أهداف خامنه اي با رياست جنتي در مجلس خبرگان
عباس رحمتی

احمد جنتی (٩٠ ساله) با کسب اکثریت آراء رییس مجلس خبرگان در دوره پنجم شد.

 احمد جنتی در اولین جلسه مجلس خبرگان در دوره پنجم کاندیدای ریاست این مجلس شد که با کسب ٥١ رای توانست ریاست این مجلس را بر عهده بگیرد.

آیت الله امینی و هاشمی شاهرودی نیز به ترتیب ٢١و ١٣رای کسب کردند و یک رای نیز ممتنع اعلام شد.

وظیفه خبرگان انقلابی ماندن است!

رئیس مجلس خبرگان رهبری ، انقلابی بودن و انقلابی ماندن منتخبان خبرگان را از مهم‌ترین ویژگی‌های این مجلس بیان کرد. در حاليكه بقول لر های خودمان، بيني هر كدام از اعضاي خبرگان را بگيري نفس كشيدن يادشان ميرود آنها باز هم دم از انقلابي عمل كردن ميزنند . معني انقلاب از نظر آنها يعني دروغ گويي و دخالت در اراي مردم ،  حذف یا رد صلاحيتهای بی دلیل، فشار بر رقيبان خودي و غير خودي و حذف از صحنه است . در صحنه بين الملي هم انقلابي عمل كردن  يعني خط و نشان كشيدن براي غربيها  با حفظ روابط اقتصادي و سياسي  و فضل و بخشش کردن سرمایه های ایران برای حفظ  اسلام و نه ایران است، اخيراً هضم نشدن در هاضمه جهانيان هم از كإرهاي انقلابي محصوب ميشود گويا تا كنون با شرق و غرب رابطه اي نداشته اند.

 جنتی طی سخنانی با اشاره به سخنان رهبری در آخرین دیدارش با اعضای مجلس خبرگان دوره چهارم اظهار کرد:‌ رهبری حفظ خصوصیات انقلابی و حل نشدن در هاضمه خطرناک جهانی را مورد اشاره و تاکید قرار دادند و وظیفه مجلس خبرگان را انقلابی ماندن و انقلابی فکر کردن عنوان کردند.( إيرنا) اين درحالي است كه نظام ولائي هنوز هم از هضم شده غربي ها تغذيه ميكنند.

بدین ترتیب با مشخص شدن نتیجه انتخابات داخلی مجلس خبرگان، تلاش جناح رفسنجانی که قصد داشت در انتخابات سال گذشته ترکیب این مجلس را تغییر دهد٬ بی‌نتیجه ماند.

أهداف خامنه اي:

