مبارزه و سازماندهی ( شماره 2 )
عباس رحمتی

جنبش ها خود باعث رشد نیروهای مردمی و در ادامه آن  سازمان یابی و تشکیل احزاب است که از دل این جنبش ها بوجود می آید در واقع می توان گفت ، تقریبا تمامی گروهها ی سیاسی و یا تشکیلاتی در جریان مبارزات مردم شکل گرفته است . در ایران سازمانهایی چون " مجاهدین خلق ایران و یا سازمان چریک های فدائی خلق ایران و سایر احزاب ملی و یا ملی مذهبی  همچون ، جبهه ملی در جریان  ملی شدن صنعت  نفت ایران و یا    بعد از ملی شدن صنعت نفت ایران نهضت  آزادی  تشکیل می شود .[1]با یک  نگاه کوتاه می بینیم که دیکتاتوری نظام حاکم در آنزمان و عدم رهبری صالح  تشکیل سازمان های سیاسی تشکیلاتی را ضروری می سازد .

در مورد جنبش سبز ایران هم چنین اصلی صادق است ،  باید گفت درست است که در طول این 7 ماه سازماندهی وجود داشته است ولی کافی نبوده است و رژیم هر کاری که دلش خواسته انجام داده است باید کار آمدهای لازم در مقابل وحشی گری های اخیر رژیم جدی تر صورت گیرد تا آنگونه که باید جواب گرفته شود با چنین اندیشه ای مسلما در آینده نزدیک به نتایج بهتری  دست خواهد یافت و با سازماندهی های جدید تلفات و دستگیری ها کمتر از گذشته خواهد شد. و لا اینکه رژیم فاشیستی مذهبی  اعدام ها را شروع کرده است .

در نوشته های قبلی گفته بودیم که سازماندهی  جنبش  کاملا صحت دارد و حتا پیشرفته  تر از گذشته هم هست  و  زیر نظر میلیونها  جوان نو اندیش  با آی – تی ( I.T) اداره میشود که می توان آنرا آن یک انقلاب  اینترنتی نامید .در روز عاشورا دیدیم  که سازماندهی برای مقابله با نیروهای سر کوبگر رژیم در چه سطح گسترده ای  در بیشتر شهرها شکل گرفته بود ، فردی که  تازه از  ایران آمده بود می گفت  : « در این روز  سازماندهی خوبی دیده می شد،  افرادی که بدنه جنبش را تشکیل می دهند از نسل گذشته هستند و با هماهنگی با نسل کنونی همگونی چشمگیری دارند نسل گذشته پدران و مادران   "میان سال " در کنار نسل "جوان "  و با فرزندان خود تمامی  جنبش را به پیش می برند و به همین دلیل است که این جنبش ادامه پیدا کرده و خواهد کرد ، این جنبش تا نفس ولایت فقیه را نگیرد از پای نخواهد نشست  تا سرنگونی پیش خواهد رفت ، جوانان به سرعت پیام ها را به یکدیگر میرسانند و این خود سرعت کار را زیاد می کند » با این امید  باید دشمن بشریت را دست کم نگرفت و  برای برهم زدن برنامه های سرکوب سازماندهی های جدیدی تری اتخاذ کرد ، همانطوری که سرداران  سرکوب و پاسداران هم برای  جلوگیری جنبش تلاش می کنند که به  نمونه هایی از آن اشاره داریم :

جلساتی که سرداران سپاه برای سرکوب و جلوگیری   از شدت بحران تشکیل داده بودند تا بتوانند از شدت بحران جلو گیری کنند . به نکات امنیتی این جلسات توجه کنید.

- در دست گرفتن تظاهرات [ یکی دیگر  از اهداف رژیم است  ] رژیم سعی  دارد کنترل جمعیت  گسترده را  در تظاهرات  ها  بدست گیرد  بدین صورت که با فرستادن نیروهای لباس  شخصی ها در میان مردم از شعار های تند جلوگیری کند و کنترل شعار ها را در حد امکان در دست خود بگیرد که موفق نشد . با این آگاهی نیروهای سازمان یافته می توانند براحتی لباس شخصی هایی را که شبیه سازی کرده اند را شناسایی  و از آنها عکس و یا فیلم برداری کنند و در صورت امکان آنها را در زیر دست و پا له کنند و یا با کار های دیگری که از قبل آماده کردم اند ، بدین صورت نگذارند ویروس ها به  درون  جمعیت نفوذ کنند و هدایت  مردم را خود به عهده گیرند . عدم وحدت در میان فرماندهان رژیم زیاد به چشم می خورد باید از این مسئله کمال استفاده را برد . به چند مورد دیگر اشاره می کنم .

