PEZHVAKEIRAN.COM بی‌نظیری سه قوه‌ دافعه، تخریب و وحشیگری امپراطوری شیعه در تاریخ امپراطوری‌ها
 

بی‌نظیری سه قوه‌ دافعه، تخریب و وحشیگری امپراطوری شیعه در تاریخ امپراطوری‌ها
مجید محمدی

از برنامه‌هایی که رژیم جمهوری اسلامی با شدت و حدت در دنیا دنبال می‌‌کند، تبدیل نظام مستقر به یک ابرقدرت یا امپراطوری است. روحانیون و سپاهیان حقیقتا باور دارند که در حال اداره یک ابرقدرت و امپراطوری هستند. بودجه‌ این برنامه هر سال افزایش قابل توجهی می‌یابد و جمهوری اسلامی بودجه گوشت و شیر و داروی مردم را برای پیشبرد این برنامه صرف می‌کند. سالانه دهها میلیارد دلار از جیب مردم در این برنامه‌ها هزینه می‌شود: از برنامه‌ هسته‌ای و موشکی تا تربیت مبلغ غیر ایرانی و از دادن حقوق به اعضای گروه‌های نیابتی تا تدارکات نظامی و غیر نظامی برای آنها. خسارات پی‌گیری برخی از اجزای این برنامه (مثل برنامه‌ اتمی) به دلیل تحریم‌ها ‌نیز سر به صدها میلیارد دلار در سال می‌زند. البته افراد و گروه‌هایی که خود را اصلاح‌طلب و صلح‌طلب و ضد امپریالیست معرفی می‌کنند در برابر این جاه‌طلبی و اتلاف عظیم سکوت کرده‌اند.

گسترش طلبی جمهوری اسلامی برای کسانی که با ترس قانع می‌شوند این گونه توجیه می‌شده که «اگر ما در سوریه و عراق و لبنان نبودیم الان داعش کشور را گرفته بود». اما برای کسانی که با ترس اقناع نمی‌شوند و جاه طلب هستند بسط حوزه‌‌ی نفوذ با تحریک احساسات جهان گیری و بازسازی امپراطوری ایرانی توجیه می‌شود. فرض کنیم که به ادعای مقامات نظام، حکومت شیعی امروز در ایران یک ابر قدرت و امپراطوری در منطقه است- که نیست- و عن‌قریب به یک ابر قدرت بین المللی تبدیل می‌شود. پس از چهار دهه ادعا و دو دهه تلاش و سرمایه‌گذاری مستمر بر ساختن این امپراطوری اکنون می‌توان وجوه تمایز آن را با دیگر امپراطوری‌ها در حدی که نفوذ دارد بر شمرد.

قوه‌ دافعه‌

مراکز امپراطوری‌ها مثل آهن ربا برای مردم مستعمرات و مناطق تحت نفوذ بوده‌اند. از همین جهت لندن و پاریس و نیویورک در دوران اوج قدرت کشور مربوطه مراکز جذب افرادی در مناطق تحت نفوذ بریتانیا، فرانسه و ایالات متحده بوده‌اند که می‌خواسته‌اند در قلب امپراطوری زندگی کنند. این قلب‌ها نیز بدون دلیل به «ام القری» تبدیل نمی‌شدند؛ مرکز معامله و سرمایه گذاری، هنر و فرهنگ با موزه‌ها و گالری‌ها و کتابخانه‌های عظیم و دانشگاه و تبلیغات تجاری بوده‌اند. اما‌ام القرای امپراطوری شیعه-زادگاه نویسنده- به یک مرداب بزرگ آلودگی، مرکز تولید و توزیع دروغ و توهم و تنفر با موسساتی مثل اوج و سراج، و قطب تصمیم گیری برای راهزنی، پول شویی، مافیای مواد مخدر و تروریسم و گروگانگیری بین المللی اسلامگرایان شیعه تبدیل شده است. آنچه در ایران در چهار دهه‌ی اخیر گسترش یافته نه علم و دانش و عقلانیت بلکه متراژ مراکز مذهبی بوده است (ده برابر شدن وسعت حرم‌های امامزاده‌ها و امام هشتم شیعیان). روحانیون شیعه سالانه میلیاردها دلار از بودجه رسمی و میلیاردها دلار از رهبر دریافت می‌کنند بدون آن که خدمتی به مردم ارائه دهند.

