نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (بخش پایانی) نقش وابستگان فدراسیون فوتبال و تربیت‌بدنی در فساد
ایرج مصداقی

نقش وابستگان فدراسیون فوتبال و تربیت‌بدنی در فساد

به دنبال دستگیری شهاب دادگرنژاد مشاور ارشد کفاشیان از زمان دبیرکلی کمیته ملی المپیک وی نیز به دادگاه احضار شد . این مشاور جوان که در گذشته کشتی گیر بود، معمولا در ساختمان فدراسیون رفت و آمد می کرد و در عین حال شایعات زیادی درباره ضد و بندهای مالی اش مطرح بود. گفته می‌شد وی حتی در برخی از پرونده های انضباطی این فدراسیون دخالت می کرد و رای را به نفع برخی از تیم ها، برمی گرداند که از همین راه به پول خوبی رسید.

رئیس فدراسیون فوتبال، در واکنش به شایعه دستگیری او گفت: «من که از وضعیتش خبر ندارم چون ۸ ماهی است که قطع رابطه کرده‌ایم و دیگر به فدراسیون ما نمی‌آید.» اما شاهدان، دادگرنژاد را یک ماه قبل از دستگیری هم در فدراسیون دیده بودند. گفته می‌شد علت دستگیری او، پرونده مالی اش در همین فدراسیون بود.

http://www.hadidnews.com/vdci.wa3ct1avwbc2t.html

وی که کارمند وزارت نفت بود، پیش از این مدیر هماهنگی، بازاریابی و امور بین الملل شرکت حفاری شمال ایران نیز بود.

http://www.bultannews.com/fa/news/172407

نه تنها در مورد کفاشیان حکم بازداشت صادر نشد بلکه مشاور ارشد او نیز تبرئه و آزاد شد و همه چیز به خیر و خوشی تمام شد.

سایت گل گزارش داد احسان کفاشیان پسر رئیس فدراسیون فوتبال که پدرش همیشه از او به شوخی به عنوان فردی بی عرضه نام برده و از قضا کارمند وزارت نفت هم هست پورشه خریده است. برای کسانی که درگیر مسئله‌ی فساد در فوتبال هستند حدس این که پورشه مزبور از کجا آمده است چندان سخت نیست.

در سال ۸۸ احسان علی آبادی فرزند رئیس سازمان تربیت بدنی در ارتباط با فساد مالی و اختلاس در پروژه‌های تربیت‌بدنی بازداشت شد.

خبرگزاری مهر گزارش داد که «چند پیمانکار و برخی از مسوولان تربیت بدنی که در بین آنها ردپای فرزند یکی از مدیران ورزشی نیز دیده می‌شود به دنبال ابهامات مالی که در ورزش بوجود آمده است بازداشت شده‌اند و تحقیقات لازم در ارتباط با موضوع اختلاس میلیاردی در ورزش ادامه دارد... در مورد مبلغ اختلاس شده در این پرونده‌ها نیز اظهارنظرهای گوناگونی مطرح شده است که از بین ۵ میلیارد تومان و ۲۰ میلیارد تومان متغیر است.

در همین زمینه یکی از مسئولان ورزشی که به نوعی با این پرونده در ارتباط است به بازداشت بیش از 10 پیمانکار مرتبط با اداره کل تربیت بدنی استان تهران اشاره کرد که برای گرفتن پروژه‌های اجرایی دومین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی مراودات مالی با برخی مسوولان داشته اند.... یافته‌های خرداد نشان می‌دهد كه “ا.ع” در پی دستگیری‌های دامنه‌داری بازداشت شده كه ماه گذشته از سوی دستگاه قضایی به اجرا گذاشته شده بود. در این پرونده دستگاه قضایی هفت پیمان‌كار مهم سازمان تربیت بدنی كه در بسیاری از پروژه‌های عمرانی سازمان زد و بند مالی داشتند را دستگیر و پس از اخذ اعتراف‌های آن‌ها متوجه شد كه فرزند یكی از مدیران عالی‌رتبه‌ی ورزشی در پشت پرده‌ی تمامی این زدوبندهای مالی است. از سوی دیگر برخی منابع به “خرداد” گزارش داده‌اند كه از همین فرد یك پرونده‌ی اخلاقی مساله‌دار نیز گشوده بود كه با شاكی خصوصی هم‌راه است ... در واكنش به انتشار خبر این بازداشت، محمد علی‌آبادی، رییس سازمان تربیت بدنی گفته است: «ممکن است مشکلاتی از قبیل اختلاس و مشکلات مالی در هر سازمانی وجود داشته و ما مشکلات مالی در دستگاه ورزش را بررسی و با متخلفان بشدت برخورد خواهیم کرد.» وی كوشید كه این رخ‌دادها را «به تخلف چند کارمند» ارتباط دهد اما توضیحی در این باره كه «ا.ع» چگونه از رابطه‌ی فرزندی و پدری خود سوءاستفاده كرده، نداد.»

http://gajamoo2.wordpress.com/2009/05/14/embezzlement-abduction-sport-iran/

این آقازاده بلافاصله با اعمال نفوذ پدرش آزاد شد و سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سؤال خبرنگاران گفت:‌

«پرونده‌ای در دادسرای تهران مطرح است اما اینکه فرزند یکی از مسئولان دستگیر شده باشد، از معاون دادستان تهران سئوال کردم که تکذیب کرد».

سخنگوی دستگاه قضایی در پاسخ به سئوال خبرنگار دیگری که این پرونده مربوط به چه کسی است؟ گفت: «اینها اطلاعاتی است که چون پرونده در مرحله مقدماتی است و رای صادر نشده است، محرمانه است و باید منتظر بود».

بیش از ۵ سال از تاریخ فوق گذشته است اما خبری از پرونده‌ی مزبور و نحوه‌‌ی رسیدگی به آن نشده است.

سایت جوان آنلاین گزارش داد که «محسن علی‌آبادی پس از تصادف با یک شهروند، محکوم به پرداخت ۴ میلیون تومان دیه می‌شود اما از آنجایی که پدر او شخص پر نفوذی است، فرد صدمه دیده مدت‌های مدیدی است منتظر پرداخت این مبلغ ماند.»

http://news.kodoom.com/iran-politics/388043

خانواده‌ی علی‌آبادی از همسر گرفته تا دختران و پسرانش مسافران همیشگی سفرهای خارجی بودند. مطبوعات در سال ۸۸ به نامه‌ی حسن میرزاآقابیک دبیر کمیته اجرایی بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی اشاره کردند که در نامه‌ای با لوگوی سازمان تربیت بدنی، کمیته ملی المپیک و فدراسیون همبستگی کشورهای اسلامی همراه شده، در روز بیست و یکم اسفند سال 87 از سفارت ایتالیا در تهران درخواست صدور ویزا برای همسر و دو دختر محمد علی‌آبادی را ارائه کرده است.»

همچنین در خبرها آمده بود که در بازی‌های آسیایی گوانگجو چین محسن و احسان فرزند‌‌ان محمد علی آبادی رئیس کمیته ملی المپیک همراه با کاروان‌های ورزشی ایران حضور یافته و از کارت وی.آی.پی استفاده کرده و اتومبیلی هم در اختیار آن‌ها قرار داده شده بود.

همچنین رسانه‌های داخلی گزارش داده‌اند که حجت الله بهمنی مدیر روابط عمومی سازمان لیگ «با مربیان و بازیکنان و حتی مدیران تیم‌ها تماس می‌گیرد و به بهانه کمک به نیازمندان و یا حتی جلسه برای دیدارهای دوستانه مثل دیدار پرسپولیس با ستارگان میلان از آنها اخاذی می‌کند.

در جدیدترین اقدام این فرد کلاهبردار با شاهرخ بیانی پیشکسوت تیم استقلال تماس گرفته و به وی گفته برای بازی پیشکسوتان پرسپولیس و ستارگان میلان قرار است ۷ پیشکسوت استقلال هم دعوت شوند که یکی از آنها بیانی است. او حتی به بیانی می‌گوید چهارشنبه جلسه‌ای قرار است برگزار شود ولی باید به شماره حسابی که او اعلام می‌کند پولی واریز شود.

نکته قابل توجه این است که این فرد  چندی قبل هم با امیر قلعه نویی تماس گرفته و چنین درخواستی را از او داشته است.

وی با بازیکنان زیادی هم به بهانه دعوت به برخی جلسات و یا اینکه قرار است به عنوان بهترین بازیکن فنی یا اخلاقی انتخاب شوند تماس گرفته و از آنها طلب مالی کرده است. در واقع این فرد با بیان اینکه پول را به شماره کارتی که او می‌گوید بفرستید اخاذی می‌کند.

http://www.ghanoononline.ir/News/Item/100055/23

ابراهیم قاسمپور مربی مطرح فوتبال ایران می‌گوید: «بنده می‌دانم که برخی آقایان در فدراسیون فوتبال بودند که کارشان خرید و فروش تیم بود؛ یعنی تیم داشتند و آن را بالا می‌آوردند و بعد آن را می‌فروختند و الان هم هنوز عده‌ای آنجا به این کار مشغولند.» قاسمپور در ادامه گفت: «حتی برخی‌ها در همان فدراسیون در زمینه جابجایی مربی فعالیت می‌کنند.»

http://www.parsine.com/fa/news/112772/%d8%a

به گزارش تابناک، هر روز اخبار تکان‌دهنده‌ای از ابعاد فساد حاکم در فوتبال ایران منتشر می‌شود. امیر عابدینی در برنامه نود چندتن از کارکنان فدراسیون فوتبال را به دست داشتن در زد و بندها متهم کرد وحتی اعلام کرد که فردی که بعدها سرپرست تیم ملی ایران شده بود در حضور دو تن از اعضای بلندپایه فدراسیون (تاج و علی‌پور) به وی پیشنهاد داده تا در ازاری دریافت ۱.۵ میلیارد جایگاه تیم‌اش را در جدول تغییر دهد.

