نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته، سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال (۱۰)
ایرج مصداقی

 

اسماعیل وفایی و ابومسلم مشهد

وی از سرمایه‌داران نوکیسه‌ی وابسته به رژیم است که در طول سال‌های گذشته سرمایه‌های زیادی به دست آورده و در دبی مشغول کار است. او همچنین صاحب امتیاز رستوان‌های زنجیره‌ای فست فود ماری براون در ایران است که اولین شعبه‌اش را در مشهد افتتاح کرد.
رستوران‌های زنجیره‌ای ماری براون اولین زنجیره غذای حلال بین‌المللی است که با ایده ایجاد زنجیره‌ای بزرگ و جهانی از رستوران‌های Fast Food در سال 1981 میلادی در کشور مالزی بنیان گذارده شد و بیش از ۳۵۰ شعبه در کشورهای اسلامی دارد.

وابستگان وفایی از او به عنوان دکتر اسماعیل وفایی یاد می‌کنند. دکترای او از همان نوع دکترایی است که پیش‌تر کردان و ... از آن برخوردار بودند. اولین بار نامش در ارتباط با فوتبال در جنگ حقوقی بر سر برند پرسپولیس شروع شد. او از دوستان هدایتی است که قرار بود به کمک عابدینی پرسپولیس را بخرند اما به خاطر سیاست‌ رژیم در حفظ پرسپولیس و مشکلاتی که میانه‌ی راه رخ داد میانه‌شان بهم خورد و پروژه نیمه‌کاره ماند. 

وی ابتدا اسپانسر پرسپولیس شد تا بتواند از برند نام این باشگاه معروف در بازی های مهم لیگ قهرمانان برای معرفی تشکیلاتش استفاده کند. وی امید داشت با تبلیغ ورزشی برندش ، بتواند فست فودش را به رقابت کارتل های بزرگی چون مک دونالد ببرد. ماری براون که با شعار غذای حلال در کشورهای اسلامی فعالیت می کند ، می خواهد رقیبی باشد برای رستوران های زنجیره ای امریکایی.

پروژه سرمایه گذاری این شرکت در پرسپولیس به دو دلیل بود ، بخش تبلیغاتی پروژه ارتباط مستقیمی داشت با تبلیغات آسیایی برای این برند اما مهمتر از این ، دلیلی که تاجر ایرانی را وسوسه به این سرمایه گذاری کرده بود، تضمینی بود که دوست صمیمی و شریک تجاری اش یعنی حسین هدایتی به او داده بود که این سرمایه گذاری مقدمه ای است برای خرید باشگاه پرسپولیس از سوی این دو.

هدایتی که میانه‌اش با وفایی به هم خورده بود در خصوص حضور اسماعیل وفایی، به عنوان یکی دیگر از مدعیان مالکیت باشگاه ابومسلم مدعی شد:

«او از زمانی که به عنوان اسپانسر پرسپولیس با برند تجاری خودش وارد عمل شد، چکی برای سه سال بعد از آن تاریخ به امضای مدیر عامل شرکت “ماری براون” به ما داد که پشتش را هم خودش امضا کرده است که هنوز یک میلیارد و 500 میلیون تومان چک ایشان پاس نشده و برگشتش دست من است، آن وقت چطور می‌خواهد ابومسلم را با این قدمت مدیریت کند، مگر اینکه در این مدت پولدار شده است و نمی‌خواهد پول ما را بدهد یا می‌خواهد با پول استانداری و بیت المال باشگاه را مدیریت کند.»

وفایی سپس یکی از خریداران باشگاه راه‌آهن شد و قولش را داد که این باشگاه را به مشهد ببرد. عاقبت سر از ابومسلم خراسان در آورد و با حمایت سردار صلاحی و ... مالکیت این باشگاه را به چنگ آورد.

پس از دعوای حقوقی بر سر مالکیت ابومسلم علی کفاشیان و کمیته انضباطی فوتبال مالکیت این تیم را به وفایی سپردند. در نامه علی کفاشیان به مهدی تاج رئیس لیک برتر آمده است: «با توجه به بررسی های صورت گرفته در نشستی که با اینجانب، دبیر کل و نایب رئیس اول در رابطه با اداره باشگاه ابومسلم صورت گرفت، مقرر شد تا از این پس اداره باشگاه بر عهده اسماعیل وفایی باشد و وی شخصا در مورد وضعیت پرونده تیم مذکور در کمیته انضباطی مسائل را حل و فصل می کند. بر همین اساس با توجه به ثبت مدارک بازیکنان تیم مذکور در موعد مقرر نقل و انتقالات، نسبت به برگزاری مسابقات تیم ابومسلم از روز جمعه 19 مهر اقدامات لازم را انجام دهید.»

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی ورزشی ابومسلم خراسان، در این مراسم علاوه بر استاندار خراسان رضوی، دکتر اسماعیل وفایی مالک باشگاه های ابومسلم خراسان و پرسپولیس، مهندس حسن بیادی نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران، افشین داوری مدیرکل تربیت بدنی استان، حجت‌الاسلام والمسلمین ناصری‌ پور قائم مقام مالک باشگاه ابومسلم خراسان، علی اصغر حسن‌زاده مدیرکل هلال احمر خراسان رضوی

وفایی برای آن که میخ‌اش را محکم کند، در حضور سردار صلاحی استاندار خراسان رضوی، حجت‌الاسلام والمسلمین ناصری‌ پور را به عنوان قائم مقام مالک و رئیس هیئت عامل و علی اصغر حسن زاده مدیرکل هلال احمر خراسان رضوی را به عنوان معاون کانون هواداران معرفی کرد.

سیروس (عباس) محجوب اسپانسر پرسپولیس و تیم ملی و ... سیروس (عباس) محجوب یکی از تاجران گیلانی و دوستان نزدیک سردار موشکی حسن تهرانی مقدم است که در انفجار پادگان ملارد سال گذشته کشته شد. مدعی است که هشت‌سال در جبهه‌های جنگ بوده است. وی در آشفته‌بازار نظام و با سوءاستفاده از موقعیت سپاه پاسداران به ثروت نجومی رسید و در سال ۱۳۷۹ از کشور خارج شد. محجوب در امارات و لیورپول زندگی می‌کند به قول خودش در سوئیس و انگلستان و مالزی تجارت می‌کند و علیرغم سرمایه‌ی زیادی که دارد ردی از او در شرکت و یا بیزنسی وجود ندارد. گفته می‌شود او سهامدار بانک‌هایی در انگلیس و مالزی است و چند هتل هم در اروپا دارد.

ناصر شهسواری جفت جدایی ناپذیر حسن تهرانی مقدم و از مدیران صنایع موشکی سپاه پاسداران نیز دوست صمیمی سیروس محجوب است.  شهسواری در مورد دوستش می‌گوید: «سیروس محجوب یك مدیر مجرب، باهوش و خوش‌نام است. او در تجارت یكی از موفق‌ترین‌ها بوده و برای خدمت به جوانان گیلانی وارد ورزش شده است. محجوب كه در سن 12 سالگی به جبهه رفته، جزو جانبازان شیمیایی است و خدمات ارزنده‌ای در زمان فعالیت خود به جا گذاشته. او از دوستان نزدیك سرلشگر حسن مقدم است.»

http://porsyar.com/Shahsavari-Mahjoub-wants-make-real-academy-damash-makes-more-sports-n-55511343025.html

محجوب در واقع یکی از کلاهبردارانی است که با هیاهوهای مختلف سعی در  مطرح‌کردن خود دارد. در خرداد ۸۸ ناگهان رسانه‌های رژیم تبلیغات عجیب و غریبی راه انداختند که مالکیت باشگاه نیوکاسل انگلیس در اختیار یک ایرانی مقیم امارات قرار خواهد گرفت و مربی آن علی دایی خواهد شد. این رسانه‌ها از محجوب به عنوان مالک این باشگاه انگلیسی نام می‌بردند. محجوب در باره‌ی هدفش از خرید این باشگاه به رسانه‌‌های رژیم گفت: «هدف عمده من از خرید باشگاه نیوکاسل انگلیس، کمک به فوتبال ایران است. وی گفت: بدون شک با عشق و علاقه‌ای که به کشورم دارم تلاش خواهم کرد، پل ارتباطی خوبی بین فوتبال ایران و فوتبال پیشرفته و باشگاهی انگلیس برقرار کنم تا از این طریق باعث رشد فوتبال کشورم شوم. محجوب در ارتباط با اینکه چه زمانی مالکیت باشگاه نیوکاسل را در اختیار خواهد گرفت گفت: البته کلیه کارها برای این انتقال صورت گرفته و مبلغ پیشنهادی ما برای تصاحب کامل این باشگاه مبلغ 370 میلیون پوند بوده است که در آینده نزدیک این نقل و انتقلات صورت خواهد گرفت. محجوب در ارتباط با اینکه آیا در صورت تصاحب باشگاه فوق از بازیکنان و مربیان ایرانی در این باشگاه استفاده خواهد کرد و گفت: یقینا " یکی از اهداف بلند مدت من، این موضوع خواهد بود. ضمن این که "علی دایی" گزینه نخست برای مربیگری باشگاه نیوکاسل در فصل آینده خواهد بود. دایی از دوستان من است و صحبت‌های کوتاهی اخیرا" با وی داشته‌ام اما مذاکرات جدی را با او شروع نکردیم، اما پس از تصاحب باشگاه نیوکاسل با علی دایی مذاکره خواهیم کرد تا شرایط حضور وی در لیگ برتر انگلستان محقق شود .»

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=93350

خبرگزاری ایلنا در ۲۱ تیر ۱۳۸۸ ادعا کرد که گروه ورزشی خود را در مأموریتی نزد وی فرستاده و به تحقیق و بررسی در این مورد پرداخته است و صحت آن را تأیید کرد. این که چرا یک خبرگزاری بایستی گروه ورزشی خود را مأمور صحت و سقم چنین خبری کند بر من پوشیده است.

این خبرگزاری همچنین مدعی شد:‌

سیروس محجوب را از جمله چهره های موجه نظام جموری اسلامی دیدیم که وفادری و عشق علاقه خود به این نظام مقدس را در طول دوران دفاع مقدس از خود نشان داده و هم اکنون نیز از جمله نیروهای وفادار به جمهوری اسلامی ایران است. هر چند که به هیچ عنوان نامبرده حاضر نبود در این باره مطلبی بنویسیم ولی یکی از مهمانان وی که همزمان با حضور ما در دفتر کار وی در دوبی بود این موارد را تایید و تعریف کرد با این وجود تا زمانی که اسناد و مدارک مربوط به مذاکرات سیروس محجوب با باشگاه نیوکاسل و شخص آقای اشلی مالک باشگاه فوق را ندیدیم خیلی قضیه را جدی نگرفتیم.

اسناد و مدارک از ۶ ماه قبل تا به امروز اطلاعاتی را نشان می دهد که یکبار همان حدود ۶ ماه پیش تا مرحله قطعی شدن خرید باشگاه توسط محجوب پیش رفته بود اما مشاوران محجوب به دلیل وضعیت رو به سقوط نیوکاسل به وی اعلام کرده بودند تا پایان فصل لیگ برتر انگلیس صبر کند و از طرفی مالک باشگاه هم اصرار داشته که همان موقع این معامله صورت بگیرد اما در هر حال این معامله به بعد از لیگ انگلیس موکول شد که در نهایت منجر به سقوط نیوکاسل به یک دسته پایین تر شد تا اوضاع و احوال به سود طرف ایرانی باشد. صد البته ما به عنوان یک رسانه هیچ دوست نداریم بی جهت از یک نفر حمایت کنیم و برای همین موضوع نماینده خود را مامور کردیم تا اطلاعات دقیقی را در این خصوص برای ما از امارات بیاورد که خوشبختانه این اتفاق هم افتاد و اگر روزی لازم شد بخشهای قابل انتشار این برگه های مورد معامله را منتشر خواهیم کرد.

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=55208

بعدها رسانه‌های رژیم خبر دادند که او مالک ۵ درصد سهام باشگاه نیوکاسل است و کسی برای این ادعا نیز سندی ارائه نداد.

