چهل سال تروردرصدر فهرست سازمانهای تروريستي خارجی آمریکا ! [2019 Apr] 
*چهل سال جنايت و ترور سركوب و عقبگرد كامل (شماره يك)‏  [2019 Feb] 
* سال ۲۰۱۸ سال هشدار و پر حادثه به پایان رسید! [2019 Jan] 
* فرار سرمايه از ايران افزايش مي يابد!‏  [2018 Dec] 
*یک ربع قرن فستيوال تئاتر تبعيدي در كلن!  [2018 Nov] 
*ترور به بهانه هموار کردن جاده بهشت براي تروریست ها!  [2018 Nov] 
*خيانت روحاني ( فريدون) به مردم ایران از زبان یک آشنا! [2018 Oct] 
*احضار روحانی به مجلس و رویای دیر باز خامنه ای!‏  [2018 Sep] 
*غول ديماه بر مي خيزد!  [2018 Aug] 
* ١٣٦ مين سالگشت زاد و بود دكتر محمد مصدق در شهر كلن چگونه برگزار شد؟  [2018 Jul] 
*خامنه اي و رؤياهاي آشفته بمب اتم!‏  [2018 Jun] 
*سود و زيانهاي خروج آمريكا از برجام  [2018 May] 
*رضا شاه جزئي از تاريخ ايران است!  [2018 Apr] 
*ارمنستاني ها فقط با اراده بود که ديكتاتور را سرنگون كردند!  [2018 Apr] 
*احمدي نژاد بدنبال اپوزيسيون سازي است ؟  [2018 Feb] 
*فاز تغيير ! [2018 Feb] 
*جمهوري اسلامي ؟ نه ، رژيم توتاليتر!  [2018 Feb] 
*جنبش ملي ،پايه هاي نظام ولايي را فرو خواهد ريخت!‏  [2018 Jan] 
*احمدی نژادی ها؛ واکنش تهدید آمیز خامنه ای  [2018 Jan] 
*شعله جنگ منطقه خليج فارس زبانه مي كشد [2017 Dec] 
*بيست و چهارمين سال فستيوال تئاتر در تبعيد كلن بياد مجيد فلاح زاده  [2017 Dec] 
*جنگ أفروزي هاي دوباره جمهوري اسلامي ، تمام منطقه را درگير خواهد كرد!‏  [2017 Nov] 
*رفراندوم اقليم كردستان و دخالت ملاها و افزايش بحران در عراق!  [2017 Nov] 
*فوتبال ايران و سوريه، نقش زنان و مردان ايران !‏  [2017 Oct] 
*فردوسي را بايد جدي گرفت و خوب شناخت !‏  [2017 Oct] 
*انتخابات آلمان ، شكست سنگين دو حزب برتر و رشد پوپوليست ها !‏ [2017 Sep] 
*‎ ‎دو رهبر در يك موضع و حمله به ملاها درسازمان ملل  [2017 Sep] 
*همكاري كاشاني و بهبهاني با انگليسيها در كودتاي ٢٨ مرداد عليه دكتر مصدق  [2017 Sep] 
*معامله بزرگ بر سر كابينه آينده و نقش ولايت فَقِيه ! ‏  [2017 Aug] 
*دولت امام زمان معجزه هزاره سوم ( قسمت ششم)‏  [2017 Aug] 
*«ماجراي نيمروز» نيمه پنهان ماجرا بود!‏  [2017 Jul] 
*جنبش دانشجویی و ادامه مبارزه  [2017 Jul] 
*اتحاد اپوزيسيون با مردم رمز پيروزي است!‏  [2017 Jul] 
*دولت امام زمان ،معجزه هزاره سوم ( قسمت پنجم )‏  [2017 May] 
*چهار سال با دولت تدبير و اميد و ركوردهاي تازه !‏ [2017 Apr] 
*اسكار سياسي! ‏  [2017 Mar] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ( قسمت چهارم )  [2017 Feb] 
*«اوباما» با اُونا، ماند و به تاریخ پیوست! [2017 Jan] 
*گورخوابان ارمغان ديگر جمهوري اسلامي‎!‎  [2017 Jan] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ! ( قسمت سوم)  [2016 Dec] 
*بيست و سومين فستيوال تئاتر در تبعيد شهر كلن با موفقيت برگزار شد  [2016 Nov] 
*پيروز انتخابات‎ ‎‏ آمریکا كيست ؟ ‏  [2016 Nov] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم( قسمت دوم)‏  [2016 Oct] 
*دولت امام زمان و معجزه هزاره سوم !( بخش اول)‏ [2016 Oct] 
*فوتبال و حزب اله ، ياحسين ، گل تاسوعائي!‏  [2016 Oct] 
*مردم چون كوه مي مانند تا علم الهدي برود [2016 Sep] 
*جنگنده های روسی در پايگاه شاهرخي (نوژه) همدان ، خيانتي كه كتمان نتوان کرد؟ [2016 Aug] 
*كودتاي نافرجام تركيه و روياهاي اردوغان  [2016 Jul] 
*زلزله خروج بريتانيا از اتحاديه اروپا و پس لرزه هايش [2016 Jul] 
*قضاوت كنيد!  [2016 Jun] 
