ميزان رأي يك نَفَر است!
عباس رحمتی

 

باو جود قلع و قمع كردن كانديداتورهاي مجلس شوراى اسلامي ، جناح تماميت خواه رژيم كه خود را اصولگرا مي نامند با كمك شوراى نگهبان و در راسشان ولايت فقيه است ، باز هم تلاش دارند حلقه را به روي باصطلاح ، اصلاح طلبان تنگتر كنند و اصلاح طلبان با موضع حفظ نظام (بغير از چند تايي )لام تا كام بر نياوردند.آنها حذف پيش از ٩٠ درصد از كانديداهاي خود را براحتي قبول كردند در اين ميان فقط مصطفا تاج زاده بود كه از درون زندان به اين قع و قمع اشاره كرده او صحنه انتخابات را اينطور ترسيم ميكند " در هفتم اسفند ماه نابرابرترین رقابت انتخاباتی ۳۷ سال گذشته کشور برگزار می‌شود. در یک سو جبهه پایداری و مؤتلفانش صف کشیده‌اند با اقسام رانت‌ها، دوپینگ‌ها و مصونیت‌ها و در سوی دیگر اصلاح‌طلبان و دیگر حامیان دولت، آرایش گرفته‌اند با انواع محرومیت و محدودیت‌های غیرقانونی و از جمله ردصلاحیت بیش از ۹۰% نامزدهای شناخته شده ایشان."

انگلیسی حواندن کاندید ها:

با و جود قلع و قمع بي سابقه و حذف فله اي روزنامه هاي اصلاح طلبان ، راديو آلمان از قول اصولگرايان خبر داد كه انگليسي ها انتخابات را هدايت ميكنند، رادیو آلمان گفت : اصولگرایان موجی علیه "دخالت انگلستان در انتخابات" و لزوم اعلام برائت اصلاح‌طلبان از این "دخالت" به راه انداخته‌اند. در تازه‌ترین واکنش، احمد توکلی از رفسنجانی خواست جلوی خطر نفوذ بایستد و با خامنه‌ای همراهی فعال کند.

احمد توکلی درنامه‌ای به هاشمی رفسنجانی نسبت به دخالت آشکار انگلیس در حمایت از لیست انتخاباتی هشدار داد و نوشت: «مسیری که می‌خواهند ما و شما را به آن بکشانند، آینده بهتری از مصیبت فتنه سال ۸۸ ندارد. شما سد این راه شوید.»

در این نامه از جمله آمده است: «وقاحت انگلیس در دخالت آشکار انتخاباتی چنان تکان‌دهنده است که اگر همه نیروهای وطن دوست و شخصیت‌های نظام در برابر آن نایستند، دیر یا زود خانه سِدان برپا می‌شود و دیگ‌های پلو در سفارت انگلستان برای غرب‌زدگان، روشنفکرنمایان و عوامل ضد انقلاب که به سفارت پناهنده می‌شوند ویا کسانی که ناخواسته و نادانسته به این وادی خیانت کشیده شوند، بارگذاشته خواهد شد.»

توکلی در این نامه، تذکرات مکرر خامنه‌ای در مورد خطر نفوذ را یادآوری کرده و از رفسنجانی خواسته که با رهبر همراهی فعال داشته باشد: «زیرا در یک گردنه بسیار مهم، یکی از کثیف‌ترین و خبیث‌ترین دشمنان ملت، آشکارا در سیاسی‌ترین امر کشور که انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان باشد دخالت می‌کند.»

توکلی گفته اینجا هاشمی رفسنجانی باید کسی باشد که چنان سیلی‌ای به انگلیس بزند که نه فقط انقلابیون، بلکه مردم را هم برانگیزد و هوشیار کند. او از رفسنجانی خواسته که اگر می‌‌خواهد متهم نشود، پاسخی در خور بدهد.

