پاسخ من به دستگاه اطلاعاتی و امنیتی رژیم برای مناظره در «دانشگاه هنر تهران»
ایرج مصداقی

در تاریخ ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ مقاله‌ای نوشتم با عنوان «توطئه‌ی جدید دستگاه اطلاعاتی رژیم و مجاهدین علیه «نه زیستن، نه مرگ» و من» و در آن به توطئه‌ی مشترک دستگاه اطلاعاتی امنیتی رژیم و بریدگان از مجاهدین که به خدمت این دستگاه جهنمی‌ درآمده‌اند از یک سو و حسین توتونچی به نمایندگی از سوی رهبری مجاهدین اشاره کردم که آن را در آدرس زیر می‌توانید ملاحظه کنید.

http://pezhvakeiran.com/maghaleh-71724.html

در مقاله‌ی فوق به اختصاص صدها میلیون تومان پول از سوی دستگاه اطلاعاتی و امنیتی به علی اکبر رائفی پور و حسن رحیم‌پور ازغدی برای مقابله با کتاب «نه زیستن نه مرگ» که سی دی آن به شکل وسیعی در دانشگاه‌ها و ... پخش شده بود نیز اشاره کردم.

 

رائفی‌پور یکی از «روشنفکران رژیم» است که از او به عنوان «استاد» یاد می‌شود و جلساتی را نیز در دانشگاه‌ها برگزار می‌کند. او سایت و رادیویی هم به نام جنبش «مصاف» دارد.

http://masaf.ir

حسن رحیم‌پور ازغدی نیز یکی از «نظریه پردازان» جمهوری اسلامی است که پیشتر بازجو و شکنجه‌گر بیرحم شهرهای مختلف ایران بود و هم‌‌اکنون یکی از نمایندگان خامنه‌ای در شورای عالی انقلاب فرهنگی است. برای شناخت میزان فهم و درک این «نظریه‌پرداز» رژیم کافی ‌است به ادعای او در مورد انقلاب‌های دنیا توجه کنیم:‌ «هیچ انقلابی در دنیا اتفاق نیفتاد جز اینکه فرزندان فاطمه (س) در آن نقش داشتند.»

http://www.tabnakrazavi.ir/fa/news/13103

 

در تاریخ ۲۹ مهر ۱۳۹۴ علی اکبر رائفی‌پور به نوشته‌ی من واکنش نشان داد و در نامه‌ای که از طریق ایمیل برایم ارسال کرد نوشت:‌

 

«با عرض ادب و احترام خدمت آقای ایرج مصداقی.

من در این نامه نه قصد بحث و جدل دارم و نه قرار است خدای ناكرده به شما توهینی شود. اما بنده به شدت از شما ناراحتم. لابد با خود می پرسید من كیستم؟ من همان "دلقك نفهم و جوجه ی وزارت اطلاعات هستم" كه "بد نوشتن از شما برای من نان دارد"!!! و "قرار بوده از رادیوی مصاف با شما بحث و مناظره" كنم!؟؟؟

بنده‌ی حقیر علی اكبر رائفی پور دكترای حسابداری و استادیار دانشگاه تهران هستم. جناب آقای ایرج مصداقی بنده از شخص شما خواهش می كنم یك كلمه و یا یك جمله در سخنرانی ها و نوشته های من بیابید كه از شما گفته باشم چه برسد به بدگویی از شخص شما؟ اگر چنین جمله ای یافتید بنده از دانشگاه استعفا داده و به منزلم می روم و تا آخر عمر بیرون نخواهم آمد!

آقای عزیز، بنده چه بدی به شما كردم كه مرا خرد كردید!؟ چه بی احترامی به شما كرده بودم كه اینطور درباره من نوشتید؟ این آوان[اعوان] و انصار شما نبودند كه به در منزل بنده عكس ٢٠٠ در١٥٠ شما را چسبانده بودند و نزدیك بود بنده دم در از ترس سكته كنم؟ آقای مصداقی من در حق شما بدی كرده ام؟ من نه با شما بحث و مناظره كرده بودم و نه كاری به كار جناب شما داشتم اما شما برداشتید و آنهمه تیكه و ریچار بار كسی كردید كه اصلا كاری به كار شما نداشته و ضرری برایتان ایجاد نكرده است. آیا آن عدالتی كه مدام در صفحات و خطوط اول كتبتان از آن دم می زنید اینگونه است؟ گیریم بنده بفرموده هم قصد داشتم با شما مناظره كنم؟؟؟؟ آیا نباید اجازه می دادید این اتفاق بیفتد تا بعد درباره اش بنویسید؟ قصاص قبل از گناه آن هم به خاطر فقط یك مناظره ی انجام نشده؟؟؟؟

آیا اینك بنده توان این را ندارم كه فرمایشات شما را انكار كرده و بگویم ایشان دروغ می گوید و اصلا چنین قراری نبوده و ما با ایشان مناظره هم نداشته ایم؟ آیا این مبارزه با ظلمی است كه در تمام كتابهایتان مدعی اش می شوید؟ این است كه مدام پا در كفش تمامی خاطره نویسان راستین و جعلی زندان كرده اید و حتی ادعا می كنید دروغ انتشار دادن راجع به خمینی و لاجوردی را هم بر نمی تابم چرا كه به جیب جمهوری اسلامی ریخته می شود؟؟؟؟ حالا چه شده كه با اهانت به شخصیت بنده كه سرم در كار خودم است این كار را كردید؟

من یك نویسنده هستم كه در مورد مسائل خاصی قلم می زنم و تحقیقاتم را در اختیار دانشجویان قرار می دهم و كاری به كار كسی ندارم و اتفاقا این وسط خیلی ها سعی داشته اند مرا ترور شخصیت و تخریبم كنند! چه در داخل و چه در خارج از كشور همیشه مورد بدترین ظلم ها واقع شده ام و دم نزده ام. وقتی آقای پورصمیمی راد كتابهای شما را جهت تحقیق و بعد مناظره به من داد گفت : "بخون و سریع بیا دانشگاه هنر درباره این آدم و نوشته هاش حرف بزن مثلا تو روشنفكرمونی الان وقت عرض اندامه" بنده به فكر فرو رفتم كه چه اتفاقی افتاده؟ و كتاب چهار جلدی شما را در چهار روز متوالی خواندم و بعد كتاب دوزخ را از نظر گذراندم و به دانشگاه هنرهای زیبا رفتم و به محض اینكه پشت تریبون قرار گرفتم و دو سه دقیقه از عرایضم نگذشته بود در یك حركت از پیش طراحی شده دانشجویانی كه همیشه میخكوب سخنرانی های بنده بودند یكی یكی از در خارج شده و فقط بیست نفر داخل باقی ماندند! بعد آقایی به نام دكتر فرهاد آمد با تیپ لاتی و سبیل مغولی جلو و با لحن و ادیباتی بسیار موهون و زشت به بنده اولتیماتوم داد و قمه اش را نشانم داده و عده ای كه آن طرفتر كشیك می كشیدند عرض اندامی كرده و كنار موتورسیكلت ایستاده و زنجیر چرخاندند و ایشان مرا تهدید نمود كه اگر یه كلمه درباره مصداقی بگی با قمه تكه تكه ات می كنم و لشتو میارم!!!! بنده از ترس بسیار نزدیك بود سكته كنم...

آقای ایرج مصداقی تشكیلات داخله‌ی جنابعالی و كمپین های هوادارانتان و آنهمه فدایی و كسانی كه فیلم و كتاب ها و نوشته های شما را چند هزار چند هزار كپی كرده و بین ملت و دانشجویان پخش می كنند آیا می دانند شما چه كسی هستید؟ شما از همانهایی هستید كه ترك بر موتورسیكلت به كفاش و بقال و افراد عادی رگبار گشوده و خانواده ها را داغدار می كردید! شما از همان قماشید كه قدوسی و دستغیب و اشرفی و دیگر عالمان ما را تكه و پاره می كردید و در چشم برادران حافظ امنیت این مملكت در اوایل انقلاب و بوحبوحه ی [بحبوحه] جنگ نمك و فلفل می پاشیدید و فرار می كردید! شما از همانها هستید كه در سی خرداد و پنجم مهر ماه خیابان ها را نا امن می كردید و به همین خاطر به زندان افتاده و تعزیر شدید و لطف امام شامل حالتان شد و با انزجارهایی دروغین فرار كرده و در آنجا شغلتان بدگویی از وطن شد؟ حالا چه شده كه یك نویسنده ی داخل مملكت را تخریب می كنید؟ خودتان بعد از این همه سال فهمیدید آن آقای رجوی فراری چه كلاه گشادی بر سرتان نهاده و خود در ساحل امن مشغول عیش و نوش با خواهران مجاهد است!!!! این حرف را كه خود شهید بزرگوار حاج سید اسدالله لاجوردی خیلی زودتر به شمایان گفت؟!!! نگفت؟ همان شهیدی كه به دروغ همه چیز از شلاق تا تجاوز را به او نسبت دادید و حالا دست از سر شهیدش هم بر نمی دارید؟

حالا از همه اینها كه بگذریم شما درباره مناظره چه فكری می كنید؟ مگر تا به حال كسی در طول تاریخ با كسی مناظره ی محترمانه نكرده؟ شاید بنده بیش از هر كس حرف در دلم داشته باشم؟ باشد! ایرادی ندارد مرا جوجه و نوچه و پادوی وزارت اطلاعات بخوانید...اگر این درست است به كار خود ادامه دهید...