*نقش مستشاران و مدافعان حرم، حضور محرز جمهوري اسلامي در جنگ سوريه!  [2016 Jun] 
*أهداف خامنه اي با رياست جنتي در مجلس خبرگان [2016 May] 
*ترس خامنه اي از فرا گيري زبان انگليسي چيست ؟  [2016 May] 
*فرار مالياتي و پولشويي هاي گسترده جهاني درپاناما، بهشت مالياتي! [2016 Apr] 
*انتخابات دهم و حیله های جدید نظام ولايي  [2016 Mar] 
*ميزان رأي يك نَفَر است! [2016 Feb] 
*ريشه ها را بايد شناخت ! [2016 Feb] 
*سفر روحاني به فرانسه و معامله پشت پرده بر سر مجاهدین  [2016 Jan] 
*بيست و دومين فستيوال تئاتر درتبعيد «كلن» با شعار «ما پارازيت نيستم » [2015 Dec] 
*جنايات اخير رژيم فاشيستي مذهبي ايران يك عمل تروريستي و محكوم است  [2015 Nov] 
*خودرو ملي يا اسلامي ،ايدئولوژيك ( مكتبي ) ؟ [2015 Oct] 
*داستان دعواها و بر هم زدن رابطه ایران با آمريكا و توافقنامه هسته اي وین ! [2015 Sep] 
*چه سیاستی پشت هجوم گسترده پناهندگان به اروپا نهفته است؟ [2015 Sep] 
*چرا پزشكان به مناطق دور افتاده نمي روند؟( بخاطر روز پزشک ) [2015 Aug] 
*گروه اسلامي داعش بهانه اى براى حضور هميشه آمريكا در خاورميانه! [2015 Aug] 
*توافق هسته اي وين ، فرصتي براي خواسته هاي مردم ايران!  [2015 Jul] 
*مذاكرات هسته اى و هسته اصلی ترور در خاورمیانه  [2015 Jul] 
*تنها راه نجات ايران بازگشت به اصالت خويشتن خويش! [2015 Jun] 
*رعايت حفظ فاصله با بمب اتم ، راه حل پشت درهاي بسته است!  [2015 May] 
*تفاهم يا توافق لوزان شكستِ دلواپسان و جام زهر ديگر [2015 Apr] 
* تاكسي جعفر پناهى به برلين آمد ،شوخى نيست !  [2015 Feb] 
*خاكسپارى بيژن دادگرى و بعضى دوستان ! [2015 Feb] 
*راز اشغال سفارت آمریکا درتهران ! [2014 Dec] 
*بزرگداشت فريدون تنكابنى، در شهر كلن كارى پسنديده !  [2014 Dec] 
*بيست و يكمين سال فستيوال تئاتر كلن به همراه يار دبستانى !  [2014 Nov] 
*از هيچِ خمينی تا پيچ بی احساسی مطلق! [2014 Nov] 
*ترور خاموش و پيچيده سرهنگ عزيز خزاعى ! [2014 Oct] 
*ایران و بردگی مدرن ؟! [2014 Oct] 
*چه درسهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت؟ ( قسمت دهم ، پايانى ) [2014 Sep] 
*چه درسهایی میتوان ازبهمن پنجاه و هفت گرفت ؟(بخش نهم) [2014 Aug] 
*آلمان معادلات فيفا را بهم ريخت !  [2014 Jul] 
*آلمان چگونه مجددا ،جام را به خانه آورد؟ [2014 Jul] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت (بخش ٨) [2014 Jul] 
*چه در سهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت ؟ ( بخش هفتم) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت ( بخش ششم ) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن پنجاه وهفت گرفت ؟ ( بخش پنجم) [2014 Apr] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن ٥٧ گرفت ؟ (بخش چهارم ) [2014 Apr] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت ( بخش سوم ) [2014 Mar] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت؟( بخش دوم)  [2014 Feb] 
*چه درسهايي می توان از انقلاب بهمن ٥٧ گرفت !(بخش نخست ) [2014 Feb] 
*پزشك ، نقدى بر فيلم مديكووس [2014 Jan] 
* نلسون ماندلا سنبل مبارزه با آپارتايد ( تبعيض نژادى ) و درسهايى كه بايد از او گرفت! [2013 Dec] 
*بيستمين فستيوال تئاتر ايرانيان در تبعيد خجسته باد [2013 Nov] 
*تروريست كيست ،تروریست دولتی کدام است ؟ [2013 Nov] 
*حل مسئله اتمى ايران با سوريه گره خورده است ! [2013 Oct] 
*اوباما يك گام به پيش ، روحانى دو گام به پس !  [2013 Oct] 