به همین دلیل است که نه تنها مردم سوریه و عراق و لبنان و یمن علاقه‌ای به مهاجرت به ایران را ندارند بلکه ساکنان این امپراطوری اگر دستشان برسد می‌خواهند از آن فرار کنند. برای کسانی که شرایط این‌ام القری را بدانند رقم ۴۳ درصدی جوانانی که می‌خواهند از ایران برای همیشه مهاجرت کنند یا دو برابر میانگین جهانی بودن تمایل ایرانیان به مهاجرت تعجب آور نیست. در طول تاریخ بشر حتی در امپراطوری‌های شرور مثل روسیه شوق فرار تا این حد نبوده است. در تاریخ بشر سراغ نداریم که نیمی از جمعیت مرکز امپراطوری خواستار مهاجرت، آن هم به کشورهایی باشند که دشمن یا رقیب امپراطوری شیعه معرفی می‌شوند. همین میل به مهاجرت به اروپا و امریکای شمالی و فرار از ارعاب و گردنکشی نائبان رژیم اسلامی در میان مردم لبنان و عراق و سوریه نیز دیده می‌شود. ایران تنها برای ترورویست‌ها جای امنی است.

قوه‌ تخریب

به مناطق تحت نفوذ امپراطوری شیعه در قرن بیست و یکم نگاه کنید. عراق و لبنان و سوریه و یمن نقاط بحرانی دنیا هستند که مردم آنها با هر شاخصی در فلاکت و رنج و عذابند: از خدمات عمومی مثل آب و برق تا امنیت و آموزش و بهداشت. دخالت جمهوری اسلامی در این مناطق جز بر فلاکت و رنج مردمان این کشورها نیفزوده است. بیروت امروز و تحت نفوذ امپراطوری شیعه را با بیرون دهه‌های شصت و هفتاد میلادی مقایسه کنید. از این کشورها تحت عنوان محور مقاومت یاد می‌شود. معلوم نیست این کشورها در برابر چه چیزی دارند مقاومت می‌کنند.

در مقابل به مستعمرات امپراطوری بریتانیا مثل کانادا و استرالیا یا مناطق تحت نفوذ ایالات متحده بعد از جنگ دوم جهانی مثل ژاپن، کره‌ جنوبی و اروپا نگاه کنید. بریتانیا در مستعمرات خود نهاد ساز بوده است و این کشورها هنوز خود را بخشی از جهان مشترک المنافع امپراطوری بریتانیا می‌دانند. در بسیاری از نقاطی که امپراطوری‌های اروپایی نفوذ داشته و دارند مرتبا همه پرسی برای استقلال صورت می‌گیرد و در بسیاری از موارد جمعیت آن مناطق ترجیح می‌دهند مستعمره بمانند (مثل کالدونیای جدید از مستعمرات فرانسه که در دسامبر ۲۰۲۱ به عدم استقلال رای داد). متاسفانه کسانی که امروز با تحریف حقایق، استعمار اروپایی را مساوی با وحشیگری و خشونت معرفی می‌کنند در مورد وحشیگری و خشونت جمهوری اسلامی، روسیه و چین در حوزه‌های تحت نفوذ آن چیزی نمی‌گویند.

تخریب در «ام القرای» شیعه البته شدید تر از مناطق تحت نفوذ در جریان بوده است. یک نمونه تخریب محیط زیست ایران با تمرکز صنایع آب بر در مناطق بی آب کشور برای حفظ آنها در برابر حملات هوایی است. مورد دیگر تخریب جنگل‌ها و مراتع با افزایش بی سابقه‌ی جمعیت در دهه‌ی شصت است که حکومت می‌خواهد با افزایش جمعیت برای بسط قدرت امپراطوری این تخریب را تشدید کند. ایران تحت «ولی امر مسلمین جهان» در حال فروپاشی اجتماعی است. ایران به یکی از کشورهای صادر کننده‌ی کارگران جنسی در دنیا تبدیل شده است. امنیت ایران نیز بسیار شکننده است. کشوری که یک کشور دیگر را به نابودی تهدید می‌کند نمی‌تواند در صلح و آرامش زندگی کند. مراکز امپراطوری‌های اسلامگرا (خواه رقه و خواه تهران) همانند مناطق پیرامونی آنها به تدریج به خرابه و زاغه نشینی افول پیدا می‌کنند.

