طه طاهری (مسعود صدر الاسلام) و مفقودشدن رابرت لوینسون
ایرج مصداقی

طه طاهری یکی از مهم‌ترین چهره‌های امنیتی نظام که در حال حاضر بعنوان مهندس طاهری معروف است و بعضی‌ها وی را دکتر طاهری می‌خوانند در اردیبهشت ۱۳۴۲ در حوالی میدان خراسان به دنیا آمد. وی فرزند سوم خانواده و دارای دو خواهر بزرگتر و دو برادر کوچکتر از خود بود. طالب برادر کوچکتر او در سال ۱۳۶۱ در عملیات «مهندسی» توسط مجاهدین کشته شد. طه دوران دبستان و راهنمایی را در منطقه میدان خراسان گذراند و در سال ۱۳۵۵ به اتفاق خانواده‌اش به محله‌ی نیروی هوایی تهران نقل مکان کرد. وی در دبیرستان به تحصیل در رشته اقتصاد مشغول شد و دیپلم خود را در سال ۱۳۶۰ از دبیرستانی واقع در انتهای خیابان پیروزی تهران گرفت. منزل مسکونی طه طاهری در حال حاضر در حوالی غربی‌ترین فاز شهرک قدس ( غرب) است. 

بعد از پیروزی انقلاب، طه که سال دوم دبیرستان بود به عضویت افتخاری کمیته انقلاب اسلامی درآمد و در آبانماه ۱۳۵۹ در حالی که هفده سال بیشتر نداشت به استخدام رسمی این کمیته در آمد و همزمان یکی از نیروهای فعال بسیج سپاه پاسداران نیز بود. او در سال ۱۳۶۰ پس از انتقال موقت به سپاه برای همیشه از کمیته خداحافظی کرد و به استخدام رسمی سپاه پاسداران در آمد.

 

مسئولیت‌های وی از سال ۵۷ تا بازگشت از لبنان در سال ۷۴ به شرح زیر است:‌

۱- از سال 1357 تا 1360 عضو افتخاری کمیته و بسیج

 ۲- از سال 60 تا سال 65 استخدام رسمی در سپاه، مشغول خدمت در قرارگاه اطلاعاتی خاتم الانبیا و نیروهای برون مرزی و نفوذی به عراق که در حال حاضر سپاه قدس نامیده می‌شوند.

۳- از سال 65 به دعوت وزارت اطلاعات در معاونت امنیتی خارجه ( بخش برون مرزی ) مشغول خدمت شد و به لبنان اعزام شد. مأموریت او ۹ سال طول کشید و در سال ۷۴ به ایران بازگشت.

 

وی در لبنان به همکاری با شیخ محمد رمضانی که نام مستعار مقدادی داشت پرداخت.

 

با آن که طاهری دارای دیپلم اقتصاد است، در لبنان و ایران به نام «مهندس» طاهری شناخته می‌شود. خود او در مصاحبه‌ با رسانه‌‌ها تحصیلاتش را «صنعتی» و تجربه‌اش را در زمینه‌ی امنیتی معرفی می‌‌کند. با این حال معلوم نیست وی که در سال ۶۰ دیپلم اقتصاد خود را گرفته و از سال ۵۹ تا سال ۶۲ دانشگاه‌‌ها تعطیل بوده و وی تا سال ۶۵ مشغول فعالیت در قرارگاه‌های مرزی و نیروهای برون‌مرزی بوده و پس از آن تا سال ۷۴ در لبنان به سر برده، چگونه قادر به انجام تحصیلات دانشگاهی آن هم در رشته‌ی مهندسی که لازمه آن تحصیل در رشته‌ی ریاضی در دوران دبیرستان است شده ؟

طه طاهری که در لبنان با نام «اینجینیر» یا «مهندس» شناخته می‌شد مسئولیت امور مالی و پشتیبانی اقتصادی از حزب‌الله و نیروهای مأمور ایرانی را به عهده داشت. وی برای تأمین مخارج این نیروها و اقدامات غیرقانونی نیروهای سپاه پاسداران و حزب‌الله لبنان به جای آن که از شبکه بانکی استفاده کند تمامی هزینه‌ها را بصورت نقدی و از طریق شبکه قاچاق به دلار پرداخت می‌کرد.

پول‌های ارسالی از سه کانال به لبنان می‌رسید.

۱- پول‌ها از طریق پرواز مستقیم از تهران به دمشق ارسال و سپس به صورت قاچاق و زمینی از طریق مرزهای شرقی لبنان به حزب‌الله می‌رسید.

۲- پول نقد بصورت زمینی و از طریق کردستان و آذربایجان غربی بصورت قاچاق به شهر بندی ازمیر و بخش ترک نشین جزیره قبرس ارسال می‌شد و از آن‌جا از طریق دریا پول‌ها به لبنان قاچاق می‌شد.

۳- در اواخر از طریق قسمت یونانی نشین قبرس هم قاچاق پول صورت می‌گرفت.

 

در جریان جنگ ۳۳ روزه در تابستان ۲۰۰۶هم با آن که زوج طاهری – رمضانی در لبنان نبودند اما بیشترین حجم پول از این دو بندر و شبکه‌ای که طه طاهری ایجاد کرده بود به حزب الله پرداخت گردید. حجم پولی که در ۱۷ روز اول جنگ ۳۳ روزه توسط ۹ نفر از مأموران وزارت اطلاعات به دست نیروهای حزب‌الله رسید بالغ بر ۱۷ میلیون دلار بود که بصورت نقد و واکیوم شده تحویل داده شد.

طه طاهری پس از پایان مأموریتش در لبنان، در سال ۷۴ به تهران بازگشت و با حکم هدایت‌الله لطفیان فرمانده وقت نیروی انتظامی با نام «مسعود صدر‌الاسلام» به سمت معاونت اطلاعات ناجا منصوب گردید. وی که یک نیروی کارآمد و ورزیده اطلاعاتی بود جایگزین محمد فلاح شد که در دولت خاتمی به ریاست ستاد مبارزه با مواد مخدر منصوب شد.

با ورود مسعود صدر‌الاسلام به معاونت اطلاعات نیروی انتظامی، این نیرو دچار تحول و دگرگونی عمیقی به لحاظ شکلی و متحوایی شد و بر دامنه‌ی فعالیت‌های آن افزوده شد. تا پیش از حضور وی به معاونت اطلاعات، نام تمامی افرادی که در این بخش مشغول خدمت بودند مانند دیگر بخش‌های نیروی انتظامی روی پلاکی به لباس رسمی مأموران این نیرو نصب می‌شد؛ ولی به دستور صدر‌الاسلام با در اختیار گذاشتن کد اطلاعاتی که اداره پرسنلی اطلاعات تهیه کرده بود به جای نام مأموران این نیرو، کد اطلاعاتی‌شان که عددی شش رقمی است و معمولا با عدد ۳۰۰ شروع می‌شود روی لباس‌ها نصب شد.

مجموعه معاونت اطلاعات(عملیات) که مسعود صدر‌الاسلام مسئول آن بود به شرح زیر است:‌

 1- اداره کل اطلاعات وعملیات و تشکیلات پلیس 110 که وی بنیانگذار آن است 2- اداره اتباع بیگانه 3- اداره کل گذرنامه 4- اداره کل نظارت بر اماکن عمومی.

معاونت اطلاعات ناجا در حال حاضر پلیس امنیت نامیده می‌شود و فرماندهی آن با سردار حسین اشتری از مأموران اعزامی سپاه پاسداران است. جانشین وی تیمسارمحمدی فر از پرسنل گوش به فرمان شهربانی قبل از ادغام نیروهای انتظامی است.

 

با آمدن مسعود صدر‌ الاسلام و ارتباط او با وزارت اطلاعات، اطلاعات سپاه قدس و اطلاعات سپاه، معاونت اطلاعات نیروی انتظامی بسیار قدرتمند گردید. در این دوره پای نیروهای متخصص اطلاعاتی از وزارت و سپاه به معاونت اطلاعات ناجا باز شد و صدر‌الاسلام از امکانات وسیع وزارت اطلاعات و بخش فنی آن بخصوص در ارتباط با شنودهای غیر قانونی و باز بودن دستش در این وزارت خانه استفاده‌های دو چندان کرد.

با بودجه‌ی هنگفتی که لطفیان فرمانده نیروی انتظامی وقت در اختیار او گذاشت، افراد بسیجی زیادی به استخدام این نیرو در آمدند و با پرداخت پول‌های کلان شبکه‌های اطلاعاتی در تهران و اقصی نقاط کشور ایجاد شد.

معاونت اطلاعات، با اجاره ساختمان‌های بزرگ وکوچک، تحت پوشش شرکت‌های مختلف، به ایجاد شبکه‌های اطلاعاتی در مدارس،  دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها همت گمارد.

نیروها و منابع اطلاعاتی این معاونت، با توجه به فعالیت و بازدهی که داشتند مورد تشویق قرار گرفته و امکاناتی نظیر، موتورسیکلت، اتوموبیل، پلاک‌های محرمانه، بی‌سیم و غیره دریافت می‌کردند.  

یکی از وظایف اصلی این معاونت، نصب سیستم‌های شنود و استراق سمع و فیلم‌برداری از مکان‌های کاملاً خصوصی و حریم مردم و مسئولان مخالف «اصولگرایان» و کارهای خلاف قانون و «شرع» بود.

بدام انداختن «اصلاح‌طلبان» از طریق توطئه و افترا در زمینه مواد مخدر و مسائل اخلاقی یکی از زمینه‌های فعالیت نیروی تحت امر مسعود صدر‌الاسلام بود. وی به دفعات زنانی را سر راه «اصلاح‌‌طلب» ‌ها قرار می‌داد و سپس از موضع دفاع از «شرع» وارد عمل می‌شد. وی همه این اعمال را با توجیه داشتن دستور شرعی از ولی فقیه خامنه‌ای انجام می‌داد.

