«کرونا، ویروس جنگ یا صلح»
موسی حاتمیان

مردم ایران و جهان، در محاصره (قرنطینه) مرگ و زندگی، و ویروس کرونا، مانند دشمنی قویتر از ارتش نازی، شهرها و پایتخت ها را یکی پس از دیگری به اشغال خود در می آورد، و نه تنها پس از صدها سال، واتیکان، کعبه، مسجدالاقصی، مسجدالحرام، و هر چه چه مسجد و دیر و کنشت را بسته است، که پس از جنگ جهانی دوم توانسته است، المپیک و بازیهای جهانی را تعطیل کند، و بر میدان‌های مبارزه گلادیاتورهای کهنه و نو، خاکستر مرگ بپاشد...

سیاستمداران نان به نرخ روز خوری که برای منافع شخصی یا انتخاباتی و...ابتدا این ارتش میکروسکوپی را انکار یا کم اهمیت جلوه می دادند، یکی پس از دیگری مجبور به پرداخت هزینه های سنگین اقتصادی-سیاسی و... آن شده اند.
اما در ایرانی که چهار دهه پیشتر از ظهور کرونا، توسط مرگبارترین ویروس تاریخ جهان اشغال شده است، خامنه‌ای و سران جنایتکار رژیم سازهای خود را می زنند، از لاپوشانی آمار کشته‌شدگان آبان، تا سرنگون کردن عمدی هواپیمای مسافربری و... حالا نیز با دشنه آغشته به کرونا بجان زندانیان سیاسی، زندانیان عادی، سربازان و تمام مردم در ایران، و همچنین با صدور هدفمند این ویروس به کشورهای عربی، بطور جنون آمیزی سعی در بر هم زدن بیش از پیش اوضاع کنونی کرده اند...
همه آنچه به اختصار اشاره شد، تراشه های همان مته ی سیاست اصلی حکومت اسلامی از زمان خمینی تاکنون، یعنی صدور بحران است، که در مرحله بظاهر پایانی رژیم، مانند پرده پایان تمام دیکتاتوری ها، ابعاد جنون آمیزی بخود گرفته است.
در میان این گیر و دار کرونا، و تحریم کمرشکن و سیل و بدبختی، و صدها بلایی که از آسمان و زمین بر میهنمان باریدن گرفته است، با همین منطق آخوندی و سیاست صدور بحران است، که هفته گذشته ظاهراً با پیش فرض دست بستگی آمریکا برای واکنش متقابل، مجدداً پایگاه آمریکا در تاجی عراق را هدف قرار داده و سه آمریکایی و انگلیسی را نیز کشتند و...
همچنانکه آقای مصداقی در مصاحبه دو هفته پیش خود پیش بینی کردند، خامنه ای با سپردن تمامی قدرت به سپاه، با بهانه مبارزه با کرونا، احتمالا افکار خطرناکی در سر دارد و...اکنون پس از دو هفته نشانه های درستی این پیش بینی یکی پس از دیگری به صحنه می آیند!
خامنه ای و رییس‌جمهور تدبیر و امید حسرت بدلان چپ و راست، در چند روز اخیر و پس از تهاجم برنامه ریزی شده به پایگاه آمریکا، حملات لفظی خودشان به آمریکا را شدت بخشیده اند.
سپاه پاسداران به بهانه‌ی دستور ولایت برای پیشگیری از حمله بیولوژیکی، اعلام مانور گسترده در اکثر استانها کرده است.
امروز اعلام کردند که از هفته قبل و در پیامی به ایران، ناو هواپیمابر یواس‌اس هری اس.ترومن و ناو هواپیمابر یو‌اس‌اس دوایت دی.آیزنهاور برای اولین بار طی هشت سال گذشته همزمان در دریای عرب مستقر شده و با هم در خاورمیانه عمل می‌کنند، و بمب‌افکن‌های بی-۵۲ نیز در منطقه حضور دارند...
