نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۱) سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال
ایرج مصداقی

 

شرکت صدرا سیستم پاسارگاد و عبدالله تفرشی

عبدالله تفرشی مدیر عامل شرکت صدرا سیستم پاسارگاد از نزدیکان محمد رویانیان است. ارتباط او با رویانیان به بعد از انقلاب و تشکیل کمیته‌های انقلاب اسلامی برمی‌گردد. تفرشی رئیس کمیته انقلاب اسلامی کرج بود و رویانیان رئیس کمیته انقلاب اسلامی نور بود. این دو از طریق روابط بین کمیته‌ها و سرکوب مردم با هم آشنا شدند. تفرشی بعدها در هیئت فوتبال کرج و تیم فوتبال مهر کرج مسئولیت داشت و در دوران ریاست غفوری فرد بر سازمان تربیت بدنی از کشور خارج شد.

شرکت صدرا سیستم پاسارگاد که نامش به هیچ‌وجه بیانگر عناصر حزب‌اللهی پشت آن نیست هولدینگی است که به گفته وی هرجا که برایشان «منفعت اقتصادی داشته باشد ورود پیدا می‌کند، چه در مسائل ورزشی، چه بازرگانی و چه ساختمان‌سازی».
آبان‌ماه ۹۱ سایت رسمی پرسپولیس اعلام کرد رویانیان «در راستای خودکفایی پرسپولیس و درآمدزایی از طریق فعالیت‌های اقتصادی، تجاری و ورزشی شرکت هولدینگی را به ثبت رسانده که نمایندگی های آن در اربیل عراق و کوالالامپورمالزی دایر شده و به زودی یکی از این نمایندگی‌ها در برزیل و دبی آغاز به کار خواهد کرد. مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در همین راستا بزودی سفری به ایتالیا، کرواسی، سوئد، آلمان و دانمارک خواهد داشت تا فعالیت های تجاری و ورزشی باشگاه پرسپولیس را توسعه دهد. عکس های عقد قرارداد تجاری محمد رویانیان با این شرکت بین‌المللی متعاقباً در سایت رسمی باشگاه پرسپولیس منتشر خواهد شد.»

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910803001064

تا این لحظه هیچ عکسی از قراردادها منتشر نشده ولی ظاهراً هولدینگ مربوطه همان «شرکت صدرا سیستم پاسارگاد» است.

در همان تاریخ به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، رویانیان که به منظور عقد قراردادهای اقتصادی و ورزشی به امارات سفر کرده بود با یک شرکت بین‌المللی تولید ورق های گالوانیزه و آلومینیومی در خاورمیانه قرارداد بست. براساس قرارداد منعقد شده این شرکت بین المللی که ورق های گالوانیزه و آلومینیومی در رنگ‌های مختلف را تولید می کند نمایندگی انحصاری خود را در ایران دایر خواهد کرد و سود فروش ناشی از محصولات این شرکت بین المللی عاید پرسپولیس خواهد شد. محصولات این شرکت در اتومبیل سازی، مسکن، کارخانجات صنعتی و غیره کاربرد داشته و به زودی نمایندگی انحصاری آن در ایران دایر خواهدشد. این شرکت بین المللی که در خاورمیانه فعالیت می کند نمایندگی ها و کارخانجات متعددی در کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی دارد.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910803001064

با این حال تا به امروز نامی از این «شرکت بین‌المللی» برده نشده است و معلوم نیست چه کسانی پشت آن هستند.

در حالی سایت باشگاه پرسپولیس با آب‌وتاب این خبر را منتشر کرد که تابه‌حال از چگونگی سود احتمالی سهم پرسپولیس خبری منتشر نشده است. بخش گسترده‌ای از فعالیت‌های اقتصادی شرکت صدرا که قرار است سودش به جیب پرسپولیس برود، در زمینه مسائل مربوط به اسقاط خودرو و نفت است یعنی حوزه‌هایی که رویانیان قبل از ورودش به پرسپولیس در آنها فعالیت داشته است و از طریق آن برادران قویدل را نیز وارد فوتبال کرد و آن‌ها اسپانسر پرسپولیس شدند. تفرشی ساکن برزیل است و به همین دلیل در برخی اخبار از او به‌عنوان نماینده رویانیان در زمینه فعالیت‌های ورزشی و اقتصادی در برزیل نام می‌برند. سایت باشگاه پرسپولیس در تیرماه ۹۲ با هیاهوی بسیار و به منظور سرگرم‌ کردن هواداران باشگاه و پوشاندن شکست‌های این تیم علیرغم ده ها میلیارد تومان سرمایه‌‌ای که در دو سال گذشته به باد داده‌اند خبر داد که عبدالله تفرشی نماینده محمد رویانیان، مدیر عامل شرکت صدرا سیستم به منظور مذاکرات با باشگاه سائوپائولو و پالمیراس دیروز صبح راهی برزیل شد.

http://www.sisholding.com/fa/news/

همچنین این افراد با هیاهوی بسیار خبر دادند که مسئولان فونداسیون باشگاه رئال مادرید با شرکت فروغ سپهر پاسارگاد که از زیر مجموعه های صدرا سیستم پاسارگاد می‌باشد برای فعالیت با باشگاه پرسپولیس قرارداد همکاری امضا کردند.

شرکت سرمایه گذاری صدرا سیستم پاسارگاد در سال 1387 به ثبت رسیده و در سال1391 در ادامه فعالیت های گسترده اقتصادی و بازرگانی و سرمایه گذاری اقدام به توسعه فعالیت در بخش های گوناگون نموده است.

این شرکت در توصیف فعالیت‌های خود آورده است:‌ « شرکت سرمایه گذاری صدرا سیستم پاسارگاد اکنون به عنوان بازوی فکری و اقتصادی شرکت های معتبری مانند باشگاههای فرهنگی ورزشی پرسپولیس و استقلال با استفاده از توانمندی ها و امکانات آنها و با داشتن شبکه مناسب و گسترده از فعالان مالی و اجرایی و شرکت‌های زیر مجموعه در سطح کشور و البته عرصه بین المللی و برون مرزی نسبت به توسعه بازار و هدفمند سازی مالی مناسب و سود رسانی به سرمایه گذاران محترم از طریق صادرات، واردات، تولید، تبلیغات، سرمایه گذاری و .. فعالیت می‌نماید.

در واقع این شرکت از طریق برند پرسپولیس و استقلال سعی در درآمدزایی برای خود دارد.

در حال حاضر محصول نوشابه انرژی زای پرسپولیس و استقلال و سه محصول نودل پرسپولیس، اسپری پرسپولیس و توتک استقلالی و پرسپولیسی به بازار عرضه شده و تفاهم‌نامه‌ای با شرکت ماسیس به منظور عرضه 8 غذای آماده به امضا رسیده است.

شرکت سرمایه گذاری صدرا سیستم پاسارگاد فعالیت های اقتصادی خود را از طریق شبکه داخلی و خارجی خود که شامل دفاتر فعال در کشور های مالزی، روسیه، کرواسی و برزیل و... همچنین دفاتر داخلی در نقاط مختلف کشور و با فعالیتهایی نظیر واردات لوازم خانگی, واردات پله برقی و آسانسور، واردات روغن و همچنین واردات و توزیع و ارائه خدمات انواع محصولات با ظرفیت فروش بالا شروع کرده و به انجام می رساند.

رستوران‌های زنجیره‌ای باشگاه پرسپولیس در دو شهر شیراز و تهران را راه‌اندازی و افتتاح دیگر شعب رستوران پرسپولیس نیز در دستور کار این شرکت قرار دارد. همچنین قرار است به زودی بزرگترین فروشگاه‌های پرسپولیس راه‌اندازی شوند. 

نام بانک گردشگری که متعلق به اطرافیان رحیم‌مشایی است پس از عقد قرارداد با پرسپولیس به مدت یک‌سال بر روی پیراهن این تیم در بازی‌ها حک خواهد شد.

تفرشی اسپانسر سرخابی‌ها با این توجیه که نمی‌خواهد حاشیه درست کند از مقدار کمک به دو تیم پرسپولیس و استقلال خودداری می‌کند.

شرکت سرمایه گذاری صدرا سیستم پاسارگاد در زیر مجموعه‌ی خود شرکت‌های فروغ سپهر پاسارگاد، مؤسسه خدمات فرهنگی کاوش، شرکت مایان صدرا، آسان الکتریک و بیمه صدرا گستر را دارد.

فروغ سپهر پاسارگاد مدعی است نمایندگی فونداسیون رئال مادرید را دارد و در زمینه‌ی اعزام دانش آموز به اسپانیا و برزیل ، برگزاری اردوهای خارج از کشور، تیم های باشگاهی و ملی ایرانی (در اسپانیا و برزیل)، برگزاری دیدارهای دوستانه بین المللی، اخذ اسپانسر با استفاده از برند رئال مادرید، برگزاری کمپ ها ، فعال است. معلوم است که ادعاهای مطرح شده توسط این شرکت غیرواقعی است و تاکنون حرکتی از این شرکت دیده نشده است. برای مثال هیچ تیم ایرانی تا کنون در اسپانیا و برزیل اردو برگزار نکرده است. موضوع استفاده از برند رئال مادرید و ... هم بازی با کلمات و ادعاهای دهان پرکن است.

