رئیس هولدینگ دارویی «برکت» مدعی شد: نیکاراگوئه، ونزوئلا، فیلیپین، تایلند و پاکستان «برکت» می‌خواهند!

-رئيس گروه دارویی «برکت» می‌گوید برای صادرات واکسن «برکت» از سازمان بهداشت جهانی تقاضای تأییدیه خواهد شد.
-او در ارتباط با همین واکسن فاقد تأییدیه سازمان بهداشت جهانی، مدعی شده که «نیکاراگوئه، ونزوئلا، فیلیپین، تایلند و پاکستان» متقاضی خریدش هستند!
-اکبر برندگی که رئیس یکی از زیرمجموعه‌های تحت نظارت علی خامنه‌ای است می‌گوید: «تعداد زیادی درخواست از سایر کشورها نیز به ستاد اجرایی فرمان امام تحویل شده و در صورت رفع نیاز به کشورهای دیگر صادرش می‌کنیم!»
 
سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ برابر با ۱۲ اکتبر ۲۰۲۱
 
 
رئیس هولدینگ دارویی برکت می‌گوید: نیکاراگوئه، ونزوئلا، فیلیپین، تایلند و پاکستان درخواست خرید «واکسن برکت» را داده‌اند! آنهم در حالی که این واکسن تأییدیه از سازمان بهداشت جهانی ندارد و گزارش‌هایی از مرگ‌ومیرهای ناشی از تزریق آن نیز منتشر شده است!
 
پوشش کارکنان خط تولید واکسن «برکت»!
اکبر برندگی رئیس هولدینگ دارویی «برکت» یکی از مجموعه‌های زیر نظر علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی مدعی شده که واکسن «برکت» که هنوز از سازمان بهداشت جهانی تأییدیه تزریق ندارد و حتا یک مقاله‌ی علمی  از نتایج‌ و اثرگذاری‌اش در مجلات علمی معتبر دنیا منتشر نشده و مردم در خود ایران هم حاضر نیستند آن را  تزریق کنند، متقاضی از نیکاراگوئه، ونزوئلا و فیلیپین دارد!
او گفته است: «نیکاراگوئه، ونزوئلا، فیلیپین، تایلند و پاکستان درخواست خرید واکسن برکت را داده‌اند و تعداد زیادی درخواست از سایر کشورها نیز به ستاد اجرایی فرمان امام تحویل شده و در صورت رفع نیاز به کشورهای دیگر صادرش می‌کنیم!»
برندگی با تحویل فقط ۷ میلیون دوز واکسن به وزارت بهداشت مدعی شده که «در صورت رفع نیاز داخلی»، امر صادرات به کشورهای دیگر اجرا می‌شود!
محمدرضا شانه‌ساز رئیس سازمان غذا و دارو هم تازه پس از آنکه «برکت» به مرگ برخی تزریق‌کنندگان منجر شده، درباره دریافت تأییدیه‌های جهانی گفت «مقدمات کار واکسن برکت برای دریافت تأییدیه سازمان جهانی بهداشت انجام شده و مدارک را کامل کردند و برای اخذ مجوز از سازمان جهانی بهداشت کاندیدا شده‌اند!»
به گفته وی، می‌توانیم بعد از مهرماه و اوایل آبان‌ماه، نیازمان را از طریق تولیدکنندگان داخلی تأمین کنیم، بنابراین دوز بوستر و واکسن برای سایر گروه‌هایی که باید واکسن تزریق کنند، از محل تولیدکنندگان داخلی قابل دسترس خواهد‌بود!
ادعای صادرات واکسن «برکت» که پس از یکسال به تولید حداقلی ۱۶ میلیون دوز رسیده، از سوی رئیس هولدینگ دارویی زیر نظر خامنه‌ای در حالی مطرح شده که مقامات مسئول در مورد اخبار مبنی بر توقف بی‌سروصدای تولید این واکسن سکوت کرده‌اند.
در این میان، واکسیناسیون عمومی در ایران با واکسن‌های «آسترازنکا» تولید بریتانیا و همچنین «سینوفارم» تولید چین در حال اجراست و استقبال سرد مردم از این واکسن غیرمعتبر بطور رسمی، تا کنون به پنج میلیون نفر تزریق شده است!
برندگی همچنین اثرات مرگبار حاصل از تزریق واکسن «برکت» را تکذیب کرده و گفته که «واکسن برکت به ۵ میلیون نفر تزریق شده و مرگ مرتبط با واکسن نیز رخ نداده است،»
همچنین در حالی‌ که پیشتر عنوان شده بود هر دوز واکسن «برکت» به دولت ۲۰۰ هزار تومان فروخته شده، آرش نجیمی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دیروز به خبرگزاری «فارس» وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت که  «قیمت خرید [هر دوز] واکسن برکت از شرکت، ‌۸۰۰ هزار تومان است»!
بدین ترتیب شعار «خودکفایی» جمهوری اسلامی با واکسن «برکت» چیزی بیش از یک میلیارد دلار خرج برای مردم ایران داشته که در ازای آن، ۵ میلیون نفر واکسینه شدند که شمار نامعلومی پس از تزریق فوت کردند و شماری نیز با عوارض آن روبرو شده‌اند. اینهمه در حالیست که دستگاه تبلیغاتی حکومت از پژوهش و بررسی و انتشار خبرهای مربوطه جلوگیری می‌کند ولی کاربران در شبکه‌های اجتماعی تلاش می‌کنند تا واقعیات را منعکس کنند.
اکبر برندگی درباره گسترش شرکت‌های هلدینگ دارویی «برکت» نیز اظهار داشت؛ «در مجموعه گروه دارویی برکت تنها سایت واکسن، بیوسان فارمد بود اما با شروع کرونا این نیاز حساس شد که در کشور باید واکسن تولید کنیم زیرا احساس می‌کردیم که در آینده که واکسن در جهان تولید می‌شود به دلیل تحریم‌ها به ما واکسن نخواهند داد! بنابراین مطالعات واکسن را شروع کردیم و با فاصله زمانی بسیار کم توانستیم مطالعات حیوانی واکسن را به اتمام برسانیم و مجوز فاز بالینی را بگیریم.»
برندگی گفت: مطالعات نشان داد که واکسن «برکت» در نژاد و قومیت‌های مختلف کشور ایجاد حساسیت نمی‌کند!
به گفته‌ی وی، بنا بر مستندات ارائه شده به وزارت بهداشت، «در اواسط فاز سوم مجوز مصرف اضطراری گرفتیم و بیش از ۱۳ میلیون دوز واکسن تولید کردیم و ۸ میلیون دوز نیز تحویل وزارت بهداشت داده شده است.»
اکبر برندگی در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی «ایران فارما» گفته که این مرکز «۷۰۰ قلم دارو» تولید می‌کند و دارای یک شرکت صادراتی است که به کشورهای منطقه مانند افغانستان، سوریه، عراق، لبنان و حوزه CIS، دارو صادر می‌کند.
او همچنین مدعی شد که «در فیلیپین، بنگلادش، اوکراین و قاره آفریقا در حال ثبت دارو هستیم. هدف صادراتی سال به سال افزایش می‌یابد و در سال ٩٩ بیش از ۴ میلیون دلار صادرات داشته‌ایم!»
 

منبع:کیهان لندن