نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۶) لومپنیسم در حاکمیت، لومپنیسم در فوتبال و ...
ایرج مصداقی

دلالان فوتبال و دکل‌های نفتی در آشفته بازار تحریم‌های جهانی

خبرگزاری مهر در ۲۶ تیرماه ۱۳۹۱ خبر از «هجوم دلالان فوتبال به بازار دکل‌ حفاری ایران» داد:‌

یک مقام مسئول در گفتگو با مهر با بیان اینکه برای خرید یک دستگاه دکل حفاری با توان ۲۰۰۰ اسب بخار در بازار چین و سنگاپور تا ۲ سال قبل حدود ۱۵۰ میلیون دلار پرداخت می‌شد، اظهار داشت: اما در شرایط فعلی هزینه خرید همین دکل از سازندگان چینی به ۲۷۰ تا ۲۸۰ میلیون دلار افزایش یافته است. وی با تاکید بر اینکه برخی از دلالان و واسطه‌ها که پیشتر در نقل و انتقال بازیکنان فوتبال فعالیت می‌کردند، به بازار خرید و فروش دکل‌های دسته دوم برای پیمانکاران ایرانی روی آورده‌اند، اظهار داشت: فعالیت همین واسطه‌ها و دلالان به افزایش چند برابری هزینه خرید یک دکل دریایی منجر شده است.

http://news.gooya.com/sports/archives/143647.php

یکی از دلالان یاد شده رضا مصطفوی طباطبایی است که به عنوان فرد خیری، فی‌سبیل‌الله به پرسپولیس کمک می‌کند و مشکل‌گشای این تیم معرفی می‌شود.

IMfTblhIstry.jpg

لیدرها یکی از عوامل نوظهور در فوتبال

به طور سنتی، بوقچی‌های ایرانی هوادارانی بودند که به دلیل علاقه وافرشان به یک تیم، در میان دیگر هوادارن متمایز بودند و به رهبری تشویق‌ها می‌پرداختند و به نوعی «نماد» هواداران آن تیم نیز محسوب می‌شدند. محمد بوقی اولین بوقچی بود که در دهه‌ی ۴۰ نماد پیکان و پرسپولیس شد. «سهراب‎بوقی» و «حسن تارزان» با الگوبرداری از محمد بوقی تبدیل به بوقچی‌های استقلال شدند.

اما از آغاز دهه‌ی ۸۰ و همزمان با تغییر نامِ بوقچی به لیدر، این کار به یک «شغل» تبدیل شد. لیدرها که تنها مختص باشگاه‌های ایرانی و فوتبال ایران هستند در ازای دریافت پول به عنوان حقوق و مزایا و رشوه جو ورزشگاه و شعارهای تماشاگران را به سود یا ضرر کارفرمایانشان تغییر می‎دهند. هیچ بازیکن، مربی و سرپرستی نیست که از گزند لیدرها در امان باشد.

ظهور لیدرها در فوتبال با رشد لومپنیسم در ورزشگاه‌ها ارتباط مستقیم دارد. این پدیده‌ از زمانی به‌وجود آمد که پای سرداران سپاه و بسیج و مدیران دولتی به فوتبال باز شد. آن‌ها به منظور پیش‌ برد خط‌شان از وجود «بزن‌ بهادرها» در استادیوم‌ها استفاده کردند. پشت‌ این دسته از لیدرها تا آن‌جا  گرم است که علیرغم تمامی سیاه‌کاری‌هایی که می‌کنند تاکنون مورد پیگیرد جدی قرار نگرفته‌اند. اگر جایی هم کسی قربانی شده به رقابت بین جناح‌های قدرت در باشگاه‌ها ربط داشته است.

نخستین جرقه‌ی حضور «لیدرها» در فوتبال ایران در سال ۱۳۸۲ در باشگاه پرسپولیس و توسط اکبر غمخوار که به تازگی مدیر عامل پرسپولیس شده‌بود زده شد. وی که فردی نظامی بود برای اولین بار برای مقابله با علی پروین و کنترل هواداران پرسپولیس تشکیلاتی از لیدرها را سازمان داد. سپس حسین قریب مدیر عامل وقت استقلال که در رشته‌ی امنیت تحصیل کرده تشکیلات مشابهی را در این باشگاه سازماندهی کرد. سپس سازمان تربیت بدنی با همکاری نیروی انتظامی اقدام به شناسایی لیدرها کرد و لباس‌های ویژه‌ای را نیز به آن‌ها اختصاص داشت. گفته می‌شود هم‌اکنون پرسپولیس حدود ۱۰۰ لیدر در تهران و ۲۰ لیدر در شهرستان‌ها دارد و استقلال دارای ۹۵ لیدر در تهران و شهرستان‌ها دارند.

http://www.aftabir.com/articles/view/sport/football/c6c1207141299p1.php

قدرت یافتن لیدرها، در اواخر سال ۱۳۸۹ با ماجرای کتک‌خوردن علی دایی از وحید اسماعیلی یکی از لیدرهای پرسپولیس که مغازه‌ی محصولات فرهنگی در خیابان نبرد دارد توجه رسانه‎های ایران را بیش از پیش به خود جلب کرد و بسیاری درباره آن به عنوان پدیده‌ای مضر برای فوتبال ایران هشدار دادند. فعالیت لیدرها در پرسپولیس هیچ‌گاه به اندازه دوران حضور حبیب کاشانی در این باشگاه، پررنگ و قابل توجه نبوده‌است.

علی دایی بعدها در برنامه ۹۰ مدعی شد که لیدرها به دستور کاشانی که تلاش می‌شود او را سمبل «اخلاق» معرفی کنند در رختکن بازیکنان تیم را کتک زده‎اند. افشین قطبی مربی سابق پرسپولیس نیز در وبگاه شخصی خود می‎نویسد که یک «لیدر هتاک چاق» در رختکن عربده‎کشی کرده ‌است و لپ‌تاپ او را شکسته‎ است.

http://www.siasatrooz.ir/vdcjxmei.uqeoazsffu.html

گفته می‌شود حجت‌الاسلام علی‌پور دبیر ستاد منشور اخلاقی فدراسیون اولین بار عباس اسماعیل بیگی را که سر لیدر کنونی باشگاه پرسپولیس است به فوتبال معرفی کرد و او را به همراه تیم ملی ایران به مسابقات جام جهانی اعزام نمود. این شخص توانست یک گروه از لیدرها را در اختیار بگیرد که اکثر انها از پایگاه بسیج و افرادی بودند که با حفاظت اطلاعات وهمچنین حراست سازمان تربیت بدنی ارتباط داشته‌اند.

هجرتی لیدر استقلال در یک برنامه‌ی رادیویی در مورد شرایط لیدر شدن گفت: «قد من 192 هست و وزنم هم 120 در ضمن بوکس هم کار می‌کنم.»

http://danakhabar.com/fa/news/1160741

خبرگزاری ایرنا در مورد مشکلاتی که لیدرها برای فوتبال ایران به وجود آورده‌اند می‌نویسد:

« قرار بود زمینه ساز ترویج و گسترش ورزش باشند اما اكنون به نظر می‌رسد كه تاثیر مخربی بر ورزش ما دارند.

لیدرهایی كه آمدند تا همراه ورزش ما باشند اما اكنون به بلای ورزش تبدیل شده اند و گواه این مدعا روند صعودی هرج و مرج بر روی سكوهای ورزشی است. لیدرها آمدند هواداران را تشویق به حمایت از تیم كنند و به عبارتی به مشوقین تیم ها معروف شدند اما امروز تنها كاری كه نمی كنند تهییج تماشاگران به تشویق تیم است! »

http://www.ifca.ir/report/600

علی دایی در  پاسخ به شعار هواداران استقلال در جریان بازی استقلال و نفت تهران که فریاد می‌زدند «دایی دایی - رئیس مافیایی» گفت: 

« مطمئنا لیدرها خط و خطوط می‌گیرند تا این شعارها را سر بدهند. در آینده مشخص می‌شود مافیای فوتبال چه کسی است.»

http://football.ir/news/iran/1392/07/dae-esteghlal-1163199.html

«به گزارش حدیدنیوز سال گذشته در بررسی پرونده آکادمی یکی از باشگاه‌های بزرگ کشور مسولان بلندپایه فوتبال ایران به مشکلات عدیده‌ای برخوردند ولی به دلیل ارتباط نزدیک مدیرعامل باشگاه مذکور با این افراد، فوتبال ایران به راحتی چشم خود را روی این تخلفات بست. ماجرا از این قرار بود که یکی از لیدرهای معروف به نام «ل» قصد داشت به یکی از بازیکنان تیم جوانان باشگاه تجاوز کند. این بازیکن نیز با تیزهوشی بخشی از مکالمات خود را با این فرد اوباش ضبط کرده بود. فایل صوتی این حرف‌ها نیز به دست مسولان باشگاه رسید ولی مدیرعامل در عین ناباوری، به لاپوشانی این پرونده پرداخت. نتیجه نیز این بود که امسال، چنین اتفاقی بار دیگر رخ داد و آن لیدر، به یکی از بازیکنان تیم جوانان باشگاه تجاوز کرد!

... او همان اول صبح به خوابگاه آکادمی فوتبال این باشگاه منتقل می‌شود که در آنجا، خون بالا می‌آورد و سریعا به بیمارستان منتقل می‌شود. پزشک‌ها نیز به طور کامل در جریان همه چیز قرار می‌گیرند اما مدیر عامل باشگاه مذکور به محض مطلع شدن از این اتفاق، سریعا از مسولان آکادمی می‌خواهد آن را لاپوشانی کنند. ... «ل» که پرونده قطوری در چاقوکشی، درگیری و ... دارد، در حال حاضر مسول دفتر این آکادمی فوتبال است. او لیدر باشگاه به حساب می‌آید و مدیر عامل باشگاه نیز، از ترس این که مبادا با دستگیری این لیدر، اعترافاتی علیه او نیز گرفته شود، دست به پنهان کاری درباره اقدامات کثیف او و سایر مسولان آکادمی فوتبالش کرده است.»

http://www.hadidnews.com/vdcbwsb8.rhb50piuur.html

در اواخر دهه‌ی 70 بود فدراسیون بین‌المللی فوتبال (FIFA) ورزشگاه آزادی را در لیست 10 ورزشگاه خطرناک جهان قرار داد. به همین منظور سید محمد خاتمی رئیس جمهوری وقت در نامه‌ای از بهزاد کتیرایی رئیس وقت حراست سازمان تربیت بدنی خواست که وضعیت ورزشگاه ها را سازماندهی کنند. درست در همین سال‌ها باشگاه های فوتبال که آن زمان اکثر آنها زیر نظر سازمان تربیت بدنی اداره می‌شدند تصمیم به ایجاد پایگاهی برای هواداران خود گرفتند که رفته رفته در اکثر باشگاه‌ها مخصوصا باشگاه های پرطرفدار کمیته‌ای با نام «کانون هواداران» شکل گرفت و اداره‌ی آن به دست اطلاعاتی‌ها و امنیتی‌ها سپرده شد.
اولین کانون هواداران استقلال در اواخر دهه ۷۰ توسط سردار سعادتی و زیر نظر حراست فیزیکی سازمان تربیت بدنی وقت فعالیت می کرد تشکیل شد. در همین سال‌ها به جز سردار سعادتی افرادی همچون: رضا ماشینی - مقدسی رضا قاسمی- عباس نقدی زاده - سید مجید پورسیف - مرتضی کامرانی و حاج مجید عرب هرکدام در مقاطعی ریاست کانون هواداران استقلال را به عهده داشتند.

