مبارزه و سازماندهی تنها راه حل در مقابل رژیم (شماره 1)
عباس رحمتی

در جریان اخیر ایران  دیگر دستمان به طنز نویسی نمی رفت ، با اینکه ته ذهن طنز نویس حقایقی نهفته است ، ملی جنبش سبز اخیر ایران به ما گفت چی بنویسم و چی بگوئیم ، دیگر طنز هم فایده ای نداشت !

                                                                 (طنز نویس آمریکایی ) 

از قدیم گفته اند : " ایرانیان مردمی  صبور هستند و قدرت تحمل آنها زیاد است ولی وای به روزی که این صبر لبریز شود !" حرکتی  که در  6 دی 1388 (عاشورا ) صورت گرفت خشمی چندین ساله بود که ناگهان بیرون رخت ، سرکوبی که از طرف گله پاسداران و مزدوران رژیم صورت گرفت ، انتظار می رفت که مردم مبارز ایران چاره ای دیگر باندیشند.  مردم نشان دادند که این رژیم  با دیکتاتوری هایی مانند   « میلوزویچ »  در یوگسلاوی و بلغارستان و  اوکراین فرق اساسی دارد ، مردم  سی سال است سرکوب رژیم مذهبی  را با پوست و گوشت خود لمس کرده اند و بهتر از هر کس دیگری این رژیم افسار گسیخته را می شناسد .

رژیم ولایت فقیه و فاشیستی مذهبی تهران در روز عاشورا بازهم مردم را به گلوله بست و جنایت را به آنجا کشاند که با ماشین های از قبل آماده کرده به درون جمعیت براند و از روی  پیر و جوان عبور کند .باید گفت این اولین باری است که رژیم وحشی در روز عاشورا کشتار براه می اندازد تا به حکومت  ظلم  و جور خود ادامه دهد.ولی این  بار مردم تصمیم خود را گرفته است ، آنها خوب می دانند که جنایت کاران سی سال است   همچنان با نام  "خدا و   قرآن " به   کشتار و تجاوزات خود  ادامه داده و می دهند ( تجاوز توی زندان ،اینم بود توی قرآن ) مردم ایران همچنین می دانند  که اگر این بار عقب نشینی کنند ، رژیم  نسل دیگری را به قربانگاه خواهد برد ، ایرانیان  سالهای 60 و 67  را در حافظه تاریخی خود دارند ، بخاطر همین بود که رژیم به ترفند دیگری  دست زد ، در حالیکه خط های تلفن را قطع کرده   و سرعت اینترنت را به حداقل رسانده بود و تمامی خبرنگاران را از ایران اخراج کرده و یا دستگیر کرده بودند ، ولی جوانان ایرانی هر کدام خود خبرنگاران جنبش شدند و تمامی صحنه های جنایت را ثبت کرده و به سراسر دنیا فرستادند ، بطوریکه رسانه های جهانی ، تقریبا تمامی صحنه ها  را به نمایش گذاشتند سی ان ان آمریکا  – بی بی سی انگلستان ، ا یورو نیوز( اروپا ) -  و در آلمان تلویزیون های DW- ARD-  N.TV   و تلویزیون های الجزیره و فرانسه و دهها روزنامه های دنیا و مجله و... باز دوباره ، پرده از جنایت در ایران برداشتند که نشان از  یک سازماندهی رسانه ای داشت و این نیز  « سازماندهی  خبری » از جانب  رهبران و دست اندرکاران جنبش بود .

جوانان ایران در 6 دی ماه 88 ( عاشورا ) بر خلاف راهپیمایی های گذشته در طول این مدت با پاسداران ظلمت و سر کوبگران و چاقوکشان چنگ در چنگ مبارزه می کردند بطوریکه رژیم احساس وحشت کرده و  خامنه ای را از تهران به بیرون از شهر انتقال داده بود و برای اولین بار مردم نشان دادند که مبارزه بی خشونت الزاما مسالمت  آمیز نیست ، مبارزه بی خشونت هم مبارزه نام دارد به آن معنی  که اگر گرگ ها به انسانها  حمله ور می شوند باید از خود دفاع کنند و با آن جنگید  و در آینده  ، مسلما سازمان یافته تر خواهد شد ! چنانکه رژیم هم خود را برای برخوردهای شدید تری آماده می کند بعد از عاشورا بود که عمامه داران رژیم یکی بعد از دیگری عربده سر دادند ، یکی مردم را یک مشت بزغاله خواند ( علم الهدی ) و آن  یکی اشد مجازات را برای  مردم پیشنهاد کرد ( علی لاریجانی )  و افرادی مثل " جنتی" و " محسن اژه ای "   اعدام های گسترده را تنها راه حل  دانستند . در واقع در مقوله کشتار مردم  همه دژخیمان   متفق القول هستند .  آنها تصمیم گرفته اند کشتار های سال 60  را تکرار کنند نا مردم را به خانه هایشان باز گردانند ، مردمی که میخواستند بدون خشونت این رژیم را به زیر بکشند ، حالا به این نتیجه رسیده اند که باید چاره ای دیگر اندیشید در چنین موقعیتی است که باید به فکر سازماندهی در درون جنبش بود.