 

علی اكبر رائفی پور...»

 

برای من جای کوچکترین تردیدی نبود که رائفی‌پور با صلاحدید مقامات امنیتی دست به نامه‌نگاری با من زده است. در پاسخ به وی بلافاصله نوشتم:

«آقای علی اکبر رائفی پور سلام

آن‌چه من در مورد شما نوشته‌‌ام به شرح زیر است.

«ماه گذشته دستگاه اطلاعاتی رژیم با پرداخت صدها میلیون تومان پول نقد به علی اکبر رائفی پور یکی از وابستگان انجمن حجتیه که پس از دستگیری و ضرب و شتم به خدمت تام و تمام دستگاه اطلاعاتی و بیت‌ خامنه‌ای درآمد، او را مأمور ساخت تا با کمک حسن رحیم پور ازغدی یکی از نزدیکان خامنه‌ای و اعضای شورای انقلاب فرهنگی که در دهه‌ی ۶۰ یکی از بازجویان و شکنجه‌گران بیرحم رشت، سمنان، همدان و مشهد بود و «بی‌بالان» را به خون کشید علیه من و کتاب «نه زیستن نه مرگ» پرونده سازی کنند و به زعم خودشان از این طریق به مقابله با کتاب «نه زیستن نه مرگ» که به شکل وسیع و بی‌سابقه‌ای در ایران پخش شده بپردازند.

رائفی پور این جا و آن‌جا وعده داده بود که با من به مناظره‌ از طریق اسکایپ بپردازد و از طریق «رادیو مصاف» به پخش آن مبادرت کند تا به این وسیله دانشجویان را از انحراف بازدارد. این عنصر به اصطلاح «روشنفکر» رژیم، پس از آن که عکس من روی درب خانه‌اش در خیابان پامنار تهران نصب شد از قرار معلوم از جوش و خروش اولیه افتاد و مدتی است خبری از او و تلاش‌هایش در دست نیست. منتظرم تا ببینم دست پخت دستگاه اطلاعاتی رژیم چگونه خواهد بود تا پاسخ درخوری به آن‌ها و برنامه‌ریزانشان دهم که دیگر گز نکرده، نبرند و دست و روی نشسته وارد میدان نشوند.

تردیدی ندارم که از این راه آبی برای رژیم گرم نخواهد شد اما حتماً برای رائفی پور و حسن رحیم‌پور ازغدی، نان خوبی فراهم خواهد شد.»

http://pezhvakeiran.com/maghaleh-71724.html

من و شما هر دو می‌دانیم آن‌چه نوشته‌ام حقیقت دارد. چنانچه خود نیز در ادامه‌ی نامه‌تان به بخشی از آن اشاره کرده‌اید. در هر صورت من برای انجام هرگونه مناظره‌ای با هرکسی و از جمله شما آمادگی دارم. اما به یک شرط! این مناظره در آمفی تاتر دانشگاه هنر باشد و من از طریق اسکایپ در حضور دانشجویان وصل شوم. شما هم هرچه دل تنگتان می ‌خواهد بگویید من هم طبیعتاً حرف‌های خودم را خواهم زد. موضوع را جهت تهیه مقدمات لازم می‌توانید با مسئولان وزارت اطلاعات و حفاظت دانشگاه که مورد وثوق‌شان می‌باشید در میان بگذارید.

ایرج مصداقی »

 

همانطور که ملاحظه می‌کنید رائفی‌پور در نامه‌اش، به موارد متعددی که در مقاله‌ی من آمده بود اعتراف کرده است که بیش از هرچیز نشانگر صحت گفته‌های من است:‌

به درب منزل او در پامنار عکس مرا چسبانده بودند. او در این رابطه می‌گوید:‌

«در منزل بنده عكس ۲۰۰ در ۱۵۰ شما را چسبانده بودند»

کتاب‌های من «نه زیستن نه مرگ» و «دوزخ روی زمین» و فیلم «آن‌ها که گفتند نه» بطور وسیعی در داخل کشور پخش شده است. او در این رابطه می‌نویسد:

« فیلم و كتاب‌ها و نوشته‌های شما را چند هزار چند هزار كپی كرده و بین ملت و دانشجویان پخش می‌كنند»

همان موقع در مقاله‌ای با عنوان «مسعود رجوی بیش از رژیم جمهوری اسلامی از نمایش جهانی فیلم «آن‌ها که گفتند نه» در هراس است»، به هراس مشترک رژیم و مجاهدین از نمایش جهانی این فیلم اشاره کردم.

http://pezhvakeiran.com/maghaleh-68594.html

البته این فیلم نیز علیرغم به دست‌وپا افتادن دستگاه اطلاعاتی رژیم و رهبری مجاهدین به موفقیت چشم‌گیر خود در داخل کشور و در عرصه‌ی بین‌المللی ادامه داد.

رائفی‌پور در مورد داشتن مأموریت از سوی دستگاه اطلاعاتی و امنیتی برای مناظره و ... با من می‌نویسد:

«وقتی آقای پورصمیمی راد كتابهای شما را جهت تحقیق و بعد مناظره به من داد گفت :"بخون و سریع بیا دانشگاه هنر درباره این آدم و نوشته هاش حرف بزن مثلا تو روشنفكرمونی الان وقت عرض اندامه" بنده به فكر فرو رفتم كه چه اتفاقی افتاده؟»

تشکیل جلسه از سوی رائفی پور و حراست در دانشگاه هنر علیه من و کتاب «نه زیستن و نه مرگ»؛ تا آن‌جا که می‌دانم با وجودی که خیل عظیمی از دانشجویان در سالن آمفی‌تاتر این دانشگاه حضور داشتند با شروع سخنرانی رائفی پور علیه من، به جز ۲۰ نفر تمام دانشجویان جلسه را ترک کردند. از آن‌جایی که مایل نبوده و نیستم در مورد خودم هوچیگری کنم از بیان این جلسه و واکنش دانشجویان و .... خودداری کردم.

 

واکنش یکی از پزشکان و تهدید او؛

نکته‌ی قابل تأمل این که علی‌اکبر رائفی‌پور که در کنف حمایت دستگاه اطلاعاتی رژیم است به گفته‌ی خودش یک بار پس از مشاهده‌ی عکس من که به در خانه‌شان در خیابان پامنار چسبیده بود و دیگر بار پس از تهدیدی که در دانشگاه هنر از سوی یک پزشک و نخبه‌‌ی ایرانی شده از ترس قالب تهی کرده و نزدیک بوده سکته کند.

حال و روز «شوالیه»‌ نظام در دانشگاه‌ها که در توهمات خود هر صبح و شام به مبارزه با «استکبار جهانی» و دشمنان اسلام و ... می‌رود، عبرت‌انگیز است و نشانگر میزان تعهد سربازان گمنام و صاحب‌نام رژیم به ادعاهایشان. رائفی‌پور زیر چتر حمایتی و نظارتی دستگاه اطلاعاتی رژیم با این همه خدم و حشم و بگیر و ببند و بکش و ... از ترس مخالفان که هیچ سلاحی هم ندارند به خود می‌لرزد، خدا رحم کرده او توسط دشمنان نظام دستگیر نشده وگرنه معلوم نبود چه اتفاقی برای او می‌افتاد.

برای من مشخص نشد «روشنفکر» مورد وثوق دستگاه امنیتی که مأمور گفتگو با من شده، چه چیزی را در نوشته‌ی من تکذیب کرده است؟!

من در نامه‌ی خود به رائفی‌پور، متن نوشته‌ام راجع به او را دوباره برایش فرستادم تا در ذکر نظراتم نسبت به خودش «دقیق» فاکت بیاورد.

اما نکته‌ی تأمل برانگیز نامه‌ی علی‌اکبر رائفی‌پور این است که او نگران برخورد من با «خاطره‌نویسان راستین و جعلی زندان»‌ است.

«این است كه مدام پا در كفش تمامی خاطره نویسان راستین و جعلی زندان كرده اید و حتی ادعا می‌كنید دروغ انتشار دادن راجع به خمینی و لاجوردی را هم بر نمی‌تابم چرا كه به جیب جمهوری اسلامی ریخته می‌شود؟؟؟؟»

رائفی‌پور یک روز پس از دریافت نامه‌ی من با نظارت دستگاه امنیتی نامه‌ی دیگری با لحنی متفاوت به شرح زیر نوشت:‌

 

«سلام

باشد اما در چه زمینه‌ای مناظره كنیم؟ از ابتدا قرار وزارت هم همین بود كه در حضور دانشجویان هنر در آمفی تئاتر باشد! فعلا كه عنتر شما در دیوانه خانه بستری است. اجازه بدهید بیرون بیاید تا ایشان هم باشد؟ تا بنده به خدمت شما برسم. اتفاقا از انصار شما و هوادارانتان دعوت بعمل خواهم آورد. من خواستم از در احترام وارد شوم اما گویا ما را انسانهای محترمی نمی دانید ... بنده صدها میلیون پول گرفتم؟ پس مدركش را هم رو كن و الا بدجور تو پرت می زنم»

 

رائفی‌پور بدون توجه به بازتاب تهدیدات توخالی‌اش اعتراف کرد که وزارت اطلاعات او را مأمور مناظره با من کرده و «از ابتدا قرار وزارت هم همین بود که در حضور دانشجویان هنر در آمفی تئاتر باشد!»