در وبلاگ هواداران نیوکاسل خبر معامله مزبور آمده است و در کامنت‌های زیر آن غالباً معامله را صوری دانسته و بسیاری در وجود چنین شخصی تشکیک کرده‌اند.

http://www.nufcblog.com/2009/07/30/does-this-sirous-mahjoob-even-exist

همچنین دیگر رسانه‌ها نیز ادعاهای محجوب را توخالی ارزیابی کرده‌اند.

http://www.thenorthernecho.co.uk/sport/4522435.Doubts_over_Iranian_bid_for_Newcastle

«سخنگوی» او به مطبوعات خبر می‌داد که آلن شیرر مربی نیوکاسل را برکنار کرده و کوین کیگان را به جای او می‌گذارد!

عباس انصاری فرد مدیرعامل پرسپولیس اعلام كرد كه سیروس محجوب، به عنوان یك سرمایه‌دار ایرانی خواهان خرید سهام نیوكاسل و اسپانسرینگ باشگاه پرسپولیس است اما پس از مدتی خبر رسید كه محجوب ناپدیده شده است. محجوب وقتی شنید كه خبر ناپدید شدنش بدجوری سوژه مطبوعات و رسانه‌ها شده است، اعلام كرد كه در دوبی به سر می‌برد: «ما برند باشگاه را توافق كرده‌ایم. قرار است ما در پرسپولیس كار اقتصادی انجام دهیم نه اینكه حامی مالی روی پیراهن شویم. من با منتظر الموعود قائم‌مقام باشگاه پرسپولیس در دوبی صحبت كردم و توافقات اولیه انجام شد و توافق كردیم كه فعالیت‌های باشگاه به مبلغ شش میلیارد تومان برای یك سال توسط ما خریداری شود كه البته این هنوز نهایی نشده است. توافق اولیه ما به مدت پنج سال و مبلغ 30 میلیارد بود. 20 درصد نقد و مابقی در 11 قسط پرداخت می‌شود.

مدتی اسم او در ارتباط با خرید باشگاه ابومسلم سر زبان‌ها افتاد اما این امر تحقق پیدا نکرد.

زمانی که کفاشیان برای دومین بار به عنوان رییس فدراسیون منصوب شد از تغییر اسپانسر تیم ملی و عزم خود برای آوردن اسپانسر 180 میلیارد تومانی برای فوتبال خبر داد و سپس با سیروس محجوب وارد مذاکره شد. بعداً خبر داده شده که کفاشیان در جلسات خود با این تاجر ایرانی بر سر واگذاری تبلیغات تیم ملی به توافق نهایی رسیده است.

در اردیبهشت ۹۲ رسانه‌‌ها خبر از خرید امتیاز باشگاه داماش گیلان توسط وی دادند.  سیروس محجوب در مورد دلیل خرید امتیاز باشگاه داماش گیلان گفت: من برای ادای دین خود به مردم گیلان و جوانان این استان که زادگاهم است، امتیاز باشگاه داماش را خریدم. در این انتقال هم عابدینی نقش تعیین‌کننده و خوبی داشت.

امیرعابدینی مدیرعامل داماش در گفتگو با فارس گفت: «با سیروس محجوب یکی از خریداران جلسه‌ای گذاشتیم و در آن جلسه صریح با هم صحبت کردیم. به محجوب گفتم برای خرید داماش مصمم هستی یا تردید داری؟ که گفت مصمم هستم که وارد گود شوم و من این جمله‌اش را یادداشت کردم.

عابدینی با اشاره به تهیه پیش‌نویس انتقال تیم فوتبال داماش گیلان به محجوب عنوان کرد: این پیش‌نویس آماده شده است و قرار است روز آینده امضا شود. به این ترتیب ایشان متعهد شدند ۵ و نیم میلیارد بابت خرید باشگاه، 2 میلیارد و نیم بابت بدهی به بازیکنان پرداخت کنند.»

- http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920209001138#sthash.scdWpfuh.dpuf

در خبرها آمد که ناصر شهسواری، مدیرعامل سابق باشگاه پیکان با حکم سیروس محجوب، مالک آینده باشگاه داماش به عنوان مدیرعامل جدید این باشگاه منصوب و جانشین امیر عابدینی می‌شود. به گفته منابع نزدیک به باشگاه داماش، سند مالکیت قطعی این باشگاه تا 72 ساعت آینده به محجوب منتقل می‌شود . حتی گفته می‌شد این دو به اتفاق با توکلی یکی از مقامات قوه قضاییه دیدار کرده و برای بازپرداخت بدهی‌های این تیم که بالغ بر ۵ میلیارد تومان است تخفیف هم گرفته بودند.

اما عابدینی در خردادماه ۱۳۹۲ در گفتگو با خبرگزاری فارس گفت: ‌ «سیروس محجوب برای خریدن باشگاه داماش همه جور شعار داد اما حرف‌های او در حد همان شعار باقی ماند و شکل عملی به خود نگرفت. ... متاسفانه حرف و عمل سیروس محجوب دو تا بود. سیروس محجوب یک قرارداد با ما داشت که عملی نشد. یک قرارداد با فدارسیون فوتبال داشت که عملی نشد، یک قرارداد با تیم پرسپولیس در زمان مدیرعاملی عباس انصاری‌فرد داشت که عملی نشد. معلوم می‌شود او با آمدن در فوتبال می‌خواهد اسمش مطرح شود و الان خود شما در گوشه‌ای از ذهنتان اسم محجوب حک شده است، »

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920222000367#sthash.7uMplL4E.dpuf

سیروس محجوب در زمره‌ی حامیان محسن رضایی در انتخابات ریاست جمهوری خرداد ۱۳۹۲ بود و وعده‌ی «ایجاد پنج میلیون شغل خانگی برای زنان سرپرست با طرح «بانک مردم» را داد». وی در گفتگو با ستاد خبری محسن رضایی در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری می گوید: «طرح بانک مردم خود یک «طرح فرعی» است که برای حمایت از طرح مهم‌تری با عنوان ایجاد مشاغل خانگی است. طرح بانک مردم عمدتا کمک و حمایت کننده طرح اصلی‌مان یعنی ایجاد اشتغال خانگی برای پنج میلیون سرپرست خانوار، در نظر گرفته شده است.»

محجوب این طرح را دارای دو بخش اصلی عنوان کرده و در توضیح این بخش‌ها می‌گوید: «ما بیست شغل را برای این مشاغل خانگی تعریف کرده ایم که ویژگی مشترک همه آنها امکان انجامشان در داخل منزل است. بر این اساس این مشاغل را به مردمی که توانایی یا امکان کار در خارج از خانه را ندارند ارائه می کنیم. مواد اولیه و تسهیلات مورد نیاز این کارها را در اختیار این افراد قرار داده و در واقع این تسهیلات را در مقابل درب منزلشان به ایشان تحویل می‌دهیم. بعد هم تولیداتشان را از آنها خریداری کرده برایش بازار فروش ایجاد می‌کنیم. حتی اگر کار نهایی آنها در سطح قابل قبولی باشد زمینه و امکان صادرات آنها را نیز فراهم می‌کنیم.»

http://mohsenrezaifans.blogfa.com/post/46

در دعوای بین اعضای شورای شهر بندر انزلی و صادق درودگر مدیرعامل ملوان که غیربومی بود عاقبت محجوب به عنوان دزد سوم از راه رسید و  ۷۰ درصد از سهام باشگاه ملوان را که متعلق به حسین هدایتی بود به نام خود کرد. ناصر شهسواری محجوب را «یکی از اقتصاددانان بزرگ کشور» معرفی کرد و مدعی شد وی «قصد ساخت یک کمپ ورزشی بزرگ را در انزلی دارد کمپی که پیش از این قرار بود حسین هدایتی آن را بسازد و ایشان نیز این پروژه را به محجوب واگذار کرد. قرار است در این کمپ علاوه بر برگزاری تمرینات تیم فوتبال ملوان تیم‌های ملی و حتی تیم‌های حوزه خلیج‌فارس نیز بتوانند از فضای خوب بندر انزلی برای این کمپ استفاده کنند.

اعضای هیئت مدیره‌ی جدید باشگاه ملوان عبارتند از: سردار اکبر غمخوار (رئیس هیئت مدیره)، ناصر شهسواری، محمد تهرانی مقدم و ناصر عاشوری نماینده فومن و شفت (نمایندگان مالک جدید)، افشین رضایی حداد فرمانده ناوگان چهارم نیروی دریایی، ناخدا آذرگون مدیر ترییت بدنی نیروی دریایی (نمایندگان نیروی دریایی ارتش)، محمود بدیعی فر رئیس شورای شهر و سعادتمند داوودی نیز به عنوان نماینده‌های مسئولین شهر انزلی.

برادران ریخته‌گران و فولاد ماهان سپاهان بهروز و فیروز و شهرام ریخته‌گران سرمایه‌داران بزرگ اصفهانی از دیگر سرمایه‌داران کلانی هستند که همراه با پدرشان با توجه به رانت عظیمی که از قبل نزدیکی به بیت رهبری و دولت احمدی‌نژاد نصیب‌شان شد به ثروتی افسانه‌‌ای دست یافتند و به منظور برندسازی و استفاده تبلیغاتی، بخش کوچکی از سرمایه‌ی مزبور را در فوتبال سرمایه‌گذاری کردند.

برادران ریخته‌گران دوران کودکی و نوجوانی‌شان در جنگ گذشت. جنگ همان‌گونه که خمینی گفته بود برای آن‌ها «نعمت» بود. عباس ریخته‌گران پدرشان، کارخانه تاسیسات آشپزخانه‌های صنعتی داشت و با ساخت آشپزخانه‌‌های صنعتی برای جبهه هم کارشان رونق گرفت و هم به حاکمیت نزدیک شدند.

آن‌ها که سوراخ دعا را پیدا کرده‌اند خود را سرمایه‌دار شیعه معرفی می‌کنند و در کنار استفاده از رانت‌های حکومتی به همراه پدرشان با تشکیل «بنیاد خیریه امام حسن مجتبی در اصفهان» مسجدسازی و تعمیر و گسترش امام‌زاده‌ها را وجه همت خود قرار داده‌اند. گفته می‌شد در عروسی پسر بهروز از طرف بیت‌رهبری برای او تاج گل فرستاده شده بود.

وی برای پیشرفت خود و غارت بیشتر منابع ملی از «شیعه» و «اسلام» مایه می‌گذاشت و مدعی بود:

«من تمام اعتبار کاری خودم را گذاشته‌ام تا با کمک خانواده بزرگ ذوب‌آهن و مسئولان استان اصفهان ذوب آهنی ایجاد کنیم که با میتال و تاتال و امثال آن رقابت کنیم نه با خریداران فعلی ذوب آهن و امثال آن چراکه معتقدم اگر میتال از یک کارخانه کوچک فولادسازی توانست یکی از بزرگترین هلدینگ‌های تولید فولاد جهان را ایجاد کند قطعا یک فرد مسلمان و شیعه بهتر از او خواهد توانست چنین کند.»

http://www.esfahanahan.com/news/view/newsid/2268/lang/fa

اعضای خانواده‌ی ریخته‌گران برای آن که نشان دهند «شیعیان معتقدی هم هستند برای مراحل اجرای طرح ساخت و نصب ضریح وآیینه کاری سقف و گنبد و سنگ فرش محوطه حرم و محوطه سازی امامزاده احمد بن محسن بن زین العابدین واقع در روستای خفر نطنز ، ۱ میلیارد تومان کمک کردند. در حالی که در قالب باشگاه فولاد ماهان سپاهان ۱۱۰ میلیون تومان یعنی یک دهم رقم مزبور به مردم زلزله زده آذربایجان شرقی کمک کرد.

در این خانواده، بهروز ریخته‌گران نقش اساسی را دارد. در سال 1381 وی گروه توسعه صنعتی ماهان سپاهان را که بعداً به یکی از بزرگ ترین مجموعه های کشور تبدیل شد تأسیس کرد.
این مجموعه‌ی عظیم هم‌‌اکنون دارای مجموعه‌هایی از جمله پتروشیمی اصفهان، فولاد ماهان سپاهان، توسعه برق صنعتی ماهان، باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد ماهان سپاهان، صنایع بسته بندی پویا نگار، شرکت آرد شیراز، شرکت دادلی، صنایع خودروسازی ماهور اسپادانا، بازرگانی فیروز صفه سپاهان، شرکت فرو گاز اصفهان، پتروشیمی بیستون، شرکت شایان اسپادانا و مجموعه هایی دیگر است.

در آذر ماه سال 1384 «بهروز ریخته گران اصفهانی» شرکت دادلی و آرد شیراز را خریداری کرد. پس از بازسازی کارخانه آرد در اواخر سال 86 به تولید رسید و در سال ۸۹ هم خط بیسکویت و پاپ‌کورن به بهره برداری رسید.

