شعله جنگ منطقه خليج فارس زبانه مي كشد
عباس رحمتی

 

 

همزمان با كشته شدن "علي عبدالله صالح " رئيس جمهوري سابق يمن كه متحد حوثي هاي يمن (انصاراله )   اختلافات داخلي يمن بيشتر خواهد شد . علي عبدالله صالح،  متحد  جمهوري اسلامي بود و مهمترين مهره يمن  در اين پنج دهه محسوب ميشد  و از انجايي كه تلاشهاي اخيرش براي صلح با عربستان به ثمر مي نشست جمهوري اسلامي كه هميشه جنگ طلبي در راس كارهايش قرار داشته  با كمك  حوثي ها در صدد حذف او برآمدند.

علي عبدالله صالح كه از ائتلاف با حوثي ها و ج اسلامي خارج شده بود در واقع  با گلوله هاي جمهوري اسلامي توسط حوثي ها تيرباران مي شود[١] او از ائتلاف با شورشیان حوثیها كه خارج شد  به همکاری با ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی تمایل پیدا کرده بود. او  در سخنراني روز شنبه اش از فصل جديد براي صلح ياد كرد و حوثي ها را توطئه گر و كودتا گر ناميد و حوثي ها او را خائن ناميدند. طی روزهای اخیر شهر صنعا، صحنه نبردهای شدیدی بین حوثی ها و نظامیان طرفدار علی عبدالله صالح بود. بالاخره نیروهای حوثی توانستند کنترل کامل شهر را به دست بگیرند و روز دوشنبه خانه علی عبدالله صالح را منفجر کردند. همزمان هواپیماهای ائتلاف نيز مواضع شورشیان حوثی را بمباران می کردند. فرمانده سپاه پاسداران هم گفت ؛ توطئه در نطفه خفه شده است ! پس معلوم ميشود كه این درگیری ها در یمن  از كجا آب خورده است. 

 دولت عربستان در بیانیه خود بدون نام بردن از علی عبدالله صالح گفت ؛ امیدوار است قیام علیه شیعیان حوثی در صنعا بتواند به «پایان سرکوب، مرگ، انفجار و مصادره اموال خصوصی در کشور برادر یمن منجر شود».

  به نظر می رسد که تغییر موضع علی عبدالله صالح روی سرنوشت جنگ یمن که طی دو سال گذشته و با وجود حملات سنگین ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی تغییر چندانی نکرده بود تاثیر فراوانی به جای بگذارد و باعث تقویت مواضع ائتلاف عربی شود.

علی عبدالله صالح حکومت ۳۳ ساله خود بر یمن را به «رقص روی سر مارها» تشبیه کرده بود. در دوران حکومت او شاهد یکپارچگی بخش شمالی و محافظه کار با بخش مارکسیست یمن، جنگ داخلی، شورش و قیام و کارزار نیروهای تندرو اسلام گرا بود.اما پس از حوادث بهار عربی او در سال ۲۰۱۲ مجبور شد از قدرت کناره گیری کند که نقطه آغاز یک طرح انتقال قدرت سیاسی به ابتکار عربستان سعودی شد.او که در ناآرامی ها زخمی شده بود برای مداوا به عربستان سعودی گریخت و حکومت عربستان سعودی چند ماه بعد به او اجازه داد که به یمن بازگردد. پس از آنکه علی عبدالله صالح با طرح انتقال قدرت سیاسی مخالفت کرد و به حوثی ها پیوست عربستان سعودی از تصمیم خود پشیمان شد.اما حوثی ها و نیروهای علی عبدالله صالح بر سر کنترل مناطق تحت تصرف خود همواره رقابت داشتند. بالاخره این رقابت در روز ۲۹ نوامبر در شهر صنعا به زد و خورد مسلحانه انجامید و اين درگيري ها تا پنج روز ادامه داشت و صنعا امروز ( سه شنبه ) شاهد درگيري هاي داخلي بوده است.

