PEZHVAKEIRAN.COM دلیل و اهمیّت «تعطیل کردن زندان گوهردشت» و ارتباط آن با دادگاه حمید نوری
 

دلیل و اهمیّت «تعطیل کردن زندان گوهردشت» و ارتباط آن با دادگاه حمید نوری
سیامک نادری

سراسیمگی در تعطیل کردن زندان گوهردشت (رجایی‌شهر) و انتقال شتابزده زندانیان به زندان قزلحصار که در همین استان البرز واقع شده است پرسش‌هایی درباره علل و انگیزه‌های این جابجایی ایجاد کرده و رسانه‌های فارسی‌زبان در مصاحبه با فعالان سیاسی و حقوق بشری به این موضوع پرداخته‌اند که اساسا به نقش دادگاه حمید نوری در جابجایی زندان گوهردشت اشاره‌ای نکرده‌اند و این مؤلفه مهم و کلید در اجرای ضربتی برچیدن این زندان سخنی به میان نیاورده‌اند.

تعطیل شدن زندان گوهردشت، زندانی که  نام آن در محاکمه حمید نوری نه در ایران بلکه در سراسر جهان پیچید و کریستینا لیندوف کارلسون دادستان دادگاه استکهلم از این زندان به عنوان« کارخانه کشتار» نام برد و حمید نوری به دلیل « جنایت جنگی و قتل عمد» به دو حکم ابد محکوم گشت در عرصه بین‌المللی عواقب سیاسی و حقوقی  برای رژیم جمهوری اسلامی و همچنین ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهور رژیم که از قضا یکی از اعضای «هیأت مرگ» در این جنایت بود  در پی خواهد داشت.  به همین سبب رژیم جمهوری اسلامی   به صورت همه‌جانبه به تراز کردن دستگاه سیاسی، امنیتی و بین‌المللی خود با پدیده محاکمه حمید نوری پرداخت و این روند از زمان دستگیری تا حکم دادگاه بدوی و ادامه  آن با دادگاه استیناف در جریان است.

وبسایت «ایران وایر» در گزارشی در همین ارتباط نوشت: «تخلیه این زندان آنقدر ناگهانی و فوری انجام شده که این زندانیان «فرصت جمع‌آوری وسایل شخصی و داروهای خود را نیافته بودند.»

به نظر من که بیشترین دوران زندان خود را در گوهردشت سپری کرده‌ام ( از سال ۶۱ تا ۶۷) و کسانی که زندان و رویکرد‌های مشابه (چه جابجایی از زندانی به زندان دیگر یا جابجایی درون زندان) را بارها تجربه کرده‌اند، می‌دانند سراسیمگی تخلیه زندان گوهردشت را با وضعیت زندانیان و ناگهانی و فوری جابجا شدن آنها و عدم فرصت برای جمع‌آوری وسایل شخصی و… را  نمی‌توان مصداق سراسیمگی در تعطیلی زندان ارتباط داد زیرا کارگزاران رژیم و زندان پیشاپیش برنامه‌ریزی کرده و  طبق آن جابجایی صورت گرفته است و از قضا بی‌اطلاعی زندانیان از زمان جابجایی یک از اصول امنیتی زندان بوده و در هر سیستم امنیتی و  از جمله زندان بی‌خبری زندانیان یکی از اصول پایه‌ای است  تا آنها فرصت هیچ طرح، برنامه و هماهنگی برای اقدامات احتمالی نداشته باشند. به عبارتی لازمه تحلیل درست از یک واقعه نیازمند شناخت همه‌جانبه پدیده و  داده‌های معتبر و دقیق است.

پیش و بیش از همه این خامنه‌ای و رژیم است که دستگاه خود را بسته به اینکه محاکمه حمید نوری به کجا خواهد انجامید دستگاه سیاسی و امنیّتی خود را با آن کوک کرد و در اینباره نیز با اتکا به سوابق امر بهتر می‌توان ابتدا «هراس» و سپس «هوشیاری» و جدّی گرفتن موضوع  محاکمه حمید نوری توسط رژیم را فهمید.