سازماندهی ، اصل اول مبارزه :  سازماندهی  از اصول اولیه مبارزه است ، اگر جنبش یا قیامی  سازماندهی نداشته باشد مثل تیمی است سر در گم  در میانه میدان  که تکنیک های لازم را نتواند پیدا کند ، در یک جنبش سیاسی سازماندهی یکی از مبرم ترین ها محسوب می شود ، اگر سازماندهی نداشت باشیم تلفات زیادتر خواهد شد و به ثمر رسیدن آن هم دیرتر و یا  غیر ممکن به نظر می رسد ! مبارزه علمی است که سازماندهی چار چوب آنرا تشکیل می دهد که می تواند ما را به اهداف آینده نزدیک سازد . 

اگر  جمعیت میلیونی  سازماندهی شود در کوتاه مدت   چون پتکی بر سر رژیم فرود خواهد آمد ، سازماندهی باعث خواهد شد تا  در درون جنبش رهبران واقعی خود را پیدا کند ، راهی که جنبش در پیش دارد راه پر پیچ و خمی است در صورت عدم سازماندهی رژیم  از موقعیتی (سرنگونی ) که برایش پیش آمده است سوء  استفاده خواهد کرد و با برنامه ریزی های از قبل آماده کرده  جنبش را به مسیری که خود می خواهد هدایت خواهد کرد در حین حال  به سرکوب  و دستگیری مردم بیشتر ادامه خواهد داد . توضیح می دهم که مثلا رژیم  با فرستادن نفرات ش  به درون  سیل جمعیت می خواهد در صفوف مردم اختلال ایجاد کند لذا نفرات و فرمانده هان و سرداران سرکوب  را آموزش می دهد که بتواند کنترل  بحران را بدست گیرد یعنی  با این کار بدنبال   اقتدار نیروهای خودش است ، بدین صورت که بتواند نفراتش را با  شبیه سازی به شکلهای مختلف ،  شعایر و مسیر های تظاهرات را  در دست گرفته تا  به اهداف کوتاه مدت خود دست می یابد .

درست است که جنبش توانسته است  در طول این 7 ماه با سازماندهی به جلو رود ولی با سازماندهی های جدید رژیم باید شگردهای لازم  مبارزاتی را عوض کنند تا از ضربات  رژیم   در امان  باشند . جوانان باید در هر محله ای   با تشکیل هسته های مبارزاتی از هجومی که رژیم به مردم آورده  و می آورد بکاهد، مردم می توانند با چنین کاری  ضربه پذیری را  کاهش دهند .هسته های مبارزاتی حداکثر باید از 3 نفر تشکیل شود تا بتواند سرعت عمل بیشتری داشته باشند .  کار هسته ها علاوه بر تماس با مردم و سازماندهی  برای تظاهرات ها ، باید همانطوری که در 6 دی نشان دادند،  باید برنامه هایی برای بدام انداختن موتور سواران  و نیروهای  سرکوب گر داشته باشد تا از زخمی شدن های بیشتر  و کشتار های آینده  جلوگیری شود ، در واقع همانطوری که رژیم جنایت کار هر روز شیوه های جدیدی برای کشتار و دستگیری ها اتخاذ می کند هسته های مقاومت باید راه حل های لازم  را بر علیه آن شیوه ها پیدا کنند به عنوان مثال در صورت حمله مزدوران رژیم با ماشین به روی مردم ، باید با پاشیدن میخ و پرتاب کو کتل مولوتوف  از قبل آماده شده  آنرا از پا ی در آورند ، باید جواب سرکوب را از قبل آماده داشت  نه اینکه وقتی زد و کشت و رفت شیون و زاری کرد .  تله های انفجاری یکی دیگر از راه حلهای جلو گیری از راندن ماشین ها به روی مردم است .