امروز كه رئيس جمهور سابق يمن  ترور شده است فرزند او احمد عبدالله صالح كه در ابوظبي در حصر خانگي است ، او گفته است انتقام پدرم را خواهم گرفت و تا آخرين حوثي را از يمن بيرون خواهم كرد و اين جنگ  خونين دامن ايران را هم خواهد گرفت !! بايد پرسيد؛ ج اسلامي كه نه مرز مشترك با يمن دارد و نه منافعي براي مردم خواهد آورد در آنجا چه سودي خواهند برد؟ جواب اين سوال ساده است ،رژیم ولایي هرروز براي اتوريته خود در منطقه و شيعه گري  وهمجنین با ارسال سلاح و نيروي انساني   مثل جاهاي ديگر منطقه دريمن هم دخالت مي كند. در همین حال روزنامه جوان وابسته به سپاه پاسداران نوشته: همه چیز به نفع ما پیش می‌رفت که علی عبدالله صالح که در چند سال گذشته در کنار ما بود به خیانتی بزرگ دست‌ زد و شبه‌ نظامیان وابسته به خود را به جای دفع تجاوز به سمت نیروهای انصارالله هدایت کرد.

یمن یکی از فقیر‌ترین کشورهای عربی به صحنه جنگ نیابتی بین ایران و عربستان سعودی بدل شده که در نقاط دیگر خاورمیانه از جمله سوریه، عراق و لبنان نیز از نیروهای متخاصم و رقیب حمایت می‌کنند.

استراتژي جمهوري اسلامي  درمنطقه هميشه گسترش حلال شعيه گري بوده است و با دخالت در كشورهايي مانند عراق و يمن و سوريه و لبنان و ... سعي دارد اين شعله جنگ را هميشه روشن دارد و  جنگ طلبي را توسعه ميدهد اين شعله را ابتداء در سال  ١٣٥٩ در ايران روشن كرد كه هشت سال به درازا كشيده شد و  بعد هم با ورود آمريكا به عراق وارد كشور همسايه شد و حالا هم كه بنام دفاع از حرم  و اعزام مستشار وارد سوريه شد و اين بار هم وارد يمن هم شد كه در باتلاق عميقي فرو خواهد رفت . اين همه دخالت در كشورهاي منطقه و ميلياردها دلار از جيب ملت خرج كردن ،  كاري خواهد كرد كه برجام را هم برهم خواهد زد بطوريكه صداي خانم موگريني را هم در آورد و جناب تيلرسون وزيرخارجه را به عكس العمل وا داشت        

به گزارش رویترز، وزیر خارجه آمریکا امروز در کنفرانس خبری مشترک با موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بروکسل گفت: ما در باره برجام گفتگو کردیم اما در عین حال می دانیم که رژیم ایران اقدامات بی ثبات کننده دیگری نیز در منطقه انجام می دهد. ما این مسئله را اخیرا دررابطه با موشکهای بالستیک که از یمن شلیک شده اند، شاهد بوده ایم که معتقدیم منبع آن از ایران بوده است. آنها از حوثیها (انصارالله) حمایت می کنند و این تاثیری بی ثبات کننده در یمن دارد.

رکس تیلرسون افزود: ما همچنین می دانیم که رژیم ایران با اعزام شبه نظامیان و ارسال تسلیحات به سوریه در حال جنگ ،تاثیری بی ثبات کننده دارد. رژیم ایران همچنین به حمایت خود از حزب الله ادامه می دهد که سازمانی تروریستی است. نمی توان از این مسائل و فعالیتهای آنها چشم پوشی کرد و این فعالیتها نمی تواند بی پاسخ بماند. ما قصد داریم همچنان اقداماتی انجام دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که رژیم ایران بفهمد که این کارها برای ما قابل قبول نیست و ما دوست داریم در این خصوص با شرکای اروپایی خود نیز همکاری کنیم. این تهدیدی برای بسیاری از ارزشهای مشترک ماست.