۱) انکار وجود شخصی به نام حمید نوری به عنوان دادیار در سیستم قضایی

اولین واکنش از زمان بازداشت حمید نوری، انکار وجود چنین شخصی بود. حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس، گفت: «ما چنین شخصی نداریم که سال ۶۷ دادیار باشد و امروز او را دستگیر کرده باشند.» اما اولین تیر رژیم در محک دادگاه  و حضور شاهدان و شاکیان و حجم اسناد و مدارک به سنگ خورد.

۲)  برکناری قاضی مقیسه (ناصریان)  از ریاست شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب

حمید نوری ۱۸ آبان ۱۳۹۸ (نهم نوامبر ۲۰۱۹) به محض ورود به فرودگاه آرلاندا در استکهلم دستگیر شد و به همین سبب پس از گذشت یک سال رژیم ناگزیر قاضی مقیسه (ناصریان) را از ریاست شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب برکنار کرد اما خبر برکناری او هرگز انتشار نیافت تا بدین وسیله ناصریان را بی‌سر و صدا از « تیررس» رسانه‌ها و افکار عمومی‌ خارج سازد زیرا ناصریان به شقاوت و بی‌رحمی‌ و صدور احکام سنگین و رفتار پرخاشگرانه و تهدید و توهین معروف بود و از این پس نام وی به نام «قصاب گوهردشت» در قتل عام ۶۷ در ذهن‌ها متبادر خواهد گشت به همین سبب به این بسنده شد که تنها  زرگر به عنوان جانشین وی معرفی شود واز برکناری ناصریان سخنی به میان نیامد.

مشخص بود که نام مقیسه (ناصریان) به عنوان سرپرست زندان و جانی‌ترین مسئول گوهردشت در قتل عام ۶۷ به میان خواهد آمد و دیگر با چنین پرونده‌ای از جنایت، کاربردی به عنوان قاضی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب نخواهد داشت.

روز ۲۱ آبان ۱۳۹۹، برخی رسانه‌ها از برکناری محمد مقیسه از ریاست شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب خبر دادند.

۳) نصب حصار و دیوارهای بتونی بلند و دوربین مداربسته در خاوران

با مطرح شدن خاوران در دادگاه استکهلم و اظهارات شاکیان و شاهدان و اسناد و مدارک ارائه شده، رژیم دانست که برگی در دادخواهی برگشت و ورق خورد  و ناگزیر شد دیوار و گارد‌های دفاعی خودش را در ارتباط با این پرونده ببندد و به دلیل وحشتی که از بازتاب هرگونه تجمع و تظاهرات احتمالی در خاوران و در داخل ایران  دارد،  پس از سه دهه در روز ۶ خرداد ۱۴۰۱ دور تا دور گلزار« خاوران» دیوار بلند بتونی کشیده و دوربین‌های مداربسته نصب کند و چه بسا جهت پاکسازی آثار جنایت، تخریب، جابجایی مزار‌ها و دستکاری و زدودن آثار جنایات و سنگ مزار‌ها و  یا حتی انتقال پیکر‌های جانباختگان اقدام کند. تخریب و پاک کردن آثاری که از سال‌ها قبل شروع شده بود و تصمیم به نصب دوربین‌های مداربسته نیز به دولت دوم حسن روحانی بر می‌گردد که در دولت رئیسی پی گرفته شد.

۴) هوشیاری رژیم در نپذیرفتن مسئولیت کشته‌شدگان در سال ۱۴۰۱

برخلاف دهه ۶۰ و چهار قیام پیشین در سال‌های ۹۸-۹۶-۸۸- ۷۸ که کارگزارن رژیم جمهوری اسلامی سرکوب و کشتن تظاهرکنندگان را بر عهده می‌گرفتند و حتی عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور  روحانی در پرسش نمایندگان مجلس شورای  اسلامی که « چرا به سر معترضان شلیک شده» اعتراف کرده بود: «‌به پایشان هم زدیم!»

