جنبش سبز به کجا میرود ؟ (شماره ۳)
عباس رحمتی

هر کسی که تنها در باره انتخابات بازداشت شده باید به فوریت و بی قید و شرط آزاد شود و تمام باز داشتی ها باید از شکنجه و بد رفتارهای دیگر محفوظ باشند . "عفو بین الملل یکشنبه یک نوامبر 2009"   

جنبش سبز زبان جنایتکاران را باز کرد:

جنبش مردمی ، که نام  سبز را بر آن نهادند ، آنچنان غافل گیرانه بود که عظمت و انعکاسش را هیچکس باور نمی کرد ، جنبشی که جرقه اش  دنیا را خبردار کرد، حتا برای کسانی که در داخل گود برای انتخابات فعالیت میکردند ، از خروش این جنبش در حیرت هستند ،علیرضا بهشتی  مشاور اول  میر حسین موسوی ، یکی از این افراد است که  می گوید : « ما غافل گیر شدیم » در واقع شوک اول در درون رژیم اتفاق افتاد که  تضاد ها و مسائل درونی آنها را بیرون ریخت ، بطوریکه طرد شده گان  رژیم  هم احساسات خود ، از این جنبش ، را  پنهان نکردند ،  از جمله افرادی  همچون " عطاءالله  مهاجرانی " وزیر ارشاد خاتمی است که اخیرا به لندن آمده است را  به موضع گیری وا داشت ، وی  گوئیا  از خواب  خرگوشی 21 ساله بیدار شد و به اعدام های سال 1367 زبان گشود و پرده درانی کرد ![1]  در واقع جنبش سبز کار دیگری نیز کرد و آن اینکه جنایت کاران  را زبان گشود، بطوریکه یکی پس از دیگری برای حذف رقیب  به گذشته خود و رژیم اشاره میکنند، البته این  اشاره نه به خاطر اعتراف به انحرافات امام و انقلاب شان ، که برای توجیه  اعمال شنیعه  خودشان است ، یکی از این ، جنایت کاران " محمد جواد لاریجانی " است که برای حذف موسوی به اعدام ها و جنایات در سالهای 1360- 67 اشاره می کند ، او در مناظره مطبوعاتی خود ،  در نمایشگاه مطبوعات به انتقاد از موسوی و جناح اصلاح طلبان پرداخته است ، او می گوید : « من قبول دارم کشته شدن عده ای در زندان بد است و باید پیگیری شود ، اما باید پرسید ، که در دوران نخست  وزیری آقای موسوی که بسیاری در زندان کشته شدند چرا ایشان ، حتا یک جیغ بنفش نکشید ؟  » " مصطفی کواکبیان " دبیر کل حزب مردم سالاری در پاسخ وی گفت : «  آقای لاریجانی ، نمی توانید بگویید ، که دموکراسی هم بخشی از تحصیلات دانشگاهی ایشان بوده که دیگران ندارند  و این که آقای موسوی  آن روز اعتراض نکرده ، امروز باید سکوت کند،  دلیل موجهی نیست »  مسلما در روزهای آینده سردمداران رژیم یکی پس از دیگری در افشای جنایت های گذشته خود ،پیشی خواهند گرفت .

تاثیرات جنبش سبز درسطح بین المللی :

دو نکته از دو روزنامه : برای اینکه بدانیم جنبش سبز چه انعکاساتی در سطح جهان گذاشته است، به گزارش آسوتپرس توجه کنیم ، این روزنامه  می نویسد : بازنده اصلی در این جریان ( تظاهرات ها ) رهبر جمهوری اسلامی بود بخاطر اینکه با اعلام عجولانه نتیجه انتخابات و بعد هم دستور سرکوب ولایت فقیه بود که بعد هم ج.ا. در سراشیب سقوط قرار گرفت .، از طرفی  رهبری که آن اوباهت روئین تن ش صدمه دیده است . 

تاثیرات جنبش سبز از نظر بین المللی ، ابعاد گسترده ای  داشته است این تاثیرات را می توان به چند دسته تقسیم کرد .

