بازوهای نظام برای سرکوب جنبش های اعتراضی
ایرج مصداقی

بازو های نظام برای سرکوب جنبش های اعتراضی

 

مقدمه

در پاییز گذشته تهران شاهد رزمایش های متعدد اما مجزای نیروهای تحت امر قرارگاه ثار الله و نیروی انتظامی بود. محمل این رزمایش ها که تحت عنوان «امنیت» و «آرامش» صورت می گرفت مقابله با حوادث طبیعی، تروریسم، بکارگيري نيروهاي مردمي و نظامي در اجراي برنامه‌هاي امدادي، پدافند غیرعامل، جنگ های نامتقارن و بحران های اجتماعی اعلام شد. اما ترکیب نیروها و نوع عمل آن ها بیانگر آن بود که هدف واقعی رزمایش های مربوطه تمرین سرکوب جنبش های شهری است که بر اساس تحلیل دستگاه اطلاعاتی و امنیتی رژیم تهدید اصلی نظام قلمداد می شدند. انجام مانورهای شهری مستقل سپاه و نیروی انتظامی و اختصاص دادن بخش اعظم نیروی نظامی و پلیس به سرکوب شورش های شهری حاکی از وحشت نظام از مردم و پیش بینی خطراتی که نظام را تهدید می کرد بود. حوداث پس از کودتای 22 خرداد از یک سو درستی پیش بینی نیروهای اطلاعاتی و امنیتی نظام  از جنبش های اعتراضی را نشان داد و از سوی دیگر آسیب پذیر بودن نظام را بیش از پیش نمایان کرد.

رزمایش های مزبور در حالی انجام گرفت که نیروی انتظامی در سه سال گذشته به بهانه اعمال طرح «ارتقای امنیت اجتماعی» و نظم اجتماعی یگان های ویژه مسلح پلیس را به صورت دائم در محل های حساس شهر مستقر کرده بود.

در نوشته زیر تلاش می کنم نگاه اجمالی و شتابزده که مطمئنا نواقص زیادی دارد به قرارگاه ثارالله و نوپو دو بازوی امنیتی نظام داشته باشم.

 

 

قرارگاه ثارالله

 

 

پس از پايان جنگ هشت ساله با عراق و از اوايل دهه  هفتاد، با انتقال لشکر محمد رسول الله یکی از مهم ترین لشکرهای سپاه پاسداران از نوار مرزی به تهران، حفاظت از پایتخت به این لشکر سپرده شد. (1) و سپس این وظیفه به عهده قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران گذاشته شد. از این تاریخ بود که سپاه پاسداران و قرارگاه ثارالله ماموريت يافتند كه در صورت  بروز بحران و شرایط ویژه كه تشخيص آن با شورای عالی امنيت ملی و تصويب مقام رهبری است مسئوليت امنيت پایتخت را عهده‌دار شوند. در شرایط عادی امنیت تهران و کشور به عهده نیروی انتظامی است. محل قرارگاه ثارالله در حد فاصل ده ونک و اوین در شمال تهران قرار دارد.

از ابتدای تشکیل قرارگاه ثارالله در دهه ی 70 تا کودتای 22 خرداد تعيين شرايط ويژه و سپردن مسئولیت امنیت پایتخت به این قرارگاه سه بار اتفاق افتاده است.

 1- در جریان شورش خیابانی اسلامشهر در سال 1374

2- در جریان قیام دانشجویی و شورش های شش روزه تیرماه 1388

3- در جریان شورش های خیابانی تیرماه 82

تا پیش از کودتای خرداد 1388 و تسلط چند ماهه قرارگاه ثارالله بر تهران که همچنان ادامه دارد تنها در دوران قیام دانشجویی 78 قرارگاه ثارالله برای چندین روز مسئولیت کامل امنیت تهران را به عهده داشت. فرمانده این قرارگاه در شرایط ویژه حکم فرماندار نظامی تهران را دارد.

بهزاد نبوی نایب رئیس مجلس ششم در نطق خود در میان متحصنین مجلس ششم به گزارش غیرواقعی سرتیپ پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده‌ وقت قرارگاه ثارالله به رییس جمهور ، رییس مجلس ، رییس قوه قضاییه و دفتر رهبر انقلاب اشاره کرد و مسُئولیت او را «شبیه فرمانداران نظامی زمان شاه در زمان حکومت نظامی سابق دانست» و عنوان کرد که «قرار است در چنین شرایطی فرمانداری تهران را عهده دار شود.»

 

http://www.fardanews.com/fa/pages/?cid=34807

 

این قرارگاه در سال های اخیر با توجه به دخالت سپاه پاسداران در همه شئونات زندگی مردم از اهمیتی ویژه برخوردار شد و خصلت امنیتی نیز پیدا کرد و با شکایاتی که این قرارگاه علیه روزنامه نگاران و دانشجویان نزد قوه قضاییه می کرد روی نقش امنیتی خود تاکید و به این ترتیب حضور خود را در جامعه جا می انداخت. (2)

فرماندهی این قرارگاه به خاطر اهمیت و مسئولیتی که در حفظ امنیت پایتخت دارد از بدو تاسیس به عهده  فرماندهان ارشد سپاه پاسداران بوده است. (3)

 

در دهه هفتاد ابتدا سرتیپ پاسدار محمد حسین نجابت فرماندهی قرارگاه ثارالله را به عهده داشت.
 

محمدعلی جعفری فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران که از سال 71 این پست را به عهده داشت در سال 79 پس از سرکوب 18 تیر و اهمیت یافتن این قرارگاه برای حفظ امنیت تهران و مقابله با شورش های شهری با حفظ سمت، فرماندهی قرارگاه ثارالله را نیز بعهده گرفت تا از استعدادهای این نیرو برای رشد و توسعه قرارگاه ثارالله استفاده کند. در این دوران محمد اسماعیل کوثری فرمانده سابق لشکر محمد رسول الله جانشین وی بود.

 

پس از انتقال جعفری به مرکز راهبردی سپاه در سال 84، سنت فرماندهی مشترک بر نیروی زمینی و قرارگاه ثارالله ادامه یافت و زاهدی فرماندهی توامان این دو نهاد نظامی را تا سال 86 به عهده داشت.

از سال 86 محمد حسین حجازی که در دوران خاتمی فرماندهی ‏بسیج  کشور را بر عهده داشت و به عقیده برخی «اصلاح طلبان»، وی یکی از افراد موثر در بحران  سازی های پیش روی ‏دولت خاتمی بود، علاوه بر قائم مقامی فرماندهی سپاه پاسداران، فرماندهی قرارگاه ثارالله را نیز به عهده دارد. 

در جریان کودتای 22 خرداد و حوادث پس از آن قرارگاه ثارالله نقش اصلی در زمینه سرکوب و دستگیری های گسترده را به عهده داشته است. طبق وعده ای که نمایندگان مجلس داده اند قرار است گزارش این قرارگاه از آن چه که پروژه اغتشاشگران می نامند انتشار یابد.

این قرارگاه به هنگام بحران نقش ستاد اصلی نیروهای سپاه پاسداران و بسیج را در سرکوب به عهده می گیرد.
 عوامل دیروز و امروز این قرارگاه نیز نقش مهمی در روزهای پس از کودتا به عهده دارند.
 

محمد اسماعيل کوثری، فرمانده سابق لشکر ۲۷ سپاه و جانشین فرمانده قرار گاه ثار الله سپاه و رييس اداره امنيت ستاد کل نيروهای مسلح،نایب رئیس کمیسیون امنیت مجلس شورای اسلامی است. هیئتی از سوی این کمیسیون ماموریت یافته بود تا رفسنجانی، موسوی و کروبی را متقاعد به پذیرش نتیجه انتخابات کند. کوثری که همچنان ارتباطاتش را با فرماندهان سپاه و قرارگاه ثارالله حفظ کرده نقش اصلی در این میان را به عهده داشت. وی در آخرین اظهارنظرش همسو با رئیس اداره سیاسی سپاه پاسداران خواستار دستگیری موسوی شده است. همچنین گفته می شود داوود احمدی نژاد سابقا معاونت این قرارگاه را به عهده داشته است.

 

 
 
 
 
 
سپاه محمد رسول الله و سپاه سید الشهدا

پس از تغییر و تحولاتی که از سال 86 در سپاه پاسداران صورت گرفت سال گذشته با تشکیل 29 سپاه در استان ها و دو سپاه ویژه در تهران، سپاه پاسداران تبدیل به 31 سپاه استانی شد و در همین دوره تغییر و تحولاتی نیز در سطح سازمان کار بسیج ایجاد شد. در ساختار جديد سپاه پاسداران، هر استان فرمانده سپاه مستقل خواهد داشت كه تجميعي از فرماندهان مناطق مقاومت بسيج و فرماندهان لشكرها و تيپ‌هاي نيروي زميني سپاه fاست. برای مثال مرتضي شانه ساز زاده فرمانده پيشين منطقه مقاومت بسيج استان تهران به سمت جانشين فرمانده سپاه سيدالشهداي استان تهران منصوب شد.

