آلمان معادلات فيفا را بهم ريخت !
عباس رحمتی

در مقدمه  بايد گفت جام جهانى فوتبال دوهزار چهارده برزيل در شرايطي برگزار شد كه از ماهها قبل برزيل ، اين كشور فوتبال خيز دنيا ، گرفتار بحران اقتصادى بوده و هست و بدنبال اين بحران ، اعتراضات گسترده نيز شكل ديگرى به خود گرفته بود . معترضين برزيلى مي دانستند كه حاكمان  كشورشان  اعتراضات را سركوب كرده اند تا صداى آنها به گوش جهانيان نرسد،  لذا ترتيب دهندگان همين اعتراضات ، سعى بر آن داشته و دارند تا قبل از آغاز بازيهاى جهانى و به صدا در آمدن اولين سوت بازى بين برزيل و كرواسي  صداى خود را رساتر كنند  در روزهاى اول حركتهايى در شهرهاى برزيل شكل گرفت ولى تب فوتبال بر جنبش برزيلى ها غلبه كرد ، گهگاهى اين اعتراضات ادامه مييافت و خبرنگاران دنيا گريزى نداشتند كه خبرها را انتشار دهند و اعتراضات را رسانه اى كنند . این اعتراضی علیه فوتبال نبود، بلکه برآشوبی علیه پلشتیهایی است که سرمایه با ‏نُفوذ در فوتبال و تبدیل آن به وسیله سوداندوزی، به ورزش  محبوب و ارزان بخشهای مُتوسط و ‏پایین جامعه ضمیمه کرده است.

 معترضين بخاطر فشارهاى اقتصادى و فقرى كه در  برزيل حاكم است  راه درستى را برگزيده بودند و سعى بر آن داشتند  كه پس  از اتمام بازيها هم جنبش خود را ادامه دهند ، مردم مي بار گفته  و میگويند با وجود فقر حاكم و  كمر شكن در كشور  چه لزومى دارد دولت سرمايه هاى كشور را در اين راه خرج كند،اگر چنين سرمايه هاى هنگفتى در برزيل موجود است ، ابتداء  بايد براى مردم هزينه شود ،لازم است  آورى كنم ، بخاطر  برگزارى بازيهاى جهانى ، حدود ٢٥٠ هزار خانه را براى ساختن استاديوم ها خراب كرده اند و مبلغ خسارات به مردم پرداخت نشده است  !مردم ميگويند چرا خانه هاى ما را بدون پرداخت بهاى خسارت خراب كرده ايد تا استاديومهاى فوتبال بسازيد ؟ از طرفى مافياى " فيفا " به همراه برگزاركنندگان در برزيل  خواست اصلى اشان اين است كه بازى ها در كمال آرامش برگزار شوند تا سهم هر كدام بين يكديگر تقسيم شود.  

اكثراً ميدانند كه فيفا در چنين موقعيتى كه  كشورهاى آمريكا جنوبى (لاتين ) با فقر دست و پنجه نرم ميكند  فقط بدنبال منافع خود و اسپانسرهاى وابسته و عزيز دوردانه اش است و نه منافع مردم  برزيل ! اما یک مسئله از دید فیفا همیشه مد نظر بوده است و آن این که اگر یک تیم از آمریکای جنوبی خصوصا برزیل یا آرژانتین بالا بیاید و حتا قهرمان جام شود شاید کمی به این وضعیت نا بسامان اقتصادی کمک کند ولی دیدیم  تیم قدرتمند آلمان تمامی رشتهای آنها را پبنبه کرد و در  بازی با برزیل فستیوال  گل  بر گزار کرد و برزیلی ها را در خانه هفت بر یک مغلوب کذدند و درفینال بازی ها هم آرژانتین را یک بر صفر در وقت اضافی بازی را برد و تمام معادلات فیفا و دست اندرکاران را بهم ریخت . از طرفی   رسانه اى شدن دست يك باند بزرگ  فروش بليط هاى Vip ( شخصيتهاى ورزشي ) رئیس شرکت مچ هازپیتالیتی فردى بنام "رى  ويلان " با كمك شركتهاى آمريكايى و همكارى برادر سپ پلاتر ( فليپ)   رييس فيفا مورد ديگرى بود كه پليس برزيل بعد از رديابى  آنها را دستگير كرد  و رانتخواری فیفا را عریانتر کرد .[١]  اين شركت با فروش غير قانونى بليط ها حدود نود ميليون دلار سود برده است. فراموش نكنيم ، فروش بازيهاى ٢٠٢٢ به كشور كوچك و پولدار" قطر" نمونه ديگر از  اين رانت خوارى است كه  هنگام برگزارى همين بازيهاى جهانى در برزيل  لو رفت و رسانه اى شد ، در همين رابطه فيفا سعى داشت تا "بكن بائر" را عامل اين كار معرفی کند تا در اردوى تيم ملى آلمان اختلال كند كه بعد از مدتى "بكن بائر "جواب سوالات فيفا را داد و فيفا هم نيز خاموش شد . در دوره هاى گذشته باز هم فيفا بين قطبهاى ديگر قدرت  تصميم گيرى كرده بود !  آفريقاى جنوبى - برزيل و روسيه  كشورهايى هستند كه هرسه كشور برگزاركننده هاى جام جهانى هستند ! كه معلوم نيست  در اين رابطه تقلباتى صورت گرفته  باشد يا نه ؟