  1. در سطح  جامعه بین المللی ، خصوصا  در زمان صدارت خاتمی مردم جهان، فکر می کردند که در ایران رفرومی صورت گرفته است ولی حرکت اخیر مردم ایران تمامی این محاسبات را بهم ریخت  بطوریکه با شکل گیری این جنبش و حضور میلیونی مردم  در شهرهای مختلف ایران به جهانیان نشان داد که چه آتشی زیر  خاکستر پنهان است ، بطوری که تمام ذهنیت گذشته آنها را فروریخت .
  2. دولت های طرف قرارداد رژیم ، آنهایی که به رفروم های ایران خوش بین بودند  با شکل گیری جنبش سبز  ایران به این نتیجه رسیده اند که با این رژیم  چه باید کرد ؟ آنها به این باور رسیده اند که آتش زیر خاکستر خاموش شدنی نیست ، آتشی که از آن بی خبر بودند ، در میان این کشورها آلمان – فرانسه – ایتالیا و انگلیس  مواضع قبلی خود را ظاهرا تغییر داده اند و سطح  قراردادهای اقتصادی شان را کاهش داده اند .
  3. قبل از وقایع اخیر،  اساس سیاست آقای " اوباما " با ایران  در جهت تعامل و تفاهم بود ، در این مورد،  دو نامه هم به خامنه ای نوشته است ، حال به نظر میرسد که سیاست آمریکا با یک چرخش  به سیاست  کشور های  اروپایی  بویژه انگلیس و فرانسه نزدیک تر شده است  از طرفی  تضادهای درونی آمریکا ( کنگره با اوباما که وی را زیر فشار قرار داده است ) بالا گرفته است . ولی اوباما همچنان بر سخنان استمالت طلبانه خود از رژیم ، پای می فشرد تا آنجا که می گوید ، گذشته را فراموش کنید و خواستار برقراری رابطه با رژیم براساس منافع دو جانبه و احترام متقابل شده است ، " اوباما " گوش و چشم خود را بسته و به ملت ایران در چنین موقعیتی پشت کرده است و صدای مردم ایران را که فریاد می زنند " اوباما یا با اونا یا با ما " را نمی شنود !
  4. صرف نظر کردن آمریکایی ها در رابطه با سیستم ضد موشک های بالستیکی در لهستان و چک در هفته های گذشته  نشان دهنده  توافقات آمریکا و روسیه در مورد برنامه های اتمی ایران است ، در همین مورد آقای " گلن کسلر" می نویسد : " اوباما " توجه خود را از تعامل به سیاست های سختگیرانه و متحدانش چرخش میدهد! ( واشنگتن پست 26 سپتامبر 2009 ) 
  5. تاثیراتی که جنبش  سبز در جلسات سالانه " مجمع ملل متحد " در نیویورک گذاشت بی نظیر بود ، در واقع تا کنون  ، در هیچ کجا چنین بر خورد طنز آمیزی با رئیس جمهوری کشوری  نشده بود که نمایندگان کشورها در رابطه با حمایت از یک جنبشی سالن را ترک کنند ، بطوری که رئیس جمهور ولایت فقیه  برای صندلی های خالی سازمان ملل  سخنرانی کرد !

آمریکا با مواضع دو پهلو  فشار بر رژیم را افزایش می دهد :

غرب  فشارهای ش را بر رژیم ایران بیشتر کرده است بطوریکه روزنامه نیویورک تایمز در مقاله ای گزارش  داده است که  " اوباما " قصد دارد به رژیم ایران به نوعی  اولتیماتوم  3 ماهه بدهد[2] ، در همین رابطه ایران ، موظف است تا کلیه تاسیسات اتمی خود را جهت بازرسی باز کند و کلیه مدارک نوشتاری و کامپیوتری خود را در