ریخته‌ گران با تأسیس شرکت خودروسازی ماهور اسپادانا به توافقات لازم برای مونتاژ سالانه ۷۵۰۰ دستگاه از انواع خودروهای وانت، کامیون و کامیونت، رسید. اما تولیدی صورت نگرفت و تحت این نام به غارت اموال عمومی پرداخت. شركت صنایع بسته‌بندی پویانگار، اولین مجتمع تولید ظروف فلزی صنعتی و غذایی در استان اصفهان از ابتدای سال 1389 به گروه صنعتی ماهان پیوست.

در سال 1389 شرکت برج سازان شایان اسپادانا با سرمایه 10 میلیارد ریال و با موضوع طراحی، نظارت و اجرای تمامی پروژه های پیمانكاری اعم از ابنیه وساختمان سازی، تاسیسات شهری، راه سازی، احداث پل و تونل، سدسازی، خطوط انتقال نیرو، فرودگاه سازی و ساخت پالایشگاه و تمامی خدمات مدیریت صنعتی و فنی و هر گونه فعالیت مجاز مرتبط با بهینه سازی سوخت و ممیزی انرژی و توسعه صنعتی و اقتصادی تاسیس شد و محلی شد برای انباشت سرمایه‌های بادآورده‌ی ریخته‌گران در همین دوران رستوران «لوشاتو» را در خیابان دربند تهران تأسیس کرد. «لوشاتو» یکی از گران‌ترین رستوران‌های ‌های ایران با منوی غذایی کاملاً فرانسوی است.

شرکت بازرگانی «فیروز صفه اصفهان» از جمله زیرمجموعه‌های گروه صنعتی ماهان است که در واردات و صادرات انواع کالاهای مصرفی و غیر مصرفی فعال است، اما حوزه تخصصی آن با توجه به نفوذی که برادران ریخته‌گران در صنعت فولاد کشور دارند تجارت در بخش فولاد و آهن است.

ریخته گران همچنین اقدام به خرید شرکت بورسی «لاستیک دنا» کرد که با بهای بسیار بیشتری در بازار به فروش رساند.

گفته‌ می‌شود ریخته‌گران دو نیروگاه جدید با مشارکت چینی‌ها در دست ساخت دارد.

در آبان ۸۹ بلوک ۳۴درصدی شرکت پتروشیمی اصفهان توسط خودروسازی ماهور اسپادانا که قرار بود وانت و کامیون و ... تولید کند به ارزش تقریبی ۶۲ میلیارد تومان و به صورت ۳۰ درصد نقد و باقی اقساط خریداری شد. این درحالی است که ریخته‌گران بلوک ۶۸ درصدی پتروشیمی بیستون متعلق به صنایع ملی پتروشیمی را هم در ۲۲ خرداد ۸۹ به ارزش ۸۸.۲ میلیارد تومان از طریق فرابورس خریداری کرده بود.

چیزی نگذشت که برادران ریخته‌گران پتروشیمی اصفهان را به تعطیلی کشاندند. دلیل تعطیلی فعالیت‌های پتروشیمی اصفهان در ۴ تیر ماه ۹۱ بدهی سنگین ۲۳۰ میلیارد تومانی این شرکت به پالایشگاه اصفهان اعلام شد. در حالی که صورت‌های مالی و گزارش حسابرس و بازرس قانونی شرکت برای سال مالی منتهی به اسفند ۹۰ نشان می‌داد ریخته‌ گران سهامدار عمده این شرکت با ایجاد دو شرکت «دبی نت لینک» و «فونیکس» در امارات متحده عربی، اقدام به صادرات محصولات و فروش آن به ارزش تقریبی ۱۷۰ میلیارد تومان کرده، اما این ملبغ وارد کشور نشده است. همچنین پتروشیمی اصفهان حدود ۷۶ میلیارد تومان به شرکت یک میلیارد تومانی برج سازان اسپادانا داده که هیچ ارتباط صنفی و کاری با آن ندارد و تاکنون هم این مبلغ دریافت نشده است.

http://alef.ir/vdcammn6w49nii1.k5k4.html?165650

صاحبان این شرکت که تنها برای مرمت یک امامزاده در یک روستای دورافتاده نطنز یک میلیارد تومان کمک می‌کردند تا پایان تیرماه ۹۱ حدود ۱۶ میلیارد تومان به صندوق بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت بدهکار بودند. در حالی که در سال‌های ۹۰ و ۹۱ و بدنبال تغییر قیمت ارز سود کلانی نصیب آن‌‌ها شد.
طبق اعلام رسمی دکتر یاوری مدیر عامل پتروشیمی اصفهان سود این شرکت طی مدت‌ یادشده 9 برابر شده بود!

ظاهراً پتروشیمی اصفهان کلاً به قیمت 110 میلیارد تومان فروخته شد ولی برخی منابع غیررسمی سود تنها یکسال صادرات این مجتمع را رقمی حدود 290 میلیارد تومان عنوان کرده اند!

«بانک سرمایه» را مرتضی حاجی وزیر آمورزش پرورش دولت خاتمی و رئیس «بنیاد باران» تأسیس کرد. از طرف دیگر قالیباف اقدام به تأسیس «بانک شهر» کرد که حاصل معامله‌ی بانک مرکزی با شهرداری تهران بود. شهرداری بخشی از سهام «بانک سرمایه» را به بهروز ریخته‌گران در قبال تامین میلگرد و آهن مورد نیاز شهرداری واگذار کرد تا بتواند مجوز «بانک شهر» را دریافت کند . برادران ریخته‌ گران در واقع با تبانی و پرداخت رشوه به مدیران «بانک شهر» اقدام به دریافت ضمانت‌نامه بانکی به ارزش چند هزار میلیارد ریال نموده و با پرداخت این ضمانت‌نامه‌ها به جای پول، مالک ۴۰ درصد از سهام بانک سرمایه شدند. البته در مسیر واگذاری بانک سرمایه اختلافاتی به وجود آمد و دعوای حقوقی بر سر سهام این بانک در گرفته است.

در فروردین ماه سال ۱۳۸۶ «بهروز ریخته گران» باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد ماهان سپاهان را تأسیس کرد و به جهت هزینه‌های میلیاردی در فوتسال به آبراموویچ این رشته مشهور شد. پس از قهرمانی فوتسال ماهان سپاهان این باشگاه جشن بزرگی را در اصفهان برپا کرد و به دعوت امیر ریخته‌گران چهره‌های مشهور سینمای ایران از جمله جمشید مشایخی، ایرج نوذری، ابوالفضل پورعرب، پوریا پورسرخ و خوانندگانی چون امیر تاجیک، ایرج خواجه نوری و علیرضا افتخاری در این جشن حضور پیدا کرده و هدایایی دریافت کردند.

همچنین محمدرضا ساکت، مدیرعامل باشگاه فولاد ماهان اعلام کرد: بر اساس تصمیم اعضای هیات مدیره و تاکید مهندس بهروز ریخته گران، رئیس هیات مدیره باشگاه فولاد ماهان از تمام مدال‌آوران المپیک لندن طی مراسمی باشکوه تحت عنوان "همایش سپاس" با اهدای خودروهای پژو پارس، پژو ۴۰۵ و خودوری تیبا تجلیل خواهد شد.

http://www.mehrnews.com/detail/News/1666948

مرتضی طلایی نایب رئیس شورای شهر تهران و فرمانده‌ نیروی انتظامی تهران بزرگ و از نزدیکان قالیباف عضو هیئت مدیره و سخنگوی باشگاه فولاد ماهان سپاهان است.

بهروز ریخته‌گران تلاش می‌کرد هر طور که شده راهی به لیگ برتر فوتبال ایران پیدا کند. او قصد داشت با پرداخت ۱۵ میلیارد تومان مالک سپاهان اصفهان شود، با پرداخت ۸ ونیم میلیارد تومان فجر سپاسی شیراز را به چنگ آورد، تلاش زیادی برای خرید باشگاه ذوب آهن اصفهان به خرج داد و  به دنبال خرید شاهین بوشهر، گهر درود و داماش گیلان و سپاهان نوین بود که هیچ یک از معاملات سر نگرفت. او قصد داشت با تغییر نام این باشگاه‌ها و استفاده از برند خود به پیشرفت‌های اقتصادی ادامه دهد. 

فیروز ریخته‌گران عاقبت در شهریور ۱۳۹۲ در جنگ قدرت بین باند‌های رژیم، اطلاعات سپاه پاسداران اقدام به دستگیری برادران ریخته‌گران و یاوری مدیرعامل پتروشیمی اصفهان کرد. «یک منبع آگاه در گفت‌وگو با فارس، با بیان اینکه اخیرا دو مفسد بزرگ اقتصادی توسط دستگاه قضایی در اصفهان بازداشت شدند، اظهار کرد: دو تن از متهمان اصلی این پرونده درصدد فرار از کشور بودند و برخی از اعضای خانواده و همدستان خود را به همراه بسیاری از اسناد و مدارک مرتبط با فعالیت اقتصادی نامشروع‌شان، به یکی از کشورهای عربی منطقه منتقل کرده بودند. وی افزود: این دو نفر که توسط یکی از دستگاه‌های امنیتی کشور به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور شناسایی و دستگیر شدند، در سالهای اخیر با ثبت ده‌ها شرکت کاغذی (paper company) و از طریق تبانی و اعمال نفوذ و پرداخت میلیاردها تومان رشوه و دریافت غیرقانونی صدها میلیارد تومان تسهیلات بانکی، توانسته‌اند در مدت زمان کوتاهی صاحب ثروت نامشروع هنگفتی شوند... وی ادامه داد: یکی از دو برادر که درصدد فرار از کشور و مخفی نمودن اموال و دارائیهای خود بود، پیش از دستگیری، محلی را در اصفهان خریداری و بخشی از طلا و جواهرات خود را که از پول‌های نامشروع به دست آورده است، در حجم حدود ۱۰ چمدان بزرگ مسافرتی که قیمت محتویات آن ده‌ها میلیارد تومان تخمین زده می‌شود، به گاو صندوقی در همین محل منتقل نموده بود.
وی افزود: پس از دستگیری متهمان، این اموال نیز با حکم مرجع قضایی ضبط و پس از طی مراحل قانونی، در نهایت به بانک مرکزی مسترد شد. گفته می‌شود علاوه بر انواع طلاجات زینتی و شمش‌های طلا، سنگ‌های قیمتی متعددی نیز در بین اموال مکشوفه بوده که هنوز ارزش واقعی آنها مشخص نشده است.»

http://www.farsnews.com/printable.php?nn=13920606000139

محسنی اژه‌ای سخنگوی دستگاه قضایی که در بسیاری از فسادهای رژیم دست دارد، حجم فساد در پرونده برادران ریخته‌گران را «بالا» ارزیابی کرد اما اعلام نمود که هنوز کیفر خواستی صادر نشده و پرونده به دادگاه نرفته است.

http://rajanews.com/Detail.asp?id=171033

شهرام و بهرام قویدل، اسپانسر پرسپولیس و خریدار داماش گیلان

شهرام قویدل

شهرام  ۲۹ و بهرام ۲۷ ساله هستند. روزنامه بهار در تاریخ ۱۹ تیرماه ۱۳۹۲ در مورد برادران قویدل نوشت:‌

«پدرشان در یکی از نهادهای غیرنظارتی، رییس دفتر چهره مشهوری بود.» از طریق پدر به سران حاکمیت وصل شده و با استفاده از رانت‌های حکومتی به ثروتی هنگفت دست‌یافته‌اند.  

در سال ۸۶ این دو با تأسیس شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه ساختمان صدرا ابنیه افق وارد حوزه‌ی ساختمان‌سازی شده و توانستند با حمایت‌های دولتی با در دست گرفتن پروژه‌های «مسکن مهر» به ثروت عظیمی دست یابند؛ بعد از توسعه طرح مسکن مهر و ورود دولت به ساخت خانه‌های ارزان قیمت، برادران قویدل در مرداد 89 پس از اجرای طرح جدید دولت با عنوان «تعاون و تکریم برای اسقاط خودروهای فرسوده» با ثبت شرکت سرمایه گذاری و تامین خودروی صدرا البرز در زمینه‌ی اسقاط خودروهای فرسوده فعال شدند. 