همانطوری که در ابتدای این بحث آمده است این رژیم به هیچ عنوان مانند رژیم های یوگسلاوی و... حضور مردم را بر نمی تابد جواب رژیمی  که کشتار براه انداخته است  ، مبارزه است و مبارزه علمی است که باید آنرا آموخت  و راه حل هر عملی ، عکس العملی  است که تجربیاتش برای همه سودمند خواهد بود . برای انتقال  تجربه باید این مسئله را یادآوری کنم ، از آنجا که در تظاهرات  های متعدی  حضور داشته ام ، خصوصا در زمان شاه در روزهای 21 و22 بهمن 57 باید گفت این رژیم اصلا قابل مقایسه با رژیم گذشته نیست آخوند های تا آخرین خشت ایران را خراب خواهند کرد . نگارنده بعد از کشتار های سال 60 به دوستان  می گفتم  که رژیم تا آخرین نفر و تا آخرین خشت  در حد توانش همچون مغولان عمل خواهد کرد ولی بعضی ها خوش بین بودند ، می گفتند ،  چنین نخواهد کرد اکنون سی سال است که رژیم  به همان کشتار ها با شیوه های مختلف ادامه داده است  اگر این مدت را به آگاهی  و سازماندهی مردم پرداخته بودیم  حال می توانستیم  با توان بالایی  رژیم را بر زمین زنیم . درست است که کشورهای غربی و شرقی (  چه سرمایه داری و چه سوسیالیستی ) رژیم فاشیستی مذهبی را به خاطر قراردادهای خرد و کلان حمایت کرده اند ، ولی هیچ کس در این دنیا  جز خودمان به ایران و ایرانی نمی اندیشد ، این مردم ایران هستند که باید برای رسیدن به آزادی  و دموکراسی  کشور تلاش کنند و با برنامه ریزی سازمان یافته اشغالگران را از سرزمین پارسی بیرون کنند . در شماره بعد به بحث سازماندهی  و همچنین سازماندهی رژیم و سرداران ش برای سرکوب و به انحراف کشاندن این حرکت بزرگ مردم خواهیم پرداخت . مردم ایران برای روز 22 بهمن آماده می شوند باید تلاش کرد و مردم ایران را حمایت کرد . کس نخارد پشت  من جز ناخن انگشت من /    موفق باشید       

 

 