بعد از آن کاپیتان تیم فوتبال مس بحث فروش پیراهن تیم ملی را مطرح کرد و از پیشنهاد حضور در ترکیب تیم ملی در ازای دریافت ۱۵ میلیون تومان خبر داد.

از دیگر موارد سوء‌استفاده در فدراسیون فوتبال ارتباط سیدرضا افتخاری رئیس متمول کمیته فوتسال با صرافی میرعماد در دبی بود. وی که مشاغل مهمی در فدراسیون فوتبال در ۱۵ سال گذشته داشته همراه برادرش سید حسین مالک این صرافی هستند. سیدرضا افتخاری که دارای خانه و زندگی و تجارت در دبی است می‌کوشید از طریق صرافی فوق، پول‌های بلوکه‌شده فدراسیون فوتبال را زنده کند. این مناقشه مدت‌ها در صدر اخبار مربوط به فساد در فدراسیون فوتبال بود .

در فاصله یک روز تا برگزاری مجمع فدراسیون فوتبال، روزنامه اعتماد در گزارشی به مشکلات مالی فدراسیون اشاره کرده و از این احتمال نوشته که ممکن است فوتبال ایران با ادامه این روند ورشکسته شود. در گزارش روزنامه اعتماد آمده است:

اعضای مجمع فدراسیون فوتبال را باید «علت» اصلی روزمرّگی این روزهای فوتبال ایران و فدراسیون کفاشیان دانست؛ اعضایی که در مجمع نقش پررنگی ندارند و همانند «میهمان» در جلسات با آنها برخورد می‌شود و بعد از صرف چای و شیرینی و احتمالا ناهار، به محل کارشان برمی‌گردند!

اعضای مجمع فدراسیون فوتبال همانند خود مجمع، جنبه «نمایشی» دارد. جمعی تقریبا مردانه از «چکیده»های فوتبال ایران و این در حالی است که آنها نه تنها از وظایف خود خبری ندارند بلکه از اختیارات‌شان نیز آگاه نیستند.

مجمع فدراسیون فوتبال تبدیل به یکی از «بی‌کیفیت»ترین بخش‌های فوتبال ایران شده است، مثل فوتبال ایران، همانند فدراسیون فوتبال ایران که «ابهام» و «عدم شفافیت» در همه جای آن دیده می‌شود. در حقیقت اعضای مجمع تبدیل به ابزاری برای فدراسیون فوتبال شده‌اند، آنها با صلوات‌هایشان برای تایید، برای بالا بردن دست‌شان برای تایید و برای کف زدن‌هایشان برای تایید در حقیقت فوتبال ایران را هر روز به عقب‌تر بازمی‌گردانند. آنها در حقیقت گردش مالی «مبهم» و «غیرشفاف» مردان فدراسیون را تایید می‌کنند، و اینها در حالی است که فدراسیون فوتبال تبدیل به «تاریکخانه مالی» ورزش ایران شده است.»

http://www.isna.ir/fa/news/92080502285

در بی کفایتی فدراسیون فوتبال همین بس که مسئولان آن توان پیدا کردن اسپانسر برای تیمی که به جام جهانی صعود کرده ندارند. علی کفاشیان در اسفند نود و قبل از انتخاب مجدد صحبت از اسپانسر 180 میلیاردی کرد. پس از تصدی دوباره پست ریاست فدراسیون حرفش را عوض کرد و گفت که منظورش 18 میلیارد بوده. تا مدت‌ها نه اسپانسری پیدا شد که سراغ تیم ملی برود و نه وزارت ورزش در درگیری‌های جناحی حاضر به کمک به فدارسیون فوتبال بود. هر از چند گاهی هم شرکت‌هایی مثل آل اسپرت یا هواپیمایی آسمان، مطرح می‌شدند تا اینکه فدراسیون فوتبال با سر و صدای زیاد ارس خودرو یک شرکت وارد کننده خودرو به مدیرعاملی جاودانی را به عنوان حامی مالی خود معرفی کرد. اما این حامی مالی پس از پرداخت مبلغ ناچیزی از قسط اول قرارداد جا زده و اعلام کرد توان پرداخت باقی قرداد چند میلیاردی را ندارد.

کمیته‌‌ انضباطی فوتبال و رسیدگی به فساد

با توجه به ساختار فوتبال ایران آیا کمیته انضباطی و نهادهای نظارتی می‌توانند با پدیده‌ی فساد و تبانی در فوتبال برخورد کنند؟ این سؤالی است که حتی دست‌اندرکاران قبلی کمیته‌ی انضباطی و کسانی که از نزدیک دستی بر آتش داشته و شائبه‌ی مخالفت با نظام هم به آن‌ها نمی‌رود آن را شدیداً‌ رد می‌کنند.

عبدالرحمن شاه حسینی، معاون قضایی دادگاه‌های عمومی‌ و انقلاب تهران بزرگ و قاضی مجتمع های قضایی تهران که ریاست کمیته انضباطی فوتبال را نیز به عهده داشت و با شش رئیس فدراسیون کار کرده در مورد استعفای خود از کمیته‌ی مزبور در تابستان ۸۷ گفت:‌

«هرگز از کمیته انضباطی استعفا نداده‌ام که آقایان بخواهند با استعفای من موافقت کنند. من از کمیته انضباطی کناره گیری کرده‌ام و قبل از هرگونه اظهار نظری از سوی مدیران فدراسیون فوتبال به طور رسمی گفته بودم که به هیچ وجه قصد ادامه همکاری با فدراسیون را ندارم و با وضعیت موجود تحت هیچ شرایطی دیگر به فوتبال بر نمی‌گردم. گفته‌های رئیس فدراسیون مبنی بر اینکه به دلیل بیماری با استعفای شاه حسینی موافقت کردم کذب محض است و بنده در سلامت کامل به سر می‌برم و تاکنون به خاطر برخی مصالح ملی سکوت کرده‌ام، ولی اگر آقایان بخواهند چنین اکاذیبی را مطرح کنند، با اسناد و مدارک، حقایقی که درخصوص پرونده‌های انضباطی گذشته، را بازگو خواهم کرد. آقایان بهتر است سکوت کنند و اجازه دهند تا فوتبال بیش از این دچار تنش نشود.»

http://vista.ir/article/321537

شاه حسینی در جای دیگری و در باره‌ی اظهار نظر مجتبی شریفی رئیس کمیته‌ی انضباطی بعد از خودش در خصوص عدم وجود پرونده‌های دانه درشت در کمیته انضباطی گفت:‌

«شاید در مدتی که من در کمیته انضباطی نبودم برای هیچ دانه درشتی پرونده‌ای تشکیل نشده باشد اما رئیس جدید کمیته انضباطی نمی‌تواند منکر وجود پرونده‌هایی از این قبیل شود چرا که تمام کارشناسان، رسانه‌ها و مردم آگاهی کامل دارند که منظور من از دانه درشت‌ها  کدام پرونده‌هاست. اصل پرونده‌های این اشخاص در بایگانی راکد کمیته انضباطی که حدود ۲ هزار پرونده بوده، موجود است.»

http://www.aftabir.com/news/view/2008/aug/14/c6c1218700306_sport_offence_abdorahman_shah_hosseini.php

او فساد در فوتبال را نهادینه شده دانسته و می‌گوید:‌ «ما هر چه در مقررات انضباطی این فدراسیون دقت می‌کنیم به قانونی در خصوص مدیران و کارکنان فدراسیون در صورت ارتکاب تخلف مشاهده نمی‌کنیم.به اعتقاد من این اتفاق سازماندهی شده بود و باید خیلی سنجیده این مساله را بررسی کنیم... در گذشته هم فساد وجود داشت اما بسیار کم بود. در دوره مدیریت جدید فدراسیون و در پنج سال اخیر ناهنجاری و فساد در فوتبال ایران سیر صعودی وحشتناکی داشته است و درخواست من این است که دادستان هم به عنوان مدعی‌العموم به این بحث ورود پیدا کند… من خیلی حرف‌ها دارم اما هر زمان که صادقانه حرف زدم مقام افرادی که از آنها انتقاد کردیم بالاتر رفت و آنها چاق‌تر شدند. »

http://www.khabarkhani.com/1463107

مهدی تاج، نایب رئیس فدراسیون و رئیس هیأت رسیدگی به تخلفات حرفه‌ای فوتبال از دست داشتن برخی از مسؤولان فدراسیون فوتبال در پرونده‌های دلالی خبر داد!

این اظهارات عجیب و افشاگرانه مهدی تاج در شرایطی مطرح شد که در برنامه تلویزیونی نود برای اولین بار برخی مستندات تصویری درباره اخاذی و رشوه گیری در فوتبال ایران پخش شد!