وی سپس با استفاده از اطلاعات بازجویان و شکنجه‌گران به یکی از موارد امنیتی اشاره کرده و نوشت: «فعلا كه عنتر شما در دیوانه خانه بستری است. اجازه بدهید بیرون بیاید تا ایشان هم باشد؟»

در پاسخ به رائفی‌پور که حد و حدودش را رعایت نکرده بود نوشتم:‌

 

«آقای علی اکبر رائفی‌پور

بار بعد وقتی خواستید غلط زیادی کنید اندازه دهان‌تان بکنید. شما که از نظر من کسی نیستید، بزرگتر از شما هم از این غلط‌ها نمی‌تواند بکند. از من به شما نصحیت «اندازه نگه دار که اندازه نکوست».

ایرج مصداقی» 

در پاسخم به رائفی‌پور، خیمه‌شب‌بازی که او را هدایت می‌کند را نیز مد نظر داشتم.

پس از دریافت پاسخم، رائفی‌پور با هدایت دستگاه امنیتی، ماهیت خود را تمام و کمال نشان داد و نوشت:

«سلام مجدد.

اصلا فكرش را نمی‌كردم چنین ادبیات مستهجنی به كار ببری!؟؟؟ البته از روی هوادارانت مشخصه كی هستی و به كدام دار و دسته متعلقی! یك مشت چاقوكش و بچه مفعول و روانی توی تیمارستان و دختران هرزه و دزد و یك مشت دار و دسته فرقه های خطرناك نوظهور؟ فكر كردی خبر نداریم طرفدارانت چه اشخاصی با چه ریشه‌ای هستند؟ همین اراذل ریدن تو دانشگاههای مملكت با این دروغ های چرندی كه سرهمبندی كردی.

 

به چه حقی دادی عكستو بچسبونند در منزل من؟ من بچه این آب و خاكم و آرمانم آرمان امام و ولایته... این اراذلت چرا عكس می‌چسبونند در منزل من؟ چرا جوانها رو منحرف می‌كنی؟ وقتی كسی از در احترام باهات وارد می شه سعی كن درست برخورد كنی. بنده چهار تا كتاب نوشتم و در سخنرانی هام صد نفر شركت می كنند! به خواب نمی بینی چنین جمعیتی واست بشینند. وقتی تو خیابون راه می رم مدام بهم سلام می كنند و از من سوالاتی می پرسند. بعدشم مدركت كجاست كه من صدها میلیون پول گرفتم؟ چرا تهمت می زنی؟ خجالت بكش نامرد. اگر مدرك داری رو كن؟ دستت خالی تر از این حرفهاست! می دونم اونقدر بی اخلاقی كه این ایمیل ها رو انتشار می دی تا مظلوم نمایی كنی. اون عنتر دلقك دیوانه‌ی مفعولت فعلا خل شده و نمی تونه واست تبلیغ كنه. وزارت هم خوب خدمتش رسید كه نتونه سرشو بیاره بالا! برو حالشو ببر منافق».

 

«غلط زیادی» این به اصطلاح «روشنفکر» رژیم بر می‌گردد به سرنوشت دردناک انسان نازنینی که امروز به خاطر آزار و اذیت و شکنجه‌‌های وحشیانه‌ی جسمی و روحی دستگاه اطلاعاتی و امنیتی و وابستگان‌‌ نظام در تهران، اهواز، کرمانشاه و کامیاران، دچار روان‌پریشی شدید شده و در آسایشگاه روانی در شرایط ناگواری بستری است.

 

«شـرح این قصه مگـر شمع برآرد بـه زبـان » و خود «یکی داستانی است پر آب چشم»

البته بازجویان، شکنجه‌گران و کارشناسان وزارت اطلاعات بهتر از هرکس می‌دانند که من تا کنون مطلقاً از کسی در داخل کشور نخواسته‌ام کاری در ارتباط با من انجام دهد و هرچه هست نهی بوده تا تشویق و تحریک حتی پخش کتاب‌هایم و ... نیز خودجوش و از سر لطف و مسئولیت شناسی افراد بوده و بیش از هرچیز وظیفه‌ی من را سنگین می‌کند. 

رائفی‌پور که تازه کار است هنوز نمی‌داند به کارگیری تهدید و شانتاژ و تطمیع در ارتباط با من تأثیری معکوس دارد. اگر او از کمترین هوشی در این زمینه برخوردار بود از تجربه‌ی وزارت اطلاعات و رهبری مجاهدین و ... درس‌های لازم را می‌گرفت و بی‌گدار به آب نمی‌زد.

البته رائفی‌پور از طریق کانال‌هایی که در وزارت اطلاعات دارد به تلفن چند نفر نیز دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را مورد تهدید قرار داده است.

او که بازیچه‌ی دستگاه اطلاعاتی و امنیتی است و همچون عروسک خیمه‌شب‌بازی توسط بازیگران پشت پرده هدایت می‌شود آن‌چه را که زیبنده‌ی خود و اراذل و اوباش همراهش هست به جوانان پرشور میهن‌مان نسبت ‌دهد. باشد تا در این زمینه هم در آینده درسی فراموش ناشدنی به او و همراهانش بدهم.

رائفی‌پور همچنین در یک فرار به جلو در همین نامه می‌نویسد: «می‌دونم اونقدر بی اخلاقی كه این ایمیل‌ها رو انتشار می‌دی تا مظلوم نمایی كنی.»

گویا قرار بود انتشار ندهم. معلوم نیست دستگاه اطلاعاتی و امنیتی رژیم و «روشنفکرش» که می‌خواستند با من در دانشگاه هنر در حضور دانشجویان مناظره کند از انتشار این ایمیل‌ها چه هراسی دارند؟ چرا نبایستی انتشار دهم‌؟ مگر من قولی داده بودم که ایمیل‌های رد و بدل شده را انتشار ندهم که «بی‌اخلاقی» کرده باشم؟ اتفاقاً از آن‌جایی که هیچ پس پرده‌ای ندارم و معتقدم آن که «پاک است از محاسبه چه باک است» به منظور تنویر افکار عمومی، تبادل ایمیل‌هایم با رائفی پور را به صورت علنی انتشار می‌دهم تا مردم خود قضاوت کنند.

این نورسیده در مورد «اخلاق» من می‌تواند از خیمه‌شب‌بازی که او را به بازی می‌‌گیرد بپرسد.   

امیدوارم دستگاه اطلاعاتی و امنیتی رژیم پا پس نگذاشته و خبطی را که مرتکب شدند ادامه دهند و ترتیب گفتگوی من با «روشنفکر»شان را که با چند تو سری و چک و لگد مأموران امنیتی به سینه‌چاک ولایت و بیت رهبری تبدیل شده بدهند تا به دست خودشان بحرانی را که در دانشگاه‌‌ها با آن مواجه‌اند تشدید کنند.  

هرچند دهان به دهان شدن با رائفی‌پور و امثال او در شأن من نیست اما برای روشن شدن تاریخ میهن‌مان و به منظور پژواک صدایی که در راهروهای مرگ خاموش شد و بازگویی ویژگی‌های ناب نسلی که پرپر شد و مقاومت درخشانی که رقم زد از هیچ چیز فروگذار نمی‌کنم. به این ترتیب دانشجویان دانشگاه هنر و دیگر دانشجویان میهن‌مان می‌توانند از نزدیک ادعاهای من و او را که به نمایندگی از رژیم و دستگاه اطلاعاتی آن به میدان آمده مورد بررسی قرار دهند. تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد. این گوی و این میدان.

