اعتراض مردم به صحبت‌های خامنه‌ای در رسانه‌های اجتماعی؛ نمایشی برای نشان دادن زنده بودن او

علی خامنه‌ای در سخنرانی روز چهارشنبه ۳۰ شهریور در جمع فرماندهان ارشد نظامی جمهوری اسلامی، بدون اشاره به مهسا امینی، آن را «امری حضیض» توصیف کرد. صحبت‌های رهبر جمهوری اسلامی با اعتراض مردم در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد. کاربران صحبت‌های خامنه‌ای را بی‌ارزش دانستند.
خامنه‌ای اما در بخشی از صحبت‌های خود با اشاره به «مقاومت» در جنگ ایران و عراق گفت که جمهوری اسلامی در همه عرصه‌های سیاسی و فرهنگی «مقاومت» خواهد کرد.
مراسم دیدار او با فرماندهان جنگ ایران و عراق، همزمان با اعتراضات سراسری در ایران، با مداحی و خواندن سرودهای جنگی به وسیله صادق آهنگران، نوحه‌خوانی که در دوران جنگ سرودهای حماسی می‌خواند، آغاز شد.
رهبر جمهوری اسلامی اما در سخنان خود بدون اشاره مستقیم به مهسا امینی و با اشاره به روایت‌ها درباره جنگ ایران و عراق گفت: «دشمن سعی می‌کند که در همین مساله روایت، نقطه مقابل حقیقت عمل کند و فرازها را نادیده می‌گیرد و اگر نقطه حضیضی وجود داشته است، آن را بزرگ می‌کند.»
خامنه‌ای در سخنان خود گفت: «همان دوران جنگ هم افرادی معتقد به تسلیم بودند اما ثابت شد که صیانت از کشور با مقاومت حاصل می‌شود نه تسلیم.»
او اضافه کرد: «این برای ما یک اصل شد که در بسیاری از مسائل سیاسی، ‌ اقتصادی و فرهنگی استفاده کردیم و می‌کنیم.»
رهبر جمهوری اسلامی در سخنان خود هیچ اشاره‌ای به قتل مهسا امینی و اعتراضات و همچنین موضوع «حجاب اجباری» نکرد.
اعتراضات به کشته شدن مهسا امینی از سوی ماموران گشت ارشاد در ایران در حالی ادامه دارد که زنان در این اعتراضات حضور پررنگ دارند و به نشانه اعتراض به سیاست‌های جمهوری اسلامی و اعمال حجاب اجباری، روسری‌های خود را از سرشان برمی‌دارند. تصاویری هم از آتش زدن روسری‌ها منتشر شده است.
رهبر جمهوری اسلامی اما در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «کشور از نظر تهدید خارجی در حالت بازدارندگی است و نگران نیست. دشمنان و مخالفان هم این را می‌دانند.»
او تاکید کرد: «اقتدار سپاه پاسداران و ارتش تا جایی است که حرکت پیش‌رونده خود را با همان شتاب طی کنند و از دشمن عقب نمانند.»
سخنرانی خامنه‌ای دومین سخنرانی پس از انتشار گزارش‌هایی درباره وضع سلامت و عمل جراحی او بود و در پایان حاضران شعار دادند: «ابوالفضل علمدار، ‌ خامنه‌ای نگه‌دار.»
روز ۲۶ شهریور و پس از انتشار گزارش‌هایی درباره عمل جراحی خامنه‌ای برای رفع انسداد روده، یک مراسم عزاداری به مناسبت اربعین با حضور او برگزار شد.
در این مراسم، خامنه‌ای دقایقی به صورت ایستاده سخنرانی کرد. پیش از این سخنرانی، خبرهایی درباره وضعیت نامناسب جسمی او منتشر شده بود.
در همین حال نیویورک تایمز به نقل از چهار منبع آگاه گزارش داده بود که رهبر جمهوری اسلامی در روزهای گذشته پس از بیماری شدید و وخیم شدن حالش، همه جلسات عمومی خود را لغو کرده و پس از عمل جراحی برای رفع انسداد روده، اکنون در بستر بیماری است.
 

منبع:ایران اینترنشنال