نایب رئیس فدراسیون فوتبال به ایسنا گفت: «در حال حاضر پرونده های زیادی در حال بررسی است که برخی به نتیجه نهایی نزدیک شده‌اند. در برخی از این پرونده‌ها اسامی برخی از اهالی فوتبال، رسانه، مدیران و حتی کارمندان فدراسیون مطرح است که به محض قطعیت یافتن اعلام خواهد شد. در آن صورت هیأت رسیدگی یا افراد مذکور را مستقیماً از فعالیت محروم می‌کند یا در صورت زیاد بودن حجم تخلف این افراد به مراجع قضایی ارجاع می‌دهد ».
http://www.goal.com/iran/news/1825

در شرایطی که فساد و تبانی و رشوه و ... در فوتبال بی‌داد می‌کرد، شریفی رئیس کمیته انضباطی فوتبال فوتبالیست‌های حاضر در پارتی‌های شبانه را به «اشد مجازات» تهدید می‌نمود:‌

«رئیس کمیته انضباطی در پاسخ به این سئوال که چه جریمه‌ای برای چهره‌های سرشناس حاضر در پارتی‌های شبانه در نظر گرفته‌اید و چه مرجعی رای این تخلف را اعلام می‌کند، گفت: بنده از اولین روز که بحث «اخلاق حرفه‌ای» را در فوتبال مطرح و موارد تخلف را از سوی بازیکنان، مربیان، مدیران، پزشکان و ...را گوشزد کردم به این نکته اشاره داشتم که اجرای مفاد اخلاق حرفه‌ای وظیفه ذاتی باشگاه‌هاست اما تا هنگامی که می‌بینیم باشگاه‌ها به سبب عدم تداوم مدیریت و عدم استقرار مالکیت خصوصی اهتمامی به اجرای مفاد اخلاق حرفه‌ای و برخورد با تخلف مرتبط با این حوزه ندارند چاره‌ای جز اینکه از اخلاق بی‌حامی و بی‌کس دفاع نموده و برای حفظ منافع و منابع عمومی با تخلفات حرفه‌ای برخورد کنیم، نداریم.

شریفی با تاکید بر اینکه به دلیل اهمیت این موضوع بخشی از آیین نامه انضباطی را صرف موارد مرتبط با تخلف حرفه‌ای نموده‌ایم، تصریح کرد: برخی دوستان اظهار داشتند کمیته انضباطی حق دخالت در زندگی خصوصی افراد را ندارد که مطلبی کاملا درست است. دین نیز همین را می‌گوید. امور غیرمرتبط با مستطیل سبز به ما مربوط نیست اما اگر فرد زندگی شخصی خود را در جامعه علنی نموده و مرتکب جرم اثبات شده در محاکم شد به گونه‌ای که انعکاس چهره و صدای او به انتقال کج روی‌هایش در خانواده‌ها منتهی شد و فوتبال را به ابزاری برای نشر زشتی‌ها مبدل نمود با توجه به این که مکلف به حمایت از اخلاق و جلوگیری از بدنامی فوتبال و نیز جلوگیری از موانع رشد فنی آن هستیم مسلما چاره ای جز برخورد با این تخلفات نداریم چرا که در این فرض فرد خاطی و متخلف خطای خود را به فوتبال تزریق نموده و می‌خواهد از فوتبال به عنوان ابزار انتقال کاستی‌های خود استفاده کند. طبیعی است که در چنین شرایطی سکوت نخواهیم کرد.»

http://www.fardanews.com/fa/news/128177

نیروی انتظامی در به در به دنبال فوتبالیست‌های خلافکار حتی در منازل‌شان می‌گردد:  

«دو بازیکن تیم پاس همدان در روز 9 بهمن 88 به دلیل مسائل اخلاقی و شرب خمر در منزل اجاره ای خود دستگیر شدند و به کلانتری ۱۱ شکریه منتقل شدند و این دو بازیکن فعلاً به قید وثیقه آزاد شده‌اند.» (روزنامه کیهان)

http://www.livesport.blogfa.com/cat-7.aspx

تلاش برای بالا کشیدن سهمیه اختصاص یافته‌ی فیفا به باشگاه‌ها

 فدراسیون فوتبال ایران در آخرین اقدام خود دست به ابتکار جدیدی زده و اقدام به کلاهبرداری از باشگاه‌های فوتبال ایران کرد. چنانچه این عمل در هر یک از کشورهای دنیا اتفاق می‌افتاد اعضای فدراسیون مربوطه مجبور به استعفا و برکناری از تمامی مشاغل ورزشی می‌شدند. موضوع از این قرار بود که فیفا در نامه‌ی سپتامبر ۲۰۱۳ خود به فدراسیون کشورهای راه‌یافته به جام جهانی اطلاع داده بود که ۲۳ بازیکن تیم ملی فوتبال به خاطر تلاشی که برای صعود به جام جهانی داشته‌اند از ۱۵ روز قبل از شروع بازی‌ها تا یک روز بعد از اتمام بازی‌ها در ازای هر یک روزی که در برزیل بوده‌اند  ۲۸۰۰ دلار دریافت می‌کنند و این سهمیه به باشگاه‌هایی که بازیکنان تیم ملی در آن‌ها توپ می‌زنند می‌رسد.

بر این اساس چنانچه تیم ایران تنها در بازی‌های مقدماتی جام جهانی حاضر شود و به دور بعدی راه نیابد مبلغی در حدود یک میلیون و هفتصد سی و هشت هزار و هشتصد دلار به باشگاه‌های ایرانی تعلق می‌گیرد. فدراسیون فوتبال برای باشگاه تنها ۱-۲ صفحه از نامه چهار صفحه‌ای فیفا را که مربوط به تعهدات باشگاه‌ها بود ارسال می‌کند و از ارسال بخشی که بیانگر سهمیه باشگاه‌ها بود خودداری می‌کند و به این ترتیب تلاش می‌کنند که پیشاپیش سهم باشگاه‌ها را «ملاخور»‌ کنند. محمدرضا کسرایی مسئول روابط بین‌المللی فوتبال در ادعایی عجیب در «برنامه۹۰ » مدعی می‌شود که نامه را بصورت کامل برای باشگاه‌ها فرستاده است اما تحقیق تلویزیون از مدیران باشگاه‌ها روشن می‌کند که وی دروغ می‌گوید و فدراسیون در اقدامی برنامه‌ریزی‌شده قصد فریب باشگاه‌ها را داشته است.

http://video.varzesh3.com/video-clips/90pro/%d9%85%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%a7%db%8c-

دخالت قوه قضاییه در فوتبال

در هیچ کشور دیگری سراغ ندارید که فوتبال کشور چنین رابطه‌ای با دستگاه قضایی داشته باشد. منتهی اعضای این کمیته و قضات آن به تنها چیزی که کار ندارند فساد گسترده در فوتبال است. در تاریخ ۳۰ فروردین ۱۳۸۸ روزنامه‌ی دنیای اقتصاد به نقل از خبرگزاری مهر به پیگیری موضوع دوشغله‌ها در ورزش از سوی  سازمان بازرسی کل کشور اشاره کرد. به ترکیب اعضای کمیته انضباطی و کمیته استیناف و ارتباط‌شان با دستگاه قضایی توجه کنید:

۱- مجتبی شریفی – رئیس کمیته انضباطی – مشاور قضایی رئیس کل دیوان محاسبات کشور

۲- جعفر رشادتی – عضو کمیته استیناف – قاضی دادگستری و رئیس مرکز پاسخگویی به مردم در قوه قضائیه

۳- علی صالحی – رئیس کمیته استیناف- رئیس شعبه حقوقی دادگاه عمومی تهران

۴- پور عرب – عضو کمیته استیناف – معاون جذب و گزینش قضات دادگستری

۵- مجید شهیدی – عضو کمیته استیناف – رئیس اداری مالی دادگستری استان تهران

۶- عباس روغنی – عضو کمیته انضباطی – معاون دادستان ورامین

۷- امیر قطبی – عضو کمیته انضباطی - دادیار شعبه اول دادگاه عمومی و انقلاب تهران

http://www.magiran.com/npview.asp?ID=1838758

پیش از این در خردادماه ۸۷، نیز علی محدثی، مداح، علی ابوصادقی و احمدزاده ۴ قاضی ارشد دستگاه قضایی رژیم عضو کمیته انضباطی بودند که به همراه  عبدالرحمن شاه‌حسینی رییس این هیأت استعفا دادند.

در حال حاضر علی ابوصادقی رئیس مجتمع شماره ۳۴ شوراهای حل اختلاف، احمدزاده دادرس شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی، علی محدثی (معاون کمیته انضباطی) رئیس شعبه 1002 دادگاه عمومی تهران و رئیس مجتمع قضایی شهید صدر هستند.

بعد از برکناری مجتبی شریفی از کمیته انضباطی، اسماعیل حسن زاده قاضی دادگستری و مشاور حقوقی سابق رئیس فدراسیون فوتبال و ... ریاست این کمیته را به عهده گرفت. دستگاه قضایی‌ای که تاروپودش با فساد و جنایت آمیخته است نمی‌تواند با فساد در فوتبال برخورد کند.

وقتی در جامعه‌ی ایران بر اساس گزارشات منتشر شده در رسانه‌های رژیم با پرداخت پول می‌توان «شاهد»‌ استخدام کرد و در دادگاه برعلیه افراد استفاده کرد،

http://etedaal.ir/fa/news/67248

وقتی با پرداخت پول افراد را برای گریه کردن سر قبرها و هنگام مراسم خاکسپاری استخدام می‌کنند خرید داور و بازیکن و ... برای جابجایی نتایج فوتبال امری بدیهی است.

نتیجه‌گیری

در یک رژیم غرق در فساد و جنایت از فوتبالی که گردانندگانش فرماندهان سپاه و چهره‌های سیاسی هستند و در آن مداحان و لومپن‌ها و دلالان و کارچاق‌کن‌ها حرف اول را می‌زنند و صدها میلیارد تومان پول سالانه جابه جا می‌شود و کمیته‌ی انضباطی‌اش خود منشاء فساد است و فدراسیون فوتبال تلاش می‌کند پول باشگاه‌ها را بالا بکشد نمی‌توان توقع برخورد با فساد را داشت. صعود به جام جهانی اگر چه می‌‌تواند برای مدت کوتاهی بر فاجعه‌ای که بر فوتبال کشور می‌رود سرپوش بگذارد اما سیر قهقرایی فوتبال ایران همچنان ادامه خواهد داشت. 

