سیدحسین موسویان و شیخ حسن روحانی دو مدعی تحصیل در بریتانیا
ایرج مصداقی

سیدحسین موسویان در سال ۱۳۳۶ در یک خانواده‌ی مذهبی تاجر فرش در کاشان متولد شد. او اواخر سال ۵۵ با در دست داشتن مدرک دیپلم به آمریکا رفت و پس از پیروزی انقلاب با همان مدرک دیپلم به کشور بازگشت. از آن‌جایی که وی خواهرزاده‌ی حسین محلوجی وزیر صنایع دولت رفسنجانی است و محلوجی نیز خواهرزاده یثربی نماینده خمینی و امام جمعه‌ی کاشان به توصیه‌ی آن‌ها به سازمان تبلیغات اسلامی پیوست و بدون تسلط به زبان انگلیسی مدیر روزنامه‌ی انگلیسی زبان «تهران تایمز» ‌شد. این امر در حالی صورت گرفت که او تا پیش از آن در جهاد سازندگی کاشان فعالیت می‌کرد و دستی در روزنامه‌نگاری و تسلط لازم در زبان انگلیسی نداشت. وی در سال ۶۴ به خاطر نزدیکی به شیخ محمد یزدی نایب رئیس مجلس و دایی‌اش حسین محلوجی که آن موقع نماینده مجلس از کاشان بود به ریاست کل امور اداری مجلس شورای اسلامی رسید و از آن‌جا به هاشمی رفسنجانی نزدیک شد و بدون سابقه‌ی دیپلماتیک به وزارت خارجه رفت و به ریاست اداره‌ غرب اروپا رسید و سپس به سفارت رژیم در آلمان منصوب شد و بعدها عضو ارشد و سخنگوی تیم مذاکره‌‌کننده با غرب در موضوع هسته‌ای شد. او در دهه‌ی ۶۰ به همراه حبیب‌الله عسگراولادی، مرتضی نبوی، احمد توکلی، آیت‌‌الله آذری قمی، آیت الله خزعلی ، آیت‌الله راستی کاشانی، آیت‌الله شرعی و ... روزنامه رسالت را بنیانگذاری کرد.
موسویان با توجه به حضور بلندمدت‌اش در آلمان و روابطی که به عنوان سفیر ایجاد کرده در تجارت خارجی دست داشته و سهامدار یک شرکت ساختمانی نیز هست و از تمکن مالی زیادی برخوردار است. وی در آلمان با حسین تابت بکتاش یک سرمایه‌دار بزرگ ایرانی که هتل‌های متعددی در جزایر قناری دارد آشنا شد و زمینه‌ی فعالیت و سرمایه‌گذاری او در ایران را فراهم کرد. وی از طریق موسویان در ارتباط با خانواده‌ی هاشمی رفسنجانی قرار گرفت. ثابت بکتاش صاحب هتل بزرگ داریوش و ... در کیش است. (۱)
 
وی یکی از مباشران پرونده‌ی تروریسم دولتی رژیم در جنایت میکونوس است که به همراه مقامات امنتیتی آلمان تلاش زیادی برای به نتیجه‌ نرسیدن دادگاه رسیدگی به این ترور به خرج داد.
پس از درگیری دولت احمدی‌نژاد با او بر سر کوتاه کردن دست تیم رفسنجانی از مذاکرات هسته‌ای، چند سالی است که به توصیه‌ی رفسنجانی در آمریکا به سر می‌برد و در دو سال گذشته با حمایت محافل مشخصی در اروپا و آمریکا به سخنرانی در نشست‌های بین‌المللی می‌پردازد. در این مقاله‌ هدف من توضیح در مورد سوابق جنایتکارانه‌ی این مهره‌ی رژیم نیست بلکه نگاهی خواهم داشت به سوابق تحصیلی مورد ادعای وی.
 
در رزومه‌ی تحصیلی موسویان آمده است که او مدرک دکترای خود را در سال ۲۰۰۲ از دانشگاه Kent بریتانیا دریافت کرده است.
دانشگاه پرینستون Princeton از سال ۲۰۰۹ موسویان را که نقش سخنگوی هسته‌ای رفسنجانی در آمریکا را به عهده دارد به عنوان محقق میهمان یا guset researcher  پذیرفته است و احتمالاً او به تدریس در دانشگاه مزبور نیز مشغول است. حضور وی در دانشگاه پرینستون و استفاده از عنوان «دکتر» در حالی صورت می‌گیرد که مدرک مورد ادعای وی محل مناقشه است. لیسانس و فوق‌ لیسانس وی نیز با رانت‌ و از دانشگاه آزاد اسلامی دریافت شده است. (۲)
در سایت دانشگاه پرینستون در مورد تحصیلات موسویان آمده است: او دکترای خودش را در روابط بین‌الملل از دانشگاه  Kentدر بریتانیا گرفته است.
 
 
هیچ اطلاعی از پایان‌نامه‌ی موسویان در دانشگاه «کنت» در دسترس عموم نیست. وضعیت او مانند کردان و رحیمی و دیگر وابستگان رژیم است با این تفاوت که آن‌ها مدارک جعلی‌شان را با دادن پول به مؤسسات داخلی بصورت جعلی دریافت کرده‌اند و امثال موسویان و حسن روحانی به خاطر روابط حسنه‌شان با دولت فخیمه انگلیس و داشتن مسئولیت در مذاکرات هسته‌ای از امدادهای غیبی بهره‌جسته‌اند.
 
از طریق یکی از دوستانم در رابطه با پایان‌نامه تحصیلی موسویان از دانشگاه «کنت» تحقیق به عمل آوردم
 
خانم روزالین باس Rosalyn Bass مسئول کتابخانه‌ Templeman در پاسخ نوشت:‌
 
«پایان‌نامه‌های دانشگاه «کنت» بخشی از مجموعه پایان‌نامه‌های ما هستند و در فهرست کتابخانه ما گنجانده شده است. متأسفانه من نمی‌توانم پایان‌نامه‌‌ای را که به دنبال آن هستید با استفاده از نام نویسنده در پایان‌‌‌نامه‌های طبقه‌بندی شده به عنوان روابط بین‌الملل پیدا کنم.
من همچنین از طریق ایندکس گسترده UK که به پایان‌‌نامه‌ها دسترسی دارد جستجو کردم آن‌جا هم اثری از آن نیست. با وجود استفاده از ترکیبات مختلف جستجو مانند سال، دانشگاه و نویسنده باز به چیزی نرسیدم.
چنانچه بخواهید جستجوی بیشتری کنید می‌توانید از طریق دانشگاه دانشگاه منچستر اقدام کنید، باید به ایندکس پایان‌‌نامه‌ها به آدرس اینترنتی http://www.theses.com/ دسترسی داشته باشد. ....»
 
از طریق کتابخانه نتوانستم پایان‌نامه‌ی دکترای او را پیدا کنم. منتهی در پیگیری‌های بعدی از طریق مکاتبه با
«سرویس اطلاعات دانشگاه کنت»  University of Kent Information Services متوجه شدم که پایان‌نامه‌ی مربوط به موسویان با کد ISSUE=302202 PROJ=2* در سال ۲۰۰۲ به دانشگاه ارائه و مشمول قوانین «ممنوعیت» یا embargo شده و به همین علت در دسترس عموم قرار ندارد.
کنجکاو شدم که قوانین مربوط به «ممنوعیت» در بریتانیا به چه شکل عمل می‌کند. در سال‌های اخیر وقتی پایان‌نامه‌ای ارائه می‌شود باید یک نسخه‌ی صحافی شده از آن در کتابخانه‌ی دانشگاه در دسترس عموم قرار گیرد تا همه‌ی افراد بتوانند آزادانه به آن دسترسی داشته باشند. همچنین افراد می‌توانند از طریق سیستم قرض کردن بین کتابخانه‌ای interlibrary loan service نیز پایان‌نامه‌ی‌مزبور را دریافت کنند. صاحب پایان‌نامه می‌تواند درخواست کند که نسخه‌ی آنلاین کتاب موقتاً در دسترس عموم قرار نگیرد تا وی براساس قرارداد رسمی چاپی که با انتشارات دارد امکان انتشار اثرش را داشته باشد. این درخواست تنها به مدت یک سال می‌تواند اعتبار داشته باشد و نمی‌توان آن را تمدید کرد.
در حالی که پایان‌نامه‌‌ی دکترای موسویان در حدود ۱۱ سال است که مشمول قانون «ممنوعیت» شده و حتی عنوان و فهرست مطالب آن نیز از طریق کتابخانه دانشگاه اعلام نمی‌شود.
 
عاقبت از طریق آقای ... از دانشگاه کنت بصورت رسمی تحت عنوان قانون «آزادی اطلاعات» تقاضای دریافت اطلاعات زیر صورت گرفت:
۱- آیا پایان‌نامه دکترایی توسط آقای حسین موسویان نوشته و ارائه شده به دانشگاه کنت موجود است؟
۲- اگر چنین پایان‌نامه‌ای موجود است، عنوان آن چیست و در چه تاریخی ارائه شده است؟
۳- چه کسی بر پایان‌نامه نظارت کرده و چه کسانی ممتحن بوده‌اند؟
۴- اگر چنین پایان‌نامه‌ای موجود است آیا می‌تواند در دسترس خوانندگان و محققان بیرونی باشد؟
۵- اگر این پایان‌نامه در دسترس نیست، دلیل این تصمیم چیست و چه کسی و بر اساس کدام قانون تصمیم بر غیرقابل‌دسترس کردن این پایان‌نامه گرفته است؟‌
 
خانم لورا ویترز Laura Withers از تیم آزادی اطلاعات دانشگاه کنت پاسخ داد که درخواست مزبور را دریافت کرده‌ و در عرض ۲۰ روز کاری پاسخ آن را خواهند داد. پس از انقضای مدت مزبور دانشگاه کنت به سؤالات بالا به ترتیب زیر پاسخ داد:
 
۱- بله
۲-  عنوان تز «روابط ایران و آلمان در سال‌های ۱۹۹۰-۱۹۹۷» است؛
۳-  پروفسور Saalfeld سالفلد و پروفسور Groom گروم
۴- خیر
۵- تحت مقررات دانشگاه کنت این تز در دسترس نیست. مقررات مزبور در آدرس زیر آمده است:‌
یک کاندیدای دریافت مدرک دکترا PhD هنگام ارائه تز از این حق برخوردار است که آن را از طریق دانشگاه در دسترس عموم بگذارد یا نه؟ در رابطه با این کیس، کاندیدا تقاضا کرده است که تز در دسترس عموم گذاشته نشود. و کتابخانه با آن موافقت کرده است.  دانشگاه قانونی مبنی بر تغییر این تصمیم ندارد.  به هر حال محتوای این تز متعاقباً در کتابی تحت عنوان «روابط ایران و اروپا: چالش‌ها و فرصت‌ها» توسط Routledge در سال ۲۰۰۸ انتشار یافت که در سال ۲۰۱۰ تجدید چاپ شد و بطور گسترده در دسترس است.
 