مورد پروژه اتمی در اختیار مقامات  غربی گذارد و پرسنل اتمی ایران حاضر شده اند که به کلیه سوالات آژانس بین المللی انرژی اتمی(IAE.A).پاسخ دهد[3]   ، این هم از فشارهای داخل ایران بود که جنبش سبز به رژیم تحمیل کرده است .، تا این زمان رژیم حاضر نبود که با آژانس اتمی همکاری کند . لازم به یاد آوری است که رژیم مرتب از پیروزی های اتمی  دم میزد و ادعا می کرد که« ما یک قدم از غنی سازی اورانیوم  عقب نمی گذاریم( قطار بی دنده و ترمز احمدی نژاد را بیاد دارید ) و نصب سانتریفوژ ها هر روز بیشتر می شد ، در حال حاضر رژیم حاضر است به خواسته های  آژانس و غرب گردن نهد ، البته ، رژیم مجددا برای خرید وقت  بدنبال موش و گربه دواندن است !

  1. در رابطه با سیاست گذاری های رژیم اتفاقات دیگری افتاد که باور کردنی نبود ، رژیم بعد از کودتا  انتخاباتی دست به تصفیه های گسترده ای در سفارتخانه هایش می زند که در هیچ دولتی چنین اتفاقی  نیافتاده که 40 سفیر و کاردار را در سطح سفارتخانه ها اخراج کند و این  تنها از وحشتی است  که، رژیم در درون خود دارد!
  2. جنبش سبز ایران بر خلاف گذشته حمایت وسیعی در میان طبقات مختلف  شهری اروپا و آمریکا کسب کرده است ، بویژه در میان هنرمندان و نویسندگان و شخصیت های سیاسی جهان ، بازتاب بیشتری داشته است آنها برای حذف  رژیمی که پشتوانه تروریست بین المللی است ، امید پیدا کرده اند و همگی چشم به این جنبش بی نظیر دوخته اند ، بارها در میان طبقات مختلف شنیده شده است که این جنبش عامل سرنگونی رژیم  ج.ا خواهد شد، این افراد معتقدند  که غرب ممکن است ، این بار هم تن به یک انقلاب  دیگر بدهد !

" اوباما " و جایزه صلح نوبل و جنبش:

در رابطه با جلوگیری از یک حمله و جنگ دیگر، تحلیل گران حتا معتقدند که شاید جایزه صلح نوبل، به اوباما در همین راسا باشد که آمریکا و اسرائیل  دست از حمله به ایران بردارند و به کمک مردم ایران بشتابد . اوبا ما سعی دارد برای  ثبت در تاریخ  اول رابطه سیاسی بر قرار کند و بعد این طریق فشار برا رژیم را افزایش دهد .توضیح

می دهم :

کمیته جایزه نوبل با حرکت از وضعیت افکار عمومی ، اقدامات نظامی علیه رژیم ج.ا.را به نفع ادامه حیات آن و به زیان توسعه " جنبش سبز " دلخواه اروپائیان  قلمداد کرده و از سران کشورهای اروپایی " تسهیل شرایط رشد جنبش سبز " را انتظار داشته ، حمایت از سیاست "بارک اوباما " در این رابطه را توصیه می کنند ، این مسئله ، بویژه در  شرایطی ، روی می دهد که آخرین، تماس نمایندگان دولت های غربی با نمایندگان ج.ا. در ژنو منجر به نوعی عقب نشینی رژیم گشته ، حتا تا سطح چشم انداز موفقیت غرب در این رابطه را ممکن ساخته است [4]

سخن آخر :