مؤسسه خدمات فرهنگی کاوش مدعی است در زمینه‌ی فرهنگی و هنری فعال است بدون آن که تا کنون بیلانی از فعالیت‌های خود به دست داده باشد. شرکت مایان صدرا هم برای تجهیز رستوران‌های پرسپولیس تأسیس شده است.

شرکت آسان الکتریک هم در زمینه‌‌ی تولید، توزیع، واردات، صادرات لوازم خانگی و الکترونیکی فعال است و نمایندگی شرکت‌ AEG و BOMANN را در اختیار دارد.
در آبان ماه سال  گذشته بنیاد تعاون سپاه با مدیران شرکت دیدار داشته و برای سرمایه گذاری مشترک در حوزه حرفه آموزی و اشتغال مددجویان کشور توافق نمودند.

شرکت بیمه ای صدرا گستر با همکاری شرکت بیمه‌ای پارسیان و شرکت سرمایه گذاری صدرا سیستم پاسارگاد (حامی پرسپولیس) راه اندازی شد.

همه چیز بر محور رویانیان می‌چرخد و فعالیت‌های این شرکت بدون او معنایی ندارد. عبدالله تفرشی به صراحت می‌گوید:‌

«در صورتی که رویانیان از باشگاه پرسپولیس برود و دیدگاه متفاوتی جایگزین وی شود ما ضربه خواهیم خورد ولی تا زمانی که رویانیان باشد با تمام توان حمایت می‌کنیم.»

http://daneshgahnews.com/?a=content.id&id=24849&lang=fa

سعید شیرینی، از درمانگاه تا سود میلیاردی

سعید شیرینی متولد ۱۳۵۵، سرپرست دو فصل اخیر پرسپولیس با حضور رویانیان در این باشگاه، به یک باره سر از فوتبال درآورد. سایت حاشیه گزارش می‌دهد: «شیرینی که در ابتدای ورودش به باشگاه پرسپولیس عنوان «دکتر» را با خود یدک می‌کشید، فوق دیپلم مدیریت کسب و کار دارد و عضو هیات مدیره درمانگاه «نسیم» در قیطریه است. دست بر قضا چند ماه پیش از آمدن رویانیان به پرسپولیس پدر سردار مریض می‌شود و برای مداوا به درمانگاه نسیم می‌رود. شیرینی از طریق راننده رویانیان و به عنوان دکتر به رویانیان نزدیک و این رابطه سرآغاز ورود شیرینی به فوتبال کشور می‌شود. او درحال حاضر عضو و نایب رئیس هیات مدیره شرکت صدرا سیستم پاسارگاد، اسپانسر پرسپولیس است که همه فعالیت های اقتصادی باشگاه را می‌چرخاند.»

http://haashieh.ir/?p=2245

می‌گویند در ۱۴ سالگی کارگری در یک مغازه طلافروشی را شروع کرد، خودش در مورد سابقه‌ و چگونگی پولدار شدنش می‌گوید:‌

«کارهای زیادی کردم. مشخصاً با عینک‌فروشی کارم شروع شد. بعد هم وارد بخش درمان شدم و یک‌سری کارها کردم. یک دوره هم لوازم یدکی ماشین وارد می‌کردم و می‌فروختم. من حتی افغانستان رفتم. داستانی دارد برای خودش. ... با لباس افغانی جنس وارد می‌کردم ایران برای خودرو..

کشورهای زیادی رفتم. اما دبی خیلی بیشتر می‌رفتم. دبی با چند برند آشنا شده بودم که اجناس‌شان را می‌گرفتم می‌آوردم ایران می‌فروختم.

...  همه زندگی‌ام را فروختم که بدهی‌ام به طلبکاران را بدهم. این شد که فقط پول اجاره یک خانه ۴۵ متری برایم ماند. در همان خانه اجاره‌ای ریسک بزرگی کردم. دوستانی که با آن‌ها سال‌ها کار کرده بودم به اعتبار من، با من همکاری کردند. یادم هست یکی از همین افرادی که خیلی موافق کارهای من نبود به حالت تمسخر یک آگهی روزنامه انداخت جلوی من گفت هی سعید، این ملک با شرایط خوبی به فروش گذاشته شده، می‌خوای برو بخر. من خندیدم اما یواشکی آگهی را داخل جیبم گذاشتم و رفتم ملک را خریدم. یک دسته چک برای من مانده بود با 20برگ چک. همه زندگی‌ام همین بود. بانکی که دفترچه داشتم هنوز نمی‌دانست من ورشکست شدم. رفتم چکی ملک را خریدم و در عرض چند روز، ناگهان قیمت آن‌جا ده‌برابر شد. بعد پول طرف را نقدی دادم و رفتم جای دیگر ملک گرفتم و آن‌جا هم بعد از چندماه یازده‌برابر ارزش پیدا کرد. یعنی همه‌چیز دوباره برگشت به حالت اول.»

http://www.ghanoononline.ir/News/Item/94399/23/

در آخر آبان ۱۳۹۲ سایت‌های خبری نزدیک به تیم پرسپولیس از ضرر ۸ میلیاردی این تیم خبر دادند. ظاهراً فردی که طرف معامله‌ی شیرینی بوده سر وی کلاه گذاشته است.

معامله ای كه سود و زیان آن به باشگاه پرسپولیس هم خواهد رسید. زیرا بخشی از این پول برای رویانیان بوده است.

http://www.persepolisnews.ir/1392/08/29

می‌گویند رویانیان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس سال گذشته در یک برنامه زنده تلویزیونی درباره اهدای خودروهای گران قیمت وارداتی به برخی بازیکنان این باشگاه گفت: «بله، به بازیکنانم ماشین دادم اما بخشی از قراردادهایم را به جایش ماشین دادم. من ۱۰۰۰ دستگاه ماشین قرار است وارد کنم. حالا هر کاری کنم، می‌گویند دارد از رانت استفاده می کند.»

http://www.afkarnews.ir/vdceon8zzjh8z7i.b9bj.html

پس از آن‌که ماجرای اهدای خودروهای لوکس چون بی.ام. و و بنز برای جذب برخی بازیکنان سرشناس و ملی پوش در تیم پرسپولیس در رسانه‌های ورزشی جنجال‌ساز شد، سایت افکار نیوز به بررسی اظهارات رویانیان و رانتی که وی و شرکت صدرا سیستم پاسارگاد از آن بهره‌‌مند شدند پرداخت:
«اگر فرض بر این بگیریم که هر خودروی لوکس وارداتی به صورت متوسط ۱۰۰ میلیون تومان باشد، مبلغ مورد نیاز برای واردات ۱۰۰۰ دستگاه خودرو ۱۰۰ میلیارد تومان می‌شود. باتوجه به اینکه خودروهای لوکس هم مشمول ارز دولتی می‌شوند، حالا میزان رانتی که از محل قیمت آزاد و دولتی ارز حاصل می‌شود، را به راحتی می‌توان محاسبه کرد. بر همین اساس، برای واردات ۱۰۰۰ دستگاه خودروی لوکس وارداتی - به طور متوسط هر کدام ۱۰۰ میلیون تومان- با ارز دولتی ۱۲۲۶ تومانی، بیش از ۱۲۲.۶ میلیون دلار ارز مورد نیاز خواهد بود که در صورت هماهنگی با بانک مرکزی از کانال‌های دولتی، خیلی راحت می تواند تخصیص یابد و با پاسخ‌های "نه" مواجه نشود. حال اگر قیمت ارز در بازار آزاد را حدود ۱۸۰۰ تومان درنظر بگیریم، ارز مورد نیاز برای واردات ۱۰۰۰ خودروی لوکس ۱۸۰ میلیون دلار می‌شود. در این صورت، رانتی که فقط از واردات ۱۰۰۰ خودروی ۱۰۰ میلیون تومانی نصیب واردکنندگان آن می‌شود، چیزی حدود ۵۷ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار می‌شود. درصورت ضرب این رقم با نرخ ۱۸۰۰ تومانی ارز در بازار، رقم ۱۰۳ میلیارد و ۳۲۰ میلیون تومان حاصل می‌گردد که مبلغ کل رانت ایجاد شده از این محل است. »

http://www.afkarnews.ir/vdceon8zzjh8z7i.b9bj.html

رویانیان و شرکت صدرا سیستم پاسارگاد در حالی از ارز دولتی برای ورود خودروهای لوکس برخوردار شدند که این ارز به دارو و بخش زیادی از کالاهای اساسی تعلق نگرفت.