در اين شلوغي ها رژيم شليك موشكهاي بالستيك را از ياد نبرده است و بلافاصله همزمان با ترور علي عبداله صالح موشكهايش را بسمت ابوظبي شليك مي كند، در اين رابطه مسئول آمریکایی مدعی شد: ادعای حوثی ها درباره شلیک موشک به ابوظبی نشان دهنده میزان تنشی است که این جنگ در منطقه ایجاد کرده است و اینکه رژیم ایران چگونه از این جنگ برای اهداف سیاسی اش بهره میبرد مشخص است.( گزارش مهر به نقل از النشره،) اين موضوع را  تمام دنيا ميداند كه رژيم جمهوري اسلامي استراتژي خود را بر پایه جنگ گذاشته است و از اين طريق به اهداف استراتژيك خود ميرسد. 

موضوع ديگري كه به جنگ منطقه دامن ميزند انتقال سفارت آمريكا به ارشليم ( بيت المقدس) است كه بقول معروف  تير خلاص به صلح اسرائيل و فلسطين است [2]در همين رابطه اردوعان رئيس جمهور تركيه  سينه چاك داده است  و گفته است اگر اين كارشود ما رابطه امان را با اسرائيل قطع مي كنيم و ما به آمريكا هشدار ميدهيم اگر اين كار صورت گيرد ما سران تمامي كشورهاي اسلامي را به تركيه مياوريم و جلسه تشكيل ميدهيم ! در همين حال اسرائيل هم بيكار ننشسته و براي دومين بار پايگاههاي نظامي سوريه را مورد حمله هاي موشكي خود قرار داد.حمله اسرائيل به فرودگاه نظامي الضمير در شمال شرقي دمشق بوده كه ٤ موشك به آن شليك شده است بر اساس این گزارش‌ها، شماری از نظامیان ارتش سوریه در فرودگاه الضمیر کشته شدند. اما خبرگزاری رسمی سوریه به حمله به این فرودگاه اشاره‌ای نکرده‌است.

حملات منتسب به اسرائیل علیه سوریه ظاهراً پس از آن افزایش یافته است که دولت اسرائیل هفته گذشته نشستی برگزار کرد که رسانه‌های اسرائیل آن را «بررسی جلسه اخیر روسای جمهوری روسیه، ترکیه و ایران در بندر سوچی روسیه» نامیدند اما توضیح بیشتری در مورد تصمیمات گرفته شده در آن ندادند.از سوی دیگر، نخست‌وزیر اسرائیل در روزهای اخیر دست کم در سه پیام ویدیویی مختلف مدعی شده‌است که رژیم ایران می‌خواهد با تثبیت حضور نظامی در سوریه، رسیدن به بمب اتم و تکرار شعار مرگ بر اسرائیل، کشور او را نابود کند، و افزوده‌است که اسرائیل «حضور نظامی ایران در سوریه را تحمل نخواهد کرد». واين ها همه نشان از يك جنگ گسترده در منطقه دارد كه سالها ادامه دارد ولي اين بار تمامي كشورهاي منطقه را باهم درگير اين جنگ خواهد كرد كه يكي از عوامل اصلي آن جمهوري اسلامي است. امروز در سراسر كشور حركتهاي اعتراضي از درون رژيم تا بيرون رژيم و از كارگران تا معلمين و مالباختگانه و دلاوران را به اعتراض عليه نظام  ولايي  دور هم جمع خواهد كرد و اين تنها راه مبارزه عليه رژيم جنگ افروز است .

 

 

______________________________________________________________________________  

 

[1]پس از اعلام سیطره حوثی‌ها بر منزل صالح، ظهر روز دوشنبه یک ماشین زرهی حامل صالح و رهبران حزب به سوی منطقه سنحان حرکت کرد. شاهدان عینی و فعالان یمنی گزارش دادند که حوثی‌ها در منطقه سنحان بین دو روستای الشاطبی و بیت الاحمر برای صالح کمین کردند

یکی از رهبران حزب کنگره به خبرگزاری آناتولی گفته حوثی‌ها خودروی صالح را متوقف کردند و او را به یک مکان نامعلوم بردند سپس او را تبرباران کردند.