این شرکت در سال 1390 زمانی که اجرای طرح نوسازی خودروهای فرسوده یکی از اولویت‌های دولت در کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها به عنوان یک طرح کلیدی مطرح شد، اقدام به ثبت نام «طرح فجر 33 » بابت اسقاط خودروی فرسوده و تحویل خودروی جدید به متقاضیان نمود. شرکت «صدرا» توسط معاونت نوسازی ستاد حمل و نقل و مدیریت سوخت کشور به عنوان تنها شرکت خصوصی این بخش معرفی و مورد حمایت این ستاد قرار گرفت.

عملکرد ستاد مدیریت حمل‌ونقل سوخت کشور به ریاست انوشیروان (محمد) رویانیان که مدیرعامل پرسپولیس است آن‌قدر با حرف و حدیث همراه بود که مجلس طرح تحقیق‌وتفحص از «ستاد» مزبور را تصویب کرد.

با توجه به این مطلب كه این شركت با شركتها و ارگانهایی نظیر شركت ایران خودرو، بانك ملت و دفاتر پیشخوان خدمات دولت هم قرارداد داشت، عده زیادی در این طرح ثبت نام نموده و اقدام به اسقاط خودروی فرسوده جهت دریافت خودروی جدید نمودند.

گروه صدرا مدعی بود که با پرداخت وام ۱۴ درصد و باز پرداخت آن در مدت ۴۸ ماه و ۶۰ ماه، خودروهای جدید در اختیار متقضیان قرار می‌دهد. اما بعداً‌ مشخص شد بهره وامی که این شرکت در اختیار آنها قرار داده، ۱۴ درصد نبوده بلکه در عمل به ۲۲ درصد می‌رسد در نتیجه قیمت تمام شده یک خودرو که توسط این شرکت تحویل داده می‌شود، بین ۲ تا ۵ میلیون تومان گران‌تر از قیمت شرکت‌هاست. مسئولان بانک اعلام کردند که علاوه بر ۱۴ درصد بهره، 3 درصد سهم شرکت صدرا 3 درصد متعلق به ستاد حمل و نقل و مدیریت سوخت کشور و 2 درصد نیز به عنوان کارمزد سهم بانک است می‌شود. 

http://safirnews.com/index.aspx/n/4733

رویانیان که قرارداد همکاری یا این شرکت داشت با استفاده از پول‌های مردم نیازمندی که در اختیار این شرکت قرار می‌گرفت با پرداخت پول‌های هنگفت بازیکنان ملی‌پوش را به استخدام پرسپولیس در می‌آورد.

پس از مدتی اعتراض‌های مردمی شروع شد؛ مردمی که هم خودرو خود را به نام این شرکت کرده بودند و هم قسط‌های خود را به بانک می‌دادند ولی هیچ خودروی جایگزینی به آن‌ها تحویل داده نشد و این شرکت همچنان به ثبت‌نام ادامه می‌داد؛ حتی این شرکت از افراد زیادی به بهانه لیزینگ خودروهای ایران‌خودرو وجه نقد هم دریافت کرد که از تحویل آن خودرو‌ها هم سر‌باز زد. به گفته یکی از کارمندان این شرکت، حدود ۱۲هزار نفر پول یا ماشین به این شرکت تحویل داده یا پرداخته‌اند و حدود ۵۰ میلیارد تومان فقط میزان پول نقدی است که این شرکت توانسته جمع‌آوری کند. پس از پیگیری مردم درنهایت به دستور قضایی دفتر این شرکت پلمپ شده و شهرام قویدل یک شب در بازداشت به سر می‌برد و پس از آن فعالیت این شرکت از بهمن ماه سال گذشته به حالت تعلیق درآمد و برادران قویدل برای بازگرداندن مبالغ اولیه مردم به آن‌ها چک دادند که تمامی این چک‌ها از اول خرداد در حال برگشت خوردن است و برادران قویدل هم فراری هستند.

در شرایطی که صدرا طرف قرارداد ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت کشور بوده و تمام مالباختگان از طریق این ستاد و دفاتر خدمات پیشخوان دولت به صدرا معرفی شده‌اند؛ اما ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت کشور هیچ‌گونه همکاری برای احقاق حقوق مالباختگان نکرده است.

گفته می‌شود که علی‌رضا قویدل خواهرزاده‌ی رویانیان یکی از همراهان برادران قویدل است. رویانیان با تکذیب رابطه فامیلی با برادران قویدل سعی کرده تا قرارداد ستاد سوخت با این شرکت را یک در یک روال اداری و با توجه به توانایی‌های این شرکت! جلوه دهد.

علی فتح‌الله‌زاده، مدیرعامل استقلال در یکی از دعواهای همیشگی‌اش با رویانیان او را متهم کرد که به‌دلیل سهیم بودن در شرکت صدرا خودرو توانسته است اسپانسرهای مختلف از صنعت خودرو را برای پرسپولیس جذب کند. مدیرعامل استقلال مدعی شد که شرکت صدرا متعلق به برادر مدیرعامل پرسپولیس است و رویانیان از این راه قادر به جذب اسپانسرهای میلیاردی برای پرسپولیس شده است. البته شهرام و بهرام قویدل هرگونه ارتباط رسمی با باشگاه پرسپولیس را انکار می‌کنند.

روزنامه‌ی بهار در ۱۹ تیر ۱۳۹۲ در مورد این دو برادر و فعالیت‌های غیرقانونی‌شان نوشت:

« از سال 1990 شرکت خودروسازی اپل در ایران نماینده رسمی ندارد ولی سال گذشته در یک جام ورزشی لوگوی این شرکت بر پیراهن‌های تیم پرسپولیس جا گرفت و باعث تعجب بسیاری شد پس از آن با تکذیب رسمی شرکت اپل مبنی بر این‌که در ایران نماینده ندارد و اسپانسر تیم پرسپولیس هم نیست بازهم نام یکی از شرکت‌های اقماری و البته غیررسمی واردات خودرو که زیرنظر مدیران شرکت صدرا یعنی همان شهرام و بهرام قویدل به نام شرکت بازرگانی دیانا که دفترش در خیابان افریقاست، به گوش رسید. پس از پیگیری‌های زیاد معلوم شد این شرکت با استفاده از رانت‌های دولتی و با پول‌های جمع شده از شرکت صدرا خودرو در حال واردات خودروهای اپل و دیگر خودروهای وارداتی توسط همین شرکت بوده است و همچنین خریداری کارخانه‌های بیشماری در گیلان و دیگر فعالیت‌ها و البته ساخت شهرک‌های ساحلی در شمال کشور و با رو شدن این موارد و البته پایان دولت دهم احتمال مصادره بسیاری از اموال و البته پیگیری جدی‌تر قضایی علیه این دو برادر می‌رود. »

http://baharnewspaper.com/News/92/04/19/14654.html

برادران قویدل که با رانت دولت احمدی‌نژاد مجوز ورود ماشین آئودی و اپل را به دست آورده بودند در سال ۱۳۹۱ اقدام به خرید تیم داماش گیلان که پس از دستگیری مه‌آفرید خسروی با بحران مواجه شده بودند کردند. عابدینی مدیرعامل باشگاه در مورد آن‌ها می‌گوید:

« آقایانی که به داماش آمدند تا مشکلات این تیم را حل کنند بیشتر به دنبال آن بودند که خودشان را مطرح کنند و بعد از انجام کار اقتصادی سوء استفاده اقتصادی بکنند. هر روز در مقابل در باشگاه با مردمی مواجه می شوم که از سراسر ایران آمده و ۱۷میلیون تومانهای خود را می خواستند. این آقایان قرار بود به مردم با وام ۱۰ میلیون تومانی بانکی خودرو بدهند و بعد از مدتی نه تنها موفق به این کار نشدند بلکه پول مردم را نیز ندادند.

وی ادامه داد: متوجه شدیم که آنها در رشت هم می خواهند همین کار را انجام دهند و ۵۰ هزار ماشین می‌خواستند ثبت نام کنند که مسئولان استان به خصوص مسئولان نظارتی استان مانع این کار شدند. بنابراین وقتی نتوانستند ۷۵ میلیارد تومان از این راه کسب درآمد کنند سراغ چایکاران رفتند. قرارداد خرید چای سبز را منعقد کردند که در نهایت در آن‌جا هم به مشکل برخورده و نتوانستند پول چایکاران را بدهند.»

http://www.econews.ir/fa/news/208985

برادران قویدل پس از سرمایه‌گذاری در تیم داماش و خرید آن به دنبال تغییر نام این تیم به داماش صدرا بودند تا برای شرکت مزبور از برند «داماش» استفاده کنند. آن‌ها برای پیشبرد مقاصدشان از نزدیکی به مقامات شهر و همچنین فعالیت‌های خیریه و ... سود می‌جستند. مثلاً خبرگزاری فارس در مرداد ۱۳۹۱ از ضیافت افطاری باشگاه داماش گیلان با حضور شهرام قویدل مالک جدید باشگاه و اطعام یک‌هزار نفر از نیازمندان در مراسم شب قدر خبر داد.

http://www.parset.com/FaNews/816860_tghiir_nam_tim_fotbal_damaesh.html

در تاریخ ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ با حضور ناظر قضایی، عابدینی و قویدل قرارداد فروش داماش فسخ شد.

محمد (انوشیروان) رویانیان و باند همراهش

رویانیان نفر اول سمت راست

محمد رویانیان در سال ۱۳۳۹ در شهرستان نور به دنیا آمد و در سال ۱۳۶۱ وارد کمیته شهرستان نور شد و چندی بعد به عنوان فرمانده کمیته این شهر منصوب شد. با ادغام کمیته و شهربانی در سال ۱۳۷۰ وی به عنوان فرمانده نیروی انتظامی نور و سپس به عنوان فرمانده نیروی انتظامی استان مازندران انتخاب شد.

رویانیان همچنین عنوان اولین فرمانده پلیس تازه تاسیس ۱۱۰ را داراست و تا سال ۱۳۸۰ رییس مرکز فوریت‌های پلیسی نیز بوده ‌است. چندی بعد وی به عنوان فرمانده پلیس راه انتخاب شد و در سال ۱۳۸۴ رئیس راهنمائی و رانندگی کشور شد. رویانیان، از سال ۱۳۸۶ از آن‌جایی که مازندرانی بود و روابط نزدیکی با رحیم‌مشاعی داشت با حکم محمود احمدی نژاد به عنوان رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور انتخاب شد و همزمان مدیر عامل شرکت حمل و نقل ریلی کشور نیز بوده است.

او به عنوان یکی از افراد باند احمدی‌نژاد در جریان جنبش سبز به دشمنی با مردم پرداخت و گفت:

«یک عده آشغال می‌گویند این رهبر، نظام و قانون را باید تغییر داد، ما مگر مرده‌ایم، کسانی که با اوباما، بوش، مبارک نامبارک دستشان در یک کاسه بوده، مگر می‌گذاریم در این کشور علی تنها بماند، شهدا و خانواده شهدا اجازه نمی دهند.»

http://www.fardanews.com/fa/pages/?cid=86187

رویانیان در شهریور  ۱۳۹۰ از سوی هیات مدیره باشگاه پرسپولیس و با حکم وزیر ورزش و جوانان در حالی که به تعبیر خودش نمی‌دانست توپ گرد است یا شکل دیگر با حفظ سمت به عنوان مدیرعامل این باشگاه انتخاب شد.

وی که با سوخت و نفت و خودرو پیوند داشت همانطور که پای برادران قویدل را به معامله‌ی پر سود تعویض خودروهای فرسوده و کشاند و آن‌ها را بطور انحصاری از خوان یغمایی که فراهم شده بود بهره‌مند ساخت زمینه‌ی ورود آن‌ها که رابطه‌ی نزدیکی مالی و اقتصادی با او داشتند به فوتبال را نیز باز کرد و شرکت صدرا البرز را اسپانسر پرسپولیس کرد تا ضمن درآمدزایی برای پرسپولیس، خود و خانواده‌اش نیز در دوران بازنشستگی به نان و نوایی برسند.

رویانیان مدعی است که از طریق فعالیت‌های اقتصادی توانسته برای پرسپولیس مال‌ومنالی کسب کند اما شواهد نشان می‌دهد وی و اطرافیانش بیش از پرسپولیس از این فعالیت‌های اقتصادی منتفع شده‌اند. او که به مدد رابطه‌ی محکم‌اش با دولت احمدی نژاد از دوستان پرنفوذی در عرصه‌ی اقتصاد کشور برخوردار بود وسایلی را فراهم کرد که ریشه‌های این عده به واسطه‌ی ارتباط‌شان با باشگاه پرسپولیس، قوی‌تر شود.