قوه‌ وحشیگری

ایدئولوژی اسلامگرایی خواه آن که از سوی شیعیان ارائه شده (در ایران) و خواه آن که اهل سنت عرضه کرده‌اند (طالبان و حماس و بوکوحرام) دعوت به قساوت و وحشیگری و تنفر است. جمهوری اسلامی به دلیل اتکا بر منابع یک دولت- ملت ثروتمند نمونه‌ی خوبی از تحقق این وجه از جاهلیت است.

امروز بلندگوها و مبشران و مبلغان امپراطوری شیعه در دنیا مبلغ چه چیزهایی هستند؟ بردگی جنسی زنان در اندرونی خانه‌ها، پرتاب کردن همجنسگرایان از بلندی، اعدام کسانی که از اسلام بر می‌گردند، تخریب خانقاه درویشان و زندانی کردن مسیحیان، تخریب قبرستان بهاییان، قطع دست و پا و انگشتان و اعدام برای اجرای عدالت قضایی، مصادره‌ی اموال ثروتمندان و ریختن آن منابع در جیب روحانیت و پاسداران آنها، قاچاق مواد مخدر برای کسب درآمد، به گروگان گرفتن شهروندان غربی یا دو تابعیتی برای باج گیری، حمله و مجروح کردن پیرزنی که فرزندش را به جرم داشتن وبلاگ نویسی در زندان کشته‌اند، و ربودن و اعدام کردن مخالفان. برخی از این ویژگی‌ها را تنها در امپراطوری مغول می‌توان در تاریخ بشر مشاهده کرد. امپراطوری شیعه حتی از امپراطوری مغول‌ها منحط تر است چون مغول‌ها در حیطه‌ی دینداری اهل مدارا بودند و دین و آیینی را بر مردم تحمیل نمی‌کردند.

نیروهای این امپراطوری در حوزه‌های نفوذ آن به همکاری با رژیم‌های سلاخ (مثل رژیم اسد) برای کشتن صدها هزار نفر (۷۰ هزار زن و کودک) ادامه می‌دهند. نائبان آن به آدم ربایی و راهزنی و باجگیری و ترور مشغول هستند. گروگانگیری شهروندان ایرانی دو تابعیتی تنها به قصد باجگیری انجام می‌شود. کار سپاه در آبهای جنوبی کشور نیز عمدتا قاچاق، راهزنی و گروگانگیری است. نائبان رژیم در عراق نیز به پیروی از حاکمان‌ام القری مشغول اخاذی در ایست‌های بازرسی متعلق به حشد الشعبی و همچنین باج‌گیری در جاده‌های خارج از شهرها هستند. سپاه پاسداران بزرگ ترین قاچاقچی کشور است.

مقامات جمهوری اسلامی با وقاحت تمام این مدل حکمرانی خود یعنی بازگشت به جاهلیت و هرج و مرج را مدل محبوب همه‌ مردم جهان معرفی می‌کنند. اینها ابعاد تمدنی است که اسلامگرایان شیعه وعده‌ی آن را به جهانیان می‌دهند.

