نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۳) غوغای اعتیاد و دوپینگ
ایرج مصداقی

ماشین فوتبالیست‌ها در سال‌های گذشته

علی دایی- مرسدس بنز کروکی، حامد کاویانپور- ائودی، خداداد عزیزی- ماکسیما، افشین پیروانی- ماکسیما، علی انصاریان- پژو ۲۰۶، بهروز رهبری فرد- پژو پرشیا، مهدی هاشمی نسب- پژو پرشیا، بهنام ابوالقاسم‌پور- مزدا ۳۲۳، میثم منیعی- پژو ۲۰۶، جواد نکونام – زانتیا، مهرداد میناوند- فولکس قورباغه‌ای، یحیی گل‌محمدی- پژو ۲۰۶، جواد کاظمیان- زانتیا، داوود سیدعباسی- پژو پرشیا، علی سامره- پژو ۲۰۶، علیرضا نیکبخت‌واحدی – آئودی، محمد نوازی- پراید، علیرضا منصوریان- پژو ۲۰۶، محمد خرمگاه- پژو GLX، هادی طباطبایی - پژو GLX، ستار همدانی پژو ۲۰۶، محمود فکری – پژو پرشیا، رضا عنایتی – پژو ۲۰۶، پژمان جمشیدی- پژو ۲۰۶، آرمناک پطروسیان – مزدا ۳۲۳، رسول خطیبی- ماکسما، حمید استیلی- پژو پرشیا، علیرضا امامی‌فر – پژو، محمد منصوری- پژو ۲۰۶، مهرزاد معدنچی- پژو ۲۰۶، سیاوش اکبرپور- پژو پرشیا، مهدی امیرآبادی- زانتیا، ابراهیم میرزاپور- مزدا ۳۲۳، حسین کعبی – پژو ۲۰۶، سهراب بختیاری‌زاده – پژو ۲۰۶، مهدی شیری- پژو ۲۰۶، ناصر شیردل – پژو ۲۰۶، سیاوش سمیعی‌نیا- پژو ۲۰۶، سیدمهدی رحمتی – پژو ۲۰۶، پژو پرشیا، فرهاد مجیدی بی ام و ۷۶۵، فرزاد مجیدی – پژو ۲۰۶

 

ماشین فوتبالیست‌ها، امروز

 

یحیی گل‌محمدی- هیوندای سوناتا ، علی کریمی- بی‌ ام و، مهدی مهدوی کیا- پورشه مدل کاین، محسن بنگر- بی‌ام دبلیو X6  ، غلامرضا رضایی- تویوتا لندکروز، کریم انصاری فر- پورشه، جواد نکونام- پورشه، امیر قلعه نوعی- مازاراتی، مجتبی جباری- مرسدس بنز، ایمان موسوی- لکسوس کروک دو در، مهدی رحمتی- پنتیاک، خسرو حیدری- هیوندای IX55، فرهاد مجیدی- بی‌ام و، علی دایی- پورشه ، کریم باقری- کادیلاک، خلعتبری -پورشه، رضا عنایتی - هیوندای کوپه، نیکبخت واحدی- بی‌ام و، افشین پیروانی-  هیوندای النترا و این لیست را می‌توان ادامه داد.

گفته می‌شود علی دایی چندین ماشین دارد. پورشه کاین شاسی بلند با قیمت تقریبی 700میلیون، لکسوس ال‌ایکس ۵۷۰ در حدود ۶۳۰ میلیون تومان، مازراتی با قیمت یک میلیارد و 300میلیون تومان. او فقط سه‌میلیارد تومان ماشین دارد.

علی پروین بازمانده‌‌ای از نسل قدیمی فوتبال

علی پروین در دهه‌ی ۶۰ و اوج محبوبیت

علی پروین در میان فوتبالیست‌های دهه‌ی ۵۰ و ۶۰ یک استثناست. در دهه‌ی ۶۰ نمایشگاه اتوموبیل «سورتمه» را که بعداً به مانتو فروشی تبدیل شد اداره می‌کرد. فوتبال دهه‌ی ۶۰ اگر چه بر وجهه‌ی اجتماعی او افزود اما دستاورد مالی چندانی برای او نداشت. از زمانی که پول وارد فوتبال شد او نیز بار خود را بست. هرچه به دست آورد از مربی‌گری بود و مدیریت پرسپولیس و استیل آذین و به کاربستن پول‌ها در تجارت.

وقتی حاج‌ عبدالله صوفیانی سرمایه‌‌داری که در کار صادرات پوست و روده بود باشگاه پورا را تأسیس کرد و سرمایه‌ی زیادی را در این باشگاه به کار انداخت، علی پروین مشاور او بود و دخترش عروس وی. پس از انحلال باشگاه پورا ازدواج دختر پروین و پسر حاج‌عبدالله نیز به جدایی کشید. پروین سپس با دستمزدی هنگفت به مربی‌گری پرسپولیس رسید و این بار دامادش آرش فرزین را که پسر فرزین خواننده و یکی از طرفداران پرسپولیس که آهنگی را هم برای این تیم خوانده بود به عنوان کمک مربی و مترجم به نیمکت پرسپولیس چسباند.

آرش فرزین هیچ تجربه‌ای در فوتبال نداشت. در کلن آلمان رستوران «قصرطلایی» را اداره می‌کرد که پاتوق فوتبالیست‌های ایرانی هم بود. عاقبت رستوران را مهدی پاشازاده خرید. می‌گفتند وی به خاطر حضور در کادر فنی پرسپولیس با مناسبات فوتبال آشنا شده بود بعداً‌ در کار دلالی فوتبال هم فعال شد.

حسام داماد دیگر پروین در خیابان دیباجی كافی‌شاپ دارد.

پروین در سمت عضو هیأت مدیره و همه‌کاره‌ی پرسپولیس تنها از قبل انتقال مهدوی کیا به آلمان ۷۰۰-۸۰۰  میلیون تومان پول در اختیارش قرار گرفت که به گفته‌ی مهدوی کیا برای ۳-۴ سال اداره‌ی پرسپولیس کافی بود. اما کسی از چگونگی هزینه‌ی این پول سر در نیاورد.

وقتی پروین از پرسپولیس دور شد با خرید امتیاز تیم آذربایجان با نام سرخپوشان به فوتبال برگشت و سپس همراه با هدایتی با پرداخت ۸۰۰ میلیون تومان باشگاه اکباتان را خریده و به استیل آذین تغییر نام دادند. پروین اداره‌ی باشگاه را به عهده داشت و درآمدی هنگفت از این راه به جیب زد.
سپس به انبوه‌سازی در مسکن روی آورد. شهرک «علی‌ پروین» بسیاری از سرمایه‌گذاران را به شکایت از او کشاند. علی پروین در سال ۱۳۸۱ با دریافت وامی به مبلغ ۹۰۰  میلیون تومان از بانک صادرات اقدام به ساخت یک شهرک مسکونی در شهر هشتگرد نمود. به گفته‌ی وکیل شاکیانی که در مقابل فدراسیون فوتبال تجمع کرده بودند، پروین پس از گذشت ۱۱ سال هنوز  سند این ساختمان‌ها را به نام خریداران نکرده و بدهی خود را به بانک نیز پرداخت نکرده است. بانک صادرات به دلیل افزایش بدهی علی پروین به مبلغ ۷ میلیارد تومان قصد تخریب ساختمان‌های این شهرک و مصادره زمین‌های آن را دارد. پروین در پاسخ به خبرنگاران و ادعای شاکیان پرونده گفت:

«من سهامی که در این شهرک داشتم را ماه‌ها قبل فروخته‌ام و سهمی در این قصه ندارم ولی حقیقت دارد که دوستان ما آنجا به مردم بدهکارند و باید دین‌شان به خریداران را ادا کنند.»

او همچنین اضافه کرد:‌

«آقای تاج‌الدینی می‌خواست در هشتگرد خانه‌سازی کند و ما هم پولی کنار داشتیم و مثل همه خواستیم سرمایه‌گذاری کنیم. حدود ۲۰۰ خانه خریدم البته آن زمان که مثل الان نبود و بعد از مدتی خیلی‌ها با ۵ میلیون صاحبخانه شدند. قرار شد ما وام بگیریم و خود مردم اقساطش را بدهند. ... وام بانک به مشکل خورد، بعد شریک ما و 900 میلیون بدهی انباشته به ۴ میلیارد رسید. آستین بالا زدم و خودم پی‌ کار افتادم، حتی قرار شد ۷۰۰ میلیون من بدهم و بقیه مردم همه با هم ۲۰۰ میلیون، تا این پرونده را ببندیم اما کسانی که ۱۰ سال در خانه ۵ میلیونی نشسته بودند خود را طلبکار احساس کردند و توقع داشتند ما پول بدهیم!»

http://www.khabarsport.com/detail/4600/root/football

دخترش لادن از شاگردان مدرسه آزاد فیلمسازی مسعود کیمیایی است و در آخرین اثر او «متروپل» بازی کرده است. خود  پروین هم در فیلم «فوتبالیست»‌ها اثر علی‌‌اکبر ثقفی بازی کرد. 

