شکستن دیوار صوتی قتل عام۶۷؛ جعبه سیاه در دادگاه
سیامک نادری

 

سیامک نادری – امواج دادگاه و محاکمه حمید نوری در بزرگترین دادگاه تاریخ سوئد روز به روز شدت گرفته و از قضا رسیدن ابرا هیم رئیسی از کرسی «هیأت مرگ» تا « هیأت دولت» رژیم جمهوری اسلامی، پس از ۳۳ سال، ضرب‌آهنگ تیک تاک ساعت شکستن دیوار صوتی قتل عام ۶۷ را نوید می‌دهد؛ از یکسو پیروزی بزرگ و فوران شادی و لبخند  و به ثمر نشستن یک دادخواهی ملی، و از سوی دیگر توأمانی شوم برای رئیسی و خامنه‌ای که سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی در تقارن نامیمون با محاکمه حمید نوری به عنوان همکار، مشورت دهنده  و زیردست ابراهیم رئیسی در جنایت علیه بشریت در قتل عام۶۷ قرار گرفته و بی تردید شکستن دیوار صوتی جنایت ۶۷ و این محاکمه تاریخی، سکوت کرکننده رژیم و خامنه‌ای را در هم خواهد شکست.

حمید نوری در دادگاه استکهلم محاکمه می‌شود

تندبادهای حوادث سال ۶۷، آنگاه که در امردادماه آن سال به زندان‌های سراسر ایران رسید، در هیبت هولناکی نمایان گشت که زندان و زندانیان را زیر و رو کرد. «هیئت مرگ» تک به تک و دسته به دسته زندانیان را به کام مرگ می‌فرستاد و تندباد جنایت آنها را از جان شیرین ساقط می‌کرد و با خود می‌برد. پیشتر، ما صدای تندباد‌ها و زوزه‌های توفانی را در زندان شنیده بودیم: این سخن خمینی که «‌ آبرویم را با خدا معامله کردم و جام زهر را نوشیدم». اما بی‌هیچ فرصت و مجالی آنچه به سرعت در برابر چشمان ما ظاهر می‌گشت، هیبت هولناک «هیئت مرگ» در زندان‌ها با حکم خمینی بود که در جان ستاندن از زندانیان خلاصه می‌گشت. چوبه‌های دار در گوهردشت و زندان‌های سراسر ایران برپا شده بود و گورهای بی‌نام نشان از پیکر زندانیان پر می‌شد.

سیامک نادری از زندانیان سیاسی دهه شصت: حمید نوری یک شکنجه‌گر بود 

در کشوری که «قدیسان» جانیان‌اند و چرخه‌ی مرگ و نیستی کسب و کار آنهاست، حتا جانشین خمینی، آیت‌الله منتظری نیز در سال ۹۵، در دیدار با هیئت مرگ در ‌قتل عام سال۶۷، به صراحت عنوان می‌کند: «بزرگترین جنایتی که در جمهوری اسلامی شده و در تاریخ ما را محکوم می‌کنند به دست شما انجام شده و شما را در آینده جزو جنایتکاران در تاریخ می‌نویسند. می‌خوام پنجاه سال دیگه برای آقای خمینی قضاوت نکنند بگند [بگویند] آقا یک چهره خونریز سفاک و هتاکی بود… من دلم نمی‌خواست اینطور بشه، مردم از ولایت فقیه داره چندششون می‌شه.» و هنگامی‌که نیری می‌گوید: «‌خواهش کردم که هر چی(زندانی) داریم اینا که ما دیگه نکشونیم به محرم» و آقای منتظری می‌گوید: «‌[یعنی] زود بُکشیم [تا محرم نرسیده]…» در این لحظه صدای خنده و قهقهه‌ی اعضای هیئت مرگ شنیده می‌شود!

این خنده‌ها در نزد آیت‌الله منتظری با ملاحظه ای توأم بود اما قهقهه‌ها در زندان‌ها و از جمله در گوهردشت بسی آشکار و عریان بود. هنگامی‌ که ناصریان (مقیسه‌ای)  رئیس زندان در روزهای قتل عام در را هرو اصلی گوهردشت بارها با غیظ نعره می‌کشید: «‌ خمینی عزیزم بگو تا خون بریزم» خنده و قهقهه‌ی حمید نوری در کنار دستش، طنین صدای ناصریان و سوختبار جنایتی می‌گشت که در حال انجام بود.