جعفری به هنگام اعلام این تغییر و تحولات ماموريت سپاه در شرایط جدید را  مقابله با «تهديدات داخلي» ذکر کرد. از سخنان جعفری چنین بر می آید که خطر اصلی نظام را نه تهدیدات خارجی بلکه داخلی یافته اند و به همین منظور ماموریت سپاه را مقابله با تهدیدات داخلی و ماموریت ارتش را بطور ضمنی مقابله با تهدیدات خارجی قرار داده اند. ماموریت مقابله با تهدیدات داخلی در حالی به عهده سپاه گذاشته شد که بوق های تبلیغاتی رژیم در داخل کشور و لابی آن در خارج از کشور و فریب خوردگان «ضد امپریالیست» از صبح تا شام خطر حمله و هجوم  آمریکا و امپریالیسم جهانی به کشور را خطر اصلی کشور معرفی می کردند.

تهدید داخلی نیز چیزی نیست جز پتانسيل اعتراضی خود جوش و بدون سازماندهی مردم که یک نمونه مشخص آن در اعتراضات پس ازکودتای 22 خرداد در تهران و پاره ای شهرها دیده شد.

ادغام بسیج در نیروی زمینی سپاه نیز در راستای استفاده از تشکیلات بسیج و پایگاه های آن در محلات، مدارس، دانشگاه ها، ادارات و ...برای مقابله با چنین خطراتی است. 
 
سپاه اول تهران که تهران ‏بزرگ و پايتخت را پوشش مي دهد سپاه محمد رسول الله است. فرماندهی این سپاه به عهده سرتیپ دوم پاسدار عبدالله عراقی است. سپاه سیدالشهدا سپاه دوم در استان تهران است که تحت فرماندهي علي فضلي، معاون سابق عمليات فرمانده كل سپاه پاسداران قرار دارد. این سپاه در کرج مستقر است و ساير مناطق استان تهران را پوشش می دهد. خبرگزاری مهر به نقل از فضلی فرمانده سپاه سیدالشهداء خبر از تشکیل  شش هزار و 714 پایگاه بسیچ در سپاه سیدالشهدا استان تهران، داد. وی وظیفه این نیروها را هدایت و ساماندهی جمعیت شش میلیون نفری استان تهران اعلام کرد.
 
 

 

http://www.mehrnews.com/fa/NewsDetail.aspx?NewsID=732573

 

به هنگام بروز بحران در پایتخت این دو سپاه نیز تحت فرماندهی قرارگاه ثارالله و فرماندار نظامی تهران قرار می گیرند.

در  مهرماه گذشته خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي كل سپاه، خبر از آغاز «رزمايش عاشقان ولايت، به فرماندهي قرارگاه ثارالله» در تهران و شهرهاي كرج، اسلامشهر، شهرري، رباط كريم و ورامين داد.

 

«سردار سيدمحمد حجازي فرمانده قرارگاه ثارالله تهران در خصوص اين رزمايش افزود: رزمايش عاشقان ولايت در راستاي ارتقاي آمادگي يگان‌ها و تداوم تمرينات نيروها براي مقابله با حوادث طبيعي و غيرمترقبه و بكارگيري نيروهاي مردمي و نظامي در اجراي برنامه‌هاي امدادي و افزايش توانمندي‌هاي دفاعي، به مدت دو روز در تهران و شهرهاي كرج، اسلامشهر، شهرري، رباط كريم و ورامين برگزار شده است. سردار حجازي گفت: افزايش‌ و تعميق ‌هماهنگي‌ و همكاري بين ‌دستگاه‌ها و سازمان‌هاي‌ كشوري و لشكري‌ براي مواجهه با شرايط بحران، هيچگونه نگراني براي رويارويي موفق با حوادث غيرمترقبه و آسيب‌هاي طبيعي و نيز برخورد هوشمندانه با هرگونه تهديد عليه شهروندان تهراني باقي نگذارده است»

http://rasaneh24.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=49:-5-&catid=1:latest-news&Itemid=56

 

بخش دوم این رزمایش ها در پادگان جانبزرگی تهران و به منظور آماده سازی نیروهای بسیج انجام گرفت.

 

«شهرري- فرمانده رزمايش بزرگ عاشقان ولايت گفت: مرحله اول رزمايش عاشقان ولايت با صد در صد موفقيت به اتمام رسيد.

سرهنگ "نجفعلي سالم " روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا،اظهار داشت: در مرحله اول اين رزمايش كه به مدت سه روز انجام شد، با موفقيت به اهداف از پيش تعيين شده رسيديم.

وي ادامه داد: در اين رزمايش عمليات دفاع از كوي و برزن، عمليات ضد اغتشاش و عمليات كمين و ضد كمين از جمله تمرينات سازماندهي شده در رزمايش عاشقان ولايت براي مقابله با هرگونه تهديدات احتمالي و مقابله با دشمن فرضي بود.

اين مسوول هدف از انجام اين رزمايش‌هارا ارتقاي توان رزمي گردان‌هاي عاشورا و الزهرا(س) عنوان كرد.

رزمايش عاشقان ولايت طبق تقويم اعلامي سپاه محمد رسول الله(ص) به استعداد ۲۱گردان، ۱۵گردان عاشورا و ۵گردان الزهرا(س) از هشتم آبانماه به مدت ده روز در منطقه عملياتي پادگان شهيد جانبزرگي در حال برگزاري است.»

http://www2.irna.ir/ar/news/view/line-14/8708112755120931.htm

 

نام این رزمایش ها که چنگ و دندان نشان دادن به مردم بود بی جهت انتخاب نشده بود. اتفاقا درایت زیادی در این زمینه به کار برده شده بود. فرماندهان سپاه و برنامه ریزان سرکوب مردم به خوبی می دانستند که به خاطر نفرت عمومی که از رژیم و خامنه ای در بین مردم موجود است خامنه ای و «ولایت» هدف هر جنبش احتمالی مردمی، خواهند بود و برای سرکوب آن بایستی از «عاشقان ولايت» استفاده کرد. چنانکه در دو ماه گذشته به خوبی شاهد آن بودیم.

 

پس از پایان رزمایش روابط عمومی سپاه پاسداران با صدور اطلاعیه ای نیروی شرکت کننده در این مانور شهری  به شرح زیر معرفی کرد:

«رزمایش عاشقان ولایت با شرکت بخشی از نیروهای سازمان رزم قرارگاه ثارالله نیروهای سازمانی سپاه های محمدرسول الله(ص) و سیدالشهدا(ع)، گردان های بسیجی عاشورا و الزهرا(س) و همچنین سازمان ها و دستگاه های مسوول در امر امداد و نجات استان تهران با هماهنگی کامل انجام شد . »http://www.ghatreh.com/news/2429097.html

 

قرارگاه ثارالله، سپاه محمد رسول‌الله و سپاه سيدالشهدا متشكل از نيروهاي كادر و وظيفه سپاه پاسداران هستند در حالی که گردان های عاشوا و الزهرا شامل نیروهای بسیجی هستند که در قالب ادارات، محلات، مدارس، دانشگاه ها، ورزشکاران و... سازماندهی شده اند. 
 

 

برای آشنا شدن با ذهنیت و نحوه کار و تبلیغ فرماندهان قرارگاه ثارالله و نیروهای تحت امر آن در روزهای پس از کودتا، بد نیست به گوشه هایی از ادعاهای سرتیپ پاسدار علی فضلی (4) این قاتل مردم تهران که سعی می شود او را به عنوان «قهرمان جنگ» جا بزنند توجه کنید:

«نيروهاي جان بر كف بسيجي از  آمادگي كامل براي كشف و خنثي سازي توطئه‌هاي مختلف برخوردارند و تمام تلاش خود را  معطوف تامين و تداوم امنيت مردم كرده‌اند و در اين مسير مقدس يك لحظه آرام نخواهند  گرفت .

سردار فضلي از تقديم بيش از هفت شهيد  بسيجي براي بازگشت امنيت به شهر تهران خبر داد و افزود: در اغتشاش‌هاي اخير همچنين  268 نيروي غيرتمند بسيجي توسط سلاح گرم و سرد آشوب‌طلبان مجروح شدند كه برخي از  آنان براي ادامه معالجات پزشكي هنوز در مراكز درماني بستري هستند .

فرمانده سپاه سيد‌الشهدا با اشاره به كشف و دستگيري اعضاي چند  خانه تيمي در تهران افزود: در ميان دستگير شدگان طيف‌هاي مختلفي از گروهكها از جمله  منافقين و اتباع بيگانه ديده مي‌شوند كه در تحقيقات صورت گرفته، اسناد و مدارك مهمي  از هماهنگي جريان‌هاي ساختار‌شكن داخلي با دولت‌هاي غربي براي شكل‌دهي و مديريت  آشوب‌هاي اخير به دست آمده است .

وي در پاسخ به  سوالي درباره تيرهاي شليك شده در آشوب‌هاي اخير تهران توضيح داد: در بررسي‌هايي كه  نيروهاي نظامي و امنيتي داشته‌اند، مشخص شده است ما در تهران شاهد دو نوع تيراندازي  كور و هدفمند بوده‌ايم. تعدادي از شهداء و كشته‌شدگان حوادث تهران به وسيله شليك  هدفمند عناصر تروريست مورد اصابت قرار گرفته‌اند و بخش ديگر با شليك‌هاي كور به قتل  رسيده‌اند .

سردار فضلي همچنين با اشاره به  حوادث مشكوكي كه در برخي محيط‌ها اتفاق افتاده، از نقش گروهي فتنه‌گر در اين حوادث  پرده برداشت و افزود: برخي جريان‌هاي پشت صحنه با سازماندهي گروهي قصد داشتند با  پوشش نيروهاي مردمي اقدامات نابخردانه‌اي را انجام دهند و‌ آن را منتسب به بسيج و  نيروي انقلاب نمايند كه خوشبختانه با هوشياري مردم و نيروهاي امنيتي، در روزهاي اول  آشوب اين توطئه خنثي شد و حقيقت ماجرا آشكار شد .»