توجه به گفته‌های مؤید حسینی صدر نماینده‌ی خوی چایپاره در مجلی شورای اسلامی ما را با ابعاد غارتی که صورت می‌‌گیرد و فاجعه‌ای که کشور ما با آن روبروست آشنا می‌کند. وی با اشاره به بودجه عمرانی ناچیز وزارت ورزش، می‌گوید:‌ «متاسفانه بودجه عمرانی ورزش در سال 92 در حدود 20 میلیارد تومان بوده است، که با توجه به مشکلاتی که جوانان ایرانی از جوانان خوی با کمبود فضای ورزشی دارند، این بودجه برای یک استان هم کافی نیست تا چه رسد به کل کشور.»

http://www.tabnak.ir/fa/news/354897/20

وی همچنین اضافه می‌کند:‌

«تیم ملی فوتبال به خاطر یک میلیارد تومان پول اردوی آمادگی خود را لغو می‌کند، یا این که تیم ملی جوانان ما با هزینه شخصی مهدوی‌کیا و روابط وی در آلمان اردو می‌زند و در عین شایستگی به دلیل عدم آمادگی در مراحل اولیه حذف می‌شود و در همین حال صدها میلیارد تومان در نقل و انتقالات باشگاهی به جیب دلال‌های فوتبال می‌رود.»

http://www.tabnak.ir/fa/news/354897/20

گفته می‌شود سعید شیرینی برای  پرداخت بدهی پرسپولیس به علی کریمی و جواد کاظمیان و محمد قاضی از چک بی‌محل و شخصی یک دستفروش استفاده کرده‌ بود. همچنین جنجال دیگر دوران سرپرستی‌اش، مشکوک بودن وی به مصرف مواد مخدر و اعتیاد است. زیرا وی در طول برگزاری شهرآورد استقلال و پرسپولیس و همینطور در اردوها و سفرهای قبلی بارها در حال چرت زدن دیده شده که همین امر منجر به اعتراض هیات مدیره باشگاه و مردم به وی شد.

وی در پاسخ به فردوسی‌پور مجری برنامه تلویزیونی ۹۰ که فیلم او در حال چرت زدن در شهرآورد پرسپولیس و استقلال را نشان می‌داد به دروغ و تزویر  پناه برد و گفت: چشمانش را بسته و در حال دعا خواندن بوده است»!

روزنامه «وطن امروز» متعلق به مهرداد بذرپاش روایت دیگری در مورد ورود او به فوتبال دارد. این روزنامه وی را جز سرمایه‌دارانی می‌داند که  پایشان به فوتبال باز شده است:‌

«شیرینی یکی از این نفرات بود که توانست در ابتدا به عنوان مدیر اجرایی وارد شود و پله‌پله به جایگاه رفیع سرپرستی صعود کند. در خریدهای جدید قرمزها او نقش ویژه‌ای داشت. ماشین‌های گران‌قیمتی که در ازای پیش‌قرارداد به بازیکنان جدید و قدیم پرسپولیس پرداخت می‌شد به واسطه سعید شیرینی راهشان به باشگاه پرسپولیس افتاد. البته از آنجایی که باشگاه پرسپولیس و رویانیان تنها عادت به تکذیب اهدای هر خودرویی دارند، رسانه‌ها دیگر به این موضوع نپرداختند اما لطف سعید شیرینی چیزی نبود که رویانیان به سادگی آن را فراموش کند. حتی هنگام عقد قرارداد با مانوئل ژوزه و در رابطه با پول این مربی گران‌قیمت پرتغالی، باز این شیرینی بود که کام قرمزها و رویانیان را شیرین کرد. »

http://fa.azadnegar.com/vatan/news/154971.html

مسعود رهبر پسر امام جمعه اصفهان و شرکت صدرا سیستم

وی فرزند محمدتقی رهبر امام جمعه‌ی موقت اصفهان و نماینده‌ مجلس هفتم و هشتم و عضو دیگر هیات‌مدیره شرکت صدرا سیستم پاسارگاد است. او همچنین مدیرعامل «شرکت تعاونی مراکز اسقاط و بازیافت خودرو فرسوده کشور» است. این شرکت در زمان رویانیان تاسیس شد و تحت نظارت ستاد حمل‌ونقل‌ و سوخت کشور فعالیت می‌کند. رهبر همچنین عضو هیات‌مدیره و سهامدار شرکت بازرگانی «سپان سهند» با موضوع اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده و عضو هیات‌مدیره و سهامدار شرکت «آسان الکترونیک»، نماینده انحصاری کمپانی لوازم خانگی هیوندا در ایران، عضو هیئت مدیره شرکت بازرگانی بین المللی پارس ایرانیان، رئیس هیئت مدیره و سهام دار شرکت هولدینگ آی بی دی امارات متحده عربی، نماینده شرکت thetford international انگلستان در ایران (زمینه فعالیت فاینانس فولاد و ماشین آلات صنعتی) است.

بابک زنجانی و رویانیان

روزی که خبر انتقال علی دایی از باشگاه راه‌آهن به پرسپولیس رسانه‌ای شد، پرده از ارتباط او با رویانیان برداشته شد.

سایت حاشیه در این رابطه نوشت: «رویانیان برای انتقال دایی به پرسپولیس معاملات بسیاری با زنجانی انجام داد. کمی بعد خبر رسید که هواپیمای پرسپولیس قرار است راه‌اندازی شود. آن زمان براساس قرارداد دوساله و سه‌جانبه‌ای که بین باشگاه پرسپولیس، شرکت هولدینگ سورینت و هواپیمای قشم‌ایر منعقد شد، قرار شد هواپیمای اختصاصی باشگاه پرسپولیس به پرواز درآید. بعدتر هم در ماجرای راه‌اندازی شبکه تلویزیونی پرسپولیس نام بابک زنجانی بار دیگر به میان آمد. در اخبار اولیه راه‌اندازی این شبکه آمده بود که این پرسپولیس تی‌وی شبکه‌ای است «مختص پرسپولیس» و با مشارکت باشگاه راه‌آهن که مدیرعامل آن زنجانی است، راه‌اندازی شده است. مدیر این شبکه هم قرار بود رضا رشیدپور، مجری تلویزیون باشد اما کمی بعد و با آغاز پخش برنامه‌های این تلویزیون هواداران پرسپولیس در کمال تعجب دیدند که این شبکه در کنار فیلم‌های سینمایی به پخش بازی‌های راه‌آهن می‌پردازد و اکنون رسما اعلام شده این تلویزیون متعلق به باشگاه پرسپولیس نیست و تنها با این باشگاه همکاری دارد. »

http://haashieh.ir/?p=2245

سایت حاشینه همچنین در مطلبی با عنوان «آیا سفره پرسپولیس نفتی است؟» در مورد علیرضا حقیقی، دروازه‌بان فصل ۹۰ پرسپولیس که درخشش ویژه‌ای هم نداشت با این حال به تیم روبین کازان که در لیگ اروپا بازی می‌کند و سرمایه‌گذاری زیادی هم در فوتبال کرده منتقل می‌شود اشاره می‌کند. قرارداد حقیقی یک میلیون و ۴۰۰ هزار دلار است یعنی بیش از دروازه‌بان دوم و ملی‌پوش لیتوانی. این در حالی است که وی اکثر فصل را نه روی نیمکت ذخیره بلکه روی سکوها سپری کرده است. در حالی که روسیه و کشورهای بلوک شرق معدن دروازه‌بان هستند و فوتبال ایران از آن‌ها تغذیه می‌کند و با یک پنجم رقمی که برای حقیقی رد‌وبدل شده می‌توان دروازه‌بان بسیار بهتری را استخدام کرد. این چیزی نیست که از چشم سرمایه گذاران تیم مربوطه به دور باشد.

باشگاه فوتبال روبین کازان متعلق به شرکت نفت قازان است. ظاهراً مبلغ انتقال دروازه‌بان پرسپولیس، بایستی وجه‌المعامله دیگری بوده باشد و ارتباطات نفتی بابک زنجانی با این شرکت و حضور پررنگ او در آسیای میانه می‌تواند زمینه‌ساز این نقل و انتقال باشد.  در ترانسفر «سردار آزمون» دیگر بازیکن ایرانی روبین‌کازان که از تیم جوانان سپاهان به پرسپولیس آمده و سپس راهی روسیه شده است هم رد پای بابک زنجانی به چشم می‌خورد.

رویانیان و زنجانی تلاش می‌کنند با بهره‌گیری از هنرمندان و چهره‌های مشهور برای خود محبوبیت کسب کنند. و برای آن‌ها مهم نیست سوژه‌ی مورد نظر کیست، همین که از محبوبیت برخوردار باشد کافی ‌است. این دو از جمله مراسم بزرگداشتی برای ناصر ملک مطیعی با حضور تعدادی از بازیگران سینمای ایران در رستوران سورینت که متعلق به زنجانی است برگزار کردند.

از چپ ملک‌مطیعی، رویانیان، امیر جعفری، بابک زنجانی و هدایتی

http://mehrangoli64.parsiblog.com/Posts/4280

هواپیمای تاتارستانی که سقوط می‌کند علی دایی به رئیس جمهور تاتارستان و رئیس باشگاه روبین کازان تسلیت می‌گوید. علی دایی هم از دوستان نزدیک بابک زنجانی است و او را فردی مسئول معرفی می‌کند.

