دادگاه یا سرپوشی بر جنایت باندهای رژیم در شیراز
ایرج مصداقی

هفته گذشته دادگاه متهمین بمب‌گذاری در حسینیه سید‌الشهداء شیراز به صورت علنی در شعبه‌ی ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی و با حضور علی مبشری رئیس دادگاه انقلاب برگزار شد.

 

در اردیبهشت ماه سال جاری در مقاله‌ی «دست های خونین باندهای رژیم در انفجار شیراز» به موضوع دست‌داشتن باندهای رژیم در این انفجار و تلاش‌ آن‌ها برای لاپوشانی کردن آن، اشاره کردم.

 

http://www.pezhvakeiran.com/page1.php?id=2838

 

یک هفته‌ی بعد از انتشار مقاله‌ام، عبدالله شهبازی یکی از عوامل اطلاعاتی رژیم و از مسئولان آموزش حفاظت و اطلاعات سپاه پاسداران در میان دعواهای جناح‌های رژیم در شیراز، با نوشتن مقاله‌ای تحت عنوان «انفجار حسينيه شيراز و پيامدهاي آن/ بازي خطرناکي که با ابهام آغاز شد» نقش باندهای رقیب رژیم در این جنایت را افشا کرد و بخشی از دسیسه‌ها را برشمرد.  

 

جنایتکاران حاکم بر میهن‌مان پس از گذشت هشت ماه در ۲ آذر ۱۳۸۷با سرهم‌بندی یک سناریو مسخره به موضوع بمب‌گذاری در حسینیه سید‌الشهداء پرداختند و پس از گذشت یک هفته خبر از صدور حکم اعدام برای سه نفر از بمبگذاران به نام‌های محسن اسلامیان، علی اصغر پشتر و روزبه یحیی‌زاده دادند.

از یاد نبریم که در سال ۷۳ بعد از انفجار حرم امام رضا در مشهد توسط سعید امامی معاون امنیت وزیر اطلاعات و تیم‌های اجرایی این اداره، به اعتراف عبدالله شهبازی دو سناریوی موازی جعلی برای رفع و رجوع این جنایت و متهم کردن مخالفین توسط مقامات سیاسی و امنیتی رژیم طراحی شد. اکبر گنجی، بهزاد نبوی، کمیته‌‌ی منتخب از سوی خاتمی برای رسیدگی به قتل‌های زنجیره‌ای نیز پیش‌تر به موضوع خودی بودن عوامل انفجار حرم امام رضا اشاره کرده بودند.

بر اساس اعتراف عبدا‌لله شهبازی که مسئولیت آموزش فرماندهان حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران را به عهده داشته و از روابط نزدیکی با مرتضی رضایی فرمانده وقت این نیرو برخوردار بوده، سناریوی اول دست گذاشتن روی سنی‌ها و سناریوی دوم که مورد قبول افتاد، متهم کردن سازمان مجاهدین خلق به انجام این جنایت بود. به اعترافات عبدالله شهبازی توجه کنید:

 

« اعترافات تلويزيوني دستگيرشدگان براي افکار عمومي قانع کننده نخواهد بود. ما در ماجراي جنجال پرونده «قتل‌هاي زنجيره‌اي» از طريق مطبوعات با ماجراي مهدي نحوي آشنا شده‌ايم و صحت اين ماجرا به تأييد افراد مطلع و موثق رسيده است.

در ماجراي انفجار خونين حرم مطهر رضوي (ع) بمب‌گذاران شناخته نشدند. سعيد امامي، معاون وقت امنيت وزارت اطلاعات، سناريويي را طراحي کرد. او ابتدا شنود مکالمات يکي از فرماندهان طالبان، مستقر در نزديکي مرزهاي ايران در افغانستان، را به مقامات مربوطه ارائه داد که مي‌گفت: «عمليات انجام شد.» آن زمان در افغانستان روزانه هزاران عمليات انجام مي‌شد ولي سعيد امامي مدعي شد که اين شنود مربوط به انفجار حرم رضوي (ع) است و چون اعلام اين خبر به تشديد اختلاف ميان شيعه و سني و جنگ احتمالي با طالبان خواهد انجاميد، براي اجتناب از اين تعارض بايد بمب‌گذاري را به منافقين منتسب کرد. در نتيجه، جواني 18- 19 ساله از «توابين» زنداني عضو فرقه رجوي (منافقين)، به‌نام مهدي نحوي، را يافتند و با وعده آزادي او را به همکاري ترغيب کردند. مهدي نحوي را به صورت فردي مجروح در اثر اصابت گلوله گريم کردند. سپس، در بيمارستان مصاحبه‌اي تصويري با وي انجام دادند و وي، که گويا در آستانه مرگ بود، بمب‌گذاري در حرم را متقبل ‌شد. سپس، نحوي را با اتومبيل به تهران پارس بردند و او را آزاد کردند. کمي پس از آزاد شدنش، او را به محاصره گرفتند و به گلوله بستند. نحوي کشته شد. همان شب خبر درگيري مسلحانه در تهران پارس و مجروح شدن و اندکي بعد مرگ عامل بمب‌گذاري در حرم رضوي (ع)، به همراه مصاحبه نحوي، از تلويزيون پخش شد.»

 

http://www.shahbazi.org/Oligarchy/Rahpouyan.htm

 

چنانچه ملاحظه می‌شود دستگاه امنیتی در طراحی سناریو‌هایی ضد انسانی دست هرچه مافیا و باندهای جنایتکار را از پشت بسته است. اعترافات فوق به خوبی نشانگر میزان پایبندی عوامل رژیم به معیارهای اخلاقی است. چنانچه تجربه ثابت کرده است هر کجا که منافع نظام حکم کند، هیچ حرمتی حتا برای «حریم امن» هم قائل نیستند.

همچنین بایستی در نظر داشت که پس از قتل‌‌های زنجیره‌ای پاییز ۷۷ رفسنجانی پیشنهاد کرده بود برای سرپوش گذاشتن بر حقیقت چند معتاد و قاچاقچی مواد مخدر متهم به مرگ را عامل قتل‌ها معرفی کرده و با اعدام آن‌ها «فتنه» را جمع و جور کنند. تأکید خامنه‌ای و باند او بر دست گذاشتن روی نقش موساد و اسرائیل بود. طبق رهنمودهای داده شده از سوی خامنه‌ای بازجویان مربوطه اعترافات مختلفی را همسو با سناریوهایی که تهیه می‌کردند از متهمان اخذ کردند. فیلم شکنجه‌ی همسر سعید امامی و ... هنوز روی اینترنت موجود است. 

آن موقع به خاطر شرایط خاصی که رژیم در آن گرفتار بود و منافع جناح‌های رقیب، روی این سناریو‌ها توافق صورت نگرفت و موضوع به گردن تعدادی عوامل «خودسر» در وزارت اطلاعات افتاد.

 

در این مطلب سعی می‌کنم اتهامات مربوط به انفجار شیراز را از طریق اظهارات و اعترافات مقامات ر‌ژیم و متهمین پی‌گیری کرده و صحت و سقم آن‌ها را مشخص کنم.

 

۱- ماده‌ی به کار رفته در انفجار شیراز چه بوده است؟

 

در کیفرخواست صادره از سوی دادستان ماده انفجاری «مایرول» یا متیل نیترات معرفی شده است که به صورت دست ساز توسط مجید راستگو، متهمی که بعد از دستگیری با خوردن سیانور خودکشی کرده ساخته شده است.

در حالی که عبدالله شهبازی با استناد به گزارش «ستاد حقيقت ياب دانشجويي» که توسط مسئولان حسینیه رهپویان وصال تشکیل شده بود ماده منفجره‌ را « آر. دی. ایکس» که محصولی کاملاً آزمایشگاهی و تخصصی- نظامی» است معرفی کرده است:‌

 

«۱- آخرين گزارش منتشر شده «ستاد حقيقت ياب دانشجويي»، که متن کامل آن به پيوست است و حاصل کار دو ماهه فني دانشجويان عضو ستاد فوق مي‌باشد، بمب‌گذاري، به‌گونه اعلام شده از سوي وزير اطلاعات، را منتفي مي‌داند. مُداقه در اين گزارش تخصصي نشان مي‌دهد که حادثه به دليل منفجر شدن مين پلاستيکي تي. ام. 46 ضد تانک (از نوع ايراني) موجود در غرفه نمايشگاه جنگ (معراج شهدا)، واقع در کانون رهپويان وصال، رخ داده. مواد آر. دي. ايکس (ماده منفجره موجود در مين‌هاي فوق) در محل انفجار يافت شده و وجود آن توسط کارشناسان هيئت‌هاي مختلف اعزامي در آزمايشگاه به اثبات رسيده است. بنابراين، با استناد به گزارش‌هاي کارشناسي- آزمايشگاهي فوق، که در اختيار نهادهاي مسئول از جمله ستاد مشترک سپاه پاسداران انقلاب اسلامي است، هيچ شبهه‌اي در اين‌که مين فوق عامل اصلي انفجار بوده وجود ندارد.

2- ماده آر. دي. ايکس را نمي‌توان به‌طور دست‌ساز توليد کرد. اين ماده محصولي کاملاً آزمايشگاهي و تخصصي- نظامي است که در مين‌هاي فوق، و مهمات مشابه، به کار مي‌رود. بنابراين، موارد ادعا شده توسط وزير محترم اطلاعات درباره شبکه فوق نمي‌تواند منطبق با انفجار در کانون رهپويان وصال باشد. ممکن است شبکه‌اي خرابکار، با مختصات گفته شده از سوي وزارت اطلاعات، وجود داشته؛ ولي، با توضيح پيشگفته و تطبيق آن با اظهارات وزير اطلاعات، اين شبکه نمي‌توانست عامل انفجار در کانون رهپويان وصال باشد.

3- اين مين، چنان‌که تصاوير نشان مي‌دهد، از مدت‌ها قبل از انفجار در غرفه وجود داشته. مين فوق، چنان‌که در آغاز يادداشت گفتم، غيرمسلح و فاقد چاشني بوده و، به‌رغم وجود مواد منفجره آر. دي. ايکس در درون آن، قابليت انفجار نداشته است. لازم به توضيح است که در غرفه فوق، چنان‌که تصاوير نشان مي‌دهد، مين ديگري، از نوع وي. اس. 22 (ضد خودرو)، نيز وجود داشته که کاملاً خالي و فاقد مواد منفجره بوده است.

4- تحقيقات نشان مي‌دهد که خرابکاران با اطلاع از خنثي نبودن مين ضد تانک فوق نقشه انفجار را با دقت طراحي و با فراغ‌بال اجرا کرده‌اند. »

 

http://www.shahbazi.org/Oligarchy/Rahpouyan.htm

 

غلامرضا سلطانی کارشناس تخریب سپاه نیز در همان روز اول در مورد بمب به کار رفته می‌‌گوید:

 

انفجار از روی سطح بوده ، مواد  منفجره اش هم احتمال 70 درصد سی چهار [C4  ] است

 

http://www.rahpouyan.net/index.php?mod=article&cat=rvnews&article=4561

 

ذکر این نکته ضروری است که در تولید  C4  نیاز به ماده آر. دی. ایکس است که شهبازی در مقاله‌اش گفته است. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون C4 می‌توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:‌

 

http://poosbor.blogfa.com/post-3.aspx

 

محل انفجار و بمب کار گذاشته شده

 

در کیفرخواست صادر شده محلی که بمب در آن کارگذاشته شده مشخص نیست، تنها به روشن نمودن تایمر بمب در سرویس بهداشتی اشاره می‌شود:

 

«نماينده‌ي دادستان تهران افزود: در تاريخ ‌٢٤/١/٨٧   «مجيد» و «محسن» با انتقال بمب تهيه شده به محل حسينيه‌ي سيدالشهداي شيراز طرح  انفجار را به مرحله‌ي اجرا درمي‌آورند. ابتدا محسن در محل حسينيه حاضر و با حضور در  صف نمازگزاران در حالي كه به ائمه معصومين و پيامبر اهانت مي‌كرده حضور مي‌يابد و  با توجه به اطلاع متهمان از خاموشي ‌٣٠ دقيقه‌اي چراغ‌هاي حسينيه پس از نماز، مراتب  را به «مجيد» اطلاع مي‌دهد و مجيد با روشن نمودن تايمر بمب در سرويس‌هاي بهداشتي  حسينيه وارد حسينيه شده و محسن با هماهنگي قبلي از حسينيه خارج مي‌شود و با تلفن  همراه مجيد تماس مي‌گيرد و مجيد به بهانه‌ي پاسخگويي به تلفن از حسينيه خارج و پس  از دقايقي انفجار صورت مي‌گيرد .»