 

ایرج مصداقی اول آبان ۱۳۹۴

www.irajmesdaghi.com

Irajmesdaghi@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:پژواک ایران

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   نسخه‌ی چاپی  

ایرج مصداقی

فهرست مطالب ایرج مصداقی در سایت پژواک ایران 

*محسنی‌اژه‌ای چرا خاوری را فراری داد ‏
*دکتر مسعود شیری «جاودانه‌ای» که غریبانه رفت
*پاسخی به ادعاهای محسن آرمین بازجو و شکنجه‌گر سابق و «اصلاح‌طلب» کنونی
*سو‌ءاستفاده از نام و یاد جاودانه‌ها ممنوع (به یاد حسن جهان آرا)
*آنچه از رئیسی در «کشتار ۶۷» دیدم
*سعید کریمیان چه کسی بود و چه سابقه‌ای داشت؟
*«گلزارخاوران» مشهد، پیش پای «آیت‌الله قتل‌عام» ذبح می‌شود
*شیوه‌های جدید مأموران وزارت اطلاعات در فضای مجازی
*تقدیر هم‌زمان دعایی از یک چهره‌ی ملی و یک «جنایتکار علیه بشریت»
*نگاهی به زندگی برادران ذاکر، مسئولان اطلاعاتی رژیم خمینی و فرقه‌ی رجوی
*خطرات «عشق‌بازی» خامنه‌ای با «امام زمان» برای ایران و منطقه ‏
*شیخ محمد یزدی رئیس قوه قضاییه که چماقدار بسیج می‌کرد
*هادی غفاری شکنجه‌‌گری در لباس «اصلاح‌طلبی»
*تحلیل CIA از تسخیر سفارت آمریکا در تضاد کامل با ادعا‌های مضحک فخرآور
*حسین طائب یکی از خطرناک‌ترین چهره‌های امنیتی
*دست‌پخت سایت «همبستگی ملی» و خانم دشتی
*هاشمی رفسنجانی و خامنه‌ای در نگاه آیت‌الله گلزاده غفوری
*گزارش محرمانه‌ی CIA در مورد هراس اتحاد شوروی از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی
*گزارش محرمانه‌ی CIA در مورد مسئولیت مجاهدین در انفجار حزب جمهوری اسلامی
*رپرتاژ آگهی «صدای آمریکا» برای مطرح کردن «بچه‌پررو» و «رفیق‌آیت‌‌الله»
*هاشمی معمار سرکوب دهه ۶۰ بود و مانع کشتار در پس از ۸۸
*محمدی‌ری‌شهری جنایتکاری که به چپاول مشغول است
*محمدعلی سرلک تیرخلاص‌زن دهه‌ی ۶۰ که روزگار خوشی ندارد
*اسدالله «خالصی» هم پر کشید و رفت
*رؤسای زندان اوین در دهه‌ی ۶۰
*سعید حسین‌زاده، زندانی سیاسی معترض، محمد حسین‌زاده مدیر داخلی اوین در دهه‌ی ۶۰
*نصیر نصیری و اسماعیل شاهردوی و «بی‌معرفتی»
*محسن نادریان، لات با معرفت قربانی «قتل‌های زنجیره‌ای»
*سعید امامی «سرباز راستین اسلام» که بود و چه کرد؟
*موسوی اردبیلی یکی از مسئولان کشتار دهه ۶۰
*پسر وزیر بهداری، زندانی سیاسی ۱۳ ساله و شهید ۱۵ ساله‌ «جبهه حق علیه باطل»
*تیرخلاص‌زن‌های اوین در دهه‌ی ۶۰ که کشته شدند
*«ارتجاع غالب» و «ارتجاع مغلوب»، دو تیغه یک قیچی
*شبیه سازی صفحه‌ی فیس بوک من توسط دستگاه اطلاعاتی رژیم
*تجاوز به کودکان و «حافظه تاریخی» ما ایرانیان
*توطئه‌ وزارت اطلاعات و بخش سایبری آن تحت پوشش دفاع از «چپ»‌
*«تیرخلاص‌زنی» که در ویلای شخصی‌اش بیلیارد بازی می‌کند
*با چهره‌‌ی «حاج آقا حسینی» و شبکه‌ی اطلاعاتی رژیم آشنا شویم
*سوءاستفاده جنسی از کودکان و نوجوانان در زندان
*کپی کردن صفحه‌ی فیس بوکم توسط «از ما بهتران»
*نامه‌ی شریرانه‌ی نماینده‌ی مریم رجوی به «کانون دوستداران فرهنگ ایران» در واشنگتن
*خامنه‌ای‌ و قاری قرآن فاسد، خمینی و روحانیت فاسد
*مسابقه‌ی فوتبال در روز تاسوعا، بمبگذاری در «حرم امام رضا» در روز عاشورا
*بیایید تصور کنیم....
*با نحوه‌ی کارکرد دستگاه اطلاعاتی و امنیتی در فضای مجازی آشنا شویم
*فیروز محوی یا «دزد ناشی» کمیسیون خارجه‌ شورای ملی مقاومت!
*مشارکت «فرقه‌ی رجوی» در زمینه‌سازی قتل «فراز» و «رها»
*«فراز» و «رها» جدیدترین قربانیان «قتل‌های زنجیره‌ای»
*محسنی اژه‌ای همچنان محرمانه حکم قتل صادر می‌کند
*رازینی قاتلی که به جنایاتش «افتخار» می‌کند
*پورمحمدی جنایتکاری که شب‌ها راحت می‌خوابد
*آمار واقعی زندانیان قتل‌عام‌شده در تابستان ۶۷ و جعلیات پیرامون گور دسته‌جمعی
*فیلم کامل گفتگوی ایرج مصداقی با معاون مصطفی پورمحمدی در ژاپن
*«حاجی علوی و حاجی فلاحی» یا «حاجی رجوی و حاجی خزایی»
*توضیحی چند در مورد گفتگوی مهدی خزعلی با صدای آمریکا
*گفتگو با آوایی بازرس ویژه روحانی و خلف‌رضایی قاضی دیوان عالی‌ کشور، عاملان کشتار دهه‌ی ۶۰ ‏‏(بخش دوم) ‏
*گفتگوی اختصاصی با علیرضا آوایی یکی از مسئولان کشتار ۶۷ (قسمت اول)
*نگاهی گذرا به ریشه‌های قتل‌عام زندانیان در سال‌های ۶۰ و ۶۷
*دلایل واقعی کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*از زندان برای آیت الله منتظری گزارش فرستادم
*ادعای جدید فرقه «صاحب‌مرده» رجوی مبنی بر عضویت من در هیأت کشتار ۶۷!
*گزارش کذب اعضای هیأت کشتار ۶۷ به آیت‌الله منتظری
*خروج مأموران ساواک از کشور در دیماه ۵۷، سفر به اسرائیل و اخراج از این کشور(گفتگو با پرویز معتمد)
*نگاهی دوباره به قاضی صلواتی و «برادر همسرش»
*پاسخی به ادعاهای بهروز جلیلیان در مورد «نه زیستن نه مرگ»
*بدون شرح!‌ آیا مسعود رجوی پاسخی برای این اسناد دارد؟
*آقای همنشین بهار! منظور وزیر کار امیر قاسم معینی است و نه هوشنگ انصاری
*اگر بهشتی زنده می‌ماند چه می‌شد؟‌
*مهدی سامع سرباز «ولی فقیه» در غیبت و «ارتجاع مغلوب»
*گوشه‌هایی از زندگی سراسر فساد کامران دانشجو چشم‌وچراغ خامنه‌ای در دانشگاه‌ها
*آیا عقلانیتی در اشرف دهقانی هست؟
*تلاش دستگاه اطلاعاتی رژیم برای تماس با پرویز ثابتی، ایجاد رابطه با آمریکا، شکایت از مجاهدین در گفتگو با پرویز معتمد
*نگاهی دوباره به نامه نگاری دبیر کنفدراسیون جهانی محصلین و مصطفی خمینی در دهه‌ی ۴۰
*مهدی سامع و «سه تفنگدار»ش
*بازداشت و دوران «حصر» خمینی تا تبعید در گفتگو با پرویز معتمد
*حمید اسدیان «مدیحه سرای» دربار رجوی و «ارزش غایی کلمات»
* جنگ و گریز ساواک با چریک «افسانه»‌ای حمید اشرف از نگاهی دیگر
*نگاهی اجمالی به سناریوی رژیم در مورد «زن» دستگیر شده در آلبانی
* مصطفی تاج زاده و «امام خمینی» و «دوران طلایی »
*دسته گل جدیدی که «تیرخلاص» زن اوین به آب داد
*داستان «استاد ادبیات از خراسان سرفراز» و «دیپلمات اسکاندیناوی»
*جنگ نیابتی شیعه و سنی و تعطیلی نهم ربیع‌الاول «آغاز امامت ولی عصر» و «عید‌الزهرا»
*«پرچم سرخ» تکان دادن سعید سلطانپور در روایت مجاهدین
*مروری بر «زخمی شدن قاسم سلیمانی» و «درب ضد انفجار اتمی» در تونل زیر زمینی سپاه در روایت مسعود رجوی
*جاودانه‌های خانواده‌ی محمدرحیمی در شعر زنده یاد نصیر نصیری
*شبکه‌ی نفوذی مجاهدین در رژیم، قربانی «خیانت» مسعود رجوی (بخشی از گزارش ۹۳)
* فیروز الوندی و «لاله‌های سرنگونش»
*«سرقت» شعرهای نصیر نصیری توسط مجاهدین و استفاده از آن در خاطرات محمود رویایی!
*نصیر نصیری همچون «بادی سرگردان» در جستجوی آشیانه‌‌اش
*آیا رژیم قصد آزادی رابرت لوینسون را دارد؟
*سید‌ابراهیم رئیسی جنایتکاری در مقام تولیت «آستان ضامن آهو»