[2]منشه امير در مصاحبه با بي بي سي مي گفت احتمالا اين دستور از سوي ترامپ اعلام نمشود ولي طبق آخرين خبر ها اين انتقال احتمال زياد عملي خواهد شد ( ترامپ به محمود عباسخبر داده است(

 

منبع:پژواک ایران


فهرست مطالب عباس رحمتی در سایت پژواک ایران 

*ويروس كرونا و رنسانس  [2020 Mar] 
*بيت خامنه اي وتيم امنيتي ،براي مهار خبرها ونه ويروس كرونا!  [2020 Feb] 
*لائيسيته !  [2020 Feb] 
* مُرده گردونی ولايت فَقِيه !  [2020 Feb] 
*ابوبكر البغدادي و علي الخامنه اي هردو تروريست؟!  [2019 Dec] 
*چهل سال رابطه مخفي آمريكا با ملايان تهران!  [2019 Dec] 
*گراني بنزين وعبور از فاشيست مذهبي !  [2019 Nov] 
*‏ بيست و ششمين فستيوال تئاتر ايرانيان تبعيدي ،شهر كلن آلمان!‏  [2019 Nov] 
*‏«روح الله زم »، اپوزيسيون يا مهره ي سوخته؟!‏  [2019 Oct] 
*بانوان ايران استاديوم هاي كاملن آزاد ميخواهند!‏  [2019 Oct] 
*چپاول ثروت و عطش خونریزی را حمایت نکنید! سیری کوتاه در نشست سازمان ملل [2019 Sep] 
*پشت پرده سياست ولايت فقيه، مذاكره با آمريكا !  [2019 Sep] 
*سپاه پاسداران با چهل سال تروردرصدر فهرست سازمانهای تروريستي خارجی آمریکا ! [2019 Apr] 
*چهل سال جنايت و ترور سركوب و عقبگرد كامل (شماره يك)‏  [2019 Feb] 
* سال ۲۰۱۸ سال هشدار و پر حادثه به پایان رسید! [2019 Jan] 
* فرار سرمايه از ايران افزايش مي يابد!‏  [2018 Dec] 
*یک ربع قرن فستيوال تئاتر تبعيدي در كلن!  [2018 Nov] 
*ترور به بهانه هموار کردن جاده بهشت براي تروریست ها!  [2018 Nov] 
*خيانت روحاني ( فريدون) به مردم ایران از زبان یک آشنا! [2018 Oct] 
*احضار روحانی به مجلس و رویای دیر باز خامنه ای!‏  [2018 Sep] 
*غول ديماه بر مي خيزد!  [2018 Aug] 
* ١٣٦ مين سالگشت زاد و بود دكتر محمد مصدق در شهر كلن چگونه برگزار شد؟  [2018 Jul] 
*خامنه اي و رؤياهاي آشفته بمب اتم!‏  [2018 Jun] 
*سود و زيانهاي خروج آمريكا از برجام  [2018 May] 
*رضا شاه جزئي از تاريخ ايران است!  [2018 Apr] 
*ارمنستاني ها فقط با اراده بود که ديكتاتور را سرنگون كردند!  [2018 Apr] 
*احمدي نژاد بدنبال اپوزيسيون سازي است ؟  [2018 Feb] 
*فاز تغيير ! [2018 Feb] 
*جمهوري اسلامي ؟ نه ، رژيم توتاليتر!  [2018 Feb] 
*جنبش ملي ،پايه هاي نظام ولايي را فرو خواهد ريخت!‏  [2018 Jan] 
*احمدی نژادی ها؛ واکنش تهدید آمیز خامنه ای  [2018 Jan] 
*شعله جنگ منطقه خليج فارس زبانه مي كشد [2017 Dec] 
*بيست و چهارمين سال فستيوال تئاتر در تبعيد كلن بياد مجيد فلاح زاده  [2017 Dec] 
*جنگ أفروزي هاي دوباره جمهوري اسلامي ، تمام منطقه را درگير خواهد كرد!‏  [2017 Nov] 
*رفراندوم اقليم كردستان و دخالت ملاها و افزايش بحران در عراق!  [2017 Nov] 
*فوتبال ايران و سوريه، نقش زنان و مردان ايران !‏  [2017 Oct] 
*فردوسي را بايد جدي گرفت و خوب شناخت !‏  [2017 Oct] 
*انتخابات آلمان ، شكست سنگين دو حزب برتر و رشد پوپوليست ها !‏ [2017 Sep] 