محمدرضا شریفی‌نیا یکی از بدنام‌ترین دست‌اندرکاران سینما که یکی از توابین دهه‌ی ۶۰ زندان اوین بود و بعدها به یکی از کارگزاران سینمای ایران تبدیل شد فیلم مستندی از پروین تهیه کرد که در قالب سی دی در تهران و شهرستان‌ها به فروش رسید و پروین خواهان پرداخت صدمیلیون‌ تومان پول از سوی تهیه‌کنندگان شد. 

خانه‌ی پروین در لواسان در زمینی به مساحت سه هزار و صد‌متر بنا شده است.  یك حسینیه در زیرزمین ساختمان قرار دارد. در طبقه‌ی هم‌ کف خودش و همسرش زندگی می‌کنند. طبقه دوم، شامل دو سوئیت ۳۵۰ متری است که دختران پروین در آن زندگی می‌کنند و طبقه سوم به پسرش محمد اختصاص دارد. 

خانه‌ی قبلی پروین در زعفرانیه تهران بود. خودش می‌گوید برای دکوراسیون خانه‌‌ی جدید ۲۸۰ میلیون تومان هزینه کرده است که سی میلیون آن پول پرده‌های خانه است. این ارقام مربوط به سال ۱۳۸۵ است.

منزل پروین در دوران بازنشستگی

یك استخر در زیرزمین ویلاست و در کنار آن سونای خشك و بخار قرار دارد. باغبان و خدمتکار و ... دارد. 

دفتر کارش در خیابان گاندی است و هر روز با راننده‌اش به دفتر می‌رود. ویلایی هم در رامسر دارد.

او در یک مجموعه فرهنگی و ورزشی به نام «سرخپوشان آریا» که تالار عروسی هم دارد سرمایه‌گذاری کرده‌ است. این مجموعه در پی حمله‌ی مأموران شهرداری منطقه ۵ در اسفند ۱۳۸۹ تخریب شد. این حمله برمی‌گشت به اختلاف شهرداری با پروین و شرکایش بر سر بدهی این مجموعه به شهرداری.

به گفته پروین قرار بوده كمیسیون ماده 100 با او و شركایش به توافق برسد اما رای این كمیسیون به آنها ابلاغ نشده و شهرداری بدون اخطار قبلی اقدام به تخریب كرده است.

مجید ساعدی‌فر، خروج از کشور در دهه ۶۰

کریم باوی که نتوانست به قطر رود و دستگیر شد هنوز حسرت ماندن در ایران را می‌خورد و می‌گوید «من هم اما اگر می‌رفتم قطر، فوتبالم و زندگی‌ام از این رو به آن رو می‌شد اما نگذاشتند دیگر.»

مجید ساعدی‌فر اما شانس آورد که به امارات رفت و در سیاه‌ترین روزهای تاریخ میهن‌مان در «جهنم» نماند.

او اهل اندیمشک بود و در تیم پاس بازی می‌کرد و سپس در دوران سربازی به تیم «سرباز» پیوست و پس از سی خرداد با شروع دوران سرکوب به امارت رفت و چند سالی در آن‌جا به صورت حرفه‌ای بازی کرد و سرانجام به آمریکا مهاجرت کرد و به تحصیل و تجارت مشغول شد. او دارای ده کلینیک فیزیوتراپی معتبر در آمریکا است و صاحب کمپانی لوازم‌ورزشی «مجید» که امروز در دنیای ورزش یک «برند» محسوب می‌شود. این کمپانی سال‌ها پیش ۱۷ شعبه در ایران داشت چه بسا امروز بیشتر هم شده باشد. بسیاری از تیم‌های لیگ برتر ایران از لباس‌های کمپانی او استفاده می‌کنند. وی در سال ۲۰۰۰ فیزیوتراپ تیم‌ملی شد و بیش از ۱۵۰ بازی ملی همراه ملی‌پوشان ایرانی بود. ساعدی‌فر بعدها به سرمایه‌گذاری در امر مسکن و پروژه‌های توریستی در شمال کشور پرداخت.

رشد روزافزون اعتیاد در فوتبال

گسترش روزافزون اعتیاد در حاکمیت جمهوری اسلامی و کسب رتبه‌ی اول معتادین در دنیا توسط ام‌القرای اسلام، دامان جامعه‌ی فوتبال ایران را هم گرفت. بزرگترین فوتبالیست‌های تیم ملی و استعدادهای شگرف فوتبال ایران در دام اعتیاد اسیر شدند. مجتبی محرمی، کریم باوی، ناصر محمدخانی، مهدی فنونی‌زاده، شاهین بیانی، جعفر مختاری فرد، رضا رجبی و ... تنها نمونه‌هایی چند از این معضل بزرگ هستند. تیم ملی دهه‌ی ۶۰ ایران در پای اعتیاد به زانو در آمد. در سال‌های بعد علاوه بر استعمال تریاک و هروئین مصرف مواد مخدر صنعتی در میان فوتبالیست‌ها غوغا می‌کرد. علی اکبریان که به خاطر حمل شیشه و کراک به اعدام و سپس حبس ابد محکوم شد آخرین نمونه‌‌ی این پدیده‌ی شوم نیست.

کاظمی یکی از خبرنگاران ورزشی در یگ گفتگوی رادیویی از اعتیاد بیش از ۱۰۰ ملی‌پوش سابق فوتبال ایران به انواع مواد مخدر خبر می‌دهد.

http://havades.net/index.php/permalink/3201.html

این آمار جدا از فوتبالیست‌هایی است که بصورت تفننی و در مجالس مختلف به استعمال مواد مخدر مشغول می‌شوند.

معضل اعتیاد در ورزش و به ویژه فوتبال آنقدر شدید است که عزیز محمدی مسئول لیگ برتر ارائه‌ی برگه‌ی عدم اعتیاد از سوی مربیان تیم‌های فوتبال را ضروری اعلام می‌کند.

http://www.aftabir.com/news/view/2009/nov/09 و رضا رجبی ملی‌پوش سابق تیم استقلال پس از ترک اعتیاد در گفتگو با رسانه‌ها می‌گوید که قصد دارد برای «ورزشکاران معتاد» کمپ بسازد.

در شهریورماه ۱۳۸۹ کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال خود به صحنه آمد تا گفته‌‌ی جواد نکونام کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران مبنی بر اینكه «برخی بازیكنان در لیگ برتر از مواد مخدر و شیشه استفاده می‌كنند» را تکذیب کند. سایت تابناک متعلق به محسن رضایی گزارش داد: «خبرهای موثقی از مصرف شیشه توسط برخی فوتبالیستها شنیده می‌شود و متاسفانه هر روز بر تعداد انها افزوده می‌شود.»

در رسانه‌ها از قول یکی از مربیان لیگ برتری آمده است:‌ «پارسال دو بازیکن برای تست دادن، به تمرینات ما آمدند که وزنشان دو برابر من بود وقتی دلال‌ها این بازیکنان را آوردند، گفتند که وزن‌شان زیاد است، اما با تمرینات اختصاصی و فشار خیلی زود به سر وزن می‌رسند. این دو بازیکن اگرچه سر تمرینات تیمی از زیر کار در می‌رفتند، اما در کمتر از دو ماه وزنشان را نصف کردند. با این حال رفتارهایشان هم دچار تغییرات زیادی شد که ما را مشکوک کردند. در یکی از اردوها ما سرانجام فهمیدیم که آنها از شیشه برای کم کردن وزن خود استفاده کرده‌اند. این مربی اضافه می‌کند: پس از اینکه از شر این بازیکنان راحت شدیم در رادیو شنیدم که چندی بعد یکی از آنان که سابقه قهرمانی با تیمش در جام حذفی را هم داشت، به علت استعمال زیاد شیشه اقدام به خودکشی کرده است. البته امسال هم از اردوی یکی از تیم‌های تهرانی که در خارج از پایتخت برگزار می‌شد، خبرهایی در این خصوص به بیرون درز کرد. گفته می‌شد، یکی از چپ‌های این تیم‌ها برای رسیدن به شرایط وزنی مناسب در اتاق خود، شیشه مصرف می‌کرده که کادر فنی متوجه می‌شود و خبر خیلی زود به تهران می‌رسد و... در اردوی سایر تیم‌ها هم کم و بیش چنین اتفاقاتی افتاد، بخصوص در اردوهای خارجی که البته به دلایل مختلفی همگی مسکوت مانده‌اند.»

http://www.vazeh.com/k-873824-%D8%AE%D9%88%D8%AF

در سال ۹۲ در اخبار آمد که بازیکن تیم ملی فوتبال ایران که مورد علاقه‌ی کی‌روش هم بود به خاطر اعتیاد شدید به شیشه امکان بازی برای تیم باشگاهی‌اش را هم ندارد.

«(الف) مهاجم فصل گذشته تیم پرطرفدار تهرانی امسال بازی در لیگ برتر را تجربه نخواهد کرد. در طول فصل گذشته که ستاره سابق که در دیدارهای کمی در آن به میدان رفت حرف و حدیث‌هایی مبنی بر اعتیاد او به شیشه شنیده می‌شد اما مسئولان تیم و خود او مصدومیت را دلیل بازی نکردن او عنوان می‌کردند. ... ستاره سال گذشته به علت اعتیاد به شیشه منشوری است و قرارداد او با هیچ باشگاهی ثبت نمی‌شود.»

محمود فکری یکی از بازیکنان معروف تیم ملوان در دهه‌ی ۶۰ در زندان به انتظار مرگ نشسته ‌است. 