" توكلي ، بي تعارف خواسته است حمايت خود را از صحبتهاي رهبري اش اعلام كند كه چنين پيشنهادي را به رفسنجاني ميدهد . چند روز پيش هم خامنه اي نقش آمريكا و انگليس را در حمايت از جناح اصلاح طلبان مطرح كرد! چرا اينبار تماميت خواه ها نقش انگليس را برملا ميكنند ؟ همگان ميدانند كه انگليسي ها پدر خوانده است و  نقش مهمی براى رژيم ايران بازي ميكنند در اين چند ساله شكي در آن نبوده ولي ابن بار چرا ؟ آنهم فقط در انتخابات از جناح رفسنجاني ؟ كمي خنده دار است، اين اصل درست است كه هر كدام از جناحها منافع غرب را تأمين كنند غربي ها به آن طرف خواهند رفت . دولت فخيمه انگليس هميشه پشتيبان حكومت ولايي بوده ولي سر بزنگاه دست بكار هاي عجيب هم ميزند، درست مانند انتخابات سال ١٣٨٨ هم از جناح غالب و هم از كل رژيم حمايت كرد و بعد هم تعدادي از اصلاح طلبان را بعنوان پناهنده پذيرفت ! درست مانند چرچيل ، براي اينكه بتواند خروسي را در دايره نگه دارد خروس ديگري را آورده و به جان ديگري انداخت تا يكي از آن دو از رمق بيفتد تا در دايره باقی بماند و بعد چرچيل باد به غبغب انداخته بگوئيد اين يعني سياست!( تفرقه بيانداز و حكومت كن)

شايد بعداز گذشت دو سال و نيم و تشكيل دولت اعتدالگران، انگليسي ها تغيير موضع داده اند و اين بار روي اصلاح طلبان و اعتداليون حساب باز كرده اند در اين رابطه پاسدار نقدي هم به زمين گير كردن قاسم سليماني و مجلس انگليسي اشاره كرده و گفته :انگلیس الان به فکر تشکیل مجلسی است که از طریق آن بتواند قراردادهای استعماری نفتی با ایران امضا کند؛ مجلسی که مفت فروشی گاز ما را امضا کند؛ مجلسی که سردار قاسم سلیمانی را در تهران زمین‌گیر و حضور او و دفاع حرم حضرت زینب (س) را تعطیل کند. ( بايد گفت ساعت خواب، گاز را رئيس جمهور آقا بزرگت قبلا به چينيها پيش فروش كرده است )

اين صحبت ها براى رد گم كردن موضوع اصلي است ، بعد از رد كردن صلاحيت ٩٠ در صد از اصلاح طلبان با كدام نماينده و يا با كدام قانون ميخواهند كاري انجام دهند، اين اصولگرايان و جبهه پايداري است كه مجلس هم را تشكيل خواهند داد ، و اين ذوب شدگان در ولايت هستند كه در خدمت انگليسي ها خواهند بود. بايدگفت ، آدرس اشتباه دادن هيچي را عِوَض نخواهد كرد. غربي ها هر طرف باد بورزد به همان طرف ميروند . در طول بيش از ٣٧ سال حكومت ،اين اصل ، بروشني ثابت شده است . يادمان نرود كه جنبش سبز و كشتار مردم توسط خامنه اي از سوي دولت فخيمه و آمريكا (اوباما و  نامه نگاری اش ؟) بود  او اجازه خود را از أربابان بي مرٌّوتش گرفته بود و روسیه را هم  همیشه بغل گوش خود دارد .

سالها ميگذرد و همين افراد كه امروز از طرف رقباي خود اينچنين مورد شماتت قرار ميگيرند و مارك آمريكايي و انگليسي از سوي خامنه اي و سردارانش ميخورند در صدر مجلس قرار داشتند در همان زمان كه رفسنجاني رئيس مجلس بود او خود نيز تخم كينه را در مجلس كاشت و هر چه در توان داشت در طبق اخلاص گذاشت و دستور سركوب به افرادي مثل خلخالي و غفاري و... داد تا نهضت آزادي ها( تنها گروه راه يافته به مجلس ) را در مجلس لت و پار كنند تا خود و رفقايش به ريش مردمي كه مجلس را خانه خود ميدانستند بخندند! شايد هم اين گونه برخوردها را دولت فخيمه توصيه كرده بود .

رانت و مجلس:

 در همان مجلس اول و دوم بود كه رفسنجاني راه رانتخواري را براى آينده گان و خودي ها باز كرد البته كساني (مثل حسن اشكوري ) بودن در مجلس كه به او ياد آور شدن كه اين كار را نكن شايد اين شتر جلوی درب خانه خودت هم بخوابد ، ولي گوش نكرد كه نكرد ! يكي از مجلسي ها ميگفت ، زماني كه كميسيون اقتصادي مجلس ( به سر پرستي عزت اله سحابي ) با تلاش روز و شب خود سعي بر مهار تورم وگراني و بيكارى ... داشتند اولين كسي كه با اين طرحها وبرنامه هاي اقتصادي مخالفت ميكرد خودِ رفسنجاني بود [١] و تخم رانتحواری را با سوسياليستي وكمونيستي ناميدن طرحهاي اقتصادي در جامعه كاشت تا بهره اش را در كوتاه مدت ببرد و همينطور هم شد در واقع خشت اول از همان مجلس توسط رفسنجاني كج نهاده شد و همينطور تا ثريا رفت كج ! براي روشن شدن وضعيت انتخابات در ايرانِ بايد بگويم : بعد از انقلاب ، نگارنده خود در انتخابات مجلس اول شاهد بودم ( در حوزه مسجد فرح آباد ) كه تقلبات گسترده صورت ميگرفت ولي اعتراضاتِ تعدادي از دختران و پسران هم نتيجه اي نداد و آنها را دستگير كرده و بردند . [٢]شايدبتوان گفت در ج اسلامي ، هيچ انتخاباتي بدون تقلب وجود نداشته است منتها درجه اين تقلبات در دوره هاي صورت گرفته فرق ميكند. در تمامي انتخابات ايرانِ بعد از انقلاب اسلامي ، از همان اولين دور مجلسش با تقلبات گسترده روبرو بوده ايم . بارزترين تقلب در انتخابات كه همگان هم ميدانند انتخابات ١٣٨٨ بود كه منجر به كشته شدن تعدادي از هم وطننانمان شد فاجعه آميز تر اينكه تعداد زيادي از مردم كه با شعار " رأي من كو ؟" به ميدانهاي شهر آمده بودند بر اثر تيراندازي پاسداران و بسيجي هاي مزدور قطع نخاع شدند.

خبرگان و رهبری:

امروز كه به وضعيت حقوقِ مدني ايران نگاه ميكنيم اوضاع را وخيمتر از آن ميبينيم كه تصور ميشد نيروهاي چپ و مذهبي هاي چپ را كاملاً سركوب كرده اند خودي ها را در حصر خانگي خود دارند و حاكميت دولتي تلاش ميكند نقش اپوزيسيون را در مقابل حكومت ولائي بازي كند، حالا ، اميد آنها ( اصلاح طلبان ) به رفسنجاني و روحاني است كه با آرأي بالا بتوانند در خبرگان ، سكان كشتي به گل نشسته را در دست بگيرند ! رفسنجاني كه در دوره قبل، رياست خبرگان را به يزدي واگذار كرده بود اين بار تلاش دارد كه از پنجره وارد شود در حاليكه تمامي ابزارهاي كار را از او ربوده اند و ضربه هاي زيادي از باند خامنه اي دريافت كرده است ولي به تلاشهاي خود ادامه ميدهد تا شايد بتواند اشتباه گذشته اش را در مورد خامنه اي جبران كند. در انتخابات خبرگان با اينكه نوه خميني را رد صلاحيت كرده اند، رفسنجاني و روحاني از مردم ميخواهند به پاي صندوقهاي رأي بيايند. تا بتوانند براي رهبري آينده جايي باز كنند در حاليكه شوراي نگهبان چنان قلع وقمعي از جناح مغلوب كرده است كه در خيلي جاها اگر نَفَرِ كانديد شده به خودش رأي بدهد به خبرگان رهبري راه پيدا ميكند ! قبلا پيشنهاد رفسنجاني براي شوراي كردن رهبري به جايي نرسيده بود و حالا در واقع هر دو جناح از مردم گدايي رأي ميكنند .باید گفت رهبری را که خبرگان انتخاب کند بهتر از این هم نشده و چندان فرقی هم نمی کند.

مجلس و قاتلین:

اگر در ليستهاي مجلس شوراي اسلامي نگاه كنيم متوجه ميشويم كه كه در تمامي ليستها، قاتلين فرزندان مردم بيشتر از كانديداهاي ديگر است چرا كه بيش از شش هزار نفر رد صلاحيت شده اند ، حال آنكه خيلي از إصلاح طلبان از اصولگرايان حمايت كرده اند كه اين خود نشان دهنده بي پرنسيبي و سر در گمي كانديداتورها و گروه هاست ، مطلب ديگر اينكه چنين حمايتي نشان دهنده ، نبود احزاب كار كشته و استخواندار در ايران است ، در واقع بايد گفت ، در حال حاضر كانديداتورهايي كه بتوانند براي مردم كاري كنند وجود ندارد به يكي از ليست ها توجه كنيد تا متوجه شويد اصلاح طلبان چه كساني را ميخواهند به مجلس بفرستند:

انتخابات؛ حمایت اصلاح‌طلبان از آمران قتل‌های....