انتشار فایل صوتی آقای منتظری در سال۹۵ باعث شکستن سکوت و تابوی۶۷ گشت و ناگزیر از خامنه‌ای گرفته تا بالاترین آیت«الله»ها و عناصر نظام (احمد خاتمی، حسن خمینی،‌ تاجزاده، مطهری، حداد عادل ، موسوی تبریزی، علی رازینی، مصطفی پورمحمدی. ابراهیم رئیسی) به صحنه آمده و به دفاع از حکم خمینی پرداختند.

خامنه‌ای گفت: «جای مظلوم و جلاد عوض نشود.» احمد خاتمی‌نایب رئیس مجلس خبرگان رسماً «‌خواهان اعطای مدال به مجریان اعدام‌های ۶۷» شد. روح‌الله حسینیان تأکید کرد: «برای حفظ نظام، بله قاطعیت نشون دادیم و باید افتخار هم بکنیم، اعلام می‌کنم اگر دوباره نیازمند باشیم که همون قاطعیت را به خرج بدهیم [قتل عام ۶۷] قاطع‌تر از پیش اقدام خواهم کرد!»

این سخنان چیزی جز «سوختبار» ایدئولوژی خشونت و تروریسم، ترویج و مشروعیت بخشیدن به  قتل عام برای حفظ نظام نیست که به قول خمینی اوجب واجبات است.

با دستگیری حمید نوری یکی از عاملین این جنایت در کشور سوئد با تلاش‌های ایرج مصداقی پس از گذشت ۳۳ سال از این نسل‌کشی که با هدف انتقام از کفار، منافقین و ملحدید و مرتدین به عنوان یک جنایت ایدئولوژیک انجام شد، بستر دادخواهی برای این جنایت علیه بشریت فراهم شده است.

اهمیت محاکمه حمید نوری

قتل عام ۶۷ تابلو مظلومیت تاریخی  بلامنازعی است که حتا حسن روحانی در انتخابات سال ۱۳۹۶ جهت جلب آراء مردم و در یک پارادوکس ناگزیر است بنا به تعبیر حداد عادل که  قتل عام ۶۷ را «قصه زیر پوست مردم» نامید،  شعارها و خواست مردم را سر دهد، شعاری که تمامیّت رژیم را برباد می‌دهد. حسن روحانی در رقابت با ابراهیم رئیسی گفت: «مردم ما اعلام می‌کنند کسانی که در طول ۳۸ سال فقط اعدام و زندان بلد بودند را نمی‌خواهند!»

به همین دلیل حداد عادل به «صحبت‌های ساختار‌شکنانه» روحانی انتقاد کرده و می‌گوید: «اگر فردا در جامعه جهانی به ما بگویند ۳۸سال قاتل بودید و حکم قتل صادر کردید و رئیس‌جمهورتان این را بیان کرده که آدم‌هایی بودند در نظام شما که کارشان دادن حکم اعدام بوده چه باید بگوییم؟!»

دفاع از قتل عام ۶۷ با « موجودیت نظام» که به قول خمینی اوجب واجبات است اینگونه بهم تنیده است. نفی،‌ انتقاد و یا هرگونه به پرسش کشیدن فرمان قتل عام خمینی به معنای به پرسش کشیدن تمامیت رژیم جمهوری اسلامی و خمینی و سرآغاز رازگشایی و فروریزی دومینوی ۵ دهه سرکوب و قتل و جنایت بوده و زنجیره‌ی حیات و بقاء رژیم (اتکا به ارعاب و سرکوب) را از هم می‌گسلد و مهمتر ازهمه  مشروعیت سرکوب و کشتار در آینده را نیز از بین می‌برد؛  این به معنای کُند کردن تیغ  مشروعیت سرکوب و کشتار بازوی مسلح نظام، عناصر سرکوبگر، و پایگاه اجتماعی آن است،  به ویژه بخشی از همان «امت همیشه در صحنه»ای که برخلاف سال‌های پیشین، حالا پشت به جایگاه نماز جمعه می‌نشینند و شعار سر می‌دهند:« پشت به دشمن، رو به میهن!»