مسلمن در آينده مسائل روشنتر خواهد شد ! لازم است ياد آورى كنم از سال ٢٠٠٩ كشورهاى برزيل ، روسيه ، هند  و چين و آفريقاى جنوبى معروف به" بريكس "قدرتهاى نو ظهورى هستند كه براى مقابله با غرب  اتحادى را  تشكيل داده اند تا جبهه اقتصادى  خود را محكم كنند و ظاهرا فيفا هم با اين جبهه همكارى كرده است  ،دور  بعدی بازيهاى جهانى هم (٢٠١٨)  در روسيه برگزار خواهد شد و اين يك سياست جديدى است كه فيفا سهم اين جبهه تازه باز شده ( نو ظهور  ) را در نظر دارد .  در تمام ‏دوره هایی که میدان به روی رقابت صُلح آمیز ملتها گشوده شده، گردانندگان صحنه هم بازی ‏وِیژه خود را در آن بازی کرده اند. برگزاری اُلمپیک تابستانی(1936) توسط نازیها و جام جهانی ‏فوتبال (1978) توسُط ژنرالهای کودتاچی آرژانتینی فقط وقیحانه ترین و برجسته ترین نمودهای ‏استفاده از ورزش برای پیشبُرد و جا انداختن ایده و نقشه های بیگانه با آن است. [2]

باید بخاطر بسپاریم ،بازيهاى جهانى فوتبال در برزيل (2014) يكى از بزرگترين و مافياىایی ترین بازیها ، در طول عمر   فيفا ست كه اسپانسرها ، بيشترين سود ها را نصيب خود كردند ، در واقع  اين بار ماركت وال استريت بود كه اسپانسر نايكى(Nike)  و يك شركت هواپيمايى روسيه با رونى و سایر  دست اندر کاران معروف  قرار بستند.  

در واقع اما فیفا یک کُنسرن بین المللی است که با وجود شُهرت دهها ساله به فساد و رشوه ‏خواری، شهوت افزایش سود آن مساله ای فراتر از ثروت اندوزی فردی است و در چارچوب ‏تهاجُم اقتصادی و سیاسی سرمایه به جامعه برای گُسترش نفوذ در همه بخشهای آن قرار ‏گرفته و شکلی از انواع این یورش است. این کُنسرن در سال 2013 درآمدی در حدود 1.5 ‏میلیارد دُلار داشته و پیش بینی می شود که از محل جام جهانی فعلی بیش از 4 میلیارد دُلار ‏درآمد کسب کند که نیمی از آن سود خالص خواهد بود.[همانجا )