به غربی ها باید گفت دیگر بس است ، 30 سال پشت کردن به ملت ایران نتیجه ای جز صدور تروریست از طرف این رژیم در بر نداشته است ، در حال حاضر ، رژیم   با مخفی کاری های اتمی ش ، قصد خریدن وقت بیشتری را دارد ،  بی تردید رژیم فاشیستی  مذهبی  با فشار هایی که اخیرا ، مردم ایران(جنبش سبز ) به آنها آورده است ، حاضر شده است که در رابطه با مسئله اتمی ، با شما (غربی ها ) مذاکره ای بی نتیجه انجام دهد ،باید گفت ، بهتر است بجای رژیم ، از مردم ایران حمایت کنید ، بدانید که این رژیم تروریست پرور، جز فریب و دو دوزه بازی و نقش تخریبی درسطح جهان ، نفعی برای جامعه بین المللی ندارد ،  رژیم برای وقت خریدن با شما بر سر میز مذاکره نشسته است  و  همچون گذشته  جهان را بازی می دهد ، این بار بهانه ای دیگر را شروع کرده است ، از طرفی در داخل کشور به سرکوب گسترده  مردم روی آورده است  و شما سکوت را برگزیده اید آیا سی سال حمایت از این رژیم ضد بشر بس نیست ؟ این بار مردم ایران به شما درس جدیدتری خواهند داد.

پایان

  

        

 [1] مثل همه ما که در برابر کشتار جوانان در سال 1367 ساکت ماندیم . گمان می کردیم  شرایط جنگ و تهدید خارجی می تواند مجوزی برای چنان جوان کشی باشد ، که در تاریخ ما کمتر نظیر برای آن می توان یافت . " عطاءالله مهاجرانی "

 [2] آمریکا ، بازرسی تاسیسات ایرانی را  ظرف سه ماه طلب می کند – داوید سانجر – ویلیام  ج- براد – نیویورک تایمز 27 سپتامبر 2009 .

International Atomic Energy Agency   [3]