*‎ ‎دو رهبر در يك موضع و حمله به ملاها درسازمان ملل  [2017 Sep] 
*همكاري كاشاني و بهبهاني با انگليسيها در كودتاي ٢٨ مرداد عليه دكتر مصدق  [2017 Sep] 
*معامله بزرگ بر سر كابينه آينده و نقش ولايت فَقِيه ! ‏  [2017 Aug] 
*دولت امام زمان معجزه هزاره سوم ( قسمت ششم)‏  [2017 Aug] 
*«ماجراي نيمروز» نيمه پنهان ماجرا بود!‏  [2017 Jul] 
*جنبش دانشجویی و ادامه مبارزه  [2017 Jul] 
*اتحاد اپوزيسيون با مردم رمز پيروزي است!‏  [2017 Jul] 
*دولت امام زمان ،معجزه هزاره سوم ( قسمت پنجم )‏  [2017 May] 
*چهار سال با دولت تدبير و اميد و ركوردهاي تازه !‏ [2017 Apr] 
*اسكار سياسي! ‏  [2017 Mar] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ( قسمت چهارم )  [2017 Feb] 
*«اوباما» با اُونا، ماند و به تاریخ پیوست! [2017 Jan] 
*گورخوابان ارمغان ديگر جمهوري اسلامي‎!‎  [2017 Jan] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ! ( قسمت سوم)  [2016 Dec] 
*بيست و سومين فستيوال تئاتر در تبعيد شهر كلن با موفقيت برگزار شد  [2016 Nov] 
*پيروز انتخابات‎ ‎‏ آمریکا كيست ؟ ‏  [2016 Nov] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم( قسمت دوم)‏  [2016 Oct] 
*دولت امام زمان و معجزه هزاره سوم !( بخش اول)‏ [2016 Oct] 
*فوتبال و حزب اله ، ياحسين ، گل تاسوعائي!‏  [2016 Oct] 
*مردم چون كوه مي مانند تا علم الهدي برود [2016 Sep] 
*جنگنده های روسی در پايگاه شاهرخي (نوژه) همدان ، خيانتي كه كتمان نتوان کرد؟ [2016 Aug] 
*كودتاي نافرجام تركيه و روياهاي اردوغان  [2016 Jul] 
*زلزله خروج بريتانيا از اتحاديه اروپا و پس لرزه هايش [2016 Jul] 
*قضاوت كنيد!  [2016 Jun] 
*نقش مستشاران و مدافعان حرم، حضور محرز جمهوري اسلامي در جنگ سوريه!  [2016 Jun] 
*أهداف خامنه اي با رياست جنتي در مجلس خبرگان [2016 May] 
*ترس خامنه اي از فرا گيري زبان انگليسي چيست ؟  [2016 May] 
*فرار مالياتي و پولشويي هاي گسترده جهاني درپاناما، بهشت مالياتي! [2016 Apr] 
*انتخابات دهم و حیله های جدید نظام ولايي  [2016 Mar] 
*ميزان رأي يك نَفَر است! [2016 Feb] 
*ريشه ها را بايد شناخت ! [2016 Feb] 
*سفر روحاني به فرانسه و معامله پشت پرده بر سر مجاهدین  [2016 Jan] 
*بيست و دومين فستيوال تئاتر درتبعيد «كلن» با شعار «ما پارازيت نيستم » [2015 Dec] 
*جنايات اخير رژيم فاشيستي مذهبي ايران يك عمل تروريستي و محكوم است  [2015 Nov] 
*خودرو ملي يا اسلامي ،ايدئولوژيك ( مكتبي ) ؟ [2015 Oct] 
*داستان دعواها و بر هم زدن رابطه ایران با آمريكا و توافقنامه هسته اي وین ! [2015 Sep] 
*چه سیاستی پشت هجوم گسترده پناهندگان به اروپا نهفته است؟ [2015 Sep] 
*چرا پزشكان به مناطق دور افتاده نمي روند؟( بخاطر روز پزشک ) [2015 Aug] 
*گروه اسلامي داعش بهانه اى براى حضور هميشه آمريكا در خاورميانه! [2015 Aug] 
*توافق هسته اي وين ، فرصتي براي خواسته هاي مردم ايران!  [2015 Jul] 