مجید پورسیف یکی از شکنجه‌گران اوین و افرادی که در جوخه‌های اعدام شرکت می‌کرد به عنوان رئیس کانون هواداران استقلال معرفی شد. وی مدتی یکی از مسئولان زندان قصر شد. مجید پورسیف پست جدید خود را با مسئولیت‌اش در زندان اوین و قصر اشتباهی گرفته و شرایط مضحکی را برای «بوقچی» شدن و هواداری از تیم استقلال اعلام کرد. روزنامه اعتماد ملی روز ۲۸ تیرماه ۱۳۸۸ در این مورد گزارش داد:

«سایت رسمی باشگاه استقلال، فرمی را برای عضویت لیدرها منتشر كرده كه در آن شرایط جالبی برای لیدر شدن قید شده است. ...در این فرم روی سابقه فعالیت حزبی و گروهی همراه با ذكر نوع فعالیت و مدت آن تاكید شده و البته از آن جالب‌تر، بخشی هم برای مسابقه فعالیت فرهنگی و عضویت در بسیج در نظر گرفته شده است. در نظر گرفتن این شرایط برای لیدرهای استقلال با اینكه چندان ربطی به مسابقه ورزشی و كاری كه قرار است روی سكوها انجام دهند، ندارد اما با توجه به حضور مجید پورسیف به عنوان رئیس كانون هواداران استقلال چندان دور از ذهن نیست. سال گذشته برخورد قاطعی با لیدرهای استقلال شد كه كارگردانی آن برعهده پورسیف بود.

آن روزها در حالی در حاشیه یكی از تمرین‌های استقلال، پلیس امنیت تهران، لیدرها را بازداشت كرد كه آنها شعارهایی را در هواداری از قلعه‌نویی و علیه واعظ ‌آشتیانی، مدیرعامل باشگاه سرداده بودند. بعد از این بازداشت‌ها بود كه پورسیف خبر داد در صورت افشای مسائلی، گوش بعضی‌ها از خجالت سرخ خواهد شد؛ مدتی بعد از آن هم همه لیدرهای بازداشت‌شده از طرف فدراسیون بركنار شدند تا حالا استقلال چند هفته مانده به آغاز فصل بعدی با فرمی كه بیشتر عقیدتی است تا ورزشی، لیدرهایی را برای فرستادن روی سكوهای تشویقی تیم دست‌وپا كند. در بخش‌هایی از این فرم سوالاتی مثل «سابقه فعالیت حزبی و گروهی با ذكر نوع فعالیت و مدت آن؟» و «سابقه فعالیت فرهنگی و عضویت در بسیج با ذكر محل و نوع فعالیت؟» وجود دارد. البته در این فرم سوالات عجیب و غریب دیگری هم هست. مثلا متقاضیان لیدر شدن باید در خصوص اینكه تاكنون عمل جراحی داشته‌اند یا نه، توضیح بدهند. «رنگ چشم» و «رنگ مو» و «قد» و «گروه خونی» هم جزو مواردی است كه در فرم ثبت‌نام برای هواداران وجود دارد. »

پورسیف در حال حاضر به خاطر جنگ قدرتی که در استقلال وجود دارد و در مخالفت با فتح‌الله زاده استعفا داده و خانه‌نشین شده است .

فوتبال ایران از یک جهت در دنیا بی‌نظیر است. و آن تشویق مدیران عامل است. از آن‌جایی که بوقچی‌ها حقوق‌بگیر مدیران عامل هستند در بوق خود دمیده و آن‌ها را مورد تشویق قرار می‌دهند. در بسیاری از مسابقات این مدیران عامل هستند که به جای ستارگان تیم مورد تشویق قرار می‌گیرند. هواداران تیم‌ها تیم‌ها ممکن است بعضی از بازیکنان تیم‌ را نشناسند اما به خوبی مدیر عامل‌ها را می‌شناسند.

لومپنیسم در حاکمیت، لومپنیسم در فوتبال

در اواخر دهه‌ی ۷۰ لومپنیزم در کنار مواد مخدر و انواع و اقسام فساد استادیوم‌های ورزشی را درنوردید. اقدامات حراست تربیت بدنی، فدارسیون و کمیته‌ انضباطی فوتبال هم ثمربخش نبود. آب از سرچشمه آلوده بود.

از جامعه‌ای که در آن مداحان و وعاظ تبدیل به خطیبان سیاسی می‌شوند و لومپنیسم بالا و پایین جامعه‌ی را در می‌نوردد نمی‌شود انتظار داشت که استادیوم‌های فوتبالش محل نزاکت و ادب باشد. اگر در گذشته‌های دور به صورت بسیار محدود و استثنایی در استادیوم‌های ورزشی از فحش‌های رکیک استفاده می‌شد** امروزه کاربرد رکیک‌ترین شعارها در استادیوم‌های فوتبال امری همگانی است. شعارهایی که در استادیوم‌های فوتبال علیه بازیکنان و مربیان و داوران داده می‌شود غیرقابل تصور است. در این زمینه تنها به چند نمونه اشاره می‌کنم.

علیرضا واحدی نیکبخت بازیکنان تیم فوتبال استقلال با ترک این تیم به پرسپولیس می‌پیوندند و این هم واکنش هواداران استقلال در استادیوم آزادی. پیشاپیش به خاطر الفاظ رکیکی که به کار برده می‌شوند پوزش می‌خواهم.

هواداران پرسپولیس در بازی پرسپولیس و استقلال در سال ۷۹ ، در طول مسابقه رکیک‌ترین فحش‌های ممکن را به مهدی هاشمی‌نسب بازیکن سابق پرسپولیس که حالا در استقلال توپ می‌زد دادند. مهدی هاشمی‌نسب وقتی روی اشتباه عابدزاده دروازه‌بان پرسپولیس گل دوم استقلال را زد از فرط هیجان و به خاطر فشارهای عصبی که تحمل کرده بود بیهوش شد.

در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ شعارهای بسیار زشتی علیه فرهاد مجیدی بازیکن محبوب استقلال در استادیوم  آزادی سر داده می‌شود که نشان‌دهنده‌ی سقوط کامل اخلاقی است:‌

اکبر میثاقیان در گفتگوی تلویزیونی خود با عادل فردوسی پور در برنامه ۹۰ زشت‌ترین الفاظ را به کار برد:

در فروردین ماه ۱۳۹۱ بازی دو تیم پیروزی و داماش در دقیقه ۸۸ بازی و در حالیکه داماش از میزبان خود پرسپولیس دو بر یک جلو بود، به دلیل توهین تماشاگران پرسپولیس به داور مسابقه نیمه تمام ماند. در اواخر این بازی تماشاگران پرسپولیس اعتراض به داور را با شعارهای «تند و رکیک» شروع کردند که نهایتا منجر به توقف بازی از سوی داور شد. تصورش را بکنید داور دیگر تحمل شنیدن رکیک‌ترین فحش‌های ممکن را که نثار خانواده‌اش می‌شد نداشت.

http://www.bbc.co.uk/persian/sport/2012/04/120408_l78_ir_league_29_3.shtml

در خبرها آمده است که در شهریور ۹۲ «رکورد فحاشی در فوتبال ایران، در ورزشگاه فولادشهر اصفهان شکسته شد! در مسابقه سپاهان و پرسپولیس، هواداران تیم میزبان برای ساعت‌های طولانی به شدت به تماشاگران حریف فحاشی کردند و تقریبا هر چیزی که از دهان‌شان درآمد به آنها گفتند. این هتاکی‌ها از ساعت‌ها قبل از آغاز بازی و از مقابل در استادیوم شروع شد و تا بعد از پایان مسابقه همچنان ادامه یافت. نکته جالب اینجاست که بسیاری از سپاهانی‌ها در فحاشی به هواداران پرسپولیس به صورت هماهنگ و سازمان‌دهی شده عمل می‌کردند؛ به طوری که قبل از شروع بازی طرفداران تیم میزبان که از جهات مختلف به استادیوم نزدیک می‌شدند، همگی به صورت سازمان‌دهی شده یک شعار بسیار زشت را تکرار می‌کردند؛ شعاری که در برگیرنده فحشی رکیک به حریف بود و با شیوه‌ای جدید و متفاوت ادا می‌شد! اینکه بسیاری از تماشاگران میزبان از همان آغاز در جریان چگونگی سر دادن این شعار بودند، شائبه با برنامه بودن این هتاکی‌ها را تقویت می‌کند.»

تبانی در تاروپود فوتبال ایران

تبانی مشکلی است که کم و بیش در بسیاری از کشورها و به ویژه در شرق اروپا و شرق آسیا دیده می‌شود. اما این پدیده در فوتبال ایران غوغا می‌کند و تقریباً صدای همه را در آورده است.

محرومیت تیم شهرداری تبریز تیم صعودکننده به لیگ برتر که با تبانی و زد و بند و رشوه نتیجه‌ی مسابقات را به نفع خود رقم زده بود یک بار دیگر موضوع تبانی در فوتبال ایران را در صدر اخبار ورزشی داخلی قرار داد اما به سرعت بر آن سرپوش گذاشته شد. پس از صدور حکم اولیه که محرومیت و جریمه‌ی نقدی چند مربی، کمک مربی و مدیران و بازیکنان تیم‌های شهرداری تبریز، پاس همدان، استقلال صنعتی، یادآوران شلمچه، راهیان کرمانشاه،  فولاد یزد، شهرداری بندرعباس، سایپای شمال، شهرداری یاسوج، را در پی داشت،

http://www.mehrnews.com/detail/News/2054322

در بررسی دوباره بسیاری از احکام شکست و موضوع به دست فراموشی سپرده شد و تنها تیم شهرداری تبریز به یک رده پایین‌تر که سبک‌ترین مجازات بود محکوم شد.

http://namehnews.ir/News/Item/52863/33

مربیان تیم‌ها به صراحت از تماس تیم‌های رقیب با بازیکنان‌شان در شب مسابقات می‌گویند. اما کمتر کسی گوشش به این حرف‌ها بدهکار است.