منبع:پژواک ایران

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   نسخه‌ی چاپی  

ایرج مصداقی

فهرست مطالب ایرج مصداقی در سایت پژواک ایران 

*علی فلاحیان جنایتکاری که از پرده بیرون می‌آید
*پوزش به خاطر اشتباهم در مورد تاریخ مصاحبه‌ی تلویزیونی احسان طبری
*برگی از تاریخ؛ «قرارداد ۱۹۱۹»، نایبیان کاشان، پدربزرگم حاج‌محقق‌الدوله
*محسنی‌اژه‌ای چرا خاوری را فراری داد ‏
*دکتر مسعود شیری «جاودانه‌ای» که غریبانه رفت
*پاسخی به ادعاهای محسن آرمین بازجو و شکنجه‌گر سابق و «اصلاح‌طلب» کنونی
*سو‌ءاستفاده از نام و یاد جاودانه‌ها ممنوع (به یاد حسن جهان آرا)
*آنچه از رئیسی در «کشتار ۶۷» دیدم
*سعید کریمیان چه کسی بود و چه سابقه‌ای داشت؟
*«گلزارخاوران» مشهد، پیش پای «آیت‌الله قتل‌عام» ذبح می‌شود
*شیوه‌های جدید مأموران وزارت اطلاعات در فضای مجازی
*تقدیر هم‌زمان دعایی از یک چهره‌ی ملی و یک «جنایتکار علیه بشریت»
*نگاهی به زندگی برادران ذاکر، مسئولان اطلاعاتی رژیم خمینی و فرقه‌ی رجوی
*خطرات «عشق‌بازی» خامنه‌ای با «امام زمان» برای ایران و منطقه ‏
*شیخ محمد یزدی رئیس قوه قضاییه که چماقدار بسیج می‌کرد
*هادی غفاری شکنجه‌‌گری در لباس «اصلاح‌طلبی»
*تحلیل CIA از تسخیر سفارت آمریکا در تضاد کامل با ادعا‌های مضحک فخرآور
*حسین طائب یکی از خطرناک‌ترین چهره‌های امنیتی
*دست‌پخت سایت «همبستگی ملی» و خانم دشتی
*هاشمی رفسنجانی و خامنه‌ای در نگاه آیت‌الله گلزاده غفوری
*گزارش محرمانه‌ی CIA در مورد هراس اتحاد شوروی از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی
*گزارش محرمانه‌ی CIA در مورد مسئولیت مجاهدین در انفجار حزب جمهوری اسلامی
*رپرتاژ آگهی «صدای آمریکا» برای مطرح کردن «بچه‌پررو» و «رفیق‌آیت‌‌الله»
*هاشمی معمار سرکوب دهه ۶۰ بود و مانع کشتار در پس از ۸۸
*محمدی‌ری‌شهری جنایتکاری که به چپاول مشغول است
*محمدعلی سرلک تیرخلاص‌زن دهه‌ی ۶۰ که روزگار خوشی ندارد
*اسدالله «خالصی» هم پر کشید و رفت
*رؤسای زندان اوین در دهه‌ی ۶۰
*سعید حسین‌زاده، زندانی سیاسی معترض، محمد حسین‌زاده مدیر داخلی اوین در دهه‌ی ۶۰
*نصیر نصیری و اسماعیل شاهردوی و «بی‌معرفتی»
*محسن نادریان، لات با معرفت قربانی «قتل‌های زنجیره‌ای»
*سعید امامی «سرباز راستین اسلام» که بود و چه کرد؟
*موسوی اردبیلی یکی از مسئولان کشتار دهه ۶۰
*پسر وزیر بهداری، زندانی سیاسی ۱۳ ساله و شهید ۱۵ ساله‌ «جبهه حق علیه باطل»
*تیرخلاص‌زن‌های اوین در دهه‌ی ۶۰ که کشته شدند
*«ارتجاع غالب» و «ارتجاع مغلوب»، دو تیغه یک قیچی
*شبیه سازی صفحه‌ی فیس بوک من توسط دستگاه اطلاعاتی رژیم
*تجاوز به کودکان و «حافظه تاریخی» ما ایرانیان
*توطئه‌ وزارت اطلاعات و بخش سایبری آن تحت پوشش دفاع از «چپ»‌
*«تیرخلاص‌زنی» که در ویلای شخصی‌اش بیلیارد بازی می‌کند
*با چهره‌‌ی «حاج آقا حسینی» و شبکه‌ی اطلاعاتی رژیم آشنا شویم
*سوءاستفاده جنسی از کودکان و نوجوانان در زندان
*کپی کردن صفحه‌ی فیس بوکم توسط «از ما بهتران»
*نامه‌ی شریرانه‌ی نماینده‌ی مریم رجوی به «کانون دوستداران فرهنگ ایران» در واشنگتن
*خامنه‌ای‌ و قاری قرآن فاسد، خمینی و روحانیت فاسد
*مسابقه‌ی فوتبال در روز تاسوعا، بمبگذاری در «حرم امام رضا» در روز عاشورا
*بیایید تصور کنیم....
*با نحوه‌ی کارکرد دستگاه اطلاعاتی و امنیتی در فضای مجازی آشنا شویم
*فیروز محوی یا «دزد ناشی» کمیسیون خارجه‌ شورای ملی مقاومت!
*مشارکت «فرقه‌ی رجوی» در زمینه‌سازی قتل «فراز» و «رها»
*«فراز» و «رها» جدیدترین قربانیان «قتل‌های زنجیره‌ای»
*محسنی اژه‌ای همچنان محرمانه حکم قتل صادر می‌کند
*رازینی قاتلی که به جنایاتش «افتخار» می‌کند
*پورمحمدی جنایتکاری که شب‌ها راحت می‌خوابد
*آمار واقعی زندانیان قتل‌عام‌شده در تابستان ۶۷ و جعلیات پیرامون گور دسته‌جمعی
*فیلم کامل گفتگوی ایرج مصداقی با معاون مصطفی پورمحمدی در ژاپن
*«حاجی علوی و حاجی فلاحی» یا «حاجی رجوی و حاجی خزایی»
*توضیحی چند در مورد گفتگوی مهدی خزعلی با صدای آمریکا
*گفتگو با آوایی بازرس ویژه روحانی و خلف‌رضایی قاضی دیوان عالی‌ کشور، عاملان کشتار دهه‌ی ۶۰ ‏‏(بخش دوم) ‏
*گفتگوی اختصاصی با علیرضا آوایی یکی از مسئولان کشتار ۶۷ (قسمت اول)
*نگاهی گذرا به ریشه‌های قتل‌عام زندانیان در سال‌های ۶۰ و ۶۷
*دلایل واقعی کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*از زندان برای آیت الله منتظری گزارش فرستادم
*ادعای جدید فرقه «صاحب‌مرده» رجوی مبنی بر عضویت من در هیأت کشتار ۶۷!
*گزارش کذب اعضای هیأت کشتار ۶۷ به آیت‌الله منتظری
*خروج مأموران ساواک از کشور در دیماه ۵۷، سفر به اسرائیل و اخراج از این کشور(گفتگو با پرویز معتمد)
*نگاهی دوباره به قاضی صلواتی و «برادر همسرش»
*پاسخی به ادعاهای بهروز جلیلیان در مورد «نه زیستن نه مرگ»
*بدون شرح!‌ آیا مسعود رجوی پاسخی برای این اسناد دارد؟
*آقای همنشین بهار! منظور وزیر کار امیر قاسم معینی است و نه هوشنگ انصاری
*اگر بهشتی زنده می‌ماند چه می‌شد؟‌
*مهدی سامع سرباز «ولی فقیه» در غیبت و «ارتجاع مغلوب»
*گوشه‌هایی از زندگی سراسر فساد کامران دانشجو چشم‌وچراغ خامنه‌ای در دانشگاه‌ها
*آیا عقلانیتی در اشرف دهقانی هست؟
*تلاش دستگاه اطلاعاتی رژیم برای تماس با پرویز ثابتی، ایجاد رابطه با آمریکا، شکایت از مجاهدین در گفتگو با پرویز معتمد
*نگاهی دوباره به نامه نگاری دبیر کنفدراسیون جهانی محصلین و مصطفی خمینی در دهه‌ی ۴۰
*مهدی سامع و «سه تفنگدار»ش
*بازداشت و دوران «حصر» خمینی تا تبعید در گفتگو با پرویز معتمد
*حمید اسدیان «مدیحه سرای» دربار رجوی و «ارزش غایی کلمات»
* جنگ و گریز ساواک با چریک «افسانه»‌ای حمید اشرف از نگاهی دیگر
*نگاهی اجمالی به سناریوی رژیم در مورد «زن» دستگیر شده در آلبانی
* مصطفی تاج زاده و «امام خمینی» و «دوران طلایی »
*دسته گل جدیدی که «تیرخلاص» زن اوین به آب داد
*داستان «استاد ادبیات از خراسان سرفراز» و «دیپلمات اسکاندیناوی»
*جنگ نیابتی شیعه و سنی و تعطیلی نهم ربیع‌الاول «آغاز امامت ولی عصر» و «عید‌الزهرا»
*«پرچم سرخ» تکان دادن سعید سلطانپور در روایت مجاهدین
*مروری بر «زخمی شدن قاسم سلیمانی» و «درب ضد انفجار اتمی» در تونل زیر زمینی سپاه در روایت مسعود رجوی
*جاودانه‌های خانواده‌ی محمدرحیمی در شعر زنده یاد نصیر نصیری
*شبکه‌ی نفوذی مجاهدین در رژیم، قربانی «خیانت» مسعود رجوی (بخشی از گزارش ۹۳)
* فیروز الوندی و «لاله‌های سرنگونش»
*«سرقت» شعرهای نصیر نصیری توسط مجاهدین و استفاده از آن در خاطرات محمود رویایی!
*نصیر نصیری همچون «بادی سرگردان» در جستجوی آشیانه‌‌اش
*آیا رژیم قصد آزادی رابرت لوینسون را دارد؟