پروژه‌ی خراب کردن مهاجرانی وزیر وقت ارشاد اسلامی دولت خاتمی به دست وی و به خواست خامنه‌ای انجام شد. مسعود صدر‌الاسلام و همکارانش ضمن دادن آموزش‌های لازم به دخترهای زیبا روی کم سن و سال آن‌ها را سر راه مهاجرانی قرار می‌دادند. 

حتی ضرب و شتم مسئولان نظام از جمله نوری و مهاجرانی به دست بسیجی‌ها، به دستور او و با زمینه‌ی مساعدی که فراهم می‌کرد تا این نیروها بتوانند ازنظر فیزیکی به این مسئولین نزدیک شوند صورت می‌گرفت.

در مورد پرونده شهرداران مناطق مختلف تهران و اتهامات انتصابی به آنان در سال ۷۶، مسئولیت کلیه اعمال خلاف به عهده‌ی سردار محمدرضا نقدی مسئول حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی گذاشته شد (۱) در حالی که بازجویان و مأموران پیگیر پرونده از ساختمان‌های فرماندهی حفاظت اطلاعات ناجا استفاده می‌کردند و فرماندهی اصلی این عملیات به عهده‌ی مسعود صدر‌الاسلام و بازپرس‌های ویژه و متخصص وزارت اطلاعات بود.

 

یکی از خدمات بزرگی که مسعود صدر‌الاسلام برای حفظ نظام ولایت فقیه انجام داد سرکوب تظاهرات ۱۸ تیر و خیزش مردم در نجف‌آباد به حمایت از آیت‌الله منتظری پس از حصر ایشان بود.

در همایش دو روزه مدیران اطلاعاتی کشور (همایش کوثر) که نوار آن در سال ۷۸ به صورت گسترده انتشار یافت، هدایت‌کننده و مسئول همایش که مهره‌های اطلاعاتی را به پرسش و نقد می‌گیرد و به آن‌ها آموزش می‌دهد مسعود صدرالاسلام است. وی در دوران سرکوب ۱۸ تیر با آن که معاونت اطلاعات نیروی انتظامی را به عهده داشت در ارتباط با مسائل امنیتی و اطلاعاتی حرف اول را می‌زد. حتی در قرارگاه مشترک ثارالله که در زمان «بلوا وآشوب» با حضور نیرو‌ها و فرماندهان رده بالای وزارت اطلاعات، ارتش، سپاه، بسیج و ناجا تشکیل جلسه می‌دهد باز مسعود صدر‌الاسلام حرف اول را می‌زد و فرماندهی کل نیروهای امنیتی -اطلاعاتی - نظامی و انتظامی و نیروهای وزارت اطلاعات با رای گیری بعهده مسعود گذارده شد. تا زمانی که وی در پست معاونت اطلاعات ناجا مشغول خدمت بود از قدرت بسیاری برخوردار بود و فرماندهی کل نیروهای اطلاعاتی کشور را به عهده داشت. 

در لینک زیر مسعود صدر‌الاسلام چگونگی سرکوب و توطئه‌های نیروهای امنیتی در ۱۸ تیر را شرح می‌دهد:‌

 

http://www.zandiq.com/pandiq/files/persian%20-%20hamayeshe%20kousar%20-%20sader2-20.mp3

 

بقیه قسمت‌های نوار همایش دو روزه مدیران اطلاعاتی کشور (همایش کوثر) در آدرس زیر موجود است:‌

 

http://www.persianhub.org/must-see-video-clips/181174-18.html

 

در قسمت هفتم نواری که لینک بالا آمده چگونگی سرکوب در  ۱۸ تیر شرح داده می‌شود.

 

در دهه ۷۰، رد پای وی هر جاکه صحبت از سرکوب بود دیده می‌شود. از جمله حمله و هجوم لباس شخصی‌ها در وقایع کوی دانشگاه در سال ۷۸ با هدایت وی انجام گرفت.  

 

مسعود صدرالاسلام مسئولیت «اداره اطلاعات و عملیات» مستقر در دادگستری تهران در زمان ریاست علی رازینی را نیز به عهده گرفت. محل این اداره در ساختمان «مجتمع امام خمینی» واقع در میدان ارک طبقه زیرین و اول بود.

نیروهای این اداره متشکل از نیروهای سپاه قدس، یگان‌های ویژه، اطلاعات، آگاهی، بسیج، پلیس دیپلمات، پلیس تخصصی، حقوقدانان و وکلای دادگستری بودند.

همچنین این اداره از کمک بعضی از نیروهای حزب اللهی در وزارت نفت، حفاظت اطلاعات قوه قضائیه، مخابرات، شهرداری، اداره ثبت احوال که آموزش‌های لازم اطلاعاتی وامنیتی وانتظامی را سپری کرده بودند برخوردار بود.   

این اداره برای قانونی جلوه دادن اقدامات خود با گرفتن احکام به ظاهر قانونی از دادگاه‌هایی که در طبقه فوقانی بودند و در بعضی موارد از قبل با قاضی‌ها تبانی شده و دستورات از سوی رازینی داده شده بود دست به عملیات می‌زد.  

مثلا حمله به میهمانی بزرگ خارجیان و ایرانیان در ساختمان‌های   «آ اس پ» یوسف آباد در سال 78 یک نمونه از این اعمال بود.

از جمله قضاتی که چشم وگوش بسته هر نامه‌ای را که صدر‌الاسلام می‌نوشت امضاء می‌کردند  و دستورهای لازم قضائی را می‌دادند قاضی طاهری رئیس وقت شعبه ششم دادگاه‌های انقلاب و عمومی تهران و رئیس شعبه پنجم دادگاه‌های انقلاب و عمومی تهران بودند. رئیس شعبه پنجم دادگاه انقلاب با حفظ سمت جانشین الیاس محمودی مسئول حفاظت اطلاعات قوه قضاییه هم بود. وی چند سال پیش به خارج از کشور پناهنده شد. این عده کلیه اعمال غیرقانونی خود را با هماهنگی رازینی رئیس کل دادگستری وقت استان تهران انجام می‌دادند.   

نام مسعود صدر‌الاسلام همچنین بارها در پرونده‌‌ی قتل‌های زنجیره‌ای به میان آمد و متهمان دستگیر شده به دفعات از او و نقشش در این قتل‌ها پرده برداشتند. او همچنین متهم به شرکت در قتل قاضی بازپرس پرونده غلامحسین کرباسچی شهردار وقت تهران است که موضوع شهرداری تهران را نیز دنبال می‌کرد.
 

 

مسعود ضابطیان با نام مستعار مسعود زاهدیان یکی از جلادان اطلاعاتی زیر مجموعه مستقیم صد‌رالاسلام بود که تمامی موارد غیر قانونی و غیر «شرعی» و تخلفات و بازجوئیها و موارد مشابه دیگر بدست او انجام می‌گرفت. او بچه خیابان دماوند تهران حول وهوش قاسم آباد است و هم اکنون مدیر کل امور اجرایی ستاد مبارزه با مواد مخدر است.

 

 
 

http://www.parset.com/News/ShowNews.aspx?Code=115062

 

در دورانی که مسعود صدر‌الاسلام مسئول معاونت اطلاعات ناجا بود جانشین وی سردار حمیدرضا حسین آبادی بود که در حال حاضر مدیر کل اداره مبارزه با مواد مخدر ناجا است.

 

 

پس از آن که محمد باقر قالیباف شهردار فعلی تهران از نیروی هوائی سپاه به فرماندهی نیروی انتظامی رسید دوران خدمت مسعود صدر‌الاسلام که نامش در زمان قتل‌های زنجیره‌ای و ۱۸ تیر در رسانه‌های داخلی سر زبان‌ها افتاده بود و سازمان‌های اطلاعاتی خارجی نیز تا حدودی با او آشنا شده بودند در معاونت اطلاعات به پایان رسید و شیخ محمد رمضانی که همکار وی در لبنان بود با نام غلامحسین رمضانی به معاونت اطلاعات نیروی انتظامی منصوب شد و صدرالاسلام برای مدت ۴ ماه عهده‌دار پست قائم مقامی رمضانی شد. (۲)

 

از سال ۸۰ به بعد صدر‌الاسلام ضمن آن که ریاست پژوهشكده اطلاعات را به عهده داشت در این دانشکده تدریس هم می‌کرد. این دانشکده که قسمت کوچکی از ساختمانهای وزارت اطلاعات است در منطقه شمالی پاسداران ومنطقه دارآباد مستقر است و دانشجویان آن را زنان و مردان تشکیل می‌دهند.

 

وی در مرداد ۸۵ با نام اصلی اش یعنی «مهندس طه طاهری» به عنوان دومین رئیس شرکت دخانیات در دولت احمدی نژاد اداره این بنگاه پردرآمد را به عهده گرفت و در تیرماه ۸۷ ناگهان از کار برکنار شد. شرکت دخانیات در آخرین ماه‌های ریاست‌ جمهوری خاتمی و ریاست عبدالحمید رحمانی خلیلی نیز با بحران مواجه شده بود. خلیلی رحمانی که از نیمه دوم سال ۸۰ به ریاست شرکت دخانیات رسیده بود به همراه معاونش نداف که هم‌ اکنون مشغول خدمت در وزارت اطلاعات است در سال ۸۴ به اتهام «تضییع 5/3 میلیارد تومانی حقوق دولت، دریافت 200میلیون تومان وجه نقد، 60دستگاه پراید و 16دستگاه زانتیا، 50 دستگاه لب تاپ، 5/1كیلو سكه و شمش طلا، خرید ساختمان یك میلیارد تومانی بالاتر از بهای واقعی، استخدام 1200نفر از نزدیكان و مرتبطان و...» دستگیر و سپس با قرار وثیقه آزاد شد.