موفقیت گاه و بی‌گاه فوتبال ملی در سطح‌ بین‌المللی مرهون تلاش‌های فردی بازیکنان است و ربطی به نظام جمهوری اسلامی ندارد. با توجه به علاقمندی مردم به فوتبال و این واقعیت که ایران یکی از جوان‌ترین جوامع دنیاست چنانچه کشور از ساختاری درست و اصولی بهره‌مند بود قطعاً فوتبال ملی در سطح جهانی نیز می‌توانست به موفقیت‌ دست یابد نه این که تنها به دنبال باخت آبرومندانه باشیم.

با فوتبال ملی و وزرشکاران کشور از موضع اپوزیسیون نبایستی خصمانه برخورد کرد. آن‌ها بخشی از مردم ایران هستند. تیم ملی فوتبال ایران تیم ملی فوتبال مردم ایران است و نه رژیم جمهوری اسلامی. آن‌ها مردم ایران را در عرصه‌ی ورزش نمایندگی می‌کنند و قلوب مردم همراه آن‌هاست. از پیروزی آن‌ها بایستی خوشحال شد و دلایل شکست‌شان را برای مردم توضیح داد. پیروزی و موفقیت آن‌ها شادکامی مردم ایران را به همراه دارد. از شادی مردم حتی اگر لحظه‌ای هم باشد بایستی استقبال کرد. در دنیای امروز، موفقیت‌های ورزشی در سطح جهانی،  به ویژه در فوتبال، با غرور ملی گره خورده است و بایستی آن را جدی گرفت.

همراه با مردم ایران موفقیت تیم ملی فوتبال در جام جهانی برزیل را علیرغم همه‌ی مشکلات پیش رو آرزو کنیم.