رژیم در انقلاب مهسا (زن– زندگی- آزادی) برخلاف چهار دهه گذشته، اینبار با اتکا به تجربه دادگاه بین‌المللی حمید نوری و عواقب محکومیت وی، هوشیارانه نه تنها مسئولیت هیچیک از کشته‌شدگان سال  ۱۴۰۱ را بر عهده نگرفت بلکه مدعی بود یا سگ گاز گرفته، یا از بلندی پرتاب شده و یا خودکشی کرده‌اند و… و حتی یک مورد مسئولیت شلیک با گلوله‌های ساچمه‌ای به تظاهر کنندگان و کور شدن بسیاری از معترضان را  بر عهده نگرفت؛ بنابراین شاهد هستیم که ر‌ژیم نه تنها در موضوع «خاص» دادگاه حمید نوری، بلکه به صورت « عام» دستگاه سیاسی، امنیتی و بین‌المللی نیز تجارب دادگاه استکهلم را پیش روی قرار داده و خاص را در عام و حیطه وسیع‌تر تراز کرده است.

۵) به صحنه آمدن سیدحسین مرتضوی زنجانی در کلاب‌هاوس

سیدحسین مرتضوی زنجانی رئیس زندان اوین و گوهردشت در زمان قتل عام ۶۷ پس از چهار دهه تابو بودن طرح جنایت ۶۷، با هدایت مسعود مؤیدی و البته با اطلاع و هماهنگی وزارت اطلاعات در کلاب‌ هاوس ظاهر شده  و از جمله به موضوع قتل عام ۶۷ و… پرداخت و نمایی دیگر از ابتذال شرّ را به نمایش گذاشت: اینک یک «جلاد» دهه ۶۰ و قتل عام۶۷ پرچم دادخواهی به دست گرفته تا دادخواهان پشت سر او گرد آیند و به جلاد بزرگتر و به خامنه‌ای و رهبر کودک‌کش نامه بنویسند تا جلو اعدام «بِچّه»‌های مردم (با کسر ب) گرفته شود! طبق گفته‌های مسعود مؤیدی قرار بود با مرتضوی زنجانی تا یک ماه دیگر در چندین جلسه کلاب هاوس این موضوع را ادامه دهند اما در اخرین جلسه که که من نیز حضور داشتم و نشست به تنش کشیده شد، میز و سناریوی امنیتی با نقش‌آفرینی مرتضوی در کلاب هاوس برچیده شد.

تعطیلی زندان گوهردشت و ارتباط آن با دادگاه بین‌المللی استکهلم

زندان گوهردشت نه به دلیل داخل شهر قرار داشتن، نه به دلیل اینکه محل تجمع خانوادهای زندانیان یا اعدامی‌ها، یا غیره بلکه به دلیل مشارکت حمید نوری در قتل عام ۶۷ و حکم محکومیت او در دادگاه بین المللی استکهلم برچیده  شد. بی‌دلیل نبود که حمید نوری نه تنها به انکار قتل عام پرداخت بلکه مدعی بود اساساً زندانی به نام «گوهردشت» در ایران وجود ندارد. رژیم نیز برای اینکه  بتواند در دید جهانیان صورت مسئله حکم دادگاه بین‌المللی و قتل عام در گوهردشت را پاک کرده و ماستمالی کند زندان گوهردشت موسوم به هزار سلول (انفرادی) و زندان هزارپا را تعطیل کرد.

اگر آنگونه که بعضا گفته می‌شود زندان گوهردشت به دلیل سابقه زندان‌های سال ۱۳۸۸ بدنام شده بود بنابراین می‌بایست از ۱۴ سال پیش اقدام به تعطیلی آن می‌نمودند و اگر کارگزاران رژیم  دنبال پاک کردن این بدنامی‌ها بودند، می‌بایست پیش از زندان گوهردشت، زندان بدنام و مخوف اوین در دهه شصت و در این چهار دهه را که مرکز اصلی بسیاری از جنایت‌های وزارت اطلاعات و قوه قضائیه و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده و هست تعطیل می‌کردند. کما اینکه پیش از آن در ۹ تیر ماه ۱۳۹۵ این خبر در رسانه‌ها انتشار یافته بود که: «زندان اوین تهران به پارک تبدیل می‌شود.»