«حسین چرخابی» مربی نام آشنای فوتبال ایران می‌گوید:«یکی از مشکلات اساسی فوتبال ایران همین داستان خرید و فروش تیم ها است و حتی شاید از بحث تبانی مهمتر باشد. بنده تیم جوانی را به لیگ برتر آوردم اما آقایان آن تیم(سپاهان نوین اصفهان) را فروختند و ضربه بدی به یک نسل مستعد که برای بازی در لیگ برتر انگیزه داشتند زدند... وقتی تیم را فروختند تعدادی از بازیکنان همان تیم از فوتبال رفتند و دیگر سمت این رشته نیامدند و متاسفانه ۴ بازیکن من در آن تیم معتاد شدند و مسیر زندگی شان عوض شد.» »

در اخبار ورزشی آمده بود «تست اعتیاد مهاجم فصل گذشته یکی از باشگاه‌های تهرانی حاضر در لیگ برتر فوتبال مثبت اعلام شد.
این داستان زمانی لو رفت که مهاجم مورد نظر در صفل نقل و انتقال قصد داشت به یکی از تیم‌های شهرستانی بپیوندد، اما در تست پزشکی به عمل آمده مشخص شد به مواد مخدر اعتیاد دارد.»

روزنامه خبر ورزشی در مورد یکی از ستاره‌های فوتبال ایران نوشت که وی «یکی دو سالی است اسیر حاشیه شده این روزها به سمت اعتیاد رفته است. بازیکنی که به اعتقاد خیلی‌ها اگر قدر خود را می‌دانست می‌توانست حتی به فوتبال اروپا نیز راه پیدا کند. این بازیکن که زمانی بسیار محبوب بود هنوز دوستان خوبی دارد که به فکرش هستند و هر طور شده شرایط را برای ترک اعتیاد وی فراهم کنند. ... با توجه به این موضوع بعید است که این بازیکن بتواند تا پایان فصل برای تیمش به میدان برود.»

ناصر عباسی بازیکن سابق استقلال اعلام کرد بعد از ۱۵ سال اعتیاد ترک کرده است. و این نوک کوه یخ فاجعه‌ای است که بیرون زده است.

این در شرایطی است که ورزشگاه ملی ایران که به شدت مراقبت می‌کنند مبادا زنی در لباس مبدل به آن وارد شود در بازی‌های لیگ برتر به محل دود و دم تبدیل می‌شود:

«شب گذشته در جریان برگزاری دیدار استقلال تهران و ذوب آهن اصفهان، برخی افراد معتاد در تونل منتهی به جایگاه 21 ورزشگاه آزادی به استعمال مواد مخدر آنهم بدون کوچکترین نگرانی مشغول بودند!

این افراد که ظاهرا برای تماشای بازی به ورزشگاه آمده بودند به راحتی از انواع مواد مخدر استفاده می کردند و برخی تماشاگران رهگذر نیز با تعجب آنها را می نگریستند!افسوس مندانه وقتی خبرنگار ما به پیگیری ماجرا پرداخت، متوجه شد که این منطقه از ورزشگاه آزادی به محل تجمع این افراد معتاد معروف است و در جریان همه مسابقات چنین صحنه هایی مشاهده می شود.»

http://erowid-opium.blogspot.se/2012/09/blog-post_13.html

دوپینگ در فوتبال ایران سرآمد آسیا

ظاهراً هرچه که منفی است بایستی در آن سرآمد دنیا باشیم. اگر در سال ۲۰۰۶ تیم ملی وزنه‌برداری ایران به علت دوپینگ همه‌ی اعضای آن (به جز رضازاده که او هم کمک‌مربی تیم به جایش آزمایش داده بود) محروم شدند و یا گاه و بیگاه کشتی‌گیران ایرانی به خاطر دوپینگ با محرومیت‌های بین‌المللی مواجه می‌شدند اما در داخل کشور مبارزه جدی با این پدیده‌ی شوم نمی‌شود. با آن که مدال جهانی عباس جدیدی که در مسابقات سال ۱۹۹۲ کسب شده بود به خاطر دوپینگ از وی گرفته شد اما او به خاطر نزدیکی به قدرت و باندهای رژیم از رانت‌های حکومتی در داخل کشور استفاده کرد و به ثروت هنگفتی دست یافت و به شورای شهر تهران نیز راه یافت.

در سال‌های اخیر دوپینگ در فوتبال نیز ریشه دوانده و به معضلی بزرگ تبدیل شده است. ریشه‌ی آن به دهه‌ی ۷۰ باز می‌گردد و رشد پول در فوتبال. همه به دنبال آن هستند که یک شبه پولدار شوند، دوپینگ به این امر می‌تواند کمک کند.

دکتر گورچاران سینگ، رئیس کمیته پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا از شیوع استفاده از مکمل های دارویی در فوتبالیست های نوجوان اظهار نگرانی شدید کرد و این مساله را شوک آور خواند. او در بخشی از سخنرانی خود به موضوع دوپینگ در ایران اشاره کرد و گفت «در لیگ‌های داخلی کشورها در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ شش مورد دوپینگ مثبت وجود داشته که سهم ایران چهار مورد بوده است.»

http://www.bbc.co.uk/persian/sport/2013/11/131108_l43_afc_iran_doping.shtml

در مورد ایران آن‌چه از پرده بیرون افتاده نوک کوه یخ هم نیست. حتی رسانه‌های دولتی همچون روزنامه همشهری نیز به صراحت از گستردگی پدیده‌ی دوپینگ در فوتبال ایران خبر می‌دهند و می‌نویسند که اکثر فوتبالی‌ها از وجود آن مطلع هستند.

http://hamshahrionline.ir/details/143395

با این حال دوپینگ در فوتبال ایران به دلایل گوناگون مورد توجه قرار نمی‌گیرد و سلامت ورزشکاران را با خطرات جدی روبرو می‌کند.

بارها مطرح شده است که حتی مربیان باشگاه‌ها بازیکنان را مجبور به دوپینگ می‌کنند اما به این امر رسیدگی نشده است. دوپینگ در فوتبال ایران به ملی‌پوشان نیز سرایت کرده است. در سال‌های گذشته حامد کاویانپور و مهدی واعظی به علت دوپینگ با محرومیت روبرو شدند و بسیاری از ملی‌پوشان ایرانی برخلاف مقررات بین‌المللی اجازه‌ ندادند که سرزده از آن‌ها نمونه‌ی دوپینگ گرفته شود، حتی مأموران را مورد ضرب و شتم قرار دادند.
مجید جلالى، سرمربی تیم فولاد خوزستان، بیهوش شدن برخى بازیكنان پس از پایان بازى‌ها را دلیل ارتكاب آن ها به دوپینگ دانست. جلالى همچنین مى‌گوید: «داروهایى كه در بین ورزشكاران یافت مى‌شود از كشورهاى شرق اروپا به ایران وارد شده. اثر این داروها تنها پس از ۲۴ ساعت در بدن بازیكنان از بین مى‌رود و دیگر به هیچ نوع آزمایشى پاسخ نمى‌دهد.»

بهمن فروتن کارشناس فوتبال و افشین پیروانی کاپیتان سابق تیم ملی ایران به صراحت از دوپینگ می‌گویند. و اذعان می‌کنند که افراد بر اساس ترس و واهمه حاضر به شکایت و ارائه مستندات نمی‌شوند و مقامات فدراسیون و لیگ هم مایل به پیگیری دوپینگ نیستند. 

سایت فردا در فروردین ۹۰ به نقل از یک فوتبالیست بازنشسته به نمونه‌ی مخدوش ۱۱ فوتبالیست مطرح اشاره کرد:‌ «وی به همان ۱۱نمونه مخدوش اشاره کرد که همه آن ۱۱نفر از فوتبالیبست های مطرح بودند با هماهنگی از ناحیه افرادی مطلع و آگاه گوشه ایی از ناخن خود را درون شیشه آزمایش قرار داده بودند و هر کدام بالای ۱۰ میلیون تومان هزینه کرده بودند تا همچنان با ضرب و زور آمپول و دارو و امثالهم درون زمین فوتبال جولان بدهند!»

http://www.fardanews.com/fa/news/144239

 