ایرج مصداقی

www.irajmesdaghi.com irajmesdaghi@gmail.com

منبع:پژواک ایران

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   نسخه‌ی چاپی  

ایرج مصداقی

فهرست مطالب ایرج مصداقی در سایت پژواک ایران 

*محسنی‌اژه‌ای چرا خاوری را فراری داد ‏
*دکتر مسعود شیری «جاودانه‌ای» که غریبانه رفت
*پاسخی به ادعاهای محسن آرمین بازجو و شکنجه‌گر سابق و «اصلاح‌طلب» کنونی
*سو‌ءاستفاده از نام و یاد جاودانه‌ها ممنوع (به یاد حسن جهان آرا)
*آنچه از رئیسی در «کشتار ۶۷» دیدم
*سعید کریمیان چه کسی بود و چه سابقه‌ای داشت؟
*«گلزارخاوران» مشهد، پیش پای «آیت‌الله قتل‌عام» ذبح می‌شود
*شیوه‌های جدید مأموران وزارت اطلاعات در فضای مجازی
*تقدیر هم‌زمان دعایی از یک چهره‌ی ملی و یک «جنایتکار علیه بشریت»
*نگاهی به زندگی برادران ذاکر، مسئولان اطلاعاتی رژیم خمینی و فرقه‌ی رجوی
*خطرات «عشق‌بازی» خامنه‌ای با «امام زمان» برای ایران و منطقه ‏
*شیخ محمد یزدی رئیس قوه قضاییه که چماقدار بسیج می‌کرد
*هادی غفاری شکنجه‌‌گری در لباس «اصلاح‌طلبی»
*تحلیل CIA از تسخیر سفارت آمریکا در تضاد کامل با ادعا‌های مضحک فخرآور
*حسین طائب یکی از خطرناک‌ترین چهره‌های امنیتی
*دست‌پخت سایت «همبستگی ملی» و خانم دشتی
*هاشمی رفسنجانی و خامنه‌ای در نگاه آیت‌الله گلزاده غفوری
*گزارش محرمانه‌ی CIA در مورد هراس اتحاد شوروی از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی
*گزارش محرمانه‌ی CIA در مورد مسئولیت مجاهدین در انفجار حزب جمهوری اسلامی
*رپرتاژ آگهی «صدای آمریکا» برای مطرح کردن «بچه‌پررو» و «رفیق‌آیت‌‌الله»
*هاشمی معمار سرکوب دهه ۶۰ بود و مانع کشتار در پس از ۸۸
*محمدی‌ری‌شهری جنایتکاری که به چپاول مشغول است
*محمدعلی سرلک تیرخلاص‌زن دهه‌ی ۶۰ که روزگار خوشی ندارد
*اسدالله «خالصی» هم پر کشید و رفت
*رؤسای زندان اوین در دهه‌ی ۶۰
*سعید حسین‌زاده، زندانی سیاسی معترض، محمد حسین‌زاده مدیر داخلی اوین در دهه‌ی ۶۰
*نصیر نصیری و اسماعیل شاهردوی و «بی‌معرفتی»
*محسن نادریان، لات با معرفت قربانی «قتل‌های زنجیره‌ای»
*سعید امامی «سرباز راستین اسلام» که بود و چه کرد؟
*موسوی اردبیلی یکی از مسئولان کشتار دهه ۶۰
*پسر وزیر بهداری، زندانی سیاسی ۱۳ ساله و شهید ۱۵ ساله‌ «جبهه حق علیه باطل»
*تیرخلاص‌زن‌های اوین در دهه‌ی ۶۰ که کشته شدند
*«ارتجاع غالب» و «ارتجاع مغلوب»، دو تیغه یک قیچی
*شبیه سازی صفحه‌ی فیس بوک من توسط دستگاه اطلاعاتی رژیم
*تجاوز به کودکان و «حافظه تاریخی» ما ایرانیان
*توطئه‌ وزارت اطلاعات و بخش سایبری آن تحت پوشش دفاع از «چپ»‌
*«تیرخلاص‌زنی» که در ویلای شخصی‌اش بیلیارد بازی می‌کند
*با چهره‌‌ی «حاج آقا حسینی» و شبکه‌ی اطلاعاتی رژیم آشنا شویم
*سوءاستفاده جنسی از کودکان و نوجوانان در زندان
*کپی کردن صفحه‌ی فیس بوکم توسط «از ما بهتران»
*نامه‌ی شریرانه‌ی نماینده‌ی مریم رجوی به «کانون دوستداران فرهنگ ایران» در واشنگتن
*خامنه‌ای‌ و قاری قرآن فاسد، خمینی و روحانیت فاسد
*مسابقه‌ی فوتبال در روز تاسوعا، بمبگذاری در «حرم امام رضا» در روز عاشورا
*بیایید تصور کنیم....
*با نحوه‌ی کارکرد دستگاه اطلاعاتی و امنیتی در فضای مجازی آشنا شویم
*فیروز محوی یا «دزد ناشی» کمیسیون خارجه‌ شورای ملی مقاومت!
*مشارکت «فرقه‌ی رجوی» در زمینه‌سازی قتل «فراز» و «رها»
*«فراز» و «رها» جدیدترین قربانیان «قتل‌های زنجیره‌ای»
*محسنی اژه‌ای همچنان محرمانه حکم قتل صادر می‌کند
*رازینی قاتلی که به جنایاتش «افتخار» می‌کند
*پورمحمدی جنایتکاری که شب‌ها راحت می‌خوابد
*آمار واقعی زندانیان قتل‌عام‌شده در تابستان ۶۷ و جعلیات پیرامون گور دسته‌جمعی
*فیلم کامل گفتگوی ایرج مصداقی با معاون مصطفی پورمحمدی در ژاپن
*«حاجی علوی و حاجی فلاحی» یا «حاجی رجوی و حاجی خزایی»
*توضیحی چند در مورد گفتگوی مهدی خزعلی با صدای آمریکا
*گفتگو با آوایی بازرس ویژه روحانی و خلف‌رضایی قاضی دیوان عالی‌ کشور، عاملان کشتار دهه‌ی ۶۰ ‏‏(بخش دوم) ‏
*گفتگوی اختصاصی با علیرضا آوایی یکی از مسئولان کشتار ۶۷ (قسمت اول)
*نگاهی گذرا به ریشه‌های قتل‌عام زندانیان در سال‌های ۶۰ و ۶۷
*دلایل واقعی کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*از زندان برای آیت الله منتظری گزارش فرستادم
*ادعای جدید فرقه «صاحب‌مرده» رجوی مبنی بر عضویت من در هیأت کشتار ۶۷!
*گزارش کذب اعضای هیأت کشتار ۶۷ به آیت‌الله منتظری
*خروج مأموران ساواک از کشور در دیماه ۵۷، سفر به اسرائیل و اخراج از این کشور(گفتگو با پرویز معتمد)
*نگاهی دوباره به قاضی صلواتی و «برادر همسرش»
*پاسخی به ادعاهای بهروز جلیلیان در مورد «نه زیستن نه مرگ»
*بدون شرح!‌ آیا مسعود رجوی پاسخی برای این اسناد دارد؟
*آقای همنشین بهار! منظور وزیر کار امیر قاسم معینی است و نه هوشنگ انصاری
*اگر بهشتی زنده می‌ماند چه می‌شد؟‌
*مهدی سامع سرباز «ولی فقیه» در غیبت و «ارتجاع مغلوب»
*گوشه‌هایی از زندگی سراسر فساد کامران دانشجو چشم‌وچراغ خامنه‌ای در دانشگاه‌ها
*آیا عقلانیتی در اشرف دهقانی هست؟
*تلاش دستگاه اطلاعاتی رژیم برای تماس با پرویز ثابتی، ایجاد رابطه با آمریکا، شکایت از مجاهدین در گفتگو با پرویز معتمد
*نگاهی دوباره به نامه نگاری دبیر کنفدراسیون جهانی محصلین و مصطفی خمینی در دهه‌ی ۴۰
*مهدی سامع و «سه تفنگدار»ش
*بازداشت و دوران «حصر» خمینی تا تبعید در گفتگو با پرویز معتمد
*حمید اسدیان «مدیحه سرای» دربار رجوی و «ارزش غایی کلمات»
* جنگ و گریز ساواک با چریک «افسانه»‌ای حمید اشرف از نگاهی دیگر
*نگاهی اجمالی به سناریوی رژیم در مورد «زن» دستگیر شده در آلبانی
* مصطفی تاج زاده و «امام خمینی» و «دوران طلایی »
*دسته گل جدیدی که «تیرخلاص» زن اوین به آب داد
*داستان «استاد ادبیات از خراسان سرفراز» و «دیپلمات اسکاندیناوی»
*جنگ نیابتی شیعه و سنی و تعطیلی نهم ربیع‌الاول «آغاز امامت ولی عصر» و «عید‌الزهرا»
*«پرچم سرخ» تکان دادن سعید سلطانپور در روایت مجاهدین
*مروری بر «زخمی شدن قاسم سلیمانی» و «درب ضد انفجار اتمی» در تونل زیر زمینی سپاه در روایت مسعود رجوی
*جاودانه‌های خانواده‌ی محمدرحیمی در شعر زنده یاد نصیر نصیری
*شبکه‌ی نفوذی مجاهدین در رژیم، قربانی «خیانت» مسعود رجوی (بخشی از گزارش ۹۳)
* فیروز الوندی و «لاله‌های سرنگونش»
*«سرقت» شعرهای نصیر نصیری توسط مجاهدین و استفاده از آن در خاطرات محمود رویایی!
*نصیر نصیری همچون «بادی سرگردان» در جستجوی آشیانه‌‌اش
*آیا رژیم قصد آزادی رابرت لوینسون را دارد؟
*سید‌ابراهیم رئیسی جنایتکاری در مقام تولیت «آستان ضامن آهو»
*نگاهی ایدئولوژیک به نامه‌‌‌های مسعود رجوی خطاب به خبرگان و خامنه‌ای
*در رثای دکتر هادی اسماعیل‌زاده حقوقدان بزرگ میهن مان
*بارز شدن دشمنی هیستریک فرقه رجوی با زندانیان سیاسی مقاوم و مبارز
*دزد ناشی به کاهدان می زند («جنون» مسعود رجوی)
*«چه بی ثمر به در می‌کوبم» نگاهی به چند شعر نصیر نصیری
*عباس رحیمی آن «جان شیفته»
*کارزار غیرانسانی جماعت رجوی علیه بیماری عباس محمدرحیمی
*نقش اخلاق در رفتارهای سیاسی
*سرگیجه ی رجوی در برابر مظلومیت عباس محمدرحیمی
*حمله کینه توزانه ی مسعود رجوی به عباس محمدرحیمی سمبل جوانمردی و راستی
*مترجم نیروی دریایی آمریکا در زندان اوین؛ نماینده خمینی در نیروی دریایی، امام جماعت در آمریکا
*پیش‌بینی خروج نیروهای آمریکایی از عراق و خطرات ناشی از آن
*رجوی خواهان ادامه جنگ در لیبرتی، کمیساریای عالی پناهندگان خواهان انتقال فوری مجاهدین از عراق
*جنایت «لیبرتی» و مسئولیت مشترک خامنه‌ای و مسعود رجوی
*محمدحسن راستگو «مبتکر شیوه خاصی از آموزش و تفریح برای کودکان»
*پاسخ من به دستگاه اطلاعاتی و امنیتی رژیم برای مناظره در «دانشگاه هنر تهران»
*متن کامل نامه آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری: «با آب دیگری وضو بسازید»
*تلاش نافرجام فخرآور برای بدنام کردن اسماعیل خویی
*گل ــ زاده، نخ «دانه‌های تسبیح» * (قسمت دوم)
*من و فرهاد و زندان و «یه شب مهتاب» *
*«کشتار ۶۷» در شعر نصیر نصیری (شاعری که قربانی خمینی و رجوی شد)
*گفتگوی گزارشگران با ایرج مصداقی بمناسبت یادبود کشتار زندانیان سیاسی در تابستان 1367
* جنایتکاران دهه ۶۰ پست دولتی دارند
*نصیر نصیری شاعری که قربانی خمینی و رجوی شد
*بقیه داستان «جیمزباند» و «رفیق آیت‌الله»