قتل عام ۶۷ «آیینه»ایست  که «حکومت وحشت» از روبرو شدن با جنایت توجیه‌ناپذیرخود « وحشت» دارد. این جنایت از یکسو درطی ۵ دهه «تابلوی مظلومیت مردم » و از سوی دیگر «تابلوی جنایت و هراس و وحشت امنیتی»  رژیمی‌ است که تمامیت موجودیتش را به خطر‌انداخته و هرگونه تردید و ابهام و به سوال کشیدن آن از اساس رژیم را نامشروع، نفی و طرد می‌سازد. در یک کلام «قتل عام ۶۷ آیینه‌ای است که رژیم نفی موجودیت خود را در آن می‌بیند».  چنانکه اگر طی ۳۳سال گذشته  این جنایت علیه بشریت مورد رسیدگی و دادخواهی قرار گرفته بود چه بسا شاهد قتل عام مردم در آبان۹۸  و به گلوله بستن مردم به ستوه آمده در خوزستان تشنه نمی‌بودیم و انریکه مورا هماهنگ کننده ارشد اتحادیه اروپا در مذاکرات هسته‌ای شاید در رفتن به مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی به عنوان یکی از آمرین و عاملین جنایت علیه بشریت بیشتر تأمل می‌کرد.

همچنانکه فایل صوتی دیدار دوم  آقای منتظری در دی ماه ۶۷ با هیئت مرگ نیز همین منظور را بازتاب می‌دهد. احمد منتظری می‌گوید گروه چهار نفره که مسئول اجرای احکام اعدام‌های ۶۷ بوده، دی‌ماه همان سال دوباره به ملاقات آیت‌الله منتظری رفته‌اند و یک فایل صوتی درباره این دیدار هم وجود دارد ولی اجازه انتشارش را ندارد. آیت‌الله منتظری در این دیداربه هیئت مرگ گفته بود: «همه چیز دیگر تمام شد! خونی که به ناحق ریخته شود، همه چیز را تمام می‌کند.»

در کشاکش روزهای سنگین و تب‌دار  قتل عام۶۷، آخرین و به‌یادماندنی‌ترین جمله  و نوشته‌ای که بر زبان و خاطر زندانیان و جانباختگان حک  شده بر دیوار سلول‌های زندان گوهردشت بود «تاریخ! به یاد خویش بسپار!» این نشانی از مظلومیت و بی‌گناهی اسیران در بند و از سوی دیگر شقاوت شنیع به‌کار رفته و پنهانکاری قتل عام بود.

اینک پس از ۳۳سال فرصت تاریخی فرا رسیده و این محاکمه‌ای است که تاریخ و سلول به سلول وجود زندانیان، مردمان و مادران و خاورانش «به یاد خویش سپرده» و یک «قتل عام تاریخی» بی‌تردید از بار و شأن و جایگاه  یک «محاکمه تاریخی» نیز برخوردار است.

در این محاکمه همه چیز برای مردم و ما، و از سوی دیگر رژیم جمهوری اسلامی و «هیئت مرگ» و قاتلان زنده می‌شود. حمید نوری در بازجویی دوم تأکید می‌کند: «من از «رهبرم»  و«دولتم» دفاع می‌کنم…» زیرا بر زبان راندن سخنی بر خلاف این، اعتراف به نفی تمامی‌ موجودیت نظام و بنیانگذار آن «خمینی»  و نفی سیاسی و صدالبته  تاریخی آن در صحنه دادگاه است. اگر چه با دفاع از «رهبر» بطور اتوماتیک حربه انکار هویّت رنگ می‌بازد، اما داستان بسا جدی‌تر از آن است که بتوان پشت حربه «انکار هویت و یا انکار اتهام» پنهان شد. اساساً نیازی به انکار هویّت حمید عباسی توسط محمد نوروزی رئیس کمیسون قضایی مجلس شورای اسلامی نبود زیرا برای رژیم جمهوری اسلامی اقدام بسیار ساده‌ای نیز وجود داشت و آن اینکه حمید نوری حقیقی را در ایران معرفی کند!