 

http://www.pezhvakeiran.com/page1.php?id=6147

 

اما توضیحات محسن اسلامیان یکی از عوامل بمب‌گذاری که در روزنامه‌ی دولتی ایران آمده، صریح‌تر است. شاید هم او خوب توجیه نبوده است که بگوید بمب را کجا کار گذاشته بودند. توجه کنید:

 

سپس به اتفاق او و علی اصغر برای شناسایی كانون رهپویان وصال كه حسینیه نیز در آنجا  قرار داشت، رفتیم. روز ۱۷ فروردین سال جاری عملیات شناسایی حسینیه برای بمب گذاری  شروع شد و پس از چند روز بمبی كه با ۸ لیتر مواد انفجاری ساخته شده بود را داخل كیف  سامسونت جاسازی كردیم. ساعت ۷ شب حادثه، ابتدا من به داخل حسینیه رفتم. پس از مدتی  وقتی چراغ ها برای عزاداری خاموش شد، بهترین فرصت برای اجرای نقشه بود. بنابراین  بلافاصله با تلفن همراه مجید را خبر كردم. او نیز كیف بمب را در سرویس بهداشتی كار  گذاشت. بعد هم آنجا را ترك كردیم. حدود ۲۰ دقیقه بعد نیز بمب منفجر شد .

 

http://www.iran-newspaper.com/1387/870903/html/casual.htm

شکی در این که بمب در سرویس بهداشتی حسینیه کار گذاشته نشده بود، نیست. گزارش سيد مهدي حسيني، يکي از حاضران در حسينيه در زمان انفجار، چنين است:

«من جزء کساني بودم که در حادثه بودم. به جرات مي‌گوييم که اين يک بمب‌گذاري بود. اين در آخر حسينيه در قسمت برادران در جاي نمايشگاه شهيدان کارگذاري شده بود. اين انفجار به حدي شديد بود که من که در درب آهني وسط حسينيه بودم و پشت به انفجار بودم تمام لباس‌هايم از پشت قطرات خون شهيدان و جانبازان امام زمان (ع) ريخته بود. هنگام انفجار موج انفجار به حدي شديد بود که همه روي زمين ريخته بودند حتي افرادي که در جلوي دستشويي برادران از موج انفجار روي زمين افتاده بودند و تمام راهروي برادران از شيشه فرش شده بود. در محل انفجار محل بمب گود شده بود و ديوار بين برادران و خواهران در آخر حسينيه به طول تقريبا 4 متر فرو ريخته بود به طوري که تيرها و ستون‌هاي حسينيه آسيب ديده بود.»

 

http://www.shahbazi.org/blog/Archive/8701.htm

 

مطمئناً چنانچه بمب در دستشویی کار گذاشته شده بود قبل از هرچیز کسانی که در جلوی دستشویی برادران بودند کشته می‌شدند نه این‌که آن‌ها را موج انفجار بگیرد و افرادی دورتر از محل حادثه کشته شوند!

 

عبدالله شهبازی به وضوح محل بمب‌گذاری را مشخص کرده است. او به صراحت می‌گوید که بمب زیر مین ضد نفری که در ویترین نمایشگاه مزبور در انتهای سالن حسینیه قرار  داشت، کارگذاشته شده بود.

 

«قدرت انفجار مين ضد تانک تي. ام. 46 و بمب دست سازي که در زير آن به عنوان چاشني عمل کرده تقريباً برابر با قدرت انفجار بمب دست ساز 30 - 35 کيلوگرمي است. بمب دست ساز، که از راه دور هدايت شده، حفره‌اي به عمق حدود 30 سانتي‌متر ايجاد کرده است. اين حفره نشان مي‌دهد که بمب دست ساز فوق قوي نبوده و فقط به عنوان چاشني براي انفجار مين ضد تانک مورد استفاده قرار گرفته است. اگر تمامي انفجار ناشي از بمب فوق بود حفره ايجاد شده بايد گودالي بسيار بزرگ‌تر ايجاد مي‌کرد. »

http://www.shahbazi.org/Oligarchy/Rahpouyan.htm

 

سایت دولتی رجا نیوز در این باره نوشت:‌

 

«عليرضا كاربار مسوول كميته اطلاع‌رساني كانون رهپويان وصال شيراز در گفت‌وگو با جهان، در خصوص وقوع حادثه بمب‌گذاري در حسينيه سيدالشهدا(ع) اعلام كرد طبق بررسي‌هاي انجام شده توسط نيروي‌هاي امنيتي و مسوولان ذي‌ربط استان فارس، بمب دست‌ساز قوي كه در يك كيف سامسونت و در انتهاي حسينيه در قسمت برادران جاسازي شده بود، موجب انفجار و كشته و زخمي شدن تعداد زيادي از هموطنان شد .»

http://tahlilerooz.ir/detail.php?selnid=2608&selectnp_id=81

 

کاملا‌ً مشخص است که حفره ایجاد شده در توالت نبوده و در سالن حسینیه بوده است. حتا عکس‌های انتشار یافته نیز دال بر این موضوع است.

 

به این ترتیب اعترافات متهمین در صحن دادگاه نمی‌تواند واقعی باشد.

 

کیفرخواست برای چند نفر صادر شده بود؟

 

سایت شهاب نیوز به نقل از قاضی حداد در ۱۲ مرداد ۱۳۸۷ در مورد کیفرخواست صادره از سوی دادستانی چنین گزارش داد:

 

«معاون امنیت دادسرای عمومی و انقلاب تهران با بیان اینكه تلاش ما این است كه در هفته آینده برای چهار نفر اصلی این پرونده كیفرخواست صادر كرده و آنها را به دادگاه ارسال كنیم، گفت: از دو نفری كه در این زمینه مباشر بودند یكی معدوم و دیگری در زندان به سر می‌برد.»

 

http://shahabnews.com/vdcf.cdtiw6dvtgiaw.html


دو ماه بعد در تاریخ ۱۷ مهر ۱۳۸۷ سایت آفتاب به نقل از علیرضا جمشیدی سخنگوی قوه قضاییه در مورد کیفرخواست صادره برای متهمان پرونده بمب‌گذاری شیراز چنین گزارش داد:‌

 

«سخنگوی قوه‌ قضاييه با اعلام اين‌كه كيفرخواست هفت نفر از متهمان پرونده‌ی حادثه‌  بمب‌گذاری شيراز صادر شده، گفت: «اين هفت نفر به عنوان محارب شناخته شده و برای  آنها تقاضای اعدام شده است.»

 

http://www.aftabnews.ir/vdci53at1zauv.html

 

در تاریخ ۲۹ آبان ۸۷ قاضی حداد معاون امنیت دادسرای عمومی و انقلاب تهران نیز گزارش مشابهی در مورد صدور کیفرخواست برای متهمین مربوطه داد:

 

«حداد در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين‌كه كيفرخواست براي هفت نفر از متهمان پرونده‌ي بمب گذاري شيراز صادر شده است، اعلام كرد: جلسه‌ي رسيدگي به اتهامات اين افراد اوايل هفته‌ي آينده در دادگاه انقلاب برگزار مي‌شود.

وي با بيان اين‌كه پرونده‌ بمب گذاري شيراز بيش از بيست متهم دارد، افزود: در كيفرخواست صادره از سوي دادسراي ويژه‌ي امنيت براي اين هفت نفر تقاضاي صدور حكم اعدام شده است و در مورد ديگر متهمان تحقيقات جهت تكميل ادامه دارد و به زودي با به پايان رسيدن تحقيقات لازم كيفرخواست براي مابقي متهمان صادر و پرونده براي رسيدگي به دادگاه ارسال مي‌شود.»

 

 

http://dadgostary-es.ir/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=1434&Itemid=1

 

اما با توجه به اظهارات نماینده دادستان در صحن دادگاه مشخص می‌شود که مسئولان دادستانی و قوه قضاییه حساب سرانگشتی ساده نیز بلد نیستند. توجه کنید:

 

«نماینده دادستان در ادامه با تقدیر از سربازان گمنام امام زمان(عج) و قضات پرونده  گفت: این پرونده هفت متهم داشت كه «مجید راستگو» ـ سردسته شبكه ـ هنگام ساخت بمب  دیگری در هتل جهان تهران كشته شد. با این حال علی اصغر در شهر استهبان، مهدی و علی  در شیراز، محسن در بابلسر، روزبه در رشت و حیدرعلی در فیروزآباد دستگیر شدند كه پس  از تحقیقات گسترده در دادسراهای رشت، شیراز و تفهیم اتهام به متهمان و صدور قرار  تأمین مناسب برای آنان، پرونده برای رسیدگی به دادسرای عمومی و انقلاب تهران و  معاونت امنیتی دادسرا ارجاع شد .»

http://www.iran-newspaper.com/1387/870903/html/casual.htm

 

چنانچه ملاحظه می‌شود یکی از متهمین در بدو دستگیری کشته شده بود، و نماینده دادستان تنها می‌تواند نام ۶ نفر زنده را بیاورد. آیا مسئولان قوه قضاییه که تا سه روز قبل از تشکیل دادگاه دم از صدور کیفرخواست برای هفت نفر می‌زدند، برای مرده هم کیفرخواست صادر کرده بودند و یا حساب سرانگشتی بلد نبودند و هفت را با شش قاطی می‌کردند؟

البته ابتدا از صدور کیفرخواست برای چهار متهم اصلی صحبت می‌شد و تنها دو نفر به عنوان مباشر معرفی شدند که یکی از آن‌ها معدوم معرفی شده بود.

سه روز بعد از مصاحبه‌ی قاضی حداد، به هنگام قرائت متن کیفرخواست توسط نماینده دادستان مشخص شد که کیفرخواست برای سه نفر صادر شده است. سؤال اصلی این‌جاست که در این سه روز چه اتفاقاتی افتاده است که کیفرخواست صادره که پیش از این گفته می‌شد برای چهار و هفت نفر صادر شده به یکباره برای سه نفر صادر شد؟!

 

این دادگاه نیست بلکه مضحکه‌ی حقوقی است. متهمین این پرونده به هر تعداد که دستگیر شده و در دسترس هستند بایستی در این دادگاه به طور همزمان مورد محاکمه قرار گیرند. طبق قوانین موجود کیفرخواست برای همه‌ی آن‌ها به طور همزمان بایستی صادر شود.

از شهریور ۱۲۹۰ شمسی، از زمانیکه که اصول محاکمات جزایی به تصویب رسیده تا امروز هر قانونی در ایران تصویب شده که مربوط به مساثل جزایی است بدون استثنا حضور متهمین متعدد و یا معاون و شریک جرم را با حضور متهم اصلی ضروری می‌داند.

ماده ۳۴ قانون تشکیل محاکم جنایی مصوب ۱۳۳۷ یا قانون مصوب ۱۳۳۹ مقرر می‌دارند:

«در صورت حضور متهم اصلی و معاونین تحقیقات از متهم اصلی شروع می‌شود.» در ماده‌ی ۳۵ همین قانون مقرر شده است:

«در کلیه امور جنایی در صورتیکه که متهمین متعدد و یا معاون و شریک داشته باشند و  به یک یا چند نفر از آن‌ها دسترسی نباشد دادگاه می‌تواند رسیدگی را تفکیک و تکلیف متهمین حاضر را معین نماید. و پرونده نسبت به غایبین مفتوح خواهد بود.

قانون تشکیل دادگاه‌های کیفری یک و دو مصوب ۲۰ تیرماه ۱۳۶۸ کمیسیون امور قضایی و حقوقی مجلی شورای اسلامی، در مبحث تشکیل دادگاه‌ها و صلاحیت آنها ماده ۱۳ عنیاً ماده ۳۵ قانوت تشکیل محاکم جنایی تکرار شده است.