 همانطور که گفتم  شايع شده بود كه این بار فيفا و  مسئولين برگزار كننده  و صحنه دگردان بازیها سعى خواهند كرد تيمهاى آمريكای جنوبى ( لاتين) به مراحل بالا سعود كنند و احتمالا هر دو فيناليست هم از همين كشور باشند ( که  عملی نشد ) و ديديم  تا فينال بازيها  فقط يك تيم از آمريكاى جنوبي بالا  آمد( انهم با ضربات پنالتی ) و آلمان با يك بازى زيبا براى اولين بار در جام جهانى با نتيجه غير قابل تصور ، ميزبان بازيها يعنى برزيليها را  مفتضاهانه شكست داد  تا همه معادلات فیفا را بدون تعارف بهم بریزد كه در واقع  فيفا و ميزبان بازى ها را آچمز كرد و راه ورود برزيل را به فينال بازىهاى جهانى  را بست و آرژانتين  هم با ضربات پنالتى هلند را مجبور به شكست كرد و به فينال رسيد و حتا تيم برزيل نتوانست  براى حفظ مقام سومى تيم  هلند را شكست دهد ، بدين صورت در مقام  چهارم  جهان  قرار گرفت  !   در مورد  آرژانتين بايد گفت ، كشور  ديگر  آمريكاى لاتين  است كه با بحران اقتصادى دست و پنجه نرم ميكند ، در حين حال بازى هاى خوبى هم از خود نشان نداد  خصوصا ، مقابل ايران در گروه F داور مسابقه به مددش آمد و پنالتى  مسلم را براى ايران نگرفت تا  آنها را در فينال بازيها دیديم البته بعد از بازى  داور صربی را بلافاصله بخانه اش  فرستادند  تا خبرها بيشتر به بيرون درز پيدا نكند  ، اگر داور را پنالت رابراى ايران ميگرفت احتمال نيامدن آرژانتين  به فینال بسيار زياد بود . در مورد بازى هاى ديگر هم اتفاقات زياد افتاد كه در جاى ديگر به آن مي پردازم . البته  قبل از شروع بازيها Golmest  ( خانه بزرگ مالى ) پيش بينى كرده بود كه ايران به مرحله بعدى راه خواهد يافت كه نشان از مواردى بود كه شايد فيفا روياهايى در ذهن داشته است و شايد هم اين يك شايع بود در انحراف روند کاری اخلال ایجاد کند تا اهداف فيفا را مشخصتر نكند! چرا كه ايران نزديك به همان جبهه بريكس است تا به جبهه غرب ! فيفا  با نزديكى به جبهه بريكس تمايلى به تيمهاى اروپايى ها نشان نمی دهد  ولى تيمى به بزرگى آلمان با بازيهاى زيبا و بيشترين گل زده اين اجازه را به آنها نداد كه خط و خطوط خود را ادامه دهند و تمامى پيش بينى ها  و معادلات فيفا را بهم  زد و براى اولين بار توانست جام جهانى را با ميزبانى آمريكاى لاتينى ها به اروپا بياورد ! ولی برای خالی نبودن عریضه  توپ طلایی را به " مسی " بازیکن سر شناس آرزانیتن هدیه داد .

گفته می شود اروپاییها ، فوتبال را به وجود آوردند و برزیلیها به آن روح بخشیدند. اکنون باید به ‏این جُمله افزود که " سرمایه داری آن را به غنیمت گرفت و به انحراف کشید".

_________________________________________________________  

[١] رئیس شرکت مچ هازپیتالیتی، همکار فیفا، به اتهام فروش غیر قانونی بلیط‌های جام جهانی تحت تعقیب قرار گرفت.

 

علاوه بر «رِی ویلان»، اتهامات ذکر شده یک باند بین‌‌‌‏المللی قاچاق بلیط را نیز دربرمی‌‌‌‏گیرد. گفته می‌‌‌‏شود این باند بین‌‌‌‏المللی تاکنون حدود ۹۰ میلیون دلار از طریق ایجاد بازار سیاه و فروش بلیط‌‌‌‏ها کسب درآمد کرده است.