 

http://saharnews.ir/view-5182.html

 

دستگاه امنیتی رژیم پس از سرکوبی جنبش مردم تلاش کرد با انتشار اخبار جعلی مبنی بر پیوستن علی فضلی به مردم و دستگیری  او، یک جنگ تبلیغاتی علیه اخبار منتشر شده در مورد سرکوبی جنبش راه بیاندازد.

 

محمدجعفر اسدی، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران در مورد نقش بسیج و سپاه و وظایف آن ها می گوید: «ماموریت بسیج در عرصه کل ‎ ‎کشور مقابله با تهدیدات نرم و نیمه سخت است تا جایی که به اقدام ‏مسلحانه منجر نشود ‎ ‎یعنی اگر تهدیدات نیمه سخت و سخت به سمت تهدیدات نرم سوق داشته باشد، مقابله با آن ‎ ‎در ‏حیطه وظایف بسیج قرار دارد، اما اگر برای مقابله با این تهدیدات نیاز به اقدام ‎ ‎مسلحانه باشد، نیروی زمینی سپاه ‏مسئولیت مقابله با آن را برعهده دارد.»‏

 

 

 
 
 
 
 
 
گردان های عاشورا و الزهرا

 

در اوایل دهه هفتاد و پس از خیزش مردم در مشهد، قزوین، اسلام‌شهر و شیراز، بسیج سپاه پاسداران مبادرت به تشکیل گردان‌های عاشورا و الزهرا کرد. هدف و ماموریت ‏اصلی تشکیل این گردان‌ها سرکوبی شورش و ناآرامی شهری بود.

در آذرماه ۸۶ پانزده هزار بسیجی از اعضای گردان های عاشورا و الزهرا در مقابل خامنه‌ای حاضر شدند و ‏بخش دیگری از بسیجیان برای اولین بار تحت عنوان «گروه های رزمی کربلا» به انجام مانور و رژه پرداختند.‏

تعداد این گروه های رزمی را محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه 30 هزار و حسین طائب جانشین او در بسیج 28 هزار ‏گروه عنوان کرد که در قالب 228 هزار هسته مقاومت تشکیل شده اند.‏

یک روز پس از اعلام موجودیت گروه های رزمی کربلا، جعفری فرمانده سپاه خبر داد گردانهای عاشورا برای ‏دفاع از مناطق شهری و گروههای رزمی کربلا برای عملیاتهای ‎ ‎ویژه و نبردهای نامتقارن تشکیل شده اند.‏

مانورهای شهری نیروی بسیج عنوان گردان های عاشورا و الزهرا و نیروی انتظامی تحت عنوان «امنیت و آرامش» در پاییز 87 رشد چشمگیری یافت و یادآور برقراری حکومت نظامی در تهران شد.
 

حسين طائب فرمانده بسيج و یکی از فرماندهان کودتا در آغاز مانور بسیج که با حضور احمدي نژاد در ستاد فرماندهي نيروي زميني سپاه ‏پاسداران در شرق تهران در پاییز 87 آغاز شد، گفت: «ما به نمايندگي از 13 ميليون و 600 هزار بسيجي كه در قالب 1905 ‏گردان عاشورا، 446 گردان الزهرا و 259گردان امام حسين، 51 هزار و 804 گروه رزمي كربلا و 213 گروه ‏ذوالفقار اينجا جمع شده ايم.»

وي اجراي مانور بسيج در تهران و سراسر کشور را «تجلي اقتدار بسيج» توصيف کرد و گفت که از ‏اين پس يگان هاي ويژه بسيج ضمن «مشاركت با نهادهاي امنيتي»، «حضور موثري در ناآرامي‌هاي اجتماعي» ‏خواهند داشت.
 
 
 
 

همزمان حسن فيروز آبادي، رئيس ستاد کل نيروهاي مسلح نيز در مانور 15 هزار بسيجي در تهران گفت که به نقل از خامنه ای که تهدیدات موجود به ویژه در زمینه جنبش های مردمی را جدی می دید گفت: ‏رهبر جمهوري اسلامي به تك تك فرماندهان نيروهاي مسلح دستور داده و گفته است «تهديد وجود دارد من از شما ‏آمادگي مقابله با اين تهديدات را مي‌خواهم؛ غافلگير نشويد.»

رئيس ستاد کل نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي در پاسخ به انتقادها در مورد برگزاري مانورهاي پياپي ‏در کشور هدف از برگزاری چنین مانورهایی را برملا کرده و گفت: «مي‌گويند چرا رزمايش برگزار مي‌كنيد؟ رزمايش برگزار مي‌كنيم كه دشمنان از ما غلظت و شدت ‏ببينند. اين تكليف قرآني و ديني ماست.»‏

در همین دوران یکی از فرماندهان بسیج، علت بازگشت دوباره‌ی بسیج به شهرها را «درخواست‌های مردم و اوضاع اجتماعی ایران» اعلام کرد.

 

تحولات روزهای گذشته به خوبی نشان داد که فرماندهان کودتا و قرارگاه ثارالله مطابق با رزمایش هایی که قبلا داشتند از اعضای گردان‌‌های عاشورا و گروه‌های رزمی کربلا در سرکوب داخلی استفاده کرده‌اند.

 

ایرج مصداقی 26 مرداد 1388

Irajmesdaghi@yahoo.com

www.irajmesdaghi.com

 

پانویس:

 

1-      افزون بر مأموريت‌هاي رزمي در جنوب و غرب کشور، لشكر ‌٢٧ محمد رسول‌الله(ص) پس از پايان جنگ به فعاليت در زمینه اقتصادی و «سازندگی» پرداخت كه در اين راستا، شركت در ساخت بزرگراه تهران ـ ساوه، سد عظيم كرخه و … را مي‌توان نام برد.

مجموع لشكر محمد رسول الله (ص) در طول هشت سال جنگ چهار فرمانده لشكر، شش قائم مقام لشكر، دو رئيس ستاد، ده فرمانده‌ تيپ، بيش از يكصد و پنجاه فرمانده و معاون گردان و هزاران نيروي سپاهي و بسيجي این لشکر کشته شده اند.

 

 

2-      با شکایت سرتیب پاسدار حسین نجابت فرمانده وقت قرارگاه ثارالله، حسین ضیایی رئیس سابق روزنامه ایران، به دادگاه احضار شد».

در اردیبهشت 87 مجيد توکلی در پی ارائه گزارش «معاونت اطلاعات قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران» به اتهام نشر اکاذیب در یک نشریه دانشجویی به دادگاه احضار شد. در خبر مندرج در نشريه مزبور، نتيجه يک نظرسنجی که کاهش محبوبيت احمدی نژاد، اختلاف نظر مردم با وی و… را نشان می داده آمده بود. «معاونت اطلاعات قرارگاه ثارالله سپاه» ادعا کرده که اين نظرسنجی غير معتبر بوده و اين دانشجو با انتشار نتايج اين نظرسنجی مرتکب «نشر اکاذيب» شده است.

 

3-      پس از مصاحبه نیوشا بقراطی از رادیو فردا با امیرفرشاد ابراهیمی و نشر جعلیات او در مورد سپاه ثارالله متاسفانه سایت ها و وبلاگ های زیادی ادعای غیرواقعی او را مبنی بر این که «قرارگاه ثارالله تهران یک قرارگاه مستقل است و زیر نظر هیچ کدام از نیروهای پنچگانه سپاه قرار ندارد و مستقیما زیر نظر فرمانده کل قوا هدایت می‌شود» نشر دادند و مشکلی بر مشکلات موجود در زمینه شناسایی ماموران سرکوب مردم و ارگان های درگیر به وجود آمد. این در حالی است که فرماندهی این قرارگاه مشخصا در سال های اخیر با فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران و جانشین فرمانده سپاه بوده است. ذکر این نکته لازم است که همه ارگان های نظامی و انتظامی و امنیتی رژیم زیر نظر ولایت فقیه اداره می شوند.

 

4-      دستگاه اطلاعاتی رژیم به دروغ شایع کرد که فضلی در مقابل کودتاچیان مقاومت کرده و از اجرای دستورات خامنه ای مبنی بر کشتار مردم خودداری کرده و به همین خاطر دستگیر شده است. در حالی که وی یکی از فرماندهان اصلی سرکوبی مردم بود. وقتی که شایعه خوب جا افتاد و در مطبوعات خارجی نیز انعکاس یافت وی را به صحنه آوردند تا با مصاحبه اش در مورد چگونگی سرکوبی تظاهرات مردم و جنبش اعتراضی، تو دل مردم را خالی کند و اعتماد  آن ها را نسبت به اخبار انتشار یافته سلب کند.