حمایت رسمی اصلاح‌طلبان از برخی نمایندگان جنایتکار خامنه‌ای در انتخابات مجلس خبرگان رهبری

 

به گزارش دیگربان، اصلاح‌طلبان در نخستین گام تبلیغاتی از انتشار تصاویر نامزد‌های مورد حمایت خود در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی خودداری کردند.

 

در این دو فهرست نام برخی «آمران قتل‌های زنجیره‌ای» و متقاضیان اعدام میرحسین موسوی و مهدی کروبی دیده می‌شود.

 

برخی از مهم‌ترین نامزد‌های مورد حمایت اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس خبرگان:

 

- یوسف طباطبایی‌نژاد٬ نماینده علی خامنه‌ای در اصفهان

- مرتضی مقتدایی٬ قاضی دادگاه‌های انقلاب

- هاشم حسینی بوشهری٬ مجری سیاست‌های علی خامنه‌ای در حوزه‌های علمیه

- محمدعلی موسوی جزایری٬ نماینده علی خامنه‌ای در استان خوزستان

- غلامعلی نعیم‌آبادی٬ نماینده علی خامنه‌ای در استان هرمزگان

- علی رازینی٬ رئیس سابق دادگاه ویژه روحانیت

- غیاث‌الدین طه‌محمدی٬ نماینده علی خامنه‌ای در همدان

مردم حق انتخاب ندارند:

شايد مردم در گذشته به اين پيش بيني نمي رسيدند ولي امروز شاهد اين فاجعه هستيم كه در نظام ولايي مردم هيچ حقي براى تعيين شرنوشت خود ندارند مصباح يزدي گفته بود : "مردم چكاره اند كه به كسي حق بدهند مگه خودشون چنين حقي دارند كه به كسي بدهند؟" [٣] به اين ترتيب از مردم بايد پرسيد : مگر مصباح يزدي نگفته بود مردم هيچ حقي براي انتخاب كردن ندارند اين ولايت فَقِيه است كه همه تصميمات را ميگيرد ، او در دنباله و تكميل حرفهايش ميگويد :" مردم تعيين كردند يكي را رئيس جمهور كنند ، مردم چه حقي داشتند؟ "بدون نصب نماينده و يا رئيس جمهور از طرف او حكومت غاصب است و طاغوت است اگر منتخب مردم از طرف ولايت فقيه نباشد ( همان جا ) آنچه مشروعيت الهي مي بخشد به اين حكومت ، تا اذن از طرف امام زمان نباشد ارزشي ندارد اگر كسي تمام مردم هم قبولش داشته باشند او قبولش نداشته باشد حق حكومت كردن ندارد !! "ولايت فَقِيه هم خود ميگويد "مردمي كه ج اسلامي را قبول ندارند نمي توانند كانديد شوند، فقط مي توانند در انتخابات شركت كنند "،معني اين حرف اين است كه بقيه مهندسي انتخابات با ماست ميزان رأي يك نَفَر است وأنهم نظر ولايت فَقِيه است همان كه نظرش به احمدي نژاد نزديك بود ! خميني كه ميگفت ميزان راى مردم است خودش گفته بود "اگر تمام مردم بگويند آرى من مخالفم ، اگر ٣٥ ميليون بگويند بله، من ميگويم نه "اين همان خوي فرعوني است " و اين يعني ميزان راي يك نفر نه آراي مردم !

به مردم بايد گفت : باوجود اينكه ميدانيد افراد و يا كانديداهايي كه ولايت فَقِيه نمي خواسته ، پيشاپيش توسط شوراي نگهبان رهبري اش حذف شده اند و اين درست مثل اين مي ماند كه به كشتي گيري  كه از وزن كشي رد شده باشد ولي بگويند برو تمرين كن ،  مسابقه بده !چگونه مي توان در انتخاباتي شركت كرد كه مردم كانديدهايش را قبول نداشته باشند ؟

 از مردم بايد پرسيد ، با وجود اينكه تجربه كشتار ١٣٨٨ را در پيش رو داريد آيا بازهم بايد در این انتخابات شركت كرد؟ در حاليكه ميدانيم حضور مردم در پاي صندوقهاي راى فقط تبليغاتي است براي رژيم ولايي .

در پايان بايد گفت : با اينكه ميدانيد شوراي نگهبان شمشير را از رو بسته است و اكثر كانديداهاي إصلاح طلبان را قلع و قمع كرده است باز هم حاضريد براي كساني كه نمي خواهيد به مجلس بروند شركت كنيد؟ آيا حاضريد به پاي صندوقهاي رأي برويد؟ اگر جواب آري است بايد پرسيد به چه كساني ميخواهيد رأي بدهيد؟به هركس كه شما راي بدهيد ميزان راي يك نفر است و بس!

