PEZHVAKEIRAN.COM «نه» به جلیلی، «نه» به پزشکیان، «نه» به صندوق رای، «نه» به خامنه ای
 

«نه» به جلیلی، «نه» به پزشکیان، «نه» به صندوق رای، «نه» به خامنه ای
محمود زهرایی

علیرغم عجز و ناله و التماس های خامنه ای و تلاشهای گسترده باندهای مختلف اصول گرایان و ورود فعال اکثریت اصلاح طلبان به صحنه گرم کردن تنور انتخابات، مردم از پیمان خود با پیام جنبش زن زندگی آزادی که «نه»  به کلیت جمهوری اسلامی است، پا پس نکشیده و با تحریم انتخابات و حضور نیافتن پای صندوق های رای، پاسخی قاطع  و دندان شکن به خامنه ای و نوچه های اصول گرا و اصلاح طلب او دادند.
اصلاح طلبان که علیرغم ادعاهای اصلاح طلبی، موضع گیریها و فعالیت هایشان عمدتا نه در جهت «اصلاح» نظام که در جهت «صلاح» نظام است و همیشه در بزنگاهها و در مقاطعی که رژیم در تنگنا و زیر ضربات مردم قرار گرفته به یاری خامنه ای شتافته  و مردم را در برابر خشونت ها و سرکوب سگ های هار خامنه ای تنها گذارده اند، اینبار هم مثل همیشه شال و قبا و عمامه و کت و شلوار کرده اند و میمون سیرک انتخاباتی خامنه ای شده اند.
جیغ و دادها و گلو پاره کردنهای افرادی نظیرظریف در داخل و استدلالات بی مایه و مضحک اصلاح طلبانی چون ابراهیم نبوی در خارج، نه تنها اکثریت مردم ایران که حتی بخشی از دوستان اصلاح طلبشان را هم نتوانست به پای صندوق های خدعه و نیرنگ خامنه ای بکشاند.
اگر خوش بین و کمی هم ساده لوح باشیم و ارقام اعلام شده توسط رژیم را باور کنیم که بسیاری آنرا سه برابر آمار واقعی می دانند، باز نتیجه این رای گیری، چیزی نیست به جز پیروزی مردم معترض و شکست تلاشهای اصول گرایان و اصلاح طلبان. بگونه ای که خامنه ای آنرا برخلاف انتظار می داند و آشکارا از آن دلخور است.
خامنه ای با شامه قوی ضد انقلابی، در بزنگاهها و در مقاطعی که نظام در خطر است، از یکطرف خطر را به درستی احساس و از سوی دیگر شیوه مقابله با آنرا منطبق با شرایط برنامه ریزی می کند. فرو رفتن بیش از پیش نظام در باطلاق ناکارامدی ها، عدم مشروعیت ها و انزوای جهانی و تشدید  روزافزون این بحرانها در مدت کوتاه ریاست جمهوری رئیسی، خامنه ای را متقاعد ساخت تا اینبار سیرک انتخاباتی را با اجازه ورود دادن به مهره ای از اصلاح طلبان که بینهایت بی خطر و سرتاپا مطیع است، گرم نگه دارد و نتیجه نهایی آنرا هم خود رصد کند.
مردم ایران رژیم خامنه ای را سه طلاقه کرده اند و محلل پزشکیان هم این عروس را به خانه برنخواهد گرداند. این تلاش در گام اول با شکست مواجه شده است و در ادامه هم جز شکست چیزی در بر نخواهد داشت. تلاشهای اصلاح طلبان در جهت سیاه و سفید جلوه دادن جلیلی و پزشکیان و کشاندن مردم به پای صندوقها همچون دور اول بی نتیجه خواهد بود.
کارنامه زندگی سیاسی و گفته ها و اعمال هر دو کاندیدا و بخصوص تاکیدهای اخیر پزشکیان در مناظره های انتخاباتی بر سرسپردگی کامل به خامنه ای و اجرای بی چون و چرای دستورات او، خامنه ای را در مقابل انتخابی آسان و بدون ریسک قرار داده است. انتخابی که شاید در هیچیک از ادوار انتخابات ریاست جمهوری گذشته، برایش تا این حد بدون هزینه نبوده است. انتخاب هر کدام از این دو کاندیدای باقیمانده برای او بسیار کم اهمیت تر از میزان مشارکت مردم در انتخابات است. هدف اصلی و آرزوی خامنه ای در این دوره از انتخابات و بویژه در دور دوم آن، کشاندن بیش از پیش مردم به پای صندوق ها است. چیزی که شاید در یک قرارداد نوشته نشده، بین خامنه ای و پزشکیان بسته شده تا پزشکیان همانگونه که آشکارا به زبان آورد، برای کشاندن مردم به پای صندوق ها به صحنه آمده باشد و خامنه ای هم قول داده باشد که بین انتخاب جلیلی و پزشکیان فرقی قائل نشود.
 اکنون به درستی می توان دید نقش اصلاح طلبان در لولو نشان دادن جلیلی، و امیرکبیر و مصدق نشان دادن پزشکیان تا چه میزان در جهت خواسته خامنه ای و نهایتا نجات رژیم از منجلاب هولناک عدم مشروعیت است.
بیشک مردم ایران فریب دسیسه خامنه ای و اصلاح طلبان را نخواهند خورد و برای انتخاب یکی از دو لولو به پای صندوق رای نخواهند رفت. آنها ۴۵ سال است که پیگیرانه در حال مبارزه با دیو جمهوری اسلامی هستند و بویژه بعد از جنبش عمیق، آگاهانه و رادیکال زن زندگی آزادی فریب لولو تراشی های اصلاح طلبان که خود بخشی از این رژیم و بازیگر نقش محلل آن هستند، را هم نخواهند خورد. مردم با صدای بلند فریاد می زنند و به جلیلی و پزشکیان و خامنه ای و به کلیت رژیم نه می گویند.