حتی اگر قرار بود  صرفاً به دلیل بدنامی‌زندان گوهردشت در قتل عام ۶۷ این زندان تعطیل شود (چنانکه در بعضی از اظهارات در رسانه‌ها و بدون مطرح کردن دادگاه حمید نوری به عنوان علت اصلی تعطیلی گوهر دشت مطرح شد) باید دانست که در قتل عام ۶۷  در زندان اوین، این جنایت از حیث آمار درصد کمتری  از زندانیان به نسبت زندان گوهردشت جان به در برده‌اند؛ به عبارت دیگر تقدم بر تعطیل کردن زندان اوین به عنوان بزرگترین و بدنام‌ترین زندان کشور می‌بود!  در سوی دیگر با وجود توجیه انتقال زندان‌ها به خارج از شهر، شاهد بودیم که با آتش‌سوزی زندان اوین در شب ۲۳ مهر ۱۴۰۱  مردم حتی در نیمه‌شب به سمت زندان اوین حرکت کردند و عکس چهره‌ای مانند علی دایی در اتومبیل شخصی‌اش در مسیر و نزدیکی زندان اوین در فضای مجازی انتشار یافت.

روشن است که رژیم جمهوری اسلامی به دلیل ماهیّت و نیاز به ادامه‌ی سرکوب، در گام نخست در صدد این نیست که حافظه تاریخی مردم ایران را به فراموشی بسپارد چرا که  ابزار و اهرم «ارعاب» با اتکا به «نصر بالرعب» (پیروزی در گرو وحشت‌پراکنی است؛ عبارتی که ریشه در قرآن دارد) بخش جدایی‌ناپذیر سیستم توتالیتر اسلامی و حتی مقدم بر سرکوب مستقیم است و به همین سبب رژیمی‌ که با هرگونه اصلاح و رفرم سر جنگ دارد از قضا اهرم ارعاب و وجود زندان‌های بدنام و مخوف بخشی مهم و ناگزیر از سیستم ارعاب و سرکوب آن به شمار می‌رود.

از سوی دیگر، عکس‌های گوگل مپ نشان می‌دهد ادعای رژیم مبنی بر انتقال زندان‌ها به خارج از شهر پروپاگاندایی بیش نیست و زندان اوین و قزل حصار نیز در خارج شهر قرار ندارند.

عکس از گوگل مپ از زندان گوهردشت  و ساختمان‌های مسکونی اطراف آن
عکس از گوگل مپ از زندان گوهردشت و ساختمان‌های مسکونی اطراف آن
عکس از گوگل مپ از زندان قزل حصار و ساختمان‌های مسکونی اطراف آن

به زبان ساده باید در باره علل و انگیزه‌های تعطیلی زندان گوهردشت گفت:

به همان دلیلی که ناصریان را برکنار کردند، زندان گوهردشت را نیز تعطیل  کردند.
به همان دلیلی که پس از گذشت سه دهه، در روز ۶ خرداد ۱۴۰۱ دور تا دور گلزار« خاوران» دیوار بلند بتونی کشیده و دوربین‌های مداربسته نصب کردند، زندان گوهردشت را تعطیل کردند.
به همان دلیل که رژیم در انقلاب مهسا (زن– زندگی- آزادی) برخلاف گذشته، با اتکا به تجربه دادگاه بین‌المللی حمید نوری و عواقب بین‌المللی حکم محکومیت وی مسئولیت هیچیک از جنایت‌ها و کشته‌شدگان سال  ۱۴۰۱ را بر عهده نگرفت، زندان گوهردشت را تعطیل کردند.
به همان دلیلی که سیدحسین مرتضوی رئیس زندان اوین و گوهردشت پس از چهار دهه سکوت و تابو بودن طرح قتل عام ۶۷  ناگهان با صحنه‌گردانی و هدایت مسعود مؤیدی و البته با هماهنگی وزارت اطلاعات در کلاب‌ هاوس ظاهر شد و به قتل عام ۶۷ پرداخت تا در «ابتذال شرّ» یک جلاد پرچم دادخواهی به دست گرفته و دادخواهان را پشت سر او بیاورند که به جلاد بزرگتر (خامنه‌ای) نامه بنویسند تا جلوی اعدام «بِچّه»‌ها (با کسر ب) گفته شود، زندان گوهردشت را تعطیل کردند.