 

 

منبع:پژواک ایران

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   نسخه‌ی چاپی  

ایرج مصداقی

فهرست مطالب ایرج مصداقی در سایت پژواک ایران 

*علی فلاحیان جنایتکاری که از پرده بیرون می‌آید
*پوزش به خاطر اشتباهم در مورد تاریخ مصاحبه‌ی تلویزیونی احسان طبری
*برگی از تاریخ؛ «قرارداد ۱۹۱۹»، نایبیان کاشان، پدربزرگم حاج‌محقق‌الدوله
*محسنی‌اژه‌ای چرا خاوری را فراری داد ‏
*دکتر مسعود شیری «جاودانه‌ای» که غریبانه رفت
*پاسخی به ادعاهای محسن آرمین بازجو و شکنجه‌گر سابق و «اصلاح‌طلب» کنونی
*سو‌ءاستفاده از نام و یاد جاودانه‌ها ممنوع (به یاد حسن جهان آرا)
*آنچه از رئیسی در «کشتار ۶۷» دیدم
*سعید کریمیان چه کسی بود و چه سابقه‌ای داشت؟
*«گلزارخاوران» مشهد، پیش پای «آیت‌الله قتل‌عام» ذبح می‌شود
*شیوه‌های جدید مأموران وزارت اطلاعات در فضای مجازی
*تقدیر هم‌زمان دعایی از یک چهره‌ی ملی و یک «جنایتکار علیه بشریت»
*نگاهی به زندگی برادران ذاکر، مسئولان اطلاعاتی رژیم خمینی و فرقه‌ی رجوی
*خطرات «عشق‌بازی» خامنه‌ای با «امام زمان» برای ایران و منطقه ‏
*شیخ محمد یزدی رئیس قوه قضاییه که چماقدار بسیج می‌کرد
*هادی غفاری شکنجه‌‌گری در لباس «اصلاح‌طلبی»
*تحلیل CIA از تسخیر سفارت آمریکا در تضاد کامل با ادعا‌های مضحک فخرآور
*حسین طائب یکی از خطرناک‌ترین چهره‌های امنیتی
*دست‌پخت سایت «همبستگی ملی» و خانم دشتی
*هاشمی رفسنجانی و خامنه‌ای در نگاه آیت‌الله گلزاده غفوری
*گزارش محرمانه‌ی CIA در مورد هراس اتحاد شوروی از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی
*گزارش محرمانه‌ی CIA در مورد مسئولیت مجاهدین در انفجار حزب جمهوری اسلامی
*رپرتاژ آگهی «صدای آمریکا» برای مطرح کردن «بچه‌پررو» و «رفیق‌آیت‌‌الله»
*هاشمی معمار سرکوب دهه ۶۰ بود و مانع کشتار در پس از ۸۸
*محمدی‌ری‌شهری جنایتکاری که به چپاول مشغول است
*محمدعلی سرلک تیرخلاص‌زن دهه‌ی ۶۰ که روزگار خوشی ندارد
*اسدالله «خالصی» هم پر کشید و رفت
*رؤسای زندان اوین در دهه‌ی ۶۰
*سعید حسین‌زاده، زندانی سیاسی معترض، محمد حسین‌زاده مدیر داخلی اوین در دهه‌ی ۶۰
*نصیر نصیری و اسماعیل شاهردوی و «بی‌معرفتی»
*محسن نادریان، لات با معرفت قربانی «قتل‌های زنجیره‌ای»
*سعید امامی «سرباز راستین اسلام» که بود و چه کرد؟
*موسوی اردبیلی یکی از مسئولان کشتار دهه ۶۰
*پسر وزیر بهداری، زندانی سیاسی ۱۳ ساله و شهید ۱۵ ساله‌ «جبهه حق علیه باطل»
*تیرخلاص‌زن‌های اوین در دهه‌ی ۶۰ که کشته شدند
*«ارتجاع غالب» و «ارتجاع مغلوب»، دو تیغه یک قیچی
*شبیه سازی صفحه‌ی فیس بوک من توسط دستگاه اطلاعاتی رژیم
*تجاوز به کودکان و «حافظه تاریخی» ما ایرانیان
*توطئه‌ وزارت اطلاعات و بخش سایبری آن تحت پوشش دفاع از «چپ»‌
*«تیرخلاص‌زنی» که در ویلای شخصی‌اش بیلیارد بازی می‌کند
*با چهره‌‌ی «حاج آقا حسینی» و شبکه‌ی اطلاعاتی رژیم آشنا شویم
*سوءاستفاده جنسی از کودکان و نوجوانان در زندان
*کپی کردن صفحه‌ی فیس بوکم توسط «از ما بهتران»
*نامه‌ی شریرانه‌ی نماینده‌ی مریم رجوی به «کانون دوستداران فرهنگ ایران» در واشنگتن
*خامنه‌ای‌ و قاری قرآن فاسد، خمینی و روحانیت فاسد
*مسابقه‌ی فوتبال در روز تاسوعا، بمبگذاری در «حرم امام رضا» در روز عاشورا
*بیایید تصور کنیم....
*با نحوه‌ی کارکرد دستگاه اطلاعاتی و امنیتی در فضای مجازی آشنا شویم
*فیروز محوی یا «دزد ناشی» کمیسیون خارجه‌ شورای ملی مقاومت!
*مشارکت «فرقه‌ی رجوی» در زمینه‌سازی قتل «فراز» و «رها»
*«فراز» و «رها» جدیدترین قربانیان «قتل‌های زنجیره‌ای»
*محسنی اژه‌ای همچنان محرمانه حکم قتل صادر می‌کند
*رازینی قاتلی که به جنایاتش «افتخار» می‌کند
*پورمحمدی جنایتکاری که شب‌ها راحت می‌خوابد
*آمار واقعی زندانیان قتل‌عام‌شده در تابستان ۶۷ و جعلیات پیرامون گور دسته‌جمعی
*فیلم کامل گفتگوی ایرج مصداقی با معاون مصطفی پورمحمدی در ژاپن
*«حاجی علوی و حاجی فلاحی» یا «حاجی رجوی و حاجی خزایی»
*توضیحی چند در مورد گفتگوی مهدی خزعلی با صدای آمریکا
*گفتگو با آوایی بازرس ویژه روحانی و خلف‌رضایی قاضی دیوان عالی‌ کشور، عاملان کشتار دهه‌ی ۶۰ ‏‏(بخش دوم) ‏
*گفتگوی اختصاصی با علیرضا آوایی یکی از مسئولان کشتار ۶۷ (قسمت اول)
*نگاهی گذرا به ریشه‌های قتل‌عام زندانیان در سال‌های ۶۰ و ۶۷
*دلایل واقعی کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*از زندان برای آیت الله منتظری گزارش فرستادم
*ادعای جدید فرقه «صاحب‌مرده» رجوی مبنی بر عضویت من در هیأت کشتار ۶۷!
*گزارش کذب اعضای هیأت کشتار ۶۷ به آیت‌الله منتظری
*خروج مأموران ساواک از کشور در دیماه ۵۷، سفر به اسرائیل و اخراج از این کشور(گفتگو با پرویز معتمد)
*نگاهی دوباره به قاضی صلواتی و «برادر همسرش»
*پاسخی به ادعاهای بهروز جلیلیان در مورد «نه زیستن نه مرگ»
*بدون شرح!‌ آیا مسعود رجوی پاسخی برای این اسناد دارد؟
*آقای همنشین بهار! منظور وزیر کار امیر قاسم معینی است و نه هوشنگ انصاری
*اگر بهشتی زنده می‌ماند چه می‌شد؟‌
*مهدی سامع سرباز «ولی فقیه» در غیبت و «ارتجاع مغلوب»
*گوشه‌هایی از زندگی سراسر فساد کامران دانشجو چشم‌وچراغ خامنه‌ای در دانشگاه‌ها
*آیا عقلانیتی در اشرف دهقانی هست؟
*تلاش دستگاه اطلاعاتی رژیم برای تماس با پرویز ثابتی، ایجاد رابطه با آمریکا، شکایت از مجاهدین در گفتگو با پرویز معتمد
*نگاهی دوباره به نامه نگاری دبیر کنفدراسیون جهانی محصلین و مصطفی خمینی در دهه‌ی ۴۰
*مهدی سامع و «سه تفنگدار»ش
*بازداشت و دوران «حصر» خمینی تا تبعید در گفتگو با پرویز معتمد
*حمید اسدیان «مدیحه سرای» دربار رجوی و «ارزش غایی کلمات»
* جنگ و گریز ساواک با چریک «افسانه»‌ای حمید اشرف از نگاهی دیگر
*نگاهی اجمالی به سناریوی رژیم در مورد «زن» دستگیر شده در آلبانی
* مصطفی تاج زاده و «امام خمینی» و «دوران طلایی »
*دسته گل جدیدی که «تیرخلاص» زن اوین به آب داد
*داستان «استاد ادبیات از خراسان سرفراز» و «دیپلمات اسکاندیناوی»
*جنگ نیابتی شیعه و سنی و تعطیلی نهم ربیع‌الاول «آغاز امامت ولی عصر» و «عید‌الزهرا»
*«پرچم سرخ» تکان دادن سعید سلطانپور در روایت مجاهدین
*مروری بر «زخمی شدن قاسم سلیمانی» و «درب ضد انفجار اتمی» در تونل زیر زمینی سپاه در روایت مسعود رجوی
*جاودانه‌های خانواده‌ی محمدرحیمی در شعر زنده یاد نصیر نصیری
*شبکه‌ی نفوذی مجاهدین در رژیم، قربانی «خیانت» مسعود رجوی (بخشی از گزارش ۹۳)
* فیروز الوندی و «لاله‌های سرنگونش»
*«سرقت» شعرهای نصیر نصیری توسط مجاهدین و استفاده از آن در خاطرات محمود رویایی!
*نصیر نصیری همچون «بادی سرگردان» در جستجوی آشیانه‌‌اش
*آیا رژیم قصد آزادی رابرت لوینسون را دارد؟