*سید‌ابراهیم رئیسی جنایتکاری در مقام تولیت «آستان ضامن آهو»
*نگاهی ایدئولوژیک به نامه‌‌‌های مسعود رجوی خطاب به خبرگان و خامنه‌ای
*در رثای دکتر هادی اسماعیل‌زاده حقوقدان بزرگ میهن مان
*بارز شدن دشمنی هیستریک فرقه رجوی با زندانیان سیاسی مقاوم و مبارز
*دزد ناشی به کاهدان می زند («جنون» مسعود رجوی)
*«چه بی ثمر به در می‌کوبم» نگاهی به چند شعر نصیر نصیری
*عباس رحیمی آن «جان شیفته»
*کارزار غیرانسانی جماعت رجوی علیه بیماری عباس محمدرحیمی
*نقش اخلاق در رفتارهای سیاسی
*سرگیجه ی رجوی در برابر مظلومیت عباس محمدرحیمی
*حمله کینه توزانه ی مسعود رجوی به عباس محمدرحیمی سمبل جوانمردی و راستی
*مترجم نیروی دریایی آمریکا در زندان اوین؛ نماینده خمینی در نیروی دریایی، امام جماعت در آمریکا
*پیش‌بینی خروج نیروهای آمریکایی از عراق و خطرات ناشی از آن
*رجوی خواهان ادامه جنگ در لیبرتی، کمیساریای عالی پناهندگان خواهان انتقال فوری مجاهدین از عراق
*جنایت «لیبرتی» و مسئولیت مشترک خامنه‌ای و مسعود رجوی
*محمدحسن راستگو «مبتکر شیوه خاصی از آموزش و تفریح برای کودکان»
*پاسخ من به دستگاه اطلاعاتی و امنیتی رژیم برای مناظره در «دانشگاه هنر تهران»
*متن کامل نامه آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری: «با آب دیگری وضو بسازید»
*تلاش نافرجام فخرآور برای بدنام کردن اسماعیل خویی
*گل ــ زاده، نخ «دانه‌های تسبیح» * (قسمت دوم)
*من و فرهاد و زندان و «یه شب مهتاب» *
*«کشتار ۶۷» در شعر نصیر نصیری (شاعری که قربانی خمینی و رجوی شد)
*گفتگوی گزارشگران با ایرج مصداقی بمناسبت یادبود کشتار زندانیان سیاسی در تابستان 1367
* جنایتکاران دهه ۶۰ پست دولتی دارند
*نصیر نصیری شاعری که قربانی خمینی و رجوی شد
*بقیه داستان «جیمزباند» و «رفیق آیت‌الله»
*روایت ایرج مصداقی از سیاه‌ترین دهه عمر جمهوری اسلامی - بخش نخست
*کوتاه و گویا؛ «انترناسیونال بچه‌پرروها»
*سکوت مسعود رجوی در قبال پذیرش پناهندگی یکی از متهمان قتل‌ کشیش‌های مسیحی در سوئد
*توطئه‌ی جدید دستگاه اطلاعاتی رژیم و مجاهدین علیه «نه زیستن، نه مرگ» و من
*«هوشنگ عیسی بیگلو» و «همنشین بهار» در روایت عرفان قانعی فرد پادوی دستگاه امنیتی
*رضا مصطفوی طباطبایی «خیر» حامی پرسپولیس یا یکی از عوامل گم‌شدن دکل نفتی
*به یاد مادر انسیه بخارایی کاشی (سید‌احمدی) که «لبخندش باغ ستاره‌ها بود»
*از جعل امضاهای ناشیانه پای بیانیه دلواپسان تا جعل امضا تحت نام «بیش از ۱۵۰۰نفر از دوستداران جنبش فدائی»
*اوین؛ از جوخه‌‌ی اعدام لاجوردی تا پارک قالیباف و لاریجانی
*چهل سال پس از ترور شریف واقفی؛ شباهت‌های رفتاری مسعود رجوی و تقی‌ شهرام
*چرا در مورد بیژن جزنی و حمید اشرف می‌نویسم؟
*من یا محسن درزی «تواب»، کدام یک بایستی پوزش بخواهیم؟
*سناریوی جدید دستگاه اطلاعاتی رژیم؛ مجاهدین عامل اسیدپاشی روی زنان
*فرخ نگهدار و تاریخی سراسر جعلی: چگونه جنبش فدایی، بیژن جزنی و حمید اشرف قربانی شده‌اند
*سازمان چریک‌های فدایی خلق و پذیرش رهبری خمینی در دوران انقلاب ضد‌سلطنتی
*«ایران اینترلینک» صدای دستگاه اطلاعاتی رژیم
*مسعود رجوی بیش از رژیم جمهوری اسلامی از نمایش جهانی فیلم «آن‌ها که گفتند نه» در هراس است
*کشتار وحشیانه با استناد به آیات قرآن و سنت
*پیش‌بینی هشت سال پیش نتایج تحریم اقتصادی رژیم و خروج نیروهای آمریکایی از عراق
*قاضی حسن تردست قاتل ریحانه جباری مرتکب جنایت دیگری شد
*دست‌خط‌های ارائه شده از سوی مجاهدین خلق به ایرج مصداقی
*واکنش رهبری عقیدتی مجاهدین به مقاله‌ی «مسعود رجوی سه دهه «فرار» از «جانبازی» و به خطر انداختن جان مجاهدین»
*تروریست سیدنی کیست و کتاب شعرش را چه کسی انتشار داد؟
*فراخوان «ستاد اجتماعی مجاهدین در داخل کشور» طنز یا فاجعه
*مسعود رجوی سه دهه «فرار» از «جانبازی» و به خطر انداختن جان مجاهدین
*پروژه‌ی «شهید‌سازی» از مرتضی سربندی مأمور اطلاعاتی و مسئول آموزش گارد پرواز سپاه پاسداران
*عملیات مروراید مجاهدین در بهار ۱۳۷۰ کردکشی یا دخالت سپاه‌پاسداران در عراق؟
*مجاهدین خلق، داعش، «انقلابیون عراقی»، «عشایر انقلابی»، بدون شرح
*تشابه احکام «داعش»‌گونه‌ی خمینی برای کشتار نظامیان و زندان سیاسی در مرداد ۶۷
*نگاهی دوباره به دیدگاه‌ه‌ای هفت سال پیش ایرج مصداقی پیرامون احتمال حمله‌‌نظامی، تحریم اقتصادی، بحران‌هسته‌ای و ...
*به مناسبت درگذشت امام جمعه شمیرانات: حجت‌الاسلام محسن دعاگو، امام جمعه، بازجو، شکنجه‌گر و فرمانده کمیته
*اعدام‌های ۶۷ از یک سال قبلش برنامه‌ریزی شده بود
*آزادی متهمان ترور «متخصصان هسته‌‌ای» یک رسوایی دیگر برای خامنه‌ای
*طرح یک پرسشنامه (مجاهدین در برابر پرسش‌های مردم) بخشی از «گزارش ۹۳»
*دخالت مجاهدین در امور داخلی عراق و حمایت از نیروهای تحت هژمونی «داعش» (بخشی از گزارش ۹۳)
*روحانیت انقلابی، متهم اصلی آتش‌سوزی سینما رکس آبادان
*مظفر الوندی پاسدار زندان یا مسئول دفتر «حقوق بشر» و دبیر مرجع «حقوق کودک»
* گورستان «خاوران»
*اعدام، یک پارامتر مهم در حیات سیاسی نظام جمهوری اسلامی است
*شبکه‌ی نفوذی مجاهدین در رژیم، قربانی «خیانت» مسعود رجوی (بخشی از گزارش ۹۳)
*قاضی محمد مقیسه و سه دهه جنایت علیه بشریت
*«فرد خوشنام» مجاهدین چه کسی است ؟
*سرنوشت مسعود دلیلی، یادآور سرنوشت سعید امامی (بخشی از گزارش ۹۳)
*توضیحی مختصر در مورد فرار مسعود رجوی از عراق و ترک صحنه‌ی جنگ
*دریافت «جایزه یواشکی» توسط خانم رجوی
*تصحیح یک اشتباه در ارتباط با گزارش ۹۳ و پوزش از آقای سعید جمالی
*گزارش 93 / واکاوی و بررسی فرهنگ و رفتار توتالیتاریستی مسعود رجوی
*ای کاش نه تیم ملی فوتبال، که جامعه‌ی ایران «کارلوس کی‌روشی» می‌داشت
*تصحیح یک روایت در مورد زنده یاد غلامحسین (شاپور) قناعتی
*«لعبتی هزار ماشالا»، نامه سرگشاده به عماد‌الدین باقی
*نگاه متفاوت من، محمد مصطفایی و وحید پوراستاد به علیرضا آوایی
*من و «حق» بیژن جزنی و کشتار ۳۰ فروردین ۱۳۵۴
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (بخش پایانی) نقش وابستگان فدراسیون فوتبال و تربیت‌بدنی در فساد
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۶) لومپنیسم در حاکمیت، لومپنیسم در فوتبال و ...
*«عشق» و نسل برآمده از انقلاب ضد سلطنتی
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۵) روحانیت و دلالان در فوتبال
*مسعود رجوی و «پرفسور راج بالدو» و جایزه «خدمات بشردوستانه بین‌المللی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۴) نقش رمالان، جادوگران و مداحان در فوتبال
*نوروز در زندان‌های دهه‌ی ۶۰
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۳) غوغای اعتیاد و دوپینگ