در تظاهرات تبریز اطلاعاتی های رژیم از تاکسی رانها برای بدست آوردن اطلاعات استفاده کرده است بدین صورت

که تاکسی ها را در خیابان های اطراف و یا در  کنار تظاهرات  گمارده و مردمی که سوار بر این تاکسی می شوند رانندگان " واواک " در حین حرف زدن با سوژه ، کارهای اطلاعاتی می کردند و حتا صداها را ضبط می کردند از نکات مهم اینکه باید تاکسی ها را ضمن سوار نشدن علاوه بر آن  ، این گونه تاکسی ها باید شناسایی شوند و حتا از آنها با کو کتل پذیرایی شوند.

- زنهای اجاره ای یا( پور سانتی ) در درگیری های تبریز برای رسیدگی به مجروحین  از زنهای اجاره ای استفاده کرده اند این زنها در حین رسیدگی به مجروح ها از آنها می پرسند ، چکار کرده ای و چه چکار خواهید کرد و... بدین صورت اطلاعات از مجروحین و همراهان آنها خبر گیری می کنند و به قول خودشان برای  مخاطب می خواهند عامل داشته باشند .

- در بیمارستان ها ، دانشجویانی و یا جوانانی  که زخمی شده بودند توسط عناصر  گمارده شده در بیمارستان شناسایی می شوند به قول خودشان می خواهند تخلیه متهمین را در محل انجام دهند که منشاء بحران نشود ، در همین رابطه افرادی را به جاهای نا معلوم می برند مثل « کهریزک  ، پادگان عشرت آباد،  بازداشتگاه هفت تیر» و... و اقوام و بستگان را مرتب به دنبال نخود سیاه می فرستند بدین صورت می خواهند بحران را کم رنگ تر نشان دهند !

اینها نمونه هایی از کارهای رژیم بود برای کنترل مردم ، حال چه کارهایی مردم می توانند انجام دهند ، ملتی که به این نتیجه رسیده است که اگر برادران و خواهران شان کشته می شوند باید کاری کرد به همین دلیل شعار می دادند و دهند که می کشم  میکشم آنکه برادرم کشت ! حال برای به ثمر رسیدن این شعار چه باید کرد ؟

- شناسایی :

- باید تمامی آدم کشان را شناسایی کرد همانطور یکه جوانان تا آنجا که توانسته اند این کار را کرده اند که این هم یکی از کار های سازماندهی این جنبش است . شناسایی یکی از مهمترین مسئله در سازماندهی و تشکیلات  است که باید بهای بیشتری به آن داد.      

-  نفوذ در صف بسیج ها ، تا جایی که امکان دارد در این موقعیت باید از فرصت ها کمال استفاده را کرد،   برای نفوذ در درون بسیجی ها باید به شکل آنها در آمد و باید به محله ها و مراکز آنها رفت و باید از برنامه های آنها   برای سرکوب مطلع شد  تا بتوان  سازماندهی  های لازم را برای جلوگیری از ضربات  سرکوب در آینده  را راحت تر انجام داد .

رژیم نیروهای ویژه خود را( یگان ویژه ) برای شناسایی خیابانها و کوچه و بس کوچه ها آماده می کند ( از قبل ) تا حین در گیریها و فرار،  مردم را به دام بیاندازند و این بر عهده هسته های مقاومت است که پیش دستی کنند .