 در تحليل قبلي بنام" انتخابات دهم و حيله هاي جديد نظام ولائي "به خوبي أهداف خامنه اي را توضيح داده بودم و حذف محمد يزدي و مصباح يزدي را كاملا هدفمند دانسته بودم در آنجا آورده ام :در ليست خبرگان اتفاق ديگري نيز افتاد  و آن راه نيافتن  مصباح يزدي ( محمدتقي) و محمد يزدي رئيس فعلي خبرگان بود و باز تقريباً حذف احمد جنتي  ( نميرالمومنين ) بود كه با دخالتهاي خامنه اي در ليست باقي ماند تا به خبرگان رهبري راه يابد ! دونفر اول ، دليل راه نيافتنشان مشخص است ،  محمد تقي مصباح يزدي براي جايگزيني خود تلاش ميكند و چندين بار هم از سوي خامنه اي مورد شماتت قرار گرفته بود و خامنه اي اين بار ميلي براي ماندنش در خبرگان  ندارد بخاطر همين بود كه  مصباح را از قم به تهران آوردند تا او را به اين روز بياندازند.  محمد يزدي را مي توانست از شهر ديگري به مجلس خبرگان بفرستد ولي  چنين نكرد،  شايد  ولايت فقيه اين  حيله و يا مهندسي  جديد را پي ريزي كرده است تا طوري ديگر ثبات خود را نشان دهد ،با اين حال "حسن عالمی"٬ نماینده خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری گفته با نبود محمدتقی مصباح یزدی و محمد یزدی «مسیر انقلابی خبرگان تغییر نکرده و هیچ اتفاقی نمی‌افتد.» خامنه اي با دعوت از مخالفان و حذف نزدیکان از رده شده  میخواست  انتخابات را دموكراتيك نشان دهد ، حال در اين ميان  چرا  و چگونه مي خواهد از وجود و تفكرات كهنه و پوسيده احمد جنتي  استفاده كند براي همگان مشخص است!  بهر صورت نياز به كنترل مجلس خبرگان را از راه دور  بخوبي احساس ميكند . [١] در آن مقاله پيش بيني كرده بودم كه خامنه اي نياز به جنتي دارد و از تفكرات پوسيده اش استفاده خواهد كرد وحاضر است حداد عادل را از دست بدهد ولي جنتي را نه! در قسمتي از مقاله آمده است" خامنه اي حتا "حداد عادل" پدر زن جان مجتبا  را كه تاريخ مصرفش تمام شده را به مسلخگاه آورد ! تا انتخابات را دموكراتيك نشان دهد ، حال در اين ميان  چرا  و چگونه مي خواهد از وجود و تفكرات كهنه و پوسيده احمد جنتي  استفاده كند براي همگان مشخص است!  بهر صورت نياز به كنترل مجلس خبرگان را از راه دور  بخوبي احساس ميكند . به همين خاطر احمدخاتمی ،مجلس خبرگان پنجم را نیز «کاملا ولایی» معرفی کرده و گفته «نیروهایی که رای آورده‌اند به صراحت می‌گویند که اگر از چهار دوره گذشته ولایی‌تر نباشند، کمتر نیز نیستند، به شما مردم اطمینان می‌دهم که مجلس خبرگان پنجم هم تقویت رهبری است.»با اين حساب در خبرگان رهبري نمي گذارند رياست اين مجلس نصيب رفسنجاني شود. "(همان جا) ملاحظه ميكنيد همه چيز از قبل روشن بود، اما عده اي همچون گذشته، دلخوش به رفسنجاني بودند.
اهداف خامنه ای :

بنابر اين خامنه اي، بخوبي ميداند چكار ميكند او  و يارانش كه ضربه انتخابات اخير را بخوبي احساس كرده بودند، فهميدند كه بايد فكر و چاره ديگري انجام دهند وگرنه  بعد از مرگش خانمانش همچون خانمان خميني در معرض خطر قرار خواهد گرفت و اولين كسي كه به  بلايي همچون احمد خميني گرفتار خواهد شد مجتبي  فرزند اوست او  با انتصاب احمد جنتي  دايناسور/ پير مردي كه شايد زودتر از خود خامنه اي سر بر زمين بگذارد ولي سعي بر آن دارد كه قدرت را بعد از مرگش براي خانواده اش تضمين كند.  او نمي گذارد اشتباهي كه در انتخابات اسفند ١٣٩٥ كرده دو باره تكرار شود البته جنتي را براي  همين  در دقيقه ٩٠ وارد خبرگان رهبري كرد تا از ته ليست بر كرسي رياست مجلس خبرگان  نشاند در واقع آخرين فردي كه مي توانست إينده رهبري بعد از مرگش را تضمين كند همين پير مرد ٩٠ ساله بود . خامنه اي و اصولگرايانِ در بارش بعد از انتخابات با اينكه ميدانند چه شكست فصاحت باري خورده اند  از رو نرفته و به هر راه غير قانوني متوسل شده و ميشوند تا باصطلاح ، اصلاح طلبان را به گوشه رينگ ببرند. جناح غالب تا إينجاي كار توانسته اند جناحي كه دولت را در دست دارند (تدبير و اميد)  مهار کنند و در مقابلشان بايستند و و اگر به این منوال پیش رود مجلس آينده را هم كه مي توانند اكثر كرسي ها را داشته باشند به چنين روزي بياندازند .حسین شریعتمداری در یادداشت روزنامه کیهان بر مهندسی ورود جنتی و انتصاب شدن او مهر تایید زد. وی انتخاب جنتی را نشان دادن «ضرب شست» به «دشمنان» دانست و بر اهمیت ریاست خبرگان تاکید کرده و نوشت «بایستی به دشمن کینه توز بیرونی نشان داده می شد که خبرگان رهبری دقیقا به سمت و سویی می روند و کسی را به ریاست مجلس بر می گزینند که از آن نگران و گریزان بوده و هستید.»در اين ميان غلطيدن رفسنجاني در مسير رژيم تماشايي است او در انتخابات داخلي بر سر تعيين رئيس خبرگان خود را كنار كشيد كه نشانگر بي عملي اوست و با اينكه گفته بود در صدد تغيير تركيب اين مجلس است تا إينجاي كار همه را به خامنه اي واگذار كرده است شايد هم تهديد هاي خامنه اي در پشت صحنه در رابطه با ملاقات دخترش "فائزه"  با همبند بهائي اش است كه او را به انزواي بيشتري كشانده است !با چنين اوضاعي ،وضعيت سياسي ايران  هيچ تغييري نخواهد كرد و اصولگرايان سنگر به سنگر بدنبال حذف جناح مقابلند و خبرگاني را كه هيچ نقشي جز نظارت بر اعمال رهبري نداردرا به مجلسي تبديل كرده است كه مي تواند آينده ايران را رقم بزند  و اين درحالي است كه معاون و نائب رئيس مجلس هم  اميني و هاشمي عراقي ( شاهرودي ) خواهند بود . جنتي بعد از انتصابش  بقول معروف گربه را دم در حجله كشت و گفت : «ولایت فقیه همان ولایت رسول ‌الله است و امیدواریم زیر سایه مقام معظم رهبری بتوانیم کاری کنیم که هم خدا، هم مقام معظم رهبری و هم مردم از ما راضی باشند.» با اين اُوصاف  جناح  ميانه اصلاح طلبان در تركيب مجلس خبرگان نمي توانند نقشي داشته باشند . جناح اصلاح طلب كه مي توانست درمجلس  آينده ء شوراي اسلامي ، نقش مهمي   داشته باشد اگر به مانند خبرگان رهبري عمل كند آنجا را هم از دست خواهند داد.اين را ميتوان از برخوردهاي عارف  و  تحت فشار قرار دادن روحاني  توسط  باند خامنه اي را  از هم اكنون پيش بيني كرد.