*سید‌ابراهیم رئیسی جنایتکاری در مقام تولیت «آستان ضامن آهو»
*نگاهی ایدئولوژیک به نامه‌‌‌های مسعود رجوی خطاب به خبرگان و خامنه‌ای
*در رثای دکتر هادی اسماعیل‌زاده حقوقدان بزرگ میهن مان
*بارز شدن دشمنی هیستریک فرقه رجوی با زندانیان سیاسی مقاوم و مبارز
*دزد ناشی به کاهدان می زند («جنون» مسعود رجوی)
*«چه بی ثمر به در می‌کوبم» نگاهی به چند شعر نصیر نصیری
*عباس رحیمی آن «جان شیفته»
*کارزار غیرانسانی جماعت رجوی علیه بیماری عباس محمدرحیمی
*نقش اخلاق در رفتارهای سیاسی
*سرگیجه ی رجوی در برابر مظلومیت عباس محمدرحیمی
*حمله کینه توزانه ی مسعود رجوی به عباس محمدرحیمی سمبل جوانمردی و راستی
*مترجم نیروی دریایی آمریکا در زندان اوین؛ نماینده خمینی در نیروی دریایی، امام جماعت در آمریکا
*پیش‌بینی خروج نیروهای آمریکایی از عراق و خطرات ناشی از آن
*رجوی خواهان ادامه جنگ در لیبرتی، کمیساریای عالی پناهندگان خواهان انتقال فوری مجاهدین از عراق
*جنایت «لیبرتی» و مسئولیت مشترک خامنه‌ای و مسعود رجوی
*محمدحسن راستگو «مبتکر شیوه خاصی از آموزش و تفریح برای کودکان»
*پاسخ من به دستگاه اطلاعاتی و امنیتی رژیم برای مناظره در «دانشگاه هنر تهران»
*متن کامل نامه آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری: «با آب دیگری وضو بسازید»
*تلاش نافرجام فخرآور برای بدنام کردن اسماعیل خویی
*گل ــ زاده، نخ «دانه‌های تسبیح» * (قسمت دوم)
*من و فرهاد و زندان و «یه شب مهتاب» *
*«کشتار ۶۷» در شعر نصیر نصیری (شاعری که قربانی خمینی و رجوی شد)
*گفتگوی گزارشگران با ایرج مصداقی بمناسبت یادبود کشتار زندانیان سیاسی در تابستان 1367
* جنایتکاران دهه ۶۰ پست دولتی دارند
*نصیر نصیری شاعری که قربانی خمینی و رجوی شد
*بقیه داستان «جیمزباند» و «رفیق آیت‌الله»
*روایت ایرج مصداقی از سیاه‌ترین دهه عمر جمهوری اسلامی - بخش نخست
*کوتاه و گویا؛ «انترناسیونال بچه‌پرروها»
*سکوت مسعود رجوی در قبال پذیرش پناهندگی یکی از متهمان قتل‌ کشیش‌های مسیحی در سوئد
*توطئه‌ی جدید دستگاه اطلاعاتی رژیم و مجاهدین علیه «نه زیستن، نه مرگ» و من
*«هوشنگ عیسی بیگلو» و «همنشین بهار» در روایت عرفان قانعی فرد پادوی دستگاه امنیتی
*رضا مصطفوی طباطبایی «خیر» حامی پرسپولیس یا یکی از عوامل گم‌شدن دکل نفتی
*به یاد مادر انسیه بخارایی کاشی (سید‌احمدی) که «لبخندش باغ ستاره‌ها بود»
*از جعل امضاهای ناشیانه پای بیانیه دلواپسان تا جعل امضا تحت نام «بیش از ۱۵۰۰نفر از دوستداران جنبش فدائی»
*اوین؛ از جوخه‌‌ی اعدام لاجوردی تا پارک قالیباف و لاریجانی
*چهل سال پس از ترور شریف واقفی؛ شباهت‌های رفتاری مسعود رجوی و تقی‌ شهرام
*چرا در مورد بیژن جزنی و حمید اشرف می‌نویسم؟
*من یا محسن درزی «تواب»، کدام یک بایستی پوزش بخواهیم؟
*سناریوی جدید دستگاه اطلاعاتی رژیم؛ مجاهدین عامل اسیدپاشی روی زنان
*فرخ نگهدار و تاریخی سراسر جعلی: چگونه جنبش فدایی، بیژن جزنی و حمید اشرف قربانی شده‌اند
*سازمان چریک‌های فدایی خلق و پذیرش رهبری خمینی در دوران انقلاب ضد‌سلطنتی
*«ایران اینترلینک» صدای دستگاه اطلاعاتی رژیم
*مسعود رجوی بیش از رژیم جمهوری اسلامی از نمایش جهانی فیلم «آن‌ها که گفتند نه» در هراس است
*کشتار وحشیانه با استناد به آیات قرآن و سنت
*پیش‌بینی هشت سال پیش نتایج تحریم اقتصادی رژیم و خروج نیروهای آمریکایی از عراق
*قاضی حسن تردست قاتل ریحانه جباری مرتکب جنایت دیگری شد
*دست‌خط‌های ارائه شده از سوی مجاهدین خلق به ایرج مصداقی
*واکنش رهبری عقیدتی مجاهدین به مقاله‌ی «مسعود رجوی سه دهه «فرار» از «جانبازی» و به خطر انداختن جان مجاهدین»
*تروریست سیدنی کیست و کتاب شعرش را چه کسی انتشار داد؟
*فراخوان «ستاد اجتماعی مجاهدین در داخل کشور» طنز یا فاجعه
*مسعود رجوی سه دهه «فرار» از «جانبازی» و به خطر انداختن جان مجاهدین
*پروژه‌ی «شهید‌سازی» از مرتضی سربندی مأمور اطلاعاتی و مسئول آموزش گارد پرواز سپاه پاسداران
*عملیات مروراید مجاهدین در بهار ۱۳۷۰ کردکشی یا دخالت سپاه‌پاسداران در عراق؟
*مجاهدین خلق، داعش، «انقلابیون عراقی»، «عشایر انقلابی»، بدون شرح
*تشابه احکام «داعش»‌گونه‌ی خمینی برای کشتار نظامیان و زندان سیاسی در مرداد ۶۷
*نگاهی دوباره به دیدگاه‌ه‌ای هفت سال پیش ایرج مصداقی پیرامون احتمال حمله‌‌نظامی، تحریم اقتصادی، بحران‌هسته‌ای و ...
*به مناسبت درگذشت امام جمعه شمیرانات: حجت‌الاسلام محسن دعاگو، امام جمعه، بازجو، شکنجه‌گر و فرمانده کمیته
*اعدام‌های ۶۷ از یک سال قبلش برنامه‌ریزی شده بود
*آزادی متهمان ترور «متخصصان هسته‌‌ای» یک رسوایی دیگر برای خامنه‌ای
*طرح یک پرسشنامه (مجاهدین در برابر پرسش‌های مردم) بخشی از «گزارش ۹۳»
*دخالت مجاهدین در امور داخلی عراق و حمایت از نیروهای تحت هژمونی «داعش» (بخشی از گزارش ۹۳)
*روحانیت انقلابی، متهم اصلی آتش‌سوزی سینما رکس آبادان
*مظفر الوندی پاسدار زندان یا مسئول دفتر «حقوق بشر» و دبیر مرجع «حقوق کودک»
* گورستان «خاوران»
*اعدام، یک پارامتر مهم در حیات سیاسی نظام جمهوری اسلامی است
*شبکه‌ی نفوذی مجاهدین در رژیم، قربانی «خیانت» مسعود رجوی (بخشی از گزارش ۹۳)
*قاضی محمد مقیسه و سه دهه جنایت علیه بشریت
*«فرد خوشنام» مجاهدین چه کسی است ؟
*سرنوشت مسعود دلیلی، یادآور سرنوشت سعید امامی (بخشی از گزارش ۹۳)
*توضیحی مختصر در مورد فرار مسعود رجوی از عراق و ترک صحنه‌ی جنگ
*دریافت «جایزه یواشکی» توسط خانم رجوی
*تصحیح یک اشتباه در ارتباط با گزارش ۹۳ و پوزش از آقای سعید جمالی
*گزارش 93 / واکاوی و بررسی فرهنگ و رفتار توتالیتاریستی مسعود رجوی
*ای کاش نه تیم ملی فوتبال، که جامعه‌ی ایران «کارلوس کی‌روشی» می‌داشت
*تصحیح یک روایت در مورد زنده یاد غلامحسین (شاپور) قناعتی
*«لعبتی هزار ماشالا»، نامه سرگشاده به عماد‌الدین باقی
*نگاه متفاوت من، محمد مصطفایی و وحید پوراستاد به علیرضا آوایی
*من و «حق» بیژن جزنی و کشتار ۳۰ فروردین ۱۳۵۴
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (بخش پایانی) نقش وابستگان فدراسیون فوتبال و تربیت‌بدنی در فساد
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۶) لومپنیسم در حاکمیت، لومپنیسم در فوتبال و ...
*«عشق» و نسل برآمده از انقلاب ضد سلطنتی
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۵) روحانیت و دلالان در فوتبال
*مسعود رجوی و «پرفسور راج بالدو» و جایزه «خدمات بشردوستانه بین‌المللی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۴) نقش رمالان، جادوگران و مداحان در فوتبال
*نوروز در زندان‌های دهه‌ی ۶۰
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۳) غوغای اعتیاد و دوپینگ