- اطلاعات و تحلیل ، نیمی از مبارزه است ، و " تحلیل مشخص  از شرایط مشخص "خود چشم انداز کار مبارزه را برای ما روشن تر می کند جریانی که از شرایط جامعه تحلیل درست نداشته باشد راه  ناکجا آباد را خواهد رفت  و ضربات جبران  ناپذیر در انتظارمان خواهد بود تحلیل درست به  همراه اطلاعات وسیع و گسترده با فاکت هایی که کلید تحلیل است بدست می آید ، در وضعیت  امروز ایران  اطلاعات خود سوخت موتور جنبش است گاهی اوقات یک خبر ممکن است وضعیت را به کلی عوض کند به خاطر همین است که رژیم تمام سایت ها را "حک " می کند ، اطلاعات مردم از وضعیت آرایش نیروها ی رژیم می تواند صحنه را به نفع مردم عوض کند . در همین جا باید   گفت مطالعه کتابهای مبارزات شهری در این مقطع یکی از ضروریات است که به عهده هسته های مقاومتی است که بعد از فراگیری باید در اختیار مردم قرار دهند . ( رژیم اخیرا به کمک چین در متون وب سایت ها هم وارد می شود و متن را تغییر می دهد )  

- اصول مخفی کاری از ضروریات جنبش است که ما را از ضربات دشمن ضد بشری مصون می دارد  توجه داشته باشید بیشترین ضرباتی که رژیم توانسته است در طول این 7 ماه به جنش بزند  در واقع عدم رعایت این اصل بوده است

نگاهی به افرادی که دستگیر شده اند بیندازید متوجه می شوید که با مخفی شدن این افراد چقدر می شد از این ضربات جلوگیری کرد .با  رژیمی که بسا دگی آب خوردن دانشجویان و جوانان ما را از جلوی درب منزل یا محل کار یا در دانشگاه ها  می رباید که خود ضربه ای به جنبش است چه باید کرد ؟ هر کدام از این یاران " دُرهایی " است که براحتی به دست نیامده است ، رعایت مخفی کاری تنها راه مقابله با درنده های رژیم است تا ضربات را به حداقل برسانیم .

-اصل طلایی حداکثر تهاجم یکی دیگر از ضرورت هاست  که جنبش را در مقابل حملات گله پاسداران مصون می دارد ، رویه منفی دست روی دست گذاشتن از طرف مردم اشتباه محض است . باید همیشه آماده دفاع از خود بود .

در شماره قبل نوشتیم که مبارزه یک فن است که قواعد علمی دارد حال باید گفت که "  شورش یا قیام نیز فنی است مانند فن جنگ یا هر فن دیگر . این فن نیز تابع بعضی قواعد و مقررات عملی است با عدم رعایت آنها موجب نابودی حزب یا دسته ای خواهد شد که در این کار سهل انگاری کرده است ... اول اینکه اگر مصمم نیستید  پیه همه عواقب این بازی را تن خود بمالید هرگز اقدام به بازی شورش ( جنبش ) نکنید . شورش حسابی است با مقیاس های بسیار نامعین که ارج و اعتبار آنها ممکن است هر روز تغییر کند ... دوم / همینکه انسان حرفه شورش را پیش گرفت باید به نحوی بسیار مصمم و قاطع و با گرفتن حالت تهاجمی و تعرض اقدام کند[2] و این درس هایی از تاریخ انقلابات  است که باید فرا گرفت.

- جمع بندی اصول دیگری است که باید برای تمامی هسته  آموزش داده شود ، به قول محمد  آقا ( حنیف نژاد ) یک من کار یک خروار جمع بندی احتیاج دارد / صد برابر / اشکالات و نقاط ضعف   کار فقط با جمع بندی قابل رفع است ، حتا   در زندگی روزمره  بدون این اصل طلایی  ادامه منظم زندگی  امکان پذیر نیست ، در  جمع بندی از کارها  اشکالات کار را می توان سریع تر بر طرف کرد و به راه حل های عملی تر ی دست یافت .باید جمع بندی کرد تا ضعف های گذشت تکرار نشود با چنین رژیمی که با تمام امکانات سرکوبش به میدان آمده است باید سازمان یافته تر مبارزه کرد ، رژیمی که آمده است  حسر و نیست ملتی  دربند را بگیرد باید حسب شده تر از آن که فکر می کرده و می کنیم به میدان آمد.   

- شروع اعصتابات و تبلیغ آن پدیده ای است که هر رژیم غول آسای را بر زمین سرد خواهد زد  و این بر دوش اعضاء  و تمامی هسته های مقاومت  است . این اعتصابات در بعضی جاها شروع شده و در جاهای دیگر زمینه هایش آماده است . هسته های مقاومت باید به کارخانه های دولتی  و ادارات و سایر مکان ها خصوصا شرکت نفت با ایمیل و یا اعلامیه و تماس های حضوری با کارمندان و کارگران  باید آنها را به اعتصاب  و کم کاری وادار کنند .