نتيجه وجمع بندي تحليل:

جناح خامنه اي ،شمشير را تيز كرده و از رو بسته است با اينكه "علي مطهري" تيري در تاريكي رها كرده و گفته است ،  بهتر است عارف رئيس مجلس شود در حاليكه  همه ميدانند كه عارف، خود در زمين حاكميت بازي ميكند و اين يك ضعف بزرگي است كه اصلاح طلبان مرتب در گذشته هم تكرار كرده اند، به قول دوستي ، زماني  كه وقت گل زدن اصلاح طلبان بود ولي نزدند ( زمان خاتمي) و حالا هم روحاني  كه فقط تئوري تحويل ميدهد ميلي به گل زدن به حريف را ندارد ، اين انتخابات و برگزيدن جنتي بعنوان رئيس مجلس خبرگان  نتيجه اي براي مردم ايران نخواهد داشت . خامنه اي با انتخاب جنتي در اين مجلس مي خواهد رهبري آينده را همانگونه كه خود ميخواهد به جناح غالب بسپارد تا اسلام عزيزش را همچون خود حفظ كند و سر بر زمين بگذارد!  تا زماني كه او زنده است چشم اندازي براي تغيير وجود نخواهد داشت و آبي براي مردم گرم نخواهد شد . با گماردن افرادي چون جنتي در راس كار  هم آينده خوبي در چشم انداز قرار ندارد با اين وضعيت بعد از او هم  بدتر اگر نشود بهتر هم نخواهد شد. در ايران با جمعيت ٧٠ در صد زير ٣٥ ساله( ويكي پديا)  و نظام ولایی برای این قشر جوان ،کاری نمی توانند انجام دهند ازملاها نمي توان انتظاري بيشتري  از حفظ بيضه اسلام  داشت  با تفكراتي همچون خامنه اي و جنتي و احمد خاتمي و... وضعيت جوانان نه تنها بهتر كه بدتر هم خواهد شد  و اسلام گریزی گوشه ای از این ناراضیتی است که خود بهتر از هر کس دیگر می دانند.