در یک کلام تحلیل‌های ناخوانا با داده‌های حقیقی و نادیده گرفتن اهمیّت و دستاوردهای محاکمه حمید نوری باعث می‌شود که نتوانیم در صحنه سیاسی، حقوقی و بین‌المللی چنانکه باید از حقوق مردم و دادخواهان دفاع به عمل بیاوریم. در حالی که در نقطه مقابل، رژیم حاکم بر ایران تمام دستگاه‌های خود را از منظر دادگاه حمیدنوری و تجارب آن به‌روز کرده و با زرنگی به کار گرفته است.

توجه داشته باشیم که رژیم جمهوری اسلامی در محاکمه اسدالله اسدی در بلژیک به حکم  تن داد و تقاضای استیناف نکرد. اما در دادگاه حمید نوری با درخواست رژیم، این پرونده به دادگاه استیناف کشیده شده است و البته نه به دلیل اهمیت حمید نوری، بلکه دقیقاً به دلیل پیشگیری از تبعات حکم دادگاه بین‌المللی تا شاید بتواند پیامدهای آن را خنثی و یا دست‌کم محدود سازد.

 

منبع:کیهان لندن


سیامک نادری

فهرست مطالب سیامک نادری در سایت پژواک ایران 

*دو فوتبالیست سابق پرسپولیس صلابه کشان رجوی علیه دادخواهان دادگاه نوری و بچه ها کمپ اشرف  [2024 Feb] 
*دفاع بهرام رحمانی از جنایت فرقه مجاهدین و آزار جنسی و به صلیب کشیدن « بچه های کمپ اشرف»  [2024 Feb] 
*جلوس جرثومه جنایت را «انقلاب»۵۷ نامیدن، مشروعیت بخشیدن به جمهوری اسلامی است!  [2024 Feb] 
*ضرورت بازنگری در رویدادها و مفاهیم؛ ۵۷ « انقلاب» نبود، «ضد انقلاب» بود  [2024 Jan] 
*دلیل و اهمیّت «تعطیل کردن زندان گوهردشت» و ارتباط آن با دادگاه حمید نوری  [2023 Aug] 
*«علی مستشاری»، عبدالوهاب فرجی (افشین) شمشیر دو لبه‌ی رجوی؛ پرسش‌ها و ابهامات  [2023 Jul] 
*زیر سوال بردن اطلاعیه های کمیسیون شورا توسط مجاهدین خلق؟- دادگاه حمید نوری  [2021 Aug] 
*شکستن دیوار صوتی قتل عام۶۷؛ جعبه سیاه در دادگاه  [2021 Aug] 
*قتل عام ۶۷؛ امنیتی‌ترین پرونده نظام در دادگاه سوئد؛ «مسئله‌ای» که اگر شروع بشود «پایانی نخواهد داشت…»  [2021 Jul] 
*۱۴۲ بازجو، شکنجه گر و زندانبان در شورای ملی مقاومت  [2021 Jul] 
*«منصور» و « مداح» سرکوبگر رجوی در تشکیلات درگذشت  [2020 Feb] 
*قاسم سلیمانی و لاجوردی، دو جنایتکار و پیشانی جنگی برون و درون مرزی نظام  [2020 Jan] 
*تفاوت ۱۸۰ درجه ای رجوی، با اعضای مجاهدین خلق  [2020 Jan] 
* درگذشت پدری شریف، ‌از پدران طوقیان سربدار «قتل عام ۶۷»   [2020 Jan] 
*سلبریتی؟، یا کولبران خامنه ای و فاشیزم مذهبی؟  [2020 Jan] 
*« جنایت و مکافات» یک رهبر قاتل  [2020 Jan] 
*علت ظهور «رجوی» پس از کشته شدن «قاسم سلیمانی»  [2020 Jan] 
*جُوکر جنگ مسلحانه، دُن کیشوت زرد رسانه  [2020 Jan] 
*سایت مجاهدین خلق: مریم رجوی را « صاحب» مردم دانست   [2019 Dec] 
*قتل عام آبان ۹۸ نمودی از قتل عام۶۷   [2019 Dec] 
*میرحسین موسوی رو در روی « خامنه ای» یا «نظام»؟  [2019 Dec] 