سوْال آخر اينكه بر فرض محال ، اگر چارچوب كلي مجلس آينده شبيه مجلس ششم باشد چه دردي از مردم را دوا خواهد كرد؟

انتخاب با شماست

________________________________________

[١] م تبريزي نماينده اول مجلس كه عضو كميسيون اقتصادي مجلس بود خود در يك جلسه خصوصي براى ما ( جمعي ) تعريف ميكرد كه هر طرحي را به مجلس ميبرديم با آن مخالفت ميشد اولين كسي كه بناي مخالفت خود را با سوسياليست و كمونيستي ناميدن برنامه هاي اقتصادي كميسيون نهاده و به راحتي طرحها را رد ميكرد رفسنجاني بود ولي با طرحهاي خانمانسوز به مجلس ميآمد كه براحتي موافقت ميشد ، مثلا طرح افزايش باديگارد براى مقامات درجه اول مثل رهبري و وزرا (٧٥ پاسدار) و مقامات درجه دوم (مثل نماينده هاي مجلس ٣٥ پاسدار) براى اينها بايد بودجه تصويب ميشد . وقتي مي گفتيم اين طرحها را از طوطي كدام عطار آورده ايد كه براحتي تصويب ميكنيد ؟ جوابي برايش نداشتند ! در آن سالهاي اوايل انقلاب ، او ميگفت ، خميني صد سال و منتظري پنجاه سال از جامعه عقبتر هستند .

[٢] در حوزه فرح آباد افرادي از دم و دستگاه حزب الله اي و هيئت ائتلاف(بازاريها) ليست خود را براي پر كردن به افراد بيسواد نشان ميدادن و بعد هم برايشان پر ميكردند كه با اعتراض چند دختر مجاهد چادري مواجه شدن ولي اعتراض آنها هم مفيد فايده واقع نشد و آنها را دستگير كردن و بردند . در پايان ،هنگام شمارش كه تمامن با دست صورت ميگرفت هركس را كه حاج آقاي مسجد تشخيص ميداد به ليست شمار اضافه ميشد تمامي آرايي كه به گروه هاي نهضت آزادي و مجاهدين و يا فداييان داده شده بود بطور گسترده در آنها تقلب صورت مي گرفت .

[٣] يوتوب را نگاه كنيد

https://www.youtube.com/watch?v=FJUVIP5YomA

 