منبع:العربیه


فهرست مطالب مجید محمدی  در سایت پژواک ایران 

*علیه یهودستیزی و اسرائیل ستیزی اتحاد اسلامیسم، مارکسیسم و فاشیسم علیه یهودیان و دولت سکولار آنها [2023 Nov] 
* پنج مجموعه پرسش و پنج خلط در راستای صلح‌طلبی توهمی  [2023 Oct] 
*ستاد فرماندهی عملیات جنایی حماس و جهاد اسلامی در تهران است  [2023 Oct] 
*چگونه می‌توان منابع یک دولت-ملت را غارت کرد و آن را به خاک سیاه نشاند؟  [2023 Sep] 
*سه هدف تغییرناپذیر هر جنبش اعتراضی در ایران آینده: انحلال سپاه و بسیج، تعطیلی روحانیت شیعه، و برکناری همه مقامات رژیم  [2023 Sep] 
* نهادهای انتصابی رژیم اسلامی در ایران بلاموضوع شده‌اند   [2023 Aug] 
* دادخواه گیج و گنگ یا سوسیالیست متوهم در برابر یک انتخاب سخت  [2023 Apr] 
*شرم بر دولت بایدن  [2023 Feb] 
*لابی رژیم کودک کش، شبکه ی عوامل آن در بوق های تبلیغاتی غربی، و اصلاح طلبان شیپور را از سمت گشادش می نوازند  [2023 Feb] 
*جامعه ایران به شرایط ماقبل ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ باز نخواهد گشت  [2023 Jan] 
*۱۲ پرسش در باب وکالت سیاسی به شاهزاده رضا پهلوی در دوران براندازی و گذار از یک رژیم تمامیت‌خواه  [2023 Jan] 
* روحانیت شیعه، بزرگ‌ترین بازنده انقلاب سکولار و آزادی‌خواهانه ۱۴۰۱  [2022 Dec] 
*زمان گردهمایی ۱۰۰هزار نفری در واشنگتن دی‌سی فرا رسیده است  [2022 Oct] 
* ماشین سرکوب جمهوری اسلامی خسته و متزلزل شده است   [2022 Oct] 
*صدها هزار نفر را کتک می‌زنند تا مردم را قانع کنند مهسا را کتک نزده‌اند  [2022 Sep] 
* کشته شدن مهسا امینی و «اسلام‌هراسی»  [2022 Sep] 
*بخت مجتبی در نشستن بر کرسی ولایت فقیه  [2022 Sep] 
*خیز برداشتن برای جنگ با ناتو بعد از تبدیل امنیت ملی به کالای اسقاطی  [2022 Jul] 
* سرنوشت صدام در انتظار پوتین است  [2022 Mar] 
*چهار ننگ ابدی که بر پیشانی روحانیت شیعه باقی خواهد ماند  [2022 Mar] 
*مراسم سالگرد انقلاب در سال ۱۴۰۰ هیچ ربطی به انقلاب ۵۷ نداشت  [2022 Feb] 
*چگونه می‌توان یک دولت-ملت را به نکبت و فلاکت کشاند؟  [2022 Jan] 
*یورونیوز فارسی: باجی که اتحادیه اروپا به رژیم اسلامی داده است  [2022 Jan] 
* ممنوعیت‌ زنان به ورزشگاه ها؛ ممنوعیت‌های ابلهانه یا منافع پنهان   [2021 Dec] 
* بی‌نظیری سه قوه‌ دافعه، تخریب و وحشیگری امپراطوری شیعه در تاریخ امپراطوری‌ها  [2021 Dec] 
*فلاکت‌ها را چگونه توجیه می‌کنند؟   [2021 Dec] 
* اندیشکده‌های «نظام»: موسسات زیباسازی سیاست‌ها و تصمیم‌های لات‌ها و چاقوکش‌ها   [2021 Dec] 
*هزینه‌های یکدستی حاکمیت و نیروهای گریز از مرکز   [2021 Dec] 
*گران کردن بنزین عملی‌ترین راه‌ حل بحران کسری بودجه برای دولت رئیسی   [2021 Oct] 