 

http://www.qudsdaily.com/archive/1384/html/3/1384-03-02/page6.html

 

مسعود صدر‌الاسلام در دوران ریاست خود بر شرکت دخانیات پا جا پای رحمانی خلیلی و نداف گذاشت و روابط گسترده‌ای با شرکت آمریکایی انگلیسی (B.A.T) که مخفف شرکت قدرتمند بریتیش  - آمریکن - تباکو است برقرار کرد. بی ای تی دومین شرکت بزرگ دخانیات در سطح بین‌المللی است که دارای ۶۰ هزار کارمند می‌باشد.

در شهریور ماه سال 82 مدیران شركت مزبور پس از آن که با سه فروند هواپیما جت فالكون وارد کشور شدند توسط عملیات ویژه یكی از ارگانهای مسؤول دستگیر و سپس آزاد می‌شوند. این شرکت تولید سیگار مونتانا را در دستور کار داشت و دارای چنان سرمایه‌ای است که با دادن میلیون‌ها دلار وجه برای امحا سیگارهای قاچاق به نیروی انتظامی و اداره دخانیات کشور، بطور غیررسمی انحصار فروش سیگار در ایران را در اختیار خود دارد. این شرکت با اجاره کردن انبارهای بزرگ و استاندارد در نقاط مختلف ایران و وارد کردن تنباکو از کشورهای آمریکای جنوبی و مخلوط کردن آن با تنباکوهای غیرمرغوب و صدور آن به کشورهای منطقه و در انحصار قراردادن بازار داخلی سودهای نجومی به جیب می‌زند.

مدیر این شرکت که یک انگلیسی است، با استفاده از هواپیماهای خصوصی و محافظ شخصی زندگی تجملی برای خود فراهم نموده‌اند، صدر‌الاسلام و مسئولین مملکتی را زیر پر وبال اقتصادی خود قرار داده‌اند . (۳)

دفتر مرکزی این شرکت در طبقه هشتم ساختمان سایه روبروی پارک ملت در خیابان ولی‌عصر تهران و در مجاورت بانک (اچ اس بی سی) انگلیس قرار دارد.   

این ساختمان به سیستم‌های دوربین مدار بسته و کارت‌های هوشمند الکترونیکی مجهز است. شرکت بی ای ای تی کارمندان و کارگرانش را به مسافرت‌های داخلی وخارجی با تورهای گردشی می‌برد. مسئول حفاظت و امنیت شرکت شهریار وثیق فرزند تیمسار عبدالله وثیق بود که در سال ۵۸ با حکم دادگاه انقلاب به اتهام کشتار مردم در خرداد ۱۳۴۲ اعدام شد. وی از هشت سالگی در انگلستان بزرگ شده است.

در دوران صدرات طه طاهری نمایندگی پخش سیگارهای بی‌ ای تی که در دست گروه عقیلی و پخش عظیم بود به گروه حسینی رسید. هرچند شایع بود که این فعل‌ و انفعال به خاطر پایین آمدن میزان فروش سیگارهای این شرکت است اما همان موقع مطرح شد که دلیل عمده آن رقابت‌های داخلی و برخورد دولت با گروه عقیلی بود. 

 

 

طه طاهری پس از پستی که در دخانیات گرفت با توجه به روابطش با شرکت (بی ای تی) و نفوذ اطلاعاتی که در کشور داشت و با استفاده از رانت قدرتی که در اختیار داشت زندگیش متحول شد و صاحب اتوموبیل‌های خوب، خانه‌ها و ویلاهای بزرگ و گران قیمت در شمال تهران و کشور شد. وی بعد از کنار گذاشته شدن از پست دخانیات به دوستان خود اعلام کرد که می‌خواهد بازنشسته شود و دیگر کار اجرائی دولتی انجام ندهد ولی دوباره با سفارش دوستان و شخص احمدی‌نژاد که نظر مثبتی به او داشت با حکم اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی جانشین او در اداره مبارزه با موادمخدر ریاست جمهوری شد و دفتر کارش به خیابان نفت در بلوار میرداماد انتقال یافت. در واقع وی که تا پیش از این مسئول فروش هرچه بیشتر سیگار و مواد دخانی به مردم بود به سمت مسئول مبارزه با مواد مخدر انتخاب شد!

 

با توجه به اینکه طه طاهری در حال حاضر ظاهراً دارای پست اطلاعاتی و امنیتی نیست اما بعد از انتخابات و بخصوص در حال حاضر در جلسات امنیتی شرکت کرده و در سرکوب جنبش مردمی نقش مهمی دارد.

 

وی در حالی مسئولیت مبارزه با مواد مخدر را به عهده دارد که یک محموله ۲۹ تنی تریاک ارسالی از چین که در بمبئی بارگیری شده و با یک هواپیمای اختصاصی به ایران حمل شده بود در فرودگاه «امام خمینی» تهران کشف شد که ظاهراً دستگاه‌های امنیتی آن را سفارش داده‌ بودند.

پس از کشف این محموله عظیم ابتدا سرتیپ دوم نبی‌الله حیدری رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور مقدار تریاک مکشوفه را به ۲۰ تن تقلیل داد و سپس احمدی مقدم که طه طاهری پست جانشینی او را در ستاد مبارزه با مواد مخدر در دست دارد مقدار آن را به ۱۷ تن تقلیل داد و تأکید کرد که محموله بصورت قانونی و برای تهیه دارو وارد کشور شده است!

 

http://www.asriran.com/fa/news/158282 

 

http://www.voanews.com/persian/news/iran-antidrug-police-02-03-2011-117281968.html

 

 

یکی از مسائل مطرح بین ایران و آمریکا در این روزها موضوع مفقود شدن رابرت لوینسون یک مأمور سابق اف بی آی است که در ارتباط با قاچاق سیگار در ایران تحقیق می‌کرد و در اسفند ۸۵ در کیش ناپدید شد. رد پای طه طاهری در این پرونده بخوبی دیده می‌شود.

طاهری به واسطه‌ی حضور مستقیم‌اش در سه دهه فعالیت اطلاعاتی و امنیتی و به ویژه سابقه چند ساله‌اش در بخش امنیت خارجی وزارت اطلاعات و پست‌های حساسی که در زمینه اطلاعاتی و امنیتی داشته توطئه‌های امنیتی زیادی را طراحی و اجرا کرده است. وی به خاطر سابقه‌‌ی مدیریتش در شرکت دخانیات با باندهای قاچاق سیگار و محافل حامی آن‌ها از نزدیک آشناست. او بدون شک یکی از کسانی است که از سرنوشت رابرت لوینسون باخبر است؛ به ویژه که مسئولیت عناصر تحت امر او در ربودن لوینسون و به دردسر انداختن آمریکا مسجل است.   

هنگام مفقود شدن رابرت لوینسون، فرماندهی انتظامی جزیره کیش را که دارای فرماندهی مستقل و تحت امر تهران است، فریبرز حاج اسماعیلی یکی از عناصر اطلاعاتی و عملیاتی بعهده داشت. وی پیش‌تر یکی از دوستان نزدیک و عناصر تحت امر مسعود صدر‌الاسلام بود. در دوران معاونت صدر‌الاسلام وی رئیس اداره عملیات معاونت اطلاعات ناجا بود و نقش مهمی در سرکوب جنبش ۱۸ تیر ۷۸ داشت. وی یکی از دست‌اندرکاران اصلی ربایش لوینسون است و از محل اختفای او با خبر است.  

 

لوینسون شب قبل از ناپديد شدنش با داوود صلاح‌الدین یک شهروند آمریکایی که نام‌های مستعار «دیوید تئودور بلفیلد» و «حسن عبدالرحمان» نیز دارد ملاقات کرده و در یک هتل در کیش به سر برده بودند. این دو ظاهراً قبلاً در دوبی نیز با هم دیدار داشته‌اند.

داود صلاح الدين که به دست داشتن در قتل علی اکبر طباطبایی دیپلمات پیشین ایرانی و مخالف جمهوری اسلامی ايران متهم است، در سال ۱۹۸۰ پس از ارتکاب قتل در ایالت مریلند آمریکا به ايران فرار کرد و بعدها در فیلم «سفر قندهار» محسن مخملباف در نقش حسن تنتانی شرکت کرد. تردیدی نیست که دستگاه امنیتی و اطلاعاتی، داوود صلاح‌الدین را در مسیر تحقیقات لوینسون قرار داده بود و وی ساده‌انگارانه در دامی که برای وی پهن کرده بودند افتاد.

روز بعد دیدار با داوود صلاح‌الدین، لوينسون هتل محل اقامت خود در جزيره کيش را ترک کرده و راهی فرودگاه شد، اما بين فرودگاه و هتل ناپديد شد. محمد حسین آقاسی وکیل مدافع خانواده لوینسون می‌گويد: «من با اين آمريکايی ملاقات کردم، او را به جايی در تهران دعوت کردم. چون خود اين فرد در نزديکی تهران زندگی می‌کند. طی اين ملاقات من متوجه شدم که اين شخص مطالبی را بر خلاف واقعيت مطرح می‌کند. بعد، من درباره صحبت‌های ايشان هم در جزيره کيش و هم در تهران تحقيق کردم و به اين نتيجه رسيدم که او دروغ می‌گويد. البته اين شخص من را نيز به طور غيرمستقيم تهديد می‌کرد.»

وی می افزاید «تصور اوليه من اين است که او (لوينسون) به وسيله افرادی که در ايران قدرتی دارند و احتمالا در قضايايی مرتبط با قاچاق سيگار و يا موضوع‌های ديگری که ايشان آمده بود درباره‌اش بررسی کند، دست دارند- ربوده شده و بايد هنوز در اختيارشان باشد.»