*انتخاب مریم رجوی به عنوان «پرافتخار زن سال ۲۰۱۳ » و پروفسور «راج بالدو»
*نگذارید دست‌های خونین خمینی را پاک کنند
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۲) سرمایه‌داران نوکیسه در فوتبال
*مرتضی فهیم کرمانی صادر کننده‌ی اولین حکم ترور، سنگسار و قطع دست
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۱) سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال
*سیدحسین موسوی تبریزی خشن‌ترین قاضی نظام، مدعی «اسلام رحمانی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته، سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال (۱۰)
*ادامه‌ی دشمنی دستگاه ولایت با زنده‌یاد فرخ‌رو پارسای
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۹) (سرمایه‌داران نوکیسه در فوتبال)
*علی یونسی و تکذیب محاکمه و اعدام نظامیان حزب توده
*ناصر میناچی مشمول «فامیل الدنگ»‌ نشد
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۸) هجوم سرمایه‌داران نوکیسه به بازار فوتبال
*مقوله‌ی حجت‌الاسلام «جعفر نیری» و مستند‌سازی کشتار ۶۷
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (بخش ۷) تحولات باشگاه پرسپولیس، استقلال و ...
*حسینعلی نیری رئیس دادگاه انتظامی قضات «رژیم کشتار »
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۶) دخالت سپاه پاسداران در فوتبال
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۵)
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۴)
*نگاهی دوباره به دستگاه اطلاعاتی نظام و قربانیان «انجمن پادشاهی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۳)
*طه طاهری (مسعود صدر‌الاسلام) و وزارت اطلاعات مسئول ربودن رابرت لوینسون
*سخنی با مریم رجوی؛ به یاد «گوهر» و «گوهر»ها
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۲)
*چند نفر در زندان قزلحصار اعتصاب غذا کرده‌اند؟ نگاهی به اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱)
*پاسخ مجاهدین به مقاله‌ی فریبا هادیخانلو «اشرف نشان» یا «تواب اتاق آزادی اوین»
*فریبا هادیخانلو «اشرف نشان» یا «تواب اتاق آزادی اوین»
*خطر اعدام متهمان ترور‌های هسته‌ای و «جاسوسی» برای موساد
*نهاد نمایندگی خامنه‌ای و تائید قتل‌عام‌های ۶۰ و ۶۷
*انشعاب و ایجاد تشکل؛ پاسخ به نامه‌ی سرگشاده‌ی آقای ریحانی
*حق تیر و شکنجه در قوانین جمهوری اسلامی
*رادیو بی بی سی و گزارش بیطرفانه‌اش از عراق
*پس از قتل‌عام در اشرف، کشتار بزرگتری در چشم‌انداز است
*علیرضا یعقوبی «اشرفی» امروز و همکار سعید امامی و فلاحیان دیروز
*لزوم مبارزه با شخصیت‌سازی و شخصیت پرستی و پرهیز از مطلق‌کردن افراد
*قاضی صلواتی یکی از اضلاع مثلت «جنایت علیه بشریت»
*نامه سرگشاده به شیرین عبادی، «اسلام رحمانی» چاره‌ی کار نیست
*آیت‌الله گلزاده غفوری و پذیرش وکالت عباس امیرانتظام
*چه چیز خشم «‌اهل حق» در ایران را برانگیخت و خودسوزی‌ها چرا آغاز شد؟
*واکنش مشابه‌ مجلس شورای اسلامی و «شورای ملی مقاومت» به «استعفا»
*نگاهی ایدئولوژیک به نامه‌‌‌های مسعود رجوی خطاب به خبرگان و خامنه‌ای
*محمد‌علی امانی رئیس اوین و عضوی از خانواده‌ی جنایتکار و غارتگر امانی
*انفجار حرم عسگرین و اعتراف ژنرال جورج کیسی
*بخش منتشر نشده‌ی گزارش ۹۲، نامه‌ی سرگشاده به مسعود رجوی
*مکاتبات من با ابوالقاسم رضایی یکی از مسئولان مجاهدین در دیماه ۱۳۸۸
*سنگ بنای نابسامانی‌های کشور را هاشمی گذاشته-
* محمد مهرآیین، مظهر جنایت و فساد
*گزارش ۹۲، نامه‌ی سرگشاده به مسعود رجوی
*سیدحسین موسویان و شیخ حسن روحانی دو مدعی تحصیل در بریتانیا
*نگاهی به پرونده‌ی کهریزک و سوابق جنایتکارانه «قاضی حداد»
*حجت‌الاسلام محسن دعاگو، امام جمعه، بازجو، شکنجه‌گر و فرمانده کمیته
*نگاهی به زندگی جلیل بنده یکی از تیرخلاص‌زن‌های اوین
*سفر مصطفی محمد نجار به وین شلیک به لیست جدید اتحادیه‌‌ اروپا
*نقش مجید قدوسی یکی از عوامل کشتار ۶۷ در فوتبال
*سیدعباس ابطحی یکی از جنایتکاران علیه بشریت
*دستگیری یک شهروند اسلواکی اقدامی شکست‌خورده در راه تکمیل سناریوی ترورهای هسته‌ای
*حمله‌ی موشکی به لیبرتی آخرین اقدام تروریستی رژیم نخواهد بود
*«هوشنگ عیسی بیگلو» و «همنشین بهار» در روایت عرفان قانعی فرد پادوی دستگاه امنیتی
*آقای واحدی، بشارتی نه «خدا ترس است و نه با شرف»
*طه طاهری (مسعود صدر‌الاسلام) و وزارت اطلاعات مسئول ربودن رابرت لوینسون
*تلاش برای نجات تروریست‌های‌ سپاه قدس در تایلند
*نشریه‌ی پیکار، قاسم عابدینی و ترور آمریکایی‌ها
*رو در رو با فائزه هاشمی و «عبرت روزگار»
*آیا خامنه‌ای مخالف اعدام مارکسیست‌‌ها بود؟
* بدون شرح!
*«گفتگوهای زندان» و سندروم «دایی جان ناپلئون»
*مازیار بهاری و «اعترافات اجباری»
*حکم تاریخی دادگاه لاهه و واکنش ناگزیر «هیأت اجرایی راه کارگر»
*تاکسی زرد رنگ پژو ۴۰۵ و ترور پاسدار فریدون عباسی
*آیا مجاهدین و دشمنانشان فرهنگی مشابه دارند؟
*چه کسانی مستشاران آمریکایی در ایران را ترور کردند؟
*متهم کردن بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به مشارکت در ترور‌های هسته‌ای
*وزیر فتحی هوادار دکتر شریعتی چرا و چگونه «رفیق» شد؟
*«جهانبخش سرخوش» و «شرکا» همسو و همگام با رژیم
*من و «حق» بیژن جزنی و کشتار ۳۰ فروردین ۱۳۵۴
*آیا محمدی گیلانی حکم اعدام فرزندانش را داد؟
*نگاهی به جعلیات انتشار یافته از سوی ساموئیل کرماشانی در مورد مولود آفند و متهمان دستگیر شده در ایران
*ربودن مولود آفند، ارتباط آن با «ترورهای هسته‌ای»، اقلیم کردستان و موساد
* نگاهی دوباره به سناریوی «سربازان گمنام امام زمان» و قربانیان آن
*دلایل اتخاذ اقدامات امنیتی اجلاس «غیرمتعهدها» در تهران
*به فریاد متهمان بیگناه ترور «متخصصان هسته‌ای» برسید
*علیرضا آوایی، غلامرضا خلف رضایی زارع و چند جنایتکار علیه بشریت
*«حاج رضا» و کتایون ‌آذرلی و یک پروژه‌ی امنیتی
*چشم‌ها را باید شست، جور دیگر باید دید؛ پرسش‌هایی از سوی مخالفین ایران تریبونال
*دروغپردازی «حاج‌رضا» در مورد نحوه‌ی سفر به اروپا
*پرده‌‌ی دیگری از «داستان‌های هزار و یک شب» صاحب‌منصب قضایی رژیم
*«دو پیمانه آب و یک چمچه دوغ»، نگاهی به روایت‌های جعلی صاحب‌منصب قضایی رژیم
*پاسخ به چند سؤال در ارتباط با خاطرات و مصاحبه‌ی‌ تلویزیونی ثابتی و واکنش‌های پیرامون آن
*حاج احمد قدیریان مسئول گروه ضربت و جوخه‌های اعدام اوین
*«فرقان» در آیینه‌ی تاریخ
*مایک والاس و هاشمی رفسنجانی
*حمید رضا نقاشیان تجسم عینی حاکمیت فاسد
*چه کسی خامنه‌ای را در تیرماه ۶۰ ترور کرد؟
*تروریسم افسار گسیخته‌ی رژیم و مماشات بین‌المللی
*فراز و نشیب حزب توده در دهه‌ی ۶۰
*«اپوزیسیون» کی و چگونه کوک می‌شود؟