* آیا نسل «همه‌چیزدان‌»‌های شیعه رو به انقراض است؟  [2021 Oct] 
*تبلیغات سیاسی و «چانه‌زنی در بالا» سطح مهمل‌گویی را ارتقا می‌دهد استدلال‌هایی که مرغ پخته را به خنده می‌اندازد [2021 Sep] 
*تحفه‌هایی که با پست هوایی امریکایی-فرانسوی تحویل می‌شوند   [2021 Aug] 
*آیا ۳۰ میلیون دوز وارداتی رئیسی هم به ۶۰ میلیون دوز وارداتی روحانی خواهد پیوست؟   [2021 Aug] 
* شعارهای مترو صادقیه و پاساژ علاء‌الدین به شعارهای ملی تبدیل خواهند شد  [2021 Jul] 
*جمهوری اسلامی ایران دوران سختی در پیش رو دارد  [2021 Jul] 
*چشم‌اندازهای دولت ابراهیم رئیسی   [2021 Jun] 
*آینده‌ سیاسی محمدجواد ظریف   [2021 Jun] 
*روش‌های رقابت میان نامزدهای «نظام»  [2021 Jun] 
*چهار محور تبلیغات سیاسی به نفع حماس و جهاد اسلامی  [2021 May] 
*جانشینی خامنه‌ای + بازیگران کلیدی در رویداد ۲۸ خرداد ۱۴۰۰   [2021 Apr] 
*سه گونه سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایالات متحده و کانادا   [2021 Apr] 
* ایرانیان سال را با هشت دروغ خامنه‌ای آغاز کردند   [2021 Mar] 
*سمت و سوی پنج پرونده امنیتی جمهوری اسلامی  [2021 Mar] 
*دانشگاه مریلند یا آشپزخانه‌ بیت، سپاه و دستگاه‌های امنیتی؟   [2021 Mar] 
* اسلامی‌سازی علوم؛ از آکادمی منیر‌الدین حسینی و مغازه مصباح تا دانشگاه هاروارد  [2021 Feb] 
*دلایل توقیف نفتکش و غنی‌سازی ۲۰ درصدی در آستانه انتقال قدرت در آمریکا  [2021 Jan] 
*کارنامه‌ی بی‌حاصل سیاست مماشات و خشنود‌سازی برای مهار جمهوری اسلامی  [2020 Dec] 
*در «بیت» خامنه‌ای چه می‌گذرد؟   [2020 Nov] 
*در جنگ ایران و عراق هر دو کشور شکست خوردند هیچ جنگی مقدس نیست  [2020 Sep] 
*نوبت بازنشستگی سیاسی حسن روحانی فرا رسیده است  [2020 Jul] 
*بازار پر رونق پیامبری، مهدویت و ارتباط با امام زمان در ایران  [2020 Jun] 
*دشمنی که نمی‌شناسند، سه افسانه‌سازی غالب در مورد ایالات متحده آمریکا  [2020 May] 
*برنامه‌ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای ایران چیست؟   [2020 May] 
*میزان بی‌اطلاعی از مسائل ایران در گزارش‌های رسانه‌های غربی حیرت‌آور است  [2020 May] 
*خامنه‌ای: القای توهم منجی و فرار از پاسخگویی  [2020 Apr] 
*«نابحران» کُرونا و تحریم‌ها: نظام و لابی آن فرصتی برای تجدید قوا یافته‌اند  [2020 Apr] 
*پنج موج مهاجرت از جمهوری اسلامی، موج پنجم به غارتگران منابع کشور تعلق دارد،  [2020 Feb] 
*لابی جمهوری اسلامی ایران هم مانند خود آن غیرعادی است   [2020 Jan] 
*پنج افسانه در مورد قاسم سلیمانی  [2020 Jan] 
* از نظام قرار نیست «چیزی» باقی بماند   [2019 Dec] 
*آدرس‌های غلط تحلیلی در مورد اعتراضات آبان ۹۸  [2019 Nov] 