مفاد کتاب مزبور که احتمالاً بایستی ترجمه‌ی کتاب «چالش‌های روابط ایران و غرب؛ بررسی روابط ایران و آلمان» موسویان باشد، با مقدمه‌ی هاشمی رفسنجانی توسط مرکز تحقیقات استراتژیک در تیراژ محدود چاپ شد.
 
 
موسویان در یک بخش از این کتاب به موضوع میکونوس پرداخته و ضمن تشریح اتهاماتی که دادستان متوجه مقامات جمهوری اسلامی کرده بدون آن که خود را به عنوان سفیر جمهوری اسلامی و یکی از برنامه‌ریزان عملیات ترور درگیر ماجرا کند از زبان مسئولان جمهوری اسلامی و وزارت خارجه به تکذیب اتهامات و شهادت ابوالقاسم مصباحی و ... پرداخته و حکم دادگاه را «سیاسی» خوانده است.
او همچنین تأکید می‌کند که قاتلان توسط سرویس امنیتی انگلستان به دولت آلمان معرفی شدند که به نوعی نشان‌دهنده‌ی عدم علاقه‌ی سرویس امنیتی آلمان برای پیگیری ماجرا است:
 
«بعد از عملیات ترور مزبور، سرویس اطلاعاتی و جاسوسی خارجی بریتانیا MI6 به طرف آلمانی خود اطلاع داد که بنا به برخی منابع مطمئن، دو تن از عوامل قتل رهبران کرد، هنوز به احتمال قوی در آلمان هستند.»
 
http://www.asriran.com/view.php?id=1661
 
او همچنین در جای دیگری از کتاب روی نقش مطبوعات انگلیسی تأکید می‌کند:‌
«روزنامه‌های انگلیسی همچنین انگشت اتهام را به سوی دولت ایران دراز کرده و تاکید کردند که موضوع فراتر از سرنوشت کاظم دارابی و چهار لبنانی دیگر است. به ادعای مطبوعات مذکور، دولت ایران راساً در قضیه مداخله داشته و این موضوعی بود که سیاستمداران در بن غیرقابل قبول می‌دانستند.»
 
http://www.asriran.com/view.php?id=1661
 
او در این کتاب به دخالت‌های آمریکا و اسرائیل در تخریب روابط ایران و اروپا (با استفاده از موضوعاتی همچون تروریسم، سلاح‌های کشتار جمعی، پروسه صلح و حقوق بشر و سایر مسائل امنیتی) اشاره می‌کند.
 
معلوم نیست چنانچه محتوای پایان‌نامه‌ی تحصیلی در کتاب مزبور بصورت گسترده آمده است چرا آن را در اختیار محققان نمی‌گذارند؟ چرا کسی حق استفاده از مفاد آن را ندارد؟ چرا تا قبل از تأکید بر روی مواد قانونی از ارائه‌ی عنوان و موضوع پایان‌نامه نیز خودداری می‌شد؟ چه چیزی در این پایان‌نامه هست که «نامحرم» نبایستی از آن مطلع شود؟ مقامات انگلیسی که طبیعتاً از آن اطلاع دارند چرا محققین نتوانند به آن دسترسی داشته باشند؟
این سؤال ایجاد می‌شود که آیا اساتید مربوطه کاندیدای دریافت مدرک دکترا را در مورد ترور میکونوس و نقش موسویان و دولت جمهوری اسلامی در آن نیز مورد پرسش قرار داده‌‌اند یا نه؟ یا تنها به اطلاعیه‌های رسمی دولت جمهوری اسلامی در این مورد بسنده‌کرده‌اند؟ آیا پایان‌نامه‌ی تحصیلی در حد دکترا می‌تواند تا این حد غیرحرفه‌ای باشد و حکم رسمی یک دادگاه اروپایی را که در حدود سه سال و نیم به پرونده رسیدگی کرده به دسیسه‌ی غرب ربط دهد؟ آیا با توجه به این نمونه حسین شریعتمداری مستحق دریافت چندین دکترا در زمینه‌های مختلف از دانشگاه کنت نیست؟ موسویان در این زمینه می‌گوید:‌
« اگر چه از ابتدای حادثه میکونوس، مداوماً در آلمان این صدا به گوش می‌رسید که دستور قتل ها مستقیماً از وزارت اطلاعات ایران صادر شده است، اما هیچ سند و مدرکی برای اثبات آن در دست نبود. مهم این بود که متهم نمودن ناگهانی آقای فلاحیان و صدور احضاریه، پیرو کنفرانس بین‌المللی ضد تروریسم در شرم‌الشیخ صورت گرفت.»
 
http://www.asriran.com/view.php?id=1661
 
آیا محرمانه کردن پایان‌نامه‌ی مزبور به منظور جلوگیری از زیر سؤال رفتن اساتید دانشگاه کنت و صلاحیت حرفه‌ای آنان صورت گرفته که چنین پایان‌نامه‌ای را به عنوان تحقیق دکترا پذیرفته‌اند یا دلایل دیگری در میان است؟ آیا این «ممنوعیت» ۱۱ ساله به مصالح دولت بریتانیا هم ربط دارد؟ آیا این عدالت است که یک فرد درگیر در پرونده‌ی قتل و کشتار نه تنها مجازاتی را متحمل نشود بلکه به خاطر زیر سؤال بردن حکم یک دادگاه مستقل اروپایی، بدون صلاحیت علمی لازم مدرک دکترا هم دریافت کند؟ آیا صادر کنندگان مدرک دکترا نپرسیدند پس چه کسی ترور مزبور را انجام داده است؟ سرویس‌های امنیتی غرب یا خود کردها یکدیگر را کشته‌اند؟
 
هاشمی رفسنجانی در مقدمه‌ی خود بر کتاب موسویان که خبرگزاری مهر انتشار داد نوشته است:‌
«تحقیق حاضر که توسط جناب آقای دکتر سید حسین موسویان سفیر وقت جمهوری اسلامی ایران در آلمان متحد و دیپلمات برجسته به انجام رسیده، دیپلماسی دو کشور در این دوران را به طور خاص و به طرز شایسته‌ای مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است، ضمن اینکه در این تحقیق روابط ایران و آلمان از ابتدای شکل گیری تا انقلاب اسلامی ۱۳۵۷ و از زمان انقلاب تا وحدت دو آلمان نیز به طور کلی در ابعاد سیاسی، اقتصادی، امنیتی، فرهنگی و نظامی نیز مورد بررسی قرار گرفته است. تحلیل چالش‌های مهم روابط ایران با اروپا و غرب در زمینه های حقوق بشر، تروریسم، تسلیحات کشتار جمعی، پروسه صلح خاورمیانه و امنیت منطقه از یکسو تاثیر بازیگران خارجی: ایالات متحده آمریکا، انگلیس و اسرائیل در روابط ایران و آلمان بعد از اتحاد دو آلمان تا بحران میکونوس و همچنین نقش این کشورها در ایجاد بحران میکونوس از جمله نکات این تحقیق است که نویسنده با استفاده از حقایق و اسناد معتبر تاریخی و نیز خاطرات مأموریت خود به رشته تحریر در آورده است و توسط مرکز تحقیقات استراتژیک به چاپ می‌رسد.»
 
اگر چه می‌توان بطور شکلی به گونه‌ای عمل کرد که ظاهراً خلاف قانونی انجام نگرفته است اما این سؤال پیش می‌آید که آیا توصیه‌ی رسمی یا غیررسمی دولت انگلستان و رایزنی مقامات انگلیسی و به ویژه جک استراو وزیرخارجه‌ی وقت انگلیس در اخذ مدرک مزبور مؤثر نبوده است؟ بایستی در نظر داشت جک استراو نه تنها اولین وزیر امورخارجه‌ی بریتانیا بود که به تهران سفر کرد بلکه طی سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۶ پنج بار به دیدار ملایان تهران شتافت و به همین دلیل از روزنامه تایمز لندن لقب «جک تهرانی» گرفت. وی که در کتاب خاطراتش از خاتمی به عنوان «فیلسوف سیاسی» یاد می‌کند بعید نیست برای مذاکره کننده‌ی ارشد هسته‌ای رژیم نیز مدرک «دکترای روابط بین‌الملل» دست و پا کرده باشد. 
عباس عراقچی عضو تیم مذاکره‌کننده‌ی هسته‌ای رژیم با کشورهای 1+5 نیز در سال ۱۹۹۵ از دانشگاه کنت دکترای خود را دریافت کرده است.
 
مدرک دکترای سید حسین موسویان مرا به یاد مدرک دکترای سیف‌الاسلام قذافی از دانشگاه بسیار معتبر «مدرسه اقتصاد لندن» London School of Economics می‌اندازد که در سال ۲۰۰۸ دریافت کرد. در دوران صدارت تونی بلر و حزب کارگر تلاش می‌شد سیف‌الاسلام را جانشین قذافی و فردی معتدل و خواهان رفرم معرفی کنند. او یک روز هم در مدرسه اقتصاد لندن دیده نشد اما از این مؤسسه معتبر در ازای قول پرداخت یک و میلیون پوند (سیصدهزار پوند آن دریافت شد) مدرک دکترای فلسفه دریافت کرد. او پیش‌تر مدرک فوق‌ لیسانس خود را نیز از همین مدرسه دریافت کرده بود. پس از سرنگونی دولت قذافی مشخص شد که پایان‌نامه‌ی تحصیلی وی را نیز آژانسی در لندن نوشته و مدرسه اقتصاد لندن از آن آگاه بوده است.
 