 

www.radiofarda.com/content/f35_Levinson.../1615702.html

 

 

ایرج مصداقی

 

۱۵ اسفند ۱۳۸۹

 

www.irajmesdaghi.com

 

irajmesdaghi@yahoo.com
 

پانویس:‌

 

۱- براساس حکم دادگاه نظامی در سال ۱۳۷۸ محمدرضا نقدی به ۸ ماه زندان قطعی محکوم شد اما او نه تنها به زندان نرفت بلکه در تیرماه ۷۸ در کنار صدر‌الاسلام، ذوالقدر، نجات و الله‌کرم جز فرماندهان اصلی عملیات سرکوب معترضین دانشجویی در کوی دانشگاه شد و در سپس به دلیل تشکیل باند کبیر و اعمال خلافی که انجام داده بود دستگیر شد منتهی به دستور خامنه‌ای آزاد شد و مورد تشویق هم قرار گرفت و به معاونت ستاد مشترک و فرماندهی بسیج منصوب شد.

 

۲- رمضانی نیز اسم مستعار است و نام اصلی وی بر من پوشیده است. با این حال براساس تحقیقاتی که کردم لاغر اندام، دارای قدی حدود175 سانتی متر، با ریشی کم پشت (کوسه) است و معمولاً با لباس روحانیت در مجامع حاضر می‌شود. غلامحسین رمضانی تنها کسی است که در ناجا با حفظ سمت دو اداره جداگانه را در اختیار داشته و فرماندهی می‌کرد. وی ۴ سال پیش به حکم خامنه ای فرماندهی کل حفاظت و اطلاعات سپاه پاسداران را بعهده گرفت و سپس حسین طائب جانشین وی شد. رمضانی در حال حاضر در حفاظت و اطلاعات ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح مشغول میباشد .


 ۳- طه طاهری در تاریخ شنبه ۱۶ دی ۱۳۸۵ در مورد ارزش بازار دخانیات گفت:

«ارزش بازار محصولات وارداتي و قاچاق به 860ميليارد تومان مي‌رسد اين رقم با احتساب فروش داخلي (140ميليارد تومان امسال) از يك ميليارد دلار هم فراتر مي‌رود.

 

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=26451

 

 