وی پس از افتضاحاتی که برادران قویدل به وجود آوردند و فراری شدن آن‌ها به جای این که جوابگوی مردم شود از در دیگری وارد شد و به همراه اطرافیانش با به ثبت رساندن شرکت «صدرا سیستم پاسارگاد» پای عده‌‌ای دیگر از دوستانش را به پرسپولیس باز کرد.

رویانیان که پس از سی سال خدمت در نظام جمهوری اسلامی سوراخ دعا را به خوبی می‌شناسد در اظهار نظری بدیع گفت:‌ «در هفته جاری نزد علمای قم مشرف خواهم شد و پس از ارائه توضیحات در صورت تاكید این عزیزان و اجازه آنها، در ماه مبارك رمضان در لیگ برتر شركت نخواهیم كرد. به دنبال حفظ ارزش های دینی و الهی هستیم و برای ما این موضوع اهمیت صدچندان دارد.»

http://www.parsfootball.com/mobile/permalink/10948

وی سعی می‌کند با هیاهو هر از چندی خود را در صحنه‌ی بین‌المللی فعال نشان دهد. برای مثال با سفرای دانمارک آندرس کریستین هوگارد و سوئد کارل لیفلاند دیدار و گفتگو کرد و سفیر دانمارک قول داد پیتر اشمایکل را به ایران بیاورد. همچنین در آذرماه ۱۳۹۱ با هیاهوی بسیار خبر داد که دانشگاه علمی- کاربردی پرسپولیس در سه رشته‌ فوتبال، فوتسال و آمادگی جسمانی فعالیت دارد به زودی آغاز به کار خواهد کرد.

امیر مشیری سرپرست کمیته روابط بین‌الملل پرسپولیس چپ و راست خبر از سفر مدیران رئال مادرید به ایران و یا عقد قرارداد دیدار با آث میلان را می‌دهد و از افتتاح دفتر پرسپولیس در استکهلم و دیدار با رئیس سازمان لیگ فوتبال پرتغال سخن می‌گوید که بیشتر جنبه‌ی مانور تبلیغاتی دارد تا تلاش برای پیشرفت باشگاه.

در آخرین اقدام رویانیان از تیم پیشکسوت‌های میلان دعوت کرد تا در تهران با تیم پیشکسوت‌های پرسپولیس بازی کند. دیداری که هیچ نفعی برای فوتبال ایران ندارد و تنها اقدامی پر سروصدا برای سرگرم کردن هواداران پرسپولیس است.