محاکمه حمید نوری، نماد داد خواهی قتل عام ۶۷

محاکمه حمید نوری اگرچه سکویی برای دادخواهی قتل عام ۶۷ و در ادامه آن زنجیره قتل عام‌های این ۵ دهه است و چه بسا اگر جهان برسر حقوق بشر و عدالت و حوزه صلاحیت جهانی آن بایستد،‌ در صحنه سیاست بین‌المللی نیز بازتاب خواهد داشت و از این پس جنایتکاران ۶۷ و… همچون علیرضا  آوایی وزیر دادگستری دولت روحانی نمی‌توانند در سی و هفتمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در سوئیس جولان دهند. همچنین هشداری به سایر جنایتکاران و آمرین و عاملین در این سالیان و بطور اخص در قتل عام آبان سال ۹۸ است. جنایت در رژیم جمهوری اسلامی  چنان مشروع است که لیلا واثقی فرماندار شهر «قدس» با افتخار در تلویزیون ظاهر شده و می‌گوید: «‌من فرمان شلیک دادم.»

این محاکمه به چالش کشیدن تمامت مظاهر ناخوان حاکمیّت قوانین اسلامی ۱۴۰۰سال پیش در عصر کنونی و دیجیتال است. در عصر کریستالی شدن جهان و سیاره‌مان زمین، مکانی برای عرضه کالاها و ارزش‌های بنیادگرا با خون و خوی بهیمی‌ و بدوی، و مشروعیت جنایت  و کشتار تحت نام «خدا» نیست. باید چنین خدایی و نمایندگانش را کریستالیزه کرده، و در یک محاکمه بین‌المللی طبق موازین حقوق بشری، اصالت و اعتبار خود به پایبندی به ارزش‌های انسانی و حقوق بشر و رؤیای انسانیّت را در این سیاره سبزآبی به اثبات رساند.

«جعبه سیاه» بازگشایی رازهای قتل عام۶۷

وجه دیگر اهمیّت محاکمه این است که تا کنون مقوله ۶۷ در تمامی‌ابعاد آن یک موضوع امنیتی و محرمانه و مُهر و موم شده باقی مانده است؛ این در حالیست که به دلیل شکاف‌های موجود درون رژیم ما با درز اطلاعات در مهمترین مسائل موجود و حتا مقولات حساس امنیتی و هسته‌ای روبرو هستیم؛ اما در این مقوله‌ی خاص «امنیت نظام»(قتل عام۶۷) تا کنون هیچگونه شکاف و درز اطلاعاتی را شاهد نبوده‌ایم، این نشانگر اهمیت و حساسیت مقوله ۶۷ برای امنیت و موجودیت نظام و یکدست بودن نظام فارغ  از دسته‌بندی‌های درونی آن است و یگانه مؤلفه‌ای که تمام جناح‌ها برای بقای نظام بر روی آن وحدت استراتژیک دارند.

مؤلفه بسیار مهم و کلیدی دیگر در این امر، اطلاعات و حقایقی  است که در این چرخه‌ی مرگ سر به مهُر شده قرار دارد و از این حیث دستگیری  حمید نوری که درواقع پس از ناصریان (محمد مقیسه‌ای رئیس زندان گوهردشت)، بیشترین حجم اطلاعات را از زندان و زندانیان در این قتل عام را دارد بسیار مهم است. حمید نوری جعبه سیاهی با ارزش اطلاعاتی بالاست  که می‌تواند رازگشای بسیاری از حقایق پوشیده باشد. اطلاعیه کمیسیون «شورای ملی مقاومت» در این رابطه و محتوای « شنود» ارائه شده از زبان «ناصریان» و «علی رازینی»، و گفته‌های این دو تن که از مسئولین قتل عام۶۷ هستند، تماماً در جهت به در بردن این جعبه سیاه و کمرنگ کردن نقش و ارزش اطلاعاتی حمید نوری در این زمینه است. ناصریان و رازینی  در این «شنود» به شکل بسیار هوشیارانه‌ای منافع و نیازهای رژیم را بازتاب داده‌اند. در حالی که حجم اطلاعات حمید نوری که هر لحظه در کنار ناصریان قرارداشت بسا فراتر از آنچیزیست که در زمان وقوع قتل عام در گوهردشت حضور داشته است زیرا  پس از مقطع قتل عام۶۷  نیز با سایر مسئولان و عناصر امنیتی و اطلاعاتی زندان، دادستانی و وزارت اطلاعات مراوده داشته و این خود بر اهمیت این جعبه سیاه و دستگیری حمید نوری می‌افزاید.