*روایت ایرج مصداقی از سیاه‌ترین دهه عمر جمهوری اسلامی - بخش نخست
*کوتاه و گویا؛ «انترناسیونال بچه‌پرروها»
*سکوت مسعود رجوی در قبال پذیرش پناهندگی یکی از متهمان قتل‌ کشیش‌های مسیحی در سوئد
*توطئه‌ی جدید دستگاه اطلاعاتی رژیم و مجاهدین علیه «نه زیستن، نه مرگ» و من
*«هوشنگ عیسی بیگلو» و «همنشین بهار» در روایت عرفان قانعی فرد پادوی دستگاه امنیتی
*رضا مصطفوی طباطبایی «خیر» حامی پرسپولیس یا یکی از عوامل گم‌شدن دکل نفتی
*به یاد مادر انسیه بخارایی کاشی (سید‌احمدی) که «لبخندش باغ ستاره‌ها بود»
*از جعل امضاهای ناشیانه پای بیانیه دلواپسان تا جعل امضا تحت نام «بیش از ۱۵۰۰نفر از دوستداران جنبش فدائی»
*اوین؛ از جوخه‌‌ی اعدام لاجوردی تا پارک قالیباف و لاریجانی
*چهل سال پس از ترور شریف واقفی؛ شباهت‌های رفتاری مسعود رجوی و تقی‌ شهرام
*چرا در مورد بیژن جزنی و حمید اشرف می‌نویسم؟
*من یا محسن درزی «تواب»، کدام یک بایستی پوزش بخواهیم؟
*سناریوی جدید دستگاه اطلاعاتی رژیم؛ مجاهدین عامل اسیدپاشی روی زنان
*فرخ نگهدار و تاریخی سراسر جعلی: چگونه جنبش فدایی، بیژن جزنی و حمید اشرف قربانی شده‌اند
*سازمان چریک‌های فدایی خلق و پذیرش رهبری خمینی در دوران انقلاب ضد‌سلطنتی
*«ایران اینترلینک» صدای دستگاه اطلاعاتی رژیم
*مسعود رجوی بیش از رژیم جمهوری اسلامی از نمایش جهانی فیلم «آن‌ها که گفتند نه» در هراس است
*کشتار وحشیانه با استناد به آیات قرآن و سنت
*پیش‌بینی هشت سال پیش نتایج تحریم اقتصادی رژیم و خروج نیروهای آمریکایی از عراق
*قاضی حسن تردست قاتل ریحانه جباری مرتکب جنایت دیگری شد
*دست‌خط‌های ارائه شده از سوی مجاهدین خلق به ایرج مصداقی
*واکنش رهبری عقیدتی مجاهدین به مقاله‌ی «مسعود رجوی سه دهه «فرار» از «جانبازی» و به خطر انداختن جان مجاهدین»
*تروریست سیدنی کیست و کتاب شعرش را چه کسی انتشار داد؟
*فراخوان «ستاد اجتماعی مجاهدین در داخل کشور» طنز یا فاجعه
*مسعود رجوی سه دهه «فرار» از «جانبازی» و به خطر انداختن جان مجاهدین
*پروژه‌ی «شهید‌سازی» از مرتضی سربندی مأمور اطلاعاتی و مسئول آموزش گارد پرواز سپاه پاسداران
*عملیات مروراید مجاهدین در بهار ۱۳۷۰ کردکشی یا دخالت سپاه‌پاسداران در عراق؟
*مجاهدین خلق، داعش، «انقلابیون عراقی»، «عشایر انقلابی»، بدون شرح
*تشابه احکام «داعش»‌گونه‌ی خمینی برای کشتار نظامیان و زندان سیاسی در مرداد ۶۷
*نگاهی دوباره به دیدگاه‌ه‌ای هفت سال پیش ایرج مصداقی پیرامون احتمال حمله‌‌نظامی، تحریم اقتصادی، بحران‌هسته‌ای و ...
*به مناسبت درگذشت امام جمعه شمیرانات: حجت‌الاسلام محسن دعاگو، امام جمعه، بازجو، شکنجه‌گر و فرمانده کمیته
*اعدام‌های ۶۷ از یک سال قبلش برنامه‌ریزی شده بود
*آزادی متهمان ترور «متخصصان هسته‌‌ای» یک رسوایی دیگر برای خامنه‌ای
*طرح یک پرسشنامه (مجاهدین در برابر پرسش‌های مردم) بخشی از «گزارش ۹۳»
*دخالت مجاهدین در امور داخلی عراق و حمایت از نیروهای تحت هژمونی «داعش» (بخشی از گزارش ۹۳)
*روحانیت انقلابی، متهم اصلی آتش‌سوزی سینما رکس آبادان
*مظفر الوندی پاسدار زندان یا مسئول دفتر «حقوق بشر» و دبیر مرجع «حقوق کودک»
* گورستان «خاوران»
*اعدام، یک پارامتر مهم در حیات سیاسی نظام جمهوری اسلامی است
*شبکه‌ی نفوذی مجاهدین در رژیم، قربانی «خیانت» مسعود رجوی (بخشی از گزارش ۹۳)
*قاضی محمد مقیسه و سه دهه جنایت علیه بشریت
*«فرد خوشنام» مجاهدین چه کسی است ؟
*سرنوشت مسعود دلیلی، یادآور سرنوشت سعید امامی (بخشی از گزارش ۹۳)
*توضیحی مختصر در مورد فرار مسعود رجوی از عراق و ترک صحنه‌ی جنگ
*دریافت «جایزه یواشکی» توسط خانم رجوی
*تصحیح یک اشتباه در ارتباط با گزارش ۹۳ و پوزش از آقای سعید جمالی
*گزارش 93 / واکاوی و بررسی فرهنگ و رفتار توتالیتاریستی مسعود رجوی
*ای کاش نه تیم ملی فوتبال، که جامعه‌ی ایران «کارلوس کی‌روشی» می‌داشت
*تصحیح یک روایت در مورد زنده یاد غلامحسین (شاپور) قناعتی
*«لعبتی هزار ماشالا»، نامه سرگشاده به عماد‌الدین باقی
*نگاه متفاوت من، محمد مصطفایی و وحید پوراستاد به علیرضا آوایی
*من و «حق» بیژن جزنی و کشتار ۳۰ فروردین ۱۳۵۴
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (بخش پایانی) نقش وابستگان فدراسیون فوتبال و تربیت‌بدنی در فساد
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۶) لومپنیسم در حاکمیت، لومپنیسم در فوتبال و ...
*«عشق» و نسل برآمده از انقلاب ضد سلطنتی
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۵) روحانیت و دلالان در فوتبال
*مسعود رجوی و «پرفسور راج بالدو» و جایزه «خدمات بشردوستانه بین‌المللی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۴) نقش رمالان، جادوگران و مداحان در فوتبال
*نوروز در زندان‌های دهه‌ی ۶۰
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۳) غوغای اعتیاد و دوپینگ
*انتخاب مریم رجوی به عنوان «پرافتخار زن سال ۲۰۱۳ » و پروفسور «راج بالدو»
*نگذارید دست‌های خونین خمینی را پاک کنند
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۲) سرمایه‌داران نوکیسه در فوتبال
*مرتضی فهیم کرمانی صادر کننده‌ی اولین حکم ترور، سنگسار و قطع دست
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۱) سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال
*سیدحسین موسوی تبریزی خشن‌ترین قاضی نظام، مدعی «اسلام رحمانی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته، سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال (۱۰)
*ادامه‌ی دشمنی دستگاه ولایت با زنده‌یاد فرخ‌رو پارسای
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۹) (سرمایه‌داران نوکیسه در فوتبال)
*علی یونسی و تکذیب محاکمه و اعدام نظامیان حزب توده
*ناصر میناچی مشمول «فامیل الدنگ»‌ نشد
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۸) هجوم سرمایه‌داران نوکیسه به بازار فوتبال
*مقوله‌ی حجت‌الاسلام «جعفر نیری» و مستند‌سازی کشتار ۶۷
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (بخش ۷) تحولات باشگاه پرسپولیس، استقلال و ...
*حسینعلی نیری رئیس دادگاه انتظامی قضات «رژیم کشتار »
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۶) دخالت سپاه پاسداران در فوتبال
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۵)
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۴)
*نگاهی دوباره به دستگاه اطلاعاتی نظام و قربانیان «انجمن پادشاهی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۳)
*طه طاهری (مسعود صدر‌الاسلام) و وزارت اطلاعات مسئول ربودن رابرت لوینسون
*سخنی با مریم رجوی؛ به یاد «گوهر» و «گوهر»ها
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۲)
*چند نفر در زندان قزلحصار اعتصاب غذا کرده‌اند؟ نگاهی به اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱)
*پاسخ مجاهدین به مقاله‌ی فریبا هادیخانلو «اشرف نشان» یا «تواب اتاق آزادی اوین»
*فریبا هادیخانلو «اشرف نشان» یا «تواب اتاق آزادی اوین»
*خطر اعدام متهمان ترور‌های هسته‌ای و «جاسوسی» برای موساد
*نهاد نمایندگی خامنه‌ای و تائید قتل‌عام‌های ۶۰ و ۶۷
*انشعاب و ایجاد تشکل؛ پاسخ به نامه‌ی سرگشاده‌ی آقای ریحانی
*حق تیر و شکنجه در قوانین جمهوری اسلامی
*رادیو بی بی سی و گزارش بیطرفانه‌اش از عراق
*پس از قتل‌عام در اشرف، کشتار بزرگتری در چشم‌انداز است
*علیرضا یعقوبی «اشرفی» امروز و همکار سعید امامی و فلاحیان دیروز
*لزوم مبارزه با شخصیت‌سازی و شخصیت پرستی و پرهیز از مطلق‌کردن افراد
*قاضی صلواتی یکی از اضلاع مثلت «جنایت علیه بشریت»
*نامه سرگشاده به شیرین عبادی، «اسلام رحمانی» چاره‌ی کار نیست
*آیت‌الله گلزاده غفوری و پذیرش وکالت عباس امیرانتظام
*چه چیز خشم «‌اهل حق» در ایران را برانگیخت و خودسوزی‌ها چرا آغاز شد؟
*واکنش مشابه‌ مجلس شورای اسلامی و «شورای ملی مقاومت» به «استعفا»
*نگاهی ایدئولوژیک به نامه‌‌‌های مسعود رجوی خطاب به خبرگان و خامنه‌ای
*محمد‌علی امانی رئیس اوین و عضوی از خانواده‌ی جنایتکار و غارتگر امانی
*انفجار حرم عسگرین و اعتراف ژنرال جورج کیسی
*بخش منتشر نشده‌ی گزارش ۹۲، نامه‌ی سرگشاده به مسعود رجوی
*مکاتبات من با ابوالقاسم رضایی یکی از مسئولان مجاهدین در دیماه ۱۳۸۸