منبع:پژواک ایران

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   نسخه‌ی چاپی  

ایرج مصداقی

فهرست مطالب ایرج مصداقی در سایت پژواک ایران 

*علی فلاحیان جنایتکاری که از پرده بیرون می‌آید
*پوزش به خاطر اشتباهم در مورد تاریخ مصاحبه‌ی تلویزیونی احسان طبری
*برگی از تاریخ؛ «قرارداد ۱۹۱۹»، نایبیان کاشان، پدربزرگم حاج‌محقق‌الدوله
*محسنی‌اژه‌ای چرا خاوری را فراری داد ‏
*دکتر مسعود شیری «جاودانه‌ای» که غریبانه رفت
*پاسخی به ادعاهای محسن آرمین بازجو و شکنجه‌گر سابق و «اصلاح‌طلب» کنونی
*سو‌ءاستفاده از نام و یاد جاودانه‌ها ممنوع (به یاد حسن جهان آرا)
*آنچه از رئیسی در «کشتار ۶۷» دیدم
*سعید کریمیان چه کسی بود و چه سابقه‌ای داشت؟
*«گلزارخاوران» مشهد، پیش پای «آیت‌الله قتل‌عام» ذبح می‌شود
*شیوه‌های جدید مأموران وزارت اطلاعات در فضای مجازی
*تقدیر هم‌زمان دعایی از یک چهره‌ی ملی و یک «جنایتکار علیه بشریت»
*نگاهی به زندگی برادران ذاکر، مسئولان اطلاعاتی رژیم خمینی و فرقه‌ی رجوی
*خطرات «عشق‌بازی» خامنه‌ای با «امام زمان» برای ایران و منطقه ‏
*شیخ محمد یزدی رئیس قوه قضاییه که چماقدار بسیج می‌کرد
*هادی غفاری شکنجه‌‌گری در لباس «اصلاح‌طلبی»
*تحلیل CIA از تسخیر سفارت آمریکا در تضاد کامل با ادعا‌های مضحک فخرآور
*حسین طائب یکی از خطرناک‌ترین چهره‌های امنیتی
*دست‌پخت سایت «همبستگی ملی» و خانم دشتی
*هاشمی رفسنجانی و خامنه‌ای در نگاه آیت‌الله گلزاده غفوری
*گزارش محرمانه‌ی CIA در مورد هراس اتحاد شوروی از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی
*گزارش محرمانه‌ی CIA در مورد مسئولیت مجاهدین در انفجار حزب جمهوری اسلامی
*رپرتاژ آگهی «صدای آمریکا» برای مطرح کردن «بچه‌پررو» و «رفیق‌آیت‌‌الله»
*هاشمی معمار سرکوب دهه ۶۰ بود و مانع کشتار در پس از ۸۸
*محمدی‌ری‌شهری جنایتکاری که به چپاول مشغول است
*محمدعلی سرلک تیرخلاص‌زن دهه‌ی ۶۰ که روزگار خوشی ندارد
*اسدالله «خالصی» هم پر کشید و رفت
*رؤسای زندان اوین در دهه‌ی ۶۰
*سعید حسین‌زاده، زندانی سیاسی معترض، محمد حسین‌زاده مدیر داخلی اوین در دهه‌ی ۶۰
*نصیر نصیری و اسماعیل شاهردوی و «بی‌معرفتی»
*محسن نادریان، لات با معرفت قربانی «قتل‌های زنجیره‌ای»
*سعید امامی «سرباز راستین اسلام» که بود و چه کرد؟
*موسوی اردبیلی یکی از مسئولان کشتار دهه ۶۰
*پسر وزیر بهداری، زندانی سیاسی ۱۳ ساله و شهید ۱۵ ساله‌ «جبهه حق علیه باطل»
*تیرخلاص‌زن‌های اوین در دهه‌ی ۶۰ که کشته شدند
*«ارتجاع غالب» و «ارتجاع مغلوب»، دو تیغه یک قیچی
*شبیه سازی صفحه‌ی فیس بوک من توسط دستگاه اطلاعاتی رژیم
*تجاوز به کودکان و «حافظه تاریخی» ما ایرانیان
*توطئه‌ وزارت اطلاعات و بخش سایبری آن تحت پوشش دفاع از «چپ»‌
*«تیرخلاص‌زنی» که در ویلای شخصی‌اش بیلیارد بازی می‌کند
*با چهره‌‌ی «حاج آقا حسینی» و شبکه‌ی اطلاعاتی رژیم آشنا شویم
*سوءاستفاده جنسی از کودکان و نوجوانان در زندان
*کپی کردن صفحه‌ی فیس بوکم توسط «از ما بهتران»
*نامه‌ی شریرانه‌ی نماینده‌ی مریم رجوی به «کانون دوستداران فرهنگ ایران» در واشنگتن
*خامنه‌ای‌ و قاری قرآن فاسد، خمینی و روحانیت فاسد
*مسابقه‌ی فوتبال در روز تاسوعا، بمبگذاری در «حرم امام رضا» در روز عاشورا
*بیایید تصور کنیم....
*با نحوه‌ی کارکرد دستگاه اطلاعاتی و امنیتی در فضای مجازی آشنا شویم
*فیروز محوی یا «دزد ناشی» کمیسیون خارجه‌ شورای ملی مقاومت!
*مشارکت «فرقه‌ی رجوی» در زمینه‌سازی قتل «فراز» و «رها»
*«فراز» و «رها» جدیدترین قربانیان «قتل‌های زنجیره‌ای»
*محسنی اژه‌ای همچنان محرمانه حکم قتل صادر می‌کند
*رازینی قاتلی که به جنایاتش «افتخار» می‌کند
*پورمحمدی جنایتکاری که شب‌ها راحت می‌خوابد
*آمار واقعی زندانیان قتل‌عام‌شده در تابستان ۶۷ و جعلیات پیرامون گور دسته‌جمعی
*فیلم کامل گفتگوی ایرج مصداقی با معاون مصطفی پورمحمدی در ژاپن
*«حاجی علوی و حاجی فلاحی» یا «حاجی رجوی و حاجی خزایی»
*توضیحی چند در مورد گفتگوی مهدی خزعلی با صدای آمریکا
*گفتگو با آوایی بازرس ویژه روحانی و خلف‌رضایی قاضی دیوان عالی‌ کشور، عاملان کشتار دهه‌ی ۶۰ ‏‏(بخش دوم) ‏
*گفتگوی اختصاصی با علیرضا آوایی یکی از مسئولان کشتار ۶۷ (قسمت اول)
*نگاهی گذرا به ریشه‌های قتل‌عام زندانیان در سال‌های ۶۰ و ۶۷
*دلایل واقعی کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*از زندان برای آیت الله منتظری گزارش فرستادم
*ادعای جدید فرقه «صاحب‌مرده» رجوی مبنی بر عضویت من در هیأت کشتار ۶۷!
*گزارش کذب اعضای هیأت کشتار ۶۷ به آیت‌الله منتظری
*خروج مأموران ساواک از کشور در دیماه ۵۷، سفر به اسرائیل و اخراج از این کشور(گفتگو با پرویز معتمد)
*نگاهی دوباره به قاضی صلواتی و «برادر همسرش»
*پاسخی به ادعاهای بهروز جلیلیان در مورد «نه زیستن نه مرگ»
*بدون شرح!‌ آیا مسعود رجوی پاسخی برای این اسناد دارد؟
*آقای همنشین بهار! منظور وزیر کار امیر قاسم معینی است و نه هوشنگ انصاری
*اگر بهشتی زنده می‌ماند چه می‌شد؟‌
*مهدی سامع سرباز «ولی فقیه» در غیبت و «ارتجاع مغلوب»
*گوشه‌هایی از زندگی سراسر فساد کامران دانشجو چشم‌وچراغ خامنه‌ای در دانشگاه‌ها
*آیا عقلانیتی در اشرف دهقانی هست؟
*تلاش دستگاه اطلاعاتی رژیم برای تماس با پرویز ثابتی، ایجاد رابطه با آمریکا، شکایت از مجاهدین در گفتگو با پرویز معتمد
*نگاهی دوباره به نامه نگاری دبیر کنفدراسیون جهانی محصلین و مصطفی خمینی در دهه‌ی ۴۰
*مهدی سامع و «سه تفنگدار»ش
*بازداشت و دوران «حصر» خمینی تا تبعید در گفتگو با پرویز معتمد
*حمید اسدیان «مدیحه سرای» دربار رجوی و «ارزش غایی کلمات»
* جنگ و گریز ساواک با چریک «افسانه»‌ای حمید اشرف از نگاهی دیگر
*نگاهی اجمالی به سناریوی رژیم در مورد «زن» دستگیر شده در آلبانی
* مصطفی تاج زاده و «امام خمینی» و «دوران طلایی »
*دسته گل جدیدی که «تیرخلاص» زن اوین به آب داد
*داستان «استاد ادبیات از خراسان سرفراز» و «دیپلمات اسکاندیناوی»
*جنگ نیابتی شیعه و سنی و تعطیلی نهم ربیع‌الاول «آغاز امامت ولی عصر» و «عید‌الزهرا»
*«پرچم سرخ» تکان دادن سعید سلطانپور در روایت مجاهدین
*مروری بر «زخمی شدن قاسم سلیمانی» و «درب ضد انفجار اتمی» در تونل زیر زمینی سپاه در روایت مسعود رجوی
*جاودانه‌های خانواده‌ی محمدرحیمی در شعر زنده یاد نصیر نصیری
*شبکه‌ی نفوذی مجاهدین در رژیم، قربانی «خیانت» مسعود رجوی (بخشی از گزارش ۹۳)
* فیروز الوندی و «لاله‌های سرنگونش»
*«سرقت» شعرهای نصیر نصیری توسط مجاهدین و استفاده از آن در خاطرات محمود رویایی!
*نصیر نصیری همچون «بادی سرگردان» در جستجوی آشیانه‌‌اش
*آیا رژیم قصد آزادی رابرت لوینسون را دارد؟