معاون سیاسی استاندار تهران گفته‌ است که ٩٠ درصد جوانان ما، امروز به واسطه رفتارهای سیاسی ما از اسلام فاصله گرفته‌اند.[٢]

ژريمي كه نتواند با جهان گلوبال خود را به روز كند هرگز كاري براي اين جمعيت جوان نمي تواند انجام دهد. در اين ميان  موضع رفسنجاني هم كه خيلي خوش خيالان به او اميد بسته بودند جالب است او تمام عيار اين انتصاب را عالي دانست و آنچه در چنته اش داشت بيرون ريخت و به نوعي جنتي را اصلح ترين خواند و آب پاكي روي دست همگان ريخت تا ديگر براي خوش باوران شكي باقي نگذارد.  دراينجا مردم هستند كه بايد تصميم درست اتخاذ كنند تا بلاي بدتر از گذشته گريبان آنها را نگيرد.

_______________________________________________________________________

[١] http://www.roshangari.net/?p=51086

 [٢]سحام : به گزارش سایت«سحام» به نقل از یک پایگاه اینترنتی در شهرستان ملارد کرج، سید شهاب‌الدین چاوشی معاون سیاسی استاندار تهران در یک همایش، گفته‌ است:" 90 درصد جوانان ما، امروز به واسطه رفتارهای سیاسی ما از اسلام فاصله گرفته‌اند، ما نمی‌توانیم حرف‌هایی را بزنیم که عده خاصی آن‌ها را بپسندند."

 