محمد پنجعلی کاپیتان سابق تیم ملی ایران در گفتگوی تلویزیونی خود می‌گوید که تبانی در خود فدراسیون فوتبال بوده و ثابت هم شده است. و کریم ملاحی یکی از سرداران سپاهی که در فوتبال نیز فعال است به آن اعتراف می‌کند و می‌گوید تبانی در بدنه‌ی بالای فوتبال هم رسوخ کرده است.

بهمن فروتن یکی از کارشناسان فوتبال ایران در مورد لیگ یک ایران می‌گوید ۵ بازی اول لیگ برتر با ۵ میلیون تومان نتایج این را برای تیم‌ها «در می‌آورند». اما «با شروع نیم فصل دوم ده بازی آخر واقعاً فوتبال لیگ یک به تمام معنا دگرگون میشه. به قول معروف چپ میشه. تلفن‌ها به کار می‌افتند و یک مکانیزم به وجود میاد که اسمش هست خرید و فروش امتیازها. برای صعود و برای سقوط نکردن و به هر حال برای موفقیت و جلوگیری از عدم موفقیت.» او همچنین بخشی از قرارداد بازیکنان تیم‌ها را نیز مربوط به تبانی و ... می‌داند.

با آن‌که محمد مایلی کهن به صراحت تیم فوتبال استقلال را به تبانی با بازیکن تیم پگاه گیلان و پیروزی در فینال جام حذفی سال ۸۶- ۸۷ متهم کرد اما نه با او به عنوان مفتری برخورد شد و نه موضوع تبانی پیگیری شد.

سایت مشرق نیوز به صراحت از «دلال منشوری» به عنوان یکی از کسانی که در فروش نتایج دست دارد سخن گفت:

«منبع بسیار مهم درآمد بعدی، خرید و فروش نتایج در طول فصل از طریق دلال منشوری معروف است که روزی حکم اعدامش در یکی از شیخ نشین ها بابت خرید و فروش مواد مخدر صادر شده بود. او با اثرگذاری بر نتایج از طریق اهرم هایی که دارد، به درآمدزایی هنگفتی می‌پردازد.»

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/152719/%D8%A7%D8%B2

تبانی تیم فوتبال البدر بندرکنگ با مهر کرج در لیگ دسته دوم سال گذشته، از سوی کمیته انضباطی محرز اعلام شد اما تیم البدر به جای سقوط به یک دسته پایین‌تر، به لیگ دسته اول صعود کرد! چرا که گردانندگان فدراسیون مدعی بودند این تیم در فوتبال سرمایه‌گذاری کرده و فدراسیون تمایلی به سقوط البدر ندارد.

تاکنون علیرغم افشاگری‌های متعدد در ارتباط با تبانی در لیگ فوتبال ایران، اشتیاقی نزد مقامات قضایی برای تحقیقات و یا برخورد با عوامل آن برنیانگیخته است.

ایران جزو نادر کشورهایی است که به سادگی از کنار تبانی در فوتبال می‌گذرند و هیچ‌کس تاکنون در ارتباط با آن گذرش به محکمه‌های قضایی و زندان نیافتاده است. 

مافیای فوتبال و شرط‌بندی روی مسابقات

یکی دیگر از موارد فساد و تبانی در فوتبال ایران شرط‌بندی‌هایی است که صورت می‌گیرد. سایت تابناک وابسته به محسن رضایی که روابطی هم با بخشی از دستگاه امنیتی دارد می‌‌نویسد:‌ «... وجود این عوامل موجب می‌شود که ناخودآگاه ذهن برخی‌‌ به سمت این موضوع برود که چرا برخی اوقات داوری که خوب قضاوت نمی‌کند، بازیکنی که گل به خودی می‌زند، مدافعی که پنالتی می‌دهد، مهاجمی ‌که دروازه خالی را گل نمی‌کند، بازی‌سازی که پاس نمی‌دهد، مربی که تعویض اشتباه انجام می‌دهد، مدیری که بودجه در اختیار تیم نمی‌گذارد و... تصور همه ما این است که این اتفاقات سهوی، بخشی از جذابیت‌های فوتبال است. اما لازم است بدانیم ‌هر کدام از اینها می‌تواند دلیلی مناسب برای ایجاد شک و شبهه در سلامت یک رقابت ورزشی باشد. »

این سایت در ادامه می‌نویسد: «بنا بر یک گزارش تکان دهنده، روزانه بیش از یک میلیون دلار بر سر شرط‌بندی در فوتبال از ایران خارج ‏می‌شود‌. ‏متأسفانه در چند سال اخیر، بیشتر گل زده تیم‌ها در دقایق پایانی به ثمر رسید و این شائبه هست که شاید شرط بندی فوتبال در راستای اهداف مافیای فوتبال باشد.»

این سایت همچنین به نقل از علی دایی از «تأثیرگذاری و فعالیت بنگاه‌های شرط‌بندی در ایران خبر داد و باعث و بانی برخی رخدادهای ‌فوتبال ایران را همین بنگاه‌های شرط‌بندی و افراد حاضر در آن‌ها دانست.»

http://www.tabnak.ir/fa/news/350129

شاه‌حسینی رئیس سابق کمیته انضباطی فوتبال می‌گوید:‌ « این که در فوتبال ما شرط بندی و فساد وجود دارد یک چیز مشخص است، اما تیم فعلی فدراسیون فوتبال در گذشته اثبات کرده که توان برخورد قاطعانه و عادلانه با اینگونه افراد را ندارد.»

http://www.khabarkhani.com/1463107

مهدی تاج رییس سازمان لیگ فوتبال در اسفندماه ۱۳۹۱ در حسرت از این که چرا دولت و فدراسیون دستشان از شرطی‌بندی‌ها کوتاه است و نمی‌توانند از این خوان نعمت بهره ببرند گفت: «متاسفانه در حال حاضر شرط بندی شرعی و قانونی در فوتبال نداریم. البته تصمیم گیری در مورد قانونی کردن شرط بندی در فوتبال در اختیار سازمان لیگ نیست. شرط بندی در فوتبال یکی از حقوق شناخته شده در فوتبال جهان است اما در داخل کشور شرط بندی به صورت غیر قانونی انجام می‌شود. مسولان باید به فکر این باشند که با تصمیمات برنامه‌ریزی شده و دقیق این مشکلات را حل کنند و از آن شرایطی برای سود نیز به وجود بیاورند. »

http://www.parsine.com/fa/news/90909

همچنین حجت‌الاسلام علیرضا علیپور در گفت‌وگویی در مورد رواج پدیده شرط‌بندی در فوتبال ایران اظهار داشت: «در این مورد کارگروه ویژه‌ای با پلیس فتا تشکیل داده‌ایم که تا پنجشنبه هفته گذشته 80 پایگاه اینترنتی شرط‌بندی شناسایی شده‌اند در حال تکمیل مدارک هستیم تا این پرونده را به کمیته مبارزه با مفاسد ورزشی در وزارت ورزش تحویل بدهیم. بحث شرط‌بندی در هیأت رسیدگی به تخلفات فوتبال نیز به طور ویژه طرح و بررسی خواهد شد.»

http://www.irsport24.com/Default.aspx?PageName=News&Action=Subjects_Details&ID=32776

صدا و سیما و حق پخش تلویزیونی مسابقات

صدا و سیما دولتی است و اختیار آن در دست سرداران سپاه پاسداران است و عملاً‌ خود مانع اساسی در راه رشد فوتبال است. در کشوری که قانون حاکم نیست تا سال ۱۳۷۶ برخلاف قوانین فیفا و عقل و منطق و عرف کلیه‌ی درآمدهای تبلیغاتی دور زمین فوتبال به صداوسیما که با قلدری بابت پخش مستقیم مسابقات هم پولی به باشگاه‌ها نمی‌پرداخت تعلق می‌گرفت.

در دوره‌ای تلویزیون، ضمن اقدامی مضحک و بدور از عقلانیت بازی‌هایی را که روی پیراهن پرسپولیس آگهی تجاری وجود داشت پخش نمی‌کرد.

در سال ۷۶ بالاخره با اقدام مشترک اتحادیه و حمایت باشگاه‌های لیگ دسته اول جام آزادگان پس از مکاتبات متعدد با صداوسیما و عدم پاسخگویی از ورود واحد سیار صداوسیما به ورزشگاه آزادی جلوگیری به عمل آمد. پس از کش و قوس‌های بسیار مقرر شد کلیه درآمد این تبلیغات سهم باشگاه‌ها شود. 

اتحادیه فوتبال درسال ۱۳۸۱ با ارسال نامه‌ی سرگشاده‌ای به خاتمی برای پرداخت حق پخش تلویزیونی دیدارهای فوتبال به باشگاه‌ها اقدام کرد. از آن‌جایی که فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا نسبت به قوانین لیگ فوتبال و اساسنامه‌ی فدراسیون فوتبال ایران حساس شده بودند فشارهای وارده  موجب شد اجرای قوانین فیفا و کسب درآمد برای باشگاه‌ها تا حدودی رعایت شود. البته هنوز تا اجرای کامل راه بسیار است. 

فتح‌الله زاده مدیرعامل استقلال می‌گوید:‌ «درآمد باشگاه‌های آلمانی از حق پخش ۵۰ درصد از هزینه و در باشگاه‌های اسپانیا و ایتالیا بالغ با 70 درصد از هزینه را تامین می‌کند. چرا راه دور می‌رویم باشگاه‌های بنگلادشی ۴۵درصد درآمد خود را از حق پخش می‌گیرند اما شما می‌گویید درآمدی نداریم که حق پخش را بدهیم. چرا، به خاطر اینکه پسر عمو و پسر خاله‌های خود را در شبکه‌ها ریخته‌اید و شبکه‌ای که می‌توان آن را با پنج نفر اداره کرد را با ۵۰۰ نفر اداره می‌کنید. این افراد هم حقوق و پاداش می‌خواهند. آن وقت همه هزینه‌هایی که می‌خواهید به ما بدهید را به آنها پرداخت می‌کنید.»