*سنگ بنای نابسامانی‌های کشور را هاشمی گذاشته-
* محمد مهرآیین، مظهر جنایت و فساد
*گزارش ۹۲، نامه‌ی سرگشاده به مسعود رجوی
*سیدحسین موسویان و شیخ حسن روحانی دو مدعی تحصیل در بریتانیا
*نگاهی به پرونده‌ی کهریزک و سوابق جنایتکارانه «قاضی حداد»
*حجت‌الاسلام محسن دعاگو، امام جمعه، بازجو، شکنجه‌گر و فرمانده کمیته
*نگاهی به زندگی جلیل بنده یکی از تیرخلاص‌زن‌های اوین
*سفر مصطفی محمد نجار به وین شلیک به لیست جدید اتحادیه‌‌ اروپا
*نقش مجید قدوسی یکی از عوامل کشتار ۶۷ در فوتبال
*سیدعباس ابطحی یکی از جنایتکاران علیه بشریت
*دستگیری یک شهروند اسلواکی اقدامی شکست‌خورده در راه تکمیل سناریوی ترورهای هسته‌ای
*حمله‌ی موشکی به لیبرتی آخرین اقدام تروریستی رژیم نخواهد بود
*«هوشنگ عیسی بیگلو» و «همنشین بهار» در روایت عرفان قانعی فرد پادوی دستگاه امنیتی
*آقای واحدی، بشارتی نه «خدا ترس است و نه با شرف»
*طه طاهری (مسعود صدر‌الاسلام) و وزارت اطلاعات مسئول ربودن رابرت لوینسون
*تلاش برای نجات تروریست‌های‌ سپاه قدس در تایلند
*نشریه‌ی پیکار، قاسم عابدینی و ترور آمریکایی‌ها
*رو در رو با فائزه هاشمی و «عبرت روزگار»
*آیا خامنه‌ای مخالف اعدام مارکسیست‌‌ها بود؟
* بدون شرح!
*«گفتگوهای زندان» و سندروم «دایی جان ناپلئون»
*مازیار بهاری و «اعترافات اجباری»
*حکم تاریخی دادگاه لاهه و واکنش ناگزیر «هیأت اجرایی راه کارگر»
*تاکسی زرد رنگ پژو ۴۰۵ و ترور پاسدار فریدون عباسی
*آیا مجاهدین و دشمنانشان فرهنگی مشابه دارند؟
*چه کسانی مستشاران آمریکایی در ایران را ترور کردند؟
*متهم کردن بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به مشارکت در ترور‌های هسته‌ای
*وزیر فتحی هوادار دکتر شریعتی چرا و چگونه «رفیق» شد؟
*«جهانبخش سرخوش» و «شرکا» همسو و همگام با رژیم
*من و «حق» بیژن جزنی و کشتار ۳۰ فروردین ۱۳۵۴
*آیا محمدی گیلانی حکم اعدام فرزندانش را داد؟
*نگاهی به جعلیات انتشار یافته از سوی ساموئیل کرماشانی در مورد مولود آفند و متهمان دستگیر شده در ایران
*ربودن مولود آفند، ارتباط آن با «ترورهای هسته‌ای»، اقلیم کردستان و موساد
* نگاهی دوباره به سناریوی «سربازان گمنام امام زمان» و قربانیان آن
*دلایل اتخاذ اقدامات امنیتی اجلاس «غیرمتعهدها» در تهران
*به فریاد متهمان بیگناه ترور «متخصصان هسته‌ای» برسید
*علیرضا آوایی، غلامرضا خلف رضایی زارع و چند جنایتکار علیه بشریت
*«حاج رضا» و کتایون ‌آذرلی و یک پروژه‌ی امنیتی
*چشم‌ها را باید شست، جور دیگر باید دید؛ پرسش‌هایی از سوی مخالفین ایران تریبونال
*دروغپردازی «حاج‌رضا» در مورد نحوه‌ی سفر به اروپا
*پرده‌‌ی دیگری از «داستان‌های هزار و یک شب» صاحب‌منصب قضایی رژیم
*«دو پیمانه آب و یک چمچه دوغ»، نگاهی به روایت‌های جعلی صاحب‌منصب قضایی رژیم
*پاسخ به چند سؤال در ارتباط با خاطرات و مصاحبه‌ی‌ تلویزیونی ثابتی و واکنش‌های پیرامون آن
*حاج احمد قدیریان مسئول گروه ضربت و جوخه‌های اعدام اوین
*«فرقان» در آیینه‌ی تاریخ
*مایک والاس و هاشمی رفسنجانی
*حمید رضا نقاشیان تجسم عینی حاکمیت فاسد
*چه کسی خامنه‌ای را در تیرماه ۶۰ ترور کرد؟
*تروریسم افسار گسیخته‌ی رژیم و مماشات بین‌المللی
*فراز و نشیب حزب توده در دهه‌ی ۶۰
*«اپوزیسیون» کی و چگونه کوک می‌شود؟
*سانسور بخش مهیج خبر «ان بی سی» در مورد نقش مجاهدین در ترور‌های تهران
*پرونده‌ی لیلا فتحی نمادی از ظلم و بی‌عدالتی دستگاه قضایی ولایت فقیه
*چه کسانی پشت بیانیه‌‌ی «کرکس‌ها متحد می‌شوند» هستند
*نقش رژیم در «قتل‌های زنجیره‌ای متخصصان» ایرانی
*نامه سرگشاده به آقای محمد نوری زاد
*نامه‌ی تیرماه ۱۳۶۶ آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری *
*نامه آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری: «با آب دیگری وضو بسازید»
*پاسخ به پرسش‌هایی چند در مورد بیانیه‌های ضد جنگ و تلاش‌های اکبر گنجی
*پاسخ به سؤالاتی چند در مورد گزارش آژانس بین‌المللی اتمی و امکان حمله نظامی غرب به ایران
*چند پرسش و پاسخ در مورد طرح ترور سفیر عربستان در آمریکا
*جاسوسی وابسته‌ی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در لندن علیه دانشجویان ایرانی
*«باغ‌ها آنگاه که شکفته‌ترند کوله‌ی پاییز را پربار می‌کنند»
*«از اوج و موج نگاهت عشق پیدا بود»
*به یاد شهلا و فریده و همه‌ی جاودانگان
*به یاد مادر جهان‌آرا و جاودانه‌اش «حسن»
*رقص ققنوس‌ها و آواز خاکستر
*به روز کردن لیست تروریستی و واکنش‌‌های رژیم
*محمد سلیمی یکی از جنایت‌کاران علیه بشریت و دست‌اندرکاران قتل‌عام ۶۷
*راه بهبود حقوق بشر در ایران از رسیدگی به قتل های ۶٧ می گذرد
*معامله‌ بر سر آزادی دو کوهنورد آمریکایی و باقی ماندن نام مجاهدین در لیست تروریستی
*گفتگو در مورد گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر
*نوری‌زاده و زنده‌یاد شاپور بختیار
*مروری بر روایت هاشمی رفسنجانی از پایان قتل‌عام ۶۷ و اطلاعات ارائه شده از سوی دادستانی
*با آب هفت دریا نیز ننگ کشتار ۶۷ را نمی‌توان شست
*لیست تروریستی آمریکا و رابطه آن با نجات جان ساکنان اشرف
*مادر هنوز غصه‌ی عطیه را دارد
*مادر امامی و آغوش پر از عشق‌اش
*آیا مجید انصاری راست می‌گوید؟
*محمدرضا صدر عاملی و رخت‌‌ دامادی‌اش
*نحوه برخورد دولت موسوی با کشتار ۶۷ و موارد نقض حقوق بشر در مجامع بین‌المللی
*تصحیح اطلاعات ارائه شده نادرست در مورد گزارشگر ویژه و ...
*انتخاب گزارشگر ویژه مردِ مسلمانِ غیرعرب و تصحیح چند اشتباه
*هوشنگ اسدی بدون هیچ پروایی همچنان دروغ می‌گوید
*از بهناز شرقی نمین تا هاله سحابی
*با چهره‌ی مجید قدوسی یکی از مسئولان کشتار ۶۷ آشنا شویم
*توضیحی در ارتباط با نقد کتاب هوشنگ اسدی
*نقدی بر «نامه‌هایی به شکنجه‌گرم»، چرا هوشنگ اسدی دروغ می‌گوید؟
*کدیور و روایت کشتار ۶۷
*کشتار در اشرف و منادیان «اسلام رحمانی»
*طه طاهری (مسعود صدر الاسلام) و مفقودشدن رابرت لوینسون
*۱۹ بهمن شکوه یک مقاومت؛ غم و اندوه غریبانه‌ی زندانیان
*با چهره‌ی داوود روزبهانی فرمانده حمله به پایگاه موسی خیابانی آشنا شویم
*برای مظلومیت و تنهایی محمدعلی حاج‌آقایی
*با چهره‌ی مرتضی اشراقی عضو هیئت کشتار ۶۷ آشنا شویم
*«خبر کوتاه‌ بود اعدام‌ شان‌ کردند!»*
*مهدی نادری‌فرد یکی از عوامل اصلی کشتار ۶۷ در زندان گوهردشت
*یادی از آیت‌الله منتظری و نکاتی چند در ارتباط با میزگرد سیاسی ۳۰ آذر ۸۸ سیمای آزادی
*نامه سرگشاده به خانم زهرا رهنورد
*تاریخ گفت‌وگوهای درونی بخش مارکسیست لنینیست مجاهدین خلق و چریک‌های فدایی خلق
*فردا را چگونه باید ساخت؟
*برای آن‌هایی که خواهان حقیقت‌اند
*از به کارگیری شیوه‌های غیراخلاقی بپرهیزیم حتی در رابطه با دشمنانمان
*ايرج مصداقي و «غزل اميد»
*انتشار اخبار جعلی از سوی «پیک نت» در ارتباط با مهاجمان به خانه کروبی
*گرچه ما می‌گذریم راه می‌‌ماند ( در رثای جاوادنه‌های رضایی‌ جهرمی)
*معرفی عاملان و آمران و افراد مطلع از اعدام‌های مرداد ۶۷
*قتل‌عام ۶۷ در پاسخ‌های رسمی دولت جمهوری اسلامی
*ايرج مصداقي: غرب عاملان کشتار را مي‌شناسد
*نامه سرگشاده به میرحسین موسوی
*مادر امامی و آغوش پر از عشق‌اش
*«محمد نبودی ببینی»، برادرت را کشتند!
*گفت‌وگو با ايرج مصداقی درباره قاضی مقيسه: شريرترين چهره زندان‌های جمهوری اسلامی در دهه ۶۰
*«آیا زندگی باز به آن‌ها خواهد خندید»
*حق با شادی صدر است یا داریوش برادری
*برای مظلومیت و تنهایی محمدعلی حاج‌آقایی
*شورای حقوق بشر سازمان ملل و همسر سعید امامی!
*با چهره‌ی سید حسین مرتضوی یکی از جنایتکاران علیه بشریت آشنا شویم!
*بهار با بچه‌ها، بهار بی‌بچه‌ها (یادی از دلاوران خانواده‌‌ی مدائن)
*گفتگوی اشتراک با ایرج مصداقی در رابطه با کمپین دو میلیون امضا بر علیه مجازات اعدام
*داستان دستبوسی جنتی !
*«شرفیابی و درخواست عفو و انابه در حضور رهبری»
*اعدام توابان، تراژدی مضاعف
*سوءقصد به تواب نظام یا سناریوی جدید کودتاچیان
*احسان نراقی همچنان در خدمت قدرت
*نامه‌های علیرضا حاج صمدی به همسرش مریم گلزاده غفوری
*«کاظم» تبلور خشم و عصیان نسل برآمده از انقلاب ضد‌سلطنتی
*صدای «صادق» نسلی که در سکوت پرپر شد
*فرمانده حمله به پایگاه موسی خیابانی چه کسی بود؟
*کتاب «نگاهی به سازمان بین‌المللی کار، نقض حقوق بنیادین کار در ایران» - ایرج مصداقی
*وصیت نامه مریم گلزاده غفوری