*انتخاب مریم رجوی به عنوان «پرافتخار زن سال ۲۰۱۳ » و پروفسور «راج بالدو»
*نگذارید دست‌های خونین خمینی را پاک کنند
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۲) سرمایه‌داران نوکیسه در فوتبال
*مرتضی فهیم کرمانی صادر کننده‌ی اولین حکم ترور، سنگسار و قطع دست
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۱) سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال
*سیدحسین موسوی تبریزی خشن‌ترین قاضی نظام، مدعی «اسلام رحمانی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته، سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال (۱۰)
*ادامه‌ی دشمنی دستگاه ولایت با زنده‌یاد فرخ‌رو پارسای
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۹) (سرمایه‌داران نوکیسه در فوتبال)
*علی یونسی و تکذیب محاکمه و اعدام نظامیان حزب توده
*ناصر میناچی مشمول «فامیل الدنگ»‌ نشد
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۸) هجوم سرمایه‌داران نوکیسه به بازار فوتبال
*مقوله‌ی حجت‌الاسلام «جعفر نیری» و مستند‌سازی کشتار ۶۷
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (بخش ۷) تحولات باشگاه پرسپولیس، استقلال و ...
*حسینعلی نیری رئیس دادگاه انتظامی قضات «رژیم کشتار »
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۶) دخالت سپاه پاسداران در فوتبال
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۵)
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۴)
*نگاهی دوباره به دستگاه اطلاعاتی نظام و قربانیان «انجمن پادشاهی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۳)
*طه طاهری (مسعود صدر‌الاسلام) و وزارت اطلاعات مسئول ربودن رابرت لوینسون
*سخنی با مریم رجوی؛ به یاد «گوهر» و «گوهر»ها
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۲)
*چند نفر در زندان قزلحصار اعتصاب غذا کرده‌اند؟ نگاهی به اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱)
*پاسخ مجاهدین به مقاله‌ی فریبا هادیخانلو «اشرف نشان» یا «تواب اتاق آزادی اوین»
*فریبا هادیخانلو «اشرف نشان» یا «تواب اتاق آزادی اوین»
*خطر اعدام متهمان ترور‌های هسته‌ای و «جاسوسی» برای موساد
*نهاد نمایندگی خامنه‌ای و تائید قتل‌عام‌های ۶۰ و ۶۷
*انشعاب و ایجاد تشکل؛ پاسخ به نامه‌ی سرگشاده‌ی آقای ریحانی
*حق تیر و شکنجه در قوانین جمهوری اسلامی
*رادیو بی بی سی و گزارش بیطرفانه‌اش از عراق
*پس از قتل‌عام در اشرف، کشتار بزرگتری در چشم‌انداز است
*علیرضا یعقوبی «اشرفی» امروز و همکار سعید امامی و فلاحیان دیروز
*لزوم مبارزه با شخصیت‌سازی و شخصیت پرستی و پرهیز از مطلق‌کردن افراد
*قاضی صلواتی یکی از اضلاع مثلت «جنایت علیه بشریت»
*نامه سرگشاده به شیرین عبادی، «اسلام رحمانی» چاره‌ی کار نیست
*آیت‌الله گلزاده غفوری و پذیرش وکالت عباس امیرانتظام
*چه چیز خشم «‌اهل حق» در ایران را برانگیخت و خودسوزی‌ها چرا آغاز شد؟
*واکنش مشابه‌ مجلس شورای اسلامی و «شورای ملی مقاومت» به «استعفا»
*نگاهی ایدئولوژیک به نامه‌‌‌های مسعود رجوی خطاب به خبرگان و خامنه‌ای
*محمد‌علی امانی رئیس اوین و عضوی از خانواده‌ی جنایتکار و غارتگر امانی
*انفجار حرم عسگرین و اعتراف ژنرال جورج کیسی
*بخش منتشر نشده‌ی گزارش ۹۲، نامه‌ی سرگشاده به مسعود رجوی
*مکاتبات من با ابوالقاسم رضایی یکی از مسئولان مجاهدین در دیماه ۱۳۸۸
*سنگ بنای نابسامانی‌های کشور را هاشمی گذاشته-
* محمد مهرآیین، مظهر جنایت و فساد
*گزارش ۹۲، نامه‌ی سرگشاده به مسعود رجوی
*سیدحسین موسویان و شیخ حسن روحانی دو مدعی تحصیل در بریتانیا
*نگاهی به پرونده‌ی کهریزک و سوابق جنایتکارانه «قاضی حداد»
*حجت‌الاسلام محسن دعاگو، امام جمعه، بازجو، شکنجه‌گر و فرمانده کمیته
*نگاهی به زندگی جلیل بنده یکی از تیرخلاص‌زن‌های اوین
*سفر مصطفی محمد نجار به وین شلیک به لیست جدید اتحادیه‌‌ اروپا
*نقش مجید قدوسی یکی از عوامل کشتار ۶۷ در فوتبال
*سیدعباس ابطحی یکی از جنایتکاران علیه بشریت
*دستگیری یک شهروند اسلواکی اقدامی شکست‌خورده در راه تکمیل سناریوی ترورهای هسته‌ای
*حمله‌ی موشکی به لیبرتی آخرین اقدام تروریستی رژیم نخواهد بود
*«هوشنگ عیسی بیگلو» و «همنشین بهار» در روایت عرفان قانعی فرد پادوی دستگاه امنیتی
*آقای واحدی، بشارتی نه «خدا ترس است و نه با شرف»
*طه طاهری (مسعود صدر‌الاسلام) و وزارت اطلاعات مسئول ربودن رابرت لوینسون
*تلاش برای نجات تروریست‌های‌ سپاه قدس در تایلند
*نشریه‌ی پیکار، قاسم عابدینی و ترور آمریکایی‌ها
*رو در رو با فائزه هاشمی و «عبرت روزگار»
*آیا خامنه‌ای مخالف اعدام مارکسیست‌‌ها بود؟
* بدون شرح!
*«گفتگوهای زندان» و سندروم «دایی جان ناپلئون»
*مازیار بهاری و «اعترافات اجباری»
*حکم تاریخی دادگاه لاهه و واکنش ناگزیر «هیأت اجرایی راه کارگر»
*تاکسی زرد رنگ پژو ۴۰۵ و ترور پاسدار فریدون عباسی
*آیا مجاهدین و دشمنانشان فرهنگی مشابه دارند؟
*چه کسانی مستشاران آمریکایی در ایران را ترور کردند؟
*متهم کردن بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به مشارکت در ترور‌های هسته‌ای
*وزیر فتحی هوادار دکتر شریعتی چرا و چگونه «رفیق» شد؟
*«جهانبخش سرخوش» و «شرکا» همسو و همگام با رژیم
*من و «حق» بیژن جزنی و کشتار ۳۰ فروردین ۱۳۵۴
*آیا محمدی گیلانی حکم اعدام فرزندانش را داد؟
*نگاهی به جعلیات انتشار یافته از سوی ساموئیل کرماشانی در مورد مولود آفند و متهمان دستگیر شده در ایران
*ربودن مولود آفند، ارتباط آن با «ترورهای هسته‌ای»، اقلیم کردستان و موساد
* نگاهی دوباره به سناریوی «سربازان گمنام امام زمان» و قربانیان آن
*دلایل اتخاذ اقدامات امنیتی اجلاس «غیرمتعهدها» در تهران
*به فریاد متهمان بیگناه ترور «متخصصان هسته‌ای» برسید
*علیرضا آوایی، غلامرضا خلف رضایی زارع و چند جنایتکار علیه بشریت
*«حاج رضا» و کتایون ‌آذرلی و یک پروژه‌ی امنیتی
*چشم‌ها را باید شست، جور دیگر باید دید؛ پرسش‌هایی از سوی مخالفین ایران تریبونال
*دروغپردازی «حاج‌رضا» در مورد نحوه‌ی سفر به اروپا
*پرده‌‌ی دیگری از «داستان‌های هزار و یک شب» صاحب‌منصب قضایی رژیم
*«دو پیمانه آب و یک چمچه دوغ»، نگاهی به روایت‌های جعلی صاحب‌منصب قضایی رژیم
*پاسخ به چند سؤال در ارتباط با خاطرات و مصاحبه‌ی‌ تلویزیونی ثابتی و واکنش‌های پیرامون آن
*حاج احمد قدیریان مسئول گروه ضربت و جوخه‌های اعدام اوین
*«فرقان» در آیینه‌ی تاریخ
*مایک والاس و هاشمی رفسنجانی
*حمید رضا نقاشیان تجسم عینی حاکمیت فاسد
*چه کسی خامنه‌ای را در تیرماه ۶۰ ترور کرد؟
*تروریسم افسار گسیخته‌ی رژیم و مماشات بین‌المللی
*فراز و نشیب حزب توده در دهه‌ی ۶۰
*«اپوزیسیون» کی و چگونه کوک می‌شود؟