منبع:پژواک ایران

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   نسخه‌ی چاپی  

ایرج مصداقی

فهرست مطالب ایرج مصداقی در سایت پژواک ایران 

*علی فلاحیان جنایتکاری که از پرده بیرون می‌آید
*پوزش به خاطر اشتباهم در مورد تاریخ مصاحبه‌ی تلویزیونی احسان طبری
*برگی از تاریخ؛ «قرارداد ۱۹۱۹»، نایبیان کاشان، پدربزرگم حاج‌محقق‌الدوله
*محسنی‌اژه‌ای چرا خاوری را فراری داد ‏
*دکتر مسعود شیری «جاودانه‌ای» که غریبانه رفت
*پاسخی به ادعاهای محسن آرمین بازجو و شکنجه‌گر سابق و «اصلاح‌طلب» کنونی
*سو‌ءاستفاده از نام و یاد جاودانه‌ها ممنوع (به یاد حسن جهان آرا)
*آنچه از رئیسی در «کشتار ۶۷» دیدم
*سعید کریمیان چه کسی بود و چه سابقه‌ای داشت؟
*«گلزارخاوران» مشهد، پیش پای «آیت‌الله قتل‌عام» ذبح می‌شود
*شیوه‌های جدید مأموران وزارت اطلاعات در فضای مجازی
*تقدیر هم‌زمان دعایی از یک چهره‌ی ملی و یک «جنایتکار علیه بشریت»
*نگاهی به زندگی برادران ذاکر، مسئولان اطلاعاتی رژیم خمینی و فرقه‌ی رجوی
*خطرات «عشق‌بازی» خامنه‌ای با «امام زمان» برای ایران و منطقه ‏
*شیخ محمد یزدی رئیس قوه قضاییه که چماقدار بسیج می‌کرد
*هادی غفاری شکنجه‌‌گری در لباس «اصلاح‌طلبی»
*تحلیل CIA از تسخیر سفارت آمریکا در تضاد کامل با ادعا‌های مضحک فخرآور
*حسین طائب یکی از خطرناک‌ترین چهره‌های امنیتی
*دست‌پخت سایت «همبستگی ملی» و خانم دشتی
*هاشمی رفسنجانی و خامنه‌ای در نگاه آیت‌الله گلزاده غفوری
*گزارش محرمانه‌ی CIA در مورد هراس اتحاد شوروی از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی
*گزارش محرمانه‌ی CIA در مورد مسئولیت مجاهدین در انفجار حزب جمهوری اسلامی
*رپرتاژ آگهی «صدای آمریکا» برای مطرح کردن «بچه‌پررو» و «رفیق‌آیت‌‌الله»
*هاشمی معمار سرکوب دهه ۶۰ بود و مانع کشتار در پس از ۸۸
*محمدی‌ری‌شهری جنایتکاری که به چپاول مشغول است
*محمدعلی سرلک تیرخلاص‌زن دهه‌ی ۶۰ که روزگار خوشی ندارد
*اسدالله «خالصی» هم پر کشید و رفت
*رؤسای زندان اوین در دهه‌ی ۶۰
*سعید حسین‌زاده، زندانی سیاسی معترض، محمد حسین‌زاده مدیر داخلی اوین در دهه‌ی ۶۰
*نصیر نصیری و اسماعیل شاهردوی و «بی‌معرفتی»
*محسن نادریان، لات با معرفت قربانی «قتل‌های زنجیره‌ای»
*سعید امامی «سرباز راستین اسلام» که بود و چه کرد؟
*موسوی اردبیلی یکی از مسئولان کشتار دهه ۶۰
*پسر وزیر بهداری، زندانی سیاسی ۱۳ ساله و شهید ۱۵ ساله‌ «جبهه حق علیه باطل»
*تیرخلاص‌زن‌های اوین در دهه‌ی ۶۰ که کشته شدند
*«ارتجاع غالب» و «ارتجاع مغلوب»، دو تیغه یک قیچی
*شبیه سازی صفحه‌ی فیس بوک من توسط دستگاه اطلاعاتی رژیم
*تجاوز به کودکان و «حافظه تاریخی» ما ایرانیان
*توطئه‌ وزارت اطلاعات و بخش سایبری آن تحت پوشش دفاع از «چپ»‌
*«تیرخلاص‌زنی» که در ویلای شخصی‌اش بیلیارد بازی می‌کند
*با چهره‌‌ی «حاج آقا حسینی» و شبکه‌ی اطلاعاتی رژیم آشنا شویم
*سوءاستفاده جنسی از کودکان و نوجوانان در زندان
*کپی کردن صفحه‌ی فیس بوکم توسط «از ما بهتران»
*نامه‌ی شریرانه‌ی نماینده‌ی مریم رجوی به «کانون دوستداران فرهنگ ایران» در واشنگتن
*خامنه‌ای‌ و قاری قرآن فاسد، خمینی و روحانیت فاسد
*مسابقه‌ی فوتبال در روز تاسوعا، بمبگذاری در «حرم امام رضا» در روز عاشورا
*بیایید تصور کنیم....
*با نحوه‌ی کارکرد دستگاه اطلاعاتی و امنیتی در فضای مجازی آشنا شویم
*فیروز محوی یا «دزد ناشی» کمیسیون خارجه‌ شورای ملی مقاومت!
*مشارکت «فرقه‌ی رجوی» در زمینه‌سازی قتل «فراز» و «رها»
*«فراز» و «رها» جدیدترین قربانیان «قتل‌های زنجیره‌ای»
*محسنی اژه‌ای همچنان محرمانه حکم قتل صادر می‌کند
*رازینی قاتلی که به جنایاتش «افتخار» می‌کند
*پورمحمدی جنایتکاری که شب‌ها راحت می‌خوابد
*آمار واقعی زندانیان قتل‌عام‌شده در تابستان ۶۷ و جعلیات پیرامون گور دسته‌جمعی
*فیلم کامل گفتگوی ایرج مصداقی با معاون مصطفی پورمحمدی در ژاپن
*«حاجی علوی و حاجی فلاحی» یا «حاجی رجوی و حاجی خزایی»
*توضیحی چند در مورد گفتگوی مهدی خزعلی با صدای آمریکا
*گفتگو با آوایی بازرس ویژه روحانی و خلف‌رضایی قاضی دیوان عالی‌ کشور، عاملان کشتار دهه‌ی ۶۰ ‏‏(بخش دوم) ‏
*گفتگوی اختصاصی با علیرضا آوایی یکی از مسئولان کشتار ۶۷ (قسمت اول)
*نگاهی گذرا به ریشه‌های قتل‌عام زندانیان در سال‌های ۶۰ و ۶۷
*دلایل واقعی کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*از زندان برای آیت الله منتظری گزارش فرستادم
*ادعای جدید فرقه «صاحب‌مرده» رجوی مبنی بر عضویت من در هیأت کشتار ۶۷!
*گزارش کذب اعضای هیأت کشتار ۶۷ به آیت‌الله منتظری
*خروج مأموران ساواک از کشور در دیماه ۵۷، سفر به اسرائیل و اخراج از این کشور(گفتگو با پرویز معتمد)
*نگاهی دوباره به قاضی صلواتی و «برادر همسرش»
*پاسخی به ادعاهای بهروز جلیلیان در مورد «نه زیستن نه مرگ»
*بدون شرح!‌ آیا مسعود رجوی پاسخی برای این اسناد دارد؟
*آقای همنشین بهار! منظور وزیر کار امیر قاسم معینی است و نه هوشنگ انصاری
*اگر بهشتی زنده می‌ماند چه می‌شد؟‌
*مهدی سامع سرباز «ولی فقیه» در غیبت و «ارتجاع مغلوب»
*گوشه‌هایی از زندگی سراسر فساد کامران دانشجو چشم‌وچراغ خامنه‌ای در دانشگاه‌ها
*آیا عقلانیتی در اشرف دهقانی هست؟
*تلاش دستگاه اطلاعاتی رژیم برای تماس با پرویز ثابتی، ایجاد رابطه با آمریکا، شکایت از مجاهدین در گفتگو با پرویز معتمد
*نگاهی دوباره به نامه نگاری دبیر کنفدراسیون جهانی محصلین و مصطفی خمینی در دهه‌ی ۴۰
*مهدی سامع و «سه تفنگدار»ش
*بازداشت و دوران «حصر» خمینی تا تبعید در گفتگو با پرویز معتمد
*حمید اسدیان «مدیحه سرای» دربار رجوی و «ارزش غایی کلمات»
* جنگ و گریز ساواک با چریک «افسانه»‌ای حمید اشرف از نگاهی دیگر
*نگاهی اجمالی به سناریوی رژیم در مورد «زن» دستگیر شده در آلبانی
* مصطفی تاج زاده و «امام خمینی» و «دوران طلایی »
*دسته گل جدیدی که «تیرخلاص» زن اوین به آب داد
*داستان «استاد ادبیات از خراسان سرفراز» و «دیپلمات اسکاندیناوی»
*جنگ نیابتی شیعه و سنی و تعطیلی نهم ربیع‌الاول «آغاز امامت ولی عصر» و «عید‌الزهرا»
*«پرچم سرخ» تکان دادن سعید سلطانپور در روایت مجاهدین
*مروری بر «زخمی شدن قاسم سلیمانی» و «درب ضد انفجار اتمی» در تونل زیر زمینی سپاه در روایت مسعود رجوی
*جاودانه‌های خانواده‌ی محمدرحیمی در شعر زنده یاد نصیر نصیری
*شبکه‌ی نفوذی مجاهدین در رژیم، قربانی «خیانت» مسعود رجوی (بخشی از گزارش ۹۳)
* فیروز الوندی و «لاله‌های سرنگونش»
*«سرقت» شعرهای نصیر نصیری توسط مجاهدین و استفاده از آن در خاطرات محمود رویایی!
*نصیر نصیری همچون «بادی سرگردان» در جستجوی آشیانه‌‌اش
*آیا رژیم قصد آزادی رابرت لوینسون را دارد؟
*سید‌ابراهیم رئیسی جنایتکاری در مقام تولیت «آستان ضامن آهو»
*نگاهی ایدئولوژیک به نامه‌‌‌های مسعود رجوی خطاب به خبرگان و خامنه‌ای
*در رثای دکتر هادی اسماعیل‌زاده حقوقدان بزرگ میهن مان
*بارز شدن دشمنی هیستریک فرقه رجوی با زندانیان سیاسی مقاوم و مبارز
*دزد ناشی به کاهدان می زند («جنون» مسعود رجوی)
*«چه بی ثمر به در می‌کوبم» نگاهی به چند شعر نصیر نصیری
*عباس رحیمی آن «جان شیفته»
*کارزار غیرانسانی جماعت رجوی علیه بیماری عباس محمدرحیمی
*نقش اخلاق در رفتارهای سیاسی
*سرگیجه ی رجوی در برابر مظلومیت عباس محمدرحیمی
*حمله کینه توزانه ی مسعود رجوی به عباس محمدرحیمی سمبل جوانمردی و راستی
*مترجم نیروی دریایی آمریکا در زندان اوین؛ نماینده خمینی در نیروی دریایی، امام جماعت در آمریکا
*پیش‌بینی خروج نیروهای آمریکایی از عراق و خطرات ناشی از آن
*رجوی خواهان ادامه جنگ در لیبرتی، کمیساریای عالی پناهندگان خواهان انتقال فوری مجاهدین از عراق
*جنایت «لیبرتی» و مسئولیت مشترک خامنه‌ای و مسعود رجوی
*محمدحسن راستگو «مبتکر شیوه خاصی از آموزش و تفریح برای کودکان»
*پاسخ من به دستگاه اطلاعاتی و امنیتی رژیم برای مناظره در «دانشگاه هنر تهران»
*متن کامل نامه آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری: «با آب دیگری وضو بسازید»
*تلاش نافرجام فخرآور برای بدنام کردن اسماعیل خویی
*گل ــ زاده، نخ «دانه‌های تسبیح» * (قسمت دوم)
*من و فرهاد و زندان و «یه شب مهتاب» *
*«کشتار ۶۷» در شعر نصیر نصیری (شاعری که قربانی خمینی و رجوی شد)
*گفتگوی گزارشگران با ایرج مصداقی بمناسبت یادبود کشتار زندانیان سیاسی در تابستان 1367