[4] برگرفته از سایت دیدگاه  -  مقاله آقای تک دهقان                 

منبع:پژواک ایران


فهرست مطالب عباس رحمتی در سایت پژواک ایران 

*سپاه پاسداران با چهل سال تروردرصدر فهرست سازمانهای تروريستي خارجی آمریکا ! [2019 Apr] 
*چهل سال جنايت و ترور سركوب و عقبگرد كامل (شماره يك)‏  [2019 Feb] 
* سال ۲۰۱۸ سال هشدار و پر حادثه به پایان رسید! [2019 Jan] 
* فرار سرمايه از ايران افزايش مي يابد!‏  [2018 Dec] 
*یک ربع قرن فستيوال تئاتر تبعيدي در كلن!  [2018 Nov] 
*ترور به بهانه هموار کردن جاده بهشت براي تروریست ها!  [2018 Nov] 
*خيانت روحاني ( فريدون) به مردم ایران از زبان یک آشنا! [2018 Oct] 
*احضار روحانی به مجلس و رویای دیر باز خامنه ای!‏  [2018 Sep] 
*غول ديماه بر مي خيزد!  [2018 Aug] 
* ١٣٦ مين سالگشت زاد و بود دكتر محمد مصدق در شهر كلن چگونه برگزار شد؟  [2018 Jul] 
*خامنه اي و رؤياهاي آشفته بمب اتم!‏  [2018 Jun] 
*سود و زيانهاي خروج آمريكا از برجام  [2018 May] 
*رضا شاه جزئي از تاريخ ايران است!  [2018 Apr] 
*ارمنستاني ها فقط با اراده بود که ديكتاتور را سرنگون كردند!  [2018 Apr] 
*تغيير تيلرسون، روياي سرنگوني يا فرصتي ديگر؟!  [2018 Mar] 
*احمدي نژاد بدنبال اپوزيسيون سازي است ؟  [2018 Feb] 
*فاز تغيير ! [2018 Feb] 
*جمهوري اسلامي ؟ نه ، رژيم توتاليتر!  [2018 Feb] 
*جنبش ملي ،پايه هاي نظام ولايي را فرو خواهد ريخت!‏  [2018 Jan] 
*احمدی نژادی ها؛ واکنش تهدید آمیز خامنه ای  [2018 Jan] 
*شعله جنگ منطقه خليج فارس زبانه مي كشد [2017 Dec] 
*بيست و چهارمين سال فستيوال تئاتر در تبعيد كلن بياد مجيد فلاح زاده  [2017 Dec] 
*جنگ أفروزي هاي دوباره جمهوري اسلامي ، تمام منطقه را درگير خواهد كرد!‏  [2017 Nov] 
*رفراندوم اقليم كردستان و دخالت ملاها و افزايش بحران در عراق!  [2017 Nov] 
*فوتبال ايران و سوريه، نقش زنان و مردان ايران !‏  [2017 Oct] 
*فردوسي را بايد جدي گرفت و خوب شناخت !‏  [2017 Oct] 
*انتخابات آلمان ، شكست سنگين دو حزب برتر و رشد پوپوليست ها !‏ [2017 Sep] 
*‎ ‎دو رهبر در يك موضع و حمله به ملاها درسازمان ملل  [2017 Sep] 
*همكاري كاشاني و بهبهاني با انگليسيها در كودتاي ٢٨ مرداد عليه دكتر مصدق  [2017 Sep] 
*معامله بزرگ بر سر كابينه آينده و نقش ولايت فَقِيه ! ‏  [2017 Aug] 
*دولت امام زمان معجزه هزاره سوم ( قسمت ششم)‏  [2017 Aug] 
*«ماجراي نيمروز» نيمه پنهان ماجرا بود!‏  [2017 Jul] 
*جنبش دانشجویی و ادامه مبارزه  [2017 Jul] 
*اتحاد اپوزيسيون با مردم رمز پيروزي است!‏  [2017 Jul] 
*دولت امام زمان ،معجزه هزاره سوم ( قسمت پنجم )‏  [2017 May] 
*چهار سال با دولت تدبير و اميد و ركوردهاي تازه !‏ [2017 Apr] 
*اسكار سياسي! ‏  [2017 Mar] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ( قسمت چهارم )  [2017 Feb] 
*«اوباما» با اُونا، ماند و به تاریخ پیوست! [2017 Jan] 
*گورخوابان ارمغان ديگر جمهوري اسلامي‎!‎  [2017 Jan] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ! ( قسمت سوم)  [2016 Dec] 
*بيست و سومين فستيوال تئاتر در تبعيد شهر كلن با موفقيت برگزار شد  [2016 Nov] 
*پيروز انتخابات‎ ‎‏ آمریکا كيست ؟ ‏  [2016 Nov] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم( قسمت دوم)‏  [2016 Oct] 
*دولت امام زمان و معجزه هزاره سوم !( بخش اول)‏ [2016 Oct] 
*فوتبال و حزب اله ، ياحسين ، گل تاسوعائي!‏  [2016 Oct] 
*مردم چون كوه مي مانند تا علم الهدي برود [2016 Sep] 
*جنگنده های روسی در پايگاه شاهرخي (نوژه) همدان ، خيانتي كه كتمان نتوان کرد؟ [2016 Aug] 