*سانسور بخش مهیج خبر «ان بی سی» در مورد نقش مجاهدین در ترور‌های تهران
*پرونده‌ی لیلا فتحی نمادی از ظلم و بی‌عدالتی دستگاه قضایی ولایت فقیه
*چه کسانی پشت بیانیه‌‌ی «کرکس‌ها متحد می‌شوند» هستند
*نقش رژیم در «قتل‌های زنجیره‌ای متخصصان» ایرانی
*نامه سرگشاده به آقای محمد نوری زاد
*نامه‌ی تیرماه ۱۳۶۶ آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری *
*نامه آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری: «با آب دیگری وضو بسازید»
*پاسخ به پرسش‌هایی چند در مورد بیانیه‌های ضد جنگ و تلاش‌های اکبر گنجی
*پاسخ به سؤالاتی چند در مورد گزارش آژانس بین‌المللی اتمی و امکان حمله نظامی غرب به ایران
*چند پرسش و پاسخ در مورد طرح ترور سفیر عربستان در آمریکا
*جاسوسی وابسته‌ی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در لندن علیه دانشجویان ایرانی
*«باغ‌ها آنگاه که شکفته‌ترند کوله‌ی پاییز را پربار می‌کنند»
*«از اوج و موج نگاهت عشق پیدا بود»
*به یاد شهلا و فریده و همه‌ی جاودانگان
*به یاد مادر جهان‌آرا و جاودانه‌اش «حسن»
*رقص ققنوس‌ها و آواز خاکستر
*به روز کردن لیست تروریستی و واکنش‌‌های رژیم
*محمد سلیمی یکی از جنایت‌کاران علیه بشریت و دست‌اندرکاران قتل‌عام ۶۷
*راه بهبود حقوق بشر در ایران از رسیدگی به قتل های ۶٧ می گذرد
*معامله‌ بر سر آزادی دو کوهنورد آمریکایی و باقی ماندن نام مجاهدین در لیست تروریستی
*گفتگو در مورد گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر
*نوری‌زاده و زنده‌یاد شاپور بختیار
*مروری بر روایت هاشمی رفسنجانی از پایان قتل‌عام ۶۷ و اطلاعات ارائه شده از سوی دادستانی
*با آب هفت دریا نیز ننگ کشتار ۶۷ را نمی‌توان شست
*لیست تروریستی آمریکا و رابطه آن با نجات جان ساکنان اشرف
*مادر هنوز غصه‌ی عطیه را دارد
*مادر امامی و آغوش پر از عشق‌اش
*آیا مجید انصاری راست می‌گوید؟
*محمدرضا صدر عاملی و رخت‌‌ دامادی‌اش
*نحوه برخورد دولت موسوی با کشتار ۶۷ و موارد نقض حقوق بشر در مجامع بین‌المللی
*تصحیح اطلاعات ارائه شده نادرست در مورد گزارشگر ویژه و ...
*انتخاب گزارشگر ویژه مردِ مسلمانِ غیرعرب و تصحیح چند اشتباه
*هوشنگ اسدی بدون هیچ پروایی همچنان دروغ می‌گوید
*از بهناز شرقی نمین تا هاله سحابی
*با چهره‌ی مجید قدوسی یکی از مسئولان کشتار ۶۷ آشنا شویم
*توضیحی در ارتباط با نقد کتاب هوشنگ اسدی
*نقدی بر «نامه‌هایی به شکنجه‌گرم»، چرا هوشنگ اسدی دروغ می‌گوید؟
*کدیور و روایت کشتار ۶۷
*کشتار در اشرف و منادیان «اسلام رحمانی»
*طه طاهری (مسعود صدر الاسلام) و مفقودشدن رابرت لوینسون
*۱۹ بهمن شکوه یک مقاومت؛ غم و اندوه غریبانه‌ی زندانیان
*با چهره‌ی داوود روزبهانی فرمانده حمله به پایگاه موسی خیابانی آشنا شویم
*برای مظلومیت و تنهایی محمدعلی حاج‌آقایی
*با چهره‌ی مرتضی اشراقی عضو هیئت کشتار ۶۷ آشنا شویم
*«خبر کوتاه‌ بود اعدام‌ شان‌ کردند!»*
*مهدی نادری‌فرد یکی از عوامل اصلی کشتار ۶۷ در زندان گوهردشت
*یادی از آیت‌الله منتظری و نکاتی چند در ارتباط با میزگرد سیاسی ۳۰ آذر ۸۸ سیمای آزادی
*نامه سرگشاده به خانم زهرا رهنورد
*تاریخ گفت‌وگوهای درونی بخش مارکسیست لنینیست مجاهدین خلق و چریک‌های فدایی خلق
*فردا را چگونه باید ساخت؟
*برای آن‌هایی که خواهان حقیقت‌اند
*از به کارگیری شیوه‌های غیراخلاقی بپرهیزیم حتی در رابطه با دشمنانمان
*ايرج مصداقي و «غزل اميد»
*انتشار اخبار جعلی از سوی «پیک نت» در ارتباط با مهاجمان به خانه کروبی
*گرچه ما می‌گذریم راه می‌‌ماند ( در رثای جاوادنه‌های رضایی‌ جهرمی)
*معرفی عاملان و آمران و افراد مطلع از اعدام‌های مرداد ۶۷
*قتل‌عام ۶۷ در پاسخ‌های رسمی دولت جمهوری اسلامی
*ايرج مصداقي: غرب عاملان کشتار را مي‌شناسد
*نامه سرگشاده به میرحسین موسوی
*مادر امامی و آغوش پر از عشق‌اش
*«محمد نبودی ببینی»، برادرت را کشتند!
*گفت‌وگو با ايرج مصداقی درباره قاضی مقيسه: شريرترين چهره زندان‌های جمهوری اسلامی در دهه ۶۰
*«آیا زندگی باز به آن‌ها خواهد خندید»
*حق با شادی صدر است یا داریوش برادری
*برای مظلومیت و تنهایی محمدعلی حاج‌آقایی
*شورای حقوق بشر سازمان ملل و همسر سعید امامی!
*با چهره‌ی سید حسین مرتضوی یکی از جنایتکاران علیه بشریت آشنا شویم!
*بهار با بچه‌ها، بهار بی‌بچه‌ها (یادی از دلاوران خانواده‌‌ی مدائن)
*گفتگوی اشتراک با ایرج مصداقی در رابطه با کمپین دو میلیون امضا بر علیه مجازات اعدام
*داستان دستبوسی جنتی !
*«شرفیابی و درخواست عفو و انابه در حضور رهبری»
*اعدام توابان، تراژدی مضاعف
*سوءقصد به تواب نظام یا سناریوی جدید کودتاچیان
*احسان نراقی همچنان در خدمت قدرت
*نامه‌های علیرضا حاج صمدی به همسرش مریم گلزاده غفوری
*«کاظم» تبلور خشم و عصیان نسل برآمده از انقلاب ضد‌سلطنتی
*صدای «صادق» نسلی که در سکوت پرپر شد
*فرمانده حمله به پایگاه موسی خیابانی چه کسی بود؟
*کتاب «نگاهی به سازمان بین‌المللی کار، نقض حقوق بنیادین کار در ایران» - ایرج مصداقی
*وصیت نامه مریم گلزاده غفوری
*«سلامم غریبانه در هر خانه را خواهد زد»
*عبرت‌های روزگار
*گل- زادگان ( محمد کاظم)
*گل‌- زادگان ( محمدصادق)
*گل ــ زاده، نخ «دانه‌های تسبیح» * (قسمت دوم)
*مسعود علی‌محمدی آخرین قربانی دستگاه امنیتی ولایت فقیه
*دکتر گلزاده غفوری مدافع بزرگ حقوق مردم (قسمت اول)
*فرخ نگهدار و درد «فروپاشی» نظام
*شب لعنتی و فانوس (به یاد فاطمه کزازی)
*در رثای کسی که به جای حکومت بر سرهای بالای دار، بر قلب‌های مردم حکومت کرد
*پرسش و پاسخ در مورد فعل‌انفعالات عراق و وضعیت مجاهدین و ... (بخش دوم)
*پرسش و پاسخ در مورد فعل‌انفعالات عراق و وضعیت مجاهدین و ... (قسمت اول)
*آن کس که وابستگی‌های سیاسی و ایدئولوژیکش را نفی کند خود را نفی می‌کند
*امیر فرشاد ابراهیمی بازیچه‌ دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی
*گزارش‌های نادرست به ما خدمت نمی‌کنند- بخش سوم
*نقد فرهنگ سیاسی - حذف و سانسور در خاطرات زندان!- بخش دوم
*نقدی بر «آفتابکاران» نوشته‌ی محمود رویایی – بخش نخست
*به یاد آن که «عاشقانه زیست»
*همکاری یکی از فعالان اصلی لابی رژیم در انگلستان با فرماندهان سپاه پاسداران
*مسعود صدر‌الاسلام (طه طاهری)، همان صالح بازجوی معروف ۲۰۹ اوین نیست!
*گفت گو با ايرج مصداقي، نويسنده چهار جلد خاطرات زندان
*مذهب در خدمت شکنجه و کشتار
*احمد توکلی و قتل فجیع نرگس جباری
*آقای کروبی جنایات دیگر خامنه ای را هم افشا کنید
*کندوکاوی در وقایع پس از انتخابات 22 خرداد 1388
*همخوانی یک سیاست
*سخنی در باب فرصت طلبی گردانندگان سایت «اخبار روز»
*یگان ویژه پاسداران نیروی انتظامی و «نوپو»