*از «یانکی گو هوم» تا «ایران برو بیرون»   [2019 Oct] 
*مغازه‌ی دو نبشی که جمهوری اسلامی باز کرده است   [2019 Oct] 
*روزی که «نرمش قهرمانانه‌ی- ۲» فرا خواهد رسید  [2019 Oct] 
*مداح اسرائیلی دیگر چه صیغه‌ای است؟ روش خلق این شتر گاو پلنگ   [2019 Sep] 
*چرا مردم ایران علیه رژیم به خیابان‌ها نمی‌آیند؟   [2019 Aug] 
*از همه‌ی دنیا طلبکارند، با همه‌ی نکبت و فلاکتی که به ارمغان آورده‌اند  [2019 May] 
*روش‌های مهندسی عقیدتی‌ـ‌سیاسی تجمعات ۲۰ هزار بلیت داربی بهار ۹۸ برای از‌ ما‌ بهتران  [2019 Apr] 
*یورونیوز فارسی آشکارا به دیگر بوق‌های تبلیغاتی فارسی‌زبان پیوسته است  [2019 Apr] 
*مردم ایران در دوران گذار، به رهبرانی مثل ترامپ نیاز دارند  [2019 Jan] 
*از زهرا کاظمی ‌تا جمال خاشقجی: رسوایی رسانه‌های غربی در گزارش نامتوازن قتل دو روزنامه‌نگار  [2018 Oct] 
*سوریه‌ای شدن، نه؛ یمنی سازی و ونزوئلایی شدن، آری  [2018 Oct] 
* کدام یک مبتذل است: موسیقی سوسن و جواد یساری یا امضای نامه‌ی لابی جمهوری اسلامی؟   [2018 Jul] 
*سه (بعلاوه یک) سناریو برای سقوط جمهوری اسلامی  [2018 Jul] 
* شش نمایش تهوع‌آور در حکومت اسلامی   [2018 Jul] 
*رهبران ایران اشغالگرند، یا هموطن؟  [2018 Jun] 
* تمام دروغ های ظریف   [2018 Jun] 
*اردک شَل روحانی، آغاز فروپاشی سیاسی  [2018 May] 
*رادیو فردا به یک خانه‌تکانی جدی نیاز دارد  [2018 Apr] 
*کاهش میانگین سن ازدواج دختران در ایران؛ چرا؟  [2018 Apr] 
*مرثیه ‌ای برای همه‌ء غرب ‌ستیزان   [2018 Mar] 
*تراژدی اسلام‌شناسی، خاورمیانه‌شناسی و ایران‌شناسی در دانشگاه‌های ایالات متحده   [2018 Feb] 
*رژیم‌های سیاسی با همه‌پرسی ساقط نمی‌شوند  [2018 Feb] 
*محمود احمدی نژاد: «رهبر انقلابی» که غیبش زد   [2018 Jan] 
*پا گذاشتن جمهوری اسلامی جای پای شوروی   [2018 Jan] 
*چهار ویژگی متمایز کننده‌ خیزش دی ۹۶: جدال با کابوس مستقر  [2018 Jan] 
*مهم‌ترین خطر امنیتی کشور: جمهوری اسلامی و تداوم آن   [2018 Jan] 
*«بازندگان جنبش اعتراضی دی ماه ۹۶»  [2018 Jan] 
*توهم «تغییر و اصلاح» به پشیمانی رسید  [2017 Dec] 
*سپنتا نیکنام و مرگ حاکمیت قانون و حقوق شهروندی   [2017 Nov] 
*اصلاحات سال‌ها پیش مُرد. همین!   [2017 Oct] 
*«جان اسنو» در تهران   [2017 Sep] 
*دشمنی اسلامگرایانه با غرب چه نتایجی دارد؟  [2017 Aug] 
*نظرسنجی‌هایی بدون ارزش علمی  [2017 Aug] 
*علی شریعتی: ایدئولوگ نظام سرکوب   [2017 Jun] 
*گام دوم مهندسی انتخابات ۹۶: چینش نامزدها و جهت دادن به کارزارها   [2017 Apr] 
* مهندسی انتخابات ۹۶ آغاز شده است  [2017 Apr] 
*از چپ عدالت‌گرا تا چپ امنیت‌گرا: طلیعه‌ ناسیونال-سوسیالیزم ایرانی  [2017 Apr] 