اهمیّت محاکمه و ضرورت‌های مبرم آن

اهمیّت این محاکمه و پیامدهای آن ناگزیر ضرورت‌های مبرم و وظایف و مسئولیت‌هایی را  پیش روی ما قرار می‌دهد:

در مواجهه با این محاکمه تاریخی یا می‌بایست همبسته و منسجم و با تمام قوا طناب دادخواهی ۳۳ساله را در جهت پیش بردن این محاکمه ویک دادخواهی ملی کشیده و در قویترین شکل به فرجام برسانیم، و یا بر عکس، هر کسی از ظن خود یار دادخواهان و قتل عام‌شدگان شود! هرگونه مانع‌تراشی و یا کشیدن طناب این محاکمه در جهت منافع و منویات سیاسی، سازمانی و شخصی، و هرز دادن انرژی‌ها، به زیان مردم و دادخواهی و نسل قتل عام ۶۷ است. این نه در شأن دادخواهی ملی و نه  در شأن قتل عام‌شدگان است.

درک این ضرورت ‌ حکم می‌کند از پس سالیان تشتت و پراکندگی و کنش‌هایی همچون جزایر و «دوایر منفک از هم» بیرون آییم و با بلوغ سیاسی در یک پرونده ملی و دادخواهی تاریخی، در قالب یک سیستم همچون «دوایر متحد المرکز» عمل کنیم. در چشم‌انداز محاکمه حمید نوری در آینده وارد جزئیات پرونده قتل عام خواهد شد. سوال پیش رو این است:

آیا با سیستم  دوایر متحدالمرکز و همبسته با هم به پیش برویم، یا همچنان «در» بر همان پاشنه‌ی پیشین خواهد چرخید و بازنده آن مردم و دادخواهی و قتل عام شدگان و برنده آن رژیم جمهوری اسلامی خواهد بود؟ نقش‌ها و وظایف مشخص است؛ مهم این است که هر کسی در کدام سمت و مدار قرار می‌گیرد. در برابر یک امر بزرگ و تاریخی، نیازمند پالایش و چشم پوشیدن از اختلاف نظرها، منافع فردی، گروهی و سازمانی و « ازخودگذشتگی‌های بزرگی» هستیم. همانچیزی که نسل قتل عام شدگان ۶۷ فارغ از هر نوع تعلق سیاسی و سازمانی شاخص‌های والای آن بودند.