* جنایتکاران دهه ۶۰ پست دولتی دارند
*نصیر نصیری شاعری که قربانی خمینی و رجوی شد
*بقیه داستان «جیمزباند» و «رفیق آیت‌الله»
*روایت ایرج مصداقی از سیاه‌ترین دهه عمر جمهوری اسلامی - بخش نخست
*کوتاه و گویا؛ «انترناسیونال بچه‌پرروها»
*سکوت مسعود رجوی در قبال پذیرش پناهندگی یکی از متهمان قتل‌ کشیش‌های مسیحی در سوئد
*توطئه‌ی جدید دستگاه اطلاعاتی رژیم و مجاهدین علیه «نه زیستن، نه مرگ» و من
*«هوشنگ عیسی بیگلو» و «همنشین بهار» در روایت عرفان قانعی فرد پادوی دستگاه امنیتی
*رضا مصطفوی طباطبایی «خیر» حامی پرسپولیس یا یکی از عوامل گم‌شدن دکل نفتی
*به یاد مادر انسیه بخارایی کاشی (سید‌احمدی) که «لبخندش باغ ستاره‌ها بود»
*از جعل امضاهای ناشیانه پای بیانیه دلواپسان تا جعل امضا تحت نام «بیش از ۱۵۰۰نفر از دوستداران جنبش فدائی»
*اوین؛ از جوخه‌‌ی اعدام لاجوردی تا پارک قالیباف و لاریجانی
*چهل سال پس از ترور شریف واقفی؛ شباهت‌های رفتاری مسعود رجوی و تقی‌ شهرام
*چرا در مورد بیژن جزنی و حمید اشرف می‌نویسم؟
*من یا محسن درزی «تواب»، کدام یک بایستی پوزش بخواهیم؟
*سناریوی جدید دستگاه اطلاعاتی رژیم؛ مجاهدین عامل اسیدپاشی روی زنان
*فرخ نگهدار و تاریخی سراسر جعلی: چگونه جنبش فدایی، بیژن جزنی و حمید اشرف قربانی شده‌اند
*سازمان چریک‌های فدایی خلق و پذیرش رهبری خمینی در دوران انقلاب ضد‌سلطنتی
*«ایران اینترلینک» صدای دستگاه اطلاعاتی رژیم
*مسعود رجوی بیش از رژیم جمهوری اسلامی از نمایش جهانی فیلم «آن‌ها که گفتند نه» در هراس است
*کشتار وحشیانه با استناد به آیات قرآن و سنت
*پیش‌بینی هشت سال پیش نتایج تحریم اقتصادی رژیم و خروج نیروهای آمریکایی از عراق
*قاضی حسن تردست قاتل ریحانه جباری مرتکب جنایت دیگری شد
*دست‌خط‌های ارائه شده از سوی مجاهدین خلق به ایرج مصداقی
*واکنش رهبری عقیدتی مجاهدین به مقاله‌ی «مسعود رجوی سه دهه «فرار» از «جانبازی» و به خطر انداختن جان مجاهدین»
*تروریست سیدنی کیست و کتاب شعرش را چه کسی انتشار داد؟
*فراخوان «ستاد اجتماعی مجاهدین در داخل کشور» طنز یا فاجعه
*مسعود رجوی سه دهه «فرار» از «جانبازی» و به خطر انداختن جان مجاهدین
*پروژه‌ی «شهید‌سازی» از مرتضی سربندی مأمور اطلاعاتی و مسئول آموزش گارد پرواز سپاه پاسداران
*عملیات مروراید مجاهدین در بهار ۱۳۷۰ کردکشی یا دخالت سپاه‌پاسداران در عراق؟
*مجاهدین خلق، داعش، «انقلابیون عراقی»، «عشایر انقلابی»، بدون شرح
*تشابه احکام «داعش»‌گونه‌ی خمینی برای کشتار نظامیان و زندان سیاسی در مرداد ۶۷
*نگاهی دوباره به دیدگاه‌ه‌ای هفت سال پیش ایرج مصداقی پیرامون احتمال حمله‌‌نظامی، تحریم اقتصادی، بحران‌هسته‌ای و ...
*به مناسبت درگذشت امام جمعه شمیرانات: حجت‌الاسلام محسن دعاگو، امام جمعه، بازجو، شکنجه‌گر و فرمانده کمیته
*اعدام‌های ۶۷ از یک سال قبلش برنامه‌ریزی شده بود
*آزادی متهمان ترور «متخصصان هسته‌‌ای» یک رسوایی دیگر برای خامنه‌ای
*طرح یک پرسشنامه (مجاهدین در برابر پرسش‌های مردم) بخشی از «گزارش ۹۳»
*دخالت مجاهدین در امور داخلی عراق و حمایت از نیروهای تحت هژمونی «داعش» (بخشی از گزارش ۹۳)
*روحانیت انقلابی، متهم اصلی آتش‌سوزی سینما رکس آبادان
*مظفر الوندی پاسدار زندان یا مسئول دفتر «حقوق بشر» و دبیر مرجع «حقوق کودک»
* گورستان «خاوران»
*اعدام، یک پارامتر مهم در حیات سیاسی نظام جمهوری اسلامی است
*شبکه‌ی نفوذی مجاهدین در رژیم، قربانی «خیانت» مسعود رجوی (بخشی از گزارش ۹۳)
*قاضی محمد مقیسه و سه دهه جنایت علیه بشریت
*«فرد خوشنام» مجاهدین چه کسی است ؟
*سرنوشت مسعود دلیلی، یادآور سرنوشت سعید امامی (بخشی از گزارش ۹۳)
*توضیحی مختصر در مورد فرار مسعود رجوی از عراق و ترک صحنه‌ی جنگ
*دریافت «جایزه یواشکی» توسط خانم رجوی
*تصحیح یک اشتباه در ارتباط با گزارش ۹۳ و پوزش از آقای سعید جمالی
*گزارش 93 / واکاوی و بررسی فرهنگ و رفتار توتالیتاریستی مسعود رجوی
*ای کاش نه تیم ملی فوتبال، که جامعه‌ی ایران «کارلوس کی‌روشی» می‌داشت
*تصحیح یک روایت در مورد زنده یاد غلامحسین (شاپور) قناعتی
*«لعبتی هزار ماشالا»، نامه سرگشاده به عماد‌الدین باقی
*نگاه متفاوت من، محمد مصطفایی و وحید پوراستاد به علیرضا آوایی
*من و «حق» بیژن جزنی و کشتار ۳۰ فروردین ۱۳۵۴
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (بخش پایانی) نقش وابستگان فدراسیون فوتبال و تربیت‌بدنی در فساد
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۶) لومپنیسم در حاکمیت، لومپنیسم در فوتبال و ...
*«عشق» و نسل برآمده از انقلاب ضد سلطنتی
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۵) روحانیت و دلالان در فوتبال
*مسعود رجوی و «پرفسور راج بالدو» و جایزه «خدمات بشردوستانه بین‌المللی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۴) نقش رمالان، جادوگران و مداحان در فوتبال
*نوروز در زندان‌های دهه‌ی ۶۰
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۳) غوغای اعتیاد و دوپینگ
*انتخاب مریم رجوی به عنوان «پرافتخار زن سال ۲۰۱۳ » و پروفسور «راج بالدو»
*نگذارید دست‌های خونین خمینی را پاک کنند
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۲) سرمایه‌داران نوکیسه در فوتبال
*مرتضی فهیم کرمانی صادر کننده‌ی اولین حکم ترور، سنگسار و قطع دست
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۱) سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال
*سیدحسین موسوی تبریزی خشن‌ترین قاضی نظام، مدعی «اسلام رحمانی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته، سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال (۱۰)
*ادامه‌ی دشمنی دستگاه ولایت با زنده‌یاد فرخ‌رو پارسای
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۹) (سرمایه‌داران نوکیسه در فوتبال)
*علی یونسی و تکذیب محاکمه و اعدام نظامیان حزب توده
*ناصر میناچی مشمول «فامیل الدنگ»‌ نشد
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۸) هجوم سرمایه‌داران نوکیسه به بازار فوتبال
*مقوله‌ی حجت‌الاسلام «جعفر نیری» و مستند‌سازی کشتار ۶۷
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (بخش ۷) تحولات باشگاه پرسپولیس، استقلال و ...
*حسینعلی نیری رئیس دادگاه انتظامی قضات «رژیم کشتار »
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۶) دخالت سپاه پاسداران در فوتبال
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۵)
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۴)
*نگاهی دوباره به دستگاه اطلاعاتی نظام و قربانیان «انجمن پادشاهی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۳)
*طه طاهری (مسعود صدر‌الاسلام) و وزارت اطلاعات مسئول ربودن رابرت لوینسون
*سخنی با مریم رجوی؛ به یاد «گوهر» و «گوهر»ها
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۲)
*چند نفر در زندان قزلحصار اعتصاب غذا کرده‌اند؟ نگاهی به اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱)
*پاسخ مجاهدین به مقاله‌ی فریبا هادیخانلو «اشرف نشان» یا «تواب اتاق آزادی اوین»
*فریبا هادیخانلو «اشرف نشان» یا «تواب اتاق آزادی اوین»
*خطر اعدام متهمان ترور‌های هسته‌ای و «جاسوسی» برای موساد
*نهاد نمایندگی خامنه‌ای و تائید قتل‌عام‌های ۶۰ و ۶۷
*انشعاب و ایجاد تشکل؛ پاسخ به نامه‌ی سرگشاده‌ی آقای ریحانی
*حق تیر و شکنجه در قوانین جمهوری اسلامی
*رادیو بی بی سی و گزارش بیطرفانه‌اش از عراق
*پس از قتل‌عام در اشرف، کشتار بزرگتری در چشم‌انداز است
*علیرضا یعقوبی «اشرفی» امروز و همکار سعید امامی و فلاحیان دیروز
*لزوم مبارزه با شخصیت‌سازی و شخصیت پرستی و پرهیز از مطلق‌کردن افراد
*قاضی صلواتی یکی از اضلاع مثلت «جنایت علیه بشریت»
*نامه سرگشاده به شیرین عبادی، «اسلام رحمانی» چاره‌ی کار نیست
*آیت‌الله گلزاده غفوری و پذیرش وکالت عباس امیرانتظام
*چه چیز خشم «‌اهل حق» در ایران را برانگیخت و خودسوزی‌ها چرا آغاز شد؟
*واکنش مشابه‌ مجلس شورای اسلامی و «شورای ملی مقاومت» به «استعفا»
*نگاهی ایدئولوژیک به نامه‌‌‌های مسعود رجوی خطاب به خبرگان و خامنه‌ای
*محمد‌علی امانی رئیس اوین و عضوی از خانواده‌ی جنایتکار و غارتگر امانی
*انفجار حرم عسگرین و اعتراف ژنرال جورج کیسی
*بخش منتشر نشده‌ی گزارش ۹۲، نامه‌ی سرگشاده به مسعود رجوی