منبع:پژواک ایران


فهرست مطالب عباس رحمتی در سایت پژواک ایران 

*ويروس كرونا و رنسانس  [2020 Mar] 
*بيت خامنه اي وتيم امنيتي ،براي مهار خبرها ونه ويروس كرونا!  [2020 Feb] 
*لائيسيته !  [2020 Feb] 
* مُرده گردونی ولايت فَقِيه !  [2020 Feb] 
*ابوبكر البغدادي و علي الخامنه اي هردو تروريست؟!  [2019 Dec] 
*چهل سال رابطه مخفي آمريكا با ملايان تهران!  [2019 Dec] 
*گراني بنزين وعبور از فاشيست مذهبي !  [2019 Nov] 
*‏ بيست و ششمين فستيوال تئاتر ايرانيان تبعيدي ،شهر كلن آلمان!‏  [2019 Nov] 
*‏«روح الله زم »، اپوزيسيون يا مهره ي سوخته؟!‏  [2019 Oct] 
*بانوان ايران استاديوم هاي كاملن آزاد ميخواهند!‏  [2019 Oct] 
*چپاول ثروت و عطش خونریزی را حمایت نکنید! سیری کوتاه در نشست سازمان ملل [2019 Sep] 
*پشت پرده سياست ولايت فقيه، مذاكره با آمريكا !  [2019 Sep] 
*سپاه پاسداران با چهل سال تروردرصدر فهرست سازمانهای تروريستي خارجی آمریکا ! [2019 Apr] 
*چهل سال جنايت و ترور سركوب و عقبگرد كامل (شماره يك)‏  [2019 Feb] 
* سال ۲۰۱۸ سال هشدار و پر حادثه به پایان رسید! [2019 Jan] 
* فرار سرمايه از ايران افزايش مي يابد!‏  [2018 Dec] 
*یک ربع قرن فستيوال تئاتر تبعيدي در كلن!  [2018 Nov] 
*ترور به بهانه هموار کردن جاده بهشت براي تروریست ها!  [2018 Nov] 
*خيانت روحاني ( فريدون) به مردم ایران از زبان یک آشنا! [2018 Oct] 
*احضار روحانی به مجلس و رویای دیر باز خامنه ای!‏  [2018 Sep] 
*غول ديماه بر مي خيزد!  [2018 Aug] 
* ١٣٦ مين سالگشت زاد و بود دكتر محمد مصدق در شهر كلن چگونه برگزار شد؟  [2018 Jul] 
*خامنه اي و رؤياهاي آشفته بمب اتم!‏  [2018 Jun] 
*سود و زيانهاي خروج آمريكا از برجام  [2018 May] 
*رضا شاه جزئي از تاريخ ايران است!  [2018 Apr] 
*ارمنستاني ها فقط با اراده بود که ديكتاتور را سرنگون كردند!  [2018 Apr] 
*احمدي نژاد بدنبال اپوزيسيون سازي است ؟  [2018 Feb] 
*فاز تغيير ! [2018 Feb] 
*جمهوري اسلامي ؟ نه ، رژيم توتاليتر!  [2018 Feb] 
*جنبش ملي ،پايه هاي نظام ولايي را فرو خواهد ريخت!‏  [2018 Jan] 
*احمدی نژادی ها؛ واکنش تهدید آمیز خامنه ای  [2018 Jan] 
*شعله جنگ منطقه خليج فارس زبانه مي كشد [2017 Dec] 
*بيست و چهارمين سال فستيوال تئاتر در تبعيد كلن بياد مجيد فلاح زاده  [2017 Dec] 
*جنگ أفروزي هاي دوباره جمهوري اسلامي ، تمام منطقه را درگير خواهد كرد!‏  [2017 Nov] 
*رفراندوم اقليم كردستان و دخالت ملاها و افزايش بحران در عراق!  [2017 Nov] 
*فوتبال ايران و سوريه، نقش زنان و مردان ايران !‏  [2017 Oct] 
*فردوسي را بايد جدي گرفت و خوب شناخت !‏  [2017 Oct] 
*انتخابات آلمان ، شكست سنگين دو حزب برتر و رشد پوپوليست ها !‏ [2017 Sep] 
*‎ ‎دو رهبر در يك موضع و حمله به ملاها درسازمان ملل  [2017 Sep] 
*همكاري كاشاني و بهبهاني با انگليسيها در كودتاي ٢٨ مرداد عليه دكتر مصدق  [2017 Sep] 
*معامله بزرگ بر سر كابينه آينده و نقش ولايت فَقِيه ! ‏  [2017 Aug] 
*دولت امام زمان معجزه هزاره سوم ( قسمت ششم)‏  [2017 Aug] 
*«ماجراي نيمروز» نيمه پنهان ماجرا بود!‏  [2017 Jul] 
*جنبش دانشجویی و ادامه مبارزه  [2017 Jul] 
*اتحاد اپوزيسيون با مردم رمز پيروزي است!‏  [2017 Jul] 
*دولت امام زمان ،معجزه هزاره سوم ( قسمت پنجم )‏  [2017 May] 
*چهار سال با دولت تدبير و اميد و ركوردهاي تازه !‏ [2017 Apr] 
*اسكار سياسي! ‏  [2017 Mar] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ( قسمت چهارم )  [2017 Feb] 
*«اوباما» با اُونا، ماند و به تاریخ پیوست! [2017 Jan] 
*گورخوابان ارمغان ديگر جمهوري اسلامي‎!‎  [2017 Jan] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ! ( قسمت سوم)  [2016 Dec] 
*بيست و سومين فستيوال تئاتر در تبعيد شهر كلن با موفقيت برگزار شد  [2016 Nov] 