*سید‌ابراهیم رئیسی جنایتکاری در مقام تولیت «آستان ضامن آهو»
*نگاهی ایدئولوژیک به نامه‌‌‌های مسعود رجوی خطاب به خبرگان و خامنه‌ای
*در رثای دکتر هادی اسماعیل‌زاده حقوقدان بزرگ میهن مان
*بارز شدن دشمنی هیستریک فرقه رجوی با زندانیان سیاسی مقاوم و مبارز
*دزد ناشی به کاهدان می زند («جنون» مسعود رجوی)
*«چه بی ثمر به در می‌کوبم» نگاهی به چند شعر نصیر نصیری
*عباس رحیمی آن «جان شیفته»
*کارزار غیرانسانی جماعت رجوی علیه بیماری عباس محمدرحیمی
*نقش اخلاق در رفتارهای سیاسی
*سرگیجه ی رجوی در برابر مظلومیت عباس محمدرحیمی
*حمله کینه توزانه ی مسعود رجوی به عباس محمدرحیمی سمبل جوانمردی و راستی
*مترجم نیروی دریایی آمریکا در زندان اوین؛ نماینده خمینی در نیروی دریایی، امام جماعت در آمریکا
*پیش‌بینی خروج نیروهای آمریکایی از عراق و خطرات ناشی از آن
*رجوی خواهان ادامه جنگ در لیبرتی، کمیساریای عالی پناهندگان خواهان انتقال فوری مجاهدین از عراق
*جنایت «لیبرتی» و مسئولیت مشترک خامنه‌ای و مسعود رجوی
*محمدحسن راستگو «مبتکر شیوه خاصی از آموزش و تفریح برای کودکان»
*پاسخ من به دستگاه اطلاعاتی و امنیتی رژیم برای مناظره در «دانشگاه هنر تهران»
*متن کامل نامه آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری: «با آب دیگری وضو بسازید»
*تلاش نافرجام فخرآور برای بدنام کردن اسماعیل خویی
*گل ــ زاده، نخ «دانه‌های تسبیح» * (قسمت دوم)
*من و فرهاد و زندان و «یه شب مهتاب» *
*«کشتار ۶۷» در شعر نصیر نصیری (شاعری که قربانی خمینی و رجوی شد)
*گفتگوی گزارشگران با ایرج مصداقی بمناسبت یادبود کشتار زندانیان سیاسی در تابستان 1367
* جنایتکاران دهه ۶۰ پست دولتی دارند
*نصیر نصیری شاعری که قربانی خمینی و رجوی شد
*بقیه داستان «جیمزباند» و «رفیق آیت‌الله»
*روایت ایرج مصداقی از سیاه‌ترین دهه عمر جمهوری اسلامی - بخش نخست
*کوتاه و گویا؛ «انترناسیونال بچه‌پرروها»
*سکوت مسعود رجوی در قبال پذیرش پناهندگی یکی از متهمان قتل‌ کشیش‌های مسیحی در سوئد
*توطئه‌ی جدید دستگاه اطلاعاتی رژیم و مجاهدین علیه «نه زیستن، نه مرگ» و من
*«هوشنگ عیسی بیگلو» و «همنشین بهار» در روایت عرفان قانعی فرد پادوی دستگاه امنیتی
*رضا مصطفوی طباطبایی «خیر» حامی پرسپولیس یا یکی از عوامل گم‌شدن دکل نفتی
*به یاد مادر انسیه بخارایی کاشی (سید‌احمدی) که «لبخندش باغ ستاره‌ها بود»
*از جعل امضاهای ناشیانه پای بیانیه دلواپسان تا جعل امضا تحت نام «بیش از ۱۵۰۰نفر از دوستداران جنبش فدائی»
*اوین؛ از جوخه‌‌ی اعدام لاجوردی تا پارک قالیباف و لاریجانی
*چهل سال پس از ترور شریف واقفی؛ شباهت‌های رفتاری مسعود رجوی و تقی‌ شهرام
*چرا در مورد بیژن جزنی و حمید اشرف می‌نویسم؟
*من یا محسن درزی «تواب»، کدام یک بایستی پوزش بخواهیم؟
*سناریوی جدید دستگاه اطلاعاتی رژیم؛ مجاهدین عامل اسیدپاشی روی زنان
*فرخ نگهدار و تاریخی سراسر جعلی: چگونه جنبش فدایی، بیژن جزنی و حمید اشرف قربانی شده‌اند
*سازمان چریک‌های فدایی خلق و پذیرش رهبری خمینی در دوران انقلاب ضد‌سلطنتی
*«ایران اینترلینک» صدای دستگاه اطلاعاتی رژیم
*مسعود رجوی بیش از رژیم جمهوری اسلامی از نمایش جهانی فیلم «آن‌ها که گفتند نه» در هراس است
*کشتار وحشیانه با استناد به آیات قرآن و سنت
*پیش‌بینی هشت سال پیش نتایج تحریم اقتصادی رژیم و خروج نیروهای آمریکایی از عراق
*قاضی حسن تردست قاتل ریحانه جباری مرتکب جنایت دیگری شد
*دست‌خط‌های ارائه شده از سوی مجاهدین خلق به ایرج مصداقی
*واکنش رهبری عقیدتی مجاهدین به مقاله‌ی «مسعود رجوی سه دهه «فرار» از «جانبازی» و به خطر انداختن جان مجاهدین»
*تروریست سیدنی کیست و کتاب شعرش را چه کسی انتشار داد؟
*فراخوان «ستاد اجتماعی مجاهدین در داخل کشور» طنز یا فاجعه
*مسعود رجوی سه دهه «فرار» از «جانبازی» و به خطر انداختن جان مجاهدین
*پروژه‌ی «شهید‌سازی» از مرتضی سربندی مأمور اطلاعاتی و مسئول آموزش گارد پرواز سپاه پاسداران
*عملیات مروراید مجاهدین در بهار ۱۳۷۰ کردکشی یا دخالت سپاه‌پاسداران در عراق؟
*مجاهدین خلق، داعش، «انقلابیون عراقی»، «عشایر انقلابی»، بدون شرح
*تشابه احکام «داعش»‌گونه‌ی خمینی برای کشتار نظامیان و زندان سیاسی در مرداد ۶۷
*نگاهی دوباره به دیدگاه‌ه‌ای هفت سال پیش ایرج مصداقی پیرامون احتمال حمله‌‌نظامی، تحریم اقتصادی، بحران‌هسته‌ای و ...
*به مناسبت درگذشت امام جمعه شمیرانات: حجت‌الاسلام محسن دعاگو، امام جمعه، بازجو، شکنجه‌گر و فرمانده کمیته
*اعدام‌های ۶۷ از یک سال قبلش برنامه‌ریزی شده بود
*آزادی متهمان ترور «متخصصان هسته‌‌ای» یک رسوایی دیگر برای خامنه‌ای
*طرح یک پرسشنامه (مجاهدین در برابر پرسش‌های مردم) بخشی از «گزارش ۹۳»
*دخالت مجاهدین در امور داخلی عراق و حمایت از نیروهای تحت هژمونی «داعش» (بخشی از گزارش ۹۳)
*روحانیت انقلابی، متهم اصلی آتش‌سوزی سینما رکس آبادان
*مظفر الوندی پاسدار زندان یا مسئول دفتر «حقوق بشر» و دبیر مرجع «حقوق کودک»
* گورستان «خاوران»
*اعدام، یک پارامتر مهم در حیات سیاسی نظام جمهوری اسلامی است
*شبکه‌ی نفوذی مجاهدین در رژیم، قربانی «خیانت» مسعود رجوی (بخشی از گزارش ۹۳)
*قاضی محمد مقیسه و سه دهه جنایت علیه بشریت
*«فرد خوشنام» مجاهدین چه کسی است ؟
*سرنوشت مسعود دلیلی، یادآور سرنوشت سعید امامی (بخشی از گزارش ۹۳)
*توضیحی مختصر در مورد فرار مسعود رجوی از عراق و ترک صحنه‌ی جنگ
*دریافت «جایزه یواشکی» توسط خانم رجوی
*تصحیح یک اشتباه در ارتباط با گزارش ۹۳ و پوزش از آقای سعید جمالی
*گزارش 93 / واکاوی و بررسی فرهنگ و رفتار توتالیتاریستی مسعود رجوی
*ای کاش نه تیم ملی فوتبال، که جامعه‌ی ایران «کارلوس کی‌روشی» می‌داشت
*تصحیح یک روایت در مورد زنده یاد غلامحسین (شاپور) قناعتی
*«لعبتی هزار ماشالا»، نامه سرگشاده به عماد‌الدین باقی
*نگاه متفاوت من، محمد مصطفایی و وحید پوراستاد به علیرضا آوایی
*من و «حق» بیژن جزنی و کشتار ۳۰ فروردین ۱۳۵۴
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (بخش پایانی) نقش وابستگان فدراسیون فوتبال و تربیت‌بدنی در فساد
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۶) لومپنیسم در حاکمیت، لومپنیسم در فوتبال و ...
*«عشق» و نسل برآمده از انقلاب ضد سلطنتی
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۵) روحانیت و دلالان در فوتبال
*مسعود رجوی و «پرفسور راج بالدو» و جایزه «خدمات بشردوستانه بین‌المللی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۴) نقش رمالان، جادوگران و مداحان در فوتبال
*نوروز در زندان‌های دهه‌ی ۶۰
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۳) غوغای اعتیاد و دوپینگ