*مکاتبات من با ابوالقاسم رضایی یکی از مسئولان مجاهدین در دیماه ۱۳۸۸
*سنگ بنای نابسامانی‌های کشور را هاشمی گذاشته-
* محمد مهرآیین، مظهر جنایت و فساد
*گزارش ۹۲، نامه‌ی سرگشاده به مسعود رجوی
*سیدحسین موسویان و شیخ حسن روحانی دو مدعی تحصیل در بریتانیا
*نگاهی به پرونده‌ی کهریزک و سوابق جنایتکارانه «قاضی حداد»
*حجت‌الاسلام محسن دعاگو، امام جمعه، بازجو، شکنجه‌گر و فرمانده کمیته
*نگاهی به زندگی جلیل بنده یکی از تیرخلاص‌زن‌های اوین
*سفر مصطفی محمد نجار به وین شلیک به لیست جدید اتحادیه‌‌ اروپا
*نقش مجید قدوسی یکی از عوامل کشتار ۶۷ در فوتبال
*سیدعباس ابطحی یکی از جنایتکاران علیه بشریت
*دستگیری یک شهروند اسلواکی اقدامی شکست‌خورده در راه تکمیل سناریوی ترورهای هسته‌ای
*حمله‌ی موشکی به لیبرتی آخرین اقدام تروریستی رژیم نخواهد بود
*«هوشنگ عیسی بیگلو» و «همنشین بهار» در روایت عرفان قانعی فرد پادوی دستگاه امنیتی
*آقای واحدی، بشارتی نه «خدا ترس است و نه با شرف»
*طه طاهری (مسعود صدر‌الاسلام) و وزارت اطلاعات مسئول ربودن رابرت لوینسون
*تلاش برای نجات تروریست‌های‌ سپاه قدس در تایلند
*نشریه‌ی پیکار، قاسم عابدینی و ترور آمریکایی‌ها
*رو در رو با فائزه هاشمی و «عبرت روزگار»
*آیا خامنه‌ای مخالف اعدام مارکسیست‌‌ها بود؟
* بدون شرح!
*«گفتگوهای زندان» و سندروم «دایی جان ناپلئون»
*مازیار بهاری و «اعترافات اجباری»
*حکم تاریخی دادگاه لاهه و واکنش ناگزیر «هیأت اجرایی راه کارگر»
*تاکسی زرد رنگ پژو ۴۰۵ و ترور پاسدار فریدون عباسی
*آیا مجاهدین و دشمنانشان فرهنگی مشابه دارند؟
*چه کسانی مستشاران آمریکایی در ایران را ترور کردند؟
*متهم کردن بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به مشارکت در ترور‌های هسته‌ای
*وزیر فتحی هوادار دکتر شریعتی چرا و چگونه «رفیق» شد؟
*«جهانبخش سرخوش» و «شرکا» همسو و همگام با رژیم
*من و «حق» بیژن جزنی و کشتار ۳۰ فروردین ۱۳۵۴
*آیا محمدی گیلانی حکم اعدام فرزندانش را داد؟
*نگاهی به جعلیات انتشار یافته از سوی ساموئیل کرماشانی در مورد مولود آفند و متهمان دستگیر شده در ایران
*ربودن مولود آفند، ارتباط آن با «ترورهای هسته‌ای»، اقلیم کردستان و موساد
* نگاهی دوباره به سناریوی «سربازان گمنام امام زمان» و قربانیان آن
*دلایل اتخاذ اقدامات امنیتی اجلاس «غیرمتعهدها» در تهران
*به فریاد متهمان بیگناه ترور «متخصصان هسته‌ای» برسید
*علیرضا آوایی، غلامرضا خلف رضایی زارع و چند جنایتکار علیه بشریت
*«حاج رضا» و کتایون ‌آذرلی و یک پروژه‌ی امنیتی
*چشم‌ها را باید شست، جور دیگر باید دید؛ پرسش‌هایی از سوی مخالفین ایران تریبونال
*دروغپردازی «حاج‌رضا» در مورد نحوه‌ی سفر به اروپا
*پرده‌‌ی دیگری از «داستان‌های هزار و یک شب» صاحب‌منصب قضایی رژیم
*«دو پیمانه آب و یک چمچه دوغ»، نگاهی به روایت‌های جعلی صاحب‌منصب قضایی رژیم
*پاسخ به چند سؤال در ارتباط با خاطرات و مصاحبه‌ی‌ تلویزیونی ثابتی و واکنش‌های پیرامون آن
*حاج احمد قدیریان مسئول گروه ضربت و جوخه‌های اعدام اوین
*«فرقان» در آیینه‌ی تاریخ
*مایک والاس و هاشمی رفسنجانی
*حمید رضا نقاشیان تجسم عینی حاکمیت فاسد
*چه کسی خامنه‌ای را در تیرماه ۶۰ ترور کرد؟
*تروریسم افسار گسیخته‌ی رژیم و مماشات بین‌المللی
*فراز و نشیب حزب توده در دهه‌ی ۶۰
*«اپوزیسیون» کی و چگونه کوک می‌شود؟
*سانسور بخش مهیج خبر «ان بی سی» در مورد نقش مجاهدین در ترور‌های تهران
*پرونده‌ی لیلا فتحی نمادی از ظلم و بی‌عدالتی دستگاه قضایی ولایت فقیه
*چه کسانی پشت بیانیه‌‌ی «کرکس‌ها متحد می‌شوند» هستند
*نقش رژیم در «قتل‌های زنجیره‌ای متخصصان» ایرانی
*نامه سرگشاده به آقای محمد نوری زاد
*نامه‌ی تیرماه ۱۳۶۶ آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری *
*نامه آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری: «با آب دیگری وضو بسازید»
*پاسخ به پرسش‌هایی چند در مورد بیانیه‌های ضد جنگ و تلاش‌های اکبر گنجی
*پاسخ به سؤالاتی چند در مورد گزارش آژانس بین‌المللی اتمی و امکان حمله نظامی غرب به ایران
*چند پرسش و پاسخ در مورد طرح ترور سفیر عربستان در آمریکا
*جاسوسی وابسته‌ی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در لندن علیه دانشجویان ایرانی
*«باغ‌ها آنگاه که شکفته‌ترند کوله‌ی پاییز را پربار می‌کنند»
*«از اوج و موج نگاهت عشق پیدا بود»
*به یاد شهلا و فریده و همه‌ی جاودانگان
*به یاد مادر جهان‌آرا و جاودانه‌اش «حسن»
*رقص ققنوس‌ها و آواز خاکستر
*به روز کردن لیست تروریستی و واکنش‌‌های رژیم
*محمد سلیمی یکی از جنایت‌کاران علیه بشریت و دست‌اندرکاران قتل‌عام ۶۷
*راه بهبود حقوق بشر در ایران از رسیدگی به قتل های ۶٧ می گذرد
*معامله‌ بر سر آزادی دو کوهنورد آمریکایی و باقی ماندن نام مجاهدین در لیست تروریستی
*گفتگو در مورد گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر
*نوری‌زاده و زنده‌یاد شاپور بختیار
*مروری بر روایت هاشمی رفسنجانی از پایان قتل‌عام ۶۷ و اطلاعات ارائه شده از سوی دادستانی
*با آب هفت دریا نیز ننگ کشتار ۶۷ را نمی‌توان شست
*لیست تروریستی آمریکا و رابطه آن با نجات جان ساکنان اشرف
*مادر هنوز غصه‌ی عطیه را دارد
*مادر امامی و آغوش پر از عشق‌اش
*آیا مجید انصاری راست می‌گوید؟
*محمدرضا صدر عاملی و رخت‌‌ دامادی‌اش
*نحوه برخورد دولت موسوی با کشتار ۶۷ و موارد نقض حقوق بشر در مجامع بین‌المللی
*تصحیح اطلاعات ارائه شده نادرست در مورد گزارشگر ویژه و ...
*انتخاب گزارشگر ویژه مردِ مسلمانِ غیرعرب و تصحیح چند اشتباه
*هوشنگ اسدی بدون هیچ پروایی همچنان دروغ می‌گوید
*از بهناز شرقی نمین تا هاله سحابی
*با چهره‌ی مجید قدوسی یکی از مسئولان کشتار ۶۷ آشنا شویم
*توضیحی در ارتباط با نقد کتاب هوشنگ اسدی
*نقدی بر «نامه‌هایی به شکنجه‌گرم»، چرا هوشنگ اسدی دروغ می‌گوید؟
*کدیور و روایت کشتار ۶۷
*کشتار در اشرف و منادیان «اسلام رحمانی»
*طه طاهری (مسعود صدر الاسلام) و مفقودشدن رابرت لوینسون
*۱۹ بهمن شکوه یک مقاومت؛ غم و اندوه غریبانه‌ی زندانیان
*با چهره‌ی داوود روزبهانی فرمانده حمله به پایگاه موسی خیابانی آشنا شویم
*برای مظلومیت و تنهایی محمدعلی حاج‌آقایی
*با چهره‌ی مرتضی اشراقی عضو هیئت کشتار ۶۷ آشنا شویم
*«خبر کوتاه‌ بود اعدام‌ شان‌ کردند!»*
*مهدی نادری‌فرد یکی از عوامل اصلی کشتار ۶۷ در زندان گوهردشت
*یادی از آیت‌الله منتظری و نکاتی چند در ارتباط با میزگرد سیاسی ۳۰ آذر ۸۸ سیمای آزادی
*نامه سرگشاده به خانم زهرا رهنورد
*تاریخ گفت‌وگوهای درونی بخش مارکسیست لنینیست مجاهدین خلق و چریک‌های فدایی خلق
*فردا را چگونه باید ساخت؟
*برای آن‌هایی که خواهان حقیقت‌اند
*از به کارگیری شیوه‌های غیراخلاقی بپرهیزیم حتی در رابطه با دشمنانمان
*ايرج مصداقي و «غزل اميد»
*انتشار اخبار جعلی از سوی «پیک نت» در ارتباط با مهاجمان به خانه کروبی
*گرچه ما می‌گذریم راه می‌‌ماند ( در رثای جاوادنه‌های رضایی‌ جهرمی)
*معرفی عاملان و آمران و افراد مطلع از اعدام‌های مرداد ۶۷
*قتل‌عام ۶۷ در پاسخ‌های رسمی دولت جمهوری اسلامی
*ايرج مصداقي: غرب عاملان کشتار را مي‌شناسد
*نامه سرگشاده به میرحسین موسوی
*مادر امامی و آغوش پر از عشق‌اش
*«محمد نبودی ببینی»، برادرت را کشتند!
*گفت‌وگو با ايرج مصداقی درباره قاضی مقيسه: شريرترين چهره زندان‌های جمهوری اسلامی در دهه ۶۰
*«آیا زندگی باز به آن‌ها خواهد خندید»
*حق با شادی صدر است یا داریوش برادری
*برای مظلومیت و تنهایی محمدعلی حاج‌آقایی
*شورای حقوق بشر سازمان ملل و همسر سعید امامی!
*با چهره‌ی سید حسین مرتضوی یکی از جنایتکاران علیه بشریت آشنا شویم!
*بهار با بچه‌ها، بهار بی‌بچه‌ها (یادی از دلاوران خانواده‌‌ی مدائن)
*گفتگوی اشتراک با ایرج مصداقی در رابطه با کمپین دو میلیون امضا بر علیه مجازات اعدام
*داستان دستبوسی جنتی !
*«شرفیابی و درخواست عفو و انابه در حضور رهبری»
*اعدام توابان، تراژدی مضاعف
*سوءقصد به تواب نظام یا سناریوی جدید کودتاچیان
*احسان نراقی همچنان در خدمت قدرت
*نامه‌های علیرضا حاج صمدی به همسرش مریم گلزاده غفوری
*«کاظم» تبلور خشم و عصیان نسل برآمده از انقلاب ضد‌سلطنتی
*صدای «صادق» نسلی که در سکوت پرپر شد
*فرمانده حمله به پایگاه موسی خیابانی چه کسی بود؟
*کتاب «نگاهی به سازمان بین‌المللی کار، نقض حقوق بنیادین کار در ایران» - ایرج مصداقی