نکته آخر:

رژیم برای از میدان بدر کردن مردم باز دوباره ( صد باره )  روی به اعدام آورده است  ولی بعد از اعدام  محمدرضا علی زمانی و آرش رحمانی پور  مردم با خشم به خامنه ای جواب دندان شکن دادند به فیلم این درگیریها نگاه کنیم تا بهتر به خشم مردم و جنبش  در روزهای آینده و همچنین در 22 بهمن پی ببریم . [3]     

___________________________________________________________________________

[1] پایه گذاری جبهه ملی اول  در سال 1328 به جریان نهضت ملی شدن نفت در زمان مصدق بر می گردد و بدنبال همین ملی شدن بعد از کودتا 32 نهضت آزادی در سال 1340 توسط آیت ا... محمود طالقانی و مهندس بازرگان و دکتر سحابی پایه گذاری شد و بعد از جریان 15 خرداد 42 بنیانگذاران مجاهدین خلق (محمد آقا حنیف نژاد –علی اصغر بدیع زادگان و سعید محسن ) بخاطر نبود رهبری صالح  درصدد تشکیل سازمانی به نام مجاهدین خلق ایران بر می آیند . 

[2] ( ف . انگلس انقلاب و ضد انقلاب در آلمان / مارکس و انگلس ، منتخب آثار در 3 جلد چاپ پروگرس 1970 جلد اول صفحه 392 )