 

شرکت در جرم از نظر حقوقی چنین معرفی شده است:‌

«ارتکاب جزیی از اجزا اصلی جرم را به وسیله شخص، شرکت در جرم گویند. به طوری که از مجموعه اعمال دو یا چند نفر جرم صورت گرفته باشد. مانند این که کسی دست و پای مقتول را نگه دارد و دیگری سرش را ببرد. ...»

 

صفحه‌ی ۳۸۹ ترمینولوژی حقوق تألیف دکتر محمد جعفر جعفری لنگرودی. چاپ دهم، ۱۳۷۸ کتابخانه‌ی گنج دانش تهران.

 

متهمین یک پرونده  از این بابت می‌بایستی با هم محاکمه شوند که بتوانند نسبت به ادعاهای یکدیگر واکنش نشان دهند. چرا که اعترافات افراد در صحن دادگاه و دفاعیات آن‌ها می‌تواند در سرنوشت دیگری تأثیر داشته باشد. در نظام «عدل اسلامی» و در «ام‌القرا» حتا آن‌جایی که دادگاه را «علنی» اعلام می‌کنند بدیهی‌ترین و ابتدایی‌ترین اصول دادرسی را که خود نیز تصویب و تأیید کرده‌اند رعایت نمی‌کنند.

 

سرنوشت نفر  اصلی بمب‌گذاری و فرمانده گروه

 

در اطلاعات منتشر شده از سوی مقامات امنیتی و قضایی رژیم، مجید راستگو نفر اصلی این گروه بوده است که هم اکنون در قید حیات نیست. منابع رژیم ابتدا اعلام کردند که وی به هنگام ساخت یک بمب دست ساز و  انفجار آن در هتل جهان، کشته شده است. اما بعدا اعلام کردند که وی دستگیر و با خوردن سیانور خودکشی کرده است.

اگر یادتان باشد بعد از قتل دکتر کاظم سامی گفته شد که قاتل وی مجید جلیلیان خودکشی کرده است. سعید امامی نفر اول پرونده قتل‌های زنجیره‌ای نیز اعلام شد که خودکشی کرده است. در اینجا نیز «مجید» فرمانده‌ عملیات مزبور و کسی که بمب‌ها را درست کرده و در ارتباط مستقیم با خارج از کشور بوده نیز پس از دستگیری خودکشی می‌کند. معلوم نیست چرا کسانی که وجودشان برای روشن شدن پروند‌ه‌‌های مزبور، مهم است خودکشی می‌کنند؟!

 

قاضی حداد در تاریخ ۱۲ مرداد ۸۷ در مورد سرنوشت مجید راستگو متهم اصلی بمبگذاری شیراز گفت:

 

«پس از انفجار در هتل جهان تهران، یكی از آنها متواری شده و دیگری كه آسیب دیده بود، دستگیر و مورد بازجویی قرار گرفت.»

 

http://shahabnews.com/vdcf.cdtiw6dvtgiaw.html

 

اما وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه‌ای مدعی می‌شود:‌

 

«در اين عمليات [دستگیری] يكي از اعضاي اين گروهك به هلاكت رسيد و ساير اعضاي آن در بازداشت به سر مي‌بردند.»

 

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100938709255

 

معلوم است که وزارت اطلاعات دروغ می‌گوید و عملیاتی در کار نبوده است. بلکه دو نفر در کار تهیه بمب دست‌سازی در یک هتل در تهران بوده‌اند که منفجر می‌شود. یک نفر زخمی و یک نفر فرار می‌کند. بعداً مآموران امنیتی سناریو را روی همین ماجرا سوار می‌کنند.

 

جعلیاتی که پورمحمدی وزیر کشور وقت رژیم به هم می‌بافد از همه بی سر و ته تر است:

 

«این افراد در هتلی در تهران مشغول تهیـﻪی بمب بودﻩاند که قسمتی از بمب منفجر شده و صدایی به وجود مـﻰآید، یکی از آﻥها به هلاکت مـﻰرسد، یکی دیگر مجروح شده و سه چهار نفر دیگر فرار مـﻰکنند. چون شاخـﻚهای امنیتی نظام در مورد این مسأله حساس بود، بلافاصله این مواد آزمایش شده و با موادی که در ایـﻦجا استفاده شده بود مطابقت داده شد و مشخص شد که هر دو یکی مـﻰباشد. خیلی سریع پیگیری کرده و عدﻩای که فرار کرده بودند را در مسیر خروج از کشور بازداشت کردند.»

 

http://www.rahpouyan.com/article/showart.asp?sid=223&aid=2902

 

حیدری فر نماینده دادستان در دادگاه به هنگام قرائت کیفرخواست متهمان، سناریوی جدیدی خلق می‌کند:

 

«متهمان با هماهنگی با جمشید ( عامل آمریکایی ) به رشت رفته و در منزل روزبه یحیی زاده  ( متهم ردیف سوم ) ساکن می شوند و بمب تحویل روزبه یحیی زاده می شود تا در ارتباط با سایر عملیاتهای تروریستی مورد استفاده قرار گیرد که خوشبختانه در تاریخ 24/5/87 بمب در زمانی که توسط  متهمان در هتل جهان در دست ساخته شدن بود منفجر و متهم مجید راستگو دچار آتش سوزی شد که پس از آن متهم محسن اسلامیان از محل می گریزد و در نهایت با تلاش سربازان گمنام امام زمان، متهمان علی اصغر پشتر، محسن اسلامیان و روزبه یحیی زاده شناسایی و دستگیر می‌شوند که پرونده جهت رسیدگی به معاونت امنیتی دادسرا ارسال می شود و منتهی به صدور قرار قانونی می شود. وی در ادامه تصریح کرد: متهم مجید راستگو در ساعات اولیه دستگیری به وسیله سیانور به حیات خود پایان می دهد .»

 

http://www.tebyan-fars.net/index.php?DISP=show&newsid=9919

www.yaarinews.com/print.aspx/n/1679

 

جملات بی سر و ته بالا توسط بسیاری از سایت‌ها و روزنامه‌های رژیم انتشار یافته است. هیچ یک هم متوجه نشده‌اند که انفجار مذکور بایستی پیش از ۲۴ مرداد ۸۷ بوده باشد. چرا که اطلاعیه وزارت اطلاعات خبر از دستگیری آن‌ها در ۱۸ اردیبهشت ماه داده بود! البته خبرگزاری ایسنا به نقل از نماینده دادستان وقوع بمب‌گذاری در هتل جهان را روز ۲۵ اردیبهشت ۸۷ اعلام می‌کند که باز هم با تاریخی که قبلاً وزارت اطلاعات گفته بود نمی‌خواند!

 

http://www.hnews.ir/fa/titr_weo.php?userid=2101

 

فقط در نظام جمهوری اسلامی و دستگاه قضایی آن ممکن است دادستان نداند که متهمان در چه روزی دستگیر شدند و قاضی متوجه پرت و پلایی او در حین قرائت کیفرخواست نشود.

 

از این‌ها گذشته، نماینده دادستان مدعی است که تنها محسن اسلامیان و مجید راستگو در هتل جهان حضور داشتند؛ در حالی که پورمحمدی گفته بود سه چهار نفر فرار کردند. 

 

سایت روزآنلاین که توسط حسین باستانی از مسئولان حزب مشارکت، كارمند نهاد رياست جمهوري و دبير بولتن محرمانه رئيس جمهور در دوران محمد خاتمي، اداره می‌شود، موضوع را به نقل از ستون ویژه یکی از روزنامه‌ها به شرح زیر مطرح کرد:

 

«برخلاف گزارش وزیر اطلاعات، بنا به نوشته ستون ویژه یکی از روزنامه ها در هفته گذشته بعد از انفجاری ‏در هتل جهان تهران ماموران متوجه می شوند که دو تن در اتاقی مشغول تهیه مواد منفجره بوده اند که با ‏انفجار یکی از آن‌ها به قتل رسیده است. آنان پس از این حادثه خبر آن را در شیراز به رهبر می رسانند و ‏نتیجه می گیرند که انفجار شیراز هم کار همین ها بوده است. بنا به نوشته آن بولتن خبری نفر دوم حاضر در ‏انفجار هتل جهان هم حتی توسط ماموران در لحظات اول دستگیر نشده بلکه متواری گشته و بعد از آن که با ‏یک پاسپورت خارجی جعلی قصد خروج از مرزهای شمالی کشور را داشته دستگیر شده است.‏

آن چه از این مجموعه بر می آید این است که هم نیروی انتظامی و هم وزارت اطلاعات موفق به هیچ کشفی ‏نشده به همین جهت اعلام داشتند حادثه تصادفی بوده و بعد هم با انفجار هتل جهان تصميم به افشاگری تازه و ‏انتساب آن به خارج از کشور گرفته اند. در خبر بولتن محرمانه آمده است که رابط گروه یک زن ساکن در ‏یکی از کشورهای اروپائی بوده که دستگیری وی از طریق اینترپل دنبال می شود.‏»

 

http://www.roozonline.com/archives/2008/05/post_7411.php

 

 

قدرت ماده‌ی انفجاری در هتل جهان و حسینیه سید‌الشهداء

 

محسن اسلامیان در مورد مقدار و ماده‌ انفجاری کار گذاشته در حسینیه سید‌الشهدا شیراز می‌گوید:‌

 

«روز ۱۷ فروردين سال جارى عمليات شناسايى حسينيه براى بمب گذارى شروع شد و پس از چند روز بمبى كه با ۸ ليتر مواد انفجارى ساخته شده بود را داخل كيف سامسونت جاسازى كرديم. ساعت ۷ شب حادثه، ابتدا من به داخل حسينيه رفتم. پس از مدتى وقتى چراغ ها براى عزادارى خاموش شد، بهترين فرصت براى اجراى نقشه بود. بنابراين بلافاصله با تلفن همراه مجيد را خبر كردم. او نيز كيف بمب را در سرويس بهداشتى كار گذاشت. بعد هم آنجا را ترك كرديم.»

http://www.iran-newspaper.com/1387/870903/html/casual.htm

 

وی در مورد میزان ماده منفجر شده در هتل جهان می‌گوید:

 

«اما پس از مدتى ۸ ليتر از مواد انفجارى را به روزبه داديم و با ۸ ليتر بقيه مواد انفجارى به تهران بازگشتيم. هنگامى كه در هتل جهان تهران اتاق گرفته بوديم مجيد سعى داشت بمب دست ساز را آماده كند كه ناگهان بمب تركيد و او از ناحيه صورت و دست ها بشدت دچار سوختگى شد. من هم با برداشتن ۵۰۰ هزار تومان تراول چك به اروميه گريختم. »

http://www.iran-newspaper.com/1387/870903/html/casual.htm

 

محسن اسلامیان ماده انفجاری در حسینیه‌ی سید‌الشهداء را ۸ لیتر مایرول معرفی می‌کند. توجه داشته باشید انفجار ۸ لیتر ماده مزبور در حسینه سید‌‌الشهدا باعث کشته شدن ۱۴ نفر و زخمی شدن صدها نفر و از بین رفتن بنای حسینیه شده است. اما انفجار همین مقدار ماده منفجره در هتل جهان آن هم در دست بمب‌گذار باعث می‌شود که تنها او از «ناحیه صورت و دست‌ها به شدت دچار سوختگی» شود و هیچ آسیبی به نفر همراهش نمی‌رسد. این همه عقل را سناریونویسان وزارت اطلاعات از کجا آورده‌اند خدا می‌داند.