*انتخاب مریم رجوی به عنوان «پرافتخار زن سال ۲۰۱۳ » و پروفسور «راج بالدو»
*نگذارید دست‌های خونین خمینی را پاک کنند
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۲) سرمایه‌داران نوکیسه در فوتبال
*مرتضی فهیم کرمانی صادر کننده‌ی اولین حکم ترور، سنگسار و قطع دست
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۱) سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال
*سیدحسین موسوی تبریزی خشن‌ترین قاضی نظام، مدعی «اسلام رحمانی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته، سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال (۱۰)
*ادامه‌ی دشمنی دستگاه ولایت با زنده‌یاد فرخ‌رو پارسای
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۹) (سرمایه‌داران نوکیسه در فوتبال)
*علی یونسی و تکذیب محاکمه و اعدام نظامیان حزب توده
*ناصر میناچی مشمول «فامیل الدنگ»‌ نشد
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۸) هجوم سرمایه‌داران نوکیسه به بازار فوتبال
*مقوله‌ی حجت‌الاسلام «جعفر نیری» و مستند‌سازی کشتار ۶۷
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (بخش ۷) تحولات باشگاه پرسپولیس، استقلال و ...
*حسینعلی نیری رئیس دادگاه انتظامی قضات «رژیم کشتار »
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۶) دخالت سپاه پاسداران در فوتبال
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۵)
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۴)
*نگاهی دوباره به دستگاه اطلاعاتی نظام و قربانیان «انجمن پادشاهی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۳)
*طه طاهری (مسعود صدر‌الاسلام) و وزارت اطلاعات مسئول ربودن رابرت لوینسون
*سخنی با مریم رجوی؛ به یاد «گوهر» و «گوهر»ها
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۲)
*چند نفر در زندان قزلحصار اعتصاب غذا کرده‌اند؟ نگاهی به اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱)
*پاسخ مجاهدین به مقاله‌ی فریبا هادیخانلو «اشرف نشان» یا «تواب اتاق آزادی اوین»
*فریبا هادیخانلو «اشرف نشان» یا «تواب اتاق آزادی اوین»
*خطر اعدام متهمان ترور‌های هسته‌ای و «جاسوسی» برای موساد
*نهاد نمایندگی خامنه‌ای و تائید قتل‌عام‌های ۶۰ و ۶۷
*انشعاب و ایجاد تشکل؛ پاسخ به نامه‌ی سرگشاده‌ی آقای ریحانی
*حق تیر و شکنجه در قوانین جمهوری اسلامی
*رادیو بی بی سی و گزارش بیطرفانه‌اش از عراق
*پس از قتل‌عام در اشرف، کشتار بزرگتری در چشم‌انداز است
*علیرضا یعقوبی «اشرفی» امروز و همکار سعید امامی و فلاحیان دیروز
*لزوم مبارزه با شخصیت‌سازی و شخصیت پرستی و پرهیز از مطلق‌کردن افراد
*قاضی صلواتی یکی از اضلاع مثلت «جنایت علیه بشریت»
*نامه سرگشاده به شیرین عبادی، «اسلام رحمانی» چاره‌ی کار نیست
*آیت‌الله گلزاده غفوری و پذیرش وکالت عباس امیرانتظام
*چه چیز خشم «‌اهل حق» در ایران را برانگیخت و خودسوزی‌ها چرا آغاز شد؟
*واکنش مشابه‌ مجلس شورای اسلامی و «شورای ملی مقاومت» به «استعفا»
*نگاهی ایدئولوژیک به نامه‌‌‌های مسعود رجوی خطاب به خبرگان و خامنه‌ای
*محمد‌علی امانی رئیس اوین و عضوی از خانواده‌ی جنایتکار و غارتگر امانی
*انفجار حرم عسگرین و اعتراف ژنرال جورج کیسی
*بخش منتشر نشده‌ی گزارش ۹۲، نامه‌ی سرگشاده به مسعود رجوی
*مکاتبات من با ابوالقاسم رضایی یکی از مسئولان مجاهدین در دیماه ۱۳۸۸
*سنگ بنای نابسامانی‌های کشور را هاشمی گذاشته-
* محمد مهرآیین، مظهر جنایت و فساد
*گزارش ۹۲، نامه‌ی سرگشاده به مسعود رجوی
*سیدحسین موسویان و شیخ حسن روحانی دو مدعی تحصیل در بریتانیا
*نگاهی به پرونده‌ی کهریزک و سوابق جنایتکارانه «قاضی حداد»
*حجت‌الاسلام محسن دعاگو، امام جمعه، بازجو، شکنجه‌گر و فرمانده کمیته
*نگاهی به زندگی جلیل بنده یکی از تیرخلاص‌زن‌های اوین
*سفر مصطفی محمد نجار به وین شلیک به لیست جدید اتحادیه‌‌ اروپا
*نقش مجید قدوسی یکی از عوامل کشتار ۶۷ در فوتبال
*سیدعباس ابطحی یکی از جنایتکاران علیه بشریت
*دستگیری یک شهروند اسلواکی اقدامی شکست‌خورده در راه تکمیل سناریوی ترورهای هسته‌ای
*حمله‌ی موشکی به لیبرتی آخرین اقدام تروریستی رژیم نخواهد بود
*«هوشنگ عیسی بیگلو» و «همنشین بهار» در روایت عرفان قانعی فرد پادوی دستگاه امنیتی
*آقای واحدی، بشارتی نه «خدا ترس است و نه با شرف»
*طه طاهری (مسعود صدر‌الاسلام) و وزارت اطلاعات مسئول ربودن رابرت لوینسون
*تلاش برای نجات تروریست‌های‌ سپاه قدس در تایلند
*نشریه‌ی پیکار، قاسم عابدینی و ترور آمریکایی‌ها
*رو در رو با فائزه هاشمی و «عبرت روزگار»
*آیا خامنه‌ای مخالف اعدام مارکسیست‌‌ها بود؟
* بدون شرح!
*«گفتگوهای زندان» و سندروم «دایی جان ناپلئون»
*مازیار بهاری و «اعترافات اجباری»
*حکم تاریخی دادگاه لاهه و واکنش ناگزیر «هیأت اجرایی راه کارگر»
*تاکسی زرد رنگ پژو ۴۰۵ و ترور پاسدار فریدون عباسی
*آیا مجاهدین و دشمنانشان فرهنگی مشابه دارند؟
*چه کسانی مستشاران آمریکایی در ایران را ترور کردند؟
*متهم کردن بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به مشارکت در ترور‌های هسته‌ای
*وزیر فتحی هوادار دکتر شریعتی چرا و چگونه «رفیق» شد؟
*«جهانبخش سرخوش» و «شرکا» همسو و همگام با رژیم
*من و «حق» بیژن جزنی و کشتار ۳۰ فروردین ۱۳۵۴
*آیا محمدی گیلانی حکم اعدام فرزندانش را داد؟
*نگاهی به جعلیات انتشار یافته از سوی ساموئیل کرماشانی در مورد مولود آفند و متهمان دستگیر شده در ایران
*ربودن مولود آفند، ارتباط آن با «ترورهای هسته‌ای»، اقلیم کردستان و موساد
* نگاهی دوباره به سناریوی «سربازان گمنام امام زمان» و قربانیان آن
*دلایل اتخاذ اقدامات امنیتی اجلاس «غیرمتعهدها» در تهران
*به فریاد متهمان بیگناه ترور «متخصصان هسته‌ای» برسید
*علیرضا آوایی، غلامرضا خلف رضایی زارع و چند جنایتکار علیه بشریت
*«حاج رضا» و کتایون ‌آذرلی و یک پروژه‌ی امنیتی
*چشم‌ها را باید شست، جور دیگر باید دید؛ پرسش‌هایی از سوی مخالفین ایران تریبونال
*دروغپردازی «حاج‌رضا» در مورد نحوه‌ی سفر به اروپا
*پرده‌‌ی دیگری از «داستان‌های هزار و یک شب» صاحب‌منصب قضایی رژیم
*«دو پیمانه آب و یک چمچه دوغ»، نگاهی به روایت‌های جعلی صاحب‌منصب قضایی رژیم
*پاسخ به چند سؤال در ارتباط با خاطرات و مصاحبه‌ی‌ تلویزیونی ثابتی و واکنش‌های پیرامون آن
*حاج احمد قدیریان مسئول گروه ضربت و جوخه‌های اعدام اوین
*«فرقان» در آیینه‌ی تاریخ
*مایک والاس و هاشمی رفسنجانی
*حمید رضا نقاشیان تجسم عینی حاکمیت فاسد
*چه کسی خامنه‌ای را در تیرماه ۶۰ ترور کرد؟
*تروریسم افسار گسیخته‌ی رژیم و مماشات بین‌المللی
*فراز و نشیب حزب توده در دهه‌ی ۶۰
*«اپوزیسیون» کی و چگونه کوک می‌شود؟