*جریان «اصولگرا»: واگرا و آشفته   [2017 Apr] 
*رسانه‌های فارسی‌زبان با مالیات شهروندان و منابع عمومی کشورهای غربی چه می‌کنند؟  [2017 Mar] 
*معضل محمد خاتمی برای «نظام»: ضعیف، کم آزار، اما غیر قابل اعتماد  [2017 Feb] 
*چهار روایت شخصی از جنایات داعشی جمهوری اسلامی   [2017 Feb] 
*«آشتی ملی»؛ طرحی توخالی و بی حاصل برای تقرب به خامنه‌ای   [2017 Feb] 
*هاشمی رفسنجانی؛ سیاست‌ورزی اسلامگرایانه در چارچوب ممکن‌ها  [2017 Jan] 
*مهندسی غرور ملی با هیچ  [2016 Dec] 
*ساختار آسیب‌های اجتماعی در ایران در سه نمودار  [2016 Nov] 
*دوازده پرسش پیرامون چرایی و چگونگی پیروزی ترامپ و شکست کلینتون  [2016 Nov] 
*واکنش ها به پیروزی ترامپ/ موج نارضایی‌ها، «نخبه‌گرایی، چند فرهنگ‌گرایی و جهان‌گرایی» را به عقب راند  [2016 Nov] 
*کودک آزاری جنسی در پناه «بیت» المجرمان  [2016 Oct] 
*جنگ با مردگان «غیر خودی»   [2016 Oct] 
*نهادهای پشتیبانی ایدئولوژیک برای استبداد مذهبی، تمامیت خواهی و کشورگشایی درایران   [2016 Oct] 
*مدیران جمهوری اسلامی در چه مواردی به اراذل و اوباش و لات‌ها متوسل می‌شوند؟   [2016 Oct] 
* انگاره بومی اداره و توسعه: واقعیت یا توهم؟  [2016 Sep] 
*میرقلی‌خان، امیری، دری اصفهانی: گامی کوچک از «قهرمان» تا «جاسوس»   [2016 Sep] 
*کدام‌یک اسلام را دزدیده‌اند: تروریست‌ها یا اصلاح‌طلبان؟  [2016 Jun] 
*نگاهی به نهادها و مبانی تصمیم‌گیری قوه قضائیه جمهوری اسلامی   [2016 May] 
*یک دیدار معمولی، یک عکس عادی، و موجی از اتهام و اعتراض  [2016 May] 
*عرصه‌های جدیدی که روحانیت شیعه در نوردیده  [2016 Apr] 
*ویروس ضد امریکایی؛ برندگان و بازندگان  [2016 Apr] 
*از چپ عدالت‌گرا تا چپ امنیت‌گرا: طلیعه‌ ناسیونال-سوسیالیزم ایرانی  [2016 Apr] 
*چرا در انتخابات مهندسی‌شده شرکت می‌کنند؟  [2016 Mar] 
*پدیده های قابل توجه و شگفت انگیز در نتایج انتخابات ۹۴  [2016 Feb] 
*انتخابات در نظام‌های اقتدارگرا تمامیت‌خواه  [2016 Feb] 
*چهار دلیل برای ترغیب به مشارکت در انتخابات ۹۴ و نقد آنها   [2016 Feb] 
*تصویب توافق اتمی در ایران: مجلس یا شورای امنیت ملی؟   [2015 Aug] 
*رژیم خمینی چگونه تداوم یافت؟  [2015 Jun] 
*نظام بی‌شرم جمهوری اسلامی: شرم، سیری چند؟ وقتی مردم قدرت پرسش نداشته باشند [2015 Mar] 
*قاسم سلیمانی: «الهه مهربانی»، «سردار عارف» یا فرمانده ترور؟  [2015 Mar] 
*معجزه‌ی حکومت ولایی شیعی: یزید نقش امام حسین را بازی می‌کند  [2014 Sep] 
*موضوعاتی که صدای آمريکا پوشش نمی‌دهد يا در اولويت آن نيست  [2014 Sep] 
*بی بی سیزاسیون صدای امریکا  [2014 Sep] 
