تست کرونای تکواندوکار شیلیایی مثبت است؛ دیدار کیمیا علیزاده و ناهید کیانی لغو شد

با مثبت اعلام شدن تست کرونا «فرناندا آگوئیر» تکواندوکار اهل شیلی، جدول رقابت‌های تکواندو المپیک توکیو تغییر کرد و به این ترتیب اولین دیدار دو ورزشکار ایرانی، زیر دو پرچم مختلف، لغو شد.

مسئولین برگزار کننده رقابت‌های المپیک توکیو اعلام کرده‌اند تست کرونا فرناندا آگوئیر تکواندوکار ۲۱ ساله شیلیایی و دارنده دارنده مدال برنز رقابت‌های «پان آمریکا» در فرودگاه شهر میزبان مسابقات مثبت اعلام شده و به این ترتیب او به صورت قطعی از جدول مسابقات کنار خواهد رفت.

خانم آگوئر پس از سفر از ازبکستان به شهر توکیو، دو آزمایش در فرودگاه این شهر انجام داد که نتیجه هر دو آزمایش مثبت است.

کمیته ملی المپیک شیلی (COCH) اعلام کرد از این خبر شوکه است چون آزمایش این تکواندوکار در ازبکستان منفی اعلام شده بود.

طبق قوانین ژاپن، هر ورزشکاری که نتیجه آزمایش‌های کرونایش مثبت اعلام شود باید دو هفته در قرنطینه بماند و به همین ترتیب او از جدول مسابقات خارج خواهد شد. با کنار رفتن دختر تکواندوکار شیلی، جدول مسابقات که پیش از این قرار بود با حضور ۱۷ تکواندوکار زن برگزار شود، تغییر کرد و رقابت‌های این وزن با حضور ۱۶ تکواندوکار برگزار خواهد شد.

به این ترتیب برنامه مسابقات «ناهید کیانی» دختر تکواندوکار ایرانی در این وزن هم به صورت کامل تغییر کرد.

پیش از این قرار بود ناهید کیانی نماینده تکواندو ایران و رنکینگ ۱۷ مسابقات در دور نخست به مصاف «کیمیا علیزاده» نفر شانزدهم رنکینگ رقابت‌ها از تیم پناهجویان برود. اما با مثبت اعلام شدن کرونای تکواندوکار شیلیایی، ناهید کیانی در دور نخست حریف «جید جونز»، دارنده دو مدال طلای المپیک ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ و یک مدال طلا، نقره و برنز مسابقات جهانی خواهد شد.

جید جونز تکواندوکار زن بریتانیایی است که در دنیای کاراته با عناوینی مانند «شکست ناپذیر»، «دست نیافتنی» و «نابغه» شناخته می‌شود.

نکته قابل توجه این‌جاست که حتی در صورت پیروزی احتمالی ناهید کیانی مقابل جید جونز، او باز هم به زودی با کیمیا علیزاده مبارزه نخواهد کرد.

خانم کیانی در صورت پیروزی در این دیدار با برنده مسابقه «پاتریشیا آدامکیویژ» از لهستان و «شو لی جون» از چین مبارزه می‌کند.

کیمیا علیزاده که دوره قبلی این رقابت‌ها زیر پرچم ایران مبارزه کرد و نخستین مدال طلای تاریخ زنان ایران در المپیک را به دست آورد نیز براساس برنامه جدید در اولین قدم با «حتیثه کبری ایلگون» از ترکیه روبرو می‌شود.

منبع:ایران وایر