[3] http://www.youtube.com/watch?v=co8h-x1fEpc&feature=player_embedded

منبع:پژواک ایران


فهرست مطالب عباس رحمتی در سایت پژواک ایران 

*ويروس كرونا و رنسانس  [2020 Mar] 
*بيت خامنه اي وتيم امنيتي ،براي مهار خبرها ونه ويروس كرونا!  [2020 Feb] 
*لائيسيته !  [2020 Feb] 
* مُرده گردونی ولايت فَقِيه !  [2020 Feb] 
*ابوبكر البغدادي و علي الخامنه اي هردو تروريست؟!  [2019 Dec] 
*چهل سال رابطه مخفي آمريكا با ملايان تهران!  [2019 Dec] 
*گراني بنزين وعبور از فاشيست مذهبي !  [2019 Nov] 
*‏ بيست و ششمين فستيوال تئاتر ايرانيان تبعيدي ،شهر كلن آلمان!‏  [2019 Nov] 
*‏«روح الله زم »، اپوزيسيون يا مهره ي سوخته؟!‏  [2019 Oct] 
*بانوان ايران استاديوم هاي كاملن آزاد ميخواهند!‏  [2019 Oct] 
*چپاول ثروت و عطش خونریزی را حمایت نکنید! سیری کوتاه در نشست سازمان ملل [2019 Sep] 
*پشت پرده سياست ولايت فقيه، مذاكره با آمريكا !  [2019 Sep] 
*سپاه پاسداران با چهل سال تروردرصدر فهرست سازمانهای تروريستي خارجی آمریکا ! [2019 Apr] 
*چهل سال جنايت و ترور سركوب و عقبگرد كامل (شماره يك)‏  [2019 Feb] 
* سال ۲۰۱۸ سال هشدار و پر حادثه به پایان رسید! [2019 Jan] 
* فرار سرمايه از ايران افزايش مي يابد!‏  [2018 Dec] 
*یک ربع قرن فستيوال تئاتر تبعيدي در كلن!  [2018 Nov] 
*ترور به بهانه هموار کردن جاده بهشت براي تروریست ها!  [2018 Nov] 
*خيانت روحاني ( فريدون) به مردم ایران از زبان یک آشنا! [2018 Oct] 
*احضار روحانی به مجلس و رویای دیر باز خامنه ای!‏  [2018 Sep] 
*غول ديماه بر مي خيزد!  [2018 Aug] 
* ١٣٦ مين سالگشت زاد و بود دكتر محمد مصدق در شهر كلن چگونه برگزار شد؟  [2018 Jul] 
*خامنه اي و رؤياهاي آشفته بمب اتم!‏  [2018 Jun] 
*سود و زيانهاي خروج آمريكا از برجام  [2018 May] 
*رضا شاه جزئي از تاريخ ايران است!  [2018 Apr] 
*ارمنستاني ها فقط با اراده بود که ديكتاتور را سرنگون كردند!  [2018 Apr] 
*احمدي نژاد بدنبال اپوزيسيون سازي است ؟  [2018 Feb] 
*فاز تغيير ! [2018 Feb] 
*جمهوري اسلامي ؟ نه ، رژيم توتاليتر!  [2018 Feb] 
*جنبش ملي ،پايه هاي نظام ولايي را فرو خواهد ريخت!‏  [2018 Jan] 
*احمدی نژادی ها؛ واکنش تهدید آمیز خامنه ای  [2018 Jan] 
*شعله جنگ منطقه خليج فارس زبانه مي كشد [2017 Dec] 
*بيست و چهارمين سال فستيوال تئاتر در تبعيد كلن بياد مجيد فلاح زاده  [2017 Dec] 
*جنگ أفروزي هاي دوباره جمهوري اسلامي ، تمام منطقه را درگير خواهد كرد!‏  [2017 Nov] 
*رفراندوم اقليم كردستان و دخالت ملاها و افزايش بحران در عراق!  [2017 Nov] 
*فوتبال ايران و سوريه، نقش زنان و مردان ايران !‏  [2017 Oct] 
*فردوسي را بايد جدي گرفت و خوب شناخت !‏  [2017 Oct] 
*انتخابات آلمان ، شكست سنگين دو حزب برتر و رشد پوپوليست ها !‏ [2017 Sep] 
*‎ ‎دو رهبر در يك موضع و حمله به ملاها درسازمان ملل  [2017 Sep] 
*همكاري كاشاني و بهبهاني با انگليسيها در كودتاي ٢٨ مرداد عليه دكتر مصدق  [2017 Sep] 
*معامله بزرگ بر سر كابينه آينده و نقش ولايت فَقِيه ! ‏  [2017 Aug] 
*دولت امام زمان معجزه هزاره سوم ( قسمت ششم)‏  [2017 Aug] 
*«ماجراي نيمروز» نيمه پنهان ماجرا بود!‏  [2017 Jul] 
*جنبش دانشجویی و ادامه مبارزه  [2017 Jul] 
*اتحاد اپوزيسيون با مردم رمز پيروزي است!‏  [2017 Jul] 
*دولت امام زمان ،معجزه هزاره سوم ( قسمت پنجم )‏  [2017 May] 
*چهار سال با دولت تدبير و اميد و ركوردهاي تازه !‏ [2017 Apr] 
*اسكار سياسي! ‏  [2017 Mar] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ( قسمت چهارم )  [2017 Feb] 
*«اوباما» با اُونا، ماند و به تاریخ پیوست! [2017 Jan] 
*گورخوابان ارمغان ديگر جمهوري اسلامي‎!‎  [2017 Jan] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ! ( قسمت سوم)  [2016 Dec] 
*بيست و سومين فستيوال تئاتر در تبعيد شهر كلن با موفقيت برگزار شد  [2016 Nov] 