منبع:پژواک ایران


فهرست مطالب عباس رحمتی در سایت پژواک ایران 

*ويروس كرونا و رنسانس  [2020 Mar] 
*بيت خامنه اي وتيم امنيتي ،براي مهار خبرها ونه ويروس كرونا!  [2020 Feb] 
*لائيسيته !  [2020 Feb] 
* مُرده گردونی ولايت فَقِيه !  [2020 Feb] 
*ابوبكر البغدادي و علي الخامنه اي هردو تروريست؟!  [2019 Dec] 
*چهل سال رابطه مخفي آمريكا با ملايان تهران!  [2019 Dec] 
*گراني بنزين وعبور از فاشيست مذهبي !  [2019 Nov] 
*‏ بيست و ششمين فستيوال تئاتر ايرانيان تبعيدي ،شهر كلن آلمان!‏  [2019 Nov] 
*‏«روح الله زم »، اپوزيسيون يا مهره ي سوخته؟!‏  [2019 Oct] 
*بانوان ايران استاديوم هاي كاملن آزاد ميخواهند!‏  [2019 Oct] 
*چپاول ثروت و عطش خونریزی را حمایت نکنید! سیری کوتاه در نشست سازمان ملل [2019 Sep] 
*پشت پرده سياست ولايت فقيه، مذاكره با آمريكا !  [2019 Sep] 
*سپاه پاسداران با چهل سال تروردرصدر فهرست سازمانهای تروريستي خارجی آمریکا ! [2019 Apr] 
*چهل سال جنايت و ترور سركوب و عقبگرد كامل (شماره يك)‏  [2019 Feb] 
* سال ۲۰۱۸ سال هشدار و پر حادثه به پایان رسید! [2019 Jan] 
* فرار سرمايه از ايران افزايش مي يابد!‏  [2018 Dec] 
*یک ربع قرن فستيوال تئاتر تبعيدي در كلن!  [2018 Nov] 
*ترور به بهانه هموار کردن جاده بهشت براي تروریست ها!  [2018 Nov] 
*خيانت روحاني ( فريدون) به مردم ایران از زبان یک آشنا! [2018 Oct] 
*احضار روحانی به مجلس و رویای دیر باز خامنه ای!‏  [2018 Sep] 
*غول ديماه بر مي خيزد!  [2018 Aug] 
* ١٣٦ مين سالگشت زاد و بود دكتر محمد مصدق در شهر كلن چگونه برگزار شد؟  [2018 Jul] 
*خامنه اي و رؤياهاي آشفته بمب اتم!‏  [2018 Jun] 
*سود و زيانهاي خروج آمريكا از برجام  [2018 May] 
*رضا شاه جزئي از تاريخ ايران است!  [2018 Apr] 
*ارمنستاني ها فقط با اراده بود که ديكتاتور را سرنگون كردند!  [2018 Apr] 
*احمدي نژاد بدنبال اپوزيسيون سازي است ؟  [2018 Feb] 
*فاز تغيير ! [2018 Feb] 
*جمهوري اسلامي ؟ نه ، رژيم توتاليتر!  [2018 Feb] 
*جنبش ملي ،پايه هاي نظام ولايي را فرو خواهد ريخت!‏  [2018 Jan] 
*احمدی نژادی ها؛ واکنش تهدید آمیز خامنه ای  [2018 Jan] 
*شعله جنگ منطقه خليج فارس زبانه مي كشد [2017 Dec] 
*بيست و چهارمين سال فستيوال تئاتر در تبعيد كلن بياد مجيد فلاح زاده  [2017 Dec] 
*جنگ أفروزي هاي دوباره جمهوري اسلامي ، تمام منطقه را درگير خواهد كرد!‏  [2017 Nov] 
*رفراندوم اقليم كردستان و دخالت ملاها و افزايش بحران در عراق!  [2017 Nov] 
*فوتبال ايران و سوريه، نقش زنان و مردان ايران !‏  [2017 Oct] 
*فردوسي را بايد جدي گرفت و خوب شناخت !‏  [2017 Oct] 
*انتخابات آلمان ، شكست سنگين دو حزب برتر و رشد پوپوليست ها !‏ [2017 Sep] 
*‎ ‎دو رهبر در يك موضع و حمله به ملاها درسازمان ملل  [2017 Sep] 
*همكاري كاشاني و بهبهاني با انگليسيها در كودتاي ٢٨ مرداد عليه دكتر مصدق  [2017 Sep] 
*معامله بزرگ بر سر كابينه آينده و نقش ولايت فَقِيه ! ‏  [2017 Aug] 
*دولت امام زمان معجزه هزاره سوم ( قسمت ششم)‏  [2017 Aug] 
*«ماجراي نيمروز» نيمه پنهان ماجرا بود!‏  [2017 Jul] 
*جنبش دانشجویی و ادامه مبارزه  [2017 Jul] 
*اتحاد اپوزيسيون با مردم رمز پيروزي است!‏  [2017 Jul] 
*دولت امام زمان ،معجزه هزاره سوم ( قسمت پنجم )‏  [2017 May] 
*چهار سال با دولت تدبير و اميد و ركوردهاي تازه !‏ [2017 Apr] 
*اسكار سياسي! ‏  [2017 Mar] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ( قسمت چهارم )  [2017 Feb] 
*«اوباما» با اُونا، ماند و به تاریخ پیوست! [2017 Jan] 
*گورخوابان ارمغان ديگر جمهوري اسلامي‎!‎  [2017 Jan] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ! ( قسمت سوم)  [2016 Dec] 
*بيست و سومين فستيوال تئاتر در تبعيد شهر كلن با موفقيت برگزار شد  [2016 Nov] 
