PEZHVAKEIRAN.COM پزشکیان، محلل نظام یا پزشکی برای دردهای خامنه ای
 

پزشکیان، محلل نظام یا پزشکی برای دردهای خامنه ای
محمود زهرایی

نقشه های دو سال پیش خامنه ای برای یکدست تر کردن امارت اسلامی و راحت شدن خیالش از هرگونه انحراف از دست آوردهای ۳۵ ساله خلافتش که با انتصاب رئیسی مطیع و گوش به فرمان با موفقیت انجام شده بود، با مرگ این مهره کاملا سرسپرده، نقش بر آب شد و آرامش خیال و فراغت بالش برای ادامه عمر باقیمانده خود و آینده جانشینش را بر هم زد. یافتن فردی چون رئیسی با آن حجم از پیشینه جنایت و سرسپردگی و آن حجم از بلاهت و نادانی، در میان بیشمار سرسپردگان بارگاه خلافتش، اگر محال نباشد اما بسیار دشوار به نظر می رسد.
 نکته دیگری که خامنه ای را در این مقطع خاص و در این انتخاب دشوار، دچار هراس بیشتر می کند و ناتوانتر در اتخاذ تصمیم درست، وقوع جنبش زن زندگی آزادی و گذار مردم از حکومت و از فریب های اصلاح طلبان است.
مردم دیگر نه تنها مردم زمان خاتمی و شعارهای اصلاح طلبانه او و حامیان اصلاح طلبش نیستند که حتی مردم زمان انتخابات منجر به انتخاب شدن رئیسی هم نیستند و فرسنگها از شعارهای فریبنده و پوچ اصلاح طلبی فاصله گرفته اند.
 خامنه ای که به وفاداری و گوش به فرمان بودن اصلاح طلبان آگاهی کامل دارد و می داند چگونه آنها در تمام بزنگاهها با سکوت و یا شرکت فعال خود، باعث نجات نظام از مخمصه علنی تر شدن عدم مشروعیت شده اند، اینبار هم دل به این مخلصان بارگاه، خوش کرده است و با انداختن لقمه ای چون پزشکیان جلو طمع قدرت آنها، آنها را به دم تکان دادن واداشته است. اما اصلاح طلبان نمی دانند و یا نمی خواهند بدانند که این لقمه به نخی وصل است که انتهای آن در دست خامنه ای است تا در لحظه مشخص آنرا بکشد و نفر مورد نظر خود را از صندوق های رای بیرون آورد.
 کاهش فاحش نرخ مشارکت مردم در انتخابات مجلس جمهوری اسلامی و مجلس خبرگان و پیش درآمدهای هشداردهنده کاهش بیشتر نرخ مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری آینده، خامنه ای  و اتاق فکر نظام را بیش از پیش به استفاده از مهره سوخته اصلاح طلبی برای گرم کردن تنور انتخابات، تشویق کرده است.
 رد صلاحیت مهره های وفادار و آزمون شده ای چون لاریجانی و حقانی، تایید کننده پیش فرض ما برای استفاده ابزاری از پزشکیان و بیرون آوردن مهره مورد تایید خامنه ای از صندوق های رای است.
 فاصله گرفتن اندک لاریجانی و حقانی از هسته سخت قدرت و دور شدن ناچیز آنها از تفکرات ذوب شدگان مطلق در ولایت، این مهره ها را برای خامنه ای، مهره هایی مناسب برای گذار بی دردسر و کم خرج سالهای آخر خلافت و انتقال آرام و بی دغدغه قدرت به جانشین خود، نمی کند.
ورود مردم به پای صندوق های رای به دلایل برشمرده در بالا دشوار و شاید غیرممکن است و در این راه خامنه ای سخت دل به حضور پزشکیان در میان کاندیداها بسته است. زمزمه هایی شنیده میشود که اصلاح طلبان کمین کرده برای تصاحب قدرت در داخل و اصلاح طلبان به ظاهر دور شده از مرکز قدرت در خارج، کفش های کهنه و پوسیده اصلاح طلبی را به پا کرده اند وبا وعده های سراب گونه گذشته، پا به میدان گذارده اند. آنها هم همچون خامنه ای جنبش زن زندگی آزادی و پیام روشن مردم در گذار از نظام و هرگونه اصلاح طلبی را نشنیده گرفته اند و با خیالی واهی در تلاش برای پس گرفتن خاکریزهای فتح شده توسط مردم در جریان جنبش زن زندگی آزادی هستند.
پیش بینی آینده و حدس زدن آنچه اتفاق خواهد افتاد شاید مشکل باشد اما غیرممکن نیست :
- خامنه ای در شرایط فعلی و در زمان کوتاه باقیمانده از عمرش، هیچ ریسکی که منجر به برهم زدن آرامش خلافت خود و واگذاری آن به جانشینش را در پی داشته باشد، نخواهد کرد. خامنه ای می داند که مردمی که جنبش زن زندگی آزادی را از سر گذرانده اند و مردمی که ماهها در خیابانها مرگش را و زوال حکومتش را فریاد کشیده اند، با برخورداری از کوچکترین روزنه آزادی و احساس امنیت در مقابل سرکوب خونین نیروهای سرکوبگرش، جنبشی به مراتب هولناک تر و ویران کننده تر از جنبش قبل برای او و نظامش رقم خواهند زد. پس منطق همه دیکتاتورها و منطق دیکتاتور تمامیت خواهی چون خامنه ای، حکم می کند تا از هرگونه ریسکی خودداری کند و با دست خود آرامش خود و حکومتش را برهم نزند. و این یعنی تن ندادن خامنه ای به ورود فردی به هسته اصلی قدرت که ذره ای در فرمانبرداری مطلق او شک شود.
- هرچند خامنه ای در کنار اصلاح طلبان چشم به گرم شدن تنور انتخابات دوخته اند اما مردمی که با شعارهای سرنگونی نظام و محو کامل دیکتاتوری ماهها خیابانها را در تسخیر خود درآورده بودند، بزودی همه چیز را فراموش نخواهند کرد و فریفته سراب های اصلاح طلبان نخواهند شد.
- پزشکیان نه محلل خواهد شد تا نظامی را که مردم سه طلاقه کرده اند، دوباره عروس کند و نه پزشکی خواهد بود تا دردهای بیشمار ناکارآمدی و ناتوانی و بی مشروعیتی خامنه ای را علاج نماید. او و اصلاح طلبان مهره ای خواهند بود  در صفحه شطرنج بازی خامنه ای تا در زمان لازم با قربانی کردن این سرباز بی ارزش قلعه نظام را نجات دهد.
- اعلام گوش به فرمانی از طرف پزشکیان در اولین مصاحبه تلویزیونی خود بعد از کاندیدا شدن که اعلام کرد؛ دولت جدید نیاز به برنامه‌های جدید ندارد و اجرای درست قوانین پیشین که با نظر علی خامنه‌ای تهیه شده می‌تواند برای اداره کشور کافی باشد، نیز نخواهد توانست خللی در تصمیم از پیش تعیین شده خامنه ای ایجاد کند.
یادمان نرود که خدعه و نیرنگ و فریب، ذاتی خامنه ای و نظام فکری و ایدئولوژیک اوست و استفاده از هر وسیله ای برای بقای نظام، لازم، مشروع و قابل استفاده است.
شرکت نکردن در انتخابات و همراه نشدن با فریب های خامنه ای و اصلاح طلبان نتیجه مستقیم و بلافصل درک انقلاب مهسا و پیامی قاطع به سرکوبگران است که ما به چیزی جز نابودی کامل این نظام رضایت نخواهیم داد.  