*روحاني و باب مذاكره با آمريكا در سازمان ملل ! [2013 Sep] 
*حزب مرکل در آلمان اکثریت آراء را کسب کرد، ولى ائتلاف با كدام حزب ؟  [2013 Sep] 
*سوريه خط مقدم و خاكريز اول جمهورى اسلامى! [2013 Sep] 
*جنايت ضد انسانى در اشرف و يا ليبرتى محكوم است  [2013 Sep] 
*رای اعتماد وزارت اطلاعات یا مجلس؟! [2013 Aug] 
*اتحاد ، مبارزه ، تنها راه مقابله با رژيم فاشيستى مذهبى است ؟ [2013 Aug] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر؟!(قسمت سوم) [2013 Jul] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر ؟!( قسمت دوم ) [2013 Jul] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ (قسمت چهارم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت سوم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت دوم)- مضحكه انتخابات ١٣٩٢ [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال؟ قسمت اول [2013 Jun] 
*انگليس پشت پرده انتخابات ايران  [2013 May] 
*" مادورو " و " چاوز " دو روى يك سكه اند ! [2013 Apr] 
*جريان فتنه چيست ، فتنه گر كيست ؟ [2013 Apr] 
*اپوزیسیون سازی ! [2013 Feb] 
*تابلوی فساد جمهوری اسلامی! [2012 Dec] 
*کاریکلماتور سی یاسی! [2012 Nov] 
*انتساب احمدی ‌نژاد کلاه گشاد بر سر خامنه ای! [2012 Sep] 
*پارازیت قربانی مماشات ! [2012 Jun] 
*آیا سوسیالیست های فرانسه با انتخاب اولاند مسیرکشور را عوض خواهند کرد؟ [2012 May] 
*انتخابات مجلس نهم فریب دیگری برای جهانیان ! [2012 Mar] 
*فیسبوک وشبکه های اجتماعی مجازی ! [2012 Feb] 
*تحلیلی بر گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی [2011 Nov] 
*چراغ سبز هیلاری کلینتون به رژیم فاشیستی ایران رشته ها را پنبه خواهد کرد!  [2011 Nov] 
*قذافی رفت ، آینده لیبی به کجا می رود ؟ [2011 Oct] 
*استبداد و پیامد های آن درجامعه ! [2011 Aug] 
*هدی صابر و بابی ساندز دو فدایی آزادیخواه ! [2011 Jun] 
*ولایت فقیه بدتر از فرعونیت !  [2011 Jun] 
*حمله به اشرف ، چرا ؟ [2011 Apr] 
*تفاوت های دو قیام در دو نظام دیکتاتوری ایران و مصر ! [2011 Mar] 
*مصر به کدام حکومت تن در خواهد داد [2011 Feb] 
*بی بی سی ، بی بی باجی رژیم برای تست دستگیری موسوی و کروبی ! [2011 Jan] 
*اعدام ها در روند جنبش مردم ایران چه تاثیری می گذارد؟  [2011 Jan] 
*آیا جزایر سه گانه بهانه ای برای حمله نظامی به ایران خواهد شد ؟ [2010 Dec] 
*مرضیه گل سر سبد هنرمندان [2010 Nov] 
*دیه گو و محمود را باهم به چه کار آیند ؟ [2010 Jul] 
*میزبانی جام جهانی فوتبال برای آفریقا جنوبی براحتی بدست نیامد ! [2010 Jul] 
*سی سال مبارزه و یکسال فعالیت بی امان مردم بر علیه ولایت فقیه در ایران [2010 Jun] 
*ترور نرم در زندانهای رژیم  [2010 May] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود ! [2010 May] 
*پشت صحنه ارتجاع ولایت فقیه !  [2010 May] 
*خامنه ای قاتلی که باطل است !  [2010 Apr] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود !  [2010 Mar] 
*پیروز میدان مردم متحدند !  [2010 Feb] 
*مبارزه و سازماندهی ( شماره 2 ) [2010 Jan] 
*مبارزه و سازماندهی تنها راه حل در مقابل رژیم (شماره 1)  [2010 Jan] 
*" نه "  [2009 Dec] 
*جنبش سبز وارد مرحله دیگری شد !  [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟ (شماره ۳) [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟( شماره 2)  [2009 Oct] 
*جنبش سبز به کجا می رود ؟! (شماره1)  [2009 Oct] 
*رد پای رژیم و حمایت علنی از حماس در غزه ! [2009 Jan]