 
 افشای غیرقانونی بودن مدرک سیف‌الاسلام به چند دلیل انجام شد. قبل از هر چیز دولت‌های قذافی سقوط کرده بود و نیازی به سیف‌الاسلام نبود. از آن گذشته دولت محافظه کار در انگلیس در قدرت بود و می‌خواست از این افتضاح سیاسی برای تخریب رقیب استفاده کند. بعدها در محافل سیاسی به طنز از مدرسه اقتصاد لندن به عنوان مدرسه اقتصاد لیبی یا Libyan School of Economics  نام می‌بردند.
 
پس از افشاگری‌هایی که صورت گرفت Sir Howard Davies رئیس مدرسه‌‌ی مزبور مجبور به استعفا شد.
 
در گزارش روزنامه‌‌ی انگلیسی «تلگراف» آمده است که پیشتر یکی از مقامات ارشد وزارت خارجه به عنوان بخشی از تلاش دولت انگلستان برای برقراری رابطه بهتر با دولت لیبی با دانشگاه آکسفورد در سال ۲۰۰۲ برای پذیرش سیف‌الاسلام قذافی تماس گرفته است.
 
http://www.telegraph.co.uk/education/universityeducation/8926790/Blairs-government-tried-to-get-Oxford-place-for-Saif-Gaddafi.html
 
معلوم نیست موسویان در زمانی (۱۹۹۷-۲۰۰۲) که مسئول کمیته روابط خارجی شورای امنیت ملی کشور بوده چگونه توانسته سه مدرک لیسانس، فوق لیسانس و دکترا بگیرد؟ او پیش‌تر بین سال‌های ۹۰ تا ۹۷ سفیر ایران در آلمان بود و هیچ‌گاه نمی‌توانست در کلاس‌های درس شرکت کند. در ایران نیز هیچ‌گاه در هیچ کلاس درسی شرکت نکرده است. سایت‌های وابسته به رژیم مطرح می‌کنند هنگام عزیمت به اروپا وی دارای مدرک فوق‌دیپلم بوده است که احتمالاً آن هم بایستی مدرک معادل باشد که به خاطر پاس کردن تعدادی واحد درسی قبل از انقلاب در دانشگاه ایالتی ساکرامنتو به او تعلق گرفته است.
 
آیا حقیقت دارد که یکی از اتهامات موسویان چنانچه دولت احمدی نژاد و محسنی اژه‌ای وزیر اطلاعات برآن تأکید می‌کردند در اختیار گذاردن اطلاعات محرمانه به انگلیسی‌ها بوده است؟
به گفته‌ی احمدی نژاد، حسین موسویان ده پانزده جلسه ملاقات با «بیگانگان» داشته و در این ملاقات‌ها حرف‌هایی زده و اطلاعاتی منتقل کرده است.
 
وزارت اطلاعات حسین موسویان را متهم کرده بود که اطلاعاتی محرمانه در مورد فعالیت اتمی ایران را در اختیار سفارت بریتانیا در تهران قرار داد. احمدی نژاد همچنین تأکید کرده بود: «اگر اجازه داده شود، وزارت اطلاعات محتوای مکالماتی را که حسین موسویان با «بیگانگان» داشته برای عموم فاش خواهد کرد تا همه چیز روشن شود».
 
همچنین سایت‌های خبری وابسته به رژیم اعلام کردند:‌
«مهمترین اتهام موسویان، درباره یک سری اسنادی بوده است که در اختیار انگلیسی ها قرار داده و در نهایت به دست سرویس امنیتی MI6 انگلیس افتاده بوده است . این اسناد در مورد پایگاه های نظامی امنیت ایران در اروپا بوده که طی بخشنامه ای به آنان توصیه هایی شده بود که در زمان حمله احتمالی آمریکا به ایران چه اقدامات و تصمیم های باید اتخاذ کنند. این گزارش که سه نسخه بوده است؛ یکی در اختیار آقای حسن روحانی، دیگری در اختیار آقای علی یونسی و آخری هم در دست حسین موسویان بوده است. بعدها مشخص شد که نسخه ای که در دستان موسویان بوده در اختیار انگلیسی ها قرار گرفته است.»
 
 
بخش خبر ویژه كیهان در مورد جزییات اتهامات موسویان به نقل از یك منبع آگاه نوشت: «اتهامات وی جاسوسی است و مراجع ذیربط مدارك فراوانی دراین خصوص در اختیار دارند. موسویان طبق این مدارك مدت ها با عوامل اطلاعاتی سرویس های انگلیس و ژاپن در تماس بوده و حتی صدای او در برخی مذاكرات تلفنی نیز ضبط شده است. به طور مثال موسویان در یكی از همین مذاكرات تلفنی به طرف خارجی می گوید با پشتیبانی شما مجلس هشتم را فتح خواهیم كرد!»
 
 
«یك منبع آگاه دیگر در گفت وگو با كیهان با اشاره به برخی جزئیات پرونده موسویان اظهار داشت: از منزل موسویان ۸۶ سندی به كلی سری و ۵۱ سند سری و محرمانه نظام به دست آمده است. وی با بیان اینكه برخی اسناد مربوط به دوره قبلی وزارت اطلاعات هم توسط موسویان به انگلیسی ها داده شده است گفت: موسویان در قبال این خدمات، ویزای ۵ ساله انگلیس را گرفته است. این منبع امنیتی اضافه كرد: موسویان در یك مذاكره پنهانی به طرف انگلیسی یادآور شده كه دولت هزینه مركز تحقیقات استراتژیك را كاهش داده و لذا لازم است انگلیسی ها در این باره كمك هایی به مركز نمایند. كه در ازای این درخواست طرف انگلیسی هزینه برگزاری چند كنفرانس در داخل و خارج كشور را پرداخت كرده است. »
 
 
سر ریچارد دالتون یکی از متخصصان مؤسسه چاتوم هاوس در ارتباط با ایران و لیبی و سفیر سابق انگلیس در تهران بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ یکی از حامیان اصلی موسویان و یکی از برنامه‌ریزان پشت پرده مذاکرات هسته‌ای رژیم است. او به کرات موسویان را به عنوان یک چهره‌ی علمی و کارشناس دانشگاهی به مجامع بین‌المللی معرفی کرده است. باید دید چه چیز این دو را به هم وصل می‌کند. او گروهی از سفرا را سرپرستی می‌کند که سابقه‌ی سفارت در ایران را دارند.
در برنامه‌‌ای که در ۴ فوریه ۲۰۱۳ این نهاد در لندن تحت عنوان « ایران و شش (پنج به بعلاوه یک» : مذاکرات هسته‌ای در سال ۲۰۱۳ برگزار کرد. موسویان به همراه سر ریچارد دالتون شرکت داشت.
 
موسویان به همراه پاتریشیا لوئیس و سر ریچارد دالتون در چاتوم هاوس دیده می‌شود.
 
 
 
محمدعلی (همایون) کاتوزیان تا سال ۲۰۰۲ استاد دانشگاه کنت بود و در این سال با یک fellowship (یک گروه از دانش‌آموختگان برجسته که دارای یک پست آکادمیک هستند) به دانشگاه آکسفورد منتقل شد و کرسی میراث ایران را به عهده گرفت. مخارج این کرسی نه به وسیله‌ی دانشگاه آکسفورد بلکه توسط بنیاد ایران هریتیج که یک نهاد بیرونی است تأمین می‌شود. بنیانگذار این بنیاد برادران علاقبند یکی از پشتوانه‌های مالی لابی رژیم در خارج از کشور هستند. برادران علاقبند همچنین صاحب کمپانی ‌بالی هستند که آدرس آن با آدرس بنیاد ایران هریتیج یکسان است. (۳) مهدی هاشمی به واسطه‌ی کاتوزیان در دانشگاه آکسفورد پذیرفته شد که خود افتضاحی بود در حد پذیرش سیف‌الاسلام در مدرسه اقتصاد لندن.
 
حسن روحانی و جک‌ استراو و تحصیل در اسکاتلند
حسن فریدون (روحانی) متولد ۱۳۲۷ عضو مجلس خبرگان و مجمع تشخیص مصلحت، عضو شورای عالی امنیت ملی از سال ۱۳۶۸ و رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک از سال ۱۳۷۱ است. موسویان نقش معاون وی در مذکرات هسته‌ای و مرکز تحقیقات استراتژیک را به عهده داشت. روحانی یکی از سه نفری است که همراه فریدون وردی‌نژاد و محمد‌علی هادی‌نجف‌آبادی که بعدها در ترور دکتر کاظم رجوی در ژنو شرکت داشت، با مک فارلین و هیئت همراه وی(ایران گیت) دیدار داشته است. روحانی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره چهارم و دوره پنجم و دبیر شورای عالی امنیت ملی از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۸۴ در دوران ریاست جمهوی هاشمی رفسنجانی و خاتمی بوده است و هم‌اکنون نیز نماینده‌ی خامنه‌ای در این شورا است. او در سمت دبیری این شورا رئیس تیم هسته‌ای و مذاکره‌کننده ارشد ایران با سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و بریتانیا در مورد برنامه اتمی ایران بود. از وی که یکی از نزدیکان رفسنجانی است به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری اسلامی پیش‌رو نام‌برده می‌شود.  
در این مقاله قصد پرداختن به سوابق وی را ندارم بلکه تنها مروری خواهم داشت به تحصیلات وی که ادعا می‌شود در بریتانیا به پایان رسانده است.
 