او در ادامه می‌گوید:‌ «پانزده سال پیش با شبکه تلویزیونی zdf آلمان قراردادی به ارزش 12 میلیون مارک بستیم اما اجازه ندادند بازی‌های ما پخش شود. امروز شما نمایندگان باید 30 میلیارد برای حق پخش را به ما بدهید اما آن را نمی‌دهید و می گویید پرسپولیس و استقلال شش میلیارد تومان هزینه می‌کنند. شما آن 30 میلیارد حق ما را بدهید، این شش میلیارد را برای خودتان نگه دارید.»

وی در پایان گفت:‌ من می گویم آقای ضرغامی یکی از شبکه‌هایت را به من بده و تحت نظارت خودت، با مدیریتم برنامه‌های آن را اجرا می‌کنم اما خرج و دخلش با من باشد. من اینجا تعهد می‌دهم 200 میلیارد تومان به فدراسیون خواهم داد تا بین باشگاه‌ها پخش کند. این درآمدزایی است. اما آقایان می‌گویند ما درآمدی ندارم. فوتبال مثل گنج است که به هر طرف آن نگاه کنیم پول در آن وجود دارد. شما نمی‌توانید اما من می‌توانم و درآمدش را پنجاه - پنجاه تقسیم می‌کنم.

http://www.bibaknews.com/shownews.php?idnews=38473

رویانیان مدیرعامل پرسپولیس در ارتباط با قلدری صدا و سیما و پولی که از فوتبال به جیب می‌زنند گفت:

« با عزیزمحمدی به صدا و سیما رفتم. ضرغامی جلسه داشت و با وجود آن لطف کرد و من را پذیرفت در صحبتی که داشتیم او گفت همین‌قدر پولی را که می‌دهم خدا را شکر کنید چرا که مدیران قبلی نیز این پول را نمی‌دادند. گفتم ما بازی‌ها را در تلویزیون بین‌المللی خود پخش می‌کنیم او گفت بزرگتر از شما کله شده است. من کوچکتر از این حرف‌ها هستم اما شبکه پرسپولیس در هاتبرد پخش می‌شود و هنوز افتتاح رسمی نشده است. اصلاً ما آن را به اتحادیه فوتبال می‌دهیم تا تمامی بازی‌ها را پخش کند. برنامه ۹۰ ، ۱۰ دقیقه تبلیغ دارد، هر ثانیه این تبلیغات چیزی حدود ۴ میلیون تومان است که در کل می‌شود ۲میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در یک برنامه درآمد دارد. ...

وی افزود: پول دیگری که به دست می‌آید از طریق پیامک‌هایی است که داده می‌شود در هر ماه چیزی حدود 20 میلیون پیامک فرستاده می‌شود و ۱۰ میلیون پیامک نیز برگشت داده می‌شود که در آن تبلیغات نیز صورت داده می‌شود. در کل درآمد هر برنامه ۵ تا ۶ میلیارد تومان است.»

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920522000661#sthash.WkwPCQa7.dpuf

صدا و سیما به عنوان نهادی که زیر نظر مستقیم «ولایت امر مسلمین جهان» اداره می‌شود تنها حقوق قانونی و مرسوم باشگاه‌های ایرانی را نقض نمی‌کند بلکه با سرقت بازی‌های اروپایی و بین‌المللی از شبکه‌ی ورزشی ‌«الجزیره» و حذف آرم این شبکه و پخش آن با یک دقیقه تأخیر به سادگی حقوق بین‌المللی را زیرپا می‌گذارد. و این قبل از هرچیز بیانگر آن است که این نظام و ولی فقیه آن برای هیچ قرارداد و معاهده‌ی بین‌المللی ارزش قائل نیست و دست‌درازی‌اش به حقوق دیگران حد و مرزی نمی‌شناسد. در سوم ماه نوامبر ۲۰۱۳ سایت گل گزارش کرد ببیندگانی که بازی تیم‌های آرسنال و لیورپول انگلیس از لیگ برتر انگلیس را دنبال می‌کردند در بین پرش‌ها و قطع و وصل شدن تصاویر ناگهان لوگوی شبکه الجزیره اسپرت ۱۰ و رسیور مورد استفاده‌ی شبکه ورزش سیما  که روی کانال ۷۲۵ تنظیم شده را مشاهده کردند. البته پیش از آن هم خیلی‌‌ها می‌دانستند که سیمای ولایت، فوتبال‌های پخش شده را از کجا به سرقت می‌برد. 

-------------------------------

** در جریان فینال بازی‌های آسیایی ۱۹۷۴ تهران که پس از جنگ رمضان ۱۹۷۳ اعراب و اسرائیل بین تیم‌های ایران و اسرائیل در استادیوم آزادی برگزار شد پس از آن که مدافع اسرائیلی به اشتباه توپ سانتر شده توسط محمدرضا عادلخانی را در دروازه‌ی «ویسوکر» جای داد، بخشی از جمعیت بصورت مداوم تا انتهای مسابقه در حالی که سینه می‌زدند، علیه وزیر دفاع و نخست‌وزیر اسرائیل شعار می‌دادند «با اره بریدن سر موشه دایان را، با تیر زدن نصف ک... گلدامایر را». سینه‌زنی و جنبه‌ی ریتمیک شعار یادآور نوحه‌های عاشورایی بود و بخوبی نشان می‌داد که سازندگان آن در تکایا و حسینیه‌ها دست بالا داشتند.