[2] http://www.jonge-khabar.com/news/articlencat.php?id=3397&mode=d

منبع:پژواک ایران


فهرست مطالب عباس رحمتی در سایت پژواک ایران 

*سپاه پاسداران با چهل سال تروردرصدر فهرست سازمانهای تروريستي خارجی آمریکا ! [2019 Apr] 
*چهل سال جنايت و ترور سركوب و عقبگرد كامل (شماره يك)‏  [2019 Feb] 
* سال ۲۰۱۸ سال هشدار و پر حادثه به پایان رسید! [2019 Jan] 
* فرار سرمايه از ايران افزايش مي يابد!‏  [2018 Dec] 
*یک ربع قرن فستيوال تئاتر تبعيدي در كلن!  [2018 Nov] 
*ترور به بهانه هموار کردن جاده بهشت براي تروریست ها!  [2018 Nov] 
*خيانت روحاني ( فريدون) به مردم ایران از زبان یک آشنا! [2018 Oct] 
*احضار روحانی به مجلس و رویای دیر باز خامنه ای!‏  [2018 Sep] 
*غول ديماه بر مي خيزد!  [2018 Aug] 
* ١٣٦ مين سالگشت زاد و بود دكتر محمد مصدق در شهر كلن چگونه برگزار شد؟  [2018 Jul] 
*خامنه اي و رؤياهاي آشفته بمب اتم!‏  [2018 Jun] 
*سود و زيانهاي خروج آمريكا از برجام  [2018 May] 
*رضا شاه جزئي از تاريخ ايران است!  [2018 Apr] 
*ارمنستاني ها فقط با اراده بود که ديكتاتور را سرنگون كردند!  [2018 Apr] 
*تغيير تيلرسون، روياي سرنگوني يا فرصتي ديگر؟!  [2018 Mar] 
*احمدي نژاد بدنبال اپوزيسيون سازي است ؟  [2018 Feb] 
*فاز تغيير ! [2018 Feb] 
*جمهوري اسلامي ؟ نه ، رژيم توتاليتر!  [2018 Feb] 
*جنبش ملي ،پايه هاي نظام ولايي را فرو خواهد ريخت!‏  [2018 Jan] 
*احمدی نژادی ها؛ واکنش تهدید آمیز خامنه ای  [2018 Jan] 
*شعله جنگ منطقه خليج فارس زبانه مي كشد [2017 Dec] 
*بيست و چهارمين سال فستيوال تئاتر در تبعيد كلن بياد مجيد فلاح زاده  [2017 Dec] 
*جنگ أفروزي هاي دوباره جمهوري اسلامي ، تمام منطقه را درگير خواهد كرد!‏  [2017 Nov] 
*رفراندوم اقليم كردستان و دخالت ملاها و افزايش بحران در عراق!  [2017 Nov] 
*فوتبال ايران و سوريه، نقش زنان و مردان ايران !‏  [2017 Oct] 
*فردوسي را بايد جدي گرفت و خوب شناخت !‏  [2017 Oct] 
*انتخابات آلمان ، شكست سنگين دو حزب برتر و رشد پوپوليست ها !‏ [2017 Sep] 
*‎ ‎دو رهبر در يك موضع و حمله به ملاها درسازمان ملل  [2017 Sep] 
*همكاري كاشاني و بهبهاني با انگليسيها در كودتاي ٢٨ مرداد عليه دكتر مصدق  [2017 Sep] 
*معامله بزرگ بر سر كابينه آينده و نقش ولايت فَقِيه ! ‏  [2017 Aug] 
*دولت امام زمان معجزه هزاره سوم ( قسمت ششم)‏  [2017 Aug] 
*«ماجراي نيمروز» نيمه پنهان ماجرا بود!‏  [2017 Jul] 
*جنبش دانشجویی و ادامه مبارزه  [2017 Jul] 
*اتحاد اپوزيسيون با مردم رمز پيروزي است!‏  [2017 Jul] 
*دولت امام زمان ،معجزه هزاره سوم ( قسمت پنجم )‏  [2017 May] 
*چهار سال با دولت تدبير و اميد و ركوردهاي تازه !‏ [2017 Apr] 
*اسكار سياسي! ‏  [2017 Mar] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ( قسمت چهارم )  [2017 Feb] 
*«اوباما» با اُونا، ماند و به تاریخ پیوست! [2017 Jan] 
*گورخوابان ارمغان ديگر جمهوري اسلامي‎!‎  [2017 Jan] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ! ( قسمت سوم)  [2016 Dec] 
*بيست و سومين فستيوال تئاتر در تبعيد شهر كلن با موفقيت برگزار شد  [2016 Nov] 
*پيروز انتخابات‎ ‎‏ آمریکا كيست ؟ ‏  [2016 Nov] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم( قسمت دوم)‏  [2016 Oct] 
*دولت امام زمان و معجزه هزاره سوم !( بخش اول)‏ [2016 Oct] 
*فوتبال و حزب اله ، ياحسين ، گل تاسوعائي!‏  [2016 Oct] 
*مردم چون كوه مي مانند تا علم الهدي برود [2016 Sep] 
*جنگنده های روسی در پايگاه شاهرخي (نوژه) همدان ، خيانتي كه كتمان نتوان کرد؟ [2016 Aug] 