*مذاكرات هسته اى و هسته اصلی ترور در خاورمیانه  [2015 Jul] 
*تنها راه نجات ايران بازگشت به اصالت خويشتن خويش! [2015 Jun] 
*رعايت حفظ فاصله با بمب اتم ، راه حل پشت درهاي بسته است!  [2015 May] 
*تفاهم يا توافق لوزان شكستِ دلواپسان و جام زهر ديگر [2015 Apr] 
* تاكسي جعفر پناهى به برلين آمد ،شوخى نيست !  [2015 Feb] 
*خاكسپارى بيژن دادگرى و بعضى دوستان ! [2015 Feb] 
*راز اشغال سفارت آمریکا درتهران ! [2014 Dec] 
*بزرگداشت فريدون تنكابنى، در شهر كلن كارى پسنديده !  [2014 Dec] 
*بيست و يكمين سال فستيوال تئاتر كلن به همراه يار دبستانى !  [2014 Nov] 
*از هيچِ خمينی تا پيچ بی احساسی مطلق! [2014 Nov] 
*ترور خاموش و پيچيده سرهنگ عزيز خزاعى ! [2014 Oct] 
*ایران و بردگی مدرن ؟! [2014 Oct] 
*چه درسهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت؟ ( قسمت دهم ، پايانى ) [2014 Sep] 
*چه درسهایی میتوان ازبهمن پنجاه و هفت گرفت ؟(بخش نهم) [2014 Aug] 
*آلمان معادلات فيفا را بهم ريخت !  [2014 Jul] 
*آلمان چگونه مجددا ،جام را به خانه آورد؟ [2014 Jul] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت (بخش ٨) [2014 Jul] 
*چه در سهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت ؟ ( بخش هفتم) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت ( بخش ششم ) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن پنجاه وهفت گرفت ؟ ( بخش پنجم) [2014 Apr] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن ٥٧ گرفت ؟ (بخش چهارم ) [2014 Apr] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت ( بخش سوم ) [2014 Mar] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت؟( بخش دوم)  [2014 Feb] 
*چه درسهايي می توان از انقلاب بهمن ٥٧ گرفت !(بخش نخست ) [2014 Feb] 
*پزشك ، نقدى بر فيلم مديكووس [2014 Jan] 
* نلسون ماندلا سنبل مبارزه با آپارتايد ( تبعيض نژادى ) و درسهايى كه بايد از او گرفت! [2013 Dec] 
*بيستمين فستيوال تئاتر ايرانيان در تبعيد خجسته باد [2013 Nov] 
*تروريست كيست ،تروریست دولتی کدام است ؟ [2013 Nov] 
*حل مسئله اتمى ايران با سوريه گره خورده است ! [2013 Oct] 
*اوباما يك گام به پيش ، روحانى دو گام به پس !  [2013 Oct] 
*روحاني و باب مذاكره با آمريكا در سازمان ملل ! [2013 Sep] 
*حزب مرکل در آلمان اکثریت آراء را کسب کرد، ولى ائتلاف با كدام حزب ؟  [2013 Sep] 
*سوريه خط مقدم و خاكريز اول جمهورى اسلامى! [2013 Sep] 
*جنايت ضد انسانى در اشرف و يا ليبرتى محكوم است  [2013 Sep] 
*رای اعتماد وزارت اطلاعات یا مجلس؟! [2013 Aug] 