منبع:پژواک ایران


فهرست مطالب عباس رحمتی در سایت پژواک ایران 

*ويروس كرونا و رنسانس  [2020 Mar] 
*بيت خامنه اي وتيم امنيتي ،براي مهار خبرها ونه ويروس كرونا!  [2020 Feb] 
*لائيسيته !  [2020 Feb] 
* مُرده گردونی ولايت فَقِيه !  [2020 Feb] 
*ابوبكر البغدادي و علي الخامنه اي هردو تروريست؟!  [2019 Dec] 
*چهل سال رابطه مخفي آمريكا با ملايان تهران!  [2019 Dec] 
*گراني بنزين وعبور از فاشيست مذهبي !  [2019 Nov] 
*‏ بيست و ششمين فستيوال تئاتر ايرانيان تبعيدي ،شهر كلن آلمان!‏  [2019 Nov] 
*‏«روح الله زم »، اپوزيسيون يا مهره ي سوخته؟!‏  [2019 Oct] 
*بانوان ايران استاديوم هاي كاملن آزاد ميخواهند!‏  [2019 Oct] 
*چپاول ثروت و عطش خونریزی را حمایت نکنید! سیری کوتاه در نشست سازمان ملل [2019 Sep] 
*پشت پرده سياست ولايت فقيه، مذاكره با آمريكا !  [2019 Sep] 
*سپاه پاسداران با چهل سال تروردرصدر فهرست سازمانهای تروريستي خارجی آمریکا ! [2019 Apr] 
*چهل سال جنايت و ترور سركوب و عقبگرد كامل (شماره يك)‏  [2019 Feb] 
* سال ۲۰۱۸ سال هشدار و پر حادثه به پایان رسید! [2019 Jan] 
* فرار سرمايه از ايران افزايش مي يابد!‏  [2018 Dec] 
*یک ربع قرن فستيوال تئاتر تبعيدي در كلن!  [2018 Nov] 
*ترور به بهانه هموار کردن جاده بهشت براي تروریست ها!  [2018 Nov] 
*خيانت روحاني ( فريدون) به مردم ایران از زبان یک آشنا! [2018 Oct] 
*احضار روحانی به مجلس و رویای دیر باز خامنه ای!‏  [2018 Sep] 
*غول ديماه بر مي خيزد!  [2018 Aug] 
* ١٣٦ مين سالگشت زاد و بود دكتر محمد مصدق در شهر كلن چگونه برگزار شد؟  [2018 Jul] 
*خامنه اي و رؤياهاي آشفته بمب اتم!‏  [2018 Jun] 
*سود و زيانهاي خروج آمريكا از برجام  [2018 May] 
*رضا شاه جزئي از تاريخ ايران است!  [2018 Apr] 
*ارمنستاني ها فقط با اراده بود که ديكتاتور را سرنگون كردند!  [2018 Apr] 
*احمدي نژاد بدنبال اپوزيسيون سازي است ؟  [2018 Feb] 
*فاز تغيير ! [2018 Feb] 
*جمهوري اسلامي ؟ نه ، رژيم توتاليتر!  [2018 Feb] 
*جنبش ملي ،پايه هاي نظام ولايي را فرو خواهد ريخت!‏  [2018 Jan] 
*احمدی نژادی ها؛ واکنش تهدید آمیز خامنه ای  [2018 Jan] 
*شعله جنگ منطقه خليج فارس زبانه مي كشد [2017 Dec] 
*بيست و چهارمين سال فستيوال تئاتر در تبعيد كلن بياد مجيد فلاح زاده  [2017 Dec] 
*جنگ أفروزي هاي دوباره جمهوري اسلامي ، تمام منطقه را درگير خواهد كرد!‏  [2017 Nov] 
*رفراندوم اقليم كردستان و دخالت ملاها و افزايش بحران در عراق!  [2017 Nov] 
*فوتبال ايران و سوريه، نقش زنان و مردان ايران !‏  [2017 Oct] 
*فردوسي را بايد جدي گرفت و خوب شناخت !‏  [2017 Oct] 
*انتخابات آلمان ، شكست سنگين دو حزب برتر و رشد پوپوليست ها !‏ [2017 Sep] 
*‎ ‎دو رهبر در يك موضع و حمله به ملاها درسازمان ملل  [2017 Sep] 
*همكاري كاشاني و بهبهاني با انگليسيها در كودتاي ٢٨ مرداد عليه دكتر مصدق  [2017 Sep] 
*معامله بزرگ بر سر كابينه آينده و نقش ولايت فَقِيه ! ‏  [2017 Aug] 
*دولت امام زمان معجزه هزاره سوم ( قسمت ششم)‏  [2017 Aug] 
*«ماجراي نيمروز» نيمه پنهان ماجرا بود!‏  [2017 Jul] 
*جنبش دانشجویی و ادامه مبارزه  [2017 Jul] 
*اتحاد اپوزيسيون با مردم رمز پيروزي است!‏  [2017 Jul] 
*دولت امام زمان ،معجزه هزاره سوم ( قسمت پنجم )‏  [2017 May] 
*چهار سال با دولت تدبير و اميد و ركوردهاي تازه !‏ [2017 Apr] 
*اسكار سياسي! ‏  [2017 Mar] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ( قسمت چهارم )  [2017 Feb] 
*«اوباما» با اُونا، ماند و به تاریخ پیوست! [2017 Jan] 
*گورخوابان ارمغان ديگر جمهوري اسلامي‎!‎  [2017 Jan] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ! ( قسمت سوم)  [2016 Dec] 
*بيست و سومين فستيوال تئاتر در تبعيد شهر كلن با موفقيت برگزار شد  [2016 Nov] 