منبع:پژواک ایران

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   نسخه‌ی چاپی  

ایرج مصداقی

فهرست مطالب ایرج مصداقی در سایت پژواک ایران 

*علی فلاحیان جنایتکاری که از پرده بیرون می‌آید
*پوزش به خاطر اشتباهم در مورد تاریخ مصاحبه‌ی تلویزیونی احسان طبری
*برگی از تاریخ؛ «قرارداد ۱۹۱۹»، نایبیان کاشان، پدربزرگم حاج‌محقق‌الدوله
*محسنی‌اژه‌ای چرا خاوری را فراری داد ‏
*دکتر مسعود شیری «جاودانه‌ای» که غریبانه رفت
*پاسخی به ادعاهای محسن آرمین بازجو و شکنجه‌گر سابق و «اصلاح‌طلب» کنونی
*سو‌ءاستفاده از نام و یاد جاودانه‌ها ممنوع (به یاد حسن جهان آرا)
*آنچه از رئیسی در «کشتار ۶۷» دیدم
*سعید کریمیان چه کسی بود و چه سابقه‌ای داشت؟
*«گلزارخاوران» مشهد، پیش پای «آیت‌الله قتل‌عام» ذبح می‌شود
*شیوه‌های جدید مأموران وزارت اطلاعات در فضای مجازی
*تقدیر هم‌زمان دعایی از یک چهره‌ی ملی و یک «جنایتکار علیه بشریت»
*نگاهی به زندگی برادران ذاکر، مسئولان اطلاعاتی رژیم خمینی و فرقه‌ی رجوی
*خطرات «عشق‌بازی» خامنه‌ای با «امام زمان» برای ایران و منطقه ‏
*شیخ محمد یزدی رئیس قوه قضاییه که چماقدار بسیج می‌کرد
*هادی غفاری شکنجه‌‌گری در لباس «اصلاح‌طلبی»
*تحلیل CIA از تسخیر سفارت آمریکا در تضاد کامل با ادعا‌های مضحک فخرآور
*حسین طائب یکی از خطرناک‌ترین چهره‌های امنیتی
*دست‌پخت سایت «همبستگی ملی» و خانم دشتی
*هاشمی رفسنجانی و خامنه‌ای در نگاه آیت‌الله گلزاده غفوری
*گزارش محرمانه‌ی CIA در مورد هراس اتحاد شوروی از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی
*گزارش محرمانه‌ی CIA در مورد مسئولیت مجاهدین در انفجار حزب جمهوری اسلامی
*رپرتاژ آگهی «صدای آمریکا» برای مطرح کردن «بچه‌پررو» و «رفیق‌آیت‌‌الله»
*هاشمی معمار سرکوب دهه ۶۰ بود و مانع کشتار در پس از ۸۸
*محمدی‌ری‌شهری جنایتکاری که به چپاول مشغول است
*محمدعلی سرلک تیرخلاص‌زن دهه‌ی ۶۰ که روزگار خوشی ندارد
*اسدالله «خالصی» هم پر کشید و رفت
*رؤسای زندان اوین در دهه‌ی ۶۰
*سعید حسین‌زاده، زندانی سیاسی معترض، محمد حسین‌زاده مدیر داخلی اوین در دهه‌ی ۶۰
*نصیر نصیری و اسماعیل شاهردوی و «بی‌معرفتی»
*محسن نادریان، لات با معرفت قربانی «قتل‌های زنجیره‌ای»
*سعید امامی «سرباز راستین اسلام» که بود و چه کرد؟
*موسوی اردبیلی یکی از مسئولان کشتار دهه ۶۰
*پسر وزیر بهداری، زندانی سیاسی ۱۳ ساله و شهید ۱۵ ساله‌ «جبهه حق علیه باطل»
*تیرخلاص‌زن‌های اوین در دهه‌ی ۶۰ که کشته شدند
*«ارتجاع غالب» و «ارتجاع مغلوب»، دو تیغه یک قیچی
*شبیه سازی صفحه‌ی فیس بوک من توسط دستگاه اطلاعاتی رژیم
*تجاوز به کودکان و «حافظه تاریخی» ما ایرانیان
*توطئه‌ وزارت اطلاعات و بخش سایبری آن تحت پوشش دفاع از «چپ»‌
*«تیرخلاص‌زنی» که در ویلای شخصی‌اش بیلیارد بازی می‌کند
*با چهره‌‌ی «حاج آقا حسینی» و شبکه‌ی اطلاعاتی رژیم آشنا شویم
*سوءاستفاده جنسی از کودکان و نوجوانان در زندان
*کپی کردن صفحه‌ی فیس بوکم توسط «از ما بهتران»
*نامه‌ی شریرانه‌ی نماینده‌ی مریم رجوی به «کانون دوستداران فرهنگ ایران» در واشنگتن
*خامنه‌ای‌ و قاری قرآن فاسد، خمینی و روحانیت فاسد
*مسابقه‌ی فوتبال در روز تاسوعا، بمبگذاری در «حرم امام رضا» در روز عاشورا
*بیایید تصور کنیم....
*با نحوه‌ی کارکرد دستگاه اطلاعاتی و امنیتی در فضای مجازی آشنا شویم
*فیروز محوی یا «دزد ناشی» کمیسیون خارجه‌ شورای ملی مقاومت!
*مشارکت «فرقه‌ی رجوی» در زمینه‌سازی قتل «فراز» و «رها»
*«فراز» و «رها» جدیدترین قربانیان «قتل‌های زنجیره‌ای»
*محسنی اژه‌ای همچنان محرمانه حکم قتل صادر می‌کند
*رازینی قاتلی که به جنایاتش «افتخار» می‌کند
*پورمحمدی جنایتکاری که شب‌ها راحت می‌خوابد
*آمار واقعی زندانیان قتل‌عام‌شده در تابستان ۶۷ و جعلیات پیرامون گور دسته‌جمعی
*فیلم کامل گفتگوی ایرج مصداقی با معاون مصطفی پورمحمدی در ژاپن
*«حاجی علوی و حاجی فلاحی» یا «حاجی رجوی و حاجی خزایی»
*توضیحی چند در مورد گفتگوی مهدی خزعلی با صدای آمریکا
*گفتگو با آوایی بازرس ویژه روحانی و خلف‌رضایی قاضی دیوان عالی‌ کشور، عاملان کشتار دهه‌ی ۶۰ ‏‏(بخش دوم) ‏
*گفتگوی اختصاصی با علیرضا آوایی یکی از مسئولان کشتار ۶۷ (قسمت اول)
*نگاهی گذرا به ریشه‌های قتل‌عام زندانیان در سال‌های ۶۰ و ۶۷
*دلایل واقعی کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*از زندان برای آیت الله منتظری گزارش فرستادم
*ادعای جدید فرقه «صاحب‌مرده» رجوی مبنی بر عضویت من در هیأت کشتار ۶۷!
*گزارش کذب اعضای هیأت کشتار ۶۷ به آیت‌الله منتظری
*خروج مأموران ساواک از کشور در دیماه ۵۷، سفر به اسرائیل و اخراج از این کشور(گفتگو با پرویز معتمد)
*نگاهی دوباره به قاضی صلواتی و «برادر همسرش»
*پاسخی به ادعاهای بهروز جلیلیان در مورد «نه زیستن نه مرگ»
*بدون شرح!‌ آیا مسعود رجوی پاسخی برای این اسناد دارد؟
*آقای همنشین بهار! منظور وزیر کار امیر قاسم معینی است و نه هوشنگ انصاری
*اگر بهشتی زنده می‌ماند چه می‌شد؟‌
*مهدی سامع سرباز «ولی فقیه» در غیبت و «ارتجاع مغلوب»
*گوشه‌هایی از زندگی سراسر فساد کامران دانشجو چشم‌وچراغ خامنه‌ای در دانشگاه‌ها
*آیا عقلانیتی در اشرف دهقانی هست؟
*تلاش دستگاه اطلاعاتی رژیم برای تماس با پرویز ثابتی، ایجاد رابطه با آمریکا، شکایت از مجاهدین در گفتگو با پرویز معتمد
*نگاهی دوباره به نامه نگاری دبیر کنفدراسیون جهانی محصلین و مصطفی خمینی در دهه‌ی ۴۰
*مهدی سامع و «سه تفنگدار»ش
*بازداشت و دوران «حصر» خمینی تا تبعید در گفتگو با پرویز معتمد
*حمید اسدیان «مدیحه سرای» دربار رجوی و «ارزش غایی کلمات»
* جنگ و گریز ساواک با چریک «افسانه»‌ای حمید اشرف از نگاهی دیگر
*نگاهی اجمالی به سناریوی رژیم در مورد «زن» دستگیر شده در آلبانی
* مصطفی تاج زاده و «امام خمینی» و «دوران طلایی »
*دسته گل جدیدی که «تیرخلاص» زن اوین به آب داد
*داستان «استاد ادبیات از خراسان سرفراز» و «دیپلمات اسکاندیناوی»
*جنگ نیابتی شیعه و سنی و تعطیلی نهم ربیع‌الاول «آغاز امامت ولی عصر» و «عید‌الزهرا»
*«پرچم سرخ» تکان دادن سعید سلطانپور در روایت مجاهدین
*مروری بر «زخمی شدن قاسم سلیمانی» و «درب ضد انفجار اتمی» در تونل زیر زمینی سپاه در روایت مسعود رجوی
*جاودانه‌های خانواده‌ی محمدرحیمی در شعر زنده یاد نصیر نصیری
*شبکه‌ی نفوذی مجاهدین در رژیم، قربانی «خیانت» مسعود رجوی (بخشی از گزارش ۹۳)
* فیروز الوندی و «لاله‌های سرنگونش»
*«سرقت» شعرهای نصیر نصیری توسط مجاهدین و استفاده از آن در خاطرات محمود رویایی!
*نصیر نصیری همچون «بادی سرگردان» در جستجوی آشیانه‌‌اش
*آیا رژیم قصد آزادی رابرت لوینسون را دارد؟
*سید‌ابراهیم رئیسی جنایتکاری در مقام تولیت «آستان ضامن آهو»
*نگاهی ایدئولوژیک به نامه‌‌‌های مسعود رجوی خطاب به خبرگان و خامنه‌ای
*در رثای دکتر هادی اسماعیل‌زاده حقوقدان بزرگ میهن مان
*بارز شدن دشمنی هیستریک فرقه رجوی با زندانیان سیاسی مقاوم و مبارز
*دزد ناشی به کاهدان می زند («جنون» مسعود رجوی)
*«چه بی ثمر به در می‌کوبم» نگاهی به چند شعر نصیر نصیری
*عباس رحیمی آن «جان شیفته»
*کارزار غیرانسانی جماعت رجوی علیه بیماری عباس محمدرحیمی
*نقش اخلاق در رفتارهای سیاسی
*سرگیجه ی رجوی در برابر مظلومیت عباس محمدرحیمی
*حمله کینه توزانه ی مسعود رجوی به عباس محمدرحیمی سمبل جوانمردی و راستی
*مترجم نیروی دریایی آمریکا در زندان اوین؛ نماینده خمینی در نیروی دریایی، امام جماعت در آمریکا
*پیش‌بینی خروج نیروهای آمریکایی از عراق و خطرات ناشی از آن
*رجوی خواهان ادامه جنگ در لیبرتی، کمیساریای عالی پناهندگان خواهان انتقال فوری مجاهدین از عراق
*جنایت «لیبرتی» و مسئولیت مشترک خامنه‌ای و مسعود رجوی
*محمدحسن راستگو «مبتکر شیوه خاصی از آموزش و تفریح برای کودکان»
*پاسخ من به دستگاه اطلاعاتی و امنیتی رژیم برای مناظره در «دانشگاه هنر تهران»
*متن کامل نامه آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری: «با آب دیگری وضو بسازید»
*تلاش نافرجام فخرآور برای بدنام کردن اسماعیل خویی
*گل ــ زاده، نخ «دانه‌های تسبیح» * (قسمت دوم)
*من و فرهاد و زندان و «یه شب مهتاب» *
*«کشتار ۶۷» در شعر نصیر نصیری (شاعری که قربانی خمینی و رجوی شد)
*گفتگوی گزارشگران با ایرج مصداقی بمناسبت یادبود کشتار زندانیان سیاسی در تابستان 1367
* جنایتکاران دهه ۶۰ پست دولتی دارند
*نصیر نصیری شاعری که قربانی خمینی و رجوی شد
*بقیه داستان «جیمزباند» و «رفیق آیت‌الله»
*روایت ایرج مصداقی از سیاه‌ترین دهه عمر جمهوری اسلامی - بخش نخست
*کوتاه و گویا؛ «انترناسیونال بچه‌پرروها»
*سکوت مسعود رجوی در قبال پذیرش پناهندگی یکی از متهمان قتل‌ کشیش‌های مسیحی در سوئد
*توطئه‌ی جدید دستگاه اطلاعاتی رژیم و مجاهدین علیه «نه زیستن، نه مرگ» و من
*«هوشنگ عیسی بیگلو» و «همنشین بهار» در روایت عرفان قانعی فرد پادوی دستگاه امنیتی
*رضا مصطفوی طباطبایی «خیر» حامی پرسپولیس یا یکی از عوامل گم‌شدن دکل نفتی
*به یاد مادر انسیه بخارایی کاشی (سید‌احمدی) که «لبخندش باغ ستاره‌ها بود»
*از جعل امضاهای ناشیانه پای بیانیه دلواپسان تا جعل امضا تحت نام «بیش از ۱۵۰۰نفر از دوستداران جنبش فدائی»
*اوین؛ از جوخه‌‌ی اعدام لاجوردی تا پارک قالیباف و لاریجانی
*چهل سال پس از ترور شریف واقفی؛ شباهت‌های رفتاری مسعود رجوی و تقی‌ شهرام
*چرا در مورد بیژن جزنی و حمید اشرف می‌نویسم؟
*من یا محسن درزی «تواب»، کدام یک بایستی پوزش بخواهیم؟
*سناریوی جدید دستگاه اطلاعاتی رژیم؛ مجاهدین عامل اسیدپاشی روی زنان
*فرخ نگهدار و تاریخی سراسر جعلی: چگونه جنبش فدایی، بیژن جزنی و حمید اشرف قربانی شده‌اند
*سازمان چریک‌های فدایی خلق و پذیرش رهبری خمینی در دوران انقلاب ضد‌سلطنتی
*«ایران اینترلینک» صدای دستگاه اطلاعاتی رژیم
*مسعود رجوی بیش از رژیم جمهوری اسلامی از نمایش جهانی فیلم «آن‌ها که گفتند نه» در هراس است
*کشتار وحشیانه با استناد به آیات قرآن و سنت
*پیش‌بینی هشت سال پیش نتایج تحریم اقتصادی رژیم و خروج نیروهای آمریکایی از عراق
*قاضی حسن تردست قاتل ریحانه جباری مرتکب جنایت دیگری شد
*دست‌خط‌های ارائه شده از سوی مجاهدین خلق به ایرج مصداقی
*واکنش رهبری عقیدتی مجاهدین به مقاله‌ی «مسعود رجوی سه دهه «فرار» از «جانبازی» و به خطر انداختن جان مجاهدین»
*تروریست سیدنی کیست و کتاب شعرش را چه کسی انتشار داد؟
*فراخوان «ستاد اجتماعی مجاهدین در داخل کشور» طنز یا فاجعه
*مسعود رجوی سه دهه «فرار» از «جانبازی» و به خطر انداختن جان مجاهدین
*پروژه‌ی «شهید‌سازی» از مرتضی سربندی مأمور اطلاعاتی و مسئول آموزش گارد پرواز سپاه پاسداران
*عملیات مروراید مجاهدین در بهار ۱۳۷۰ کردکشی یا دخالت سپاه‌پاسداران در عراق؟
*مجاهدین خلق، داعش، «انقلابیون عراقی»، «عشایر انقلابی»، بدون شرح
*تشابه احکام «داعش»‌گونه‌ی خمینی برای کشتار نظامیان و زندان سیاسی در مرداد ۶۷
*نگاهی دوباره به دیدگاه‌ه‌ای هفت سال پیش ایرج مصداقی پیرامون احتمال حمله‌‌نظامی، تحریم اقتصادی، بحران‌هسته‌ای و ...
*به مناسبت درگذشت امام جمعه شمیرانات: حجت‌الاسلام محسن دعاگو، امام جمعه، بازجو، شکنجه‌گر و فرمانده کمیته