از طرفی بر اساس گزارشات خبرگزاری ها، در گیرودار بحران کرونا، مشاوران ترامپ در حال فشار و گفتگو برای حمله به ایران بوده و هستند، و اگر مواضع هفته گذشته وزیر خارجه و معاون رییس‌جمهور در حمایت صریح از رضا پهلوی را نیز به این مجموعه اضافه کنید، پازل ها تکمیل تر و تصویر روشن تری بدست می دهند.
اگر چه نمی توان با اتکاء به اخبار و حتی اقدامات مشابهی، جنگ یا صلح را نتیجه گیری کرد، و اگر چه در بدترین شرایط، و همین اکنون نیز آنها چه با آمریکایی ها، و چه با فرانسوی ها و...در حال مذاکرات فشرده و تاخت زدن زندانیان خود هستند، آیا تمامی این آرایش های نظامی و جنگ لفظی و ...پیش درآمد جنگی است که شروع آن ممکن است، با یک جرقه یا تصمیم اشتباه این یا آن فرد در طرفین باشد، اما پایانش بر کسی هویدا نیست؟
آیا تمامی این حمله های لفظی به شیطان بزرگ و کر هماهنگ ما از آمریکا کمک قبول نمی کنیم، و حتی آرایش های نظامی و جنگی، شعبده قرن آخوندی برای معامله بزرگ است؟
در هر حال هفته های پیش روی، و نه ماه‌ها، بسیار شتابان، پاسخ این سوالات را روشن خواهد کرد، و مشخص خواهد شد، که آیا «ویروس کرونا، مائده الهی یا تیغ دو لبه برای حکومت اسلامی» بوده و خواهد بود!؟
 اگر چه، زندانیان سیاسی و سرمایه های جنبش دادخواهی مردم، در حال مرگ و قتل عام در زندانها هستند، بسیاری از مردم و حتی نخبگان و سرمایه هایی همچون زنده یاد دکتر فریبرز رئیس دانا، و پزشکان و متخصصان و پرستاران بکام مرگ کرونا رفته اند، و سیل برآمده از نابودی محیط زیست نیز قربانی می گیرد و...
اما درب این سیاست و بازیگرانش بر هر پاشنه ای که بچرخد، خانواده کشته شدگان آبان، و هواپیمای مسافربری و تمام خانواده های جنبش دادخواهی در ایران و خارج از کشور، گوش خوابانده اند، بر خیابانهایی که زیر پوست آسفالت آنها، شعله های آتش خشمی سترگ جریان دارد، و هر زمان و از هر مکان و کوچه اش، پتانسیل شعله ور شدن دارد، با این تفاوت که پس از کرونا، در رویارویی آشکار علم و خرافه،  حکومت اسلامی اشغالگران، تمامی سرمایه جهل و خرافه خویش را در بازار کرونا از دست داده است، و پشمی بر گنبد ها و امامزاده هایش نمانده است و ...، شاید به دلیل همین خلع سلاح شدن به معامله بزرگ با شیطان بزرگ روی آورد یا آورده باشند، اما آنچه که همواره از دید و محاسبه دیکتاتور ها و معامله گران پنهان مانده، نقش بی بدیل مردم بوده و هست، باشد که در بزنگاه آینده ای که نامشخص است، مردم ما  نقش تاریخی خود برای آزادی را ایفاء کنند.
به امید تحقق بهاران آزادی و بهروزی و سلامتی مردم میهنمان، با ادامه قیام سراسری تا سرنگونی و نابودی ویروس کرونای حکومت اسلامی اشغالگران ضد ایران و ایرانی 
 
