تماشاگران بازی ایران و کره جنوبی با توجیە شیوع کرونا از ورود بە استادیوم روباز منع و بە سالن‌های سرپوشیدە می‌روند

جمهوری اسلامی برای گریز از حضور بانوان علاقه‌مند به تماشای دیدار ایران و کره‌جنوبی در ورزشگاه آزادی، سالن‌های سینما را به روی آنها باز کرد.

در حالی که ظرفیت ورزشگاه آزادی، گنجایش بیش از سی هزار تماشاگر با فواصل منطبق با پروتکل‌های بهداشتی را دارد، مقامات جمهوری اسلامی تماشاگران را به سالن‌های سرپوشیده سینما دعوت کردند.

دیدار تیم‌‌های فوتبال یران و کره‌جنوبی که پیشتر قرار بود با حضور تماشاگران برگزار شود، به دلیل الزام جمهوری اسلامی به حضور بانوان در ورزشگاه، بدون تماشاگر برگزار خواهد شد.

جمهوری اسلامی مدعی است که شرایط حضور تماشاگران به دلیل شیوع کرونا در ورزشگاه بزرگ آزادی فراهم نیست.

با این حال، سخنگوی انجمن سینماداران دقایقی قبل اعلام کرد: بر اساس آنچه در شورای صنفی نمایش تصویب شد، سینماها می‌توانند بازی فوتبال ایران و کره جنوبی را برای تماشاگران پخش کنند.

روز گذشته، حسن کامرانی‌فر سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال مدعی شد: فدراسیون فوتبال برای "حفظ شرایط جامعه" و "رعایت پروتکل‌های بهداشتی" چنین تصمیمی اتخاذ کرده است.

همزمان، حمید سجادی وزیر ورزش در سخنانی متناقض ادعا کرد: این تصمیم از سوی "ای اف سی" اتخاذ شده و علیرغم اندیشیدن تمهیدات لازم و صدور مجوز، فدراسیون فوتبال آسیا مجوز فروش بلیت را صادر نکرده است.

منبع:پژواک ایران