منبع:پژواک ایران

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   نسخه‌ی چاپی  

ایرج مصداقی

فهرست مطالب ایرج مصداقی در سایت پژواک ایران 

*علی فلاحیان جنایتکاری که از پرده بیرون می‌آید
*پوزش به خاطر اشتباهم در مورد تاریخ مصاحبه‌ی تلویزیونی احسان طبری
*برگی از تاریخ؛ «قرارداد ۱۹۱۹»، نایبیان کاشان، پدربزرگم حاج‌محقق‌الدوله
*محسنی‌اژه‌ای چرا خاوری را فراری داد ‏
*دکتر مسعود شیری «جاودانه‌ای» که غریبانه رفت
*پاسخی به ادعاهای محسن آرمین بازجو و شکنجه‌گر سابق و «اصلاح‌طلب» کنونی
*سو‌ءاستفاده از نام و یاد جاودانه‌ها ممنوع (به یاد حسن جهان آرا)
*آنچه از رئیسی در «کشتار ۶۷» دیدم
*سعید کریمیان چه کسی بود و چه سابقه‌ای داشت؟
*«گلزارخاوران» مشهد، پیش پای «آیت‌الله قتل‌عام» ذبح می‌شود
*شیوه‌های جدید مأموران وزارت اطلاعات در فضای مجازی
*تقدیر هم‌زمان دعایی از یک چهره‌ی ملی و یک «جنایتکار علیه بشریت»
*نگاهی به زندگی برادران ذاکر، مسئولان اطلاعاتی رژیم خمینی و فرقه‌ی رجوی
*خطرات «عشق‌بازی» خامنه‌ای با «امام زمان» برای ایران و منطقه ‏
*شیخ محمد یزدی رئیس قوه قضاییه که چماقدار بسیج می‌کرد
*هادی غفاری شکنجه‌‌گری در لباس «اصلاح‌طلبی»
*تحلیل CIA از تسخیر سفارت آمریکا در تضاد کامل با ادعا‌های مضحک فخرآور
*حسین طائب یکی از خطرناک‌ترین چهره‌های امنیتی
*دست‌پخت سایت «همبستگی ملی» و خانم دشتی
*هاشمی رفسنجانی و خامنه‌ای در نگاه آیت‌الله گلزاده غفوری
*گزارش محرمانه‌ی CIA در مورد هراس اتحاد شوروی از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی
*گزارش محرمانه‌ی CIA در مورد مسئولیت مجاهدین در انفجار حزب جمهوری اسلامی
*رپرتاژ آگهی «صدای آمریکا» برای مطرح کردن «بچه‌پررو» و «رفیق‌آیت‌‌الله»
*هاشمی معمار سرکوب دهه ۶۰ بود و مانع کشتار در پس از ۸۸
*محمدی‌ری‌شهری جنایتکاری که به چپاول مشغول است
*محمدعلی سرلک تیرخلاص‌زن دهه‌ی ۶۰ که روزگار خوشی ندارد
*اسدالله «خالصی» هم پر کشید و رفت
*رؤسای زندان اوین در دهه‌ی ۶۰
*سعید حسین‌زاده، زندانی سیاسی معترض، محمد حسین‌زاده مدیر داخلی اوین در دهه‌ی ۶۰
*نصیر نصیری و اسماعیل شاهردوی و «بی‌معرفتی»
*محسن نادریان، لات با معرفت قربانی «قتل‌های زنجیره‌ای»
*سعید امامی «سرباز راستین اسلام» که بود و چه کرد؟
*موسوی اردبیلی یکی از مسئولان کشتار دهه ۶۰
*پسر وزیر بهداری، زندانی سیاسی ۱۳ ساله و شهید ۱۵ ساله‌ «جبهه حق علیه باطل»
*تیرخلاص‌زن‌های اوین در دهه‌ی ۶۰ که کشته شدند
*«ارتجاع غالب» و «ارتجاع مغلوب»، دو تیغه یک قیچی
*شبیه سازی صفحه‌ی فیس بوک من توسط دستگاه اطلاعاتی رژیم
*تجاوز به کودکان و «حافظه تاریخی» ما ایرانیان
*توطئه‌ وزارت اطلاعات و بخش سایبری آن تحت پوشش دفاع از «چپ»‌
*«تیرخلاص‌زنی» که در ویلای شخصی‌اش بیلیارد بازی می‌کند
*با چهره‌‌ی «حاج آقا حسینی» و شبکه‌ی اطلاعاتی رژیم آشنا شویم
*سوءاستفاده جنسی از کودکان و نوجوانان در زندان
*کپی کردن صفحه‌ی فیس بوکم توسط «از ما بهتران»
*نامه‌ی شریرانه‌ی نماینده‌ی مریم رجوی به «کانون دوستداران فرهنگ ایران» در واشنگتن
*خامنه‌ای‌ و قاری قرآن فاسد، خمینی و روحانیت فاسد
*مسابقه‌ی فوتبال در روز تاسوعا، بمبگذاری در «حرم امام رضا» در روز عاشورا
*بیایید تصور کنیم....
*با نحوه‌ی کارکرد دستگاه اطلاعاتی و امنیتی در فضای مجازی آشنا شویم
*فیروز محوی یا «دزد ناشی» کمیسیون خارجه‌ شورای ملی مقاومت!
*مشارکت «فرقه‌ی رجوی» در زمینه‌سازی قتل «فراز» و «رها»
*«فراز» و «رها» جدیدترین قربانیان «قتل‌های زنجیره‌ای»
*محسنی اژه‌ای همچنان محرمانه حکم قتل صادر می‌کند
*رازینی قاتلی که به جنایاتش «افتخار» می‌کند
*پورمحمدی جنایتکاری که شب‌ها راحت می‌خوابد
*آمار واقعی زندانیان قتل‌عام‌شده در تابستان ۶۷ و جعلیات پیرامون گور دسته‌جمعی
*فیلم کامل گفتگوی ایرج مصداقی با معاون مصطفی پورمحمدی در ژاپن
*«حاجی علوی و حاجی فلاحی» یا «حاجی رجوی و حاجی خزایی»
*توضیحی چند در مورد گفتگوی مهدی خزعلی با صدای آمریکا
*گفتگو با آوایی بازرس ویژه روحانی و خلف‌رضایی قاضی دیوان عالی‌ کشور، عاملان کشتار دهه‌ی ۶۰ ‏‏(بخش دوم) ‏
*گفتگوی اختصاصی با علیرضا آوایی یکی از مسئولان کشتار ۶۷ (قسمت اول)
*نگاهی گذرا به ریشه‌های قتل‌عام زندانیان در سال‌های ۶۰ و ۶۷
*دلایل واقعی کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*از زندان برای آیت الله منتظری گزارش فرستادم
*ادعای جدید فرقه «صاحب‌مرده» رجوی مبنی بر عضویت من در هیأت کشتار ۶۷!
*گزارش کذب اعضای هیأت کشتار ۶۷ به آیت‌الله منتظری
*خروج مأموران ساواک از کشور در دیماه ۵۷، سفر به اسرائیل و اخراج از این کشور(گفتگو با پرویز معتمد)
*نگاهی دوباره به قاضی صلواتی و «برادر همسرش»
*پاسخی به ادعاهای بهروز جلیلیان در مورد «نه زیستن نه مرگ»
*بدون شرح!‌ آیا مسعود رجوی پاسخی برای این اسناد دارد؟
*آقای همنشین بهار! منظور وزیر کار امیر قاسم معینی است و نه هوشنگ انصاری
*اگر بهشتی زنده می‌ماند چه می‌شد؟‌
*مهدی سامع سرباز «ولی فقیه» در غیبت و «ارتجاع مغلوب»
*گوشه‌هایی از زندگی سراسر فساد کامران دانشجو چشم‌وچراغ خامنه‌ای در دانشگاه‌ها
*آیا عقلانیتی در اشرف دهقانی هست؟
*تلاش دستگاه اطلاعاتی رژیم برای تماس با پرویز ثابتی، ایجاد رابطه با آمریکا، شکایت از مجاهدین در گفتگو با پرویز معتمد
*نگاهی دوباره به نامه نگاری دبیر کنفدراسیون جهانی محصلین و مصطفی خمینی در دهه‌ی ۴۰
*مهدی سامع و «سه تفنگدار»ش
*بازداشت و دوران «حصر» خمینی تا تبعید در گفتگو با پرویز معتمد
*حمید اسدیان «مدیحه سرای» دربار رجوی و «ارزش غایی کلمات»
* جنگ و گریز ساواک با چریک «افسانه»‌ای حمید اشرف از نگاهی دیگر
*نگاهی اجمالی به سناریوی رژیم در مورد «زن» دستگیر شده در آلبانی
* مصطفی تاج زاده و «امام خمینی» و «دوران طلایی »
*دسته گل جدیدی که «تیرخلاص» زن اوین به آب داد
*داستان «استاد ادبیات از خراسان سرفراز» و «دیپلمات اسکاندیناوی»
*جنگ نیابتی شیعه و سنی و تعطیلی نهم ربیع‌الاول «آغاز امامت ولی عصر» و «عید‌الزهرا»
*«پرچم سرخ» تکان دادن سعید سلطانپور در روایت مجاهدین
*مروری بر «زخمی شدن قاسم سلیمانی» و «درب ضد انفجار اتمی» در تونل زیر زمینی سپاه در روایت مسعود رجوی
*جاودانه‌های خانواده‌ی محمدرحیمی در شعر زنده یاد نصیر نصیری
*شبکه‌ی نفوذی مجاهدین در رژیم، قربانی «خیانت» مسعود رجوی (بخشی از گزارش ۹۳)
* فیروز الوندی و «لاله‌های سرنگونش»
*«سرقت» شعرهای نصیر نصیری توسط مجاهدین و استفاده از آن در خاطرات محمود رویایی!
*نصیر نصیری همچون «بادی سرگردان» در جستجوی آشیانه‌‌اش
*آیا رژیم قصد آزادی رابرت لوینسون را دارد؟
*سید‌ابراهیم رئیسی جنایتکاری در مقام تولیت «آستان ضامن آهو»
*نگاهی ایدئولوژیک به نامه‌‌‌های مسعود رجوی خطاب به خبرگان و خامنه‌ای
*در رثای دکتر هادی اسماعیل‌زاده حقوقدان بزرگ میهن مان
*بارز شدن دشمنی هیستریک فرقه رجوی با زندانیان سیاسی مقاوم و مبارز
*دزد ناشی به کاهدان می زند («جنون» مسعود رجوی)
*«چه بی ثمر به در می‌کوبم» نگاهی به چند شعر نصیر نصیری
*عباس رحیمی آن «جان شیفته»
*کارزار غیرانسانی جماعت رجوی علیه بیماری عباس محمدرحیمی
*نقش اخلاق در رفتارهای سیاسی
*سرگیجه ی رجوی در برابر مظلومیت عباس محمدرحیمی
*حمله کینه توزانه ی مسعود رجوی به عباس محمدرحیمی سمبل جوانمردی و راستی
*مترجم نیروی دریایی آمریکا در زندان اوین؛ نماینده خمینی در نیروی دریایی، امام جماعت در آمریکا
*پیش‌بینی خروج نیروهای آمریکایی از عراق و خطرات ناشی از آن
*رجوی خواهان ادامه جنگ در لیبرتی، کمیساریای عالی پناهندگان خواهان انتقال فوری مجاهدین از عراق
*جنایت «لیبرتی» و مسئولیت مشترک خامنه‌ای و مسعود رجوی
*محمدحسن راستگو «مبتکر شیوه خاصی از آموزش و تفریح برای کودکان»
*پاسخ من به دستگاه اطلاعاتی و امنیتی رژیم برای مناظره در «دانشگاه هنر تهران»
*متن کامل نامه آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری: «با آب دیگری وضو بسازید»
*تلاش نافرجام فخرآور برای بدنام کردن اسماعیل خویی
*گل ــ زاده، نخ «دانه‌های تسبیح» * (قسمت دوم)
*من و فرهاد و زندان و «یه شب مهتاب» *
*«کشتار ۶۷» در شعر نصیر نصیری (شاعری که قربانی خمینی و رجوی شد)
*گفتگوی گزارشگران با ایرج مصداقی بمناسبت یادبود کشتار زندانیان سیاسی در تابستان 1367