*نگاهی ایدئولوژیک به نامه‌‌‌های مسعود رجوی خطاب به خبرگان و خامنه‌ای
*در رثای دکتر هادی اسماعیل‌زاده حقوقدان بزرگ میهن مان
*بارز شدن دشمنی هیستریک فرقه رجوی با زندانیان سیاسی مقاوم و مبارز
*دزد ناشی به کاهدان می زند («جنون» مسعود رجوی)
*«چه بی ثمر به در می‌کوبم» نگاهی به چند شعر نصیر نصیری
*عباس رحیمی آن «جان شیفته»
*کارزار غیرانسانی جماعت رجوی علیه بیماری عباس محمدرحیمی
*نقش اخلاق در رفتارهای سیاسی
*سرگیجه ی رجوی در برابر مظلومیت عباس محمدرحیمی
*حمله کینه توزانه ی مسعود رجوی به عباس محمدرحیمی سمبل جوانمردی و راستی
*مترجم نیروی دریایی آمریکا در زندان اوین؛ نماینده خمینی در نیروی دریایی، امام جماعت در آمریکا
*پیش‌بینی خروج نیروهای آمریکایی از عراق و خطرات ناشی از آن
*رجوی خواهان ادامه جنگ در لیبرتی، کمیساریای عالی پناهندگان خواهان انتقال فوری مجاهدین از عراق
*جنایت «لیبرتی» و مسئولیت مشترک خامنه‌ای و مسعود رجوی
*محمدحسن راستگو «مبتکر شیوه خاصی از آموزش و تفریح برای کودکان»
*پاسخ من به دستگاه اطلاعاتی و امنیتی رژیم برای مناظره در «دانشگاه هنر تهران»
*متن کامل نامه آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری: «با آب دیگری وضو بسازید»
*تلاش نافرجام فخرآور برای بدنام کردن اسماعیل خویی
*گل ــ زاده، نخ «دانه‌های تسبیح» * (قسمت دوم)
*من و فرهاد و زندان و «یه شب مهتاب» *
*«کشتار ۶۷» در شعر نصیر نصیری (شاعری که قربانی خمینی و رجوی شد)
*گفتگوی گزارشگران با ایرج مصداقی بمناسبت یادبود کشتار زندانیان سیاسی در تابستان 1367
* جنایتکاران دهه ۶۰ پست دولتی دارند
*نصیر نصیری شاعری که قربانی خمینی و رجوی شد
*بقیه داستان «جیمزباند» و «رفیق آیت‌الله»
*روایت ایرج مصداقی از سیاه‌ترین دهه عمر جمهوری اسلامی - بخش نخست
*کوتاه و گویا؛ «انترناسیونال بچه‌پرروها»
*سکوت مسعود رجوی در قبال پذیرش پناهندگی یکی از متهمان قتل‌ کشیش‌های مسیحی در سوئد
*توطئه‌ی جدید دستگاه اطلاعاتی رژیم و مجاهدین علیه «نه زیستن، نه مرگ» و من
*«هوشنگ عیسی بیگلو» و «همنشین بهار» در روایت عرفان قانعی فرد پادوی دستگاه امنیتی
*رضا مصطفوی طباطبایی «خیر» حامی پرسپولیس یا یکی از عوامل گم‌شدن دکل نفتی
*به یاد مادر انسیه بخارایی کاشی (سید‌احمدی) که «لبخندش باغ ستاره‌ها بود»
*از جعل امضاهای ناشیانه پای بیانیه دلواپسان تا جعل امضا تحت نام «بیش از ۱۵۰۰نفر از دوستداران جنبش فدائی»
*اوین؛ از جوخه‌‌ی اعدام لاجوردی تا پارک قالیباف و لاریجانی
*چهل سال پس از ترور شریف واقفی؛ شباهت‌های رفتاری مسعود رجوی و تقی‌ شهرام
*چرا در مورد بیژن جزنی و حمید اشرف می‌نویسم؟
*من یا محسن درزی «تواب»، کدام یک بایستی پوزش بخواهیم؟
*سناریوی جدید دستگاه اطلاعاتی رژیم؛ مجاهدین عامل اسیدپاشی روی زنان
*فرخ نگهدار و تاریخی سراسر جعلی: چگونه جنبش فدایی، بیژن جزنی و حمید اشرف قربانی شده‌اند
*سازمان چریک‌های فدایی خلق و پذیرش رهبری خمینی در دوران انقلاب ضد‌سلطنتی
*«ایران اینترلینک» صدای دستگاه اطلاعاتی رژیم
*مسعود رجوی بیش از رژیم جمهوری اسلامی از نمایش جهانی فیلم «آن‌ها که گفتند نه» در هراس است
*کشتار وحشیانه با استناد به آیات قرآن و سنت
*پیش‌بینی هشت سال پیش نتایج تحریم اقتصادی رژیم و خروج نیروهای آمریکایی از عراق
*قاضی حسن تردست قاتل ریحانه جباری مرتکب جنایت دیگری شد
*دست‌خط‌های ارائه شده از سوی مجاهدین خلق به ایرج مصداقی
*واکنش رهبری عقیدتی مجاهدین به مقاله‌ی «مسعود رجوی سه دهه «فرار» از «جانبازی» و به خطر انداختن جان مجاهدین»
*تروریست سیدنی کیست و کتاب شعرش را چه کسی انتشار داد؟
*فراخوان «ستاد اجتماعی مجاهدین در داخل کشور» طنز یا فاجعه
*مسعود رجوی سه دهه «فرار» از «جانبازی» و به خطر انداختن جان مجاهدین
*پروژه‌ی «شهید‌سازی» از مرتضی سربندی مأمور اطلاعاتی و مسئول آموزش گارد پرواز سپاه پاسداران
*عملیات مروراید مجاهدین در بهار ۱۳۷۰ کردکشی یا دخالت سپاه‌پاسداران در عراق؟
*مجاهدین خلق، داعش، «انقلابیون عراقی»، «عشایر انقلابی»، بدون شرح
*تشابه احکام «داعش»‌گونه‌ی خمینی برای کشتار نظامیان و زندان سیاسی در مرداد ۶۷
*نگاهی دوباره به دیدگاه‌ه‌ای هفت سال پیش ایرج مصداقی پیرامون احتمال حمله‌‌نظامی، تحریم اقتصادی، بحران‌هسته‌ای و ...
*به مناسبت درگذشت امام جمعه شمیرانات: حجت‌الاسلام محسن دعاگو، امام جمعه، بازجو، شکنجه‌گر و فرمانده کمیته
*اعدام‌های ۶۷ از یک سال قبلش برنامه‌ریزی شده بود
*آزادی متهمان ترور «متخصصان هسته‌‌ای» یک رسوایی دیگر برای خامنه‌ای
*طرح یک پرسشنامه (مجاهدین در برابر پرسش‌های مردم) بخشی از «گزارش ۹۳»
*دخالت مجاهدین در امور داخلی عراق و حمایت از نیروهای تحت هژمونی «داعش» (بخشی از گزارش ۹۳)
*روحانیت انقلابی، متهم اصلی آتش‌سوزی سینما رکس آبادان
*مظفر الوندی پاسدار زندان یا مسئول دفتر «حقوق بشر» و دبیر مرجع «حقوق کودک»
* گورستان «خاوران»
*اعدام، یک پارامتر مهم در حیات سیاسی نظام جمهوری اسلامی است
*شبکه‌ی نفوذی مجاهدین در رژیم، قربانی «خیانت» مسعود رجوی (بخشی از گزارش ۹۳)
*قاضی محمد مقیسه و سه دهه جنایت علیه بشریت
*«فرد خوشنام» مجاهدین چه کسی است ؟
*سرنوشت مسعود دلیلی، یادآور سرنوشت سعید امامی (بخشی از گزارش ۹۳)
*توضیحی مختصر در مورد فرار مسعود رجوی از عراق و ترک صحنه‌ی جنگ
*دریافت «جایزه یواشکی» توسط خانم رجوی
*تصحیح یک اشتباه در ارتباط با گزارش ۹۳ و پوزش از آقای سعید جمالی
*گزارش 93 / واکاوی و بررسی فرهنگ و رفتار توتالیتاریستی مسعود رجوی
*ای کاش نه تیم ملی فوتبال، که جامعه‌ی ایران «کارلوس کی‌روشی» می‌داشت
*تصحیح یک روایت در مورد زنده یاد غلامحسین (شاپور) قناعتی
*«لعبتی هزار ماشالا»، نامه سرگشاده به عماد‌الدین باقی
*نگاه متفاوت من، محمد مصطفایی و وحید پوراستاد به علیرضا آوایی
*من و «حق» بیژن جزنی و کشتار ۳۰ فروردین ۱۳۵۴
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (بخش پایانی) نقش وابستگان فدراسیون فوتبال و تربیت‌بدنی در فساد
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۶) لومپنیسم در حاکمیت، لومپنیسم در فوتبال و ...
*«عشق» و نسل برآمده از انقلاب ضد سلطنتی
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۵) روحانیت و دلالان در فوتبال
*مسعود رجوی و «پرفسور راج بالدو» و جایزه «خدمات بشردوستانه بین‌المللی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۴) نقش رمالان، جادوگران و مداحان در فوتبال
*نوروز در زندان‌های دهه‌ی ۶۰
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۳) غوغای اعتیاد و دوپینگ
*انتخاب مریم رجوی به عنوان «پرافتخار زن سال ۲۰۱۳ » و پروفسور «راج بالدو»