*پيروز انتخابات‎ ‎‏ آمریکا كيست ؟ ‏  [2016 Nov] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم( قسمت دوم)‏  [2016 Oct] 
*دولت امام زمان و معجزه هزاره سوم !( بخش اول)‏ [2016 Oct] 
*فوتبال و حزب اله ، ياحسين ، گل تاسوعائي!‏  [2016 Oct] 
*مردم چون كوه مي مانند تا علم الهدي برود [2016 Sep] 
*جنگنده های روسی در پايگاه شاهرخي (نوژه) همدان ، خيانتي كه كتمان نتوان کرد؟ [2016 Aug] 
*كودتاي نافرجام تركيه و روياهاي اردوغان  [2016 Jul] 
*زلزله خروج بريتانيا از اتحاديه اروپا و پس لرزه هايش [2016 Jul] 
*قضاوت كنيد!  [2016 Jun] 
*نقش مستشاران و مدافعان حرم، حضور محرز جمهوري اسلامي در جنگ سوريه!  [2016 Jun] 
*أهداف خامنه اي با رياست جنتي در مجلس خبرگان [2016 May] 
*ترس خامنه اي از فرا گيري زبان انگليسي چيست ؟  [2016 May] 
*فرار مالياتي و پولشويي هاي گسترده جهاني درپاناما، بهشت مالياتي! [2016 Apr] 
*انتخابات دهم و حیله های جدید نظام ولايي  [2016 Mar] 
*ميزان رأي يك نَفَر است! [2016 Feb] 
*ريشه ها را بايد شناخت ! [2016 Feb] 
*سفر روحاني به فرانسه و معامله پشت پرده بر سر مجاهدین  [2016 Jan] 
*بيست و دومين فستيوال تئاتر درتبعيد «كلن» با شعار «ما پارازيت نيستم » [2015 Dec] 
*جنايات اخير رژيم فاشيستي مذهبي ايران يك عمل تروريستي و محكوم است  [2015 Nov] 
*خودرو ملي يا اسلامي ،ايدئولوژيك ( مكتبي ) ؟ [2015 Oct] 
*داستان دعواها و بر هم زدن رابطه ایران با آمريكا و توافقنامه هسته اي وین ! [2015 Sep] 
*چه سیاستی پشت هجوم گسترده پناهندگان به اروپا نهفته است؟ [2015 Sep] 
*چرا پزشكان به مناطق دور افتاده نمي روند؟( بخاطر روز پزشک ) [2015 Aug] 
*گروه اسلامي داعش بهانه اى براى حضور هميشه آمريكا در خاورميانه! [2015 Aug] 
*توافق هسته اي وين ، فرصتي براي خواسته هاي مردم ايران!  [2015 Jul] 
*مذاكرات هسته اى و هسته اصلی ترور در خاورمیانه  [2015 Jul] 
*تنها راه نجات ايران بازگشت به اصالت خويشتن خويش! [2015 Jun] 
*رعايت حفظ فاصله با بمب اتم ، راه حل پشت درهاي بسته است!  [2015 May] 
*تفاهم يا توافق لوزان شكستِ دلواپسان و جام زهر ديگر [2015 Apr] 
* تاكسي جعفر پناهى به برلين آمد ،شوخى نيست !  [2015 Feb] 
*خاكسپارى بيژن دادگرى و بعضى دوستان ! [2015 Feb] 
*راز اشغال سفارت آمریکا درتهران ! [2014 Dec] 
*بزرگداشت فريدون تنكابنى، در شهر كلن كارى پسنديده !  [2014 Dec] 
*بيست و يكمين سال فستيوال تئاتر كلن به همراه يار دبستانى !  [2014 Nov] 
*از هيچِ خمينی تا پيچ بی احساسی مطلق! [2014 Nov] 
*ترور خاموش و پيچيده سرهنگ عزيز خزاعى ! [2014 Oct] 
*ایران و بردگی مدرن ؟! [2014 Oct] 
*چه درسهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت؟ ( قسمت دهم ، پايانى ) [2014 Sep] 
*چه درسهایی میتوان ازبهمن پنجاه و هفت گرفت ؟(بخش نهم) [2014 Aug] 
*آلمان معادلات فيفا را بهم ريخت !  [2014 Jul] 
*آلمان چگونه مجددا ،جام را به خانه آورد؟ [2014 Jul] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت (بخش ٨) [2014 Jul] 
*چه در سهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت ؟ ( بخش هفتم) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت ( بخش ششم ) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن پنجاه وهفت گرفت ؟ ( بخش پنجم) [2014 Apr] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن ٥٧ گرفت ؟ (بخش چهارم ) [2014 Apr] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت ( بخش سوم ) [2014 Mar] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت؟( بخش دوم)  [2014 Feb] 
*چه درسهايي می توان از انقلاب بهمن ٥٧ گرفت !(بخش نخست ) [2014 Feb] 
*پزشك ، نقدى بر فيلم مديكووس [2014 Jan] 
* نلسون ماندلا سنبل مبارزه با آپارتايد ( تبعيض نژادى ) و درسهايى كه بايد از او گرفت! [2013 Dec] 