 

مقایسه‌ی موارد مطرح شده در اطلاعیه وزارت اطلاعات و کیفرخواست صادره از سوی دادستانی

 

در اطلاعیه وزارت اطلاعات از نقش آمریکا و انگلیس در این جنایت پرده برداشته شده بود:

 

«اطلاعات به دست آمده از اعترافات متهمين حاكي است ، ماموران آمريكايي ، ماموريت اصلي گروه متلاشي شده را ايجاد رعب و وحشت در ميان مردم شهرهاي ايران تعيين كرده بودند كه اقدامات تروريستي عليه كنسولگري روسيه در گيلان و انفجار در خطوط نفتي جنوب كشور نيز جزء اهداف خرابكارانه اين گروه بوده است و به همين دليل مراكز آمريكايي براي اين شبكه برنامه‌هاي آموزش غواصي جهت شناسايي لوله‌هاي نفتي زير دريا در خليج فارس تدارك ديده بودند. »

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100938709255

 

با چشم‌بندی نماینده دادستان موضوع آموزش غواصی و مراکز آمریکایی و مأموران آمریکایی در دادگاه تبدیل به مورد زیر می‌شود:

 

«حيدري‌فر نماينده مدعي‌العموم در ادامه‌ قرائت كيفرخواست صادره عليه متهمان حادثه تروريستي انفجار حسينيه سيدالشهدا شيراز اظهار كرد: دومين هدف بمب‌گذاري، خطوط انتقال نفت و مخازن نفت در بندر گناوه بوده است كه قبل از اجراي عمليات به دستور «جمشيد» عامل خارج از كشور، «محسن» و «مجيد» اجراي عمليات را معلق و به سمت تهران حركت مي‌كنند.»

http://www.hnews.ir/fa/titr_weo.php?userid=2101

محسنی اژه‌ای وزیر اطلاعات نیز خبر از رابطه‌ی بمبگذاران با آمریکا و انگلیس داده بود:

«حادثه انفجار حسينيه رهپويان وصال ناشي از بمبگذاري يك گروه خرابكار مرتبط با كشورهاي غربي به خصوص انگليس و آمريكا بوده است.»

دری نجف‌آبادی وزیر اطلاعات و یکی از آمران قتل‌های زنجیره‌ای در سمت دادستان کل کشور درمورد رابطه‌ی افراد دستگیر شده با خارج از کشور می‌گوید:

«قربانعلي دري نجف آبادي دادستان کل کشور روز سه شنبه گفت که "فرماندهي حادثه  دلخراش شيراز در اسراييل بود

به گزارش ایرنا وي در آيين افتتاح همايش  بررسي ابعاد روانشناختي و جامعه شناختي طرح ارتقاي امنيت اجتماعي و اخلاقي گفت :  عوامل اين حادثه اعتراف کردند که با اسراييل مرتبط بوده اند

دادستان کل  کشور با بيان اينکه "در اين حادثه لازم نبود ارتباط فيزيکي ميان اشخاص برقرار شود " ،  گفت: جرياني از طريق تلفن همراه مسايل را به عوامل خود در کشور کانادا منتقل مي کرد  و اين عوامل اطلاعات دريافتي را به عوامل اصلي در اسراييل منتقل مي  کرد

دري نجف آبادي گفت: اين اطلاعات پس از دريافت در اسراييل و بهره  برداري، از ميان مي رفت
وي گفت: شاخه هاي اين جريان در مشهد مقدس فعال بود  و حفاظت اطلاعات قوي نيز داشتند »

 

http://www.fararu.com/vdcj8iev.uqevvzsffu.html

 

چنانچه ملاحظه می‌شود، دادستان کل کشور رژیم که حتا خبر از بین رفتن اطلاعات پس از بهره‌برداری در اسرائیل را هم داشت و مدعی بود « عوامل اين حادثه اعتراف کردند که با اسراييل مرتبط بوده اند» و پای کانادا را هم به میان کشیده بود، فراموش می‌کند نسبت به مطرح نشدن این موضوعات در دادگاه اعتراض کند. ظاهراً او هنوز در فضای «قتل‌های زنجیره‌ای» و طرح ولی فقیه برای انتساب آن جنایت به اسرائیل و موساد به سر می‌برد.  دری نجف آبادی آمر جنایت مزبور بود. 

از همه جالب‌تر این که او تنها کسی است که از شاخه‌ی فعال این گروه در «مشهد» و حفاظت اطلاعات قوی این گروه صحبت می‌کند. در حالی که متهمین اصلی دو جوان ۲۱ ساله هستند که جرم یک نفر از آن‌ها ساخت چاشنی بمب است.

 

وزارت اطلاعات در اطلاعیه خود همچنین خبر از کشف اطلاعات با ارزشی داده بود که قرار بود طی روزهای آینده به اطلاع ملت شریف ایران برسد اما با گذشت هفت ماه هنوز موعد مقرر فرا نرسیده است.

 

«اطلاعات با ارزشي درباره تشكيلات سازمان‌دهنده اين شبكه در داخل آمريكا به دست آورده كه در اين زمينه اسناد معتبري نيز مربوط به مراكز خاصي در ايالات متحده و رژيم صهيونيستي و روابط و همكاري‌هاي آنان با شبكه‌هاي تروريستي ضد ايراني در اختيار وزارت اطلاعات قرار گرفته و تحقيقات تكميلي درباره اين گروه كه رسما مواضع ضد ديني دارند همچنان ادامه دارد كه نتايج آنان طي روزهاي آينده به اطلاع ملت شريف ايران خواهد رسيد. »

 

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100938709255

 

قبلا اطلاعاتی از سوی سایت دولتی رجا نیوز در مورد دو انفجار دیگری که توسط این گروه انجام گرفته بود و ارتباط آن‌ها با فردی به نام فربد در آلمان نیز منتشر شده بود:

 

«بنابر اطلاعاتي كه توسط وزير اطلاعات منتشر شد، ارتباط تروريستها يا كشورهاي آمريكا وانگليس برملا گرديد. برخي از اطلاعات منتشر شده حاكي است كه گروه 6 نفره اي كه عامل وقوع حادثه انفجار شيراز شدند با فردي به نام «فربد» كه از اعضاي سلطنت طلب راه آزادي مستقر در آلمان است از طريق سايت و ايميل ارتباط برقرار كرده بودند و در پي ارتباط اين گروه با «فربد» آنها قبلا دو بمب در سد سيوند و سد ديگري خارج از شهر كار گذاشته و منفجر كردند و بابت هر كدام 20 ميليون تومان دريافت كرده بودند. بعد از اين انفجارات فربد به آنها پيشنهاد بمب گذاري در اماكن عمومي را در ازاي مبلغ 100 ميليون تومان داد كه اولين انفجار آن در حسينيه اي در شيراز بود و قرار بود پس از آن در نمايشگاه بين المللي كتاب در مصلاي تهران بمب گذاري شود. »

http://www.alborznews.net/pages/?cid=4306

 

ظاهراً یخ سناریوی فوق نگرفته است و موضوع کنار گذاشته شده است.

 

مواد انفجاری کشف شده

 

در اطلاعیه وزارت اطلاعات در مورد مواد کشف شده انفجاری آمده است:

 

«مقادير قابل توجهي مواد شيمايي با قدرت انفجاري بالا


مقدار هشت كيلوگرم سيانور قابل تبديل به گاز مخرب و كشنده و همچنين تعدادي ماسكهاي ضدگاز شيميايي »


http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100938709255

 

این در حالی است که وزیر اطلاعات در تاریخ ۱۹ اردیبهشت مدعی شده بود:

 

«هنگام دستگيري متهمان هشت كيلو مواد منفجره،‌ مقداري سلاح،‌ مهمات و سيانور از آنها كشف شد. »


www.bfnews.ir/vdchinkjldiljknlnglggfmhjfdgpfhklhlolnekonglic

 

علاقه ویژه‌ی مقامات اطلاعاتی به عدد هشت بر من پوشیده است. به ادعاها توجه کنید. مقدار ماده منفجره‌ در حسینیه سید‌الشهداء هشت کیلوگرم است. مقدار ماده‌ی منفجره‌‌ای که به روزبه یکی از متهمان در رشت تحویل می‌دهند نیز هشت کیلوگرم است. مقدار ماده‌‌ی منفجره‌ای که همراه متهمان است و مجید راستگو به خاطر کار با آن و انفجار حاصله در هتل جهان زخمی و دستگیر می‌شود نیز هشت کیلوگرم است. از همه جالب‌تر مقدار  «هشت كيلوگرم سيانور قابل تبديل به گاز مخرب و كشنده» نیز از متهمان به دست می‌آید اما در دادگاه یادشان می‌رود راجع به این ماده صحبتی به میان آورند و متهمان هم از خدا خواسته توضیحی راجع به آن و نحوه‌ی تهیه آن و طرح‌هایی که درنظر داشته‌اند نمی‌دهند! تنها دادستان مدعی می‌شود که متهم پس از دستگیری و بازجویی با خوردن سیانور خودکشی می‌کند!

 

افراد دستگیر شده و درگیر در این ماجرا چه کسانی هستند؟

دادگاه تنها به اتهامات سه نفر محسن اسلامیان، علی‌اصغر پشتر و روزبه یحیی‌زاده رسیدگی کرد. و در جریان «دادرسی» از «حیدرعلی  ج»، «مهدی الف» و «علی ز» نیز نام برده شد.

 

این در حالی است که وزیر اطلاعات سابقاً مدعی شده بود که «رابط این گروه با خارج از کشور» نیز دستگیر شده است. در جریان دادگاه مشخص می‌شود که افراد فوق هیچ‌یک رابط گروه با خارج از کشور نیستند.

 

www.bfnews.ir/vdchinkjldiljknlnglggfmhjfdgpfhklhlolnekonglic

 

عبدالله شهبازی از دو نفر به نام‌های فرامرز شيخ‌الاسلامي و پسرخاله‌اش محمد شاه قطبي
نام می‌برد که به اتهام بمب‌گذاري در حسينيه کانون رهپويان وصال دستگیر شده بودند. او با انتشار عکسی از محمد شاه قطبی در حالی که مشغول تنظیم کامیپوتر شجاع‌الدین (محمد طاهر) حائری، پسر آیت‌الله حائری شیرازی امام جمعه شیراز است، اتهام دست داشتن آن‌ها در بمب‌گذاری شیراز را به تمسخر گرفته بود.

 

http://www.shahbazi.org/Oligarchy/Rahpouyan.htm

 

در کیفرخواست مزبور نامی از این دو نفر نیست. معلوم نیست سناریو نویسان با این دو سوژه چه کرده‌اند و چه نقشی را به عهده‌ی آن‌ها گذاشته‌اند.


دادگاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که بر اساس دلایل و شواهد زیر حکم اعدام صادر کرده است:‌


«۱- گزارشات وزارت اطلاعات. 

۲- اقاریر صریح متهمین.

۳- كشف بمب‌ها و سلاح‌ و مهمات خریداری شده.

۴- اقرار متهمین به مشاركت در انفجار حسینیه سید‌الشهداء در تاریخ 23 فروردین ماه سال جاری با همراهی متهمین و با هدایت جمشید، عامل CIA در خارج از كشور.

۵- اقرار متهمین به تهیه سلاح و مشاركت در طراحی عملیات تروریسی انفجار در لوله‌های نفتی بندر گناوه.
6- اقرار متهمین به مشاركت در تهیه بمب مایرولی.

۷- اقرار متهمین به مشاركت در طراحی عملیات انفجاری در مدارس حوزه علمیه.

8- اقرار متهمین به شناسائی مكانهای مورد هدف بمب گذاری.

۹- اقرار متهمین به ارتباط با عامل خارجی انجمن به نام جمشید از طریق ایمیل و عضویت در "انجمن پادشاهی ایران".

10- اقرار متهمین به اهداف اجرای عملیات‌های طراحی شده از جمله بمب‌گذاری، براندازی حكومت از طریق ایجاد اختلاف فرقه‌ای، كم رنگ كردن حضور مردم در صحنه‌های مذهبی، متزلزل كردن حكومت اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی و ایجاد آشوب و هرج و مرج داخلی بوده است.

۱۱- اقرار متهمین به تهیه مواد منفجره و سلاح در جهت اهداف شیطانی خود.

۱۲- اقرار متهمین به سب‌النبی( توهین به پیامبران و امامان معصوم).

۱۳- اقرار متهمین به طراحی و فیلم‌برداری از امام‌زاده شاه قیس شیراز برای انجام عملیات تروریستی در این مكان.

۱۴- متهمین كلیه اتهامات وارده را قبول و به گناه و جنایتی كه در حق مردم كشورمان كرده‌اند اعتراف كرده و خود را لایق مجازات دانسته‌اند.