حسن روحانی قبل از انقلاب لیسانس حقوق قضایی گرفت و در سپتامبر ۱۹۷۸ برای ادامه‌ی تحصیل به انگلستان رفت و در دانشگاه Surrey در شهر Guildford اسم نویسی کرد. منتهی چون زبان انگلیسی نمی‌دانست با ادامه‌ی تحصیل او در رشته‌‌ی حقوق موافقت نشد و قرار شد به فراگیری زبان انگلیسی بپردازد و سپس در حقوق بین‌الملل ثبت نام کند. با اوج‌گیری انقلاب او که حتی سعی می‌‌کرد خود را «فریدون» معرفی کند و نه «روحانی» از تحصیل خودداری کرد و در بهمن ۱۳۵۷ به کشور بازگشت.
وی به زبان انگلیسی در حد بسیار ساده آشناست و در مسافرت‌های خارجی از مترجم استفاده می‌کند. برای مثال در چند سفر خارجی علی میرعمادی مترجم او بود. او حتی قادر به خواندن متون انگلیسی هم نیست.
با این حال وی در دورانی که دبیر شورای امنیت کشور بود به توصیه‌ی جک استراو بورسیه‌ دانشگاه‌ گلاسکو شد و در حالی که زبان انگلیسی نمی‌داند و در این کشور حضور نداشته و مصدر مشاغل مهم دولتی در ایران بوده به ادعای خودش «موفق به دریافت مدرک کارشناسی ارشد (M.Phil) در رشته حقوق عمومی و اخذ پایان‌نامه دکتری (Ph.D) در رشته حقوق اساسی از دانشگاه گلاسکو گردید». البته از او در دانشگاه آبردین اسکاتلند هم رونمایی شد و پیش از آن تلاش کرده بود از دانشگاه سنت اندروز در اسکاتلند هم پذیرش بگیرد.
 
 
 
هیچ‌ اثری از پایان‌نامه‌ی دکترای او در هیچ‌کجا یافت نمی‌شود. چنانچه اخذ چنین مدرکی صحت داشته باشد، بایستی هدیه‌ای باشد از جانب بریتانیا به او و نه تحصیل علم در این کشور و یا ارائه‌ی کار تحقیقاتی.
تنها دانشگاه آزاد نیست که به در زمینه‌ی دریافت مدرک به مقامات جمهوری اسلامی مددرسانی می‌کند بلکه امدادهای غیبی از بریتانیا نیز می‌رسند.
او که دختر و دامادش در اتریش زندگی می‌کنند به بهانه‌ی دیدار با آن‌ها مذاکرات پشت‌برده اتمی رژیم را نیز پیگیری می‌کند.
 
 
ایرج مصداقی آوریل ۲۰۱۳
 
www.irajmesdaghi.com
 
پانویس:
۱- وی همچنین صاحب هتل های هلیا، لاله، تماشا و پانیذ بود که پس از سال ۱۳۸۸ فروخته شدند. شرکت تجارت بین‌المللی ثابت و مجموعه پارک دلفین‌های کیش و باغ پرندگان با مساحت بیش از ۶۵ هکتار متعلق به اوست.
 
۲- وابستگان رژیم بدون شرکت در کلاس درس، مدارج تحصیلی را طی می‌کنند. برای مثال محسن رضایی بدون شرکت در کلاس‌های فوق‌لیسانس و دکترا مدرک دکترای اقتصاد کسب کرد. استاد وی در دفتر او حاضر می‌شد و زحمت تهیه‌ی پایان‌نامه‌ی تحصیلی‌ را نیز خود استاد کشید.
۳- برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خانواده‌ی علاقبند و شرکت بالی و ... به مطالب زیر نوشته‌ی حسن داعی مراجع کنید
 
شبکه لابی ملایان و بحث شیرین دلار!
 
 
هواپیمای اسقاطی و نفوذ سیاسی
 
http://iranianlobby.com/print_Maghaleh.php?id=135
 
 