*پيروز انتخابات‎ ‎‏ آمریکا كيست ؟ ‏  [2016 Nov] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم( قسمت دوم)‏  [2016 Oct] 
*دولت امام زمان و معجزه هزاره سوم !( بخش اول)‏ [2016 Oct] 
*فوتبال و حزب اله ، ياحسين ، گل تاسوعائي!‏  [2016 Oct] 
*مردم چون كوه مي مانند تا علم الهدي برود [2016 Sep] 
*جنگنده های روسی در پايگاه شاهرخي (نوژه) همدان ، خيانتي كه كتمان نتوان کرد؟ [2016 Aug] 
*كودتاي نافرجام تركيه و روياهاي اردوغان  [2016 Jul] 
*زلزله خروج بريتانيا از اتحاديه اروپا و پس لرزه هايش [2016 Jul] 
*قضاوت كنيد!  [2016 Jun] 
*نقش مستشاران و مدافعان حرم، حضور محرز جمهوري اسلامي در جنگ سوريه!  [2016 Jun] 
*أهداف خامنه اي با رياست جنتي در مجلس خبرگان [2016 May] 
*ترس خامنه اي از فرا گيري زبان انگليسي چيست ؟  [2016 May] 
*فرار مالياتي و پولشويي هاي گسترده جهاني درپاناما، بهشت مالياتي! [2016 Apr] 
*انتخابات دهم و حیله های جدید نظام ولايي  [2016 Mar] 
*ميزان رأي يك نَفَر است! [2016 Feb] 
*ريشه ها را بايد شناخت ! [2016 Feb] 
*سفر روحاني به فرانسه و معامله پشت پرده بر سر مجاهدین  [2016 Jan] 
*بيست و دومين فستيوال تئاتر درتبعيد «كلن» با شعار «ما پارازيت نيستم » [2015 Dec] 
*جنايات اخير رژيم فاشيستي مذهبي ايران يك عمل تروريستي و محكوم است  [2015 Nov] 
*خودرو ملي يا اسلامي ،ايدئولوژيك ( مكتبي ) ؟ [2015 Oct] 
*داستان دعواها و بر هم زدن رابطه ایران با آمريكا و توافقنامه هسته اي وین ! [2015 Sep] 
*چه سیاستی پشت هجوم گسترده پناهندگان به اروپا نهفته است؟ [2015 Sep] 
*چرا پزشكان به مناطق دور افتاده نمي روند؟( بخاطر روز پزشک ) [2015 Aug] 
*گروه اسلامي داعش بهانه اى براى حضور هميشه آمريكا در خاورميانه! [2015 Aug] 
*توافق هسته اي وين ، فرصتي براي خواسته هاي مردم ايران!  [2015 Jul] 
*مذاكرات هسته اى و هسته اصلی ترور در خاورمیانه  [2015 Jul] 
*تنها راه نجات ايران بازگشت به اصالت خويشتن خويش! [2015 Jun] 
*رعايت حفظ فاصله با بمب اتم ، راه حل پشت درهاي بسته است!  [2015 May] 
*تفاهم يا توافق لوزان شكستِ دلواپسان و جام زهر ديگر [2015 Apr] 
* تاكسي جعفر پناهى به برلين آمد ،شوخى نيست !  [2015 Feb] 
*خاكسپارى بيژن دادگرى و بعضى دوستان ! [2015 Feb] 
*راز اشغال سفارت آمریکا درتهران ! [2014 Dec] 
*بزرگداشت فريدون تنكابنى، در شهر كلن كارى پسنديده !  [2014 Dec] 
*بيست و يكمين سال فستيوال تئاتر كلن به همراه يار دبستانى !  [2014 Nov] 
*از هيچِ خمينی تا پيچ بی احساسی مطلق! [2014 Nov] 
*ترور خاموش و پيچيده سرهنگ عزيز خزاعى ! [2014 Oct] 
*ایران و بردگی مدرن ؟! [2014 Oct] 
*چه درسهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت؟ ( قسمت دهم ، پايانى ) [2014 Sep] 
*چه درسهایی میتوان ازبهمن پنجاه و هفت گرفت ؟(بخش نهم) [2014 Aug] 
*آلمان معادلات فيفا را بهم ريخت !  [2014 Jul] 
*آلمان چگونه مجددا ،جام را به خانه آورد؟ [2014 Jul] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت (بخش ٨) [2014 Jul] 
*چه در سهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت ؟ ( بخش هفتم) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت ( بخش ششم ) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن پنجاه وهفت گرفت ؟ ( بخش پنجم) [2014 Apr] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن ٥٧ گرفت ؟ (بخش چهارم ) [2014 Apr] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت ( بخش سوم ) [2014 Mar] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت؟( بخش دوم)  [2014 Feb] 
*چه درسهايي می توان از انقلاب بهمن ٥٧ گرفت !(بخش نخست ) [2014 Feb] 
*پزشك ، نقدى بر فيلم مديكووس [2014 Jan] 
* نلسون ماندلا سنبل مبارزه با آپارتايد ( تبعيض نژادى ) و درسهايى كه بايد از او گرفت! [2013 Dec] 