*نگذارید دست‌های خونین خمینی را پاک کنند
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۲) سرمایه‌داران نوکیسه در فوتبال
*مرتضی فهیم کرمانی صادر کننده‌ی اولین حکم ترور، سنگسار و قطع دست
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۱) سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال
*سیدحسین موسوی تبریزی خشن‌ترین قاضی نظام، مدعی «اسلام رحمانی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته، سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال (۱۰)
*ادامه‌ی دشمنی دستگاه ولایت با زنده‌یاد فرخ‌رو پارسای
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۹) (سرمایه‌داران نوکیسه در فوتبال)
*علی یونسی و تکذیب محاکمه و اعدام نظامیان حزب توده
*ناصر میناچی مشمول «فامیل الدنگ»‌ نشد
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۸) هجوم سرمایه‌داران نوکیسه به بازار فوتبال
*مقوله‌ی حجت‌الاسلام «جعفر نیری» و مستند‌سازی کشتار ۶۷
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (بخش ۷) تحولات باشگاه پرسپولیس، استقلال و ...
*حسینعلی نیری رئیس دادگاه انتظامی قضات «رژیم کشتار »
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۶) دخالت سپاه پاسداران در فوتبال
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۵)
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۴)
*نگاهی دوباره به دستگاه اطلاعاتی نظام و قربانیان «انجمن پادشاهی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۳)
*طه طاهری (مسعود صدر‌الاسلام) و وزارت اطلاعات مسئول ربودن رابرت لوینسون
*سخنی با مریم رجوی؛ به یاد «گوهر» و «گوهر»ها
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۲)
*چند نفر در زندان قزلحصار اعتصاب غذا کرده‌اند؟ نگاهی به اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱)
*پاسخ مجاهدین به مقاله‌ی فریبا هادیخانلو «اشرف نشان» یا «تواب اتاق آزادی اوین»
*فریبا هادیخانلو «اشرف نشان» یا «تواب اتاق آزادی اوین»
*خطر اعدام متهمان ترور‌های هسته‌ای و «جاسوسی» برای موساد
*نهاد نمایندگی خامنه‌ای و تائید قتل‌عام‌های ۶۰ و ۶۷
*انشعاب و ایجاد تشکل؛ پاسخ به نامه‌ی سرگشاده‌ی آقای ریحانی
*حق تیر و شکنجه در قوانین جمهوری اسلامی
*رادیو بی بی سی و گزارش بیطرفانه‌اش از عراق
*پس از قتل‌عام در اشرف، کشتار بزرگتری در چشم‌انداز است
*علیرضا یعقوبی «اشرفی» امروز و همکار سعید امامی و فلاحیان دیروز
*لزوم مبارزه با شخصیت‌سازی و شخصیت پرستی و پرهیز از مطلق‌کردن افراد
*قاضی صلواتی یکی از اضلاع مثلت «جنایت علیه بشریت»
*نامه سرگشاده به شیرین عبادی، «اسلام رحمانی» چاره‌ی کار نیست
*آیت‌الله گلزاده غفوری و پذیرش وکالت عباس امیرانتظام
*چه چیز خشم «‌اهل حق» در ایران را برانگیخت و خودسوزی‌ها چرا آغاز شد؟
*واکنش مشابه‌ مجلس شورای اسلامی و «شورای ملی مقاومت» به «استعفا»
*نگاهی ایدئولوژیک به نامه‌‌‌های مسعود رجوی خطاب به خبرگان و خامنه‌ای
*محمد‌علی امانی رئیس اوین و عضوی از خانواده‌ی جنایتکار و غارتگر امانی
*انفجار حرم عسگرین و اعتراف ژنرال جورج کیسی
*بخش منتشر نشده‌ی گزارش ۹۲، نامه‌ی سرگشاده به مسعود رجوی
*مکاتبات من با ابوالقاسم رضایی یکی از مسئولان مجاهدین در دیماه ۱۳۸۸
*سنگ بنای نابسامانی‌های کشور را هاشمی گذاشته-
* محمد مهرآیین، مظهر جنایت و فساد
*گزارش ۹۲، نامه‌ی سرگشاده به مسعود رجوی
*سیدحسین موسویان و شیخ حسن روحانی دو مدعی تحصیل در بریتانیا
*نگاهی به پرونده‌ی کهریزک و سوابق جنایتکارانه «قاضی حداد»
*حجت‌الاسلام محسن دعاگو، امام جمعه، بازجو، شکنجه‌گر و فرمانده کمیته
*نگاهی به زندگی جلیل بنده یکی از تیرخلاص‌زن‌های اوین
*سفر مصطفی محمد نجار به وین شلیک به لیست جدید اتحادیه‌‌ اروپا
*نقش مجید قدوسی یکی از عوامل کشتار ۶۷ در فوتبال
*سیدعباس ابطحی یکی از جنایتکاران علیه بشریت
*دستگیری یک شهروند اسلواکی اقدامی شکست‌خورده در راه تکمیل سناریوی ترورهای هسته‌ای
*حمله‌ی موشکی به لیبرتی آخرین اقدام تروریستی رژیم نخواهد بود
*«هوشنگ عیسی بیگلو» و «همنشین بهار» در روایت عرفان قانعی فرد پادوی دستگاه امنیتی
*آقای واحدی، بشارتی نه «خدا ترس است و نه با شرف»
*طه طاهری (مسعود صدر‌الاسلام) و وزارت اطلاعات مسئول ربودن رابرت لوینسون
*تلاش برای نجات تروریست‌های‌ سپاه قدس در تایلند
*نشریه‌ی پیکار، قاسم عابدینی و ترور آمریکایی‌ها
*رو در رو با فائزه هاشمی و «عبرت روزگار»
*آیا خامنه‌ای مخالف اعدام مارکسیست‌‌ها بود؟
* بدون شرح!
*«گفتگوهای زندان» و سندروم «دایی جان ناپلئون»
*مازیار بهاری و «اعترافات اجباری»
*حکم تاریخی دادگاه لاهه و واکنش ناگزیر «هیأت اجرایی راه کارگر»
*تاکسی زرد رنگ پژو ۴۰۵ و ترور پاسدار فریدون عباسی
*آیا مجاهدین و دشمنانشان فرهنگی مشابه دارند؟
*چه کسانی مستشاران آمریکایی در ایران را ترور کردند؟
*متهم کردن بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به مشارکت در ترور‌های هسته‌ای
*وزیر فتحی هوادار دکتر شریعتی چرا و چگونه «رفیق» شد؟
*«جهانبخش سرخوش» و «شرکا» همسو و همگام با رژیم
*من و «حق» بیژن جزنی و کشتار ۳۰ فروردین ۱۳۵۴
*آیا محمدی گیلانی حکم اعدام فرزندانش را داد؟
*نگاهی به جعلیات انتشار یافته از سوی ساموئیل کرماشانی در مورد مولود آفند و متهمان دستگیر شده در ایران
*ربودن مولود آفند، ارتباط آن با «ترورهای هسته‌ای»، اقلیم کردستان و موساد
* نگاهی دوباره به سناریوی «سربازان گمنام امام زمان» و قربانیان آن
*دلایل اتخاذ اقدامات امنیتی اجلاس «غیرمتعهدها» در تهران
*به فریاد متهمان بیگناه ترور «متخصصان هسته‌ای» برسید
*علیرضا آوایی، غلامرضا خلف رضایی زارع و چند جنایتکار علیه بشریت
*«حاج رضا» و کتایون ‌آذرلی و یک پروژه‌ی امنیتی
*چشم‌ها را باید شست، جور دیگر باید دید؛ پرسش‌هایی از سوی مخالفین ایران تریبونال
*دروغپردازی «حاج‌رضا» در مورد نحوه‌ی سفر به اروپا
*پرده‌‌ی دیگری از «داستان‌های هزار و یک شب» صاحب‌منصب قضایی رژیم
*«دو پیمانه آب و یک چمچه دوغ»، نگاهی به روایت‌های جعلی صاحب‌منصب قضایی رژیم
*پاسخ به چند سؤال در ارتباط با خاطرات و مصاحبه‌ی‌ تلویزیونی ثابتی و واکنش‌های پیرامون آن
*حاج احمد قدیریان مسئول گروه ضربت و جوخه‌های اعدام اوین
*«فرقان» در آیینه‌ی تاریخ
*مایک والاس و هاشمی رفسنجانی
*حمید رضا نقاشیان تجسم عینی حاکمیت فاسد
*چه کسی خامنه‌ای را در تیرماه ۶۰ ترور کرد؟
*تروریسم افسار گسیخته‌ی رژیم و مماشات بین‌المللی
*فراز و نشیب حزب توده در دهه‌ی ۶۰
*«اپوزیسیون» کی و چگونه کوک می‌شود؟