*پيروز انتخابات‎ ‎‏ آمریکا كيست ؟ ‏  [2016 Nov] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم( قسمت دوم)‏  [2016 Oct] 
*دولت امام زمان و معجزه هزاره سوم !( بخش اول)‏ [2016 Oct] 
*فوتبال و حزب اله ، ياحسين ، گل تاسوعائي!‏  [2016 Oct] 
*مردم چون كوه مي مانند تا علم الهدي برود [2016 Sep] 
*جنگنده های روسی در پايگاه شاهرخي (نوژه) همدان ، خيانتي كه كتمان نتوان کرد؟ [2016 Aug] 
*كودتاي نافرجام تركيه و روياهاي اردوغان  [2016 Jul] 
*زلزله خروج بريتانيا از اتحاديه اروپا و پس لرزه هايش [2016 Jul] 
*قضاوت كنيد!  [2016 Jun] 
*نقش مستشاران و مدافعان حرم، حضور محرز جمهوري اسلامي در جنگ سوريه!  [2016 Jun] 
*أهداف خامنه اي با رياست جنتي در مجلس خبرگان [2016 May] 
*ترس خامنه اي از فرا گيري زبان انگليسي چيست ؟  [2016 May] 
*فرار مالياتي و پولشويي هاي گسترده جهاني درپاناما، بهشت مالياتي! [2016 Apr] 
*انتخابات دهم و حیله های جدید نظام ولايي  [2016 Mar] 
*ميزان رأي يك نَفَر است! [2016 Feb] 
*ريشه ها را بايد شناخت ! [2016 Feb] 
*سفر روحاني به فرانسه و معامله پشت پرده بر سر مجاهدین  [2016 Jan] 
*بيست و دومين فستيوال تئاتر درتبعيد «كلن» با شعار «ما پارازيت نيستم » [2015 Dec] 
*جنايات اخير رژيم فاشيستي مذهبي ايران يك عمل تروريستي و محكوم است  [2015 Nov] 
*خودرو ملي يا اسلامي ،ايدئولوژيك ( مكتبي ) ؟ [2015 Oct] 
*داستان دعواها و بر هم زدن رابطه ایران با آمريكا و توافقنامه هسته اي وین ! [2015 Sep] 
*چه سیاستی پشت هجوم گسترده پناهندگان به اروپا نهفته است؟ [2015 Sep] 
*چرا پزشكان به مناطق دور افتاده نمي روند؟( بخاطر روز پزشک ) [2015 Aug] 
*گروه اسلامي داعش بهانه اى براى حضور هميشه آمريكا در خاورميانه! [2015 Aug] 
*توافق هسته اي وين ، فرصتي براي خواسته هاي مردم ايران!  [2015 Jul] 
*مذاكرات هسته اى و هسته اصلی ترور در خاورمیانه  [2015 Jul] 
*تنها راه نجات ايران بازگشت به اصالت خويشتن خويش! [2015 Jun] 
*رعايت حفظ فاصله با بمب اتم ، راه حل پشت درهاي بسته است!  [2015 May] 
*تفاهم يا توافق لوزان شكستِ دلواپسان و جام زهر ديگر [2015 Apr] 
* تاكسي جعفر پناهى به برلين آمد ،شوخى نيست !  [2015 Feb] 
*خاكسپارى بيژن دادگرى و بعضى دوستان ! [2015 Feb] 
*راز اشغال سفارت آمریکا درتهران ! [2014 Dec] 
*بزرگداشت فريدون تنكابنى، در شهر كلن كارى پسنديده !  [2014 Dec] 
*بيست و يكمين سال فستيوال تئاتر كلن به همراه يار دبستانى !  [2014 Nov] 
*از هيچِ خمينی تا پيچ بی احساسی مطلق! [2014 Nov] 
*ترور خاموش و پيچيده سرهنگ عزيز خزاعى ! [2014 Oct] 
*ایران و بردگی مدرن ؟! [2014 Oct] 
*چه درسهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت؟ ( قسمت دهم ، پايانى ) [2014 Sep] 
*چه درسهایی میتوان ازبهمن پنجاه و هفت گرفت ؟(بخش نهم) [2014 Aug] 
*آلمان معادلات فيفا را بهم ريخت !  [2014 Jul] 
*آلمان چگونه مجددا ،جام را به خانه آورد؟ [2014 Jul] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت (بخش ٨) [2014 Jul] 
*چه در سهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت ؟ ( بخش هفتم) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت ( بخش ششم ) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن پنجاه وهفت گرفت ؟ ( بخش پنجم) [2014 Apr] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن ٥٧ گرفت ؟ (بخش چهارم ) [2014 Apr] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت ( بخش سوم ) [2014 Mar] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت؟( بخش دوم)  [2014 Feb] 
*چه درسهايي می توان از انقلاب بهمن ٥٧ گرفت !(بخش نخست ) [2014 Feb] 
*پزشك ، نقدى بر فيلم مديكووس [2014 Jan] 
* نلسون ماندلا سنبل مبارزه با آپارتايد ( تبعيض نژادى ) و درسهايى كه بايد از او گرفت! [2013 Dec] 