*اتحاد ، مبارزه ، تنها راه مقابله با رژيم فاشيستى مذهبى است ؟ [2013 Aug] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر؟!(قسمت سوم) [2013 Jul] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر ؟!( قسمت دوم ) [2013 Jul] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ (قسمت چهارم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت سوم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت دوم)- مضحكه انتخابات ١٣٩٢ [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال؟ قسمت اول [2013 Jun] 
*انگليس پشت پرده انتخابات ايران  [2013 May] 
*" مادورو " و " چاوز " دو روى يك سكه اند ! [2013 Apr] 
*جريان فتنه چيست ، فتنه گر كيست ؟ [2013 Apr] 
*اپوزیسیون سازی ! [2013 Feb] 
*تابلوی فساد جمهوری اسلامی! [2012 Dec] 
*کاریکلماتور سی یاسی! [2012 Nov] 
*انتساب احمدی ‌نژاد کلاه گشاد بر سر خامنه ای! [2012 Sep] 
*پارازیت قربانی مماشات ! [2012 Jun] 
*آیا سوسیالیست های فرانسه با انتخاب اولاند مسیرکشور را عوض خواهند کرد؟ [2012 May] 
*انتخابات مجلس نهم فریب دیگری برای جهانیان ! [2012 Mar] 
*فیسبوک وشبکه های اجتماعی مجازی ! [2012 Feb] 
*تحلیلی بر گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی [2011 Nov] 
*چراغ سبز هیلاری کلینتون به رژیم فاشیستی ایران رشته ها را پنبه خواهد کرد!  [2011 Nov] 
*قذافی رفت ، آینده لیبی به کجا می رود ؟ [2011 Oct] 
*استبداد و پیامد های آن درجامعه ! [2011 Aug] 
*هدی صابر و بابی ساندز دو فدایی آزادیخواه ! [2011 Jun] 
*ولایت فقیه بدتر از فرعونیت !  [2011 Jun] 
*حمله به اشرف ، چرا ؟ [2011 Apr] 
*تفاوت های دو قیام در دو نظام دیکتاتوری ایران و مصر ! [2011 Mar] 
*مصر به کدام حکومت تن در خواهد داد [2011 Feb] 
*بی بی سی ، بی بی باجی رژیم برای تست دستگیری موسوی و کروبی ! [2011 Jan] 
*اعدام ها در روند جنبش مردم ایران چه تاثیری می گذارد؟  [2011 Jan] 
*آیا جزایر سه گانه بهانه ای برای حمله نظامی به ایران خواهد شد ؟ [2010 Dec] 
*مرضیه گل سر سبد هنرمندان [2010 Nov] 
*دیه گو و محمود را باهم به چه کار آیند ؟ [2010 Jul] 
*میزبانی جام جهانی فوتبال برای آفریقا جنوبی براحتی بدست نیامد ! [2010 Jul] 
*سی سال مبارزه و یکسال فعالیت بی امان مردم بر علیه ولایت فقیه در ایران [2010 Jun] 
*ترور نرم در زندانهای رژیم  [2010 May] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود ! [2010 May] 
*پشت صحنه ارتجاع ولایت فقیه !  [2010 May] 
*خامنه ای قاتلی که باطل است !  [2010 Apr] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود !  [2010 Mar] 
*پیروز میدان مردم متحدند !  [2010 Feb] 
*مبارزه و سازماندهی ( شماره 2 ) [2010 Jan] 
*مبارزه و سازماندهی تنها راه حل در مقابل رژیم (شماره 1)  [2010 Jan] 
*" نه "  [2009 Dec] 
*جنبش سبز وارد مرحله دیگری شد !  [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟ (شماره ۳) [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟( شماره 2)  [2009 Oct] 
*جنبش سبز به کجا می رود ؟! (شماره1)  [2009 Oct] 
*رد پای رژیم و حمایت علنی از حماس در غزه ! [2009 Jan]