15- اقرار متهمین در همكاری با "انجمن پادشاهی ایران" و جذب نیرو برای انجمن و تهیه CD از مواد انفجاری تهیه شده و ارسال برای جمشید در خارج از كشور. »

 

http://www.mehrnews.com/fa/NewsDetail.aspx?NewsID=792077

 

چنانچه مشاهده می‌شود هیچ خبری از رابطه‌ی آن‌ها با آمریکا، انگلیس، اسرائیل، کانادا، آلمان و ... نیست. تنها موردی که ذکر شده ارتباط با فردی به نام جمشید از طریق ایمیل در آمریکا است.

دادستان تهران ادعا کرده بود که افراد فوق پول‌های هنگفتی از خارج کشور دریافت کرده‌اند، چنانچه ملاحظه می‌شود هیچ ذکری از آن در این‌جا نیست.

هیچ صحبتی از انفجار کنسولگری روسیه که وزیر اطلاعات به خاطرش مصاحبه کرد و مدعی شد روسیه از رژیم تشکر کرده است، نیست. صحبتی از آموزش غواصی و ... نیست.

 

در گزارش‌‌های انتشار یافته از سوی خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها و سایت‌های خبری رژیم علاوه بر متن کامل کیفرخواست صادره، به اعترافات متهمین نیز اشاره شده است. اما به سخنان وکلای مدافع و دفاعیات آن‌ها از متهمین هیچ اشاره‌ای نشده است، حتا یک کلمه. تنها در آخر گزارش، خبر از حضور وکلای تسخیری آنان در دادگاه داده شده است.

نظام ولایت فقیه به زودی مرتکب جنایتی دیگر می‌شود تا هم دست‌های‌ خونین باندهای جنایتکار خود در انفجار شیراز را پنهان کند و هم به جنبش دانشجویی در آستانه‌ی ۱۶ آذر چنگ و دندان نشان دهد.

 

 

ایرج مصداقی ، ۱۱ آذر ۱۳۸۷

 

Irajmesdaghi@yahoo.com

 

www.irajmesdaghi.com

 

 

 

 