*سانسور بخش مهیج خبر «ان بی سی» در مورد نقش مجاهدین در ترور‌های تهران
*پرونده‌ی لیلا فتحی نمادی از ظلم و بی‌عدالتی دستگاه قضایی ولایت فقیه
*چه کسانی پشت بیانیه‌‌ی «کرکس‌ها متحد می‌شوند» هستند
*نقش رژیم در «قتل‌های زنجیره‌ای متخصصان» ایرانی
*نامه سرگشاده به آقای محمد نوری زاد
*نامه‌ی تیرماه ۱۳۶۶ آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری *
*نامه آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری: «با آب دیگری وضو بسازید»
*پاسخ به پرسش‌هایی چند در مورد بیانیه‌های ضد جنگ و تلاش‌های اکبر گنجی
*پاسخ به سؤالاتی چند در مورد گزارش آژانس بین‌المللی اتمی و امکان حمله نظامی غرب به ایران
*چند پرسش و پاسخ در مورد طرح ترور سفیر عربستان در آمریکا
*جاسوسی وابسته‌ی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در لندن علیه دانشجویان ایرانی
*«باغ‌ها آنگاه که شکفته‌ترند کوله‌ی پاییز را پربار می‌کنند»
*«از اوج و موج نگاهت عشق پیدا بود»
*به یاد شهلا و فریده و همه‌ی جاودانگان
*به یاد مادر جهان‌آرا و جاودانه‌اش «حسن»
*رقص ققنوس‌ها و آواز خاکستر
*به روز کردن لیست تروریستی و واکنش‌‌های رژیم
*محمد سلیمی یکی از جنایت‌کاران علیه بشریت و دست‌اندرکاران قتل‌عام ۶۷
*راه بهبود حقوق بشر در ایران از رسیدگی به قتل های ۶٧ می گذرد
*معامله‌ بر سر آزادی دو کوهنورد آمریکایی و باقی ماندن نام مجاهدین در لیست تروریستی
*گفتگو در مورد گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر
*نوری‌زاده و زنده‌یاد شاپور بختیار
*مروری بر روایت هاشمی رفسنجانی از پایان قتل‌عام ۶۷ و اطلاعات ارائه شده از سوی دادستانی
*با آب هفت دریا نیز ننگ کشتار ۶۷ را نمی‌توان شست
*لیست تروریستی آمریکا و رابطه آن با نجات جان ساکنان اشرف
*مادر هنوز غصه‌ی عطیه را دارد
*مادر امامی و آغوش پر از عشق‌اش
*آیا مجید انصاری راست می‌گوید؟
*محمدرضا صدر عاملی و رخت‌‌ دامادی‌اش
*نحوه برخورد دولت موسوی با کشتار ۶۷ و موارد نقض حقوق بشر در مجامع بین‌المللی
*تصحیح اطلاعات ارائه شده نادرست در مورد گزارشگر ویژه و ...
*انتخاب گزارشگر ویژه مردِ مسلمانِ غیرعرب و تصحیح چند اشتباه
*هوشنگ اسدی بدون هیچ پروایی همچنان دروغ می‌گوید
*از بهناز شرقی نمین تا هاله سحابی
*با چهره‌ی مجید قدوسی یکی از مسئولان کشتار ۶۷ آشنا شویم
*توضیحی در ارتباط با نقد کتاب هوشنگ اسدی
*نقدی بر «نامه‌هایی به شکنجه‌گرم»، چرا هوشنگ اسدی دروغ می‌گوید؟
*کدیور و روایت کشتار ۶۷
*کشتار در اشرف و منادیان «اسلام رحمانی»
*طه طاهری (مسعود صدر الاسلام) و مفقودشدن رابرت لوینسون
*۱۹ بهمن شکوه یک مقاومت؛ غم و اندوه غریبانه‌ی زندانیان
*با چهره‌ی داوود روزبهانی فرمانده حمله به پایگاه موسی خیابانی آشنا شویم
*برای مظلومیت و تنهایی محمدعلی حاج‌آقایی
*با چهره‌ی مرتضی اشراقی عضو هیئت کشتار ۶۷ آشنا شویم
*«خبر کوتاه‌ بود اعدام‌ شان‌ کردند!»*
*مهدی نادری‌فرد یکی از عوامل اصلی کشتار ۶۷ در زندان گوهردشت
*یادی از آیت‌الله منتظری و نکاتی چند در ارتباط با میزگرد سیاسی ۳۰ آذر ۸۸ سیمای آزادی
*نامه سرگشاده به خانم زهرا رهنورد
*تاریخ گفت‌وگوهای درونی بخش مارکسیست لنینیست مجاهدین خلق و چریک‌های فدایی خلق
*فردا را چگونه باید ساخت؟
*برای آن‌هایی که خواهان حقیقت‌اند
*از به کارگیری شیوه‌های غیراخلاقی بپرهیزیم حتی در رابطه با دشمنانمان
*ايرج مصداقي و «غزل اميد»
*انتشار اخبار جعلی از سوی «پیک نت» در ارتباط با مهاجمان به خانه کروبی
*گرچه ما می‌گذریم راه می‌‌ماند ( در رثای جاوادنه‌های رضایی‌ جهرمی)
*معرفی عاملان و آمران و افراد مطلع از اعدام‌های مرداد ۶۷
*قتل‌عام ۶۷ در پاسخ‌های رسمی دولت جمهوری اسلامی
*ايرج مصداقي: غرب عاملان کشتار را مي‌شناسد
*نامه سرگشاده به میرحسین موسوی
*مادر امامی و آغوش پر از عشق‌اش
*«محمد نبودی ببینی»، برادرت را کشتند!
*گفت‌وگو با ايرج مصداقی درباره قاضی مقيسه: شريرترين چهره زندان‌های جمهوری اسلامی در دهه ۶۰
*«آیا زندگی باز به آن‌ها خواهد خندید»
*حق با شادی صدر است یا داریوش برادری
*برای مظلومیت و تنهایی محمدعلی حاج‌آقایی
*شورای حقوق بشر سازمان ملل و همسر سعید امامی!
*با چهره‌ی سید حسین مرتضوی یکی از جنایتکاران علیه بشریت آشنا شویم!
*بهار با بچه‌ها، بهار بی‌بچه‌ها (یادی از دلاوران خانواده‌‌ی مدائن)
*گفتگوی اشتراک با ایرج مصداقی در رابطه با کمپین دو میلیون امضا بر علیه مجازات اعدام
*داستان دستبوسی جنتی !
*«شرفیابی و درخواست عفو و انابه در حضور رهبری»
*اعدام توابان، تراژدی مضاعف
*سوءقصد به تواب نظام یا سناریوی جدید کودتاچیان
*احسان نراقی همچنان در خدمت قدرت
*نامه‌های علیرضا حاج صمدی به همسرش مریم گلزاده غفوری
*«کاظم» تبلور خشم و عصیان نسل برآمده از انقلاب ضد‌سلطنتی
*صدای «صادق» نسلی که در سکوت پرپر شد
*فرمانده حمله به پایگاه موسی خیابانی چه کسی بود؟
*کتاب «نگاهی به سازمان بین‌المللی کار، نقض حقوق بنیادین کار در ایران» - ایرج مصداقی
*وصیت نامه مریم گلزاده غفوری
*«سلامم غریبانه در هر خانه را خواهد زد»
*عبرت‌های روزگار
*گل- زادگان ( محمد کاظم)
*گل‌- زادگان ( محمدصادق)
*گل ــ زاده، نخ «دانه‌های تسبیح» * (قسمت دوم)
*مسعود علی‌محمدی آخرین قربانی دستگاه امنیتی ولایت فقیه
*دکتر گلزاده غفوری مدافع بزرگ حقوق مردم (قسمت اول)
*فرخ نگهدار و درد «فروپاشی» نظام
*شب لعنتی و فانوس (به یاد فاطمه کزازی)
*در رثای کسی که به جای حکومت بر سرهای بالای دار، بر قلب‌های مردم حکومت کرد
*پرسش و پاسخ در مورد فعل‌انفعالات عراق و وضعیت مجاهدین و ... (بخش دوم)
*پرسش و پاسخ در مورد فعل‌انفعالات عراق و وضعیت مجاهدین و ... (قسمت اول)
*آن کس که وابستگی‌های سیاسی و ایدئولوژیکش را نفی کند خود را نفی می‌کند
*امیر فرشاد ابراهیمی بازیچه‌ دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی
*گزارش‌های نادرست به ما خدمت نمی‌کنند- بخش سوم
*نقد فرهنگ سیاسی - حذف و سانسور در خاطرات زندان!- بخش دوم
*نقدی بر «آفتابکاران» نوشته‌ی محمود رویایی – بخش نخست
*به یاد آن که «عاشقانه زیست»
*همکاری یکی از فعالان اصلی لابی رژیم در انگلستان با فرماندهان سپاه پاسداران
*مسعود صدر‌الاسلام (طه طاهری)، همان صالح بازجوی معروف ۲۰۹ اوین نیست!
*گفت گو با ايرج مصداقي، نويسنده چهار جلد خاطرات زندان
*مذهب در خدمت شکنجه و کشتار
*احمد توکلی و قتل فجیع نرگس جباری
*آقای کروبی جنایات دیگر خامنه ای را هم افشا کنید
*کندوکاوی در وقایع پس از انتخابات 22 خرداد 1388
*همخوانی یک سیاست
*سخنی در باب فرصت طلبی گردانندگان سایت «اخبار روز»
*یگان ویژه پاسداران نیروی انتظامی و «نوپو»