منبع:پژواک ایران


سیامک نادری

فهرست مطالب سیامک نادری در سایت پژواک ایران 

*زیر سوال بردن اطلاعیه های کمیسیون شورا توسط مجاهدین خلق؟- دادگاه حمید نوری [2021 Aug] 
*شکستن دیوار صوتی قتل عام۶۷؛ جعبه سیاه در دادگاه [2021 Aug] 
*قتل عام ۶۷؛ امنیتی‌ترین پرونده نظام در دادگاه سوئد؛ «مسئله‌ای» که اگر شروع بشود «پایانی نخواهد داشت…» [2021 Jul] 
*۱۴۲ بازجو، شکنجه گر و زندانبان در شورای ملی مقاومت [2021 Jul] 
*«منصور» و « مداح» سرکوبگر رجوی در تشکیلات درگذشت [2020 Feb] 
*قاسم سلیمانی و لاجوردی، دو جنایتکار و پیشانی جنگی برون و درون مرزی نظام [2020 Jan] 
*تفاوت ۱۸۰ درجه ای رجوی، با اعضای مجاهدین خلق [2020 Jan] 
* درگذشت پدری شریف، ‌از پدران طوقیان سربدار «قتل عام ۶۷»  [2020 Jan] 
*سلبریتی؟، یا کولبران خامنه ای و فاشیزم مذهبی؟ [2020 Jan] 
*« جنایت و مکافات» یک رهبر قاتل [2020 Jan] 
*علت ظهور «رجوی» پس از کشته شدن «قاسم سلیمانی» [2020 Jan] 
*جُوکر جنگ مسلحانه، دُن کیشوت زرد رسانه [2020 Jan] 
*سایت مجاهدین خلق: مریم رجوی را « صاحب» مردم دانست  [2019 Dec] 
*قتل عام آبان ۹۸ نمودی از قتل عام۶۷  [2019 Dec] 
*میرحسین موسوی رو در روی « خامنه ای» یا «نظام»؟ [2019 Dec] 
*تکذیب هویت حمید عباسی توسط حسن نوروزی آخوند ماله کش قضایی  [2019 Nov] 
*افتضاح دیگری برای مریم رجوی و همکار جولیانی با فساد و رشوه در استیضاح ترامپ  [2019 Nov] 
*تقدیم به « مریم » شمشیر کین اسلام سیاسی « رجوی»  [2019 Nov] 
*آه ای بانوی کین سیاه تاب چقدر نیازمندی به جعل و تحریف و دستبرد و بیتوته در سراب [2019 Nov] 
*اعتراف مریم رجوی به تبهکاری و جاسوسی بر علیه منتقدان [2019 Nov] 
*فرو ریزش خاکریزهای رژیم در لبنان و عراق، آزادی زندانیان در روزهای اخیر در ایران؟  [2019 Oct] 
*رئیس جمهور« اسلام دمکراتیک وبردبار» و جاسوسی و جاسوس پروری برعلیه منتقدان [2019 Oct] 
*دعوت به مبارزه مسلحانه مردم عراق توسط مسعود رجوی  [2019 Oct] 
*اسناد تأیید و تشویق خمینی برای اعدام عناصر رژیم پهلوی توسط رجوی  [2019 Oct] 
* پیام رجوی با تاریخ سه روز بعد، و بازمصرف بانو مرضیه  [2019 Oct] 
*دختر آبی و رئیس «جمهور»؟ برگزید ه مقاومت و «اسلام دمکراتیک و بردبار»! [2019 Oct] 
*دختر آبی و رئیس «جمهور»؟ برگزید ه مقاومت و «اسلام دمکراتیک و بردبار»! [2019 Oct] 
*کوهها جنبیدند – کلمات نه” [2019 Sep] 
*بی تا تر از تفنگ، جهنده تر از گلوله، دخت آبی آبی، فیروزه ای، فیروزه ای ترین  [2019 Sep] 
*کشف جدید دانشمند «مریم رجوی»: یک فقره «هرمافرودیت»  [2019 Aug] 
*دو مُردار در یک بستر عفن، « مُرداب» [2019 Jul] 
*خاطره ای از ۸ تیر ۵۵ و خانه تیمی حمید اشرف  [2019 Jun] 
*چه رویی دارد این رهبر ، سرسگ را! سلامت باد [2019 Jun] 
*رجوی دقیقه ۹۰ برگ ۲۱ اش را کشید (مرگ مهدی افتخاری)  [2019 Jun] 
*هراس خامنه ایی و آتش بفرمان مهره جنایتکار اطلاعاتی، امنیتی رژیم و اعتراف به راز « قتل عام ۶۷» توسط خمینی [2019 May] 
*چهره زرده تخم مرغی ظریف، ازدستکش سفید تا پرفسورحقوق بشر  [2019 May] 