*وصیت نامه مریم گلزاده غفوری
*«سلامم غریبانه در هر خانه را خواهد زد»
*عبرت‌های روزگار
*گل- زادگان ( محمد کاظم)
*گل‌- زادگان ( محمدصادق)
*گل ــ زاده، نخ «دانه‌های تسبیح» * (قسمت دوم)
*مسعود علی‌محمدی آخرین قربانی دستگاه امنیتی ولایت فقیه
*دکتر گلزاده غفوری مدافع بزرگ حقوق مردم (قسمت اول)
*فرخ نگهدار و درد «فروپاشی» نظام
*شب لعنتی و فانوس (به یاد فاطمه کزازی)
*در رثای کسی که به جای حکومت بر سرهای بالای دار، بر قلب‌های مردم حکومت کرد
*پرسش و پاسخ در مورد فعل‌انفعالات عراق و وضعیت مجاهدین و ... (بخش دوم)
*پرسش و پاسخ در مورد فعل‌انفعالات عراق و وضعیت مجاهدین و ... (قسمت اول)
*آن کس که وابستگی‌های سیاسی و ایدئولوژیکش را نفی کند خود را نفی می‌کند
*امیر فرشاد ابراهیمی بازیچه‌ دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی
*گزارش‌های نادرست به ما خدمت نمی‌کنند- بخش سوم
*نقد فرهنگ سیاسی - حذف و سانسور در خاطرات زندان!- بخش دوم
*نقدی بر «آفتابکاران» نوشته‌ی محمود رویایی – بخش نخست
*به یاد آن که «عاشقانه زیست»
*همکاری یکی از فعالان اصلی لابی رژیم در انگلستان با فرماندهان سپاه پاسداران
*مسعود صدر‌الاسلام (طه طاهری)، همان صالح بازجوی معروف ۲۰۹ اوین نیست!
*گفت گو با ايرج مصداقي، نويسنده چهار جلد خاطرات زندان
*مذهب در خدمت شکنجه و کشتار
*احمد توکلی و قتل فجیع نرگس جباری
*آقای کروبی جنایات دیگر خامنه ای را هم افشا کنید
*کندوکاوی در وقایع پس از انتخابات 22 خرداد 1388
*همخوانی یک سیاست
*سخنی در باب فرصت طلبی گردانندگان سایت «اخبار روز»
*یگان ویژه پاسداران نیروی انتظامی و «نوپو»
*بازوهای نظام برای سرکوب جنبش های اعتراضی
*نامه سرگشاده به آقای مهدی کروبی
*فرهاد جعفری مدافع سینه چاک احمدی نژاد یا سهی سیفی وبگرد «روزآنلاین»
*آشنایی با چند تن از عوامل کشتار و جنایت در دهه‌ی ۶۰
*محمدرضا شریفی نیا تواب دو آتشه اوین و حامی احمدی نژاد
*نگاهی به سابقه‌ی چندتن از رهبران کودتای ۲۲ خرداد
*جعلیات جدید امیرفرشاد ابراهیمی در نامه سرگشاده به مجتبی خامنه ای
*پاسخ به سؤالات سایت گزارشگر در ارتباط با خیزش مردم ایران
*نگاهی به چهره‌ی چند جنایتکار
*مجید پورسیف کیست؟
*فاضل بازجوی بیرحم شعبه هفت اوین
*مجتبی حلوایی عسگر یکی از عاملان اصلی کشتار ۶۷
*تحلیلی بر نماز جمعه رفسنجانی
*فکور، بازجوی شعبه‌ی هفت اوین و تروریست بین‌المللی
*نقدی بر کتاب «آفتابکاران» نوشته محمود رویایی (مجموعه کامل)
*«فرهنگ» ناهنجار یک عضو شورای هماهنگی اتحاد جمهوری‌خواهان
*سخنی با اعضا و هواداران اکثریت و اتحاد جمهوریخواهان
*حجاریان و شقاوت یک نظام ضدبشری
*متن سخنرانی ایرج مصداقی در جلسه ایران، انتخاب دمکراتیک
*از ۳۰ خرداد ۶۰ تا ۳۰‌خرداد ۸۸
*آن کس که باید برود خامنه ای است
*کودتای جدید در رژیم کودتا
*با وزیر کشور کابینه‌ی احتمالی کروبی آشنا شویم
*سید ابراهیم نبوی و پرده پوشی یک دهه جنایت و سرکوب
*کندوکاوی در ارتباط با دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری
*میرحسین موسوی و «برکات سازنده اسلام»
*اظهارات مصطفی تاج‌زاده در توجیه کشتار ۶۷
*متجاوز را «انتخاب» نمی‌کنند!
*مهدی کروبی و میرحسین موسوی و کشتار ۶۷
*نگاهی به تاریخچه‌‌ی شکایت علیه نقض حقوق سندیکایی و آزادی انجمن‌ها توسط دولت‌های ایران (بخش دوم)
*نگاهی به تاریخچه‌‌ی شکایت علیه نقض حقوق سندیکایی و آزادی انجمن‌ها توسط دولت‌های ایران (بخش اول)
*ناصر منصوری را روی برانکارد به قتل‌گاه بردند
*نام واقعی مجید قدوسی چیست؟
*سرهنگ سید لطف‌الله اتابکی کیست؟
*گفتگوی پژواک ایران با ایرج مصداقی در ارتباط با نقش‌گروه‌های چپ و مجاهدین در استقرار جمهوری اسلامی، حمایت از خمینی و...
*ادعاهای نادرست راجع به عکس‌های جنایتکاران
*ماشین جعل و دروغپردازی راه توده و پیک نت
*سرگذشت من و سرگذشت یک ترانه
*به یاد آن که «بهنام» بود
*تجربه‌اندوزی از تاریخ
*در خلوت پرشکوه عاشقان آزادی جاری‌ست...
*خاوران و مادران
*نقدی بر گزارش دیده‌بان حقوق بشر در مورد آزادی بیان و تجمع در مناطق کردنشین
*اقتدار مادران
*حسین مهرپور و تعهدات بین‌المللی جمهوری اسلامی
*میان ماه من تا ماه گردون!
*انتقام‌جویی نظام «عدل اسلامی» از خانواده‌ها (بخش دوم)
*چند نکته در ارتباط با مهر و موم کردن کانون مدافعان حقوق بشر
*انتقام‌جویی نظام «عدل اسلامی» از خانواده‌ها (بخش اول)
*برخورد گزینشی با حقوق زنان
*آرامگاه مادر !
*پرویز زند شیرازی نیز به ابدیت پیوست
*مادر، «افسانه است، اما دروغ نیست»
*دادگاه یا سرپوشی بر جنایت باندهای رژیم در شیراز
*رفیق‌دوست و حکم مهدورالدم
*مأموریت «یک اسکادران هموسکسوئل منحرف آمریکایی»!
*به پاس مقاومت و ایستادگی علی صارمی
*هشدارهای امنیتی سایت تابناک را جدی تلقی کنیم
*نوری زاده و دسته گل تازه به آب داده
*غلامرضا جلال و روایت‌های غیرواقعی زندان
*به یاد آن که «عاشقانه زیست»
*انتخاب اوباما شرایط را برای رژیم سخت‌تر می‌کند
*همنامی جنایتکاران و معضل اپوزیسیون- بخش دوم
*هویت اصلی داوود لشگری یکی از مسئولان کشتار ۶۷
*اپوزیسیون و معضل همنامی جنایتکاران
*آیا سانسور شاخ و دم دارد؟
*هیئت کشتار زندانیان سیاسی در روایت گروه‌ها و فعالان سیاسی!
*کشتار ۶۷، سعید شاهسوندی و پروژه‌ی جعل تاریخ
*بیستمین سالگرد کشتار ۶۷ و انتشار خاطرات جعلی
*گفتگو با ایرج مصداقی در مورد در مورد جناح‌های رژیم، خطر جنگ، خطرات اتمی شدن رژیم، وضعیت اپوزیسیون، جنبش‌های مردمی و ....
*سانسور زنان در انتخابات کانون نویسندگان ایران !
*«غنی سازی» دروغ و «توسعه» جعل در دستگاه رژیم
*پاسخ به «فراخوان» فریدون گیلانی و ذکر چند خاطره
*روایت وارونه‌ی مسعود بهنود و محسن سازگارا از ۳۰ خرداد
*سازگاران با جنایتکاران، ناسازگارا با قربانیان
*پاسخ به پرسش‌هایی چند در رابطه با کتاب «برساقه تابیده کنف»
*دست های خونین باندهای رژیم در انفجار شیراز
*داستان زنی که «هفت شوهر» دارد و حافظه‌ی تاریخی
*علی‌محمد بشارتی یکی از بنیانگذاران دستگاه سرکوب و جنایت رژیم
*امیرفرشاد ابراهیمی درس آموخته‌ی مکتب ولایت
*سید کاظم کاظمی، از بنیانگذاران سیستم اطلاعاتی، شکنجه‌گر و جلاد اصلی فعالین چپ ایران
*عید ۶۲ در زندان گوهردشت
*نوری‌زاده، بانک مرکزی جعلیات و عصاره ژورنالیسم بی‌اعتبار
*بخشی از نقشه‌‌های زندان‌های اوین، قزل‌حصار، گوهردشت و نیز محل‌های قتل‌عام تابستان۶۷ برگرفته شده از کتاب «نه‌زیستن، نه‌مرگ»(چاپ دوم)
*حاج احمد قدیریان مسئول گروه ضربت و جوخه‌های اعدام اوین
*دلایل واقعی کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*بهنود پدیده‌ای که از نو باید شناخت
*محمد مهرآیین یکی از مهم‌ترین دژخیمان اوین
*نقش های گوناگون هوشنگ اسدی تواب فعال زندان
*کبوتر با کبوتر، باز با باز، کند همجنس با همجنس پرواز
*برگشتگان ازدیار مردگان
*ILO - پیشرفت دولت جمهوری اسلامی در سال های گذشته در سازمان ‌بین‌المللی کار (بخش هشتم - پاياني)
*ILO - نگاهی به کنفرانس بین‌المللی کار و سیاست های به کار گرفته شده از سوی رژیم در این کنفرانس‌(بخش هفتم)
*ILO - تشکل‌های کارگری رژیم از نگاه سازمان بین‌المللی کار (بخش ششم)
*ILO - خانه کارگر جمهوری اسلامی (بخش پنجم)
*ILO - تشکل‌های کارگری در جمهوری اسلامی و مغایرت آن ها با کنوانسیون‌های بین‌‌المللی (بخش چهارم
*ILO - گزارش کمیته متخصصین در ارتباط با اجرای کنوانسیون ها و توصیه نامه ها به نود و سومین کنفرانس بین‌المللی کار و کمبودهای آن (بخش سوم)
*ILO - کنوانسیون های بین‌المللی که مورد تصویب دولت‌های ایران قرار گرفته‌‌‌اند (بخش دوم)
*ILO - کنوانسیون‌های بین‌المللی، ترفند‌های رژیم (بخش اول)
*برای مادرهایمان، «دل‌پاکان» و «دل‌سوختگان» روزگار
*کشتار ۶۷ در شعر زندان
*نگاهی گذرا به نمایشنامه‌های زندان
*اعلامیه جهانی حقوق‌بشر دستاورد بزرگ بشریت
*یقه واقعیت را نمی‌توان گرفت؛ (در مورد کتاب نه زیستن نه مرگ)
*آقای زرافشان به کجا می‌روید؟
*احکام خمینی و خامنه‌ای به حسینعلی نیری رئیس هیئت قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*نظرات «استاد» عبدالله شهبازی و چگونگی برخورد بقایای حزب توده با او
*روزشمارقتل‌عام ۱۳۶۷
*مسئولان قتل‌عام زندانیان سیاسی
*بخشی از نقشه‌‌های زندان‌های اوین، قزل‌حصار، گوهردشت و نیز محل‌های قتل‌عام تابستان۶۷ برگرفته شده از کتاب «نه‌زیستن، نه‌مرگ»(چاپ دوم)