* جنایتکاران دهه ۶۰ پست دولتی دارند
*نصیر نصیری شاعری که قربانی خمینی و رجوی شد
*بقیه داستان «جیمزباند» و «رفیق آیت‌الله»
*روایت ایرج مصداقی از سیاه‌ترین دهه عمر جمهوری اسلامی - بخش نخست
*کوتاه و گویا؛ «انترناسیونال بچه‌پرروها»
*سکوت مسعود رجوی در قبال پذیرش پناهندگی یکی از متهمان قتل‌ کشیش‌های مسیحی در سوئد
*توطئه‌ی جدید دستگاه اطلاعاتی رژیم و مجاهدین علیه «نه زیستن، نه مرگ» و من
*«هوشنگ عیسی بیگلو» و «همنشین بهار» در روایت عرفان قانعی فرد پادوی دستگاه امنیتی
*رضا مصطفوی طباطبایی «خیر» حامی پرسپولیس یا یکی از عوامل گم‌شدن دکل نفتی
*به یاد مادر انسیه بخارایی کاشی (سید‌احمدی) که «لبخندش باغ ستاره‌ها بود»
*از جعل امضاهای ناشیانه پای بیانیه دلواپسان تا جعل امضا تحت نام «بیش از ۱۵۰۰نفر از دوستداران جنبش فدائی»
*اوین؛ از جوخه‌‌ی اعدام لاجوردی تا پارک قالیباف و لاریجانی
*چهل سال پس از ترور شریف واقفی؛ شباهت‌های رفتاری مسعود رجوی و تقی‌ شهرام
*چرا در مورد بیژن جزنی و حمید اشرف می‌نویسم؟
*من یا محسن درزی «تواب»، کدام یک بایستی پوزش بخواهیم؟
*سناریوی جدید دستگاه اطلاعاتی رژیم؛ مجاهدین عامل اسیدپاشی روی زنان
*فرخ نگهدار و تاریخی سراسر جعلی: چگونه جنبش فدایی، بیژن جزنی و حمید اشرف قربانی شده‌اند
*سازمان چریک‌های فدایی خلق و پذیرش رهبری خمینی در دوران انقلاب ضد‌سلطنتی
*«ایران اینترلینک» صدای دستگاه اطلاعاتی رژیم
*مسعود رجوی بیش از رژیم جمهوری اسلامی از نمایش جهانی فیلم «آن‌ها که گفتند نه» در هراس است
*کشتار وحشیانه با استناد به آیات قرآن و سنت
*پیش‌بینی هشت سال پیش نتایج تحریم اقتصادی رژیم و خروج نیروهای آمریکایی از عراق
*قاضی حسن تردست قاتل ریحانه جباری مرتکب جنایت دیگری شد
*دست‌خط‌های ارائه شده از سوی مجاهدین خلق به ایرج مصداقی
*واکنش رهبری عقیدتی مجاهدین به مقاله‌ی «مسعود رجوی سه دهه «فرار» از «جانبازی» و به خطر انداختن جان مجاهدین»
*تروریست سیدنی کیست و کتاب شعرش را چه کسی انتشار داد؟
*فراخوان «ستاد اجتماعی مجاهدین در داخل کشور» طنز یا فاجعه
*مسعود رجوی سه دهه «فرار» از «جانبازی» و به خطر انداختن جان مجاهدین
*پروژه‌ی «شهید‌سازی» از مرتضی سربندی مأمور اطلاعاتی و مسئول آموزش گارد پرواز سپاه پاسداران
*عملیات مروراید مجاهدین در بهار ۱۳۷۰ کردکشی یا دخالت سپاه‌پاسداران در عراق؟
*مجاهدین خلق، داعش، «انقلابیون عراقی»، «عشایر انقلابی»، بدون شرح
*تشابه احکام «داعش»‌گونه‌ی خمینی برای کشتار نظامیان و زندان سیاسی در مرداد ۶۷
*نگاهی دوباره به دیدگاه‌ه‌ای هفت سال پیش ایرج مصداقی پیرامون احتمال حمله‌‌نظامی، تحریم اقتصادی، بحران‌هسته‌ای و ...
*به مناسبت درگذشت امام جمعه شمیرانات: حجت‌الاسلام محسن دعاگو، امام جمعه، بازجو، شکنجه‌گر و فرمانده کمیته
*اعدام‌های ۶۷ از یک سال قبلش برنامه‌ریزی شده بود
*آزادی متهمان ترور «متخصصان هسته‌‌ای» یک رسوایی دیگر برای خامنه‌ای
*طرح یک پرسشنامه (مجاهدین در برابر پرسش‌های مردم) بخشی از «گزارش ۹۳»
*دخالت مجاهدین در امور داخلی عراق و حمایت از نیروهای تحت هژمونی «داعش» (بخشی از گزارش ۹۳)
*روحانیت انقلابی، متهم اصلی آتش‌سوزی سینما رکس آبادان
*مظفر الوندی پاسدار زندان یا مسئول دفتر «حقوق بشر» و دبیر مرجع «حقوق کودک»
* گورستان «خاوران»
*اعدام، یک پارامتر مهم در حیات سیاسی نظام جمهوری اسلامی است
*شبکه‌ی نفوذی مجاهدین در رژیم، قربانی «خیانت» مسعود رجوی (بخشی از گزارش ۹۳)
*قاضی محمد مقیسه و سه دهه جنایت علیه بشریت
*«فرد خوشنام» مجاهدین چه کسی است ؟
*سرنوشت مسعود دلیلی، یادآور سرنوشت سعید امامی (بخشی از گزارش ۹۳)
*توضیحی مختصر در مورد فرار مسعود رجوی از عراق و ترک صحنه‌ی جنگ
*دریافت «جایزه یواشکی» توسط خانم رجوی
*تصحیح یک اشتباه در ارتباط با گزارش ۹۳ و پوزش از آقای سعید جمالی
*گزارش 93 / واکاوی و بررسی فرهنگ و رفتار توتالیتاریستی مسعود رجوی
*ای کاش نه تیم ملی فوتبال، که جامعه‌ی ایران «کارلوس کی‌روشی» می‌داشت
*تصحیح یک روایت در مورد زنده یاد غلامحسین (شاپور) قناعتی
*«لعبتی هزار ماشالا»، نامه سرگشاده به عماد‌الدین باقی
*نگاه متفاوت من، محمد مصطفایی و وحید پوراستاد به علیرضا آوایی
*من و «حق» بیژن جزنی و کشتار ۳۰ فروردین ۱۳۵۴
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (بخش پایانی) نقش وابستگان فدراسیون فوتبال و تربیت‌بدنی در فساد
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۶) لومپنیسم در حاکمیت، لومپنیسم در فوتبال و ...
*«عشق» و نسل برآمده از انقلاب ضد سلطنتی
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۵) روحانیت و دلالان در فوتبال
*مسعود رجوی و «پرفسور راج بالدو» و جایزه «خدمات بشردوستانه بین‌المللی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۴) نقش رمالان، جادوگران و مداحان در فوتبال
*نوروز در زندان‌های دهه‌ی ۶۰
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۳) غوغای اعتیاد و دوپینگ
*انتخاب مریم رجوی به عنوان «پرافتخار زن سال ۲۰۱۳ » و پروفسور «راج بالدو»
*نگذارید دست‌های خونین خمینی را پاک کنند
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۲) سرمایه‌داران نوکیسه در فوتبال
*مرتضی فهیم کرمانی صادر کننده‌ی اولین حکم ترور، سنگسار و قطع دست
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۱) سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال
*سیدحسین موسوی تبریزی خشن‌ترین قاضی نظام، مدعی «اسلام رحمانی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته، سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال (۱۰)
*ادامه‌ی دشمنی دستگاه ولایت با زنده‌یاد فرخ‌رو پارسای
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۹) (سرمایه‌داران نوکیسه در فوتبال)
*علی یونسی و تکذیب محاکمه و اعدام نظامیان حزب توده
*ناصر میناچی مشمول «فامیل الدنگ»‌ نشد
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۸) هجوم سرمایه‌داران نوکیسه به بازار فوتبال
*مقوله‌ی حجت‌الاسلام «جعفر نیری» و مستند‌سازی کشتار ۶۷
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (بخش ۷) تحولات باشگاه پرسپولیس، استقلال و ...
*حسینعلی نیری رئیس دادگاه انتظامی قضات «رژیم کشتار »
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۶) دخالت سپاه پاسداران در فوتبال
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۵)
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۴)
*نگاهی دوباره به دستگاه اطلاعاتی نظام و قربانیان «انجمن پادشاهی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۳)
*طه طاهری (مسعود صدر‌الاسلام) و وزارت اطلاعات مسئول ربودن رابرت لوینسون
*سخنی با مریم رجوی؛ به یاد «گوهر» و «گوهر»ها
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۲)
*چند نفر در زندان قزلحصار اعتصاب غذا کرده‌اند؟ نگاهی به اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱)
*پاسخ مجاهدین به مقاله‌ی فریبا هادیخانلو «اشرف نشان» یا «تواب اتاق آزادی اوین»
*فریبا هادیخانلو «اشرف نشان» یا «تواب اتاق آزادی اوین»
*خطر اعدام متهمان ترور‌های هسته‌ای و «جاسوسی» برای موساد
*نهاد نمایندگی خامنه‌ای و تائید قتل‌عام‌های ۶۰ و ۶۷
*انشعاب و ایجاد تشکل؛ پاسخ به نامه‌ی سرگشاده‌ی آقای ریحانی
*حق تیر و شکنجه در قوانین جمهوری اسلامی
*رادیو بی بی سی و گزارش بیطرفانه‌اش از عراق
*پس از قتل‌عام در اشرف، کشتار بزرگتری در چشم‌انداز است
*علیرضا یعقوبی «اشرفی» امروز و همکار سعید امامی و فلاحیان دیروز
*لزوم مبارزه با شخصیت‌سازی و شخصیت پرستی و پرهیز از مطلق‌کردن افراد
*قاضی صلواتی یکی از اضلاع مثلت «جنایت علیه بشریت»
*نامه سرگشاده به شیرین عبادی، «اسلام رحمانی» چاره‌ی کار نیست
*آیت‌الله گلزاده غفوری و پذیرش وکالت عباس امیرانتظام
*چه چیز خشم «‌اهل حق» در ایران را برانگیخت و خودسوزی‌ها چرا آغاز شد؟
*واکنش مشابه‌ مجلس شورای اسلامی و «شورای ملی مقاومت» به «استعفا»
*نگاهی ایدئولوژیک به نامه‌‌‌های مسعود رجوی خطاب به خبرگان و خامنه‌ای
*محمد‌علی امانی رئیس اوین و عضوی از خانواده‌ی جنایتکار و غارتگر امانی
*انفجار حرم عسگرین و اعتراف ژنرال جورج کیسی
*بخش منتشر نشده‌ی گزارش ۹۲، نامه‌ی سرگشاده به مسعود رجوی