*ایرج مصداقی و « حرفه» و کمدی درام « شادی ها» ومحصولی جدیدی ازسازمان «عبا »  [2019 Apr] 
*ه سیل ، نه ویرانی، نه …، چهل سال است دو روی سکه ایران را سراسر نکبت گرفته [2019 Mar] 
* «شاه» صدای مردم را شنید، «رضا پهلوی» نه! [2019 Mar] 
*گزارش مفصل از زندان های مریم رجوی در آلبانی با عکس‌های اختصاصی  [2019 Feb] 
*تبدیل مراسم سنتی عاشورای مجاهدین، به رویارویی با رضا پهلوی [2019 Feb] 
*اقدام نمادین: دیدارپمپئو ومسیح علی نژاد [2019 Feb] 
*خبرجعلی حضور مجاهدین خلق درعراق، نیازمشترک جمهوری اسلامی و رجوی [2019 Jan] 
*مرگ بهترین بابای دنیا، یا مرگ بهترین رهبرعقیدتی دنیا؟  [2019 Jan] 
*درمان۵۰۰۰مردم آلبانی توسط مریم رجوی، فساد وجنایت واخاذی، بنام همیاری [2018 Dec] 
*چرا رئیسی درفلاکت واستیصال مدعی است حکم قتل نداده است؟  [2018 Dec] 
*تهاجم مریم رجوی به رضا پهلوی بعنوان «تهدید اصلی بشریت» و «عامل وزارت اطلاعات وخامنه ای» [2018 Nov] 
*کینه توزی مریم رجوی ازمسیح علی نژاد وشکوه دختران انقلاب [2018 Nov] 
*کینه خامنه ایی ومریم رجوی نسبت«دختران انقلاب»، وجعل شعارهای مردم ایران  [2018 Nov] 
*سند صوتی کاک حسام ازفرماندهان مجاهدین با سیامک نادری پس ازجدایی ازسازمان [2018 Nov] 
*راه حل دادخواهی- ایجاد کمپین جهانی دادخواهی قتل عام ۶۷ [2018 Oct] 
*تظاهرات مسلحانه ۵مهر۶۰ ناقوس شکست مبارزه مسلحانه چریک شهری رجوی [2018 Sep] 
*گریه های کودک ۶ماهه درسلول انفرادی گوهردشت و مادر زیربازجویی وشکنجه [2018 Sep] 
*دگردیسی رجوی وایستادن رو در روی حنیف نژاد [2018 Sep] 
*فرزین نصرتی، طوقی سینه بازو ستبر سربدار ۶۷گوهردشت [2018 Aug] 
*آذر واقعاً «آذر» بود ودرزندان گوهردشت، «سلیمانی!» بر تخت شکنجه ها و وفا ی به عشق [2018 Aug] 
* مجید معروف خانی، طوقی سربدار۶۷ گوهردشت  [2018 Aug] 
*جبارشبانی، ازطوقیان سربدار۶۷ گوهردشت [2018 Aug] 
*تجاوز به زنان در اوین و گوهردشت «زنان» فرشته های سربدار به آئین ماهیان سیاه کوچولو [2018 Jul] 
*« فروغ جاویدان»ـ جنون شیفته کسب قدرت رجوی وکین برعاشقان [2018 Jul] 
*گرازهای شهردار! گورهای طوقیان سربدار درهم شکستنی نبود ونیست  [2018 Jul] 
*« طوقیان سربدار۶۷» زنجیرناپذیران سلول دژم [2018 Jul] 
*چرخه مرگ و پدیده های کسب وکار مافیایی زوج رجوی [2018 Jul] 
*عکس ۲۰۰ تن ازافرادی که با فریب ونیرنگ زوج رجوی به اشرف کشاندند [2018 Jul] 
*رجوی بیش از۱۰۰۰ تن را با نیرنگ و وعده شغل، پول، کیس پناهندگی، زن وخوشگذرانی… به اشرف کشاند [2018 Jul] 
*روشنگری با استناد به سخنان رجوی وسازمان،‌ از دروغ های مریم درویلپنت  [2018 Jul] 
*حقیقت‌ مانا- گزارشی به سه نسل- خطاب به رجوی [2018 Jun] 
*خروج امریکا ازبرجام بسود، یا به زیان مردم ومقاومت؟  [2018 Jun] 
*فراخوان تحقیقات به مریم رجوی، بیش از۱۰۰ خودکشی و قتل درمجاهدین [2018 May] 
*ترامپ، مریم سلامت می کند – کُرنش نثارت می کند [2018 May] 
*پدیده مافیایی قاچاق انسان در مجاهدین [2018 Apr] 
*پدیده استخدام مزدور توسط رجوی – بعنوان اعضای ارتش آزادیبخش «ملی؟» [2018 Mar] 
