PEZHVAK-E-IRAN ... پژواک ایران  

پژواک ایران
دادسرای مردم ایران
http://www.pezhvakeiran.com

۲۵ مه ۲۰۱۸  /  جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷

تعیین تکلیف برای همه مسئولان نظام از سوی پاسدار جعفری فرمانده کل سپاه، رزمایش کودتا
ایرج شكری


 

فرماندهان سپاه، که با بلاهتی مثل بلاهت امام اول و دومشان خمینی و خامنه ای، برای خود رسالت اسلامیِ جهانی قائلند و پیروزی خود را در این راه قطعی می دانند(1) ،حرفهایی می زنند که نشان دهنده چیزی جز این نیست که تا تشکیلات(سپاه پاسداران) این «زنگیان» مستِ از قدرتِ تیغ به کف، از میان برداشته نشود، خودسری های فرماندهان سپاه و معاف بودن از پاسخگویی در برابر اعمال خارج از ضابطه و «اختیارات قانونی»شان، هزینه ادامه حیات رژیم اسلامی ضد ایرانی را با آشفتگی بیشتر در گردش امور رژیم به شکل خر تو خری، برای مردم ایران سنگین تر خواهد کرد. چرا که تنش آفرینی در روابط خارجی همچنان  در دستور کار فرماندهان سپاه است و خواهد بود، تا از آن طریق و با علم کردن «دشمنان»، با اتهام زدن در داخل کشور به جناح رقیب و هر شخصیتی از رقبا مبنی بر «لبخند زدن» به آمریکا یا در خط دشمنان - به ویژه آمریکا- و برخلاف اهداف و اصول انقلاب عمل کردن،  عرض اندام و عرّ و تیز و جفتک پرانی پیدا بکنند و به عنوان صاحبان و «پاسداران انقلاب اسلامی»، برای دستگاه دولت  – اگراز گردانندگان جناح خودشان و آموزش یافته های خودشان نباشد-، باید نباید تعیین کنند که معیار دوستی  و دشمنی چیست و با«دشمنان» چگونه برخورد بکنند و «خط و مرز»شان در روابط خارجی تا کجاست. به نظر می رسد که سپاه اخیرا دامنه باید نباید تعیین کردنهای خود را از اتهام زنی های به کار گرفته در بعد از «فتنه 88»، بسیار گسترده تر کرده و حالا مساله را وارد زمینه «انقلابی – محافطه کار» کرده است.

اخیرا محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه در دو سخنرانی، ضمن به نمایش گذاشتن عوالم هپروتی خود، گستردگی عرصه و زمینه های مداخله سپاه  راهم به عنوان وظیفه و نقش و هم به عنوان حقی که برای خود قائل است مشخص کرد و عزم کودتاگرانه ای برای دنبال کردن اهداف خود به نمایش گذاشت.

دو سخنرانی جعفری*

پاسدار جعفری روز 25 اسفند در همایش «حوزه علمیه  و آرمان‌های امام(ره) و مقام معظم رهبری» که توسط دبیرخانه تشکل «اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم» برگزار شده بود، بالای منبر رفت و در آنجا حرفهایی زد  که نشانه چیزی جز تمایلات کودتایی و افسارگسیختگی باز هم بیشتر  نیست. این سخنرانی او به نظر نگارنده دارای نکات بسیار مهمی است که خط و اهداف بسیار ابلهانه و مستبدانه و خطرناک فرمانده کل بشدت عقب مانده سپاه - که البته سایر سرتیپ سرلشکرهای سپاه هم از همان قماش هستند و همان خط را دنبال می کنند-، به وضوح و بدون ابهام در آن مشخص شده است. تمایلاتی که نه تنها خواهان دست اندازی در همه امور از جمله تعیین محتوای آموزش دانشگاهی علوم انسانی است بلکه خواهان «پیش روندگی انقلاب» که در عمل همان «صدور انقلاب» است و تعیین تکلیف برای همه مسئولان نظام برای «هماهنگ» شدن با آن است. سخنان جعفری در سپاه نیوز روز 28 اسفند به عنوان خبر برگزیده، با تیتری که همین تعیین تکلیف برای همه مسئولان نظام در آن برجسته شده بود. اما بعد هم این تیتر از آن برداشته و آن جمله از آن حذف شد و هم در ردیف اخبار به ترتیب تاریخ قرار گرفت. متن درج شده از سخنان او در سپاه نیوز کوتاه شده تر از آن چیزی است که در سایت انتخاب نقل شده است. به نظر می رسد کردانندگان سپاه نیوز رسانه ای کردن جفتگی اندازی به این بلندی را بی موقع دیده اند و تیتر را عوض کرده اند و آن جمله را هم حذف کرده اند. با این که سایت انتخاب همین سخنان جعفری را به نقل از خبرگزاری فارس درج کرده است، به نظر می رسد که خبرگزاری فارس نیز خبر خود را بازبینی و بعضی نکات آن را درز گرفته و «ادیت» دوباره کرده و بعضی از جملات را حذف کرده است. از جملاتی که حذف شده بخشی از تعریف مراحل انقلاب اسلامی توسط خامنه ای است که چهار مرحله « پیروزی بر رژیم[پهلوی]، استقرار نظام اسلامی، اسلامی شدن دستگاه‌های نظام و تشکیل جامعه جهانی اسلام » در آن ذکر شده است که در فارس اشاره به در مرحله سوم بودن «انقلاب» در سخنان جعفری بنابر نظر خامنه ای اکتفا شده است و نیز این جملات«جبهه مقاومت انقلاب قدرت کمونیسم شرق را از هم پاشید و به یاری خدا در حال از هم پاشیدن قدرت غرب است که شواهد آن قابل مشاهده است»، که به وضوح نشان دهنده دنیای هپروتی فرمانده سپاه و ذهنیت یک مالیخولیایی است که در دنیای خودش سیر می کند.