*سانسور بخش مهیج خبر «ان بی سی» در مورد نقش مجاهدین در ترور‌های تهران
*پرونده‌ی لیلا فتحی نمادی از ظلم و بی‌عدالتی دستگاه قضایی ولایت فقیه
*چه کسانی پشت بیانیه‌‌ی «کرکس‌ها متحد می‌شوند» هستند
*نقش رژیم در «قتل‌های زنجیره‌ای متخصصان» ایرانی
*نامه سرگشاده به آقای محمد نوری زاد
*نامه‌ی تیرماه ۱۳۶۶ آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری *
*نامه آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری: «با آب دیگری وضو بسازید»
*پاسخ به پرسش‌هایی چند در مورد بیانیه‌های ضد جنگ و تلاش‌های اکبر گنجی
*پاسخ به سؤالاتی چند در مورد گزارش آژانس بین‌المللی اتمی و امکان حمله نظامی غرب به ایران
*چند پرسش و پاسخ در مورد طرح ترور سفیر عربستان در آمریکا
*جاسوسی وابسته‌ی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در لندن علیه دانشجویان ایرانی
*«باغ‌ها آنگاه که شکفته‌ترند کوله‌ی پاییز را پربار می‌کنند»
*«از اوج و موج نگاهت عشق پیدا بود»
*به یاد شهلا و فریده و همه‌ی جاودانگان
*به یاد مادر جهان‌آرا و جاودانه‌اش «حسن»
*رقص ققنوس‌ها و آواز خاکستر
*به روز کردن لیست تروریستی و واکنش‌‌های رژیم
*محمد سلیمی یکی از جنایت‌کاران علیه بشریت و دست‌اندرکاران قتل‌عام ۶۷
*راه بهبود حقوق بشر در ایران از رسیدگی به قتل های ۶٧ می گذرد
*معامله‌ بر سر آزادی دو کوهنورد آمریکایی و باقی ماندن نام مجاهدین در لیست تروریستی
*گفتگو در مورد گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر
*نوری‌زاده و زنده‌یاد شاپور بختیار
*مروری بر روایت هاشمی رفسنجانی از پایان قتل‌عام ۶۷ و اطلاعات ارائه شده از سوی دادستانی
*با آب هفت دریا نیز ننگ کشتار ۶۷ را نمی‌توان شست
*لیست تروریستی آمریکا و رابطه آن با نجات جان ساکنان اشرف
*مادر هنوز غصه‌ی عطیه را دارد
*مادر امامی و آغوش پر از عشق‌اش
*آیا مجید انصاری راست می‌گوید؟
*محمدرضا صدر عاملی و رخت‌‌ دامادی‌اش
*نحوه برخورد دولت موسوی با کشتار ۶۷ و موارد نقض حقوق بشر در مجامع بین‌المللی
*تصحیح اطلاعات ارائه شده نادرست در مورد گزارشگر ویژه و ...
*انتخاب گزارشگر ویژه مردِ مسلمانِ غیرعرب و تصحیح چند اشتباه
*هوشنگ اسدی بدون هیچ پروایی همچنان دروغ می‌گوید
*از بهناز شرقی نمین تا هاله سحابی
*با چهره‌ی مجید قدوسی یکی از مسئولان کشتار ۶۷ آشنا شویم
*توضیحی در ارتباط با نقد کتاب هوشنگ اسدی
*نقدی بر «نامه‌هایی به شکنجه‌گرم»، چرا هوشنگ اسدی دروغ می‌گوید؟
*کدیور و روایت کشتار ۶۷
*کشتار در اشرف و منادیان «اسلام رحمانی»
*طه طاهری (مسعود صدر الاسلام) و مفقودشدن رابرت لوینسون
*۱۹ بهمن شکوه یک مقاومت؛ غم و اندوه غریبانه‌ی زندانیان
*با چهره‌ی داوود روزبهانی فرمانده حمله به پایگاه موسی خیابانی آشنا شویم
*برای مظلومیت و تنهایی محمدعلی حاج‌آقایی
*با چهره‌ی مرتضی اشراقی عضو هیئت کشتار ۶۷ آشنا شویم
*«خبر کوتاه‌ بود اعدام‌ شان‌ کردند!»*
*مهدی نادری‌فرد یکی از عوامل اصلی کشتار ۶۷ در زندان گوهردشت
*یادی از آیت‌الله منتظری و نکاتی چند در ارتباط با میزگرد سیاسی ۳۰ آذر ۸۸ سیمای آزادی
*نامه سرگشاده به خانم زهرا رهنورد
*تاریخ گفت‌وگوهای درونی بخش مارکسیست لنینیست مجاهدین خلق و چریک‌های فدایی خلق
*فردا را چگونه باید ساخت؟
*برای آن‌هایی که خواهان حقیقت‌اند
*از به کارگیری شیوه‌های غیراخلاقی بپرهیزیم حتی در رابطه با دشمنانمان
*ايرج مصداقي و «غزل اميد»
*انتشار اخبار جعلی از سوی «پیک نت» در ارتباط با مهاجمان به خانه کروبی
*گرچه ما می‌گذریم راه می‌‌ماند ( در رثای جاوادنه‌های رضایی‌ جهرمی)
*معرفی عاملان و آمران و افراد مطلع از اعدام‌های مرداد ۶۷
*قتل‌عام ۶۷ در پاسخ‌های رسمی دولت جمهوری اسلامی
*ايرج مصداقي: غرب عاملان کشتار را مي‌شناسد
*نامه سرگشاده به میرحسین موسوی
*مادر امامی و آغوش پر از عشق‌اش
*«محمد نبودی ببینی»، برادرت را کشتند!
*گفت‌وگو با ايرج مصداقی درباره قاضی مقيسه: شريرترين چهره زندان‌های جمهوری اسلامی در دهه ۶۰
*«آیا زندگی باز به آن‌ها خواهد خندید»
*حق با شادی صدر است یا داریوش برادری
*برای مظلومیت و تنهایی محمدعلی حاج‌آقایی
*شورای حقوق بشر سازمان ملل و همسر سعید امامی!
*با چهره‌ی سید حسین مرتضوی یکی از جنایتکاران علیه بشریت آشنا شویم!
*بهار با بچه‌ها، بهار بی‌بچه‌ها (یادی از دلاوران خانواده‌‌ی مدائن)
*گفتگوی اشتراک با ایرج مصداقی در رابطه با کمپین دو میلیون امضا بر علیه مجازات اعدام
*داستان دستبوسی جنتی !
*«شرفیابی و درخواست عفو و انابه در حضور رهبری»
*اعدام توابان، تراژدی مضاعف
*سوءقصد به تواب نظام یا سناریوی جدید کودتاچیان
*احسان نراقی همچنان در خدمت قدرت
*نامه‌های علیرضا حاج صمدی به همسرش مریم گلزاده غفوری
*«کاظم» تبلور خشم و عصیان نسل برآمده از انقلاب ضد‌سلطنتی
*صدای «صادق» نسلی که در سکوت پرپر شد
*فرمانده حمله به پایگاه موسی خیابانی چه کسی بود؟
*کتاب «نگاهی به سازمان بین‌المللی کار، نقض حقوق بنیادین کار در ایران» - ایرج مصداقی
*وصیت نامه مریم گلزاده غفوری
*«سلامم غریبانه در هر خانه را خواهد زد»
*عبرت‌های روزگار
*گل- زادگان ( محمد کاظم)
*گل‌- زادگان ( محمدصادق)
*گل ــ زاده، نخ «دانه‌های تسبیح» * (قسمت دوم)
*مسعود علی‌محمدی آخرین قربانی دستگاه امنیتی ولایت فقیه
*دکتر گلزاده غفوری مدافع بزرگ حقوق مردم (قسمت اول)
*فرخ نگهدار و درد «فروپاشی» نظام
*شب لعنتی و فانوس (به یاد فاطمه کزازی)
*در رثای کسی که به جای حکومت بر سرهای بالای دار، بر قلب‌های مردم حکومت کرد
*پرسش و پاسخ در مورد فعل‌انفعالات عراق و وضعیت مجاهدین و ... (بخش دوم)
*پرسش و پاسخ در مورد فعل‌انفعالات عراق و وضعیت مجاهدین و ... (قسمت اول)
*آن کس که وابستگی‌های سیاسی و ایدئولوژیکش را نفی کند خود را نفی می‌کند
*امیر فرشاد ابراهیمی بازیچه‌ دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی
*گزارش‌های نادرست به ما خدمت نمی‌کنند- بخش سوم
*نقد فرهنگ سیاسی - حذف و سانسور در خاطرات زندان!- بخش دوم
*نقدی بر «آفتابکاران» نوشته‌ی محمود رویایی – بخش نخست
*به یاد آن که «عاشقانه زیست»
*همکاری یکی از فعالان اصلی لابی رژیم در انگلستان با فرماندهان سپاه پاسداران
*مسعود صدر‌الاسلام (طه طاهری)، همان صالح بازجوی معروف ۲۰۹ اوین نیست!
*گفت گو با ايرج مصداقي، نويسنده چهار جلد خاطرات زندان
*مذهب در خدمت شکنجه و کشتار
*احمد توکلی و قتل فجیع نرگس جباری
*آقای کروبی جنایات دیگر خامنه ای را هم افشا کنید
*کندوکاوی در وقایع پس از انتخابات 22 خرداد 1388
*همخوانی یک سیاست
*سخنی در باب فرصت طلبی گردانندگان سایت «اخبار روز»
*یگان ویژه پاسداران نیروی انتظامی و «نوپو»
*بازوهای نظام برای سرکوب جنبش های اعتراضی