منبع:پژواک ایران

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   نسخه‌ی چاپی  

ایرج مصداقی

فهرست مطالب ایرج مصداقی در سایت پژواک ایران 

*محسنی‌اژه‌ای چرا خاوری را فراری داد ‏
*دکتر مسعود شیری «جاودانه‌ای» که غریبانه رفت
*پاسخی به ادعاهای محسن آرمین بازجو و شکنجه‌گر سابق و «اصلاح‌طلب» کنونی
*سو‌ءاستفاده از نام و یاد جاودانه‌ها ممنوع (به یاد حسن جهان آرا)
*آنچه از رئیسی در «کشتار ۶۷» دیدم
*سعید کریمیان چه کسی بود و چه سابقه‌ای داشت؟
*«گلزارخاوران» مشهد، پیش پای «آیت‌الله قتل‌عام» ذبح می‌شود
*شیوه‌های جدید مأموران وزارت اطلاعات در فضای مجازی
*تقدیر هم‌زمان دعایی از یک چهره‌ی ملی و یک «جنایتکار علیه بشریت»
*نگاهی به زندگی برادران ذاکر، مسئولان اطلاعاتی رژیم خمینی و فرقه‌ی رجوی
*خطرات «عشق‌بازی» خامنه‌ای با «امام زمان» برای ایران و منطقه ‏
*شیخ محمد یزدی رئیس قوه قضاییه که چماقدار بسیج می‌کرد
*هادی غفاری شکنجه‌‌گری در لباس «اصلاح‌طلبی»
*تحلیل CIA از تسخیر سفارت آمریکا در تضاد کامل با ادعا‌های مضحک فخرآور
*حسین طائب یکی از خطرناک‌ترین چهره‌های امنیتی
*دست‌پخت سایت «همبستگی ملی» و خانم دشتی
*هاشمی رفسنجانی و خامنه‌ای در نگاه آیت‌الله گلزاده غفوری
*گزارش محرمانه‌ی CIA در مورد هراس اتحاد شوروی از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی
*گزارش محرمانه‌ی CIA در مورد مسئولیت مجاهدین در انفجار حزب جمهوری اسلامی
*رپرتاژ آگهی «صدای آمریکا» برای مطرح کردن «بچه‌پررو» و «رفیق‌آیت‌‌الله»
*هاشمی معمار سرکوب دهه ۶۰ بود و مانع کشتار در پس از ۸۸
*محمدی‌ری‌شهری جنایتکاری که به چپاول مشغول است
*محمدعلی سرلک تیرخلاص‌زن دهه‌ی ۶۰ که روزگار خوشی ندارد
*اسدالله «خالصی» هم پر کشید و رفت
*رؤسای زندان اوین در دهه‌ی ۶۰
*سعید حسین‌زاده، زندانی سیاسی معترض، محمد حسین‌زاده مدیر داخلی اوین در دهه‌ی ۶۰
*نصیر نصیری و اسماعیل شاهردوی و «بی‌معرفتی»
*محسن نادریان، لات با معرفت قربانی «قتل‌های زنجیره‌ای»
*سعید امامی «سرباز راستین اسلام» که بود و چه کرد؟
*موسوی اردبیلی یکی از مسئولان کشتار دهه ۶۰
*پسر وزیر بهداری، زندانی سیاسی ۱۳ ساله و شهید ۱۵ ساله‌ «جبهه حق علیه باطل»
*تیرخلاص‌زن‌های اوین در دهه‌ی ۶۰ که کشته شدند
*«ارتجاع غالب» و «ارتجاع مغلوب»، دو تیغه یک قیچی
*شبیه سازی صفحه‌ی فیس بوک من توسط دستگاه اطلاعاتی رژیم
*تجاوز به کودکان و «حافظه تاریخی» ما ایرانیان
*توطئه‌ وزارت اطلاعات و بخش سایبری آن تحت پوشش دفاع از «چپ»‌
*«تیرخلاص‌زنی» که در ویلای شخصی‌اش بیلیارد بازی می‌کند
*با چهره‌‌ی «حاج آقا حسینی» و شبکه‌ی اطلاعاتی رژیم آشنا شویم
*سوءاستفاده جنسی از کودکان و نوجوانان در زندان
*کپی کردن صفحه‌ی فیس بوکم توسط «از ما بهتران»
*نامه‌ی شریرانه‌ی نماینده‌ی مریم رجوی به «کانون دوستداران فرهنگ ایران» در واشنگتن
*خامنه‌ای‌ و قاری قرآن فاسد، خمینی و روحانیت فاسد
*مسابقه‌ی فوتبال در روز تاسوعا، بمبگذاری در «حرم امام رضا» در روز عاشورا
*بیایید تصور کنیم....
*با نحوه‌ی کارکرد دستگاه اطلاعاتی و امنیتی در فضای مجازی آشنا شویم
*فیروز محوی یا «دزد ناشی» کمیسیون خارجه‌ شورای ملی مقاومت!
*مشارکت «فرقه‌ی رجوی» در زمینه‌سازی قتل «فراز» و «رها»
*«فراز» و «رها» جدیدترین قربانیان «قتل‌های زنجیره‌ای»
*محسنی اژه‌ای همچنان محرمانه حکم قتل صادر می‌کند
*رازینی قاتلی که به جنایاتش «افتخار» می‌کند
*پورمحمدی جنایتکاری که شب‌ها راحت می‌خوابد
*آمار واقعی زندانیان قتل‌عام‌شده در تابستان ۶۷ و جعلیات پیرامون گور دسته‌جمعی
*فیلم کامل گفتگوی ایرج مصداقی با معاون مصطفی پورمحمدی در ژاپن
*«حاجی علوی و حاجی فلاحی» یا «حاجی رجوی و حاجی خزایی»
*توضیحی چند در مورد گفتگوی مهدی خزعلی با صدای آمریکا
*گفتگو با آوایی بازرس ویژه روحانی و خلف‌رضایی قاضی دیوان عالی‌ کشور، عاملان کشتار دهه‌ی ۶۰ ‏‏(بخش دوم) ‏
*گفتگوی اختصاصی با علیرضا آوایی یکی از مسئولان کشتار ۶۷ (قسمت اول)
*نگاهی گذرا به ریشه‌های قتل‌عام زندانیان در سال‌های ۶۰ و ۶۷
*دلایل واقعی کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*از زندان برای آیت الله منتظری گزارش فرستادم
*ادعای جدید فرقه «صاحب‌مرده» رجوی مبنی بر عضویت من در هیأت کشتار ۶۷!
*گزارش کذب اعضای هیأت کشتار ۶۷ به آیت‌الله منتظری
*خروج مأموران ساواک از کشور در دیماه ۵۷، سفر به اسرائیل و اخراج از این کشور(گفتگو با پرویز معتمد)
*نگاهی دوباره به قاضی صلواتی و «برادر همسرش»
*پاسخی به ادعاهای بهروز جلیلیان در مورد «نه زیستن نه مرگ»
*بدون شرح!‌ آیا مسعود رجوی پاسخی برای این اسناد دارد؟
*آقای همنشین بهار! منظور وزیر کار امیر قاسم معینی است و نه هوشنگ انصاری
*اگر بهشتی زنده می‌ماند چه می‌شد؟‌
*مهدی سامع سرباز «ولی فقیه» در غیبت و «ارتجاع مغلوب»
*گوشه‌هایی از زندگی سراسر فساد کامران دانشجو چشم‌وچراغ خامنه‌ای در دانشگاه‌ها
*آیا عقلانیتی در اشرف دهقانی هست؟
*تلاش دستگاه اطلاعاتی رژیم برای تماس با پرویز ثابتی، ایجاد رابطه با آمریکا، شکایت از مجاهدین در گفتگو با پرویز معتمد
*نگاهی دوباره به نامه نگاری دبیر کنفدراسیون جهانی محصلین و مصطفی خمینی در دهه‌ی ۴۰
*مهدی سامع و «سه تفنگدار»ش
*بازداشت و دوران «حصر» خمینی تا تبعید در گفتگو با پرویز معتمد
*حمید اسدیان «مدیحه سرای» دربار رجوی و «ارزش غایی کلمات»
* جنگ و گریز ساواک با چریک «افسانه»‌ای حمید اشرف از نگاهی دیگر
*نگاهی اجمالی به سناریوی رژیم در مورد «زن» دستگیر شده در آلبانی
* مصطفی تاج زاده و «امام خمینی» و «دوران طلایی »
*دسته گل جدیدی که «تیرخلاص» زن اوین به آب داد
*داستان «استاد ادبیات از خراسان سرفراز» و «دیپلمات اسکاندیناوی»
*جنگ نیابتی شیعه و سنی و تعطیلی نهم ربیع‌الاول «آغاز امامت ولی عصر» و «عید‌الزهرا»
*«پرچم سرخ» تکان دادن سعید سلطانپور در روایت مجاهدین
*مروری بر «زخمی شدن قاسم سلیمانی» و «درب ضد انفجار اتمی» در تونل زیر زمینی سپاه در روایت مسعود رجوی
*جاودانه‌های خانواده‌ی محمدرحیمی در شعر زنده یاد نصیر نصیری
*شبکه‌ی نفوذی مجاهدین در رژیم، قربانی «خیانت» مسعود رجوی (بخشی از گزارش ۹۳)
* فیروز الوندی و «لاله‌های سرنگونش»
*«سرقت» شعرهای نصیر نصیری توسط مجاهدین و استفاده از آن در خاطرات محمود رویایی!
*نصیر نصیری همچون «بادی سرگردان» در جستجوی آشیانه‌‌اش
*آیا رژیم قصد آزادی رابرت لوینسون را دارد؟
*سید‌ابراهیم رئیسی جنایتکاری در مقام تولیت «آستان ضامن آهو»
*نگاهی ایدئولوژیک به نامه‌‌‌های مسعود رجوی خطاب به خبرگان و خامنه‌ای
*در رثای دکتر هادی اسماعیل‌زاده حقوقدان بزرگ میهن مان
*بارز شدن دشمنی هیستریک فرقه رجوی با زندانیان سیاسی مقاوم و مبارز
*دزد ناشی به کاهدان می زند («جنون» مسعود رجوی)
*«چه بی ثمر به در می‌کوبم» نگاهی به چند شعر نصیر نصیری
*عباس رحیمی آن «جان شیفته»
*کارزار غیرانسانی جماعت رجوی علیه بیماری عباس محمدرحیمی
*نقش اخلاق در رفتارهای سیاسی
*سرگیجه ی رجوی در برابر مظلومیت عباس محمدرحیمی
*حمله کینه توزانه ی مسعود رجوی به عباس محمدرحیمی سمبل جوانمردی و راستی
*مترجم نیروی دریایی آمریکا در زندان اوین؛ نماینده خمینی در نیروی دریایی، امام جماعت در آمریکا
*پیش‌بینی خروج نیروهای آمریکایی از عراق و خطرات ناشی از آن
*رجوی خواهان ادامه جنگ در لیبرتی، کمیساریای عالی پناهندگان خواهان انتقال فوری مجاهدین از عراق
*جنایت «لیبرتی» و مسئولیت مشترک خامنه‌ای و مسعود رجوی
*محمدحسن راستگو «مبتکر شیوه خاصی از آموزش و تفریح برای کودکان»
*پاسخ من به دستگاه اطلاعاتی و امنیتی رژیم برای مناظره در «دانشگاه هنر تهران»
*متن کامل نامه آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری: «با آب دیگری وضو بسازید»
*تلاش نافرجام فخرآور برای بدنام کردن اسماعیل خویی
*گل ــ زاده، نخ «دانه‌های تسبیح» * (قسمت دوم)
*من و فرهاد و زندان و «یه شب مهتاب» *
*«کشتار ۶۷» در شعر نصیر نصیری (شاعری که قربانی خمینی و رجوی شد)
*گفتگوی گزارشگران با ایرج مصداقی بمناسبت یادبود کشتار زندانیان سیاسی در تابستان 1367
* جنایتکاران دهه ۶۰ پست دولتی دارند
*نصیر نصیری شاعری که قربانی خمینی و رجوی شد
*بقیه داستان «جیمزباند» و «رفیق آیت‌الله»
*روایت ایرج مصداقی از سیاه‌ترین دهه عمر جمهوری اسلامی - بخش نخست
*کوتاه و گویا؛ «انترناسیونال بچه‌پرروها»
*سکوت مسعود رجوی در قبال پذیرش پناهندگی یکی از متهمان قتل‌ کشیش‌های مسیحی در سوئد
*توطئه‌ی جدید دستگاه اطلاعاتی رژیم و مجاهدین علیه «نه زیستن، نه مرگ» و من
*«هوشنگ عیسی بیگلو» و «همنشین بهار» در روایت عرفان قانعی فرد پادوی دستگاه امنیتی
*رضا مصطفوی طباطبایی «خیر» حامی پرسپولیس یا یکی از عوامل گم‌شدن دکل نفتی
*به یاد مادر انسیه بخارایی کاشی (سید‌احمدی) که «لبخندش باغ ستاره‌ها بود»
*از جعل امضاهای ناشیانه پای بیانیه دلواپسان تا جعل امضا تحت نام «بیش از ۱۵۰۰نفر از دوستداران جنبش فدائی»
*اوین؛ از جوخه‌‌ی اعدام لاجوردی تا پارک قالیباف و لاریجانی
*چهل سال پس از ترور شریف واقفی؛ شباهت‌های رفتاری مسعود رجوی و تقی‌ شهرام
*چرا در مورد بیژن جزنی و حمید اشرف می‌نویسم؟
*من یا محسن درزی «تواب»، کدام یک بایستی پوزش بخواهیم؟
*سناریوی جدید دستگاه اطلاعاتی رژیم؛ مجاهدین عامل اسیدپاشی روی زنان
*فرخ نگهدار و تاریخی سراسر جعلی: چگونه جنبش فدایی، بیژن جزنی و حمید اشرف قربانی شده‌اند
*سازمان چریک‌های فدایی خلق و پذیرش رهبری خمینی در دوران انقلاب ضد‌سلطنتی
*«ایران اینترلینک» صدای دستگاه اطلاعاتی رژیم
*مسعود رجوی بیش از رژیم جمهوری اسلامی از نمایش جهانی فیلم «آن‌ها که گفتند نه» در هراس است
*کشتار وحشیانه با استناد به آیات قرآن و سنت
*پیش‌بینی هشت سال پیش نتایج تحریم اقتصادی رژیم و خروج نیروهای آمریکایی از عراق
*قاضی حسن تردست قاتل ریحانه جباری مرتکب جنایت دیگری شد
*دست‌خط‌های ارائه شده از سوی مجاهدین خلق به ایرج مصداقی
*واکنش رهبری عقیدتی مجاهدین به مقاله‌ی «مسعود رجوی سه دهه «فرار» از «جانبازی» و به خطر انداختن جان مجاهدین»
*تروریست سیدنی کیست و کتاب شعرش را چه کسی انتشار داد؟
*فراخوان «ستاد اجتماعی مجاهدین در داخل کشور» طنز یا فاجعه
*مسعود رجوی سه دهه «فرار» از «جانبازی» و به خطر انداختن جان مجاهدین
*پروژه‌ی «شهید‌سازی» از مرتضی سربندی مأمور اطلاعاتی و مسئول آموزش گارد پرواز سپاه پاسداران
*عملیات مروراید مجاهدین در بهار ۱۳۷۰ کردکشی یا دخالت سپاه‌پاسداران در عراق؟
*مجاهدین خلق، داعش، «انقلابیون عراقی»، «عشایر انقلابی»، بدون شرح
*تشابه احکام «داعش»‌گونه‌ی خمینی برای کشتار نظامیان و زندان سیاسی در مرداد ۶۷
*نگاهی دوباره به دیدگاه‌ه‌ای هفت سال پیش ایرج مصداقی پیرامون احتمال حمله‌‌نظامی، تحریم اقتصادی، بحران‌هسته‌ای و ...
*به مناسبت درگذشت امام جمعه شمیرانات: حجت‌الاسلام محسن دعاگو، امام جمعه، بازجو، شکنجه‌گر و فرمانده کمیته
*اعدام‌های ۶۷ از یک سال قبلش برنامه‌ریزی شده بود
*آزادی متهمان ترور «متخصصان هسته‌‌ای» یک رسوایی دیگر برای خامنه‌ای