*اعدام‌های ۶۷ از یک سال قبلش برنامه‌ریزی شده بود
*آزادی متهمان ترور «متخصصان هسته‌‌ای» یک رسوایی دیگر برای خامنه‌ای
*طرح یک پرسشنامه (مجاهدین در برابر پرسش‌های مردم) بخشی از «گزارش ۹۳»
*دخالت مجاهدین در امور داخلی عراق و حمایت از نیروهای تحت هژمونی «داعش» (بخشی از گزارش ۹۳)
*روحانیت انقلابی، متهم اصلی آتش‌سوزی سینما رکس آبادان
*مظفر الوندی پاسدار زندان یا مسئول دفتر «حقوق بشر» و دبیر مرجع «حقوق کودک»
* گورستان «خاوران»
*اعدام، یک پارامتر مهم در حیات سیاسی نظام جمهوری اسلامی است
*شبکه‌ی نفوذی مجاهدین در رژیم، قربانی «خیانت» مسعود رجوی (بخشی از گزارش ۹۳)
*قاضی محمد مقیسه و سه دهه جنایت علیه بشریت
*«فرد خوشنام» مجاهدین چه کسی است ؟
*سرنوشت مسعود دلیلی، یادآور سرنوشت سعید امامی (بخشی از گزارش ۹۳)
*توضیحی مختصر در مورد فرار مسعود رجوی از عراق و ترک صحنه‌ی جنگ
*دریافت «جایزه یواشکی» توسط خانم رجوی
*تصحیح یک اشتباه در ارتباط با گزارش ۹۳ و پوزش از آقای سعید جمالی
*گزارش 93 / واکاوی و بررسی فرهنگ و رفتار توتالیتاریستی مسعود رجوی
*ای کاش نه تیم ملی فوتبال، که جامعه‌ی ایران «کارلوس کی‌روشی» می‌داشت
*تصحیح یک روایت در مورد زنده یاد غلامحسین (شاپور) قناعتی
*«لعبتی هزار ماشالا»، نامه سرگشاده به عماد‌الدین باقی
*نگاه متفاوت من، محمد مصطفایی و وحید پوراستاد به علیرضا آوایی
*من و «حق» بیژن جزنی و کشتار ۳۰ فروردین ۱۳۵۴
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (بخش پایانی) نقش وابستگان فدراسیون فوتبال و تربیت‌بدنی در فساد
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۶) لومپنیسم در حاکمیت، لومپنیسم در فوتبال و ...
*«عشق» و نسل برآمده از انقلاب ضد سلطنتی
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۵) روحانیت و دلالان در فوتبال
*مسعود رجوی و «پرفسور راج بالدو» و جایزه «خدمات بشردوستانه بین‌المللی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۴) نقش رمالان، جادوگران و مداحان در فوتبال
*نوروز در زندان‌های دهه‌ی ۶۰
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۳) غوغای اعتیاد و دوپینگ
*انتخاب مریم رجوی به عنوان «پرافتخار زن سال ۲۰۱۳ » و پروفسور «راج بالدو»
*نگذارید دست‌های خونین خمینی را پاک کنند
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۲) سرمایه‌داران نوکیسه در فوتبال
*مرتضی فهیم کرمانی صادر کننده‌ی اولین حکم ترور، سنگسار و قطع دست
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۱) سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال
*سیدحسین موسوی تبریزی خشن‌ترین قاضی نظام، مدعی «اسلام رحمانی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته، سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال (۱۰)
*ادامه‌ی دشمنی دستگاه ولایت با زنده‌یاد فرخ‌رو پارسای
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۹) (سرمایه‌داران نوکیسه در فوتبال)
*علی یونسی و تکذیب محاکمه و اعدام نظامیان حزب توده
*ناصر میناچی مشمول «فامیل الدنگ»‌ نشد
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۸) هجوم سرمایه‌داران نوکیسه به بازار فوتبال
*مقوله‌ی حجت‌الاسلام «جعفر نیری» و مستند‌سازی کشتار ۶۷
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (بخش ۷) تحولات باشگاه پرسپولیس، استقلال و ...
*حسینعلی نیری رئیس دادگاه انتظامی قضات «رژیم کشتار »
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۶) دخالت سپاه پاسداران در فوتبال
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۵)
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۴)
*نگاهی دوباره به دستگاه اطلاعاتی نظام و قربانیان «انجمن پادشاهی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۳)
*طه طاهری (مسعود صدر‌الاسلام) و وزارت اطلاعات مسئول ربودن رابرت لوینسون
*سخنی با مریم رجوی؛ به یاد «گوهر» و «گوهر»ها
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۲)
*چند نفر در زندان قزلحصار اعتصاب غذا کرده‌اند؟ نگاهی به اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱)
*پاسخ مجاهدین به مقاله‌ی فریبا هادیخانلو «اشرف نشان» یا «تواب اتاق آزادی اوین»
*فریبا هادیخانلو «اشرف نشان» یا «تواب اتاق آزادی اوین»
*خطر اعدام متهمان ترور‌های هسته‌ای و «جاسوسی» برای موساد
*نهاد نمایندگی خامنه‌ای و تائید قتل‌عام‌های ۶۰ و ۶۷
*انشعاب و ایجاد تشکل؛ پاسخ به نامه‌ی سرگشاده‌ی آقای ریحانی
*حق تیر و شکنجه در قوانین جمهوری اسلامی
*رادیو بی بی سی و گزارش بیطرفانه‌اش از عراق
*پس از قتل‌عام در اشرف، کشتار بزرگتری در چشم‌انداز است
*علیرضا یعقوبی «اشرفی» امروز و همکار سعید امامی و فلاحیان دیروز
*لزوم مبارزه با شخصیت‌سازی و شخصیت پرستی و پرهیز از مطلق‌کردن افراد
*قاضی صلواتی یکی از اضلاع مثلت «جنایت علیه بشریت»
*نامه سرگشاده به شیرین عبادی، «اسلام رحمانی» چاره‌ی کار نیست
*آیت‌الله گلزاده غفوری و پذیرش وکالت عباس امیرانتظام
*چه چیز خشم «‌اهل حق» در ایران را برانگیخت و خودسوزی‌ها چرا آغاز شد؟
*واکنش مشابه‌ مجلس شورای اسلامی و «شورای ملی مقاومت» به «استعفا»
*نگاهی ایدئولوژیک به نامه‌‌‌های مسعود رجوی خطاب به خبرگان و خامنه‌ای
*محمد‌علی امانی رئیس اوین و عضوی از خانواده‌ی جنایتکار و غارتگر امانی
*انفجار حرم عسگرین و اعتراف ژنرال جورج کیسی
*بخش منتشر نشده‌ی گزارش ۹۲، نامه‌ی سرگشاده به مسعود رجوی
*مکاتبات من با ابوالقاسم رضایی یکی از مسئولان مجاهدین در دیماه ۱۳۸۸
*سنگ بنای نابسامانی‌های کشور را هاشمی گذاشته-
* محمد مهرآیین، مظهر جنایت و فساد
*گزارش ۹۲، نامه‌ی سرگشاده به مسعود رجوی
*سیدحسین موسویان و شیخ حسن روحانی دو مدعی تحصیل در بریتانیا
*نگاهی به پرونده‌ی کهریزک و سوابق جنایتکارانه «قاضی حداد»
*حجت‌الاسلام محسن دعاگو، امام جمعه، بازجو، شکنجه‌گر و فرمانده کمیته
*نگاهی به زندگی جلیل بنده یکی از تیرخلاص‌زن‌های اوین
*سفر مصطفی محمد نجار به وین شلیک به لیست جدید اتحادیه‌‌ اروپا
*نقش مجید قدوسی یکی از عوامل کشتار ۶۷ در فوتبال
*سیدعباس ابطحی یکی از جنایتکاران علیه بشریت
*دستگیری یک شهروند اسلواکی اقدامی شکست‌خورده در راه تکمیل سناریوی ترورهای هسته‌ای
*حمله‌ی موشکی به لیبرتی آخرین اقدام تروریستی رژیم نخواهد بود
*«هوشنگ عیسی بیگلو» و «همنشین بهار» در روایت عرفان قانعی فرد پادوی دستگاه امنیتی
*آقای واحدی، بشارتی نه «خدا ترس است و نه با شرف»
*طه طاهری (مسعود صدر‌الاسلام) و وزارت اطلاعات مسئول ربودن رابرت لوینسون
*تلاش برای نجات تروریست‌های‌ سپاه قدس در تایلند
*نشریه‌ی پیکار، قاسم عابدینی و ترور آمریکایی‌ها
*رو در رو با فائزه هاشمی و «عبرت روزگار»
*آیا خامنه‌ای مخالف اعدام مارکسیست‌‌ها بود؟
* بدون شرح!
*«گفتگوهای زندان» و سندروم «دایی جان ناپلئون»
*مازیار بهاری و «اعترافات اجباری»
*حکم تاریخی دادگاه لاهه و واکنش ناگزیر «هیأت اجرایی راه کارگر»
*تاکسی زرد رنگ پژو ۴۰۵ و ترور پاسدار فریدون عباسی
*آیا مجاهدین و دشمنانشان فرهنگی مشابه دارند؟
*چه کسانی مستشاران آمریکایی در ایران را ترور کردند؟
*متهم کردن بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به مشارکت در ترور‌های هسته‌ای
*وزیر فتحی هوادار دکتر شریعتی چرا و چگونه «رفیق» شد؟
*«جهانبخش سرخوش» و «شرکا» همسو و همگام با رژیم
*من و «حق» بیژن جزنی و کشتار ۳۰ فروردین ۱۳۵۴
*آیا محمدی گیلانی حکم اعدام فرزندانش را داد؟
*نگاهی به جعلیات انتشار یافته از سوی ساموئیل کرماشانی در مورد مولود آفند و متهمان دستگیر شده در ایران
*ربودن مولود آفند، ارتباط آن با «ترورهای هسته‌ای»، اقلیم کردستان و موساد
* نگاهی دوباره به سناریوی «سربازان گمنام امام زمان» و قربانیان آن
*دلایل اتخاذ اقدامات امنیتی اجلاس «غیرمتعهدها» در تهران
*به فریاد متهمان بیگناه ترور «متخصصان هسته‌ای» برسید
*علیرضا آوایی، غلامرضا خلف رضایی زارع و چند جنایتکار علیه بشریت
*«حاج رضا» و کتایون ‌آذرلی و یک پروژه‌ی امنیتی
*چشم‌ها را باید شست، جور دیگر باید دید؛ پرسش‌هایی از سوی مخالفین ایران تریبونال
*دروغپردازی «حاج‌رضا» در مورد نحوه‌ی سفر به اروپا
*پرده‌‌ی دیگری از «داستان‌های هزار و یک شب» صاحب‌منصب قضایی رژیم
*«دو پیمانه آب و یک چمچه دوغ»، نگاهی به روایت‌های جعلی صاحب‌منصب قضایی رژیم
*پاسخ به چند سؤال در ارتباط با خاطرات و مصاحبه‌ی‌ تلویزیونی ثابتی و واکنش‌های پیرامون آن
*حاج احمد قدیریان مسئول گروه ضربت و جوخه‌های اعدام اوین
*«فرقان» در آیینه‌ی تاریخ
*مایک والاس و هاشمی رفسنجانی
*حمید رضا نقاشیان تجسم عینی حاکمیت فاسد
*چه کسی خامنه‌ای را در تیرماه ۶۰ ترور کرد؟
*تروریسم افسار گسیخته‌ی رژیم و مماشات بین‌المللی
*فراز و نشیب حزب توده در دهه‌ی ۶۰
*«اپوزیسیون» کی و چگونه کوک می‌شود؟
*سانسور بخش مهیج خبر «ان بی سی» در مورد نقش مجاهدین در ترور‌های تهران
*پرونده‌ی لیلا فتحی نمادی از ظلم و بی‌عدالتی دستگاه قضایی ولایت فقیه
*چه کسانی پشت بیانیه‌‌ی «کرکس‌ها متحد می‌شوند» هستند
*نقش رژیم در «قتل‌های زنجیره‌ای متخصصان» ایرانی
*نامه سرگشاده به آقای محمد نوری زاد
*نامه‌ی تیرماه ۱۳۶۶ آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری *
*نامه آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری: «با آب دیگری وضو بسازید»
*پاسخ به پرسش‌هایی چند در مورد بیانیه‌های ضد جنگ و تلاش‌های اکبر گنجی
*پاسخ به سؤالاتی چند در مورد گزارش آژانس بین‌المللی اتمی و امکان حمله نظامی غرب به ایران
*چند پرسش و پاسخ در مورد طرح ترور سفیر عربستان در آمریکا
*جاسوسی وابسته‌ی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در لندن علیه دانشجویان ایرانی
*«باغ‌ها آنگاه که شکفته‌ترند کوله‌ی پاییز را پربار می‌کنند»
*«از اوج و موج نگاهت عشق پیدا بود»
*به یاد شهلا و فریده و همه‌ی جاودانگان
*به یاد مادر جهان‌آرا و جاودانه‌اش «حسن»
*رقص ققنوس‌ها و آواز خاکستر
*به روز کردن لیست تروریستی و واکنش‌‌های رژیم
*محمد سلیمی یکی از جنایت‌کاران علیه بشریت و دست‌اندرکاران قتل‌عام ۶۷
*راه بهبود حقوق بشر در ایران از رسیدگی به قتل های ۶٧ می گذرد
*معامله‌ بر سر آزادی دو کوهنورد آمریکایی و باقی ماندن نام مجاهدین در لیست تروریستی
*گفتگو در مورد گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر
*نوری‌زاده و زنده‌یاد شاپور بختیار
*مروری بر روایت هاشمی رفسنجانی از پایان قتل‌عام ۶۷ و اطلاعات ارائه شده از سوی دادستانی
*با آب هفت دریا نیز ننگ کشتار ۶۷ را نمی‌توان شست
*لیست تروریستی آمریکا و رابطه آن با نجات جان ساکنان اشرف
*مادر هنوز غصه‌ی عطیه را دارد
*مادر امامی و آغوش پر از عشق‌اش
*آیا مجید انصاری راست می‌گوید؟
*محمدرضا صدر عاملی و رخت‌‌ دامادی‌اش
*نحوه برخورد دولت موسوی با کشتار ۶۷ و موارد نقض حقوق بشر در مجامع بین‌المللی
*تصحیح اطلاعات ارائه شده نادرست در مورد گزارشگر ویژه و ...
*انتخاب گزارشگر ویژه مردِ مسلمانِ غیرعرب و تصحیح چند اشتباه