جعفری در آغاز سخنان خود در در 25 اسفند در قم با بیان اینکه «نظام جمهوری اسلامی ثمره سال‌ها مجاهدت علما بوده است» گفت:« اکنون این انقلاب به ظرفی برای گسترش انقلاب اسلامی و توسعه دین خدا در جهان تبدیل شده است» و افزود:« انقلاب اسلامی به منزلهً ظرف و بستر حاکمیت دین خدا بر زمین در مسیر پیشرفت خود، منتظر کسی نمی ماند. همه ی مسئولان باید خود را با پیشروندگی شتابان انقلاب هماهنگ کنند.». این آن جملاتی است که او هدف هپروتی خود - گسترش «دین خدا روی زمین»- را که در عمل معنای دیگر جز مداخله در فراسوی مرزهای کشور در اشکال و به روشهای مختلف از جمله اقدامات تروریستی، ندارد بیان کرده و اطاعت در اجرای آن را  تکلیف «همه مسئولان نظام» قرار داده است. پاسدار جعفری برای پشتوانه اظهارات خود در پیش گرفتن این افسارگسیختگی، به «رهنمود»های خامنه ای تکیه می کند: « از نظر رهبری زمانی که از انقلاب اسلامی موجود محافظت کنیم این پاسداری محافظه‌کارانه است، رهبری بر پاسداری غیر محافظه‌کارانه تأکید دارند که به معنای حفاظت از حالت پیش‌روندگی انقلاب است». منظور او از «پیش روندگی انقلاب»همان اسلام گستری و «حاکمیت دین خدا بر زمین» است که چند بار بر آن تاکید کرده و « رسالت مشترک حوزه های علمیه و سپاه» را هم « پیشبرندگی و تعمیق انقلاب اسلامی این امانت ودیعه‌ الهی برای نجات بشریت» دانسته و ابراز اطمینان کرده است که:« بی تردید روحانیت انقلابی و سپاه، وعده‌های الهی را با پیاده سازی نقشه جامع انقلاب اسلامی برای ترسیم سیمای جهان اسلام تحقق خواهند بخشید». پاسدار جعفری و امام حاظرش خامنه ای به کلی فراموش کرده اند که امام اولشان خمینی چه نعره های اسلامگسترانه می کشید و چه چطور خود را جانشین رسول الله می دانست و با بلاهتی که اکنون در سخنان اینان دیده می شود، گمان می برد پیروزی اش قطعی است؛ اما چه تودهنی سنگینی با کشته شدن دویست – سیصد نفراز زائرانی  با پلیس سعودی که به مکه فرستاده بود تا در قالب راهیپمایی برائت از مشرکین آنجا را به آشوب بکشند، و بیرون کردن پاسدار طارمی سفیرش از آن کشور، دریافت کرد و قبول کرد که از آل سعود «سیلی» خورد است. این پاسدار خودبزرگ بین نادان به نظر می یرسد که اصلا فراموش کرده است که خمینی یک پیام چهارده صفجه ای (بیش از 12 هزار و هشتصد کلمه) پر از مهملاتی از این قبیل به راهپیمایی درهم کوبیده شده «برائت از مشرکین» در تیر ماه 1366 فرستاده بود که از جمله در آن نعره زده بود که :« امروز بدون شک سرنوشت همه امتها و کشورهای اسلامی به سرنوشت ما در جنگ گره خورده است. و جمهوری اسلامی ایران در مرحله‌ای است که پروزی آن به حساب پیروزی همه مسلمانان و خدای نخواسته شکست آن، به ناکامی و شکست و تحقیر همه مؤمنان می‌انجامد و رها کردن یک ملت و یک کشور و یک مکتب بزرگ در نیمه راه پیروزی، خیانت به آرمان بشریت و رسول خداست، لذا تب جنگ در کشور ما جز به سقوط صدام فرو نخواهد نشست و ان شاء اللَّه تا رسیدن به این هدف فاصله چندانی نمانده است (2 ).

پاسدار جعفری در همین سخنرانی 25 اسفند از محتوای آموزش علوم انسانی اظهار نگرانی می کند که:« مشکل اصلی ما در داخل کشور نفوذ دیدگاه‌های انحرافی مخالف انقلاب در برخی بخش‌ها است، تلاش می‌کنند تا روز به روز علوم انسانی و فرهنگ غربی را در دانشگاه‌ها ترویج کنند و این نگران‌کننده است» و انزاجار خودش را از آنچه «دیدگاه غربی و لیبرالی و غیر انقلابی» است و « در بسیاری از مسؤلان وجود دارد که این‌ها در دانشگاه‌های غربی و یا با دروس غربی ترویج شده در دانشگاه‌های داخل تحصیل کرده‌اند و افتخار هم می‌کنند که مدرک گرفته و دکتر هستند»، بیان می کند و برای برطرف کردن این مشکل رهنمود می دهد که :« تا همه دستگاه‌ها اسلامی نشوند، نظام اسلامی نخواهد شد و در این راه تلاش شبانه‌روزی همه به خصوص حوزویان در همه عرصه‌ها باید با جدیت دنبال شود». ملاحظه می کنید که این پاسدار عرصه«باید - نباید» تعیین کردن ها را چقدر گسترش داده و در این زمینه همه مسئولان نظام را هم موظف کرده است که « همه مسئولان باید خود را با پیشروندگی شتابان انقلاب هماهنگ کنند». اظهارات این پاسدار نامتعادل عقب مانده خود بزرگ بین قبل از هرچیز نشان دهنده افلاس و ورشکستگی «مکتبیِ» رژیمی است که «امام» آن با شیّادی و مردم فریبی و سوء استفاده از ناآگاهی بخشی از توده های مذهبی، آزادیخواهان و ترقیخواهان ایرانی را دشمن «اسلام و قرآن و پیامبر و امام زمان» معرفی می کرد(3) و با سپاهی از جهل و تعصب که تودهای فریب خورده شیفته امام بودند، ترقیخواهان و عدالت خواهان را به خاک و خون کشید تا «ولایت» نکبت بار و جنایتکارانه اش را بر مردم تحمیل کند و گمان می کرد با تعطیل کردن دانشگاهها برای تصفیه آن از استادان و دانشجویان ترقیخواه و بستن راه «به خیل صبح خواهان » و با شکستن «هزاران سینه و سر» می تواند دانشگاهها را به «حوزه» و مردم ایران را به «امت»ی تبدیل کند، تا آنها اقتصاد را «مال خر» بدانند و هدف و امیال و آرزوهاشان نه «سوییس» شدن کشورشان و نه دموکراسی، بلکه نشستن پای منبر و روضه هر روزه آخوندها و «گریه کردن برای سید الشهدا» باشد. نگرانی اینها از علوم انسانی غربی بر همان مبنایی استوار است که نگرانی «حضرت امام خمینی» از بحث های مربوط به اقتصاد قرار داشت. اما حالا مساله مهم همه اینها شده اقتصاد و همه شده اند استاد اقتصاد مقاومتی و با ساختن چند گلخانه در برای کشاورزان می خواهند مساله اقتصاد کشور را حل کنند. 

اما مساله مهمی که در قلب این موضعگیری های فرمانده سپاه قرار دارد این است که  از آنجا که بیان کننده این نظرات و همقطارانش گرداننده دستگاه نظامی بزرگی هستند که سپاه پاسداران است با هزاران موشکی که می تواند هدفهایی را در صدها کیلومترها دور تر در آن سوی مرز هدف قرار دهد و نیز دارای امکانات گسترده و بی حساب و کتاب از نظر پولی و در درآمد هستند. اینها با این افکار ابلهانه و در شرایط کنونی منطقه و جهان، می توانند به اندازه امام پلیدشان خمینی برای مردم و کشور فاجعه آفرینی کنند. اینها شروع به گسترش بسیج و کشاندن نوجوانان به دام با گذاشتن دورهای آموزشی و تمرین تیراندازی با کلاشینکف و هدف قرار دادن تصاویر روسای جمهور سابق و حاضر آمریکا و تزریق شخصیت کاذب در آنها و تبدیل آنان به اوباش مشنگی مثل خودشان و سازمان دادن آنها در گروههای مسلح تحت امر امثال پاسدار جعفری تا او هر وقت اراده کرد، مثل آن مانور «اقتدار» در تهران، در ظرف کمتر از 48 ساعت بتواند آنها را راهی خیابانها بکند و صدها پست «ایست بازرسی» راه بیانداز و در صورت لزوم آنها را برای خاک و خون کشیدن تظاهرات و اعتراضات مردم، بکار بگیرد.

قبل از این سخنرانی روز 21 اسفند سپاه نیوز گزارش داد که فرمانده کل سپاه در «یادواره شهدای جهان اسلام -  "دو راهی کربلا"» گفت « پیروزی بر دشمنان در عرصه های مختلف مانند توفیقات در سوریه، آزادی حلب، پیروزی غزه و یمن بخشی از پاداشی است که خدا در این دنیا به کسانیکه استقامت می کنند، می دهد» جعفری افزوده «در طول تاریخ انبیا، اسلام و انقلاب اسلامی هر جا مقاومت کردیم و از امر رهبری اطاعت نمودیم، نصرت بدنبال داشته و هر جا ضعف نشان دادیم دچار شکست شدیم. الحمدلله تاریخ جمهوری اسلامی پر است از ولایت پذیری که امروز از مرزهای ایران هم خارج شده و امت واحده اسلامی در حال شکل گرفتن است».