*پيروز انتخابات‎ ‎‏ آمریکا كيست ؟ ‏  [2016 Nov] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم( قسمت دوم)‏  [2016 Oct] 
*دولت امام زمان و معجزه هزاره سوم !( بخش اول)‏ [2016 Oct] 
*فوتبال و حزب اله ، ياحسين ، گل تاسوعائي!‏  [2016 Oct] 
*مردم چون كوه مي مانند تا علم الهدي برود [2016 Sep] 
*جنگنده های روسی در پايگاه شاهرخي (نوژه) همدان ، خيانتي كه كتمان نتوان کرد؟ [2016 Aug] 
*كودتاي نافرجام تركيه و روياهاي اردوغان  [2016 Jul] 
*زلزله خروج بريتانيا از اتحاديه اروپا و پس لرزه هايش [2016 Jul] 
*قضاوت كنيد!  [2016 Jun] 
*نقش مستشاران و مدافعان حرم، حضور محرز جمهوري اسلامي در جنگ سوريه!  [2016 Jun] 
*أهداف خامنه اي با رياست جنتي در مجلس خبرگان [2016 May] 
*ترس خامنه اي از فرا گيري زبان انگليسي چيست ؟  [2016 May] 
*فرار مالياتي و پولشويي هاي گسترده جهاني درپاناما، بهشت مالياتي! [2016 Apr] 
*انتخابات دهم و حیله های جدید نظام ولايي  [2016 Mar] 
*ميزان رأي يك نَفَر است! [2016 Feb] 
*ريشه ها را بايد شناخت ! [2016 Feb] 
*سفر روحاني به فرانسه و معامله پشت پرده بر سر مجاهدین  [2016 Jan] 
*بيست و دومين فستيوال تئاتر درتبعيد «كلن» با شعار «ما پارازيت نيستم » [2015 Dec] 
*جنايات اخير رژيم فاشيستي مذهبي ايران يك عمل تروريستي و محكوم است  [2015 Nov] 
*خودرو ملي يا اسلامي ،ايدئولوژيك ( مكتبي ) ؟ [2015 Oct] 
*داستان دعواها و بر هم زدن رابطه ایران با آمريكا و توافقنامه هسته اي وین ! [2015 Sep] 
*چه سیاستی پشت هجوم گسترده پناهندگان به اروپا نهفته است؟ [2015 Sep] 
*چرا پزشكان به مناطق دور افتاده نمي روند؟( بخاطر روز پزشک ) [2015 Aug] 
*گروه اسلامي داعش بهانه اى براى حضور هميشه آمريكا در خاورميانه! [2015 Aug] 
*توافق هسته اي وين ، فرصتي براي خواسته هاي مردم ايران!  [2015 Jul] 
*مذاكرات هسته اى و هسته اصلی ترور در خاورمیانه  [2015 Jul] 
*تنها راه نجات ايران بازگشت به اصالت خويشتن خويش! [2015 Jun] 
*رعايت حفظ فاصله با بمب اتم ، راه حل پشت درهاي بسته است!  [2015 May] 
*تفاهم يا توافق لوزان شكستِ دلواپسان و جام زهر ديگر [2015 Apr] 
* تاكسي جعفر پناهى به برلين آمد ،شوخى نيست !  [2015 Feb] 
*خاكسپارى بيژن دادگرى و بعضى دوستان ! [2015 Feb] 
*راز اشغال سفارت آمریکا درتهران ! [2014 Dec] 
*بزرگداشت فريدون تنكابنى، در شهر كلن كارى پسنديده !  [2014 Dec] 
*بيست و يكمين سال فستيوال تئاتر كلن به همراه يار دبستانى !  [2014 Nov] 
*از هيچِ خمينی تا پيچ بی احساسی مطلق! [2014 Nov] 
*ترور خاموش و پيچيده سرهنگ عزيز خزاعى ! [2014 Oct] 
*ایران و بردگی مدرن ؟! [2014 Oct] 
*چه درسهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت؟ ( قسمت دهم ، پايانى ) [2014 Sep] 
*چه درسهایی میتوان ازبهمن پنجاه و هفت گرفت ؟(بخش نهم) [2014 Aug] 
*آلمان معادلات فيفا را بهم ريخت !  [2014 Jul] 
*آلمان چگونه مجددا ،جام را به خانه آورد؟ [2014 Jul] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت (بخش ٨) [2014 Jul] 
*چه در سهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت ؟ ( بخش هفتم) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت ( بخش ششم ) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن پنجاه وهفت گرفت ؟ ( بخش پنجم) [2014 Apr] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن ٥٧ گرفت ؟ (بخش چهارم ) [2014 Apr] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت ( بخش سوم ) [2014 Mar] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت؟( بخش دوم)  [2014 Feb] 
*چه درسهايي می توان از انقلاب بهمن ٥٧ گرفت !(بخش نخست ) [2014 Feb] 
*پزشك ، نقدى بر فيلم مديكووس [2014 Jan] 
* نلسون ماندلا سنبل مبارزه با آپارتايد ( تبعيض نژادى ) و درسهايى كه بايد از او گرفت! [2013 Dec] 