*بيستمين فستيوال تئاتر ايرانيان در تبعيد خجسته باد [2013 Nov] 
*تروريست كيست ،تروریست دولتی کدام است ؟ [2013 Nov] 
*حل مسئله اتمى ايران با سوريه گره خورده است ! [2013 Oct] 
*اوباما يك گام به پيش ، روحانى دو گام به پس !  [2013 Oct] 
*روحاني و باب مذاكره با آمريكا در سازمان ملل ! [2013 Sep] 
*حزب مرکل در آلمان اکثریت آراء را کسب کرد، ولى ائتلاف با كدام حزب ؟  [2013 Sep] 
*سوريه خط مقدم و خاكريز اول جمهورى اسلامى! [2013 Sep] 
*جنايت ضد انسانى در اشرف و يا ليبرتى محكوم است  [2013 Sep] 
*رای اعتماد وزارت اطلاعات یا مجلس؟! [2013 Aug] 
*اتحاد ، مبارزه ، تنها راه مقابله با رژيم فاشيستى مذهبى است ؟ [2013 Aug] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر؟!(قسمت سوم) [2013 Jul] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر ؟!( قسمت دوم ) [2013 Jul] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ (قسمت چهارم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت سوم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت دوم)- مضحكه انتخابات ١٣٩٢ [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال؟ قسمت اول [2013 Jun] 
*انگليس پشت پرده انتخابات ايران  [2013 May] 
*" مادورو " و " چاوز " دو روى يك سكه اند ! [2013 Apr] 
*جريان فتنه چيست ، فتنه گر كيست ؟ [2013 Apr] 
*اپوزیسیون سازی ! [2013 Feb] 
*تابلوی فساد جمهوری اسلامی! [2012 Dec] 
*کاریکلماتور سی یاسی! [2012 Nov] 
*انتساب احمدی ‌نژاد کلاه گشاد بر سر خامنه ای! [2012 Sep] 
*پارازیت قربانی مماشات ! [2012 Jun] 
*آیا سوسیالیست های فرانسه با انتخاب اولاند مسیرکشور را عوض خواهند کرد؟ [2012 May] 
*انتخابات مجلس نهم فریب دیگری برای جهانیان ! [2012 Mar] 
*فیسبوک وشبکه های اجتماعی مجازی ! [2012 Feb] 
*تحلیلی بر گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی [2011 Nov] 
*چراغ سبز هیلاری کلینتون به رژیم فاشیستی ایران رشته ها را پنبه خواهد کرد!  [2011 Nov] 
*قذافی رفت ، آینده لیبی به کجا می رود ؟ [2011 Oct] 
*استبداد و پیامد های آن درجامعه ! [2011 Aug] 
*هدی صابر و بابی ساندز دو فدایی آزادیخواه ! [2011 Jun] 
*ولایت فقیه بدتر از فرعونیت !  [2011 Jun] 
*حمله به اشرف ، چرا ؟ [2011 Apr] 
*تفاوت های دو قیام در دو نظام دیکتاتوری ایران و مصر ! [2011 Mar] 
*مصر به کدام حکومت تن در خواهد داد [2011 Feb] 
*بی بی سی ، بی بی باجی رژیم برای تست دستگیری موسوی و کروبی ! [2011 Jan] 
*اعدام ها در روند جنبش مردم ایران چه تاثیری می گذارد؟  [2011 Jan] 
*آیا جزایر سه گانه بهانه ای برای حمله نظامی به ایران خواهد شد ؟ [2010 Dec] 
*مرضیه گل سر سبد هنرمندان [2010 Nov] 
*دیه گو و محمود را باهم به چه کار آیند ؟ [2010 Jul] 
*میزبانی جام جهانی فوتبال برای آفریقا جنوبی براحتی بدست نیامد ! [2010 Jul] 
*سی سال مبارزه و یکسال فعالیت بی امان مردم بر علیه ولایت فقیه در ایران [2010 Jun] 
*ترور نرم در زندانهای رژیم  [2010 May] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود ! [2010 May] 
*پشت صحنه ارتجاع ولایت فقیه !  [2010 May] 
*خامنه ای قاتلی که باطل است !  [2010 Apr] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود !  [2010 Mar] 
*پیروز میدان مردم متحدند !  [2010 Feb] 
*مبارزه و سازماندهی ( شماره 2 ) [2010 Jan] 
*مبارزه و سازماندهی تنها راه حل در مقابل رژیم (شماره 1)  [2010 Jan] 
*" نه "  [2009 Dec] 
*جنبش سبز وارد مرحله دیگری شد !  [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟ (شماره ۳) [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟( شماره 2)  [2009 Oct] 
*جنبش سبز به کجا می رود ؟! (شماره1)  [2009 Oct] 
*رد پای رژیم و حمایت علنی از حماس در غزه ! [2009 Jan]