 جعفری در همین سخنرانی از اعتراضات مردم در سال ۸۸ علیه تقلب انتخاباتی که نامزدهایش همه از پیروان خمینی و کارگزاران نظام بودند و در آن میان میرحسین موسوی و کروبی که تقلب علیه آنان صورت گرفت،از یاران خمینی و گماشتگان بلند پایه او در دوران حیات خمینی بودند، باز هم به عنوان فتنه یاد کرده و گفته است « در بزرگترین فتنه ها مانند سال ۸۸ هم مردم با تبعیت خود [از ولی فقیه] این پیام را در ۹ دی منتقل کردند» و از اینها نتیجه گرفته است که « ما در مسیری قرار گرفته ایم که به لطف خدا انتهای آن تسلط اسلام بر همه دنیاست». آیا این آدم عقل و شعور درستی دارد و واقعا مشنگ نیست؟ اینها بعد از نزدیک به چهل سال انحصار قدرت همراه با اجرای دقیق احکام اسلام حتی با قرار دادن از حدقه درآوردن چشم و قطع دست به عنوان مجازات و پرداخت دیه با دینار و در هم و بز و شتر، اسلامشان در کشور خودشان بعد از کشتارهای بیرحمانه دگر اندیشان، نه تنها باعث شکل گرفتن « امت واحده » و وحدت و یکپارچگی خودشان نشد، بلکه هرچه زمان گذشته شکاف بیشتر بینشان پیدا شده است که وضع اصولگرایان در آستانه انتخابات هم  نماد و گواهی بر آن است، اما با همه اینها آن یکی -رحیم صفوی- خواب حکومت جهانی اسلام به مرکزیت رژیم را در آینده می بیند و این یکی، این گریان «کوچه های بنی هاشم»(4) همان را با جملات دیگری بیان می کند و پاسدار سلامی هم «از تمدن بزرگ اسلامی» سخن می راند.

 واقعیت و حاصل عملکرد پاسداران و آخوندها

 آیا پرسیدنی نیست که شما که حاصل کارتان در کشور این است که همه می بینند و می دانند؛ از جمله پایین آمدن سن روسپیگری تا 13 سال و تن فروشی زنان شوهر دار با رضایت و اجازه شوهرانشان که بنابر آمار سازمانهای ذیربط دولتی 11 درصد روسپیان را تشکیل می دهند؛ میلیونها ایرانی زیر خط فقر زندگی می کنند؛ در 37 سال گذشته یک بیمارستان دولتی در تهران ساخته نشده ، الودگی هوای شهر ها سبب ایجاد «سونامی سرطان» و بیماریهای دیگر شده و...این وضع به خاطر اداره کشور توسط «کفّار» و کمونیست ها به وجود نیامده است، بلکه همه حاصل کار آنهایی است همه اهل نماز و روزه و ولایتمدار و «حاج آقا» بوده اند، حالا با این عملکرد چه گلی می خواهید با اسلامتان به سر مردم دنیا بزنید؟  آیا این گرایشات قدرت پرستانه برای گسترش فرامانروایی اسلامگریان ولایتمدار بر سراسرجهان، اصلا ربطی به مسائل و خواستهای مردم، به پیشرفت و ترقی کشور، به موضوع و خواستها بیش از صد سال مبارزه مردم با استبداد و ارتجاع، یعنی عدالت و برابری و آزادی دارد؟  اصلا سر سوزنی واقعگرایی در این ادعاهای بی ربط هست؟ مثلا در مورد سوریه، اولا شرایط آنجا را ورود روسها و بمبارانهای گسترده داعش توسط آنان عوض کرد و ولادیمیر پوتین مطلقا در خط «ولایت پذیری» ادعایی ایشان نبوده و نیست، و حتی روسها در استفاده از پایگاه هوایی نوژه برای بمباران داعش در سوریه، نه تنها ارادتی به «ولایت» و ولایتمداران نشان نداد، بلکه با علنی کردن استفاده هواپیماهای روسیه از پایگاه همدان، به قول پاسدار دهقان وزیر دفاع «بی معرفتی کردند». از این گذشته حالا آمریکایی ها بعد از تار و مار شدن تعداد زیادی از داعشیان، به سوریه نیرو اعزام کرده اند و آنطور که در اخبار آمده بود، خیال دارند بر تعداد نیروهاشان بیافزایند و مدتها بعد از پایان مناقشه و سازش اوپوزیسیون با رژیم سوریه نیز، نیروهای خود را در سوریه نگهدارند. این کار بی تردید با هدف بهم زدن وضعیت کنونی تعادل قوای نیروهای خارجی حاضر وصاحب نفوذ در صحنه و حامی اسد در سوریه که دست بالا را روسیه و بعد از آن رژیم دارند، صورت گرفته است. طبیعی است که حضور نیروهای آمریکا در صحنه جنگ سوریه، این امکان را برای آمریکا فراهم می کند که در صورت لزوم با بهانه تراشی هایی، ضریه هایی به نیروهای رژیم و متحدش حزب الله در آن آشفته بازار وارد کند و حتی اهدافی خارج از سوریه برای ضربه زدن به منبع و منشاء آنچه «مشکل آفرین» است را، در نظر بگیرد.

 

تمایلات و اظهارت کودتاگرانه دو تن دیگر از فرماندهان سپاه

 دو تن دیگر از فرماندهان سپاه حرفهایی زده اند که باز هم نشانه دیگری از زیاده طلبی ها و تمایلات کودتایی اینان است.

حرفهای توهین آمیز پاسدار حاجی زاده فرمانده نیروی هوایی سپاه در 19 اسفند علیه دولت که بدون ذکر نام از مسئول یا وزارتخانه ای، که چند روز قبل از حرفهای پاسدار جعفری مدعی شد که « اکنون ما موشک ماهواره‌بر برای اهداف غیرنظامی را آماده پرتاب کرده‌ایم اما آقایان با یک تشر آمریکا این موشک را به انباری برده‌اند و این رفتار تحقیرآمیز است» و فیگور«انقلابی» گرفتن که :« تجربه در دنیا نشان داده که آمریکا مشکلی از مشکلات ملت‌ها را حل نکرده است، اما برخی مسئولان ما همچنان معتقدند که رفع مشکلات، با ارتباط با آمریکا امکان‌پذیر است»، و مهملات «انقلابی» سرتیپ پاسدار جوانی مشاور رهبر که «تازه تر از تازه تری» در اظهار وجود فرمانده سپاه بود، مثل زمینه سازی برای اقدامات کودتا گونه  به نظر می رسد و شاید «رزمایشی» برای کودتا از سوی این ابلهان باشد. پاسدار جوانی در سخنانی « در همایش بزرگ انقلابیون جوان در بندرلنگه» در 28 اسفند گفته است:« فروریختن غرب پس از سوسیالیست و کمونیست یعنی هموار شدن مسیر عدالت‌خواهان در جهان در حقانیت این حرکت نورانی و قیام مبارک ایران اسلامی است که طی این 37 سال همه قدرت‌ها دست به دست دادند تا جلوی این حرکت عدالت‌خواه را بگیرند». این پاسدار نادان که در لزوم «انقلابی بودن» به «فرمایشات رهبرش استناد کرده است در پایان سخنانش تاکید کرده است:« دشمن برای انتخابات ما برنامه دارد و امروز صحنه سیاسی کشور رقابت بین جریان انقلاب و غیر انقلابی است و دشمن می‌خواهد جریان انقلابی را تضعیف کند» http://www.entekhab.ir/fa/news/332254

 