*كودتاي نافرجام تركيه و روياهاي اردوغان  [2016 Jul] 
*زلزله خروج بريتانيا از اتحاديه اروپا و پس لرزه هايش [2016 Jul] 
*قضاوت كنيد!  [2016 Jun] 
*نقش مستشاران و مدافعان حرم، حضور محرز جمهوري اسلامي در جنگ سوريه!  [2016 Jun] 
*أهداف خامنه اي با رياست جنتي در مجلس خبرگان [2016 May] 
*ترس خامنه اي از فرا گيري زبان انگليسي چيست ؟  [2016 May] 
*فرار مالياتي و پولشويي هاي گسترده جهاني درپاناما، بهشت مالياتي! [2016 Apr] 
*انتخابات دهم و حیله های جدید نظام ولايي  [2016 Mar] 
*ميزان رأي يك نَفَر است! [2016 Feb] 
*ريشه ها را بايد شناخت ! [2016 Feb] 
*سفر روحاني به فرانسه و معامله پشت پرده بر سر مجاهدین  [2016 Jan] 
*بيست و دومين فستيوال تئاتر درتبعيد «كلن» با شعار «ما پارازيت نيستم » [2015 Dec] 
*جنايات اخير رژيم فاشيستي مذهبي ايران يك عمل تروريستي و محكوم است  [2015 Nov] 
*خودرو ملي يا اسلامي ،ايدئولوژيك ( مكتبي ) ؟ [2015 Oct] 
*داستان دعواها و بر هم زدن رابطه ایران با آمريكا و توافقنامه هسته اي وین ! [2015 Sep] 
*چه سیاستی پشت هجوم گسترده پناهندگان به اروپا نهفته است؟ [2015 Sep] 
*چرا پزشكان به مناطق دور افتاده نمي روند؟( بخاطر روز پزشک ) [2015 Aug] 
*گروه اسلامي داعش بهانه اى براى حضور هميشه آمريكا در خاورميانه! [2015 Aug] 
*توافق هسته اي وين ، فرصتي براي خواسته هاي مردم ايران!  [2015 Jul] 
*مذاكرات هسته اى و هسته اصلی ترور در خاورمیانه  [2015 Jul] 
*تنها راه نجات ايران بازگشت به اصالت خويشتن خويش! [2015 Jun] 
*رعايت حفظ فاصله با بمب اتم ، راه حل پشت درهاي بسته است!  [2015 May] 
*تفاهم يا توافق لوزان شكستِ دلواپسان و جام زهر ديگر [2015 Apr] 
* تاكسي جعفر پناهى به برلين آمد ،شوخى نيست !  [2015 Feb] 
*خاكسپارى بيژن دادگرى و بعضى دوستان ! [2015 Feb] 
*راز اشغال سفارت آمریکا درتهران ! [2014 Dec] 
*بزرگداشت فريدون تنكابنى، در شهر كلن كارى پسنديده !  [2014 Dec] 
*بيست و يكمين سال فستيوال تئاتر كلن به همراه يار دبستانى !  [2014 Nov] 
*از هيچِ خمينی تا پيچ بی احساسی مطلق! [2014 Nov] 
*ترور خاموش و پيچيده سرهنگ عزيز خزاعى ! [2014 Oct] 
*ایران و بردگی مدرن ؟! [2014 Oct] 
*چه درسهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت؟ ( قسمت دهم ، پايانى ) [2014 Sep] 
*چه درسهایی میتوان ازبهمن پنجاه و هفت گرفت ؟(بخش نهم) [2014 Aug] 
*آلمان معادلات فيفا را بهم ريخت !  [2014 Jul] 
*آلمان چگونه مجددا ،جام را به خانه آورد؟ [2014 Jul] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت (بخش ٨) [2014 Jul] 
*چه در سهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت ؟ ( بخش هفتم) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت ( بخش ششم ) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن پنجاه وهفت گرفت ؟ ( بخش پنجم) [2014 Apr] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن ٥٧ گرفت ؟ (بخش چهارم ) [2014 Apr] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت ( بخش سوم ) [2014 Mar] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت؟( بخش دوم)  [2014 Feb] 
*چه درسهايي می توان از انقلاب بهمن ٥٧ گرفت !(بخش نخست ) [2014 Feb] 
*پزشك ، نقدى بر فيلم مديكووس [2014 Jan] 
* نلسون ماندلا سنبل مبارزه با آپارتايد ( تبعيض نژادى ) و درسهايى كه بايد از او گرفت! [2013 Dec] 
*بيستمين فستيوال تئاتر ايرانيان در تبعيد خجسته باد [2013 Nov] 
*تروريست كيست ،تروریست دولتی کدام است ؟ [2013 Nov] 
*حل مسئله اتمى ايران با سوريه گره خورده است ! [2013 Oct] 