موسی حاتمیان
دوشنبه ۴ فروردین/ mars 23,2020

منبع:پژواک ایران


موسی حاتمیان

فهرست مطالب موسی حاتمیان در سایت پژواک ایران 

*«ارابه ولایت فقیه»  [2020 Jun] 
*«شریف شرافت به یغما رفته» [2020 Jun] 
*«خرداد پر بیداد» [2020 Jun] 
*«جنایت کشتن جورج فلوید، و استقبال جنایتکاران از این حادثه دردناک» [2020 Jun] 
*«فاصله ای ویرانگر از چهار خرداد تا پانزدهم و سی خرداد» [2020 Jun] 
*«اهمیت پیروزی مجدد بازداشت نوری جنایتکار» [2020 May] 
*«رد پای قاتلان رومینای نوجوان در اندیشه اسلامی جنایتکاران حاکم بر میهنمان» [2020 May] 
*«تروریسم خمینی - خامنه‌ای - رجوی، مثلث شوم تروریسم اسلامی» [2020 May] 
*«گناه امیر جوان، خروج بر امام زمان غرق در گندآب جمکران و رمضان» [2020 May] 
*«پیروزی ادامه بازداشت نوری جنایتکار، مشت محکمی به اعدام های رمضان» [2020 May] 
*«هر کتابی برگی ست از تاریخ» [2020 Apr] 
*«فاجعه انقلاب فرهنگی از دریچه کرونا» [2020 Apr] 
*«از نیمه شعبان تا زنجیریان رمضان» [2020 Apr] 
*«کرونای رمضان خطرناکتر از کرونای جهان» [2020 Apr] 
*«دستمریزاد به میهن دوستان»  [2020 Apr] 
* «نعل کرونا به ضرب سکه ی اسلام» [2020 Apr] 
*«قتل عام خاموش زندانیان توسط حکومت اسلامی جنایتکاران حاکم» [2020 Apr] 
*«پیروزی ادامه بازداشت نوری جنایتکار در این وانفسای کرونا» [2020 Apr] 
*«کرونا، سیزده بدر، چهارده معصوم هم بدر»  [2020 Mar] 
*«راست و دروغ سیزده کرونایی» [2020 Mar] 
*«کرونا، ویروس جنگ یا صلح» [2020 Mar] 
*«ویروس کرونا، مائده الهی یا تیغ دو لبه برای حکومت اسلامی» [2020 Mar] 
*«جشن نوروز، چنگ در چنگ با ویروس حکومت اسلامی» [2020 Mar] 
*هشتم مارس امسال و جایگاه زنان در جنبش دادخواهی ایران [2020 Mar] 
*«حکومت قتل عام و آینده میهنمان». موسا حاتمیان [2020 Mar] 
*«دستگیری نوری جنایتکار و چشم انداز فرو ریختن دیوار برلین اسلامی» [2020 Feb] 
*«سندرم استکهلم و تراژدی کمدی الهی اپوزیسیون» [2020 Feb] 
*«سرفصل قیام دی و بهمنی دیگر»  [2020 Jan] 
*«نگذاریم که ملا سر آبان ببرد»  [2020 Jan] 
* ظهور رجوی و دستِ خر کوتاه!* [2020 Jan] 
* «جفتک زن جمکران»  [2020 Jan] 
*خجسته «۸مارس» روز جهانی زن [2018 Mar] 
*گاز اشک آور, عیدی کارگران نیشکر هفت تپه [2018 Mar] 
*مرثیه ای برای شورای حقوق بشر و سازمان ملل [2018 Feb] 
*رفراندوم, پرهیز از خشونت و حق دفاع  [2018 Feb] 
*ژنو میزبان آوائی جنایتکار [2018 Feb] 
*سقوط هواپیما به مقصد یاسوج, سانحه یا...؟ [2018 Feb] 
*رفراندوم واقعی جوانان قیام از دیشب تا امروز در تهران [2018 Feb] 
*"دختران میدان انقلاب" نماد هویت ملی ایرانیان [2018 Feb] 
*آیا بایستی از طرح رفراندوم با نظارت سازمان ملل متحد حمایت کرد؟ [2018 Feb] 
*دستان خونین علیرضا آوایی وزیر دادگستری دولت روحانی [2017 Aug]