PEZHVAKEIRAN.COM متن اعلام و دعوت برای ایجاد آلترناتیوی سکولار دموکرات با محوریت شاهزاده رضا پهلوی
 

متن اعلام و دعوت برای ایجاد آلترناتیوی سکولار دموکرات با محوریت شاهزاده رضا پهلوی
اسماعیل نوری علا

NouriAla.jpgدوستان عزیزم
با عرض تبریکات نوروزی و تقدیم بهترین آرزوها، همانطور که می‌دانید، جریان مبارزهء ما سکولار دموکرت‌ها، برای برانداختن حکومت اسلامی مسلط بر ایران و مستقر ساختن حکومتی سکولار و دموکرات در ایرانی محفوط مانده ار هر تعرض و تهاجمی به تمامیت ارضی‌اش و برای ملت متکثر اما یک پارچهء ایران، آن هم در ظل مفهوم شناخته شدهء بین المللی «یک کشور - یک ملت»، در سال جدید وارد فاز بسیار مهم و جدیدی شده است که در قلهء آن شخص شاهزاده رضا پهلوی قرار دارد.
در ماه‌های اخیر شاهزاده به صراحت از یکسو خواستار «ائتلاف مشتاقان» شده و از سوی دیگر شرایط عضویت در این ائتلاف را پذیرش سه اصل «سکولار دموکراسی، تمامیت ارضی و مبتنی بودن قانون اساسی به مفاد اعلامیه جهان گستر حقوق بشر» اعلام داشته و همچنین پذیرفته‌اند که محور و حامی چنین ائتلافی باشند.
این ائتلافی است که به اکنون و دوران گذار از و پایان دادن به حکومت اسلامی ضد ملی کنونی می‌اندیشد و تعیین سرنوشت آیندهء ایران را به ملت آزاد شده و آگاهی می‌سپارد که، در انتخاباتی آزاد و منصفانه و تحت نظارت شخصیت‌های بین المللی، نوع حکومت و مدیریت کشور خود را انتخاب می‌کند.
من، بعنوان یک ایرانی جمهوری خواه، می‌دانم که بسیاری ار پادشاهی خواهان پارلمانی و نیز کسانی که استقرار «جمهوریت» در ایران را برتر از استقرار جمهوری‌های خاورمیانه‌ای می‌دانند و، در صورت رسیدن به «جمهوریت»، نظم پادشاهی مشروطه را نیز کارآمد می‌دانند، سعی خود را کرده‌اند تا در یک تلاش ملی برای ایجاد آلترناتیوی سکولار دموکرات با محوریت شاهزاده رضا پهلوی شرکت کنند. از این رو متنی را با دیگر جمهوریخواهان تهیه کرده‌ایم که در آن به ملت ایران مژده فراهم آمدن یک آلترناتیو وسیع سکولار دموکرات را عرضه می‌داریم.
نقشهء کار آن است که در ضمیمه متنی برای امضا به دست‌تان می‌رسد که خطاب به سه گروه نوشته شده است: جمهوریخواهان پارلمانی، پادشاهی خواهان پارلمانی، و جمهوریت خواهانی که در صورت تثبیت نظام جمهوریتی مشکلی با پادشاهی یا جمهوری پارلمانی ندارند.
اگر پس از قرائت بیانیه‌ای که در پی می‌آید علاقمند بودید که در حد یک امضأ و بدست آوردن یک رأی در ائتلاف بزرگ میهن دوستانهء پیش رو برای نجات ملت ایران شریک باشید لطفا امضاء خود را همراه با اطلاعات زیز برای من ارسال کنید:
نام و نام خانوادگی
محل زندگی
شغل و مهارت
کدام لیست؟: جمهوریخواهان پارلمانی، پادشاهی خواهان پارلمانی و جمهوریت خواهان پارلمانی
در آخر ماه فروردین امضاهای جمع آوری شده همراه با متن نهائی اعلامیه منتشر شده و به اطلاع شاهزاده رضا پهلوی رسانده خواهد شد تا در پی آن هرچه زودتر اولین کنگره وسیع ائتلاف مشتاقان در یکی از شهرهای دنیا برگزار شده و، در پی رای زنی‌ها و رأی گیری‌های لازم، تشکیلات ائتلافات بخود شکل بگیرد.
با مهرو دوستی
همراه و هموند شما
اسماعیل نوری علا (enooriala@gmail.com)
۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۷ مارس ۲۰۲۴
 
