هویت واقعی سردار مشفق ( عبدالله ضیـغــمی ) + تصویر
 

هویت واقعی سردار مشفق ( عبدالله ضیـغــمی ) + تصویر

در آمد : سخنرانی مشهور سردار مشفق را در اینجا می توانید بخوانید . در این سخنرانی هر آنچه را در این چند سال بر مملكت رفته است می توان یافت . به شرطی كه مرعوب سخنران نشوید و تحت تاثیر شخصیت راز آلود او قرار نگیرید . بی دلیل نیست كه هقت تن از اصلاح طلبان بزرگ راز تقلب انتخاب را در این سخنرانی دیده و از آن شكایت كرده اند . در این سلسله نوشتاراز سخنران و نوشته هایش راز زدایی می كنیم تا محتویات آن را بفهمیم .

در قسمت قبلی ، مكان ، زمان و سخنرانی را آشكار  كرده و به شباهت های گفتاری و گمانه زنی ها احمد جهان بزرگی  با سردار مشفق پرداختیم و البته در آن  اشاره ی كوتاهی هم به  نام دیگری برای  او داشتیم  . در این قسمت گمانه ی دیگری را در خصوص شخصیت واقعی سردار مشفق بررسی خواهیم كرد .سردار پاسدار عبدالله ضیغمی

 
عكس العمل زود هنگام ، سردار جوانی ،رئیس اداره سیاسی سپاه پاسدارن  ، منجر به تائید اصالت سخنرانی  شد و دفاع او از سخنران نشان داد كه« سردار مشفق » مورد حمایت سپاه پاسداران است و انتساب او به قرارگاه ثارالله بی دلیل نبوده است .احضار محسن امین زاده ، محسن صفایی فراهانی و سید مصطفی تاج زاده به زندان ، عكس العمل  دیگر ستاد كودتا بود تا افكار عمومی مطمئن شوند كه سخنرانی سردار مشفق بیشتر از یك سخنرانی است و این هفت نفر دلایل و نشانه های كافی برای شكوائیه ی خود دارند .
در این میان عكس العمل  دست اندركاران سایت نوسازی در نوع خود جالب بود .  تحریریه ی سایت نوسازی ، در بیانیه ای غیر رسمی ،  اظهارات سردار مشفق در خصوص عوامل این سایت را  تكذیب كرده و هر گونه ارتباط خود را با مصطفی تاج زاده  را انكار كردند . این بیانیه هویت واقعی  سردار مشفق  را  ( ع – ض)  خوانده و از ارتباط خود با ایشان و قرارگاه ( احتمالاً ثارالله ) پرده برداشته اند . عوامل سایت نوسازی ، اقرار كرده اند كه در درج مطلب جنجالی آنها ،  پیرامون سید حسن خمینی  توسط فرماندهان قرارگاه تشویق شده اند و هم زمان سردار مشفق (ع.ض) را  وابسته به یكی از كانون های موازی اطلاعات سپاه  دانسته اند  كه هیچگاه سابقه ی خدمت در وزارت اطلاعات را نداشته وصرفا از مدیران و كارشناسان لایه ی میانی  اطلاعات سپاه است .
سایت نوسازی ، یكی از سایت هایی بود  كه وابستگی آن به ستاد كودتا  مسلم   است و دو سال پیش پس از ماجرای توهین به سید حسن خمینی  و آیت الله توسلی ، تعطیل شد . این كه دست اندركارن این سایت سخنران را بهتر می شناسند و احتمالاً با او هم كلام و هم سفره بوده اند ، منطقی است . یعنی  به اعتبار دست اندركاران این سایت می توان گفت سردار مشفق همان عبدالله ضیغمی است . و البته این احتمال كه عبدالله ضیغمی یك قربانی برای گم كردم رد عوامل اصلی باشد و به سرنوشت مشابه كاظمی و سعید امامی دچار شود بسیار است و چه بسا  آوردن این نام آغازی برای این قربانی شدن و گمراه كردن باشد .

عبدالله ضیغمی كیست ؟

اردیبهشت ماه 89  ، یك زندانی سیاسی به نام ارژنگ داودی ،استمداد نامه ای را خطاب به  سارمان های حقوق بشری منتشر كرد و در آن از ظلمی كه توسط بازجویان و قاضیان و كارشناسان پرونده  بر او رفته بود داد سخن داد . در این استمداد نامه ، در كنار نام های مشهوری چون قاضی حداد و قاضی صلواتی  و مرتضوی ، نام سردار پاسدار عبدالله ضیغمی ( ذیقمی ) به عنوان بازجوی پرونده آمده است .
پنج شنبه ، چهارم مهرماه 78 ، مستندی با عنوان «  درد همسنگرم » در شبكه چهارم سیما  پخش شد .در زمان پخش  این  مستند كه با  كارگردانی اسدالله نیك نژاد ساخته شده   است ،   سردار عبدالله ضیغمی به عنوان كارشناس جبهه و جنگ حضور دارد . موضوع اصلی این مستند تفاوت فضای جبهه و جنگ با مناطق شمالی تهران است و درصدد است نشان دهد كه شمال تهران بویی از جبهه و جنگ نبرده است .
آنچه بیش از هر چیز یكی بودن ، سردار مشفق و سردار ضیغمی را تقویت می كند ، یادداشتی  است كه یكی از اعضای  پایگاه بسیج مهران در خصوص  مراسمی از مسجد الرضا  در وبلاگ آن پایگاه  آورده است . در این یاد داشت،  فردی به نام سردار ضیغمی در خصوص حوادث  88 سخنرانی می كند كه محتویات سخنرانی ، بسیار به آنچه در سخنرانی  سردار مشفق آمده است ، شبیه است . در این یادداشت آمده است :
  • دومین یادواره شهدای محله مهران امروز چهارشنبه ( 19/12/88 )  پس از نماز مغرب و عشاء در مسجدالرضا(ع)آغاز شد؛ جایگاه سخنران این مراسم به شكلی زیبا تزئین شده بود، همچنین بیرون از شبستان مسجد و در حیاط یادگاریهایی از دوران دفاع مقدس به صورت نمایشگاه قرار داده شده بود. در ابتدای این مراسم كلیپی كوتاه كه همراه با صدای اذان بود پخش شد، پس از آن آیاتی چند از كلام‌ا.. مجید پخش قرائت شد.
    تصویر عبدالله ضیغمی سردار مشفق سخنرانی