*«سلامم غریبانه در هر خانه را خواهد زد»
*عبرت‌های روزگار
*گل- زادگان ( محمد کاظم)
*گل‌- زادگان ( محمدصادق)
*گل ــ زاده، نخ «دانه‌های تسبیح» * (قسمت دوم)
*مسعود علی‌محمدی آخرین قربانی دستگاه امنیتی ولایت فقیه
*دکتر گلزاده غفوری مدافع بزرگ حقوق مردم (قسمت اول)
*فرخ نگهدار و درد «فروپاشی» نظام
*شب لعنتی و فانوس (به یاد فاطمه کزازی)
*در رثای کسی که به جای حکومت بر سرهای بالای دار، بر قلب‌های مردم حکومت کرد
*پرسش و پاسخ در مورد فعل‌انفعالات عراق و وضعیت مجاهدین و ... (بخش دوم)
*پرسش و پاسخ در مورد فعل‌انفعالات عراق و وضعیت مجاهدین و ... (قسمت اول)
*آن کس که وابستگی‌های سیاسی و ایدئولوژیکش را نفی کند خود را نفی می‌کند
*امیر فرشاد ابراهیمی بازیچه‌ دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی
*گزارش‌های نادرست به ما خدمت نمی‌کنند- بخش سوم
*نقد فرهنگ سیاسی - حذف و سانسور در خاطرات زندان!- بخش دوم
*نقدی بر «آفتابکاران» نوشته‌ی محمود رویایی – بخش نخست
*به یاد آن که «عاشقانه زیست»
*همکاری یکی از فعالان اصلی لابی رژیم در انگلستان با فرماندهان سپاه پاسداران
*مسعود صدر‌الاسلام (طه طاهری)، همان صالح بازجوی معروف ۲۰۹ اوین نیست!
*گفت گو با ايرج مصداقي، نويسنده چهار جلد خاطرات زندان
*مذهب در خدمت شکنجه و کشتار
*احمد توکلی و قتل فجیع نرگس جباری
*آقای کروبی جنایات دیگر خامنه ای را هم افشا کنید
*کندوکاوی در وقایع پس از انتخابات 22 خرداد 1388
*همخوانی یک سیاست
*سخنی در باب فرصت طلبی گردانندگان سایت «اخبار روز»
*یگان ویژه پاسداران نیروی انتظامی و «نوپو»
*بازوهای نظام برای سرکوب جنبش های اعتراضی
*نامه سرگشاده به آقای مهدی کروبی
*فرهاد جعفری مدافع سینه چاک احمدی نژاد یا سهی سیفی وبگرد «روزآنلاین»
*آشنایی با چند تن از عوامل کشتار و جنایت در دهه‌ی ۶۰
*محمدرضا شریفی نیا تواب دو آتشه اوین و حامی احمدی نژاد
*نگاهی به سابقه‌ی چندتن از رهبران کودتای ۲۲ خرداد
*جعلیات جدید امیرفرشاد ابراهیمی در نامه سرگشاده به مجتبی خامنه ای
*پاسخ به سؤالات سایت گزارشگر در ارتباط با خیزش مردم ایران
*نگاهی به چهره‌ی چند جنایتکار
*مجید پورسیف کیست؟
*فاضل بازجوی بیرحم شعبه هفت اوین
*مجتبی حلوایی عسگر یکی از عاملان اصلی کشتار ۶۷
*تحلیلی بر نماز جمعه رفسنجانی
*فکور، بازجوی شعبه‌ی هفت اوین و تروریست بین‌المللی
*نقدی بر کتاب «آفتابکاران» نوشته محمود رویایی (مجموعه کامل)
*«فرهنگ» ناهنجار یک عضو شورای هماهنگی اتحاد جمهوری‌خواهان
*سخنی با اعضا و هواداران اکثریت و اتحاد جمهوریخواهان
*حجاریان و شقاوت یک نظام ضدبشری
*متن سخنرانی ایرج مصداقی در جلسه ایران، انتخاب دمکراتیک
*از ۳۰ خرداد ۶۰ تا ۳۰‌خرداد ۸۸
*آن کس که باید برود خامنه ای است
*کودتای جدید در رژیم کودتا
*با وزیر کشور کابینه‌ی احتمالی کروبی آشنا شویم
*سید ابراهیم نبوی و پرده پوشی یک دهه جنایت و سرکوب
*کندوکاوی در ارتباط با دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری
*میرحسین موسوی و «برکات سازنده اسلام»
*اظهارات مصطفی تاج‌زاده در توجیه کشتار ۶۷
*متجاوز را «انتخاب» نمی‌کنند!
*مهدی کروبی و میرحسین موسوی و کشتار ۶۷
*نگاهی به تاریخچه‌‌ی شکایت علیه نقض حقوق سندیکایی و آزادی انجمن‌ها توسط دولت‌های ایران (بخش دوم)
*نگاهی به تاریخچه‌‌ی شکایت علیه نقض حقوق سندیکایی و آزادی انجمن‌ها توسط دولت‌های ایران (بخش اول)
*ناصر منصوری را روی برانکارد به قتل‌گاه بردند
*نام واقعی مجید قدوسی چیست؟
*سرهنگ سید لطف‌الله اتابکی کیست؟
*گفتگوی پژواک ایران با ایرج مصداقی در ارتباط با نقش‌گروه‌های چپ و مجاهدین در استقرار جمهوری اسلامی، حمایت از خمینی و...
*ادعاهای نادرست راجع به عکس‌های جنایتکاران
*ماشین جعل و دروغپردازی راه توده و پیک نت
*سرگذشت من و سرگذشت یک ترانه
*به یاد آن که «بهنام» بود
*تجربه‌اندوزی از تاریخ
*در خلوت پرشکوه عاشقان آزادی جاری‌ست...
*خاوران و مادران
*نقدی بر گزارش دیده‌بان حقوق بشر در مورد آزادی بیان و تجمع در مناطق کردنشین
*اقتدار مادران
*حسین مهرپور و تعهدات بین‌المللی جمهوری اسلامی
*میان ماه من تا ماه گردون!
*انتقام‌جویی نظام «عدل اسلامی» از خانواده‌ها (بخش دوم)
*چند نکته در ارتباط با مهر و موم کردن کانون مدافعان حقوق بشر
*انتقام‌جویی نظام «عدل اسلامی» از خانواده‌ها (بخش اول)
*برخورد گزینشی با حقوق زنان
*آرامگاه مادر !
*پرویز زند شیرازی نیز به ابدیت پیوست
*مادر، «افسانه است، اما دروغ نیست»
*دادگاه یا سرپوشی بر جنایت باندهای رژیم در شیراز
*رفیق‌دوست و حکم مهدورالدم
*مأموریت «یک اسکادران هموسکسوئل منحرف آمریکایی»!
*به پاس مقاومت و ایستادگی علی صارمی
*هشدارهای امنیتی سایت تابناک را جدی تلقی کنیم
*نوری زاده و دسته گل تازه به آب داده
*غلامرضا جلال و روایت‌های غیرواقعی زندان
*به یاد آن که «عاشقانه زیست»
*انتخاب اوباما شرایط را برای رژیم سخت‌تر می‌کند
*همنامی جنایتکاران و معضل اپوزیسیون- بخش دوم
*هویت اصلی داوود لشگری یکی از مسئولان کشتار ۶۷
*اپوزیسیون و معضل همنامی جنایتکاران
*آیا سانسور شاخ و دم دارد؟
*هیئت کشتار زندانیان سیاسی در روایت گروه‌ها و فعالان سیاسی!
*کشتار ۶۷، سعید شاهسوندی و پروژه‌ی جعل تاریخ
*بیستمین سالگرد کشتار ۶۷ و انتشار خاطرات جعلی
*گفتگو با ایرج مصداقی در مورد در مورد جناح‌های رژیم، خطر جنگ، خطرات اتمی شدن رژیم، وضعیت اپوزیسیون، جنبش‌های مردمی و ....
*سانسور زنان در انتخابات کانون نویسندگان ایران !
*«غنی سازی» دروغ و «توسعه» جعل در دستگاه رژیم
*پاسخ به «فراخوان» فریدون گیلانی و ذکر چند خاطره
*روایت وارونه‌ی مسعود بهنود و محسن سازگارا از ۳۰ خرداد
*سازگاران با جنایتکاران، ناسازگارا با قربانیان
*پاسخ به پرسش‌هایی چند در رابطه با کتاب «برساقه تابیده کنف»
*دست های خونین باندهای رژیم در انفجار شیراز
*داستان زنی که «هفت شوهر» دارد و حافظه‌ی تاریخی
*علی‌محمد بشارتی یکی از بنیانگذاران دستگاه سرکوب و جنایت رژیم
*امیرفرشاد ابراهیمی درس آموخته‌ی مکتب ولایت
*سید کاظم کاظمی، از بنیانگذاران سیستم اطلاعاتی، شکنجه‌گر و جلاد اصلی فعالین چپ ایران
*عید ۶۲ در زندان گوهردشت
*نوری‌زاده، بانک مرکزی جعلیات و عصاره ژورنالیسم بی‌اعتبار
*بخشی از نقشه‌‌های زندان‌های اوین، قزل‌حصار، گوهردشت و نیز محل‌های قتل‌عام تابستان۶۷ برگرفته شده از کتاب «نه‌زیستن، نه‌مرگ»(چاپ دوم)
*حاج احمد قدیریان مسئول گروه ضربت و جوخه‌های اعدام اوین
*دلایل واقعی کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*بهنود پدیده‌ای که از نو باید شناخت
*محمد مهرآیین یکی از مهم‌ترین دژخیمان اوین
*نقش های گوناگون هوشنگ اسدی تواب فعال زندان
*کبوتر با کبوتر، باز با باز، کند همجنس با همجنس پرواز
*برگشتگان ازدیار مردگان
*ILO - پیشرفت دولت جمهوری اسلامی در سال های گذشته در سازمان ‌بین‌المللی کار (بخش هشتم - پاياني)
*ILO - نگاهی به کنفرانس بین‌المللی کار و سیاست های به کار گرفته شده از سوی رژیم در این کنفرانس‌(بخش هفتم)
*ILO - تشکل‌های کارگری رژیم از نگاه سازمان بین‌المللی کار (بخش ششم)
*ILO - خانه کارگر جمهوری اسلامی (بخش پنجم)
*ILO - تشکل‌های کارگری در جمهوری اسلامی و مغایرت آن ها با کنوانسیون‌های بین‌‌المللی (بخش چهارم
*ILO - گزارش کمیته متخصصین در ارتباط با اجرای کنوانسیون ها و توصیه نامه ها به نود و سومین کنفرانس بین‌المللی کار و کمبودهای آن (بخش سوم)
*ILO - کنوانسیون های بین‌المللی که مورد تصویب دولت‌های ایران قرار گرفته‌‌‌اند (بخش دوم)
*ILO - کنوانسیون‌های بین‌المللی، ترفند‌های رژیم (بخش اول)
*برای مادرهایمان، «دل‌پاکان» و «دل‌سوختگان» روزگار
*کشتار ۶۷ در شعر زندان
*نگاهی گذرا به نمایشنامه‌های زندان
*اعلامیه جهانی حقوق‌بشر دستاورد بزرگ بشریت
*یقه واقعیت را نمی‌توان گرفت؛ (در مورد کتاب نه زیستن نه مرگ)
*آقای زرافشان به کجا می‌روید؟
*احکام خمینی و خامنه‌ای به حسینعلی نیری رئیس هیئت قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*نظرات «استاد» عبدالله شهبازی و چگونگی برخورد بقایای حزب توده با او
*روزشمارقتل‌عام ۱۳۶۷
*مسئولان قتل‌عام زندانیان سیاسی
*بخشی از نقشه‌‌های زندان‌های اوین، قزل‌حصار، گوهردشت و نیز محل‌های قتل‌عام تابستان۶۷ برگرفته شده از کتاب «نه‌زیستن، نه‌مرگ»(چاپ دوم)