*بيستمين فستيوال تئاتر ايرانيان در تبعيد خجسته باد [2013 Nov] 
*تروريست كيست ،تروریست دولتی کدام است ؟ [2013 Nov] 
*حل مسئله اتمى ايران با سوريه گره خورده است ! [2013 Oct] 
*اوباما يك گام به پيش ، روحانى دو گام به پس !  [2013 Oct] 
*روحاني و باب مذاكره با آمريكا در سازمان ملل ! [2013 Sep] 
*حزب مرکل در آلمان اکثریت آراء را کسب کرد، ولى ائتلاف با كدام حزب ؟  [2013 Sep] 
*سوريه خط مقدم و خاكريز اول جمهورى اسلامى! [2013 Sep] 
*جنايت ضد انسانى در اشرف و يا ليبرتى محكوم است  [2013 Sep] 
*رای اعتماد وزارت اطلاعات یا مجلس؟! [2013 Aug] 
*اتحاد ، مبارزه ، تنها راه مقابله با رژيم فاشيستى مذهبى است ؟ [2013 Aug] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر؟!(قسمت سوم) [2013 Jul] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر ؟!( قسمت دوم ) [2013 Jul] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ (قسمت چهارم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت سوم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت دوم)- مضحكه انتخابات ١٣٩٢ [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال؟ قسمت اول [2013 Jun] 
*انگليس پشت پرده انتخابات ايران  [2013 May] 
*" مادورو " و " چاوز " دو روى يك سكه اند ! [2013 Apr] 
*جريان فتنه چيست ، فتنه گر كيست ؟ [2013 Apr] 
*اپوزیسیون سازی ! [2013 Feb] 
*تابلوی فساد جمهوری اسلامی! [2012 Dec] 
*کاریکلماتور سی یاسی! [2012 Nov] 
*انتساب احمدی ‌نژاد کلاه گشاد بر سر خامنه ای! [2012 Sep] 
*پارازیت قربانی مماشات ! [2012 Jun] 
*آیا سوسیالیست های فرانسه با انتخاب اولاند مسیرکشور را عوض خواهند کرد؟ [2012 May] 
*انتخابات مجلس نهم فریب دیگری برای جهانیان ! [2012 Mar] 
*فیسبوک وشبکه های اجتماعی مجازی ! [2012 Feb] 
*تحلیلی بر گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی [2011 Nov] 
*چراغ سبز هیلاری کلینتون به رژیم فاشیستی ایران رشته ها را پنبه خواهد کرد!  [2011 Nov] 
*قذافی رفت ، آینده لیبی به کجا می رود ؟ [2011 Oct] 
*استبداد و پیامد های آن درجامعه ! [2011 Aug] 
*هدی صابر و بابی ساندز دو فدایی آزادیخواه ! [2011 Jun] 
*ولایت فقیه بدتر از فرعونیت !  [2011 Jun] 
*حمله به اشرف ، چرا ؟ [2011 Apr] 
*تفاوت های دو قیام در دو نظام دیکتاتوری ایران و مصر ! [2011 Mar] 
*مصر به کدام حکومت تن در خواهد داد [2011 Feb] 
*بی بی سی ، بی بی باجی رژیم برای تست دستگیری موسوی و کروبی ! [2011 Jan] 
*اعدام ها در روند جنبش مردم ایران چه تاثیری می گذارد؟  [2011 Jan] 
*آیا جزایر سه گانه بهانه ای برای حمله نظامی به ایران خواهد شد ؟ [2010 Dec] 
*مرضیه گل سر سبد هنرمندان [2010 Nov] 
*دیه گو و محمود را باهم به چه کار آیند ؟ [2010 Jul] 
*میزبانی جام جهانی فوتبال برای آفریقا جنوبی براحتی بدست نیامد ! [2010 Jul] 
*سی سال مبارزه و یکسال فعالیت بی امان مردم بر علیه ولایت فقیه در ایران [2010 Jun] 
*ترور نرم در زندانهای رژیم  [2010 May] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود ! [2010 May] 
*پشت صحنه ارتجاع ولایت فقیه !  [2010 May] 
*خامنه ای قاتلی که باطل است !  [2010 Apr] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود !  [2010 Mar] 
*پیروز میدان مردم متحدند !  [2010 Feb] 
*مبارزه و سازماندهی ( شماره 2 ) [2010 Jan] 
*مبارزه و سازماندهی تنها راه حل در مقابل رژیم (شماره 1)  [2010 Jan] 
*" نه "  [2009 Dec] 
*جنبش سبز وارد مرحله دیگری شد !  [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟ (شماره ۳) [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟( شماره 2)  [2009 Oct] 
*جنبش سبز به کجا می رود ؟! (شماره1)  [2009 Oct] 
*رد پای رژیم و حمایت علنی از حماس در غزه ! [2009 Jan]