*مکاتبات من با ابوالقاسم رضایی یکی از مسئولان مجاهدین در دیماه ۱۳۸۸
*سنگ بنای نابسامانی‌های کشور را هاشمی گذاشته-
* محمد مهرآیین، مظهر جنایت و فساد
*گزارش ۹۲، نامه‌ی سرگشاده به مسعود رجوی
*سیدحسین موسویان و شیخ حسن روحانی دو مدعی تحصیل در بریتانیا
*نگاهی به پرونده‌ی کهریزک و سوابق جنایتکارانه «قاضی حداد»
*حجت‌الاسلام محسن دعاگو، امام جمعه، بازجو، شکنجه‌گر و فرمانده کمیته
*نگاهی به زندگی جلیل بنده یکی از تیرخلاص‌زن‌های اوین
*سفر مصطفی محمد نجار به وین شلیک به لیست جدید اتحادیه‌‌ اروپا
*نقش مجید قدوسی یکی از عوامل کشتار ۶۷ در فوتبال
*سیدعباس ابطحی یکی از جنایتکاران علیه بشریت
*دستگیری یک شهروند اسلواکی اقدامی شکست‌خورده در راه تکمیل سناریوی ترورهای هسته‌ای
*حمله‌ی موشکی به لیبرتی آخرین اقدام تروریستی رژیم نخواهد بود
*«هوشنگ عیسی بیگلو» و «همنشین بهار» در روایت عرفان قانعی فرد پادوی دستگاه امنیتی
*آقای واحدی، بشارتی نه «خدا ترس است و نه با شرف»
*طه طاهری (مسعود صدر‌الاسلام) و وزارت اطلاعات مسئول ربودن رابرت لوینسون
*تلاش برای نجات تروریست‌های‌ سپاه قدس در تایلند
*نشریه‌ی پیکار، قاسم عابدینی و ترور آمریکایی‌ها
*رو در رو با فائزه هاشمی و «عبرت روزگار»
*آیا خامنه‌ای مخالف اعدام مارکسیست‌‌ها بود؟
* بدون شرح!
*«گفتگوهای زندان» و سندروم «دایی جان ناپلئون»
*مازیار بهاری و «اعترافات اجباری»
*حکم تاریخی دادگاه لاهه و واکنش ناگزیر «هیأت اجرایی راه کارگر»
*تاکسی زرد رنگ پژو ۴۰۵ و ترور پاسدار فریدون عباسی
*آیا مجاهدین و دشمنانشان فرهنگی مشابه دارند؟
*چه کسانی مستشاران آمریکایی در ایران را ترور کردند؟
*متهم کردن بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به مشارکت در ترور‌های هسته‌ای
*وزیر فتحی هوادار دکتر شریعتی چرا و چگونه «رفیق» شد؟
*«جهانبخش سرخوش» و «شرکا» همسو و همگام با رژیم
*من و «حق» بیژن جزنی و کشتار ۳۰ فروردین ۱۳۵۴
*آیا محمدی گیلانی حکم اعدام فرزندانش را داد؟
*نگاهی به جعلیات انتشار یافته از سوی ساموئیل کرماشانی در مورد مولود آفند و متهمان دستگیر شده در ایران
*ربودن مولود آفند، ارتباط آن با «ترورهای هسته‌ای»، اقلیم کردستان و موساد
* نگاهی دوباره به سناریوی «سربازان گمنام امام زمان» و قربانیان آن
*دلایل اتخاذ اقدامات امنیتی اجلاس «غیرمتعهدها» در تهران
*به فریاد متهمان بیگناه ترور «متخصصان هسته‌ای» برسید
*علیرضا آوایی، غلامرضا خلف رضایی زارع و چند جنایتکار علیه بشریت
*«حاج رضا» و کتایون ‌آذرلی و یک پروژه‌ی امنیتی
*چشم‌ها را باید شست، جور دیگر باید دید؛ پرسش‌هایی از سوی مخالفین ایران تریبونال
*دروغپردازی «حاج‌رضا» در مورد نحوه‌ی سفر به اروپا
*پرده‌‌ی دیگری از «داستان‌های هزار و یک شب» صاحب‌منصب قضایی رژیم
*«دو پیمانه آب و یک چمچه دوغ»، نگاهی به روایت‌های جعلی صاحب‌منصب قضایی رژیم
*پاسخ به چند سؤال در ارتباط با خاطرات و مصاحبه‌ی‌ تلویزیونی ثابتی و واکنش‌های پیرامون آن
*حاج احمد قدیریان مسئول گروه ضربت و جوخه‌های اعدام اوین
*«فرقان» در آیینه‌ی تاریخ
*مایک والاس و هاشمی رفسنجانی
*حمید رضا نقاشیان تجسم عینی حاکمیت فاسد
*چه کسی خامنه‌ای را در تیرماه ۶۰ ترور کرد؟
*تروریسم افسار گسیخته‌ی رژیم و مماشات بین‌المللی
*فراز و نشیب حزب توده در دهه‌ی ۶۰
*«اپوزیسیون» کی و چگونه کوک می‌شود؟
*سانسور بخش مهیج خبر «ان بی سی» در مورد نقش مجاهدین در ترور‌های تهران
*پرونده‌ی لیلا فتحی نمادی از ظلم و بی‌عدالتی دستگاه قضایی ولایت فقیه
*چه کسانی پشت بیانیه‌‌ی «کرکس‌ها متحد می‌شوند» هستند
*نقش رژیم در «قتل‌های زنجیره‌ای متخصصان» ایرانی
*نامه سرگشاده به آقای محمد نوری زاد
*نامه‌ی تیرماه ۱۳۶۶ آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری *
*نامه آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری: «با آب دیگری وضو بسازید»
*پاسخ به پرسش‌هایی چند در مورد بیانیه‌های ضد جنگ و تلاش‌های اکبر گنجی
*پاسخ به سؤالاتی چند در مورد گزارش آژانس بین‌المللی اتمی و امکان حمله نظامی غرب به ایران
*چند پرسش و پاسخ در مورد طرح ترور سفیر عربستان در آمریکا
*جاسوسی وابسته‌ی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در لندن علیه دانشجویان ایرانی
*«باغ‌ها آنگاه که شکفته‌ترند کوله‌ی پاییز را پربار می‌کنند»
*«از اوج و موج نگاهت عشق پیدا بود»
*به یاد شهلا و فریده و همه‌ی جاودانگان
*به یاد مادر جهان‌آرا و جاودانه‌اش «حسن»
*رقص ققنوس‌ها و آواز خاکستر
*به روز کردن لیست تروریستی و واکنش‌‌های رژیم
*محمد سلیمی یکی از جنایت‌کاران علیه بشریت و دست‌اندرکاران قتل‌عام ۶۷
*راه بهبود حقوق بشر در ایران از رسیدگی به قتل های ۶٧ می گذرد
*معامله‌ بر سر آزادی دو کوهنورد آمریکایی و باقی ماندن نام مجاهدین در لیست تروریستی
*گفتگو در مورد گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر
*نوری‌زاده و زنده‌یاد شاپور بختیار
*مروری بر روایت هاشمی رفسنجانی از پایان قتل‌عام ۶۷ و اطلاعات ارائه شده از سوی دادستانی
*با آب هفت دریا نیز ننگ کشتار ۶۷ را نمی‌توان شست
*لیست تروریستی آمریکا و رابطه آن با نجات جان ساکنان اشرف
*مادر هنوز غصه‌ی عطیه را دارد
*مادر امامی و آغوش پر از عشق‌اش
*آیا مجید انصاری راست می‌گوید؟
*محمدرضا صدر عاملی و رخت‌‌ دامادی‌اش
*نحوه برخورد دولت موسوی با کشتار ۶۷ و موارد نقض حقوق بشر در مجامع بین‌المللی
*تصحیح اطلاعات ارائه شده نادرست در مورد گزارشگر ویژه و ...
*انتخاب گزارشگر ویژه مردِ مسلمانِ غیرعرب و تصحیح چند اشتباه
*هوشنگ اسدی بدون هیچ پروایی همچنان دروغ می‌گوید
*از بهناز شرقی نمین تا هاله سحابی
*با چهره‌ی مجید قدوسی یکی از مسئولان کشتار ۶۷ آشنا شویم
*توضیحی در ارتباط با نقد کتاب هوشنگ اسدی
*نقدی بر «نامه‌هایی به شکنجه‌گرم»، چرا هوشنگ اسدی دروغ می‌گوید؟
*کدیور و روایت کشتار ۶۷
*کشتار در اشرف و منادیان «اسلام رحمانی»
*طه طاهری (مسعود صدر الاسلام) و مفقودشدن رابرت لوینسون
*۱۹ بهمن شکوه یک مقاومت؛ غم و اندوه غریبانه‌ی زندانیان
*با چهره‌ی داوود روزبهانی فرمانده حمله به پایگاه موسی خیابانی آشنا شویم
*برای مظلومیت و تنهایی محمدعلی حاج‌آقایی
*با چهره‌ی مرتضی اشراقی عضو هیئت کشتار ۶۷ آشنا شویم
*«خبر کوتاه‌ بود اعدام‌ شان‌ کردند!»*
*مهدی نادری‌فرد یکی از عوامل اصلی کشتار ۶۷ در زندان گوهردشت
*یادی از آیت‌الله منتظری و نکاتی چند در ارتباط با میزگرد سیاسی ۳۰ آذر ۸۸ سیمای آزادی
*نامه سرگشاده به خانم زهرا رهنورد
*تاریخ گفت‌وگوهای درونی بخش مارکسیست لنینیست مجاهدین خلق و چریک‌های فدایی خلق
*فردا را چگونه باید ساخت؟
*برای آن‌هایی که خواهان حقیقت‌اند
*از به کارگیری شیوه‌های غیراخلاقی بپرهیزیم حتی در رابطه با دشمنانمان
*ايرج مصداقي و «غزل اميد»
*انتشار اخبار جعلی از سوی «پیک نت» در ارتباط با مهاجمان به خانه کروبی
*گرچه ما می‌گذریم راه می‌‌ماند ( در رثای جاوادنه‌های رضایی‌ جهرمی)
*معرفی عاملان و آمران و افراد مطلع از اعدام‌های مرداد ۶۷
*قتل‌عام ۶۷ در پاسخ‌های رسمی دولت جمهوری اسلامی
*ايرج مصداقي: غرب عاملان کشتار را مي‌شناسد
*نامه سرگشاده به میرحسین موسوی
*مادر امامی و آغوش پر از عشق‌اش
*«محمد نبودی ببینی»، برادرت را کشتند!
*گفت‌وگو با ايرج مصداقی درباره قاضی مقيسه: شريرترين چهره زندان‌های جمهوری اسلامی در دهه ۶۰
*«آیا زندگی باز به آن‌ها خواهد خندید»
*حق با شادی صدر است یا داریوش برادری
*برای مظلومیت و تنهایی محمدعلی حاج‌آقایی
*شورای حقوق بشر سازمان ملل و همسر سعید امامی!
*با چهره‌ی سید حسین مرتضوی یکی از جنایتکاران علیه بشریت آشنا شویم!
*بهار با بچه‌ها، بهار بی‌بچه‌ها (یادی از دلاوران خانواده‌‌ی مدائن)
*گفتگوی اشتراک با ایرج مصداقی در رابطه با کمپین دو میلیون امضا بر علیه مجازات اعدام
*داستان دستبوسی جنتی !
*«شرفیابی و درخواست عفو و انابه در حضور رهبری»
*اعدام توابان، تراژدی مضاعف
*سوءقصد به تواب نظام یا سناریوی جدید کودتاچیان
*احسان نراقی همچنان در خدمت قدرت
*نامه‌های علیرضا حاج صمدی به همسرش مریم گلزاده غفوری
*«کاظم» تبلور خشم و عصیان نسل برآمده از انقلاب ضد‌سلطنتی
*صدای «صادق» نسلی که در سکوت پرپر شد
*فرمانده حمله به پایگاه موسی خیابانی چه کسی بود؟
*کتاب «نگاهی به سازمان بین‌المللی کار، نقض حقوق بنیادین کار در ایران» - ایرج مصداقی