منبع:پژواک ایران

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   نسخه‌ی چاپی  

ایرج مصداقی

فهرست مطالب ایرج مصداقی در سایت پژواک ایران 

*علی فلاحیان جنایتکاری که از پرده بیرون می‌آید
*پوزش به خاطر اشتباهم در مورد تاریخ مصاحبه‌ی تلویزیونی احسان طبری
*برگی از تاریخ؛ «قرارداد ۱۹۱۹»، نایبیان کاشان، پدربزرگم حاج‌محقق‌الدوله
*محسنی‌اژه‌ای چرا خاوری را فراری داد ‏
*دکتر مسعود شیری «جاودانه‌ای» که غریبانه رفت
*پاسخی به ادعاهای محسن آرمین بازجو و شکنجه‌گر سابق و «اصلاح‌طلب» کنونی
*سو‌ءاستفاده از نام و یاد جاودانه‌ها ممنوع (به یاد حسن جهان آرا)
*آنچه از رئیسی در «کشتار ۶۷» دیدم
*سعید کریمیان چه کسی بود و چه سابقه‌ای داشت؟
*«گلزارخاوران» مشهد، پیش پای «آیت‌الله قتل‌عام» ذبح می‌شود
*شیوه‌های جدید مأموران وزارت اطلاعات در فضای مجازی
*تقدیر هم‌زمان دعایی از یک چهره‌ی ملی و یک «جنایتکار علیه بشریت»
*نگاهی به زندگی برادران ذاکر، مسئولان اطلاعاتی رژیم خمینی و فرقه‌ی رجوی
*خطرات «عشق‌بازی» خامنه‌ای با «امام زمان» برای ایران و منطقه ‏
*شیخ محمد یزدی رئیس قوه قضاییه که چماقدار بسیج می‌کرد
*هادی غفاری شکنجه‌‌گری در لباس «اصلاح‌طلبی»
*تحلیل CIA از تسخیر سفارت آمریکا در تضاد کامل با ادعا‌های مضحک فخرآور
*حسین طائب یکی از خطرناک‌ترین چهره‌های امنیتی
*دست‌پخت سایت «همبستگی ملی» و خانم دشتی
*هاشمی رفسنجانی و خامنه‌ای در نگاه آیت‌الله گلزاده غفوری
*گزارش محرمانه‌ی CIA در مورد هراس اتحاد شوروی از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی
*گزارش محرمانه‌ی CIA در مورد مسئولیت مجاهدین در انفجار حزب جمهوری اسلامی
*رپرتاژ آگهی «صدای آمریکا» برای مطرح کردن «بچه‌پررو» و «رفیق‌آیت‌‌الله»
*هاشمی معمار سرکوب دهه ۶۰ بود و مانع کشتار در پس از ۸۸
*محمدی‌ری‌شهری جنایتکاری که به چپاول مشغول است
*محمدعلی سرلک تیرخلاص‌زن دهه‌ی ۶۰ که روزگار خوشی ندارد
*اسدالله «خالصی» هم پر کشید و رفت
*رؤسای زندان اوین در دهه‌ی ۶۰
*سعید حسین‌زاده، زندانی سیاسی معترض، محمد حسین‌زاده مدیر داخلی اوین در دهه‌ی ۶۰
*نصیر نصیری و اسماعیل شاهردوی و «بی‌معرفتی»
*محسن نادریان، لات با معرفت قربانی «قتل‌های زنجیره‌ای»
*سعید امامی «سرباز راستین اسلام» که بود و چه کرد؟
*موسوی اردبیلی یکی از مسئولان کشتار دهه ۶۰
*پسر وزیر بهداری، زندانی سیاسی ۱۳ ساله و شهید ۱۵ ساله‌ «جبهه حق علیه باطل»
*تیرخلاص‌زن‌های اوین در دهه‌ی ۶۰ که کشته شدند
*«ارتجاع غالب» و «ارتجاع مغلوب»، دو تیغه یک قیچی
*شبیه سازی صفحه‌ی فیس بوک من توسط دستگاه اطلاعاتی رژیم
*تجاوز به کودکان و «حافظه تاریخی» ما ایرانیان
*توطئه‌ وزارت اطلاعات و بخش سایبری آن تحت پوشش دفاع از «چپ»‌
*«تیرخلاص‌زنی» که در ویلای شخصی‌اش بیلیارد بازی می‌کند
*با چهره‌‌ی «حاج آقا حسینی» و شبکه‌ی اطلاعاتی رژیم آشنا شویم
*سوءاستفاده جنسی از کودکان و نوجوانان در زندان
*کپی کردن صفحه‌ی فیس بوکم توسط «از ما بهتران»
*نامه‌ی شریرانه‌ی نماینده‌ی مریم رجوی به «کانون دوستداران فرهنگ ایران» در واشنگتن
*خامنه‌ای‌ و قاری قرآن فاسد، خمینی و روحانیت فاسد
*مسابقه‌ی فوتبال در روز تاسوعا، بمبگذاری در «حرم امام رضا» در روز عاشورا
*بیایید تصور کنیم....
*با نحوه‌ی کارکرد دستگاه اطلاعاتی و امنیتی در فضای مجازی آشنا شویم
*فیروز محوی یا «دزد ناشی» کمیسیون خارجه‌ شورای ملی مقاومت!
*مشارکت «فرقه‌ی رجوی» در زمینه‌سازی قتل «فراز» و «رها»
*«فراز» و «رها» جدیدترین قربانیان «قتل‌های زنجیره‌ای»
*محسنی اژه‌ای همچنان محرمانه حکم قتل صادر می‌کند
*رازینی قاتلی که به جنایاتش «افتخار» می‌کند
*پورمحمدی جنایتکاری که شب‌ها راحت می‌خوابد
*آمار واقعی زندانیان قتل‌عام‌شده در تابستان ۶۷ و جعلیات پیرامون گور دسته‌جمعی
*فیلم کامل گفتگوی ایرج مصداقی با معاون مصطفی پورمحمدی در ژاپن
*«حاجی علوی و حاجی فلاحی» یا «حاجی رجوی و حاجی خزایی»
*توضیحی چند در مورد گفتگوی مهدی خزعلی با صدای آمریکا
*گفتگو با آوایی بازرس ویژه روحانی و خلف‌رضایی قاضی دیوان عالی‌ کشور، عاملان کشتار دهه‌ی ۶۰ ‏‏(بخش دوم) ‏
*گفتگوی اختصاصی با علیرضا آوایی یکی از مسئولان کشتار ۶۷ (قسمت اول)
*نگاهی گذرا به ریشه‌های قتل‌عام زندانیان در سال‌های ۶۰ و ۶۷
*دلایل واقعی کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*از زندان برای آیت الله منتظری گزارش فرستادم
*ادعای جدید فرقه «صاحب‌مرده» رجوی مبنی بر عضویت من در هیأت کشتار ۶۷!
*گزارش کذب اعضای هیأت کشتار ۶۷ به آیت‌الله منتظری
*خروج مأموران ساواک از کشور در دیماه ۵۷، سفر به اسرائیل و اخراج از این کشور(گفتگو با پرویز معتمد)
*نگاهی دوباره به قاضی صلواتی و «برادر همسرش»
*پاسخی به ادعاهای بهروز جلیلیان در مورد «نه زیستن نه مرگ»
*بدون شرح!‌ آیا مسعود رجوی پاسخی برای این اسناد دارد؟
*آقای همنشین بهار! منظور وزیر کار امیر قاسم معینی است و نه هوشنگ انصاری
*اگر بهشتی زنده می‌ماند چه می‌شد؟‌
*مهدی سامع سرباز «ولی فقیه» در غیبت و «ارتجاع مغلوب»
*گوشه‌هایی از زندگی سراسر فساد کامران دانشجو چشم‌وچراغ خامنه‌ای در دانشگاه‌ها
*آیا عقلانیتی در اشرف دهقانی هست؟
*تلاش دستگاه اطلاعاتی رژیم برای تماس با پرویز ثابتی، ایجاد رابطه با آمریکا، شکایت از مجاهدین در گفتگو با پرویز معتمد
*نگاهی دوباره به نامه نگاری دبیر کنفدراسیون جهانی محصلین و مصطفی خمینی در دهه‌ی ۴۰
*مهدی سامع و «سه تفنگدار»ش
*بازداشت و دوران «حصر» خمینی تا تبعید در گفتگو با پرویز معتمد
*حمید اسدیان «مدیحه سرای» دربار رجوی و «ارزش غایی کلمات»
* جنگ و گریز ساواک با چریک «افسانه»‌ای حمید اشرف از نگاهی دیگر
*نگاهی اجمالی به سناریوی رژیم در مورد «زن» دستگیر شده در آلبانی
* مصطفی تاج زاده و «امام خمینی» و «دوران طلایی »
*دسته گل جدیدی که «تیرخلاص» زن اوین به آب داد
*داستان «استاد ادبیات از خراسان سرفراز» و «دیپلمات اسکاندیناوی»
*جنگ نیابتی شیعه و سنی و تعطیلی نهم ربیع‌الاول «آغاز امامت ولی عصر» و «عید‌الزهرا»
*«پرچم سرخ» تکان دادن سعید سلطانپور در روایت مجاهدین
*مروری بر «زخمی شدن قاسم سلیمانی» و «درب ضد انفجار اتمی» در تونل زیر زمینی سپاه در روایت مسعود رجوی
*جاودانه‌های خانواده‌ی محمدرحیمی در شعر زنده یاد نصیر نصیری
*شبکه‌ی نفوذی مجاهدین در رژیم، قربانی «خیانت» مسعود رجوی (بخشی از گزارش ۹۳)
* فیروز الوندی و «لاله‌های سرنگونش»
*«سرقت» شعرهای نصیر نصیری توسط مجاهدین و استفاده از آن در خاطرات محمود رویایی!
*نصیر نصیری همچون «بادی سرگردان» در جستجوی آشیانه‌‌اش
*آیا رژیم قصد آزادی رابرت لوینسون را دارد؟
*سید‌ابراهیم رئیسی جنایتکاری در مقام تولیت «آستان ضامن آهو»
*نگاهی ایدئولوژیک به نامه‌‌‌های مسعود رجوی خطاب به خبرگان و خامنه‌ای
*در رثای دکتر هادی اسماعیل‌زاده حقوقدان بزرگ میهن مان
*بارز شدن دشمنی هیستریک فرقه رجوی با زندانیان سیاسی مقاوم و مبارز
*دزد ناشی به کاهدان می زند («جنون» مسعود رجوی)
*«چه بی ثمر به در می‌کوبم» نگاهی به چند شعر نصیر نصیری
*عباس رحیمی آن «جان شیفته»
*کارزار غیرانسانی جماعت رجوی علیه بیماری عباس محمدرحیمی
*نقش اخلاق در رفتارهای سیاسی
*سرگیجه ی رجوی در برابر مظلومیت عباس محمدرحیمی
*حمله کینه توزانه ی مسعود رجوی به عباس محمدرحیمی سمبل جوانمردی و راستی
*مترجم نیروی دریایی آمریکا در زندان اوین؛ نماینده خمینی در نیروی دریایی، امام جماعت در آمریکا
*پیش‌بینی خروج نیروهای آمریکایی از عراق و خطرات ناشی از آن
*رجوی خواهان ادامه جنگ در لیبرتی، کمیساریای عالی پناهندگان خواهان انتقال فوری مجاهدین از عراق
*جنایت «لیبرتی» و مسئولیت مشترک خامنه‌ای و مسعود رجوی
*محمدحسن راستگو «مبتکر شیوه خاصی از آموزش و تفریح برای کودکان»
*پاسخ من به دستگاه اطلاعاتی و امنیتی رژیم برای مناظره در «دانشگاه هنر تهران»
*متن کامل نامه آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری: «با آب دیگری وضو بسازید»
*تلاش نافرجام فخرآور برای بدنام کردن اسماعیل خویی
*گل ــ زاده، نخ «دانه‌های تسبیح» * (قسمت دوم)
*من و فرهاد و زندان و «یه شب مهتاب» *
*«کشتار ۶۷» در شعر نصیر نصیری (شاعری که قربانی خمینی و رجوی شد)
*گفتگوی گزارشگران با ایرج مصداقی بمناسبت یادبود کشتار زندانیان سیاسی در تابستان 1367