منبع:پژواک ایران


محمود زهرایی

فهرست مطالب محمود زهرایی در سایت پژواک ایران 

*«نه» به جلیلی، «نه» به پزشکیان، «نه» به صندوق رای، «نه» به خامنه ای  [2024 Jul] 
*قربانی شدن عدالت و شرافت بر خوان کثیف سیاست  [2024 Jun] 
*پزشکیان، محلل نظام یا پزشکی برای دردهای خامنه ای  [2024 Jun] 
*شادمانی و خشم در یک قاب  [2024 May] 
*زنان شجاع را در خیابانها و دانشگاهها تنها نگذاریم  [2024 Apr] 
*سیزده بدر امسال و درسی که مردم به حکومت دادند  [2024 Apr] 
*گزارش کمیته حقیقت ‌یاب سازمان ملل؛ گزارشی که فعالان حقوق بشر باید قدر آن را بدانند  [2024 Mar] 
* انقلاب ۵۷، شرمساری یا افتخار؟  [2024 Feb] 
*تاثیرات برگشت ناپذیر جنبش زن زندگی آزادی بر سینمای ایران   [2024 Feb] 
*گزارشی از پنجاه و سومین جشنواره بین المللی فیلم رتردام - هلند  [2024 Feb] 
*قانون ضدبشری و هولناکی بنام قصاص  [2024 Jan] 
*آیا اپوزیسیون به بن بست رسیده است؟  [2023 Dec] 
*در ستایش عدالت و دموکراسی تایید محکومیت حمید نوری توسط دادگاه تجدید نظر به مثابه پیروزی عدالت و دادخواهی [2023 Dec] 
*مستند پنج قسمتی ثابتی و نقد مخالفان و تحسین موافقان  [2023 Dec] 
*آخرین جلسه دادگاه تجدید نظر حمید نوری و استدلالهای بی پایه وکلای مدافع   [2023 Nov] 
*مسلمانان و پوست هندوانه دموکراسی زیر پای اروپائیان  [2023 Oct] 
*سالگرد قتل مهسا و انتظارات ما  [2023 Sep] 
*واکاوی حضور یا عدم حضور قشر خاکستری جامعه ایران در خیزش (های) آینده  [2023 Aug] 
*خبر نادرست بستری شدن نیری در کلینیک هانوفر و اظهارات نادرست پروفسور سمیعی  [2023 Jul] 
*تفاو‌ت‌ها و تشابهات دو دادگاه آدولف آیشمن و حمید نوری  [2023 Jul] 
*آیا رهبری انقلاب الزاما باید در دست سیاستمداران با سابقه باشد؟   [2023 Jan] 
*درک نادرست از شرایط موجود به بهانه تجربه آموزی از انقلاب ۵۷  [2023 Jan] 
*پزشک، درمانگر انسان یا ناظر و همکار شکنجه‌گر  [2022 Aug] 
*وقتی حمید نوری...  [2022 Jul] 
*محاکمه حمید نوری و درس‌هایی که از آن باید آموخت   [2022 Apr]