اقدامات آشکار و پنهان سپاه و نامه افشاگرانه نماینده تهران به فرمانده سپاه

 این اظهارات و موضعگیری های «انقلابی» و تکلیف تعیین کردن ها، البته با اقدامات آشکار و پنهان همراه بوده که اخبار مربوط به دستگیری های خودسرانه اخیر چند تن از دست اندرکاران رسانه ای با گرایش به «اصلاح طلبان»، که حفاظت اطلاعات سپاه مسئول آن شناخته می شود از آن جمله است. نگرانی در مورد اقدامات سپاه چنان بالاست که به نظرمی رسد جناح مقابل بهتر دیده است که به جای اشاره و کنایه، صراحت و «بالا زدن پرده» را پیش بگیرد. محمود صادقی نماینده تهران در نامه یی به فرمانده کل سپاه پاسداران که روز 28 اسفند در چند رسانه اینترنتی داخل انتشار یافت در این مورد اظهار نگرانی کرده است. او در نامه خود به فرمانده سپاه ضمن تکریم بسیار از او با یاد آوری این گفته او که «احدی در سپاه چه از پاسداران و چه از فرماندهان حق دخالت سیاسی و جناحی در انتخابات و تخریب کاندیداها را ندارند»،    نوشته است«با وجود این پاره‌ای حوادث در روزهای اخیر، ازجمله بازداشت هم‌زمان گروهی از مدیران کانال‌های تلگرامی با گرایش‌های نزدیک به اصلاح‌طلبان و حامیان دولت، که ظاهراً از سوی اطلاعات سپاه انجام گرفته، موجی از نگرانی در جامعه نسبت به التزام عملی این نهاد به این سیاست‌ها را برانگیخته است. این درحالی ‌است که بیشتر مجاری رسانه‌ای کشور، در حال فعالیت علیه اصلاح‌طلبان و حامیان دولت هستند». همین اقدام نشانه بارزی از گستردگی دامنه اقدامات خودسرانه این نیروی فاشیستی و جدی بودن تمایلات کودتاگرانه فرماندهان سپاه حرمزاده پاسداران «انقلاب اسلامی» است. این را هم لازم است اینجا اضافه کنم که خبرگزاری ایسنا نامه صادقی به فرمانده سپاه را با دستکاری و سانسور درج کرده است و جای «بیشتر مجاری رسانه ای کشور» را با «بخشی از مجاری رسانه ای کشور» عوض کرده و جملاتی را که  توضیح آن «بیشتر» بوده، یعنی « اعم از صداوسیما، خبرگزاری‌ها و نیز کانال‌های تلگرامی و دیگر شبکه‌های اجتماعی، بعضاً منتسب به سپاه پاسداران، با برخورداری از منابع مالی عمومی در گستره وسیعی» را حذف کرده است!

https://negaam.news/1395/12/28/297485/

http://www.isna.ir/news/95122817602

اهداف و دامنه عملکرد سپاه که هماهنگ با خواستهای ولی فقیه است(5)، هیچ جایی برای خیالبافی هایی که گویا مردم می توانند با شرکت در انتخابات به تغییر وضع کمک کنند یا هر گونه توّهم پراکنی در مورد تاکتیک های مزّورانه کسانی مثل آخوند محمد خاتمی برای «آشتی ملی» که آشتی بین دو جناح بود و او و پامنبری هایش مثل تاج زاده و اکبر گنجی می خواستند، «غیرخودی» ها هم پشت سر او «همه با هم»، شعار «آشتی آشتی» سر بدهند و آماده دست انداختن به گردن جنایتکارانی مثل پور محمدی و رئیسی روبوسی با آنها بشوند و روی گور لاجوردی، شکنجه گر و جلادِ جوانان و نوجوانان آزادیحواه ایران، که خاتمی از او تجلیل کرد، گل بگذارند، باقی نمی گذارد. اولین شرط غیر قابل صرفنظر کردنی برای برداشتن کوچکترین گام برای خروج از این استبداد درنده و فاشیسم مذهبی، برچیدن شدن بساط سپاه و بسیج است. به هرشکلی که امکان پذیر باشد. با وجود سپاه پاسداران، این نیروی مردم ستیز آزادی کش خونریز، که طفل حرامزده آمیزش تزویر و تحمیق آخوندی با جهل و نادانی بخشی از مردم است و بعد از تولدش با کشتار روستائیان در کردستان در قارنا و نابودی شوراهای ترکمن صحرا و قتلهای جنایتکارانه و بزدلانه آزادگان و ترقیخواهان آن دیار راه رفتن را شروع کرد، کمترین اقدام و حرکت و برداشتن گامی به سوی دمکراسی در ایران ممکن نخواهد بود.

------------------------------------ 

منابع و توضیحات:

1و2 -  پیام خمینی به زائران کعبه و راه پیمایی برائت از مشرکین در 6 تیر سال 1366 که در آن عربده های اسلامگستری فراوان کشیده بود. پیامی چهارده صفحه ای در برگیرنده بیش از دوازده هزار و هشتصد کلمه

http://farsi.khamenei.ir/imam-content?id=10593

3 – مردم فریبی های خمینی در دشمن معرفی کردن آزادیخواهان و ترقیخواهان و نویسندگان و تعین کرد  جنگ با آنها چون وظیفه ای مذهبی برای آنها در سخنرانی 3 خرداد 1358 مندرج در کیهان 5 خرداد با تیتر «امام استراتژی انقلاب را تعیین کرد» متن سخنان خمینی مندرج در کیهان در لینک زی

 

http://iradj-shokri.blogspot.fr/2015/06/58-58.html

 

4 - کوچه های بنی هاشم اسم یک نمایشگاهی بود با آدمکهایی که همه چهرهای پوشیده داشتند و از مقدسینی بودند که روضه خواندن برای مصائب آنها قرنها منبع و منشاء در آمد برای آخوند ها بوده است. جعفری با خانواده به دیدار آن رفته بود که از دیدن آن آدمکها خیلی منقلب و بغض کرده و اشک در چشم دیده می شد. در دو لینک زیر تصاویری از دیدار او از این نمایشگاه را می شود دید

http://www.farsnews.com/imgrep.php?nn=13910129001543

http://shiraze.ir/fa/news/30082

 دو مطلب از نگارنده که در برگیرنده اطلاعاتی مربوط به نقش سپاه  است

 5  http://iradj-shokri.blogspot.fr/2015/09/blog-post_23.html

http://iradj-shokri.blogspot.fr/2015/08/blog-post_90.html

* - لینک سخنان پاسدار جعفری در 25 اسفند در هردو سایت سپاه نیوز و انتخاب در زیر آمده است که تفاوت متن درج شده در این دوسایت را علاقمند به مساله خود بتوانند مشاهده کنند. در ضمن سایت انتخاب در معرفی خود، یاد آور شده است که مخالف «دین دولتی» است. همچنین در لینکی که به شماره 48 ختم می شود و به عنوان خبر برگزیده درج شده بود، تیتر باید همه مسئولان نظام... را دارد و ولی آن که به شماره 43 ختم می شود، این تیتر و آن جمله در آن نیست.

http://sepahnews.com/index.php/sepahnews/item/3443

http://sepahnews.com/index.php/component/k2/item/3448

سخنان جعفری در 25 اسفند در خبرگزاری فارس:

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13951225000807

سخنان جعفری در 25سایت انتخاب:

بسیاری از مسؤولان دارای دیدگاه غربی، لیبرالی و غیرانقلابی هستند / در دانشگاه های غربی تحصیل کرده اند و افتخار هم می کنند که مدرک گرفته و دکتر هستند

 