*تکذیب هویت حمید عباسی توسط حسن نوروزی آخوند ماله کش قضایی   [2019 Nov] 
*افتضاح دیگری برای مریم رجوی و همکار جولیانی با فساد و رشوه در استیضاح ترامپ   [2019 Nov] 
*تقدیم به « مریم » شمشیر کین اسلام سیاسی « رجوی»   [2019 Nov] 
*آه ای بانوی کین سیاه تاب چقدر نیازمندی به جعل و تحریف و دستبرد و بیتوته در سراب  [2019 Nov] 
*اعتراف مریم رجوی به تبهکاری و جاسوسی بر علیه منتقدان  [2019 Nov] 
*فرو ریزش خاکریزهای رژیم در لبنان و عراق، آزادی زندانیان در روزهای اخیر در ایران؟   [2019 Oct] 
*رئیس جمهور« اسلام دمکراتیک وبردبار» و جاسوسی و جاسوس پروری برعلیه منتقدان  [2019 Oct] 
*دعوت به مبارزه مسلحانه مردم عراق توسط مسعود رجوی   [2019 Oct] 
*اسناد تأیید و تشویق خمینی برای اعدام عناصر رژیم پهلوی توسط رجوی   [2019 Oct] 
* پیام رجوی با تاریخ سه روز بعد، و بازمصرف بانو مرضیه   [2019 Oct] 
*دختر آبی و رئیس «جمهور»؟ برگزید ه مقاومت و «اسلام دمکراتیک و بردبار»!  [2019 Oct] 
*دختر آبی و رئیس «جمهور»؟ برگزید ه مقاومت و «اسلام دمکراتیک و بردبار»!  [2019 Oct] 
*کوهها جنبیدند – کلمات نه” تقدیم به «گرتا» و دختران سیاره سبز آبی زمین و «کریم قصیم»  [2019 Sep] 
*بی تا تر از تفنگ، جهنده تر از گلوله، دخت آبی آبی، فیروزه ای، فیروزه ای ترین   [2019 Sep] 
*کشف جدید دانشمند «مریم رجوی»: یک فقره «هرمافرودیت»   [2019 Aug] 
*دو مُردار در یک بستر عفن، « مُرداب»  [2019 Jul] 
*خاطره ای از ۸ تیر ۵۵ و خانه تیمی حمید اشرف   [2019 Jun] 
*چه رویی دارد این رهبر ، سرسگ را! سلامت باد  [2019 Jun] 
*رجوی دقیقه ۹۰ برگ ۲۱ اش را کشید (مرگ مهدی افتخاری)   [2019 Jun] 
*هراس خامنه ایی و آتش بفرمان مهره جنایتکار اطلاعاتی، امنیتی رژیم و اعتراف به راز « قتل عام ۶۷» توسط خمینی  [2019 May] 
*چهره زرده تخم مرغی ظریف، ازدستکش سفید تا پرفسورحقوق بشر   [2019 May] 
*ایرج مصداقی و « حرفه» و کمدی درام « شادی ها» ومحصولی جدیدی ازسازمان «عبا »   [2019 Apr] 
*ه سیل ، نه ویرانی، نه …، چهل سال است دو روی سکه ایران را سراسر نکبت گرفته  [2019 Mar] 
* «شاه» صدای مردم را شنید، «رضا پهلوی» نه!  [2019 Mar] 
*گزارش مفصل از زندان های مریم رجوی در آلبانی با عکس‌های اختصاصی   [2019 Feb] 
*تبدیل مراسم سنتی عاشورای مجاهدین، به رویارویی با رضا پهلوی  [2019 Feb] 
*اقدام نمادین: دیدارپمپئو ومسیح علی نژاد  [2019 Feb] 
*خبرجعلی حضور مجاهدین خلق درعراق، نیازمشترک جمهوری اسلامی و رجوی  [2019 Jan] 
*مرگ بهترین بابای دنیا، یا مرگ بهترین رهبرعقیدتی دنیا؟   [2019 Jan] 
*درمان۵۰۰۰مردم آلبانی توسط مریم رجوی، فساد وجنایت واخاذی، بنام همیاری  [2018 Dec] 