*اوباما يك گام به پيش ، روحانى دو گام به پس !  [2013 Oct] 
*روحاني و باب مذاكره با آمريكا در سازمان ملل ! [2013 Sep] 
*حزب مرکل در آلمان اکثریت آراء را کسب کرد، ولى ائتلاف با كدام حزب ؟  [2013 Sep] 
*سوريه خط مقدم و خاكريز اول جمهورى اسلامى! [2013 Sep] 
*جنايت ضد انسانى در اشرف و يا ليبرتى محكوم است  [2013 Sep] 
*رای اعتماد وزارت اطلاعات یا مجلس؟! [2013 Aug] 
*اتحاد ، مبارزه ، تنها راه مقابله با رژيم فاشيستى مذهبى است ؟ [2013 Aug] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر؟!(قسمت سوم) [2013 Jul] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر ؟!( قسمت دوم ) [2013 Jul] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ (قسمت چهارم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت سوم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت دوم)- مضحكه انتخابات ١٣٩٢ [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال؟ قسمت اول [2013 Jun] 
*انگليس پشت پرده انتخابات ايران  [2013 May] 
*" مادورو " و " چاوز " دو روى يك سكه اند ! [2013 Apr] 
*جريان فتنه چيست ، فتنه گر كيست ؟ [2013 Apr] 
*اپوزیسیون سازی ! [2013 Feb] 
*تابلوی فساد جمهوری اسلامی! [2012 Dec] 
*کاریکلماتور سی یاسی! [2012 Nov] 
*انتساب احمدی ‌نژاد کلاه گشاد بر سر خامنه ای! [2012 Sep] 
*پارازیت قربانی مماشات ! [2012 Jun] 
*آیا سوسیالیست های فرانسه با انتخاب اولاند مسیرکشور را عوض خواهند کرد؟ [2012 May] 
*انتخابات مجلس نهم فریب دیگری برای جهانیان ! [2012 Mar] 
*فیسبوک وشبکه های اجتماعی مجازی ! [2012 Feb] 
*تحلیلی بر گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی [2011 Nov] 
*چراغ سبز هیلاری کلینتون به رژیم فاشیستی ایران رشته ها را پنبه خواهد کرد!  [2011 Nov] 
*قذافی رفت ، آینده لیبی به کجا می رود ؟ [2011 Oct] 
*استبداد و پیامد های آن درجامعه ! [2011 Aug] 
*هدی صابر و بابی ساندز دو فدایی آزادیخواه ! [2011 Jun] 
*ولایت فقیه بدتر از فرعونیت !  [2011 Jun] 
*حمله به اشرف ، چرا ؟ [2011 Apr] 
*تفاوت های دو قیام در دو نظام دیکتاتوری ایران و مصر ! [2011 Mar] 
*مصر به کدام حکومت تن در خواهد داد [2011 Feb] 
*بی بی سی ، بی بی باجی رژیم برای تست دستگیری موسوی و کروبی ! [2011 Jan] 
*اعدام ها در روند جنبش مردم ایران چه تاثیری می گذارد؟  [2011 Jan] 
*آیا جزایر سه گانه بهانه ای برای حمله نظامی به ایران خواهد شد ؟ [2010 Dec] 
*مرضیه گل سر سبد هنرمندان [2010 Nov] 
*دیه گو و محمود را باهم به چه کار آیند ؟ [2010 Jul] 
*میزبانی جام جهانی فوتبال برای آفریقا جنوبی براحتی بدست نیامد ! [2010 Jul] 
*سی سال مبارزه و یکسال فعالیت بی امان مردم بر علیه ولایت فقیه در ایران [2010 Jun] 
*ترور نرم در زندانهای رژیم  [2010 May] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود ! [2010 May] 
*پشت صحنه ارتجاع ولایت فقیه !  [2010 May] 
*خامنه ای قاتلی که باطل است !  [2010 Apr] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود !  [2010 Mar] 
*پیروز میدان مردم متحدند !  [2010 Feb] 
*مبارزه و سازماندهی ( شماره 2 ) [2010 Jan] 
*مبارزه و سازماندهی تنها راه حل در مقابل رژیم (شماره 1)  [2010 Jan] 
*" نه "  [2009 Dec] 
*جنبش سبز وارد مرحله دیگری شد !  [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟ (شماره ۳) [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟( شماره 2)  [2009 Oct] 
*جنبش سبز به کجا می رود ؟! (شماره1)  [2009 Oct] 
*رد پای رژیم و حمایت علنی از حماس در غزه ! [2009 Jan]