************************** 

 19 مارس 2017 - 29 اسفند 1395

http://iradj-shokri.blogspot.fr/

 

 

تعیین تکلیف برای همه مسئولان نظام از سوی پاسدار جعفری فرمانده کل سپاه، رزمایش کودتا

ایرج شکری

فرماندهان سپاه، که با بلاهتی مثل بلاهت امام اول و دومشان خمینی و خامنه ای، برای خود رسالت اسلامیِ جهانی قائلند و پیروزی خود را در این راه قطعی می دانند(1) ،حرفهایی می زنند که نشان دهنده چیزی جز این نیست که تا تشکیلات(سپاه پاسداران) این «زنگیان» مستِ از قدرتِ تیغ به کف، از میان برداشته نشود، خودسری های فرماندهان سپاه و معاف بودن از پاسخگویی در برابر اعمال خارج از ضابطه و «اختیارات قانونی»شان، هزینه ادامه حیات رژیم اسلامی ضد ایرانی را با آشفتگی بیشتر در گردش امور رژیم به شکل خر تو خری، برای مردم ایران سنگین تر خواهد کرد. چرا که تنش آفرینی در روابط خارجی همچنان  در دستور کار فرماندهان سپاه است و خواهد بود، تا از آن طریق و با علم کردن «دشمنان»، با اتهام زدن در داخل کشور به جناح رقیب و هر شخصیتی از رقبا مبنی بر «لبخند زدن» به آمریکا یا در خط دشمنان - به ویژه آمریکا- و برخلاف اهداف و اصول انقلاب عمل کردن،  عرض اندام و عرّ و تیز و جفتک پرانی پیدا بکنند و به عنوان صاحبان و «پاسداران انقلاب اسلامی»، برای دستگاه دولت  – اگراز گردانندگان جناح خودشان و آموزش یافته های خودشان نباشد-، باید نباید تعیین کنند که معیار دوستی  و دشمنی چیست و با«دشمنان» چگونه برخورد بکنند و «خط و مرز»شان در روابط خارجی تا کجاست. به نظر می رسد که سپاه اخیرا دامنه باید نباید تعیین کردنهای خود را از اتهام زنی های به کار گرفته در بعد از «فتنه 88»، بسیار گسترده تر کرده و حالا مساله را وارد زمینه «انقلابی – محافطه کار» کرده است.

اخیرا محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه در دو سخنرانی، ضمن به نمایش گذاشتن عوالم هپروتی خود، گستردگی عرصه و زمینه های مداخله سپاه  راهم به عنوان وظیفه و نقش و هم به عنوان حقی که برای خود قائل است مشخص کرد و عزم کودتاگرانه ای برای دنبال کردن اهداف خود به نمایش گذاشت.

دو سخنرانی جعفری*

پاسدار جعفری روز 25 اسفند در همایش «حوزه علمیه  و آرمان‌های امام(ره) و مقام معظم رهبری» که توسط دبیرخانه تشکل «اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم» برگزار شده بود، بالای منبر رفت و در آنجا حرفهایی زد  که نشانه چیزی جز تمایلات کودتایی و افسارگسیختگی باز هم بیشتر  نیست. این سخنرانی او به نظر نگارنده دارای نکات بسیار مهمی است که خط و اهداف بسیار ابلهانه و مستبدانه و خطرناک فرمانده کل بشدت عقب مانده سپاه - که البته سایر سرتیپ سرلشکرهای سپاه هم از همان قماش هستند و همان خط را دنبال می کنند-، به وضوح و بدون ابهام در آن مشخص شده است. تمایلاتی که نه تنها خواهان دست اندازی در همه امور از جمله تعیین محتوای آموزش دانشگاهی علوم انسانی است بلکه خواهان «پیش روندگی انقلاب» که در عمل همان «صدور انقلاب» است و تعیین تکلیف برای همه مسئولان نظام برای «هماهنگ» شدن با آن است. سخنان جعفری در سپاه نیوز روز 28 اسفند به عنوان خبر برگزیده، با تیتری که همین تعیین تکلیف برای همه مسئولان نظام در آن برجسته شده بود. اما بعد هم این تیتر از آن برداشته و آن جمله از آن حذف شد و هم در ردیف اخبار به ترتیب تاریخ قرار گرفت. متن درج شده از سخنان او در سپاه نیوز کوتاه شده تر از آن چیزی است که در سایت انتخاب نقل شده است. به نظر می رسد کردانندگان سپاه نیوز رسانه ای کردن جفتگی اندازی به این بلندی را بی موقع دیده اند و تیتر را عوض کرده اند و آن جمله را هم حذف کرده اند. با این که سایت انتخاب همین سخنان جعفری را به نقل از خبرگزاری فارس درج کرده است، به نظر می رسد که خبرگزاری فارس نیز خبر خود را بازبینی و بعضی نکات آن را درز گرفته و «ادیت» دوباره کرده و بعضی از جملات را حذف کرده است. از جملاتی که حذف شده بخشی از تعریف مراحل انقلاب اسلامی توسط خامنه ای است که چهار مرحله « پیروزی بر رژیم[پهلوی]، استقرار نظام اسلامی، اسلامی شدن دستگاه‌های نظام و تشکیل جامعه جهانی اسلام » در آن ذکر شده است که در فارس اشاره به در مرحله سوم بودن «انقلاب» در سخنان جعفری بنابر نظر خامنه ای اکتفا شده است و نیز این جملات«جبهه مقاومت انقلاب قدرت کمونیسم شرق را از هم پاشید و به یاری خدا در حال از هم پاشیدن قدرت غرب است که شواهد آن قابل مشاهده است»، که به وضوح نشان دهنده دنیای هپروتی فرمانده سپاه و ذهنیت یک مالیخولیایی است که در دنیای خودش سیر می کند.

