حسین سلامی : ما همتراز آمریکا و یک قدرت جهانی هستیم

حسین سلامی، فرماندۀ سپاه پاسداران، در جمع بسیجی‌های مشهد گفت که جمهوری اسلامی ایران "از نظر شعاع و میدان تاثیرگذاری در حال همترازی با آمریکا" است. "اما در قدرت فیزیکی نابرابری وجود دارد ولی میزان آن نسبت به اوایل انقلاب کاهش یافته است."

سلامی گفت که با وقوع انقلاب اسلامی، "توازن شرق و غرب" به هم خورد و "یک ضلع"، یعنی ایران، "به اضلاع قدرت"های جهانی افزوده شد. سلامی افزود : "امروز ما عزیز هستیم و در ابعاد مختلف قدرت جهانی هستیم." وی تصریح کرد که در کشور مشکلات اقتصادی وجود دارد، اما، به گفتۀ او، "این مشکلات در آمریکا هم وجود دارد."

فرماندۀ سپاه پاسداران در ادامه از بسیجی ها و دانشجویان خواست که "به حرف‌های شیاطین و دشمنان در فضای مجازی گوش" نکنند، چون "این سخنان همه دروغ است." او از دانشجویان بسیجی خواست که وارد "بازی روانی" دشمن نشوند.

سردار سلامی در جای دیگری از سخنانش مدعی شد که جمهوری اسلامی با ارسال نفت به لبنان این کشور را "از فروپاشی اقتصادی نجات داد." او وعده داد که پول نفت ارسالی از لبنان را بگیرد. سلامی در اظهاراتی دو پهلو همچنین گفت : "دشمن می‌خواهد کشتی‌های سوخت ارسالی ما را بزند، اما نمی تواند." سردار سلامی در ادامه افزود : "ما آمریکا را مدیریت می‌کنیم."

منبع:رادیو فرانسه