    سردار مشفق در حال سخنرانی

  • در ادامه كلیپی درباره شهدا و حوادث پس از انتخابات از طریق ویدئوپروژكتور پخش گردید كه تحسین مردم را به خاطر زیبایی ساخت آن در پی داشت؛ پس از آن سردار ضیغمی پشت تریبون قرار گرفت و برای مردم سخن گفت؛ او از برنامه‌های دشمن برای از بین بردن نظام شیعی گفت كه آرزو داشت به جای فتنه جندین جنگ تحمیلی ایجاد می‌شد. زیرا در جنگ تحمیلی جوانان به ملكوت اعلی می‌روند اما در این جنگ نرم دشمن جوانان اسفل السافلین می‌گردند.
  • پس از آن بسته فرهنگی میان حضار توزیع شد كه در آن تقویمی جیبی سال ۱۳۸۹ قرار داشت كه مورد استقبال مردم قرار گرفتهنگام خروج ششمین شماره نشریه مبین میان مردم توزیع شد. همچنین یك سی‌دی فیلم كه شامل كلیپ‌های مختلفی بود، همراه نشریه مبین توزیع گردید.
درسایت تبیان می توان نوشته هایی از عبدالله ضیغمی را یافت كه با محوریت  جبهه و جنگ و ولایت فقیه نوشته شده اند .  آن گونه كه از خاطرات عبدالله ضیغمی بر می آید ، او فردی میان سال  است و در  زمستان 74   به عربستان سفر كرده و حاجی شده است . او سالیانی و در جبهه های جنگ  حضور داشته و پس از آن با نوستالژی جنگ و خاطرات آن  زندگی می كرده است . عبدالله ضیغمی در خاطره ای  با عنوان «شلمچه ی تهران » می گوید :
  • ساعت دو نیمه‌شب بود كه صدای زنگ درب منزل مرا بیدار كرد. وقتی در را باز كردم سعید را دیدم كه با موتور جلوی در ایستاده است و از من خواست كه همراه او بروم و تا زمانی كه زنده است پیرامون آن شب با كسی صحبت نكنم. كم‌كم نزدیك بهشت زهرا شدیم او از راه‌های مخفی می‌رفت. چون هنگام نیمه شب به كسی اجازه نمی‌دادند وارد بهشت زهرا شود. بالاخره به مزار شهدای كربلای5 رسیدیم. 6 نفر از بچه‌های زمان جنگ هم مشغول مداحی و گریه بودند. سعید حال و هوای دیگری داشت. با هر شهیدی نجوایی خاص داشت. آن جا شلمچه شده بود و هركسی شهیدی را واسطه اتصالش به عالم معنا قرار می‌داد. زیارت عاشورا خواندند نورشهدا همه بچه‌ها را از خود بی خود كرده بود. همه آن ها آن شب جواز شهادتشان را گرفتند گرچه من هنوز هم در حیرت و محرومیت بر جای مانده‌ام.
پایان سخن اینكه ، ضیغمی اگرچه فامیلی دیر یاب و كم یابی است اما  در بدنه ی دولت نهم و دهم حضور متفاوتی دارد .  معاون وزیر نفت ، علی رضا ضیغمی است  ، كه پیش از این مدیر عامل شركت نفت مركزی بود و معاون وزیر بازرگانی نیز محمد علی ضیغمی است كه به  اطلاع رسانی در خصوص گرانی و تكذیب گرانی  شهرت دارد . معلوم نیست كه این ضیغمی ها چه نسبتی با هم دارند و اطلاعاتی در خصوص پیشینه و نسبت احتمالی آنها  در  فضای مجازی وجود ندارد …
 

ادامه دارد …

 

نویسنده : زبان سبز

پی نوشت : و البته به همه ی این دلایل ، نوشته ی زیبای سایت كلمه را بیافزائید ، كه  چند روز پیش به  « معادل فارسی »  اسم واقعی سردار مشفق اشاره كرد . نوشته ای با عنوان  :نام سردار مشفق ، دانای كل یا  « بنده
 

منبع:زبان سبز


فهرست مطالب  در سایت پژواک ایران