* جنایتکاران دهه ۶۰ پست دولتی دارند
*نصیر نصیری شاعری که قربانی خمینی و رجوی شد
*بقیه داستان «جیمزباند» و «رفیق آیت‌الله»
*روایت ایرج مصداقی از سیاه‌ترین دهه عمر جمهوری اسلامی - بخش نخست
*کوتاه و گویا؛ «انترناسیونال بچه‌پرروها»
*سکوت مسعود رجوی در قبال پذیرش پناهندگی یکی از متهمان قتل‌ کشیش‌های مسیحی در سوئد
*توطئه‌ی جدید دستگاه اطلاعاتی رژیم و مجاهدین علیه «نه زیستن، نه مرگ» و من
*«هوشنگ عیسی بیگلو» و «همنشین بهار» در روایت عرفان قانعی فرد پادوی دستگاه امنیتی
*رضا مصطفوی طباطبایی «خیر» حامی پرسپولیس یا یکی از عوامل گم‌شدن دکل نفتی
*به یاد مادر انسیه بخارایی کاشی (سید‌احمدی) که «لبخندش باغ ستاره‌ها بود»
*از جعل امضاهای ناشیانه پای بیانیه دلواپسان تا جعل امضا تحت نام «بیش از ۱۵۰۰نفر از دوستداران جنبش فدائی»
*اوین؛ از جوخه‌‌ی اعدام لاجوردی تا پارک قالیباف و لاریجانی
*چهل سال پس از ترور شریف واقفی؛ شباهت‌های رفتاری مسعود رجوی و تقی‌ شهرام
*چرا در مورد بیژن جزنی و حمید اشرف می‌نویسم؟
*من یا محسن درزی «تواب»، کدام یک بایستی پوزش بخواهیم؟
*سناریوی جدید دستگاه اطلاعاتی رژیم؛ مجاهدین عامل اسیدپاشی روی زنان
*فرخ نگهدار و تاریخی سراسر جعلی: چگونه جنبش فدایی، بیژن جزنی و حمید اشرف قربانی شده‌اند
*سازمان چریک‌های فدایی خلق و پذیرش رهبری خمینی در دوران انقلاب ضد‌سلطنتی
*«ایران اینترلینک» صدای دستگاه اطلاعاتی رژیم
*مسعود رجوی بیش از رژیم جمهوری اسلامی از نمایش جهانی فیلم «آن‌ها که گفتند نه» در هراس است
*کشتار وحشیانه با استناد به آیات قرآن و سنت
*پیش‌بینی هشت سال پیش نتایج تحریم اقتصادی رژیم و خروج نیروهای آمریکایی از عراق
*قاضی حسن تردست قاتل ریحانه جباری مرتکب جنایت دیگری شد
*دست‌خط‌های ارائه شده از سوی مجاهدین خلق به ایرج مصداقی
*واکنش رهبری عقیدتی مجاهدین به مقاله‌ی «مسعود رجوی سه دهه «فرار» از «جانبازی» و به خطر انداختن جان مجاهدین»
*تروریست سیدنی کیست و کتاب شعرش را چه کسی انتشار داد؟
*فراخوان «ستاد اجتماعی مجاهدین در داخل کشور» طنز یا فاجعه
*مسعود رجوی سه دهه «فرار» از «جانبازی» و به خطر انداختن جان مجاهدین
*پروژه‌ی «شهید‌سازی» از مرتضی سربندی مأمور اطلاعاتی و مسئول آموزش گارد پرواز سپاه پاسداران
*عملیات مروراید مجاهدین در بهار ۱۳۷۰ کردکشی یا دخالت سپاه‌پاسداران در عراق؟
*مجاهدین خلق، داعش، «انقلابیون عراقی»، «عشایر انقلابی»، بدون شرح
*تشابه احکام «داعش»‌گونه‌ی خمینی برای کشتار نظامیان و زندان سیاسی در مرداد ۶۷
*نگاهی دوباره به دیدگاه‌ه‌ای هفت سال پیش ایرج مصداقی پیرامون احتمال حمله‌‌نظامی، تحریم اقتصادی، بحران‌هسته‌ای و ...
*به مناسبت درگذشت امام جمعه شمیرانات: حجت‌الاسلام محسن دعاگو، امام جمعه، بازجو، شکنجه‌گر و فرمانده کمیته
*اعدام‌های ۶۷ از یک سال قبلش برنامه‌ریزی شده بود
*آزادی متهمان ترور «متخصصان هسته‌‌ای» یک رسوایی دیگر برای خامنه‌ای
*طرح یک پرسشنامه (مجاهدین در برابر پرسش‌های مردم) بخشی از «گزارش ۹۳»
*دخالت مجاهدین در امور داخلی عراق و حمایت از نیروهای تحت هژمونی «داعش» (بخشی از گزارش ۹۳)
*روحانیت انقلابی، متهم اصلی آتش‌سوزی سینما رکس آبادان
*مظفر الوندی پاسدار زندان یا مسئول دفتر «حقوق بشر» و دبیر مرجع «حقوق کودک»
* گورستان «خاوران»
*اعدام، یک پارامتر مهم در حیات سیاسی نظام جمهوری اسلامی است
*شبکه‌ی نفوذی مجاهدین در رژیم، قربانی «خیانت» مسعود رجوی (بخشی از گزارش ۹۳)
*قاضی محمد مقیسه و سه دهه جنایت علیه بشریت
*«فرد خوشنام» مجاهدین چه کسی است ؟
*سرنوشت مسعود دلیلی، یادآور سرنوشت سعید امامی (بخشی از گزارش ۹۳)
*توضیحی مختصر در مورد فرار مسعود رجوی از عراق و ترک صحنه‌ی جنگ
*دریافت «جایزه یواشکی» توسط خانم رجوی
*تصحیح یک اشتباه در ارتباط با گزارش ۹۳ و پوزش از آقای سعید جمالی
*گزارش 93 / واکاوی و بررسی فرهنگ و رفتار توتالیتاریستی مسعود رجوی
*ای کاش نه تیم ملی فوتبال، که جامعه‌ی ایران «کارلوس کی‌روشی» می‌داشت
*تصحیح یک روایت در مورد زنده یاد غلامحسین (شاپور) قناعتی
*«لعبتی هزار ماشالا»، نامه سرگشاده به عماد‌الدین باقی
*نگاه متفاوت من، محمد مصطفایی و وحید پوراستاد به علیرضا آوایی
*من و «حق» بیژن جزنی و کشتار ۳۰ فروردین ۱۳۵۴
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (بخش پایانی) نقش وابستگان فدراسیون فوتبال و تربیت‌بدنی در فساد
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۶) لومپنیسم در حاکمیت، لومپنیسم در فوتبال و ...
*«عشق» و نسل برآمده از انقلاب ضد سلطنتی
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۵) روحانیت و دلالان در فوتبال
*مسعود رجوی و «پرفسور راج بالدو» و جایزه «خدمات بشردوستانه بین‌المللی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۴) نقش رمالان، جادوگران و مداحان در فوتبال
*نوروز در زندان‌های دهه‌ی ۶۰
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۳) غوغای اعتیاد و دوپینگ
*انتخاب مریم رجوی به عنوان «پرافتخار زن سال ۲۰۱۳ » و پروفسور «راج بالدو»
*نگذارید دست‌های خونین خمینی را پاک کنند
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۲) سرمایه‌داران نوکیسه در فوتبال
*مرتضی فهیم کرمانی صادر کننده‌ی اولین حکم ترور، سنگسار و قطع دست
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۱) سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال
*سیدحسین موسوی تبریزی خشن‌ترین قاضی نظام، مدعی «اسلام رحمانی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته، سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال (۱۰)
*ادامه‌ی دشمنی دستگاه ولایت با زنده‌یاد فرخ‌رو پارسای
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۹) (سرمایه‌داران نوکیسه در فوتبال)
*علی یونسی و تکذیب محاکمه و اعدام نظامیان حزب توده
*ناصر میناچی مشمول «فامیل الدنگ»‌ نشد
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۸) هجوم سرمایه‌داران نوکیسه به بازار فوتبال
*مقوله‌ی حجت‌الاسلام «جعفر نیری» و مستند‌سازی کشتار ۶۷
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (بخش ۷) تحولات باشگاه پرسپولیس، استقلال و ...
*حسینعلی نیری رئیس دادگاه انتظامی قضات «رژیم کشتار »
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۶) دخالت سپاه پاسداران در فوتبال
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۵)
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۴)
*نگاهی دوباره به دستگاه اطلاعاتی نظام و قربانیان «انجمن پادشاهی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۳)
*طه طاهری (مسعود صدر‌الاسلام) و وزارت اطلاعات مسئول ربودن رابرت لوینسون
*سخنی با مریم رجوی؛ به یاد «گوهر» و «گوهر»ها
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۲)
*چند نفر در زندان قزلحصار اعتصاب غذا کرده‌اند؟ نگاهی به اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱)
*پاسخ مجاهدین به مقاله‌ی فریبا هادیخانلو «اشرف نشان» یا «تواب اتاق آزادی اوین»
*فریبا هادیخانلو «اشرف نشان» یا «تواب اتاق آزادی اوین»
*خطر اعدام متهمان ترور‌های هسته‌ای و «جاسوسی» برای موساد
*نهاد نمایندگی خامنه‌ای و تائید قتل‌عام‌های ۶۰ و ۶۷
*انشعاب و ایجاد تشکل؛ پاسخ به نامه‌ی سرگشاده‌ی آقای ریحانی
*حق تیر و شکنجه در قوانین جمهوری اسلامی
*رادیو بی بی سی و گزارش بیطرفانه‌اش از عراق
*پس از قتل‌عام در اشرف، کشتار بزرگتری در چشم‌انداز است
*علیرضا یعقوبی «اشرفی» امروز و همکار سعید امامی و فلاحیان دیروز
*لزوم مبارزه با شخصیت‌سازی و شخصیت پرستی و پرهیز از مطلق‌کردن افراد
*قاضی صلواتی یکی از اضلاع مثلت «جنایت علیه بشریت»
*نامه سرگشاده به شیرین عبادی، «اسلام رحمانی» چاره‌ی کار نیست
*آیت‌الله گلزاده غفوری و پذیرش وکالت عباس امیرانتظام
*چه چیز خشم «‌اهل حق» در ایران را برانگیخت و خودسوزی‌ها چرا آغاز شد؟
*واکنش مشابه‌ مجلس شورای اسلامی و «شورای ملی مقاومت» به «استعفا»
*نگاهی ایدئولوژیک به نامه‌‌‌های مسعود رجوی خطاب به خبرگان و خامنه‌ای
*محمد‌علی امانی رئیس اوین و عضوی از خانواده‌ی جنایتکار و غارتگر امانی
*انفجار حرم عسگرین و اعتراف ژنرال جورج کیسی
*بخش منتشر نشده‌ی گزارش ۹۲، نامه‌ی سرگشاده به مسعود رجوی