*طرح یک پرسشنامه (مجاهدین در برابر پرسش‌های مردم) بخشی از «گزارش ۹۳»
*دخالت مجاهدین در امور داخلی عراق و حمایت از نیروهای تحت هژمونی «داعش» (بخشی از گزارش ۹۳)
*روحانیت انقلابی، متهم اصلی آتش‌سوزی سینما رکس آبادان
*مظفر الوندی پاسدار زندان یا مسئول دفتر «حقوق بشر» و دبیر مرجع «حقوق کودک»
* گورستان «خاوران»
*اعدام، یک پارامتر مهم در حیات سیاسی نظام جمهوری اسلامی است
*شبکه‌ی نفوذی مجاهدین در رژیم، قربانی «خیانت» مسعود رجوی (بخشی از گزارش ۹۳)
*قاضی محمد مقیسه و سه دهه جنایت علیه بشریت
*«فرد خوشنام» مجاهدین چه کسی است ؟
*سرنوشت مسعود دلیلی، یادآور سرنوشت سعید امامی (بخشی از گزارش ۹۳)
*توضیحی مختصر در مورد فرار مسعود رجوی از عراق و ترک صحنه‌ی جنگ
*دریافت «جایزه یواشکی» توسط خانم رجوی
*تصحیح یک اشتباه در ارتباط با گزارش ۹۳ و پوزش از آقای سعید جمالی
*گزارش 93 / واکاوی و بررسی فرهنگ و رفتار توتالیتاریستی مسعود رجوی
*ای کاش نه تیم ملی فوتبال، که جامعه‌ی ایران «کارلوس کی‌روشی» می‌داشت
*تصحیح یک روایت در مورد زنده یاد غلامحسین (شاپور) قناعتی
*«لعبتی هزار ماشالا»، نامه سرگشاده به عماد‌الدین باقی
*نگاه متفاوت من، محمد مصطفایی و وحید پوراستاد به علیرضا آوایی
*من و «حق» بیژن جزنی و کشتار ۳۰ فروردین ۱۳۵۴
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (بخش پایانی) نقش وابستگان فدراسیون فوتبال و تربیت‌بدنی در فساد
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۶) لومپنیسم در حاکمیت، لومپنیسم در فوتبال و ...
*«عشق» و نسل برآمده از انقلاب ضد سلطنتی
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۵) روحانیت و دلالان در فوتبال
*مسعود رجوی و «پرفسور راج بالدو» و جایزه «خدمات بشردوستانه بین‌المللی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۴) نقش رمالان، جادوگران و مداحان در فوتبال
*نوروز در زندان‌های دهه‌ی ۶۰
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۳) غوغای اعتیاد و دوپینگ
*انتخاب مریم رجوی به عنوان «پرافتخار زن سال ۲۰۱۳ » و پروفسور «راج بالدو»
*نگذارید دست‌های خونین خمینی را پاک کنند
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۲) سرمایه‌داران نوکیسه در فوتبال
*مرتضی فهیم کرمانی صادر کننده‌ی اولین حکم ترور، سنگسار و قطع دست
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۱) سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال
*سیدحسین موسوی تبریزی خشن‌ترین قاضی نظام، مدعی «اسلام رحمانی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته، سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال (۱۰)
*ادامه‌ی دشمنی دستگاه ولایت با زنده‌یاد فرخ‌رو پارسای
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۹) (سرمایه‌داران نوکیسه در فوتبال)
*علی یونسی و تکذیب محاکمه و اعدام نظامیان حزب توده
*ناصر میناچی مشمول «فامیل الدنگ»‌ نشد
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۸) هجوم سرمایه‌داران نوکیسه به بازار فوتبال
*مقوله‌ی حجت‌الاسلام «جعفر نیری» و مستند‌سازی کشتار ۶۷
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (بخش ۷) تحولات باشگاه پرسپولیس، استقلال و ...
*حسینعلی نیری رئیس دادگاه انتظامی قضات «رژیم کشتار »
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۶) دخالت سپاه پاسداران در فوتبال
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۵)
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۴)
*نگاهی دوباره به دستگاه اطلاعاتی نظام و قربانیان «انجمن پادشاهی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۳)
*طه طاهری (مسعود صدر‌الاسلام) و وزارت اطلاعات مسئول ربودن رابرت لوینسون
*سخنی با مریم رجوی؛ به یاد «گوهر» و «گوهر»ها
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۲)
*چند نفر در زندان قزلحصار اعتصاب غذا کرده‌اند؟ نگاهی به اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱)
*پاسخ مجاهدین به مقاله‌ی فریبا هادیخانلو «اشرف نشان» یا «تواب اتاق آزادی اوین»
*فریبا هادیخانلو «اشرف نشان» یا «تواب اتاق آزادی اوین»
*خطر اعدام متهمان ترور‌های هسته‌ای و «جاسوسی» برای موساد
*نهاد نمایندگی خامنه‌ای و تائید قتل‌عام‌های ۶۰ و ۶۷
*انشعاب و ایجاد تشکل؛ پاسخ به نامه‌ی سرگشاده‌ی آقای ریحانی
*حق تیر و شکنجه در قوانین جمهوری اسلامی
*رادیو بی بی سی و گزارش بیطرفانه‌اش از عراق
*پس از قتل‌عام در اشرف، کشتار بزرگتری در چشم‌انداز است
*علیرضا یعقوبی «اشرفی» امروز و همکار سعید امامی و فلاحیان دیروز
*لزوم مبارزه با شخصیت‌سازی و شخصیت پرستی و پرهیز از مطلق‌کردن افراد
*قاضی صلواتی یکی از اضلاع مثلت «جنایت علیه بشریت»
*نامه سرگشاده به شیرین عبادی، «اسلام رحمانی» چاره‌ی کار نیست
*آیت‌الله گلزاده غفوری و پذیرش وکالت عباس امیرانتظام
*چه چیز خشم «‌اهل حق» در ایران را برانگیخت و خودسوزی‌ها چرا آغاز شد؟
*واکنش مشابه‌ مجلس شورای اسلامی و «شورای ملی مقاومت» به «استعفا»
*نگاهی ایدئولوژیک به نامه‌‌‌های مسعود رجوی خطاب به خبرگان و خامنه‌ای
*محمد‌علی امانی رئیس اوین و عضوی از خانواده‌ی جنایتکار و غارتگر امانی
*انفجار حرم عسگرین و اعتراف ژنرال جورج کیسی
*بخش منتشر نشده‌ی گزارش ۹۲، نامه‌ی سرگشاده به مسعود رجوی
*مکاتبات من با ابوالقاسم رضایی یکی از مسئولان مجاهدین در دیماه ۱۳۸۸
*سنگ بنای نابسامانی‌های کشور را هاشمی گذاشته-
* محمد مهرآیین، مظهر جنایت و فساد
*گزارش ۹۲، نامه‌ی سرگشاده به مسعود رجوی
*سیدحسین موسویان و شیخ حسن روحانی دو مدعی تحصیل در بریتانیا
*نگاهی به پرونده‌ی کهریزک و سوابق جنایتکارانه «قاضی حداد»
*حجت‌الاسلام محسن دعاگو، امام جمعه، بازجو، شکنجه‌گر و فرمانده کمیته
*نگاهی به زندگی جلیل بنده یکی از تیرخلاص‌زن‌های اوین
*سفر مصطفی محمد نجار به وین شلیک به لیست جدید اتحادیه‌‌ اروپا
*نقش مجید قدوسی یکی از عوامل کشتار ۶۷ در فوتبال
*سیدعباس ابطحی یکی از جنایتکاران علیه بشریت
*دستگیری یک شهروند اسلواکی اقدامی شکست‌خورده در راه تکمیل سناریوی ترورهای هسته‌ای
*حمله‌ی موشکی به لیبرتی آخرین اقدام تروریستی رژیم نخواهد بود
*«هوشنگ عیسی بیگلو» و «همنشین بهار» در روایت عرفان قانعی فرد پادوی دستگاه امنیتی
*آقای واحدی، بشارتی نه «خدا ترس است و نه با شرف»
*طه طاهری (مسعود صدر‌الاسلام) و وزارت اطلاعات مسئول ربودن رابرت لوینسون
*تلاش برای نجات تروریست‌های‌ سپاه قدس در تایلند
*نشریه‌ی پیکار، قاسم عابدینی و ترور آمریکایی‌ها
*رو در رو با فائزه هاشمی و «عبرت روزگار»
*آیا خامنه‌ای مخالف اعدام مارکسیست‌‌ها بود؟
* بدون شرح!
*«گفتگوهای زندان» و سندروم «دایی جان ناپلئون»
*مازیار بهاری و «اعترافات اجباری»
*حکم تاریخی دادگاه لاهه و واکنش ناگزیر «هیأت اجرایی راه کارگر»
*تاکسی زرد رنگ پژو ۴۰۵ و ترور پاسدار فریدون عباسی
*آیا مجاهدین و دشمنانشان فرهنگی مشابه دارند؟
*چه کسانی مستشاران آمریکایی در ایران را ترور کردند؟
*متهم کردن بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به مشارکت در ترور‌های هسته‌ای
*وزیر فتحی هوادار دکتر شریعتی چرا و چگونه «رفیق» شد؟
*«جهانبخش سرخوش» و «شرکا» همسو و همگام با رژیم
*من و «حق» بیژن جزنی و کشتار ۳۰ فروردین ۱۳۵۴
*آیا محمدی گیلانی حکم اعدام فرزندانش را داد؟
*نگاهی به جعلیات انتشار یافته از سوی ساموئیل کرماشانی در مورد مولود آفند و متهمان دستگیر شده در ایران
*ربودن مولود آفند، ارتباط آن با «ترورهای هسته‌ای»، اقلیم کردستان و موساد
* نگاهی دوباره به سناریوی «سربازان گمنام امام زمان» و قربانیان آن
*دلایل اتخاذ اقدامات امنیتی اجلاس «غیرمتعهدها» در تهران
*به فریاد متهمان بیگناه ترور «متخصصان هسته‌ای» برسید
*علیرضا آوایی، غلامرضا خلف رضایی زارع و چند جنایتکار علیه بشریت
*«حاج رضا» و کتایون ‌آذرلی و یک پروژه‌ی امنیتی
*چشم‌ها را باید شست، جور دیگر باید دید؛ پرسش‌هایی از سوی مخالفین ایران تریبونال
*دروغپردازی «حاج‌رضا» در مورد نحوه‌ی سفر به اروپا
*پرده‌‌ی دیگری از «داستان‌های هزار و یک شب» صاحب‌منصب قضایی رژیم
*«دو پیمانه آب و یک چمچه دوغ»، نگاهی به روایت‌های جعلی صاحب‌منصب قضایی رژیم
*پاسخ به چند سؤال در ارتباط با خاطرات و مصاحبه‌ی‌ تلویزیونی ثابتی و واکنش‌های پیرامون آن
*حاج احمد قدیریان مسئول گروه ضربت و جوخه‌های اعدام اوین
*«فرقان» در آیینه‌ی تاریخ
*مایک والاس و هاشمی رفسنجانی
*حمید رضا نقاشیان تجسم عینی حاکمیت فاسد
*چه کسی خامنه‌ای را در تیرماه ۶۰ ترور کرد؟
*تروریسم افسار گسیخته‌ی رژیم و مماشات بین‌المللی
*فراز و نشیب حزب توده در دهه‌ی ۶۰
*«اپوزیسیون» کی و چگونه کوک می‌شود؟
*سانسور بخش مهیج خبر «ان بی سی» در مورد نقش مجاهدین در ترور‌های تهران
*پرونده‌ی لیلا فتحی نمادی از ظلم و بی‌عدالتی دستگاه قضایی ولایت فقیه
*چه کسانی پشت بیانیه‌‌ی «کرکس‌ها متحد می‌شوند» هستند
*نقش رژیم در «قتل‌های زنجیره‌ای متخصصان» ایرانی
*نامه سرگشاده به آقای محمد نوری زاد
*نامه‌ی تیرماه ۱۳۶۶ آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری *
*نامه آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری: «با آب دیگری وضو بسازید»
*پاسخ به پرسش‌هایی چند در مورد بیانیه‌های ضد جنگ و تلاش‌های اکبر گنجی
*پاسخ به سؤالاتی چند در مورد گزارش آژانس بین‌المللی اتمی و امکان حمله نظامی غرب به ایران
*چند پرسش و پاسخ در مورد طرح ترور سفیر عربستان در آمریکا
*جاسوسی وابسته‌ی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در لندن علیه دانشجویان ایرانی
*«باغ‌ها آنگاه که شکفته‌ترند کوله‌ی پاییز را پربار می‌کنند»
*«از اوج و موج نگاهت عشق پیدا بود»
*به یاد شهلا و فریده و همه‌ی جاودانگان
*به یاد مادر جهان‌آرا و جاودانه‌اش «حسن»
*رقص ققنوس‌ها و آواز خاکستر
*به روز کردن لیست تروریستی و واکنش‌‌های رژیم
*محمد سلیمی یکی از جنایت‌کاران علیه بشریت و دست‌اندرکاران قتل‌عام ۶۷
*راه بهبود حقوق بشر در ایران از رسیدگی به قتل های ۶٧ می گذرد
*معامله‌ بر سر آزادی دو کوهنورد آمریکایی و باقی ماندن نام مجاهدین در لیست تروریستی
*گفتگو در مورد گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر
*نوری‌زاده و زنده‌یاد شاپور بختیار
*مروری بر روایت هاشمی رفسنجانی از پایان قتل‌عام ۶۷ و اطلاعات ارائه شده از سوی دادستانی
*با آب هفت دریا نیز ننگ کشتار ۶۷ را نمی‌توان شست
*لیست تروریستی آمریکا و رابطه آن با نجات جان ساکنان اشرف
*مادر هنوز غصه‌ی عطیه را دارد
*مادر امامی و آغوش پر از عشق‌اش
*آیا مجید انصاری راست می‌گوید؟
*محمدرضا صدر عاملی و رخت‌‌ دامادی‌اش
*نحوه برخورد دولت موسوی با کشتار ۶۷ و موارد نقض حقوق بشر در مجامع بین‌المللی
*تصحیح اطلاعات ارائه شده نادرست در مورد گزارشگر ویژه و ...
*انتخاب گزارشگر ویژه مردِ مسلمانِ غیرعرب و تصحیح چند اشتباه
*هوشنگ اسدی بدون هیچ پروایی همچنان دروغ می‌گوید
*از بهناز شرقی نمین تا هاله سحابی