*هوشنگ اسدی بدون هیچ پروایی همچنان دروغ می‌گوید
*از بهناز شرقی نمین تا هاله سحابی
*با چهره‌ی مجید قدوسی یکی از مسئولان کشتار ۶۷ آشنا شویم
*توضیحی در ارتباط با نقد کتاب هوشنگ اسدی
*نقدی بر «نامه‌هایی به شکنجه‌گرم»، چرا هوشنگ اسدی دروغ می‌گوید؟
*کدیور و روایت کشتار ۶۷
*کشتار در اشرف و منادیان «اسلام رحمانی»
*طه طاهری (مسعود صدر الاسلام) و مفقودشدن رابرت لوینسون
*۱۹ بهمن شکوه یک مقاومت؛ غم و اندوه غریبانه‌ی زندانیان
*با چهره‌ی داوود روزبهانی فرمانده حمله به پایگاه موسی خیابانی آشنا شویم
*برای مظلومیت و تنهایی محمدعلی حاج‌آقایی
*با چهره‌ی مرتضی اشراقی عضو هیئت کشتار ۶۷ آشنا شویم
*«خبر کوتاه‌ بود اعدام‌ شان‌ کردند!»*
*مهدی نادری‌فرد یکی از عوامل اصلی کشتار ۶۷ در زندان گوهردشت
*یادی از آیت‌الله منتظری و نکاتی چند در ارتباط با میزگرد سیاسی ۳۰ آذر ۸۸ سیمای آزادی
*نامه سرگشاده به خانم زهرا رهنورد
*تاریخ گفت‌وگوهای درونی بخش مارکسیست لنینیست مجاهدین خلق و چریک‌های فدایی خلق
*فردا را چگونه باید ساخت؟
*برای آن‌هایی که خواهان حقیقت‌اند
*از به کارگیری شیوه‌های غیراخلاقی بپرهیزیم حتی در رابطه با دشمنانمان
*ايرج مصداقي و «غزل اميد»
*انتشار اخبار جعلی از سوی «پیک نت» در ارتباط با مهاجمان به خانه کروبی
*گرچه ما می‌گذریم راه می‌‌ماند ( در رثای جاوادنه‌های رضایی‌ جهرمی)
*معرفی عاملان و آمران و افراد مطلع از اعدام‌های مرداد ۶۷
*قتل‌عام ۶۷ در پاسخ‌های رسمی دولت جمهوری اسلامی
*ايرج مصداقي: غرب عاملان کشتار را مي‌شناسد
*نامه سرگشاده به میرحسین موسوی
*مادر امامی و آغوش پر از عشق‌اش
*«محمد نبودی ببینی»، برادرت را کشتند!
*گفت‌وگو با ايرج مصداقی درباره قاضی مقيسه: شريرترين چهره زندان‌های جمهوری اسلامی در دهه ۶۰
*«آیا زندگی باز به آن‌ها خواهد خندید»
*حق با شادی صدر است یا داریوش برادری
*برای مظلومیت و تنهایی محمدعلی حاج‌آقایی
*شورای حقوق بشر سازمان ملل و همسر سعید امامی!
*با چهره‌ی سید حسین مرتضوی یکی از جنایتکاران علیه بشریت آشنا شویم!
*بهار با بچه‌ها، بهار بی‌بچه‌ها (یادی از دلاوران خانواده‌‌ی مدائن)
*گفتگوی اشتراک با ایرج مصداقی در رابطه با کمپین دو میلیون امضا بر علیه مجازات اعدام
*داستان دستبوسی جنتی !
*«شرفیابی و درخواست عفو و انابه در حضور رهبری»
*اعدام توابان، تراژدی مضاعف
*سوءقصد به تواب نظام یا سناریوی جدید کودتاچیان
*احسان نراقی همچنان در خدمت قدرت
*نامه‌های علیرضا حاج صمدی به همسرش مریم گلزاده غفوری
*«کاظم» تبلور خشم و عصیان نسل برآمده از انقلاب ضد‌سلطنتی
*صدای «صادق» نسلی که در سکوت پرپر شد
*فرمانده حمله به پایگاه موسی خیابانی چه کسی بود؟
*کتاب «نگاهی به سازمان بین‌المللی کار، نقض حقوق بنیادین کار در ایران» - ایرج مصداقی
*وصیت نامه مریم گلزاده غفوری
*«سلامم غریبانه در هر خانه را خواهد زد»
*عبرت‌های روزگار
*گل- زادگان ( محمد کاظم)
*گل‌- زادگان ( محمدصادق)
*گل ــ زاده، نخ «دانه‌های تسبیح» * (قسمت دوم)
*مسعود علی‌محمدی آخرین قربانی دستگاه امنیتی ولایت فقیه
*دکتر گلزاده غفوری مدافع بزرگ حقوق مردم (قسمت اول)
*فرخ نگهدار و درد «فروپاشی» نظام
*شب لعنتی و فانوس (به یاد فاطمه کزازی)
*در رثای کسی که به جای حکومت بر سرهای بالای دار، بر قلب‌های مردم حکومت کرد
*پرسش و پاسخ در مورد فعل‌انفعالات عراق و وضعیت مجاهدین و ... (بخش دوم)
*پرسش و پاسخ در مورد فعل‌انفعالات عراق و وضعیت مجاهدین و ... (قسمت اول)
*آن کس که وابستگی‌های سیاسی و ایدئولوژیکش را نفی کند خود را نفی می‌کند
*امیر فرشاد ابراهیمی بازیچه‌ دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی
*گزارش‌های نادرست به ما خدمت نمی‌کنند- بخش سوم
*نقد فرهنگ سیاسی - حذف و سانسور در خاطرات زندان!- بخش دوم
*نقدی بر «آفتابکاران» نوشته‌ی محمود رویایی – بخش نخست
*به یاد آن که «عاشقانه زیست»
*همکاری یکی از فعالان اصلی لابی رژیم در انگلستان با فرماندهان سپاه پاسداران
*مسعود صدر‌الاسلام (طه طاهری)، همان صالح بازجوی معروف ۲۰۹ اوین نیست!
*گفت گو با ايرج مصداقي، نويسنده چهار جلد خاطرات زندان
*مذهب در خدمت شکنجه و کشتار
*احمد توکلی و قتل فجیع نرگس جباری
*آقای کروبی جنایات دیگر خامنه ای را هم افشا کنید
*کندوکاوی در وقایع پس از انتخابات 22 خرداد 1388
*همخوانی یک سیاست
*سخنی در باب فرصت طلبی گردانندگان سایت «اخبار روز»
*یگان ویژه پاسداران نیروی انتظامی و «نوپو»
*بازوهای نظام برای سرکوب جنبش های اعتراضی
*نامه سرگشاده به آقای مهدی کروبی
*فرهاد جعفری مدافع سینه چاک احمدی نژاد یا سهی سیفی وبگرد «روزآنلاین»
*آشنایی با چند تن از عوامل کشتار و جنایت در دهه‌ی ۶۰
*محمدرضا شریفی نیا تواب دو آتشه اوین و حامی احمدی نژاد
*نگاهی به سابقه‌ی چندتن از رهبران کودتای ۲۲ خرداد
*جعلیات جدید امیرفرشاد ابراهیمی در نامه سرگشاده به مجتبی خامنه ای
*پاسخ به سؤالات سایت گزارشگر در ارتباط با خیزش مردم ایران
*نگاهی به چهره‌ی چند جنایتکار
*مجید پورسیف کیست؟
*فاضل بازجوی بیرحم شعبه هفت اوین
*مجتبی حلوایی عسگر یکی از عاملان اصلی کشتار ۶۷
*تحلیلی بر نماز جمعه رفسنجانی
*فکور، بازجوی شعبه‌ی هفت اوین و تروریست بین‌المللی
*نقدی بر کتاب «آفتابکاران» نوشته محمود رویایی (مجموعه کامل)
*«فرهنگ» ناهنجار یک عضو شورای هماهنگی اتحاد جمهوری‌خواهان
*سخنی با اعضا و هواداران اکثریت و اتحاد جمهوریخواهان
*حجاریان و شقاوت یک نظام ضدبشری
*متن سخنرانی ایرج مصداقی در جلسه ایران، انتخاب دمکراتیک
*از ۳۰ خرداد ۶۰ تا ۳۰‌خرداد ۸۸
*آن کس که باید برود خامنه ای است
*کودتای جدید در رژیم کودتا
*با وزیر کشور کابینه‌ی احتمالی کروبی آشنا شویم
*سید ابراهیم نبوی و پرده پوشی یک دهه جنایت و سرکوب
*کندوکاوی در ارتباط با دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری
*میرحسین موسوی و «برکات سازنده اسلام»
*اظهارات مصطفی تاج‌زاده در توجیه کشتار ۶۷
*متجاوز را «انتخاب» نمی‌کنند!
*مهدی کروبی و میرحسین موسوی و کشتار ۶۷
*نگاهی به تاریخچه‌‌ی شکایت علیه نقض حقوق سندیکایی و آزادی انجمن‌ها توسط دولت‌های ایران (بخش دوم)
*نگاهی به تاریخچه‌‌ی شکایت علیه نقض حقوق سندیکایی و آزادی انجمن‌ها توسط دولت‌های ایران (بخش اول)
*ناصر منصوری را روی برانکارد به قتل‌گاه بردند
*نام واقعی مجید قدوسی چیست؟
*سرهنگ سید لطف‌الله اتابکی کیست؟
*گفتگوی پژواک ایران با ایرج مصداقی در ارتباط با نقش‌گروه‌های چپ و مجاهدین در استقرار جمهوری اسلامی، حمایت از خمینی و...
*ادعاهای نادرست راجع به عکس‌های جنایتکاران
*ماشین جعل و دروغپردازی راه توده و پیک نت
*سرگذشت من و سرگذشت یک ترانه
*به یاد آن که «بهنام» بود
*تجربه‌اندوزی از تاریخ
*در خلوت پرشکوه عاشقان آزادی جاری‌ست...
*خاوران و مادران
*نقدی بر گزارش دیده‌بان حقوق بشر در مورد آزادی بیان و تجمع در مناطق کردنشین
*اقتدار مادران
*حسین مهرپور و تعهدات بین‌المللی جمهوری اسلامی
*میان ماه من تا ماه گردون!
*انتقام‌جویی نظام «عدل اسلامی» از خانواده‌ها (بخش دوم)
*چند نکته در ارتباط با مهر و موم کردن کانون مدافعان حقوق بشر
*انتقام‌جویی نظام «عدل اسلامی» از خانواده‌ها (بخش اول)
*برخورد گزینشی با حقوق زنان
*آرامگاه مادر !
*پرویز زند شیرازی نیز به ابدیت پیوست
*مادر، «افسانه است، اما دروغ نیست»
*دادگاه یا سرپوشی بر جنایت باندهای رژیم در شیراز
*رفیق‌دوست و حکم مهدورالدم
*مأموریت «یک اسکادران هموسکسوئل منحرف آمریکایی»!
*به پاس مقاومت و ایستادگی علی صارمی
*هشدارهای امنیتی سایت تابناک را جدی تلقی کنیم
*نوری زاده و دسته گل تازه به آب داده
*غلامرضا جلال و روایت‌های غیرواقعی زندان
*به یاد آن که «عاشقانه زیست»
*انتخاب اوباما شرایط را برای رژیم سخت‌تر می‌کند
*همنامی جنایتکاران و معضل اپوزیسیون- بخش دوم
*هویت اصلی داوود لشگری یکی از مسئولان کشتار ۶۷
*اپوزیسیون و معضل همنامی جنایتکاران
*آیا سانسور شاخ و دم دارد؟
*هیئت کشتار زندانیان سیاسی در روایت گروه‌ها و فعالان سیاسی!
*کشتار ۶۷، سعید شاهسوندی و پروژه‌ی جعل تاریخ
*بیستمین سالگرد کشتار ۶۷ و انتشار خاطرات جعلی
*گفتگو با ایرج مصداقی در مورد در مورد جناح‌های رژیم، خطر جنگ، خطرات اتمی شدن رژیم، وضعیت اپوزیسیون، جنبش‌های مردمی و ....
*سانسور زنان در انتخابات کانون نویسندگان ایران !
*«غنی سازی» دروغ و «توسعه» جعل در دستگاه رژیم
*پاسخ به «فراخوان» فریدون گیلانی و ذکر چند خاطره
*روایت وارونه‌ی مسعود بهنود و محسن سازگارا از ۳۰ خرداد
*سازگاران با جنایتکاران، ناسازگارا با قربانیان
*پاسخ به پرسش‌هایی چند در رابطه با کتاب «برساقه تابیده کنف»
*دست های خونین باندهای رژیم در انفجار شیراز
*داستان زنی که «هفت شوهر» دارد و حافظه‌ی تاریخی
*علی‌محمد بشارتی یکی از بنیانگذاران دستگاه سرکوب و جنایت رژیم
*امیرفرشاد ابراهیمی درس آموخته‌ی مکتب ولایت
*سید کاظم کاظمی، از بنیانگذاران سیستم اطلاعاتی، شکنجه‌گر و جلاد اصلی فعالین چپ ایران
*عید ۶۲ در زندان گوهردشت
*نوری‌زاده، بانک مرکزی جعلیات و عصاره ژورنالیسم بی‌اعتبار
*بخشی از نقشه‌‌های زندان‌های اوین، قزل‌حصار، گوهردشت و نیز محل‌های قتل‌عام تابستان۶۷ برگرفته شده از کتاب «نه‌زیستن، نه‌مرگ»(چاپ دوم)
*حاج احمد قدیریان مسئول گروه ضربت و جوخه‌های اعدام اوین
*دلایل واقعی کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*بهنود پدیده‌ای که از نو باید شناخت
*محمد مهرآیین یکی از مهم‌ترین دژخیمان اوین
*نقش های گوناگون هوشنگ اسدی تواب فعال زندان
*کبوتر با کبوتر، باز با باز، کند همجنس با همجنس پرواز
*برگشتگان ازدیار مردگان
*ILO - پیشرفت دولت جمهوری اسلامی در سال های گذشته در سازمان ‌بین‌المللی کار (بخش هشتم - پاياني)
*ILO - نگاهی به کنفرانس بین‌المللی کار و سیاست های به کار گرفته شده از سوی رژیم در این کنفرانس‌(بخش هفتم)
*ILO - تشکل‌های کارگری رژیم از نگاه سازمان بین‌المللی کار (بخش ششم)
*ILO - خانه کارگر جمهوری اسلامی (بخش پنجم)
*ILO - تشکل‌های کارگری در جمهوری اسلامی و مغایرت آن ها با کنوانسیون‌های بین‌‌المللی (بخش چهارم
*ILO - گزارش کمیته متخصصین در ارتباط با اجرای کنوانسیون ها و توصیه نامه ها به نود و سومین کنفرانس بین‌المللی کار و کمبودهای آن (بخش سوم)
*ILO - کنوانسیون های بین‌المللی که مورد تصویب دولت‌های ایران قرار گرفته‌‌‌اند (بخش دوم)
*ILO - کنوانسیون‌های بین‌المللی، ترفند‌های رژیم (بخش اول)
*برای مادرهایمان، «دل‌پاکان» و «دل‌سوختگان» روزگار
*کشتار ۶۷ در شعر زندان
*نگاهی گذرا به نمایشنامه‌های زندان
*اعلامیه جهانی حقوق‌بشر دستاورد بزرگ بشریت
*یقه واقعیت را نمی‌توان گرفت؛ (در مورد کتاب نه زیستن نه مرگ)
*آقای زرافشان به کجا می‌روید؟
*احکام خمینی و خامنه‌ای به حسینعلی نیری رئیس هیئت قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*نظرات «استاد» عبدالله شهبازی و چگونگی برخورد بقایای حزب توده با او
*روزشمارقتل‌عام ۱۳۶۷
*مسئولان قتل‌عام زندانیان سیاسی
*بخشی از نقشه‌‌های زندان‌های اوین، قزل‌حصار، گوهردشت و نیز محل‌های قتل‌عام تابستان۶۷ برگرفته شده از کتاب «نه‌زیستن، نه‌مرگ»(چاپ دوم)