*كودتاي نافرجام تركيه و روياهاي اردوغان  [2016 Jul] 
*زلزله خروج بريتانيا از اتحاديه اروپا و پس لرزه هايش [2016 Jul] 
*قضاوت كنيد!  [2016 Jun] 
*نقش مستشاران و مدافعان حرم، حضور محرز جمهوري اسلامي در جنگ سوريه!  [2016 Jun] 
*أهداف خامنه اي با رياست جنتي در مجلس خبرگان [2016 May] 
*ترس خامنه اي از فرا گيري زبان انگليسي چيست ؟  [2016 May] 
*فرار مالياتي و پولشويي هاي گسترده جهاني درپاناما، بهشت مالياتي! [2016 Apr] 
*انتخابات دهم و حیله های جدید نظام ولايي  [2016 Mar] 
*ميزان رأي يك نَفَر است! [2016 Feb] 
*ريشه ها را بايد شناخت ! [2016 Feb] 
*سفر روحاني به فرانسه و معامله پشت پرده بر سر مجاهدین  [2016 Jan] 
*بيست و دومين فستيوال تئاتر درتبعيد «كلن» با شعار «ما پارازيت نيستم » [2015 Dec] 
*جنايات اخير رژيم فاشيستي مذهبي ايران يك عمل تروريستي و محكوم است  [2015 Nov] 
*خودرو ملي يا اسلامي ،ايدئولوژيك ( مكتبي ) ؟ [2015 Oct] 
*داستان دعواها و بر هم زدن رابطه ایران با آمريكا و توافقنامه هسته اي وین ! [2015 Sep] 
*چه سیاستی پشت هجوم گسترده پناهندگان به اروپا نهفته است؟ [2015 Sep] 
*چرا پزشكان به مناطق دور افتاده نمي روند؟( بخاطر روز پزشک ) [2015 Aug] 
*گروه اسلامي داعش بهانه اى براى حضور هميشه آمريكا در خاورميانه! [2015 Aug] 
*توافق هسته اي وين ، فرصتي براي خواسته هاي مردم ايران!  [2015 Jul] 
*مذاكرات هسته اى و هسته اصلی ترور در خاورمیانه  [2015 Jul] 
*تنها راه نجات ايران بازگشت به اصالت خويشتن خويش! [2015 Jun] 
*رعايت حفظ فاصله با بمب اتم ، راه حل پشت درهاي بسته است!  [2015 May] 
*تفاهم يا توافق لوزان شكستِ دلواپسان و جام زهر ديگر [2015 Apr] 
* تاكسي جعفر پناهى به برلين آمد ،شوخى نيست !  [2015 Feb] 
*خاكسپارى بيژن دادگرى و بعضى دوستان ! [2015 Feb] 
*راز اشغال سفارت آمریکا درتهران ! [2014 Dec] 
*بزرگداشت فريدون تنكابنى، در شهر كلن كارى پسنديده !  [2014 Dec] 
*بيست و يكمين سال فستيوال تئاتر كلن به همراه يار دبستانى !  [2014 Nov] 
*از هيچِ خمينی تا پيچ بی احساسی مطلق! [2014 Nov] 
*ترور خاموش و پيچيده سرهنگ عزيز خزاعى ! [2014 Oct] 
*ایران و بردگی مدرن ؟! [2014 Oct] 
*چه درسهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت؟ ( قسمت دهم ، پايانى ) [2014 Sep] 
*چه درسهایی میتوان ازبهمن پنجاه و هفت گرفت ؟(بخش نهم) [2014 Aug] 
*آلمان معادلات فيفا را بهم ريخت !  [2014 Jul] 
*آلمان چگونه مجددا ،جام را به خانه آورد؟ [2014 Jul] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت (بخش ٨) [2014 Jul] 
*چه در سهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت ؟ ( بخش هفتم) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت ( بخش ششم ) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن پنجاه وهفت گرفت ؟ ( بخش پنجم) [2014 Apr] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن ٥٧ گرفت ؟ (بخش چهارم ) [2014 Apr] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت ( بخش سوم ) [2014 Mar] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت؟( بخش دوم)  [2014 Feb] 
*چه درسهايي می توان از انقلاب بهمن ٥٧ گرفت !(بخش نخست ) [2014 Feb] 
*پزشك ، نقدى بر فيلم مديكووس [2014 Jan] 
* نلسون ماندلا سنبل مبارزه با آپارتايد ( تبعيض نژادى ) و درسهايى كه بايد از او گرفت! [2013 Dec] 
*بيستمين فستيوال تئاتر ايرانيان در تبعيد خجسته باد [2013 Nov] 
*تروريست كيست ،تروریست دولتی کدام است ؟ [2013 Nov] 
*حل مسئله اتمى ايران با سوريه گره خورده است ! [2013 Oct] 