جعفری در آغاز سخنان خود در در 25 اسفند در قم با بیان اینکه «نظام جمهوری اسلامی ثمره سال‌ها مجاهدت علما بوده است» گفت:« اکنون این انقلاب به ظرفی برای گسترش انقلاب اسلامی و توسعه دین خدا در جهان تبدیل شده است» و افزود:« انقلاب اسلامی به منزلهً ظرف و بستر حاکمیت دین خدا بر زمین در مسیر پیشرفت خود، منتظر کسی نمی ماند. همه ی مسئولان باید خود را با پیشروندگی شتابان انقلاب هماهنگ کنند.». این آن جملاتی است که او هدف هپروتی خود - گسترش «دین خدا روی زمین»- را که در عمل معنای دیگر جز مداخله در فراسوی مرزهای کشور در اشکال و به روشهای مختلف از جمله اقدامات تروریستی، ندارد بیان کرده و اطاعت در اجرای آن را  تکلیف «همه مسئولان نظام» قرار داده است. پاسدار جعفری برای پشتوانه اظهارات خود در پیش گرفتن این افسارگسیختگی، به «رهنمود»های خامنه ای تکیه می کند: « از نظر رهبری زمانی که از انقلاب اسلامی موجود محافظت کنیم این پاسداری محافظه‌کارانه است، رهبری بر پاسداری غیر محافظه‌کارانه تأکید دارند که به معنای حفاظت از حالت پیش‌روندگی انقلاب است». منظور او از «پیش روندگی انقلاب»همان اسلام گستری و «حاکمیت دین خدا بر زمین» است که چند بار بر آن تاکید کرده و « رسالت مشترک حوزه های علمیه و سپاه» را هم « پیشبرندگی و تعمیق انقلاب اسلامی این امانت ودیعه‌ الهی برای نجات بشریت» دانسته و ابراز اطمینان کرده است که:« بی تردید روحانیت انقلابی و سپاه، وعده‌های الهی را با پیاده سازی نقشه جامع انقلاب اسلامی برای ترسیم سیمای جهان اسلام تحقق خواهند بخشید». پاسدار جعفری و امام حاظرش خامنه ای به کلی فراموش کرده اند که امام اولشان خمینی چه نعره های اسلامگسترانه می کشید و چه چطور خود را جانشین رسول الله می دانست و با بلاهتی که اکنون در سخنان اینان دیده می شود، گمان می برد پیروزی اش قطعی است؛ اما چه تودهنی سنگینی با کشته شدن دویست – سیصد نفراز زائرانی  با پلیس سعودی که به مکه فرستاده بود تا در قالب راهیپمایی برائت از مشرکین آنجا را به آشوب بکشند، و بیرون کردن پاسدار طارمی سفیرش از آن کشور، دریافت کرد و قبول کرد که از آل سعود «سیلی» خورد است. این پاسدار خودبزرگ بین نادان به نظر می یرسد که اصلا فراموش کرده است که خمینی یک پیام چهارده صفجه ای (بیش از 12 هزار و هشتصد کلمه) پر از مهملاتی از این قبیل به راهپیمایی درهم کوبیده شده «برائت از مشرکین» در تیر ماه 1366 فرستاده بود که از جمله در آن نعره زده بود که :« امروز بدون شک سرنوشت همه امتها و کشورهای اسلامی به سرنوشت ما در جنگ گره خورده است. و جمهوری اسلامی ایران در مرحله‌ای است که پروزی آن به حساب پیروزی همه مسلمانان و خدای نخواسته شکست آن، به ناکامی و شکست و تحقیر همه مؤمنان می‌انجامد و رها کردن یک ملت و یک کشور و یک مکتب بزرگ در نیمه راه پیروزی، خیانت به آرمان بشریت و رسول خداست، لذا تب جنگ در کشور ما جز به سقوط صدام فرو نخواهد نشست و ان شاء اللَّه تا رسیدن به این هدف فاصله چندانی نمانده است (2 ).

پاسدار جعفری در همین سخنرانی 25 اسفند از محتوای آموزش علوم انسانی اظهار نگرانی می کند که:« مشکل اصلی ما در داخل کشور نفوذ دیدگاه‌های انحرافی مخالف انقلاب در برخی بخش‌ها است، تلاش می‌کنند تا روز به روز علوم انسانی و فرهنگ غربی را در دانشگاه‌ها ترویج کنند و این نگران‌کننده است» و انزاجار خودش را از آنچه «دیدگاه غربی و لیبرالی و غیر انقلابی» است و « در بسیاری از مسؤلان وجود دارد که این‌ها در دانشگاه‌های غربی و یا با دروس غربی ترویج شده در دانشگاه‌های داخل تحصیل کرده‌اند و افتخار هم می‌کنند که مدرک گرفته و دکتر هستند»، بیان می کند و برای برطرف کردن این مشکل رهنمود می دهد که :« تا همه دستگاه‌ها اسلامی نشوند، نظام اسلامی نخواهد شد و در این راه تلاش شبانه‌روزی همه به خصوص حوزویان در همه عرصه‌ها باید با جدیت دنبال شود». ملاحظه می کنید که این پاسدار عرصه«باید - نباید» تعیین کردن ها را چقدر گسترش داده و در این زمینه همه مسئولان نظام را هم موظف کرده است که « همه مسئولان باید خود را با پیشروندگی شتابان انقلاب هماهنگ کنند». اظهارات این پاسدار نامتعادل عقب مانده خود بزرگ بین قبل از هرچیز نشان دهنده افلاس و ورشکستگی «مکتبیِ» رژیمی است که «امام» آن با شیّادی و مردم فریبی و سوء استفاده از ناآگاهی بخشی از توده های مذهبی، آزادیخواهان و ترقیخواهان ایرانی را دشمن «اسلام و قرآن و پیامبر و امام زمان» معرفی می کرد(3) و با سپاهی از جهل و تعصب که تودهای فریب خورده شیفته امام بودند، ترقیخواهان و عدالت خواهان را به خاک و خون کشید تا «ولایت» نکبت بار و جنایتکارانه اش را بر مردم تحمیل کند و گمان می کرد با تعطیل کردن دانشگاهها برای تصفیه آن از استادان و دانشجویان ترقیخواه و بستن راه «به خیل صبح خواهان » و با شکستن «هزاران سینه و سر» می تواند دانشگاهها را به «حوزه» و مردم ایران را به «امت»ی تبدیل کند، تا آنها اقتصاد را «مال خر» بدانند و هدف و امیال و آرزوهاشان نه «سوییس» شدن کشورشان و نه دموکراسی، بلکه نشستن پای منبر و روضه هر روزه آخوندها و «گریه کردن برای سید الشهدا» باشد. نگرانی اینها از علوم انسانی غربی بر همان مبنایی استوار است که نگرانی «حضرت امام خمینی» از بحث های مربوط به اقتصاد قرار داشت. اما حالا مساله مهم همه اینها شده اقتصاد و همه شده اند استاد اقتصاد مقاومتی و با ساختن چند گلخانه در برای کشاورزان می خواهند مساله اقتصاد کشور را حل کنند. 

اما مساله مهمی که در قلب این موضعگیری های فرمانده سپاه قرار دارد این است که  از آنجا که بیان کننده این نظرات و همقطارانش گرداننده دستگاه نظامی بزرگی هستند که سپاه پاسداران است با هزاران موشکی که می تواند هدفهایی را در صدها کیلومترها دور تر در آن سوی مرز هدف قرار دهد و نیز دارای امکانات گسترده و بی حساب و کتاب از نظر پولی و در درآمد هستند. اینها با این افکار ابلهانه و در شرایط کنونی منطقه و جهان، می توانند به اندازه امام پلیدشان خمینی برای مردم و کشور فاجعه آفرینی کنند. اینها شروع به گسترش بسیج و کشاندن نوجوانان به دام با گذاشتن دورهای آموزشی و تمرین تیراندازی با کلاشینکف و هدف قرار دادن تصاویر روسای جمهور سابق و حاضر آمریکا و تزریق شخصیت کاذب در آنها و تبدیل آنان به اوباش مشنگی مثل خودشان و سازمان دادن آنها در گروههای مسلح تحت امر امثال پاسدار جعفری تا او هر وقت اراده کرد، مثل آن مانور «اقتدار» در تهران، در ظرف کمتر از 48 ساعت بتواند آنها را راهی خیابانها بکند و صدها پست «ایست بازرسی» راه بیانداز و در صورت لزوم آنها را برای خاک و خون کشیدن تظاهرات و اعتراضات مردم، بکار بگیرد.

قبل از این سخنرانی روز 21 اسفند سپاه نیوز گزارش داد که فرمانده کل سپاه در «یادواره شهدای جهان اسلام -  "دو راهی کربلا"» گفت « پیروزی بر دشمنان در عرصه های مختلف مانند توفیقات در سوریه، آزادی حلب، پیروزی غزه و یمن بخشی از پاداشی است که خدا در این دنیا به کسانیکه استقامت می کنند، می دهد» جعفری افزوده «در طول تاریخ انبیا، اسلام و انقلاب اسلامی هر جا مقاومت کردیم و از امر رهبری اطاعت نمودیم، نصرت بدنبال داشته و هر جا ضعف نشان دادیم دچار شکست شدیم. الحمدلله تاریخ جمهوری اسلامی پر است از ولایت پذیری که امروز از مرزهای ایران هم خارج شده و امت واحده اسلامی در حال شکل گرفتن است».