*داعش، «سپاه قدس» اسلام‌گرایان سنی  [2014 Jun] 
*مسجدسازی دولتی به جای ساخت مسکن عمومی  [2014 Mar] 
*افسانه‌ی کمبود روحانی شيعه در ايران، مجيد محمدی  [2014 Feb] 
*برنامه‌ تلويزيونی روحانی و پنج بازنمايی از وضعيت دولت   [2014 Feb] 
*رژیم تحریم علیه تحریم  [2013 Sep] 
*ملی‌گرايی تکثرستيز: ضد غرب و پرونده‌ساز  [2013 Aug] 
*سياست‌ورزیِ تهی از شرم  [2013 Jul] 
*چرا سفر به ایران را تحریم نمی کنید؟  [2013 Jul] 
*شان يونسکوی رضا داوری: ننگ و آه  [2013 Jul] 
*توهمات علی خامنه‌ای  [2013 Apr] 
*علی خامنه‌ای و دروغ‌ها، رجزخوانی‌ها و مدعیات بی اساسش  [2013 Apr] 
*بخش فلسفه‌ی دانشگاه تهران، دکان علم‌فروشی و مدرک‌سازی  [2013 Apr] 
*فرسایش بنیان‌ها و پیوندهای اجتماعی در ایران  [2012 Dec] 
*ناشر غير امين و تبليغات سياسی  [2012 Jun] 
*تندیس‌های تنفر، اسلام رحمانی و مخاطرات امنیتی اسلام سیاسی  [2012 May] 
*خلائق را از براندازی ولایت فقیه می ترسانند  [2012 Apr] 
*«جامعه‌ ايران در سراشيبی انحطاط اجتماعی و اخلاقی»   [2012 Mar] 
*مطالعات خاورمیانه یا بسط تنفر، بی خیالی و پرده پوشی  [2012 Mar] 
*روشنفکران دینی و مقدسات مردم  [2012 Mar] 
*آمريکاستيزی روشنفکران ـ فعالان چپ ايرانی: سندرم "از موضع بالا"  [2012 Mar] 
*امپریالیسم و ادبیات لجن مالی در سنت سیاسی چپ  [2012 Feb] 
*مشکلات دروازه بانان سابق رسانه‌ها  [2012 Jan] 
*کارنامه‌ی سياه و سوگناک دين سازمان‌يافته  [2011 Dec] 
*صدايش را در نخواهند آورد  [2011 Dec] 
*دين سازمان‌يافته، مروج تنفر و تبعيض  [2011 Dec] 
*بیست روش گریز از پاسخ گویی: نقدی بر گزارش جمهوری اسلامی به کمیته حقوق بشر سازمان ملل  [2011 Dec] 
*آیا بدون دین سازمان یافته، دنیای بهتری نمی داشتیم؟ تقديم به رافق تقی، نويسنده‌ی آذربايجانی که طعمه‌ی ترور و خشونت دين سازمان يافته شد [2011 Nov] 
*همه از دولت‌ها پول می گیرند، اما ...   [2011 Nov] 
*در جستجوی فرزندان از دست رفته   [2011 Nov] 
*رهبر بعدی چگونه تعیین خواهد شد؟   [2010 Jun] 
*يک دروغ بزرگ ديگر؛ فساد اخلاقی ساختاری غرب  [2010 May] 
*جنبش سبز: اسلامگرا یا سکولار   [2010 May] 
*شهرنشينی، دانشگاه و طبقه متوسط: تهديدات امنيتی عليه ولايت فقيه  [2010 Apr] 
*از ربانی سالاری به اوباش سالاری؛ تحول ساختار قدرت در جمهوری اسلامی   [2010 Mar] 
*رهبر جمهوری اسلامی و مداحی به قصد تقرب   [2010 Feb] 
*هشت تحليل غلط؛ پيش و پس از انتخابات رياست جمهوری   [2010 Feb] 
*زمان محاکمه‌ی خامنه‌ای در دادگاه جنایی بین‌المللی فرا رسیده است   [2009 Jul] 
* الگوهای رایج فریب‌کاری در نظام جمهوری اسلامی  نام‌گذاری، دست‌کاری و تغییر مفاهیم و آمار، و از آنِ خود سازی [2009 Feb]