*اوباما يك گام به پيش ، روحانى دو گام به پس !  [2013 Oct] 
*روحاني و باب مذاكره با آمريكا در سازمان ملل ! [2013 Sep] 
*حزب مرکل در آلمان اکثریت آراء را کسب کرد، ولى ائتلاف با كدام حزب ؟  [2013 Sep] 
*سوريه خط مقدم و خاكريز اول جمهورى اسلامى! [2013 Sep] 
*جنايت ضد انسانى در اشرف و يا ليبرتى محكوم است  [2013 Sep] 
*رای اعتماد وزارت اطلاعات یا مجلس؟! [2013 Aug] 
*اتحاد ، مبارزه ، تنها راه مقابله با رژيم فاشيستى مذهبى است ؟ [2013 Aug] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر؟!(قسمت سوم) [2013 Jul] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر ؟!( قسمت دوم ) [2013 Jul] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ (قسمت چهارم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت سوم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت دوم)- مضحكه انتخابات ١٣٩٢ [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال؟ قسمت اول [2013 Jun] 
*انگليس پشت پرده انتخابات ايران  [2013 May] 
*" مادورو " و " چاوز " دو روى يك سكه اند ! [2013 Apr] 
*جريان فتنه چيست ، فتنه گر كيست ؟ [2013 Apr] 
*اپوزیسیون سازی ! [2013 Feb] 
*تابلوی فساد جمهوری اسلامی! [2012 Dec] 
*کاریکلماتور سی یاسی! [2012 Nov] 
*انتساب احمدی ‌نژاد کلاه گشاد بر سر خامنه ای! [2012 Sep] 
*پارازیت قربانی مماشات ! [2012 Jun] 
*آیا سوسیالیست های فرانسه با انتخاب اولاند مسیرکشور را عوض خواهند کرد؟ [2012 May] 
*انتخابات مجلس نهم فریب دیگری برای جهانیان ! [2012 Mar] 
*فیسبوک وشبکه های اجتماعی مجازی ! [2012 Feb] 
*تحلیلی بر گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی [2011 Nov] 
*چراغ سبز هیلاری کلینتون به رژیم فاشیستی ایران رشته ها را پنبه خواهد کرد!  [2011 Nov] 
*قذافی رفت ، آینده لیبی به کجا می رود ؟ [2011 Oct] 
*استبداد و پیامد های آن درجامعه ! [2011 Aug] 
*هدی صابر و بابی ساندز دو فدایی آزادیخواه ! [2011 Jun] 
*ولایت فقیه بدتر از فرعونیت !  [2011 Jun] 
*حمله به اشرف ، چرا ؟ [2011 Apr] 
*تفاوت های دو قیام در دو نظام دیکتاتوری ایران و مصر ! [2011 Mar] 
*مصر به کدام حکومت تن در خواهد داد [2011 Feb] 
*بی بی سی ، بی بی باجی رژیم برای تست دستگیری موسوی و کروبی ! [2011 Jan] 
*اعدام ها در روند جنبش مردم ایران چه تاثیری می گذارد؟  [2011 Jan] 
*آیا جزایر سه گانه بهانه ای برای حمله نظامی به ایران خواهد شد ؟ [2010 Dec] 
*مرضیه گل سر سبد هنرمندان [2010 Nov] 
*دیه گو و محمود را باهم به چه کار آیند ؟ [2010 Jul] 
*میزبانی جام جهانی فوتبال برای آفریقا جنوبی براحتی بدست نیامد ! [2010 Jul] 
*سی سال مبارزه و یکسال فعالیت بی امان مردم بر علیه ولایت فقیه در ایران [2010 Jun] 
*ترور نرم در زندانهای رژیم  [2010 May] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود ! [2010 May] 
*پشت صحنه ارتجاع ولایت فقیه !  [2010 May] 
*خامنه ای قاتلی که باطل است !  [2010 Apr] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود !  [2010 Mar] 
*پیروز میدان مردم متحدند !  [2010 Feb] 
*مبارزه و سازماندهی ( شماره 2 ) [2010 Jan] 
*مبارزه و سازماندهی تنها راه حل در مقابل رژیم (شماره 1)  [2010 Jan] 
*" نه "  [2009 Dec] 
*جنبش سبز وارد مرحله دیگری شد !  [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟ (شماره ۳) [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟( شماره 2)  [2009 Oct] 
*جنبش سبز به کجا می رود ؟! (شماره1)  [2009 Oct] 
*رد پای رژیم و حمایت علنی از حماس در غزه ! [2009 Jan]