 جعفری در همین سخنرانی از اعتراضات مردم در سال ۸۸ علیه تقلب انتخاباتی که نامزدهایش همه از پیروان خمینی و کارگزاران نظام بودند و در آن میان میرحسین موسوی و کروبی که تقلب علیه آنان صورت گرفت،از یاران خمینی و گماشتگان بلند پایه او در دوران حیات خمینی بودند، باز هم به عنوان فتنه یاد کرده و گفته است « در بزرگترین فتنه ها مانند سال ۸۸ هم مردم با تبعیت خود [از ولی فقیه] این پیام را در ۹ دی منتقل کردند» و از اینها نتیجه گرفته است که « ما در مسیری قرار گرفته ایم که به لطف خدا انتهای آن تسلط اسلام بر همه دنیاست». آیا این آدم عقل و شعور درستی دارد و واقعا مشنگ نیست؟ اینها بعد از نزدیک به چهل سال انحصار قدرت همراه با اجرای دقیق احکام اسلام حتی با قرار دادن از حدقه درآوردن چشم و قطع دست به عنوان مجازات و پرداخت دیه با دینار و در هم و بز و شتر، اسلامشان در کشور خودشان بعد از کشتارهای بیرحمانه دگر اندیشان، نه تنها باعث شکل گرفتن « امت واحده » و وحدت و یکپارچگی خودشان نشد، بلکه هرچه زمان گذشته شکاف بیشتر بینشان پیدا شده است که وضع اصولگرایان در آستانه انتخابات هم  نماد و گواهی بر آن است، اما با همه اینها آن یکی -رحیم صفوی- خواب حکومت جهانی اسلام به مرکزیت رژیم را در آینده می بیند و این یکی، این گریان «کوچه های بنی هاشم»(4) همان را با جملات دیگری بیان می کند و پاسدار سلامی هم «از تمدن بزرگ اسلامی» سخن می راند.

 واقعیت و حاصل عملکرد پاسداران و آخوندها

 آیا پرسیدنی نیست که شما که حاصل کارتان در کشور این است که همه می بینند و می دانند؛ از جمله پایین آمدن سن روسپیگری تا 13 سال و تن فروشی زنان شوهر دار با رضایت و اجازه شوهرانشان که بنابر آمار سازمانهای ذیربط دولتی 11 درصد روسپیان را تشکیل می دهند؛ میلیونها ایرانی زیر خط فقر زندگی می کنند؛ در 37 سال گذشته یک بیمارستان دولتی در تهران ساخته نشده ، الودگی هوای شهر ها سبب ایجاد «سونامی سرطان» و بیماریهای دیگر شده و...این وضع به خاطر اداره کشور توسط «کفّار» و کمونیست ها به وجود نیامده است، بلکه همه حاصل کار آنهایی است همه اهل نماز و روزه و ولایتمدار و «حاج آقا» بوده اند، حالا با این عملکرد چه گلی می خواهید با اسلامتان به سر مردم دنیا بزنید؟  آیا این گرایشات قدرت پرستانه برای گسترش فرامانروایی اسلامگریان ولایتمدار بر سراسرجهان، اصلا ربطی به مسائل و خواستهای مردم، به پیشرفت و ترقی کشور، به موضوع و خواستها بیش از صد سال مبارزه مردم با استبداد و ارتجاع، یعنی عدالت و برابری و آزادی دارد؟  اصلا سر سوزنی واقعگرایی در این ادعاهای بی ربط هست؟ مثلا در مورد سوریه، اولا شرایط آنجا را ورود روسها و بمبارانهای گسترده داعش توسط آنان عوض کرد و ولادیمیر پوتین مطلقا در خط «ولایت پذیری» ادعایی ایشان نبوده و نیست، و حتی روسها در استفاده از پایگاه هوایی نوژه برای بمباران داعش در سوریه، نه تنها ارادتی به «ولایت» و ولایتمداران نشان نداد، بلکه با علنی کردن استفاده هواپیماهای روسیه از پایگاه همدان، به قول پاسدار دهقان وزیر دفاع «بی معرفتی کردند». از این گذشته حالا آمریکایی ها بعد از تار و مار شدن تعداد زیادی از داعشیان، به سوریه نیرو اعزام کرده اند و آنطور که در اخبار آمده بود، خیال دارند بر تعداد نیروهاشان بیافزایند و مدتها بعد از پایان مناقشه و سازش اوپوزیسیون با رژیم سوریه نیز، نیروهای خود را در سوریه نگهدارند. این کار بی تردید با هدف بهم زدن وضعیت کنونی تعادل قوای نیروهای خارجی حاضر وصاحب نفوذ در صحنه و حامی اسد در سوریه که دست بالا را روسیه و بعد از آن رژیم دارند، صورت گرفته است. طبیعی است که حضور نیروهای آمریکا در صحنه جنگ سوریه، این امکان را برای آمریکا فراهم می کند که در صورت لزوم با بهانه تراشی هایی، ضریه هایی به نیروهای رژیم و متحدش حزب الله در آن آشفته بازار وارد کند و حتی اهدافی خارج از سوریه برای ضربه زدن به منبع و منشاء آنچه «مشکل آفرین» است را، در نظر بگیرد.

 

تمایلات و اظهارت کودتاگرانه دو تن دیگر از فرماندهان سپاه

 دو تن دیگر از فرماندهان سپاه حرفهایی زده اند که باز هم نشانه دیگری از زیاده طلبی ها و تمایلات کودتایی اینان است.

حرفهای توهین آمیز پاسدار حاجی زاده فرمانده نیروی هوایی سپاه در 19 اسفند علیه دولت که بدون ذکر نام از مسئول یا وزارتخانه ای، که چند روز قبل از حرفهای پاسدار جعفری مدعی شد که « اکنون ما موشک ماهواره‌بر برای اهداف غیرنظامی را آماده پرتاب کرده‌ایم اما آقایان با یک تشر آمریکا این موشک را به انباری برده‌اند و این رفتار تحقیرآمیز است» و فیگور«انقلابی» گرفتن که :« تجربه در دنیا نشان داده که آمریکا مشکلی از مشکلات ملت‌ها را حل نکرده است، اما برخی مسئولان ما همچنان معتقدند که رفع مشکلات، با ارتباط با آمریکا امکان‌پذیر است»، و مهملات «انقلابی» سرتیپ پاسدار جوانی مشاور رهبر که «تازه تر از تازه تری» در اظهار وجود فرمانده سپاه بود، مثل زمینه سازی برای اقدامات کودتا گونه  به نظر می رسد و شاید «رزمایشی» برای کودتا از سوی این ابلهان باشد. پاسدار جوانی در سخنانی « در همایش بزرگ انقلابیون جوان در بندرلنگه» در 28 اسفند گفته است:« فروریختن غرب پس از سوسیالیست و کمونیست یعنی هموار شدن مسیر عدالت‌خواهان در جهان در حقانیت این حرکت نورانی و قیام مبارک ایران اسلامی است که طی این 37 سال همه قدرت‌ها دست به دست دادند تا جلوی این حرکت عدالت‌خواه را بگیرند». این پاسدار نادان که در لزوم «انقلابی بودن» به «فرمایشات رهبرش استناد کرده است در پایان سخنانش تاکید کرده است:« دشمن برای انتخابات ما برنامه دارد و امروز صحنه سیاسی کشور رقابت بین جریان انقلاب و غیر انقلابی است و دشمن می‌خواهد جریان انقلابی را تضعیف کند» http://www.entekhab.ir/fa/news/332254

 