*بيستمين فستيوال تئاتر ايرانيان در تبعيد خجسته باد [2013 Nov] 
*تروريست كيست ،تروریست دولتی کدام است ؟ [2013 Nov] 
*حل مسئله اتمى ايران با سوريه گره خورده است ! [2013 Oct] 
*اوباما يك گام به پيش ، روحانى دو گام به پس !  [2013 Oct] 
*روحاني و باب مذاكره با آمريكا در سازمان ملل ! [2013 Sep] 
*حزب مرکل در آلمان اکثریت آراء را کسب کرد، ولى ائتلاف با كدام حزب ؟  [2013 Sep] 
*سوريه خط مقدم و خاكريز اول جمهورى اسلامى! [2013 Sep] 
*جنايت ضد انسانى در اشرف و يا ليبرتى محكوم است  [2013 Sep] 
*رای اعتماد وزارت اطلاعات یا مجلس؟! [2013 Aug] 
*اتحاد ، مبارزه ، تنها راه مقابله با رژيم فاشيستى مذهبى است ؟ [2013 Aug] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر؟!(قسمت سوم) [2013 Jul] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر ؟!( قسمت دوم ) [2013 Jul] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ (قسمت چهارم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت سوم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت دوم)- مضحكه انتخابات ١٣٩٢ [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال؟ قسمت اول [2013 Jun] 
*انگليس پشت پرده انتخابات ايران  [2013 May] 
*" مادورو " و " چاوز " دو روى يك سكه اند ! [2013 Apr] 
*جريان فتنه چيست ، فتنه گر كيست ؟ [2013 Apr] 
*اپوزیسیون سازی ! [2013 Feb] 
*تابلوی فساد جمهوری اسلامی! [2012 Dec] 
*کاریکلماتور سی یاسی! [2012 Nov] 
*انتساب احمدی ‌نژاد کلاه گشاد بر سر خامنه ای! [2012 Sep] 
*پارازیت قربانی مماشات ! [2012 Jun] 
*آیا سوسیالیست های فرانسه با انتخاب اولاند مسیرکشور را عوض خواهند کرد؟ [2012 May] 
*انتخابات مجلس نهم فریب دیگری برای جهانیان ! [2012 Mar] 
*فیسبوک وشبکه های اجتماعی مجازی ! [2012 Feb] 
*تحلیلی بر گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی [2011 Nov] 
*چراغ سبز هیلاری کلینتون به رژیم فاشیستی ایران رشته ها را پنبه خواهد کرد!  [2011 Nov] 
*قذافی رفت ، آینده لیبی به کجا می رود ؟ [2011 Oct] 
*استبداد و پیامد های آن درجامعه ! [2011 Aug] 
*هدی صابر و بابی ساندز دو فدایی آزادیخواه ! [2011 Jun] 
*ولایت فقیه بدتر از فرعونیت !  [2011 Jun] 
*حمله به اشرف ، چرا ؟ [2011 Apr] 
*تفاوت های دو قیام در دو نظام دیکتاتوری ایران و مصر ! [2011 Mar] 
*مصر به کدام حکومت تن در خواهد داد [2011 Feb] 
*بی بی سی ، بی بی باجی رژیم برای تست دستگیری موسوی و کروبی ! [2011 Jan] 
*اعدام ها در روند جنبش مردم ایران چه تاثیری می گذارد؟  [2011 Jan] 
*آیا جزایر سه گانه بهانه ای برای حمله نظامی به ایران خواهد شد ؟ [2010 Dec] 
*مرضیه گل سر سبد هنرمندان [2010 Nov] 
*دیه گو و محمود را باهم به چه کار آیند ؟ [2010 Jul] 
*میزبانی جام جهانی فوتبال برای آفریقا جنوبی براحتی بدست نیامد ! [2010 Jul] 
*سی سال مبارزه و یکسال فعالیت بی امان مردم بر علیه ولایت فقیه در ایران [2010 Jun] 
*ترور نرم در زندانهای رژیم  [2010 May] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود ! [2010 May] 
*پشت صحنه ارتجاع ولایت فقیه !  [2010 May] 
*خامنه ای قاتلی که باطل است !  [2010 Apr] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود !  [2010 Mar] 
*پیروز میدان مردم متحدند !  [2010 Feb] 
*مبارزه و سازماندهی ( شماره 2 ) [2010 Jan] 
*مبارزه و سازماندهی تنها راه حل در مقابل رژیم (شماره 1)  [2010 Jan] 
*" نه "  [2009 Dec] 
*جنبش سبز وارد مرحله دیگری شد !  [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟ (شماره ۳) [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟( شماره 2)  [2009 Oct] 
*جنبش سبز به کجا می رود ؟! (شماره1)  [2009 Oct] 
*رد پای رژیم و حمایت علنی از حماس در غزه ! [2009 Jan]