*بازوهای نظام برای سرکوب جنبش های اعتراضی
*نامه سرگشاده به آقای مهدی کروبی
*فرهاد جعفری مدافع سینه چاک احمدی نژاد یا سهی سیفی وبگرد «روزآنلاین»
*آشنایی با چند تن از عوامل کشتار و جنایت در دهه‌ی ۶۰
*محمدرضا شریفی نیا تواب دو آتشه اوین و حامی احمدی نژاد
*نگاهی به سابقه‌ی چندتن از رهبران کودتای ۲۲ خرداد
*جعلیات جدید امیرفرشاد ابراهیمی در نامه سرگشاده به مجتبی خامنه ای
*پاسخ به سؤالات سایت گزارشگر در ارتباط با خیزش مردم ایران
*نگاهی به چهره‌ی چند جنایتکار
*مجید پورسیف کیست؟
*فاضل بازجوی بیرحم شعبه هفت اوین
*مجتبی حلوایی عسگر یکی از عاملان اصلی کشتار ۶۷
*تحلیلی بر نماز جمعه رفسنجانی
*فکور، بازجوی شعبه‌ی هفت اوین و تروریست بین‌المللی
*نقدی بر کتاب «آفتابکاران» نوشته محمود رویایی (مجموعه کامل)
*«فرهنگ» ناهنجار یک عضو شورای هماهنگی اتحاد جمهوری‌خواهان
*سخنی با اعضا و هواداران اکثریت و اتحاد جمهوریخواهان
*حجاریان و شقاوت یک نظام ضدبشری
*متن سخنرانی ایرج مصداقی در جلسه ایران، انتخاب دمکراتیک
*از ۳۰ خرداد ۶۰ تا ۳۰‌خرداد ۸۸
*آن کس که باید برود خامنه ای است
*کودتای جدید در رژیم کودتا
*با وزیر کشور کابینه‌ی احتمالی کروبی آشنا شویم
*سید ابراهیم نبوی و پرده پوشی یک دهه جنایت و سرکوب
*کندوکاوی در ارتباط با دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری
*میرحسین موسوی و «برکات سازنده اسلام»
*اظهارات مصطفی تاج‌زاده در توجیه کشتار ۶۷
*متجاوز را «انتخاب» نمی‌کنند!
*مهدی کروبی و میرحسین موسوی و کشتار ۶۷
*نگاهی به تاریخچه‌‌ی شکایت علیه نقض حقوق سندیکایی و آزادی انجمن‌ها توسط دولت‌های ایران (بخش دوم)
*نگاهی به تاریخچه‌‌ی شکایت علیه نقض حقوق سندیکایی و آزادی انجمن‌ها توسط دولت‌های ایران (بخش اول)
*ناصر منصوری را روی برانکارد به قتل‌گاه بردند
*نام واقعی مجید قدوسی چیست؟
*سرهنگ سید لطف‌الله اتابکی کیست؟
*گفتگوی پژواک ایران با ایرج مصداقی در ارتباط با نقش‌گروه‌های چپ و مجاهدین در استقرار جمهوری اسلامی، حمایت از خمینی و...
*ادعاهای نادرست راجع به عکس‌های جنایتکاران
*ماشین جعل و دروغپردازی راه توده و پیک نت
*سرگذشت من و سرگذشت یک ترانه
*به یاد آن که «بهنام» بود
*تجربه‌اندوزی از تاریخ
*در خلوت پرشکوه عاشقان آزادی جاری‌ست...
*خاوران و مادران
*نقدی بر گزارش دیده‌بان حقوق بشر در مورد آزادی بیان و تجمع در مناطق کردنشین
*اقتدار مادران
*حسین مهرپور و تعهدات بین‌المللی جمهوری اسلامی
*میان ماه من تا ماه گردون!
*انتقام‌جویی نظام «عدل اسلامی» از خانواده‌ها (بخش دوم)
*چند نکته در ارتباط با مهر و موم کردن کانون مدافعان حقوق بشر
*انتقام‌جویی نظام «عدل اسلامی» از خانواده‌ها (بخش اول)
*برخورد گزینشی با حقوق زنان
*آرامگاه مادر !
*پرویز زند شیرازی نیز به ابدیت پیوست
*مادر، «افسانه است، اما دروغ نیست»
*دادگاه یا سرپوشی بر جنایت باندهای رژیم در شیراز
*رفیق‌دوست و حکم مهدورالدم
*مأموریت «یک اسکادران هموسکسوئل منحرف آمریکایی»!
*به پاس مقاومت و ایستادگی علی صارمی
*هشدارهای امنیتی سایت تابناک را جدی تلقی کنیم
*نوری زاده و دسته گل تازه به آب داده
*غلامرضا جلال و روایت‌های غیرواقعی زندان
*به یاد آن که «عاشقانه زیست»
*انتخاب اوباما شرایط را برای رژیم سخت‌تر می‌کند
*همنامی جنایتکاران و معضل اپوزیسیون- بخش دوم
*هویت اصلی داوود لشگری یکی از مسئولان کشتار ۶۷
*اپوزیسیون و معضل همنامی جنایتکاران
*آیا سانسور شاخ و دم دارد؟
*هیئت کشتار زندانیان سیاسی در روایت گروه‌ها و فعالان سیاسی!
*کشتار ۶۷، سعید شاهسوندی و پروژه‌ی جعل تاریخ
*بیستمین سالگرد کشتار ۶۷ و انتشار خاطرات جعلی
*گفتگو با ایرج مصداقی در مورد در مورد جناح‌های رژیم، خطر جنگ، خطرات اتمی شدن رژیم، وضعیت اپوزیسیون، جنبش‌های مردمی و ....
*سانسور زنان در انتخابات کانون نویسندگان ایران !
*«غنی سازی» دروغ و «توسعه» جعل در دستگاه رژیم
*پاسخ به «فراخوان» فریدون گیلانی و ذکر چند خاطره
*روایت وارونه‌ی مسعود بهنود و محسن سازگارا از ۳۰ خرداد
*سازگاران با جنایتکاران، ناسازگارا با قربانیان
*پاسخ به پرسش‌هایی چند در رابطه با کتاب «برساقه تابیده کنف»
*دست های خونین باندهای رژیم در انفجار شیراز
*داستان زنی که «هفت شوهر» دارد و حافظه‌ی تاریخی
*علی‌محمد بشارتی یکی از بنیانگذاران دستگاه سرکوب و جنایت رژیم
*امیرفرشاد ابراهیمی درس آموخته‌ی مکتب ولایت
*سید کاظم کاظمی، از بنیانگذاران سیستم اطلاعاتی، شکنجه‌گر و جلاد اصلی فعالین چپ ایران
*عید ۶۲ در زندان گوهردشت
*نوری‌زاده، بانک مرکزی جعلیات و عصاره ژورنالیسم بی‌اعتبار
*بخشی از نقشه‌‌های زندان‌های اوین، قزل‌حصار، گوهردشت و نیز محل‌های قتل‌عام تابستان۶۷ برگرفته شده از کتاب «نه‌زیستن، نه‌مرگ»(چاپ دوم)
*حاج احمد قدیریان مسئول گروه ضربت و جوخه‌های اعدام اوین
*دلایل واقعی کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*بهنود پدیده‌ای که از نو باید شناخت
*محمد مهرآیین یکی از مهم‌ترین دژخیمان اوین
*نقش های گوناگون هوشنگ اسدی تواب فعال زندان
*کبوتر با کبوتر، باز با باز، کند همجنس با همجنس پرواز
*برگشتگان ازدیار مردگان
*ILO - پیشرفت دولت جمهوری اسلامی در سال های گذشته در سازمان ‌بین‌المللی کار (بخش هشتم - پاياني)
*ILO - نگاهی به کنفرانس بین‌المللی کار و سیاست های به کار گرفته شده از سوی رژیم در این کنفرانس‌(بخش هفتم)
*ILO - تشکل‌های کارگری رژیم از نگاه سازمان بین‌المللی کار (بخش ششم)
*ILO - خانه کارگر جمهوری اسلامی (بخش پنجم)
*ILO - تشکل‌های کارگری در جمهوری اسلامی و مغایرت آن ها با کنوانسیون‌های بین‌‌المللی (بخش چهارم
*ILO - گزارش کمیته متخصصین در ارتباط با اجرای کنوانسیون ها و توصیه نامه ها به نود و سومین کنفرانس بین‌المللی کار و کمبودهای آن (بخش سوم)
*ILO - کنوانسیون های بین‌المللی که مورد تصویب دولت‌های ایران قرار گرفته‌‌‌اند (بخش دوم)
*ILO - کنوانسیون‌های بین‌المللی، ترفند‌های رژیم (بخش اول)
*برای مادرهایمان، «دل‌پاکان» و «دل‌سوختگان» روزگار
*کشتار ۶۷ در شعر زندان
*نگاهی گذرا به نمایشنامه‌های زندان
*اعلامیه جهانی حقوق‌بشر دستاورد بزرگ بشریت
*یقه واقعیت را نمی‌توان گرفت؛ (در مورد کتاب نه زیستن نه مرگ)
*آقای زرافشان به کجا می‌روید؟
*احکام خمینی و خامنه‌ای به حسینعلی نیری رئیس هیئت قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*نظرات «استاد» عبدالله شهبازی و چگونگی برخورد بقایای حزب توده با او
*روزشمارقتل‌عام ۱۳۶۷
*مسئولان قتل‌عام زندانیان سیاسی
*بخشی از نقشه‌‌های زندان‌های اوین، قزل‌حصار، گوهردشت و نیز محل‌های قتل‌عام تابستان۶۷ برگرفته شده از کتاب «نه‌زیستن، نه‌مرگ»(چاپ دوم)