*سانسور بخش مهیج خبر «ان بی سی» در مورد نقش مجاهدین در ترور‌های تهران
*پرونده‌ی لیلا فتحی نمادی از ظلم و بی‌عدالتی دستگاه قضایی ولایت فقیه
*چه کسانی پشت بیانیه‌‌ی «کرکس‌ها متحد می‌شوند» هستند
*نقش رژیم در «قتل‌های زنجیره‌ای متخصصان» ایرانی
*نامه سرگشاده به آقای محمد نوری زاد
*نامه‌ی تیرماه ۱۳۶۶ آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری *
*نامه آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری: «با آب دیگری وضو بسازید»
*پاسخ به پرسش‌هایی چند در مورد بیانیه‌های ضد جنگ و تلاش‌های اکبر گنجی
*پاسخ به سؤالاتی چند در مورد گزارش آژانس بین‌المللی اتمی و امکان حمله نظامی غرب به ایران
*چند پرسش و پاسخ در مورد طرح ترور سفیر عربستان در آمریکا
*جاسوسی وابسته‌ی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در لندن علیه دانشجویان ایرانی
*«باغ‌ها آنگاه که شکفته‌ترند کوله‌ی پاییز را پربار می‌کنند»
*«از اوج و موج نگاهت عشق پیدا بود»
*به یاد شهلا و فریده و همه‌ی جاودانگان
*به یاد مادر جهان‌آرا و جاودانه‌اش «حسن»
*رقص ققنوس‌ها و آواز خاکستر
*به روز کردن لیست تروریستی و واکنش‌‌های رژیم
*محمد سلیمی یکی از جنایت‌کاران علیه بشریت و دست‌اندرکاران قتل‌عام ۶۷
*راه بهبود حقوق بشر در ایران از رسیدگی به قتل های ۶٧ می گذرد
*معامله‌ بر سر آزادی دو کوهنورد آمریکایی و باقی ماندن نام مجاهدین در لیست تروریستی
*گفتگو در مورد گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر
*نوری‌زاده و زنده‌یاد شاپور بختیار
*مروری بر روایت هاشمی رفسنجانی از پایان قتل‌عام ۶۷ و اطلاعات ارائه شده از سوی دادستانی
*با آب هفت دریا نیز ننگ کشتار ۶۷ را نمی‌توان شست
*لیست تروریستی آمریکا و رابطه آن با نجات جان ساکنان اشرف
*مادر هنوز غصه‌ی عطیه را دارد
*مادر امامی و آغوش پر از عشق‌اش
*آیا مجید انصاری راست می‌گوید؟
*محمدرضا صدر عاملی و رخت‌‌ دامادی‌اش
*نحوه برخورد دولت موسوی با کشتار ۶۷ و موارد نقض حقوق بشر در مجامع بین‌المللی
*تصحیح اطلاعات ارائه شده نادرست در مورد گزارشگر ویژه و ...
*انتخاب گزارشگر ویژه مردِ مسلمانِ غیرعرب و تصحیح چند اشتباه
*هوشنگ اسدی بدون هیچ پروایی همچنان دروغ می‌گوید
*از بهناز شرقی نمین تا هاله سحابی
*با چهره‌ی مجید قدوسی یکی از مسئولان کشتار ۶۷ آشنا شویم
*توضیحی در ارتباط با نقد کتاب هوشنگ اسدی
*نقدی بر «نامه‌هایی به شکنجه‌گرم»، چرا هوشنگ اسدی دروغ می‌گوید؟
*کدیور و روایت کشتار ۶۷
*کشتار در اشرف و منادیان «اسلام رحمانی»
*طه طاهری (مسعود صدر الاسلام) و مفقودشدن رابرت لوینسون
*۱۹ بهمن شکوه یک مقاومت؛ غم و اندوه غریبانه‌ی زندانیان
*با چهره‌ی داوود روزبهانی فرمانده حمله به پایگاه موسی خیابانی آشنا شویم
*برای مظلومیت و تنهایی محمدعلی حاج‌آقایی
*با چهره‌ی مرتضی اشراقی عضو هیئت کشتار ۶۷ آشنا شویم
*«خبر کوتاه‌ بود اعدام‌ شان‌ کردند!»*
*مهدی نادری‌فرد یکی از عوامل اصلی کشتار ۶۷ در زندان گوهردشت
*یادی از آیت‌الله منتظری و نکاتی چند در ارتباط با میزگرد سیاسی ۳۰ آذر ۸۸ سیمای آزادی
*نامه سرگشاده به خانم زهرا رهنورد
*تاریخ گفت‌وگوهای درونی بخش مارکسیست لنینیست مجاهدین خلق و چریک‌های فدایی خلق
*فردا را چگونه باید ساخت؟
*برای آن‌هایی که خواهان حقیقت‌اند
*از به کارگیری شیوه‌های غیراخلاقی بپرهیزیم حتی در رابطه با دشمنانمان
*ايرج مصداقي و «غزل اميد»
*انتشار اخبار جعلی از سوی «پیک نت» در ارتباط با مهاجمان به خانه کروبی
*گرچه ما می‌گذریم راه می‌‌ماند ( در رثای جاوادنه‌های رضایی‌ جهرمی)
*معرفی عاملان و آمران و افراد مطلع از اعدام‌های مرداد ۶۷
*قتل‌عام ۶۷ در پاسخ‌های رسمی دولت جمهوری اسلامی
*ايرج مصداقي: غرب عاملان کشتار را مي‌شناسد
*نامه سرگشاده به میرحسین موسوی
*مادر امامی و آغوش پر از عشق‌اش
*«محمد نبودی ببینی»، برادرت را کشتند!
*گفت‌وگو با ايرج مصداقی درباره قاضی مقيسه: شريرترين چهره زندان‌های جمهوری اسلامی در دهه ۶۰
*«آیا زندگی باز به آن‌ها خواهد خندید»
*حق با شادی صدر است یا داریوش برادری
*برای مظلومیت و تنهایی محمدعلی حاج‌آقایی
*شورای حقوق بشر سازمان ملل و همسر سعید امامی!
*با چهره‌ی سید حسین مرتضوی یکی از جنایتکاران علیه بشریت آشنا شویم!
*بهار با بچه‌ها، بهار بی‌بچه‌ها (یادی از دلاوران خانواده‌‌ی مدائن)
*گفتگوی اشتراک با ایرج مصداقی در رابطه با کمپین دو میلیون امضا بر علیه مجازات اعدام
*داستان دستبوسی جنتی !
*«شرفیابی و درخواست عفو و انابه در حضور رهبری»
*اعدام توابان، تراژدی مضاعف
*سوءقصد به تواب نظام یا سناریوی جدید کودتاچیان
*احسان نراقی همچنان در خدمت قدرت
*نامه‌های علیرضا حاج صمدی به همسرش مریم گلزاده غفوری
*«کاظم» تبلور خشم و عصیان نسل برآمده از انقلاب ضد‌سلطنتی
*صدای «صادق» نسلی که در سکوت پرپر شد
*فرمانده حمله به پایگاه موسی خیابانی چه کسی بود؟
*کتاب «نگاهی به سازمان بین‌المللی کار، نقض حقوق بنیادین کار در ایران» - ایرج مصداقی
*وصیت نامه مریم گلزاده غفوری
*«سلامم غریبانه در هر خانه را خواهد زد»
*عبرت‌های روزگار
*گل- زادگان ( محمد کاظم)
*گل‌- زادگان ( محمدصادق)
*گل ــ زاده، نخ «دانه‌های تسبیح» * (قسمت دوم)
*مسعود علی‌محمدی آخرین قربانی دستگاه امنیتی ولایت فقیه
*دکتر گلزاده غفوری مدافع بزرگ حقوق مردم (قسمت اول)
*فرخ نگهدار و درد «فروپاشی» نظام
*شب لعنتی و فانوس (به یاد فاطمه کزازی)
*در رثای کسی که به جای حکومت بر سرهای بالای دار، بر قلب‌های مردم حکومت کرد
*پرسش و پاسخ در مورد فعل‌انفعالات عراق و وضعیت مجاهدین و ... (بخش دوم)
*پرسش و پاسخ در مورد فعل‌انفعالات عراق و وضعیت مجاهدین و ... (قسمت اول)
*آن کس که وابستگی‌های سیاسی و ایدئولوژیکش را نفی کند خود را نفی می‌کند
*امیر فرشاد ابراهیمی بازیچه‌ دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی
*گزارش‌های نادرست به ما خدمت نمی‌کنند- بخش سوم
*نقد فرهنگ سیاسی - حذف و سانسور در خاطرات زندان!- بخش دوم
*نقدی بر «آفتابکاران» نوشته‌ی محمود رویایی – بخش نخست
*به یاد آن که «عاشقانه زیست»
*همکاری یکی از فعالان اصلی لابی رژیم در انگلستان با فرماندهان سپاه پاسداران
*مسعود صدر‌الاسلام (طه طاهری)، همان صالح بازجوی معروف ۲۰۹ اوین نیست!
*گفت گو با ايرج مصداقي، نويسنده چهار جلد خاطرات زندان
*مذهب در خدمت شکنجه و کشتار
*احمد توکلی و قتل فجیع نرگس جباری
*آقای کروبی جنایات دیگر خامنه ای را هم افشا کنید
*کندوکاوی در وقایع پس از انتخابات 22 خرداد 1388
*همخوانی یک سیاست
*سخنی در باب فرصت طلبی گردانندگان سایت «اخبار روز»
*یگان ویژه پاسداران نیروی انتظامی و «نوپو»
