PEZHVAK-E-IRAN ... پژواک ایران  

پژواک ایران
دادسرای مردم ایران
http://www.pezhvakeiran.com

۲۰ ژوئن ۲۰۱۸  /  چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

چند خبر در رابطه با اعضای سندیکای شرکت واحد


احضار ابراهیم مددی نایب رئیس سندیکا در رابطه با شکایت عباس محمدی معاون اداره کار استان تهران به دادگاه

  

بدلیل عدم پاسخگویی مسئولان وزارت کار در جریان پی گیری شکایتهای حدود پنجاه نفر از کارگران معلق از کار شرکت واحد مراجعات و اعتراضات زیادی از طرف کارگران مذکور از اواخر سال 1384 به بعد صورت گرفت ، پیرو این رویدادها و در همین راستا عباس محمدی مشاور رئیس سازمان کار و امور اجتماعی استان تهران در تابستان 1386 شکایتی را علیه ابراهیم مددی نایب رئیس سندیکای کارگران شرکت واحد که وکالت رسمی کارگران را به عهده دارد در مراجع قضایی مطرح نموده ، بر اساس همین شکایت ابراهیم مددی در مورخه 1/11/1386 در شعبه 1060 مجتمع قضایی شهید بهشتی محاکمه خواهد شد .

 

 

در جلسه ای که آقای رئیس جمهور با گروهی از روحانیون در تاریخ 16/10/1386 در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار کرد ، یکی از حاضرین آن جلسه آقای یعقوب سلیمی عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه بود .

نامبرده توانست در یک ملاقات حضوری مسائل و مشکلات 26 نفر از اعضای معلق از کار سندیکای کارگران شرکت واحد را به آگاهی ایشان برساند و خواستار رسیدگی شود .

آقای رئیس جمهور دستورات لازم را برای رسیدگی به آقایان زریبافان و اسفندیاری صادر کرد و مسئولین مذکور با گرفتن شماره تلفن چند تن از کارگران قول رسیدگی تا پایان هفته را دادند .

 

 

جلسه باز پرسی ابراهیم مددی نایب رئیس سندیکا (ایسنا 15 دی ماه 1386 )

 

ابراهيم مددي از فعالان كارگري با بيان اين‌كه صبح امروز به شعبه‌ي يك دادسراي انقلاب احضار شده، عنوان كرد كه در اين جلسه اتهام ايجاد اخلال در نظم به وي تفهيم شده است.

مددي در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهارداشت: سال گذشته به همراه چند تن ديگر از فعالان كارگري براي رسيدگي به دادخواست خود به وزارت كار مراجعه كرده بوديم كه پس از بازگشت، تعدادي از ما بازداشت شديم.

وي افزود: اين پرونده به همين دليل در شعبه‌ي يك امنيت داسراي انقلاب ايجاد شده است و صبح امروز اتهام ايجاد اخلال در نظم، هياهو، رفتار نامتعارف و اجتماع جلوي وزارت كار به من تفهيم شد

   

 

 

احضار یکی دیگر از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد

سید رضا نعمتی پورراننده منطقه پنج شرکت واحد اتوبوسرانی و عضوشاخص سندیکای کارگران شرکت واحد در رابطه با دستگیری وی و جمعی از کارگران در مورخه 24/4/1385 در محوطه وزارت کارکه منجر به بازداشت چند روزه  و تشکیل پرونده در باز پرسی  شعبه یک وپژه امنیت گردید  جهت اخذ آخرین دفاعیات در تاریخ 9/10/1386 به این باز پرسی احضار و به اتهام اخلال در نظم و تجمع در وزارت کار مورد باز پرسی قرار گرفت.

سندیکای کارگران شرکت واحد

 

احضارعضو هیئت مدیره ی سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

 

در رابطه با اعتراضات کارگری شرکت واحد در زمستان 1384 برای 14 نفر از اعضای هیئت مدیره ی سندیکای کارگران شرکت واحد در شعبه 14 دادگاه انقلاب اسلامی پرونده هایی مفتوح بوده و به ترتیب محاکماتی صورت می گیرد . در همین رابطه ناصر غلامی راننده منطقه ده اتوبوسرانی تهران با بیست سال سابقه کار وعضو هیئت مدیره ی سندیکا که از تاریخ اعتراضات کارگری معلق از کار بوده برابر احضاریه دریافتی از شعبه 14 دادگاه انقلاب اسلامی  باید در مورخه 16/10/1386 جهت محاکمه در آن دادگاه حاضر شود .

لازم به یاد آوری است اعضای دیگر از جمله آقای منصور اسالو در این دادگاه محاکمه شده که هم اکنون نامبرده در حال تحمل پنج سال محکومیت است .

 

ابراهیم مددی به دادسرا احضار شد :

ایسنا گزارش داده که ابراهیم مددی به "برهم زدن نظم" متهم شد. او دیروز به دادگاه انقلاب احضار شد. اعتقاد بر این است که این موضوع به حادثه 12 تیرماه 1386 مربوط می شود که ایشان برای مدت یک شب در پاسگاه بهارستان بخاطر "برهم زدن نظم عمومی" بازداشت شده بود. او که منظما  برای بحث پیرامون 40 کارگر اخراجی به اداره کار غرب تهران مراجعه می کرد در این مراجعه بازداشت شد.

 

 منبع: پژواک ایران