*بازوهای نظام برای سرکوب جنبش های اعتراضی
*نامه سرگشاده به آقای مهدی کروبی
*فرهاد جعفری مدافع سینه چاک احمدی نژاد یا سهی سیفی وبگرد «روزآنلاین»
*آشنایی با چند تن از عوامل کشتار و جنایت در دهه‌ی ۶۰
*محمدرضا شریفی نیا تواب دو آتشه اوین و حامی احمدی نژاد
*نگاهی به سابقه‌ی چندتن از رهبران کودتای ۲۲ خرداد
*جعلیات جدید امیرفرشاد ابراهیمی در نامه سرگشاده به مجتبی خامنه ای
*پاسخ به سؤالات سایت گزارشگر در ارتباط با خیزش مردم ایران
*نگاهی به چهره‌ی چند جنایتکار
*مجید پورسیف کیست؟
*فاضل بازجوی بیرحم شعبه هفت اوین
*مجتبی حلوایی عسگر یکی از عاملان اصلی کشتار ۶۷
*تحلیلی بر نماز جمعه رفسنجانی
*فکور، بازجوی شعبه‌ی هفت اوین و تروریست بین‌المللی
*نقدی بر کتاب «آفتابکاران» نوشته محمود رویایی (مجموعه کامل)
*«فرهنگ» ناهنجار یک عضو شورای هماهنگی اتحاد جمهوری‌خواهان
*سخنی با اعضا و هواداران اکثریت و اتحاد جمهوریخواهان
*حجاریان و شقاوت یک نظام ضدبشری
*متن سخنرانی ایرج مصداقی در جلسه ایران، انتخاب دمکراتیک
*از ۳۰ خرداد ۶۰ تا ۳۰‌خرداد ۸۸
*آن کس که باید برود خامنه ای است
*کودتای جدید در رژیم کودتا
*با وزیر کشور کابینه‌ی احتمالی کروبی آشنا شویم
*سید ابراهیم نبوی و پرده پوشی یک دهه جنایت و سرکوب
*کندوکاوی در ارتباط با دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری
*میرحسین موسوی و «برکات سازنده اسلام»
*اظهارات مصطفی تاج‌زاده در توجیه کشتار ۶۷
*متجاوز را «انتخاب» نمی‌کنند!
*مهدی کروبی و میرحسین موسوی و کشتار ۶۷
*نگاهی به تاریخچه‌‌ی شکایت علیه نقض حقوق سندیکایی و آزادی انجمن‌ها توسط دولت‌های ایران (بخش دوم)
*نگاهی به تاریخچه‌‌ی شکایت علیه نقض حقوق سندیکایی و آزادی انجمن‌ها توسط دولت‌های ایران (بخش اول)
*ناصر منصوری را روی برانکارد به قتل‌گاه بردند
*نام واقعی مجید قدوسی چیست؟
*سرهنگ سید لطف‌الله اتابکی کیست؟
*گفتگوی پژواک ایران با ایرج مصداقی در ارتباط با نقش‌گروه‌های چپ و مجاهدین در استقرار جمهوری اسلامی، حمایت از خمینی و...
*ادعاهای نادرست راجع به عکس‌های جنایتکاران
*ماشین جعل و دروغپردازی راه توده و پیک نت
*سرگذشت من و سرگذشت یک ترانه
*به یاد آن که «بهنام» بود
*تجربه‌اندوزی از تاریخ
*در خلوت پرشکوه عاشقان آزادی جاری‌ست...
*خاوران و مادران
*نقدی بر گزارش دیده‌بان حقوق بشر در مورد آزادی بیان و تجمع در مناطق کردنشین
*اقتدار مادران
*حسین مهرپور و تعهدات بین‌المللی جمهوری اسلامی
*میان ماه من تا ماه گردون!
*انتقام‌جویی نظام «عدل اسلامی» از خانواده‌ها (بخش دوم)
*چند نکته در ارتباط با مهر و موم کردن کانون مدافعان حقوق بشر
*انتقام‌جویی نظام «عدل اسلامی» از خانواده‌ها (بخش اول)
*برخورد گزینشی با حقوق زنان
*آرامگاه مادر !
*پرویز زند شیرازی نیز به ابدیت پیوست
*مادر، «افسانه است، اما دروغ نیست»
*دادگاه یا سرپوشی بر جنایت باندهای رژیم در شیراز
*رفیق‌دوست و حکم مهدورالدم
*مأموریت «یک اسکادران هموسکسوئل منحرف آمریکایی»!
*به پاس مقاومت و ایستادگی علی صارمی
*هشدارهای امنیتی سایت تابناک را جدی تلقی کنیم
*نوری زاده و دسته گل تازه به آب داده
*غلامرضا جلال و روایت‌های غیرواقعی زندان
*به یاد آن که «عاشقانه زیست»
*انتخاب اوباما شرایط را برای رژیم سخت‌تر می‌کند
*همنامی جنایتکاران و معضل اپوزیسیون- بخش دوم
*هویت اصلی داوود لشگری یکی از مسئولان کشتار ۶۷
*اپوزیسیون و معضل همنامی جنایتکاران
*آیا سانسور شاخ و دم دارد؟
*هیئت کشتار زندانیان سیاسی در روایت گروه‌ها و فعالان سیاسی!
*کشتار ۶۷، سعید شاهسوندی و پروژه‌ی جعل تاریخ
*بیستمین سالگرد کشتار ۶۷ و انتشار خاطرات جعلی
*گفتگو با ایرج مصداقی در مورد در مورد جناح‌های رژیم، خطر جنگ، خطرات اتمی شدن رژیم، وضعیت اپوزیسیون، جنبش‌های مردمی و ....
*سانسور زنان در انتخابات کانون نویسندگان ایران !
*«غنی سازی» دروغ و «توسعه» جعل در دستگاه رژیم
*پاسخ به «فراخوان» فریدون گیلانی و ذکر چند خاطره
*روایت وارونه‌ی مسعود بهنود و محسن سازگارا از ۳۰ خرداد
*سازگاران با جنایتکاران، ناسازگارا با قربانیان
*پاسخ به پرسش‌هایی چند در رابطه با کتاب «برساقه تابیده کنف»
*دست های خونین باندهای رژیم در انفجار شیراز
*داستان زنی که «هفت شوهر» دارد و حافظه‌ی تاریخی
*علی‌محمد بشارتی یکی از بنیانگذاران دستگاه سرکوب و جنایت رژیم
*امیرفرشاد ابراهیمی درس آموخته‌ی مکتب ولایت
*سید کاظم کاظمی، از بنیانگذاران سیستم اطلاعاتی، شکنجه‌گر و جلاد اصلی فعالین چپ ایران
*عید ۶۲ در زندان گوهردشت
*نوری‌زاده، بانک مرکزی جعلیات و عصاره ژورنالیسم بی‌اعتبار
*بخشی از نقشه‌‌های زندان‌های اوین، قزل‌حصار، گوهردشت و نیز محل‌های قتل‌عام تابستان۶۷ برگرفته شده از کتاب «نه‌زیستن، نه‌مرگ»(چاپ دوم)
*حاج احمد قدیریان مسئول گروه ضربت و جوخه‌های اعدام اوین
*دلایل واقعی کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*بهنود پدیده‌ای که از نو باید شناخت
*محمد مهرآیین یکی از مهم‌ترین دژخیمان اوین
*نقش های گوناگون هوشنگ اسدی تواب فعال زندان
*کبوتر با کبوتر، باز با باز، کند همجنس با همجنس پرواز
*برگشتگان ازدیار مردگان
*ILO - پیشرفت دولت جمهوری اسلامی در سال های گذشته در سازمان ‌بین‌المللی کار (بخش هشتم - پاياني)
*ILO - نگاهی به کنفرانس بین‌المللی کار و سیاست های به کار گرفته شده از سوی رژیم در این کنفرانس‌(بخش هفتم)
*ILO - تشکل‌های کارگری رژیم از نگاه سازمان بین‌المللی کار (بخش ششم)
*ILO - خانه کارگر جمهوری اسلامی (بخش پنجم)
*ILO - تشکل‌های کارگری در جمهوری اسلامی و مغایرت آن ها با کنوانسیون‌های بین‌‌المللی (بخش چهارم
*ILO - گزارش کمیته متخصصین در ارتباط با اجرای کنوانسیون ها و توصیه نامه ها به نود و سومین کنفرانس بین‌المللی کار و کمبودهای آن (بخش سوم)
*ILO - کنوانسیون های بین‌المللی که مورد تصویب دولت‌های ایران قرار گرفته‌‌‌اند (بخش دوم)
*ILO - کنوانسیون‌های بین‌المللی، ترفند‌های رژیم (بخش اول)
*برای مادرهایمان، «دل‌پاکان» و «دل‌سوختگان» روزگار
*کشتار ۶۷ در شعر زندان
*نگاهی گذرا به نمایشنامه‌های زندان
*اعلامیه جهانی حقوق‌بشر دستاورد بزرگ بشریت
*یقه واقعیت را نمی‌توان گرفت؛ (در مورد کتاب نه زیستن نه مرگ)
*آقای زرافشان به کجا می‌روید؟
*احکام خمینی و خامنه‌ای به حسینعلی نیری رئیس هیئت قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*نظرات «استاد» عبدالله شهبازی و چگونگی برخورد بقایای حزب توده با او
*روزشمارقتل‌عام ۱۳۶۷
*مسئولان قتل‌عام زندانیان سیاسی
*بخشی از نقشه‌‌های زندان‌های اوین، قزل‌حصار، گوهردشت و نیز محل‌های قتل‌عام تابستان۶۷ برگرفته شده از کتاب «نه‌زیستن، نه‌مرگ»(چاپ دوم)