*بازوهای نظام برای سرکوب جنبش های اعتراضی
*نامه سرگشاده به آقای مهدی کروبی
*فرهاد جعفری مدافع سینه چاک احمدی نژاد یا سهی سیفی وبگرد «روزآنلاین»
*آشنایی با چند تن از عوامل کشتار و جنایت در دهه‌ی ۶۰
*محمدرضا شریفی نیا تواب دو آتشه اوین و حامی احمدی نژاد
*نگاهی به سابقه‌ی چندتن از رهبران کودتای ۲۲ خرداد
*جعلیات جدید امیرفرشاد ابراهیمی در نامه سرگشاده به مجتبی خامنه ای
*پاسخ به سؤالات سایت گزارشگر در ارتباط با خیزش مردم ایران
*نگاهی به چهره‌ی چند جنایتکار
*مجید پورسیف کیست؟
*فاضل بازجوی بیرحم شعبه هفت اوین
*مجتبی حلوایی عسگر یکی از عاملان اصلی کشتار ۶۷
*تحلیلی بر نماز جمعه رفسنجانی
*فکور، بازجوی شعبه‌ی هفت اوین و تروریست بین‌المللی
*نقدی بر کتاب «آفتابکاران» نوشته محمود رویایی (مجموعه کامل)
*«فرهنگ» ناهنجار یک عضو شورای هماهنگی اتحاد جمهوری‌خواهان
*سخنی با اعضا و هواداران اکثریت و اتحاد جمهوریخواهان
*حجاریان و شقاوت یک نظام ضدبشری
*متن سخنرانی ایرج مصداقی در جلسه ایران، انتخاب دمکراتیک
*از ۳۰ خرداد ۶۰ تا ۳۰‌خرداد ۸۸
*آن کس که باید برود خامنه ای است
*کودتای جدید در رژیم کودتا
*با وزیر کشور کابینه‌ی احتمالی کروبی آشنا شویم
*سید ابراهیم نبوی و پرده پوشی یک دهه جنایت و سرکوب
*کندوکاوی در ارتباط با دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری
*میرحسین موسوی و «برکات سازنده اسلام»
*اظهارات مصطفی تاج‌زاده در توجیه کشتار ۶۷
*متجاوز را «انتخاب» نمی‌کنند!
*مهدی کروبی و میرحسین موسوی و کشتار ۶۷
*نگاهی به تاریخچه‌‌ی شکایت علیه نقض حقوق سندیکایی و آزادی انجمن‌ها توسط دولت‌های ایران (بخش دوم)
*نگاهی به تاریخچه‌‌ی شکایت علیه نقض حقوق سندیکایی و آزادی انجمن‌ها توسط دولت‌های ایران (بخش اول)
*ناصر منصوری را روی برانکارد به قتل‌گاه بردند
*نام واقعی مجید قدوسی چیست؟
*سرهنگ سید لطف‌الله اتابکی کیست؟
*گفتگوی پژواک ایران با ایرج مصداقی در ارتباط با نقش‌گروه‌های چپ و مجاهدین در استقرار جمهوری اسلامی، حمایت از خمینی و...
*ادعاهای نادرست راجع به عکس‌های جنایتکاران
*ماشین جعل و دروغپردازی راه توده و پیک نت
*سرگذشت من و سرگذشت یک ترانه
*به یاد آن که «بهنام» بود
*تجربه‌اندوزی از تاریخ
*در خلوت پرشکوه عاشقان آزادی جاری‌ست...
*خاوران و مادران
*نقدی بر گزارش دیده‌بان حقوق بشر در مورد آزادی بیان و تجمع در مناطق کردنشین
*اقتدار مادران
*حسین مهرپور و تعهدات بین‌المللی جمهوری اسلامی
*میان ماه من تا ماه گردون!
*انتقام‌جویی نظام «عدل اسلامی» از خانواده‌ها (بخش دوم)
*چند نکته در ارتباط با مهر و موم کردن کانون مدافعان حقوق بشر
*انتقام‌جویی نظام «عدل اسلامی» از خانواده‌ها (بخش اول)
*برخورد گزینشی با حقوق زنان
*آرامگاه مادر !
*پرویز زند شیرازی نیز به ابدیت پیوست
*مادر، «افسانه است، اما دروغ نیست»
*دادگاه یا سرپوشی بر جنایت باندهای رژیم در شیراز
*رفیق‌دوست و حکم مهدورالدم
*مأموریت «یک اسکادران هموسکسوئل منحرف آمریکایی»!
*به پاس مقاومت و ایستادگی علی صارمی
*هشدارهای امنیتی سایت تابناک را جدی تلقی کنیم
*نوری زاده و دسته گل تازه به آب داده
*غلامرضا جلال و روایت‌های غیرواقعی زندان
*به یاد آن که «عاشقانه زیست»
*انتخاب اوباما شرایط را برای رژیم سخت‌تر می‌کند
*همنامی جنایتکاران و معضل اپوزیسیون- بخش دوم
*هویت اصلی داوود لشگری یکی از مسئولان کشتار ۶۷
*اپوزیسیون و معضل همنامی جنایتکاران
*آیا سانسور شاخ و دم دارد؟
*هیئت کشتار زندانیان سیاسی در روایت گروه‌ها و فعالان سیاسی!
*کشتار ۶۷، سعید شاهسوندی و پروژه‌ی جعل تاریخ
*بیستمین سالگرد کشتار ۶۷ و انتشار خاطرات جعلی
*گفتگو با ایرج مصداقی در مورد در مورد جناح‌های رژیم، خطر جنگ، خطرات اتمی شدن رژیم، وضعیت اپوزیسیون، جنبش‌های مردمی و ....
*سانسور زنان در انتخابات کانون نویسندگان ایران !
*«غنی سازی» دروغ و «توسعه» جعل در دستگاه رژیم
*پاسخ به «فراخوان» فریدون گیلانی و ذکر چند خاطره
*روایت وارونه‌ی مسعود بهنود و محسن سازگارا از ۳۰ خرداد
*سازگاران با جنایتکاران، ناسازگارا با قربانیان
*پاسخ به پرسش‌هایی چند در رابطه با کتاب «برساقه تابیده کنف»
*دست های خونین باندهای رژیم در انفجار شیراز
*داستان زنی که «هفت شوهر» دارد و حافظه‌ی تاریخی
*علی‌محمد بشارتی یکی از بنیانگذاران دستگاه سرکوب و جنایت رژیم
*امیرفرشاد ابراهیمی درس آموخته‌ی مکتب ولایت
*سید کاظم کاظمی، از بنیانگذاران سیستم اطلاعاتی، شکنجه‌گر و جلاد اصلی فعالین چپ ایران
*عید ۶۲ در زندان گوهردشت
*نوری‌زاده، بانک مرکزی جعلیات و عصاره ژورنالیسم بی‌اعتبار
*بخشی از نقشه‌‌های زندان‌های اوین، قزل‌حصار، گوهردشت و نیز محل‌های قتل‌عام تابستان۶۷ برگرفته شده از کتاب «نه‌زیستن، نه‌مرگ»(چاپ دوم)
*حاج احمد قدیریان مسئول گروه ضربت و جوخه‌های اعدام اوین
*دلایل واقعی کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*بهنود پدیده‌ای که از نو باید شناخت
*محمد مهرآیین یکی از مهم‌ترین دژخیمان اوین
*نقش های گوناگون هوشنگ اسدی تواب فعال زندان
*کبوتر با کبوتر، باز با باز، کند همجنس با همجنس پرواز
*برگشتگان ازدیار مردگان
*ILO - پیشرفت دولت جمهوری اسلامی در سال های گذشته در سازمان ‌بین‌المللی کار (بخش هشتم - پاياني)
*ILO - نگاهی به کنفرانس بین‌المللی کار و سیاست های به کار گرفته شده از سوی رژیم در این کنفرانس‌(بخش هفتم)
*ILO - تشکل‌های کارگری رژیم از نگاه سازمان بین‌المللی کار (بخش ششم)
*ILO - خانه کارگر جمهوری اسلامی (بخش پنجم)
*ILO - تشکل‌های کارگری در جمهوری اسلامی و مغایرت آن ها با کنوانسیون‌های بین‌‌المللی (بخش چهارم
*ILO - گزارش کمیته متخصصین در ارتباط با اجرای کنوانسیون ها و توصیه نامه ها به نود و سومین کنفرانس بین‌المللی کار و کمبودهای آن (بخش سوم)
*ILO - کنوانسیون های بین‌المللی که مورد تصویب دولت‌های ایران قرار گرفته‌‌‌اند (بخش دوم)
*ILO - کنوانسیون‌های بین‌المللی، ترفند‌های رژیم (بخش اول)
*برای مادرهایمان، «دل‌پاکان» و «دل‌سوختگان» روزگار
*کشتار ۶۷ در شعر زندان
*نگاهی گذرا به نمایشنامه‌های زندان
*اعلامیه جهانی حقوق‌بشر دستاورد بزرگ بشریت
*یقه واقعیت را نمی‌توان گرفت؛ (در مورد کتاب نه زیستن نه مرگ)
*آقای زرافشان به کجا می‌روید؟
*احکام خمینی و خامنه‌ای به حسینعلی نیری رئیس هیئت قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*نظرات «استاد» عبدالله شهبازی و چگونگی برخورد بقایای حزب توده با او
*روزشمارقتل‌عام ۱۳۶۷
*مسئولان قتل‌عام زندانیان سیاسی
*بخشی از نقشه‌‌های زندان‌های اوین، قزل‌حصار، گوهردشت و نیز محل‌های قتل‌عام تابستان۶۷ برگرفته شده از کتاب «نه‌زیستن، نه‌مرگ»(چاپ دوم)