*خبرفوری به مردم و مریم رجوی ( بازتاب انتشار خبرمهدی افتخاری … را کشتند) [2018 Mar] 
*مهدی افتخاری ( فرمانده فتح ا لله - فرمانده و طراح پرواز بنی صدرورجوی به پاریس) را کشتند [2018 Mar] 
*“مرد قیچی بدست “( شبحی در سایه می چرخد )  [2018 Mar] 
*فرارازدست مجاهدین ومریم رجوی درآلبانی؟ موسی دامرودی وغلام رضا میرزایی [2018 Mar] 
*خودکشی دخترجوانی بنام سمانه بزرگان فر درتشیکلات مریم رجوی درآلبانی [2018 Mar] 
*استیصال و شکست خامنه ایی وذلالت وکینه توزی مریم رجوی ازشکوه دختران انقلاب [2018 Mar] 
*حرمسرا، رقص رهایی [2018 Mar] 
* “سرکش تر از ستاره منم” [2018 Mar] 
*پیام به خانواده ها درنوروز۹۷(وضعیت رقت انگیزاعضای مجاهدین درآلبانی) و عکسهای اختصاصی [2018 Mar] 
*«منظومه تقویم سال » ۱۳۹۱ [2018 Mar] 
*ولایت عقیدتی رجوی ، جعل وتحریف نص صریح آیات قران ونهج البلاغه وسنّت پیامبران [2018 Mar] 
*من هر روزتکه پاره میشوم، هرروز، مث امروز [2018 Feb] 
*امریکا پیگیر یک خلبان اف ۵ ویک شهروند ناپدید و سربه نیست شده بدست رجوی [2018 Feb] 
*سه عکس وچند خاطره ازفوتبال و زندان و اشرف وآلبانی [2018 Feb] 
*لیست اسامی کشته شدگان زیر شکنجه و سربه نیست کردن زندانیان سال۷۳ بدست رجوی [2018 Feb] 
*علیرضا طاهرلو، از چاله خمینی تا سیاهچاله رجوی [2018 Feb] 
*لیست و عکس بازجویان و شکنجه گران زندانهای سال۷۳، تحت عنوان پروژه رفع ابهام [2018 Feb] 
*کتاب‌های سیامک نادری [2018 Feb] 
*فضاحت موضعگیری مریم رجوی درباره دختران وزنان آزاده بی روسری [2018 Feb] 
*عکسها، ازابعاد دستگیرها سخن می گویند [2018 Feb] 
*عکس‌های زندانیان سال ۷۳ در زندان‌های رجوی و قرارگاه اشرف [2018 Jan] 
*اسامی بیش از ۴۰۰ تن از زندانیان پروژه رفع ابهام سال ۷۳ در زندان‌های رجوی در قرارگاه اشرف [2018 Jan] 
*بمناسبت پیام آقای اسماعیل وفا یغمایی به رجوی – فتوای فحّاشی رهبری: رمال نویس [2018 Jan] 
*آقا وخانم رجوی! چرا آمارمرگ ومیر مجاهدین درآلبانی، سه برابرآماری است که که درعراق تحت محاصره پزشکی است؟ [2018 Jan] 
*تلاش رجوی برای جلب رضایت دولت امریکا برگزاری رژه نمایشی مجاهدین پس ازارائه طرح عملیات سرنگونی [2018 Jan] 
*مذاکرات رجوی با ژنرال پترائوس وارائه طرح سرنگونی رژیم [2018 Jan] 
*خروش زنان [2018 Jan] 
*روشنگری از چند نمونه ازجعل و دروغ و ترفند توزیع عکس و شعارنویسی بنام رهبرمقاومت! [2018 Jan] 
*هشدار! به جعل وترفند ویدئویی مجاهدین، برای کشاندن تظاهرات مردم به مبارزه مسلحانه  [2018 Jan] 
*خروش مردم- شیادی مضحک روحانی- بورشدن رجوی [2018 Jan] 
*مریم ومسعود رجوی! رو در روی مسیح وکالم انجیل - درسه پرده [2017 Dec] 
*جوابیه آقا وخانم رجوی! و پشت پرده ها [2017 Dec] 
*روشنگری در مورد جنایات رجوی: درخواست تشکیل هیئت تحقیق پزشکی وپلیس جنایی [2017 Dec] 
*آقای وخانم رجوی! شما بگین! من چی بگم؟ شما بگین، من چه بنویسم؟! [2017 Dec] 
*اقدامات مریم و مسعودرجوی قبل وپس از مبادرت به قتل درلیبرتی [2017 Dec] 
*« گاه آنقدر خشمگینم که ...»  [2017 Dec]