متن اعلام و دعوت
ملت عزیز و دردمند ایران،
ایرانیانی که نجات میهن از چنگال خونین رژیم جمهوری اسلامی را بر هر ضرورت دیگری ترجیح می‌دهید!
ما، امضاء کنندگان این سند، با توجه به اینکه درگیر هنگامه‌ای هستیم که رژیمی غیر ملی جمهوری اسلامی، میهن عزیزمان را اشغال کرده و بهترین فرزندان ایران را، که برای رهایی میهن و بهروزی تمامی ما با دست خالی به خیابان آمده‌اند، تا صدای اعتراض خود را به گوش جهانیان برسانند، به خاک و خون کشیده و داغ بر دل همهء ملت ایران گذاشته است؛
نیز با توجه به اینکه رهایی میهن و حفظ جان هم‌میهنان و مبارزین داخل کشور، به ما حکم می‌کند که، فارغ از هرگونه تفاوت در نگاه‌های سیاسی، حول اصول حقوق اولیه‌ء دموکراتیکی که هیچ یک از ما در مورد صحت و صلابت و قاطعیت آنها شک نداریم دست به اقدامی کارآمد بزنیم؛
و از آنجا که دریافته‌ایم که جز از راه گزینش، پذیرش و اعلام صریح و علنی رهبری کسی که بتواند، بی هیچ چشم داشتی برای خود، کشتی مبارزه با رژیم اسلامی را به بندرگاه پیروزی هدایت کند راهکار دیگری نداریم.
ما چنین رهبری را در وجود شاهزاده رضا پهلوی یافته‌ایم: برجسته ترین، شناخته شده ترین، و قابل اعتماد ترین فردی که دست روزگار او را همچون سرمایه‌ای ملی برای ملت ما به ودیعه نهاده است.
ما شاهد بوده‌ایم که او همیشه تاکید کرده است که نوع حکومت آینده ایران را نه اپوزیسیون داخل و خارج، که ملت ایران در همه پرسی و انتخابات آزاد و منصفانه معین خواهد کرد و در نتیجه، تا رسیدن ملت به پای صندوق رأی، هر بحثی در مورد نوع حکومت و جزئیات سیستم مدیریت کشور تنها به عقب انداختن پیروزی و ادامهء دردناک حاکمیت رژیم اسلامی بر کشورمان خواهد انجامید.
ما شاهزاده رضا پهلوی را انسانی یافته‌ایم که، با از خود گذشتگی توصیف ناپذیرش، تمام عمر خود را وقف مبارزه با رژیم اسلامی کرده و در این راهپیمائی دشوار همهء امکانات و ممکنات خویش را در طبق اخلاص نهاده است تا بتواند دوران گذار از رژیم اسلامی به حکومتی سکولار دموکرات را ممکن سازد.
بر این اساس، با طیب خاطر رهبری انقلاب ملی ایرانیان توسط ایشان را خواهان بوده و پذیرا می‌شویم، و از شما هم می‌خواهیم که در این راه تازه و کارآمد قدم بنهید تا از این طریق زیربناهای لازم برای ایحاد آلترناتیوی سکولار دموکرات و وصول به پیروزی فراهم آیند و ملت و کشور ایران بتواند، با آرامش و تدبیر، به پای صندوق‌های رأی رفته و نوع حکومت و شیوهء ادارهء کشور خود را معین نماید.
به یاد داشته باشیم که ما در برابر تاریخ گذشته و هرآنچه در آینده بر کشورمان خواهد گذشت پاسخگوی رفتار اکنون خویشیم.
زنده باد ایران

منبع:پژواک ایران