*با چهره‌ی مجید قدوسی یکی از مسئولان کشتار ۶۷ آشنا شویم
*توضیحی در ارتباط با نقد کتاب هوشنگ اسدی
*نقدی بر «نامه‌هایی به شکنجه‌گرم»، چرا هوشنگ اسدی دروغ می‌گوید؟
*کدیور و روایت کشتار ۶۷
*کشتار در اشرف و منادیان «اسلام رحمانی»
*طه طاهری (مسعود صدر الاسلام) و مفقودشدن رابرت لوینسون
*۱۹ بهمن شکوه یک مقاومت؛ غم و اندوه غریبانه‌ی زندانیان
*با چهره‌ی داوود روزبهانی فرمانده حمله به پایگاه موسی خیابانی آشنا شویم
*برای مظلومیت و تنهایی محمدعلی حاج‌آقایی
*با چهره‌ی مرتضی اشراقی عضو هیئت کشتار ۶۷ آشنا شویم
*«خبر کوتاه‌ بود اعدام‌ شان‌ کردند!»*
*مهدی نادری‌فرد یکی از عوامل اصلی کشتار ۶۷ در زندان گوهردشت
*یادی از آیت‌الله منتظری و نکاتی چند در ارتباط با میزگرد سیاسی ۳۰ آذر ۸۸ سیمای آزادی
*نامه سرگشاده به خانم زهرا رهنورد
*تاریخ گفت‌وگوهای درونی بخش مارکسیست لنینیست مجاهدین خلق و چریک‌های فدایی خلق
*فردا را چگونه باید ساخت؟
*برای آن‌هایی که خواهان حقیقت‌اند
*از به کارگیری شیوه‌های غیراخلاقی بپرهیزیم حتی در رابطه با دشمنانمان
*ايرج مصداقي و «غزل اميد»
*انتشار اخبار جعلی از سوی «پیک نت» در ارتباط با مهاجمان به خانه کروبی
*گرچه ما می‌گذریم راه می‌‌ماند ( در رثای جاوادنه‌های رضایی‌ جهرمی)
*معرفی عاملان و آمران و افراد مطلع از اعدام‌های مرداد ۶۷
*قتل‌عام ۶۷ در پاسخ‌های رسمی دولت جمهوری اسلامی
*ايرج مصداقي: غرب عاملان کشتار را مي‌شناسد
*نامه سرگشاده به میرحسین موسوی
*مادر امامی و آغوش پر از عشق‌اش
*«محمد نبودی ببینی»، برادرت را کشتند!
*گفت‌وگو با ايرج مصداقی درباره قاضی مقيسه: شريرترين چهره زندان‌های جمهوری اسلامی در دهه ۶۰
*«آیا زندگی باز به آن‌ها خواهد خندید»
*حق با شادی صدر است یا داریوش برادری
*برای مظلومیت و تنهایی محمدعلی حاج‌آقایی
*شورای حقوق بشر سازمان ملل و همسر سعید امامی!
*با چهره‌ی سید حسین مرتضوی یکی از جنایتکاران علیه بشریت آشنا شویم!
*بهار با بچه‌ها، بهار بی‌بچه‌ها (یادی از دلاوران خانواده‌‌ی مدائن)
*گفتگوی اشتراک با ایرج مصداقی در رابطه با کمپین دو میلیون امضا بر علیه مجازات اعدام
*داستان دستبوسی جنتی !
*«شرفیابی و درخواست عفو و انابه در حضور رهبری»
*اعدام توابان، تراژدی مضاعف
*سوءقصد به تواب نظام یا سناریوی جدید کودتاچیان
*احسان نراقی همچنان در خدمت قدرت
*نامه‌های علیرضا حاج صمدی به همسرش مریم گلزاده غفوری
*«کاظم» تبلور خشم و عصیان نسل برآمده از انقلاب ضد‌سلطنتی
*صدای «صادق» نسلی که در سکوت پرپر شد
*فرمانده حمله به پایگاه موسی خیابانی چه کسی بود؟
*کتاب «نگاهی به سازمان بین‌المللی کار، نقض حقوق بنیادین کار در ایران» - ایرج مصداقی
*وصیت نامه مریم گلزاده غفوری
*«سلامم غریبانه در هر خانه را خواهد زد»
*عبرت‌های روزگار
*گل- زادگان ( محمد کاظم)
*گل‌- زادگان ( محمدصادق)
*گل ــ زاده، نخ «دانه‌های تسبیح» * (قسمت دوم)
*مسعود علی‌محمدی آخرین قربانی دستگاه امنیتی ولایت فقیه
*دکتر گلزاده غفوری مدافع بزرگ حقوق مردم (قسمت اول)
*فرخ نگهدار و درد «فروپاشی» نظام
*شب لعنتی و فانوس (به یاد فاطمه کزازی)
*در رثای کسی که به جای حکومت بر سرهای بالای دار، بر قلب‌های مردم حکومت کرد
*پرسش و پاسخ در مورد فعل‌انفعالات عراق و وضعیت مجاهدین و ... (بخش دوم)
*پرسش و پاسخ در مورد فعل‌انفعالات عراق و وضعیت مجاهدین و ... (قسمت اول)
*آن کس که وابستگی‌های سیاسی و ایدئولوژیکش را نفی کند خود را نفی می‌کند
*امیر فرشاد ابراهیمی بازیچه‌ دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی
*گزارش‌های نادرست به ما خدمت نمی‌کنند- بخش سوم
*نقد فرهنگ سیاسی - حذف و سانسور در خاطرات زندان!- بخش دوم
*نقدی بر «آفتابکاران» نوشته‌ی محمود رویایی – بخش نخست
*به یاد آن که «عاشقانه زیست»
*همکاری یکی از فعالان اصلی لابی رژیم در انگلستان با فرماندهان سپاه پاسداران
*مسعود صدر‌الاسلام (طه طاهری)، همان صالح بازجوی معروف ۲۰۹ اوین نیست!
*گفت گو با ايرج مصداقي، نويسنده چهار جلد خاطرات زندان
*مذهب در خدمت شکنجه و کشتار
*احمد توکلی و قتل فجیع نرگس جباری
*آقای کروبی جنایات دیگر خامنه ای را هم افشا کنید
*کندوکاوی در وقایع پس از انتخابات 22 خرداد 1388
*همخوانی یک سیاست
*سخنی در باب فرصت طلبی گردانندگان سایت «اخبار روز»
*یگان ویژه پاسداران نیروی انتظامی و «نوپو»
*بازوهای نظام برای سرکوب جنبش های اعتراضی
*نامه سرگشاده به آقای مهدی کروبی
*فرهاد جعفری مدافع سینه چاک احمدی نژاد یا سهی سیفی وبگرد «روزآنلاین»
*آشنایی با چند تن از عوامل کشتار و جنایت در دهه‌ی ۶۰
*محمدرضا شریفی نیا تواب دو آتشه اوین و حامی احمدی نژاد
*نگاهی به سابقه‌ی چندتن از رهبران کودتای ۲۲ خرداد
*جعلیات جدید امیرفرشاد ابراهیمی در نامه سرگشاده به مجتبی خامنه ای
*پاسخ به سؤالات سایت گزارشگر در ارتباط با خیزش مردم ایران
*نگاهی به چهره‌ی چند جنایتکار
*مجید پورسیف کیست؟
*فاضل بازجوی بیرحم شعبه هفت اوین
*مجتبی حلوایی عسگر یکی از عاملان اصلی کشتار ۶۷
*تحلیلی بر نماز جمعه رفسنجانی
*فکور، بازجوی شعبه‌ی هفت اوین و تروریست بین‌المللی
*نقدی بر کتاب «آفتابکاران» نوشته محمود رویایی (مجموعه کامل)
*«فرهنگ» ناهنجار یک عضو شورای هماهنگی اتحاد جمهوری‌خواهان
*سخنی با اعضا و هواداران اکثریت و اتحاد جمهوریخواهان
*حجاریان و شقاوت یک نظام ضدبشری
*متن سخنرانی ایرج مصداقی در جلسه ایران، انتخاب دمکراتیک
*از ۳۰ خرداد ۶۰ تا ۳۰‌خرداد ۸۸
*آن کس که باید برود خامنه ای است
*کودتای جدید در رژیم کودتا
*با وزیر کشور کابینه‌ی احتمالی کروبی آشنا شویم
*سید ابراهیم نبوی و پرده پوشی یک دهه جنایت و سرکوب
*کندوکاوی در ارتباط با دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری
*میرحسین موسوی و «برکات سازنده اسلام»
*اظهارات مصطفی تاج‌زاده در توجیه کشتار ۶۷
*متجاوز را «انتخاب» نمی‌کنند!
*مهدی کروبی و میرحسین موسوی و کشتار ۶۷
*نگاهی به تاریخچه‌‌ی شکایت علیه نقض حقوق سندیکایی و آزادی انجمن‌ها توسط دولت‌های ایران (بخش دوم)
*نگاهی به تاریخچه‌‌ی شکایت علیه نقض حقوق سندیکایی و آزادی انجمن‌ها توسط دولت‌های ایران (بخش اول)
*ناصر منصوری را روی برانکارد به قتل‌گاه بردند
*نام واقعی مجید قدوسی چیست؟
*سرهنگ سید لطف‌الله اتابکی کیست؟
*گفتگوی پژواک ایران با ایرج مصداقی در ارتباط با نقش‌گروه‌های چپ و مجاهدین در استقرار جمهوری اسلامی، حمایت از خمینی و...
*ادعاهای نادرست راجع به عکس‌های جنایتکاران
*ماشین جعل و دروغپردازی راه توده و پیک نت
*سرگذشت من و سرگذشت یک ترانه
*به یاد آن که «بهنام» بود
*تجربه‌اندوزی از تاریخ
*در خلوت پرشکوه عاشقان آزادی جاری‌ست...
*خاوران و مادران
*نقدی بر گزارش دیده‌بان حقوق بشر در مورد آزادی بیان و تجمع در مناطق کردنشین
*اقتدار مادران
*حسین مهرپور و تعهدات بین‌المللی جمهوری اسلامی
*میان ماه من تا ماه گردون!
*انتقام‌جویی نظام «عدل اسلامی» از خانواده‌ها (بخش دوم)
*چند نکته در ارتباط با مهر و موم کردن کانون مدافعان حقوق بشر
*انتقام‌جویی نظام «عدل اسلامی» از خانواده‌ها (بخش اول)
*برخورد گزینشی با حقوق زنان
*آرامگاه مادر !
*پرویز زند شیرازی نیز به ابدیت پیوست
*مادر، «افسانه است، اما دروغ نیست»
*دادگاه یا سرپوشی بر جنایت باندهای رژیم در شیراز
*رفیق‌دوست و حکم مهدورالدم
*مأموریت «یک اسکادران هموسکسوئل منحرف آمریکایی»!
*به پاس مقاومت و ایستادگی علی صارمی
*هشدارهای امنیتی سایت تابناک را جدی تلقی کنیم
*نوری زاده و دسته گل تازه به آب داده
*غلامرضا جلال و روایت‌های غیرواقعی زندان
*به یاد آن که «عاشقانه زیست»
*انتخاب اوباما شرایط را برای رژیم سخت‌تر می‌کند
*همنامی جنایتکاران و معضل اپوزیسیون- بخش دوم
*هویت اصلی داوود لشگری یکی از مسئولان کشتار ۶۷
*اپوزیسیون و معضل همنامی جنایتکاران
*آیا سانسور شاخ و دم دارد؟
*هیئت کشتار زندانیان سیاسی در روایت گروه‌ها و فعالان سیاسی!
*کشتار ۶۷، سعید شاهسوندی و پروژه‌ی جعل تاریخ
*بیستمین سالگرد کشتار ۶۷ و انتشار خاطرات جعلی
*گفتگو با ایرج مصداقی در مورد در مورد جناح‌های رژیم، خطر جنگ، خطرات اتمی شدن رژیم، وضعیت اپوزیسیون، جنبش‌های مردمی و ....
*سانسور زنان در انتخابات کانون نویسندگان ایران !
*«غنی سازی» دروغ و «توسعه» جعل در دستگاه رژیم
*پاسخ به «فراخوان» فریدون گیلانی و ذکر چند خاطره
*روایت وارونه‌ی مسعود بهنود و محسن سازگارا از ۳۰ خرداد
*سازگاران با جنایتکاران، ناسازگارا با قربانیان
*پاسخ به پرسش‌هایی چند در رابطه با کتاب «برساقه تابیده کنف»
*دست های خونین باندهای رژیم در انفجار شیراز
*داستان زنی که «هفت شوهر» دارد و حافظه‌ی تاریخی
*علی‌محمد بشارتی یکی از بنیانگذاران دستگاه سرکوب و جنایت رژیم
*امیرفرشاد ابراهیمی درس آموخته‌ی مکتب ولایت
*سید کاظم کاظمی، از بنیانگذاران سیستم اطلاعاتی، شکنجه‌گر و جلاد اصلی فعالین چپ ایران
*عید ۶۲ در زندان گوهردشت
*نوری‌زاده، بانک مرکزی جعلیات و عصاره ژورنالیسم بی‌اعتبار
*بخشی از نقشه‌‌های زندان‌های اوین، قزل‌حصار، گوهردشت و نیز محل‌های قتل‌عام تابستان۶۷ برگرفته شده از کتاب «نه‌زیستن، نه‌مرگ»(چاپ دوم)
*حاج احمد قدیریان مسئول گروه ضربت و جوخه‌های اعدام اوین
*دلایل واقعی کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*بهنود پدیده‌ای که از نو باید شناخت
*محمد مهرآیین یکی از مهم‌ترین دژخیمان اوین
*نقش های گوناگون هوشنگ اسدی تواب فعال زندان
*کبوتر با کبوتر، باز با باز، کند همجنس با همجنس پرواز
*برگشتگان ازدیار مردگان
*ILO - پیشرفت دولت جمهوری اسلامی در سال های گذشته در سازمان ‌بین‌المللی کار (بخش هشتم - پاياني)
*ILO - نگاهی به کنفرانس بین‌المللی کار و سیاست های به کار گرفته شده از سوی رژیم در این کنفرانس‌(بخش هفتم)
*ILO - تشکل‌های کارگری رژیم از نگاه سازمان بین‌المللی کار (بخش ششم)
*ILO - خانه کارگر جمهوری اسلامی (بخش پنجم)
*ILO - تشکل‌های کارگری در جمهوری اسلامی و مغایرت آن ها با کنوانسیون‌های بین‌‌المللی (بخش چهارم
*ILO - گزارش کمیته متخصصین در ارتباط با اجرای کنوانسیون ها و توصیه نامه ها به نود و سومین کنفرانس بین‌المللی کار و کمبودهای آن (بخش سوم)
*ILO - کنوانسیون های بین‌المللی که مورد تصویب دولت‌های ایران قرار گرفته‌‌‌اند (بخش دوم)
*ILO - کنوانسیون‌های بین‌المللی، ترفند‌های رژیم (بخش اول)
*برای مادرهایمان، «دل‌پاکان» و «دل‌سوختگان» روزگار
*کشتار ۶۷ در شعر زندان
*نگاهی گذرا به نمایشنامه‌های زندان
*اعلامیه جهانی حقوق‌بشر دستاورد بزرگ بشریت
*یقه واقعیت را نمی‌توان گرفت؛ (در مورد کتاب نه زیستن نه مرگ)
*آقای زرافشان به کجا می‌روید؟
*احکام خمینی و خامنه‌ای به حسینعلی نیری رئیس هیئت قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*نظرات «استاد» عبدالله شهبازی و چگونگی برخورد بقایای حزب توده با او
*روزشمارقتل‌عام ۱۳۶۷
*مسئولان قتل‌عام زندانیان سیاسی
*بخشی از نقشه‌‌های زندان‌های اوین، قزل‌حصار، گوهردشت و نیز محل‌های قتل‌عام تابستان۶۷ برگرفته شده از کتاب «نه‌زیستن، نه‌مرگ»(چاپ دوم)