اقدامات آشکار و پنهان سپاه و نامه افشاگرانه نماینده تهران به فرمانده سپاه

 این اظهارات و موضعگیری های «انقلابی» و تکلیف تعیین کردن ها، البته با اقدامات آشکار و پنهان همراه بوده که اخبار مربوط به دستگیری های خودسرانه اخیر چند تن از دست اندرکاران رسانه ای با گرایش به «اصلاح طلبان»، که حفاظت اطلاعات سپاه مسئول آن شناخته می شود از آن جمله است. نگرانی در مورد اقدامات سپاه چنان بالاست که به نظرمی رسد جناح مقابل بهتر دیده است که به جای اشاره و کنایه، صراحت و «بالا زدن پرده» را پیش بگیرد. محمود صادقی نماینده تهران در نامه یی به فرمانده کل سپاه پاسداران که روز 28 اسفند در چند رسانه اینترنتی داخل انتشار یافت در این مورد اظهار نگرانی کرده است. او در نامه خود به فرمانده سپاه ضمن تکریم بسیار از او با یاد آوری این گفته او که «احدی در سپاه چه از پاسداران و چه از فرماندهان حق دخالت سیاسی و جناحی در انتخابات و تخریب کاندیداها را ندارند»،    نوشته است«با وجود این پاره‌ای حوادث در روزهای اخیر، ازجمله بازداشت هم‌زمان گروهی از مدیران کانال‌های تلگرامی با گرایش‌های نزدیک به اصلاح‌طلبان و حامیان دولت، که ظاهراً از سوی اطلاعات سپاه انجام گرفته، موجی از نگرانی در جامعه نسبت به التزام عملی این نهاد به این سیاست‌ها را برانگیخته است. این درحالی ‌است که بیشتر مجاری رسانه‌ای کشور، در حال فعالیت علیه اصلاح‌طلبان و حامیان دولت هستند». همین اقدام نشانه بارزی از گستردگی دامنه اقدامات خودسرانه این نیروی فاشیستی و جدی بودن تمایلات کودتاگرانه فرماندهان سپاه حرمزاده پاسداران «انقلاب اسلامی» است. این را هم لازم است اینجا اضافه کنم که خبرگزاری ایسنا نامه صادقی به فرمانده سپاه را با دستکاری و سانسور درج کرده است و جای «بیشتر مجاری رسانه ای کشور» را با «بخشی از مجاری رسانه ای کشور» عوض کرده و جملاتی را که  توضیح آن «بیشتر» بوده، یعنی « اعم از صداوسیما، خبرگزاری‌ها و نیز کانال‌های تلگرامی و دیگر شبکه‌های اجتماعی، بعضاً منتسب به سپاه پاسداران، با برخورداری از منابع مالی عمومی در گستره وسیعی» را حذف کرده است!

https://negaam.news/1395/12/28/297485/

http://www.isna.ir/news/95122817602

اهداف و دامنه عملکرد سپاه که هماهنگ با خواستهای ولی فقیه است(5)، هیچ جایی برای خیالبافی هایی که گویا مردم می توانند با شرکت در انتخابات به تغییر وضع کمک کنند یا هر گونه توّهم پراکنی در مورد تاکتیک های مزّورانه کسانی مثل آخوند محمد خاتمی برای «آشتی ملی» که آشتی بین دو جناح بود و او و پامنبری هایش مثل تاج زاده و اکبر گنجی می خواستند، «غیرخودی» ها هم پشت سر او «همه با هم»، شعار «آشتی آشتی» سر بدهند و آماده دست انداختن به گردن جنایتکارانی مثل پور محمدی و رئیسی روبوسی با آنها بشوند و روی گور لاجوردی، شکنجه گر و جلادِ جوانان و نوجوانان آزادیحواه ایران، که خاتمی از او تجلیل کرد، گل بگذارند، باقی نمی گذارد. اولین شرط غیر قابل صرفنظر کردنی برای برداشتن کوچکترین گام برای خروج از این استبداد درنده و فاشیسم مذهبی، برچیدن شدن بساط سپاه و بسیج است. به هرشکلی که امکان پذیر باشد. با وجود سپاه پاسداران، این نیروی مردم ستیز آزادی کش خونریز، که طفل حرامزده آمیزش تزویر و تحمیق آخوندی با جهل و نادانی بخشی از مردم است و بعد از تولدش با کشتار روستائیان در کردستان در قارنا و نابودی شوراهای ترکمن صحرا و قتلهای جنایتکارانه و بزدلانه آزادگان و ترقیخواهان آن دیار راه رفتن را شروع کرد، کمترین اقدام و حرکت و برداشتن گامی به سوی دمکراسی در ایران ممکن نخواهد بود.

------------------------------------ 

منابع و توضیحات:

1و2 -  پیام خمینی به زائران کعبه و راه پیمایی برائت از مشرکین در 6 تیر سال 1366 که در آن عربده های اسلامگستری فراوان کشیده بود. پیامی چهارده صفحه ای در برگیرنده بیش از دوازده هزار و هشتصد کلمه

http://farsi.khamenei.ir/imam-content?id=10593

3 – مردم فریبی های خمینی در دشمن معرفی کردن آزادیخواهان و ترقیخواهان و نویسندگان و تعین کرد  جنگ با آنها چون وظیفه ای مذهبی برای آنها در سخنرانی 3 خرداد 1358 مندرج در کیهان 5 خرداد با تیتر «امام استراتژی انقلاب را تعیین کرد» متن سخنان خمینی مندرج در کیهان در لینک زی

 

http://iradj-shokri.blogspot.fr/2015/06/58-58.html

 

4 - کوچه های بنی هاشم اسم یک نمایشگاهی بود با آدمکهایی که همه چهرهای پوشیده داشتند و از مقدسینی بودند که روضه خواندن برای مصائب آنها قرنها منبع و منشاء در آمد برای آخوند ها بوده است. جعفری با خانواده به دیدار آن رفته بود که از دیدن آن آدمکها خیلی منقلب و بغض کرده و اشک در چشم دیده می شد. در دو لینک زیر تصاویری از دیدار او از این نمایشگاه را می شود دید

http://www.farsnews.com/imgrep.php?nn=13910129001543

http://shiraze.ir/fa/news/30082

 دو مطلب از نگارنده که در برگیرنده اطلاعاتی مربوط به نقش سپاه  است

 5  http://iradj-shokri.blogspot.fr/2015/09/blog-post_23.html

http://iradj-shokri.blogspot.fr/2015/08/blog-post_90.html

* - لینک سخنان پاسدار جعفری در 25 اسفند در هردو سایت سپاه نیوز و انتخاب در زیر آمده است که تفاوت متن درج شده در این دوسایت را علاقمند به مساله خود بتوانند مشاهده کنند. در ضمن سایت انتخاب در معرفی خود، یاد آور شده است که مخالف «دین دولتی» است. همچنین در لینکی که به شماره 48 ختم می شود و به عنوان خبر برگزیده درج شده بود، تیتر باید همه مسئولان نظام... را دارد و ولی آن که به شماره 43 ختم می شود، این تیتر و آن جمله در آن نیست.

http://sepahnews.com/index.php/sepahnews/item/3443

http://sepahnews.com/index.php/component/k2/item/3448

سخنان جعفری در 25 اسفند در خبرگزاری فارس:

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13951225000807

سخنان جعفری در 25سایت انتخاب:

بسیاری از مسؤولان دارای دیدگاه غربی، لیبرالی و غیرانقلابی هستند / در دانشگاه های غربی تحصیل کرده اند و افتخار هم می کنند که مدرک گرفته و دکتر هستند

 

************************** 

 19 مارس 2017 - 29 اسفند 1395

http://iradj-shokri.blogspot.fr/

 

 منبع: پژواک ایران