*مکاتبات من با ابوالقاسم رضایی یکی از مسئولان مجاهدین در دیماه ۱۳۸۸
*سنگ بنای نابسامانی‌های کشور را هاشمی گذاشته-
* محمد مهرآیین، مظهر جنایت و فساد
*گزارش ۹۲، نامه‌ی سرگشاده به مسعود رجوی
*سیدحسین موسویان و شیخ حسن روحانی دو مدعی تحصیل در بریتانیا
*نگاهی به پرونده‌ی کهریزک و سوابق جنایتکارانه «قاضی حداد»
*حجت‌الاسلام محسن دعاگو، امام جمعه، بازجو، شکنجه‌گر و فرمانده کمیته
*نگاهی به زندگی جلیل بنده یکی از تیرخلاص‌زن‌های اوین
*سفر مصطفی محمد نجار به وین شلیک به لیست جدید اتحادیه‌‌ اروپا
*نقش مجید قدوسی یکی از عوامل کشتار ۶۷ در فوتبال
*سیدعباس ابطحی یکی از جنایتکاران علیه بشریت
*دستگیری یک شهروند اسلواکی اقدامی شکست‌خورده در راه تکمیل سناریوی ترورهای هسته‌ای
*حمله‌ی موشکی به لیبرتی آخرین اقدام تروریستی رژیم نخواهد بود
*«هوشنگ عیسی بیگلو» و «همنشین بهار» در روایت عرفان قانعی فرد پادوی دستگاه امنیتی
*آقای واحدی، بشارتی نه «خدا ترس است و نه با شرف»
*طه طاهری (مسعود صدر‌الاسلام) و وزارت اطلاعات مسئول ربودن رابرت لوینسون
*تلاش برای نجات تروریست‌های‌ سپاه قدس در تایلند
*نشریه‌ی پیکار، قاسم عابدینی و ترور آمریکایی‌ها
*رو در رو با فائزه هاشمی و «عبرت روزگار»
*آیا خامنه‌ای مخالف اعدام مارکسیست‌‌ها بود؟
* بدون شرح!
*«گفتگوهای زندان» و سندروم «دایی جان ناپلئون»
*مازیار بهاری و «اعترافات اجباری»
*حکم تاریخی دادگاه لاهه و واکنش ناگزیر «هیأت اجرایی راه کارگر»
*تاکسی زرد رنگ پژو ۴۰۵ و ترور پاسدار فریدون عباسی
*آیا مجاهدین و دشمنانشان فرهنگی مشابه دارند؟
*چه کسانی مستشاران آمریکایی در ایران را ترور کردند؟
*متهم کردن بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به مشارکت در ترور‌های هسته‌ای
*وزیر فتحی هوادار دکتر شریعتی چرا و چگونه «رفیق» شد؟
*«جهانبخش سرخوش» و «شرکا» همسو و همگام با رژیم
*من و «حق» بیژن جزنی و کشتار ۳۰ فروردین ۱۳۵۴
*آیا محمدی گیلانی حکم اعدام فرزندانش را داد؟
*نگاهی به جعلیات انتشار یافته از سوی ساموئیل کرماشانی در مورد مولود آفند و متهمان دستگیر شده در ایران
*ربودن مولود آفند، ارتباط آن با «ترورهای هسته‌ای»، اقلیم کردستان و موساد
* نگاهی دوباره به سناریوی «سربازان گمنام امام زمان» و قربانیان آن
*دلایل اتخاذ اقدامات امنیتی اجلاس «غیرمتعهدها» در تهران
*به فریاد متهمان بیگناه ترور «متخصصان هسته‌ای» برسید
*علیرضا آوایی، غلامرضا خلف رضایی زارع و چند جنایتکار علیه بشریت
*«حاج رضا» و کتایون ‌آذرلی و یک پروژه‌ی امنیتی
*چشم‌ها را باید شست، جور دیگر باید دید؛ پرسش‌هایی از سوی مخالفین ایران تریبونال
*دروغپردازی «حاج‌رضا» در مورد نحوه‌ی سفر به اروپا
*پرده‌‌ی دیگری از «داستان‌های هزار و یک شب» صاحب‌منصب قضایی رژیم
*«دو پیمانه آب و یک چمچه دوغ»، نگاهی به روایت‌های جعلی صاحب‌منصب قضایی رژیم
*پاسخ به چند سؤال در ارتباط با خاطرات و مصاحبه‌ی‌ تلویزیونی ثابتی و واکنش‌های پیرامون آن
*حاج احمد قدیریان مسئول گروه ضربت و جوخه‌های اعدام اوین
*«فرقان» در آیینه‌ی تاریخ
*مایک والاس و هاشمی رفسنجانی
*حمید رضا نقاشیان تجسم عینی حاکمیت فاسد
*چه کسی خامنه‌ای را در تیرماه ۶۰ ترور کرد؟
*تروریسم افسار گسیخته‌ی رژیم و مماشات بین‌المللی
*فراز و نشیب حزب توده در دهه‌ی ۶۰
*«اپوزیسیون» کی و چگونه کوک می‌شود؟
*سانسور بخش مهیج خبر «ان بی سی» در مورد نقش مجاهدین در ترور‌های تهران
*پرونده‌ی لیلا فتحی نمادی از ظلم و بی‌عدالتی دستگاه قضایی ولایت فقیه
*چه کسانی پشت بیانیه‌‌ی «کرکس‌ها متحد می‌شوند» هستند
*نقش رژیم در «قتل‌های زنجیره‌ای متخصصان» ایرانی
*نامه سرگشاده به آقای محمد نوری زاد
*نامه‌ی تیرماه ۱۳۶۶ آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری *
*نامه آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری: «با آب دیگری وضو بسازید»
*پاسخ به پرسش‌هایی چند در مورد بیانیه‌های ضد جنگ و تلاش‌های اکبر گنجی
*پاسخ به سؤالاتی چند در مورد گزارش آژانس بین‌المللی اتمی و امکان حمله نظامی غرب به ایران
*چند پرسش و پاسخ در مورد طرح ترور سفیر عربستان در آمریکا
*جاسوسی وابسته‌ی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در لندن علیه دانشجویان ایرانی
*«باغ‌ها آنگاه که شکفته‌ترند کوله‌ی پاییز را پربار می‌کنند»
*«از اوج و موج نگاهت عشق پیدا بود»
*به یاد شهلا و فریده و همه‌ی جاودانگان
*به یاد مادر جهان‌آرا و جاودانه‌اش «حسن»
*رقص ققنوس‌ها و آواز خاکستر
*به روز کردن لیست تروریستی و واکنش‌‌های رژیم
*محمد سلیمی یکی از جنایت‌کاران علیه بشریت و دست‌اندرکاران قتل‌عام ۶۷
*راه بهبود حقوق بشر در ایران از رسیدگی به قتل های ۶٧ می گذرد
*معامله‌ بر سر آزادی دو کوهنورد آمریکایی و باقی ماندن نام مجاهدین در لیست تروریستی
*گفتگو در مورد گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر
*نوری‌زاده و زنده‌یاد شاپور بختیار
*مروری بر روایت هاشمی رفسنجانی از پایان قتل‌عام ۶۷ و اطلاعات ارائه شده از سوی دادستانی
*با آب هفت دریا نیز ننگ کشتار ۶۷ را نمی‌توان شست
*لیست تروریستی آمریکا و رابطه آن با نجات جان ساکنان اشرف
*مادر هنوز غصه‌ی عطیه را دارد
*مادر امامی و آغوش پر از عشق‌اش
*آیا مجید انصاری راست می‌گوید؟
*محمدرضا صدر عاملی و رخت‌‌ دامادی‌اش
*نحوه برخورد دولت موسوی با کشتار ۶۷ و موارد نقض حقوق بشر در مجامع بین‌المللی
*تصحیح اطلاعات ارائه شده نادرست در مورد گزارشگر ویژه و ...
*انتخاب گزارشگر ویژه مردِ مسلمانِ غیرعرب و تصحیح چند اشتباه
*هوشنگ اسدی بدون هیچ پروایی همچنان دروغ می‌گوید
*از بهناز شرقی نمین تا هاله سحابی
*با چهره‌ی مجید قدوسی یکی از مسئولان کشتار ۶۷ آشنا شویم
*توضیحی در ارتباط با نقد کتاب هوشنگ اسدی
*نقدی بر «نامه‌هایی به شکنجه‌گرم»، چرا هوشنگ اسدی دروغ می‌گوید؟
*کدیور و روایت کشتار ۶۷
*کشتار در اشرف و منادیان «اسلام رحمانی»
*طه طاهری (مسعود صدر الاسلام) و مفقودشدن رابرت لوینسون
*۱۹ بهمن شکوه یک مقاومت؛ غم و اندوه غریبانه‌ی زندانیان
*با چهره‌ی داوود روزبهانی فرمانده حمله به پایگاه موسی خیابانی آشنا شویم
*برای مظلومیت و تنهایی محمدعلی حاج‌آقایی
*با چهره‌ی مرتضی اشراقی عضو هیئت کشتار ۶۷ آشنا شویم
*«خبر کوتاه‌ بود اعدام‌ شان‌ کردند!»*
*مهدی نادری‌فرد یکی از عوامل اصلی کشتار ۶۷ در زندان گوهردشت
*یادی از آیت‌الله منتظری و نکاتی چند در ارتباط با میزگرد سیاسی ۳۰ آذر ۸۸ سیمای آزادی
*نامه سرگشاده به خانم زهرا رهنورد
*تاریخ گفت‌وگوهای درونی بخش مارکسیست لنینیست مجاهدین خلق و چریک‌های فدایی خلق
*فردا را چگونه باید ساخت؟
*برای آن‌هایی که خواهان حقیقت‌اند
*از به کارگیری شیوه‌های غیراخلاقی بپرهیزیم حتی در رابطه با دشمنانمان
*ايرج مصداقي و «غزل اميد»
*انتشار اخبار جعلی از سوی «پیک نت» در ارتباط با مهاجمان به خانه کروبی
*گرچه ما می‌گذریم راه می‌‌ماند ( در رثای جاوادنه‌های رضایی‌ جهرمی)
*معرفی عاملان و آمران و افراد مطلع از اعدام‌های مرداد ۶۷
*قتل‌عام ۶۷ در پاسخ‌های رسمی دولت جمهوری اسلامی
*ايرج مصداقي: غرب عاملان کشتار را مي‌شناسد
*نامه سرگشاده به میرحسین موسوی
*مادر امامی و آغوش پر از عشق‌اش
*«محمد نبودی ببینی»، برادرت را کشتند!
*گفت‌وگو با ايرج مصداقی درباره قاضی مقيسه: شريرترين چهره زندان‌های جمهوری اسلامی در دهه ۶۰
*«آیا زندگی باز به آن‌ها خواهد خندید»
*حق با شادی صدر است یا داریوش برادری
*برای مظلومیت و تنهایی محمدعلی حاج‌آقایی
*شورای حقوق بشر سازمان ملل و همسر سعید امامی!
*با چهره‌ی سید حسین مرتضوی یکی از جنایتکاران علیه بشریت آشنا شویم!
*بهار با بچه‌ها، بهار بی‌بچه‌ها (یادی از دلاوران خانواده‌‌ی مدائن)
*گفتگوی اشتراک با ایرج مصداقی در رابطه با کمپین دو میلیون امضا بر علیه مجازات اعدام
*داستان دستبوسی جنتی !
*«شرفیابی و درخواست عفو و انابه در حضور رهبری»
*اعدام توابان، تراژدی مضاعف
*سوءقصد به تواب نظام یا سناریوی جدید کودتاچیان
*احسان نراقی همچنان در خدمت قدرت
*نامه‌های علیرضا حاج صمدی به همسرش مریم گلزاده غفوری
*«کاظم» تبلور خشم و عصیان نسل برآمده از انقلاب ضد‌سلطنتی
*صدای «صادق» نسلی که در سکوت پرپر شد
*فرمانده حمله به پایگاه موسی خیابانی چه کسی بود؟
*کتاب «نگاهی به سازمان بین‌المللی کار، نقض حقوق بنیادین کار در ایران» - ایرج مصداقی