*وصیت نامه مریم گلزاده غفوری
*«سلامم غریبانه در هر خانه را خواهد زد»
*عبرت‌های روزگار
*گل- زادگان ( محمد کاظم)
*گل‌- زادگان ( محمدصادق)
*گل ــ زاده، نخ «دانه‌های تسبیح» * (قسمت دوم)
*مسعود علی‌محمدی آخرین قربانی دستگاه امنیتی ولایت فقیه
*دکتر گلزاده غفوری مدافع بزرگ حقوق مردم (قسمت اول)
*فرخ نگهدار و درد «فروپاشی» نظام
*شب لعنتی و فانوس (به یاد فاطمه کزازی)
*در رثای کسی که به جای حکومت بر سرهای بالای دار، بر قلب‌های مردم حکومت کرد
*پرسش و پاسخ در مورد فعل‌انفعالات عراق و وضعیت مجاهدین و ... (بخش دوم)
*پرسش و پاسخ در مورد فعل‌انفعالات عراق و وضعیت مجاهدین و ... (قسمت اول)
*آن کس که وابستگی‌های سیاسی و ایدئولوژیکش را نفی کند خود را نفی می‌کند
*امیر فرشاد ابراهیمی بازیچه‌ دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی
*گزارش‌های نادرست به ما خدمت نمی‌کنند- بخش سوم
*نقد فرهنگ سیاسی - حذف و سانسور در خاطرات زندان!- بخش دوم
*نقدی بر «آفتابکاران» نوشته‌ی محمود رویایی – بخش نخست
*به یاد آن که «عاشقانه زیست»
*همکاری یکی از فعالان اصلی لابی رژیم در انگلستان با فرماندهان سپاه پاسداران
*مسعود صدر‌الاسلام (طه طاهری)، همان صالح بازجوی معروف ۲۰۹ اوین نیست!
*گفت گو با ايرج مصداقي، نويسنده چهار جلد خاطرات زندان
*مذهب در خدمت شکنجه و کشتار
*احمد توکلی و قتل فجیع نرگس جباری
*آقای کروبی جنایات دیگر خامنه ای را هم افشا کنید
*کندوکاوی در وقایع پس از انتخابات 22 خرداد 1388
*همخوانی یک سیاست
*سخنی در باب فرصت طلبی گردانندگان سایت «اخبار روز»
*یگان ویژه پاسداران نیروی انتظامی و «نوپو»
*بازوهای نظام برای سرکوب جنبش های اعتراضی
*نامه سرگشاده به آقای مهدی کروبی
*فرهاد جعفری مدافع سینه چاک احمدی نژاد یا سهی سیفی وبگرد «روزآنلاین»
*آشنایی با چند تن از عوامل کشتار و جنایت در دهه‌ی ۶۰
*محمدرضا شریفی نیا تواب دو آتشه اوین و حامی احمدی نژاد
*نگاهی به سابقه‌ی چندتن از رهبران کودتای ۲۲ خرداد
*جعلیات جدید امیرفرشاد ابراهیمی در نامه سرگشاده به مجتبی خامنه ای
*پاسخ به سؤالات سایت گزارشگر در ارتباط با خیزش مردم ایران
*نگاهی به چهره‌ی چند جنایتکار
*مجید پورسیف کیست؟
*فاضل بازجوی بیرحم شعبه هفت اوین
*مجتبی حلوایی عسگر یکی از عاملان اصلی کشتار ۶۷
*تحلیلی بر نماز جمعه رفسنجانی
*فکور، بازجوی شعبه‌ی هفت اوین و تروریست بین‌المللی
*نقدی بر کتاب «آفتابکاران» نوشته محمود رویایی (مجموعه کامل)
*«فرهنگ» ناهنجار یک عضو شورای هماهنگی اتحاد جمهوری‌خواهان
*سخنی با اعضا و هواداران اکثریت و اتحاد جمهوریخواهان
*حجاریان و شقاوت یک نظام ضدبشری
*متن سخنرانی ایرج مصداقی در جلسه ایران، انتخاب دمکراتیک
*از ۳۰ خرداد ۶۰ تا ۳۰‌خرداد ۸۸
*آن کس که باید برود خامنه ای است
*کودتای جدید در رژیم کودتا
*با وزیر کشور کابینه‌ی احتمالی کروبی آشنا شویم
*سید ابراهیم نبوی و پرده پوشی یک دهه جنایت و سرکوب
*کندوکاوی در ارتباط با دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری
*میرحسین موسوی و «برکات سازنده اسلام»
*اظهارات مصطفی تاج‌زاده در توجیه کشتار ۶۷
*متجاوز را «انتخاب» نمی‌کنند!
*مهدی کروبی و میرحسین موسوی و کشتار ۶۷
*نگاهی به تاریخچه‌‌ی شکایت علیه نقض حقوق سندیکایی و آزادی انجمن‌ها توسط دولت‌های ایران (بخش دوم)
*نگاهی به تاریخچه‌‌ی شکایت علیه نقض حقوق سندیکایی و آزادی انجمن‌ها توسط دولت‌های ایران (بخش اول)
*ناصر منصوری را روی برانکارد به قتل‌گاه بردند
*نام واقعی مجید قدوسی چیست؟
*سرهنگ سید لطف‌الله اتابکی کیست؟
*گفتگوی پژواک ایران با ایرج مصداقی در ارتباط با نقش‌گروه‌های چپ و مجاهدین در استقرار جمهوری اسلامی، حمایت از خمینی و...
*ادعاهای نادرست راجع به عکس‌های جنایتکاران
*ماشین جعل و دروغپردازی راه توده و پیک نت
*سرگذشت من و سرگذشت یک ترانه
*به یاد آن که «بهنام» بود
*تجربه‌اندوزی از تاریخ
*در خلوت پرشکوه عاشقان آزادی جاری‌ست...
*خاوران و مادران
*نقدی بر گزارش دیده‌بان حقوق بشر در مورد آزادی بیان و تجمع در مناطق کردنشین
*اقتدار مادران
*حسین مهرپور و تعهدات بین‌المللی جمهوری اسلامی
*میان ماه من تا ماه گردون!
*انتقام‌جویی نظام «عدل اسلامی» از خانواده‌ها (بخش دوم)
*چند نکته در ارتباط با مهر و موم کردن کانون مدافعان حقوق بشر
*انتقام‌جویی نظام «عدل اسلامی» از خانواده‌ها (بخش اول)
*برخورد گزینشی با حقوق زنان
*آرامگاه مادر !
*پرویز زند شیرازی نیز به ابدیت پیوست
*مادر، «افسانه است، اما دروغ نیست»
*دادگاه یا سرپوشی بر جنایت باندهای رژیم در شیراز
*رفیق‌دوست و حکم مهدورالدم
*مأموریت «یک اسکادران هموسکسوئل منحرف آمریکایی»!
*به پاس مقاومت و ایستادگی علی صارمی
*هشدارهای امنیتی سایت تابناک را جدی تلقی کنیم
*نوری زاده و دسته گل تازه به آب داده
*غلامرضا جلال و روایت‌های غیرواقعی زندان
*به یاد آن که «عاشقانه زیست»
*انتخاب اوباما شرایط را برای رژیم سخت‌تر می‌کند
*همنامی جنایتکاران و معضل اپوزیسیون- بخش دوم
*هویت اصلی داوود لشگری یکی از مسئولان کشتار ۶۷
*اپوزیسیون و معضل همنامی جنایتکاران
*آیا سانسور شاخ و دم دارد؟
*هیئت کشتار زندانیان سیاسی در روایت گروه‌ها و فعالان سیاسی!
*کشتار ۶۷، سعید شاهسوندی و پروژه‌ی جعل تاریخ
*بیستمین سالگرد کشتار ۶۷ و انتشار خاطرات جعلی
*گفتگو با ایرج مصداقی در مورد در مورد جناح‌های رژیم، خطر جنگ، خطرات اتمی شدن رژیم، وضعیت اپوزیسیون، جنبش‌های مردمی و ....
*سانسور زنان در انتخابات کانون نویسندگان ایران !
*«غنی سازی» دروغ و «توسعه» جعل در دستگاه رژیم
*پاسخ به «فراخوان» فریدون گیلانی و ذکر چند خاطره
*روایت وارونه‌ی مسعود بهنود و محسن سازگارا از ۳۰ خرداد
*سازگاران با جنایتکاران، ناسازگارا با قربانیان
*پاسخ به پرسش‌هایی چند در رابطه با کتاب «برساقه تابیده کنف»
*دست های خونین باندهای رژیم در انفجار شیراز
*داستان زنی که «هفت شوهر» دارد و حافظه‌ی تاریخی
*علی‌محمد بشارتی یکی از بنیانگذاران دستگاه سرکوب و جنایت رژیم
*امیرفرشاد ابراهیمی درس آموخته‌ی مکتب ولایت
*سید کاظم کاظمی، از بنیانگذاران سیستم اطلاعاتی، شکنجه‌گر و جلاد اصلی فعالین چپ ایران
*عید ۶۲ در زندان گوهردشت
*نوری‌زاده، بانک مرکزی جعلیات و عصاره ژورنالیسم بی‌اعتبار
*بخشی از نقشه‌‌های زندان‌های اوین، قزل‌حصار، گوهردشت و نیز محل‌های قتل‌عام تابستان۶۷ برگرفته شده از کتاب «نه‌زیستن، نه‌مرگ»(چاپ دوم)
*حاج احمد قدیریان مسئول گروه ضربت و جوخه‌های اعدام اوین
*دلایل واقعی کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*بهنود پدیده‌ای که از نو باید شناخت
*محمد مهرآیین یکی از مهم‌ترین دژخیمان اوین
*نقش های گوناگون هوشنگ اسدی تواب فعال زندان
*کبوتر با کبوتر، باز با باز، کند همجنس با همجنس پرواز
*برگشتگان ازدیار مردگان
*ILO - پیشرفت دولت جمهوری اسلامی در سال های گذشته در سازمان ‌بین‌المللی کار (بخش هشتم - پاياني)
*ILO - نگاهی به کنفرانس بین‌المللی کار و سیاست های به کار گرفته شده از سوی رژیم در این کنفرانس‌(بخش هفتم)
*ILO - تشکل‌های کارگری رژیم از نگاه سازمان بین‌المللی کار (بخش ششم)
*ILO - خانه کارگر جمهوری اسلامی (بخش پنجم)
*ILO - تشکل‌های کارگری در جمهوری اسلامی و مغایرت آن ها با کنوانسیون‌های بین‌‌المللی (بخش چهارم
*ILO - گزارش کمیته متخصصین در ارتباط با اجرای کنوانسیون ها و توصیه نامه ها به نود و سومین کنفرانس بین‌المللی کار و کمبودهای آن (بخش سوم)
*ILO - کنوانسیون های بین‌المللی که مورد تصویب دولت‌های ایران قرار گرفته‌‌‌اند (بخش دوم)
*ILO - کنوانسیون‌های بین‌المللی، ترفند‌های رژیم (بخش اول)
*برای مادرهایمان، «دل‌پاکان» و «دل‌سوختگان» روزگار
*کشتار ۶۷ در شعر زندان
*نگاهی گذرا به نمایشنامه‌های زندان
*اعلامیه جهانی حقوق‌بشر دستاورد بزرگ بشریت
*یقه واقعیت را نمی‌توان گرفت؛ (در مورد کتاب نه زیستن نه مرگ)
*آقای زرافشان به کجا می‌روید؟
*احکام خمینی و خامنه‌ای به حسینعلی نیری رئیس هیئت قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*نظرات «استاد» عبدالله شهبازی و چگونگی برخورد بقایای حزب توده با او
*روزشمارقتل‌عام ۱۳۶۷
*مسئولان قتل‌عام زندانیان سیاسی
*بخشی از نقشه‌‌های زندان‌های اوین، قزل‌حصار، گوهردشت و نیز محل‌های قتل‌عام تابستان۶۷ برگرفته شده از کتاب «نه‌زیستن، نه‌مرگ»(چاپ دوم)