*چرا رئیسی درفلاکت واستیصال مدعی است حکم قتل نداده است؟   [2018 Dec] 
*تهاجم مریم رجوی به رضا پهلوی بعنوان «تهدید اصلی بشریت» و «عامل وزارت اطلاعات وخامنه ای»  [2018 Nov] 
*کینه توزی مریم رجوی ازمسیح علی نژاد وشکوه دختران انقلاب  [2018 Nov] 
*کینه خامنه ایی ومریم رجوی نسبت«دختران انقلاب»، وجعل شعارهای مردم ایران   [2018 Nov] 
*سند صوتی کاک حسام ازفرماندهان مجاهدین با سیامک نادری پس ازجدایی ازسازمان  [2018 Nov] 
*راه حل دادخواهی- ایجاد کمپین جهانی دادخواهی قتل عام ۶۷  [2018 Oct] 
*تظاهرات مسلحانه ۵مهر۶۰ ناقوس شکست مبارزه مسلحانه چریک شهری رجوی  [2018 Sep] 
*گریه های کودک ۶ماهه درسلول انفرادی گوهردشت و مادر زیربازجویی وشکنجه  [2018 Sep] 
*دگردیسی رجوی وایستادن رو در روی حنیف نژاد  [2018 Sep] 
*فرزین نصرتی، طوقی سینه بازو ستبر سربدار ۶۷گوهردشت  [2018 Aug] 
*آذر واقعاً «آذر» بود ودرزندان گوهردشت، «سلیمانی!» بر تخت شکنجه ها و وفا ی به عشق  [2018 Aug] 
* مجید معروف خانی، طوقی سربدار۶۷ گوهردشت   [2018 Aug] 
*جبارشبانی، ازطوقیان سربدار۶۷ گوهردشت  [2018 Aug] 
*تجاوز به زنان در اوین و گوهردشت «زنان» فرشته های سربدار به آئین ماهیان سیاه کوچولو  [2018 Jul] 
*« فروغ جاویدان»ـ جنون شیفته کسب قدرت رجوی وکین برعاشقان  [2018 Jul] 
*گرازهای شهردار! گورهای طوقیان سربدار درهم شکستنی نبود ونیست   [2018 Jul] 
*« طوقیان سربدار۶۷» زنجیرناپذیران سلول دژم  [2018 Jul] 
*چرخه مرگ و پدیده های کسب وکار مافیایی زوج رجوی  [2018 Jul] 
*عکس ۲۰۰ تن ازافرادی که با فریب ونیرنگ زوج رجوی به اشرف کشاندند  [2018 Jul] 
*رجوی بیش از۱۰۰۰ تن را با نیرنگ و وعده شغل، پول، کیس پناهندگی، زن وخوشگذرانی… به اشرف کشاند  [2018 Jul] 
*روشنگری با استناد به سخنان رجوی وسازمان،‌ از دروغ های مریم درویلپنت   [2018 Jul] 
*حقیقت‌ مانا- گزارشی به سه نسل- خطاب به رجوی  [2018 Jun] 
*خروج امریکا ازبرجام بسود، یا به زیان مردم ومقاومت؟   [2018 Jun] 
*فراخوان تحقیقات به مریم رجوی، بیش از۱۰۰ خودکشی و قتل درمجاهدین  [2018 May] 
*ترامپ، مریم سلامت می کند – کُرنش نثارت می کند  [2018 May] 
*پدیده مافیایی قاچاق انسان در مجاهدین  [2018 Apr] 
*پدیده استخدام مزدور توسط رجوی – بعنوان اعضای ارتش آزادیبخش «ملی؟»  [2018 Mar] 
*خبرفوری به مردم و مریم رجوی ( بازتاب انتشار خبرمهدی افتخاری … را کشتند)  [2018 Mar] 
*مهدی افتخاری ( فرمانده فتح ا لله - فرمانده و طراح پرواز بنی صدرورجوی به پاریس) را کشتند  [2018 Mar] 
*“مرد قیچی بدست “( شبحی در سایه می چرخد )   [2018 Mar] 
*فرارازدست مجاهدین ومریم رجوی درآلبانی؟ موسی دامرودی وغلام رضا میرزایی  [2018 Mar] 
*خودکشی دخترجوانی بنام سمانه بزرگان فر درتشیکلات مریم رجوی درآلبانی  [2018 Mar] 