*وصیت نامه مریم گلزاده غفوری
*«سلامم غریبانه در هر خانه را خواهد زد»
*عبرت‌های روزگار
*گل- زادگان ( محمد کاظم)
*گل‌- زادگان ( محمدصادق)
*گل ــ زاده، نخ «دانه‌های تسبیح» * (قسمت دوم)
*مسعود علی‌محمدی آخرین قربانی دستگاه امنیتی ولایت فقیه
*دکتر گلزاده غفوری مدافع بزرگ حقوق مردم (قسمت اول)
*فرخ نگهدار و درد «فروپاشی» نظام
*شب لعنتی و فانوس (به یاد فاطمه کزازی)
*در رثای کسی که به جای حکومت بر سرهای بالای دار، بر قلب‌های مردم حکومت کرد
*پرسش و پاسخ در مورد فعل‌انفعالات عراق و وضعیت مجاهدین و ... (بخش دوم)
*پرسش و پاسخ در مورد فعل‌انفعالات عراق و وضعیت مجاهدین و ... (قسمت اول)
*آن کس که وابستگی‌های سیاسی و ایدئولوژیکش را نفی کند خود را نفی می‌کند
*امیر فرشاد ابراهیمی بازیچه‌ دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی
*گزارش‌های نادرست به ما خدمت نمی‌کنند- بخش سوم
*نقد فرهنگ سیاسی - حذف و سانسور در خاطرات زندان!- بخش دوم
*نقدی بر «آفتابکاران» نوشته‌ی محمود رویایی – بخش نخست
*به یاد آن که «عاشقانه زیست»
*همکاری یکی از فعالان اصلی لابی رژیم در انگلستان با فرماندهان سپاه پاسداران
*مسعود صدر‌الاسلام (طه طاهری)، همان صالح بازجوی معروف ۲۰۹ اوین نیست!
*گفت گو با ايرج مصداقي، نويسنده چهار جلد خاطرات زندان
*مذهب در خدمت شکنجه و کشتار
*احمد توکلی و قتل فجیع نرگس جباری
*آقای کروبی جنایات دیگر خامنه ای را هم افشا کنید
*کندوکاوی در وقایع پس از انتخابات 22 خرداد 1388
*همخوانی یک سیاست
*سخنی در باب فرصت طلبی گردانندگان سایت «اخبار روز»
*یگان ویژه پاسداران نیروی انتظامی و «نوپو»
*بازوهای نظام برای سرکوب جنبش های اعتراضی
*نامه سرگشاده به آقای مهدی کروبی
*فرهاد جعفری مدافع سینه چاک احمدی نژاد یا سهی سیفی وبگرد «روزآنلاین»
*آشنایی با چند تن از عوامل کشتار و جنایت در دهه‌ی ۶۰
*محمدرضا شریفی نیا تواب دو آتشه اوین و حامی احمدی نژاد
*نگاهی به سابقه‌ی چندتن از رهبران کودتای ۲۲ خرداد
*جعلیات جدید امیرفرشاد ابراهیمی در نامه سرگشاده به مجتبی خامنه ای
*پاسخ به سؤالات سایت گزارشگر در ارتباط با خیزش مردم ایران
*نگاهی به چهره‌ی چند جنایتکار
*مجید پورسیف کیست؟
*فاضل بازجوی بیرحم شعبه هفت اوین
*مجتبی حلوایی عسگر یکی از عاملان اصلی کشتار ۶۷
*تحلیلی بر نماز جمعه رفسنجانی
*فکور، بازجوی شعبه‌ی هفت اوین و تروریست بین‌المللی
*نقدی بر کتاب «آفتابکاران» نوشته محمود رویایی (مجموعه کامل)
*«فرهنگ» ناهنجار یک عضو شورای هماهنگی اتحاد جمهوری‌خواهان
*سخنی با اعضا و هواداران اکثریت و اتحاد جمهوریخواهان
*حجاریان و شقاوت یک نظام ضدبشری
*متن سخنرانی ایرج مصداقی در جلسه ایران، انتخاب دمکراتیک
*از ۳۰ خرداد ۶۰ تا ۳۰‌خرداد ۸۸
*آن کس که باید برود خامنه ای است
*کودتای جدید در رژیم کودتا
*با وزیر کشور کابینه‌ی احتمالی کروبی آشنا شویم
*سید ابراهیم نبوی و پرده پوشی یک دهه جنایت و سرکوب
*کندوکاوی در ارتباط با دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری
*میرحسین موسوی و «برکات سازنده اسلام»
*اظهارات مصطفی تاج‌زاده در توجیه کشتار ۶۷
*متجاوز را «انتخاب» نمی‌کنند!
*مهدی کروبی و میرحسین موسوی و کشتار ۶۷
*نگاهی به تاریخچه‌‌ی شکایت علیه نقض حقوق سندیکایی و آزادی انجمن‌ها توسط دولت‌های ایران (بخش دوم)
*نگاهی به تاریخچه‌‌ی شکایت علیه نقض حقوق سندیکایی و آزادی انجمن‌ها توسط دولت‌های ایران (بخش اول)
*ناصر منصوری را روی برانکارد به قتل‌گاه بردند
*نام واقعی مجید قدوسی چیست؟
*سرهنگ سید لطف‌الله اتابکی کیست؟
*گفتگوی پژواک ایران با ایرج مصداقی در ارتباط با نقش‌گروه‌های چپ و مجاهدین در استقرار جمهوری اسلامی، حمایت از خمینی و...
*ادعاهای نادرست راجع به عکس‌های جنایتکاران
*ماشین جعل و دروغپردازی راه توده و پیک نت
*سرگذشت من و سرگذشت یک ترانه
*به یاد آن که «بهنام» بود
*تجربه‌اندوزی از تاریخ
*در خلوت پرشکوه عاشقان آزادی جاری‌ست...
*خاوران و مادران
*نقدی بر گزارش دیده‌بان حقوق بشر در مورد آزادی بیان و تجمع در مناطق کردنشین
*اقتدار مادران
*حسین مهرپور و تعهدات بین‌المللی جمهوری اسلامی
*میان ماه من تا ماه گردون!
*انتقام‌جویی نظام «عدل اسلامی» از خانواده‌ها (بخش دوم)
*چند نکته در ارتباط با مهر و موم کردن کانون مدافعان حقوق بشر
*انتقام‌جویی نظام «عدل اسلامی» از خانواده‌ها (بخش اول)
*برخورد گزینشی با حقوق زنان
*آرامگاه مادر !
*پرویز زند شیرازی نیز به ابدیت پیوست
*مادر، «افسانه است، اما دروغ نیست»
*دادگاه یا سرپوشی بر جنایت باندهای رژیم در شیراز
*رفیق‌دوست و حکم مهدورالدم
*مأموریت «یک اسکادران هموسکسوئل منحرف آمریکایی»!
*به پاس مقاومت و ایستادگی علی صارمی
*هشدارهای امنیتی سایت تابناک را جدی تلقی کنیم
*نوری زاده و دسته گل تازه به آب داده
*غلامرضا جلال و روایت‌های غیرواقعی زندان
*به یاد آن که «عاشقانه زیست»
*انتخاب اوباما شرایط را برای رژیم سخت‌تر می‌کند
*همنامی جنایتکاران و معضل اپوزیسیون- بخش دوم
*هویت اصلی داوود لشگری یکی از مسئولان کشتار ۶۷
*اپوزیسیون و معضل همنامی جنایتکاران
*آیا سانسور شاخ و دم دارد؟
*هیئت کشتار زندانیان سیاسی در روایت گروه‌ها و فعالان سیاسی!
*کشتار ۶۷، سعید شاهسوندی و پروژه‌ی جعل تاریخ
*بیستمین سالگرد کشتار ۶۷ و انتشار خاطرات جعلی
*گفتگو با ایرج مصداقی در مورد در مورد جناح‌های رژیم، خطر جنگ، خطرات اتمی شدن رژیم، وضعیت اپوزیسیون، جنبش‌های مردمی و ....
*سانسور زنان در انتخابات کانون نویسندگان ایران !
*«غنی سازی» دروغ و «توسعه» جعل در دستگاه رژیم
*پاسخ به «فراخوان» فریدون گیلانی و ذکر چند خاطره
*روایت وارونه‌ی مسعود بهنود و محسن سازگارا از ۳۰ خرداد
*سازگاران با جنایتکاران، ناسازگارا با قربانیان
*پاسخ به پرسش‌هایی چند در رابطه با کتاب «برساقه تابیده کنف»
*دست های خونین باندهای رژیم در انفجار شیراز
*داستان زنی که «هفت شوهر» دارد و حافظه‌ی تاریخی
*علی‌محمد بشارتی یکی از بنیانگذاران دستگاه سرکوب و جنایت رژیم
*امیرفرشاد ابراهیمی درس آموخته‌ی مکتب ولایت
*سید کاظم کاظمی، از بنیانگذاران سیستم اطلاعاتی، شکنجه‌گر و جلاد اصلی فعالین چپ ایران
*عید ۶۲ در زندان گوهردشت
*نوری‌زاده، بانک مرکزی جعلیات و عصاره ژورنالیسم بی‌اعتبار
*بخشی از نقشه‌‌های زندان‌های اوین، قزل‌حصار، گوهردشت و نیز محل‌های قتل‌عام تابستان۶۷ برگرفته شده از کتاب «نه‌زیستن، نه‌مرگ»(چاپ دوم)
*حاج احمد قدیریان مسئول گروه ضربت و جوخه‌های اعدام اوین
*دلایل واقعی کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*بهنود پدیده‌ای که از نو باید شناخت
*محمد مهرآیین یکی از مهم‌ترین دژخیمان اوین
*نقش های گوناگون هوشنگ اسدی تواب فعال زندان
*کبوتر با کبوتر، باز با باز، کند همجنس با همجنس پرواز
*برگشتگان ازدیار مردگان
*ILO - پیشرفت دولت جمهوری اسلامی در سال های گذشته در سازمان ‌بین‌المللی کار (بخش هشتم - پاياني)
*ILO - نگاهی به کنفرانس بین‌المللی کار و سیاست های به کار گرفته شده از سوی رژیم در این کنفرانس‌(بخش هفتم)
*ILO - تشکل‌های کارگری رژیم از نگاه سازمان بین‌المللی کار (بخش ششم)
*ILO - خانه کارگر جمهوری اسلامی (بخش پنجم)
*ILO - تشکل‌های کارگری در جمهوری اسلامی و مغایرت آن ها با کنوانسیون‌های بین‌‌المللی (بخش چهارم
*ILO - گزارش کمیته متخصصین در ارتباط با اجرای کنوانسیون ها و توصیه نامه ها به نود و سومین کنفرانس بین‌المللی کار و کمبودهای آن (بخش سوم)
*ILO - کنوانسیون های بین‌المللی که مورد تصویب دولت‌های ایران قرار گرفته‌‌‌اند (بخش دوم)
*ILO - کنوانسیون‌های بین‌المللی، ترفند‌های رژیم (بخش اول)
*برای مادرهایمان، «دل‌پاکان» و «دل‌سوختگان» روزگار
*کشتار ۶۷ در شعر زندان
*نگاهی گذرا به نمایشنامه‌های زندان
*اعلامیه جهانی حقوق‌بشر دستاورد بزرگ بشریت
*یقه واقعیت را نمی‌توان گرفت؛ (در مورد کتاب نه زیستن نه مرگ)
*آقای زرافشان به کجا می‌روید؟
*احکام خمینی و خامنه‌ای به حسینعلی نیری رئیس هیئت قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*نظرات «استاد» عبدالله شهبازی و چگونگی برخورد بقایای حزب توده با او
*روزشمارقتل‌عام ۱۳۶۷
*مسئولان قتل‌عام زندانیان سیاسی
*بخشی از نقشه‌‌های زندان‌های اوین، قزل‌حصار، گوهردشت و نیز محل‌های قتل‌عام تابستان۶۷ برگرفته شده از کتاب «نه‌زیستن، نه‌مرگ»(چاپ دوم)