منبع:پژواک ایران


محمود زهرایی

فهرست مطالب محمود زهرایی در سایت پژواک ایران 

*«نه» به جلیلی، «نه» به پزشکیان، «نه» به صندوق رای، «نه» به خامنه ای  [2024 Jul] 
*قربانی شدن عدالت و شرافت بر خوان کثیف سیاست  [2024 Jun] 
*پزشکیان، محلل نظام یا پزشکی برای دردهای خامنه ای  [2024 Jun] 
*شادمانی و خشم در یک قاب  [2024 May] 
*زنان شجاع را در خیابانها و دانشگاهها تنها نگذاریم  [2024 Apr] 
*سیزده بدر امسال و درسی که مردم به حکومت دادند  [2024 Apr] 
*گزارش کمیته حقیقت ‌یاب سازمان ملل؛ گزارشی که فعالان حقوق بشر باید قدر آن را بدانند  [2024 Mar] 
* انقلاب ۵۷، شرمساری یا افتخار؟  [2024 Feb] 
*تاثیرات برگشت ناپذیر جنبش زن زندگی آزادی بر سینمای ایران   [2024 Feb] 
*گزارشی از پنجاه و سومین جشنواره بین المللی فیلم رتردام - هلند  [2024 Feb] 
*قانون ضدبشری و هولناکی بنام قصاص  [2024 Jan] 
*آیا اپوزیسیون به بن بست رسیده است؟  [2023 Dec] 
*در ستایش عدالت و دموکراسی تایید محکومیت حمید نوری توسط دادگاه تجدید نظر به مثابه پیروزی عدالت و دادخواهی [2023 Dec] 
*مستند پنج قسمتی ثابتی و نقد مخالفان و تحسین موافقان  [2023 Dec] 
*آخرین جلسه دادگاه تجدید نظر حمید نوری و استدلالهای بی پایه وکلای مدافع   [2023 Nov] 
*مسلمانان و پوست هندوانه دموکراسی زیر پای اروپائیان  [2023 Oct] 
*سالگرد قتل مهسا و انتظارات ما  [2023 Sep] 
*واکاوی حضور یا عدم حضور قشر خاکستری جامعه ایران در خیزش (های) آینده  [2023 Aug] 
*خبر نادرست بستری شدن نیری در کلینیک هانوفر و اظهارات نادرست پروفسور سمیعی  [2023 Jul] 
*تفاو‌ت‌ها و تشابهات دو دادگاه آدولف آیشمن و حمید نوری  [2023 Jul] 
*آیا رهبری انقلاب الزاما باید در دست سیاستمداران با سابقه باشد؟   [2023 Jan] 
*درک نادرست از شرایط موجود به بهانه تجربه آموزی از انقلاب ۵۷  [2023 Jan] 
*پزشک، درمانگر انسان یا ناظر و همکار شکنجه‌گر  [2022 Aug] 
*وقتی حمید نوری...  [2022 Jul] 
*محاکمه حمید نوری و درس‌هایی که از آن باید آموخت   [2022 Apr]