*استیصال و شکست خامنه ایی وذلالت وکینه توزی مریم رجوی ازشکوه دختران انقلاب  [2018 Mar] 
*حرمسرا، رقص رهایی  [2018 Mar] 
* “سرکش تر از ستاره منم”  [2018 Mar] 
*پیام به خانواده ها درنوروز۹۷(وضعیت رقت انگیزاعضای مجاهدین درآلبانی) و عکسهای اختصاصی  [2018 Mar] 
*«منظومه تقویم سال » ۱۳۹۱  [2018 Mar] 
*ولایت عقیدتی رجوی ، جعل وتحریف نص صریح آیات قران ونهج البلاغه وسنّت پیامبران  [2018 Mar] 
*من هر روزتکه پاره میشوم، هرروز، مث امروز  [2018 Feb] 
*امریکا پیگیر یک خلبان اف ۵ ویک شهروند ناپدید و سربه نیست شده بدست رجوی  [2018 Feb] 
*سه عکس وچند خاطره ازفوتبال و زندان و اشرف وآلبانی  [2018 Feb] 
*لیست اسامی کشته شدگان زیر شکنجه و سربه نیست کردن زندانیان سال۷۳ بدست رجوی  [2018 Feb] 
*علیرضا طاهرلو، از چاله خمینی تا سیاهچاله رجوی  [2018 Feb] 
*لیست و عکس بازجویان و شکنجه گران زندانهای سال۷۳، تحت عنوان پروژه رفع ابهام  [2018 Feb] 
*کتاب‌های سیامک نادری  [2018 Feb] 
*فضاحت موضعگیری مریم رجوی درباره دختران وزنان آزاده بی روسری  [2018 Feb] 
*عکسها، ازابعاد دستگیرها سخن می گویند  [2018 Feb] 
*عکس‌های زندانیان سال ۷۳ در زندان‌های رجوی و قرارگاه اشرف  [2018 Jan] 
*اسامی بیش از ۴۰۰ تن از زندانیان پروژه رفع ابهام سال ۷۳ در زندان‌های رجوی در قرارگاه اشرف  [2018 Jan] 
*بمناسبت پیام آقای اسماعیل وفا یغمایی به رجوی – فتوای فحّاشی رهبری: رمال نویس  [2018 Jan] 
*آقا وخانم رجوی! چرا آمارمرگ ومیر مجاهدین درآلبانی، سه برابرآماری است که که درعراق تحت محاصره پزشکی است؟  [2018 Jan] 
*تلاش رجوی برای جلب رضایت دولت امریکا برگزاری رژه نمایشی مجاهدین پس ازارائه طرح عملیات سرنگونی  [2018 Jan] 
*مذاکرات رجوی با ژنرال پترائوس وارائه طرح سرنگونی رژیم  [2018 Jan] 
*خروش زنان  [2018 Jan] 
*روشنگری از چند نمونه ازجعل و دروغ و ترفند توزیع عکس و شعارنویسی بنام رهبرمقاومت!  رجوی، برخیابانهای تهران و پشت پرده مصاحبه فاکس نیوزبا یک «رزمنده آزادی»، درتهران [2018 Jan] 
*هشدار! به جعل وترفند ویدئویی مجاهدین، برای کشاندن تظاهرات مردم به مبارزه مسلحانه   [2018 Jan] 
*خروش مردم- شیادی مضحک روحانی- بورشدن رجوی  [2018 Jan] 
*مریم ومسعود رجوی! رو در روی مسیح وکالم انجیل - درسه پرده  [2017 Dec] 
*جوابیه آقا وخانم رجوی! و پشت پرده ها  [2017 Dec] 
*روشنگری در مورد جنایات رجوی: درخواست تشکیل هیئت تحقیق پزشکی وپلیس جنایی  [2017 Dec] 
*آقای وخانم رجوی! شما بگین! من چی بگم؟ شما بگین، من چه بنویسم؟!  [2017 Dec] 
*اقدامات مریم و مسعودرجوی قبل وپس از مبادرت به قتل درلیبرتی  [2017 Dec] 
*« گاه آنقدر خشمگینم که ...»   [2017 Dec]