*بيستمين فستيوال تئاتر ايرانيان در تبعيد خجسته باد [2013 Nov] 
*تروريست كيست ،تروریست دولتی کدام است ؟ [2013 Nov] 
*حل مسئله اتمى ايران با سوريه گره خورده است ! [2013 Oct] 
*اوباما يك گام به پيش ، روحانى دو گام به پس !  [2013 Oct] 
*روحاني و باب مذاكره با آمريكا در سازمان ملل ! [2013 Sep] 
*حزب مرکل در آلمان اکثریت آراء را کسب کرد، ولى ائتلاف با كدام حزب ؟  [2013 Sep] 
*سوريه خط مقدم و خاكريز اول جمهورى اسلامى! [2013 Sep] 
*جنايت ضد انسانى در اشرف و يا ليبرتى محكوم است  [2013 Sep] 
*رای اعتماد وزارت اطلاعات یا مجلس؟! [2013 Aug] 
*اتحاد ، مبارزه ، تنها راه مقابله با رژيم فاشيستى مذهبى است ؟ [2013 Aug] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر؟!(قسمت سوم) [2013 Jul] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر ؟!( قسمت دوم ) [2013 Jul] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ (قسمت چهارم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت سوم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت دوم)- مضحكه انتخابات ١٣٩٢ [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال؟ قسمت اول [2013 Jun] 
*انگليس پشت پرده انتخابات ايران  [2013 May] 
*" مادورو " و " چاوز " دو روى يك سكه اند ! [2013 Apr] 
*جريان فتنه چيست ، فتنه گر كيست ؟ [2013 Apr] 
*اپوزیسیون سازی ! [2013 Feb] 
*تابلوی فساد جمهوری اسلامی! [2012 Dec] 
*کاریکلماتور سی یاسی! [2012 Nov] 
*انتساب احمدی ‌نژاد کلاه گشاد بر سر خامنه ای! [2012 Sep] 
*پارازیت قربانی مماشات ! [2012 Jun] 
*آیا سوسیالیست های فرانسه با انتخاب اولاند مسیرکشور را عوض خواهند کرد؟ [2012 May] 
*انتخابات مجلس نهم فریب دیگری برای جهانیان ! [2012 Mar] 
*فیسبوک وشبکه های اجتماعی مجازی ! [2012 Feb] 
*تحلیلی بر گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی [2011 Nov] 
*چراغ سبز هیلاری کلینتون به رژیم فاشیستی ایران رشته ها را پنبه خواهد کرد!  [2011 Nov] 
*قذافی رفت ، آینده لیبی به کجا می رود ؟ [2011 Oct] 
*استبداد و پیامد های آن درجامعه ! [2011 Aug] 
*هدی صابر و بابی ساندز دو فدایی آزادیخواه ! [2011 Jun] 
*ولایت فقیه بدتر از فرعونیت !  [2011 Jun] 
*حمله به اشرف ، چرا ؟ [2011 Apr] 
*تفاوت های دو قیام در دو نظام دیکتاتوری ایران و مصر ! [2011 Mar] 
*مصر به کدام حکومت تن در خواهد داد [2011 Feb] 
*بی بی سی ، بی بی باجی رژیم برای تست دستگیری موسوی و کروبی ! [2011 Jan] 
*اعدام ها در روند جنبش مردم ایران چه تاثیری می گذارد؟  [2011 Jan] 
*آیا جزایر سه گانه بهانه ای برای حمله نظامی به ایران خواهد شد ؟ [2010 Dec] 
*مرضیه گل سر سبد هنرمندان [2010 Nov] 
*دیه گو و محمود را باهم به چه کار آیند ؟ [2010 Jul] 
*میزبانی جام جهانی فوتبال برای آفریقا جنوبی براحتی بدست نیامد ! [2010 Jul] 
*سی سال مبارزه و یکسال فعالیت بی امان مردم بر علیه ولایت فقیه در ایران [2010 Jun] 
*ترور نرم در زندانهای رژیم  [2010 May] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود ! [2010 May] 
*پشت صحنه ارتجاع ولایت فقیه !  [2010 May] 
*خامنه ای قاتلی که باطل است !  [2010 Apr] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود !  [2010 Mar] 
*پیروز میدان مردم متحدند !  [2010 Feb] 
*مبارزه و سازماندهی ( شماره 2 ) [2010 Jan] 
*مبارزه و سازماندهی تنها راه حل در مقابل رژیم (شماره 1)  [2010 Jan] 
*" نه "  [2009 Dec] 
*جنبش سبز وارد مرحله دیگری شد !  [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟ (شماره ۳) [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟( شماره 2)  [2009 Oct] 
*جنبش سبز به کجا می رود ؟! (شماره1)  [2009 Oct] 
*رد پای رژیم و حمایت علنی از حماس در غزه ! [2009 Jan]