*نامه سرگشاده به آقای مهدی کروبی
*فرهاد جعفری مدافع سینه چاک احمدی نژاد یا سهی سیفی وبگرد «روزآنلاین»
*آشنایی با چند تن از عوامل کشتار و جنایت در دهه‌ی ۶۰
*محمدرضا شریفی نیا تواب دو آتشه اوین و حامی احمدی نژاد
*نگاهی به سابقه‌ی چندتن از رهبران کودتای ۲۲ خرداد
*جعلیات جدید امیرفرشاد ابراهیمی در نامه سرگشاده به مجتبی خامنه ای
*پاسخ به سؤالات سایت گزارشگر در ارتباط با خیزش مردم ایران
*نگاهی به چهره‌ی چند جنایتکار
*مجید پورسیف کیست؟
*فاضل بازجوی بیرحم شعبه هفت اوین
*مجتبی حلوایی عسگر یکی از عاملان اصلی کشتار ۶۷
*تحلیلی بر نماز جمعه رفسنجانی
*فکور، بازجوی شعبه‌ی هفت اوین و تروریست بین‌المللی
*نقدی بر کتاب «آفتابکاران» نوشته محمود رویایی (مجموعه کامل)
*«فرهنگ» ناهنجار یک عضو شورای هماهنگی اتحاد جمهوری‌خواهان
*سخنی با اعضا و هواداران اکثریت و اتحاد جمهوریخواهان
*حجاریان و شقاوت یک نظام ضدبشری
*متن سخنرانی ایرج مصداقی در جلسه ایران، انتخاب دمکراتیک
*از ۳۰ خرداد ۶۰ تا ۳۰‌خرداد ۸۸
*آن کس که باید برود خامنه ای است
*کودتای جدید در رژیم کودتا
*با وزیر کشور کابینه‌ی احتمالی کروبی آشنا شویم
*سید ابراهیم نبوی و پرده پوشی یک دهه جنایت و سرکوب
*کندوکاوی در ارتباط با دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری
*میرحسین موسوی و «برکات سازنده اسلام»
*اظهارات مصطفی تاج‌زاده در توجیه کشتار ۶۷
*متجاوز را «انتخاب» نمی‌کنند!
*مهدی کروبی و میرحسین موسوی و کشتار ۶۷
*نگاهی به تاریخچه‌‌ی شکایت علیه نقض حقوق سندیکایی و آزادی انجمن‌ها توسط دولت‌های ایران (بخش دوم)
*نگاهی به تاریخچه‌‌ی شکایت علیه نقض حقوق سندیکایی و آزادی انجمن‌ها توسط دولت‌های ایران (بخش اول)
*ناصر منصوری را روی برانکارد به قتل‌گاه بردند
*نام واقعی مجید قدوسی چیست؟
*سرهنگ سید لطف‌الله اتابکی کیست؟
*گفتگوی پژواک ایران با ایرج مصداقی در ارتباط با نقش‌گروه‌های چپ و مجاهدین در استقرار جمهوری اسلامی، حمایت از خمینی و...
*ادعاهای نادرست راجع به عکس‌های جنایتکاران
*ماشین جعل و دروغپردازی راه توده و پیک نت
*سرگذشت من و سرگذشت یک ترانه
*به یاد آن که «بهنام» بود
*تجربه‌اندوزی از تاریخ
*در خلوت پرشکوه عاشقان آزادی جاری‌ست...
*خاوران و مادران
*نقدی بر گزارش دیده‌بان حقوق بشر در مورد آزادی بیان و تجمع در مناطق کردنشین
*اقتدار مادران
*حسین مهرپور و تعهدات بین‌المللی جمهوری اسلامی
*میان ماه من تا ماه گردون!
*انتقام‌جویی نظام «عدل اسلامی» از خانواده‌ها (بخش دوم)
*چند نکته در ارتباط با مهر و موم کردن کانون مدافعان حقوق بشر
*انتقام‌جویی نظام «عدل اسلامی» از خانواده‌ها (بخش اول)
*برخورد گزینشی با حقوق زنان
*آرامگاه مادر !
*پرویز زند شیرازی نیز به ابدیت پیوست
*مادر، «افسانه است، اما دروغ نیست»
*دادگاه یا سرپوشی بر جنایت باندهای رژیم در شیراز
*رفیق‌دوست و حکم مهدورالدم
*مأموریت «یک اسکادران هموسکسوئل منحرف آمریکایی»!
*به پاس مقاومت و ایستادگی علی صارمی
*هشدارهای امنیتی سایت تابناک را جدی تلقی کنیم
*نوری زاده و دسته گل تازه به آب داده
*غلامرضا جلال و روایت‌های غیرواقعی زندان
*به یاد آن که «عاشقانه زیست»
*انتخاب اوباما شرایط را برای رژیم سخت‌تر می‌کند
*همنامی جنایتکاران و معضل اپوزیسیون- بخش دوم
*هویت اصلی داوود لشگری یکی از مسئولان کشتار ۶۷
*اپوزیسیون و معضل همنامی جنایتکاران
*آیا سانسور شاخ و دم دارد؟
*هیئت کشتار زندانیان سیاسی در روایت گروه‌ها و فعالان سیاسی!
*کشتار ۶۷، سعید شاهسوندی و پروژه‌ی جعل تاریخ
*بیستمین سالگرد کشتار ۶۷ و انتشار خاطرات جعلی
*گفتگو با ایرج مصداقی در مورد در مورد جناح‌های رژیم، خطر جنگ، خطرات اتمی شدن رژیم، وضعیت اپوزیسیون، جنبش‌های مردمی و ....
*سانسور زنان در انتخابات کانون نویسندگان ایران !
*«غنی سازی» دروغ و «توسعه» جعل در دستگاه رژیم
*پاسخ به «فراخوان» فریدون گیلانی و ذکر چند خاطره
*روایت وارونه‌ی مسعود بهنود و محسن سازگارا از ۳۰ خرداد
*سازگاران با جنایتکاران، ناسازگارا با قربانیان
*پاسخ به پرسش‌هایی چند در رابطه با کتاب «برساقه تابیده کنف»
*دست های خونین باندهای رژیم در انفجار شیراز
*داستان زنی که «هفت شوهر» دارد و حافظه‌ی تاریخی
*علی‌محمد بشارتی یکی از بنیانگذاران دستگاه سرکوب و جنایت رژیم
*امیرفرشاد ابراهیمی درس آموخته‌ی مکتب ولایت
*سید کاظم کاظمی، از بنیانگذاران سیستم اطلاعاتی، شکنجه‌گر و جلاد اصلی فعالین چپ ایران
*عید ۶۲ در زندان گوهردشت
*نوری‌زاده، بانک مرکزی جعلیات و عصاره ژورنالیسم بی‌اعتبار
*بخشی از نقشه‌‌های زندان‌های اوین، قزل‌حصار، گوهردشت و نیز محل‌های قتل‌عام تابستان۶۷ برگرفته شده از کتاب «نه‌زیستن، نه‌مرگ»(چاپ دوم)
*حاج احمد قدیریان مسئول گروه ضربت و جوخه‌های اعدام اوین
*دلایل واقعی کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*بهنود پدیده‌ای که از نو باید شناخت
*محمد مهرآیین یکی از مهم‌ترین دژخیمان اوین
*نقش های گوناگون هوشنگ اسدی تواب فعال زندان
*کبوتر با کبوتر، باز با باز، کند همجنس با همجنس پرواز
*برگشتگان ازدیار مردگان
*ILO - پیشرفت دولت جمهوری اسلامی در سال های گذشته در سازمان ‌بین‌المللی کار (بخش هشتم - پاياني)
*ILO - نگاهی به کنفرانس بین‌المللی کار و سیاست های به کار گرفته شده از سوی رژیم در این کنفرانس‌(بخش هفتم)
*ILO - تشکل‌های کارگری رژیم از نگاه سازمان بین‌المللی کار (بخش ششم)
*ILO - خانه کارگر جمهوری اسلامی (بخش پنجم)
*ILO - تشکل‌های کارگری در جمهوری اسلامی و مغایرت آن ها با کنوانسیون‌های بین‌‌المللی (بخش چهارم
*ILO - گزارش کمیته متخصصین در ارتباط با اجرای کنوانسیون ها و توصیه نامه ها به نود و سومین کنفرانس بین‌المللی کار و کمبودهای آن (بخش سوم)
*ILO - کنوانسیون های بین‌المللی که مورد تصویب دولت‌های ایران قرار گرفته‌‌‌اند (بخش دوم)
*ILO - کنوانسیون‌های بین‌المللی، ترفند‌های رژیم (بخش اول)
*برای مادرهایمان، «دل‌پاکان» و «دل‌سوختگان» روزگار
*کشتار ۶۷ در شعر زندان
*نگاهی گذرا به نمایشنامه‌های زندان
*اعلامیه جهانی حقوق‌بشر دستاورد بزرگ بشریت
*یقه واقعیت را نمی‌توان گرفت؛ (در مورد کتاب نه زیستن نه مرگ)
*آقای زرافشان به کجا می‌روید؟
*احکام خمینی و خامنه‌ای به حسینعلی نیری رئیس هیئت قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*نظرات «استاد» عبدالله شهبازی و چگونگی برخورد بقایای حزب توده با او
*روزشمارقتل‌عام ۱۳۶۷
*مسئولان قتل‌عام زندانیان سیاسی
*بخشی از نقشه‌‌های زندان‌های اوین، قزل‌حصار، گوهردشت و نیز محل‌های قتل‌عام تابستان۶۷ برگرفته شده از کتاب «نه‌زیستن، نه‌مرگ»(چاپ دوم)